Image

Prevence a léčba bronchitidy

incidence a riziko pneumonie.

Jak „Vitafon“ pomáhá zlepšit imunitu?

Zdraví těla je zdraví jeho buněk. Imunitní systém zajišťuje, že se v tkáních nezhromažďují žádné poškozené buňky ani toxické látky. Imunitní buňky "hřeben" tkáně a spolu s lymfou "pošlou" všechno, co zasahuje do zdraví buněk v lymfatickém systému. V lymfatických uzlinách dochází k primárnímu rozkladu a detoxifikaci. Pak se do krve odměří celá lymfa, která obsahuje mnoho bílkovin. Játra jsou zodpovědná za konečnou transformaci a detoxifikaci.

Pohyb látek a buněk přes tkáně a kapiláry je energeticky náročný biofyzikální proces zvaný mikrocirkulace. Pokud je mikrocirkulace v určité oblasti narušena nebo nedostatečná, pak nejen imunitní, ale i všechny metabolické a regenerační procesy oslabují: dodávku potravin do buněk, venózní a lymfatický odtok, detoxifikaci a biochemické transformace v játrech a dalších orgánech. Použití "Vitafon" vám umožní obnovit a dokonce zlepšit mikrocirkulaci v dané oblasti, a tím zlepšit imunitu, vyléčit chronickou bronchitidu a zbavit se kašle.

Jak "Vitafon" zlepšuje mikrocirkulaci?

Aby se snížily náklady na energii mikrocirkulace, používají živé organismy fyzikální účinky. Věda si je dnes dobře vědoma účinků, které závisí na přítomnosti určité frekvence mechanických mikrovibrací ve tkáních: snížení tření, zvýšení frekvence kontaktů látek a buněk, účinku mikrovibračních čerpadel. Zdrojem mechanických mikrovibrací v těle je kontrakční aktivita svalových buněk. Když se stahuje, svalová buňka mění tvar. Snížení miliard svalových buněk způsobuje mechanické mikrovibrace ve tkáních v širokém rozsahu frekvencí.

Schopnost Vitafonu zlepšit mikrocirkulaci je způsobena použitím stejných amplitudově-frekvenčních charakteristik mechanických mikrovibrací, jako jsou ty, které se tvoří v tkáních těla s maximálním svalovým napětím. Taková expozice je přirozená, účinná a bezpečná pro tělo. Pro pokrytí celého spektra biofyzikálních účinků mikrovibrace se v zařízeních řady Vitafon používá kontinuálně se měnící frekvence v celém rozsahu zvuku (RF Patent). Zařízení "Vitafon", v závislosti na modelu, mají jeden nebo více převodníků - vibrafony. Mechanické mikrovibrace jsou přenášeny z membrány vibrafonu v těsném kontaktu s tělem prostřednictvím hygienické vložky nebo tenkého plátna. Dopad je lokální. Mikrovibrace probíhá ve všech směrech do vzdálenosti 10 cm od vibrafonu, což umožňuje zcela kompenzovat mikrovibrační energetický deficit v dané oblasti. Postup se nazývá fonirovanie.

Kdy má tělo mikrovibrační energetický deficit?

Vyčerpané mikrovibrace jsou orgány, které nemají svá vlastní svalová vlákna: ledviny, játra, plíce, míchu a další. Dostávají mikrovibrační energii ze sousední svalové tkáně. Proto je hypotéza škodlivá pro zdraví. Zdroje svalových buněk jsou omezené, a proto i zdravý člověk má větší či menší deficit mikrovibrační energie, která je podle některých vědců jednou z příčin stárnutí. Špatná výživa, fyzická nečinnost a fyzické přetížení, nesprávný odpočinek a vliv škodlivých faktorů vedou na jedné straně ke zvýšení poptávky po mikrovibrační energii a na druhé straně k jejímu skutečnému poklesu. V důsledku toho se významně zvyšuje nedostatek mikrovibrační energie v jedné nebo druhé oblasti těla.

V jakých oblastech a proč je nutné předcházet prevenci a léčbě bronchitidy.

Především je to oblast jater. Zlepšuje jeho funkci detoxikační lymfy vstupující do krve. Pokud se mikrocirkulace v játrech nezlepší, pak systémové reakce neumožní zvýšení průtoku lymfy do krve a cíle nebudou dosaženy.

Za druhé, oblast ledvin je telefonována. To zlepšuje jejich funkci obnovení krve z produktů svalové činnosti a v konečném důsledku vede k odstranění únavy, zvýšené účinnosti a lepší mikrocirkulaci ve všech orgánech a tkáních.

A zatřetí, plíce a horní dýchací cesty jsou vibrovány. Lymfatický systém plic je největší v těle a je pufrem, lze dokonce říci základ zdraví všech dýchacích cest. Pokud se lymfatické cévy a uzliny stanou přeplněnými, pak dojde k poklesu imunity a zvýšení četnosti a závažnosti onemocnění, jako je bronchitida, chřipka, akutní respirační infekce, rýma, angína a zánět vedlejších nosních dutin. Horní dýchací cesty plní funkci ochrany vnitřního prostředí plic před prachem, infekcí a toxiny. V závislosti na tom, která část dýchacího ústrojí je častěji vystavena přetížení, vyberte prioritní oblasti fonace.

Vzhledem k tomu, že osteochondróza a další spinální patologie mohou být jednou z příčin mikrocirkulační poruchy, jsou navíc postiženy cervikální a hrudní oblasti.

Co dělat, pokud použití přípravku "Vitafon" neposkytlo požadovaný účinek?

Užívání přípravku Vitafon má každý pozitivní výsledek. Jedná se o zlepšení fyzického stavu, zvýšení doby remise a snížení doby exacerbace, která probíhá snadněji se zlepšením separace sputa. Je-li účinek nedostatečný, je žádoucí, aby tělo alespoň jednou jednou důkladně vyčistilo plicní lymfatický systém. Pro tento účel jsou obvykle využívány letní dovolené nebo dovolené, během kterých je možné provádět telefonické procedury ne 2-3 krát denně, ale 3-4 krát denně. Účinek bude vyšší, pokud telefonování probíhá současně, ne dvěma, ale čtyřmi vibrafony. Kromě toho, po dobu aktivního telefonování, je žádoucí co nejvíce eliminovat negativní účinky prachu, včetně prachu v domácnosti a místnosti, jakož i fyzického přetížení. Pokud je to možné, zlepšete kvalitu jídla a cvičení. Chcete-li snížit negativní dopad prachu, který je těžké se zbavit, 2-4 krát denně, můžete otřít dutiny bavlněným tampónem namočeným v čisté, teplé vodě. Jedná se o masáž a odstranění usazeného prachu.

Úplné odstranění kašle a bronchitidy může interferovat s chronickou sinusitidou. Před účinnou léčbou chronické bronchitidy je proto žádoucí podstoupit léčbu sinusitidy. Sondování čelistních dutin podle metody "sinusitidy" začíná po vyčištění maxilárních dutin pomocí speciálního nástroje od otolaryngologa.

Společnost "VITAFON" více než 20 let vyrábí přístroje pro vibroakustickou terapii. Přístroje mají osvědčení o registraci zdravotnického prostředku a jsou schváleny pro oběh na území Ruské federace. Typový kód zdravotnického prostředku 324920 je přístroj pro vibrační akustiku, mezinárodní kód je GMDN 61096. Všechny modely přístroje "Vitafon" jsou určeny pro provádění vibroakustické terapie v domácích nebo ambulantních podmínkách a nejsou léky.

