Image

BEE PEGA NEBO LÉKÁRNY VITAMINS? CO SE VYBRAT A JAKÉ POUŽITÉ? - BLOG - přírodní med

PŘÍRODNÍ LES, SEVER

BEE PEGA NEBO LÉKÁRNY VITAMINS? CO SE VYBRAT A JAKÉ POUŽITÉ?

Zdravotní stav každého člověka úzce souvisí s přítomností vitamínů, minerálů, aminokyselin, enzymů a dalších životně důležitých složek v jeho stravě. Nedostatek jednoho z nich může vyvolat nedostatek asimilace řady dalších látek, což bude mít za následek rozvoj několika nemocí najednou. To je důvod, proč je tak důležité, aby lidská strava byla co nejúplnější s prospěšnými složkami a vyvážena na maximum.

Mnozí z nich si kupují farmaceutické vitamínové komplexy. Někdo to dělá na doporučení lékaře, někdo sleduje reklamu v médiích a někdo jen poslouchal lékárnu. Většina z nás je ohromena přítomností všech potřebných látek v jedné pilulce najednou: Vzala jsem si pilulku a pokračovala ve svém normálním životě s pocitem úspěchu. V tomto případě jen málo lidí přemýšlí o skutečných přínosech takových multivitaminů. A absolutně nikdo nemá zájem o výsledky testování těchto komplexů u lidí.

Mezitím existuje důvod přemýšlet alespoň nad tím, že složení všech farmaceutických vitaminových komplexů není stejné. Každý výrobce to dělá podle vlastního receptu. Samozřejmě existují věkové kategorie, jejichž potřeby jsou v zásadě odlišné, ale existuje taková věc, jako je denní sazba, která splňuje potřeby těla v konkrétním vitaminu / minerálu. Tato informace je již dlouho známa a může ji dobře využít farmaceutický průmysl. Tak proč se to nedělo?

Nebo zde je další nezodpovězená otázka: jak užitečné jsou syntetické zdroje všech vitaminových komplexů a do jaké míry jsou absorbovány ve směsi s barvivy, příchutěmi a jinými pomocnými látkami, bez toho, aby přítomnost jedné tablety nemohla udělat?

Můžete se dále zamyslet nad přínosy multivitaminů. Stojí to však za to, pokud se nakonec dozvíme, že žádné syntetické drogy nelze porovnávat s přírodními komplexy.

Vše, co nám matka příroda dává, je ve svém složení vyvážené. Je důležité používat tyto dary ve správný čas, a pak bude vaše tělo zdravé. Co dělat, když je těžké najít tyto nebo jiné zdroje vitamínů a minerálů na přirozených „policích“? Zejména v zimě a na začátku jara, kdy byly „kalhotky“ vlastního těla skladované v létě a na podzim prázdné. A to zejména v případě závažných onemocnění nebo během období zotavení po nich.

Právě zde přicházejí naše včelařské produkty, zejména perga, k našemu záchraně. Jedná se o nesrovnatelný přírodní komplex, který kromě vitamínů a minerálů obsahuje mnoho dalších látek. Patří mezi ně aminokyseliny, enzymy (enzymy), bakterie mléčného kvašení, tuky, bílkoviny, sacharidy a další látky, z nichž některé vědci stále studují a objevují.

Pergu produkují včely z pylu. Pod vlivem tajemství včelích žláz prochází procesem kvašení, který umožňuje zničení husté skořápky pylových zrn a zpřístupnění všech obsažených látek v lidském těle pro trávení. Výsledkem je nádherný, biologicky aktivní doplněk stravy. Kromě toho se bakterie mléčného kvašení obsažené v perge usazují v gastrointestinálním traktu, čímž přispívají ke zlepšení práce celého organismu.

Seznam nemocí, pro které pomáhá perga, je velmi rozsáhlý. Výzkum v tomto směru byl prováděn již dlouho a v mnoha zemích. I děti se jich účastní. Například před několika desítkami let, kdy byla Spolková republika Německo a NDR odlišnými zeměmi, provedly členské státy test léčebných vlastností pylu a včelího chleba na anemických dětech. Zejména dostali 1-2 lžíce pylu v čisté formě nebo smíchané s pergou a medem. Použití tohoto doplňku vedlo k rychlému zvýšení počtu červených krvinek a hemoglobinu u mladých pacientů a ke zlepšení celkového stavu. Také v NDR bylo prokázáno, že směs medu, másla, pylu a pergy má příznivý vliv na tělo dětí, které potřebují zvýšenou výživu.

Pozitivní účinek ve formě rychlého obnovení chuti k jídlu, přibývání na váze a normalizace krevního složení je pozorován u pacientů zotavujících se z těžké nemoci. Prig smíšený s medem v poměru 1: 1 má příznivý vliv na funkci střeva, což vede ke zlepšení stavu celého organismu.

Můžete mluvit o perge hodně a na dlouhou dobu. A k tomuto tématu se vrátíme více než jednou, ale prozatím doporučujeme, abyste si prostudovali tabulku porovnávající složení tohoto přírodního včelího komplexu s oblíbenými farmaceutickými multivitaminy.

Pergova kompozice

Pergova kompozice má velmi zajímavý charakter. Je to protein a sacharidové krmivo pro včely a nazývá se "včelí chléb". Perga se získává konzervací pylu včely. Včely sbírají pyl do buněk hřebenů, zatímco přidávají enzymy do pylu, nalijeme ho medem. V důsledku toho probíhá proces fermentace kyseliny mléčné, složení pylu se poněkud mění a tvoří se perga.

Chemické složení Perga:

- všechny známé vitamíny (kromě vitamínu B12)

B1 - 0,4-1,5 mg%, B2 - 0,54-1,9 mg%,

- minerální soli 4-7 mg%;

- organické kyseliny - 1-5 mg%;

- různé hormony, včetně heteroauxinu (růstová látka);

- vitální kyseliny decenové a flavonoidy;

- 10 esenciálních aminokyselin, které musí být konzumovány hotově a nejsou syntetizovány tělem zvířete;

- enzymy s biologickou aktivitou (asi 30)

- sacharidy: fruktóza a glukóza, 40%

- základní stopové prvky (K, Ca, P, Mg, Cu, Zn, Fe, atd.)

-esenciální mastné kyseliny (linolová, linolenová, arachidonová), lipidy a lipidy.

Výhody pro člověka.

