Image

Injekce Milgamma: návod k použití

Milgamma je komplexní přípravek na bázi vitamínů skupiny B (thiamin, kyanokobalamin a pyridoxin), který příznivě ovlivňuje stav nervové tkáně a orgánů pohybového aparátu. Navíc při zvýšených koncentracích může mít léčivo analgetický účinek, zlepšuje krevní mikrocirkulaci a normalizuje tvorbu krve.

Podle výsledků výzkumu lék působí jako antioxidant, štěpí tukové buňky, aktivně se podílí na syntéze mediátorů, zejména dopaminu, stejně jako adrenalinu, norepinefrinu, histaminu.

Co pomáhá injekcím Milgamma? Jak jsou kombinovány s jinými léky? Nebylo by lepší nahradit je prášky? Návod k použití, cena, recenze, analogie Milgamma budou popsány v článku níže.

Vlastnosti složení léku

Složení léčiva závisí na uvolňovací formě.

Složení vitamínů Milgamma v roztoku je následující:

 • hydrochlorid thiaminu - 100 mg;
 • hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg;
 • Kyanokobalamin - 1000 mcg;
 • lidokain hydrochlorid;
 • hydroxid sodný;
 • benzylalkohol;
 • polyfosfát sodný.

Složení tablet je poněkud odlišné od složení ampule.

Každá pilulka obsahuje:

 • 100 mg vitaminu B1;
 • 100 mg vitaminu B6;
 • množství excipientů, včetně mikrokrystalické celulózy, mastku, povidonu, glyceridů a další.

Co je lepší: pilulky nebo záběry? Na základě vlastností složení léčiva lze s jistotou říci, že je v ampulích širší než v tabletách Milgamma, a proto je lepší. Vhodnost dražé nebo roztoku může posoudit pouze lékař, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta, indikacím užívání léčiva, toleranci vitamínů a podobně.

Kdo ukazuje vitamínový lék?

Na co je Milgamma předepsán?
Mezi indikacemi pro užívání léku Milgamma je třeba zdůraznit:

 • neuralgické poruchy spojené s nedostatkem vitaminu B;
 • snížení podpůrných funkcí těla;
 • polyneuropatický alkohol a diabetická geneze;
 • radikulopatie;
 • paréza obličejového nervu;
 • bolest svalů;
 • pásový opar se silnou bolestí;
 • radikulární syndrom.

Možná vás bude zajímat, jaký druh záběru pomůže při bolesti zad a dolních končetin. Přečtěte si více v tomto článku...

Podle instrukcí pro použití přípravku Milgamma jsou intramuskulární injekce léčiva předepisovány především během vývoje neurologických symptomů, zatímco tablety jsou indikovány pro pacienty trpící nedostatkem vitaminu B1 a B6 v těle.

Milgamma je také užitečná pro vlasy a kůži. Často se doporučuje užívat kosmetičky lidem, kteří mají problémy této povahy. Milgamma je schopna rychle obnovit vlasové folikuly, potencovat růst prutů a zpevnit vlasy, zabraňující jejich průřezu a odlamování.

Milgamma a její analogy v tabletách jsou často používány ve sportu k odstranění příznaků svalového napětí, myalgie, stejně jako k celkovému posilování těla sportovců.

Způsob použití

Tablety se doporučuje užívat perorálně po jídle třikrát denně po dobu jednoho měsíce. K odstranění akutních projevů hlavního onemocnění může lékař rozhodnout o nutnosti převést pacienta na jednu dávku. Lék by měl být užíván s dostatečným množstvím vody.

Injekční roztok obsahuje lidokain, takže před jeho použitím je nutné provést kožní test. Při léčbě závažných forem neurologických onemocnění se léčivo podává v dávce 2 ml (1 ampulka) denně. Nezáleží na tom, kdy je lepší píchnout Milgamma, ráno nebo večer, hlavní je to udělat každých 24 hodin. Podle odeznění akutních symptomů patologického procesu je pacient převeden do udržovací léčby s použitím léku 2-3 krát týdně.

Je důležité si uvědomit, že dávka léku nesmí překročit maximální přípustné normy. V opačném případě může mít pacient nežádoucí účinky a zhoršit celkové zdraví. Proto jsou otázky, jako často, jak často můžete injekčně aplikovat drogu intramuskulárně, což je lepší než Milgamma nebo Milgamma Compositum, z jaké nemoci Milgamma Compositum tablety pomáhají, je vždy lepší diskutovat se svým lékařem.

Podrobný návod k použití léku, který se dozvíte z videa:

Vedlejší účinky a kontraindikace

Anotace k léku podrobně popisuje, jaké vedlejší účinky má a v jakých případech je lepší odmítnout jeho užívání.

V důsledku četných studií bylo možné potvrdit, že tabletová forma léku ve vzácných případech může vyvolat:

 • vzhled kožní vyrážky, svědění;
 • poruchy trávicího systému;
 • šokové podmínky.

Výrobce varuje, že Milgamma v roztoku v jednotlivých případech může způsobit alergické reakce na kůži a může také způsobit akné, dyspepsii, srdeční arytmie, křeče.

Kontraindikace použití finančních prostředků jsou:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • časté alergické reakce v anamnéze;
 • peptický vřed a dvanáctníkový vřed;
 • akutní poruchy srdečního rytmu a vedení v srdci;
 • chronické srdeční selhání ve fázi dekompenzace;
 • tromboembolie;
 • zvýšení počtu červených krvinek.

Interakce

Odpověď na otázku slučitelnosti Milgamma s alkoholem a jinými drogami, lékaři důrazně doporučují pacientům, aby experimentovali na svém zdraví kombinací různých způsobů užívání chemických látek. Faktem je, že léčivo spolu s ethylalkoholem může způsobit rozvoj patologických stavů, které jsou založeny na komplexních variantách dysfunkce jater a srdce. Kromě toho Milgamma a alkohol, pokud se používají společně, silně vzrušují nervový systém a vyvolávají exacerbaci závažných onemocnění.

