Image

Co pomáhá injekcím a tabletám Milgamma: návod k použití

Milgamma je komplexní přípravek na bázi vitamínů skupiny B (thiamin, kyanokobalamin a pyridoxin), který příznivě ovlivňuje stav nervové tkáně a orgánů pohybového aparátu. Navíc při zvýšených koncentracích může mít léčivo analgetický účinek, zlepšuje krevní mikrocirkulaci a normalizuje tvorbu krve.

Podle výsledků výzkumu lék působí jako antioxidant, štěpí tukové buňky, aktivně se podílí na syntéze mediátorů, zejména dopaminu, stejně jako adrenalinu, norepinefrinu, histaminu.

Co pomáhá injekcím Milgamma? Jak jsou kombinovány s jinými léky? Nebylo by lepší nahradit je prášky? Návod k použití, cena, recenze, analogie Milgamma budou popsány v článku níže.

Vlastnosti složení léku

Složení léčiva závisí na uvolňovací formě.

Složení vitamínů Milgamma v roztoku je následující:

 • hydrochlorid thiaminu - 100 mg;
 • hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg;
 • Kyanokobalamin - 1000 mcg;
 • lidokain hydrochlorid;
 • hydroxid sodný;
 • benzylalkohol;
 • polyfosfát sodný.

Složení tablet je poněkud odlišné od složení ampule.

Každá pilulka obsahuje:

 • 100 mg vitaminu B1;
 • 100 mg vitaminu B6;
 • množství excipientů, včetně mikrokrystalické celulózy, mastku, povidonu, glyceridů a další.

Co je lepší: pilulky nebo záběry? Na základě vlastností složení léčiva lze s jistotou říci, že je v ampulích širší než v tabletách Milgamma, a proto je lepší. Vhodnost dražé nebo roztoku může posoudit pouze lékař, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta, indikacím užívání léčiva, toleranci vitamínů a podobně.

Kdo ukazuje vitamínový lék?

Na co je Milgamma předepsán?
Mezi indikacemi pro užívání léku Milgamma je třeba zdůraznit:

 • neuralgické poruchy spojené s nedostatkem vitaminu B;
 • snížení podpůrných funkcí těla;
 • polyneuropatický alkohol a diabetická geneze;
 • radikulopatie;
 • paréza obličejového nervu;
 • bolest svalů;
 • pásový opar se silnou bolestí;
 • radikulární syndrom.

Možná vás bude zajímat, jaký druh záběru pomůže při bolesti zad a dolních končetin. Přečtěte si více v tomto článku...

Podle instrukcí pro použití přípravku Milgamma jsou intramuskulární injekce léčiva předepisovány především během vývoje neurologických symptomů, zatímco tablety jsou indikovány pro pacienty trpící nedostatkem vitaminu B1 a B6 v těle.

Milgamma je také užitečná pro vlasy a kůži. Často se doporučuje užívat kosmetičky lidem, kteří mají problémy této povahy. Milgamma je schopna rychle obnovit vlasové folikuly, potencovat růst prutů a zpevnit vlasy, zabraňující jejich průřezu a odlamování.

Milgamma a její analogy v tabletách jsou často používány ve sportu k odstranění příznaků svalového napětí, myalgie, stejně jako k celkovému posilování těla sportovců.

Způsob použití

Tablety se doporučuje užívat perorálně po jídle třikrát denně po dobu jednoho měsíce. K odstranění akutních projevů hlavního onemocnění může lékař rozhodnout o nutnosti převést pacienta na jednu dávku. Lék by měl být užíván s dostatečným množstvím vody.

Injekční roztok obsahuje lidokain, takže před jeho použitím je nutné provést kožní test. Při léčbě závažných forem neurologických onemocnění se léčivo podává v dávce 2 ml (1 ampulka) denně. Nezáleží na tom, kdy je lepší píchnout Milgamma, ráno nebo večer, hlavní je to udělat každých 24 hodin. Podle odeznění akutních symptomů patologického procesu je pacient převeden do udržovací léčby s použitím léku 2-3 krát týdně.

Je důležité si uvědomit, že dávka léku nesmí překročit maximální přípustné normy. V opačném případě může mít pacient nežádoucí účinky a zhoršit celkové zdraví. Proto jsou otázky, jako často, jak často můžete injekčně aplikovat drogu intramuskulárně, což je lepší než Milgamma nebo Milgamma Compositum, z jaké nemoci Milgamma Compositum tablety pomáhají, je vždy lepší diskutovat se svým lékařem.

Podrobný návod k použití léku, který se dozvíte z videa:

Vedlejší účinky a kontraindikace

Anotace k léku podrobně popisuje, jaké vedlejší účinky má a v jakých případech je lepší odmítnout jeho užívání.

V důsledku četných studií bylo možné potvrdit, že tabletová forma léku ve vzácných případech může vyvolat:

 • vzhled kožní vyrážky, svědění;
 • poruchy trávicího systému;
 • šokové podmínky.

Výrobce varuje, že Milgamma v roztoku v jednotlivých případech může způsobit alergické reakce na kůži a může také způsobit akné, dyspepsii, srdeční arytmie, křeče.

Kontraindikace použití finančních prostředků jsou:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • časté alergické reakce v anamnéze;
 • peptický vřed a dvanáctníkový vřed;
 • akutní poruchy srdečního rytmu a vedení v srdci;
 • chronické srdeční selhání ve fázi dekompenzace;
 • tromboembolie;
 • zvýšení počtu červených krvinek.

Interakce

Odpověď na otázku slučitelnosti Milgamma s alkoholem a jinými drogami, lékaři důrazně doporučují pacientům, aby experimentovali na svém zdraví kombinací různých způsobů užívání chemických látek. Faktem je, že léčivo spolu s ethylalkoholem může způsobit rozvoj patologických stavů, které jsou založeny na komplexních variantách dysfunkce jater a srdce. Kromě toho Milgamma a alkohol, pokud se používají společně, silně vzrušují nervový systém a vyvolávají exacerbaci závažných onemocnění.

Co může být použito v komplexu k píchnutí léku tak, aby takové akce nepoškodily tělo? Odborníci nemají nic proti současnému podávání přípravku Movalis, Mydocalm a Milgamma. Tyto léky se dokonale doplňují a poskytují stabilní terapeutický účinek v kombinaci. Kompatibilita Milgammy a Diclofenacu byla také prokázána, proto jsou tyto léky často předepisovány společně pro léčbu neurologických patologií, radikulopatie a radikulárního syndromu.

