Image

Co když se kůže mezi prsty praskne a odlupuje se?

Pokud se kůže mezi prsty praskliny, pak je vysoká pravděpodobnost, že jste se potýkají s plísňovým onemocněním, které nebude jít pryč sám. A pokud přidáte do ran stále silné svědění a nepříjemný zápach, který je pozorován u 90% pacientů, pak si dokážete představit, o jaký druh nepohodlí se jedná. Ale je to vždy otázka houby mezi prsty na nohou nebo příznaky mohou být způsobeny jinými chorobami nebo obvyklým nedodržováním pravidel osobní hygieny? Zkusme na to přijít.

Důvody

Nejvíce nevinným důvodem pro popraskání kůže a odlupování mezi prsty je nesprávně zvolená obuv. Tento jev je typický pro dívky, které v závodě o módu mohou zanedbávat pohodlí a nosit úzké boty, které negativně ovlivňují nohu. Existují i ​​jiné důvody výskytu této choroby:

 1. Epidermofitiya noha. Velmi časté houbové onemocnění, jehož hlavními příznaky jsou praskliny v patách a mezi prsty, doprovázené silným svěděním, loupáním, zarudnutím a nepříjemným zápachem. V běžících formách mohou být postiženy destičky nehtů a rány mohou prasknout v krvi. Infekce se obvykle vyskytuje v lázních, tělocvičnách a veřejných sprchách.
 2. Zastavení rubromykózy. Je to také velmi častá plísňová infekce lokalizovaná mezi prsty na nohou, na patách a nehtových destičkách. Hlavními příznaky jsou pálení, pláč, praskliny a svědění v oblasti interdigitálních záhybů. V pokročilých případech může dojít k odlupování kůže a krvácení v oblasti lézí. K infekci dochází po osobním kontaktu s pacientem a přes koupelnové doplňky.
 3. Kandidóza. Velmi vzácně, ale stále existují případy, kdy se kvasinkové houby šíří z genitálií a sliznic na nohy a nehty. Projevy kandidózy jsou doprovázeny suchostí kůže, která se neustále praská a leze. Mezi prsty na nohou a na záhybech nohy se tvoří bolesti.
 4. Alergická reakce. Často nevidíte projevy ekzému nebo kontaktní dermatitidy na nohou, a to se děje zejména u malých dětí. Alergeny mohou být syntetické boty nebo ponožky. Výrazné symptomy - výskyt mnoha malých puchýřů v mezizubních záhybech a na nohou, pálení, zarudnutí a svědění.

Je také nemožné vyloučit možnost loupání a ran mezi prsty v důsledku hyperhidrózy chodidel nebo nadváhy. Dokonce i avitaminóza může vést k tomu, že kůže v místech záhybů na noze může prasknout.

Prasklá kůže mezi prsty na fotografii

Diagnostika a léčba

Je velmi obtížné nezávisle určit příčinu prasklin mezi prsty a na noze, protože ani zkušení dermatologové nemají vždy celodenní vyšetření, aby okamžitě provedli přesnou diagnózu a například odlišili nohy sportovce od ruberitidy. Pokud příznaky nezmizí do 2-3 dnů, a rány jen zvětší velikost, pak je lepší, aby self-léčit a domluvit si schůzku s dermatologem.

Epidermofitiyu nohy v počáteční fázi lze vyléčit pomocí místních přípravků, jako jsou: t

 • Klotrimazol - 3 krát denně po dobu 7-10 dnů;
 • Terbinafin - 2x týdně;
 • Mikonazol - 2 krát během 1 týdne.

Kombinace imidazolových mastí a hydrokortizonu. V pokročilých stádiích nebo rizikových pacientech lze systémovou terapii předepisovat pomocí moderních syntetických antifungálních léčiv.

Rubromykóza chodidel se obvykle léčí pomocí antimykotických lokálních činidel:

 • krém nizoral;
 • mast Mycozoral;
 • Batrafenův roztok a mast;
 • krém a roztok Exoderil, atd.

Bez ohledu na typ houby je předpokladem úspěšného uzdravení:

 • Zpracování a dezinfekce obuvi;
 • Praní prádla (ponožky, listy);
 • použití prášku a prášku;
 • odmítnutí návštěvy veřejných sprch, bazénů a koupelí v době ošetření;
 • na sobě jen boty a pantofle.

Chcete-li se zbavit kandidózy na nohou, můžete použít azolové a triazolové antimykotické léky:

Pokud jsou praskliny a loupání mezi prsty způsobeny hyperhidrózou nohou nebo alergickou reakcí, je třeba léčit základní onemocnění. Mnoho lékařů tvrdí, že lidé, kteří mají problémy s nadváhy a těžkými pocení nohou, jsou několikrát častěji vystaveni hyperhidróze a plísňovým onemocněním.

Proč se kůže mezi prsty zlomí: příčiny a léčba doma

Trhliny mezi prsty - nepříjemný kosmetický defekt. Úspěch při řešení problému je možný až po diagnóze. Porušení integrity kůže často signalizuje poruchy těla a produkty péče o ně nestačí.

Příčiny praskání mezi prsty

Příčinou je fenomén, při kterém kůže na prstech praskne a bolí, může být vliv vnějších i vnitřních faktorů. Ve všech případech, kdy pečlivá péče nefunguje, je nutná návštěva u lékaře.

Neškodné praskliny mezi prsty nohou mohou být počátkem fatálních komplikací.

Externí

Mezi vnějšími faktory jsou relevantní:

 1. nepohodlné těsné boty ze syntetických materiálů;
 2. nedostatek hygieny a péče o nohy;
 3. agresivní expozice životního prostředí během teplého období;
 4. trauma a mikrodamapy kůže chodidel v důsledku chůze naboso;
 5. infekce plísňovou infekcí.

Po zjištění příčin, proč se kůže mezi prsty zlomí, je nutné přijmout neodkladná opatření k odstranění problému. Čím dřívější terapeutická opatření začínají, tím větší jsou šance na úplné vyléčení trhlin.

Chcete-li se vyrovnat s houbou nohy, není dostatek nezávislého úsilí. Komplex opatření předepsaných dermatologem po objasnění diagnózy.

Léze houby se často vyskytují po návštěvě veřejné lázně nebo bazénu. Vyhněte se infekci pomocí gumové obuvi a ošetření kůže na nohou antifungální masti pro preventivní účely. Snížená reaktivita zvyšuje pravděpodobnost výskytu plísňových onemocnění.

Vnitřní

Poruchy v těle vedou ke skutečnosti, že kůže na prstech se odlupuje a praskliny.

Při přetrvávajících relapsech je třeba vyloučit následující onemocnění:

 • endokrinní systém (diabetes mellitus, patologické změny ve štítné žláze);
 • trávicí trakt (gastritida);
 • žíly a tepny dolních končetin.

Kůže na prstech a podešev je poškozena (zejména často mezi malým prstem a 4. prstem nohy), pokud tělo trpí nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů. Negativně ovlivňuje stav kůže nedostatek retinolu a tokoferolu, zinku.

Důvod k prasknutí kůže na prstech by měl být identifikován co nejdříve. Uvedený proces způsobuje nejen porušení integrity kůže a jejího odlupování, ale také ulceraci hlubších vrstev. V závažných případech se může v dolní končetině vyvinout gangréna.

Mechanismus patologie

Vnější nebo vnitřní faktory vedou k zhoršenému krevnímu oběhu a degenerativním procesům v epidermis. V důsledku tohoto odlupování se pozorují buňky vnější vrstvy kůže. Hladina kyslíku vede k porážce hlubokých vrstev krytu a vzniku trhlin.

