Image

Trhliny na nohou

Problém trhlin v nohou ovlivňuje většinu lidí, kteří vedou aktivní životní styl a raději nosí nepříjemné, ale krásné boty. A zbavit se jich není tak snadné. Ale proč se objevují a jak léčit trhliny na nohou?

Trhliny v patkách příčiny:

 1. Přítomnost plísňových onemocnění.
 2. Různé nemoci cév nohy.
 3. Špatná péče o nohy nebo její nedostatek.
 4. Časté používání pevných souborů a nožů pro péči o nohy.
 5. Ošetření nohou neprofesionálním pedikérem.
 6. Různá porušení metabolických procesů.
 7. Diabetes, gastritida nebo endokrinní porucha.
 8. Neustálá chůze
 9. Špatné boty a syntetické ponožky.
 10. Prudké změny klimatu.
 11. Horké počasí. Pokud je teplota vzduchu příliš vysoká, nohy se bobtnají, což znamená, že budou stlačeny i ty nejpohodlnější boty. Z tohoto důvodu může dojít k narušení krevního oběhu, díky čemuž se kůže pokryje prasklinami.

Toto onemocnění způsobuje nejen fyzický nepohodlí, ale má také neestetický vzhled, který neumožňuje nosit otevřené boty. Také tyto trhliny způsobují při chůzi spoustu bolesti. Pokud však léčbu nezdržujete, můžete po velmi krátkém čase znovu vychutnat krásné a dobře upravené nohy. Toto onemocnění je složité, ale poměrně léčitelné. Tajemství léčby je, že postup by měl být prováděn pravidelně, pomocí zvlhčovače, který pomůže zbavit se trhlin.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, je třeba věnovat zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 96% populárních značek šamponů jsou komponenty, které otráví naše tělo. Hlavní látky, díky nimž jsou všechny problémy označeny na etiketách jako laurylsulfát sodný, laurethansulfát sodný, sulfát kokosu, PEG. Tyto chemické složky ničí strukturu kudrlinek, vlasy jsou křehké, ztrácejí pružnost a sílu, barva mizí. Ale nejhorší je, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali výrobky, ve kterých je tato chemie umístěna. V poslední době odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo obsadily fondy společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny pod přísnými systémy kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum expirace, nemělo by to přesáhnout jeden rok skladování.

Praskliny v ošetření chodidel

 • Jedním z nejčastějších způsobů léčby této choroby je vazelína. Dokonce i čistá vazelína, rozšířená na kůži nohou, podporuje hojení kůže, hydratuje ji. Před zákrokem je třeba páru nohy v horké vodě doplnit kyselinou boritou v následujícím poměru: jedna čajová lžička na jeden šálek vody. Poté aplikujte vazelínu na praskliny sádrou. Tato směs se ponechá přes noc. Tento postup opakujte, dokud praskliny nezmizí.
 • Mýdlové sody. Ve dvou litrech teplé vody rozpusťte jednu polévkovou lžíci sody a půl lžičky minerálního mýdla, které obsahuje přírodní oleje a mořskou sůl. Namočte si nohy v této lázni je třeba nejméně deset minut, a pak lehce chodit speciální struhadlo na nohy. Poté aplikujte na nohy léčivý tukový krém s aloe nebo glycerinem. Aby se dosáhlo požadovaného účinku, je nutné vyrobit alespoň deset těchto misek.
 • Olivový olej. Každý den, po vodních procedurách, by měl být teplý olivový olej promíchán do trhlin. Tato masáž rychle vyléčí praskliny a zlepšuje krevní oběh v nohou, pak vás trhlina nohou, jejíž příznaky nejsou příliš příjemné, vás nikdy neobtěžuje. Tento postup je žádoucí udělat před spaním, nošení bavlněných ponožek na nohou.
 • Vosková ošetření Smíchejte kyselinu salicylovou, parafín a zahřívaný včelí vosk v poměru 1: 1: 1. Pomocí vaty naneste tuto masku na poškozené oblasti nohy a nechte je uschnout. Top s dalšími třemi vrstvami a upevněte nohu obvazem. Den po tomto zákroku je nutné udělat koupel s mýdlem a ošetřit povrch chodidel pemzou.
 • Jablko s cibulí. Na jemné struhadlo, rošt surové cibule a jedno šťavnaté jablko. Po, dát bramborovou kaší na tlustý hadřík a použít obvaz na poškozené oblasti nohy, opravit s obvazem. Pokud se začaly objevovat trhliny, stejný postup lze provést pouze u čerstvých rajčat.
 • Komprese pro nohy se zelím. Jeden list obyčejného bílého zelí z vnějšku porazil kladivem na maso, aby vynikl šťávu. Připevněte ji k trhlinám a zajistěte obvazem a nahoře nasaďte vlněnou ponožku, nechte ji přes noc. Ráno si důkladně umyjte nohy a namažte je zvlhčovačem.
 • Zlato Med má pozitivní vliv na celé tělo jako celek a pomáhá zbavit se většiny onemocnění. Naneste malé množství medu na kus bavlněného hadříku a připevněte jej na poškozené oblasti nohy, obvaz upevněte obvazem. Nechte tuto medovou komprimovat celou noc. Ráno si důkladně umyjte nohy a namažte dětský hydratační krém. Po tom, položte obyčejnou lepicí omítku na nohy, to pomůže udržet kůži vlhkou.
 • Koupel nohou se škrobem. V jednom litru teplé vody zřeďte jednu polévkovou lžíci běžného bramborového škrobu. Snižte nohy v lázni na půl hodiny, jak voda ochlazuje, přidejte novou. Na konci času, mokré nohy s ručníkem a stěr s hydratačním krémem.
 • Horké obklady z elecampane. S každodenními obklady nebo pleťové vody z kořenů devyasila, praskliny projdou dostatečně rychle.
 • Léčivé odvar bylin. Bylinné lázně mají blahodárný vliv na vzhled pokožky, činí ji měkkou a vláčnou a pomáhají také při rychlém hojení ran a prasklin. Smíchejte dubovou kůru, měsíčku, šalvěj, šňůru, heřmánek a třezalku ve stejném poměru. Kolekci nalijte vroucí vodou a nechte vyluhovat. Denně připravte tuto infuzi desetiminutovou koupel a po ní namažte nohy tukovým krémem. Pro lepší účinek můžete volitelně přidat dvě polévkové lžíce devítiprocentního stolního octa.
 • Mast z glycerinové a octové esence. Pro jeho přípravu je nutné promíchat ve stejném poměru octovou esenci a glycerin (můžete použít i trochu více glycerinu). Stojí za to zvážit, že v tomto receptu je nutné používat pouze octovou esenci, ale v žádném případě ocet! Tato mast je nutná k namazání nohou a na sobě bavlněné ponožky. Po pěti hodinách si umyjte nohy a roztřete je hydratačním krémem.
 • Zásobník žlutého jetele. Pára z nohy v lázni žlutého jetele, po, namazat poškozené oblasti kůže s pečenou cibulí, máslem nebo slunečnicový olej nebo vepřové sádlo.
 • Koupel na nohy ze škrobu nebo kopřivy. Smíchejte jeden litr teplé vody a dvě lžíce kopřivy. Ponořte nohy v této lázni na patnáct minut. Po uplynutí času namažte nohy tukem a proveďte lehkou masáž. Pokud vedle ní není kopřiva, lze místo toho použít škrob (dvě lžíce bramborového škrobu na jeden litr vody).
 • Stlačení motorového oleje. Před zákrokem je nutné očistit praskliny na chodidlech pomocí pilníku nebo pemzy. Po tom, bohatě namazat s tučným krémem. Po vstřebání krému promažte nohy strojním olejem (ten, se kterým jsou šicí stroje rozmazané), položte na plastový sáček a teplou ponožku. Tento obklad by neměl být prováděn déle než jednou týdně.
 • Prostředek farmaceutického heřmánku, mastku, ricinového oleje a alkoholu. K tomu budete potřebovat: jednu čajovou lžičku práškového sušeného heřmánku, čtyři polévkové lžíce mastku, jednu polévkovou lžíci ricinového oleje a jednu lžíci alkoholu. Před zákrokem si důkladně umyjte nohy mýdlem a ošetřete pemzou. Noha stěr s alkoholem, pak ricinový olej. Samostatně promíchejte heřmánek s mastkem a práškem.
 • Majonéza v boji proti prasklinám. Sedm dní namažte nohy olivovou majonézou, nahoře nasaďte nohy s polyethylenem a položte na ponožky. Ráno důkladně omyjte.
 • Maska na nohy z mýdla na prádlo. Při prasklinách dokonale pomáhá domácímu mýdlu 72%. Rub nohy s mýdlem a na bavlněné ponožky. Umyjte si nohy důkladně ráno.