Co je to radikulární syndrom? Jak se projevuje? Všechny podrobnosti, které se dozvíte z tohoto článku...

Analogy

Droga má obrovské množství náhražek. Některé analogy Milgamma jsou levnější než základní vitamínový přípravek, jiné mohou mít vyšší náklady.

V naší zemi jsou nejoblíbenějšími analogy Combilipen, Neuromultivitis, Neyrobion a Vitagamma.

Combilipen

Co je lepší: Milgamma nebo Combilipen? Lék Kombilipen je jedním z nejznámějších domácích analogů Milgamma v ampulích. Obsahuje ve svém složení vitamíny skupiny B a lidokain. Co se liší od Milgamma Kombilipena? Na rozdíl od Milgamma má léčivo dvakrát nižší koncentrace účinných látek. Je zakázáno užívat je těhotným ženám a matkám, které kojí děti. Jediným pozitivním bodem je, že Kombilipen je mnohem levnější než známý zahraniční protějšek.

Vitagamma

Dalším analogem injekcí Milgamma je Vitagamma. Tento lék je velmi podobný ve složení, principu účinku a kontraindikací k užívání jeho příbuzného, ​​takže pacienti často přemýšlejí, kolik to stojí. Vzhledem k tomu, že lék je vyráběn v Rusku, cena Vitagamma je výrazně nižší než cena zahraničních analogů a je přibližně 150 rublů. pro 10 ampulí

Neuromultivitida

Co je lepší: Neuromultivitis nebo Milgamma? Komplexní přípravek vitaminu B rakouského původu Neuromultivitis má dobrou pověst na domácím trhu farmaceutických výrobků. Je lidským tělem dobře snášen a ve vzácných případech vyvolává nežádoucí účinky. Doporučuje se použít v případě těžké bolesti způsobené onemocněním nervové tkáně, protože neuromultivitida obsahuje velké koncentrace vitamínů než jiné multivitaminové přípravky.

Jaké pilulky pomohou zmírnit bolest při nemocech pohybového aparátu, přečtěte si tento článek...

Neyrobion

Neurobion je vitaminový přípravek, který se vyrábí ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení léčiva je 100 mg disulfidu thiaminu, 200 mg hydrochloridu pyridoxinu, 240 mg kyanokobalaminu. Co je lepší: Neyrobion nebo Milgamma? To je těžké posoudit, protože obě drogy jsou dostatečně účinné. Proto byste v každém konkrétním klinickém případě měli poslouchat doporučení lékařů.

Co pomáhá injekcím Milgamma

Droga Milgamma - široce používaná v neurologii a dalších oblastech medicíny. Indikace pro jeho použití jsou různé - od bolesti zad k komplikacím diabetu.

Milgamma - popis a složení

Farmakologické činidlo je dostupné ve formě roztoku pro injekce, ve formě tablet, dražé (Milgamma Compositum). Pro onemocnění nervového systému a dalších patologií je Milgamma často předepisován injekcí. Červený roztok může být podáván intramuskulárně, intravenózní podání není prováděno.

Každá ampulka obsahuje 2 ml Milgammy v balení - 5 a 10 ampulí. Tablety jsou vyráběny v množství 30 a 60 kusů / balení, pilulky - 15 kusů / blistr, 2-4 ks v krabici. Složení přípravku je koncentrát vitamínů skupiny B:

 • Thiamin (Vit. Bl, thiaminhydrochlorid), 100 mg;
 • pyridoxin (Vit. B6, hydrochlorid pyridoxinu), 100 mg;
 • Kyanokobalamin (Vit. B12), 1000 mcg.

Injekce Milgamma je velmi bolestivá, stejně jako zavedení dalších léčiv založených na vitaminových komplexech. K jeho složení se proto přidává anestetický lidokain hydrochlorid.

Jako další složky Milgamma obsahuje vodu, hydroxid sodný, benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný.

Náklady na lék je 250 rublů. (pro 5 ampulí), 630 rublů. (pro 30 tablet), 1150 rub. (pro 60 tablet).

Jak droga funguje?

Komplexní lék na bázi vitamínů gr. B je neurotropní léčivo s protizánětlivými a regeneračními vlastnostmi. Účinné látky společně zvyšují průtok krve, zlepšují fungování nervových buněk. Další účinky, které podání nebo medikace poskytuje:

 • optimalizace mikrocirkulace krve;
 • zvýšená tvorba krve;
 • snížení edému;
 • posilování obecných orgánů;
 • normalizace cévní funkce.

Lidokain v kompozici je nezbytný nejen pro snížení nepříjemných lokálních reakcí. Toto anestetikum zmírňuje celkovou bolest, snižuje sílu zánětlivé reakce. Jednotlivé složky Milgamma poskytují následující akce:

 1. Thiamin Přirozený účastník metabolismu uhlohydrátů, bez vitaminu, nervová tkáň nemůže fungovat.
 2. Pyridoxin. Částečně se podílejí na metabolismu sacharidů, do značné míry v metabolismu proteinů, tuků. Vzájemně zvyšuje působení thiaminu. V komplexu oba vitamíny zvyšují účinnost svalů a kardiovaskulárního systému.
 3. Kyanokobalamin. Pomáhá syntéze myelinových pochev nervových buněk, snižuje bolest způsobenou poškozením kmenů periferních nervů, stimuluje metabolismus nukleových kyselin.

Všechny látky rychle vstupují do krevního oběhu, takže efekt je dosažitelný v první den užívání. B vitamíny se neshromažďují ve tkáních, jejich příjem s jídlem by měl být konstantní.

Milgamma - svědectví

Co pomáhá Milgamma (záběry)? Lékaři obvykle předepisují léky v komplexní léčbě různých lokálních a systémových nervových onemocnění, včetně těch, které jsou způsobeny nedostatkem vitamínů. B. Jako symptomatická a patogenetická látka je Milgamma indikován pro:

 • neuralgie různého původu;
 • paréza obličejového nervu;
 • retrobulbární neuritis;
 • plexopatie;
 • ganglionic;
 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • jiné typy neuropatie.

