Image

Vosk můra (včela bodlák) - to, co léčí a jak aplikovat tinkturu

Vosk můra je malý motýl, který vypadá jako můra. Hmyz způsobuje vážným škodám včelařům, ale dlouho se naučili těžit z tohoto škůdce. Přípravky z voskových molů mají terapeutický účinek, který umožňuje jejich použití v tradiční medicíně.

Popis

Malé motýli (plameny včel) mají nerozvinuté ústa, jsou aktivní v noci. Vejce jsou položena na voštiny, což umožňuje housenkám na začátku jejich vývoje jíst zdravé jídlo - med a perga. V procesu vývoje přecházejí na krmení voskových buněk smíchaných se zbytky včelích zámotků, hlodajících v rámci pasáží, poškozují kukly včel. Podél čáry pokrývají kurzy hedvábí. Housenky predátory poškozují včelí plod, med, perga. To vše nepříznivě ovlivňuje včelí kolonie až do jejich smrti, v nejlepším případě včely mohou úl opustit.

Výhody voskové můry

Se vším všudypřítomným životním stylem mají larvy voskových můr rozsáhlé příznivé vlastnosti. V lidovém lékařství se léky na vosk používají k léčbě mnoha nemocí. Oficiální medicína však neuznává pozitivní účinky tohoto léku na lidské tělo.

Koncem 19. století objevil akademik I.I.Mechnikov schopnost extraktu larev velkého voskového můra k léčbě tuberkulózy. Jeho studenti, profesor Melnikov a mikrobiolog Zolotarev, tento objev potvrdili. S. A. Mukhin se vyléčil z tuberkulózy balzámem Vita na základě výtažku z larev voskového můra a infuze léčivých bylin, které sám vytvořil. Mnoho vědců studovalo složení a terapeutické vlastnosti larv vosky. Profesor AK Rachkov vytvořil balzám Dr. Rachkova.

Vlastnosti extraktu

Přípravky voskových molů se užívají pro profylaktický a terapeutický účinek u mnoha onemocnění. Lék je netoxický, lze ho užívat společně s jinými léky. Doba použitelnosti až 5 let.

Extrakt a tinktura voskového můra má antituberkulózní, kardioprotektivní, antimikrobiální, protivirový, antibakteriální účinek.

Jedná se o biostimulační, regenerační, anabolické, antistresové, geroprotektivní činidlo.

Žádost o léčbu

Po objevení prospěšných vlastností larv se tyto buňky používají hlavně při léčbě tuberkulózy. Postupem času se rozšířil seznam nemocí, které lze léčit při užívání léku z larv můry.

Lék se úspěšně používá k léčbě tuberkulózy. Využití prostředků přispívá k resorpci tuberkulózních ložisek, hojení dutin.

V lidovém lékařství se přípravky na vosk používají k léčbě jiných onemocnění dýchacích cest a plic.

Užívání léčivého přípravku přispívá k:

 • posílení imunity;
 • zvýšená fyzická aktivita;
 • posílit srdeční sval;
 • snížení jizev a jizev;
 • resorpci pooperačních adhezí;
 • zlepšení paměti;
 • aktivita spermií;
 • zvýšená sexuální touha.

Přípravek se doporučuje k léčbě tromboflebitidy, blokování žil, hypertenze, adenomu prostaty, jater a slinivky, kožních onemocnění, gynekologických onemocnění.

Jak používat

Extrakt z voskového můry se používá interně i externě.

Vnitřní použití

Obsah lahvičky důkladně promíchejte, přidejte 15 kapek přípravku do 100 g vody a vypijte po dobu 30 minut. před jídlem. Výsledku je dosaženo aplikováním extraktu po dobu nejméně tří měsíců. Přestávka mezi kurzy je od 14 do 30 dnů.

Venkovní použití

Extrakt z voskového můry se používá k léčbě zánětlivých onemocnění a úlevy od bolesti. Alkoholická tinktura ophilie pomáhá při neuritidě, osteochondróze, artróze, modřinách, výronech, oparech, pooperačních jizvách. Jak použít externí čtení níže.

Složení tinktury

Přípravek obsahuje 20 aminokyselin, vápník, selen, hořčík, železo, zinek, molybden, aminokyseliny, tyrosin, peptidy, xantin, glycin, leucin, arginin, lipidy, alanin, vitamíny A a B, vyšší mastné kyseliny.

Koncentrace všech uvedených látek v produktu je velmi vysoká. Lék, který obsahuje tolik užitečných látek, je schopen blokovat mnoho nemocí, urychlit proces hojení, obnovit sílu v těle po minulých onemocněních.

Tinktura recept

Extrakt z můry se připravuje z drcených a důkladně sušených surovin v kombinaci s alkoholem nebo vodkou, olejem.

Tinktura se získává z nepřipravených surovin.

Pro tinkturu použijte neukuklivshiysya larvy velkého voskového můry. Čerstvě sklizené larvy trvají na 40% roztoku alkoholu v poměru 1 díl larvy + 10 dílů alkoholu po dobu 10 dnů na tmavém místě v těsně uzavřené nádobě. Hotová kapalina dostane světle hnědou barvu, protein-medovou příchuť. V tinktuře je přijatelná ztráta přírodního sedimentu. Před použitím musíte tinkturu protřepat.

Jak vzít tinkturu voskového můry

Nejčastěji se doporučuje užívat tento prostředek takto:

15 kapek alkoholové tinktury se přidá 100 g vody. Přijetí znamená 3 r. Ve dne 30 min. před jídlem.

Pro léčebné účely se tinktura užívá 3 měsíce, trvá 30 dní a průběh se opakuje.

Příklady použití tinktur

 • Léčba onemocnění trávicího systému

Smíchejte 1 díl tinktury se 3 díly roztaveného másla. Vezměte výrobek 1 s. každý den po dobu 20 minut před jídlem po dobu 7 dnů.

 • Léčba patologií těla

Smíchejte 1 díl tinktury se 4 díly vody. Přijmout prostředky ráno a večer do 30 min. před jídlem. Ošetření se provádí ve spojení s lékařským ošetřením.

Dimexid se zředí vodou (1 m.l.dimeksida + 3 lžičky vody), přidá se ke směsi 7 kapek tinktury voskového můra. Navlhčete obvaz ve směsi, naneste na postižené místo, horní kryt suchým hadříkem. Nechte působit 20 minut. Postup se opakuje 2-3 p. den před zlepšením.

