Image

Alergie Byliny

Alergie je běžným onemocněním. Každý rok se počet lidí trpících astmatem, pollinózou, potravinovými alergiemi. Navzdory skutečnosti, že rostliny často způsobují problémy s kvetením, existuje mnoho léčivých, přirozených dávkových forem na bázi rostlin, které mohou zabránit vzniku alergických reakcí.

Léčba bylinné alergie

Alergie bylinná terapie v poslední době získává na popularitě a je to logické vysvětlení:

 • Staletá zkušenost předků potvrzuje účinnost lidové terapie.
 • Přírodní složky nepoškozují tělo a při správném použití nezpůsobují vedlejší účinky.
 • Fytoterapie je levnější než léčba.
 • Existují rostliny, jejichž použití je rychlejší než u chemikálií.

Účinek léčivých rostlin je následující:

 • Exacerbace se vyskytují méně často.
 • Zlepšuje účinek léků.
 • Zlepšete bariérovou funkci těla.
 • Prodloužení remise je prodlouženo.
 • Toxiny jsou eliminovány.
 • Pravděpodobnost bočních odchylek od silných léků se snižuje.
 • Vývoj negativních symptomů se zastaví.
 • Zlepšuje celkový stav těla.

Při volbě metod alternativní terapie je důležité se poradit se svým lékařem, protože mohou být kontraindikovány.

Bylinná léčba Nevýhody

 • Léčivá látka jakéhokoli původu není vhodná pro každého.
 • Alergie musí zahájit bylinnou léčbu alergií se zvláštní péčí a pozorovat reakci těla.
 • Léčba předepsaná sama sebou může oddálit okamžik uzdravení na neurčito, zhoršit situaci.
 • Ne vždy levnější znamená lepší. Negramotný přístup k léčbě může poškodit.

Než se uchýlíme k léčbě pomocí alternativní medicíny, je nutné podrobněji prostudovat seznam bylinek, jejichž účinek byl testován a široce používán lékaři při komplexní léčbě alergií. Zvláště účinné bylinky z alergií na kůži. V některých případech je možné se vyhnout použití chemických léků. Nicméně, přes bezpečnost léčby, mnoho lidí může být alergické na bylinu, kterou si vybrali k léčbě.

Heřmánek

Rostlina se po staletí aktivně používá k léčbě kožních onemocnění. Pro alergie použijte infuzi, kterou přidejte do lázně, nebo aplikujte navlhčené ubrousky do postižených oblastí. Stojí za zmínku, že heřmánek je účinný pro alergické projevy bez známek dermatitidy.

Pro přípravu infuze se sbírka květů heřmánku (1 polévková lžíce L.) kombinuje s vroucí vodou (1000 ml), nechá se stát (30 minut). Konzumujte před jídlem (1 polévková lžíce L. třikrát). Infuzi můžete užívat pouze tehdy, pokud není alergie na heřmánek.

Lékořice

Kořen lékořice - zdroj glycerolu, který má příznivý vliv na krevní oběh, eliminuje zánětlivé procesy. Používá se jako antiseptikum. Stimuluje nadledvinky a není zdrojem toxinů. Konzumujte glycery třikrát denně před jídlem (30 min.). Doporučená dávka je 0,05 g.

Glycera je součástí farmaceutické 2% emulze. Tento formulář je vhodný pro pleťové vody. Léčiva založená na lékořice, používaná jako expektorant pro bronchitidu a sinusitidu. Jezte před jídlem, třikrát denně (20 kapek).

Yarrow

Pomalu se používá řebříček z alergie, má nesporný účinek na zmírnění symptomů všech typů alergií. Použití infuze barvy rostliny, můžete se zbavit senné rýmy. Při aplikaci zevně vyhlazuje podráždění očí a pokožky. Díky fenolům přítomným ve struktuře řebříčku mají produkty na bázi rostlin antiseptické a antibakteriální vlastnosti.

Chcete-li připravit, vezměte si květiny (1 lžička), kombinovat s vroucí vodou (300 ml), udržované v teple po dobu 1 hodiny. Konzumujte ráno a večer před jídlem (150 ml). Infuze by měla být předehřátá na pohodlnou teplotu.

Rostlina je jedinečná a kromě svých antialergických vlastností napomáhá odvar ze suché nebo čerstvé kolekce příznakům revmatismu a dává dobrý výsledek při léčbě scrofula.

Dědictví

Mnoho století přecházelo z generace na generaci tradice koupání novorozenců v podnosech s přídavkem struny. Rostlina se již dlouho používá k léčbě alergických příznaků kůže a nekožní povahy.

Interní příjem infuzní sekvence po dlouhou dobu (1-3-5 let) eliminuje alergie. Používá se jako čaj po jídle. Znakem, že sbírka neztratila své užitečné vlastnosti, je zlatá barva infuze. Je to důležité! Zelená neprůhledná infuze se známkami zákalu, není vhodná pro použití. Příprava infuzí a čajů prováděných pouze z čerstvé kolekce. Taková tráva není nakupována pro skladování.

Pro koupání děti si vezmou sérii lékáren (3 lžíce), zkombinují se s vroucí vodou (1000 ml), inkubují se hodinu. Přidejte do vodní lázně pro úpravu vody.

Máta peprná

U některých typů alergií se máta peprná dobře osvědčila. Je zvláště účinný při dermatologických projevech působení alergenu. Kromě toho je to přírodní sedativum, které je důležité pro lidi s alergiemi, a máta je účinným antiseptikem.

Pro přípravu dávkových forem používajících stonky a listy. Může se jednat o suchý sběr a čerstvě sklizené rostliny. Živé rostliny jsou účinnější, protože v nich jsou plně zachovány cenné látky: ethery, vitamínové komplexy, mikroelementy.

Infuze máty peprné se připravuje následujícím způsobem: Mátová bylina (1 lžíce) se smíchá s převařenou vodou (200 ml), inkubuje se (30 minut). Konzumujte před jídlem po dobu 30 minut. (1 lžička l.) - třikrát.

Luční jetel

Důležitou součástí jetel luční je šťáva. Je extrahován z čerstvě sbíraných květenství rostliny. Extrakt, lisovaný z rostliny, je neuvěřitelně účinný při zánětu spojivek, vyvolaném působením alergenu. Pro oční instilaci aplikujte šťávu v čisté formě. Před zákrokem opláchněte povrch očí vodou při příjemné teplotě.

Je to důležité! Sběr jetele z alergií pro terapeutické použití by měl být prováděn na místech vzdálených od silnice, rostlin, nadměrných davů. Terén musí být bezpečný z hlediska radiace.

Fialová trikolor

Málokdo ví o vlastnostech "Anyutkiny peepholes", odstraňuje nepříjemné příznaky alergií z povrchů kůže. Fialová se používá k přípravě infuze a používá se pro pleťové vody, tření kůže a koupání. Při svědění a podráždění se po použití léčivé látky urychlí regenerační procesy.

Chcete-li připravit infuzi, musíte si vzít sušené květy fialové lékárny (3 lžíce L.), kombinovat s vařenou vodou (1000 ml). Udržet hodinu - jeden a půl.

Rosemary

S výskytem kožních onemocnění, svědění, pomáhají koupel se zavedením tinktury divokého rozmarýnu. Pro lázeň se připraví 1000 ml léčivé látky. Pro hmatatelnější, rychlý výsledek, krém se doporučuje dělat na lokálních lézí, několikrát během dne. Tato procedura zklidňuje pokožku v místech zranění, zmírňuje zarudnutí, svědění a rychle regeneruje pokožku.

K přípravě lékové formy se použije sušený bylinný farmaceutický rozmarýn (3 lžíce), který se smíchá s převařenou vodou (1000 ml). Stůjte hodinu a půl.

Kopřiva je hluchá

Odvar z listů kopřivy má mnoho užitečných vlastností. Rostlina je antioxidant a může pozitivně ovlivnit složení krve. Přípravky připravené ze složek kopřivy, používané k odstranění toxinů a alergenů, jsou také účinné pro eliminaci zánětlivých ložisek.

