Image

Vosk můra: všelék na mnoho nemocí

Vosk můra je nejhorší škůdce a hlavní nepřítel včel a včelařů. V těch místech, kde tento živý tvor navštívil, už nebudou žádné nové včelí vejce ani uložený med a voštiny se stanou nepoužitelnými.

Ukazuje se, že i ta nejškodlivější bytost může být velkým přínosem pro lidi.

Od pradávna jsou známy blahodárné vlastnosti medu a léčivé vlastnosti tinktury voskového můry byly také dlouho používány certifikovanými lékaři a samostudovanými léčiteli. Historie přesně neví, kdo se nejprve pokusil vyrobit léky z larev voskového můra, ale tento člověk pravděpodobně vynalezl, ne-li všelék na všechny nemoci, pak jistě univerzální lék. Ve vzdálených časech rozkvětu starověkého Egypta, Pharaohs substanci byl ctěn zachovat krásu a mládí. V knihách známých lékařů Asie a Ruska v XVII století, existuje řada receptů a doporučení, které se přímo vztahují k této neobvyklé kapalině. Zejména v poptávkové infuzi bylo při léčení onemocnění spojených s nesprávnou prací dýchacího ústrojí.

Stejně jako ostatní včelí produkty, lék není vhodný pro každého. První studie o tomto léku byly provedeny L. Pasteurem v roce 1889, ale účel látky stále není zcela objasněn. Použití extraktu z včelího žihadla je velmi opatrné, aby nedošlo ke komplikacím a vedlejším účinkům. Vzhledem k účinku léčiva je významně zkrácen čas do zotavení u pacientů s tuberkulózou a dalšími komplexními onemocněními spojenými s dýchacími orgány. Zázračné vlastnosti drogy jsou částečně způsobeny tím, že larva při trávení potravy vylučuje specifický enzym zvaný ceruse, který účinně ničí tuberkulární bacil. V jiných formách v přírodě se nevyskytuje.

Vosk můra: tinktura

Léčivá kapalina byla dlouho používána pouze v boji proti tuberkulóze. Později lidoví lékaři významně rozšířili rozsah své aplikace a prezentovali pacientům nové užitečné vlastnosti řešení voskového můry:

 • zvyšuje celkovou imunitu organismu vůči různým onemocněním. Osoba se stává veselejší a začíná vést aktivnější životní styl;
 • zabraňuje vzniku angina útoků, bojuje proti příznakům vedoucím k srdečnímu selhání, aktivně působí proti tvorbě krevních sraženin, snižuje riziko infarktu myokardu a hypertenze;
 • je silný antioxidant a podporuje správné fungování srdce při ischemickém onemocnění;
 • hojí jizvy a jizvy vytvořené po úrazech a operacích;
 • léčí i těžké formy adenomu prostaty;
 • To je považováno za katalyzátor pro produkci dalšího hemoglobin, který vyživuje svaly, dělat osobu silnější a trvanlivější;
 • zlepšuje náladu a podporuje lepší zapamatování informací;
 • vrátí krev na normální úroveň;
 • používá se při léčbě neplodnosti a jiných onemocnění spojených s gynekologií;
 • zvyšuje mužské libido, což činí muže sexuálně aktivnějšími, zlepšuje kvalitu spermií;
 • pozitivní vliv na stav pankreatu a jater;
 • bojuje proti kožním onemocněním.

Produkty jsou naprosto netoxické, mohou být skladovány v temné místnosti po dobu až 5 let a mají menší omezení:

 1. Nedoporučuje se pro osoby, které reagují negativně na alergen ve formě včelích produktů.
 2. Je zakázáno používat děti a děti do 14 let.
 3. Stojí za to kojící matky a těhotné ženy, aby se zdržely jídla.

Léčivé vlastnosti propolisu jsou například obecně známy. Má vlastnosti a tinkturu voskového můry. Indikace a kontraindikace užívání, stejně jako recenze lidí, kteří používají tento lék, říkají, že existuje mnohem více výhod pro požární chybu než minusy.

Pro které nemoci je předepsána léčba tinkturou?

Pacienti, kteří si tento roztok zakoupili, zaznamenali zlepšení zdravotního stavu následujícími onemocněními:

 • ztráta hemoroidů a hemoroidů;
 • respirační onemocnění, jako je bronchitida, tuberkulóza nebo bronchiální astma;
 • následky mrtvice, hypertenze, arytmie, aterosklerózy;
 • migréna a bolest hlavy;
 • nespavost, apatie, chronická únava, náhlé nervové poruchy;
 • toxikosy během těhotenství, odstranění poruch spojených s menopauzou u starších žen;
 • onkologická onemocnění;
 • trombóza.

Voskový extrakt: způsob podání a dávkování

Jak se včela perga předepisuje návod k použití. Chce-li člověk porozumět produktům voskového můry, musí nejprve vědět: Včelí fena má způsob jak používat vnější, tak vnitřní.

Při konzumaci uvnitř musíte pít látku po dobu 30 minut před každým jídlem, po protřepání nádoby. Množství přípravku užívaného v čase je čistě individuální a přímo závisí na jeho hmotnosti a věku. Obvykle se aplikuje 6 až 15 kapek třikrát denně. Doporučený kompletní průběh je do 3 měsíců, po kterém je nutné přestávku užívat po dobu 2 až 4 týdnů. Nezapomeňte na radu odborníka před přijetím léku.

Vnější lotiony vedou k hojení ran, anestezii a antiseptickému účinku. Léčí herpes, vaří, otlaky, jizvy a jizvy, osteochondróza, artritida, neuritis a artróza.

Použití v tradiční medicíně. Recepty

Většina výrobků vstupujících na trh je vyráběna malými soukromými společnostmi nebo samotnými včelaři. Oni se zabývají prodejem živých moth pupae, mít koupil je, vy můžete začít dělat si vlastní lék na všelék.

Nejlepší je připravit řešení pečlivě vybraných velkých kopií můry. Velikost larev neovlivní kvalitu konečného produktu, ale větší housenky budou potřebovat mnohem menší počet. Je přísně nedoporučeno přidávat ty larvy, které jsou připraveny pro štěňata.

Pro získání silné 25% tinktury se housenky nalijí alkoholem v poměru 1 až 4 a pro zapalovač 1 - 10. Kapacita by měla být těsně uzavřena a umístěna v suterénu nebo jiném suchém a chladném prostoru po dobu 2-3 měsíců. Doporučuje se pečlivě chránit před slunečním zářením. Banka může být skladována bez degradace kvality po dobu 5 let.

Extrakt a tinktura. Jaké jsou rozdíly?

Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma produkty používajícími voskový mol je konečná koncentrace enzymu a dalších prospěšných látek, které jsou v extraktu mnohem vyšší.

Pokud je velmi snadné připravit tinkturu - stačí přidat 5 g larev do kapaliny obsahující alkohol a proces přípravy extraktu vyžaduje použití extraktoru. Existuje stálé míchání a míchání, vícestupňová extrakce při dostatečně nízkých teplotách a výběr pouze životaschopných larev s přesně definovaným věkem. Po průchodu filtrem získává extrakt, na rozdíl od blátivých tinktur, téměř transparentní barvu. Aby bylo možné získat asi 50 miligramů extraktu budete potřebovat 5 gramů vybraných larev.

Prevence nemocí

I když člověk nemá vážné nemoci, potom královské včelí mléko používané pro profylaktické účely a tinkturu oftalmie pouze zlepší zdraví těla. Směs nemá vůbec žádný negativní farmakologický účinek na tělo, proto je vhodná pro všechny kromě křehkých dětských organismů a těhotných žen. S řádným použitím bezpodmínečného prospěchu přinese tinkturu ohně včel. Je třeba zvážit indikace a kontraindikace před jejím použitím. Kupující si jistě vybere ve prospěch nepopiratelných užitečných vlastností. Jen málo lidí odmítne současně udržovat a posilovat imunitní systém, předcházet rozvoji onemocnění dýchacích cest a chřipky, zastavit vnitřní krvácení, zmírnit otok nebo zarudnutí, zvýšit sílu a vytrvalost, zvýšit náladu a zároveň se vyléčit z chronických onemocnění. Enzym navíc začíná procesy, které aktivují proces regenerace a růstu buněk. To vše může oktávat tinkturu připravenou ze skutečně jedinečného voskového můry.