Jen pár tipů:

Pokud praskliny běží, aby se zabránilo infekci nohy, je nutné změkčit nohu mast, která obsahuje antibiotika.

Stojí za zmínku, že při ošetřování trhlin je nutné dávat přednost krémům s obsahem vitamínů A a F, a samozřejmě včelího propolisu. Pokud se praskliny neobjevily kvůli houbám, lze je snadno zakoupit, pokud pravidelně netrpíte antifungální masti a krémy do nohou.

Pokud se během léčby trhlin nezačne, nohy mohou nabobtnat a vznítit a kolem trhlin se mohou objevit puchýře. V tomto případě může onemocnění zadržet pohyb a způsobit bolest.

Dokonce i ty nejpohodlnější boty se zúží, v důsledku toho můžete vyloupit nohu a získat kostní trhliny.

Trhlina nohy nohy je porušení integrity kosti, ale ne až do konce, to znamená, "neúplné".

Popraskané příznaky kostí nohy

 1. Velké a bolestivé otoky nohy, praskliny na místě
 2. Bolest v poškozené oblasti
 3. Deformace nohy
 4. Poškozený pohyb nohy

Kostní trhlina je velmi vážný problém, který je detekován na rentgenovém snímku. Stojí za zmínku, že v tomto případě samoobsluha se všemi druhy mastí, krémů, tření, koupelí a obkladů není prostě relevantní. Pro vaši vlastní bezpečnost je lepší kontaktovat specializovaného lékaře.

Po takovém zranění musíte být pod dohledem specialisty. Téměř všechny léčby zlomenin kosti jsou kvůli odpočinku. V tomto případě nikdy nepoužívejte žádné léky. Hlavní věc je jen odpočinek, klid a klid. Docela často, v tomto případě, pevné uchycení zraněné končetiny je uchýleno k, a to, sádrové odlitky a, samozřejmě, lůžko. Kromě fixace omítek se předepisují vitamíny, které obsahují vápník ve svém složení, což zase přispívá k rychlému posilování kostí a jejich akreci.

Příčiny a ošetření trhlin v chodidlech

Trhliny v nohou jsou jedním z nejčastějších problémů, kterým ženy čelí. Loupání, rány kazí krásu našich nohou, přinášejí mnoho psychologické nejistoty, ale také bolest při chůzi.

Tvorba trhlin začíná banálním loupáním a drobným poškozením, mnozí z nich to nedávají žádný význam, ale postupem času se situace zhoršuje. Rány se stávají hlubšími, infikují se zánětlivým procesem.

Příčiny trhlin v kůži nohy

Následující faktory mohou vyvolat vznik trhlin:

 • plísňové infekce, kožní onemocnění;
 • endokrinní a metabolické poruchy;
 • avitaminóza, nedostatek mikroživin a tuků;
 • alergické reakce;
 • onemocnění srdce a cév;
 • strukturální rysy kůže (hyperkeratóza);
 • léky.