Infekční infekce s plísňovou infekcí se vyvíjí, když patogen vstupuje na povrch kůže, riziko onemocnění se zvyšuje s poklesem imunitní reakce organismu.

Zvýšené pocení je provokativní faktor pro reprodukci houby. Macerace horních vrstev je jednou z příčin porušení integrity krytu na prstech a na horní části nohy. Poškození epidermy lze pozorovat také v oblasti paty a v rozkroku všech prstů na nohou.

Diagnostika

Svědění, po kterém kůže praskla, a v důsledku toho se stává mokrou a loupanou, obvykle indikuje infekci plísní.

Pro objasnění příčiny patologického stavu bude vyžadovat odborné poradenství:

 • dermatolog;
 • endokrinolog;
 • cévního chirurga a flebologa;
 • gastroenterolog;
 • odborník na výživu.

Potvrďte, že diagnostika pomůže následujícím metodám diagnostického vyšetření:

 1. mikroskopické vyšetření epidermis;
 2. očkování odebraného materiálu pro potvrzení mykózy;
 3. biochemická analýza obsahu cukru v krvi a stanovení aktivity hormonů štítné žlázy;
 4. venografie a ultrazvukové žíly;
 5. klinické analýzy moči a Zimnitsky k určení vylučovací funkce ledvin.

Komplexní vyšetření je nezbytné, pokud má pacient také jiné příznaky onemocnění.

Odvolání k lékaři je nezbytné: pouze odborník bude schopen určit, proč kůže je praskání na prstech, a jmenuje správné schéma zdravotních opatření.

Metody zpracování

Volba metody závisí na příčinách trhlin. Terapie je obvykle složitá, tj. zahrnuje několik metod expozice.

Léčba drogami

Léky by neměly být spouštěny samostatně. Pouze dermatolog bude schopen určit indikace a kontraindikace za účelem výběru požadovaného léku.

Vitaminové komplexy

Suchá kůže, proti které se objevují praskliny a odlupování, vzniká v důsledku nedostatku vitaminů A a E rozpustných v tucích. Retinol a tokoferol jsou vhodné jako monoterapie. Často předepisoval multivitaminové komplexy ve formě tablet.

Je přípustné promazat popraskanou kůži mastnými roztoky vitamínů nebo obklady.

Léky

S trvalým průběhem mykózy vzniká potřeba systémové léčby, pro tento účel jsou v tabletách předepsány antimykotické léky. Volba léků se provádí po nezbytných analýzách škrábání kůže: to poskytne příležitost k cílenému ovlivnění patogenu.

Nejčastěji předepsané:

 • Ketokonazol;
 • Itrakonazol;
 • Flukonazol;
 • Terbinafin;
 • Griseofulvin.

I přes účinnost léků může být jejich užívání omezeno závažnými vedlejšími účinky. Je nutné vzít v úvahu jejich negativní účinky na játra.

Masti a krémy

Prostředky na lokální léčbu jsou využívány v komplexu opatření pro boj s plísní. Pro zmírnění postižených oblastí se doporučují tyto léky:

Při současném poškození nehtů bude rovněž nutné použití terapeutických antimykotických laků pro nehtovou destičku.

Antiseptické

Chcete-li se zbavit houby pomůže finanční prostředky, které doplňují účinek antimykotických léků dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Při mytí nohou se doporučuje použít vodu s přidáním slabého růžového roztoku manganistanu draselného nebo furatsiliny. Antifungální léčba úspěšně doplňuje zinkovou mast. Nástroj by měl být používán dvakrát denně. Antiseptický a hojivý efekt má šostakovský balzám. Musí být aplikován na povrch rány. Několik dní po léčbě si pacienti všimnou, že postižené místo je méně bolestivé.

Antiseptika by měla být podávána do 2-3 týdnů po vymizení příznaků plísňové infekce.

Léčba lidových léků

Tradiční způsoby léčby nejsou schopny vyrovnat se s plísňovou infekcí samy o sobě, ale v kombinaci s léky je dovoleno aplikovat netradiční metody terapie doma.

Chodníky

Kouření v teplé vodě změkčuje horní vrstvu epidermis, po které lze snadno odstranit mrtvé buňky. Doporučuje se tyto složky přidat do vody:

 • sůl (vaření nebo moře);
 • soda;
 • odvar z léčivých bylin (heřmánek, šalvěj, měsíček).

Po zaschnutí pokožky na nohách je promazán výživným nebo hydratačním krémem.

Pacienti trpící cukrovkou, je kontraindikován pro koupel nohou teplou vodou. Tyto postupy mohou vyvolat trofické poruchy ve formě nehojících se vředů.

Olejové masky a masti

Použití terapeutických aplikací založených na olejích urychluje proces regenerace epitelu. Ricinový olej nebo olejový roztok na bázi chlorofyliptu je vhodný pro ošetření postiženého povrchu.

Tak, aby kůže nepraskla a nepraskla, přidejte do olejové směsi odvar bylin (jitrocel, třezalka svatá, měsíček).

Cibulový obklad

Cibulová kaše může výrazně zlepšit stav. Compress by měl být ponechán přes noc, umýt si nohu ráno. Pro rychlejší účinek by měl být ke směsi cibule přidáván tekutý med v poměru 1: 1.

Alkoholické tinktury

Alkohol má nejen sušení, ale také dezinfekční účinek. Léčba popraskané kůže na nohou přispívá k rychlému zotavení. Pro komplexní léčbu lze doporučit rozmazání trhlin tinktury měsíčku nebo eukalyptu. Následující směsi mají dobrý účinek:

 1. glycerin (25 ml), ethylalkohol (100 ml), amoniak (1 lžička);
 2. aspirin (10 tablet), lékařský alkohol (100 ml), 1 láhev roztoku jódového alkoholu.

Ošetření postižené oblasti jednou denně v noci.

Komplikace

Nepříjemné symptomy ve formě trhlin v chodidlech často vedou k následujícím následkům:

 • trofické vředy;
 • infekční zánětlivý proces;
 • gangréna dolní končetiny.

Aby se zabránilo rozvoji těchto procesů, je nutné věnovat pozornost změnám v kůži a přijmout včasná opatření.

Prevence

Dodržování následujících pravidel pomůže předcházet trhlinám:

 1. Neformální obuv by měla být pohodlná, přizpůsobená velikosti nohou. Je důležité, aby byl vyroben z přírodního materiálu. V letním období je nutné se vyhnout kontaktu s prachem a nečistotami.
 2. Pravidelné hygienické postupy pro odstranění zpevněné kůže (pemza, křoviny mohou být použity).
 3. Změkčení a vyživování pokožky pomocí speciálních prostředků zabraňuje vzniku nadměrné suchosti a vzniku trhlin.
 4. Racionální menu s dostatečným obsahem vitamínů rozpustných v tucích a stopových prvků pomáhá zachovat pružnost epidermy.
 5. Měli byste se vyvarovat prodloužené chůze naboso, protože to přispívá k zhrubnutí kůže nohou a způsobuje porušení její integrity.

Preventivní návštěvy u lékaře umožní včasnou diagnostiku onemocnění av případě potřeby zahájit léčbu.

Kůže mezi prsty dospělých i dětí z určitých důvodů praskla. Vzhled příznaku nelze ignorovat, protože problém může být signálem závažných změn v těle. Komplex opatření je schopen plně obnovit integritu a pružnost pokožky.