Vitafon - návod k použití a recenze

Když se bolest zad stane nesnesitelnou, Vitafon je schopen pomoci. Jde o název zařízení určeného pro vibroakustickou fyzioterapii metodou telefonování doma i ve zdravotnických zařízeních. Osteochondróza není jediná patologie, s níž je Vitafon schopen vyrovnat se. Hematomy, sprains, trofické vředy, ischias, hypertenze, selhání ledvin, onemocnění kloubů, impotence, prostatitis - instrukce ukazují více než čtyřicet onemocnění, kde je použití přístroje důležité.

Co je Vitafon

Telefonování je metoda fyzioterapie, při které je nemocná část těla vystavena akustickým vibracím, které stimulují průtok krve mikrokapilárou a proudění lymfy. Současně se zlepšuje mikrovibrace tkání, jejichž nedostatek vede k rozvoji různých patologií v důsledku akumulace poškozených buněk. Navíc se slabými vibracemi se snižuje přísun prvků nezbytných pro jejich vývoj do tkání, což vede ke zvýšené nekróze.

Pro zvýšení rychlosti proudění kapilární krve, proudění lymfy, pro stimulaci mikrovibrace pomocí fonace, je dosaženo snížením hydrodynamické rezistence cév. To je možné pod vlivem určité frekvence akustické vlny, jejíž hodnota závisí na průměrech kapilár. Během sezení je zapojena široká škála různých frekvencí, což umožňuje stimulovat práci všech kapilár bez ohledu na jejich velikost.

Zvukové vlny vytvořené přístrojem mohou proniknout do těla o deset centimetrů, takže postup může ovlivnit fungování mnoha orgánů a systémů. Mikrovibrace přicházející zvenčí mají významný rozdíl od vibrací, které mohou poškodit tkáně. Rozdíl v rozsahu frekvence a amplitudy (viz tabulka):

od 0,1 do 10 000

od 0,0001 do 0,05

od 0,1 do 100 000

Čím vyšší je frekvence a amplituda, s níž dochází k expozici, tím větší je pravděpodobnost smrti buněk v důsledku vibrací. Z tohoto důvodu má použití vibračních masážních přístrojů omezený čas a mnoho kontraindikací. Amplituda, která není větší než velikost buňky, tj. Menší než 0,05 mm, je pro tělo bezpečná. Může být použit k urychlení hojení ran, zlomenin, snížení hematomů, kýly. Navíc lze pomocí správně provedeného telefonování dosáhnout následujících efektů:

 • kompenzovat slabé mikrovibrace ve tkáních a orgánech;
 • zlepšit metabolismus, zásobování tkání a buněk živinami;
 • stimulovat imunitní systém, snižovat náchylnost organismu k onemocněním, rychle se zbavit chřipky, nachlazení a jiných onemocnění dýchacích cest;
 • zlepšit tok lymfy;
 • stimulovat hojení tkání;
 • zkrátit hojení zlomenin, stimulovat obnovu pohyblivosti kloubů;
 • zlepšit intracelulární dýchání;
 • zmírnit bolest, zánět, otok;
 • zbavit se hematomu;
 • stabilizovat krevní tlak;
 • zmírnit svalovou únavu;
 • čistou tkáň z toxinů, metabolických produktů, mrtvých buněk, toxinů.

Prvním zařízením pro telefonování bylo vibroakustické zařízení Vitafon. První verze přístroje se objevila v roce 1992, byla testována a o dva roky později byla doporučena pro použití Komisí KNMT Ministerstva zdravotnictví Ruské federace. Od té doby se objevilo několik zařízení tohoto typu.

Vitafon je nejjednodušší model, který se vyrábí od roku 1994. Skládá se z elektronické jednotky s vestavěnou zástrčkou. Na předním panelu jsou dvě tlačítka, pomocí kterých můžete určit jeden ze čtyř režimů provozu. K elektronické jednotce jsou připojeny dva pájené převodníky. Jedná se o vibrafony, které se aplikují na tělo. Po zapnutí přístroje posílají do těla neustále se měnící zvukové frekvence, což způsobuje mikrovibraci. Zařízení má následující technické vlastnosti:

 • napětí: 220 V;
 • hmotnost zařízení bez obalu: 0,5 kg;
 • příkon: ne více než 6 VA;
 • síťová frekvence: 50 Hz;
 • nižší / horní frekvence 1 dílčího pásma: 40 Hz / 3 kHz;
 • dolní / horní frekvence 2 rozsahy: 0,3 / 18 kHz;
 • doba změny frekvence: 80. 160 s;
 • amplitudy mikrovibrace při nejnižší frekvenci: v režimech 1 a 3 kmitá mezi 2,8 - 5,4 μm; v režimech 2 a 4 mezi 6 - 12,3 mikrony.

Mezi minusy prvního modelu je nepřítomnost časovače, který by určoval dobu vystavení postižené oblasti. Napájecí jednotka je kombinována s řídicí jednotkou, takže pro pohodlí potřebujete síťový prodlužovací kabel. V opačném případě budete muset během postupu stát v blízkosti zásuvky. Přístroj má pouze 2 vibrafony, takže jedna relace při maximálním režimu trvá 1-1,5 hodiny. V tomto případě se vyžaduje léčba, která se provádí 2-3 krát denně.

Po nějaké době, nové modely s velkým potenciálem. Mezi nimi jsou:

 • Vitafon-T. Kromě základní konfigurace, časovače, indikátoru, automatického vypínání, rozdělovacích řídicích a výkonových jednotek, jsou k dispozici manžety, které ukládají na postiženou oblast a rozšiřují oblast vlivu. Relace trvá 1-1,5 hodiny, musíte udělat 2-3 krát denně.
 • Vitafon-IK. Model je téměř kompletním analogem prvního modelu, ale místo jediného vibrafonu je v něm instalován emitor, který má výrazný účinek, jehož úkolem je znecitlivění, zmírnění zánětu.
 • Vitafon-5. Je možné připojit více než 6 vibrafonů, vestavěnou baterii, se kterou lze postup provádět v libovolné poloze těla. Součástí balení je i matrace ORPO, pomocí které můžete provádět relace zaměřené na celkovou podporu těla, včetně jater, ledvin, celé oblasti páteře. Model poskytuje baterii určenou pro 8 hodin nepřetržitého provozu.
 • Vitafon-2. Přístroj je určen pro použití v nemocnici, ale může být používán doma. Existují možnosti pro zařízení se základní a rozšířenou konfigurací. Základní model obsahuje 2 infračervené zářiče, 2 duální vibrafony, antidekubitní matraci 9 vibrafonů. Zařízení může být konfigurováno podle hmotnosti a výšky pacienta. Postup na takovém zařízení bude trvat 30-45 minut.

Pravidla pro používání Vitafonu

Než začnete přípravek Vitafon používat, musíte si pozorně přečíst návod k použití. Zařízení nelze používat v následujících situacích:

 • připojení k síti bez kontroly integrity pouzdra, vodičů, zásuvek;
 • zapněte přístroj, pokud je kryt skříně elektronické jednotky odstraněn;
 • používat přístroj ve sprše a koupelnách;
 • zakryjte zařízení při práci s polštáři a jinými tepelně izolačními předměty;
 • zapněte přístroj do dvou hodin po jeho vychladnutí.