Většina mykotických infekcí se vyznačuje silným svěděním, zarudnutím, které následně vede k praskání kůže.

Endokrinní onemocnění (diabetes mellitus) způsobují dehydrataci těla, je pozorována suchá kůže.

V důsledku cirkulačních poruch dolních končetin, buňky nedostávají adekvátní výživu, dochází k nedostatku kyslíku, dochází k trofickým poruchám.

 • nedostatek osobní hygieny;
 • nepohodlné boty nevhodné velikosti;
 • neprofesionální pedikúra;
 • časté používání tvrdé pemzy a kartáčů;
 • vysoká chlorová voda;
 • suché a horké klima.

Boty malé velikosti omezují nohu, zatímco chůze zvyšuje zátěž na nohou, narušuje zásobování krví. Buňky vnější vrstvy epidermis postrádají živiny a začnou se rozkládat.

Nosit syntetické ponožky vede k nerovnováze lipidového stavu kůže, ztrácí se pružnost a pružnost, povrch se stává nerovnoměrným, což vede k tvorbě trhlin na nohách.

Nedostatečná péče o nohy přispívá k reprodukci patogenní flóry, která je příčinou vzniku plísní.

Druhy trhlin na chodidlech

Klasifikace zohledňuje stupeň poškození tkáně. Existují:

 • povrchní (epidermální) ─ drobné, bezbolestné trhliny, které jsou schopny léčit samy o sobě, přinášejí pouze neestetický vzhled;
 • hluboké (epidermální-dermální) ─ hluboké praskliny, případně s krvácením, způsobují bolest a nepohodlí při chůzi, po hojení se tvoří jizvová tkáň.

V závislosti na povaze původu existují:

 • suchý vzhled ─ nastává, když je suchá a citlivá kůže;
 • vlhký vzhled ─ pozorovaný u lidí se zvýšeným pocením.

Léčba

Ne každý ví, jak léčit trhliny v nohou, zpočátku byste měli zjistit důvody, které vyvolaly patologii.

Houba cribe předepisuje antifungální léky s účinnou látkou terbinafin, také ukazuje denní koupel v roztoku sody, po které nedoporučují suché nohy.

Léčba diabetes mellitus at je zaměřena na snížení hladiny glukózy v krvi, její vysoký obsah snižuje schopnost hojení ran. Je nemožné parit z nohou, pouze teplé lázně s přídavkem nedráždivých aseptických činidel, aplikovat krémy na bázi rostlin na zjemnění.

Suchá kůže ─ obvykle se vyskytují mělké praskliny. Je snadné ji vyléčit, stačí po aplikaci masti na bázi vazelíny nebo tukového krému udělat několik sódových lázní.

Mýdlo-sodové lázně ─ až dva litry horké vody přidat 1 polévková lžíce. lžíce sody a půl 1 lžička přírodního mýdla. Nohy jsou sníženy na méně než 10 minut, pemza se používá k odlupování hrubých částic. Lidé trpící hypertenzí, tato metoda se nedoporučuje, můžete způsobit zvýšení tlaku, použijte teplou vodu!

Farmaceutické masti na praskliny v podešvi

Léčba trhlin na nohou chodidel zahrnuje použití léčivých mastí protizánětlivých účinků.

Seznam účinných léků předepsaných lékařem:

 • Radev on na bázi emulzního vosku, s vitamíny A, E, B2 a glycerinem, snižuje zánět a má dezinfekční účinek, podporuje regeneraci. Přiřazení ne více než 2x denně, před použitím nohy je ošetřena antiseptikem.
 • Zazhivin ─ rostlinný gel, sestává z oleje ostropestřce, čajovníku, extraktu šalvěje s vitaminem F. Produkt má baktericidní a regenerační účinek, aplikuje se přes noc.
 • BioAstin je krém s výtažky z bylin, čajovníku a esenciálních olejů z hřebíčku, lnu a močovinového oleje, který má nejen antimikrobiální, ale také zvlhčující účinek. Opakované použití za den je povoleno.
 • Lamisil ─ antifungální lék širokého spektra, ničí patogeny a houby, aplikován výhradně na postižené oblasti 1 krát denně.
 • Hydrobalance obsahuje glycerin a močovinu, kompenzuje nedostatek tuku a vlhkosti, zmírňuje podráždění.
 • SixtumMed je speciální nástroj určený pro diabetiky, který je k dispozici ve formě oleje a balzámu. Zahrnuje bylinné složky, které vyživují a hojí rány, snižují svědění a podráždění.

Lidové recepty

Před ošetřením popraskané paty a prsty doma, je nutné objektivně posoudit situaci. Běžné případy vyžadují lékařský dohled a samoléčba přinese pouze komplikace. Pokud neexistují žádné kontraindikace, jsou povoleny následující recepty tradiční medicíny:

 • Včelí vosk a parafín se rozpustí ve vodní lázni, přidá se kyselina salicylová, vše se provádí v poměru 1: 1: 1, jedna vrstva výsledné hmoty se aplikuje na poškozenou oblast kůže a nechá se uschnout. Pak se aplikují další tři kuličky a fixují se obvazem na jeden den. Po zákroku se doporučuje připravit si saponátovou koupel.
 • Listy zelí porazil, dokud se neobjeví šťáva, pak je upevněte na nohu, položte na vlněné ponožky a nechte 12 hodin.
 • Syrové brambory s slupkou otírané na struhadle, můžete přidat lněný olej. Výsledná suspenze se aplikuje na trhliny, navíjí se po dobu 3 hodin. Po odstranění mrtvých oblastí a namazání kůže olivovým olejem.
 • Med má léčivé účinky, používá se ve formě obkladu. Med je potřísněný na poškozené kůži a potažen bavlněným hadříkem, ponechán přes noc, ráno odplaven a položen na dětský krém a prasklina je utěsněna obyčejnou omítkou, která drží vlhkost.
 • Vezmou šťavnaté jablko a cibuli, nakrájejí na kaši a výslednou hmotu fixují po dobu 12 hodin, poté ji potřou zvlhčujícím činidlem.
 • Po koupeli je vhodné každý den třít teplý olivový olej: změkčuje a hojí rány dobře.
 • Bylinná výzdoba, jako je žlutý jetel, heřmánkový lékárna, šňůra, měsíček, lze použít ve formě obkladů a koupelí.