Pro celkové posílení těla, po utrpení závažných onemocnění, operací, infekcí, s nedostatkem vitamínů, se také uvádí zavedení nebo příjem uvedeného vitamínového komplexu. Starší lidé často zažívají noční křeče - Milgamma se používá k jejich odstranění. Myalgie nebo syndrom svalové bolesti různého původu je také úspěšně kontrolována použitím přípravku Milgamma.

Pro osteochondrózu a další nemoci páteře se lék nejčastěji používá v kombinaci se svalovými relaxanty (Mydocalm) a NSAID (Movalis a další).

Tento lék se osvědčil u herpes zoster způsobeného virem Zoster, stejně jako proti jiným infekcím viru herpes lokalizovaným v nervové tkáni. Další indikace pro použití léku Milgamma jsou radiculitis, lumbago, ischias, svalově tonický syndrom a dokonce i roztroušená skleróza.

Jak aplikovat Milgamma?

Pokud lékař doporučil injekce Milgamma, měl by být proveden přesně v uvedeném množství. Jak dlouho bude kurz trvat, závisí na nemoci. Pokud máte bolesti na krku, hrudní nebo bederní páteři, může být denně podáno 5–10 injekcí. O víkendu si můžete odpočinout v léčbě. Lék se vstřikuje hluboko do svalstva gluteus v množství 2 ml (dávka pro dospělého).

Pro udržovací léčbu se Milgamma podává ve stejné dávce dvakrát nebo třikrát týdně. Tento kurz může trvat až měsíc. Míra příjmu dražé a tablet je následující:

 • 1 kus / den pro udržovací léčbu během měsíce;
 • 1 kus / 3x denně s akutní bolestí po dobu 10 dnů.

Tablety je nutné omýt velkým množstvím vody, příjem je nezávislý na jídle. Po ukončení léčby tabletami může lékař injekci prodloužit. To je možné, pokud neexistuje riziko vzniku neuropatie spojené s předávkováním vitaminem B6.

Rozhodnutí léčit Milgamma u těhotného, ​​ošetřujícího lékaře trvá. Velké dávky léků mohou inhibovat laktaci. Lék přechází do mateřského mléka - to by mělo být také zváženo během léčby.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Vedlejší účinky na pozadí terapie jsou běžné, je lepší se seznamem předem seznámit. V podstatě jsou lokální - bolest v oblasti injekce, která je pozorována po dobu 2-5 hodin. Může nastat vyrážka, zarudnutí, podráždění kůže. Z kožních reakcí u některých lidí dochází k celkové vyrážce, svědění, akné na obličeji, hyperhidróze. Všechny "vedlejší účinky" obvykle přecházejí po ukončení léčby.

Další možné reakce těla na zavedení Milgammy jsou:

 • vzácně - tachykardie;
 • velmi vzácně - bradykardie;
 • velmi vzácně - závratě, zmatenost;
 • zvracení, nevolnost;
 • žaludeční nepohodlí;
 • svalové křeče.

Děti předepisující lék nejsou povoleny, je povoleno od 18 let. Pacienti trpící alergiemi mohou mít závažné reakce - angioedém, šok, generalizovanou kožní vyrážku. Podobné jevy se vyskytují i ​​při předávkování. Nelze vstřikovat lék do žíly - v případě náhodného podání je nutné se poradit s lékařem a zůstat pod jeho dohledem několik hodin. Během léčby se musíte zcela vzdát alkoholu.

Analogy Milgammy

Lékárna prodává mnoho produktů, které mají podobné složení. Přesným analogem Milgamma v injekcích je lék. Cena léku je nižší (130 rublů), účinnost je vysoká. Analogy jsou také léky v ampulích, některé ruské:

Milgamma

Formy propuštění

Milgamma instrukce

Milgamma je komplexní vitamínový přípravek na bázi vitamínů skupiny B, který je již dlouho používán k léčbě nemocí pohybového aparátu díky jeho analgetickým a protizánětlivým vlastnostem, jakož i schopnosti stimulovat regeneraci tkání. Navíc jejich farmakologický „souhrn“ vykazuje tak důležitou kvalitu jako neurotropicita, tzn. účast na procesech probíhajících v nervovém systému, včetně metabolismu neurotransmiterů a přenosu nervových impulzů. Každá ze složek milgammy je hodná mluvit podrobněji. Vitamin B1 (také známý jako thiamin) je nejdůležitějším článkem v metabolismu sacharidů a v řetězci biochemických transformací, který se nazývá Krebsův cyklus, což má za následek tvorbu ATP. Vitamín B6 (pyridoxin) se podílí na metabolismu bílkovin, a pokud se ho týká, na metabolismu tuků a sacharidů. Tento "sladký pár" vitamínů, zvyšující vzájemný účinek, je skutečným přínosem pro neuromuskulární a kardiovaskulární systémy. Vitamin B12 (kyanokobalamin) se podílí na tvorbě myelinové pochvy nervového vlákna, stimuluje tvorbu krve, otupuje bolest spojenou s účinky na periferní nervy, podněcuje metabolismus nukleové kyseliny aktivací kyseliny listové. Kromě této vitaminové triády je součástí milgammy lokální anestetikum lidokain. Jedním z nejvyhledávanějších využití pro milgamma je bolest zad, t.

K. Milgamma je velmi úspěšným likvidátorem akutní bolesti páteře, a to jak v kombinaci s NSAID, tak v "sólovém" režimu. Při použití velkých dávek milgammy je vytvořený analgetický účinek poměrně srovnatelný s účinkem veterána veterána lékáren diklofenaku, kteří jedli psa při zmírnění syndromu bolesti.

Všechny výše uvedené se týkají milgamma ve formě injekčního roztoku. Jak víte, vitamíny B jsou velmi snadno zničeny v těle, jsou rozpustné ve vodě. Farmakologové však tuto mezeru odstranili vytvořením drogy milgamma compositum ve formě dražé. Obsahuje v tucích rozpustný analog thiaminu benfotiaminu a pyridoxinu. Tato látka je téměř zcela biologicky dostupná: proniká do střevního epitelu a je přeměněna na difosfát thiaminu, který je již uvnitř buněk a poskytuje delší anestetický účinek.

Milgamma (nyní mluvíme o injekční formě) se injikuje intramuskulárně a s výhodou hluboce. Pokud je bolestivý syndrom akutní, měli byste začít s denním 2 ml roztokem po dobu 7-10 dnů. Po zániku akutní bolesti, můžete jít na ústní milgamma compositum, nebo můžete vstoupit do léku vzácněji (2-3 krát týdně po dobu 2-3 týdnů). Milgamma by měla být zavedena pomalu, protože jinak může dojít k závratě a arytmii. Stejné příznaky jsou charakteristické pro předávkování tímto lékem.

