Image

Proč je neustále touha něco jíst a jak se ho zbavit

Pocit hladu je každému znám, ale co když se tento pocit cítí častěji, než by měl být? S normálně fungujícím tělem by měl být pocit hladu nahrazen pocitem plnosti poté, co člověk jedl.

Pokud však člověk chce jíst častěji než obvykle, pak je vhodné zjistit důvody, proč k tomu dochází. Porušení může být méně závažné, například režim sestřelení, a závažnější, jako je nemoc.

Příčiny hladu

 1. Režim sníženého výkonu.
 2. Nízká spotřeba vody po celý den.
 3. Nedostatek vitamínů a minerálů.
 4. Malá fyzická aktivita.
 5. Stres, únava, emocionální zmatek.

 • Porucha spánku
 • Přítomnost chronických onemocnění.
 • Pocit hladu nastává, když je přerušeno spojení mezi mozkem a žaludkem a signál nasycení neproniká do mozku. Ukazuje se tedy, že i při plném žaludku se člověk necítí plný. Příčiny této poruchy mohou být proto poruchy nervového systému a psychické problémy. Navíc spojení mezi žaludkem a mozkem může být narušeno v důsledku poruchy produkce hormonů, které se nějakým způsobem podílejí na zažívacím procesu.

  Když si všimli takového stravovacího chování, první věc, kterou musíte udělat, je poradit se s lékařem, aby bylo vyloučeno, že existuje vážné onemocnění.

  Pokud není nemoc a chuť k jídlu se jeví jako nadměrná, je možné, že situace je v psychickém stavu a jednoduše se chopíte určitých aspektů souvisejících s psycho-emocionální stránkou, například:

   Člověk se může „chopit“ únavy tím, že se vrátí z práce domů, posadí se na pohovku před televizorem. Mnoho lidí podvědomě vnímá proces žvýkání jako způsob relaxace.

 • Stres. S neustálým nervovým prostředím při práci vyžaduje tělo dodatečnou energii, ale ne doplňování zásob živin. Faktem je, že během jídla tělo produkuje radostný hormon, takže se tělo snaží chránit před účinky negativních emocí.
 • Často se stává, že se během týdne udržujete v dobrém stavu, omezujete se i na lehké občerstvení a na víkend si můžete trochu odpočinout a nechat se přejídat.
 • Zbavte se hladu

  Pokud je porucha příjmu potravy způsobena duševními příčinami:

  • Výplach pomůže zbavit se únavy.
  • Stres lze odstranit nahrazením večera v televizi dalšími zábavnými aktivitami. Například stojí za to najít koníček pro duši, například jít do posilovny, jógy, procházky. Nemusí to být fyzická aktivita, jakákoli činnost, která odvádí pozornost od myšlenek o jídle.

 • Víkend je lepší strávit v přírodě jedním slovem trávit čas tak aktivně, jak je to jen možné. Pak ani v případě přejídání to neovlivní číslo.
 • Když příčina spočívá v nějaké nemoci, léčba by měla být předepsána lékařem.

  COOKERY - všechny PRO potraviny!

  Jak se zbavit neustálé touhy něco žvýkat

  Často chceme jíst něco ne kvůli skutečné touze naplnit tělo jídlem. Psychologové říkají, že pocit hladu v mnoha lidech vyplývá ze zvyku neustále něco žvýkat. Jak překonat tento pocit?

  Touha po tupém hladu může být podporována, protože sen zhubnout, takže cílem je upravit dietu. Ať je vaše motivace jakákoliv, je důležité pochopit, že je možné podvést tělo. Jak se vypořádat s přejídáním a jak pomoci vašemu tělu přijít v harmonickém stavu, ve kterém jíte tolik, kolik potřebujete? Těchto 15 užitečných tipů pomůže zvládnout problém.

  Top 15 tipů, jak se zbavit hladu:

  1. Pokud jste v pokušení jíst něco naléhavě mezi obědem a večeří, pak musíte změnit typ činnosti. Například se projděte, přečtěte si knihu, sledujte vtipné video. Obecně, aby mozek zapomněl, že požádal o jídlo.

  2. Velký život hack pro ty, kteří byli předjeti hladem doma - vzít koupelnu s aromatickými bylinkami a oleji.

  RECEPTY POŠTOVNÍCH JÍDEL A MOŽNOSTI PO-VEČEŘI

  3. Také stojí za to odmítnout koření, které jen podněcuje touhu jíst co nejvíce. Nechte pepř a hořčici a urychlete metabolismus, ale povzbuzujte chuť k jídlu. Proto stojí za to přejít na štíhlá sotva ochucená jídla.

  4. Nekupujte různé atraktivní, ale škodlivé občerstvení, jako jsou cukrovinky, bary a buchty. Nákup ořechů, ovoce a zeleniny, a pak i když najednou chcete "zastavit červa," budete alespoň z něj udělat užitečný produkt.

  NUTS, BERRIES, SUŠENÉ OVOCE, ŽIVOT A SMĚS

  5. Jeden z nejobtížnějších, ale efektivní rady - nevidí svobodné pojednání s kolegy nebo kamarádkami, kteří náhle skočili na čaj s dortem. Jakékoliv nepředvídané jídlo porušuje váš režim a bude určitě uloženo na bocích.

  DOBA VYTÁČENÍ: PROČ A JAK MŮŽE VYKONAT

  6. I když jste na přísné dietě, neměli byste se vzdát svých oblíbených sladkostí. Ale! Měl by to být malý kousek. Nejlepší ze všeho je, pokud se vám taková promo akce dopřeje ráno.

  7. Hlavní jídla by měla být v tichu. To znamená bez rádia, telefonu, notebooku a televize. Vědomé jídlo vám umožní rychle získat dostatek. Správně rezervovaná tabulka (to je důležité!) A malá část vašeho oblíbeného jídla je tajemstvím štíhlosti!

  Tato rada je určena pouze lidem s vůlí vůle. Jakmile se budete cítit hladoví, musíte začít dělat alespoň základní cvičení. Ať už je to asana z jógy nebo strečink - nezáleží na tom, hlavní věc je vzít tělo s jinou věcí. A v tomto případě také užitečné!

  9. Banální žízeň je často přijímána za hlad, takže pokud máte pocit, že chcete jíst, možná budete muset vypít sklenici vody nebo bylinného čaje.

  WELLNESS »: ZDRAVÉ JÍDLO OD SPOLEČNOSTI ORIFLAME

  10. Ujistěte se, že kuchyňské náčiní a ubrusy ve vaší kuchyni jsou v neupravených barvách. Měly by být vyměněny zátiší s pomerančovou zeleninou a ovocem, světlé talíře a další věci, které by mohly narušit chuť k jídlu.

  11. Tato chytrá rada od odborníků na výživu vás překvapí. Aby bylo možné kontrolovat jídla, je třeba zakoupit drobné dětské pokrmy, ve kterých si nemůžete dát velkou část pokrmu.

  12. Dalším užitečným životním hackem je spojení správných chutí v boji proti nepředvídanému hladu. Faktem je, že centra hladu a vůně v člověku jsou v blízkosti, takže i zapálený aromolamp může pomoci při zmenšujícím se hladu. Nejlepší ze všech je, že květinové a citrusové vůně blokují pocit hladu.