Po procedurách může být místo drahých hydratačních krémů použita lékařská vazelína. Pro hluboké trhliny nedoporučujeme používat nástroje, včetně octa a alkoholu - může způsobit podráždění.

Některé populární recepty jsou připraveny s přidáním 70% octové esence, měly by být provedeny velmi pečlivě, můžete získat těžké popáleniny.

Preventivní opatření

Zabraňte tvorbě trhlin za následujících podmínek:

 • suchá kůže vyžaduje speciální péči a kosmetiku, zejména v létě. Pokud se objeví první příznaky, okamžitě podnikněte kroky;
 • Dobrou metodou je denní masáž nohou s olejem: působí na reflexní body, má pozitivní vliv na celé tělo;
 • vyvážení výživy: konzumujte více potravin obsahujících vitamíny A a E, dávejte přednost ovoce, zelenině;
 • věnujte pozornost botám: pokud je vyroben z umělého materiálu a způsobuje nepříjemnosti - opusťte ho.

Hlavní příčiny a metody léčby trhlin v chodidlech

Trhliny v nohou - ne jen nepříjemné obtíže, způsobující bolest při chůzi. Vzhledem ke zvláštnostem anatomické struktury nohy je vystavena velkému zatížení a většinou je skryta botami. To vytváří příznivé podmínky pro pronikání patogenní mikroflóry přes mezery na kůži, po které se objeví hnisání.

Léčba porušení integrity kůže nohou se stává obtížnější. Zvažte, proč je kůže na nohách prasklá a jak se rány, které se objevily, mohou rychle vyléčit.

Příčiny praskání a první znaky

Vzhled trhlin v chodidlech není obtížné všimnout kvůli silnému nepohodlí. Osoba zažívá:

 • svědění nebo pálení;
 • bolest při chůzi;
 • lokální edém (lokalizovaný kolem praskání);
 • drobné otlaky (s hlubokými zraněními).

Ve směru trhliny může být:

 • podélné (umístěné podél patky);
 • příčné (směřuje napříč a vypadá relativně zřídka).

Někdy člověk může okamžitě zjistit kauzální vztah a říct, proč se objevily trhliny. Ale častěji se výskyt škod stává překvapením, takže stojí za to zvážit, co způsobuje praskliny v chodidlech.

Vývoj vnějších i vnitřních faktorů může vyvolat vývoj patologie.

Externí zahrnují:

 • špatná hygiena;
 • boty, mačkání nebo tření nohy;
 • dlouhé chůze nebo nehybné stání;
 • neprofesionální pedikúra;
 • odlupování;
 • časté nošení syntetických punčochových kalhot a ponožek;
 • změna klimatu;
 • boty nejsou podle počasí (nošení i těch nejpohodlnějších zavřených bot v teple způsobí vyrážku plen a popraskání);
 • chůze naboso na tvrdém povrchu (písek, asfalt);
 • voda s vysokým obsahem chloru.

Vnitřní příčiny trhlin jsou často:

 • diabetes, hormonální poruchy, abnormality štítné žlázy;
 • porušení metabolických procesů;
 • onemocnění trávicího systému;
 • cévní onemocnění nohou;
 • houba nohy;
 • hyperkeratóza (natoptysh);
 • deformity chodidel (ploché nohy);
 • obezita (zvyšuje zatížení nohou);
 • avitaminóza (vitamíny A a E jsou zvláště důležité pro pružnost kůže);
 • dermatitida;
 • hyperhidróza (nadměrné pocení);
 • nedostatečný příjem vody;
 • nevyvážená strava vedoucí k vyčerpání buněk.

Příčiny trhlin se liší: od relativně neškodného nedodržování hygienických pravidel až po přítomnost vážné nemoci.

Lokalizace trhlin

Vzhled trhlin je možný na kterékoliv části nohy, ale následující oblasti jsou nejvíce náchylné k poškození:

 • pata;
 • tarsus;
 • mezigitální prostor;
 • podrážka chodidla;
 • oblast kloubu (obvykle na palci);
 • místa přirozených kožních záhybů.

Nejbolestivější pro člověka jsou škody, které se nacházejí na podrážce a v interdigitalálním prostoru.

Zásady léčby

Odstranění trhliny začíná určením příčiny. Pokud je nedostatečná péče nebo nepříjemná obuv, pak problémy nevznikají: po odstranění provokujících faktorů a použití vnějších prostředků se kůže rychle hojí.

Měli byste se poradit se svým lékařem v následujících případech: t

 • existují somatické choroby nebo hormonální poruchy;
 • infekce pronikla do trhlin;
 • pacient je dítě (u dětí je prvním příznakem onemocnění spojeného se změnou metabolických procesů nebo hormonálních poruch často ztenčování a praskání epidermis).

Léčba trhlin na kůži nohou je povolena jako použití farmaceutických přípravků a populárních metod.