Jak nakupovat kvalitní tinkturu

To je nejlepší koupit léčbu z osvědčených včelařů, kteří jsou speciálně zapojeni do pěstování larvy vosk můra. Při nákupu tinktury zkontrolujte přítomnost celých larev. Nástroj by měl být v láhvi z tmavého skla. Bez larvy si můžete koupit tinkturu pouze od důvěryhodného prodejce.

Vysoce kvalitní tinktura není levná. Průměrná cena je asi 700 rublů za láhev.

Kontraindikace

Extrakt z vosku by neměl být užíván, pokud jste během těhotenství a laktace alergický na včelí produkty. Lék se nepodává dětem mladším 14 let.

Prodám med ve Volgogradu

Řád tinktury larev voskového můry (ohnivá včela). 8-960-88-77-566 nebo

60-03-47

Volgograd - doručení zdarma. V Rusku - poštou na dobírku.

Larvy voskových molů žijí a živí se v úlu, v místě s včely, a proto mají léčivé účinky pro léčbu a prevenci mnoha onemocnění. Nejdůležitější výhodou je přítomnost v extraktu larvy voskového můry zvláštního přírodního enzymu - cerza. Tento jedinečný enzym je schopen rozpustit shell bakterií, včetně tuberkulózy. Ochranné vlastnosti bakterií jsou tedy opakovaně redukovány a tělo s nimi úspěšně bojuje. Po výzkumu bylo prokázáno, že maximální účinné léčivé účinky larev vosky získávají pouze v určitém stadiu vývoje a pouze s určitou dietou, která zahrnuje včelí vosk, med, perga a další produkty včel. Tyto larvy můžete pěstovat a třídit pouze ručně, přímo ve včelařství. Při výrobě tinktur používáme takové larvy.

Velký vosk můra, včela ohnivá (Latin Galleria mellonella) je druh motýlů ve tvaru můry. Škůdce včel. Tam jsou všude, kde je vyvíjen včelařství. Vosk můra je také nazvaný malá včelí ohnivá červeň, nebo malý voskový můra (Achroia grisella, včelí vosk, voskovitý ohňostroj, rohovník obecný, hrouda).

Velmi nenápadná šedá můra. Pro lidi, kteří se podílejí na včelařství, je to škůdce č. 1 - kde žila vosková moth, královna včela neseje plod a včely do medových plástev nalijí med.

Nejzajímavějším rysem tohoto typu hmyzu je jeho potrava, která konzumuje včelí vosk. Včelí vosk, velmi neochotný vstoupit do chemických reakcí. To znamená, že je velmi obtížné najít činidlo, které by rozpustilo včelí vosk. Larvy voskového můry, díky jedinečným schopnostem vylučovaných chemikálií, ho však mohou strávit. Mnoho vědců, včetně profesora Mechnikovho před více než 100 lety, podepřelo vědeckou hypotézu o vlastnostech larev vosky. Všechno je velmi jednoduché - všechny mikroorganismy a viry mají ochranný obal, který ve svých vlastnostech připomíná včelí vosk, což je velmi odolný vůči vnějším vlivům a pouze chemické enzymy, které produkují larvy voskového můry - cerázy a lipázy - mohou rozpustit vosk na jednoduchý součástí. To je přesně důvod, proč mikroorganismy ztrácejí svou ochranu a stávají se slabými - obranou lidského těla, se kterými se vyrovnávají sami, po "pomoci" enzymů larev larv.

Mezi hlavními viry takové porážky je původcem tuberkulózy Kochova hůlka - nejhorší nepřítel člověka.

Univerzální recepční tinktura.

V nádobě (pohár, hromada) zalijeme jednu čajovou lžičku tinktury. Voda se přidává podle potřeby, aby se usnadnilo její používání. Na tooshchak, 1 hodinu před jídlem. Pro profylaxi 1 krát denně. Při intenzivním ošetření 2-3 krát denně. Neexistuje žádné předávkování, ale je velmi důležité začít s užíváním - nesmí být přerušeno alespoň měsíc. 1 lahvička o objemu 200 ml stačí na měsíc preventivní léčby. Je-li pít kurz, pak 2 láhve, a podívat se na stav a zdravotní stav.

Tinktura voskového můra je antivirotikum a antibakteriální léčivo s velmi širokým spektrem účinku.

Tinktura larev voskového můra urychluje proces vytvrzování tuberkulárních dutin v plicích a přispívá k jejich následné resorpci. Spolu s antibiotiky (kromě metronidazolu) může být užívána tinktura larev vosky. Stačí pozorovat interval mezi dávkami těchto dvou druhů léků.
Tinktura voskového můra je také účinná při plísňových onemocněních plic - což je důsledek užívání antibiotik.

Tinktura larev voskového můra také pomáhá s jinými, různými chorobami plic a průdušek, včetně dětí. Vzhledem k tomu, že lék obnovuje "roztřesený" imunitní systém, může být použit s velkým úspěchem, s bronchiálním astmatem a bronchitidou s astmatickou složkou. Současně se rychle zlepšuje odvodňovací funkce plic, vylučuje se bronchospasmus a dýchání se vymaže. A také sipot se snižuje a mizí a krevní obraz je normalizován.

Prevence recidivy tuberkulózy, jakož i profylaktický příjem při kontaktu s pacientem s aktivní tuberkulózou.

Dospělí a děti od 14 let: 15 kapek, 2x denně, půl hodiny před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Kurz je dva až tři měsíce.

Děti do 14 let - jednou denně, půl hodiny před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce), džusem, sladkým čajem, nejlépe s medem. Počet kapek podle počtu let (5 let - 5 kapek). Kurz je tři týdny.

Dvakrát ročně se konají tříměsíční (třítýdenní - pro děti do 14 let) preventivní kurzy: na jaře a na podzim.

Primární tuberkulóza (tuberkulóza plic, kosti, ledviny, kůže, lymfatické uzliny atd.).

Dospělí a děti od 14 let: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. V průměru jsou vyžadovány dva až tři kurzy. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok. S pravidelným vstupem bude výsledek velmi dobrý.

Tuberkulóza rezistentní na léky.

Dospělí a děti od 14 let: 5 kapek na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 5x6 = 30 kapek. Proto musíte užívat 30 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kurzy se dlouhodobě opakují (rok - jeden a půl). Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je také dlouhá, nejméně rok - jeden a půl roku. S pravidelným vstupem bude výsledek také velmi dobrý.