  TOP ZDRAVÉ A HODNOTY A UŽITEČNÉ SNIPS

  13. Dietologové také doporučují dobrý spánek. Nedostatek spánku je často kompenzován tělem kvůli dalšímu příjmu psaní.

  14. Žvýkačku mátovou žvýkačku a několikrát denně čistěte zuby zubní pastou z máty, extrakt z této rostliny dlouho zabíjí chuť k jídlu.

  15. Další chytrá fyziologická metoda je vlastní masáž stiskem prostředního prstu na hrot mezi horním rtem a nosem.

  Tam jsou také magické body na rukou, masírování, které si otupit pocit hladu, a jakmile jsem chtěl jíst, jsem našel a masíroval... Je snadné hledat - z vnějšku, uprostřed od ramene k lokti a uprostřed od bicepsu k tricepsu (na křižovatce) je díra s tlakem, na který cítíte trochu bolesti... Protější rukou najdete díru a středním prstem otáčíte 1-2 minuty, pak na jiné řece

  Pamatujte také, že byste neměli jíst potraviny, které z nás jíst více.

  CHCETE ZMĚNIT HMOTNOST? PŘIJÍMÁTE KULAKOVÉ PRAVIDLO

  Často sedíme na dietě, omezujeme se na další kus chleba nebo se vyhýbáme používání mléčných výrobků. Jíme malou desku polévky, jíst zelené jablko, ale pocit sytosti nenastane, naopak, chci jíst ještě více.
  To je způsobeno tím, že si negramotně vybíráme produkty.
  Existuje mnoho potravin, které výrazně zvyšují chuť k jídlu, což je příčinou nadváhy. Mít dobrou chuť, nekontrolujeme sami a jíst na večeři více než norma, a po jídle jdeme hledat občerstvení.

  V mnoha ohledech obviňují potraviny, které způsobují silnou chuť k jídlu. Kdysi to bývalo, že když budete jíst misku polévky nebo bohatého boršče, můžete dostat dost a na druhý budeme jíst méně. Ve skutečnosti se všechno děje špatně. Polévky, bujóny, boršč a jiné tekuté pokrmy přispívají k rozvoji velkého množství žaludeční šťávy, v důsledku čehož se zvyšuje chuť k jídlu a po prvním kurzu jíme velké množství dalšího jídla a hodně dezertu. Nakonec se hodně uzdraví.

  Další v seznamu potravin, které zvyšují chuť k jídlu jsou marinády: zelí, rajčata a okurky, které jsou velmi chutné a nízkokalorické. Ale nebezpečí je, že mohou způsobit silnou chuť k jídlu, protože obsahují kyselinu octovou, což zvyšuje produkci žaludeční šťávy.
  Marinády také obsahují velké množství soli, která způsobuje žízeň, začneme pít dostatek tekutin, které přetrvávají v těle a způsobují nadváhu.

  Silně zvýší chuť k jídlu a jablka, které způsobují vylučování kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Jablka jsou dobré k jídlu v dopoledních hodinách, pokud si nemůžete přinést dobrou snídani v této době. Po pití sklenice čerstvě vymačkané jablečné šťávy nebo jíst zelené jablko, budete velmi brzy cítit chuť k jídlu.

  Křen, zelená cibule, čerstvý česnek a feferonka výrazně zvyšují chuť k jídlu, stimulují krevní oběh. Jako výsledek, chuť k jídlu může běžet do vtipu. Pokud nemůžete odolávat chuti k jídlu, nahraďte tyto výrobky čerstvou petrželkou, koprem, oreganem a bazalkou.

  Samozřejmě bychom neměli zapomínat na čokoládu - oblíbenou pochoutku mnoha z nás. Nebylo to nic za to, že v dětství nám bylo řečeno: „Nejezte čokoládu před jídlem, zabijte svou chuť k jídlu! „Mimochodem, kakao a kávové nápoje zvyšují chuť k jídlu, takže tyto nápoje nelze zneužít, způsobí to významný skok hmotnosti.

  Co říkají naše touhy?

  Sdílejte a zeptejte se přátel!
  Komunikace MATKA DOCTRINE!

  Po setkání s právníkem jsem se vrátil domů. Chtěl jsem jíst čokoládové sušenky. Obrovský cookie. Velikost hlavy. Tak velká, že by se mohla jíst místo večeře. A sklenici mléka. Přírodní mléko. Od skutečné krávy.

  Byl jsem však veganem (a ne jen veganem, ale autorem tří knih o veganství) a takzvaným „odborníkem na zdraví“ a nemohl jsem si takovou radost dovolit.

  V mém životě bylo příliš mnoho stresu. Stal jsem se svobodnou matkou a pokaždé, včetně televize, jsem riskoval, že brzy uvidím tvář svého bývalého manžela.

  Zlobil jsem se na své tělo, protože jsem chtěl cookies a mléko.

  Proč mě mučíš? Co je s tebou? - Křičel jsem tiše.

  Postupem času jsem, stejně jako mnoho učitelů, kteří se potřebují naučit, co se učí, chápat, co se mé touhy snaží říct. K tomu jsem potřeboval podporu, zvědavost a trochu času, ale nakonec jsem s nimi mohl najít společný jazyk.

  Nenávidíme naše škodlivé touhy a kvůli nim naše tělo, ve kterém se tyto touhy rodí. Zároveň si nevšimneme a nemáme pocit, že tyto impulsy jsou signály přicházející zvenčí z našeho vnitřního „I“.

  Zde jsou tři hlavní důvody, proč máme škodlivé touhy, a odpovědi, které vám pomohou řešit jejich příčiny:

  1. Vaše tělo postrádá živiny

  Touhou vašeho těla je jeho žádost o to, co mu chybí. Jaký je pocit hladu? Vaše tělo žádá o jídlo, když mu chybí živiny. Je to špatné? Samozřejmě že ne. Být hladový je úžasný! Vaše tělo potřebuje jídlo, aby přežilo.

  Touha jíst něco slaného může znamenat nedostatek minerálů. Přidejte k jídlu mořskou sůl. Je mnohem bohatší na minerály než běžná stolní sůl a rychle doplní zásoby vašeho těla. Takové živiny jsou také velmi hojné v mořské zelenině, například v řasách. Začněte přidávat malé množství řas do svého jídla. Mořská zelenina snižuje potřebu soli. Obrovské množství minerálů se nachází také v konopných semenech a rostlinách chia. Můžete je nosit v tašce nebo je udržet v práci, abyste měli kdykoli něco k jídlu.

  Touha jíst něco sladkého často pochází z nedostatku energie. Když spěcháte z auta k dětem, z dětí do práce az práce na Facebook, váš mozek rychle spaluje zásoby glukózy.

  Když si stanovíme za úkol nejíst škodlivé nebo se snažit zhubnout, často se popíráme sacharidy (nezapomeňte na dietu paleolitu nebo s nízkým obsahem sacharidů), která způsobí, že tělo přemění tukové a proteinové zásoby na potřebnou glukózu. Pokud se budete snažit držet se takové diety v napjatém momentu života a nemáte žádnou emocionální podporu, velmi rychle se rozpadnete a znovu budete jíst, abyste mohli jíst cukr.