Kopřiva lze použít jako čaj, pít šťávu na prázdný žaludek (50 ml), aby decoctions. Trvejte na drcených stoncích a listech ve víně (50 g), v kombinaci s vínem (500 ml) uchovávaným po dobu deseti let. Každý večer vypijte skleničku.

Průběh terapie se provádí dvakrát ročně s profylaktickým účelem alergických reakcí as obecným účelem posilování.

Pro alergické vyrážky a svědění je připravena mast. V lázni teplý vosk (2 lžíce), aby máslo (100 g) a sběr kopřivy v drcené formě (1 lžíce). Rovnoměrně aplikován na oblasti s lézemi (2 šťastné denně).

Kopřiva hluchá dobře odstraňuje alergické vyrážky vyvolané furunkulózou a ekzémy. Používá se také k prevenci krvácení.

Vlaštovčí

Rostlina má široké spektrum působení. Používá se v boji proti kožním onemocněním a patologickým stavům trávicího ústrojí. V jeho moci odstranit svědění, zánětlivé procesy. Má analgetické vlastnosti, protože obsahuje homohelidonin. V prevenci a léčbě alergických projevů je žvýkačka účinná, protože chrání tělo s přecitlivělostí na alergeny. Bojuje s vnějšími negativními faktory a eliminuje známky vnitřních (potravinových alergií).

Alergická kůže celandine zmírňuje příznaky alergie, které ovlivňují dýchací funkce. Helidonin ve struktuře rostliny eliminuje křeče a astmatické záchvaty - příznaky alergií. Také rostlina je diuretikum a eliminuje alergeny přirozeným způsobem. Flavonoidy jsou nepostradatelné pro atopickou dermatitidu, protože mají antivirové účinky.

Kalina červená

Rostlina se používá k léčbě mnoha patologií. Použití bobulí, listů, kůry, vyléčení nachlazení, zánětů urogenitálního systému. Pozitivním výsledkem je použití kožních lézí, vyrážek, krvácení, dysfunkce trávicího aparátu. Pro léčbu alergií jsou použitelné pouze mladé výhonky. Za zmínku stojí také vysoký obsah kyseliny askorbové v bobulích, která jim dodává antioxidační vlastnosti. Vitamin C je účinný v boji proti toxinům, což pomáhá vyhladit příznaky alergií.

Odvar mladých výhonků a bobulí léčí alergickou dermatitidu, zmírňuje svědění z alergií, zarudnutí, eliminuje zánětlivé zaměření. Je to vynikající přírodní lék na pomoc s ekzémy, furunkulózy a lupénky. Vzhledem k hodnotným látkám ve struktuře rostliny jsou bakterie zničeny, proces regenerace tkáně je urychlen.

Příprava: mladé výhonky jsou jemně rozdrcené (2 lžíce L.), v kombinaci s vařenou vodou (500 ml), pečené na mírném ohni (20 min), udržované hodinu a půl. Jezte dvakrát denně před jídlem (50 g). Výsledek je patrný po 2 dnech.

Pro alergická onemocnění dermis: kořen (50 g), chřadnoucí po varu (15 min.). Filtrujte a nalijte do lázně. Denní užívání takové lázně po dobu tří týdnů pomáhá hodně s alergickými kožními patologiemi.

Celer páchnoucí

Vonný celer se používá při nejrůznějších onemocněních, zejména v účinném kořeni, protože je nasycen ethery a bohatším složením užitečných látek. Infuze rostlin dobře eliminuje alergickou dermatitidu a kopřivku.

Vše ostatní celer voní - vynikající přírodní diuretikum, choleretic agent, má projímavý účinek, který přispívá k odstranění toxických sloučenin a strusky. Za zmínku stojí také pozitivní účinek základních rostlin na fungování myokardu.

Pro přípravu tinktury: rozdrcené fragmenty rostliny (2 lžičky L.) se spojí s chlazenou vodou (200 ml), inkubují se (4 hodiny). Použijte (50 g) před jídlem, třikrát.

Malá kachna

Lemna je malá - nejen sanitární pořádek vodních útvarů, ale je užitečná i pro léčbu lidí. Z ní se připravují různé formy léků: prášky, šťávy, tablety, odvar, tinktury, tinktury. Je to zvláštní pro okřehek:

 • Snižte horečku
 • Eliminovat zánětlivé procesy.
 • Zabraňte infekčním onemocněním.
 • Léčit respirační onemocnění, pokročilá chronická rýma (bronchitida, laryngitida, rýma).
 • Odstraňte chronický kašel.
 • Chcete-li se zbavit otravy po kousnutí hada, je to účinné antidotum.

Lemna je diuretikum, také vylučuje stagnující žluč a helminty. Účinné při léčbě nehojivých ran, hnisavých ložisek, varů, vředů, ekzémů. Pro alergiky je důležitý jako imunomodulátor.

Pro léčbu alergií jakékoli etiologie se připravuje: okřehek (1 polévková lžíce L.), kombinovaný s vodkou (200 ml), inkubovaný po dobu 14 dnů. Užívejte denně třikrát (15 uzávěrů). Zředí se vodou (50 ml).

Pro léčbu alergií u dětí se připravuje infuze vody: kachní tráva (1 lžička) se kombinuje s převařenou vodou (250 ml), inkubuje se 30 minut. Použití ve 2 dávkách. Infuze se vztahuje také na venkovní procedury. Mohou léčit vředy, vaří. Hnisavé rány.

Také pro terapeutické účely připravte prášek. Sušená okřehka se rozemele na jemnou frakci pomocí mlýnek na kávu. Domácí pilulky jsou připraveny z výsledné "mouky" - vhodný formulář pro vnitřní použití. Med se používá k formování kuliček (1: 1). Používá se pro profylaktické a terapeutické účely v případě alergií třikrát v jedné kouli.

Kulturní pivoňka

Rostlina pomáhá eliminovat alergickou rýmu. Za tímto účelem je suchá slupka rozdrcena na prachovou frakci a v této formě spotřebována do 20 minut. před jídlem. Denní sazba by neměla být větší než 4 tbsp. Já za den. Pediatrická dávka se snižuje o polovinu. Silný výtok z nosu prochází po 2 dnech. Děti mohou používat prášek smíchaný s medem nebo džemem.

Roztok mumie (tráva z alergií na pyl)

Mumiyo je jedním z nejúčinnějších prostředků, jak se zbavit alergií. Příprava terapeutického řešení není obtížná. Za tímto účelem se maminka (1 g) smísí s vodou (1000 ml). Doporučuje se konzumovat (100 ml) v kombinaci s mlékem s vysokým obsahem tuku. Dávkování dětí snížené na polovinu.

Rozpustení mumie z alergií v menším množství (na 100 ml), získáte vynikající prostředky pro vnější použití.

Alergické bylinné poplatky

Kombinace několika druhů bylin, můžete získat účinnější nástroj a rozšířit prospěšné vlastnosti dávkové formy. Pro léčbu jsou sestaveny účinné bylinky pro alergie, které berou v úvahu nezbytné kroky k existujícímu problému:

 • vzduch (50 g)
 • podběl (100 g),
 • Devět sil (50 g),
 • semena švestkového semena (150 g.),
 • divoký rozmarýn (100 g).

Všechny složky se smísí s převařenou vodou (200 ml), která se udržuje jeden den. Před jídlem použijte třikrát (3 lžíce).

 • borovice, sušená řepa, divoká růže (60 g),
 • bříza (750 g),
 • pelyněk (5 g), smíchejte, připravte 3 litry. ochlazená voda, inkubována po dobu 5 hodin.

K výsledné směsi se přidá aloe šťáva (200 ml), med (400 ml), koňak (150 ml). Uchovávejte v chladu ve skleněné nádobě. Použijte 1 polévkovou lžíci. Já před jídlem, třikrát.

Sbírka č. 3 (tráva pro alergii na prach)

Všechny složky kombinují:

 • psí růže (40 g),
 • pampeliška, sbírání centaury (20 let),
 • Hypericum z alergií (15 g),
 • přeslička (10 g)
 • kukuřičné stigmy (5 g).