Milgamma: pilulky a záběry, indikace pro použití

Přípravek Milgamma je určen k omezení bolesti a zánětu nervových vláken. Po zahájení užívání léku začíná zvyšovat průtok krve v postižené oblasti, zlepšuje mikrocirkulaci a aktivaci nervového systému jako celku. Návod k použití intramuskulárních injekcí Milgamma obsahuje informace o správném použití nástroje, jeho účinku na orgány a systémy těla.

Stručný popis

Nástroj je vyvinut na bázi vitamínů skupiny B. Mají příznivý vliv na zánětlivý proces, pomáhají obnovit aktivní pohyb pohybového aparátu. Kombinace vitamínů B1, B6 a B12 aktivuje a urychluje celkový průtok krve tělem, zlepšuje stav nervových vláken a příznivě ovlivňuje jejich regeneraci.

Milgamma může být vyráběna ve formě ampulí s roztokem pro intramuskulární injekci, ve formě pilulek nebo krému pro vnější použití.

Forma ampule se skládá z:

 • thiamin;
 • pyridoxin;
 • kyanokobalamin;
 • lidokain;
 • fosforečnan sodný;
 • benzylalkohol.

Tabletová forma je reprezentována následujícím složením:

 • hydrochlorid pyridoxinu;
 • hydrochloridy;
 • oxid křemičitý;
 • celulóza;
 • sodná sůl kroskarmelosy.

Indikace pro použití

Patologie, pro které je Milgamma předepsán:

 1. Bolestivé pocity v oblasti nervu obličeje.
 2. Útoky myalgie.
 3. Výskyt virové infekce podle typu herpesu.
 4. Neuritida jakékoliv závažnosti a lokalizace.
 5. Bolest osteochondrózy.
 6. Bolesti radikulitidy.
 7. Nedostatek vitamínů B v těle.
 8. Syndrom radikální komprese.
 9. Manifestace šindelů.

Objemy dávek a doba použití jsou stanoveny lékařem v každém jednotlivém případě a závisí na stavu pacienta a závažnosti klinických projevů. Nedoporučuje se užívat lék pro samoléčbu.

Způsob použití

Léčebný režim je v každém případě předepsán pouze podle indikací a závažnosti klinického obrazu. Injekční forma se používá jednou denně, průběh léčby je obvykle 10 ampulí. Počáteční dávka v případě průměrné závažnosti bolesti je 2 ml.

Před injekcí si lékař vybere místo pro injekci s velkou svalovou vrstvou. Obvykle se lék vstřikuje do svalstva gluteus. Intenzita terapeutického kurzu je nejčastěji asi tři týdny, zatímco dávka zůstává stejná.

Než začnete tento lék užívat, musíte otestovat alergickou reakci, obvykle na malé lokte položte malé množství peněz a počkejte na reakci těla. Návod na použití léku Milgamma zakazuje užívání léku v přítomnosti jakékoliv negativní reakce těla na něj.

Jak často aplikovat Milgamma ve formě tablet, lékař rozhodne v každém jednotlivém případě. Průběh léčby obvykle zahrnuje trojnásobek užívání tablet po dobu jednoho měsíce. Kolik dní použít lék? Záleží na závažnosti klinického obrazu.

Komplikace

Milgamma, stejně jako jiné léky, má řadu vedlejších účinků, které mohou komplikovat léčbu. S negativní reakcí těla je nutné odmítnout přijmout Milgamma, za jakým účelem a jmenovat náhradníky.

Časté nežádoucí účinky:

 • Alergická reakce.
 • Výrazná svědění kůže.
 • Silná reakce typu angioedému.
 • Zvýšené pocení.
 • Závratě.
 • Zvýšená tepová frekvence.
 • Útoky nevolnosti nebo říhání.
 • Křečovitá aktivita lýtkových svalů.

Jak je často vidět, výskyt takových komplikací začíná v důsledku nedodržení principů dávkování nebo chyb podávání léku během injekčního použití.

Účinek na gastrointestinální trakt se také stává negativním při dlouhodobém užívání léčiva. Vedlejší účinky v tomto případě se projevují útoky průjmu, bolestivými pocity v břiše. Kromě toho dochází k přerušení práce srdce: zvýšení krevního tlaku, paroxyzmální bolest v hrudi.

Injekce Milgamma mají silný vliv na práci nervového systému pacienta a jsou zde také komplikace:

 • Zvýšení úzkosti.
 • Ztráta normálního spánku.
 • Útoky krátkodobé ztráty vědomí.
 • Různé parestézie.
 • Před očima mu blykají mouchy.

Užívání v období nesoucí dítě a v dětství

Milgamma smí žádat pouze od 16 let, u mladších dětí je léčba tímto lékem zakázána. V těhotenství je tato léčba také zakázána.

Tento zákaz je spojen s vysokou koncentrací vitaminu B6, jehož obsah v přípravku je 100 mg, zatímco pro normální těhotenství lze konzumovat nejvýše 25 mg. Milgamma tedy obsahuje čtyřnásobek přípustné dávky vitaminu B6.

Kontraindikace k použití

Nelze užívat lék v přítomnosti určitých stavů těla:

 • S negativní imunitní reakcí těla na složky léčiva.
 • S výrazným narušením srdce.
 • V dětském věku před dosažením 16 let.
 • V akutním procesu srdečního selhání.
 • V přítomnosti častých alergických reakcí na různé látky.
 • Přítomnost tromboembolie.
 • V případě peptického vředu zažívacího traktu.

I když se žádný z těchto seznamů netýká pacienta, existuje možnost zákazu užívání této drogy kvůli některým dalším individuálním kontraindikacím.

Předávkování

Když dojde k předávkování, všechny výše uvedené komplikace zvyšují jejich negativní účinek na tělo. Pokud používáte dávku, která je mnohonásobně vyšší, než je doporučená dávka, musíte se poradit s lékařem.

Interakce s léky

Sulfátové roztoky snižují účinnost přípravku Milgamma v důsledku snížení aktivity vitamínu B1. Při užívání léků na bázi levodopy je Milgamma v jakékoliv formě zakázán.