Než zapnete Vitafon, musíte se ujistit, že není poškozený a že do skříně nevstoupila voda. Navlhčete ubrousek ve 3% roztoku peroxidu vodíku, dobře vytlačte a otřete membrány, které budou aplikovány na tělo. Dále je třeba postupovat následovně:

 • Připojte zařízení k síti. Pokud není délka dostatečná, můžete použít síťové rozšiřovače.
 • Klikněte na tlačítko "Start", ujistěte se, že data ve výsledkové tabuli jsou zobrazena normálně.
 • Zkontrolujte, zda se frekvence zvuku neustále mění, dochází k automatickému přepínání frekvenčních rozsahů. V tomto případě by první půlminutová frekvence měla být na stejné úrovni.
 • Vyberte režim provozu, umístěte vibrafony na bolavou oblast a ujistěte se, že přiléhají k tělu. Z hygienických důvodů vložte mezi membrány snímačů a tělo tenkou vrstvu gázové tkaniny. Vibrafony během procedury mohou být drženy rukama, ale je lepší je fixovat elastickým obvazem. Měniče by měly být umístěny pod úhlem 90 ° vůči sobě: tím se zvýší výkon v průsečíku jejich os 1,4krát. Není třeba umístit konvertory naproti sobě, protože v této poloze je jejich působení vzájemně neutralizováno.
 • Po zákroku odpojte Vitafon od sítě a desinfikujte membrány.

Indikace pro použití

Návod k použití ukazuje, že Vitafon může být používán k prevenci a léčbě mnoha onemocnění a tento seznam se neustále rozšiřuje. Indikace pro telefonování jsou:

 • osteochondróza, ischias, artróza, kloubní onemocnění, artritida, revmatismus, skolióza;
 • zánět prostaty, impotence, adenomu prostaty (nádor je léčen pouze pod dohledem lékaře a neustálého testování);
 • mastitida;
 • poranění, zlomeniny, rány, pooperační stehy;
 • edémy, hematomy, modřiny, dislokace, výrony;
 • popáleniny, omrzliny, kukuřice;
 • sinusitida, rýma (rýma), tonzilitida (bolest v krku), zánět středního ucha
 • bronchitida;
 • hypertenze;
 • selhání ledvin, pyelonefritida, gastritida;
 • cystitida, zácpa, hemoroidy.
 • periodontitida zubu, stomatitida, glaukom.

Použijte zařízení pro nespavost, zmírnit únavu. Návod k použití ukazuje, že zařízení je důležité v kosmetologii: pomáhá léčit akné, zbavit se trofických vředů, varů, karbunkul. Aplikujte logopedové přístroje - pomáhá obnovit a rozvíjet hlas.

Léčba Vitafonem

Před použitím přístroje je nutné podstoupit vyšetření, které potvrdí vhodnost použití přístroje, odhalí kontraindikace. Doba jedné procedury by neměla překročit jednu hodinu, a to ani při současné léčbě několika onemocnění. Intervaly mezi jednotlivými cykly léčby by měly být nejméně 5 dnů.

Pokyny k přístroji obsahují informace o tom, kam umístit přípravek Vitafon při léčbě nemoci, jakému způsobu je vystaven, délce trvání léčby a průběhu léčby. Ošetřovaná oblast je o poloměru 7 cm, plocha se zvětšuje o 5-7 cm u velkých krevních cév.

 • Pacient leží na zádech, když předtím položil měkký vrh. Pokud máte léčit krční osteochondrózu, položte pod ramena a krk polštář.
 • Vibrofona uzavřená pod zády, připojená k nemocné oblasti, vedená obrázkem v návodu.
 • Nemocné oblasti těla, aby se udržely v teple, návrhy by měly chybět.
 • Den vyžaduje 1-2 sezení, jejichž délka závisí na typu přístroje a instrukcích lékaře. S výskytem slabosti, závratí, zkrácení doby sezení.
 • Pokud po osmé proceduře chybí efekt v režimu č. 1, pokračujte v nastavování režimu č. 2. Trvání léčby určuje lékař.

Když je hematomový vibrafon připojen k oblasti pacienta, nastavte číslo režimu 4. Doba trvání procedury je 15-20 minut. V den, kdy potřebujete strávit jednu nebo dvě sezení. Podle návodu k použití trvá léčba 5-10 dní. Pokud hematom trvá příliš dlouho, může být relace prodloužena na 40 minut, v průběhu léčby až na 4 týdny. Malé otok prochází po 1-2 sezeních.

Přístroj Vibrocoustic Vitafon: návod k použití

Léčba ORL onemocnění vyžaduje zvláštní přístup. Terapie je zpravidla komplexní, může zahrnovat různé postupy, mezi nimiž lze zaznamenat použití přístroje Vitafon.

Princip činnosti a indikace

Moderní léčba zahrnuje nejen léky, ale také použití různých postupů, například vibroakustickou terapii, která se provádí pomocí speciálního vybavení. Přístroj Vitafon se širokou škálou činností při léčbě zánětlivých onemocnění je považován za poměrně běžný a účinný.

Princip činnosti zařízení je založen na zvukové mikrovibrace různých frekvencí ovlivňujících tkáně a orgány. Přístroj je vybaven speciálním programem, který zajišťuje periodicky se měnící zvukové frekvence, které vytvářejí mikrovibrace v orgánech a tkáních. To vám umožní dosáhnout těchto pozitivních procesů:

 • Zlepšení průtoku lymfy a krevního oběhu v kapilárách.
 • Aktivace imunitních a kmenových buněk.
 • Eliminace opuchnutí.
 • Stimulace regenerace kostní tkáně.

Během procedury je periodická změna frekvence definovaná zvoleným režimem zařízení. Při použití Vitafonu dochází k mírným vibracím a teplu v místech, kde působí. Účinnost léčby závisí na správném používání přístroje a na délce trvání kurzu. Také pomocí zařízení provádí prevenci nemocí.

Základní pravidla aplikace

Postup se provádí ve vodorovné poloze na zadní straně. Na pokožku a vibrafony se nanese ubrousek, který musí být upevněn manžetou nebo obvazem. Měly by být umístěny v závislosti na typu onemocnění a v souladu s pokyny.

Hlavní pravidla jsou:

 1. Před použitím zařízení musíte zkontrolovat integritu všech jeho prvků.
 2. Určete bod, ve kterém budou vibrafony umístěny, zakryjte je papírem nebo gázou a stiskněte tlačítko C.
 3. Aktivní prvky by se měly zobrazit na monitoru.
 4. Výchozí režim je č. 1, což poskytuje 1 minutu provozu zařízení. Je nutné připojit mikrovibrační snímače, po kterých by měla být jejich aktivita zobrazena na monitoru.
 5. V souladu s pokyny pro zařízení vyberte režim chování relace.
 6. Můžete připojit jeden nebo několik vibrafonů.
 7. Po dokončení procedury je třeba se vyhnout hodinám chladu.

Po automatickém vypnutí může být přístroj po 1-2 minutách znovu použit. K dispozici jsou režimy 1 a 2. Vitafon lze použít i pro děti. Vybere 1 režim operace a zkrácený čas sezení předepsaný lékařem.

Indikace a účel

Rozsah použití Vitafonu je poměrně rozsáhlý. Pomáhá při léčbě mnoha poruch v těle. V případě ORL onemocnění a dýchacích orgánů může vibroakustické zařízení pomoci při léčbě následujících onemocnění:

Léčbu a prevenci nemocí lze provádět jak v akutní, tak chronické formě. Schéma použití zařízení závisí na povaze onemocnění a je určeno odborníkem, stejně jako trvání terapie. Návod k použití Vitafon obsahuje všechny potřebné informace o správném používání přístroje.

Léčba akutních respiračních infekcí

Vitafon velmi dobře léčí orz. Telefonování pomáhá tělu zlepšit fungování lymfatického systému, čímž snižuje frekvenci a trvání onemocnění.

Procedura se provádí 2-3 krát denně. Na začátku vývoje nachlazení se doporučuje provést jedno ze zasedání v noci, protože v této denní době se v těle vyskytuje mnoho důležitých procesů.

Průběh léčby trvá přibližně 2 týdny. Pokud léčebný účinek není výrazný, léčba se prodlužuje o další týden.