Co může být použito v komplexu k píchnutí léku tak, aby takové akce nepoškodily tělo? Odborníci nemají nic proti současnému podávání přípravku Movalis, Mydocalm a Milgamma. Tyto léky se dokonale doplňují a poskytují stabilní terapeutický účinek v kombinaci. Kompatibilita Milgammy a Diclofenacu byla také prokázána, proto jsou tyto léky často předepisovány společně pro léčbu neurologických patologií, radikulopatie a radikulárního syndromu.

Co je to radikulární syndrom? Jak se projevuje? Všechny podrobnosti, které se dozvíte z tohoto článku...

Analogy

Droga má obrovské množství náhražek. Některé analogy Milgamma jsou levnější než základní vitamínový přípravek, jiné mohou mít vyšší náklady.

V naší zemi jsou nejoblíbenějšími analogy Combilipen, Neuromultivitis, Neyrobion a Vitagamma.

Combilipen

Co je lepší: Milgamma nebo Combilipen? Lék Kombilipen je jedním z nejznámějších domácích analogů Milgamma v ampulích. Obsahuje ve svém složení vitamíny skupiny B a lidokain. Co se liší od Milgamma Kombilipena? Na rozdíl od Milgamma má léčivo dvakrát nižší koncentrace účinných látek. Je zakázáno užívat je těhotným ženám a matkám, které kojí děti. Jediným pozitivním bodem je, že Kombilipen je mnohem levnější než známý zahraniční protějšek.

Vitagamma

Dalším analogem injekcí Milgamma je Vitagamma. Tento lék je velmi podobný ve složení, principu účinku a kontraindikací k užívání jeho příbuzného, ​​takže pacienti často přemýšlejí, kolik to stojí. Vzhledem k tomu, že lék je vyráběn v Rusku, cena Vitagamma je výrazně nižší než cena zahraničních analogů a je přibližně 150 rublů. pro 10 ampulí

Neuromultivitida

Co je lepší: Neuromultivitis nebo Milgamma? Komplexní přípravek vitaminu B rakouského původu Neuromultivitis má dobrou pověst na domácím trhu farmaceutických výrobků. Je lidským tělem dobře snášen a ve vzácných případech vyvolává nežádoucí účinky. Doporučuje se použít v případě těžké bolesti způsobené onemocněním nervové tkáně, protože neuromultivitida obsahuje velké koncentrace vitamínů než jiné multivitaminové přípravky.

Jaké pilulky pomohou zmírnit bolest při nemocech pohybového aparátu, přečtěte si tento článek...

Neyrobion

Neurobion je vitaminový přípravek, který se vyrábí ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení léčiva je 100 mg disulfidu thiaminu, 200 mg hydrochloridu pyridoxinu, 240 mg kyanokobalaminu. Co je lepší: Neyrobion nebo Milgamma? To je těžké posoudit, protože obě drogy jsou dostatečně účinné. Proto byste v každém konkrétním klinickém případě měli poslouchat doporučení lékařů.

MILGAMMA

Roztok pro i / m injekci transparentní, červený, s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: benzylalkohol - 40 mg, polyfosforečnan sodný - 20 mg, hexakyanoželezitan draselný - 0,2 mg, hydroxid sodný - 12 mg, voda d / a - do 2 ml.

2 ml - ampule z hnědého hydrofobního skla typu I (5) - PVC misky s přepážkami (1) - kartonové obaly.
2 ml - ampule z hnědého hydrofobního skla typu I (5) - PVC misky s přepážkami (2) - kartonové obaly.
2 ml - ampule z hnědé hydrolýzy typu I (5) - PVC misky s přepážkami (5) - kartonové obaly.

Neurotropní vitaminy B mají příznivý vliv na zánětlivé a degenerativní onemocnění nervů a pohybového aparátu. Přispívají ke zvýšení průtoku krve a zlepšují fungování nervového systému.

Thiamin hraje klíčovou roli v metabolismu sacharidů, stejně jako v Krebsově cyklu, s následnou účastí na syntéze TPF (thiamin pyrofosfátu) a ATP (adenosintrifosfát).

Pyridoxin se podílí na metabolismu proteinů a částečně na metabolismu sacharidů a tuků. Fyziologická funkce obou vitamínů je zesílení vzájemného působení, projevující se pozitivně na nervový, neuromuskulární a kardiovaskulární systém. S nedostatkem vitamínu B6 rozšířené stavy deficitu se rychle zastaví po zavedení těchto vitamínů.

Kyanokobalamin se podílí na syntéze myelinové pochvy, stimuluje hematopoézu, snižuje bolest spojenou s poškozením periferního nervového systému, stimuluje metabolismus nukleové kyseliny aktivací kyseliny listové.

Lidokain je lokální anestetikum, které způsobuje všechny typy lokální anestézie: terminální, infiltrační, vodivé.

Po i / m podání se thiamin rychle vstřebává z místa vpichu injekce a vstupuje do krve (484 ng / ml po 15 minutách v první den podání v dávce 50 mg) a je v těle distribuován nerovnoměrně - když je to 15% v leukocytech, 75% u červených krvinek a v plazmě 10%. Vzhledem k nedostatku významných zásob vitaminu v těle musí být denně požíván. Thiamin proniká do BBB a placentární bariéry a nachází se v mateřském mléku. Thiamin se vylučuje močí ve fázi α po 0,15 h, ve fázi p po 1 hodině a v terminální fázi po dobu 2 dnů. Hlavními metabolity jsou: kyselina thiaminkarboxylová, pyramin a některé neznámé metabolity. Ze všech vitaminů je thiamin uložen v těle v nejmenším množství. Dospělé lidské tělo obsahuje asi 30 mg thiaminu jako 80% thiamin pyrofosfátu, 10% thiamin trifosfátu a zbytek jako thiamin monofosfát.