  Analyzujte svou stravu. Je bohatý na minerály? Má vaše tělo dostatek kalorií? Jaké potraviny můžete přidat živiny, jako je mořská zelenina, semena konopí nebo bobule?

  2. Vaše tělo vyžaduje fyzické změny.

  Už jste někdy museli snít o čokoládě uprostřed pracovního dne? Sníte každý den? Jak vám rozumím! Tato touha je signálem, že vaše mysl a tělo musí buď zahřát nebo relaxovat.

  Příště budete mít chuť jíst sladkosti, zavřete oči po dobu 10 sekund a pokuste se pochopit, jak se vaše tělo cítí. Únava? Napětí? Jak se chce cítit? Potřebujete odpočinek pro vaše oči? Možná bude pro vás lepší, když budete spát v autě po dobu 5-10 minut nebo si položíte hlavu na stůl a chvíli budete sedět se zavřenýma očima?

  Nebo chcete stát a protáhnout? Pohybujte se! Udělejte si pauzu po dobu 10 minut a jděte po ulici nebo dokonce po schodech budovy. Je špatné, když někdo sedí celý den na jednom místě!

  A vaše tělo to ví. Chce se pohybovat, cítit se naživu a svobodně. Dej mu, co chce. Pohyb!

  3. Vaše tělo chce „chytit“ emocionální zážitky

  A co dělat s touhami, které vznikají, když se snažíte utopit své emoce? Co cítíte v tomto okamžiku? Možná to není hlad, ale zármutek, hněv, hanba nebo zklamání?

  Mnoho tužeb je fyzickým projevem našeho emocionálního stavu. Přemýšlejte o tom. Možná ignorujete nebo se snažíte „popadnout“ své pocity?

  Během rozvodu jsem vždycky chtěla jíst něco sladkého. Když jsem se snažil rozhodnout, zda jsem připravený na nový vztah, vždy mě přitahoval slaný, a když moje matka zemřela, vždy jsem chtěl být potěšen kouskem sýra.

  Vaše touhy něco znamenají. Neberte je jako znamení slabosti. Začněte věnovat pozornost a poslouchat vaše nutkání. Uspokojte je, jak uznáte za vhodné a kdy je budete potřebovat, a analyzujte jejich příčiny!

  Vaše přání jsou vodítkem k lepšímu životu a tělu, které budete milovat. Věřím, že je to jediná cesta ke skutečnému zdraví.

  Jste to, co chcete.

  Chcete, co potřebujete.

  Od koblihy po hamburger: proč taháme za nějaké potraviny?

  Co signalizuje neodolatelnou touhu jíst něco škodlivého a jak se jí vyhnout

  Často dochází ke spontánnímu zvýšení hmotnosti - náhle se rozhodneme jíst čokoládu před spaním, zachytit rychlé jídlo po práci nebo „jíst“ příští sezónu Sherlocka s pytlem žetonů. A pokaždé je tak vynikající! Návratnost za náhlou touhu - těsné džíny a vinu. Dobrou zprávou je, že pro každý takový impuls má naše tělo dobré důvody a že s vědomím podstaty problému se lze snadno vyhnout škodlivému impulsu. Snad vám chybí určité živiny.

  Pokud jste na čokoládu.

  To znamená: tělo nemá hořčík. Tento minerál je zodpovědný za produkci energie, metabolismus glukózy a svalovou funkci. To platí zejména pro ty, kteří pravidelně chodí do posilovny. Kromě toho se hladina hořčíku přirozeně snižuje v předmenstruačním týdnu, což je důvod, proč jsme tak nesnesitelně chtěli jíst čokoládu během PMS.

  Místo toho: vybírejte čokoládu s nízkým obsahem cukru - měla by obsahovat nejméně 75% kakaa. Nebo zahrnout do stravy, řekněme, obyčejná slunečnicová semena.

  Pokud jste přitahováni ke sladké.. t

  To znamená: abstraktní touha jíst sladkosti je jasným znamením, že vám chybí energie. Cukr je v tomto případě nejjednodušším a nejrychlejším palivem pro buňky. Zvláště po dlouhé tvrdé práci nebo vyčerpávajícím stresu.

  Místo toho, nejrychlejší způsob, jak dobít baterie je jíst protein spolu s tuky. Například jablko s hrstem ořechů nebo kefír s ovocem. Na rozdíl od jednoduchých cukrů, tento palivový článek stráví déle.

  Pokud jste nakreslena jíst zmrzlinu.

  To znamená: tělo potřebuje dobrý tuk.

  Místo toho: jako by to posměšně znělo, ale zkuste nahradit své oblíbené jahodové zmrzliny hrstem vlašských ořechů nebo půl avokáda - mají spoustu zdravých tuků. V případě nouze - vyberte si kokosovou příchuť zmrzliny, k ní se tradičně přidává méně cukru.

  Pokud jste přitahováni k slané.

  To znamená: nejzřejmější je, že jste dehydratovaní. Soli pomáhají zadržovat vodu, což je důvod, proč tak špatně chceme něco slaného, ​​když tělo postrádá tekutinu.

  Místo toho: stačí vypít trochu vody. Udržování úrovně hydratace je důležité v každém ročním období, ale zejména s blížícími se letními měsíci. Pokud pijete hodně jednoduché vody, je pro vás obtížné, pak k tomu přidejte mátou, plátky citronu nebo mražené ovoce. Pokud vodní trik nefungoval a vaše ruce se dotýkají hranolků, pokuste se najít méně kalorickou alternativu, řekněme, chipsy z mořských řas nebo mořských řas.

  Pokud chcete jíst hamburger.

  To znamená: pokud nemůžete přestat myslet na steak z červeného masa nebo šťavnatý hamburger, je velká šance, že vám chybí železo, vitamin B12 a kyselina listová.

  Dobrou zprávou je, že hamburgery jsou také zdravé a chutné, pokud jsou vyrobeny z masa - zvířata byla krmena bez antibiotik nebo hormonální stimulace. Alternativou je tvaroh, arašídy, čočka, tuňák.

  Pokud jste táhli na škrobnaté sacharidy.

  To znamená: nadšená touha jíst těstoviny nebo pizzu k večeři - signál-sos z těla - naléhavě potřebuje hormon serotonin, který zlepšuje náladu.

  Místo toho: kromě vtipů - vykoupat se obklopené svíčkami a příjemnou vůní. Další možností je meditace. Budete se cítit klidně a klidně, pustíte špatné myšlenky a snížíte svou citlivost na stres. A zároveň chrání váš pas a boky od dalších centimetrů.

  Hurst Shkulev Publishing

  Moskva, st. Shabolovka, dům 31b, 6. vchod (vchod z jízdního pruhu)

  Otázka: Vyřešte křížovku. Horizontální: 2. popis něčího života. 5. touha něco jíst. 8. široká silnice s tvrdým povrchem. 9. color _______, nobles ______, drahocenný _______. 10. Dobrý student je vždy _____ na lekci.13. od změny míst termínů _______ se nemění. 16. nezávislost, žádná omezení. 17. Očekávání něčeho žádoucího, spojené s důvěrou v možnost jeho realizace. Vertikálně: 1. velký počet nemovitostí. 3 druhy nátěrů; obraz z těchto barev. 4 nástupiště pro cestující na stanici. 6 naléhavou zprávu přenášenou telefonem nebo rádiem, jakož i formulář s touto zprávou. 7 krajíc chleba s máslem, klobásou, atd. 11. co skutečně existuje, je pravda. 12. osoba, která cestuje vlakem letadlem a jinými dopravními prostředky. 14. člověk, který se zabývá lovem. 15 tiff spor. prosím, pomozte kluci! psát všechno.