Příčiny a způsoby odstranění trhlin mezi prsty

Denní namáhání nohou a nepříjemně zvolené boty často vedou k nepříjemným následkům. Jedním z nich jsou trhliny mezi prsty, což způsobuje značnou bolest a nepohodlí.

Jejich vzhled naznačuje problémy v těle a je třeba je řešit. V opačném případě může dojít k dlouhodobé a nákladné léčbě. Aby se tomu zabránilo, má smysl zahájit léčbu trhlin na samém počátku jejich vzhledu.

To vede k tvorbě trhlin

Trhliny v nohách - vážný problém. Vyskytují se u dospělých a dětí a jsou často doprovázeny rozvojem infekce, což způsobuje bolest a přináší mnoho nepříjemností, včetně estetických. Proto se jich chcete co nejdříve zbavit. Již dlouho je známo, že léčba jakéhokoliv onemocnění by měla být zahájena objasněním příčin jeho vzniku a jejich následným vyloučením.

Toto pravidlo platí také pro trhliny v mezizubních prostorech. Existuje mnoho faktorů schopných provokovat jejich vzhled. Obvykle mohou být rozděleny do dvou velkých kategorií.

 1. Externí. Mají nepříznivý vliv na kůži nohou zvenčí. Jedná se o nekvalitní boty z umělých materiálů, nesprávně zvolené, stísněné, což vede ke zvýšenému pocení. Obvykle vede k postupnému vytváření trhlin v kůži v oblasti malíčku (pod ním). Do této kategorie spadá vývoj plísňové infekce, která se projevuje specifickým zápachem s svěděním, plenkovou vyrážkou a hlubokými prasklinami. Je těžké si to zaměnit s čímkoli jiným a diagnostika obvykle nezpůsobuje problémy. Dalším vnějším faktorem je zanedbávání pravidel osobní hygieny, které často končí zánětlivými procesy a tvorbou trhlin. Tato patologie může také nastat v interdigitálních prostorech a v důsledku prodlouženého kontaktu chodidel s vnějšími podněty. Jako příklad lze uvést nesprávně provedenou pedikúru nebo suché mozoly, které často vedou k trhlinám. Je třeba objasnit, že všechny uvedené důvody se obvykle projevují v období jaro-léto.
 2. Vnitřní. Jsou projevy patologických změn vyskytujících se uvnitř těla ve formě:
  • diabetes mellitus: vede k suché kůži nohou a nedostatku vody v těle, což má za následek praskání kůže mezi prsty;
  • nadváha: nadměrné namáhání nohou vede k vymačkání kůže, jejich zahuštění, suchosti a praskání;
  • problémy s prací štítné žlázy: vedou k narušení metabolických procesů a suché kůže, což v konečném důsledku vede k trhlinám;
  • cirkulační dysfunkce: je příčinou nedostatečného příjmu živin a kyslíku v epidermis, v důsledku čehož se stává tenčí a náchylnější k účinkům vnějších faktorů a často trhlin;
  • hormonální selhání: nerovnováha hormonů v těle má vždy nepříznivý vliv na stav kůže, která se stává tenkou a suchou, což je předpokladem vzniku trhlin;
  • nevyvážená výživa: nedostatek živin vede k nedostatku vitamínů, což nepříznivě ovlivňuje pokožku nohou, což vede k prasklinám.

Je to důležité! Mezi další příčiny patří nekontrolovaná medikace, nedostatečná hydratace kůže a patologické faktory spojené s různými chorobami, pracovní či sportovní činností. Častěji se objevují praskliny u lidí s gastritidou, vředy, profesionálními sportovci, tanečníky a běžci. Často je kůže na nohách prasklá u těhotných žen v důsledku změn hormonálních hladin a beriberi.

Metody zpracování trhlin

Infekce ve formě kolonií hub v nohou je poměrně častou příčinou vzniku trhlin v mezerách prstů. Proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost jeho okamžitému ošetření. Předtím je však nutné navštívit zkušeného odborníka, protože pouze lékař je schopen přesně diagnostikovat přítomnost nebo nepřítomnost plísní na kůži. Pro tento účel jsou prováděny speciální studie a analýzy.

Teprve poté je třeba přejít k terapii, kterou lze provést dvěma způsoby.

 1. Farmaceutické přípravky. Při diagnostice infekce ve formě kolonií plísní na počátku vývoje lékaři obvykle předepisují následující léky ve formě krémů a mastí pro praskliny:
  • Lamisil;
  • Thermikon;
  • Klotrimazol;
  • Terbinafin.

Při diagnóze infekce v těžké formě jsou podobné obecné léky předávány ve formě tablet (v kombinaci s krémy z trhlin nebo mastí).

 1. Lidové cesty. Pomozte se vyrovnat s nepříjemnými symptomy na samém počátku vývoje infekčního procesu, který vám umožní navždy se zbavit plísňových kolonií.

Proč kůže mezi prsty na prstech praskne a praskne a jak se léčit

Trhliny mezi prsty jsou nepříjemným příznakem infekce nebo projevy onemocnění vnitřních orgánů. Problém nezmizí sám o sobě, časem se zhoršuje. Malé rány jsou hluboké, krvácí. Konstantní bolest, svědění zasahují do chůze, spaní. Včasná léčba pomůže obnovit zdraví a obvyklý způsob života.

Příčiny a známky praskání mezi prsty

Problém suchosti a prasklin na nohou chodidel postihuje asi 1/3 všech obyvatel planety. Bolavé nohy způsobují morální a fyzické nepohodlí, vypadají neuspořádané. Vrchol exacerbace nastává v létě.

Proč kůže začíná prasknout mezi prsty? Existuje mnoho důvodů pro rozvoj tohoto příznaku, které spadají do dvou kategorií.

Vnější příčiny:

 • přímý styk pokožky s okolním prostředím: písek, prach, voda, horký vzduch suší pokožku, způsobuje dehydrataci a ztrátu pružnosti;
 • těsné nepohodlné boty nebo vyrobené z umělých, nedýchavých materiálů. Způsobuje zhoršení krevního oběhu, nohy jsou vlhké;
 • porušení hygienických norem v péči o nohy;
 • noha houba je běžným důvodem, proč kůže začíná odlupovat a prasknout.

Vnitřní faktory:

 • obezita;
 • diabetes;
 • nedostatek vitamínů A a E;
 • patologii štítné žlázy;
 • těhotenství;
 • alergické reakce;
 • zastavení hyperhidrózy.

Známky:

 • Je-li loupání, objeví se mezi prsty prasklina a nehty se zbarví žlutě, odlupují, pak je to plísňová infekce. Nemoc je nebezpečná, léčba se provádí pod dohledem lékaře.
 • Pokud kůže na nohou začala vysychat, může být možné pro rozvoj diabetu odlupovat. Pacienti trpící cukrovkou trpí vážnými dermatologickými problémy v důsledku narušení procesu metabolismu vody. Na pozadí nemoci se další rány hojí dlouho a bolestivě.
 • Kůže může loupat a odlupovat se v důsledku nedostatku vitamínů, nerovnováhy ve stravě. Pro zotavení vyžaduje dlouhou dobu užívání vitamínových a minerálních komplexů.

Symptomatický obraz vzniku trhlin: prst začne bolet, odlupovat se, svědit, červenat se, může se objevit bublina, pak na jejím místě vyteče rána.