Z celkové hmotnosti přijaté 2 lžíce. l, v kombinaci s vroucí vodou (500 ml). V termosce vydrží 7-8 hodin. Použijte třikrát před jídlem (100 ml). Kurz je určen na 5 měsíců.

Připojit všechny komponenty:

 • Hypericum, psí růže (ve 4 dílech),
 • kukuřice stigma a heřmánek (každá 1 hodina),
 • pampeliška (3 hodiny),
 • přeslička (2 hodiny),
 • centaury (5 hodin),
 • nalijeme vařenou vodou (200 ml), necháme stát přes noc.

Poté se vaří a inkubuje dalších 60 minut. Použijte třikrát třetí sklo. Terapie je navržena na šest měsíců s 7denní přestávkou po každých 30 dnech.

Kontraindikace bylinné medicíny

Zákaz používání léčivých bylin pro alergie existuje, pokud:

 • Nebylo zjištěno žádné vnímání a alergická reakce na jakoukoli složku dávkové formy.
 • Existuje laboratorní důkaz, že rostlina je alergen.
 • Při prvním příznaku alergie.
 • S alergií, která se vyskytuje v akutní formě.
 • S život ohrožujícími symptomy.
 • Alergické bylinky pro děti se používají pouze tak, jak je předepsáno lékařem.

Jakékoli změny vyplývající z použití lidových prostředků by měly být oznámeny lékaři.

Léčba alergie pro kojící matky s bylinkami

Ženy během těhotenství a během laktace by měly velmi pečlivě vybírat prostředky k léčbě jakýchkoliv nemocí, alergie v tomto případě není výjimkou. Během tohoto delikátního období je organismus náchylnější k agresivním vlivům vnějšího prostředí. Někdy přirozené, přírodní prostředky k odstranění nepříjemných symptomů jsou nejlepší volbou ve srovnání s antibiotiky, hormonálními léky a jinými toxickými léky.

S projevy alergenu na kůži je dovoleno používat odvar z dubové kůry pro tření, obklady. Za tímto účelem se sběr kůry (5 lžíce) smíchá s vodou (1000 ml), dušená na mírném ohni (15 min.), Nechá se stát 3 hodiny. Pro vnitřní použití je zobrazen odvar (100 ml), dvakrát denně před jídlem. Sběr dubové kůry zklidňuje, zmírňuje podráždění a zánět.

Pro ekzémy způsobené alergiemi na přírodní jevy nebo chemické čisticí prostředky lékaři doporučují otřít postižené oblasti jablečným octem a březovou mízou. Pokud se tento účinek nedosáhne do dvou dnů, měli byste vyhledat pomoc specialisty.

Léčba alergií bylin kojících matek vyžaduje podrobnou analýzu a kontrolu. Je přísně zakázáno, aby ženy předepisovaly léčbu sami.

Na závěr

Alergie nelze léčit, ale průběh onemocnění a symptomů může být značně zmírněn. Odvolání se na kompetentního specialistu, dietu, dodržování dávek, zahrnutí fyto nábojů do komplexní léčby, pomoc dostupným metodám prodloužení remise a zlepšení kvality života.

Léčba bylinné alergie

Někdy naše tělo překypuje na vnější podněty, které představují potenciální nebo skutečné ohrožení zdraví. To je alergie (chyba ve slově alergie byla provedena speciálně tak, aby lidé mohli získat správné informace, bez ohledu na to, jak to hledali), výsledkem přecitlivělosti organismu na různé látky a jevy rostlinného, ​​živočišného nebo chemického původu v našem prostředí. Tyto látky a jevy se nazývají alergeny.

Alergické příznaky - slzy, svědění a suchost v nosohltanu, katar. Výskyt alergických tendencí je často ovlivňován dědičnými faktory - zkoumejte historii rodinných nemocí - určitě najdete někde na rodokmenu alergického příbuzného.

Nejčastější původci alergie (alergeny)

Různé alergeny mohou mít jak přímý účinek, tak i účinek jiných alergenů.

Různá aktivita u různých lidí ve vztahu k různým skupinám alergenů je dána vlastnostmi imunitního systému určité osoby.

Zde je seznam nejčastějších alergenů:

Prach a roztoče, jejichž chitin pochva je aktivně alergická na domácí prach.

Alienní proteiny obsažené v dárcovské plazmě a vakcíny mohou způsobit alergie. Totéž platí pro drogy, jako jsou peniciliny, sulfonamidy, salicyláty, lokální anestetika.

Pyl rostlin, plísňové houby jsou pro tělo škodlivé s přecitlivělostí.

Pozornost by měla být také věnována možnosti, že některé potraviny budou působit jako alergeny a tím způsobovat alergie. V tomto seznamu jsou ořechy, mořské plody, vejce, luštěniny, mléko, obiloviny, citrusové plody, sezam, med.

Šest zvířat a účinky hmyzu a členovců - včely, vosy (jedy), šváby a klíšťata mohou způsobit násilnou reakci alergií.

Látky jiné než živočišného původu, jako jsou latex, sloučeniny niklu, také chemická činidla - čištění, mytí a další podobné látky - jsou alergické.

Některé pokojové rostliny mohou také způsobit alergické reakce. Tento pelargónie, prvosenka, měsíček, oleandr. Zde se může projevit alergie ve formě rýmy, fotofobie, bolesti hlavy, kožních onemocnění. Průběh onemocnění může být komplikovaný, když začnou záchvaty astmatu. S takovými rostlinami se musí rozdělit.

Dojemné oleander někdy způsobuje bolestivé podráždění kůže. Nedotýkejte se zbytečně listy a květy této rostliny, a pokud se to stalo náhodou, umyjte si ruce mýdlem a vodou, aby se umyl jedovaté oleander šťávy.

Správnou imunitní reakcí těla je vyvinout protilátky, které neutralizují alergickou reakci. Hyperreaction nebo příliš aktivní odpor organismu, jako reakce na potenciálně nebezpečnou expozici zvenčí, je alergie

Alergie může nastat s různou intenzitou, včetně možných a velmi těžkých forem, vést k šoku. Nezáleží na povaze alergenu - zvířecí chlupy, plíseň nebo pyl mohou mít stejný účinek. Je důležité, které části těla trpí alergiemi.

Při poškození dýchacích orgánů se může objevit bronchiální astma nebo alergická rýma (zánět nosní sliznice).

Když je zánět oka iniciován alergenem, vzniká zánět spojivek, zánět očních víček, abnormality v rohovce a další projevy charakteristické pro oční onemocnění.

Pokud je kůže poškozena, je možný otok obličeje, atopická dermatitida nebo kopřivka.

Když je do zánětlivého procesu zapojeno několik orgánů, onemocnění postupuje v závažnější formě, alergická reakce se vyvíjí rychle, což může vést k anafylaktickému šoku u pacienta.

Diagnózu alergického onemocnění může určit alergik. Předepisuje také diagnostiku a léčbu. Léčba alergií z vystavení prachu, pylu a zvířecím chlupům je především eliminace alergenu. Pokud jste alergičtí na léky, je léčba kontraindikována.

Místo toho by měla být léčba alergií prováděna tradičními metodami. To by samozřejmě mělo být vyloučeno z těch bylinných léků, na které má pacient alergickou reakci. Veškeré léčebné postupy, včetně lidové, se provádějí pod lékařským dohledem.

Bylinná medicína založená na použití bylin obsahujících azulen (především je to řebříček a pelyněk) je poměrně účinnou léčbou alergií. Azuleny mají protizánětlivou, antialergenní a bakteriostatickou aktivitu, na které je jejich použití založeno. Při ekzémech, urtikárii, bronchiálním astmatu, léčbě alergií se doporučuje provádět takové populární metody, jako je infuze běžného lékárenského heřmánku (z toho mimochodem, azulen byl poprvé vybrán v 15. století).