  Vyřešte křížovku. Horizontální: 2. popis něčího života. 5. touha něco jíst. 8. široká silnice s tvrdým povrchem. 9. color _______, nobles ______, drahocenný _______. 10. Dobrý student je vždy _____ na lekci.13. od změny míst termínů _______ se nemění. 16. nezávislost, žádná omezení. 17. Očekávání něčeho žádoucího, spojené s důvěrou v možnost jeho realizace. Vertikálně: 1. velký počet nemovitostí. 3 druhy nátěrů; obraz z těchto barev. 4 nástupiště pro cestující na stanici. 6 naléhavou zprávu přenášenou telefonem nebo rádiem, jakož i formulář s touto zprávou. 7 krajíc chleba s máslem, klobásou, atd. 11. co skutečně existuje, je pravda. 12. osoba, která cestuje vlakem letadlem a jinými dopravními prostředky. 14. člověk, který se zabývá lovem. 15 tiff spor. prosím, pomozte kluci! psát všechno.

  Odpovědi:

  2 životopis, 5 apetitů, 8 dálnic, 9 kovů, 10 připravených, 13 částek, 16 volností, 17 nadějí, 1 bohatství, 3 akvarel, 4 zástěry, 6 telegramů, 7 sendvičů, 11 pravdy, 12 cestujících, 14 lovců, 15 hádek

  Proč je touha jíst něco škodlivého?

  Odkud přichází touha jíst něco škodlivého
  Steven Witherly - známý odborník v oboru potravinářství - posledních 20 let studuje, co dělá některé potraviny přitažlivějšími a chutnějšími. Jeho studie dokazují, že když jíme chutné jídlo, jsou nám k dispozici dva faktory.

  První je pocit požitku. Jak chutná (slaná, sladká, kyselá), jaká je její chuť a textura. Tyto "ústní dotek" mohou hrát velmi důležitou roli.

  Potravinářské společnosti vynakládají miliony na to, aby nalezly chuť bramborových lupínků, ze kterých budete jednoduše strhávat střechu.

  Jejich vědci se snaží najít optimální počet plynových bublin ve sladkém pop kanisteru. Všechny tyto faktory obecně vytvářejí přesně ten pocit, který váš mozek spojuje s určitým jídlem nebo pitím.

  Druhým je skutečné množství živin obsažených v produktu: kolik bílkovin, tuků a sacharidů obsahuje. V případě rychlého občerstvení a jiných druhů nezdravých potravin hledají výrobci dokonalou kombinaci soli, cukru a tuků, což by mohlo rozrušit náš mozek a povzbudit nás k tomu, abychom se k tomuto výrobku vraceli znovu a znovu.

  A tak, jak to dělají ↓

  Vědci a výrobci potravin používají různé triky, aby učinili jídlo atraktivnějším.

  1.Dynamický kontrast
  Dynamický kontrast znamená kombinaci různých pocitů v jediném produktu. Steven Viterli vysvětluje tento fenomén:
  Jídlo s dynamickým kontrastem - jedlá křupavá skořápka nebo kůra, pod kterou číhá něco jemného, ​​krémového, s velmi bohatou chutí. Tento princip produkuje mnoho dobře-miloval, ale ne velmi zdravé produkty: karamelizovanou nebo čokoládou-pokryté zmrzliny, plátek pizzy, čokolády - mozek vnímá hru "ostrý VS měkké nádivky" jako něco fascinujícího a originální.

  2. Zvýšené slinění
  Slinění je nedílnou součástí příjmu potravy. A čím více potravin provokuje slinění, tím déle bude v ústech a je lepší pokrýt vaše chuťové pohárky. Například, máslo, čokoláda, zmrzlina, majonéza - zvýšení slinění, které pomáhá pokrýt více chuťových pohárků, což znamená, že je lepší ochutnat bohatou chuť produktu. To je jeden z důvodů, proč mnoho lidí jako potraviny ochucené omáčkami nebo polevou. Produkty, které stimulují slinění, bijí ve vašem mozku jakýsi kohoutek. Zdá se nám tedy, že jsou chutnější než ty, které nejsou napojeny omáčkami nebo nejsou pokryty polevou.

  3. Škodlivé potraviny se „rozpouštějí v ústech“ a zdá se, že nejsou kalorické.
  Jídlo, které se rychle a doslova „roztaví v ústech“, si myslíte, že jíte velmi málo (i když ve skutečnosti hodně). Jinými slovy, tento druh jídla „říká“ vašemu mozku: „nejste plný“, ačkoli mnoho kalorií již bylo konzumováno. Výsledek: přejídáte se.

  Stejný Stephen Witerley vysvětluje „mizející kalorií“ škodlivých potravin, jako je tato:

  Čipy - jeden z nejvíce brilantně vytvořených produktů na planetě, který přináší skutečné potěšení. Pokud se něco rychle roztaví v ústech, váš mozek si myslí, že v produktu nejsou žádné kalorií, a můžete je i nadále konzumovat i po celé věky.

  4. Citlivost chuti
  Mozek miluje rozmanitost. Když přijde na jídlo, když se cítíte znovu a znovu, pak se časem dostanete z tohoto jídla méně potěšení. Jinými slovy, citlivost tohoto zvláštního chuťového senzoru se s časem snižuje. Stačí pár minut.

  Nicméně, nezdravé jídlo může oklamat senzor chuti. Takové produkty jsou tak bohaté na chuť, že váš mozek není unaven jejich použitím. Zároveň nezdravé jídlo obratně vyvažuje na pokraji a nevyvolává nadměrnou stimulaci. Citlivost chuti proto není ze své spotřeby otupená.

  5. Obsah kalorií
  Škodlivé potraviny, zejména rychlé občerstvení, jsou navrženy tak, aby přesvědčily váš mozek, že se nenaplňujete, nýbrž jen zákusek. Chuťové receptory v ústech a žaludku posílají mozku informace o tom, kolik bílkovin, tuků a sacharidů jsou obsaženy v konkrétním produktu, a také o tom, jak výživné je pro vás. V případě nezdravého jídla se zdá, že mozek říká: „Ano, dá nám to energii, ale ne tolik, abychom se cítili naplněni.“ Zpočátku existuje ohromná touha jíst tento atraktivní hlen, ale bude to nějakou dobu trvat, než se z něj dost na sytost.

  6. Vzpomínky na zážitek z minulosti
  To je místo, kde je psychobiologie daleko od užitečných produktů specificky zaměřených na práci proti nám. Když jíte něco škodlivého, ale chutného (například čipy), váš mozek si tento pocit pamatuje. Kdykoliv tento produkt uvidíte příště, cítíte ho, nebo si o něm něco přečtete, váš mozek si začne pamatovat všechny pocity, které jste zažili při jídle. Tyto vzpomínky mohou způsobit fyzické reakce, jako je slinění, zvýšená chuť k jídlu - to, co cítíte, když přemýšlíte o svých oblíbených jídlech nebo jídlech.