Metody zpracování

Léčbu lze zahájit až po nastavení přesné diagnózy. Jaký způsob zvolit, národní nebo tradiční, rozhodne lékař po konzultaci s pacientem.

Drogerie

 • Mezidigitální mykóza způsobená plísňovou infekcí je léčena užíváním antimykotik s flukonazolem orálně. Navíc předepsané externí látky: Clotrimazol, Terbinafin, Mikonazol, Termikon, Lamisil, Ketokonazol. Do doby, než je uzdravení zakázáno, je třeba vanu, bazén a sauny.
 • Pro hojení diabetických trhlin se používají produkty řady SixtupMed. Každý lék pod touto značkou je vyvinut speciálně pro lidi trpící cukrovkou. Prostředky mají výrazný protiplísňový a dezinfekční účinek, hojí, zklidňují a hydratují pokožku, vylučují suchost.
 • S patologií kardiovaskulárního systému je nutné léky obnovit srdce do práce.
 • Hormonální poruchy, alergické projevy vyžadují použití externích prostředků na bázi hormonů.
 • Nedostatek vitamínů je doplněn vitamínovými a minerálními komplexy.

Pokud důvod spočívá ve vnějších faktorech, dojde k záchraně:

 • Radevit je masť obsahující vitamín A, D, E. Toto léčivo urychluje regenerační procesy v kůži, zastavuje zánět, zklidňuje svědění. Léčí, zabraňuje vzniku nových trhlin.
 • Allga San - krém s terpentýnem, heřmánkem, výtahem z horské borovice. Zvyšuje pružnost, pevnost a hydrataci.
 • Léčení proti prasklinám na nohou - krém, který obsahuje extrakt z banánů, ořechový olej a jedle. Nástroj rychle vyléčí končetinu, zabraňuje vzniku nových příznaků.
 • Močovinový krém. Eliminuje drsnost, zmírňuje bolest, pocit těžkosti, hydratuje.
 • Panthenol je účinná krémová kompozice pro rychlé hojení ran jakékoli etiologie. Rychle obnovuje poškozenou pokožku, snižuje zánět a bolest.

Lidové léky

Když se kůže mezi prsty neustále praskne a tradiční medicína je bezmocná, domácí lidská metoda řešení nepříjemné nemoci přichází na záchranu. Jedná se o využití přírodních rostlinných složek, jejichž účinnost byla v průběhu let prokázána. Jedinou nevýhodou tradiční medicíny je potřeba pravidelné a dlouhodobé léčby pro úplné hojení. Je nutné jednat postupně.

Pro přípravu nohou pro nanášení mastí a masek se připraví parní lázeň podle jednoho z následujících receptů:

 • ve dvou litrech vařené vody rozpustit jemně strouhané domácí mýdlo ¼ z kusu a jedlá soda 1 lžička;
 • v několika litrech horké vody zředěné kyseliny borité 2 tsp;
 • podle pokynů výrobce připravte odvar z dubové kůry, heřmánku, měsíčku, provázku nebo podběráku. Přidá se 400 ml. odvar v horké vodě;
 • můžete porazit houba lázně s 1 lžičky. citronová šťáva a 1 lžička. ocet.

Je nutné ošetřit chodidla vanou každý den po dobu 30 minut.

Po koupeli je noha, každá trhlina, ošetřena léčivými kompozicemi. Komprese a pleťové vody pomohou rychle odstranit nepříjemné příznaky:

 • Ve 100 ml. ethylalkoholu, aby se předředěný aspirin rozpustil v množství 10 tablet. Připravený roztok nalijte do tmavé skleněné nádoby a denně ho používejte na nohy.
 • Bramborová slupka 100 gr. smíchejte s lněnými semínky ve stejném objemu a parou 500 ml. vařící vody. Nasaďte si oheň, vařte až do kaše. Aplikujte lidovou přípravu na nohy po dobu 20 minut, poté opláchněte teplou vodou a naneste jód na rány.
 • K vyléčení bolavé nohy, rozbitého prstu nebo jiného prstu na dítěti, bude dítěti pomáhat následující recept: dát medu na nohy každou noc a zabalit obvazy, dát ponožky nahoře, nebo dát ponožku na deku. Ráno odstraňte obklad, omyjte kůži a namažte výživným krémem.

Pro hojení trhlin můžete doma připravit mast na jehličnatém oleji: nalijte 100 ml jehličí. vařící vodu a vařit s vodní lázní půl hodiny. V chlazeném balzamu přidáme smetanové změkčené máslo 1 lžičku. a kafrový olej 1 lžička. Výsledný gel se aplikuje na ránu, hluboký řez ihned po lotionech nebo naparování. Vzhledem k přítomnosti kafru, může droga smrdí, je lepší použít ji přes noc.

Co dělat, kůže praskne

Všechny farmaceutické masti na bázi rostlinných výtažků pomohou rychle odstranit malé rány a loupání. Lékárna nabízí širokou škálu přípravků na nohy. Pro zvýšení efektu lze tyto efekty měnit.

Pokud se vyskytne silná bolest, zánět, krev, aspirin a jód, dojde k záchraně: 10 tablet aspirinu zředěného v ethylalkoholu pro zpracování rány a nátěr jódem. Pokud se natoptysh, kukuřice měla čas prasknout, pak namazat jódem kolem otevřené rány.

Možné komplikace a prevence vzniku

Pokud se kůže roztrhne mezi prsty, je nutné rychle zahájit léčbu, jinak se problém zhorší. Možné komplikace: kód začne slazit, malé praskliny prohloubit, zvlhnout a krvácet.

Prevence:

 • nosit pohodlné boty z prodyšného materiálu;
 • přístrojová pedikúra každý měsíc;
 • správné výživy s dostatečným množstvím živin;
 • každodenní hygiena;
 • komplexní péče: koupele a krém na nohy.

Důležitou podmínkou pro krásu a zdraví nohou je pravidelnost procedur a nošení vhodných bot a spodního prádla. Pokud jste zdraví, ale ignorujete banální pravidla hygieny, vaše kůže může brzy prasknout a přinést spoustu bolestivých problémů. Fotografie trhlin na nohou, názor lékaře na počet pacientů je děsivé, každý dospělý čelí peeling a suchost nohou. Dodržování základních pravidel pomůže udržet se na zdraví.

Proč jsou mezi prsty prsty praskliny. Jak se zbavit pomocí lidových prostředků

Dobrý den, milí čtenáři. Trhliny mezi prsty - naléhavý problém, který vyžaduje okamžitou péči. K exacerbaci onemocnění dochází v létě. Nohy vypadají nezdravě, objeví se bolest. Kůže nohou se začne odlupovat, objeví se nesnesitelné svědění a nepohodlí. Pravděpodobně, mnoho z nich narazilo na to, že je to kvůli tomu, jak se chovat. Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Je nutné zjistit příčiny onemocnění:

- Proces plísňové infekce. Takové léze lze snadno získat, zatímco ve vaně, sauně, bazénu atd.

- Špatné boty. Chůze ve špatných botách způsobuje deformaci nohy a zhoršuje odtok krve.

Tření malého prstu na stěně boty vede k varům a mozolům, které při chůzi přinášejí bolestivé pocity.

V letním období zvětšuje špička břidlic z pryže pot po nohou, v důsledku čehož dochází k tření pryže s kůží nohou a následným tvorbou trhlin a ran.

- Nedostatek výživy v některých potravinách: játrové mléko, vejce. Nedostatečné používání obilovin často vede k narušení práce orgánů a systémů;

- Porušení hygienické péče.