Ve srovnání s léčbou akutních respiračních infekcí léky trvá telefonování na odstranění symptomů déle, ale následující kurzy se zkracují. Snižuje se také frekvence opakujících se onemocnění.

Nejčastěji se vliv zařízení provádí v oblasti jater, kde dochází k rozkladu nadbytečné lymfy. Také vibrafony se nacházejí v oblasti ledvin, krčních a sliznic. Například v případě nachlazení - je oblast nosu ošetřena, v případě bolestí v krku - mandlí atd. Pomocí Vitafonu se můžete zcela zbavit chladu.

Léčba sinusitidy a rýmy

Vitafon se velmi často používá při léčbě sinusitidy. V průběhu provozu zařízení dochází k ozáření infračerveného spektra s dlouhými vlnami a slabému magnetickému poli, které s antritidou umožňuje dosáhnout následujících výsledků:

 • Odstranění nafouknutí v oblasti čelistních dutin.
 • Zlepšený průtok kapilární krve a regenerace.
 • Zrychlení detoxikačních procesů.
 • Zlepšit imunitní reakci.

Postup spočívá v uložení vibrafonů na oblast čelistních dutin na obou stranách. Při akutní sinusitidě je velmi důležité je zbavit exsudátu. Vibroakustická terapie se zpravidla používá jako součást hlavního lékařského ošetření. To vám umožní zlepšit koncentraci léku v místech zánětu. V důsledku toho můžete snížit dávku finančních prostředků, což sníží riziko nežádoucích účinků. U mírných a nekomplikovaných forem onemocnění může být prostředek použit jako hlavní léčba.

V případě hnisavého průběhu nemoci nelze přístroj používat.

V souladu s pokyny, vibrafony v léčbě sinusitidy jsou superponovány v těchto bodech: t

 • K - plocha ledvin.
 • M - oblast jater.
 • G - zóna čelistních dutin.
 • D1 je cervikální oblast.

Při chronické formě sinusitidy jsou nutné minimálně 3 cykly s intervalem přibližně 5 dnů. Předpokladem je absence exacerbací.

Léčba rýmy je téměř stejná. Vibrafony jsou instalovány v oblastech G a K. Pokud bylo ošetření provedeno včas, sekrece hlenu se zvyšuje na 12. den. Pokud je rýma alergická, přístroj lze použít pouze v posledním stadiu léčby, spolu s antialergickými léky.

Pro preventivní účely lze přístroj používat 1krát týdně. To pomůže rychle odstranit hlen a odstranit otok sliznic, což pomůže zlepšit dýchání.

První postup trvá 3 minuty. Čas každé relace se postupně zvyšuje o další 2 minuty. Průběh léčby je v průměru 9–15 dnů. Délka jednoho sezení závisí na složitosti onemocnění, ale nepřesahuje 15 minut.

Otritida a léčba angíny

Přístroj se často používá k odstranění příznaků otitis. Vibrafony jsou umístěny v následujících oblastech:

 • D1 - nejvyšší bod krční oblasti v blízkosti kořínků vlasů.
 • D2 - základ krční páteře.
 • K - plocha ledvin.
 • M - oblast jater.

Pacient by měl být v poloze na zádech. Po zákroku je nutné se převrátit na jednu stranu, aby kapala do ucha lék, který vybere specialista.

Po 3-5 minutách dejte vibrafony do následujících oblastí:

 • A - nejvyšší bod uličky.
 • A1 je oblast středního ucha umístěná pod chrámy.

Procedura se provádí 2-3 krát denně, doba trvání závisí na zasedání. Chcete-li začít fonirovaniya je nutné najednou v přítomnosti prvních příznaků nemoci.

Léčba angíny by měla být prováděna při teplotě ne vyšší než 37,5 stupně. Zasedání by se měla konat 2-4 krát denně. Prvních 5 dnů platí režim 1, poté režim 2. Před telefonováním se mandle ošetří antiseptikem a plaky se odstraní. Vibrafony jsou instalovány v oblastech D1, K, M a B (v oblasti mandlí). Délka kurzu závisí na stavu pacienta, zpravidla dochází k zotavení 16. dne.

Aby se zabránilo, postup se provádí 1-2 krát týdně po dobu jednoho měsíce.

Léčba bronchitidy

Vibrafon je považován za jedno z nejúčinnějších zařízení pro léčbu bronchitidy. Délka kurzu je 9-15 dnů. Přístroj se používá k ošetření výsledku po ošetření.

Instalaci vibrafonů provádí pacient v poloze vleže na ploše:

 • C - horní část hrudníku.
 • E1 - oblast mezi lopatkami.
 • F - zóna v dolní části pod lopatkami.
 • K - plocha ledvin.

Volba bodu závisí na místě zánětu. Postup je prováděn v režimu 1, pokud je účinek nepřítomný nebo pacient váží více než 80 kg, je aplikován režim 2.

Aby se zabránilo rozvoji onemocnění, je nutné zahájit léčbu u prvních příznaků. Telefonování se provádí v oblasti C po dobu 8 minut v režimu 2. Doporučuje se opakovat relaci během 2–3 hodin. Před přechodem do postele se modeluje oblast K s režimem 2 asi 15 minut. Přesný léčebný režim bude záviset na formě onemocnění, stejně jako na jeho stadiu.

Terapie chronické bronchitidy může být doprovázena kašlem po dobu 2-3 dnů, který postupně přechází. Pokud je v době léčby pozorován silný kašel, postupy na oblasti plic po dobu 7–10 minut pomohou zlepšit stav.

Pacientovi se doporučuje, aby byl neustále teplý. V přítomnosti arytmie není možné provádět telefonování v zónách E1 a F.

Aplikace pro děti a těhotné ženy

V souladu s pokyny může zařízení pro telefonování používat malé děti. Pro léčbu kojenců vybraných 1 režim provozu zařízení. Je důležité konzultovat se svým lékařem dříve, než začnete používat Vibone, abyste určili povahu onemocnění a jeho formu.

Pokud jde o období těhotenství, pak v tomto okamžiku není možné přístroj používat. Po porodu je použití přípravku Vitafon nejen povoleno, ale také nezbytné, protože přístroj pomáhá obnovit tělo.

Kontraindikace

Navzdory velkému seznamu pozitivních účinků má léčba přípravkem Vitafon kontraindikace, které je velmi důležité zvážit. Pokud pacient má:

 • Akutní infekční onemocnění.
 • Tromboflebitida.
 • Závažná ateroskleróza.
 • Vysoká teplota
 • Období těhotenství.

Vibrafony nemohou být překryty maligními tumory, oblastí srdce, implantabilními stimulanty. Také se zvláštní péčí by měly být prováděny postupy pro osoby s ledvinovými kameny nebo v žlučníku.

Přístroj je jedinečný a pomáhá při léčbě mnoha onemocnění, pokud je používán správně. Před zahájením léčby je třeba se poradit se svým lékařem, prostudovat si pokyny a ujistit se, že neexistují žádné kontraindikace.

Obstrukční bronchitida

Jak zastavit progresivní snížení funkce plic

Znící oblast plic, kterou lze provést doma, vám umožní zpomalit a možná i zastavit progresivní snížení funkce plic při obstrukční bronchitidě. Tento závěr lze vyvodit z provedeného vědeckého výzkumu, jehož materiály jsou uvedeny níže. Metoda phoningu, prováděná pomocí jednoduchých a cenově dostupných vibroakustických zařízení, se používá při léčbě bronchitidy od roku 1996 a osvědčila se dobře.

Hlavní ustanovení materiálů vědeckého výzkumu

„Vliv vibroakustických účinků přístroje Vitafon na parametry ventilace a mechaniky dýchání u pacientů trpících chronickou obstrukční plicní nemocí.“ Vojenská lékařská akademie, Bělehrad, Srbsko, Rankovic S.B.