Doba skladování

Skladování léku v jakékoliv formě je možné pouze za určitých podmínek. Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, která není delší než dva roky od data výroby. Teplotní režim v místě skladování Milgamma je v rozmezí 10 až 15 stupňů. Přípravek uchovávejte mimo dosah dětí.

Použití s ​​alkoholem

Kompatibilita léku s alkoholem není prokázána, takže během léčby se nedoporučuje užívat alkohol. Ethylalkohol navíc rychle zničí vitamíny B a zvýší všechny vedlejší účinky.

Náklady na fondy

Kolik stojí Milgamma? Cena závisí na formě jejího vydání:

 • Injekční forma pro 5 ampulí - asi 300 rublů;
 • Injekční forma pro 5 ampulí - přibližně 1 300 rublů;
 • 100 mg tabletová forma pro 60 kusů - asi 1000 rublů;
 • 100 mg tableta forma pro 30 kusů - asi 500 rublů.

Analogy

 1. Vitaxon.
 2. Komplex B1.
 3. Neuronová fólie ve formě ampulí.
 4. Neuromax tablety.
 5. Neuromultivitida.
 6. Neurubin
 7. Neovitamin.
 8. Neurobex.
 9. Nerviplex-N.

Závěr

Instrukce pro Milgamma zahrnuje použití léku na syndrom těžké bolesti a některé další patologie. Musíte se poradit se svým lékařem, protože přípravek má své kontraindikace a vedlejší účinky.

Milgamma

Milgamma: návod k použití a recenze

Latinský název: Milgamma

Účinná látka: pyridoxin + kyanokobalamin + thiamin + lidokain (pyridoxin + kyanokobalamin + thiamin + lidokain)

Výrobce: Worwag Pharma GmbH Co KG (Německo)

Aktualizace popisu a fotografie: 05/02/2018

Ceny v lékárnách: od 247 rublů.

Milgamma je neurotropní komplex vitamínů B.

Forma uvolnění a složení

Dávkové formy Milgamma:

 • Roztok pro intramuskulární podání (v / m): průhledná červená kapalina (vždy 2 ml v tmavých skleněných ampulích, 5 ks. V blistru, v krabičce po 1, 2 nebo 5 balení; v krabičkách: 5 ks). v kartonovém svazku 1 nebo 5 palet nebo po 10 kusech v kartonovém svazku (1 paleta);
 • Dražé (15 kusů v balení blistrů, v kartonu 2 nebo 4 balení).

Obsah účinných látek:

 • 1 ml roztoku: hydrochlorid thiaminu (B1) - 50 mg, hydrochlorid pyridoxinu (B6) - 50 mg, kyanokobalamin (B12) - 0,5 mg, hydrochlorid lidokainu - 10 mg;
 • 1 tableta: benfotiamin - 100 mg, hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg.
 • Roztok: benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný, hydroxid sodný, voda pro injekce;
 • Dražé: aerosil, uhličitan vápenatý, oxid titaničitý, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylcelulosy, povidon, šelak, glyceridy mastných kyselin, sacharóza, arabský prášek, polyethylenglykol-6000, kukuřičný škrob, glycerol, glykol vosk, tween-80, mastek.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Neurotropní vitamíny skupiny B mají pozitivní vliv na degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu a nervů, aktivaci krevního oběhu a zlepšení funkce nervového systému.

Thiamin je jedním z nejdůležitějších prvků v procesu metabolismu sacharidů, stejně jako v Krebsově cyklu, s následnou účastí na syntéze trifosfátu adenosinu a pyrofosfátu thiaminu.

Pyridoxin se podílí na metabolismu proteinů a částečně se podílí na metabolismu tuků a sacharidů. Fyziologická funkce thiaminu a pyridoxinu má za cíl zvýšení vzájemného působení, vyjádřeného příznivě na kardiovaskulární, neuromuskulární a nervový systém. Nedostatek vitamínu b6 vede k rozvoji rozsáhlých stavů deficitu, které jsou zastaveny co nejdříve po zavedení thiaminu a pyridoxinu.

Kyanokobalamin hraje důležitou roli v syntéze myelinové pochvy, posiluje metabolismus nukleové kyseliny aktivací kyseliny listové, snižuje závažnost bolesti způsobené poškozením periferního nervového systému, je stimulátorem hematopoézy.

Lidokain je lokální anestetikum, které způsobuje všechny typy lokální anestezie: vedení, infiltrace, terminál.

Farmakokinetika

Při intramuskulárním podání se thiamin rychle vstřebává z místa injekce a vstupuje do krevního oběhu. Jeho koncentrace je 484 ng / ml a je dosaženo 15 minut po dávce 50 mg v první den léčby. Thiamin je v těle nerovnoměrně rozložen: 75% podané dávky je obsaženo v erytrocytech, 15% v leukocytech, 10% v plazmě. Vzhledem k nedostatku vitamínových zásob v těle je nutné zajistit jeho denní příjem v těle.

Thiamin proniká do placentárních a krevně-mozkových bariér a je stanoven v mateřském mléku. Látka se vylučuje močí po 0,15 hodinách v alfa fázi po 1 hodině v beta fázi po dobu 2 dnů v terminální fázi. Mezi hlavní metabolity thiaminu patří pyramin, kyselina thiaminkarboxylová a některé neznámé metabolity. Ze všech vitaminů se thiamin hromadí v těle v nejnižších koncentracích. Tělo dospělého obsahuje přibližně 30 mg thiaminu, z čehož 80% je ve formě thiamin-pyrofosfátu, 10% ve formě thiamin trifosfátu, 10% ve formě thiamin-monofosfátu.

Po intramuskulárním podání se pyridoxin vstřebává do krve vysokou rychlostí a distribuuje se do těla, což hraje roli koenzymu po jeho skupině CH2OH je fosforylována v 5. pozici. Vitamin se váže na plazmatické proteiny asi o 80%. Pyridoxin je distribuován po celém těle a překonává placentární bariéru a je také stanoven v mateřském mléku. Látka se hromadí v játrech a oxiduje se na kyselinu 4-pyridoxinovou, která se uvolňuje ledvinami po dobu 2-5 hodin po absorpci. Lidské tělo obsahuje 4–150 mg vitamínu B6, jeho denní eliminační rychlost je přibližně 1,7–3,6 mg s mírou doplňování 2,2–2,4%.