Kniha alergie recept

Heřmánek

Z infuze heřmánku, aby pleťové vody a koupele. K tomu, tři polévkové lžíce květin nalít vařící vodu a míchat, dokud se hmota stane homogenní kaše. Pak se nanese na čistý hadřík a aplikuje se na podrážděné oblasti těla.

Pro přípravu infuze nalijte sklenici vroucí vody 1 lžíce květin, zabalte a trvejte na 20-30 minut. Vezměte 1 lžíci připraveného léku 2-4 krát denně.

Lékořice

Amonná sůl kyseliny glycyrrhizové, která je extrahována z kořenů lékořice, nazývaných glycery. Snižuje propustnost krevních cév, má protizánětlivý účinek, stimuluje funkční aktivitu kůry nadledvin, je schopen snášet alergie a je netoxický (při užívání glycerolu nejsou pozorovány žádné vedlejší účinky). Užívejte 0,05 g třikrát denně půl hodiny před jídlem po dobu jednoho až dvou měsíců pro ekzémy a jiné alergické podráždění kůže. Pro externí ošetření se používá také 2% emulze glycerolu. Pro alergickou bronchitidu se aplikuje jako elixír jako vykašlávání, pětadvacet kapek třikrát denně. K tomu, odvar v množství 15 gramů lékořice kořen míchat ve 200 ml vody. Vezměte dvě dezertní lžíce čtyřikrát denně.

Yarrow

Má vynikající antialergický účinek. Odvar z listů je dobrý pro scrofula a revmatismus. Příprava infuze: lžíce sušených bylin usne ve 200 ml vroucí vody a dále se zahřeje k varu. Trvejte na 40 až 60 minutách. Filtrujte a vezměte 2 dezertní lžíce třikrát denně.

Z alergií

Když dětská diatéza platí odvar ze série při koupání a mytí.

Aby se zcela a spolehlivě zbavili alergií, je nutné pít jen čerstvý nápoj dědické byliny několik let po sobě. Je vařen jako čaj a používá se místo čaje nebo kávy. Trvat dvacet minut, pít bez dávkování. Zlatá barva infuze naznačuje její dobrou kvalitu. Blátivá nebo zelená barva infuze znamená, že série je nepoužitelná. Vezměte infuzi pouze čerstvě, neuchovávejte, nepřipravujte pro budoucí použití. Shromážděná struna se suší ve stínu. Briketovaný vlak není vhodný pro ošetření.

Máta peprná

Polovina šálku vroucí vody nalijte 10 gramů trávy, abyste mohli trvat 20-30 minut. Infuze použijte 1 lžíci 3 krát denně.

Jetel z alergie

Šťáva inflorescences jetel louka. Zvláště dobře použitelný při alergické konjunktivitidě.

Violet trikolorní (macešky)

Používá se při kožních alergiích. Pro léčbu je třeba přidat 1 litr infuze do vodní lázně. Pro lokální podráždění pokožky se tato infuze promyje nebo louhuje na svěděných oblastech.

Ledum z alergie

Infuze divokého rozmarýnu se používá pro vodní procedury pro kožní onemocnění. Při koupeli přidejte do lázně 1 litr infuze. Aplikujte při mytí nebo omývání postižené kůže.

Kopřiva je hluchá od alergie

Dvě až tři polévkové lžíce sušených, rozdrcených kopřivových květů neslyšících (yarnotki) nalijte 0,5 litru vroucí vody do termosky, trvejte na 1-2 hodinách, namáhejte a pijte půl šálku 4-5krát denně na alergickou vyrážku, ekzémy a vary jako čistící prostředek.

Krysař z alergie

Infuze, vyrobená z bylinky jarní, užívaná 2x denně, ráno a večer. Dva šálky vařící vody nalít jednu polévkovou lžíci bylin, trvají na čtyřech hodinách. Vezměte 50 až 100 g infuze.

Kalina červená proti alergiím

Pro ošetření aplikovaných ročních výhonků. Jemně nakrájejte. Je nutné nalít 1 lžíci výhonků se sklenicí vroucí vody, vařit 15 minut ve vodní lázni, nechat hodinu, kmen a pít jednu třetinu sklenice třikrát denně nebo půl skla 2 krát denně. Léčit 2-3 dny. Během této doby by měla alergie opustit pacienta.

Kamenitá kost

Litr vroucí vody nalijte 50 gramů kamenité kosti (kosti) a vařte čtvrt hodiny. K obraně, deformaci a nalití do lázně s teplotou vody 36-37 ° C. Koupele se denně berou denně dva a půl týdne. Po týdenní přestávce opakujte kurz. Používá se při alergických kožních onemocněních.

Ambrosia vs ambrosia

Tak se léčí alergie na ambrózii. Řez kvetoucích rostlin s květy, listy a stonek je rozdrcen s nožem. Potom 1 lžíce takto získané suroviny, nalijte 20 g studené vody, přiveďte k varu a vyluhujte po dobu 15 minut po vyjmutí z tepla. Poté se infuze filtruje a opije se na třetinu sklenice třikrát denně nebo půl sklenice dvakrát denně. Po 3 až 4 dnech přechází alergie.

Celer páchnoucí

Používá se pro alergickou kopřivku a dermatitidu. Brusné celer kořeny páchnoucí, vezměte dvě polévkové lžíce a nalijte sklenici studené vody, trvejte na 3-4 hodiny, kmen a pít třetí pohár třikrát denně půl hodiny před jídlem.

Čerstvě vymačkaná šťáva z celeru je velmi účinná. Pijte 1 lžíci třicet minut před jídlem třikrát denně.

Lemna malá proti alergii

Různé formy alergií jsou spolehlivě eliminovány pomocí tinktury a / nebo malého prášku okřehku. K tomu, jeden lžička umyté bylinky nalít 50 g vodky, vyluhovat po dobu 7 dnů, kmen, squeeze. Vezměte 15-20 kapek a rozpusťte je ve čtvrtině sklenice vody, 3x denně. Pokud mletý suchý duckweed v mlýnek na kávu, dostanete prášek. Směs se míchá v polovině s medem, kuličky o hmotnosti 1 až 2 gramy se vyvařují ze směsi. Take 1 míč 2-3 krát denně.

Calendula officinalis

Ošetření a příprava: 10 g květů měsíčku k nalití půl šálku vroucí vody, trvá na tom, zabaleno, 1-2 hodiny. Vezměte 1 polévková lžíce. 2-3 krát denně.

Pivoňka kulturní proti alergiím a rýmě

Chcete-li se zbavit těžké formy nachlazení, můžete použít prášek z kořenové hlízy Pivoňka kultivované. Osušte kůži, rozdrcte na prášek a vezměte si ji 20-30 minut před jídlem. Během dne použijte 3-4 lžíce prášku ve stejných dávkách. U dětí by měla být dávka snížena na polovinu. S realizací těchto doporučení, rýma zmizí za 2 - 3 dny. Chcete-li zlepšit chuť při užívání tohoto léku, děti mohou osladit, například s pomocí přidání džemu.

Řešení mumie

Velmi efektivní metoda. Rozpusťte v jednom litru vody jeden gram mumie. Vezměte půl šálku, pijte teplé mléko. U dětí od jednoho do tří let by dávka měla být poloviční, ve věku 4-7 let by dávka neměla překročit 70 ml. Vyrážka na kůži by měla být mazána silnější mumií roztoku - 1 g na 100 ml vody

Bylinné koupele

Zachraňuje svědění při kožní alergii. Pro přípravu odvar pro koupel, vezměte 2 lžičky byliny tripartitní řetězec, větší jarní, šalvěj, kořen kozlíku, květy heřmánku, a důkladně promíchejte. Z výsledné směsi bylin, aby se pět lžíce nalijte litr vařící vody. Bránit po dobu 30 minut, po které se filtruje a přidává do koupelny.