Úvod

Chronická obstrukční plicní choroba (CHOPN) je charakterizována omezením proudění vzduchu, které není zcela reverzibilní.

Kritéria pro diagnostiku onemocnění jsou: kašel se sputem, který trvá nejméně tři měsíce v roce po dobu nejméně dvou let v řadě, nedostatek vzduchu, dušnost a progresivní snížení funkce plic.

Léčba léky je založena na inhalačních agonistách beta-2, použití anticholinergik, kortikosteroidů a orální teofylinu.

Neexistují žádné důkazy o tom, že léky používané při léčbě CHOPN po dlouhou dobu mohou pozastavit progresivní snížení funkce plic, což je hlavní příznak tohoto onemocnění. Léky jsou drahé a nedostatečně účinné, což nás nutí obrátit se na hledání alternativních metod zpracování, což je metoda vibroakustického efektu (phoningu) přístroje Vitafon-T.

Hlavním efektem mikrovibrování v oblasti vibrafonů je zvýšení kapilární cirkulace a proudění lymfy v oblasti o průměru 7 až 10 cm, čehož je dosaženo snížením vaskulární rezistence a účinkem hydrodynamické pumpy v žilách.

V místech vibroakustických efektů se zvyšuje intenzita metabolických regeneračních procesů.

Mikrovibrace podporuje lepší kontakt mezi biologickými složkami a imunitně kompetentními buňkami a usnadňuje jejich průnik membránami různého druhu.

Metodologie výzkumu

Do studie bylo zapojeno 20 pacientů s CHOPN, kteří v průběhu roku 2006 podstoupili léčbu na Vojenské lékařské akademii v Bělehradě. Pacienti ve věku 45 až 73 let, 12 mužů a 8 žen splňovali kritéria pro CHOPN u mírných a středně závažných forem podle podmínek studie. Studie nepokrývala pacienty s diagnózou bronchiálního astmatu, těžkou CHOPN, pacienty s CHOPN v akutním stadiu, pacienty s rakovinou, tromboflebitidou, akutní infekcí, doprovázenou horečkou.

Všichni pacienti dodržovali průběh léčby beta-2 agonisty, inhalačními kortikosteroidy a perorálními teofeliny. Před použitím přístroje "Vitafon", v den 0, byly všechny parametry ventilace a respirační mechaniky měřeny pomocí "Eger" tělového pletizmografu za použití přístroje "MASTER LAB".

Následně byli pacienti podrobeni mikrovibračním procedurám dvakrát denně v 1 a 2 režimech v oblasti podle schémat od 10 do 25 minut po dobu dvou týdnů. Kontrola plicních funkcí - tělová pletysmografie, byla provedena po 7denním průběhu vibroakustických účinků (den 8) a po 14. dni (den 15). Byly měřeny všechny uvedené parametry ventilace a mechanika dýchání.

Výsledky

Po 7 dnech použití vibroakustické metody je zvýšení parametru FEV 1 zaznamenáno v průměru o 288 mililitrů nebo 17, 46% ve srovnání s parametrem FEV 1 před léčbou.

U všech pacientů došlo ke snížení subjektivních symptomů ve smyslu snížení kašle a sekrece sputa, stejně jako snížení pocitu udušení a nedostatku vzduchu a pískavého zvuku v hrudi během dýchání.

Tři pacienti měli mírný nárůst krevního tlaku a dva měli krátkodobý mírný nárůst teploty.

Závěr

Vibroakustický účinek zařízení "Vitafon" snižuje obstrukční plicní ventilaci u pacientů s CHOPN, usnadňuje subjektivní stav pacientů a zvyšuje účinnost léčby bronchospasmolytickými léky.

Významného vlivu vibroakustických účinků je dosahováno na parametrech FEV1, Rin a MEF 75 již po 7 dnech léčby a účinek na parametr P ex a PEF je dosažen po 14 dnech léčby.

Společnost "VITAFON" více než 20 let vyrábí přístroje pro vibroakustickou terapii. Přístroje mají osvědčení o registraci zdravotnického prostředku a jsou schváleny pro oběh na území Ruské federace. Kód pro typ zdravotnického prostředku je 324920 - přístroje pro vibrační akustiku, mezinárodní kód GMDN 61096. Všechny modely přístrojů „Vitafon“ jsou určeny pro provádění vibroakustické terapie v domácích nebo ambulantních podmínkách a nejsou léky.

Ve světovém pohledu mnoha trenérů existují zásadní chyby, jejichž odstranění může radikálně zlepšit sportovní výkon. Trenéři ne vždy počítají s časem a podmínkami, které jsou nezbytné pro maximální nasycení buněk těla energií. Výsledkem je nestabilita a ztráta. Snížení doby obnovy umožňuje novou technologii čerpání zdrojů telefonováním orgánů poskytujících zdroje a hlavních svalů.

Vitafon - návod k použití přístroje pro děti i dospělé, indikace, vedlejší účinky a cena

Pro domácí použití se vyvíjejí speciální zařízení, která mají fyzioterapeutické vlastnosti. Pomáhají zlepšit krevní oběh v oblasti nárazu, zastavit bolest, lokálně zmírnit zánět. Taková zařízení zahrnují přístroj Vitafon, který je známý svými jedinečnými vlastnostmi. Přečtěte si jeho návod k použití.

Co je Vitafon

Podle instrukcí je Vitafon fyzioterapeutickým přístrojem, který umožňuje léčit celou řadu traumatických a zánětlivých onemocnění. Princip působení je založen na mnohonásobném zvýšení průtoku lymfy a mikrokapilárním krevním oběhu v lokálních částech těla. Přístroj vytváří mikrovibrace tkání a kůže, neustále mění frekvenci zvuku: 20 Hz - 4,5 kHz, 200 Hz - 18 kHz. Přístroj můžete používat doma.

Je oblíbený v sanatoriích a léčebných a preventivních léčebných zařízeních, kosmetických ordinacích. Vývoj zařízení přišel v roce 1994. V lidském těle jsou mikro-oscilace - jsou potřebné k podpoře toku krve a lymfy, k vedení všech energetických toků, ke zlepšení metabolismu. Jdou-li na scestí, vzniknou nemoci. Kompenzace ztráty energie a použitého Vitafonu. Pomáhá zbavit se chronických onemocnění, zvyšuje fyzickou aktivitu. Vibroakustický přístroj lze použít v každém věku.

Modely zařízení

Dopad přístroje Vitafon se nazývá telefonování. Existuje několik modelů zařízení, z nichž každý má své vlastní pokyny. Popis zařízení:

 1. Vitafon je nejjednodušší model, který eliminuje mikrovibrační deficienci v tělesných tkáních. Nemá časovač. Přístroj se používá k prevenci a léčbě poruch proudění lymfy a krevního oběhu v kapilárách. Procedura pomáhá zmírnit otoky, zlepšit lymfatickou drenáž, zvýšit odtok žilní krve, zvýšit buněčnou výživu a imunitu a urychlit regenerační proces.
 2. Vitafon-IR - liší se od prvního modelu frekvencí, přítomností infračerveného záření, amplitudy. Účinnost zařízení díky kombinaci vibroakustiky a infračerveného záření. Poskytuje trofické, anti-edémové, analgetické, regenerační a protizánětlivé účinky. Je účinnější použít tento model pro léčbu zánětu, lymfhostázy cév dolních končetin.
 3. Vitafon-T - nejoblíbenější model zařízení, má zařízení pro použití v automobilu. Přístroj má časovač, který po ukončení procedury automaticky vypne práci, externí napájecí zdroj. Dodává se s taškou pro skladování, během použití, zařízení nemůže dostat ven, a šňůry jsou pohodlně pevné. Zařízení kombinuje tepelné a mikrovibrační působení.
 4. Vitafon 2 - automaticky upravuje dopad, který se liší v závislosti na hmotnosti a výšce uživatele. Dopad je založen na synchronních frekvencích, které se neustále mění ve specifických zvukových pásmech. Tento model se používá k léčbě herniated disků, adenomu prostaty, patologií kyčelního kloubu, zlomenin, zranění a prevence proleženin.
 5. Vitafon 5 - nejnovější nový model, který kombinuje všechny výhody předchozích zařízení. Zařízení má jednoduché ovládání, nezávislý zdroj energie, paměť procedury prováděné dříve, 9 režimů výkonu pro různé zóny ovlivnění. Součástí je pás, vesta pro hrudní oddělení, matrace na zádech, manžeta s kapsami pro snímače.