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​složení pylu je velmi rozdílné. Díky tomu má perga úžasný účinek na lidské tělo. To mu umožňuje zůstat zdravý a pomáhá při léčbě mnoha nemocí. Vitamíny perga obsahuje ty, které jsou nezbytné pro naše tělo. Perge obsahuje celkem více než 50 biologicky aktivních látek. V 100gr perga je tolik aminokyselin jako půl kilogramu hovězího masa nebo v 7 slepičích vejcích. 2 polévkové lžíce perga splňují každodenní potřebu aminokyselin pro člověka, takže při konzumaci perga se doporučuje snížit množství živočišných bílkovin. Vzhledem k velkému množství vitamínu R v perga (rutinu) a nenasycených mastných kyselinách zabraňuje perga rozvoji aterosklerózy. Na rozdíl od jiných včelích produktů, díky svému složení, perga nezpůsobuje alergie, protože enzymy včel, které se podílejí na tvorbě perga, ničí pylové alergeny.


Složení pylu není vždy úplně stejné.

Záleží na tom, z kterého pylu rostlin byl odebrán. Z místa, kde byl pyl shromážděn. Mohou existovat další nebo jiné látky v perge nebo o něco méně. Různé typy perga mohou být dokonce velmi rozdílné ve vzájemném složení. Pokud je pyl různých rostlin součástí pergy, pak je chuť sladkokyselá hořká a může se podobat chuti multivitaminu. A pokud se pyl shromažďuje hlavně z jednoho rostlinného druhu (pohanka, slunečnice), pak bude chuť buď hořká nebo kyselá.

Ačkoli v současné době je složení pergy dobře studováno, ale jen stěží lze říci, že jsou odhalena všechna jeho tajemství.

Jaké vitamíny obsahují perga?

Včely produkují velké množství léčivých produktů, široce používaných v tradiční medicíně. Včelaři důl a trh med, propolis, vosk, mateří kašička a mnoho dalších živin a živin. Značná popularita mezi spotřebiteli dárků včelařství je pga, také volal bee chléb. Co je tento produkt? Jaké výhody přináší lidskému tělu?

Co je pga?

Perga je směs pylu připraveného včely, enzymy tvořené žlázami hmyzu a medem zapečetěným ve voštiny a podrobený fermentaci kyseliny mléčné. Svými léčivými vlastnostmi je látka na stejné úrovni jako přírodní med, propolis a mateří kašička. Díky antimikrobiálnímu a antibakteriálnímu působení kyseliny mléčné uvolněné při rozpadu enzymů je perga absolutně čistým produktem. Ona jí na jaře, když zahrady a pole, včely, které se probudily a staly se hladovými, nekvitnou. Energetická hodnota pergy je třikrát více než pylu, což umožňuje, aby se hmyz po hibernaci dobře krmil. Získání výrobku z voštin není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Každý včelař má své vlastní triky a triky. Proto výrobek od různých prodejců vypadá jinak.

Jak se pyl odstraňuje z voštin?

Na trzích a veletrzích medu můžete najít pergu nejrůznějšího složení: čisté, mleté ​​voskem, smíšené s medem, zapečetěné ve voštiny. Vzhled a kvalita výrobku závisí na tom, jak ho včelař extrahoval. Čistá látka je považována za nejlepší, drahou a užitečnou. Je to těžké, zejména v malých soukromých včelnicích, kde nelze použít technická zařízení. Částice pergy vypadá jako válcový oblázek šestiúhelníkového tvaru a vrstvená struktura, podobná kusu jantaru, duhově s odstíny hnědé a žluté. Existují dva nesystémované způsoby extrakce produktu.

 1. Voštinový povlak se z vosku seškrabe. Tenká dřevěná tyčinka s každou buňkou tlačila obsah. Uvolněné kusy jsou zbaveny medu, sušeny a odesílány na prodej.
 2. Voštiny očištěné od voskových těsnění jsou umístěny ve vodě. Stěny buněk se roztáhly a zvedly se na povrch vody. A těžké kusy padají na dno hrnce. Jsou chyceni, sušeni a prodáváni.

Ve velkých zemědělských podnicích je postup sběru odlišný. Voštiny bez vosků se zmrazí na -2 ° C. Buňky ztvrdlé z vystavení nízkým teplotám jsou mechanicky rozbité a poté je použito pneumo-separace - separace částic vosku a pylu s různou rychlostí stoupání, s výkonným prouděním vzduchu. Produkt sebraný v separátoru se suší a posílá do obchodu s potravinami. Včelí substance, podléhající rychlému zhoršení vlivem slunečního světla a vysoké vlhkosti, si zachovávají své blahodárné vlastnosti déle, mohou být rozemlety na prášek a smíchány s medem.

Jaké je chemické složení pergy?

Perga - včelí jídlo, které má nezvykle vysokou nutriční a léčivou hodnotu pro lidské tělo, se vyznačuje překvapivě různorodým chemickým složením. Jaké látky přípravek obsahuje, závisí na tom, které rostliny hmyz shromažďují. Ve stejné buňce mohou být fragmenty pylu z různých barev. Včelí chléb je vždy bohatý na snadno stravitelné rostlinné cukry, esenciální a neesenciální aminokyseliny, vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, karotenoidy a další pigmenty s vysokými antioxidačními vlastnostmi, stejně jako hormony a enzymy, které jsou důležité pro správné fungování lidského těla. Zahrnuje velké množství tokoferolu, rutinu, fylochinonu, vitamínů skupiny B, kyseliny askorbové, draslíku, fosforu, hořčíku, mědi, zinku a jodu. Mastné kyseliny mohou být označeny jako palmitová, linolová, linolenová, olejová a aminokyselin - glycin, isoleucin, tyrosin, arginin.

Jaká je nutriční hodnota pergy?

Pokud jde o energetickou hodnotu, obsah vitamínů, minerálů, cukrů a enzymů, včelího chleba opouští pyl daleko a v množství aminokyselin a lipidů není horší než maso a vaječný žloutek. Ve sto gramech zapečetěných voštin a kvašeného včelařského chleba je téměř 35% sacharidů, jejichž zdrojem jsou květinové nektary a med. Pro srovnání, pyl obsahuje maximálně 20% sacharidů. Množství proteinů v různých typech produktů je od 18 do 42%, tuk - od 1 do 3%. Kvůli enzymatickým procesům je koncentrace lipidů v čerstvém perge větší než v látce, která byla skladována po dlouhou dobu. Složení včelích produktů zahrnuje 3% kyseliny mléčné, o něco více než 2% částic popela. Kyslost je poměrně vysoká, rovná se 4,3 pH.

Jaké vitamíny a minerální látky jsou obsaženy v perge?