- Nesprávná práce hormonálního systému, diabetes.

- Přirozené dráždivé látky: chůze naboso na pláži, asfalt a jiné povrchy;

- Negativní účinek vody obsahující chlor (při koupání v bazénu).

Trhliny mezi prsty - jak léčit léčiva

Moderní farmakologie vytvořila mnoho nástrojů pro boj s touto patologií. Farmaceutické přípravky se potýkají s problémy, obnovují a dezinfikují pokožku.

Seznam léků pro léčbu trhlin v mezizubním prostoru chodidel

1. Ultra Mayd - neutralizuje rány, zmírňuje bolest, je dobrým preventivním lékem.

2. Radevit - mast obohacená vitamíny A, E, D, dobře se hojí, zmírňuje nepohodlí, působí protizánětlivě.

3. Vulnuzan je bylinný přípravek, který obnovuje poškození tkání a obsahuje komplexy makro- a mikroelementů.

4. Super Glu je speciální lékařské lepidlo, které těsní rány na kůži, vytváří ochranný film, který zabraňuje pronikání škodlivých mikroorganismů.

Balsam Šostakovskij a další farmaceutické přípravky na bázi vinilinu mají pozitivní vliv na léčbu nemoci.

Vinylitis anestetizuje a ukládá skořápku, která slouží jako bariéra proti infekcím lézí.

Dobrým účinkem je přírodní krém "Dawn", který se používá při léčbě krav vemene.

Nástroj má poměrně silný a štiplavý zápach, mastnou texturu, bez parfémů a chemických nečistot, proto jej lze aktivně používat u osob náchylných k alergiím.

Metody hojení trhlin v důsledku šíření patologických patologií

1. Pokud je podezření na houbový zánět, je důležité, aby vám lékař okamžitě pomohl a absolvoval příslušné testy.

2. Je třeba mít na paměti, že průběh léčby nemůže být zastaven bezprostředně po hojení ran. Je důležité pokračovat v léčbě až do úplného vyléčení trhlin.

3. Pomocí různých studií se stanoví typ patogenu, aby se dosáhlo maximálního účinku terapie.

4. Léčba by měla být komplexní.

5. Používané nástroje pro vnější a vnitřní použití.

6. Antibakteriální léky jsou předepisovány, aby se zcela zbavily infekčních agens v těle.

Místní přípravky:

1. Bifosin rychle proniká do problémové oblasti, dobře se hojí a dezinfikuje. K dispozici ve formě gelů a mastí, stejně jako sprej, který je vhodný pro použití po celý den mimo dům. To znamená, že je nutné zpracovávat obuv po předběžném praní a octu. Boty na větrání až do sucha.

2. Clotrimazol. Používejte až třikrát denně.

3. Ifenek kromě antifungálních účinků je vynikající antiseptikum. Ošetření přípravkem Ifenenec se provádí dvakrát denně.

Nedostatečná hydratace kůže dolních končetin vyvolává suchost.

Nadměrná suchost pokožky přispívá k zaplavení kůže chodidel a prstů, v důsledku čehož dochází k nepříjemným jevům, jako je natoptysh a růst.

Při běhu procesu vznikají trhliny v interdigital prostoru.

Léčba ragadu (krvácející slzy) znamená dodržování následujících pravidel:

- snížení fyzické aktivity nebo zajištění úplné nehybnosti postižené končetiny;

- Vybrané boty by měly být vyrobeny pouze z kvalitní a příjemné na dotekové materiály;

- pravidelná hydratace pokožky nohou pleťovými vodami, aromatickými oleji, krémy, masti;

- hygienické postupy pro čištění ztvrdlé kůže;

- normalizace vodní bilance; dostatečný přísun tekutin a vitamínů;

- kontrola hmotnosti osob s nadváhou.

Vany s rostlinnými surovinami a zavedení jedlé sody mohou snížit suchou pokožku.

Po manipulaci s vodou odstraňte hrubou pokožku, osušte ji, rozmazejte problémové oblasti olivovým olejem nebo bohatým krémem.

Eliminace "diabetických trhlin"

Diabetici jsou zvláště důležití pro kontrolu tvorby trhlin a ran, jinak je pravděpodobnost vzniku syndromu diabetické nohy vysoká.

Praskliny v interdigitálním prostoru diabetiků jsou ošetřeny masti na bázi rostlinných složek, které urychlují hojení a odstraňují škodlivé mikroorganismy.

Všechny manipulace začínají teplými bylinnými koupelemi, odstraňováním ztvrdlé pokožky, úplným vysycháním nohou a aplikací masti na hojení ran.

Je zakázáno plavat nohy v horké vodě, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví diabetika.

Alternativní medicína pomůže vyhnat onemocnění

Přírodní léčivé rostliny zaujímají vedoucí postavení v léčbě trhlin mezi prsty, a to díky svým jedinečným vlastnostem, přístupnosti a snadnému použití.

Netradiční metody nejsou schopny onemocnění okamžitě vyléčit.

Je důležité provádět terapeutické manipulace po dlouhou dobu.

Seznam osvědčených prostředků

1. Březový dehet. Prasklý povrch musí být před nanesením směsi důkladně připraven. K tomu jsou nohy umyty, promytá suchá hrubá vrstva, nadměrná vlhkost je vysušena.

Dehtem nasáklý obklad se ponechá dvě hodiny. Prostředky se umývají. Manipulace se opakuje, aby se efekt odstranil. Mezi jednotlivými úpravami nesmí být vlhkost ponechána vniknout do nohou.

2. Celandinový olej je vhodný pro léčbu postižených oblastí. Praskliny obvykle zmizí po 3-4 týdnech.

3. Sodná sůl. Vezměte jedno umění. lžíce těchto složek a míchat v kapalině při pokojové teplotě.

Ve vaně s výsledným nástrojem ponořte nohy na dvě nebo tři minuty. Pak se promyje pod tekoucí teplou vodou. Ponožky hojně navlhčete ve vinném octě, oblékněte a nechte na noc na vliv.

4. Praskliny se hojí po užití sody, které přidaly třísky z mýdla na prádlo. Extrémy musí být sušené, potřené krémem s heřmánkovým extraktem, slaninou nebo balzámem.

5. Ragandům lze zabránit pravidelným třením měsíčkového oleje do kůže nohou.

6. Pozitivně ovlivnit regeneraci popraskaného povrchu slunečnicového oleje a oleje extraktem z jehličnatého dřeva.

7. Hluboké trhliny jsou dobře eliminovány tinkturou na bázi aspirinu a jodu. Výsledná směs pravidelně maže postižené oblasti chodidel. Kurz se periodicky opakuje.

8. Dobře ovlivněná různými lotiony. Med z tekuté konzistence se rozprostírá na postižených místech, na sobě má ponožky a jde do postele. Ráno se zbytky pleťových vod odstraní teplou vodou, vysuší a ošetří výživným krémem.

9. Roztok kyseliny borité (2 čajové lžičky na 2 litry kapaliny) umožňuje úplné vyléčení onemocnění.

10. Smíšená citronová šťáva s octem rychle hojí kožní rány.

Preventivní opatření

Osoba, která se neustále stará o čistotu a estetický vzhled nohou, obvykle nemá podobné problémy s popraskáním kůže. Péče je klíčem k léčbě.

Dobrý účinek bude mít masáž nohou před spaním s několika kapkami levandule nebo olivového oleje.

Masážní pohyby budou mít anestetický účinek, budou mít příznivý vliv na vyléčení problému.