Po i / m injekci se pyridoxin rychle vstřebává do krevního oběhu a distribuuje se v těle, působí jako koenzym po fosforylaci skupiny CH2OH v 5. pozici. Přibližně 80% vitaminu se váže na plazmatické proteiny. Pyridoxin je distribuován po celém těle, proniká placentární bariérou, nachází se v lidském mléku, je uložen v játrech a je oxidován na kyselinu 4-pyridoxinovou, která je vylučována močí, maximálně 2-5 hodin po absorpci. Lidské tělo obsahuje 40-150 mg vitamínu B6, jeho denní eliminační rychlost je přibližně 1,7–3,6 mg při míře doplňování 2,2–2,4%.

Jako patogenetická a symptomatická látka v komplexní terapii onemocnění a syndromů nervového systému různého původu:

- paréza nervu obličeje;

- ganglionitis (včetně pásového oparu);

- neuropatie, polyneuropatie (diabetická, alkoholická a další);

- noční svalové křeče, zejména ve starších věkových skupinách;

- neurologické projevy osteochondrózy páteře: radikulopatie, lumboischalgie, muskulotonické syndromy.

- období kojení;

- dekompenzované srdeční selhání;

- zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.

Injekce prováděné hluboko v / m.

V případech silné bolesti, rychlého dosažení vysoké hladiny léku v krvi, se doporučuje zahájit léčbu 2 ml denně po dobu 5-10 dnů. Později, po ústupu bolesti a mírných formách onemocnění, jsou buď převedeni na perorální medikační terapii (například Milgamma Compositum) nebo na vzácnější injekce (2-3 krát týdně po dobu 2-3 týdnů) s možným pokračováním perorální lékovou formou (například Milgamma Compositum).

Doporučuje se týdenní sledování léčby lékařem.

Doporučuje se, aby přechod k léčbě perorální dávkovou formou (například Milgamma Compositum) byl proveden co nejdříve.

Frekvence nežádoucích účinků se podává v souladu s klasifikací WHO: velmi často (více než 1 z 10 léčených), často (méně než 1 z 10, ale více než 1 ze 100 léčených), zřídka (méně než 1 z 10) 1 ze 100, ale více než 1 z 1000 léčených), vzácně (méně než 1 z 1000, ale více než 1 z 10 000 léčených), velmi vzácně (méně než 1 z 10 000, včetně individuálních případů) v některých případech se příznaky objevují s neznámou frekvencí.

Na straně imunitního systému: vzácně - alergické reakce (kožní vyrážka, potíže s dýcháním, anafylaktický šok, angioedém).

Na straně nervového systému: v některých případech - závratě, zmatenost.

Protože kardiovaskulární systém: velmi vzácně - tachykardie; v některých případech - bradykardie, arytmie.

Na straně gastrointestinálního traktu: v některých případech zvracení.

Na straně kůže a podkoží: velmi vzácně - nadměrné pocení, akné, svědění, kopřivka.

Z pohybového aparátu: v některých případech - záchvaty.

Celkové poruchy a poruchy v místě vpichu injekce: v některých případech může dojít k podráždění v místě vpichu injekce; systémové reakce jsou možné při rychlém podání nebo předávkování.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo jsou zaznamenány jiné nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v návodu, musí pacient informovat lékaře.

Thiamin se zcela rozkládá v roztocích obsahujících siřičitany, v důsledku čehož rozkladné produkty thiaminu inaktivují působení jiných vitaminů.

Thiamin je neslučitelný s oxidačními a redukčními sloučeninami, vč. jodidy, uhličitany, acetáty, kyselina taninová, citrát železitý amonný, fenobarbital, riboflavin, benzylpenicilin, dextróza, disulfit a další.

Měď urychluje destrukci thiaminu; navíc thiamin ztrácí svou účinnost při zvyšování hodnot pH (více než 3).

Terapeutické dávky pyridoxinu oslabují účinek levodopy (antiparkinsonické působení levodopy je sníženo) při jeho užívání. Také byla pozorována interakce s cykloserinem, penicilaminem, isoniazidem.

Při parenterálním podávání lidokainu v případě dalšího užívání norepinefrin a epinefrin může zvýšit vedlejší účinky na srdce. Pozoruje se také interakce se sulfonamidy.

Kyanokobalamin je neslučitelný se solemi těžkých kovů. Riboflavin má také destruktivní účinek, zvláště když je současně vystaven světlu; Nikotinamid urychluje fotolýzu, zatímco antioxidanty mají inhibiční účinek.

V případě náhodného i.v. podávání musí být pacient sledován lékařem nebo hospitalizován v závislosti na závažnosti symptomů.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Informace o upozornění na používání léku řidiči vozidel a osobami pracujícími s potenciálně nebezpečnými stroji nejsou k dispozici.

Injekce Milgamma: návod k použití

Injekce Milgamma jsou léčivý multivitaminový přípravek s neuroprotektivními, metabolickými a anestetickými účinky, který se používá k léčbě onemocnění spojených s poškozením nervového systému.