Byliny, které vám pomohou překonat alergie

 1. Rozdrcení 50 g kořene calamus, 100 gramů trávy podběl, 50 g kořene elecampus, 150 g osiva citrusového pelyněku, 100 g divokého rozmarýnu. Vařte 200 gramů vroucí vody a bráňte 12 hodin. Filtrujte a užívejte 4 krát denně, 2 lžíce. 20 minut před jídlem
 2. Smíchejte 60 g borovicových pupenů, 60 g sušené řepy, 3 šálky nasekané chaga (bříza), 5 gramů pelyňku, 60 gramů šípů. Tato kolekce nalijte 4 litry chlazené vařené vody. Ochraňujte odvar po dobu tří hodin, nalijte do nádoby s pevným víkem, vařte na nízké teplotě po dobu deseti minut. Přidejte 200 g aloe šťávy, 400 gramů medu a 200 gramů brandy na odvar. Důkladně promíchejte, nalijte do skleněné nádoby a vložte do chladničky. Vezměte jednu lžíci třikrát denně. Po deseti dnech léčby se množství léku sníží o jednu polévkovou lžíci a po dalších deseti dnech se obnoví počáteční dávka.
 3. Šípková skořice, ovoce 35,0 gramů. Dandelion officinalis, kořeny 20,0 gramů. Centaury malé, tráva 20,0 gramů. Hypericum perforatum, tráva 15,0 gramů. Přeslička pole, tráva 5,0 gramů. Stigma kukuřice 5,0 gramů. Směs se suší, naseká, vezme se dvě polévkové lžíce, večer se v termosce nalije 0,5 litru vroucí vody a další den se filtruje. U alergií si vezměte třetinu sklenice 3x denně, půl hodiny před jídlem. Trvání léčby je 6 měsíců, s každou desítkou denní přestávkou.
 4. Směs bylin bílý jeřáb (hluchá kopřiva) a meduňky. Používá se při kožních alergiích. Dobře promíchejte 100 g každé bylinky, přidejte 3 lžíce směsi, nalijte je do termosky se třemi šálky vařící vody. Nechte noc stát a napínat ráno. Během dne používejte dvě sklenice napary, půl sklenice 4krát denně. Použití skla napara pro obklady na postižených místech. Připravená směs bylinek postačuje pro jeden průběh léčby. Poté se zastavte na dva týdny a léčbu opakujte.

Masti, které pomáhají překonat alergie

Tato mast se používá pro alergická kožní onemocnění, která je obtížně léčitelná. Postupně roztavit tyto složky: včelí vosk; vnitřní tuky - skopové, vepřové, husí, kuřecí, kachní; oleje - krémová, vazelína, slunečnice.

Polovinu ještě teplého základu smíchejte s jednou částí dehtu a třením smíchejte s nasekaným mýdlem a koloidní sírou (jedna část každé složky), abyste dosáhli homogenní hmoty. Zásobník musí být utěsněn. Skladovaná mast na chladném místě. Aplikujte dvoutýdenní kurz, dokud se kůže neobnoví.

Všechny tyto recepty a doporučení jsou zobecněny a nejsou vázány na konkrétního pacienta s jeho jedinečným imunitním systémem. S pomocí lékařů by měl být výběr vhodné léčby pro Vás proveden empiricky.

Byliny pro alergie - užitečný doplněk hlavní terapie

Zkušenosti s bylinnou terapií byly nahromaděny, znásobeny a přeneseny z generace na generaci od té doby, co se člověk cítil jako racionální bytost.

Mezi léky, které nabízí tradiční (tradiční) medicína, samozřejmě existují recepty na léčbu alergií s bylinkami a odvarem.

Jsou poměrně účinné a velmi vzácně způsobují závažné nežádoucí účinky. Ale také musí být schopni používat, sledovat dávkování a brát v úvahu indikace.

Bylinná léčba - rozumná schůzka

Výhodou je přítomnost složek v bylinách ve formě, kterou tělo potřebuje. Ale musíme pochopit, že použití bylin nemůže vždy úplně porazit nemoc. Nejčastěji tato metoda pomáhá zmírňovat příznaky a předcházet komplikacím.

Použití rostlin pro alergie pomáhá:

 • snížit zánět očí, nosní sliznici, průdušky a zažívací trakt;
 • zvýšit účinek léků hlavní terapie a zmírnit jejich vedlejší účinky;
 • k čištění žaludku a jater toxinů, červů a protozoálních invazí;
 • odstranit svědění, otok a vyrážky na kůži.

Průběh užívání bylinných léků je určen na dlouhou dobu - od 3 do 6 měsíců. Tento přístup pomáhá postupně snižovat citlivost organismu na alergeny a připravovat se na období exacerbací.

Důležité připomínky, přání

Po zastavení akutního záchvatu můžete zahájit imunoterapii tradičními léčebnými metodami.

Projevy nesnášenlivosti vůči některým látkám se obvykle vyskytují po jejich opakované a dlouhodobé expozici. Abyste se vyhnuli závažným následkům, měli byste odstranit příčinu onemocnění a pak začít s léčbou tradičními léčebnými metodami.

Nezapomeňte, že bude úspěšný při získávání dostatečného množství vitamínů a minerálů. Hladina histaminu v těle je kontrolována vitamínem C. Přebytek histaminu se s jeho pomocí rozkládá na neutrální kyseliny. Se sezónní reakcí na jaře 4-6 týdnů před začátkem květu se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C.

V případě alergického otoku hrtanu, nosohltanu, asfyxie, neaplikujte samoléčbu, okamžitě vyhledejte lékaře!

Nejlepší rostliny pro eliminaci alergií

Pro snížení hladiny histaminu během exacerbace se doporučuje použít antihistaminikum antialergické bylinky a po zmírnění stavu - rostliny, které čistí krev. Pomáhají postupně odstraňovat všechny škodlivé látky z těla.

Byliny s antihistaminickým účinkem jsou bohaté na sloučeniny, které snižují hladiny histaminu, zmírňují zánět, mají antimikrobiální vlastnosti. Se sezónní reakcí se léky začínají brát předem. Nejužitečnější jsou:

 • posloupnost;
 • kopřiva;
 • heřmánek;
 • měsíček;
 • řebříček;
 • kořen lékořice;
 • společný motýl.

Rostliny na čištění pomáhají obnovit imunitu a stimulují žaludek, játra:

 • zázvor;
 • bazalka;
 • šalvěj;
 • kořen lopuchu;
 • malinový kořen;
 • odvar ze sušených šípků.

Pro začátek stojí za to vyzkoušet jen jednu bylinu. Ujistěte se, že jeho přenositelnost a účinnost, můžete začít používat jiné rostliny se stejnými vlastnostmi. Je tak snadné spočítat, které bylinky jsou alergické na konkrétního pacienta, aby s nimi nebyl žádný další kontakt. Alergické bylinky by neměly být používány, jinak vznikne ještě více problémů.

Formy dávkování pro zdravou reformu

Metody užívání drog. Byliny vařit a pít místo čaje, trvat na víně a dělat decoctions. Dělají masti, máchání, ždímání šťávy, koupání a zábaly z infuzí.

Při přípravě odvarů a infuzí je důležité dodržovat požadavky na skladování a použití.

Jakékoliv použití bylin musí být koordinováno se svým lékařem!

Použití pro různé alergické problémy

Když různé reakce používají různé rostliny. Volba závisí na identifikovaném alergenu, symptomech a primární léčbě. Za prvé, měli byste se zbavit nepříjemných faktorů, ale to není vždy možné, takže léčba se stává problémem.

Alergie na prach

Reakce na prach se často přijímá za studena. V důsledku toho, s nesprávnou diagnózou, mírná forma nemoci může vést k chronickému bronchiálnímu astmatu. Pokud je taková forma diagnostikována, pomůže vám například infuze a odvar z měsíčku a pampelišky, kopřivy, motýla;

 1. Sklenka vroucí vody pro dvě umění. lžíce měsíčku květů, trvat několik hodin. Vezměte obvyklou lžičku několikrát denně.
 2. 100 g květů pampelišky na 1/2 litru vroucí vody. Postav se asi deset hodin. Pijte půl sklenice před jídlem.
 3. Suchý surový máslo rozemele na prášek. Vezměte h. Lžíce 4 krát denně.
 4. Lžička stonků a kopřivy listy (sušené nebo čerstvé) ve sklenici vody. Vařte, ochlaďte, pijte na prázdný žaludek.