Děti do 14 let se všemi formami tuberkulózy: počet kapek na recepci podle počtu let (5 let - 5 kapek). Užívejte třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce) šťávy, sladkého čaje, nejlépe s medem. Kurz je tři týdny, přestávka je týden. Celkový počet dnů léčby (mínus týdenní přestávky mezi jednotlivými cykly) by neměl překročit tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

Jiná bronchopulmonální onemocnění (chronická bronchitida, včetně těch s astmatickou složkou, astma, plicní emfyzém, často se opakující nachlazení):

Dospělí a děti od 14 let: 3 kapky na každých 10 kg tělesné hmotnosti třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody. Například při hmotnosti 60 kg je počet kapek na dávku 3x6 = 18 kapek. Proto musíte užívat 18 kapek třikrát denně. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Léčba je dlouhá, ne méně než jeden rok. S pravidelným vstupem bude výsledek velmi dobrý.

Děti do 14 let: počet kapek na recepci podle počtu let (5 let - 5 kapek). Užívejte třikrát denně 30 minut před jídlem s malým množstvím (3-4 lžíce) šťávy, sladkého čaje, nejlépe s medem. Kurz je tři týdny, přestávka je týden. Celkový počet dnů léčby (mínus týdenní přestávky mezi jednotlivými cykly) by neměl překročit tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

Kardiovaskulární onemocnění. Způsob aplikace a dávkování.

Dr. Mukhin, známý kardiolog a homeopat, studoval léčivé účinky extraktu (tinktury) voskového můru po dobu více než 30 let a aplikoval jej v nemocničním prostředí. Jeho klinické studie ukázaly, že hlavní terapeutické vlastnosti extraktu jsou kardioprotektivní a kardiotropní. Využití extraktu larev vosku při infarktu myokardu, angině pectoris, kardioskleróze, ateroskleróze, srdečních arytmiích, koronárních srdečních onemocněních, hypertenzi, myokarditidách různých etiologií, vegetativně-vaskulární dystonii zastavuje ataky anginy pectoris, snižuje dušnost, zlepšuje elektrokardiografii, snižuje kardiovaskulární dysfunkce, redukuje elektrokardiografii, snižuje elektrokardiografii, redukuje elektrokardiografii, redukuje elektrokardiografii, redukuje elektrokardiografii, redukuje elektrokardiografii Při léčbě tinkturou voskového můry jsou účinky odloženého srdečního infarktu sníženy a pak úplně vymizí záchvaty anginy pectoris a další známky srdečního selhání. Opakování tříměsíčních cyklů lékové léčby v průběhu roku zabraňuje kakaorální degeneraci myokardu, což vede k vymizení arytmie. Lék účinně se stabilním výsledkem snižuje tlak. Na pozadí tinktury voskového můry je možné léky redukovat a pak zcela přestat užívat.

Závěr Dr. Mukhina o léčivých vlastnostech extraktu je v současné době potvrzen prací jednotlivých vědců i celých skupin výzkumných pracovníků (Т TEB RAS, Ryazan Medical University, Samarská státní univerzita).

Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Kurz je tři měsíce, pak jeden nebo dva týdny. Vyžaduje se v průměru 3–4 kurzy. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

Porodnictví a gynekologie. Způsob aplikace a dávkování.

Docent, Katedra porodnictví a gynekologie, Ryazan Medical University, Yu.K. Gusak poprvé použil extrakt z voskového můry v porodnické praxi při léčbě žen s různými patologiemi těhotenství (obvyklý potrat, placentární insuficience, anémie). Sledování účinnosti léčby bylo prováděno podle výsledků ultrazvuku? a biochemické krevní testy.
Pozorování 250 žen v nemocnici ukázalo:
- Extrakt z voskového můry zvyšuje imunitní aktivitu organismu a zabraňuje spontánním potratům - což je důsledek nedostatku imunitní funkce placenty;

- zlepšuje metabolismus, o čemž svědčí zvýšené hladiny hemoglobinu;

- komplexní využití extraktu zlepšuje mikrocirkulaci krevního oběhu v děloze a placentě. To zlepšuje funkční aktivitu placenty a vede k zachování těhotenství.

Vysoká účinnost této terapie byla potvrzena skutečností, že všech 250 žen zůstalo těhotných a porodilo zdravé děti.

Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Kurz je tři měsíce. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření. Pokud je to nutné, opakujte postup po 2-3 týdnech.

Andrologie. Způsob aplikace a dávkování.

Jako účinný geriatrický (anti-aging) lék, tinktura voskového můra byla používána od dob starověkého Egypta a Mezopotámie. Toto je potvrzeno v přežívajících rukopisech té doby. Středověké záznamy lidových léčitelů v Evropě také uchovávají recepty pro použití tinktur pro prevenci a léčbu.
Sekce rukopisu Státního historického muzea v Moskvě obsahuje rukopis tradiční medicíny 17. století s geriatrickými (anti-aging) recepty na bázi extraktů z larv. O účinnosti použití extraktu voskového můry ve stáří S.A. Mukhin přednesl zprávu na konferenci o dlouhověkosti v Moskvě v roce 1959.
Jako léčivo proti stárnutí ve stáří se léčivo doporučuje aplikovat dvakrát ročně v podzimním a jarním období ve tříměsíčních kurzech: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3-4 lžíce) vody.

Extrakt se také používá při léčbě adenomu prostaty a menopauzálních poruch.

Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Kurz trvá tři měsíce, jeden - dva týdny. Kurz se opakuje dvakrát nebo třikrát. Kontrola - podle výsledků lékařského vyšetření.

Použití u jiných onemocnění.

Extrakt z voskového můra je schopen rozpustit jizevnaté změny v tkáních jakéhokoliv orgánu a obnovit poškozenou tkáňovou strukturu. To umožňuje, aby byl použit jako účinná léčba účinků srdečního infarktu, mrtvice, otřes mozku, pneumonie, pohrudnice a dokonce i keloidních jizev. Enzym serinové proteázy přítomný v extraktu zabraňuje tvorbě srůstů a zjizvení. Extrakt je tedy velmi účinný při léčbě zánětlivých procesů, hnisání po chirurgických zákrocích.

Lék zlepšuje mikrocirkulaci krve, snižuje jeho viskozitu, trombózu a cholesterol. Rozpouští cholesterolové plaky na cévách. Proto se používá k léčbě aterosklerózy jak mozkových cév, tak dolních končetin, jakož i tromboflebitidy a křečových žil. Edém žil a jejich modravost se snižují, bolest při zmizení zmizí, celkový stav pacienta se zlepšuje.

Léčivo je silný imunostimulant a antioxidant, který zvyšuje schopnost těla odolávat různým onemocněním, včetně rakoviny.

Jak se používá širokospektrální protibakteriální a antivirová léčivá tinktura k prevenci a léčbě ODS? a chřipky na jaře a na podzim. Užívejte tři až čtyři týdny, 15 kapek 2x denně půl hodiny před jídlem s malým množstvím vody (dvě až tři lžíce).