Milgamma je kombinovaný multivitaminový přípravek, který obsahuje hlavní vitamíny B:

 1. Thiamin se nazýval aneurin. To je nalezené v těle v několika formách, nejvíce obyčejný který je thiamine difhospate. Podílí se na všech typech metabolismu. Převážné množství se nachází v kosterních svalech, v menším objemu - v srdci, mozku, játrech a ledvinách. Thiamin je zodpovědný za správné fungování srdečního, nervového a trávicího systému. Jeho nedostatek vede k rozvoji avitaminózy a Wernickovy choroby (hemoragické polyencefalitidy). Hlavní potraviny s vysokým obsahem tohoto vitaminu jsou: celozrnná mouka, luštěniny, špenát, hovězí maso, vepřové maso.
 2. Pyridoxin se nachází ve 3 bioaktivních formách. V těle se aktivně podílí na metabolismu proteinů, což je jejich koenzym. S jeho účastí, tvorbou hemoglobinu a tvorbou červených krvinek. Hraje velmi důležitou roli v práci nervového systému, protože podporuje plnou absorpci glukózy buňkami, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost. S nedostatkem tohoto vitaminu dochází k porušení metabolismu glutaminu a aktivity nervového systému. V rostlinných potravinách se většina vitamínu nachází v rajčatech, luštěninách, cereáliích, ořechech, špenátu, bramborách, mrkvi. Z živočišných produktů jsou nejbohatší makrely, hovězí játra a vepřové ledviny.
 3. Kyanokobalamin je běžný název pro 4 formy vitaminu, které obsahují kobalt. Sloučenina je také nazývána vnějším faktorem Casla, protože je to jedna z látek, které stimulují hematopoézu. Podobně jako pyridoxin hraje vitamín roli koenzymů v oxidaci tuků a bílkovin. S nedostatkem kyanokobalaminu se vyvíjí megaloblastická anémie, deprese a různé neurologické poruchy. Kyanokobalamin není syntetizován rostlinami a používá se pouze ze živočišných produktů. Jeho zvýšené množství je obsaženo v játrech zvířat a ptáků, sleďů a chobotnic.

V komplexu mají zástupci skupiny B vysokou afinitu k buňkám nervového systému a mají příznivý vliv na jeho stav při zánětlivých a degenerativních onemocněních.

Kromě vitamínů obsahuje lék lidokain - zástupce skupiny lokálních anestetik, který je navržen tak, aby snižoval bolest v místě vpichu injekce.

Milgamma je lék na předpis a je předepsán lékařem.

Forma uvolnění a složení

Dávková forma je reprezentována ampulemi 2 ml № 10 na balení. Injekční roztok má intenzivní červenou barvu. Dávkování 1 ampule je:

 • thiamin a pyridoxin, vždy 100 mg;
 • kyanokobalamin - 1 mg;
 • lidokain - 20 mg.

Produkce této drogy patří do Solupharmu (Německo).

Indikace pro použití

Použití přípravku Milgamma je indikováno jako etiopatogenetická a symptomatická léčba následujících stavů:

 • neuritis, neuralgie;
 • paréza periferního nervu;
 • ganglionitis, včetně herpes zoster;
 • plexopatie;
 • mononeuropatie a polyneuropatie, včetně těch, které jsou způsobeny příjmem alkoholu, diabetes mellitus;
 • noční křeče;
 • neurologické příznaky osteochondrózy: radikulární syndrom, lumbago, ischias, svalový tonus.

Kontraindikace

 • období těhotenství a kojení;
 • přecitlivělost na aktivní složku nebo jiné složky;
 • dětský věk;
 • nekompenzované srdeční selhání.

Dávkování a podávání

V akutních stavech je lék předepisován v 1 ampule jednou denně, denně. Po snížení závažnosti symptomů je možné přejít na vzácnější podávání léků (až třikrát týdně) nebo na vnitřní použití ve formě tablet.

Vedlejší účinky

 1. Projevy alergií: kožní vyrážka, bronchospasmus, anafylaxe, angioedém, kopřivka.
 2. Dysfunkce nervového systému: závratě, porucha vědomí.
 3. Poruchy oběhu: tachykardie, zpomalení nebo porucha rytmu.
 4. Poruchy zažívání: zvracení.
 5. Reakce kůže a měkkých tkání: hyperhidróza, akné.
 6. Dysfunkce pohybového aparátu: křečovitý syndrom.
 7. Reakce v místě vpichu injekce: podráždění.

V důsledku rychlého podání nebo předávkování se mohou vyvinout systémové reakce.

Zvláštní pokyny

 • užívání přípravku u těhotných nebo kojících žen je kontraindikováno;
 • pokud byl lék omylem injikován, musí být pacient hospitalizován nebo ponechán pod dohledem specialisty;
 • Není známo, zda lék ovlivňuje schopnost řídit motorové vozidlo nebo vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou pozornost;
 • Pod vlivem sulfitů je thiamin zcela zničen. Výsledkem je také zastavení účinku jiných vitaminů;
 • existuje nekompatibilita thiaminu s oxidačními a redukčními činidly, včetně jodidů, uhličitanů, acetátů, kyseliny taninové, citrátu železitého amonného, ​​fenobarbitalu, riboflavinu, benzylpenicilinu, dextrózy, disulfitů;
 • za působení mědi se thiamin rychleji ničí;
 • se zvýšením alkality média více než pH = 3 ztrácí thiamin svou účinnost;
 • pyridoxin může způsobit oslabení antiparkinsonického účinku levodopy. Podobně se interakce vyskytuje v kombinaci s cykloserinem, penicilaminem, isoniazidem;
 • norepinefrin, epinefrin a sulfonamidy v kombinaci s lidokainem zvyšují nežádoucí účinky na srdce;
 • kyanokobalamin je neslučitelný se solemi těžkých kovů;
 • Riboflavin způsobuje destrukci kyanokobalaminu, který je zesílen působením světla;
 • nikotinamid způsobuje urychlení fotolýzy a naopak antioxidační látky vykazují depresivní účinek.

Analogy Milgamma Prick

Milgamma má několik strukturních analogů domácí produkce:

 1. Binavit má zcela stejné složení a dávkování složek. K dispozici také jako ampule pro intramuskulární injekce. Vyrobeno společností Armavir Biofactory (Rusko).
 2. Vitagamma je také kompletním analogem Milgammy. Vyrobeno v Rusku JSC Bryntsalov-A.
 3. Vitaxon se vyrábí na Ukrajině PJSC Farmak. K dispozici ve formě ampulí číslo 5 v balení.
 4. Kompligam - domácí analog drogy, vydal číslo 5 a číslo 10 v balíčku. Výroba ve vlastnictví Sotex FarmFirma.
 5. Trigamma, stejně jako Milgamma, obsahuje kombinaci vitamínů B a lidokainu. Výrobce Moskhimpharmpreparaty.