Pokud složení vitamínů v perge jakéhokoliv druhu zůstává nezměněno, pak přítomnost minerálů závisí na přírodních a ekologických podmínkách, přítomnosti některých kvetoucích rostlin. Kromě mikroprvků obvyklých u produktů rostlinného původu můžete někdy najít vzácné minerály, jako je vanadium, baryum, stříbro, zirkonium, chrom a lithium ve včelařském chlebu. V pylu shromážděném hmyzem ve vysoce znečištěných oblastech, kde jsou založeny průmyslové podniky a dálnice, často obsahují soli olova, niklu, zinku, rtuti a dalších těžkých kovů. Sto gramů čerstvého ovoce perga obsahuje následující množství vitamínů a mikroprvků (údaje jsou uvedeny v miligramech):

 • retinol (A) - 0,05;
 • kyselina askorbová (C) - 180;
 • tokoferol (E) - 170;
 • kalciferol (D) - 0,04;
 • rutina (P) - 120;
 • fylochinon (K) - 0,2;
 • thiamin (B1) - 2;
 • Riboflavin (B2) - 3;
 • kyselina nikotinová (B3) - 20;
 • kyselina pantothenová (B5) - 8;
 • pyridoxin (B6) - 2;
 • biotin (B7) - 0,1;
 • kyselina listová (B9) - 0,6;
 • beta karoten - 110;
 • draslík - 1750;
 • fosfor - 850;
 • sodík - 830;
 • vápník - 750;
 • hořčík 420;
 • křemík - 360;
 • síra - 70;
 • chlor - 65;
 • zinek - 2;
 • železo - 1.

Jaké přínosy přináší perga lidskému tělu?

S pravidelným užíváním přípravku můžete obnovit zdravou střevní mikroflóru, aktivovat játra a žlučník, zlepšit chuť k jídlu, vyčistit sliznice trávicího traktu od toxinů a toxických látek. Perga posiluje imunitní systém, chrání organismus před patogenními bakteriemi a virovou infekcí, pomáhá snáze snášet náhlé změny teploty vzduchu a atmosférického tlaku, klimatické anomálie, zvýšené záření na pozadí a další negativní faktory prostředí. Organické kyseliny ve složení včelího chleba mají antibakteriální účinek, zinek a aminokyseliny aktivně ničí viry.

Přípravek má příznivý vliv na činnost srdce a cév, zlepšuje krevní oběh. Draslík a hořčík, které jsou ve velkém množství obsaženy v krystalech, urychlují metabolismus v srdečním svalu, stimulují jeho kontraktilní funkci a mají vazodilatační účinek. Tokoferol, lysin a arginin neumožňují hromadění škodlivého cholesterolu uvnitř cév, tvoří aterosklerotické plaky a rutin a kyselina askorbová posilují stěny tepen, činí je pružnými a elastickými. Vzhledem k vysoké koncentraci železa, manganu, mědi, isoleucinu, histidinu podporuje včelí chléb tvorbu hemoglobinu, zabraňuje rozvoji anémie.

Perga je velkým dodavatelem antioxidantů pro lidské tělo. Karotenoidy obsažené v produktu, organické kyseliny, rostlinné hormony, mikroelementy, fylochinon zpomalují proces stárnutí, zabraňují rozvoji zhoubných nádorů, podílejí se na syntéze kolagenu, jsou důležité pro zachování čerstvosti a pružnosti kůže, eliminují zánětlivé reakce a urychlují regeneraci poškozených buněk. Perga je považována za vynikající lék na depresi a účinky stresu, významně zlepšuje fyzickou aktivitu a výkon mozku. Zinek, pyridoxin, kyselina nikotinová jsou silnými antidepresivy, pomáhají v boji s duševní a duševní únavou. Včelí produkt stimuluje fungování nadledvinek a dalších žláz s vnitřní sekrecí.

Fosfor, draslík, hořčík, aminokyseliny bohaté na perga jsou nezbytné pro zvýšení pevnosti a vytrvalosti, řádné tvorby svalové hmoty. Přispívají k aktivnímu růstu svalů a spalování tuků. S pravidelným zahrnutím včelacího chleba do stravy můžete obnovit hormony, zvýšit účinnost, zlepšit krevní oběh a metabolismus v pánských a ženských pánevních tkáních. Perga má příznivý vliv na vývoj embrya v děloze, na množství a kvalitu spermií vytvořených ve varlatech. Nenasycené mastné kyseliny ve složení výrobku spolehlivě chrání reprodukční systém před nepříznivými faktory prostředí a tokoferol, arginin, zinek, mangan aktivují syntézu testosteronu a podporují normální erekci. Díky pyridoxinu a rostlinným sterolům se prodlužuje doba fungování ženského reprodukčního systému, doba menopauzy je odložena.

Jaké nemoci se doporučují používat pergou?

Perga má tonizující účinek na lidské tělo, zlepšuje imunitu, dodává vitalitu, významně snižuje riziko mnoha závažných onemocnění. Přípravek je užitečný pro zahrnutí do stravy s následujícími patologickými stavy:

 • ateroskleróza, ischemie, hypertenze a hypotenze, srdeční selhání;
 • trombóza, tromboflebitida, křečové žíly;
 • leukémie, anémie;
 • hepatitida, urolitiáza, cholecystitida, kolitida, enteritida;
 • gastritida, žaludeční nebo duodenální vřed;
 • otrava jídlem, průjem;
 • narušení nervového systému nebo žláz s vnitřní sekrecí;
 • chlad, chřipka, bolest v krku, bronchitida;
 • bronchiální astma, tuberkulóza;
 • lupénka, dermatitida, ekzém, neurodermatitida;
 • prostatitis, sterilita;
 • zánět ledvin nebo pánevních orgánů;
 • snížená ostrost zraku;
 • imunodeficience;
 • deprese, syndrom chronické únavy;
 • poškození paměti a výkon mozku;
 • bulimie, anorexie.

Rovněž se doporučuje používat perga pro těhotné ženy často pro výživu embrya v děloze, pro seniory k prevenci Alzheimerovy choroby. Včelí produkt je užitečný pro pacienty onkologických center, kteří podstoupili ozařování nebo chemoterapii, lidé, kteří jsou léčeni na alkohol nebo drogovou závislost, měli infarkt nebo mrtvici.

Jak používat pergou?

Dospělý by neměl užívat více než 30 gramů pylu jako lék denně. Najednou by měla jíst půl lžičky produktu a děti, v závislosti na věku a ještě méně - třetinu nebo dokonce čtvrtinu lžíce. Dvakrát nebo třikrát denně před obědem se pod jazyk vkládá kousek včelařského chleba, dokud není zcela absorbován. Voda k pití není nutná. Je nežádoucí používat přípravek večer, protože má výrazný tonizující účinek. Trvání drogy je obvykle měsíc, pak je třeba vzít si desetidenní přestávku. Perga se používá nejen jako léčivý produkt, ale také jako vysoce účinná kosmetika. Aby bylo možné pokožku navlhčit a navlhčit, vrátit ji do čerstvosti a mladosti, je možné připravit obličejovou masku na základě včelařského chleba.