Pokud se tyto bylinky a formulace používají pro alergie na prach, lze se vyhnout závažným komplikacím.

Reakce pylu

Tato forma má sezónní charakter a začíná v době kvetení rostliny, na pylu, který je individuálně nesnášenlivý. Hlavní rozdíl oproti ostatním formám spočívá v tom, že pyl se hromadí nejen na sliznici dýchacích orgánů, ale také na očních bulkách, což způsobuje zánět spojivek. Dobrá pomoc v těchto případech, série, boky, malinový kořen, šalvěj a celer šťávy. Některé recepty používané v pollinosis:

 1. Lžička šňůry ve sklenici vroucí vody nechte stát hodinu. Můžete pít v libovolném množství.
 2. Sušené bobule divoké růže (40 g) trvají na čtyřech hodinách ve 200 g teplé vody. Pijte místo čaje po celý den.
 3. Malinový kořen (50 g) vaří 200 g vody na mírném ohni po dobu čtyřiceti minut. Pijte dvě čajové lžičky třikrát denně.
 4. Sušené šalvějové listy (20g) vaří, trvají na tom, až zcela vychladnou. Napětí a opláchněte nos jako chlad.
 5. Celerová šťáva pije 100 ml dvakrát denně před jídlem.

Příznaky na kůži obličeje a těla

Dermatitida, ekzém, léky toksidermiya se vyskytují nejen při styku s dráždivými látkami na kůži. Prvky, které způsobují reakci, se dostanou do těla s jídlem, léky, znečištěnými vzduchem. Jsou absorbovány do krve, kůže je ovlivněna zevnitř. U dospělých můžete věnovat pozornost následujícím receptům s použitím bylin proti kožním alergiím:

 1. 3 velké bobkové listy trvají 2 hodiny ve sklenici vroucí vody. Pijte ráno a večer.
 2. Na litr vroucí vody musíte vzít tři lžíce. lžíce fialové květy trikolorní. Trvejte na 2 hodinách. Lze použít pro koupele, vody a obklady.
 3. Nakrájený kořen (50 g) se vaří 15 minut ve vodě (1/2 l). Použití v obkladech a podnosech.

Zvláště nepříjemné podráždění a vyrážka na obličeji. Vyrovnat se s těmito projevy ukládat obklady a umýt vývar vlaku, kopru a jarní. Dobrého výsledku je dosaženo při použití heřmánku pro kožní alergie. Heřmánek má protizánětlivý účinek, takže pomáhá rychle odstranit podráždění. S ním můžete udělat vývar a umýt, platí po určitou dobu. Z alergií na obličeji můžete použít mast s rostlinami:

 1. Roztaví se 50 g vazelíny, přidá se umění. lžíce měsíčku květiny. Připravená mast se aplikuje na kompletní čištění.
 2. Zahřejte včelí vosk (2 lžíce), přidejte olej (100 g) a nasekanou kopřivu, vysušte a lépe zachytíte (1 lžíce). Aplikujte na pokožku obličeje až do vymizení alergií.

Potravinové alergie

K výběru bylin pro potravinářské alergie je třeba přistupovat s velkou opatrností. Některé složky v nich mají vysokou alergickou aktivitu. Šťávy z cibule a listů pampelišky pomáhají, odvar z kořene lopuchu a kořen deviacela:

 1. Mleté a vymačkané čerstvé pampelišky listy. Zředěný džus 1: 5. Pijte podle umění. Já za den.
 2. Smíchejte se studenou vodou v poměru 1: 5 jemně nasekané cibule. Pijte chlazené 50 ml 4krát denně.
 3. Na litr vody vezměte 3 lžíce odnoží lopuchu, vařte na mírném ohni asi půl hodiny pod víkem. V hotové odvar, můžete hodit trochu koření koření. Pijte 2 týdny na 3-4 sklenice denně.
 4. 15 gramů suchých kořenů elekampanu nalijte sklenici vroucí vody, zahřívejte 15 minut na mírném ohni, po ochlazení přetáhněte. Pijte lžíci třikrát denně po dobu jednoho měsíce, poté opakujte průběh po třech týdnech.

Řebříček, heřmánek a posloupnost

Pro léčbu většiny alergických reakcí s použitím série, heřmánkové lékárny a řebříčku.

Řádek z alergií je populární, protože má antihistaminikum, svíravý, analgetický, antiseptický účinek.

Zmírňuje opuch a zánět kůže a sliznic. K přípravě infuze je odebráno 300 ml horké vody v jedné malé lžičce bylin. Trvejte na teple, pijte 150 ml na prázdný žaludek ráno a večer. Omyjte si oči roztokem nebo použijte obklad.

Heřmánek - snad nejoblíbenější léčivých bylin.

Jeho použití k léčbě pomáhá rychle zmírnit zánět a zničit mikroby v těle.
Udělat komprimaci a infuzi může být následující:

 1. Půl šálku trávy zalijeme vroucí vodou, počkejte, až květy vytvoří homogenní hmotu, lehce ji vymačkejte, položte na vrstvu gázy nebo lněné tkaniny, zabalte obálku, položte na postiženou kůži.
 2. Připravit infuzi na stůl. lžíce heřmánku si litr horké vody, trvejte na hodině teplé. Pijte jednu lžičku před jídlem.

Série je nejuniverzálnější léčivá rostlina. Má složky, které odstraňují téměř všechny typy alergií. Má antihistaminikum, diaforetické, diuretické vlastnosti. Zmírňuje zánět a otok. Obnovuje metabolismus a je velmi široce používán:

 • ze série se vyrábí infuze, tinktury, dekory;
 • vyrábějí masti a vody, obklady a koupele;
 • řada vstupuje téměř do všech bylinných přípravků;
 • doporučeno pro alergické reakce u těhotných a kojících žen.

Vlastnosti léčby dětí

Pro nejmenší se většina léčivých rostlin nepoužívá. Pokud má dítě podezření na alergie, musí být pečlivě vyšetřeno. Léčbu lze zahájit až po svolení lékaře.

Rychle lokalizuje příznaky heřmánkového čaje: Čl. Já na sklenici horké vody. Doba vyluhování - až 30 minut. Pijte jedno umění. Já 3 krát denně.

Koupele s přidáním série vhodné pro téměř všechny děti, včetně kojenců. Koupání ve vaně s provázkem pomáhá snížit svědění, vyrážky a zarudnutí: pro koupel si vezměte a přidejte do litru vroucí vody 8 obyčejných lžiček. Koupání netrvá déle než 15 minut.

Pokud dítě potřebuje užívat lék uvnitř, nezapomeňte:

 • léčba by měla začít až po uvolnění akutní fáze;
 • infuze nebo čaj k vaření před použitím;
 • používat současně ne více než 3 rostliny, které nejsou přesně identifikovány alergie;
 • zahájit léčbu několika kapkami infuze nebo odvarem; v nepřítomnosti negativní reakce může být dávka zvýšena na normální.

Léčivé poplatky za prospěšná řešení

Využití poplatků za alergie zvyšuje podíl účinných látek potřebných pro léčbu. Někdy je to dlouhodobé použití umožňuje zcela porazit nemoc. Zde jsou některé bylinné bylinné recepty:

 1. Vezměte 20 g drcených listů posloupnosti, centaury, sušených květů heřmánku, měsíčku a sušených listů máty. Naplňte malou lžičku sběru, trvejte jednu hodinu a pijte půl sklenice třikrát denně po dobu tří týdnů.
 2. Smíchejte 20 g žampionů, heřmánkových květů, kořenů kozlíku, třezalku tečkovanou, šalvěj a vařte s jedním litrem vroucí vody.
 3. Smíchejte 40 g sušených šípků, 20 g nasekaného pampeliškového kořene, 20 g listů centaury, 15 g Hypericum, 10 g pole; nalijeme 500 ml vroucí vody s 1/2 šálku sběru, necháme 8 hodin v teple; pít 100 g půl hodiny před jídlem 4-5 měsíců s přestávkou jeden týden.