  Shrnutím výše uvedeného můžeme vyvodit následující závěr:

  Potravinářské společnosti vynakládají miliony dolarů na vývoj návykových výrobků.

  Ale co s tím můžeme dělat?

  Dobrá zpráva: čím méně jíte nezdravé jídlo, tím méně chcete. Poté, co začnete jíst správně, postupně si všimnete, že chcete zmrzlinu, hranolky, sušenky nebo nějakou purpurově zelenou marmeládu stále méně a méně. Mělo by to však trvat nějakou dobu, než se přeprogramujete.

  Z nějakého důvodu byla touha jíst.

  Někdy je divoká touha něco jíst. Stejně jako zahtevayki těhotná žena. A napadlo vás, proč se tyto touhy objevují v našem těle? Zde je několik zajímavých informací o tomto tématu:

  Chcete sladký - nedostatek hořčíku. pikolinát chromu

  Chcete sleďa - nedostatek správného tuku (v sleďech a jiných mořských mastných rybách mnoho užitečných Omega 6)

  Tam je přání na chleba - opět není dostatek tuku (tělo ví, že obvykle něco ušpiníte na chlebu - a touží: na hovno !!).

  Večer vytáhne čaj se sušenými pechenyushky - během dne nedostal správné sacharidy (nedostatek vitamínů B atd.)

  Chtěl bych sušené meruňky - nedostatek vitamínu A

  Chcete banány - nedostatek draslíku. Nebo pít hodně kávy, proto nedostatek draslíku.

  Chceš nějakou čokoládu: Nedostatek hořčíku. Obsahuje: pražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

  Chci chléb: Nedostatek dusíku. Obsahuje: potraviny s vysokým obsahem bílkovin (ryby, maso, ořechy, fazole).

  Chci kousat led: Nedostatek železa. Obsahuje: maso, ryby, drůbež, mořský kale, zelení, třešně.

  Chcete sladké: 1. Nedostatek chromu. Obsahuje: brokolice, hrozny, sýr, kuře, telecí játra
  2. Nedostatek uhlíku. Obsahuje čerstvé ovoce. 3. Nedostatek fosforu. Obsahuje: kuřecí maso, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, chilli a luštěniny. 4. Nedostatek síry. Obsahuje: brusinky, křen, křehká zelenina (zelí, brokolice, květák), kapusta. 5. Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin). Obsahuje: sýr, játra, jehněčí, rozinky, sladké brambory, špenát.

  Chcete mastné potraviny: nedostatek vápníku. Obsahuje: brokolice, luštěniny a luštěniny, sýr, sezam.

  Chcete kávu nebo čaj: 1. Nedostatek fosforu. Obsahuje: kuřecí maso, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, chilli a luštěniny. 2. Nedostatek síry. Obsahuje: brusinky, křen, křehká zelenina (zelí, brokolice, květák), kapusta. 3. Nedostatek sodíku (soli). Obsahuje: mořskou sůl, ocet z jablečného moštu (naplňte ho salátem). 4. Nedostatek železa. Obsahuje: červené maso, ryby, drůbež, kale, zeleninu, třešně.

  Chcete nějaké spálené jídlo: Nedostatek uhlíku. Obsahuje: čerstvé ovoce.

  Chtěl bych sypat nápoje: Nedostatek vápníku. Obsahuje: brokolice, luštěniny a luštěniny, sýr, sezam.

  Chci slanou: Nedostatek chloridů. Obsahuje: vařené kozí mléko, ryby, nerafinovaná mořská sůl.

  Chci být kyselý: Nedostatek hořčíku. Obsahuje: pražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

  Chcete tekuté jídlo: Nedostatek vody. Pijte 8-10 sklenic vody denně, s přídavkem citronové šťávy nebo limetky.

  Chci pevné jídlo: Nedostatek vody. Tělo je tak dehydratované, že již ztratilo schopnost cítit žízeň. Pijte 8-10 sklenic vody denně, s přídavkem citronové šťávy nebo limetky.

  Chci studené nápoje: Nedostatek manganu. Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky

  Zhor v předvečer kritických dnů:
  Nedostatek: zinek.
  Obsahuje: červené maso (zejména maso vnitřních orgánů), mořské plody, listovou zeleninu a kořenovou zeleninu.

  Generál neporazitelný zhor napadl:
  1. Nedostatek křemíku.
  Obsahuje: ořechy, semena; Vyhněte se rafinovaným škrobnatým potravinám.
  2. Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin).
  Obsahuje: sýr, játra, jehněčí, rozinky, sladké brambory, špenát.
  3. Nedostatek tyrosinu (aminokyseliny).
  Obsahuje: vitaminové doplňky s vitamínem C nebo v oranžovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.

  Chuť k jídlu byla úplně pryč:
  1. Nedostatek vitamínu B1.
  Obsahuje: ořechy, semena, luštěniny, játra a další vnitřní orgány zvířat.
  2. Nedostatek vitaminu B2.
  Obsahuje: tuňák, halibut, hovězí, kuřecí, krůtí, vepřové, slunečnicová semínka, luštěniny a chilli
  3. Nedostatek manganu.
  Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky.

  Chcete kouřit:
  1. Nedostatek křemíku.
  Obsahuje: ořechy, semena; Vyhněte se rafinovaným škrobnatým potravinám.
  2. Nedostatek tyrosinu (aminokyseliny).
  Obsahuje: vitaminové doplňky s vitamínem C nebo v oranžovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.

  Chci něco...
  Arašídy, arašídové máslo.
  Touha po okusování arašídů, podle vědců, je vlastní především obyvatelům megalopolů. Pokud zažíváte vášeň pro arašídy, stejně jako luštěniny, znamená to, že vaše tělo dostává méně vitamínů B.

  Banány.
  Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, pak potřebujete draslík. Milovníci banánů se zpravidla nacházejí mezi těmi, kteří užívají diuretika nebo přípravky kortizonu, které „konzumují“ draslík. Banán obsahuje asi 600 mg draslíku, tj. Čtvrtinu denní potřeby dospělého. Nicméně, tyto plody jsou velmi kalorické-yn. Pokud se bojíte přibírat na váze, vyměňte banány za rajčata, bílé fazole nebo fíky.

  Bacon
  Vášeň pro slaninu a jiné uzené potraviny obvykle přemůže lidi na dietě. Omezení potravin obsahujících tuk vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a uzené produkty jsou pouze produktem, ve kterém jsou nasycené tuky nejvíc. Nechcete snížit účinek stravy na ne - nenechte se v pokušení.

  Meloun.
  Melouny obsahují mnoho draslíku, vápníku, fosforu, hořčíku a vitamínů A a C. Lidé se slabým nervovým a kardiovaskulárním systémem mají pro ně zvláštní potřebu. Mimochodem, polovina průměrného melounu obsahuje ne více než 100 kcal, takže ty extra kilá se nebojí.

  Kyselé ovoce a bobule.
  Žízeň po citronech, brusinkách atd. Je pozorována během nachlazení, kdy oslabené tělo pociťuje zvýšenou potřebu vitamínů C a draselných solí. Tahy na kyselé a ty, kteří mají problémy s játry a žlučníku.