Aminokyseliny - histidin a methionin, váží soli těžkých kovů a zmírňují intoxikaci.

Tinktura zvyšuje vytrvalost, sílu a rychlost svalové obnovy po cvičení. Urychluje růst a obnovu tkání, podporuje vstřebávání vápníku. Zvyšuje syntézu hemoglobinu. Proto je jeho použití účinné po operacích, zraněních a osobách zabývajících se těžkou fyzickou prací.

Způsob aplikace: 15 kapek 3x denně 30 minut před jídlem s malým množstvím vody (3 - 4 lžíce) vody. Kurz je tři měsíce. V případě potřeby opakujte kurz po jednom nebo dvou týdnech.

Jak nakupovat.

Alkoholická tinktura larev voskového můry (20%) - 200 ml lahvička. - 1000 s.

Zavolejte tel. 60-03-47 nebo 8-960-88-77-566

Indikace a kontraindikace pro použití tinktury z voskového můry: pro jaké nemoci se používá, jak si vzít, recepty domácí kuchyně

Vosk je jedním z nejčastějších škůdců v chovných včelách.

Hlavní nebezpečí představuje jeho larvy, které se živí voskem, medem, malými včely a jejich larvami, zamotávají voštiny s hedvábím, což vede ke smrti části včel.

Navzdory škodám, které hmyz přináší včelařům, mají také příznivé vlastnosti.

Tématem dnešního článku je tinktura z voskového můra: použití v tradiční medicíně, recepty tinkturového můry vosk.

Zmínka o léčivých vlastnostech můry je také nalezena v záznamech starověkých řeckých, staroegyptských a mezopotamských léčitelů, kteří tento extrakt používali k léčbě konzumace, neplodnosti a poruch funkce ženského reprodukčního systému.

Užitečné vlastnosti byly známy v Japonsku, Číně a Keni, jídla s voskovými larvami byla v té době prodávána v restauracích.

Oficiální uznání bylo získáno až v 19. století po četných studiích, Ilya Mechnikov nastínila vědecké důkazy o léčivých účincích extraktu hmyzu.

Tinktura voskového můra: indikace a kontraindikace

Extrakt má vynikající antibakteriální a antioxidační vlastnosti, obecně je založen na látce a má tonizující účinek na organismus, díky čemuž je imunitní systém zvýšen a jsou aktivovány fyzické a duševní schopnosti pacienta.

Voskový mol je široce používán při léčbě různých onemocnění, včetně:

 • onemocnění dýchacího ústrojí pod vlivem látky zlepšuje drenážní vlastnosti průdušek;
 • epidemie chřipky;
 • křečové žíly;
 • problémy s kardiovaskulárním systémem, infarkt myokardu - v důsledku vyhlazení jizev se zrychluje obnovení kardiomyocytů;
 • prevence ischemické choroby;
 • patologie spojené s poruchami metabolických procesů;
 • diabetes - látka pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi;
 • onemocnění reprodukčního systému - vysoká účinnost pozorovaná při léčbě adenomu prostaty.

Látka má také psychotropní vlastnosti, její použití pomáhá zlepšit náladu a paměť.

Přípravky na bázi extraktu z voskových molů se doporučují pro léčbu dětí, pomáhají snižovat teplotu a normalizovat krevní charakteristiky, pomáhají v boji proti kašli.

Tinktura založená na larvách se používá v gynekologii, stejně jako při léčbě kožních onemocnění, onemocnění jater, slinivky břišní a mnoha dalších nemocí. Tinktura inhibuje proces stárnutí, gerontologové doporučují, aby se ke zlepšení kůže, nástroj je považován za vynikající prevenci senilní onemocnění.

Kontraindikace jsou minimalizovány, přímé kontraindikace přípravků na bázi extraktu jsou žaludeční a jícnové vředy. Doporučuje se odmítnout léčbu během těhotenství, v pozdějších obdobích je dovoleno použít roztok k odstranění toxikózy. Kontraindikace zahrnují hepatitidu a alergie.

Ve sportu

Prvky ve složení látky ovlivňují vytrvalost, pomáhají urychlit růst svalové hmoty, její použití aktivuje tvorbu hemoglobinu a rychlost vstřebávání vápníku. Přípravky na něm založené jsou nepostradatelné pro regeneraci sportovců po úrazu nebo operaci.

Podle výsledků studie je léčivý přípravek vynikající alternativou k anabolickým organismům, které jsou nebezpečné pro zdraví a nepříznivě ovlivňují centrální nervový systém. Může být používán nejen pro stavbu svalů, ale také pro odstranění těla ze stavu, ve kterém je pod vlivem steroidů.

Tuberkulóza

Tuberkulóza je považována za jednu ze společných příčin úmrtí dospělé populace ve srovnání s jinými infekčními chorobami. Důvodem pro význam tohoto onemocnění je adaptace tuberkulózního bacillu na antibiotika.

Enzymy z extraktu voskového moth jsou schopny štěpit voskovou membránu Kochovy tyčinky, po které antibiotická terapie vykazuje vyšší účinnost.

Kromě toho má látka stimulující účinek, extrakt přispívá k růstu a vývoji zdravých buněk.

Onkologie

Lék na rakovinu dosud nebyl nalezen, ale použití extraktu z voskového můry může výrazně usnadnit průběh onemocnění. Jeho použití přispívá k eliminaci bolesti a také ke snížení vedlejších účinků při užívání antibiotik.

Složky látky mají silné protizánětlivé a protinádorové účinky. Užívání léku u rakoviny plic je doprovázeno obnovou plicních buněk, metabolické procesy v těle jsou zvýšeny a rychlost maligního růstu klesá.

S rakovinou střev se snižuje syndrom bolesti, posiluje se imunita, zlepšuje se celková pohoda.

Štítná žláza

Bez ohledu na koncentraci jódu v těle, extrakt z voskového můra se doporučuje pro použití v případě problémů se štítnou žlázou, měl by být užíván současně s včelí submorií.

Farmaceutické tinktury

Lékárny prodávají velké množství tinktur na bázi extraktu z voskového můry, hlavním rozdílem je koncentrace (10, 20, 25%).

Při jeho výrobě se používá metoda studené extrakce larev voskového molu na ethanol, přičemž výsledný roztok se natáhne na tmavém místě při 20 ° C.

Tato technika umožňuje ušetřit maximální množství užitečných látek, nízká teplota přispívá k uchování nestabilních biologických prvků.