Při výběru, které bylinky pomáhají s alergiemi pro konkrétního pacienta, je důležité zvážit jejich stav, kontraindikace, alergie na bylinné šťávy a další faktory. Existuje mnoho receptů na bylinné léčby. Hlavní věc je brát vážně výběr vašich prostředků, nezapomeňte na konzultace s lékaři.

Recepty alergie

Yarrow je skvělý pomocník v boji proti alergiím

Yarrow je jednoduše vytvořen pro léčbu alergií. Má protizánětlivé vlastnosti a ničí patogenní flóru.

Yarrow může být použit jak venku, pro léčbu ran, vyrážek, vředů, a vzít dovnitř.

Je nutné vařit strmou infuzi listů a květů této rostliny jednou denně (první polévková lžíce na 200 g) a vypít 2 polévkové lžíce před jídlem (je to možné více). Stejná infuze může kloktat, vštípit nos.

Pro pleťové vody, aby se kaše, pre-mleté ​​trávy na mlýnek na kávu a ředí horkou vodou. Nasaďte čistý hadřík a naneste na poškozené místo.

Pokud náhle zjistíte, alergie v otevřeném poli, můžete si vzít listy nebo květy řebříčku, žvýkat (za účelem broušení) a aplikovat výslednou hmotu na poškozené oblasti.

Heřmánek pomáhá zmírnit příznaky alergie

Heřmánek lékárna je nejznámější antialergenní rostlina, pokud na to samozřejmě nejste alergičtí.

Heřmánek díky svému složení dezinfikuje, zklidňuje, znecitlivuje a obnovuje sílu. To jsou příznivé vlastnosti této rostliny, které jsou velmi užitečné při léčbě alergií. A heřmánek zlepšuje a čistí dech. Její vývar může pohřbít nos a kloktat. A pokud náhle někde v přírodě začne alergická rýma, může být do nosní dírky vložen květ heřmánku (žlutý střed, bez bílých okvětních lístků), jen pozor, aby nedošlo k ucpání dýchacích cest.

Lékárna heřmánku lze zakoupit v lékárně, od přátel bylinkářů, nebo sbírat samostatně. Může být opilý jako čaj, vaření nebo přidávání do obvyklých nápojů. Můžete provést infuzi. K tomu, nalijte horkou vodu na horní lžíci bylin v šálku 250g. vzít lžíci 3 krát denně.

Doporučuje se vyrábět obklady z heřmánku, které pokrývají poškozenou pokožku. K tomu sekejte trávu v mlýně na kávu a přidejte horkou vodu, abyste vytvořili kaši, která se aplikuje na hadřík a použije.

Alergie Byliny

Alergie je jednou z nejčastějších chorob u nás. Rozvíjí se, když selhává imunitní systém a vnímá některé neškodné látky jako škodlivé faktory (pyly rostlin, roztoče, zvířecí lupy, potraviny, jed hmyzu a chemické sloučeniny). Každý z těchto alergenů napadá lidské tělo svým vlastním způsobem. Tělo zahrnuje různé ochranné mechanismy (slzení, rýma, průjem). Alergie jsou tedy typem přecitlivělosti organismu. U zdravého člověka by takové reakce neměly být.

Alergie mohou využít různé druhy léčby. Je důležité vědět, že chemikálie (farmaceutická léčiva) nejsou nejlepším řešením. Pouze externě eliminují symptomy nemoci, nevyléčí hlavní příčinu a vedou k ještě závažnějším porušením imunitního systému. Dočasně potlačené fyzické symptomy se brzy vrátí.

Tyto poruchy mohou být zcela korigovány bylinami. Bylinná medicína používá rostliny s antihistaminiky a čistícími vlastnostmi. Pokud má pacient zhoršenou alergii, je nutné použít bylinky obsahující látky s antihistaminickým účinkem. Takové léky zmírní příznaky onemocnění. Pak pomocí rostliny na vyčištění krve odstraníme z těla alergeny. Je to pomalý proces, ale účinný.

Abychom vám usnadnili navigaci, rozdělili jsme byliny z alergií do několika podskupin. Vytvořte si vlastní strategii proti této nemoci!

Byliny s antihistaminickým účinkem

Byliny z alergií, uvedené níže, snižují produkci histaminu, zmírňují zánět, normalizují imunitní systém, čímž působí proti samotné příčině onemocnění. Pokud máte sezónní alergie, začněte je užívat 2 týdny před kvetením rostlin, které netolerujete. U všech ostatních typů onemocnění musí léčba začít po nástupu příznaků.

Bílé burberry

Nejoblíbenější bylina pro všechny typy alergií je butterbur. Studie ukázaly, že působí jako inhibitor leukotrienových zánětlivých mediátorů, které mimo jiné způsobují otok nosní sliznice. Existují vědecké důkazy, že účinnost butterburu při léčbě příznaků alergické rýmy je srovnatelná s účinností lékových antihistaminik. Rostlina zároveň nezpůsobuje nežádoucí účinky, jako je nadměrná ospalost, a proto ji mohou používat řidiči motorové dopravy a další osoby, pro které je důležitá rychlá práce mozku.

Nejjednodušší způsob, jak používat butterbur anti-alergie je prášek. K tomu, mlít v mlýnek na kávu suché kořeny nebo listy rostliny. V den, kdy budete muset tento prášek jíst 4 krát jednu čajovou lžičku, omyjte malým množstvím vody. Léčba pokračuje po dobu nejméně 1 měsíce, po které začnou užívat bylinky k čištění alergenů.

Můžete také připravit infuzi nebo odvar z butterbur. I zde, pokud je to žádoucí, použijte kořeny i listy (můžete je míchat). Sklenice vařené vody se smíchá s lžičkou drcených rostlin, trvají několik minut a pijí jednu porci 2-3 krát denně. Navíc můžete použít jiné bylinky, které pomáhají s alergiemi.

Keř perilla

V žebříčku nejefektivnějších rostlin je první místo obsazeno keřovou perilí. Chemikálie v něm obsažené mají silný čistící a protizánětlivý účinek. Infuze Perilla přináší velkou úlevu od všech typů alergií i v případě akutních symptomů. Další velkou výhodou této byliny je její rychlé působení. V případě alergického astmatu je to nesmírně důležité.
Existuje několik způsobů, jak používat perillu. Takže si můžete vzít odvar ze sušených listů (půl lžičky na 500 ml vody, vařit po dobu 5 minut). Stačí, když dospělý vypije dvakrát sklenici drogy dvakrát denně. Léčba pokračuje až do úplného vymizení nepříjemných symptomů.

Pokud jste alergický / á na kůži (kopřivka, atopická dermatitida), několikrát denně ji namažte olejem z peril. V případě alergické rýmy zřeďte olej mlékem nebo vodou (v poměru 1:10) a pohřbte v nose.
Pokud trpíte alergickým astmatem, alergickou bronchitidou nebo potravinovými alergiemi, vezměte si mléčný nápoj s perilárním olejem. Mléko zahřejte téměř do varu, vyjměte z ohně a přidejte lžičku medu a 10 kapek oleje z peril. Pijte malé doušky 2-3 krát denně.

Kopřiva

Kopřiva má protizánětlivé a antialergické účinky. Pomůže při léčbě senné rýmy, zmírní svědění kůže. Mimochodem, tato populární bylina pomáhá nejen z alergií, ale také z řady nemocí, které mohou způsobit zvýšenou citlivost. Posiluje imunitní systém a nervový systém.

Existuje mnoho způsobů použití kopřivy. Namísto čaje se vaří, připraví se bujon (v poměru lžičky na sklenici vody), vypije se šťáva (50 ml jednou denně na lačný žaludek) nebo se načerpá víno (50 g listů a stonků kopřivy na 500 ml červeného vína, trvá 10 každý den vypít malé sklenice). Taková léčba by se měla opakovat po dobu 2-4 týdnů každých šest měsíců - aby se předešlo alergiím a udržel se dobrý zdravotní stav.