Podmínky skladování

Lék musí být chráněn před slunečním zářením a přístupem dětí. Rozsah teploty skladování - ne vyšší než 15 stupňů. Doba použitelnosti je 2 roky.

Milgamma pricks cenu

Průměrná cena injekcí Milgamma v lékárnách v Moskvě je:

 1. №5 - 41-1250 rublů.
 2. №10 - 286-795 rub.
 3. №25 - 47,6-1559 rub.

Milgamma - návod k použití - intramuskulární injekce

Instrukce k použití injekcí milgamma indikují kombinovaný účinek přípravku na základě vitamínů B.

Injekce Milgamma - návod k použití

Hlavním účelem vitamínového komplexu je léčba intenzivní bolesti a zánětlivých procesů v tkáních NS. Lék postupně obnovuje nervovou strukturu, nervové vedení a eliminuje zánětlivé a degenerativní procesy. Ve složení léku:

 1. Thiamin - 1 g.
 2. Pyridoxin - 1 g.
 3. Kyanokobalamin - 0,01 g
 4. Lidokain - 0,1 g

Injekce Milgamma jsou určeny pouze pro intramuskulární injekce u dospělých. Tento způsob podání není pro tělo nebezpečný, takže postup může být prováděn doma.

 1. V případě silné bolesti začněte léčbu 2 ml 1 r. za den po dobu 6-9 dnů.
 2. Po snížení intenzity bolesti jděte do perorální lékové formy nebo snižte počet injekcí na 2-3 p. týdně po dobu 14-21 dnů.

Zavedení roztoku intramuskulárně častěji se provádí v hýždě, aby se snížila pravděpodobnost poranění. V této oblasti jsou soustředěny velké svaly, které jsou vzdálené od nervů, hlavních cév a kostí. Algoritmus pro zavedení léku:

 1. Předběžně dezinfikujte oblast injekce.
 2. Ze stříkačky uvolněte vzduch.
 3. Do horní čtvrtiny svalů hýždí hluboko vjeďte do jehly v pravém úhlu.
 4. Připusťte roztok pomalu, jinak vzhled: teplo, těsnění, bolest. To je způsobeno tím, že lék nemá čas se rozptýlit do svalových tkání a hromadí se v jedné oblasti.

Protože Léčba s uvažovaným lékem zahrnuje dlouhodobou léčbu, doporučuje se střídavě měnit gluteální svaly a provádět injekce ve vzdálenosti 1-2 mm. Pokud si sami aplikujete injekci, aplikujte roztok do horní třetiny stehna.

Před injekcí se ujistěte, že na léčivé látky nejsou žádné přecitlivělosti. Podstupujte také týdenní vyšetření u lékaře, který bude sledovat léčbu a upraví dávkování další léčby.

Kontraindikace

 • individuální intolerance na složky v kompozici (zejména s tendencí k alergiím);
 • období těhotenství, HB;
 • věk do 18 let;
 • patologie srdce, cév, krev - porušení srdečního svalu, akutní forma srdečního selhání, tromboembolie, erytrémie.

Lék je pacienty dobře snášen a vzácně způsobuje nežádoucí reakce:

 • v případě rychlého podání závratě, křeče, arytmie, horečka a těsnění v oblasti injekce;
 • v případě nesnášenlivosti na složky léčiva - alergické reakce (vyrážka, svědění, podráždění, návaly kůže atd.).

Někdy vedlejší účinky ovlivňují trávicí trakt. Pacient může být narušen dyspeptickými poruchami: průjem, bolest břicha, zvracení, nevolnost, nadýmání atd.

V případě nedodržení doporučení instrukce o použití injekcí milgammy (dlouhá léčba, výrazný přebytek denní normy) se mohou příznaky vedlejších účinků zhoršit. Léčba se v tomto případě provádí symptomaticky.

Interakce léčiva se sulfátovými roztoky vede k rozkladu thiaminu. Produkty degradace této látky inaktivují působení jiných vitaminů. Při interakci s levodopou se snižuje její terapeutický účinek. Biologická aktivita vitamínu B1 se snižuje v přítomnosti mědi, stejně jako zvýšení pH nad 3. B12 je nekompatibilní s riboflavinem, solí těžkých kovů.
Pozor! V době léčby s drogami milgamma, vzdát se alkoholu. Pokud kombinujete injekce s alkoholickými nápoji, pak:

 • lék nemusí fungovat vůbec;
 • léčba nemusí být tak účinná, jak se očekávalo;
 • může dojít ke zhoršení zdraví a nežádoucích účinků.

Injekce Milgamma - od toho, co pomáhá?

Lék pomáhá zlepšit:

 • mikrocirkulační procesy;
 • tvorbu krve;
 • práce Národního shromáždění;
 • snižují bolest a nepohodlí při různých onemocněních nervové tkáně.

To se provádí působením složek ve směsi.

Thiamin, který se vstřebává ze střeva, se fosforyluje a převádí na thiamin trifosfát. Tato látka hraje důležitou roli v metabolismu sacharidů a v procesu nervových impulzů v synapsích. Je nutné nejen udržovat normální fungování NA, ale také řádné fungování srdce, cév a zažívacího systému. B1 hraje rozhodující roli ve strukturní integritě mozkových buněk.

Pyridoxin se podílí na metabolismu proteinů a částečně na metabolismu tuků a sacharidů. Látka je hlavním katalyzátorem pro syntézu mnoha neurotransmiterů NA. Vitamin má pozitivní vliv na periferní a centrální NS, zlepšuje kognitivní schopnosti a fyzický výkon, má tonizující účinek na NA.