Vosková mouka - použití tinktury / extraktu, dávky a režimu

OBSAH:

Kalkulačka individuální extrakt / tinktura

Kalkulačka umožňuje vypočítat individuální režim extraktu / tinktury larev vosku v závislosti na vaší hmotnosti a nemoci, jakož i počtu injekčních lahviček nezbytných pro léčbu.

 • JavaScript je ve vašem prohlížeči zakázán!
  Bez JavaScriptu jsou stránky zobrazeny nesprávně a kalkulátor NENÍ PRACOVNÝ!

Cenné vlastnosti tinktury a extraktu larev vosky: t

kompatibilita s farmakologickými činidly;
žádná toxicita s vysokou účinností;
nedostatek farmakologického a zdravotního rizika;
stabilita při skladování (do 3 let).

Vedlejší účinky:
V extraktu z voskového můry nebyly nalezeny žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Kontraindikace:

Kontraindikace: individuální intolerance na včelí produkty.

Kompatibilita s antibiotiky
Pokud je to nutné, je třeba užívat současně s antibiotiky (například s chemoterapií tuberkulózy) 25% extraktů voskových molů, protože má vyšší koncentraci živin, s nižším obsahem ethanolu (alkoholu) v konečné dávce.
Jedna dávka 25% extraktu LVM (na dávku) - nezmění endogenní koncentraci ethanolu v těle (endogenní - přirozený obsah alkoholu v krvi - obvykle činí až 0,3 ppm).
Maximální jednotlivá dávka 25% extraktu LVM (při léčbě všech nemocí a osob s jakoukoliv hmotností) zvyšuje koncentraci ethanolu (alkoholu) v krvi o 0,098 ppm. V průměru je endogenní (přirozená a neustále přítomná) koncentrace ethanolu v těle 0,18 ppm. Ihned po odebrání extraktu se koncentrace zvýší na 0,278 ppm (což je přípustná rychlost - můžete řídit auto). 30 minut po odběru 0,098 ppm bude tělo zcela recyklováno a koncentrace dosáhne své původní hodnoty.

Při kódování z alkoholismu a spolu s disulfiramovými přípravky (Antabus; Disulfiram; Lidevin; Radotera; Teturam; Esperal, atd.) By mělo být odebráno 25% extraktu.

Způsob použití:

Vezměte tinkturu / extrakt z larev voskové mory uvnitř po dobu 30-40 minut před jídlem s 50-100 g tekutiny (s vodou, džus, čaj) 1-2 krát denně pro profylaxi a 2-3 krát denně pro léčbu.
Měly by být užívány po dobu 3 měsíců, s intervaly 14-30 dnů. Minimální doba léčby je 3 měsíce.
Stabilní výsledek je dosažen pravidelným přijetím po dobu minimálně 6-12 měsíců.
Děti ve věku od 5 do 14 let, kteří mají kursy po dobu 21 dnů, přestávku mezi kurzy na 21 dní. 1 průběh podávání jednou denně, navazující kurzy 2x denně.

Dávky tinktur a extraktů (10% a 25%)

Vezměte extrakty (10% a 25%) a tinkturu larev vosku na základě počtu kapek uvedených v tabulkách pro odpovídající nemoc na 10 kg lidské hmotnosti.
Například při léčbě onemocnění kardiovaskulárního systému pro osobu s hmotností 80 kg jednu dávku tinktury: 40-64 kapek, extrakt 10%: 32-48 kapek, extrakt 25%: 16-24 kapek.

Pro děti

Pro děti do 14 let je počet kapek indikován počtem let.
Například při léčbě onemocnění kardiovaskulárního systému pro dítě ve věku 7 let je jedna dávka extraktu 10%: 7 kapek, extrakt 25%: 3 kapky.
Při léčbě plicní tuberkulózy (nebo jiných orgánů) pro dítě ve věku 7 let je jedna dávka extraktu 10%: 14 kapek, extrakt 25%: 7 kapek.
Děti starší 14 let - dávka pro dospělé.

Pro použití jako profylaktické, tonikum, činidlo zvyšující imunitu, v pooperačním a regeneračním období: t

Vosk můra - použitý v tradičních lékařských receptech, léčivých vlastnostech tinktur a kontraindikacích

Tento včelí škůdce přináší na včelínu spoustu problémů. Voskový můra ve formě larvy nachází uplatnění v receptech tradiční medicíny díky svým léčivým vlastnostem. S jakými problémy tinktury a extrakty pomáhají vyrovnat se, jak probíhá léčba nemocí? O tom v přehledu metod a příprav k regeneraci s použitím larev.

Co je to voskový můra

Hlavní potrava hmyzu - včelí produkty - perga, med, pyl. Živí se voskem, mateří kašičkou a voskem. Motylitsa, shashel, ogniyonka - vosk můra má taková jména. Jediná škoda, kterou motýl dělá, je položit vejce do úlu. Největší škody jsou způsobeny larvami voskového můry, které:

 • jíst med;
 • zamotají plástev s pavučinami a brání včelám v péči o jejich potomky;
 • způsobit smrt plodu;
 • s nahromaděnými užitečnými látkami, během měsíce se promění v kukly;
 • Mohy, které nevyžadují jídlo, pocházejí z nich - existuje dostatek rezerv pro jejich existenci.

Oficiální medicína neuznává, že voskový mol je léčivým činidlem. Žádná farmaceutická společnost se nezabývá výrobou léčiv obsahujících larvy, které mají vysokou biologickou aktivitu. Pozitivní výsledky léčby mnoha nemocí domácí prostředky mají lidové léčitelé, včelaři.

Lékařská věda se zabývá výzkumem léčebného faktoru, počínaje I. Mechnikovem. Výhody tohoto hmyzu lze číst v dílech S. Mukhina. Vědci z akademických institucí v Rusku a Německu zvažují vliv zánětu na tělo a zaznamenávají pozitivní výsledky:

 • obnovit poškozené tkáně;
 • zlepšit stav pacientů s tuberkulózou.

Léčivé vlastnosti

Pro přípravu léčiv s použitím larvy včelího žihadla, které obsahují unikátní enzymy, stopové prvky, aminokyseliny. Extrakt z voskového můra má antioxidační, antivirové, antiparazitické, antibakteriální vlastnosti. Jeho použití v tradiční medicíně:

 • zlepšuje spánek;
 • snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi;
 • normalizuje metabolismus;
 • zvyšuje hladinu hemoglobinu;
 • urychluje zotavení po mrtvicích;
 • odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů;
 • zlepšuje výkon;
 • aktivuje regeneraci tkáně.

Včelí můra v tradiční medicíně, zahrnující výhody medu a jeho derivátů, pomáhá:

 • zastavit rozvoj aterosklerózy;
 • rozpustit jizvy, hroty;
 • zlepšení stavu během menopauzy;
 • zvýšit obranyschopnost těla;
 • vyrovnat se s impotencí;
 • obnovit stav nervové soustavy;
 • zvýšit odolnost;
 • vyrovnat se s infekcemi, parazity;
 • aktivovat krevní oběh;
 • posílit obecný stav;
 • zastavit ukládání tuku v játrech;
 • zmírnit stres;
 • rychlost zotavení z nemoci;
 • zlepšit duševní, fyzické schopnosti.