  Barva, omítka, země, křída.
  Touha žvýkat to vše vzniká obvykle u dětí, dospívajících a těhotných žen. Indikuje nedostatek vápníku a vitamínu D, ke kterému dochází v období intenzivního růstu u dětí a vzniku kosterního systému plodu během těhotenství. Přidejte mléčné výrobky, vejce, máslo a ryby do své stravy - to lze snadno opravit.

  Cibule, česnek, koření a koření.
  Akutní potřebu koření zpravidla pociťují lidé s respiračními problémy. Pokud je osoba nakreslena na česnek a cibuli a on namazává chléb s hořčicí namísto marmelády, možná je na noze nějaký druh respiračního onemocnění. Tímto způsobem - s pomocí fytoncidů - se tělo snaží chránit před infekcí.

  Mléko a mléčné výrobky.
  Fanoušci mléčných výrobků, zejména tvarohu, jsou nejčastěji lidé, kteří potřebují vápník. Náhlá láska k mléku může také vzniknout kvůli nedostatku esenciálních aminokyselin - tryptofanu, lysinu a leucinu.

  Zmrzlina
  Zmrzlina, stejně jako jiné mléčné výrobky, je dobrým zdrojem vápníku. Ale zvláštní lásku k němu zažívají lidé s poruchou metabolismu sacharidů, trpící hypoglykemií nebo diabetem. Psychologové vidí v lásce zmrzlinu jako projev touhy po dětství.

  Mořské plody.
  S nedostatkem jódu je pozorován neustálý žízeň po mořských plodech, zejména mušle a mořské kale. tito lidé potřebují koupit jodizovanou sůl.

  Olivy a olivy.
  Láska k olivám a olivám (stejně jako u okurek a marinád) vyplývá z nedostatku sodných solí. Kromě toho, závislost na slané se děje u lidí s poruchou funkce štítné žlázy.

  Sýr
  Je zbožňován těmi, kteří potřebují vápník a fosfor. Snažte se nahradit sýr brokolicí - v něm je mnohem více těchto látek, ale téměř žádné kalorií.

  Máslo.
  Je pozorován u vegetariánů, jejichž strava má nízký obsah tuku a obyvatelé na severu, kterým chybí vitamín D.

  Slunečnicová semena.
  Touha žvýkat semena se často vyskytuje u kuřáků, kteří potřebují antioxidační vitamíny bohaté na slunečnicová semena.

  Čokoláda
  Láska k čokoládě je univerzálním fenoménem. Nicméně silnější než ostatní, jako milovníci čokoládového kofeinu a ti, jejichž mozek potřebuje glukózu.


  SWEET. Možná pracujete pro opotřebení a už jste zasadili nervy. Glukóza se aktivně podílí na vývoji stresového hormonu - adrenalinu. Proto v případě nervového a duševního přetížení se cukr spotřebuje rychleji a tělo neustále vyžaduje nové porce.
  V takové situaci se k sladkostem nepovažuje hřích. Je však lepší nepohltit kousky pečiva (mají spoustu těžkých sacharidů) a omezit se na čokoládu nebo marshmallow.

  Slané Pokud šelma útočí na nakládaná rajčata a sledě, pokud se zdá, že potrava je neustále slaná, může to být zhoršení chronického zánětu nebo vznik nového zdroje infekce v těle.
  Praxe ukazuje, že nejčastěji jsou tyto problémy spojeny s genitourinárním systémem - cystitidou, prostatitidou, zánětem končetin apod.

  KYSELINA. Často je to signál nízké kyselosti žaludku. To se děje s gastritidou s nedostatečnou sekreční funkcí, když produkuje málo žaludeční šťávy. Můžete to zkontrolovat pomocí gastroskopie.
  Také jídlo s kyselou chutí má ochlazující, svíravé vlastnosti, pomáhá zmírňovat zdraví při nachlazení a horečce, stimuluje chuť k jídlu.

  Bitter. Možná je to signál intoxikace těla po neúplně léčené nemoci nebo strusce zažívacího systému.
  Pokud často chcete něco s hořkou chutí, dává smysl uspořádat půst dnů, dělat očistné procedury.

  Smarting Vypadá to, že jídlo je nezajímavé, dokud na něj neotevřete polovinu pepře a nohy nevedou k mexické restauraci? To může znamenat, že máte "líný" žaludek, pomalu tráví potravu, vyžaduje k tomu podnět. A spalování koření a koření jen stimuluje trávení.
  Také potřeba akutní může signalizovat porušení metabolismu lipidů a zvýšení množství "špatného" cholesterolu. Pikantní jídla ředí krev, podporuje odstraňování tuku, „čistí“ cévy. Zároveň však dráždí sliznice. Takže se nenechte na prázdném žaludku vrhnout na chilli a salsu.

  Vázání. Pokud jste najednou neúspěšně chtěli poslat hrst třešňových plodů do úst, nebo nemůžete bezpečně projít kolem tomel, vaše obrana se oslabí a naléhavě potřebuje nabít.
  Výrobky s svíravou chutí přispívají k dělení kožních buněk (pomáhají hojit rány), zlepšují pleť. Pomáhá zastavit krvácení (například s myomy), odstraňuje sputum pro broncho-plicní problémy.
  Sstringentní strava však ztrácí krev - může to být nebezpečné pro osoby se zvýšeným srážením krve a tendencí k trombóze (s křečovými žilami, hypertenzí, některými srdečními chorobami).

  FRESH. Potřeba takových potravin se často vyskytuje s gastritidou nebo žaludečním vředem s vysokou kyselostí, zácpou, stejně jako problémy s játry a žlučníkem.
  Čerstvé potraviny jsou slabé, pomáhají zmírňovat křečové bolesti, zklidňují žaludek.

  Čokoládová sladká
  Častěji než ostatní, kofeinové fanoušky a ty, jejichž mozek potřebuje glukózu, trpí „čokoládovou mánií“. To platí i pro ostatní sladkosti. Pokud budete jíst nevyvážené, vaše tělo bude také potřebovat glukózu - jako nejrychlejší zdroj energie. Čokoláda perfektně zvládá tento úkol. Ale mějte na paměti, že tento výrobek obsahuje velké množství tuku, jehož přebytek je nebezpečný pro vaše lodě a postavu.
  *** Jíst více zeleniny a obilovin - jsou bohaté na komplexní sacharidy. Jako dezert si vyberte sušené ovoce nebo med s malým množstvím ořechů.

  Sýrové vášeň
  Pikantní, slaná, s kořením a bez... Bez ní nemůžete žít jeden den, jeho chuť vás pohltí - jste připraveni ho absorbovat v kilogramech (v každém případě budete jíst nejméně 100 g denně). Odborníci na výživu tvrdí, že sýr je zbožňován těmi, kteří mají akutní potřebu vápníku a fosforu. Samozřejmě, sýr je nejbohatším zdrojem těchto velmi potřebných a mimořádně prospěšných látek pro tělo, ale tuky...
  *** Zkuste nahradit sýr brokolicí - v něm je spousta vápníku a fosforu a téměř žádné kalorií. Pokud vaše tělo dobře vnímá mléko - vypijte 1-2 sklenice denně a jíst sýr trochu (ne více než 50 g denně) a spolu se syrovou zeleninou.