Kyanokobalamin má antianemický účinek. Vitamin je nezbytný pro normální buněčný metabolismus, fungování NA, tvorbu krve. Ovlivňuje intenzitu bolesti, poskytuje mírný analgetický účinek.

Lidokain je lokální anestetikum, které potlačuje vedení impulsů bolesti podél nervových vláken. Má silný analgetický účinek, přispívá k rychlému snížení nepohodlí.

Injekce Milgamma - indikace pro použití

Lék je předepisován pro integrovanou léčbu neurologických poruch různých etiologií, například:

 • paréza obličejového nervu;
 • zánět zrakového nervu;
 • neuropatie;
 • zánět sympatického ganglionu;
 • léze nervového plexu ramene, krční, lumbosakrální dělení;
 • radikulární syndrom;
 • svalové křeče;
 • neurologické příznaky osteochondrózy: svalový spazmus, zánět spinálního nervu, lumboischialgie atd.

Milgamma injekce - na co je předepsáno?

Milgamma v ampulích se předepisuje v první fázi terapie, kdy pacient pociťuje těžké nepohodlí způsobené zánětlivými procesy, bolestí způsobenou neurologickými poruchami a také v případech, kdy je nutná rychlá absorpce léčiva. Parenterální cesta podávání poskytuje téměř okamžitý zásah aktivních složek do tkáně a v důsledku toho rychlý terapeutický účinek.

Orální způsob podávání léčiva ve srovnání s injekcemi má v tomto ohledu nevýhody, protože aktivní složky jsou částečně inaktivovány játry, v důsledku čehož dochází k pomalé a neúplné absorpci léčiv.

Milgamma analogy v injekcích

 • Kompligam B - přípravek obsahuje stejnou koncentraci a složení aktivních složek, proto je plnohodnotným analogem. Výrobce Sotex, Rusko. Průměrná cena 5 ampulí je 162 rublů. Maximální denní dávka přípravku Compligam je 1 ampulka s těžkým syndromem bolesti po dobu 10 dnů, pak se injekce provádí 1-2 dny až 3krát týdně.
 • Kombilipen - další plnohodnotný analog. Výrobce Pharmstandard-Ufavita, Rusko. Průměrná cena 5 ampulí je 165 rublů, 10 - 260 rublů. Při výrazných symptomech se injekce provádějí denně po dobu 5-7 dnů ve 2 ml, pak se po dobu 14 dnů podávají injekce v intervalu 2-3 dnů. Pokud

Věnujte pozornost! I přes podobné složení se může lišit účinnost a snášenlivost léčiv u různých skupin pacientů.

Podle návodu k použití, lék milgamma compositum není k dispozici ve formě injekcí - pouze ve formě dražé, stojí asi 700 rublů za 30 kusů. a 1300 pro 60 ks. Nástroj je zpravidla používán po léčbě injekcemi pro následnou dlouhodobou rehabilitační terapii. Složení léčiva se liší od milgamma v ampulkách: účinné látky jsou benfotiamin a pyridoxin.

Injekce Milgamma - cena

Průměrná cena léku závisí na počtu ampulí v balení, například v Rusku:

 1. 10 ks. - 450 rublů.
 2. 25 ks. - 1200 rublů.
 1. 10 ks. - 255 hřiven.
 2. 25 ks. - 700 hřivny.

Milgamma 5 injekční lahvičky - cena

Průměrná cena 5 lahviček roztoku milgamma pro intramuskulární injekci je 320 rublů v moskevských lékárnách.
V Bělorusku, řešení 2 ml x5 lze zakoupit za cenu 9,35 až 13,68 rublů, na Ukrajině - 159 - 205 hřivny.

Milgamma injekce - recenze

Návod k použití léku pro intramuskulární injekce milgamma je velmi jednoduchý, cena na Ukrajině a v Rusku je přijatelná, takže recenze z léků jsou pozitivní.

Milgamma Compositum intramuskulární injekce - analogy, ceny a recenze

Jak víte, vitamíny jsou velmi důležité látky pro každý organismus. Lidé je dostávají s jídlem nebo doplňují zásoby během nemoci pomocí multivitaminových komplexů zakoupených v lékárně.

Velmi často lékaři používají kombinaci vitamínů skupiny B v tabletkách a injekcích pro různá neurologická onemocnění. Jedním z těchto léků je milgamma. Stimuluje regenerační procesy nervové tkáně a napomáhá k dosažení pozitivní dynamiky při léčbě onemocnění kloubů a páteře.

Formulář vydání

Ampule Milgamma se vyrábějí ve 2 ml ampulích z tmavého skla. Každé balení obsahuje 5 nebo 10 ampulí.

Vlastnosti kompozice a farmakoterapeutická skupina

Složení injekčního přípravku "milgamma" zahrnuje následující složky na 1 ml roztoku:

 1. Hydrochlorid thiaminu (vitamin B1) - 50 mg.
 2. Pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6) - 50 mg.
 3. Kyanokobalamin (vitamin B12) - 500 mikrogramů.
 4. Lidokain hydrochlorid - 10 mg.

Složení "milgamma" zahrnuje vitamíny s neurotropním účinkem.

Při užívání tohoto léku je pozorováno:

 1. Snížení bolesti,
 2. Aktivace procesů mikrocirkulace,
 3. Zlepšuje se tvorba krve a práce celého nervového systému.

Příběhy našich čtenářů!
"Vyléčila jsem si bolest na zádech sama. Je to už dva měsíce, co jsem zapomněla na bolest v zádech. Ach, jak jsem trpěla, bolí mě záda a kolena, opravdu jsem nemohla chodit normálně. Kolikrát jsem chodila do zdravotních středisek, ale byly předepsány pouze drahé tablety a masti, z nichž nebylo vůbec možné použít.