Indikace pro použití

 • Neuritida, neuralgie;
 • Polyneuropatie, včetně alkoholických a diabetických;
 • Retrobulbární neuritida;
 • Ganglionity, včetně herpes zoster;
 • Neurologické projevy osteochondrózy páteře: radikulopatie, bederní ischialgie, muskulotonické syndromy;
 • Paréza nervu obličeje.

Kromě toho je aplikace Milgamma uvedena:

 • Řešení: jako součást komplexní terapie plexopatie, neuropatie, křečí svalové noci (častěji u starších pacientů);
 • Dragee: symptomatická léčba myalgie, systémové neurologické onemocnění způsobené potvrzeným nedostatkem vitamínů B1 a B6.

Kontraindikace

 • Období těhotenství a kojení;
 • Přecitlivělost na léčivo.

Použití přípravku Milgamma je navíc kontraindikováno:

 • Řešení: přítomnost dekompenzovaného srdečního selhání, věku dětí;
 • Dragee: srdeční selhání ve fázi dekompenzace.

Návod k použití Milgamma: metoda a dávkování

Roztok je určen pro injekce. Injekce Milgamma se provádějí hluboko intramuskulárně. Doporučené dávkování pro syndrom těžké bolesti: 2 ml 1 krát denně, průběh léčby 5-10 dní. Po odstranění akutní bolesti nebo v mírných formách onemocnění je lék předepisován 2-3 krát týdně po dobu 2-3 týdnů. Léčba by měla být prováděna pod dohledem týdenního lékaře. Použití roztoku by mělo být předepsáno na co nejkratší dobu s následným přenosem pacienta na příjem léčiva.

Dražé Milgamma se užívají perorálně s velkým množstvím tekutiny. Doporučené dávkování: 1 tableta 1-3 krát denně, léčba je 1 měsíc.

Vedlejší účinky

Alergické reakce nejsou vyloučeny: vzácně - potíže s dýcháním, kopřivka, kožní vyrážka, angioedém, anafylaktický šok.

Kromě toho mohou snímky Milgamma způsobit nežádoucí účinky:

 • Kardiovaskulární systém: velmi vzácně - tachykardie; v některých případech - arytmie, bradykardie;
 • Nervový systém: v některých případech - zmatenost, závratě;
 • Trávicí systém: v některých případech zvracení;
 • Muskuloskeletální systém: v některých případech - křeče;
 • Dermatologické reakce: velmi vzácně - svědění, zvýšené pocení, akné;
 • Lokální a systémové reakce: v některých případech podráždění v místě vpichu injekce; předávkování nebo rychlé podání - zvýšený projev systémových reakcí.

V souvislosti s léčbou Milgamma dragee se mohou vyvinout nežádoucí reakce:

 • Kardiovaskulární systém: v některých případech tachykardie;
 • Jiné: v některých případech - zvýšené pocení, akné.

Předávkování

S diagnostikovaným předávkováním Milgamma se léčivo okamžitě zruší a předepíše se symptomatická léčba. Jeho příznaky obvykle zahrnují prudký nárůst závažnosti vedlejších účinků.

Zvláštní pokyny

V případě náhodného intravenózního podání roztoku pacienta by měl lékař okamžitě zkontrolovat lékaře av závislosti na stavu pacienta předepsat vhodnou léčbu nebo rozhodnout o hospitalizaci.

Dragee by měl být používán s opatrností v kombinaci s cykloserinem, D-penicilaminem.

Neexistují informace o vlivu Milgammy na schopnost pacienta řídit vozidla a mechanismy.

Použití v dětství

Dětský věk je kontraindikací jmenování Milgammy.

Lékové interakce

Podle instrukcí Milgamma v terapeutických dávkách snižuje antiparkinsonický účinek levodopy, což je způsobeno zvýšením jeho periferní dekarboxylace pod vlivem pyridoxinu. Léčivo interaguje s penicilaminem, cykloserinem, isoniazidem.

Léková interakce roztoku díky jeho kombinovanému složení.

Vzhledem k obsahu thiaminu nemůže být roztok Milgamma kombinován s redukčními a oxidačními sloučeninami, jako jsou uhličitany, jodidy, acetáty, amonné železo, citrát, kyselina taninová, fenobarbital, benzylpenicilin, riboflavin, dextróza, disulfity. Produkty rozkladu thiaminu, které se zcela rozkládají v roztocích siřičitanů, snižují aktivitu jiných vitaminů. Účinnost thiaminu se ztrácí, když je pH více než 3, a měď pomáhá urychlit procesy jeho destrukce.

Při současném použití epinefrinu a norepinefrinu může přítomnost lidokainu ve složení roztoku způsobit zvýšené vedlejší účinky ze srdce. Je také uvedena interakce se sulfonamidy.

Vzhledem k přítomnosti kyanokobalaminu v kompozici nelze roztok Milgamma kombinovat se solí těžkých kovů, riboflavinem (zejména při současném vystavení světlu).

Antioxidanty zpomalují klinický účinek léčiva, účinek nikotinamidu urychluje fotolýzu.

Analogy

Analogy Milgammy jsou: Vitaxon, Vitagamma, Kombilipen, Kompligam V, Neuromultivit, Binavit, Triovit, Pikovit.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě:

 • Roztok: do 15 ° C na místě chráněném před světlem;
 • Fazole: do 25 ° C.

Datum expirace: řešení - 2 roky, dražé - 5 let.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Milgamme Recenze

V současné době existuje mnoho recenzí Milgamma, které jsou ponechány jako pacienti podstupující léčbu, a lékaři. Říká se, že intramuskulární injekce jsou poměrně bolestivé a v místě vpichu injekce někdy dochází k podráždění. Pozitivní účinek při léčbě neuralgie, neuritidy a dalších onemocnění je však téměř bez pochyb. Pro co nejúplnější zlepšení zdraví odborníci doporučují vést zdravý životní styl a dodržovat všechna doporučení v průběhu léčby, protože Milgamma eliminuje pouze symptomy, ale ne příčiny onemocnění.

Pacienti často uvádějí účinnost léčby přípravkem Milgamma jako součást kombinační terapie, například kombinací léku s Movalisem, nesteroidním protizánětlivým činidlem používaným k léčbě nemocí pohybového aparátu.

Cena mléko v lékárnách

Cena Milgammu ve formě roztoku pro intramuskulární podání je přibližně 273 - 309 rublů (pro 5 ampulí), 462 - 539 rublů (pro 10 ampulí) nebo 1080 - 1261 rublů (pro 25 ampulí). Milgamma Dragee je momentálně vyprodán.