Koš s potravinami by měl být co nejrozmanitější. Nezapomeňte do něj zahrnout: ryby, slepičí vejce, obiloviny, nápoje obsahující mléko, zeleninu, rostlinné oleje, broskve a sušené ovoce.

Dehydratace těla je typický problém, který způsobuje praskliny v mezizubním prostoru na nohou.

Denní spotřeba vody by měla být asi 2 litry.

Ve spravedlivém sexu je hlavním důvodem šíření slz a kuřích, stejně jako bolest, pravidelné nošení bot na vysokém podpatku.

Pobyt v pohodlnějších botách snižuje nepohodlí.

Punčochové zboží by nemělo být syntetické. Výstup - materiály přírodního původu.

Dopřejte si boty a vložky, můžete použít deodorant pro boty.

Několik pravidel týkajících se prevence

1. Nikdy nenosit nebo chodit v botách někoho jiného.

2. Během pracovní doby nosit s sebou vyměnitelné boty, aby se zabránilo nadměrnému pocení nohou s následným vývojem houby.

3. V místech veřejných shromáždění mají lidé individuální břidlice.

4. Po hygienických manipulacích důkladně osušte kůži v mezizubním prostoru.

5. Používejte pouze čisté punčochy každý den.

6. Při nákupu obuvi použijte závěs nebo ponožku.

7. Bezchybně dodržujte hygienické normy. Není třeba půjčovat cizincům vaši osobní houbu nebo sadu pro manikúru.

Praskliny mezi prsty jsou poměrně nepříjemné, způsobují nepohodlí a narušují normální život. Je důležité vždy držet krok, a co je nejdůležitější, vědět, co dělat a jak léčit toto onemocnění.

Jak léčit praskliny mezi prsty - drogy a lidové prostředky

Různé faktory - plísňová infekce, nepříznivé prostředí, nemoci těla a další - příčina vzniku trhlin mezi prsty. Je důležité se s problémem vypořádat včas, protože časem se zvyšují mikrotrhliny, vznikají nepohodlí a bolest a člověk nemůže užívat plný život. V medicíně existují různé způsoby léčby. Hlavní je správně určit příčinu zánětu epidermy a zvolit účinnou terapii a nesnažit se „maskovat“ projevy defektů.

Odkud pocházejí trhliny na prstech?

Výskyt trhlin na kůži této části těla je považován za jeden z nejnepříjemnějších příznaků infekce s jakoukoliv infekcí nebo známkou dysfunkce vnitřních orgánů.

Důvody

Chcete-li zjistit, proč kůže praskliny, člověk musí podstoupit lékařskou prohlídku. To vám umožní předepsat účinnou terapii, která vám v krátké době pomůže zbavit se nepohodlí a bolesti.

Příčiny mohou být vnější a vnitřní.

Externí zahrnují:

 1. Boty nekvalitní a nedostatečné velikosti, což zhoršuje prokrvení a zvyšuje pocení. Z tohoto důvodu se pod malým prstem obvykle objevují praskliny;
 2. Zanedbaná forma plísňového onemocnění vede k tvorbě hlubokých a bolestivých ran;
 3. Nedostatek péče o nohy;
 4. Kůže se často zlomí v důsledku interakce s různými stimuly;
 5. Zvýšená teplota okolního vzduchu.

Vnitřní porušení, jedním z příznaků vzniku trhlin:

 1. Dysfunkce štítné žlázy;
 2. Přítomnost kil;
 3. Poruchy krevního oběhu v dolních končetinách;
 4. Hormonální poruchy;
 5. Diabetes mellitus jakéhokoliv typu;
 6. Nedostatek vitamínů a minerálů;
 7. Užívání léků, které způsobují suchou pokožku.

Kromě toho může být příčinou trhliny zlomenina prstu, pokud náhodou narazíte na předmět.

Trhliny v nohách

Vypadají v důsledku zvýšeného zatížení, častého pocení v důsledku horkých a stísněných bot, suché kůže. K těmto problémům vede také nedostatek řádné osobní hygieny a péče o krásu.

Trhliny na palci

K podráždění a prasknutí epidermis často vede k zlomeninám nebo nepříjemným botám ze špatných materiálů. Proto je nutné pečlivě volit boty a vyhnout se přímému kontaktu exponovaných částí chodidel s vnějším prostředím.

Trhliny mezi prsty

Houbová infekce, nadměrné pocení, nedostatek řádné hygieny nebo zranění způsobené různými předměty vede k prasklinám na tomto místě.

Léčba

Trhliny v nohách jsou eliminovány mnoha různými způsoby. Hlavní věc - poradit se s lékařem a vybrat komplexní léčbu.

Léky

Před ošetřením trhlin je nutné zjistit příčinu tohoto problému a opravit.

Pokud se léze objeví po infekci plísní nebo jinou infekcí, může být použita mast s dezinfekčním a protizánětlivým účinkem. Terbinafin a Lamisil jsou široce používány v medicíně.

Praskliny způsobené vnějším vlivem jsou rozmazány přípravky:

 1. "Nutraderm";
 2. Allga San;
 3. "Mast Šostakovsky";
 4. "Vazelína";
 5. "Dawn";
 6. "Sixtummed" pro diabetiky a další.

Lidové metody

Populární metody jsou také široce používány obnovit pokožku na nohou.

Pro odstranění trhlin na chodidle a mezi prsty jsou vhodné:

 1. Koupelny pro nohy;
 2. Komprese z tinktur;
 3. Léčivé zábaly.

Léčivé koupele

Je-li kůže mezi prsty praskliny, lázně připravené na základě fyziologického roztoku a sody, stejně jako bylinné odvarů, pomáhají dobře. Tyto možnosti jsou široce používány:

 1. Ve 3 litrech teplé vody se přidají 3 lžičky. soda nebo kamenná sůl. Procedura by měla trvat nejméně půl hodiny denně;
 2. 1 litr vroucí vody nalil směs žampionů, heřmánku a jitrocelu. Když trochu vychladne, položte nohy do misky na půl hodiny;
 3. Vezměte 2 lžičky. jemně drcené mýdlo bez vůní a barviv a spojené 1 lžičkou. jedlá soda, směs se zředí vroucí vodou;
 4. 2 lžičky. kyselina boritá musí být zředěna ve 2 litrech vroucí vody;
 5. Pokud je kůže popraskané v důsledku infekce plísní, pak pro léčbu by měla být 1-2 krát denně dělat koupel nohou s přidáním octa nebo citronové šťávy;
 6. Nalijte malé množství dubové kůry a sled vařící vody. Procedura má jak regenerační, tak protizánětlivé účinky.

Po změkčení kůže musí být poškozená pokožka pečlivě vyčištěna a ošetřená oblast musí být namazána živinou.

Olej z borovice

Odstranění trhlin různých velikostí a svědění může být domácí borovicový olej s hojením ran. K přípravě tohoto nástroje, je ve stejném množství vařící vody a jehel, a pak je vše smíšené. Kapacita s olejem udržovaným ve vodní lázni asi třicet minut, pak přidejte 1 lžičku. kafrový olej a dvojnásobné množství změknutého másla.

Alkohol tinktura

Ošetření těchto kožních defektů a speciálně připravené alkoholické tinktury. K tomu vezměte 100 ml ethylalkoholu a přidejte k němu deset drcených tablet Aspirinu. Výsledná směs se nalije do skleněné láhve a použije se 1-2krát denně pro lotiony.