A teď už uplynul sedmý týden, protože zadní klouby nejsou trochu rušeny, za den jdu do práce do dachy a jdu 3 km od autobusu, takže jdu snadno! Díky tomuto článku. Každý, kdo má bolesti zad, je třeba přečíst! "

Farmakologické vlastnosti hlavních účinných látek

Vitamin B1 (hydrochlorid thiaminu). Po vstupu této látky do těla probíhají fosfolační procesy. Výsledkem je, že se z vitaminu B1 získá karboxylát a thiamin trifosfát. A již se karboxylát jako aktivní metabolit účastní procesu metabolismu sacharidů, zlepšuje vodivost v nervech, a tak normalizuje funkci nervové tkáně.

S nedostatkem thiaminu v těle se hromadí metabolické produkty sacharidů a spouští se vývoj různých patologických stavů.

Vitamín B6 (pyridoxin) fosfoláty, stejně jako thiamin. V procesu jeho metabolismu vznikají látky, které se podílejí na dekarboxylaci aminokyselin.

Výsledkem je, že tělo produkuje velmi důležité mediátory:

Také vitamin B6 se podílí na metabolismu aromatické alfa-aminokyseliny tryptofanu. Kombinace thiaminu a pyridoxinu je velmi důležitá, protože zlepšují vzájemný účinek.

Vitamin B12 (kyanokobalamin) se podílí na takových životně důležitých procesech zlepšování syntézy:

 1. Nukleové kyseliny.
 2. Cholin.
 3. Kreatinin.
 4. Metionin.

Pomáhá také:

 1. Snižte bolest, která se vyskytuje u lézí periferního nervového systému.
 2. Projděte proces buněčného metabolismu.
 3. Zabraňte chudokrevnosti.

Kyanokobalamin, který se dostává do krevní plazmy, se váže na albumin, nehromadí se v tkáních těla, vylučuje se močí. Vzhledem k tomu, že má schopnost proniknout hemato-placentární bariérou, je vitamin B12 předepsán s opatrností během těhotenství.

Lidocain se používá jako součást přípravku pro lokální anestetický účinek, protože intramuskulární injekce tohoto komplexu vitaminů je poměrně bolestivá.

Farmakodynamika a farmakokinetika léčiva

Po injekci vitaminu B1 dochází k rychlé absorpci a uvolnění do krevního oběhu. Vzhledem k tomu, že distribuce vitaminu A v těle je nerovnoměrný proces a není dostatek zásob této látky, musí být dodávána pravidelně a denně.

Hydrochlorid thiaminu má schopnost proniknout placentární bariérou a hematoencefalickou bariérou a ledviny jsou zapojeny do procesu vylučování tohoto vitaminu. Akumulace v tkáních a buňkách těla se vyskytuje méně než u jiných vitaminů.

Pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6) je rychle distribuován po vstupu do systémového oběhu v těle. Přibližně 80% tohoto vitaminu se váže na plazmatické proteiny plazmy. Pyridoxin má v průběhu laktace schopnost procházet placentou k plodu a do mateřského mléka.

U lidí podléhá vitamin B6 oxidaci a tvorbě kyseliny 4-pyridoxinu, která se vylučuje ledvinami po pouhých 5 hodinách.

Hydrochlorid kyanokobalaminu (vitamin B12) tvoří transportní systém v důsledku vstupu do krevního oběhu a vazby na krevní proteiny. Absorpce vitamínů probíhá prostřednictvím jaterní tkáně a akumulace v kostní dřeni. Po odstranění kyanokobalaminu žlučem do střeva dochází k jeho absorpčním procesům.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Indikace pro použití

Ampule Milgamma se používají k léčbě:

 1. Neuritida.
 2. Neuralgie.
 3. Retrobulbární neuritida.
 4. Paréza nervu obličeje.
 5. Oblázky
 6. Neuropatie.
 7. Plexopatie
 8. Alkohol a diabetická polyneuropatie.
 9. Neurologické komplikace spinální osteochondrózy.
 10. Bolest svalů.
 11. Herpes infekce způsobená virem různých typů.
 12. Paréza nervu obličeje.
 13. Radikulární syndrom.
 14. Noční křeče.

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, lék "milgamma" velmi dobře studoval, počet kontraindikací je minimální.

Je zakázáno užívat lék pacientům:

 1. Se srdečními problémy (akutní nebo chronické srdeční selhání).
 2. Individuální nesnášenlivost vůči vitamínům skupiny B.
 3. Děti do 16 let.
 4. Těhotné ženy.
 5. Během laktace.

Dávkování a léčba

Na začátku léčby je nutné použít ampule ampule 2 x denně. Trvání léčby je 5 až 10 dnů. Pro udržení dosaženého výsledku se doporučuje provádět injekce 3x týdně. Průběh této léčby by neměl překročit 1 měsíc. Lékaři navíc předepisují použití "milgamma" ve formě tablet nebo dražé.

Během léčby musíte každý týden hlásit změny zdravotního stavu svému lékaři. Podle těchto výsledků lze rozhodnout, že se bude jednat pouze o tabletovou formu léku.

Lék musí být vstřikován hluboko do svalu. Stojí za to věnovat pozornost tomu, že během injekce je možná bolest.

Nežádoucí reakce

Ve většině případů je tato kombinace účinných látek dobře snášena, bez komplikací. Stává se, že po zavedení "milgamma" intramuskulárně se v místě injekce objeví reakce podráždění. To se projevuje zarudnutím a pocitem zvýšené hustoty v okolní tkáni. Reakce typu systému se objevují při rychlém zavedení a předávkování.

Zvažte možné nežádoucí účinky po užití léku "milgamma":

 1. Tachykardie (počet tepů je více než 90).
 2. Alergické reakce, dokonce angioedém.
 3. Porucha srdečního rytmu (arytmie).
 4. Bradykardie (srdeční frekvence menší než 60).
 5. Nevolnost
 6. Emetické nutkání.
 7. Svědění.
 8. Zvýšené pocení.
 9. Výskyt záchvatů.
 10. Závratě.
 11. Ztráta vědomí
 12. Dyspnea (dušnost).