Perga nebo jak nahradit farmaceutické vitamíny ve sklenicích?

Myslím si, že to není tajemství pro každého, kdo v posledních letech často trpí nedostatkem vitamínů.

Musíme energicky vstřebávat vitamíny a minerály ze všech druhů potravinářských a farmaceutických komplexů vitamínů a minerálů.

Ale je tu jeden velmi dobrý nástroj, který může toto všechno nahradit.

Tento včelový perga nebo včelařský chléb je přírodní multivitaminový komplex, který může být vhodnou alternativou k chemicky syntetizovaným vitamínům.

Každé jaro a podzim si kupuji sklenici tohoto nejcennějšího produktu včelařství.

A opravdu se mi líbí léčebný efekt, který mi dává.

Podívejme se blíže na to, jak je pga užitečná a jak správně aplikovat perga s přínosy pro zdraví.

Z tohoto článku se naučíte:

Jaké je použití pergy a jak správně aplikovat perga?

Pro ty, kteří nemají tušení, co to je, se pokusím vše vysvětlit několika slovy.

Co je obsaženo ve složení perga?

Perga obsahuje celou řadu vitamínů a mikroprvků: C, D, B1, B2, B6, P, A, D, E, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek, jód a organické kyseliny. A to vše ve formě, která je pro člověka dobře stravitelná.

Ve skutečnosti je perga přirozeným multivitaminovým komplexem, který vám poskytne sílu, energii a bude také sloužit jako vynikající prevence a léčba mnoha nemocí.

Indikace pro použití včelího chleba

Je dobře známo, že včelaři, kteří neustále konzumují perga, žijí velmi dlouho, zachovávají zdraví, sílu a duševní jasnost. Přečtěte si recenze o použití perga zde

Použití pergy pro zdraví:

 1. Perga se používá k léčbě gastrointestinálního traktu (žaludeční a dvanáctníkové vředy, kolitida, enteritida), nervové a endokrinní systémy.
 2. Zvyšuje obsah hemoglobinu v krvi, je bohatý na antioxidanty, zlepšuje imunitní systém a celkový tón těla.
 3. Perga je dobrý biostimulátor mužské potence, pomáhá předcházet mrtvicím.
 4. Přípravek Perga se používá během těhotenství a kojení, má pozitivní vliv na tělo dětí a je určen k použití v dětské výživě.
 5. Téměř s jakoukoliv nemocí, perga najde jeho hodné a efektivní využití.
 6. Pro kosmetické účely, perga také funguje zázraky, to může být přidáno do domácí kosmetiky, masky a krémy na obličej. Udržuje pokožku hydratovanou, takže je měkká a sametová.

Pokud uděláte masky s pergou alespoň dvakrát týdně, pak efekt nebude trvat dlouho, stejně jako perga v kombinaci s propolisem je velmi účinný pro akné.

Jak používat pergou?

Podle různých referenčních knih je standardní spotřeba perga 10-30 gramů denně.

To je dost pro udržení vašeho zdraví a pocit skvělého.

Obvykle jsem koupit perga v granulích a jíst 1 lžičku ráno, jím to všechno na jaře místo vitaminového komplexu.

Chuť pylů mám rád víc než pyl, je to sladký, med, žvýká jako karamelka.

Užitečné video o pergu

Velmi zajímavé o pergu říct v tomto videu. Nezapomeňte se podívat.

Je to důležité!

Perga má řadu kontraindikací, z nichž hlavní jsou:

 • nesnášenlivost včelích produktů,
 • špatné srážení krve,
 • v posledních etapách
 • děložní myomy.

Kde koupit pergu?

Je žádoucí získat perga od včelařů, kteří znají všechny podrobnosti o její výrobě a konzervaci.

Koupit křemen (v granulích, voštiny nebo ve formě pasty),

stejně jako med, vosk moth, propolis a další včelařské produkty, můžete mít včelaře z Altai http://pergoff.ru/perga/

Srovnávací analýza pylu a populárních vitaminových komplexů

Snažte se ho zahrnout do své stravy - je to cenově dostupný přírodní lék a určitě ho oceníte.

Také by vás mohly zajímat tyto články o dalších včelích produktech:

Pokud se snažíte o krásu a zdraví, přihlaste se k odběru novinek užitečných a zajímavých materiálů.

Sdílejte tyto znalosti se svými přáteli kliknutím na tlačítka sociálních sítí!

S tebou byla Alyona Yasneva, byla zdravá a starala se o sebe!

PŘIPOJTE MŮJ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Perga

Co je pga?

Perga, zvaná ve starých časech „včelařský chléb“ nebo „chléb“, je tvořena pylovým pylem (sbíraným včely pylových zrn), které včely přinášejí do úlu ve speciálních koších na zadních nohách, a pak se vplují do voštin a zapečetí nahoře medem. Pyl, který se takto zachoval a je bez přístupu vzduchu, se vyklíčí pod vlivem vysoké vlhkosti a teploty a za účasti medu a hltanových včelí žlázy prochází mléčnou fermentací, v důsledku čehož získáváme perga, což je ve skutečnosti cenná proteinová potrava pro larvy včel (kvašení mlékem) parga zcela končí do 15 dnů). Kyselina mléčná nahromaděná v perge během fermentace, díky svému baktericidnímu působení, přispívá ke sterilizaci perga ve voštiny a zajišťuje tak její dlouhou životnost.

Složení a léčebný účinek pergy

Protože biochemické složení pylové rostliny závisí do značné míry na druzích rostlin, ze kterých včely sbírají pyl, složení pylu z pylového pylu není konstantní. Ve složení perga jsou však vždy přítomny: monosacharidy, 16 esenciálních a esenciálních aminokyselin (glutamin, leucin, aspartic, serin, alanin, threonin, glycin, isoleucin, valin, prolin, tyrosin, lysin, fenylalanin, arginin, histidin, methionin), 13 mastných kyselin kyseliny (linolová (Omega-6), linolenová (Omega-3), myristoleová, myristová, olejová, palmitová, palmitolejová, arachidonová atd.), karotenoidy (prekurzory vitaminu A), vitamíny (E, C, D, P (rutin) ), K, B1, B2, B3, B6), makro a mikroprvky (draslík, hořčík, fosfor, mangan, železo, měď, zinek, chrom, jod, kobalt, atd.), jakož i organické kyseliny, enzymy a látky podobné hormonu, které hrají důležitou roli v různých metabolických procesech. Perga se zpravidla vyznačuje vysokou koncentrací karotenoidů a vitaminu E a je také zvláště bohatá na draslík, hořčík, železo, měď, kobalt a zinek. Z článku „Hořčičný olej“ se můžete podrobně seznámit s příznivými vlastnostmi omega-3 a omega-6 mastných kyselin obsažených v perge, karotenoidech, vitamínech E, D, K, B3, B6.