Prevence

Je těžké léčit praskliny, takže lékaři doporučují, abyste dodržovali několik opatření pro prevenci:

 1. Výživa musí být vyvážená, aby tělo dostalo všechny potřebné minerály a vitamíny ve správném množství;
 2. Pijte dostatek vody;
 3. Každý večer byste měli důkladně a pečlivě vyčistit povrch nohou pomocí speciálních slupek;
 4. Každý den by měla být pokožka aplikována zvlhčující nebo výživná;
 5. Boty musí být vysoce kvalitní a volné, zabrání vzniku trhlin v malíčku;
 6. Příznivý pro pokožku nohou bude pravidelná aplikace preventivních sprejů, které chrání proti plísním. Používání těchto nástrojů by mělo především před návštěvou bazénů a saun;
 7. Je zakázáno používat osobní hygienu jiných osob;
 8. Je vhodné provádět masáž chodidel dvakrát až třikrát týdně;
 9. Nespouštějte chronická onemocnění.

Shoda s těmito hroty sníží riziko vzniku trhlin, které se mohou proměnit v hlubokou ránu.

Jak dlouho se léčí?

Doba hojení těchto škod závisí na několika faktorech:

 1. Rozměry a hloubka;
 2. Místo poškození;
 3. Příčina rány;
 4. Stav lidského zdraví.

Pokud například dojde k prasknutí v prstech nebo mezi nimi v důsledku sucha nebo mírného poškození cizím předmětem, bude trvat asi jeden až dva týdny, než zmírní nepohodlí a omezí rány. Pokud nějaká choroba vnitřních orgánů přispěla k zranění, je nepravděpodobné, že by zlepšení začalo, dokud se nezlepší celkový zdravotní stav, hojení je zaznamenáno po dlouhé době: od měsíce nebo déle.

Co nelze udělat s trhlinami v prstech?

Je-li mezi prsty na rukou prasklá kůže, je zakázáno provádět následující činnosti:

 1. Léčit rány, myslet si, že všechno se bude léčit bez vnějšího zásahu;
 2. Vlastní léčba, protože takové kožní problémy mohou být výsledkem jak vnějších faktorů, tak onemocnění vnitřních orgánů;
 3. Pevně ​​obvaz celé nohy;
 4. Pokračovat v aktivním pohybu, protože to může vést k jejich zvýšení;
 5. Pokud byla kůže roztržena v důsledku zlomeniny, například malého prstu, pak je zakázáno dělat horké koupele.

Jak léčit diabetické praskliny?

U lidí, kteří trpí cukrovkou, kůže častěji praskne. Je však velmi důležité, aby sledovali integritu epidermis, protože jejich imunita je oslabena a infekce infekcí může vést ke zhoršení zdraví.

V lékařství aplikujte léčivé masti vytvořené speciálně pro diabetiky. Před použitím se doporučuje provádět koupele pro dolní končetiny tak, aby epidermis změkla, a pak odstranit odumřelé kožní buňky křovinami.

Vliv suché kůže na výskyt trhlin

Pokud se kůže praskne na palci nebo na jiném místě, pak se musíte postarat o intenzivnější hydrataci těla. Můžete použít oleje, speciální gely, krémy nebo spreje. Koneckonců, se zvýšenou suchostí pokožky se snižuje její pružnost a každý pohyb může vést k mikrotrhlinám, které se postupně zvyšují.

Nohy dostanou poměrně velký náklad za den, takže na jejich povrchu nebo mezi prsty se často objeví poškození, které brání volnému a bezbolestnému pohybu. Neměli bychom zanedbávat projevy vad, protože mohou svědčit nejen o dopadu nepříznivého vnějšího prostředí, ale také o dysfunkci vnitřních orgánů. Proto je nutné podstoupit vyšetření lékařem a zvolit způsob léčby.

Proč kůže mezi prsty je praskání a svědění: příčiny a léčba

Kůže v některých oblastech těla je náchylná k praskání. Zejména se často vyskytují praskliny kůže mezi prsty a patami. Stav je komplikován dlouhým a neustálým pobytem v botách, což vedle nepohodlí vede k rozvoji bolesti.

Praskliny mezi prsty jsou typem dermatitidy. Tento problém je způsoben řadou důvodů - vnějšími i vnitřními faktory, doprovázenými fyziologickými a estetickými potížemi. Zvláště důležitý problém v létě, kdy jsou boty otevřené.

Mezi nejčastější příčiny patří nadměrná suchost kůže, plísňová infekce, nedostatek vitamínů a minerálů a špatná hygiena. Během léčby je nutné působit na samotný faktor a na symptom - popraskanou kůži. Pro léčbu lékařskými a lidovými metodami.

Proč kůže mezi prsty na nohách praskliny, jak k léčbě suché a bolestivé praskliny, a co dělat, když plísňové infekce - zvážit další.

O čem je tento článek?

Vnější a vnitřní příčiny trhlin mezi prsty

Trhliny v nohách jsou nejen estetické, ale také fyziologický problém, který výrazně snižuje kvalitu života v důsledku bolesti. Kožní praskliny a praskliny u dospělých a dětí, starších osob. Děti a starší osoby, osoby s chronickým onemocněním jsou ohroženy.

K odstranění tohoto problému je nutné najít příčinu a jednat přímo na ní, souběžně s prováděním symptomatické léčby - předepsat léky k odstranění svědění, zvlhčení, zrychlené regenerace atd.

Všechny důvody lze rozdělit do dvou velkých skupin - vnější a vnitřní. S první zvládnout mnohem jednodušší. Vnější příčiny mají škodlivý vliv na kůži nohou zvenčí.

Hlavní příčinou trhlin mohou být takové faktory:

 • Nosit nekvalitní boty, což vede k nadměrnému pocení, praskání kůže, vzhled houby.
 • Zanedbání osobní hygieny často končí zánětem a popraskáním.
 • Dlouhodobý kontakt s dráždivými látkami, například použití mýdla s nízkou kvalitou atd.
 • Nesprávně provedená pedikúra.
 • Řezy, škrábance.

Vnitřní příčiny se zdají být závažnějšími faktory, protože jsou reprezentovány různými chorobami:

 1. Diabetes. Na pozadí této choroby se u pacientů vyskytuje patologická suchost kůže, loupání, které vede k tvorbě trhlin v mezizubním prostoru (a nejen na nohách).
 2. Nadváha nebo obezita. V přítomnosti dalších kilogramů mají velké zatížení na dolních končetinách.
 3. Poruchy endokrinní povahy, metabolické procesy - to vše vede k nadměrné suchosti kůže, odlupuje se, odlupuje se a trhliny.
 4. Nemoci oběhového systému. Vzhledem k patologickým stavům orgánů a kůže je nedostatek živin, kyslíku, což vyvolává tenkost kůže.
 5. Hormonální selhání může být vyvoláno různými chorobami, těhotenstvím.
 6. Nesprávná výživa.
 7. Dermatologická onemocnění mohou být lokalizována na jakýchkoliv místech, včetně prstů na nohou. To je ekzém, lupénka.

Prasklá kůže mezi prsty v důsledku dlouhodobého užívání antibiotik a hormonálních léků. U pacientů s anamnézou gastritidy, ulcerózních nebo erozivních lézí žaludku se často tvoří praskliny.

Někdy jsou trhliny způsobeny sportovní činností. V ohrožení jsou baletní tanečníci, běžci.