Léčba léky

Pro terapeutické účely lékař doporučuje následující krémy a krémy proti tvorbě trhlin:

 1. Krém "5 dní." Má protizánětlivý účinek, změkčuje a dezinfikuje pokožku. Pomáhá rychle odstranit trhliny a vyrážku pleny na noze, eliminuje nepříjemný zápach. Může být použit nejen pro kožní léze, ale také jako profylaktický přípravek na péči o nohy.
 2. Balzamed. Mast na bázi glycerinu a kyseliny mléčné s přidáním vitamínů. Zvyšuje nejen regeneraci tkání, urychluje hojení, ale také zabraňuje vzniku nových trhlin.
 3. Radevit. Masti s emulzním voskem, vitamíny a glycerinem. Má dezinfekční a léčivé účinky. Při pravidelném používání (dvakrát denně) zajišťuje rychlé zotavení poškozené kůže nohy.
 4. Lamisil. Krém zabíjí houby a viry, zajišťuje opravu buněk. Mohou dokonce léčit hlubokou kožní přestávku, aplikovat krém přímo na ránu.
 5. Zazhivin. Gel, který se skládá z oleje, mléko Thistle, šalvěj a tea tree. Díky svému přirozenému základu se doporučuje k léčbě trhlin u dětí.
 6. Ambulance Univerzální krém na zranění a rány s bylinnými extrakty, vazelínou, vitamíny a glycerinem. Zjemňuje pokožku, pomáhá s modřinami a ranami. Je považován za univerzální prostředek pro případná zranění.

Pozor! Pokud se v prasklině objevil infekční proces, budou předepsány antibakteriální nebo protiplísňové masti v závislosti na typu patogenu.

Při tvorbě trhlin v okolí nehtu se doporučuje použít speciální lak pro posílení nehtového lůžka (lze ho zakoupit v lékárně).

Domácí procedury

Je-li tělo zdravé, je zjištěna příčina poškození kůže vnější nohy a léčba v domě. podmínky povoleny, pak umožnily vyzkoušet netradiční metody.

K vyparování nohou můžete využít následující koupelny:

 1. Dekorace bylin. Třezalka, dubová kůra, heřmánek nebo šalvěj mohou být použity individuálně nebo bylinné směsi. 4 lžíce. Já drcené suroviny trvají na litru vroucí vody.
 2. Škrobové a aromatické oleje. Na litr vody potřebujete 10 g škrobu a několik kapek aromatických olejů (doporučeno čajovníku nebo citrusů).

Tekutina se zahřeje na 38 ° C. Nohy parní 10 - 15 minut.

Věnujte pozornost! Kouření je užitečné nejen před použitím lidových prostředků. Procedura zvýší účinnost farmaceutických krémů a gelů.

Domácí ošetření se provádí pomocí obkladů. Zde jsou nejoblíbenější způsoby:

 1. Parafin, včelí vosk a kyselina salicylová, odebírané ve stejných částech, se zahřívají ve vodní lázni a míchají, aby se získala homogenní struktura. Teplá hmota se aplikuje na místo poranění a po vysušení se fixuje obvazem. Je nutné nést takový obklad denně.
 2. Cibule a jablko. Gruel je v noci přivázán k noze a ráno se odplavuje. Na pokožku se nanese hydratační gel.
 3. Hmotnost rajčat. Nakrájejte rajčata v mixéru a vypusťte přebytečnou vlhkost. Hustá rajčatová kaše se používá k ošetření, která je vázána na poškození 5-6 hodin.
 4. Zelí list. Listy lze použít bez přípravy, ale je lepší je lehce porazit kladivem na maso, než se objeví šťáva. Zabalte list nohy a nosit ponožky nahoře. Nechte na noc komprimovat.
 5. Zlato (lepší brát tekutinu). Výrobek se aplikuje na čistou přírodní tkaninu, aplikuje se na poškození a fixuje se bandáží po dobu 12 hodin.

Kolik trhlin se hojí při použití lidových prostředků a při léčbě léků? Vše záleží na závažnosti škody. U mělkých kožních mezer postačuje 7–10 dní, u zanedbaných forem nebo infekce může léčba trvat několik týdnů.

Preventivní opatření

Popraskané nohy nejsou život ohrožující, ale způsobují nesnesitelné nepohodlí. Jejich vzhled lze zabránit dodržováním pravidel:

 1. Hygiena. Musíte umýt nohy 2 krát denně a používat deodoranty, aby se zabránilo nadměrnému pocení.
 2. Boj proti suchosti. Suchá pokožka na nohou se doporučuje k ošetření zvlhčovačů.
 3. Odstranění kallosit a kuřích. V místech hyperkeratózy je epidermis hustá a méně elastická, náchylnější k roztržení.
 4. Léčba somatických a hormonálních patologií. Kůže je indikátorem zdraví. S prodlouženou nemocí se epidermis stává tenčí a méně trvanlivý.
 5. Výběr pohodlné obuvi. Je důležité, aby pokožka nebyla vymačkaná a nevytékala vyčnívajícími částmi, nemohla dýchat. Doporučujeme zvolit obuv z přírodních materiálů.

Vzhled trhlin na nohách není strašný, ale způsobuje nepohodlí. Mikrodamage musíme začít léčit co nejdříve. Čerstvé praskliny se hojí rychle, ale běžící případy jsou často komplikovány přidáním infekcí a výskytem hnisu.

Praskliny v nohou chodidel: příčiny vzniku, diagnostiky, prevence a léčby trhlin v nohou s balzámem KEMATOR

Popraskaná kůže na noze je velmi nepříjemný a bolestivý jev, zejména u starších lidí. Kromě nepohodlí, kožní praskliny v nohou jsou plné rozvoje zánětu, protože Šance na kontaminaci a infekci rány.

Jaké jsou praskliny kůže a co je způsobuje? Praskliny se nazývají tento typ dermatitidy, kdy dochází k prasknutí horní vrstvy kůže ve formě rány nebo eroze ve tvaru štěrbiny, která je důsledkem nadměrného sucha, zhrubnutí a ztráty elasticity dané oblasti kůže. Praskliny mohou být povrchové, pokud je poškozena pouze vrstva epidermální a hluboká, když slza proniká do hlubších vrstev kůže.