Obsah monosacharidů, vitamínů, minerálů a enzymů, jakož i nutriční a energetická hodnota a stravitelnost lidského těla perga významně převyšuje pyl, ale co do množství tuků a bílkovin (podobné složení aminokyselin se blíží proteinům masa a kuřecích vajec) je mírně horší pyl sebraný včely. Za zmínku stojí také to, že při vnitřním použití zvětralých fermentací perga je riziko alergických reakcí mnohem nižší než při použití pylu, z něhož se tvoří wega ve voštiny.

Při pravidelném používání pomáhá zvyšovat vitalitu a posiluje imunitu:

 • Obnovuje normální rovnováhu střevní mikroflóry a zlepšuje stav sliznice gastrointestinálního traktu, zlepšuje chuť k jídlu, zlepšuje funkci jater, stimuluje sekreci žluči a urychluje vylučování různých toxinů.
 • Zlepšuje periferní, koronární a cerebrální oběh, zlepšuje hematopoetickou funkci, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zvyšuje hladinu hemoglobinu, zlepšuje reologické vlastnosti krve a příznivě ovlivňuje funkční stav srdečního svalu a oběhového systému. Draslík a hořčík, který je bohatý na esenciální funkci srdce a má vazodilatační účinek (díky těmto složkám, jako je vitamin B3, hořčík a kyselina asparagová), pomáhá zlepšovat krevní oběh, metabolické procesy v myokardu a kontraktilní funkci srdečního svalu. Formování v lumen krevních cév aterosklerotických plaků je bráněno aminokyselinami lysinu a argininu, vitaminu E, hořčíku, manganu, zinku, chrómu a jodu, které jsou přítomny v perge a mají hypolipodemický účinek. Antisklerotický účinek pergy je také do značné míry spojen s přítomností arteriálních stěn a kapilár rutinu (vitamín P) a vitaminu C, které posilují stěny, v Pergu je také vysoká koncentrace látek, které hrají důležitou roli v přirozené syntéze hemoglobinu ( vitamín C, měď, zinek, mangan, kobalt, chrom, vitamin E, rutin, aminokyseliny lysin, methionin, isoleucin, histidin).
 • Pomáhá zvyšovat odolnost lidského těla vůči bakteriálním a virovým infekcím a také účinkům jiných nepříznivých environmentálních faktorů (jako jsou náhlé změny klimatu, atmosférický tlak, chlad, teplo, expozice toxinům, ionizující záření). Perga, stejně jako většina ostatních apidproduktů, je schopna zvýšit adaptogenní schopnost lidského těla a také obsahuje látky s baktericidními vlastnostmi (kyselina mléčná a jiné organické kyseliny) a složky vykazující antivirovou aktivitu (aminokyselina lysin, zinek).
 • Zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů, aktivuje regeneraci poškozených tkání. Tato vlastnost perga má díky přítomnosti vitamínů E, K a C, karotenoidů, organických kyselin, aminokyselin histidinu, lysinu, argininu, leucinu, prolinu, valinu a některých makro- a mikroprvků (včetně vápníku, hořčíku, vápníku, hořčíku). mangan, zinek, měď, kobalt).
 • Má antistresové a antidepresivní účinky, přispívá ke zlepšení fyzické a duševní výkonnosti. Perga obsahuje takové přírodní antidepresiva, jako je zinek a vitamin B6, a obsahuje také další látky ve složení perga, které jsou nezbytné pro plnohodnotnou práci mozku a dalších částí centrálního nervového systému (mezi nimi jsou vitamín B3, měď, hořčík, jód, aminokyselina glutamin, aminokyseliny prolin, valin, glycin atd.). Přispívání ke zvýšení svalové hmoty a snížení ukládání tuků, které zlepšuje funkční stav svalstva perga, je také vysoké u složek, které zvyšují odolnost při intenzivní fyzické námaze (kyselina asparagová, aminokyseliny valin a arginin, vitamin E, draslík, hořčík, fosfor).
 • Pomáhá zlepšit práci nadledvinek a dalších orgánů endokrinního systému.
 • Pomáhá obnovit normální hormonální rovnováhu a zvyšuje účinnost, zlepšuje prokrvení orgánů ženského a mužského reprodukčního systému a příznivě ovlivňuje proces spermatogeneze a embryonálního vývoje. Polynenasycené mastné kyseliny (Omega-3, Omega-6 atd.) Obsažené v perge chrání buňky mužského a ženského reprodukčního systému (spermie a vajíčka) před škodlivými účinky. Tyto složky perga jako vitaminu E, aminokyseliny argininu, zinku a manganu v komplexní kombinaci, přispívají ke zlepšení erektilní funkce, příznivě ovlivňují produkci spermií a její kvalitu, jakož i aktivují syntézu mužského pohlavního hormonu testosteronu. Stejné látky, stejně jako vitamin C6 a fytosteroly, které tvoří pergie, pomáhají zlepšit funkční stav ženského reprodukčního systému.
 • Zabraňuje předčasnému stárnutí a příznivě ovlivňuje stav kůže. Perga je nejen bohatým zdrojem přírodních antioxidantů, ale také obsahuje významné množství látek, které hrají důležitou roli v přirozené produkci kolagenu, což dodává pleti pevnost a pružnost (vitamíny C a E, rutin, karotenoidy, zinek, měď, fytohormony, lysinové aminokyseliny, threonin, methionin, leucin, fenylalanin, kyselina mléčná).

Perga významně snižuje riziko vzniku a zvyšuje efektivitu léčby tím, že posiluje účinek a přispívá k obnově energetických zdrojů lidského těla.