Indikace pro použití

Pokud si vezmete tinkturu z voskového můry, můžete zatlačit stáří, zlepšit stav s věkem související změny. Vzhledem ke svým léčivým vlastnostem lék zlepšuje stav pacientů s mnoha nemocemi. Indikace pro použití jsou:

 • ischemická choroba srdce;
 • rakovinovou patologii;
 • infarkt myokardu;
 • neplodnost;
 • tromboflebitida;
 • hemoroidy;
 • tuberkulóza;
 • astma;
 • arytmie;
 • pohrudnice;
 • cholecystitis;
 • pankreatitida;
 • anémie;
 • bronchitida;
 • pneumonie;
 • kolitida;
 • ARVI;
 • hypertenze;
 • angina pectoris;
 • adenomy prostaty;

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, že se larvy živí medem a jeho složkami, jsou léky z nich kontraindikovány u lidí, kteří jsou alergičtí na včelí produkty. Totéž platí pro pacienty s diagnózou diabetu 2. typu. Kontraindikace pro užívání krtka můry jsou:

 • těhotenství;
 • vřed jícnu, žaludku;
 • alergické reakce;
 • věk do 14 let;
 • kojící maminky;
 • hepatitidy

Léčba voskovým voskem

Tradiční léčitelé věří, že spolu s larvami mají odpadní produkty voskových housenek léčivé účinky. Exkreta obsahuje látky se zvýšenou biologickou aktivitou, protože podléhají dalšímu procesu fermentace. Včelaři dělají zvláštní úly pro chov můr, kde voskové materiály jsou položeny. Výpisy z úlů pomáhají:

 • eliminovat vedlejší účinky užívání antibiotik;
 • snížení bolesti spojené s onemocněním;
 • zlepšit imunitu.

Alkoholická tinktura včelího můra přispívá k:

 • zmírnit pacienty s rakovinou;
 • zlepšení odvodnění respiračních onemocnění;
 • regenerace slinivky;
 • léčit choroby reprodukčního systému;
 • odstranění horečky, kašel při nachlazení;
 • zlepšit paměť, náladu;
 • normalizace metabolických procesů;
 • hojení kůže;
 • léčba plodnosti;
 • inhibice procesu stárnutí organismu;
 • prevence patologických stavů ve starším věku.

Tuberkulóza

Příznivé vlastnosti tinktur při léčbě tohoto onemocnění potvrzují vědci. Baktericidní vlastnosti léčiva z larev se používají při léčbě tuberkulózy. Trávicí enzymy:

 • štěpení Kochových voskových plášťů;
 • zabránit šíření bakterií tuberkulózy;
 • stimulovat tvorbu zdravých buněk;
 • podporovat regeneraci tkání;
 • léčit jeskyně v plicích.

Extrakt obsahuje přírodní aminokyseliny histidin, threonin, alanin, leucin, což přispívá ke zlepšení stavu pacienta. Eliminuje plísňové infekce - komplikace po chemoterapii onemocnění. Několik léčebných postupů pomáhá vyrovnat se s tuberkulózou:

 • meningy;
 • močové orgány;
 • kůže;
 • kosti;
 • spoje;
 • nervový systém;
 • lymfatické uzliny;
 • zažívací orgány.

Kardiovaskulární onemocnění

Tinktura larvy voskového můry se používá k léčbě a prevenci kardiosklerózy, koronární insuficience, anginy pectoris. Účinné látky v kompozici napomáhají resorpci jizev, což urychluje zotavení z infarktu. Užívání léku ve tříměsíčním kurzu přispívá k:

 • snížit četnost útoků;
 • obnovení intraventrikulárního vedení;
 • normalizace koronární mikrocirkulace;
 • zvýšená tepová frekvence;
 • snížení krevního tlaku;
 • funkční stabilita srdce;
 • prevence krevních sraženin.

Gynekologie

Použití alkoholických výtažků z voskového můra zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech. Lék stimuluje metabolické procesy, zvyšuje hladinu hemoglobinu. Léčba by měla být prováděna pod dohledem lékaře, zejména během těhotenství. V gynekologii pomáhá:

 • zmírnění symptomů menopauzy;
 • obnovení endometriální struktury;
 • prevence potratů;
 • odstranění placentární insuficience;
 • normalizace psychiky;
 • zvýšená imunitní aktivita;
 • léčení anémie.

Andrologie

Tradiční léčitelé doporučují pro obnovu mužských zdravotních přípravků založených na larvách voskového můry. Extrakt obsahuje enzymy, aminokyseliny, které pomáhají udržovat funkce těla i ve stáří. Tinktury, výňatky přispívají k:

 • léčbu adenomu prostaty;
 • zvýšení motility spermií;
 • dosažení erekce;
 • zvýšená produkce testosteronu;
 • zachování účinnosti;
 • snížit riziko neplodnosti.

Období rehabilitace

Komplex biologicky aktivních složek, který obsahuje voskový mol, pomáhá obnovit tělo po vážné nemoci. To se děje díky přítomnosti látek, které urychlují regeneraci tkání, obnovují metabolické procesy, které zastavují zjizvení. Léky přispívají ke zkrácení doby rehabilitace. Tinktura pomáhá:

 • rychlé zotavení po operaci;
 • hojení hnisavých ran;
 • léčba zánětlivých procesů;
 • regenerace kostí;
 • zásobují tělo energií.

Venkovní použití

Léčitelé doporučují použití tinktury larev na alkoholu pro léčbu kožních onemocnění. Antiseptické, regenerační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti kompozice usnadňují rychlé zotavení. Když se aplikuje topicky na léčivo, přidává se Dimexidum 33%. Komprese se směsí se používají k léčbě:

 • furunkulóza;
 • herpetické erupce;
 • tromboflebitida;
 • rány;
 • lupénka;
 • proleženiny;
 • neuritis;
 • myalgie;
 • artróza;
 • osteochondróza;
 • trofické vředy.

Přípravky z voskových mol

Prostředky obsahující voskové voskové můry je obtížné nalézt v lékárnách - nejsou vyráběny farmaceutickými koncerny. Výroba výrobků včelařství, firmy, které produkují přírodní fytoprodukty. Můžete nakupovat ve specializovaných odděleních společností, internetových obchodech, včelařů:

 • výtažky z larev larvy;
 • alkoholické tinktury;
 • lékařské masti;
 • pleťové krémy;
 • v kapslích, tabletách.

Tinktura

Lék obsahuje unikátní enzymy, aminokyseliny a stopové prvky, které pomáhají vyrovnat se s nemocemi. Průmyslová výroba tinktury se používá pro vnitřní použití. Léčivý prostředek:

 • "Galerie Milonella";
 • obsahuje kyselinu glutamovou, kyselinu asparagovou, lysin, serin, glycin, valin;
 • indikováno pro léčbu problémů kardiovaskulárního systému, tuberkulózy, hypertenze, arytmie, zotavení po operaci;
 • cena - 360 str. na láhev o objemu 100 ml.

Extrakt

Léčivo patří k přirozeným imunomodulátorům. Alkoholický extrakt včelího moru má antivirové, antibakteriální vlastnosti. Nástroj pomáhá zotavit se po těžké zátěži, nemoci. Efektivní složení:

 • "Včelí bodnutí";
 • obsahuje aminokyseliny, peptidy, které zvyšují hladinu energie v těle;
 • podporuje zotavení z astmatu, respiračních onemocnění, alergií, snížení cholesterolu, cukru v krvi, normalizuje krevní tlak;
 • cena - 250 str. 50 ml roztoku.

Tablety a granule

Lék v této formě je určen pro orální podávání. Lék se používá k léčbě patologických stavů gastrointestinálního traktu, urogenitálního systému. Účinný lék v kapslích:

 • Melonapis;
 • Obsahuje včelí hrnec obsahující chitosan, drone mléko, včelí pyl, jed, med;
 • léčí slinivku břišní, štítnou žlázu, játra, klouby, impotenci, vylučuje zánětlivé procesy, poškození tvorby krve;
 • konzumováno dvakrát denně během jídla;
 • cena - 410 str. pro 50 kapslí.

Masti a krémy

Přípravky pro vnější použití pomáhají při léčbě kožních onemocnění, popálenin, rychlé regeneraci tkáně po úrazu. Extrakt z larev odstraňuje jizvy, pomáhá monitorovat pokožku obličeje. Bylinný krém:

 • "Oheň s propolisem."
 • Složení - extrakt z včelího moru, propolis, vosk, olivový olej. Přidán extrakt ze šalvěje, třezalka svatá, kaštan konský, mandle.
 • Pomáhá výživě, rychlé regeneraci kůže, hojení ran, léčbě akné. Má omlazující účinek, zmírňuje svědění, podráždění.
 • Cena - za 40 gramů 450 rublů.