Příčiny praskání na kůži nohou

Kůže na chodidlech je vystavena největšímu namáhání, protože při vertikální chůzi je váha od páteře přerozdělována na nohy a dolů až k chodidlům, v důsledku čehož veškerá naše váha tlačí na kůži nohou. V tomto případě je tuková vrstva v této oblasti rozložena po stranách pod tlakem hmotnosti a tlaku a kůže ji udržuje v integritě, neustále se protahuje a stahuje. To je důvod, proč, aby vydržel takové zatížení, má speciální pružnost, pružnost a dostatečnou tloušťku, což poskytuje potřebnou pevnost. Ale pod vlivem různých důvodů se kůže na chodidlech může stát nadměrně tlustou, suchou, drsnou a ztrácet svou pružnost, v důsledku čehož se kůže neroztahuje pod zatížením, ale praskne a tvoří praskliny. V jiných případech může být kůže příliš tenká, suchá a neelastická, což také vede k prasknutí - trhlinám.

Několik příčin vedoucích k praskání nohou.

 • Nadměrné pocení nohou vede k tomu, že chodidla jsou neustále mokrá a pot také obsahuje mnoho mikro a makroživin, což obecně vede k maceraci, suchosti, ztenčení kůže a tvorbě trhlin.
 • Nepohodlné těsné boty, zejména pryžové nebo pryžové podešve, vedou k vývoji kuřích, kuří oka a mechanické dermatitidy, které probíhají s drsností a suchou pokožkou, tvorbou trhlin. Tento stav může být komplikován zvýšeným pocením - tzv. "Tenisovou dermatitidou".
 • Suché, horké a větrné klima také způsobuje popraskanou pokožku nohou, zejména v patách a chodidlech palce. Klimatizační jednotky nebo topné systémy suší vzduch a také ovlivňují pokožku, jako je suché klima.
 • Nosit mokré nebo zpocené ponožky, například u sportovců a návštěvníků tělocvičny, chodit naboso, zejména na písčité půdě, časté návštěvy bazénu, zejména pokud má voda zvýšenou koncentraci chloru, časté koupele nebo sprchu s teplou vodou - to vše vede k hrubá a suchá kůže náchylná k praskání.
 • Plísňové nemoci se nejčastěji vyvíjejí na nohou a pokračují v zhrubnutí stratum corneum, tvorbě prasklin a štěrbinovitých vředů. V některých případech může být příčinou trhlin v nohou pelokoková infekce.
 • Nemoci kůže různých etiologií, vedoucí k zhoršeným metabolickým procesům v dermis nebo epidermis a v důsledku toho k rozvoji jejich suchosti, zhrubnutí nebo ztenčení. Většina z těchto onemocnění je systémová, jako je ekzém, sklerodermie, lupénka a tak dále.
 • Nemoci jiných orgánů a systémů v komplexu symptomů mohou mít dysfunkci kůže, projevující se nadměrnou suchostí, drsností, ztrátou elasticity. Nejběžnějšími kožními příznaky jsou endokrinní onemocnění (diabetes mellitus, hypotyreóza), poruchy trávicího traktu (cholecystitis, dvanáctníkový vřed a / nebo žaludeční vřed, hepatitida), neurologická onemocnění (psychóza, vaskulární dystonie, křečovité stavy), cévní onemocnění vedoucí k zhoršené mikrocirkulaci krve, tedy k výživě a funkci kůže.
 • Nedostatek vitamínů A, E, C a PP, stejně jako hořčíkové minerály a polynenasycené mastné kyseliny. Prvním příznakem avitaminózy PP je zhrubnutí a suchost kůže, tzv. Pellagra.
 • Nesprávná péče o nohy je nejčastější příčinou praskání. A s věkem, péče o pleť na nohou by měla být obzvláště opatrná a pravidelná.

Rizikové faktory

Jedním z důvodů vzniku trhlin na kůži chodidel obvykle není dostatek, vždy by měly existovat predispoziční faktory, mezi které patří:

 • žijící v horkém suchém klimatu nebo naopak v chladném moři s častým větrem;
 • fyziologické a individuální vlastnosti osoby, včetně věku, genetické nebo dědičné predispozice;
 • specifika práce osoby (např. plavci, ošetřovatelé, plážoví pracovníci);
 • nízká imunita - činí tělo náchylným k různým infekcím, navíc se ve většině případů vyvíjí nízká imunita na pozadí beri-beri nebo jiných onemocnění;
 • užívání určitých druhů léků - může vést k suché kůži a sliznicím, zhoršené keratinizaci nebo exfoliaci mrtvých buněk.

Diagnostika trhlin v kůži chodidel

Ve většině případů není nutná speciální diagnóza a je dostačující objasnit přítomnost existujících chorob, životní styl, pracovní podmínky, taktiku péče o nohy a vizuální kontrolu rány. Obvykle již na základě toho může odborník zvolit taktiku léčení trhlin a následnou péči o pokožku nohou. Je-li podezření na pekokokovou infekci, může být proveden roztěr rány pro další vyšetřování, aby se určil patogen a jeho citlivost na antibiotika. Je-li podezření na alergickou dermatitidu, doporučuje se pro zjištění alergenu kožní test.

Prevence trhlin v kůži chodidel

Aby se zabránilo prasklinám na nohou, je třeba dodržovat následující doporučení.