Indikace pro použití

Podle návodu má přístroj velký počet indikací pro použití. Zde jsou jen některé ze seznamu:

 • artritida, artróza, polyartritida, ischias;
 • gastritida;
 • adenomy prostaty, impotence;
 • angina pectoris, sinusitida, angína, parodontální onemocnění, zánět středního ucha, rýma, bronchitida;
 • hematomy;
 • osteochondróza, skolióza;
 • karbunky, vaří;
 • laktostáza (porušení laktace);
 • pyelonefritida, cystitida, enuréza;
 • hemoroidy;
 • chronická únava;
 • abstinence;
 • nespavost;
 • sprains, vertebrální hernie;
 • obnova zlomeného hlasu;
 • ochablá ochrnutí;
 • popáleniny, podchlazení;
 • úhoři;
 • dystonie;
 • svalové napětí;
 • traumatické poranění mozku.

Jak používat Vitafon

Instrukce pro přístroj Vitafon obsahuje informace o jeho použití v nejmenších detailech. Ošetření se provádí v poloze na zádech na zádech, vibrace se aplikují na kůži přes tenký ubrousek, fixovaný elastickým obvazem nebo manžetou. Po zákroku, musíte zůstat v teple po dobu jedné hodiny. V případě onemocnění různých orgánů se mění místo, kde je přístroj ovlivněn

Pro muže

Podle instrukcí je vibrafon optimálně vhodný pro léčbu impotence. Léčebné procedury mají trvalý účinek, pozitivní vliv na pánevní orgány. Potence se vrací, pokud byla impotence způsobena selháním oběhu (fyziologické, nikoli psychologické problémy). Vibroprocedury pomáhají mužům se zánětem prostaty. Vliv vibrafonu pomáhá snižovat bolest prostatitidou, zlepšuje fungování pohlavních orgánů, zmírňuje kongesci, zvyšuje vzrušení.

Návod k použití přístrojů Vitafon

Na této stránce si můžete prohlédnout a stáhnout nejaktuálnější návod k použití a metody telefonování od výrobce do všech zařízení Vitafon. Čas se nezastaví, probíhá výzkum, dochází ke kumulaci zkušeností a to vše vede k aktualizaci a zdokonalování léčebných metod pomocí přístroje Vitafon. Sledujeme všechny změny a můžete si být jisti, že pokyny pro používání vitafonu a techniky telefonování na této stránce jsou v současné době nejaktuálnější!

Video instrukce k používání přístroje Vitafon

Chcete-li si prohlédnout a stáhnout pokyny pro používání Vitafonu a techniku ​​podložení, musíte:

 • Chcete-li si prohlédnout a stáhnout návod, jak používat technologii Vitafon nebo telefonování, klikněte levým tlačítkem myši na odkaz, po kterém se dokument PDF otevře v nové záložce prohlížeče (internetový prohlížeč). Může to být Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari atd.
 • V okně, které se otevře, jsou v dolní části tlačítka, včetně obrázku diskety, kliknutím na které můžete dokument uložit do počítače. Chcete-li to provést, musíte zadat cestu (složku), kterou chcete uložit. Obvykle je výchozí složka "Ke stažení".
 • Ve složce, kterou jste zadali, nebo ve složce Downloads najdete stažené instrukce pro použití Vitafonu nebo techniku ​​telefonování.
 • Máte-li jakékoli problémy a dotazy týkající se prohlížení a ukládání materiálů zveřejněných na této stránce, dejte nám prosím vědět a my se vám pokusíme pomoci!

Rozhovory s vedoucími lékaři o jejich zkušenostech s používáním strojů Vitafon

Náklady na přístroj Vitafon - 5 790 rublů.

Náklady na přístroj Vitafon-T - 6 790 rublů.

Cena přístroje Vitafon-IR je 7 590 rublů.

Náklady na přístroj Vitafon-2 (standard) - 14 800 rublů.

Náklady na přístroj Vitafon-5 (standard) - 13 550 rublů.

Cena matrace ORPO je 13 000 rublů.

S námi si můžete zakoupit jakékoliv modely přístrojů řady Vitafon a dodatky k nim, stejně jako ochranu páteře za nejlepší ceny a dodávky do domu!

Jak zkrátit celkovou dobu řízení?

Pro zkrácení doby trvání procedur je možné použít několik zařízení současně nebo dražší modely zařízení s větším počtem vibrafonů, například Vitafon-5.

Vitafon-5 ve standardní konfiguraci může nahradit 2 zařízení Vitafon nebo Vitafon-T, nákupem dalších vibrafonů B3, B1 + B1, B2 + B2 a použitím rozbočovačů již bude schopen nahradit větší počet zařízení a tím výrazně zkrátit dobu zpracování.

Připojení matrace ORPO (celková podpora zdrojů) s vestavěnými 20 vibrafony k přístroji Vitafon-5 nám umožňuje dále zlepšovat použitelnost přístroje a podstatně zkrátit čas potřebný pro provádění procedur.

Pro zvýšení efektivity a komfortu telefonování můžete použít speciální doplňky zařízení Vitafon.

Všechna tato úžasná zařízení jsou navržena tak, aby vám pomohla vyrovnat se s nemocemi a zvýšit imunitu!

Léčení mikrovibrace - záznam televizního programu s E. Malysheva

V tomto videu je účinek přípravku Vitafon v lidském těle jasně prokázán pomocí termokamery.

Individuální zkušenost s používáním přístrojů a léčbou nemocí je velmi důležitá - dejte nám o tom vědět a zanechte na stránce přehled. To může být užitečné pro každého, kdo používá Vitafon, nebo je bude používat pouze.

Vitafon: návod k použití přístroje v domácnosti, bezpečnostní opatření

Vitafon, jak je uvedeno v návodu k použití, je lékařské vibroakustické zařízení, které má výrazný fyzioterapeutický účinek na celý organismus prostřednictvím tvorby mikrovibračních polí.

Přístroj se používá pro komplexní léčbu existujících onemocnění, jakož i pro profylaktické účinky na obecné vegetativní symptomy - únavu, stres, snížený výkon.

Popis přístroje Vitafon, návod k použití, který je součástí základního balení, obsahuje podrobné informace o účinku mikrovibrování na lidské tělo - telefonování.

Vytvoření silného mikrovibračního pozadí vede k rovnováze práce vnitřních orgánů na buněčné úrovni. Biologické mikrovibrace vytvořené svalovými buňkami samotným tělem se stávají asynchronními s věkem, ztrácejí frekvenci, intenzitu. Důvodem je postupné snižování energetických zdrojů organismu, zpomalení intracelulárních metabolických procesů uvnitř myocytů.

Vibrační efekty:

 • zlepšení metabolismu;
 • urychlení imunitních procesů;
 • stimulace regeneračních procesů;
 • doplnění fyziologického mikrovibračního deficitu;
 • zlepšení průtoku kapilární krve, venózního a lymfatického odtoku;

Obnovení mikrovibrace vede k překážce růstu energetické nerovnováhy, blokuje mechanismy stárnutí, chronickým onemocněním. Dopad se týká jak primárního, tak sekundárního zaměření poškození orgánů v celém těle, v závislosti na místě použití.