Milgamma - složení a rozsah použití

Milgamma - vitamíny neurotropní B, vyráběné firmou Worwag Pharma GmbH I Co. KG, Německo. Pomáhá chránit nervová vlákna, blokuje mechanismy poškození hyperglykemických buněk, zlepšuje rychlost nervu, zvyšuje vibrace a celkovou citlivost nervových zakončení, zabraňuje mikro a makroangiopatii.

Forma a složení léčiva

Lékárny prodávají ampule, pilulky, krém.

Nápravou je kombinace tří složek: B1, B6, B12.

Thiamin (B 1) - sůl, rozpustná ve vodě. Jeho koncentrace v tkáních těla dosahuje při perorálním podání 50%.

Účastní se:

 • Při poskytování citlivosti nervu na nervy, aktualizaci poškozených nervových vláken, postupování signálu podél citlivých konců;
 • Chraňte buněčnou membránu před destruktivním působením látek vznikajících při oxidaci;
 • V mechanismech syntézy energie v buňce.

Soli thiaminu rozpustného v tucích. Absorpce téměř 100% v gastrointestinálním traktu má proto výhody, když se užívá orálně ve srovnání s obvyklou vodou rozpustnou formou.

Pyridoxin (Vit B 6):

 • Zlepšuje metabolické procesy v nervovém systému;
 • Antioxidant;
 • Normalizuje výměnu bílkovin, zabraňuje hromadění jedu, nebezpečného pro nervová zakončení - čpavku;
 • Reguluje metabolismus aminokyselin.

Vitamin B 12 (kyanokobalin):

 • Používá se ve stavebnictví kolem nervových zakončení myelinové pochvy;
 • Reguluje přeměnu lipidů, sacharidů a proteinů.

Milgamma - složení tablet vitamínů:

 • Benfiotiamin 100 mg;
 • Pyridoxin (B6) 100 mg.

Problémy se štítnou žlázou a zhoršené hladiny TSH, T3 a T4 v hormonech mohou vést k závažným následkům, jako je hypothyroidní kóma nebo thyrotoxická krize, které jsou často fatální.
Ale endokrinolog Marina Vladimirovna zajišťuje, že je snadné vyléčit štítnou žlázu i doma, stačí pít. Čtěte více »

Ampule Milgamma

Objem - 2,0, 5, 10 a 25 v balení pro injekce do svalu.

Složení:

 • Pyridoxin - 100 mg;
 • Thiamin - 100 mg;
 • 1 mg (1000 ug) kyanokobalominu;
 • Hydrochlorid lidokainu - 20 mg;
 • Vitamín B 12, 1, 6 stabilizátor - hexakinoferrát draselný;
 • Konzervačním činidlem je benzylalkohol (40 mg / 2 ml);
 • 2,0 vody pro injekce;
 • Sklo v ampulce je chemicky neutrální, tmavé (ochrana před ultrafialovými paprsky).

Jak droga funguje?

Práce milgammy je spojena s účinky vitamínů, které tvoří její složení. Člověk potřebuje 2 mg pyridoxinu, thiaminu a kyanokobalaminu 2 μg denně po celý život.

Množství vitamínů obsažených v přípravku výrazně převyšuje lidskou potřebu za den. Co vysvětluje jejich protizánětlivé, regenerační a analgetické účinky na periferní a centrální nervová zakončení.

Lidokain - anestetikum - zvyšuje lokální anestetikum a trofickou práci těchto vitaminů. Užívání léků ve spojení se skupinou nesteroidních protizánětlivých léčiv zvyšuje analgetický účinek a snižuje zánět více.

Indikace pro použití Milgamma - co je předepsáno?

 1. Účinný při léčbě pacientů s diabetem a jeho komplikací: diabetická nefropatie, retinopatie, polyneuropatie, autonomní neuropatie. Přečtěte si více o tom, jak

Milgamma - návod k použití

Je to účinný lék s výrazným analgetickým účinkem, určený k léčbě polyneuropatií různého původu, doprovázený bolestí. Tablety Milgamma používané pro 1 další 3 p / den.

 1. 1 dr. 3 p / den 4-6 týdnů.
 2. Opakujte každé 3 měsíce.

Již ve třetím týdnu léčby se síla bolesti v nohách snižuje o 30–50% a do této doby pacienti často odmítají užívat analgetika.

Injekce Milgamma a pak je dražé předepsáno pro:

 1. Léčba neuropatie u osteochondrózy a diabetu i / m denně 2,0 č. 10;
 2. V případě akutních bolestí (muskuloskeletální nebo neuropatická): po 10denním průběhu injekcí se do svalu podávají 2–3 p / týden v úniku. 2-3 týdny nebo orálně 1 dr. 3 p / den po dobu 4 týdnů;
 3. Při léčbě zánětu trigeminálního nervu je předepsáno 2,0 ip po dobu 10–15 dnů, poté 1 dr. Compositum 3 r / d po dobu 6 týdnů;
 4. Pro prevenci nebo léčbu senzorineurální ztráty sluchu: Cavinton, glycin, prozerin, elektroforéza + milgamma w / m 2,0 No10, po 1 dalším 3 p / den - do 30 dnů;
 5. Pro zotavení pacientů s přetrvávající bolestí po odstranění disku: i / m pro 2,0 Ne 5 dnů, pak 1 další 3 p / den - 25 dní. Kromě analgetického účinku byl zaznamenán pokles úzkosti a astenických projevů.

Kontraindikace

Lék je dobře snášen, ale stále existují kontraindikace pro příjem:

 • Alergická reakce na jakoukoliv složku, zejména vitamíny
 • Těhotenství a laktace;
 • Děti do 16 let;
 • S exacerbací srdečního selhání.

Interakce s léky:

 • Léčba ftivazidem, isoniazidem, penicilaminem, cykloserinem snižuje hladinu B6 v těle a objevují se příznaky jeho nedostatku;
 • Pyridoxin snižuje účinek levodopy;
 • Kyanokobalamin je zničen v přítomnosti solí těžkých kovů;
 • Thiamin se stává neaktivním v přítomnosti rtuti, roztoků síranů, uhličitanů.