Návod k použití voskového můry

Ne všichni výrobci aplikují popis na drogy. Je-li léčba nutná k dodržování určitých pravidel. Určení odpovědi na léčivo:

 • vezměte jednu čtvrtinu dávky a sledujte stav po celý den;
 • v nepřítomnosti negativních reakcí - edém, svědění, podráždění sliznic pro pokračování léčby;
 • druhý den, použijte polovinu dávky, na třetí - 3/4;
 • pak, bez vedlejších účinků, používejte 2x denně.

Uvnitř

Užívání léku ústně vyžaduje svůj vlastní přístup. Dávkování je nutné správně vypočítat, aby nedošlo ke komplikacím. Je vhodné zvážit:

 • vezměte si tinkturu půl hodiny před jídlem nebo jednu hodinu po jídle;
 • dávkování - 3 kapky na 10 kg tělesné hmotnosti;
 • pro profylaxi, jednorázovou dávku, pro léčbu, dvakrát denně;
 • tinktura zředěná vodou, mléko - 30 ml;
 • nedoporučuje se pít před spaním z důvodu tonického účinku;
 • léčba je 3 měsíce.

Navenek

Způsob užívání léků pro místní použití závisí na úkolu, který má být vyřešen. Krémy a masti se používají různými způsoby - v souladu s onemocněním. Fondy v této formě:

 • pro kosmetické účely naneste tenkou vrstvu ráno a jednu hodinu před spaním a přebytečný papír odstraňte papírovou ubrouskem;
 • pro léčbu popálenin, ran, omrzlin, hemoroidů, varu, podat žádost po dobu jedné hodiny;
 • s chladem, vtíral do hrudníku, zpět až do absorpce;
 • na bolest v kloubech aplikovaných na postiženou oblast po dobu půl hodiny.

Jak udělat extrakt z voskového můry

K tomu, aby se alkohol tinktura sami, je nutné zakoupit housenky housenky od včelařů. Je důležité, aby larvy neměly čas na odchování. Pro přípravu potřebujete:

 • vezměte si sklenici z tmavého skla;
 • dala jí půl sklenice larev;
 • nalijeme 50 ml alkoholu o koncentraci 70% - housenky by měly být ponořeny do kapaliny;
 • zavřete víko;
 • umístit na tmavé místo po dobu 10 dnů;
 • kmen;
 • hotová kompozice může být skladována ve tmě po dobu až tří let.

Video

Recenze

Můj manžel byl diagnostikován plicní tuberkulózou. Starý, zkušený lékař doporučil vyhledat léčivé léky z larvy můry včelaře. Na trhu našel lék, manžel po tři měsíce pil tinkturu. Jeho stav se výrazně zlepšil, kašel, nespavost zmizela, jeho nálada se zlepšila. Výsledky léčby potvrdily rentgenové záření.

Vzpomínám si v mém dětství u babičky ve včelařství byla banka s tekutinou, na jejímž konci plavaly larvy. Jakmile jsem si odtrhl koleno nebo se zranil, udělala s tímto lékem obklad. Všechno se rychle zhojilo, přestalo ho bolet. Teď se starám o tento včelín a dělám také tinkturu, mast na ošetření svých blízkých.

Alexandra, 32 let

Zabývám se cestovním ruchem, byli s přáteli na turistické cestě v Bashkirii. Prošli jsme kolem včelařství, setkali jsme se s jeho energetickým majitelem. Byli velmi překvapeni, když se dozvěděli, že má 90 let - nevypadá více než padesát. Ukázalo se, že po celý život vzal alkoholický extrakt z včelího můra, mazal si klouby mastí.

Indikace a kontraindikace pro použití tinktury z voskového můry: pro jaké nemoci se používá, jak si vzít, recepty domácí kuchyně

Vosk je jedním z nejčastějších škůdců v chovných včelách.

Hlavní nebezpečí představuje jeho larvy, které se živí voskem, medem, malými včely a jejich larvami, zamotávají voštiny s hedvábím, což vede ke smrti části včel.

Navzdory škodám, které hmyz přináší včelařům, mají také příznivé vlastnosti.

Tématem dnešního článku je tinktura z voskového můra: použití v tradiční medicíně, recepty tinkturového můry vosk.

Zmínka o léčivých vlastnostech můry je také nalezena v záznamech starověkých řeckých, staroegyptských a mezopotamských léčitelů, kteří tento extrakt používali k léčbě konzumace, neplodnosti a poruch funkce ženského reprodukčního systému.

Užitečné vlastnosti byly známy v Japonsku, Číně a Keni, jídla s voskovými larvami byla v té době prodávána v restauracích.

Oficiální uznání bylo získáno až v 19. století po četných studiích, Ilya Mechnikov nastínila vědecké důkazy o léčivých účincích extraktu hmyzu.

Tinktura voskového můra: indikace a kontraindikace

Extrakt má vynikající antibakteriální a antioxidační vlastnosti, obecně je založen na látce a má tonizující účinek na organismus, díky čemuž je imunitní systém zvýšen a jsou aktivovány fyzické a duševní schopnosti pacienta.

Voskový mol je široce používán při léčbě různých onemocnění, včetně:

 • onemocnění dýchacího ústrojí pod vlivem látky zlepšuje drenážní vlastnosti průdušek;
 • epidemie chřipky;
 • křečové žíly;
 • problémy s kardiovaskulárním systémem, infarkt myokardu - v důsledku vyhlazení jizev se zrychluje obnovení kardiomyocytů;
 • prevence ischemické choroby;
 • patologie spojené s poruchami metabolických procesů;
 • diabetes - látka pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi;
 • onemocnění reprodukčního systému - vysoká účinnost pozorovaná při léčbě adenomu prostaty.

Látka má také psychotropní vlastnosti, její použití pomáhá zlepšit náladu a paměť.

Přípravky na bázi extraktu z voskových molů se doporučují pro léčbu dětí, pomáhají snižovat teplotu a normalizovat krevní charakteristiky, pomáhají v boji proti kašli.

Tinktura založená na larvách se používá v gynekologii, stejně jako při léčbě kožních onemocnění, onemocnění jater, slinivky břišní a mnoha dalších nemocí. Tinktura inhibuje proces stárnutí, gerontologové doporučují, aby se ke zlepšení kůže, nástroj je považován za vynikající prevenci senilní onemocnění.

Kontraindikace jsou minimalizovány, přímé kontraindikace přípravků na bázi extraktu jsou žaludeční a jícnové vředy. Doporučuje se odmítnout léčbu během těhotenství, v pozdějších obdobích je dovoleno použít roztok k odstranění toxikózy. Kontraindikace zahrnují hepatitidu a alergie.

Ve sportu

Prvky ve složení látky ovlivňují vytrvalost, pomáhají urychlit růst svalové hmoty, její použití aktivuje tvorbu hemoglobinu a rychlost vstřebávání vápníku. Přípravky na něm založené jsou nepostradatelné pro regeneraci sportovců po úrazu nebo operaci.

Podle výsledků studie je léčivý přípravek vynikající alternativou k anabolickým organismům, které jsou nebezpečné pro zdraví a nepříznivě ovlivňují centrální nervový systém. Může být používán nejen pro stavbu svalů, ale také pro odstranění těla ze stavu, ve kterém je pod vlivem steroidů.

Tuberkulóza

Tuberkulóza je považována za jednu ze společných příčin úmrtí dospělé populace ve srovnání s jinými infekčními chorobami. Důvodem pro význam tohoto onemocnění je adaptace tuberkulózního bacillu na antibiotika.

Enzymy z extraktu voskového moth jsou schopny štěpit voskovou membránu Kochovy tyčinky, po které antibiotická terapie vykazuje vyšší účinnost.

Kromě toho má látka stimulující účinek, extrakt přispívá k růstu a vývoji zdravých buněk.

Onkologie

Lék na rakovinu dosud nebyl nalezen, ale použití extraktu z voskového můry může výrazně usnadnit průběh onemocnění. Jeho použití přispívá k eliminaci bolesti a také ke snížení vedlejších účinků při užívání antibiotik.