Pokud se objeví jiné příznaky a reakce, je nutné informovat ošetřujícího lékaře o těchto skutečnostech. Bude schopen rozhodnout, zda bude pokračovat v léčbě milgamma, změnit dávkování, nebo úplně ukončit léčbu.

Předávkování a léčba projevů předávkování

Předávkování lékem "milgamma" cílevědomě nelze provést. Při použití velkých dávek dochází ke zvýšení nežádoucích účinků. V tomto konkrétním případě se užívání léčiva zruší a provede se symptomatická léčba. Pokud máte příznaky předávkování, je nutné v blízké budoucnosti kontaktovat nemocnici.

Funkce aplikace

Se zavedením roztoku "milgamma" intravenózně, musíte hlásit incident k lékaři a přijmout všechna nezbytná opatření k odstranění nežádoucích účinků.

Klinické studie o účinku tohoto vitamínového komplexu na schopnost řídit transport a další mechanismy nebyly provedeny, takže je užívání tohoto léčiva v tomto případě zakázáno.

Kombinované užívání alkoholu a lidokainu může vyvolat tyto nežádoucí účinky:

Také pití alkoholu během léčby léky zcela ruší pozitivní účinek léčby. Stojí však za zmínku, že tento lék odstraňuje pacienty ze stavu intoxikace alkoholem.

Interakce s jinými léky a jinými typy interakcí

Zvažte následující interakce hlavních složek léčiva a výsledky těchto procesů:

 1. Při míchání vitaminu B1 s roztoky, které obsahují sírany, dochází k úplnému rozkladu hydrochloridu thiaminu.
 2. B1 také ztrácí své léčivé vlastnosti v kombinaci s takovými látkami: acetáty, chloridem rtuťnatým, jodidy, uhličitany, vitamínem B2 (riboflavin), kyselinou taninovou, citrátem železitým amonným, penicilinem, metabisulfitem, fenobarbitalem, dextrózou.
 3. Aktivita hydrochloridu thiaminu se snižuje v přítomnosti mědi (dochází ke zvýšení katalytického procesu) a ke zvýšení pH média.
 4. Vitamin B6 (hydrochlorid pyridoxinu) snižuje účinnost levodopy, proto je jejich kombinované použití zakázáno.
 5. Pyridoxin také reaguje s cykloserinem, isoniazidem, penicilaminem.
 6. Kyanokobalamin (vitamin B12) ztrácí svou aktivitu v kombinaci se solemi těžkých kovů.
 7. Vitamin B2 v kombinaci se slunečním zářením působí destruktivně na vitamin B12.
 8. Kombinované použití norepinefrin, epinefrinu nebo sulfonamidů s lidokainem, který je součástí léčiva "milgamma", vede ke zvýšenému vlivu těchto látek na srdce.

Náklady a zobecněné hodnocení pacientů o injekcích Milgamma

Náklady na lék "milgamma" v ampulích v lékárnách v zemi je jiný.

Průměrná cenová politika je na úrovni:

 1. "Milgamma" 2,0 číslo 5 - 300 rublů.
 2. Milgamma 2,0 № 10 - 550 rublů.

Droga "milgamma" je na farmaceutickém trhu již dlouhou dobu a etablovala se na pozitivní straně. Odborníci a pacienti ho jednohlasně vybrali jako vůdce mezi komplexy vitaminů B.

Také si všiml jeho vysoké účinnosti v komplexní léčbě neurologických onemocnění. V kombinaci s nesteroidními léky, jako je Movalis, se rychlost nástupu požadovaného účinku zvýšila, symptomy projevů onemocnění se snížily. Pokud jde o vedlejší účinky, jejich častý výskyt nebyl pozorován.

Analogy léku "Milgamma"

Droga "milgamma" má analoga dovážená i domácí:

 1. Vitagamma 2,0 №5 80-140 rublů.
 2. Binavit 2,0 №5 120-145 rublů.
 3. Kombilipen 2,0 №5 140-230 rublů.
 4. Splňuje B 2.0 № 10 260 rublů.
 5. Neyrobion 2,0 № 3 170-200 rublů.
 6. Neurubin 2,0 № 5 100-120 rublů za balení.

Co je lepší - injekce nebo analogy?

Vzhledem k tomu, že „milgamma“ je komplex vitamínů, a ne jediný lék, je počet injekcí 3krát nižší než při samostatném použití vitamínů B1, B6 a B12. To je velmi výhodné pro pacienty, kteří nemají rádi injekční formy uvolňování léčiva.

Vhodně zvolená dávka hlavních účinných látek tohoto léčivého přípravku naznačuje pouze jedno použití denně. Aby byl účinek co nejrychlejší, je nutné v ampulích použít "milgamma" a tabletová forma tohoto léku je předepsána ke konsolidaci pozitivního výsledku léčby.

Hlavní a jedinečnou kvalitou „milgammy“ je schopnost měnit ampule na pilulky nebo pilulky, což umožňuje získat co nejvýraznější klinický efekt a prodloužit remisi tak, jak je to jen možné. Při použití vitamínů skupiny B se vyskytly stížnosti na konkrétní bolestivost injekcí. Výrobci milgamma vzali tato přání v úvahu a zahrnuli lidokain do přípravku, což umožňuje, aby injekce byla co nejbolestnější.

S ohledem na všechny tyto výhody, závěr naznačuje, že tento lék je mnohem lepší než jeho levnější protějšky.

Čím déle jdete se začátkem léčby, hledejte výmluvy ve formě ceny léku, tím více se problém zhorší. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku nezanedbávejte doporučení lékaře, pečlivě je sledujte a dlouho očekávaný výsledek nebude trvat dlouho.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.