 • Otrava jídlem a jiné druhy intoxikace
 • Ateroskleróza, ischemická choroba srdeční, srdeční selhání, myokardiální dystrofie, arteriální hypertenze, arteriální hypotenze, trombóza, tromboflebitida, křečové žíly
 • Hepatitida, onemocnění žlučových kamenů, cholecystitis, gastritida, kolitida, enteritida, enterokolitida, dysbakterióza, žaludeční a dvanáctníkové vředy a jiná onemocnění trávicího systému
 • Adenomy prostaty, prostatitida, mužská neplodnost a jiná onemocnění mužského genitourinárního systému
 • Anémie z nedostatku železa, leukémie
 • Vegetativně-vaskulární dystonie, onemocnění nervových a endokrinních systémů
 • Respirační onemocnění (akutní respirační infekce (včetně těch, které jsou způsobeny virem chřipky), plicní tuberkulóza, astma, bronchitida, angína, zánět plic, faryngitida atd.)
 • Dermatologická onemocnění (lupénka, neurodermatitida, ekzémy atd.)
 • Onemocnění ledvin
 • Oční onemocnění
 • Onemocnění ženských pohlavních orgánů

Indikace pro použití pergy jsou také:

 • Porušení krevního zásobení mozku, zhoršení paměti
 • Depresivní stavy, syndrom chronické únavy
 • Stavy imunodeficience
 • Zvýšený fyzický, duševní a psycho-emocionální stres
 • Anorexie, hypotrofie a poruchy trávení u dětí

Doporučuje se také pravidelné užívání pergy:

 • Během rekonvalescence po infarktu nebo mrtvici
 • Pacienti s rakovinou v období zotavení po chemoterapii a radioterapii
 • Jako součást komplexního programu na posílení imunity
 • Jako součást komplexního programu boje proti alkoholu nebo drogové závislosti
 • Starší lidé - aktivují metabolické procesy, zabraňují Alzheimerově chorobě a dalším onemocněním mozku souvisejícím s věkem
 • Těhotné a kojící ženy (prigue zvyšuje hladinu hemoglobinu u těhotných žen, má příznivý vliv na vývoj plodu, zabraňuje rozvoji poporodní deprese, pomáhá zlepšit laktaci).

Způsob použití

Průměrná jednorázová dávka pergy pro dospělého je 0,5 lžičky (denní dávka pro dospělé není větší než 30 g), pro děti 0,3-0,2 lžičky (nebo 70-100 mg na 1 kg tělesné hmotnosti). Perga se doporučuje užívat 2-3 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem (měl by být uchováván pod jazykem až do úplného vstřebání, bez pitné vody). Doporučená doba trvání léčebně-profylaktického průběhu užívání včelařského chleba je 3-4 týdny, interval mezi jednotlivými cykly je 10 dnů.

Vzhledem k tonickému účinku se použití pergy po 18 hodinách nedoporučuje.

Přispívá k omlazení, hydrataci a zlepšení pružnosti pokožky. Perga je také užitečným doplňkem vitamín-minerál k kosmetickým přípravkům pro péči o zralou nebo vybledlou pokožku (doporučuje se masky s pergou 1-2 krát týdně).

Kontraindikace pro použití

Individuální nesnášenlivost na produkty včela (včelí produkty), akutní infekční nebo onkologická onemocnění. Používejte opatrně v případě arteriální hypertenze, nespavosti, zvýšené nervové dráždivosti.

Calorie perga. Chemické složení a nutriční hodnota.

Nutriční hodnota a chemické složení "perga".

Energetická hodnota perga činí 238 kcal.

Primární zdroj: Vytvořil uživatel. Více podrobností.

** V této tabulce jsou uvedeny průměrné hodnoty vitamínů a minerálů pro dospělé. Pokud chcete znát pravidla s přihlédnutím k pohlaví, věku a dalším faktorům, použijte aplikaci "Moje zdravá strava".

Produktová kalkulačka

Kalorická analýza produktu

Poměr bílkovin, tuků a sacharidů:

UŽITEČNÉ VLASTNOSTI PERGOV

Jaké je použití pergy

 • B-karoten je provitamin A a má antioxidační vlastnosti. 6 mcg beta-karotenu odpovídá 1 mcg vitaminu A.
 • Vitamín B1 je součástí nejdůležitějších enzymů metabolismu sacharidů a energie, dodává tělu energii a plastické látky a metabolismus rozvětvených aminokyselin. Nedostatek tohoto vitamínu vede k vážným poruchám nervového, trávicího a kardiovaskulárního systému.
 • Vitamin B2 se podílí na redox reakcích, pomáhá zvyšovat barevnou citlivost vizuálního analyzátoru a adaptace na tmu. Nedostatečný příjem vitamínu B2 je doprovázen porušením stavu kůže, sliznic, porušením vidění světla a soumraku.
 • Vitamin B5 se podílí na metabolismu proteinů, tuků, sacharidů, metabolismu cholesterolu, syntéze řady hormonů, hemoglobinu, podporuje vstřebávání aminokyselin a cukrů ve střevě, podporuje funkci kůry nadledvin. Nedostatek kyseliny pantothenové může vést k poškození kůže a sliznic.
 • Vitamin B6 se podílí na udržování imunitní reakce, na procesech inhibice a excitace v centrálním nervovém systému, na transformacích aminokyselin, metabolismu tryptofanu, lipidů a nukleových kyselin, přispívá k normální tvorbě červených krvinek a udržuje normální hladiny homocysteinu v krvi. Nedostatečný příjem vitamínu B6 je doprovázen snížením chuti k jídlu, porušením stavu kůže, rozvojem homocysteinemie a anémií.
 • Vitamin B9 jako koenzym se podílí na metabolismu nukleových kyselin a aminokyselin. Nedostatek folátů vede k narušení syntézy nukleových kyselin a bílkovin, což vede k inhibici buněčného růstu a dělení, zejména v rychle se šířících tkáních: kostní dřeně, střevní epitel, atd. Nedostatečný příjem folátu během těhotenství je jednou z příčin předčasného porodu, podvýživy, vrozených malformací a vývojové poruchy dítěte. Byl prokázán značný vztah mezi hladinou folátu, homocysteinem a rizikem kardiovaskulárních onemocnění.
 • Vitamin C se podílí na redox reakcích, fungování imunitního systému, podporuje vstřebávání železa. Nedostatek vede k drobivosti a krvácení dásní, krvácení z nosu v důsledku zvýšené propustnosti a křehkosti krevních kapilár.
 • Vitamin D udržuje homeostázu vápníku a fosforu, provádí procesy mineralizace kostní tkáně. Nedostatek vitamínu D vede k zhoršenému metabolismu vápníku a fosforu v kostech, což zvyšuje demineralizaci kostí, což vede ke zvýšenému riziku osteoporózy.
 • Vitamin E má antioxidační vlastnosti, je nezbytný pro fungování pohlavních žláz, srdeční sval je univerzálním stabilizátorem buněčných membrán. S nedostatkem vitaminu E, hemolýzou erytrocytů jsou pozorovány neurologické poruchy.
 • Vitamin H se podílí na syntéze tuků, glykogenu, metabolismu aminokyselin. Nedostatečný příjem tohoto vitaminu může vést k narušení normálního stavu kůže.
 • Vitamin K reguluje srážení krve. Nedostatek vitamínu K vede ke zvýšení doby srážení krve, snížení hladiny protrombinu v krvi.
 • Vitamin PP se podílí na redox reakcích energetického metabolismu. Nedostatečný příjem vitamínů je doprovázen poruchou normálního stavu kůže, gastrointestinálního traktu a nervového systému.
 • Draslík je hlavním intracelulárním iontem, který se podílí na regulaci rovnováhy vody, kyseliny a elektrolytů, podílí se na procesech vedení nervových impulsů, regulaci tlaku.
 • Vápník je hlavní složkou našich kostí, působí jako regulátor nervového systému, podílí se na svalové kontrakci. Nedostatek vápníku vede k demineralizaci páteře, pánevních kostí a dolních končetin, zvyšuje riziko osteoporózy.
 • Křemík je součástí struktury glykosaminoglykanů a stimuluje syntézu kolagenu.
 • Hořčík se podílí na energetickém metabolismu, syntéze proteinů, nukleových kyselinách, má stabilizační účinek na membrány, je nutný k udržení homeostázy vápníku, draslíku a sodíku. Nedostatek hořčíku vede k hypomagnezémii, což zvyšuje riziko vzniku hypertenze, srdečních onemocnění.
 • Fosfor je zapojen do mnoha fyziologických procesů, včetně energetického metabolismu, reguluje acidobazickou rovnováhu, je součástí fosfolipidů, nukleotidů a nukleových kyselin, je nezbytný pro mineralizaci kostí a zubů. Nedostatek vede k anorexii, anémii, křivici.
 • Kobalt je součástí vitamínu B12. Aktivuje enzymy metabolismu mastných kyselin a metabolismu kyseliny listové.
 • Chrom se podílí na regulaci glukózy v krvi, což zvyšuje účinek inzulínu. Nedostatek vede ke snížení tolerance glukózy.
 • Zinek je součástí více než 300 enzymů, podílí se na procesech syntézy a rozpadu sacharidů, proteinů, tuků, nukleových kyselin a regulaci exprese řady genů. Nedostatečná konzumace vede k anémii, sekundární imunodeficienci, cirhóze jater, sexuální dysfunkci, přítomnosti malformací plodu. Studie v posledních letech odhalily schopnost vysokých dávek zinku narušit absorpci mědi a přispět tak k rozvoji anémie.
stále skrýt