Složky látky mají silné protizánětlivé a protinádorové účinky. Užívání léku u rakoviny plic je doprovázeno obnovou plicních buněk, metabolické procesy v těle jsou zvýšeny a rychlost maligního růstu klesá.

S rakovinou střev se snižuje syndrom bolesti, posiluje se imunita, zlepšuje se celková pohoda.

Štítná žláza

Bez ohledu na koncentraci jódu v těle, extrakt z voskového můra se doporučuje pro použití v případě problémů se štítnou žlázou, měl by být užíván současně s včelí submorií.

Farmaceutické tinktury

Lékárny prodávají velké množství tinktur na bázi extraktu z voskového můry, hlavním rozdílem je koncentrace (10, 20, 25%).

Při jeho výrobě se používá metoda studené extrakce larev voskového molu na ethanol, přičemž výsledný roztok se natáhne na tmavém místě při 20 ° C.

Tato technika umožňuje ušetřit maximální množství užitečných látek, nízká teplota přispívá k uchování nestabilních biologických prvků.

Tinktura voskového můra: návod k použití

Léčba vyžaduje dodržování určitých pravidel, lék se doporučuje užívat půl hodiny před nebo hodinu po jídle. Tato metoda poskytuje nejlepší absorpci látky. Dávka závisí na hmotnosti, na každých 10 kg hmotnosti je třeba užít 3 kapky přípravku.

Při léčbě onemocnění se doporučuje rozdělit dávku na polovinu, pokud se extrakt používá k profylaktickým účelům, je povolena jediná dávka. Tinktura se nechá zředit malým množstvím vody (až 30 ml) vody, šťávy, čaje.

Kapky se nedoporučují polykat ihned, ale drží je na krátkou dobu v ústech, nebo ještě lépe pod jazykem. Extrakt má mírný tonizující účinek, proto se nedoporučuje užívat ho před spaním.

Jak užívat tinkturu? Pokud tělo není s lékem obeznámeno, léčba se provádí podle určitého schématu:

 • první den - ráno 1/4 dávka;
 • druhý den - 1/2 dávka;
 • třetí den - 3/4 dávka.

Pokud ve všech fázích nejsou žádné potíže, nesnášenlivost, můžete pokračovat v plné dávce. O několik dní později může být lék užíván dvakrát denně.

Průměrná doba léčby je tři měsíce, protože tělo nejprve akumuluje prospěšné látky a teprve poté je použit jejich potenciál.

Někteří výrobci neposkytují návod k použití, což není příliš dobré, protože dávka závisí také na koncentraci roztoku. Při nákupu by tato skutečnost měla věnovat zvláštní pozornost.

Včelí můra tinktura, jak vařit vlastníma rukama?

Oficiálně, tinktura voskového můra není prováděna farmaceutickými společnostmi, protože to je věřil mít placebo účinek.

Tinkturu si můžete připravit sami, budete potřebovat velké housenky předposledního věku. Poslední faktor přitom nehraje významnou roli, pro tyto účely nejsou vhodné pouze dospělí, jedinci připravení k štěňání.

Při použití velkých larv je jejich počet odpovídajícím způsobem snížen. Recept na vaření:

 1. Vybrané larvy nalijí alkohol / vodku v poměru 1:10 nebo 1: 4, v prvním případě se získá koncentrace 10%, v druhé - 25% koncentraci.
 2. Hermeticky uzavřená nádoba s roztokem musí být umístěna do tmavého chladného prostoru po dobu 12 dnů, denně třepána.
 3. Denní dávka je 1/2 lžičky. 45 min. před jídlem ráno a večer.
 4. Kurz zahrnuje postupné zvyšování na 1 polévková lžíce. 3 krát denně.
 5. Pokud mezi jednotlivými cykly nedochází k žádným účinkům, doporučuje se užívat 2 týdny.

Jiné formy propuštění

Látka může být součástí tobolek, které se používají k léčbě mnoha onemocnění, během takové léčby se nedoporučuje jíst alkohol a přípravky s konzervačními látkami. Standardní dávka je 1 kapsle denně s jídlem 2x denně.

Pro vnější použití, musíte smíchat 2 lžičky. extrahujte 33% roztokem Dimexidum.

Na postižené místo se doporučuje aplikovat ubrousek navlhčený ve směsi po dobu 2 hodin, v případě zvýšené citlivosti se použije směs zředěná vodou.

Pokud se objeví příznaky podráždění, musí být obklad okamžitě odstraněn a přípravek omytý. Látka může být také použita pro vnější použití, mast se vyrábí z extraktu.

Účinnost extraktu z voskového můra je všeobecně známa, jeho produkce se zabývá především včelaři. Nástroj pomáhá při léčbě velkého množství onemocnění, včetně onkologie, tuberkulózy, diabetu, neplodnosti, křečových žil a mnoha dalších.

Tinkturu lze zakoupit v lékárně nebo si ji připravit sami, nemá prakticky žádné kontraindikace a nežádoucí účinky. Extrakt z voskového můra se používá pro vnější použití, látka je také součástí kapslí, které se předepisují při léčbě různých onemocnění, připravuje se také z masti.

Mluvili jsme o léčivých vlastnostech voskového můry: tinktura, předpis, léčba. Odpověděli na otázky: co je vosková můra a jak je to užitečné? Jak udělat tinkturu vlastníma rukama? Jak to vzít?

Užitečné materiály

 • Zjistěte, jak existují jiné typy můr: oblečení, jídlo a další. Jak se s nimi vypořádat?
 • Odkud pochází tento škůdce v bytě a zvláštnosti boje proti potravinářské rozmanitosti?
 • Jaké jsou chemické a lidové prostředky pro můry?

Užitečné video

Skutečný příběh současného bylinkáře o tomto produktu, založený na dlouholetých zkušenostech:

Návod na použití voskového můry pro dospělé a děti

Voskový můra (včela nebo vosk můra, běžecký pás, motinytsya, klochen) je rozšířený hmyzí škůdce, který je jeden z druhů nočních šedých motýlů, parazitický v včelích úlech. Dospělý jedinec nezpůsobuje významné škody, ale jeho larvy se mohou stát vážným problémem, protože aktivně krmí včelí produkty: med, vosk, pergoy, kazí rám, stěny úlu, izolace, poškození voštin a plodu, mohou zničit larvy včel.

Pro terapeutické účely se zpravidla používají středně velké larvy (až 2 cm dlouhé), které se vyznačují světle žlutou barvou, sedavým životním stylem a nadměrnou žárlivostí.

Léčivé vlastnosti a chemické složení

Produkty získané z larv vosku jsou bohaté na biologicky aktivní sloučeniny, které jsou spojeny s dietou hmyzu, včetně různých včelařských produktů. Extrakt zahrnuje enzymy, kterými se larvy asimilují vosk a jeho deriváty - cerrasa a lipáza, jakož i seznam životně důležitých stopových prvků (kobalt, zinek, draslík, chrom, železo, selen, fosfor, molybden, hořčík, měď, mangan), esenciální a vyměnitelné aminokyseliny (včetně aspargininu, glutaminu, prolinu).

Extrakt je charakterizován přítomností následujících léčivých vlastností: t

 • anabolický;
 • ochranné;
 • antibakteriální;
 • antivirový;
 • léčení;
 • stimulující;
 • protizánětlivé;
 • bronchodilatační činidlo;
 • kardioprotektivní;
 • vstřebatelný;
 • tonikum;
 • antioxidant;
 • hypocholesterolemický;
 • antiandrogenní;
 • imunoprotektivní;
 • tuberkulóza.