Pro léčbu vyrážky a svědění, udělat kopřiva masti. K tomu zahřejte 2 polévkové lžíce včelího vosku ve vodní lázni, přidejte 100 g přírodního másla a 1 lžíci drcených rostlin (suché nebo čerstvé). Ochlaďte mast a aplikujte na postiženou kůži několikrát denně. Navíc můžete použít jiné bylinky, které pomáhají s alergiemi.

Hypericum

Léčba třezalkou tečkovanou pomůže zmírnit příznaky alergie v důsledku jejích antibakteriálních a antiseptických vlastností. Infuze této rostliny se doporučuje nejen užívat perorálně (150-200 ml 3-4 krát denně), ale také aby se z ní vyrobily obklady (pro boj proti vyrážce).

Příprava infuze: vařte litr vody v pánvi, přidejte polévkovou lžíci byliny z třezalky tečkované, přikryjte víčkem a vypněte teplo. Trvejte alespoň 30 minut, po které je lék připraven k přijetí.

Yarrow

Yarrow je další účinná bylina pro všechny typy alergií. Infuze květin této rostliny léčí sennou rýmu. Pokud je nástroj aplikován externě ve formě obkladů, může být zmírněno podráždění očí a kůže. Yarrow obsahuje fenoly, které mají antiseptické a antibakteriální účinky.

Takže k přípravě infuze, musíte změřit lžičku květin a vařit ve 300 ml vařící vody. Nechte lék vyluhovat na teplém místě po dobu 1 hodiny, pak ho napněte a vezměte 150 ml dovnitř ráno a večer na prázdný žaludek. Pokud plánujete dělat obklady pro oči a tělo, musíte nejprve zahřát infuzi na pohodlnou teplotu.

Cibule obsahuje quercetin - sloučeninu ze skupiny flavonoidů, která stabilizuje buněčnou membránu žírných buněk a brání jim v uvolňování histaminu. Můžete si vzít cibulovou slupku, čerstvou zeleninu nebo džusy.
K přípravě vývarů z cibule potřebujeme hrst surovin a 2 litry vody. Tento lék by měl vařit po dobu 10-15 minut, po které by měl být podáván po dobu 2 hodin, smíchán s medem a opilý místo čisté vody. Po 2 týdnech pocítíte léčivý účinek.

Pomáhá proti potravinovým alergiím a alergické bronchitidové šťávě. K tomu jemně nakrájejte cibuli a zamíchejte ji studenou vodou (v poměru 1: 5). Nástroj by měl být vložen do chladničky na několik hodin, pak vypít 50 ml 4krát denně.

Magnolia pupeny

Dobrá pomoc od alergií na ledviny Magnolia. Mohou být zakoupeny od bylinkářů, ale je nejlepší samostatně sbírat rostlinu tak, abyste věřili v její kvalitu. Ledviny by měly být oteklé, ale ještě ne plné.
Ze surovin připravil čaj. Denní dávka je 6-9 g suchých pupenů. Nalijte na ně vroucí vodu, nakreslete a vypijte trochu cukru nebo medu.

Bylinné poplatky

Léčba bylinnými přípravky přinese rychlejší účinek, protože budete užívat několik účinných látek najednou. Bylinkáři nejčastěji označují tuto sbírku:

 • Petržel kořen - 100 g;
 • Kořen celeru - 100 g;
 • Listy břízy - 50 g;
 • Tymián bylina - 50 g;
 • Travní pytel pastýřů - 50 g;
 • Květy měsíčku - 25 g.

Všechny složky musí být vysušeny a rozdrceny. Vařte je do termosky (lžíce na sklenici vody), odstraňte 2 hodiny a pijte místo čaje sklenici 2-3 krát denně. Chcete-li strávit jeden kurz proti alergiím, musí být tato sbírka opilá alespoň měsíc.

Dobré výsledky jsou získány ošetřením takovým sběrem:

 • Bylina koriandru - 100 g;
 • Sage Herb - 100 g;
 • Travní pytel pastýřů - 50 g;
 • Bobkový list - 25 g.

V litru studené vody přidejte lžičku sběru, dejte do vodní lázně, přiveďte k varu a vařte 5 minut. Každý den byste měli pít litr vývaru, léčbu, pokračovat po dobu 2-4 týdnů. Kromě toho můžete použít i jiné metody proti alergiím.

Pro těžké symptomy použijte tuto směs:

 • Tráva Grindel - 100 g;
 • Tráva - 100 g;
 • Listy máty - 50 g;
 • Kořen Butterbur - 50 g;
 • Tráva okurka - 50 g;
 • Semena černého kmínu - 25 g;
 • Bobkový list - 25 g;
 • Tymián bylina - 25 g;
 • Olše olše - 25 g.

20 g směsi se vaří v 1 litru vody (vaří se 10 minut) a během dne se vypije v malých porcích.

Byliny pro čištění alergenů

Poté, co jste byli léčeni na hlavní příznaky, je čas přemýšlet o očištění krve od alergenů. Doporučuje se kombinovat s vegetariánskou stravou. Vaše menu by se mělo skládat z velkého množství ovoce a zeleniny obsahujících vitamíny C a E. Také naturopathi doporučují používat koření (skořice, zázvor, kurkuma), mléčné výrobky, rostlinné oleje.

Ječmenná voda

Po dobu 14 dnů musíte pít ječmennou vodu. Pro jeho přípravu budete potřebovat 2 lžíce nerafinovaného zrna ječmene. Opláchněte je a přes noc nalijte 500-700 ml vody. Ráno dostanete denní dávku nápoje. Vezměte si to mezi jídla.

Mléčný nápoj

Dobrý čistí tělový mléčný nápoj. Musíte ho vypít každou noc před spaním po dobu 14 dnů. Recept: Zahřejte mléko téměř do varu, ve 200 ml nápoje, přidejte lžičku ricinového oleje a půl lžičky prášku kurkumy. Pijte v malých doušcích.

Slunečnicová semena

Krev je možné očistit pomocí slunečnicových semen. V noci nalijte 500 ml vody a vyčkejte až do rána. Po probuzení vypijte 250 ml tohoto nápoje, zbytek si vezměte během dne. Průběh čištění z alergenů by měl trvat 4 týdny. Opakujte to každých šest měsíců.

Lopuch

Lopuch - nejbezpečnější rostlina na čištění těla. Bohužel je podhodnoceno. Navrhujeme tuto situaci napravit a ověřit si zázračné vlastnosti lopuchu. Změřte 3 lžíce nasekaného kořene, smíchejte s litrem vody a vařte na mírném ohni po dobu 20 až 30 minut, pokryté víčkem. V připraveném vývaru vyhoďte špetku skořice nebo muškátového oříšku. Lopuch má hořkou chuť, takže můžete sladit odvar s medem. Doporučuje se pít 3-4 sklenice léku denně po dobu 2 týdnů.

Čistící směs

Aby bylo možné tělo dobře očistit a zapomenout na mnoho chronických onemocnění (včetně alergií), projděte si léčbu speciálním poplatkem od amerických bylinkářů. Zde je jeho recept:

 • 120 g kořene lopuchu (nasekané);
 • 80 g šťovíku (listy nebo celá rostlina) v prášku;
 • 20 g kůry červeného jilmu, v prášku;
 • 5 g kořenového prášku rebarbory.

Na litr vody musíte vzít 30 g této směsi. Přísady vařte na vysoké teplotě po dobu 10 minut, pak přikryjte víčkem a nechte na teplém místě, dokud nevychladne (nejlépe přes noc). Poté znovu zahřejte kapalinu, dokud z ní nebude proudit pára, vyjměte z ohně, ochlaďte a nalijte do sterilizovaných nádob. Produkt uchovávejte v chladničce.

Vezměte 30 - 50 ml vývaru dvakrát denně. Kurz skončí po vypití veškerého připraveného léku (asi 800-900 ml).

Napište do komentáře o své zkušenosti v léčbě nemocí, pomoci ostatním čtenářům webu!
Sdílejte věci na sociálních sítích a pomáhejte přátelům a rodině!