Kompletní průvodce nejužitečnějšími produkty najdete v aplikaci "Moje zdravá strava".

Včelí pyl - léčivé vlastnosti a chemické složení

Na začátku letního rána se drobné majáky v jádrech kvetoucích květů třpytily zlatými odstíny v prvních paprscích slunce. To je pyl. Nejmodernější technologie ji nedokáže sbírat z ohromných voňavých zahrad a louky. A pro neúnavné toilery - včely - tato zrna jsou vzácnější než zlato! Bez nich se děti nebudou moci narodit a vyrůstat, rodina včel umře a opatrně sbírají včelí pylová zrna, nesou je do úlu, zpracují je, saturují je enzymy, mísí s medem a provádějí mnoho operací ke zvýšení užitečných vlastností pylu na další. jaro, kdy je třeba po dlouhé zimě obnovit rodinu. Pyl se tak mění v pyl (rozdíl mezi pyly a pyly). Perga pro včely - základ života! Pro člověka to není o nic méně užitečné díky jedinečnému složení.

Chemické složení perga - vitamínů a minerálů

V perge a pylu je mnoho léčivých látek, které příznivě ovlivňují zdraví včel i člověka. Pyl a kal z pampelišky je tedy bohatý na karotenoidy (až 2,1 a 1 mg / g), které se v lidském těle přeměňují na vitamin A (retinol), což pomáhá vyhnout se poškození zraku. Denní spotřeba 5–6 g pergy během tří týdnů vytváří nezbytné zásoby tohoto vitamínu v lidském těle po dobu, kdy je omezen přísun karotenoidů s jinými zdroji potravin.

Perge obsahuje steroly, které se v lidském těle přeměňují na vitamin D (kalciferol), který je nezbytný zejména k produkci hormonu zodpovědného za tvorbu a sílu kostí. Pokud používáte 1,5 - 2 g perga denně, člověk může plně uspokojit svou potřebu tohoto vitaminu a tím posílit svaly a kosti. To je důležité zejména u starších lidí, kteří mají zvýšenou křehkost kostí.

Perga je také bohatá na vitamin E (tokoferol). Chrání lipidy membrán před oxidační destrukcí, která je zvláště důležitá při vystavení pokožce přímému slunečnímu záření. Nedostatek vitamínu E se projevuje apatií, neurózou, poruchami pohybu, oslabením kosterních svalů. Možná, že účinek tohoto vitamínu je spojen se zvýšením účinnosti při užívání perga. Aby byla zajištěna denní potřeba vitamínu E, člověk potřebuje jíst pouze 5 gramů perga denně.

Množství vitamínu C v perga, jehož terapeutické a profylaktické účinky jsou dobře známy všem, závisí na jeho botanickém původu. Podle D.K. Shapira (1979) je vŕbový pyl bohatý na tento vitamin (více než 2 mg / g). Aby se zabránilo kurděje, stačí konzumovat 10 mg vitamínu C denně (A. Leninger, 1985). Toto množství je obsaženo v 5-6 g včelího chleba. Perga může sloužit jako další zdroj vitamínů B, jejichž nedostatek se projevuje v poruchách nervové soustavy, špatné chuti k jídlu, dušnosti, poruchách gastrointestinálního traktu, otoku paží a nohou, bolesti nohou.

Kyseliny arachidonové, linolové a linolenové, také obsažené v perge, jsou prekurzory prostaglandinů, hormony, které regulují aktivitu mužského reprodukčního systému. Zvláště mnoho z těchto kyselin v pampelišky pampelišky.

Jedinečnost pergy jako léčivého produktu spočívá v přítomnosti jejího složení ve stejnou dobu všech aminokyselin. Regulují v lidském těle biochemické procesy zodpovědné za udržení života. Jejich přítomnost vysvětluje efektivní účinek hojení ran na hovězí maso.

Kromě toho, že jsou jednotlivé aminokyseliny součástí bílkovin, ovlivňují nezávisle procesy probíhající v těle. Například arginin stimuluje imunitní systém a lidský růstový hormon. Kyselina glutamová je nezbytná pro růst a normální vývoj svalů a pomáhá udržovat normální acidobazickou rovnováhu. Serin se podílí na metabolismu tuků, produkci protilátek. Vývoj tvorby paměti a adrenalinu je spojen s tyrosinem. Tato aminokyselina, podobně jako tryptofan, se používá k léčbě závislosti na kokainu. Lysin chrání lidské tělo před některými viry. Aminokyselinové složení pylových proteinů, jak poznamenal S. Shkanderov (1985), se blíží proteinům masa, vajec a dalších vysoce stravitelných produktů. Samozřejmě, že aminokyselinové složení pylových zrn různých rostlin není stejné jako množství bílkovin v nich. Například, v pampeliška pylu protein - 14%, slunečnice a phacelia - 27 každý, dub - až 35%.