Indikace pro použití přípravku

Tinktura larev larvy můry může vyléčit různá onemocnění:

 • různé typy a formy tuberkulózy (lymfatické, trávicí, respirační, muskuloskeletální, urogenitální systémy, meningy, CNS);
 • onemocnění dýchacího ústrojí (včetně pneumonie, plicního emfyzému, bronchitidy (chronické), pohrudnice, katarálních onemocnění, astmatu);
 • patologické stavy oběhového systému (arytmie, chronická koronární insuficience, hemoroidy, infarkt myokardu, srdeční onemocnění, tromboflebitida, angina pectoris, ischemická choroba, myokarditida, vegetativní cévní dystonie, anémie z nedostatku železa, ateroskleróza, tachykardie, hypertenze)
 • projevy alergických reakcí;
 • slabý imunitní systém, stavy imunodeficience;
 • onemocnění trávicího systému, včetně jater (cholecystitis, peptický vřed, kolitida, hepatitida, pankreatitida, různé formy gastritidy);
 • patologické stavy reprodukčního systému (adenomy prostaty, neschopný plod, nízká účinnost a libido, toxikóza během těhotenství, nízká motilita spermií, neplodnost, menopauza);
 • přítomnost depresivních stavů, bolestí hlavy;
 • onkologických onemocnění.

Příprava tinktury (extraktu) na bázi lariev voskových mol

Pro vytvoření produktu potřebujete larvy hmyzu a 100 ml. 70% roztok alkoholu. Pro získání tinktury o koncentraci 10% pro daný objem alkoholu je zapotřebí 10 g larev, aby se připravila 20% koncentrace - 20 g živočišných surovin pro koncentraci 25% - 25 g hmyzu.

Vosk doma vařený

Extrakt z larev je možné připravit jiným způsobem: 200 g (1 šálek) larv vosky se přidá do nádoby s vodkou (1 litr). Výsledná kompozice se nechá stát po dobu 2 týdnů za podmínek každodenního protřepávání, potom se filtruje (krmivo pro zvířata by mělo být také vytlačeno). V hotovém produktu se přidá 0,5 litru vody.

Je to důležité! Pro léčbu tuberkulózy způsobené Kochovou hůlkou mohou být jako suroviny použity pouze nenarozené housenky, jejichž velikost nepřesahuje 1,0–1,5 cm.

Způsoby použití a dávkování

Tinktura voskového můra se doporučuje nejen pro léčbu řady onemocnění, ale také pro účely profylaxe: lék se podává nalačno podle výpočtu 3 kapek na každých 10 kg tělesné hmotnosti jednou denně. Mytí léku je povoleno jakoukoliv kapalinou (až 70 ml). Podobný režim se používá pro léčbu, ale frekvence podávání denně dosahuje 3krát.

Trvání léčby je 3 měsíce, následované měsíční přestávkou. U dětí (do 14 let) se individuální dávka vypočítá na základě věku: počet kapek se rovná roku celého dítěte. Doba užívání - 3 týdny následovaná třítýdenní přestávkou. Minimální sazba je 3 měsíce bez přestávek.

 • Pokyny pro použití voskového moku v případě jakéhokoli typu tuberkulózy: doporučuje se užívat 20% tinktury larev třikrát denně na prázdný žaludek v dávce 3-4 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti, pro 10% roztok - 5-8 k., pro tinkturu - 6 až 10 k. Taková léčba jako preventivní opatření by měla být prováděna u všech rodinných příslušníků žijících s pacientem. Pro děti do 14 let je dovoleno konzumovat 10% extrakt (2 k. Pro každý rok života) nebo 20% (1 k. Pro každý rok). Použití tinktury není povoleno. Pro léčbu tuberkulózy se doporučuje použít extrakt o koncentraci 20%, protože se vyznačuje vysokou kompatibilitou s jinými léky v důsledku nižšího obsahu alkoholu v jeho složení.
 • V přítomnosti bronchitidy je předepsán do 20 k., Zředěný v jakékoliv tekutině (30 ml) na prázdný žaludek dvakrát denně. Děti do 14 let dostanou 1 k. Na každých 12 kg tělesné hmotnosti dítěte se ředí nápojem (30 ml) se stejnou dávkou. Trvání terapeutické terapie je až 1,5 měsíce.
 • Léčba nemocí sexuální sféry zahrnuje užívání léků v dávce 2 k. (Pro extrakt o koncentraci 20%), 3–4 k. (Pro 10% roztok), do 5 k. (Pro tinkturu larvy). Poznámka: údaje se počítají pro 10 kg tělesné hmotnosti.
 • Instrukce pro použití voskového můra v přítomnosti patologií oběhového systému zahrnují odběr léku v dávce 5 - 8 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti (pro tinkturu), 4 - 6 k. (Pro 10% extrakt), 2 - 3 k. (pro koncentraci 10% roztoku). Léčba dětí je následující: 2 K. Pro každý rok života pro 10% extrakt, 1 K. Pro 20% není použití tinktury povoleno.
 • Během rehabilitace, po mrtvici nebo srdečním infarktu, je lék z larvy voskových můr předepsán podle schématu: 5 - 9 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti pro tinkturu, 4 - 8 k. Pro 10% extrakt, 2 - 4 K. - pro extrakt připravený v koncentraci 20%. S nuceným použitím jiných léčiv se doporučuje použití 20% roztoku.
 • V přítomnosti onemocnění dýchacích cest pro dospělé je lék užíván

Vosk můra pro srdce

ve formě tinktury (4–7 k. na každých 10 kg tělesné hmotnosti), 10% roztoku (3–5 k.) nebo 20% extraktu (1–3 k.). U dětí se podává roztok o koncentraci 10% (pro každý rok života 2 k.) Nebo 20% (1 k. Pro každý rok života) se užívání tinktury nedoporučuje.

 • V případě andrologických nebo gynekologických onemocnění jsou jednotlivé dávky následující: 4–7 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti (pro tinkturu) 3–6 k. (Pro 10% roztok) nebo 2–3 k. (Pro 20% - tého extraktu).
 • Pro obnovení funkce imunitního systému v pooperačním období by měl být přípravek na bázi larev voskového moru odebrán 4 až 5 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti tinktury, 3 až 4 k. Extrakt 10% koncentrace nebo 1 až 2 k. 20% - řešení. Pro děti do 14 let je předepsán 10% extrakt pro 2 k. Pro každý rok života, 20% po dobu 1 roku Pro každý rok není povoleno použití tinktury.
 • Léčba onkologie zahrnuje použití tinktury 6 - 11 k. Pro každých 10 kg tělesné hmotnosti, 10% extrakt - 5 - 10 k. Nebo 20% - 2 - 5 k. Děti do 14 let jsou doporučeny použití 20% extraktu (1 K. pro každý rok života) nebo 10% (2 K. pro každý rok), použití tinktury se nedoporučuje. V případě realizace komplexní terapie, která obsahuje seznam dalších léčiv, se doporučuje použití 20% roztoku.
 • Kontraindikace

  Tinktura (extrakt) larev vosku je zakázána v následujících případech:

  • těhotenství;
  • období laktace;
  • malé děti (recepce je možná, pokud existují určité indikace a po předběžné celodenní lékařské konzultaci);
  • individuální nesnášenlivost výrobku, jeho složek.

  Je to důležité! Dodržování těchto dávek nevylučuje možnost vzniku alergických projevů.

  Metoda aplikace vosku

  1.1. Je nutné začít užívat lék s 2-3 kapkami. Při absenci známek individuální intolerance postupně, během týdne, snižte počet kapek na doporučenou dávku.

  1.2. Poslední dávka je žádoucí nejpozději do 5 hodin, protože léčivo má tonizující účinek a může způsobit určité problémy s usínáním.

  1.3. Pro dosažení co nejlepšího účinku je předávkování a opomenutí nežádoucí.

  1.4. Doporučení pro hypotonii: protože léčivo aktivně snižuje krevní tlak (o 10–15%), jeho podávání by mělo být kombinováno s podáváním farmaceutického alkoholového extraktu Leuzea (užívaného současně). Extrakt Leuzea by měl být aplikován podle standardních metod podle návodu.

  1. 5. Instrukce byla sestavena pro příjem extraktu z voskových molů o koncentraci 10%. Při příjmu koncentrátu extraktu voskového můstku 20% a 25% se dávka sníží o 2 a 2,5 krát.

  1.6. Kontraindikace: individuální intolerance. Pokud se v procesu léčby vyskytnou otázky, zeptejte se jich - napište, zavolejte autora stránek. V některých případech může lék způsobit horečku, nespavost, podrážděnost, podrážděnost. V tomto případě byste měli snížit počet kapek, které mají být aplikovány, dokud výše uvedené příznaky nezmizí.