  Kyselá citrónová vášeň
  Možná, že ve vaší stravě převažují obtížně stravitelné potraviny a tělo se snaží zvýšit kyselost žaludeční šťávy, aby usnadnilo její práci. Máte-li nachlazení, můžete také vytáhnout na kyselé ovoce a bobule - vynikající zdroj vitamínu C.
  *** Vyberte si jídla s mírným obsahem tuku a nemíchejte spoustu potravin v jednom sezení. Vyhněte se horkým, soleným a příliš kořeněným jídlům, stejně jako těm, které prošly nadměrným tepelným zpracováním. Když si všimnete problémů s trávením (zejména na části jater a žlučníku), ujistěte se, že se u vás poradíte s gastroenterologem.

  Uzené vášeň
  Vášeň pro uzená masa a podobné pochoutky obvykle překonají ty, kteří jsou na příliš přísné dietě. Dlouhodobé omezování stravování přípravků obsahujících tuk vede ke snížení hladiny „dobrého“ cholesterolu v krvi a v uzeninách dostatečné množství nasycených tuků.
  *** Nenechte se unést s nízkotučné potraviny - vyberte ten, ve kterém je stále trochu tuku. Například, koupit yo-stádo, kefír nebo ryazhenka s jedním nebo dvěma procenty obsahu tuku. Jíst ne méně než lžíce zeleniny a lžičku másla denně, i když jste na přísné dietě. Vědci experimentálně prokázali, že právě ti, kteří konzumují dostatek tuků, rychleji zhubnou.

  Potravinové vášně a nemoci
  • Cibule, česnek, koření a koření. Akutní potřeba těchto výrobků a koření zpravidla naznačuje problémy s dýchacím systémem.
  • Olivy a olivy. Tato závislost je možná s poruchou štítné žlázy.
  • Zmrzlina. Lidé s poruchami metabolismu sacharidů, hypoglykemickými pacienty nebo s diabetem mají zvláštní lásku k tomu.
  • Banány. Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, věnujte pozornost stavu svého srdce.
  • Slunečnicová semena. Touha žvýkat semena se často vyskytuje mezi těmi, kteří potřebují antioxidační vitamíny. To znamená, že ve vašem těle je spousta volných radikálů - hlavní provokatéry pre-stárnutí.

  Proč chceš jíst něco sladkého?

  Předpokládá se, že děti a mládež mají rádi sladkosti a dospělí je chtějí mnohem méně často. Nicméně, někteří dospělí rádi jedí sladkosti ne méně než děti. Někteří nemohou ani žít den bez dortu nebo čokolády. Pro mnoho, touha po sladkostí se zvyšuje během zážitku, a tak, jíst sladkosti, člověk bojuje se stresem. Opravdu, v čokoládě je serotonin, který je jinak nazýván "hormon štěstí". A opravdu kus čokolády zvládá stres a povznášející. A mnoho lidí ani nepřemýšlí o tom, proč je touha jíst něco sladkého. Teprve poté, co pocítili všechny důsledky řešení stresu pomocí čokolády ve formě ne-knoflíkových kalhot, lidé si začínají uvědomovat existenci problému.

  Proč je tam touha po sladkostí?

  Cukr je pro nás a naše tělo velmi užitečný. Zajišťuje normální fungování mozku. Každý si může všimnout vlivu čokolády na jejich celkovou pohodu. Žáci a studenti mají ještě před zkouškou vlastní čokoládu. Cukr ovlivňuje funkci jater a sleziny, zajišťuje jejich normální fungování. Nedostatek cukru může vést k nepříjemným následkům. Jak víte, každý sladký výrobek obsahuje sacharidy. Při požití se začnou proměňovat v glukózu, která je hlavním zdrojem energie. Proto existuje touha jíst něco sladkého, to může znamenat nedostatek glukózy v těle.

  Pro zajištění normální funkce mozku a nervového systému, měli byste vždy sledovat hladinu glukózy v krvi. To vám umožní udržet výkon a dobrou náladu. Při zvýšené glukóze se člověk může cítit ospalý. Nedostatek cukru způsobuje podrážděnost, hněv a zhoršení účinnosti. Lidé, jejichž práce je spojena s duševní prací, potřebují sladkosti mnohem více než ti, kteří pracují fyzickou prací. Lidé, jejichž práce souvisí s prací na hlavě, mají často chuť jíst něco sladkého. A když takový pocit vznikne během práce, není třeba popírat energii do mozku.

  Nicméně, tam jsou jiné důvody pro touhu po sladkostí. To může být způsobeno sexuální nespokojeností nebo účinkem reklamy na osobu. Někdy, když vidíte krásný obraz v televizi, je tu obrovská touha vyzkoušet tyto sladkosti.

  Nedostatek lásky

  Mnoho psychologů spojuje touhu jíst něco sladkého s okamžiky od dětství. To znamená, že sladký zub je spojován s dobrými okamžiky dětství. Kdyby například jeden z rodičů dlouho odcházel, určitě by dítěti přinášel něco sladkého. Obecně, každá rodinná dovolená byla doprovázena velkým množstvím sladkostí. Proto, když je touha jíst sladké, může mluvit o nedostatku lásky. Člověk chce povýšení a najde ho pouze v čokoládě.

  Často, když je dítě naštvané nebo zlobivé, pak mu matka dává cukroví, pak se dítě rychle uklidní. Děti si na takové sedativum rychle začnou zvykat a už pro dospělého zůstane sladký jediný účinný způsob, jak se vyrovnat se stresem.

  Ženy čelí problému sladké závislosti mnohem častěji než muži. Koneckonců, koneckonců, oni jsou charakterizováni rozmary, takže jsou připraveni jíst cukroví v kilogramech, když jsou naštvaní. To je normální, dokud nepřekročí, kdy vášeň pro sladkosti vede k plnosti. Pro mnoho žen je velmi obtížné bojovat s touhou jíst něco sladkého, zejména během diety. A jak víte, tím více se zakazujete, tím více chcete. Ukazuje se tedy, že když se člověk odtrhne, nebude schopen se ovládat a bude schopen jíst příliš mnoho. Poté se začne trápit, že nedokáže odolat. Z toho všeho trpí jeho nervový systém, je neustále v depresi a rozrušený. Lidé kolem něj mají také těžké časy.

  Jak se zbavit touhy po sladkostí?

  Nejprve musíte křičet v příčinách touhy jíst sladké. Musíte analyzovat momenty, ve kterých chcete jíst čokoládu. Pokud se cítíte naštvaný, emocionálně unavený, zkuste to bez cukroví. Přemýšlejte nejprve o těch věcech, které mohou zdvihnout náladu. Může to být procházka s přáteli, nákup nových parfémů nebo koupání. Vyberte si pro sebe ty věci kromě čokolády a dortů, které vám dávají radost, pomáhají vyrovnat se se stresem. Kontaktujte je pokaždé, když se budete cítit smutní. Pokud potřebujete promo akci a pokuste se ji nahradit sladkou, pak se rozhlédněte. Budete mít možnost vidět, že nejste sami, že vaši přátelé a příbuzní jsou připraveni vám pomoci a pomoci.