"Životodárná síla včelařského chleba", O. Mashenkov Časopis "Včelařství", 2003.

Léčivé vlastnosti včelí perga

 • imunostimulační účinek
 • anabolické působení: aktivuje metabolismus, urychluje tvorbu a obnovu strukturálních částí buněk, tkání a svalů
 • výrazné antioxidační vlastnosti (antioxidanty jsou sloučeniny, které chrání buňky (nebo spíše buněčné membrány) před potenciálně škodlivými účinky nebo reakcemi, které mohou způsobit nadměrnou oxidaci v těle, což vede k předčasnému stárnutí a různým poruchám)
 • pomáhá snižovat koncentraci cholesterolu v krvi a odstraňovat ho z těla
 • reguluje hormonální aktivitu
 • zvyšuje obsah hemoglobinu, červených krvinek, snižuje ESR, počet leukocytů v krvi
 • zlepšuje funkci jater
 • antimikrobiální působení (zaměřené na gramnegativní bakterie)
 • normalizuje metabolismus lipidů (porucha metabolismu lipidů je porucha procesu tvorby a odbourávání tuků v těle, která se vyskytuje v játrech a tukové tkáni, vede k ateroskleróze, obezitě, chorobám kardiovaskulárního systému a mnoha dalším)
 • zlepšuje metabolické procesy během stárnutí
 • normalizuje aktivitu gastrointestinálního traktu
 • posiluje kapiláry krevních cév a obnovuje zhoršenou mikrocirkulaci v tkáních
 • snižuje vysoký krevní tlak, má antiarytmické a anti-kardiální účinky
 • vysoká regenerační schopnost při porušení integrity tkání (nekróza jater, infarkt myokardu)
 • účinek hojení ran
 • zlepšuje chuť k jídlu
 • adaptogen (přispívá k adaptaci organismu na různé škodlivé faktory prostředí (chlad, teplo, stres, nedostatek kyslíku atd.)
 • radioprotektivní účinek (zvyšuje obranyschopnost těla proti ionizujícímu záření).

Včelí pyl může být používán ve spojení s jakýmikoli včelařskými produkty, je indikován v období zvýšeného fyzického a duševního stresu, snížené imunity, v komplexní terapii při léčbě různých onemocnění, v období zotavení, u sportovců v jakémkoliv věku (nad 12 měsíců) jako snadno stravitelných biologicky aktivních a přírodní multivitaminový komplex.

Všechno nejlepší pro vás!

S pozdravem, Galino

Chci si objednat, posíláte balíčky

Perga - složení, užitečné vlastnosti a aplikace

Chemický průmysl na trhu s drogami tak dlouho nevyhrál. Ne, padesát let, to je samozřejmě značný čas, ale ve srovnání s výskytem lidstva je to jen malé množství času. Ale lidé byli vždy nemocní, co se s nimi zacházelo? Ano, to dalo přírodě. Proč bychom se my, moderní lidé, neměli na to v případě nemoci obrátit? Koneckonců je mnohem bezpečnější a výhodnější používat lidové prostředky, které byly testovány několika generacemi. Samozřejmě, ne všechny nemoci lze léčit nezávisle, ale prevence stojí za to.

Promluvme si o jednom opravdu zázračném lidovém léku - perge. Aby ne-obvyklé slovo nezpůsobovalo otázky, stojí za to vysvětlit, že perga není nic jiného než produkt včelařství. Je to z včelařského chleba, že včely dělají své slavné královské želé. V čem je dobrá?

A prig je dobré pro každého. Samozřejmě se zajímáme především o obsah živin v něm. A oh, kolik z nich je v tomto produktu včelařství. Například vitamíny, jejichž seznam nemá smysl - jsou prostě hodně. Je snadnější říci, že perga obsahuje ve svém složení téměř všechny vitamíny, slavné moderní vědy. Zahrnuje také aminokyselin. A nejen ty, ale právě těch deset, které tělo nedokáže sama vyrobit - musí být vzaty z vnější strany. Ve skladbě je také daleko více než tucet stopových prvků a uhlovodíků, více než pět desítek enzymů, hormonů, proteinů. Je pozoruhodné, že mezi hormony obsaženými v perge je jeden velmi důležitý pro tělo dítěte - heteroauxin. Tento hormon je zodpovědný za růst a vývoj. To znamená, že pokud chcete, aby se vaše dítě vyvíjelo a rostlo správně, stačí mu ho dát.

Samozřejmě, složení pergy od různých včelařů se bude měnit, ale ve všech případech je to normální. Koneckonců včely sbírají pyl z rostlin, aby vytvořily naše zázračné prostředky, a na jednom místě zvítězí v druhém - jiném. V každém případě je perga nepostradatelným a velmi důležitým zdrojem vitamínů a dalších prospěšných látek. S jeho pomocí se můžete vyhnout nejen beriberi, ale také vyléčit některé další problémy.

Velmi častým onemocněním u dětí je anémie. Jednoduše řečeno, je to nedostatek železa. A když objevili nízký hemoglobin u dítěte a dokonce i starší děti, lékaři předepisují syntetické drogy a speciální dietu. Ale někdy užívání léků obsahujících železo nevede k nejpříjemnějším následkům, jako je nevolnost. Tak proč takové potíže - stačí jíst pergou. Trochu, ale výsledek bude patrný velmi brzy.

Aplikujte jej po operaci - v Perge je vitamín, který podporuje správné a rychlé srážení krve. Hořčík se dokáže vyrovnat se stresem a zlepšit paměť, a draslík, který je také hojný v perge, je zodpovědný za správné fungování srdce. Kromě toho, sušené perga je také používán pro problémy se střevy a trávení obecně.

Ale kdo by se měl o tento produkt zajímat, jsou ženy, které se dlouhodobě snaží zachovat mladistvé. Věděli jste, že přidání pylu do obličejových masek ze všech ostatních prostředků vám umožní vyrovnat se s vráskami? Výsledek bude patrný okamžitě a překvapivě překvapí každou ženu. Stojí za to si všimnout perga a těch, kteří jsou znepokojeni stavem nejen kůže, ale i vlasů, nehtů, zraku.

Obecně platí, že použití perga je poměrně rozsáhlá. Snad hlavním kritériem pro použití je přirozenost a kvalita. Nejlepší perga je ta, kterou dostanete rukama, opatrně ji vytáhnete z plástev. S takovou pergou není jediná nemoc hrozné a krása a mládež zůstanou s vámi po mnoho desetiletí.