Technické parametry přístroje Vitafon jsou uvedeny v návodu k obsluze, obsahují údaje o základní konfiguraci přístroje, jeho hlavních ukazatelích.

Klíčové vlastnosti:

 • požadované síťové napětí od 220 do 240 voltů;
 • síťové frekvenční indikátory od 50 Hz;
 • výkon nejvýše 8 VA;
 • vnější napětí od 12,5 do 15,8 voltů;
 • nepřetržitý provoz po dobu nejméně 8 hodin;
 • průměrná záruční doba nejméně 5 let;
 • hmotnost zařízení není větší než 0,75 kg.

Standardní vybavení stroje Vitafon zahrnuje:

 • návod k použití;
 • návod k použití (s obrázky školení);
 • doporučení pro použití;
 • elektronická jednotka zařízení;
 • Ochranné obaly pro trysky;
 • napájení;
 • přenosná taška.

Přístroj je určen pro použití v ambulantních nebo domácích podmínkách, v léčebně-profylaktických a sanatorních zařízeních. Trvale se měnící vibrační frekvence má prokázanou úroveň bezpečnosti expozice lidskému tělu.

Přístroje Vitafon různých modelů prošly hlubokými klinickými studiemi, během kterých bylo potvrzeno, že existuje výrazný terapeutický účinek, dobrá snášenlivost postupů.

Opatření při používání přípravku Vitafon obsahují doporučení, jak přístroj používat pro individuální použití.

Správné používání zařízení vyžaduje následující pravidla:

 • udržujte těleso stroje suché;
 • neotírejte pracovní zařízení suchými nebo mokrými ubrousky;
 • Je přísně zakázáno používat zařízení v koupelně;
 • přístroj nepoužívejte v autě;
 • před použitím je nutné zajistit integritu zástrčky, zásuvky, vodičů;
 • zabránit pádu přístroje;
 • Je zakázáno dát dohromady nástrojový kabel a vibrátory;
 • během postupu musí být zařízení na tvrdém povrchu;
 • Přístroj skladujte pouze v původním obalu.

Dodržování jednoduchých bezpečnostních opatření umožňuje prodloužit životnost přístroje Vitafon, aby se zabránilo nepříjemným následkům nesprávného použití.

O tom, jak dlouho můžete přístroj Vitafon používat, podrobně popisuje návod k použití, pozitivní vliv na tělo vibračních frekvencí umožňuje zařízení používat po celou dobu životnosti osoby.

Pravidelné používání zařízení umožňuje udržovat fyziologické mikrovibrační procesy uvnitř orgánů na stejné úrovni.

Návod k použití Vitafonu pro děti zahrnuje použití přístroje od raného věku s řádným výběrem režimu kmitočtu vibrací. Přístroj ovlivňuje procesy trávení, uvolňuje koliku u dětí v prvních měsících života, zmírňuje bolestivé zuby. První režim expozice vibrací je vhodný pro kojence a děti do tří let.

Konzultace s pediatrem musí být nutně provedena před použitím přístroje Vitafon k určení indikací, výběru režimu, trvání léčby. Použití zařízení, jak v dětství, tak v dospělosti, významně zvyšuje účinnost užívaných léků, urychluje proces odstraňování nepříjemných symptomů onemocnění.

Použití přípravku Vitafon během těhotenství je přísně kontraindikováno, protože mikrovibrace mají pravděpodobně negativní vliv na růst a vývoj plodu. Klinické studie mezi těhotnými ženami nebyly provedeny, proto oficiální návod k použití zakazuje používání přístroje z důvodu možného projevu teratogenního účinku.

Během laktace je Vitafon zobrazen bez omezení, zejména v prvních třech týdnech po porodu, kdy velké množství mléka může způsobit stázi, mastitidu. Mikrovibrace způsobují zvýšení průtoku mikrokapilární krve mléčné žlázy, urychlují odtok mléka, zabraňují rozvoji laktostázy.

Použití přístroje Vitafon u starších osob má mimořádně pozitivní vliv na jejich zdravotní stav, průběh chronických onemocnění.

Indikace postupu u starších pacientů jsou poměrně rozsáhlé, některé z nich jsou:

 • chronická onemocnění;
 • diabetes;
 • zhoršený průtok krve v končetinách;
 • slabost;
 • pocit únavy;
 • konstantní únava;
 • zvýšit účinnost konzervativní terapie;
 • použití místních léků (kapky, masti, gely).

Přístroj je aktivně používán jako prostředek k úlevě od bolesti u starších osob v období exacerbace onemocnění, chronické svalové bolesti u bývalých atletů nebo přepracování a exacerbací revmatismu v letních měsících. Výsledky jsou dosaženy po prvních dvou procedurách, pokles závažnosti symptomů nastává ihned po prvním zákroku.

Vitafon: indikace pro použití, kontraindikace a použití doma

Před prvním použitím přístroje Vitafon, indikace pro použití určují přítomnost určitých příznaků, pro jejichž léčbu byla prokázána účinnost vibračních frekvencí.

Velké množství modifikací a široký výběr modelové řady vám umožní zvolit zařízení s přihlédnutím k jednotlivým funkcím.

Pro jaké nemoci je použití přípravku Vitafon předepsáno, je podrobně popsán v návodu k použití, avšak před prvním zákrokem je nutné se poradit s odborným lékařem, sbírat laboratorní testy av některých případech instrumentální metody vyšetření.

Přístroj se používá pro onemocnění:

 • reprodukční funkce (snížené libido, potence);
 • prostata (chronická, granulomatózní prostatitis, benigní hyperplazie);
 • ženské pohlavní orgány (endometritida, salpingo-oophoritis, chronická adnexitida);
 • močový systém (cystitida, pyelonefritida, atonie močového měchýře, porucha funkce ledvin);
 • CNS (neuropatie, dětská mozková obrna, paralýza, neurosenzorická ztráta sluchu, poruchy senzorické a motorické sféry, snížení citlivosti zvuku);
 • muskuloskeletální systém (traumatické léze, kompresní zlomeniny, modřiny, meziobratlová kýla, výrony, ischias);
 • kloubní systém (trauma, osteochondróza, artritida, artróza, chondrosis, chondritis);
 • vaskulární funkce (nespavost, únava, stres);
 • dýchací systém (bronchitida, tracheitida, bronchiální astma, chronická obstrukční plicní choroba, prodloužená pneumonie);
 • orgán zraku (glaukom, katarakta);
 • kardiovaskulární systém (vysoký krevní tlak, hypotenze);
 • ORL orgány (otitis media, faryngitida, rýma, angína, sinusitida);
 • kůže (furunkulóza, ekzém, vyrážka, trofický vřed);
 • Gastrointestinální trakt (dyspepsie, zácpa, fekální inkontinence, hemoroidy).

Přístroj se také používá po chirurgických zákrocích jako pooperační regenerační terapie.

To způsobuje rychlé obnovení funkcí operovaných tkání a orgánů, hojení pooperačních ran a stehů.

Vibrační vlny mají pozitivní účinek u pacientů s popáleninami různých stupňů v léčebném stadiu, s omrzlinami končetin, po hypotermii nebo s těžkým edémem.

Spektrum účinku se vztahuje i na patologii zubů, používá se pro stomatitidu, periodontitidu, periodontální onemocnění, pro obnovu zubní skloviny. Terapeutický účinek na různá onemocnění přístroje Vitafon spočívá v povaze účinku na tkáně a orgány pacienta.