Tinktura voskového můra: návod k použití

Léčba vyžaduje dodržování určitých pravidel, lék se doporučuje užívat půl hodiny před nebo hodinu po jídle. Tato metoda poskytuje nejlepší absorpci látky. Dávka závisí na hmotnosti, na každých 10 kg hmotnosti je třeba užít 3 kapky přípravku.

Při léčbě onemocnění se doporučuje rozdělit dávku na polovinu, pokud se extrakt používá k profylaktickým účelům, je povolena jediná dávka. Tinktura se nechá zředit malým množstvím vody (až 30 ml) vody, šťávy, čaje.

Kapky se nedoporučují polykat ihned, ale drží je na krátkou dobu v ústech, nebo ještě lépe pod jazykem. Extrakt má mírný tonizující účinek, proto se nedoporučuje užívat ho před spaním.

Jak užívat tinkturu? Pokud tělo není s lékem obeznámeno, léčba se provádí podle určitého schématu:

 • první den - ráno 1/4 dávka;
 • druhý den - 1/2 dávka;
 • třetí den - 3/4 dávka.

Pokud ve všech fázích nejsou žádné potíže, nesnášenlivost, můžete pokračovat v plné dávce. O několik dní později může být lék užíván dvakrát denně.

Průměrná doba léčby je tři měsíce, protože tělo nejprve akumuluje prospěšné látky a teprve poté je použit jejich potenciál.

Někteří výrobci neposkytují návod k použití, což není příliš dobré, protože dávka závisí také na koncentraci roztoku. Při nákupu by tato skutečnost měla věnovat zvláštní pozornost.

Včelí můra tinktura, jak vařit vlastníma rukama?

Oficiálně, tinktura voskového můra není prováděna farmaceutickými společnostmi, protože to je věřil mít placebo účinek.

Tinkturu si můžete připravit sami, budete potřebovat velké housenky předposledního věku. Poslední faktor přitom nehraje významnou roli, pro tyto účely nejsou vhodné pouze dospělí, jedinci připravení k štěňání.

Při použití velkých larv je jejich počet odpovídajícím způsobem snížen. Recept na vaření:

 1. Vybrané larvy nalijí alkohol / vodku v poměru 1:10 nebo 1: 4, v prvním případě se získá koncentrace 10%, v druhé - 25% koncentraci.
 2. Hermeticky uzavřená nádoba s roztokem musí být umístěna do tmavého chladného prostoru po dobu 12 dnů, denně třepána.
 3. Denní dávka je 1/2 lžičky. 45 min. před jídlem ráno a večer.
 4. Kurz zahrnuje postupné zvyšování na 1 polévková lžíce. 3 krát denně.
 5. Pokud mezi jednotlivými cykly nedochází k žádným účinkům, doporučuje se užívat 2 týdny.

Jiné formy propuštění

Látka může být součástí tobolek, které se používají k léčbě mnoha onemocnění, během takové léčby se nedoporučuje jíst alkohol a přípravky s konzervačními látkami. Standardní dávka je 1 kapsle denně s jídlem 2x denně.

Pro vnější použití, musíte smíchat 2 lžičky. extrahujte 33% roztokem Dimexidum.

Na postižené místo se doporučuje aplikovat ubrousek navlhčený ve směsi po dobu 2 hodin, v případě zvýšené citlivosti se použije směs zředěná vodou.

Pokud se objeví příznaky podráždění, musí být obklad okamžitě odstraněn a přípravek omytý. Látka může být také použita pro vnější použití, mast se vyrábí z extraktu.

Účinnost extraktu z voskového můra je všeobecně známa, jeho produkce se zabývá především včelaři. Nástroj pomáhá při léčbě velkého množství onemocnění, včetně onkologie, tuberkulózy, diabetu, neplodnosti, křečových žil a mnoha dalších.

Tinkturu lze zakoupit v lékárně nebo si ji připravit sami, nemá prakticky žádné kontraindikace a nežádoucí účinky. Extrakt z voskového můra se používá pro vnější použití, látka je také součástí kapslí, které se předepisují při léčbě různých onemocnění, připravuje se také z masti.

Mluvili jsme o léčivých vlastnostech voskového můry: tinktura, předpis, léčba. Odpověděli na otázky: co je vosková můra a jak je to užitečné? Jak udělat tinkturu vlastníma rukama? Jak to vzít?

Užitečné materiály

 • Zjistěte, jak existují jiné typy můr: oblečení, jídlo a další. Jak se s nimi vypořádat?
 • Odkud pochází tento škůdce v bytě a zvláštnosti boje proti potravinářské rozmanitosti?
 • Jaké jsou chemické a lidové prostředky pro můry?

Užitečné video

Skutečný příběh současného bylinkáře o tomto produktu, založený na dlouholetých zkušenostech:

Vosk můra - použitý v tradičních lékařských receptech, léčivých vlastnostech tinktur a kontraindikacích

Tento včelí škůdce přináší na včelínu spoustu problémů. Voskový můra ve formě larvy nachází uplatnění v receptech tradiční medicíny díky svým léčivým vlastnostem. S jakými problémy tinktury a extrakty pomáhají vyrovnat se, jak probíhá léčba nemocí? O tom v přehledu metod a příprav k regeneraci s použitím larev.

Co je to voskový můra

Hlavní potrava hmyzu - včelí produkty - perga, med, pyl. Živí se voskem, mateří kašičkou a voskem. Motylitsa, shashel, ogniyonka - vosk můra má taková jména. Jediná škoda, kterou motýl dělá, je položit vejce do úlu. Největší škody jsou způsobeny larvami voskového můry, které:

 • jíst med;
 • zamotají plástev s pavučinami a brání včelám v péči o jejich potomky;
 • způsobit smrt plodu;
 • s nahromaděnými užitečnými látkami, během měsíce se promění v kukly;
 • Mohy, které nevyžadují jídlo, pocházejí z nich - existuje dostatek rezerv pro jejich existenci.

Oficiální medicína neuznává, že voskový mol je léčivým činidlem. Žádná farmaceutická společnost se nezabývá výrobou léčiv obsahujících larvy, které mají vysokou biologickou aktivitu. Pozitivní výsledky léčby mnoha nemocí domácí prostředky mají lidové léčitelé, včelaři.

Lékařská věda se zabývá výzkumem léčebného faktoru, počínaje I. Mechnikovem. Výhody tohoto hmyzu lze číst v dílech S. Mukhina. Vědci z akademických institucí v Rusku a Německu zvažují vliv zánětu na tělo a zaznamenávají pozitivní výsledky:

 • obnovit poškozené tkáně;
 • zlepšit stav pacientů s tuberkulózou.

Léčivé vlastnosti

Pro přípravu léčiv s použitím larvy včelího žihadla, které obsahují unikátní enzymy, stopové prvky, aminokyseliny. Extrakt z voskového můra má antioxidační, antivirové, antiparazitické, antibakteriální vlastnosti. Jeho použití v tradiční medicíně:

 • zlepšuje spánek;
 • snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi;
 • normalizuje metabolismus;
 • zvyšuje hladinu hemoglobinu;
 • urychluje zotavení po mrtvicích;
 • odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů;
 • zlepšuje výkon;
 • aktivuje regeneraci tkáně.

Včelí můra v tradiční medicíně, zahrnující výhody medu a jeho derivátů, pomáhá:

 • zastavit rozvoj aterosklerózy;
 • rozpustit jizvy, hroty;
 • zlepšení stavu během menopauzy;
 • zvýšit obranyschopnost těla;
 • vyrovnat se s impotencí;
 • obnovit stav nervové soustavy;
 • zvýšit odolnost;
 • vyrovnat se s infekcemi, parazity;
 • aktivovat krevní oběh;
 • posílit obecný stav;
 • zastavit ukládání tuku v játrech;
 • zmírnit stres;
 • rychlost zotavení z nemoci;
 • zlepšit duševní, fyzické schopnosti.

Indikace pro použití

Pokud si vezmete tinkturu z voskového můry, můžete zatlačit stáří, zlepšit stav s věkem související změny. Vzhledem ke svým léčivým vlastnostem lék zlepšuje stav pacientů s mnoha nemocemi. Indikace pro použití jsou:

 • ischemická choroba srdce;
 • rakovinovou patologii;
 • infarkt myokardu;
 • neplodnost;
 • tromboflebitida;
 • hemoroidy;
 • tuberkulóza;
 • astma;
 • arytmie;
 • pohrudnice;
 • cholecystitis;
 • pankreatitida;
 • anémie;
 • bronchitida;
 • pneumonie;
 • kolitida;
 • ARVI;
 • hypertenze;
 • angina pectoris;
 • adenomy prostaty;

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, že se larvy živí medem a jeho složkami, jsou léky z nich kontraindikovány u lidí, kteří jsou alergičtí na včelí produkty. Totéž platí pro pacienty s diagnózou diabetu 2. typu. Kontraindikace pro užívání krtka můry jsou:

 • těhotenství;
 • vřed jícnu, žaludku;
 • alergické reakce;
 • věk do 14 let;
 • kojící maminky;
 • hepatitidy

Léčba voskovým voskem

Tradiční léčitelé věří, že spolu s larvami mají odpadní produkty voskových housenek léčivé účinky. Exkreta obsahuje látky se zvýšenou biologickou aktivitou, protože podléhají dalšímu procesu fermentace. Včelaři dělají zvláštní úly pro chov můr, kde voskové materiály jsou položeny. Výpisy z úlů pomáhají:

 • eliminovat vedlejší účinky užívání antibiotik;
 • snížení bolesti spojené s onemocněním;
 • zlepšit imunitu.

Alkoholická tinktura včelího můra přispívá k:

 • zmírnit pacienty s rakovinou;
 • zlepšení odvodnění respiračních onemocnění;
 • regenerace slinivky;
 • léčit choroby reprodukčního systému;
 • odstranění horečky, kašel při nachlazení;
 • zlepšit paměť, náladu;
 • normalizace metabolických procesů;
 • hojení kůže;
 • léčba plodnosti;
 • inhibice procesu stárnutí organismu;
 • prevence patologických stavů ve starším věku.

Tuberkulóza

Příznivé vlastnosti tinktur při léčbě tohoto onemocnění potvrzují vědci. Baktericidní vlastnosti léčiva z larev se používají při léčbě tuberkulózy. Trávicí enzymy:

 • štěpení Kochových voskových plášťů;
 • zabránit šíření bakterií tuberkulózy;
 • stimulovat tvorbu zdravých buněk;
 • podporovat regeneraci tkání;
 • léčit jeskyně v plicích.

Extrakt obsahuje přírodní aminokyseliny histidin, threonin, alanin, leucin, což přispívá ke zlepšení stavu pacienta. Eliminuje plísňové infekce - komplikace po chemoterapii onemocnění. Několik léčebných postupů pomáhá vyrovnat se s tuberkulózou:

 • meningy;
 • močové orgány;
 • kůže;
 • kosti;
 • spoje;
 • nervový systém;
 • lymfatické uzliny;
 • zažívací orgány.

Kardiovaskulární onemocnění

Tinktura larvy voskového můry se používá k léčbě a prevenci kardiosklerózy, koronární insuficience, anginy pectoris. Účinné látky v kompozici napomáhají resorpci jizev, což urychluje zotavení z infarktu. Užívání léku ve tříměsíčním kurzu přispívá k:

 • snížit četnost útoků;
 • obnovení intraventrikulárního vedení;
 • normalizace koronární mikrocirkulace;
 • zvýšená tepová frekvence;
 • snížení krevního tlaku;
 • funkční stabilita srdce;
 • prevence krevních sraženin.

Gynekologie

Použití alkoholických výtažků z voskového můra zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech. Lék stimuluje metabolické procesy, zvyšuje hladinu hemoglobinu. Léčba by měla být prováděna pod dohledem lékaře, zejména během těhotenství. V gynekologii pomáhá:

 • zmírnění symptomů menopauzy;
 • obnovení endometriální struktury;
 • prevence potratů;
 • odstranění placentární insuficience;
 • normalizace psychiky;
 • zvýšená imunitní aktivita;
 • léčení anémie.

Andrologie

Tradiční léčitelé doporučují pro obnovu mužských zdravotních přípravků založených na larvách voskového můry. Extrakt obsahuje enzymy, aminokyseliny, které pomáhají udržovat funkce těla i ve stáří. Tinktury, výňatky přispívají k:

 • léčbu adenomu prostaty;
 • zvýšení motility spermií;
 • dosažení erekce;
 • zvýšená produkce testosteronu;
 • zachování účinnosti;
 • snížit riziko neplodnosti.

Období rehabilitace

Komplex biologicky aktivních složek, který obsahuje voskový mol, pomáhá obnovit tělo po vážné nemoci. To se děje díky přítomnosti látek, které urychlují regeneraci tkání, obnovují metabolické procesy, které zastavují zjizvení. Léky přispívají ke zkrácení doby rehabilitace. Tinktura pomáhá:

 • rychlé zotavení po operaci;
 • hojení hnisavých ran;
 • léčba zánětlivých procesů;
 • regenerace kostí;
 • zásobují tělo energií.

Venkovní použití

Léčitelé doporučují použití tinktury larev na alkoholu pro léčbu kožních onemocnění. Antiseptické, regenerační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti kompozice usnadňují rychlé zotavení. Když se aplikuje topicky na léčivo, přidává se Dimexidum 33%. Komprese se směsí se používají k léčbě:

 • furunkulóza;
 • herpetické erupce;
 • tromboflebitida;
 • rány;
 • lupénka;
 • proleženiny;
 • neuritis;
 • myalgie;
 • artróza;
 • osteochondróza;
 • trofické vředy.

Přípravky z voskových mol

Prostředky obsahující voskové voskové můry je obtížné nalézt v lékárnách - nejsou vyráběny farmaceutickými koncerny. Výroba výrobků včelařství, firmy, které produkují přírodní fytoprodukty. Můžete nakupovat ve specializovaných odděleních společností, internetových obchodech, včelařů:

 • výtažky z larev larvy;
 • alkoholické tinktury;
 • lékařské masti;
 • pleťové krémy;
 • v kapslích, tabletách.

Tinktura

Lék obsahuje unikátní enzymy, aminokyseliny a stopové prvky, které pomáhají vyrovnat se s nemocemi. Průmyslová výroba tinktury se používá pro vnitřní použití. Léčivý prostředek:

 • "Galerie Milonella";
 • obsahuje kyselinu glutamovou, kyselinu asparagovou, lysin, serin, glycin, valin;
 • indikováno pro léčbu problémů kardiovaskulárního systému, tuberkulózy, hypertenze, arytmie, zotavení po operaci;
 • cena - 360 str. na láhev o objemu 100 ml.

Extrakt

Léčivo patří k přirozeným imunomodulátorům. Alkoholický extrakt včelího moru má antivirové, antibakteriální vlastnosti. Nástroj pomáhá zotavit se po těžké zátěži, nemoci. Efektivní složení:

 • "Včelí bodnutí";
 • obsahuje aminokyseliny, peptidy, které zvyšují hladinu energie v těle;
 • podporuje zotavení z astmatu, respiračních onemocnění, alergií, snížení cholesterolu, cukru v krvi, normalizuje krevní tlak;
 • cena - 250 str. 50 ml roztoku.

Tablety a granule

Lék v této formě je určen pro orální podávání. Lék se používá k léčbě patologických stavů gastrointestinálního traktu, urogenitálního systému. Účinný lék v kapslích:

 • Melonapis;
 • Obsahuje včelí hrnec obsahující chitosan, drone mléko, včelí pyl, jed, med;
 • léčí slinivku břišní, štítnou žlázu, játra, klouby, impotenci, vylučuje zánětlivé procesy, poškození tvorby krve;
 • konzumováno dvakrát denně během jídla;
 • cena - 410 str. pro 50 kapslí.

Masti a krémy

Přípravky pro vnější použití pomáhají při léčbě kožních onemocnění, popálenin, rychlé regeneraci tkáně po úrazu. Extrakt z larev odstraňuje jizvy, pomáhá monitorovat pokožku obličeje. Bylinný krém:

 • "Oheň s propolisem."
 • Složení - extrakt z včelího moru, propolis, vosk, olivový olej. Přidán extrakt ze šalvěje, třezalka svatá, kaštan konský, mandle.
 • Pomáhá výživě, rychlé regeneraci kůže, hojení ran, léčbě akné. Má omlazující účinek, zmírňuje svědění, podráždění.
 • Cena - za 40 gramů 450 rublů.

Návod k použití voskového můry

Ne všichni výrobci aplikují popis na drogy. Je-li léčba nutná k dodržování určitých pravidel. Určení odpovědi na léčivo:

 • vezměte jednu čtvrtinu dávky a sledujte stav po celý den;
 • v nepřítomnosti negativních reakcí - edém, svědění, podráždění sliznic pro pokračování léčby;
 • druhý den, použijte polovinu dávky, na třetí - 3/4;
 • pak, bez vedlejších účinků, používejte 2x denně.

Uvnitř

Užívání léku ústně vyžaduje svůj vlastní přístup. Dávkování je nutné správně vypočítat, aby nedošlo ke komplikacím. Je vhodné zvážit:

 • vezměte si tinkturu půl hodiny před jídlem nebo jednu hodinu po jídle;
 • dávkování - 3 kapky na 10 kg tělesné hmotnosti;
 • pro profylaxi, jednorázovou dávku, pro léčbu, dvakrát denně;
 • tinktura zředěná vodou, mléko - 30 ml;
 • nedoporučuje se pít před spaním z důvodu tonického účinku;
 • léčba je 3 měsíce.

Navenek

Způsob užívání léků pro místní použití závisí na úkolu, který má být vyřešen. Krémy a masti se používají různými způsoby - v souladu s onemocněním. Fondy v této formě:

 • pro kosmetické účely naneste tenkou vrstvu ráno a jednu hodinu před spaním a přebytečný papír odstraňte papírovou ubrouskem;
 • pro léčbu popálenin, ran, omrzlin, hemoroidů, varu, podat žádost po dobu jedné hodiny;
 • s chladem, vtíral do hrudníku, zpět až do absorpce;
 • na bolest v kloubech aplikovaných na postiženou oblast po dobu půl hodiny.

Jak udělat extrakt z voskového můry

K tomu, aby se alkohol tinktura sami, je nutné zakoupit housenky housenky od včelařů. Je důležité, aby larvy neměly čas na odchování. Pro přípravu potřebujete:

 • vezměte si sklenici z tmavého skla;
 • dala jí půl sklenice larev;
 • nalijeme 50 ml alkoholu o koncentraci 70% - housenky by měly být ponořeny do kapaliny;
 • zavřete víko;
 • umístit na tmavé místo po dobu 10 dnů;
 • kmen;
 • hotová kompozice může být skladována ve tmě po dobu až tří let.

Video

Recenze

Můj manžel byl diagnostikován plicní tuberkulózou. Starý, zkušený lékař doporučil vyhledat léčivé léky z larvy můry včelaře. Na trhu našel lék, manžel po tři měsíce pil tinkturu. Jeho stav se výrazně zlepšil, kašel, nespavost zmizela, jeho nálada se zlepšila. Výsledky léčby potvrdily rentgenové záření.

Vzpomínám si v mém dětství u babičky ve včelařství byla banka s tekutinou, na jejímž konci plavaly larvy. Jakmile jsem si odtrhl koleno nebo se zranil, udělala s tímto lékem obklad. Všechno se rychle zhojilo, přestalo ho bolet. Teď se starám o tento včelín a dělám také tinkturu, mast na ošetření svých blízkých.

Alexandra, 32 let

Zabývám se cestovním ruchem, byli s přáteli na turistické cestě v Bashkirii. Prošli jsme kolem včelařství, setkali jsme se s jeho energetickým majitelem. Byli velmi překvapeni, když se dozvěděli, že má 90 let - nevypadá více než padesát. Ukázalo se, že po celý život vzal alkoholický extrakt z včelího můra, mazal si klouby mastí.

Velký vosk můra: poškození a užitek, larvy a PZHVM, indikace pro použití

Velký voskový můra, nebo včelí ohnivák, je nenápadný šedý motýl, který je jedním z hlavních nepřátel včel a včelařů. Ačkoli se dospělý motýl sám nekrmí ani medem, ani pergou, ani voskem, nese obrovské množství vajec, z nichž po týdnu vyjdou žhavé larvy. V úlu jedí vosk a nejen kazí plástev, ale také způsobují nenapravitelné poškození plodů, medu a perge. Toto období je pro larvy velmi důležité, protože v této době akumulují všechny potřebné látky pro existenci dospělého jedince, který nemá ústní aparát a zažívací orgány.

Nicméně, vosk můra není jen škodlivý škůdce, ale také hmyz, který přináší mnoho výhod pro člověka. Na vosk můra dostat tinktury, které mají pozitivní vliv na zdraví. Tinktura je vyrobena na produktech života voskového můry (PGWM) nebo na jeho larvách. Podívejme se, jak se liší a jak si vybrat ten správný pro vás.

Pro přípravu tinktur na larvách se používají larvy včelího hnízda. Mladé larvy by však měly být pro tento účel využity, a to i před stadiem štěňat, zatímco jejich enzymy mohou zničit voskové skořápky bakterií. Bude méně kontraindikací než infuze pro PGVM, protože působí měkčí, klidnější. Ale tinktura na PZHVM je bohatší na enzymy vzhledem k tomu, že používá již zpracované potraviny - vše, co krtko jí. Díky svému složení bude asertivnější a aktivnější než jemný extrakt na larvách.

Proč je vosk mol tak užitečný? Abychom toho dosáhli, musíme se ponořit do historie, chemie a biologie. Ilya Iljič Mechnikov, který byl jedním ze zakladatelů fagocytární teorie imunity a který se zabýval problematikou buněčné imunity, hledal lék na tuberkulózu již v roce 1889 a v těchto dnech je stále tak nebezpečným onemocněním. Pak si všiml léčivých vlastností tinktury na larvách včelího hnízda. Mechnikov navrhl, že trávicí enzymy larvy voskového můry mohou zničit buněčnou stěnu původce tuberkulózy - Koch bacillus mycobacterium, který také obsahuje voskové látky jako ve stravě samotného motýla. Studie a experimenty ukázaly, že můra tinktura inhibuje buňku tuberkulózy, což ji činí náchylnější k drogám. Někdy tedy nestačí brát pouze léky, ale také nestačí, aby se jednalo pouze o tinkturu - musí to být jediný komplex, který by posílil vzájemnou činnost. V moderních podmínkách provedl další výzkum na toto téma lékař SA Mukhin, vyléčený tinkturou larvy včelího hnízda.

Ale nejen z tuberkulózy pomáhá vosku. Rozsah toho, co ovlivňuje, je poměrně široký.

 • Vosk můra posiluje imunitní systém. Díky schopnosti rozbít skořápku bakterií pomáhá tinktura tělu zbavit se útlaku a vyrovnat se s ním
 • Přípravky z voskových molů se používají pro děti - pro léčbu a prevenci, protože velký počet léků je pro děti prostě zakázán.
 • Sportovci a lidé, jejichž činnost je spojena s tvrdou fyzickou a duševní prací, často berou včely z ohně, protože v nich je aminokyselina jako valin - je to přírodní anabolika. Tinktura zvyšuje vytrvalost, svalovou obnovu, koordinaci, pozornost, paměť
 • Vzhledem k přítomnosti lysinu - další aminokyseliny, má tinktura antivirové vlastnosti, takže je vhodné jej užívat během epidemií jako preventivní opatření.
 • Tento lék se také používá v onkologii: jak pro léčbu, tak pro profylaxi, protože patogenní mikroorganismy mohou vést k rozvoji rakovinných buněk, když selhává imunitní systém. Pokud zánět nemůže pomoci vyléčit tuto strašnou nemoc, zlepší se kvalita života pacienta, částečně zmírní příznaky a bolest.
 • Tinktura bude velmi užitečná při léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění: přestane angina atakovat, jizvy se rozpouštějí po infarktu myokardu, tvorbě trombu a snížení aterosklerózy. Je indikován pro ischemická onemocnění srdce, IRR, hypertenze a mnoho dalších
 • Vosk můra je také používán v boji proti diabetu. V tomto případě však bude efektivnější po pití včelařské ponorky. Zlepšení metabolismu, aktivace celého těla a snížení hladiny cukru v krvi.
 • Má pozitivní účinek v boji proti bronchopulmonálním onemocněním: bronchitidě, astmatu, pohrudnici, pneumonii a dokonce i kašli. Důvodem je ochranný účinek na dýchací orgány, protizánětlivý účinek.
 • V případě problémů s mužským a ženským zdravím hraje velmi důležitou roli ohnivá koule. Užívá se pro erektilní dysfunkci, pro oddálení a zmírnění menopauzy, pro zvýšení libida, pro gynekologická onemocnění, pro mužskou a ženskou neplodnost, s tinkturou je snazší otěhotnět a snášet dítě, oslabuje toxikózu
 • Voskový mol je důležitým adjuvans pro gastrointestinální onemocnění. Může pomoci vyrovnat se s gastritidou, poruchami jater a žaludku, normalizovat práci peristaltiky, normalizovat nadýmání, hojit jizvy z vředů, odstranit pálení žáhy.
 • V gerontologii se také prohlásila. Plamen může omezit změny související s věkem, které neumožňují stárnutí a nemoci související s věkem. Aktivně se používá v kosmetologii: na jeho základě se vyrábí velké množství masek a krémů, které se používají jako přírodní biostimulátor pro pokožku a vlasy, což umožňuje zachovat její krásu.

Voskový můra je ve svém složení a vlastnostech velmi unikátní. Používá se téměř všude a přispívá k celkovému posílení těla. Ale co je nejdůležitější - naše tinktura z voskového můry je produkt šetrný k životnímu prostředí bez sebemenšího použití chemie, což znamená, že vám určitě nebude schopen ublížit.