 • Zbavte se stísněných nepohodlných bot, břidlic a pantoflí;
 • Často vyměňujte ponožky a ujistěte se, že nohy nejsou mokré;
 • Doporučuje se používat boty z pravé kůže a ponožky z přírodní bavlny nebo vlny, přírodní v zimě;
 • Je třeba se vyvarovat dlouhých a příliš častých vodních postupů, zejména v horké, studené, slané nebo nadměrně chlorované vodě;
 • Na ulici nechodte naboso;
 • Je důležité zajistit, aby vrstva kalené kůže nebyla příliš silná na nohou. Chcete-li to provést, musíte udělat pravidelnou pedikúru, podle pravidel asepsis a antiseptik;
 • Nelze použít holicí strojek k odstranění stratum corneum4
 • Je nutné umýt nohy denně teplou vodou a mýdlem a osušit měkkým ručníkem;
 • Po vodních procedurách byste měli použít tukový krém na zjemnění pokožky a udržení vlhkosti v ní.

Ošetření trhlin v kůži nohy

Co dělat, když se objevily praskliny? Kromě běžné péče musí být provedeny následující postupy. Praskliny musí být ošetřeny anilinovými barvivy (brilantní zelená). Malé praskliny mohou být utěsněny lékařským lepidlem BF-6. Nezapomeňte namazat kůži na nohou speciálním změkčujícím krémem. V přítomnosti sekundární infekce naneste antibiotickou mast nebo nystatin.

S ohledem na průběh multivitaminových přípravků, které musí obsahovat vitaminy A, E, PP a minerály hořčíku, zinku a polynenasycených kyselin, se doporučuje téměř vždy pro odlupování a vytvrzování kůže, včetně tvorby trhlin. To je dáno tím, že ve skutečnosti vždy pacienti s dermatitidou trpí nedostatkem vitamínu.

Léčivý balzám Keeper může poskytnout účinnou pomoc v případě trhlin na kůži nohou. Kombinuje změkčovací vlastnosti krému a má léčivý i protizánětlivý účinek. Aplikujte balzám na předčištěnou pokožku a budete rychle cítit úlevu.

Účinné látky a oleje, které jsou součástí balzámu, mají antiseptické, protizánětlivé a antimikrobiální účinky a přispívají k obnově postižené kůže, zvyšují regenerační a bariérové ​​funkce kůže. Balzám "Keeper" pomůže zklidnit bolest, odstranit suchou pokožku, urychlit hojení trhlin a zabránit jejich výskytu.

Jak a co léčit trhliny na nohou

Praskliny v nohou jsou běžným onemocněním kůže, které patří do dermatitidy. Trhliny mohou být zakryté podpatky, nohy, nohy, prsty, interdigital intervaly. Trhliny na nohou způsobují bolestivé a nepříjemné pocity, psychické nepohodlí a kazí estetický vzhled nohou. Akumulují různé houby a bakterie, které mohou způsobit vážné onemocnění.

Porucha rovnováhy hydrolipidů v kůži

Vzhled většiny trhlin na chodidlech, lidé si všimnou již v mladém věku. Ve zralých letech a později se mohou na jejich pozadí objevit vážné nemoci, pokud nejsou nohy řádně ošetřeny.

Trhliny jsou porušením integrálního stavu kůže, což je způsobeno tím, že kůže se zlomí, ztrácí pružnost a elastické vlastnosti. Pod vlivem různých faktorů v kůži dochází k narušení rovnováhy lipidů a snížení počtu vláken kolagenu, elastinu, který je bohatý na pojivovou tkáň. Z toho se zničí linearita kůže, z níž se tvoří praskliny.

Trhliny v nohou mohou být malé a nezpůsobují vážnou bolest. Někdy mají formu hlubokých krvácivých ran, které nedávají příležitost pohybovat se normálně a dělat běžné věci. Malé povrchové trhliny se nazývají epidermální, protože zabírají pouze epidermální vrstvu a jsou schopny se hojit bez viditelných stop.

Trhliny se mohou objevit na téměř jakékoli části nohy. Nejčastější jsou na patách, kloubech palců na nohou, v interdigitálních oblastech, stejně jako všude, kde kůže nohou tvoří přirozené záhyby.

Nemoci a infekce

S výskytem trhlin v chodidlech mohou být důvody velmi odlišné povahy, a to jak vnější, tak vnitřní. Vnitřní faktory zahrnují řadu onemocnění a poruch v těle:

 • plísňové infekce;
 • onemocnění endokrinního systému, ledvin, gastrointestinálního traktu, kožních a kardiovaskulárních onemocnění;
 • alergické reakce a nedostatek vitaminů skupin A, B, E;
 • ploché nohy a jiné druhy deformací nohou nebo některých prstů;
 • odchylky v hormonální rovnováze, obezita;
 • užívat nějaké léky.

Infekce způsobené houbou způsobují akutně svědění svědění. Kůže se ztrácí a vydává nepříjemný zápach. Vrchní vrstva kůže se postupně odlupuje, po které se tvoří praskliny, které způsobují nepohodlí a pak bolest.

S endokrinními onemocněními, například cukrovkou, je tělo náchylné k dehydrataci. Výsledkem je, že kůže vysychá a začíná praskat.

Kardiovaskulární onemocnění jsou charakterizována zhoršeným krevním oběhem, který vede k hladkému kyslíku buněk. Zhoršení výživy tkání kůže vede k trofickým poruchám, nedostatku látek nezbytných pro integritu kůže a tvorbě trhlin v nohách. Totéž platí pro problém beriberi. V nepřítomnosti dostatečného množství vitamínů A, B a E v těle, kůže nohou se stane suchou a praskliny.

Více než polovina trhlin v nohách je způsobena plísňovými infekcemi. První známkou plísně je právě výskyt trhlin v oblasti mezi prsty. S houbami se kůže na nohou začíná odlupovat.