Zlepšení mikrocirkulace krve po vystavení vibroakustickým vlnám má pozitivní vliv na:

 • intracelulární dýchání;
 • životnost buněk;
 • trofická tkáň;
 • lymfodrenáž;
 • imunita;
 • syntéza enzymů, hormonů;
 • práce s buňkami;
 • funkce vnitřních orgánů;
 • reologické vlastnosti krve.

Stabilizace chlopní lymfatických cév, tepen a žil vede k cílenému proudění krve a lymfy, mikrovibrační vlny vytvářejí čerpací efekt, který čistí tkáně:

 • strusky;
 • toxiny;
 • metabolické produkty;
 • mrtvé buňky.

Nastavitelný odtok tekutiny zabraňuje vzniku otoků, zajišťuje odtok žilní krve, stabilizuje tlak uvnitř orgánů. Tyto změny příznivě ovlivňují fungování životně důležitých orgánů a systémů, vedou k eliminaci patologického zaměření, rychlému nástupu remise.

Pro použití doma je přístroj Vitafon velmi jednoduchý a pohodlný, nevyžaduje zvláštní školení. Dodržování pokynů v návodu k obsluze vede v krátké době k vynikajícím výsledkům.

Před použitím zařízení si připravte povrch (stůl, podstavec) pro umístění zařízení, pozorně si přečtěte pokyny.

Mělo by být stanoveno:

 • místo dopadu;
 • doba postupu;
 • množství postupů;
 • trvání kurzu.

Pokud se pacient nemůže rozhodnout o podmínkách fonirovaniya, musí kontaktovat ošetřujícího lékaře, který vám pomůže odpovědět na všechny otázky. S paralelními léky je také nutné konzultovat lékaře.

Kontraindikace pro použití přípravku Vitafon jsou: t

 • hypertermie, zvýšená tělesná teplota nad 37,5;
 • těhotenství;
 • přítomnost maligních nádorů, metastáz;
 • těžké aterosklerózy;
 • zvýšená trombóza;
 • akutní infekční onemocnění;
 • exacerbací chronických onemocnění;
 • namontovaného kardiostimulátoru.

Je přísně zakázáno používat přístroj v oblasti srdce, velkých cév, což může vést k rozvoji arytmie, extrasystolů a poruch srdečního rytmu. U urolitiázy a onemocnění žlučových kamenů je nezávislé použití přístroje omezeno, možná pouze pod dohledem lékaře.

Vibroakustický přístroj Vitafon, instrukce a technologie krok za krokem

Podrobný návod k použití přístroje Vibrační akustické zařízení Vitafon obsahuje postupné techniky pro použití přístroje nezávisle doma.

Dodržování předepsaných pravidel a doporučení vám umožní vyhnout se vzniku různých komplikací nebo zranění.

Příprava pro postup prováděný vibroakustickým přístrojem Vitafonu není nutná vzhledem k částečné automatizaci procesu, snadnému ovládání doma. Před prvním použitím by měl být přístroj, vibrafony a snímače ošetřeny 3% roztokem peroxidu vodíku aplikovaným na bavlněnou tkaninu v malých množstvích.

Pokyny krok za krokem:

 • Před prvním použitím zajistěte integritu pouzdra, zástrčky, jednotky kabelu;
 • klikněte na tlačítko "Start";
 • sledovat zobrazení všech aktivních prvků na monitoru;
 • po dvou nebo třech sekundách se nastavený režim zobrazí na elektronickém displeji;
 • při prvním zapnutí je režim 1 nastaven na jednu minutu;
 • připojit mikrovibrační snímače;
 • na monitoru se zobrazí spojení;
 • pomocí tlačítek uvedených v návodu zvolte požadovaný režim a čas procedury;
 • připojit jeden nebo více vibrafonů;
 • místo na těle;
 • Zapněte tlačítko "Start".

Přístroj automaticky spustí proceduru, na displeji se zobrazí časovač, který počítá čas do konce relace. Po uplynutí času přístroj vydá charakteristický zvukový signál. Pokud máte potíže s organizováním, můžete před prvním postupem použít video instrukce na webových stránkách výrobce.

Po dokončení provozu zařízení musí být přístroj pečlivě vypnut ze sítě, složen do původní krabice, aby se vyloučilo vnější poškození skříně nebo vodičů, porušení integrity vibrafonů.

Rozdíly modelového sortimentu vibroakustického aparátu Vitafon:

 • Klasický Vitafon, nejjednodušší model, eliminuje nedostatek mikrovibrace tkáně, obnovuje průtok kapilární krve, je vhodný a bezpečný pro domácí použití.
 • Vitafon-T lze použít v automobilu, což výrazně zvyšuje mobilitu zařízení a jeho popularitu.
 • Vitafon-2 je vybaven nejen mikrovibrací, ale také infračerveným zářením, je zde plná automatizace regulace intenzity expozice.
 • Vitafon-IC má nové vlastnosti frekvence, sílu účinků pole, expoziční dobu, extrémně efektivní při léčbě po posledním upgradu.
 • Vitafon-5 je nejnovější novinkou, která zahrnuje pozitivní aspekty předchozích modelů a eliminuje nedostatky.

Rozdíly vibroakustického aparátu Vitafon-5 je díky bateriím také úplnou autonomií použití, a to schopnost přenášet zařízení. Opakované klinické studie potvrzují jeho vysokou účinnost ve srovnání se starými modely.

Léčba vitafonem: návod k použití přístroje pro léčbu prostaty

Léčba prostatitidy Vitafonem je extrémně účinná na pozadí léků. Kombinovaná terapie rychle eliminuje nepříjemné symptomy, obnovuje močení, zlepšuje kvalitu života člověka.

Pokud je prostata léčena přípravkem Vitafon, jak je uvedeno v návodu, mělo by být provedeno podle zvláštního schématu vyvinutého ošetřujícím lékařem.

Terapeutický účinek na prostatitidu je způsoben obnovením průtoku krve malými kapilárami parenchymu prostaty, eliminací edému a normalizací sekrece. Tkáň prostaty se postupně obnovuje, lokální zánět mizí, normální funkce prostaty se vrací.

V akutní fázi zánětu by se neměla používat vibroterapie, a to v důsledku zvýšeného rizika šíření infekce a v období exacerbace. Přístroj aplikujte na dlouhou dráhu mimo akutní projevy, na pozadí specifické lékové terapie.

Léčba přípravkem Vitafon je možná nejen, ale také doporučuje, aby byl přístroj používán jako preventivní opatření jednou až dvakrát během šesti měsíců od poslední exacerbace. Trvání kurzu určuje urolog s přihlédnutím k závažnosti klinických symptomů, změnám laboratorních parametrů.

Ceny za přístroj Vitafon se liší podle modelu, počtu vibrafonů. Starší modely do roku 2007 mají cenové rozpětí od 3 100 do 4 300 tisíc rublů. Novější modelová řada, včetně hlavního zástupce Vitafon-5, má výkyvy v hodnotě od 4 600 do 7 400 tisíc rublů.

Zpětná vazba po použití zařízení v drtivé většině pozitivních, vzhledem k vysokému stupni účinnosti léčby, rychlému dosažení terapeutického účinku. Snadné použití, vymizení symptomů po prvním zákroku je zaznamenáno u pacientů užívajících tento přístroj jako hlavní kritéria kvality. Analogové přístroje Vitafon jsou prezentovány na moderním zdravotnickém trhu se zařízeními Samozdrav, Almag a Alpharia, jejichž účinky na tělo a jeho bezpečnost jsou výrazně odlišné od účinků na původ. Vyvážený účinek vibroakustických vln, prokázaná bezpečnost a přítomnost infračerveného pole činí přístroj Vitafon přístrojem, který je vhodný pro pacienty k domácímu použití.