  2. Tuberkulóza plic a jiných orgánů

  Extrakt z larev voskového můra má škodlivý vliv na původce tuberkulózy (bakterie Kochovy tyčinky) a ničí jejich voskové skořápky. Extrakt obsahuje specifické trávicí enzymy (enzymy) larev vosky (enzymy cerázy a lipázy), které podporují resorpci fokálních změn a zabraňují jejich dalšímu šíření v těle. Extrakt obsahuje základní přírodní složky (alanin, leucin, threonin, valin, isoleucin, histidin atd.), Které stimulují odolnost, růst a reprodukci buněk. Extrakt jako silný antioxidant zvyšuje odolnost tkáně vůči infekci tuberkulózy. Zabraňuje jeho šíření a tvorbě nových lézí v těle.

  Extrakt vykazuje vysokou terapeutickou účinnost při léčbě extrapulmonální tuberkulózní patologie a dalších orgánů lidského těla: lymfatických a trávicích systémů, kostí a kloubů, močových orgánů, střev, kůže, očí, centrálního nervového systému a mozkových membrán. Použití extraktu larev voskového můra je kompatibilní s podáváním antibiotik (kromě metronidazolu). Přijetí extraktu napomáhá potlačit rezistenci na léky Mycobacterium tuberculosis na různé léky. Zvyšuje účinnost antibiotik a snižuje riziko nežádoucích účinků a alergických reakcí. Doporučený interval mezi užitím extraktu a antibiotiky je 0,5 hodiny.

  Extrakt z voskových molů je účinný také proti plísňovým onemocněním plic (a dalším nežádoucím reakcím těla), což jsou časté komplikace chemoterapeutických léčebných postupů tuberkulózy.

  Kyselina asparagová obsažená v extraktu obnovuje jaterní buňky a pomáhá játrech odstraňovat zbytky léčiv a chemikálií z těla. Neméně úspěšně se extrakt z voskového můry používá pro další onemocnění plic a průdušek, včetně dětí. Vlastnost léku k obnovení poruch imunitního systému vám umožní aplikovat jej s velkým úspěchem při bronchiálním astmatu a bronchitidě s astmatickou složkou. Současně se rychle zlepšuje odvodňovací funkce plic, vylučuje se bronchospasmus a dýchání se vymaže. Sipot zmizí, krevní obraz je normalizován.

  Dospělí a děti od 14 let: 15 kapek 2-3 krát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Lidé, kteří trpí nadváhou, mohou postupně zvyšovat počet kapek, které dostanou až na 20. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. V průměru jsou vyžadovány dva až tři kurzy.

  Děti do 14 let: 1 - 2krát denně půl hodiny před jídlem s malým množstvím (3 - 4 lžíce), džusem, sladkým čajem, nejlépe s medem. Počet kapek podle počtu let (5 let - 5 kapek). Kurz je tři týdny, přestávka je týden. Celkový počet dnů léčby v průběhu roku (mínus týdenní přestávky mezi kurzy) by neměl překročit tři měsíce.

  2.2. Primární tuberkulóza.

  Dospělí a děti od 14 let: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. V průměru jsou vyžadovány dva až tři kurzy. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok.

  2.3. Léčivá rezistentní tuberkulóza

  Dospělí a děti od 14 let: 5 kapek na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 5x6 = 30 kapek. Proto musíte užívat 30 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kurzy se dlouhodobě opakují (rok - jeden a půl). Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je také dlouhá, nejméně rok - jeden a půl roku.

  Děti do 14 let se všemi formami tuberkulózy: počet kapek na recepci podle počtu let (5 let - 5 kapek). Užívejte třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce) šťávy, sladkého čaje, nejlépe s medem. Kurz je tři týdny, přestávka je týden. Celkový počet dnů léčby v průběhu roku (mínus týdenní přestávky mezi kurzy) by neměl překročit tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

  3. BRONCHIT, ASTMA A JINÉ BRONCHE-PULMONARY CHOROBY

  Extrakt larev vosku má výrazný ochranný účinek na dýchací orgány, zlepšuje drenážní funkci průdušek, má mukolytický, bronchodilatační a protizánětlivý účinek. Přijetí extraktu je účinné při léčbě bronchitidy, astmatu, alergií, pneumonie. Extrakt se používá při léčbě bronchopulmonálních onemocnění (včetně těch s astmatickou složkou) a v pediatrii. Při užívání extraktu přichází rychlé a znatelné zlepšení zdraví, bronchospasmus a sípání zmizí. Parametry imunitního systému a ukazatele celkového krevního obrazu (hladiny erytrocytů a obsahu hemoglobinu), složení plynu a acidobazické rovnováhy jsou normalizovány.

  Dospělí a děti od 14 let: 15 kapek 2x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Lidé s nadváhou mají možnost postupně zvyšovat počet kapek, aby získali až 20. Kurz je tři měsíce.

  Děti do 14 let: jednou denně, půl hodiny před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce), džusem, sladkým čajem, nejlépe s medem. Počet kapek podle počtu let (5 let - 5 kapek). Kurz je tři týdny.

  Dvakrát ročně se konají tříměsíční (třítýdenní - pro děti do 14 let) preventivní kurzy: na jaře a na podzim.

  Dospělí a děti od 14 let: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok.

  Děti do 14 let: počet kapek na recepci podle počtu let (5 let - 5 kapek). Užívejte třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce) šťávy, sladkého čaje, nejlépe s medem. Kurz je tři týdny, přestávka je týden. Celkový počet dnů léčby v průběhu roku (mínus týdenní přestávky mezi kurzy) by neměl překročit tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

  4. KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY

  (infarkt myokardu, stenokardie, kardioskleróza, ateroskleróza, srdeční arytmie (tachykardie, bradykardie, extrasystole), koronární srdeční onemocnění, hypertenze, myokarditida různých etiologií, vegetativní cévní dystonie a další onemocnění kardiovaskulárního systému)
  Dr. Mukhin, známý kardiolog a homeopat, studoval léčivé vlastnosti extraktu z voskového můru více než 30 let v nemocničním prostředí. Jeho klinické studie ukázaly, že hlavní terapeutické vlastnosti extraktu jsou kardioprotektivní a kardiotropní. Extrakt z voskových molů má kardioprotektivní, kardioprotektivní, antihypertenzní a antikoagulační vlastnosti, stimuluje oxidační metodu srdeční a cévní tkáně. Použití extraktu pro léčbu pacientů se stenokardií, chronickou koronární insuficiencí a kardiosklerózou zastavuje ataky anginy pectoris, snižuje dušnost, zlepšuje elektrokardiogram. Při použití extraktu po dobu 2-4 týdnů, u pacientů, kteří trpěli infarktem myokardu, dochází k vymizení mozkových příhod, snížení známek srdečního selhání. S dlouhodobým podáváním léku (1-1,5 roku) s kursy po dobu 3 měsíců existuje pozitivní dynamika změn jizevnatého myokardu: porušení atrioventrikulárního vedení, symptomy arytmie vymizí, zlepšuje se intraventrikulární vodivost.

  Extrakt snižuje množství kyseliny mléčné v tkáních srdce a aorty, zvyšuje obsah glykogenu v srdečním svalu a játrech, čímž zvyšuje jejich funkční stabilitu. Aminokyseliny obsažené v extraktu voskového můry přispívají k resorpci jizevní tkáně jakéhokoliv orgánu lidského těla, včetně zjizvení srdečního svalu. Použití léku od desátého dne po infarktu předchází změnám v myokardu, způsobuje jejich resorpci a nahrazení kontraktilní svalovou tkání.

  Extrakt způsobuje stálý pokles arteriálního krevního tlaku o 12-14%, což se projevuje již 10. den podávání, inhibuje rozvoj aterosklerózy a má kardioprotektivní účinek.

  Extrakt z voskových molů se používá v kombinační terapii koronárních srdečních onemocnění a myokarditidy různých etiologií. Extrakt posiluje sílu kontrakcí srdce o 25–55% a zvyšuje odolnost srdečního svalu k umělé ischémii 2–3krát.

  Lék se používá k léčbě a prevenci aterosklerózy a dystonie.