Analogy Milgammy:

 • Neyborionová firma Nycomed;
 • Neuromultivitida;
 • Combilipene;
 • Copligam;
 • Vitaxon;
 • Binavit

Během těhotenství a laktace se B 1, 6 nacházejí v mateřském mléku. Zvýšené hladiny kyanokobalaminu mohou potlačit laktaci. Proto může být jejich jmenování v tomto období provedeno po podrobném posouzení škod a přínosů pro tělo plodu nebo dítěte. Vzhledem k tomu, denní příjem těhotných 16 mg B je považován za bezpečný.1 a 26 mg B6, pak lék Milgamma během těchto období života ženy není indikován.

Vyrůstá s:

 • Starší lidé;
 • Ošetřovatelka a těhotná;
 • Při kouření;
 • Hypertyreóza;
 • Stres;
 • Zneužívání alkoholu;
 • Otrava těžkými kovy.

Známky jejího nedostatku jsou:

 • Halucinace;
 • Ztráta paměti z nedávných událostí;
 • Snížená chuť k jídlu, střevní motilita;
 • Dušnost, bolest v srdci, palpitace;
 • Později se objevují příznaky poškození periferních nervových zakončení.

Denní potřeba6:

 • Pro dospělého je 1,5 - 3 mg.
 • Pro děti do roku 0,3 - 0,6 mg.
 • Pro těhotné ženy 2 - 2,2 mg

Nedostatek se projevuje:

 • Inhibice;
 • Podrážděnost;
 • Nevolnost;
 • Nedostatek hořčíku;
 • Suchá dermatitida;
 • Polyneuritida dolních a horních končetin;
 • Konjunktivitida.

Kyanokobalamin (B12) se aktivně podílí na buněčném dělení, tvorbě krve, metabolismu. 2 - 3 mcg - denní dávka B12 pro dospělé. Norma pro děti je 0,3 - 1 mcg. Pro kojící a těhotné ženy 2,6 - 4 mcg / den.

Hypovitaminóza B12 projevil se:

 • Bolesti hlavy;
 • Únava;
 • Dyspnea s fyzickým. zatížení;
 • Vertigo;
 • Ztráta chuti k jídlu;
 • Necitlivost;
 • „Plazením se plazí“ tělem.
 • Příčinou je často atrofická gastritida, gastroenteritida.

Děti:

 • Těla dětí jsou zvláště citlivá na nedostatek vitamínů.
 • Nedostatek thiaminu může způsobit smrt u kojence.
 • Další příjem thiaminu stimuloval rozvoj kognitivních schopností u mladých lidí.
 • Nedostatek vitamínu B6 vede v dětství k rozvoji poruch vědomí s křečemi v důsledku nízké syntézy brzdných mediátorů v mozku.
 • Navíc jeho nedostatek vede k rozvoji anémie, pomalejšímu růstu, atrofii lymfoidní tkáně, snížení počtu leukocytů, protilátek a snížení rezistence.
 • Nedostatek v12 u dětí způsobuje imunodeficienci, megaloblastickou anémii, zhoršení kognitivních schopností.
 • Je faktorem ve vývoji poruch mozkové cirkulace a aterosklerózy.
 • Oprava nedostatku vitamínů u dětí mladších 16 let se však doporučuje pouze pomocí potravinových metod a léků ve výši denní potřeby.
 • Až 16 let se jmenování tohoto léku nedoporučuje vzhledem k vysoké koncentraci vitamínů v přípravku a přítomnosti benzenového alkoholu ve formě ampule.
 • Dospělí starší 16 let mohou být přiděleni k pokrytí deficitu těchto vitaminů ve stejných dávkách jako u dospělých - 1 dr. 3 p / den.
 • Také se používá v kombinační terapii pro akutní a zotavovací období dětské obrny.
 • Výhodou u dětí je perorální forma (vzhledem k obsahu alkoholu ve formě ampule).
 • Trvání léčby adolescentů s neuropatiemi u diabetes mellitus 1. typu je o něco kratší než u dospělých - do 3 - 5 týdnů.

Indikace:

 • Malabsorpční syndrom;
 • S nutričními nedostatky;
 • Zneužívání alkoholu;
 • Polyneuropatie různých etiologií;
 • Pro léčbu syndromů bolesti.

Interakce s alkoholem:

 • S alkoholismem se často vyvíjí nedostatek thiaminu. To je spojováno s poruchami příjmu potravy během tohoto období, aktivní příjem sacharidů potravin. Kromě toho jsou pro absorpci a přeměnu alkoholu v těle nezbytné vysoké dávky vitaminu B 1, což vede ke zhoršení syntézy myelinu a rozvoji alkoholické neuropatie.
 • Bylo prokázáno, že použití přípravku Milgamma u těchto pacientů snižuje projevy neuropatie a demence do 12 týdnů od pravidelného užívání léčiva.

Vedlejší účinky léku:

 • Lokální alergie: svědění kůže, dermatitida;
 • Závratě, bolesti hlavy;
 • Anafylaktický šok;
 • Arytmie a poruchy vedení;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Obtížné dýchání;
 • Ospalost, zhoršené vědomí;
 • Pocení

Příznaky předávkování

 • Trvalé podávání pyridoxinu v dávce vyšší než 200 mg / den po dobu 2 měsíců. a delší dobu, může vyvolat výskyt reverzibilní periferní neuropatie jakékoli lokalizace;
 • Posílení vedlejších účinků.

Neexistuje žádné specifické antidotum. Řízená intestinální laváž, žaludek a symptomatická léčba.

Cena léků:

 • Milgamma (2 ml ampule) č. 5 - 270 rub.
 • 10 - 420 - 460 rublů.
 • Č. 25 - od 1040 - 1160 rublů.
 • Milgamma compositum dragee 30 ks. - od 540 do 640 rublů.
 • Milgamma dragee 60 ks - 954 - 1100 rublů.

Recenze

Milgamma je poměrně drahá.

Při jeho použití si mnozí všimnou nepřítomnosti vedlejších účinků a poměrně rychlého dosažení požadovaného efektu:

 • Snížení nebo zastavení bolesti jakéhokoliv místa;
 • Vypadávání vlasů;
 • Kůže a nehty vypadají lépe;
 • Mnoho lidí si všímá zlepšení paměti, nálady;
 • Snížená slabost.

Milgamma - lék s výrazným analgetickým účinkem. Je dobře snášen intramuskulárním podáním a perorálním podáním. Má širokou škálu indikací. Mělo by být předepsáno pouze lékařem.