Vliv suché kůže na výskyt trhlin

Suchá kůže, která má nedostatek vlhkosti, je náchylnější k nepříznivým účinkům. Lehké tření v botě může vést k četným trhlinám. Jsou to otevřené brány pro plísňové a bakteriální infekce.

Pokud je příčinou suchá kůže, je třeba věnovat zvláštní pozornost péči o dolní končetiny. Po ošetření vody použijte zvlhčovače, tukové krémy.

Úprava trhlin způsobených plísní

Jednou z nejčastějších příčin kožního defektu je houba. Ovlivňuje pokožku a nehty. Nohy se začínají odlupovat, svědění, je tu pocit pálení (ne vždy), kůže se začíná odlupovat. Z nohou se objevil nepříjemný zápach. S porážkou nehtové desky se nehty stávají žlutými nebo šedými, začínají se odlamovat.

Na pozadí plísňové infekce je obvykle mnoho trhlin, jsou hluboké, přinášejí mnoho bolestivých pocitů. Pokud je taková klinika, bude to znamenat houbu. Pro léčbu je nutné stanovit typ patogenu, aby bylo možné zvolit nejúčinnější způsob léčby.

Léčba mužů a žen je komplexní, je nutné ovlivnit houbu a používat léky, které urychlují proces hojení.

Místní přípravky

Aktuální léky jsou externí agenti. Umožňují vám jednat přímo na lézi.

Dobré přípravy jsou uvedeny v tabulce:

Před použitím antimykotik se doporučuje léčit léky antiseptiky. Často se používá chlorhexidin. Může být nahrazen Miramistinem nebo peroxidem vodíku.

Tablety pro vnitřní použití

Tablety kombinované s místními prostředky.

Jejich účel znamená, že pacient má obtížný případ, vyžaduje expozici zevnitř.

Předepsán pro mykózu nohou, mezizubní prostor, na pozadí porážky nehtových destiček plísňových patogenů.

Všechny protiplísňové tablety jsou rozděleny do dvou velkých skupin:

 • Léky, které ničí (usmrcují) patogeny. Jedná se o Terbinafin, Natamycin, Naftifin.
 • Prostředky, které inhibují růst a reprodukci patogenních mikroorganismů. Mezi zástupci této skupiny patří itrakonazol, ketokonazol.

Účinné tablety proti plísňovým infekcím jsou toxické, takže se používají pouze v obtížných případech. Zvažte podrobněji několik léků:

Po zasažení nehtů jsou předepsány tablety ze skupiny azolů nebo allylaminů. Na pozadí dlouhodobého užívání se akumulují v nehtové destičce a po přerušení léčby trvají několik týdnů.

Dobré pilulky - Terbinafin a Rumikoz.

Ošetření suchých a bolestivých trhlin

Suché trhliny, které způsobují mnoho bolesti, by měly být léčeny léky s přídavkem retinolu, tokoferolu a vitaminu D. Před použitím se doporučuje připravit koupel s bylinkami.

Balsam Šostakovskij

Účinný a levný lék, který má spoustu pozitivní zpětné vazby. Poskytuje antibakteriální a antiseptické účinky. Účinná látka v přípravku - vinyl. Urychluje regenerační procesy, zmírňuje bolest. Po aplikaci balzámu se vytvoří tenký film, který chrání trhliny před pronikáním hub a bakterií.

Balsam Šostakovský se nepoužívá při porodu, v patologii jater a ledvin, žlučníku. Nelze použít během kojení na pozadí alergické reakce.

Způsob aplikace: Na ubrousek naneste balzám, naneste na popraskanou kůži. Frekvence použití 2-3 krát denně. Léčba trvá až do úplného hojení kůže.

Solkoseryl

Základem lokálního působení je hemodická telecí krev. Účinkem léku je aktivace metabolismu tkání, což přispívá k urychlené regeneraci lézí na kůži.

Doporučuje se používat k léčbě ran, které se dlouhodobě neléčí, s trofickými kožními poruchami, popáleninami, omrzlinami. Před použitím se místo léze léčí antiseptickým roztokem.

Naneste tenkou vrstvu Solcoseryl. Frekvence použití - až třikrát denně. Negativní účinky jsou možné ve formě alergické reakce - vyrážky, kopřivky, svědění a pálení. Nepoužívejte, pokud jste přecitlivělý na kyselinu benzoovou.

Výhodou léku Solcoseryl je účinnost a bezpečnost kompozice. Lze použít během těhotenství, kojení, k léčbě dětí a starších osob.

Využití lidových metod proti houbám a hojení trhlin

Netradiční způsoby léčby jsou účinné pouze v rané fázi patologického procesu, kdy není mnoho trhlin, nejsou hluboké. Na pozadí houby, lidových prostředků - další způsob léčby, v kombinaci s antimykotiky.

Propolis

Komprese se provádí s touto komponentou. Navlhčete vatovou tinkturou z bavlny, naneste na trhlinu, položte na ponožky. Ráno se umyje zbytky tekoucí vody bez mýdla, nanese se mastný krém. Frekvence - jednou denně před spaním. Kurz - až do úplného uzdravení.

Aspirin

Aspirin pomáhá zbavit se plísňových infekcí a prasklin. Je třeba rozemlet 10 tablet na prášek, smíchat se 100 ml alkoholu a 25 ml roztoku jodu. Směs se aplikuje na postižené končetiny. Nechte působit 10 minut. Omyjte vodou. Po 20 minutách po aplikaci použijte hydratační krém.

Mořská sůl + soda

Tato kombinace se používá pro výrobu podnosů. Ve 2 litrech vody rozpusťte dvě polévkové lžíce složek. Ponořte nohy do nádoby s teplou vodou po dobu 25-30 minut. Po zákroku opláchněte končetiny studenou vodou, naneste léčivý krém.

Salve

Účinně bojuje s plísňovou infekcí. Lžíce amoniaku se zředí v 250 ml kapaliny. Ponořte hadřík do roztoku, navlhčete. Připevněte k lézi, přikryjte plastovým obalem. Nechte přes noc. Ráno vzlétnou, umyjí si nohy, provedou ošetření tukem.

Tekutý med

Dobré přírodní antiseptikum. Nasaďte si trhliny, netřete. Noste ponožky nahoře. Doba procedury je několik hodin. Zbytky omyjte vodou bez mýdla. Aplikujte mast pro rychlé hojení.

Heřmánek s celandine + jitrocel

Tato kombinace má antifungální účinek. Vezměte vše ve stejném poměru. Do 2 litrů vody je nutné přidat 100 g léčivých bylin. Trvejte na 20 minutách. Přidejte horkou vodu a udělejte koupel. Doba procedury je 20 minut. Vhodný lidový lék pro děti a těhotné ženy, protože je zcela bezpečný pro zdraví.

Prevence a prevence vzniku trhlin

Prevence spočívá ve vyrovnání příčin, které vedou k popraskání kůže. Pro patologicky suchou pokožku se doporučuje neustále používat zvlhčovače. Každý den si na končetiny naneste lehkou masáž, aby se zlepšila cirkulace.

Je důležité jíst správně, protože člověk dostane všechny potřebné vitamíny a minerální látky s jídlem. Tělo můžete udržovat pomocí komplexů vitamínů - po dobu 1-3 měsíců.

Aby se zabránilo plísni, musíte dodržovat hygienická pravidla, zachovat imunitu, snažit se dodržovat bezpečnostní pravidla na veřejných místech (nestoupejte na boso na podlaze v bazénu, posilovně atd.).

Jak se zbavit trhlin a plísní mezi prsty je popsáno ve videu v tomto článku.