  Extrakt z voskového můry se používá k léčbě tromboflebitidy a blokových žil. Otok žil a jejich modravost se sníží, celkový stav se zlepší. Lék má antioxidační a zpevňující účinek, podporuje zdravou koronární mikrocirkulaci a zabraňuje tvorbě krevních sraženin (což může způsobit infarkty a mrtvice), snižuje krevní sraženiny.

  Vzhledem k přítomnosti esenciální aminokyseliny - lysinu, extrakt zvyšuje hladiny karnitinu a udržuje zdravé srdce, snižuje hladiny triglyceridů v séru, zabraňuje tvorbě lipoproteinů (způsobuje zablokování tepen), zlepšuje vstřebávání vápníku z krve, udržuje vitalitu a vitalitu.

  Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Lidé s nadváhou mají možnost postupně zvyšovat počet kapek, aby získali až 20.

  Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Vyžaduje se v průměru 3–4 kurzy. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

  5. OBLASTI A GYNEKOLOGIE

  Extrakt z voskových molů v porodnictví a gynekologii se používá při léčbě neplodnosti, anémie, toxikózy první poloviny těhotenství a menopauzálních poruch. Při odebírání extraktu se obnovuje normální struktura buněk endometria, normalizuje se spánek a psychika. Při léčbě potratu těhotenství je možné napravit různé projevy placentární insuficience, zvýšit imunitní aktivitu organismu a zabránit spontánním potratům.

  Přijetí extraktu z voskového můry pomáhá zlepšit mikrocirkulaci krve v děloze a placentě, zlepšuje metabolismus, eliminuje zhoršenou reologii krve a zvyšuje hladiny hemoglobinu.

  Docent, Katedra porodnictví a gynekologie, Ryazan Medical University, Yu.K. Gusak poprvé použil extrakt z voskového můry v porodnické praxi při léčbě žen s různými patologiemi těhotenství (obvyklý potrat, placentární insuficience, anémie). Sledování účinnosti léčby bylo prováděno podle výsledků ultrazvukových a biochemických krevních testů. Vysoká účinnost této terapie byla potvrzena skutečností, že všech 250 žen zůstalo těhotných a porodilo zdravé děti.

  Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Kurz je tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Pokud je to nutné, opakujte postup po 2-3 týdnech.

  6. Onkologie

  Léčivo je silný imunostimulant a antioxidant, který zvyšuje schopnost těla odolávat různým onemocněním, včetně rakoviny.

  Používá se jako silný imunostimulant a antioxidant, stejně jako adjuvans, které odstraňuje intoxikaci produktů rozpadu nádoru a nasycuje tělo vitamíny, mikroprvky a dalšími biologicky aktivními látkami. Když chemoterapie snižuje její toxicitu, zlepšuje funkční jaterní testy.

  Způsob aplikace: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok.

  7. ANDROLOGIE. POUŽITÍ

  Extrakt z voskových molů má antiandrogenní účinek (vzhledem k přítomnosti kyseliny palmitové, linolové a linolenové) a je užitečný při léčbě adenomu prostaty. Užívání extraktu může zvýšit motilitu spermií, což snižuje riziko mužské neplodnosti.

  Extrakt obsahuje podmíněně esenciální aminokyselinu arginin. Aminokyselina je podmíněně nepostradatelná, protože produkce argininu je u starších nebo nemocných lidí nevýznamná nebo zcela chybí. Arginin se aktivně podílí na činnosti pohlavních orgánů, stimuluje uvolňování testosteronu u mužů a přispívá k dosažení a udržení erekce. Přijetí extraktu z voskového můra účinně ovlivňuje oblast genitálu u mužů, kteří v důsledku věku nebo nemoci mají snížené libido nebo impotenci.

  Extrakt je dobře zaveden jako geriatrický prostředek pro léčbu a prevenci kardiovaskulárních a dalších změn souvisejících s věkem.

  Způsob aplikace: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok.

  8. OBNOVENÍ OBDOBÍ PO OPERACÍCH A ÚRAZECH

  Extrakt z voskového můra obsahuje enzym serinové proteázy, který má silný účinek, který zabraňuje tvorbě srůstů a jizev. To činí extrakt velmi užitečným po rozsáhlých zánětech, hnisání a chirurgických zákrocích.

  Přítomnost kyselých peptidů, nukleotidů a nukleosidů v kombinaci s aminokyselinami - valinem, isoleucinem, histidinem a faktory stimulující růst podporuje růst a obnovu tkání, absorpci vápníku, zvyšuje zásobu energie v těle, zvyšuje syntézu hemoglobinu.

  Aminokyseliny obsažené v extraktu - histidin a methionin chrání tělo před ionizujícím zářením a intoxikací, odstraňují soli těžkých kovů a toxiny.

  Způsob aplikace: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, v případě potřeby lze kurz opakovat po jednom až dvou týdnech.

  9. RESPIRAČNÍ-VIRÁLNÍ INFEKCE A FLU EPIDEMIC

  Antivirová ochrana organismu způsobená bioflavonoidy a lysinem - esenciální aminokyselinou nezbytnou pro růst a opravu tkání, tvorbu protilátek, hormonů a enzymů. Důležitým aspektem léčebného účinku extraktu larev voskového můry je jeho pozitivní vliv na metabolismus (metabolismus). Vzhledem k esenciální aminokyselině leucinu klesá hladina cukru, metionin zabraňuje ukládání tuku v játrech a stěnách cév a kyselina linolová snižuje hladinu cholesterolu.

  Je užitečné užívat extrakt v období vysokého výskytu respiračních virových onemocnění a epidemií chřipky.

  - dospělí a děti od 14 let: 15 kapek 2-3 krát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Lidé s nadváhou mají možnost postupně zvyšovat počet kapek, aby získali až 20. Kurz je tři měsíce.

  - Děti do 14 let: jednou denně, půl hodiny před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce), džusem, sladkým čajem, nejlépe s medem. Počet kapek podle počtu let (5 let - 5 kapek). Kurz je tři týdny.

  Dvakrát ročně se konají tříměsíční (třítýdenní - pro děti do 14 let) preventivní kurzy: na jaře a na podzim.

  10. SPORTSMEN A TAKÉ JEJÍ lidé, KTEŘÍ JSOU VE STRÁNKÁCH MENTÁLNÍ NEBO FYZIKÁLNÍ PRÁCE

  Extrakt z voskového můry zvyšuje odolnost a rychlost svalového zotavení po tvrdé práci nebo tréninku, zvyšuje zásobu energie v těle, zvyšuje syntézu hemoglobinu a podporuje vstřebávání vápníku. Esenciální aminokyselina obsažená v extraktu - valin je přírodní anabolická látka, zvyšuje svalovou koordinaci a snižuje citlivost organismu na bolest. To vše je nezbytné pro osoby zabývající se těžkou fyzickou prací a sportovci.

  V Moskevském výzkumném ústavu sportu byl studován vliv této drogy na skupinu cyklistů na vysoké úrovni. Sportovní lékaři potvrdili experimentální data, že mají znatelný anabolický účinek (váha, síla a vytrvalost svalů rostou), zvyšuje vytrvalost těla sportovce a působí proti stresu. Vzhledem k tomu, že v moderních sportech, navzdory zákazům, jsou anabolické steroidy (anabolika) aktivně používány, negativně ovlivňují centrální nervový systém, prostatu a pohlavní žlázy, může být příprava larev laktů nabízena lektorům nejen pro zvýšení svalové hmoty, ale také pro eliminaci sportovce ze stavu, který vyplývá z použití anabolických steroidů. Vzhledem k obsahu kyseliny glutamové, fenylalaninu, glycinu, kyseliny gama-aminomaslové a tryptofanu má extrakt mírný psychostimulační, energizující, stimulační a nootropní účinek. Příjem extraktu zlepšuje dynamiku nervových procesů v mozku, zvyšuje odolnost mozku vůči agresivním účinkům, zlepšuje paměť a duševní aktivitu, má aktivační účinek na učení. To je užitečné pro lidi zapojené do intenzivní duševní práce.

  Způsob aplikace: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce.