Image

Callus - jak rychle vyléčit?

Kalhoty se často objevují na nohou v místech, kde je kůže potřená botami. Za prvé, člověk zažije určité nepohodlí a pocit pálení a pak bolest. Pokud nechcete odstranit nadměrný tlak, bude kukuřice tvořit. Aby se zabránilo rozvoji závažných komplikací, musí být řádně léčena. Léčbu je nutné zahájit ihned po zjištění kuřích.

Lidé volají callus "dropsy". Nejčastěji se tvoří na nohou, na dlaních a na prstech. Při správné terapii a správné péči kukuřice rychle hojí a nezanechává stopy na kůži.

Obsah článku:

Jak se tvoří kalus?

Kukuřice se tvoří na místě, kde se na kůži aplikuje nadměrný tlak a tření. Nejčastějším důvodem, který vede k tvorbě kukuřice, je těsná nebo nevhodná obuv.

Kalus je doprovázen vzhledem blistru, který je naplněn tekutinou. Mechanismus jeho tvorby je jednoduchý. Když dojde k tření na kůži a měkkých tkáních, začnou se odlupovat. Nejprve odchází horní vrstva epidermis. Exsudát začne proudit do výsledného prostoru. Zahrnuje krev, extracelulární tekutinu a plazmu. Leukocyty obsažené v krvi, ničící všechny patogenní flóry, neumožňují množení bakterií. Plazma naopak zabraňuje dalšímu vymazání dermis.

Vodní kukuřice zranila, aby se člověk cítil nepohodlně, zhoršoval kvalitu svého života. Aby se zabránilo infekci kukuřice, je nutné zahájit její léčbu co nejdříve.

Příznaky kalusu

Když je tření určité oblasti kůže krátké, pak se na ní objeví zarudnutí. Derma bobtná a bolí. Dalším stupněm tvorby kukuřice je vznik bubliny. Uvnitř je vidět kapalina. Během tohoto období bude bolest tak intenzivní, jak je to jen možné. Jakýkoliv dotek na bublinu způsobuje jeho napětí, což přispívá k posílení nepohodlí.

Může dojít k prasknutí bubliny v důsledku mechanického nárazu na něj, například když na ni narazíte, nebo ji silně zatlačte. Navíc, pokud neodstraníte zdroj tření, povede to také k prasknutí stěn blistrů. Z otvoru bude proudit kapalina. Pokud se tak stane, že se stěny bubliny ztratí, pak na kůži je vidět rána rudé barvy.

Ve výsledné trhlině se může vytvořit infekce. Pravděpodobnost bakteriálního zánětu se zvyšuje, pokud jsou stěny močového měchýře zcela odděleny.

V tomto případě jsou příznaky vodní kukuřice následující:

Kůže kolem kuřích zčervená.

K bolesti dochází i v případě, že je kukuřice v klidu a není na ni žádný tlak.

Kapalina, která je v dutině močového měchýře, se zakalí.

Kolem kukuřice se objevují nažloutlé kůry.

Z rány může vyčnívat hnis.

Někdy není jen lokální, ale také všeobecný nárůst tělesné teploty.

Nejčastěji jsou postiženy stafylokoky a streptokoky.

Příčiny vodní kukuřice

Vzhled kalusu může být způsoben následujícími důvody:

Nosit nepohodlné boty, které otřásají nohou, nebo naopak příliš široké. Kukuřice se často objevují po koupi nového páru.

Nosit boty s pevným hřbetem. V tomto případě se kukuřice objeví na patě.

Nosit děravé ponožky nebo jiné podobné výrobky. Nadměrné tření je vždy pozorováno v místě průniku, což povede k tvorbě kukuřice.

Na sobě vysoké podpatky. V tomto případě bude celé těžiště posunuto dopředu nohy. Nerovnoměrné rozložení zatížení způsobí, že se na prstech objeví kuří oka.

Pokud se kůže a měkké tkáně projeví nadměrným tlakem nebo nadměrným třením, pak se na nich vždy vytvoří kalus. To je přirozená reakce těla, jejímž cílem je chránit kůži před dalším poškozením.

Úprava vody kukuřice

Někteří experti jsou toho názoru, že je nemožné propíchnout kukuřici, jiní tvrdí, že to lze udělat, ale úhledně. Všichni lékaři se však shodují na tom, že velké mokré mozoly musí být bez problémů propíchnuty. Pokud tento postup provedete správně, můžete se vyhnout komplikacím a urychlit proces hojení. Faktem je, že velké mokré mozoly nakonec samy prasknou. Současně bude obtížnější pojistit se proti pronikání infekce do rány.

Chcete-li vyléčit vodní kalus, můžete se poradit s odborníkem nebo se ho pokusit zbavit doma. Pokud bylo rozhodnuto o léčbě kukuřice doma, pak je nutné dodržovat pravidla antiseptik. To ochrání kukuřici před hnisavým zánětem. Propíchnutí by mělo být provedeno v první den tvorby bubliny.

Jak propíchnout kukuřici?

Aby bylo možné nezávisle propíchnout vodní kalus a neinfikovat ho infekcí, je třeba dodržovat následující doporučení:

Kukuřice a kůže kolem ní musí být ošetřeny brilantní zelení nebo jódem.

Jehla k propíchnutí. Chcete-li jej sterilizovat, musíte přístroj udržet v alkoholu nebo vypálit na plynovém hořáku.

Je nutné propíchnout kukuřice na několika místech podél okrajů. To umožní serózní exsudát rovnoměrně vytékat z močového měchýře. Současně zůstane samotná kůže prakticky neporušená a ránu spolehlivě zakryje a chrání ji před infekcí. Nepropichujte horní část kukuřice.

Po dokončení vpichu by měla být k ní přichycena gáza nebo sterilní obvaz. To musí být provedeno tak, aby se kapalina neroztáhla přes nohu, ale byla absorbována do tkaniny.

Dalším krokem je ošetření kukuřice antibakteriální mastí. Pak je pokryta obvazem nebo páskou.

Změňte obvaz by měl být nejméně 2 krát za 24 hodin. V době nočního odpočinku musí být odstraněn.

Někdy se stává, že člověk nemá čas propíchnout mozol a sám se rozbije. Pokud k takové situaci dojde, měl by být kalus očištěn od kontaminace a řádně dezinfikován. Potom je rána pokryta sterilním obvazem, který je upevněn lepicí páskou.

Pokud se u osoby trpící cukrovkou nebo hypotenzí objeví kukuřice vody, měli byste se poradit s lékařem. Nezávislé odstranění kuří oka u těchto pacientů může vést k vážným komplikacím. Kůže se také prodlouží.

Léky

Když blistr pokrývající kalus není příliš velký, budete se s ním vyrovnat bez předchozího piercingu. Pro léčbu můžete použít speciální přípravky, náplasti nebo masti.

Aby nedošlo k poranění kalusu, musí být pokryto omítkou. Pokud zůstane kůže blistru nedotčena. V tomto případě se hojí rychleji. Před použitím tohoto nebo tohoto léku na mozol, kůže na nohou by měla být dobře promyta mýdlem a sušené.

Léky, které vám umožní rychle se vyrovnat s vodním kalusem, zahrnují:

Mast Levomekol, který nejenže dokonale dezinfikuje poškozený povrch, ale také urychluje regeneraci tkání. Mast se aplikuje na kukuřici, po které se zakryje obvazem a fixuje se omítkou. Musíte to měnit každý den.

Salicylová mast, která pomáhá snižovat bolest, eliminovat záněty a ničit patogeny. Masti se aplikují na kukuřici před spaním a ráno si umyjí nohy.

Sádrová omítka pro úpravu vodních kuřínek. Tato náplast má speciální impregnaci, která umožňuje rychle dezinfikovat povrch kukuřice a vysušit blistr.

Tradiční metody léčby

Chcete-li obnovit kůži jít rychleji, můžete přidat tradiční metody léčby kuří oka s lidovými prostředky.

Nejúčinnější z nich jsou:

Překrytí kukuřičných obkladů s aloe buničinou. Tento postup sníží intenzitu bolesti, odstraní otok, sníží zánět. Chcete-li, aby obklady z listu aloe, musíte odstranit kůži. V této formě se rostlina aplikuje na postiženou oblast. List musí být upevněn obvazem nebo lepicí omítkou. Změna aplikace by měla být 1 krát denně. Léčba pokračuje až do úplného obnovení kůže.

Ošetření kukuřice směsí rostlinného oleje a oleje tea tree. V tomto případě 3 části rostlinného oleje, vezměte jednu část oleje tea tree. Aplikujte kompozici na kukuřici 4 krát denně. To umožňuje nejen urychlit regeneraci tkání, ale také dezinfikovat ránu. Je třeba dodržet koncentraci látek, protože olej z tea tree může způsobit popáleniny kůže, pokud se aplikuje na dermis ve své čisté formě.

Komprimovat s odvar z bylin. Pro ošetření kukuřice můžete použít odvar z heřmánku nebo měsíčku. Když je nástroj připraven, jsou impregnovány obvazem a aplikovány na kukuřici. To urychlí proces obnovy a sníží zánět.

Proveďte misky s odvarem z dubové kůry. Tyto postupy umožňují sušení kukuřice, snížení zánětu, urychlení regenerace. Koupel by se měl provádět 1 krát denně, 5-10 minut. Po ošetření musí být nohy vysušeny.

Možné následky

Kukuřice vyžaduje léčbu, protože je velmi bolestivá a zhoršuje kvalitu lidského života. Navíc existuje pravděpodobnost prasknutí močového měchýře a přidání infekce. Hnisavý proces může vést ke zvýšené bolesti a zánětu. Nejhorší komplikací kukuřice je sepse. Rozvíjí se, když bakterie vstupují do krve. To se děje pod podmínkou, že člověk dlouho ignoroval hnisavý zánět.

Prevence tvorby vodní kukuřice

Abyste zabránili tvorbě kalusu na nohou, musíte postupovat podle jednoduchých pokynů:

Boty musí být vybrány ve velikosti. Musí být vyroben z kvalitních materiálů.

Punčochy a ponožky by měly být neporušené.

Hygiena dolních končetin musí být pečlivě sledována. Pokud člověk trpí nadměrným pocením nohou, je nutné použít deodoranty a prášky.

Pokud se člověk cítí nepohodlí a bolest, pak je třeba co nejdříve zbavit faktor, který může vést k tvorbě kukuřice.

Není obtížné léčit mozol doma, ale je důležité, aby byla terapie zahájena včas. Musíte dodržovat pravidla antiseptik, která umožní vyhnout se infekci kukuřice. Pokud zjistíte známky hnisavého zánětu, obraťte se na odborníka.

Autor článku: Pavel Mochalov | D.M.N. praktického lékaře

Vzdělání: Moskevský lékařský institut. I. M. Sechenov, specialita - „Medicína“ v roce 1991, v roce 1993 „Nemoci z povolání“, v roce 1996 „Terapie“.

Co dělat, když se objevila vodní kukuřice?

V důsledku prodlouženého tření se může v určité oblasti kůže vyskytnout kalus vizuálně připomínající močový měchýř naplněný tekutinou. Nejčastěji je místem lokalizace takové kukuřice noha nebo rameno. To je nejbolestivější nádor, který způsobuje těžké nepohodlí a silnou bolest v traumatu.

Foto 1. Calluses - nejbolestivější, ale nejjednodušší léčit. Zdroj: Flickr (Rebecca Brown).

Co je to mozol

Kalus se liší od jiných formací podobného typu akumulací mezibuněčné tekutiny mezi dvěma vrstvami epitelu. Tato látka plní ochrannou funkci a znecitlivuje místo poranění.

Někdy jsou krevní sraženiny viditelné v průhledné lymfatice, což je důsledkem kapiláry. Tento druh kukuřice způsobuje akutní bolest a vyžaduje okamžitou léčbu.

Typicky, malé puchýře nepotřebují pitvu a hojit rychle, takže žádné stopy na kůži.

Příčiny vzniku kalusu

Lokalizace útvarů jsou oblasti těla, které jsou vystaveny intenzivnímu tření. Mohou to být místa zvýšeného zatížení nohou a paží.

Na chodidlech a patách dropsy vznikají v důsledku:

 • nošení nepohodlné obuvi z nekvalitního materiálu nebo s pevným pozadím;
 • profesionální zátěž baletních tanečníků a běžců;
 • vysoké pocení nohy;
 • použití bavlněných ponožek.

Na dlaních vlhkých puchýřů se může objevit:

 • dlouhá monotónní práce s určitým ekonomickým nástrojem. Například při kopání kuchyňské zahrady pomocí pily, kladiva atd.;
 • dlouhou dobu čištění zeleniny. Riziko vzniku kalusu se výrazně zvyšuje při práci s mokrýma rukama;
 • sportovní hry s použitím dalšího herního vybavení. Například tenis.

Je možné kukuřici propíchnout kapalinou

Krevní plazma, která vyplňuje močový měchýř, chrání místo poranění před bolestí. Proto se malé kuří oka obvykle hojí samostatně a nepotřebují piercing. Chcete-li to provést, jednoduše vložte problémovou oblast s omítkou.

Pokud je formace velkého průměru a způsobuje značné nepohodlí, může být propíchnuta. V opačném případě může vyčnívající mozol v důsledku poranění prasknout. Po propíchnutí je hojení rychlejší než v případě náhodného přerušení.

Chcete-li propíchnout bublinu doma, musíte připravit sterilní jehlu, peroxid vodíku a jód. Přístroj sterilizujte tak, že ho spustíte do roztoku alkoholu, nebo ho vypálíte nad ohněm. Kukuřice kolem obvodu otřete peroxidem a jemně propíchněte jehlu z několika stran paralelně s pokožkou. Řez ochablý kůry nemožné. Kapalinu z močového měchýře vymáčkejte jemnými masážními pohyby.

Aby se zabránilo možné infekci, namažte kallosum solcoserylovou mastí nebo jiným antiseptikem. Rána v místě propíchnutého močového měchýře se hojí lépe, když vstupuje vzduch. Pokud potřebujete jít ven, použijte speciální prodyšnou omítku.

Je to důležité! Existují dva protichůdné názory. Někteří inklinují věřit, že kukuřice se hojí rychleji po propíchnutí. Jiní tvrdí, že v důsledku zásahu se riziko infekce významně zvyšuje a nedoporučuje záměrně vytvářet otevřenou ránu.

Co dělat, když praskla voda

Zdrojem infekce může být rána vytvořená v důsledku mokrého prasknutí kalusu. Léčbu místa prasknutí ošetřete antiseptikem, aniž by došlo k odříznutí kůže. Pro vysušení vlhké rány ošetřete její okraje jódem nebo brilantní zelení a naneste ochranný obvaz sterilním obvazem s antiseptickou mastí nebo aplikujte adhezivní obvaz na vodní kuří oka.

Úprava vody kukuřice

Kalus vody malých velikostí se léčí nezávisle. V některých případech však dochází k bolestivé bolesti, tekutina se stává neprůhledným matným vzhledem a kůže kolem rány se zapálí. Mluví o infekci vzdělávání. Je naprosto nemožné samoléčbu, musíte naléhavě jít na kliniku.

Pokud nejsou žádné známky zánětu, může být proces hojení urychlen pomocí léků.

Farmaceutické přípravky (masti, náplasti)

Následující masti jsou vhodné pro ošetření mokrých zrn:

 • Levomekol;
 • Syntomycin;
 • Salicylová mast (10%).

Naneste silnou vrstvu na sterilní obvaz a aplikujte na bolestivou oblast. Je lepší aplikovat obvazy na noc.

Pro rychlé hojení útvarů je lepší použít Compeed náplasti z mokrého kalusu s hydrokoloidními vlastnostmi. Jsou vyrobeny z prodyšné tkaniny pomocí speciální technologie. Omítky chrání ránu před infekcí, urychlují proces regenerace kůže a poskytují úlevu od bolesti.

Lidové léky

Některé rostliny mají antiseptické a hojivé účinky na rány. Pro ošetření mokrých kuřích můžete použít následující lidové prostředky:

 • Aloe list. Připevněte řezaný list na polovinu k bolavému místu. Zajistěte náplast nebo obvaz;
 • Jitrocel listy. Rostlinku rozemele na kaši a připevní na místo tvorby kukuřice;
 • Koupelny na nohy. Nalijte teplou vodu do mísy s přídavkem dubové kůry, heřmánku nebo odvarů měsíčku. Udržujte nohy v lázni po dobu 10-15 minut.
 • Komprese s lidovými prostředky by se měly měnit každých 6-12 hodin, dokud kukuřice zcela nezmizí.
Foto 2. Odřízněte kůži kolem kukuřice v žádném případě nemožné! Zdroj: Flickr (Phil a Pam Gradwell).

Preventivní opatření

Po získání těsné boty s tuhou záda, mnoho podezření, že mohou čelit problému vzhledu mokré kukuřice. Proto je žádoucí chránit problémové oblasti kůže předem. K tomu můžete použít ochrannou omítku nebo nosit syntetické ponožky, protože bavlněná tkanina absorbuje vlhkost a vytváří příjemné podmínky pro tvorbu vodních kuřínek.

Boty by měly být vybrány ve velikosti. Při sebemenším náznaku nepohodlí je lepší upustit od akvizice. Pokud mají zakoupené boty na zadní straně tvrdou kůži, pak jej můžete změkčit, můžete použít běžnou ropnou vazelinu ošetřením povrchu boty jednou.

V případě nadměrného pocení nohou, boty na konci dne vysušte a vydezinfikujte. Pro nohy, aby koupele s roztokem sody snížit průtok.

Aby se zabránilo vzniku vodních kalusů na rukou, používejte při práci s nástrojem ochranné rukavice. Pokud nejsou k dispozici rukavice, použijte prášek na mastek nebo dětský prášek. Takže ruce budou chráněny před uklouznutím na nástroji.

V případě dlouhé systematické práce se ujistěte, že máte suché ruce. To platí zejména v případě čištění velkého množství zeleniny.

Kalhoty na špičce, pata: domácí léčba

V lidském těle se objevují vodní kukuřice ve formě bublin, uvnitř kterých je čistá kapalina. Nejčastěji jejich tvorba způsobuje tření nebo mechanické poškození.

V zásadě se takové útvary objevují v místě, kde se chodidla a boty dostanou do kontaktu, stejně jako na dlaních a prstech po dlouhé práci s jakýmkoliv nástrojem. Zpravidla je jejich vzhled bez povšimnutí. Dokud nezačnou přinášet nepohodlí. Jakmile se v takové situaci, lidé začnou přemýšlet, co dělat s vodní kalus, který se objevil? Budeme o tom mluvit dnes.

Příčiny

Nejčastějším důvodem pro tření kuřích je stísněná, nepříjemná, úzká, tvrdá obuv, která přispívá k vzhledu kuřích. Oblasti kůže, které jsou nejvíce vystaveny mechanickému namáhání, jsou nejvíce postiženy edémem. Totéž platí pro tření kůže v důsledku nošení těsných oděvů. Tvorba kukuřice je aktivně podporována zvýšeným pocením nebo přítomností otvorů v tkanině, což umožňuje, aby se kůže volně dotýkala například materiálu boty.

Během fyzické práce dochází často k vodnímu kalusu. Co když je kůže velmi citlivá? Koneckonců, může být otírána rukojetí lopaty, rukojetí kladiva nebo kuchyňského nože a použitím sportovního vybavení. Je nutné zkrátit dobu práce s nástrojem nebo jej vybavit tak, aby byly ruce chráněny před otřením.

Příznaky a fotografie

Zpočátku kůže na tomto místě zčervená, začne bolet a trochu nabobtnat. Pak se vytvoří bublina, uvnitř které je čirá kapalina. V této fázi může kalus způsobit těžké nepohodlí, bolest. Pokud je bublina vystavena mechanickému namáhání, je porušena a tekutina vytéká ven. S oddělením stěn v tomto místě zůstává vlhká rána.

Pokud praskne močový měchýř, může dojít k infekci streptokoky nebo stafylokoky. Pokud se to stane, zarudnutí začne přesahovat ránu, bolest se projevuje silně i bez mechanického rázu, kapalina uvnitř kukuřice se zakalí, mohou se tvořit žluté kůry, hnis se uvolňuje z kukuřice, teplota stoupá.

Jaký druh tekutiny uvnitř?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že nádory uvnitř jsou naplněny vodou. Ale všechno je úplně jiné. Vzdělání obsahuje tzv. Lymfatickou tekutinu, která se také nazývá tkáň.

Takové jméno si zasloužila z toho důvodu, že je obklopena každou buňkou tkáně lidského těla. Obsahuje mnoho živin, které vstupují do oběhového systému, což zase uvolňuje lymfu z produktů degradace. Proces lymfatické tvorby zahrnuje nejsložitější sloučeniny vody a další prvky vstupující do krve.

Uvolnění vody z poškozených oblastí naznačuje, že se z důvodu jakéhokoliv mechanického nárazu, který na něj působil, rozpadla kapka. To se děje hlavně v důsledku silného stlačení, úderu nebo prodlouženého tření. Ve všech tkáních dochází k cirkulaci vodnaté látky žluté barvy v těle. Čistí ji od bakterií, přebytečného tuku a dalších nežádoucích látek. A pak jsou v lymfatickém systému filtrovány. Skládá se z leukocytů, nebo se nazývá lymfocyty, a také obsahuje bílkoviny a červené krvinky (v nízké koncentraci).

Jak zacházet s kukuřicí?

Co dělat Aby se předešlo roztržení velké bubliny, propíchne se kapka. Dělají to jen tehdy, když se sama může kdykoli rozbít a také způsobuje velkou bolest a nepohodlí.

Abyste se vyhnuli infekci a zajistili rychlé hojení, musíte dodržovat řadu pravidel:

 1. Před propíchnutím ošetřete poškozené kůže a ruce antiseptickým roztokem.
 2. Použijte sterilní jehlu. Pro dezinfekci můžete několik minut držet nad ohněm nebo dát alkohol.
 3. Propíchnutí produkuje kukuřice na každé straně, držet jehlu rovnoběžně s kůží.
 4. Je-li kukuřice velká, propíchněte na několika místech, abyste měli kompletní výtok kapaliny.
 5. Jemné pohyby se zbavují tekutiny uvnitř.
 6. Je lepší propíchnout první den po tvorbě puchýřů.
 7. Po propíchnutí v žádném případě neodstraňujte potah pokožky, protože schne, zmizí.

Po vyjmutí všech tekutin z kukuřice musí být aplikován sterilní obvaz s antiseptickou mastí. Sádra je lepší použít speciální pro kuří oka, obvykle může pára z kůže na ránu. V noci je lepší obvaz odstranit a nechat ránu zaschnout, což urychlí hojení.

Jelikož rána pod kukuřicí je velmi citlivá a má vysoké riziko infekce a zánětu, hlavní léčbou je udržení antibakteriální hygieny. Mnozí se obávají, jak rychle vyléčit kukuřici. Je to docela možné!

Zde jsou nejúčinnější masti pro léčbu poranění kukuřice:

 1. Sintomitsinovaya mast - antimikrobiální činidlo, pomáhá zbavit se bolesti;
 2. Levomekol - má výrazné antimikrobiální a hojivé účinky. Naneste na sterilní bandáž a aplikujte na ránu. Změňte obvaz 3x denně;
 3. Salicylic 10% mast - má anestetický, hojivý účinek. Můžete v noci uložit.

Je-li voda kukuřice praskla, je nutné vytlačit veškerou tekutinu čistými rukama a ošetřit vatou navlhčenou v antiseptickém prostředku. Léčba by měla být stejná jako po propíchnutí, při dodržení sterility.

Lidové léky

Doma si můžete vyzkoušet následující recepty alternativní medicíny:

 • Léčit vodu kukuřice a mízu z jehličnatého dřeva. Před upevněním se nohy napařují v lázni s mýdlovou vodou. Komprese s gumou se udržuje po dobu 24 hodin, poté se nohy opět napařují a postup se opakuje. Pro úplné vymizení kukuřice stačí dva dny.
 • Rozdrcený jakýmkoliv způsobem do stavu kukuřičného listu je aplikován na kukuřici a fixován.
 • Zmírní bolest a pocit pálení, stejně jako rychle se zbaví kuří oka rychle obyčejného vaječného filmu zpod slupky. Aplikuje se mokrá strana do bolestivé oblasti a schne se na ní.
 • Naneste aloe nebo Kalanchoe dřeň do kuřích a zajistěte tento přírodní obklad bandáží. Obvaz se mění jednou denně, každá směna je doprovázena léčbou postižené oblasti antiseptikem. Postup se opakuje, dokud není kukuřice zcela zhojena.

Obecně je terapie zaměřena na změkčení tkáně. To umožní snadné odstranění vody mozoly. Keratolytické vlastnosti látek mají změkčující účinek na tkáň stěny močového měchýře. Vylepšené nástroje pomohou při odstranění.

Prevence

Okamžitě vyjměte kukuřici, kterou nebudete používat. Musí trpět alespoň několik dní. Co když v tomto období budete mít důležitou událost? To je důvod, proč se musíte snažit vyhnout kuří oka v každém směru. Můžete to provést následovně:

 1. Zabraňte pocení nohou nebo rukou. Pro tyto účely se používají různé deodoranty nebo běžný mastek.
 2. Nenoste boty, které otírají kalus, dokud se neuzdraví.
 3. Namažte hrubé švy nebo kůži v místě tření hygienickou rtěnkou. To pomůže nějakou dobu oddálit vzhled kukuřice.
 4. Používejte pohodlné boty.
 5. Nenoste nové sandály, když potřebujete být na nohou celý den.
 6. Uzavřené boty nosí s ponožkami.

Pokud si nejste jisti, jak reagovat na novou botu, je lepší přilepit na možné třecí body běžné omítky nebo speciální silikonové obložení.

Předpověď

Puchýř s tekutinou uvnitř sám o sobě nepředstavuje hrozbu, ale pokud byl náhodně zraněn, pak není vyloučena infekce.

To je důvod, proč je považováno za bezpečnější samočinnou extrakci kapaliny z mokré kukuřice spíše než náhodně, pokud je poškozena integrita formace.

Piercing kukuřice je povolen pouze pod podmínkou, že je velmi velký. Malí se nedoporučují dotýkat, protože se léčí sami bez vnějšího zásahu.

Jak rychle odstranit mozol a zabránit jeho výskytu

Kalus („měkký“ měkký kalus) je bolestivý puchýř, který vzniká v důsledku cyklického mechanického působení na kůži. Tyto bubliny, naplněné čistou kapalinou, se zpravidla objevují na nohou, dlaních a prstech. Díky adekvátní léčbě a ochraně bolavého místa před poškozením se i velké mokré mozoly rychle hojí a nezanechávají jizvy.

Důvody vzdělání

Mokrý kalus vzniká v důsledku tření a smyku horních vrstev kůže relativně hlouběji. Počáteční patologické změny ve struktuře krytu zůstávají zpravidla asymptomatické. Prodloužené mechanické působení vede k odlupování části epidermis, zánětlivému procesu a tvorbě blistru naplněného tekutinou.

Okamžité příčiny vzniku vodních kuřích mohou být:

 • tuhé nebo příliš těsné boty, na sobě holé nohy;
 • oděru kůže při kontaktu s pevnými skříněmi nebo příslušenstvím (například sáčkem);
 • dlouhá práce s nástroji pro zahradu a opravy;
 • sportování s tvrdými nástroji (tenis nebo cyklistika).


Citlivá a tenká kůže, hyperhidróza a pocení nohou při nošení teplých bot nebo v letní sezóně výrazně zvyšují riziko vzniku mokrého puchýře.

Známky a komplikace

První příznak vodního kalusu - otok a zarudnutí kůže v místě tření, mírná bolestivost. Při zastavení mechanického působení po určitou dobu může dojít k mírnému svědění.

Puchýř naplněný vlhkostí se vyskytuje na bolestivé oblasti pouze v případě, že tření pokračuje.

Kapalina v obilí, navzdory průhlednosti a nepřítomnosti nepříjemného zápachu po otevření blistru, není voda. Dutina pod oddělenou epidermis je naplněna lymfou - mezibuněčnou tekutinou, která se skládá z vody, bílkovin a malé části krevních buněk - lymfocytů a erytrocytů.

Přítomnost dutiny s vlhkostí odlišuje mokré mozoly od kuřích, suchých a jádrových mozolů, které se také vyskytují během tření, ale mají odlišnou lokalizaci (obvykle na patách a jiných oblastech s hrubou kůží) a vyžadují jinou terapii.

V puchýřovém stadiu způsobuje vodní kukuřice pacientovi silnou bolest. Tlak na kůži způsobuje napětí ve stěnách dutiny a zvýšení bolesti, které se může rozšířit do celé nohy nebo dlaně.

Při pokračujícím tření nebo poranění puchýře (mačkání, nárazu) dochází k deformaci a prasknutí stěny močového měchýře, což vede k vylití lymfatické tekutiny a mikroflóry uvnitř okolního povrchu kůže. Pokud současně dojde k oddělení oddělené epidermy (stěny puchýřů), místo kukuřice zůstane šarlatový pláč.

Po odtlakování může do dutiny proniknout infekce. Příznaky jeho vývoje zahrnují zánět kůže kolem puchýře, silnou bolest i při absenci mechanického účinku na ránu, oddělení zakalené tekutiny nebo hnisu, tvorbu nažloutlých krust v blízkosti kukuřice, v těžkých případech, včetně dětí, horečky.

Riziko požití streptokoků nebo bakterií stafylokoků je vyšší, pokud je blistr otevřen s oddělením části epidermy.

Léčba

V žádném případě není možné ignorovat vzhled kalusu, i když nepohodlí při pohybu zůstává tolerovatelné. Nedostatek adekvátní terapie může vést k poškození a infekci puchýře, v důsledku čehož léčba bude delší a bolestivější.

Taktická terapie je zvolena v závislosti na velikosti kukuřice. Malé bubliny naplněné lymfatickou tekutinou jsou obvykle pozorovány na prstech na nohou a rukou, když mají na sobě těsné boty, ve kterých jsou kamínky nebo při práci s nástrojem. Mají průměr 5-7 mm. Charakteristická lokalizace velkých kuřích je plocha nad patou a podložkou. Mohou mít prodloužený tvar a délku až několik centimetrů.

Léčba malých puchýřů

Pokud se na noze nebo na paži objevily malé kuří oka, můžete se pomocí speciálních přípravků rychle zbavit. Nejprve ošetřete dezinfekčními roztoky (chlorhexidin, peroxid vodíku), osušte okolní kůži a nalepte baktericidní náplast. To chrání ránu před třením a poškozením před zahájením léčby.

Ošetření malých kuříčků zahrnuje ošetření bolavého místa a okolní tkáně antiseptiky (1-2 krát denně), použití zinku nebo salicylové masti pro sušení blistru a lepení speciálních kukuřičných náplastí. Řeší dva problémy najednou: kyselina salicylová, která je na nich přítomna, podporuje hojení kukuřice a izolační kruh, ve kterém leží blistr, ho chrání před zraněním.

Není nutné propíchnout neporušenou bublinu, protože u malých puchýřů toto opatření nese více rizik než potenciální přínosy. Povrchové vrstvy dobře chrání kukuřici před škodlivou mikroflórou a ochlazují zapálenou tkáň uvnitř dutiny.

Terapie velkých kuřích

Velké puchýřky s větší pravděpodobností prasknou i při minimálním mechanickém nárazu, proto musí být poškození a léčba puchýřů prováděna preventivně a za sterilních podmínek. Je nejbezpečnější propíchnout mozol během prvních 1-2 dnů po tvorbě dutiny.

Blistr je nutné otevřít podle následujícího algoritmu:

 1. Dezinfikujte kalus a oblast kůže kolem něj. Místo vpichu může být dále mazáno alkoholickým roztokem jodu.
 2. Manipulujte s jehlou. Postup piercingu musí být proveden sterilním nástrojem, proto je nutné použít buď standardní šicí jehly, ošetřené alkoholem nebo ohněm, nebo trysku ze sterilní injekční stříkačky (2-vat nebo inzulín).
 3. Proveďte několik defektů. Je třeba mít na paměti, že jehla musí být vložena rovnoběžně s povrchem. Jinak může bod poškodit dno kuřích, což komplikuje hojení. Kůže kolem dutiny by měla zůstat s minimálním poškozením. Stěny močového měchýře chrání hluboké vrstvy dermis před infekcí.
 4. Jemně přitlačte povrch vodního kalu několikrát sterilní gázou. To urychlí odtok tekutiny z dutiny.
 5. Na povrch blistru naneste antibiotickou mast (Baneocin, Levomekol).
 6. Nasaďte si ochrannou baktericidní omítku. Musí být vyměněn nejméně dvakrát denně a večer odstraněn tak, aby během spánku bylo místo poškození v kontaktu s kyslíkem. Pokud je blistr velmi velký a bolestivý, namísto baktericidní omítky můžete vytvořit obvaz ze sterilní bandáže s lékařskou mastí a papírovou lepicí omítkou, která pevně připojí konstrukci k noze.
 7. V případě potřeby opakujte postup vpichu.

Pokud je blistr poškozen, je nutné co nejdříve odstranit všechny nečistoty z rány, ošetřit je antiseptickými roztoky, namazat antibakteriálním prostředkem a nalepit ochranný obvaz na gázu.

V některých případech lze vodní kalus vyléčit pouze s pomocí kvalifikovaného odborníka. Kontaktujte lékaře je doporučeno, když:

 • velké puchýře (velikost - více než 1-1,5 cm);
 • přítomnost infikovaných kuřích;
 • více bublin jakékoliv velikosti.

Lidové léky

U malých mozolů může být vedle tradiční terapie použita i tradiční medicína. Nejúčinnější jsou následující:

 • solné lázně (1 lžíce soli na 1 litr teplé vody);
 • lázeň s světle růžovým roztokem manganistanu draselného (doba trvání procedury by neměla překročit 10 minut);
 • podnosy s heřmánkovým odvarem (3 lžíce trávy na 1 šálek vroucí vody, připravené rozpustit vývar v 2-3 litrech teplé vody);
 • obklady s listy aloe;
 • obklady s rajčatovou šťávou (mohou být použity pouze v nepřítomnosti poškození puchýřů);
 • aplikace s kůrovým listovým kaše;
 • olejová mast (pro přípravu jakéhokoliv základního oleje a oleje tea tree v poměru 3: 1);
 • obklady se strouhanými syrovými bramborami.

Lidové léky nedávají příležitost rychle vyléčit patologii, ale významně urychlí proces hojení a vysuší puchýř.

Prevence

Zabránit výskytu kuřích je snazší, než snášet nepohodlí spojené s jeho léčbou a drenáží rány. Pro prevenci se musíte řídit jednoduchými pravidly:

 • vybrat a měřit nové boty v odpoledních hodinách;
 • dávejte pozor na tuhost pozadí a včasné přilepení speciálních silikonových podložek na boty;
 • koupit ponožky z přírodních materiálů;
 • pravidelně suché boty, speciálně určené pro sportovní aktivity;
 • používat speciální spreje a mastky, aby se zabránilo pocení nohou;
 • 2-3 krát týdně tráví uklidňující koupel nohou s odvarem z heřmánku, měsíčku a dubové kůry, slabého roztoku octa;
 • Každý večer, po hygienických procedurách, hněte nohy masážním olejem nebo změkčujícím krémem na nohy.


Aby se zabránilo tvorbě mokrého kalusu na rukou, používejte při práci na zahradě, při opravách a sportovních aktivitách speciální ochranné rukavice.

Léčba mokré kukuřice doma

Po nošení nové nebo nepohodlné boty se často projevuje nepohodlí v dolních končetinách. Zčervenání, pocit pálení se často objevují na chodidlech a pak dochází k vodnímu kalusu v místě tření a mačkání. Tento typ kožních lézí se nejlépe léčí ihned po nástupu, aby se eliminovalo riziko komplikací.

Vzdělávací mechanismus

Vodní kuří oka (kapky) - objevují se v důsledku tření nebo mačkání kůže. Nejčastější příčinou vzdělávání: nošení těsných a nepohodlných bot. Hlavní lokalizace na chodidlech, palce a malíčku na patě. Vizuálně se takový růst podobá bublině naplněné kapalinou.

Mnoho pacientů se ptá: „Jaká tekutina v obilí a odkud pochází?“. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, zvažte mechanismus tvorby puchýřů:

Při silném prodlouženém tření jsou měkké tkáně rozvrstvené: horní vrstva epidermis je oddělena od spodní a prostor mezi nimi je vyplněn mezibuněčnou tekutinou. Skládá se z plazmy a uvolňuje se z krve. Obsahuje bílé krvinky, které bojují proti zánětům a mikrobům. Plazmatická tekutina chrání dermis před dalším vymazáním.

Vodní kukuřice na nohou způsobují nepohodlí, bolest a pálení. Doporučuje se okamžitě přijmout opatření k jejich odstranění, prevenci infekce.

Příčiny

Hlavní příčiny vzniku kuří oka:

 • Nevhodná obuv. Příliš těsná, nebo naopak široká, upevňovací noha přináší při pohybu stejné nepohodlí. Blistrové formy jsou často používány při nošení nové boty;
 • Mokrý kalus na patě se často objevuje, když nosí boty s pevným hřbetem;
 • Vysoké podpatky. Posouvají těžiště na přední stranu nohy, v důsledku čehož je zatížení rozloženo nerovnoměrně a na prst se tvoří vodní kalus;
 • Ponořené ponožky nebo punčocháče otírají prsty a mohou také vést k vzniku emozolů;
 • Zvýšené pocení, citlivost kůže.

Mokré kuří oka jsou běžným jevem, který je nezbytný pro ochranu integrity hlubokých vrstev epidermy.

Léčba kalusu

Odborníci nesouhlasí, pokud jde o to, jak rychle vyléčit mozol na chodidle. Ale všichni lékaři souhlasí, že velké formace, které mohou prasknout pod vlivem vnějších faktorů, musí být propíchnuty. S úhledným, správným vpichem bude hojení takového puchýře rychlejší a jednodušší než v případě spontánního roztržení.

Chcete-li odstranit dropsy, můžete se poradit s lékařem, ale je také dovoleno léčit mokré kuří oka na nohou doma. K tomu musíte dodržovat všechna pravidla antiseptik, aby se do rány nedostala žádná infekce. Doporučuje se provést punkci v první den po výskytu kapky.

Jak propíchnout vlhkou kukuřici

Můžete propíchnout kalus sami, ale pro to je třeba přijmout některá opatření, aby se zabránilo infekci v raně. Základní pravidla pro propíchnutí mokrého blistru:

 1. Dezinfikujte místo vpichu zeleným zeolitem nebo jodem;
 2. Postup provádějte pouze sterilní jehlou. Chcete-li to provést, můžete ho držet několik minut v alkoholu nebo hořet v ohni;
 3. Propíchnutí se provádí na několika místech podél okrajů kukuřice, aby se zajistil rovnoměrný odtok tekutiny bez rizika zlomení kůže. Není třeba propíchnout kopuli, i když se jedná o vodní kalus na špičce;
 4. Po piercingu, stiskněte poškozený obvaz nebo gázu na poškozené místo tak, aby absorboval veškerý exsudát (kukuřičná tekutina).
 5. Aby se zabránilo rozvoji infekce, naneste na blistr s močovým měchýřem antibiotickou mast a navlékněte ránu ochrannou omítkou.
 6. Doporučuje se výměna obvazu nejméně 2 krát denně a odstranění přes noc.

Ale co dělat, když praskla vodní kukuřice? Musí být očištěn od nečistot, dezinfikován a aplikován sterilní obvaz nebo lepicí páska utěsněna na ránu.

U pacientů s hypotenzí a diabetem je nutné před provedením manipulace s lékařem konzultovat lékaře, pouze on bude schopen navrhnout, jak ošetřit vodní kuří oka na nohou. U lidí s tímto onemocněním trvá proces obnovy mnohem déle.

Léky

Pokud je kalus malý, může být odstraněn bez piercingu. K tomu můžete použít masti, náplasti a speciální přípravky. Tato oblast kůže by neměla být vystavena mechanickému namáhání, je lepší ji lepit omítkou. Pokud kůže zůstane na místě, proces hojení bude mnohem rychlejší. Před použitím přípravků je nutné nohy umýt, otřít a teprve po jejich použití. Nejoblíbenější léčba mokrých puchýřů:

 • Levomekol - kombinuje antiseptické a léčivé účinky. Mokrý kalus se uzavře sádrou nebo se uzavře sterilním obvazem. Musíte změnit alespoň 3 krát denně.
 • Salicylová mast - anestetizuje, snižuje záněty a desinfikuje. Nástroj je ponechán přes noc a ráno by měla být noha důkladně omyta.
 • Kompaktní omítka z mokrých kuřích - impregnovaná speciální směsí, která dezinfikuje a vysušuje blistr.

Lidové recepty z mokrých kuřích

Tradiční recepty jsou již dlouho známé svou účinností a kromě toho, léčba vodního kalu lidovými prostředky nevyžaduje velké výdaje. Nejoblíbenější domácí metody pro odstranění volajů:

 • Komprese Aloe snižuje otok a bolest, snižuje zánět. Způsob použití je velmi jednoduchý: kůže je odstraněna z čerstvých listů rostliny a maso je aplikováno na dříve očištěné a dezinfikované bolavé místo. Pak je list fixován sádrou nebo obvazem. Aplikace se mění jednou denně, dokud nezmizí vodní kalus na patě.
 • Smíchejte jakýkoliv rostlinný olej a olej z čajovníku v poměru 3: 1. Poškozenou oblast promažte získaným činidlem 4x denně. Čajovník má antiseptické a regenerační vlastnosti a rostlinný olej ochrání před popáleninami, které se mohou objevit při zpracování esenciálním olejem.
 • Připravte si odvar z heřmánku a měsíčku, nechte ho vychladnout a vyluhovat. Pak navlhčete sterilní hadřík a naneste na blistr. Tento nástroj používejte, dokud se vlhká kukuřice nerozpustí, zklidní a zhojí pokožku.
 • Teplá koupel nohou s přídavkem dubu kůry pomáhá obnovit bariérové ​​funkce kůže a urychluje hojení. Mohou být prováděny denně po dobu 5-10 minut a ne v horké vodě. Po zákroku otřete nohy.

Komplikace

Kalhoty samotné z bot jsou bolestivé a je vhodné okamžitě zahájit léčbu. Jinak je to možné infekce močového měchýře. Pak se kolem puchýře objeví zarudnutí a otok, tekutina uvnitř se zakalí, objeví se hnisavý výtok, místní zvýšení teploty a bolest se stává téměř nesnesitelnou. V nepřítomnosti adekvátní terapie může infekce vést k sepsi, pak se zkušený odborník bude zabývat tímto onemocněním.

Prevence

Abychom nehledali, než ošetřovat vodní kuří oka na nohách, je nejsprávnější přijmout preventivní opatření. Jednoduchá doporučení, která vám ušetří vzhled puchýřů na nohou:

 • Koupit boty ve velikosti z kvalitních materiálů;
 • Nenoste ponožky a punčocháče s otvory;
 • Dodržujte hygienu nohou, při nadměrném pocení použijte speciální deodoranty a prášky;
 • Pokud cítíte napětí a těžkost v nohou, pak eliminujte dopad traumatického faktoru předtím, než se kalus zvětší.

Obvykle, dropsy je snadno odstranit doma, je velmi důležité, aby to k infekci. Pokud si všimnete prvních známek hnisání, měli byste okamžitě konzultovat lékaře, vysvětlí, jak léčit vodní kalus. Léčba se provádí nejen v nemocnici, ale i doma.

Vodní kalus na noze: co dělat a jak se léčit

Kalus je bublina s viskózní tekutinou, která vzniká v důsledku mechanického poškození kůže. Když se to stane, člověk cítí nepohodlí, které je doprovázeno bolestí a svěděním povrchu rány.

Příznaky a příčiny

Vlhká kukuřice nebo puchýř je nepříjemný jev, který přináší mnoho nepříjemností. Rozpoznání příznaků je snadné. Nepohodlí se vyskytuje v poškozené oblasti, pokožka je citlivá a oteklá. Dotyky přinášejí nepohodlí. Má podobu bubliny, vystupuje nad povrch kůže a obsahuje tekutinu uvnitř. V místech tření se objeví puchýř. Vzdělání vypadá stejně jako puchýř z popáleniny. Pokud proces tření pokračuje, bublina se otevře a tekutina vytéká ven. Místo bývalého puchýře se tvoří červené mokré místo. Pokud se kapka začne prasknout, i dopad vody nebo vzduchu na ránu je akutní bolest. Je také velmi bolestivé napadat takovou kukuřici.

Kukuřice se může rychle nafouknout. Čím delší je účinek, tím větší bude velikost šlehnutí a tlaku v něm. Vlhkost také ovlivňuje tření. Mokré povrchové poškození rychleji. Proto je pravděpodobnější výskyt zpocených nohou nebo rukou.

„Oblíbená“ blistrová místa jsou oblasti s nejhustším kontaktem s materiálem oděvu, obuvi nebo nástrojů. Vytvářené na patě, v oblasti nehtové desky, na prstech nohou v mezizubním prostoru. Formace paty jsou častější. Na rukou kalusu se objeví mezi prsty, na vnitřní straně střední falangy a dlaně.

Jak tekutina sbírá v mozolech.

Během tření dochází k delaminaci pod povrchem kůže. Mezivrstva je obsazena kapalinou v kukuřici - transudátem. K tomuto jevu dochází při zamlžování krevního séra, porušování rovnováhy vody a soli a krevního oběhu. Charakteristickým rysem transudátu - nepřítomnosti zánětlivé povahy. Z tohoto důvodu má nahromaděná kapalina transparentní strukturu. Při dlouhodobém vystavení pokožky vnějšího dráždivého prostředku v dutině močového měchýře dochází k hromadění krvavých látek, které mohou být uvolněny.

Pokud je infekce poškozena mozolem vody, začíná zánětlivý proces. Pak se v močovém měchýři hromadí exsudát - to znamená, že infekce vstoupila a začal zánětlivý proces. V tomto případě může být exsudát serózní (čirá kapalina) nebo hnisavý (zakalený zelený obsah).

Čím déle se postižená oblast otírá, tím více tekutiny se hromadí pod povrchem bubliny. Přetékající blistr může prasknout z menšího dotyku, což způsobuje riziko zavedení patogenních bakterií. Když kapalina vystupuje ven, po určité době se bubliny naplní.

Ošetření nohou

Kukuřice s bublinou je relativně bezpečný jev. Pokud není zraněn, nehrozí riziko komplikací a samotný růst rychle zmizí. V tomto případě neexistuje žádná stopa po jeho přítomnosti. Ale lehce si otřete. I nepatrné tření vyvolává prasknutí bubliny.

Léky

Chcete-li urychlit proces hojení kalusu, pokud praskne, můžete doma použít speciální nástroje prodávané v lékárně.

Streptocid - je dostupný ve formě tablet a balzámu. Antibakteriální činidlo, které zabraňuje infekci otevřených ran. Streptocidová tableta může být rozdrcena a použita jako prášek.

Levomekol je mast, která obsahuje antibiotikum a imunostimulant. Lék aktivně bojuje s bakteriemi, urychluje proces regenerace, snižuje zánět a rána přestává bolet.

Panthenol (D - panthenol, zvláště pro dítě - Bepanten) - krém, který aktivně ovlivňuje tkáně kůže. Zmírňuje záněty, vyživuje a urychluje hojení ran. Povoleno používat pro kojence a těhotné.

Lidové metody

Pomocí lidových metod je možné urychlit hojení čerstvé rány z mokrých kuřích.

Chcete-li se zbavit formace, aplikovat list aloe nebo kalanchoe na postižené oblasti, snížit. List lze připnout. Naneste bandáž několik hodin, pak si udělejte pauzu a postup opakujte. Můžete si vytvořit obklad z rozdrcených listů jitrocelu nebo česneku.

Chcete-li se zbavit vodnatosti, můžete připravit dezinfekční lázně. K tomu, dušená dubová kůra, heřmánek a měsíčku. Vývar se nalije do misky, zředí se studenou převařenou vodou.

Odstranění bolesti a suchého kalusu může být provedeno pomocí filmu ze skořápky vařeného vejce. Film je opatrně oddělen od skořápky a umístěn na ránu na mokré straně. Po vysušení by měl být film odstraněn.

V době rehabilitace by měla opustit stísněné boty nebo fyzickou práci. Ošetření vodního kalusu na prstu nebo ruce je pracný proces, ale oprávněný.

Co dělat, když je kukuřice oteklá

Vodní (mokrý) kalus může nabobtnat. To je normální jev, který se vyskytuje téměř vždy.

Pokud se formace začne zvětšovat, existují dva akční algoritmy. První znamená přirozený proces hojení, bez jakéhokoliv zásahu. Pokud má útvar malou velikost, je v chráněném místě (ne na podrážce) a riziko jeho poškození je minimální - můžete použít běžnou antibaktericidní omítku.

Pokud je puchýř velký, způsobuje nepohodlí a nepříjemnosti v každodenním životě. Riziko poškození této formace je poměrně vysoké. Je vhodnější propíchnout ho. Pokyn:

 1. Důkladně si umyjte ruce. Vysušte je a ošetřete antibakteriálním gelem.
 2. Místo s kukuřicí je také pečlivě ošetřeno. Vhodný alkohol, peroxid vodíku, jod, brilantní zelená, roztok manganistanu draselného. Je nutné dezinfikovat okolní tkáň.
 3. Jehla je také ošetřena alkoholem nebo zahřívána v ohni.
 4. Proražení je žádoucí udělat na základně blistru, rovnoběžně s pokožkou. V budoucnu se místo vpichu stane drenáží, tekutina se přestane hromadit pod kůží a puchýř se přestane nafukovat.
 5. Po manipulaci s čistým (pokud možno sterilním) obvazem nebo bavlnou navlhčenou peroxidem vodíku navlhčete ošetřované místo. Není nutné obvaz rány dlouho nebo lepidlo na dlouhou dobu. Hlavním cílem je zajistit vstup vzduchu do rány. To pomůže kukuřicím oschnout a urychlí proces hojení.

Pokud je blistr na patě, je lepší nenosit ponožky nebo punčocháče. Pokud je to možné, neopouštějte dům.

Péče a další léčení

Aby bylo možné rychle obnovit kůži a hojit ránu bez stopy, je nutné kalus léčit a dodržovat určitá doporučení:

 • pravidelně obměňujte obvazy;
 • není třeba prasknout puchýře;
 • před dotykem kuřích na noze - důkladně si umyjte ruce;
 • při zpracování antiseptik;
 • propíchnout pouze sterilní jehlou;
 • po propíchnutí neodstraňujte zbývající kůži;
 • jestliže kalus na noze - odmítnout nosit pevnou obuv;
 • používat přípravky pro rychlé hojení.

S náležitou péčí, která může být poskytnuta doma, může rána rychle projít a nezanechává žádné stopy. Aby se objevily puchýře, stačí odstranit faktory, které je vyvolávají.

Mokré kukuřice není nebezpečné pro lidské zdraví. Nesprávná péče však může vést k významným komplikacím, které je obtížné vyléčit. Aby se tomu zabránilo, musíte věnovat pozornost hygieně a starat se o své vlastní tělo.