  Touží něco jíst

  Touha jíst něco během stresu není spojena s náhlou chutí, takže my, jak se říká v takových případech, chopí stresu. Po nasycení přichází mír a spokojenost, mimochodem pochopení, že takové náhlé jídlo s časem ohrožuje nadváhu. Bez ohledu na to, jak zvláštní to může znít, je kontrola nad vlastní výživou jedním z nejobtížnějších psychologických úkolů, protože člověk je nucen omezit jeden z přírodních reflexů. Velmi touha mít svačinu ve stresové situaci může být vysvětlena blízkostí center potěšení a nasycení v mozku.

  Je logické, že v našem případě může být přejídání nahrazeno jakýmkoliv jiným potěšením, například tancem nebo lehkou fyzickou námahou.


  Naučte se rozlišovat vlastní potřeby. Organismus interpretuje nedostatek nezbytných pozitivních emocí jako nedostatek důležité složky, například hladu. Nahrazení pozitivního jídla, emocionální hlad bude jen dočasně otupený, tyto kildy se budou hromadit velmi rychle. V tomto ohledu jsou obzvláště zranitelní lidé, kteří mají problémy se seberealizací v každodenním životě a v osobním životě.


  Můžete odbočit tím, že si slibujete, že se zítra ráno dopřejete něčemu chutnému, ne teď. Na další den s největší pravděpodobností zapomenete na tento rozmar a už to nebude tak atraktivní. Pro přiblížení chladničky ve vzrušeném stavu se nedoporučuje. Je lepší diskutovat o problému s někým z blízkých lidí, než se chopit.


  Je možné aktivovat zónu potěšení, obcházet centrum saturace. Naplňte svůj život jasnými pozitivními emocemi, naučíte se vytvářet dlouhodobé plány a naplnit své sny.

  Sledujte dietu. V chladničce by nemělo být místo pro škodlivé věci, je lepší ji naplnit ovocem, zeleninou, sýrem, rybami a ořechy. Můžete si také uchovávat potravinový deník, aniž byste se obviňovali z příkladů neomezené chuti k jídlu. Pokuste se zjistit, jaké produkty zneužíváte, když ve vašem životě nastanou stresové situace.

  Touží něco jíst

  Jak často se schytáváme na náhlou touhu jíst něco sladkého, slaného, ​​kyselého a tak dále? Odborníci se domnívají, že tyto druhy signálů jsou zasílány z nějakého důvodu. Tělo vždy umožňuje svému majiteli vědět o případných poruchách v práci vnitřních systémů. Rozumíme podrobněji.

  To může být například nepříjemné, bolestivé pocity. A mohou být náhle rozmary jídla. Často se vyskytují v důsledku nedostatku určité látky a někdy naznačují začátek vážné nemoci.

  Čokoláda

  Ženy často chtějí sladkosti během premenstruačního syndromu nebo menopauzy. Ale jedna věc je jíst dva nebo tři kousky čokoládové tyčinky a další - jíst celý a ne dost. Někteří odborníci se domnívají, že nadměrná touha po sladkostí, která se objevuje v období před menstruací nebo během menopauzy, indikuje dyshormonální poruchy a vyžaduje odpovídající opravu.

  Mnoho žen používá čokoládu jako antidepresivum: tento produkt obsahuje alkaloidy, které zvyšují hladinu serotoninu v těle. Věnujte pozornost svému psychologickému stavu: snad se opíráte o čokoládu a snažíte se „chytit“ vážné problémy? Nadměrná touha po sladkostí se často objevuje v reakci na emocionální nespokojenost - to je nevědomá touha učinit si dar a rozveselit. Pokud nechápete své pocity včas, můžete velmi rychle získat další libry.

  Slané

  Některé ženy přiznávají, že chtějí sladké, jiné náhle táhnou na slané. Pokud ale chcete slanou, nemusí to nutně znamenat těhotenství. Taková touha může znamenat silný stres, který prožíváte: díky nervovým zkušenostem a únavě, tělo je ve zoufalé potřebě přírodních minerálů a solí. Poskytnout vše, co potřebujete, opřete se o nesolené ořechy, obiloviny, ovoce a zeleninu.

  Silná touha jíst slané potraviny může znamenat, že v těle je zdroj infekce (zejména urinogenitální patologie). Nadměrná touha po soli může být snížena konzumací kozího mléka, ryb a mořské soli.

  Káva

  Neustálá touha po kávě signalizuje pokus rozveselit. Ale mnohem účinnějším lékem pro ospalost je železo, bílkoviny a kyselina listová. Takže místo pití dalšího šálku kávy raději sníte vařené vejce. Také pomáhají udržet tělo v dobrém stavu červené maso, ryby.

  Hořká a kořeněná

  Touha jíst hořké jídlo často dochází, když je tělo opilo. Ale opravdu chci být v rozporu se sekrečními a evakuačními funkcemi žaludku.

  Pokud jste nedávno začali jíst více mastných potravin, pak tělo může "vyžadovat" pepř nebo česnek ke stimulaci trávení. Pokud se však dieta v poslední době významně nezměnila, může to znamenat porušení metabolismu lipidů.

  Mastné jídlo

  Pokud se náhle objevila závislost na tukových potravinách a není výsledkem zvyku, pak to může být příznak nedostatku vitamínů rozpustných v vápníku nebo tuku. Nadměrná touha po mastných potravinách se také vyskytuje, když je pozorována dlouhodobá strava se sníženým obsahem tuku, se zvýšenou fyzickou námahou a také s některými chorobami (obezita, Itsenko-Cushingova choroba atd.).

  Mouky a sladké

  Náročné těstoviny, brambory nebo sladké buchty, tělo hlásí, že naléhavě potřebuje sacharidy. Nesnesitelné touhy po cukroví mohou znamenat, že tělo snížilo úroveň chrómu, který reguluje úroveň energie. Pro doplnění zásoby sacharidů je lepší se vyvarovat sladkostí, s použitím "správné" glukózy z ovoce, celozrnné mouky a hnědé rýže. A nedostatek chromu je kompenzován brokolicí, bramborami, krůtami a pomeranči.

  Něco takového

  Pokud existuje neobvyklá touha jíst něco nepoživatelného (křída, jíl), je vhodné jít k lékaři a být vyšetřen. Je pravděpodobné, že takový podivný rozmar je způsoben banální anémií, kterou lze snadno odstranit pomocí léků. Lékař může také doporučit nezbytnou stravu, například s vysokým obsahem železa (maso, ryby, drůbež, mořské řasy, zelená zelenina, třešně).

  V některých případech se chuťové preference mění, když je v těle nádor, když rostoucí tkáň vyžaduje aktivní přísun látek nezbytných pro jeho reprodukci buněk. Když nastane nádor štítné žlázy, může dojít k touze po produktech obsahujících jód (mořský kale, ryby, sushi). A s rakovinou žaludku, pacienti náhle začnou cítit odpor pro maso a ryby. Když patologie střeva opravdu chce jíst zelí a hypercholesterolemii - jablka.

  Nezapomeňte zahrnout MedPulse.Ru do seznamu zdrojů, se kterými se čas od času setkáte:

  Přihlaste se k odběru našeho kanálu v Yandexu

  Přidat "MedPulse" do vašich zdrojů na Yandex.News nebo News.Google

  Rádi vás také uvidíme v našich komunitách na VKontakte, Facebook, Odnoklassniki, Google+.