Nevhodná obuv a nesprávná péče

Vnější příčiny trhlin jsou z velké části spojeny s tím, jak se lidé starají o nohy. Mezi vnější faktory patří nejčastější:

 • nepohodlné vzduchotěsné boty a ponožky ze syntetických materiálů;
 • nesprávně provedená pedikúra;
 • porušení pravidel hygieny nohou;
 • prostředí, horké a suché klima;
 • vystavení velmi vysokým a nízkým teplotám, chlorovaná voda.

Příliš těsné nebo nepříjemné boty, úzké boty nebo boty několikrát mohou zvýšit zatížení nohou při chůzi. Když k tomu dojde, porušení přirozeného krevního oběhu. Horní vrstvy epidermy jsou zlomeny, což vede k trhlinám v nohách. Při výběru obuvi je nutné dbát na to, aby byla pohodlná, pohodlná, vyrobená z kvalitních a přírodních materiálů. Syntetické materiály, které nedovolují vzduch, přispívají k porušení hydrobalance kůže.

Při absenci každodenního mytí nohou se na kůži postupně shromažďují bakterie, což vyvolává vznik plísní a dalších vad. Kůže na nohou vyžaduje pravidelné používání pemzy k odstranění mrtvých buněk a změkčovadel, které také zvlhčují pokožku.

Trhliny na chodidlech mohou způsobit suchou tenkou pokožku, hyperkeratózu. Jedná se o suché trhliny. Uvolňování potu ve zvýšených objemech také vyvolává vznik trhlin, ale již mokré. Proto je nutné vědět, že problém se vyvíjí, když je příliš suchý as neustále vlhkou pokožkou.

Ujistěte se, že je přísně sledovat stav kůže na nohou, stejně jako péče o ně. Osobní hygiena je zvláště důležitá pro lidi, kteří neustále nosí uzavřené boty, milovníky vysokých podpatků a vášnivých sportovců.

Prsty praskliny

Trhliny v prstech vznikají ze stejných důvodů jako na nohou. Existují dva mechanismy, které vedou k trhlinám v prstech. V prvním případě jde o hrubý mechanický efekt. Je dost dost pro suchou pokožku prstů, která je mnohem tenčí než zbytek chodidel. V druhém případě je kůže na koncích prstů hypertrofovaná, stává se příliš silnou. Zvýšení stratum corneum kůže vede ke skutečnosti, že kůže se zhrubne a stane se „mrtvou“. Pro tvorbu trhlin na tomto povrchu nepotřebuje vnější vlivy, nakonec se praskne.

Existuje celá řada onemocnění, která mohou zahrnovat praskání prstů na nohou:

 1. Při neustálém poranění nohou se vyvíjí hyperkeratóza, která sama o sobě není nebezpečná, ale příliš mnoho růstu nadržených tkání kůže vede k prasklinám.
 2. Diabetes ovlivňuje všechny orgány, včetně nohou, přispívá k vzniku trhlin v prstech.
 3. Ateroskleróza snižuje průtok krve, což je důvod, proč je kůže na prstech řídlá a prasklá.
 4. Porušení metabolických procesů také vede k řídnutí kůže na prstech.

Proto se všemi těmito chorobami jsou praskliny v prstech téměř nevyhnutelné.

Hluboké praskliny, které se objevují na prstech a nohách, dobře pomáhají vyléčit pedikúru. Bezbolestně odstraňuje nadrženou tkáň kůže. Trhlina v prstu může být společníkem určité nemoci.

Metody léčby a prevence

Příčiny a léčba trhlin v nohách jsou navzájem úzce spjaty. Důvod je stanoven lékařem po prozkoumání kůže pacienta. Pokud je podezření na infekci nebo alergii, vezme si stěr a provede nezbytné testy. V závislosti na důvodu předepsat léky a řekne pacientovi, jak léčit nohy. Lékař může předepsat léky na léčbu onemocnění, které vyvolaly vznik trhlin, a různé masti, aplikace na vnější vliv na postižené místo. Nezávislé používání různých mastí a krémů může tento problém zhoršit pouze tehdy, jsou-li přítomny vnitřní faktory nemoci.

V přítomnosti houby, která vyvolala vznik trhlin v nohách, zahrnuje léčba použití antifungálních mastí s terbinafinem. Abyste ochránili nohy před plísňovými infekcemi, musíte být opatrní při návštěvě sauny a bazénů, stejně jako používání antimykotik.

Pokud byl výskyt trhlin ovlivněn nadměrnou suchostí pokožky nohou a nepronikly dále než epidermis, mohou být ošetřeny jednoduchými mýdlovými koupelemi se sódou a léčivými masti, které jsou vyrobeny na bázi vazelíny. Je známo, že vazelína pomáhá zvlhčovat pokožku nohou a zvyšuje její elasticitu.

Pokud je výskyt trhlin ovlivněn jedním z běžných onemocnění, pak by měl pacient především pečlivě sledovat stav svých cév.

Ošetření trhlin na nohou zahrnuje použití mastí, gelů nebo krémů, které působí protizánětlivě, antisepticky a antimikrobiálně. Všechny jsou aplikovány pouze na čisté nohy. Aktivně se používají také kontrastní a změkčovací koupele nohou. Pro ošetření doporučujeme používat výživné krémy.

Hlavní roli při léčbě trhlin má správná výživa, která zahrnuje užívání multivitamínů. Zásadní význam mají vitamíny A, B, E, PP, jakož i zinek a hořčík. V průběhu celého ošetření je nutné pečlivě sledovat hygienu nohou, a to alespoň dvakrát denně umýt, ne navštívit bazény, koupele, sauny a také odmítnout hrát sport. Boty by měly být vybrány co nejpohodlněji a ponožky nebo punčochy z přírodních materiálů.

Zpracování trhlin je jednoduché, ale ne okamžité. V průměru musíte strávit asi jeden měsíc na jednom cyklu léčby. Je nutné striktně dodržovat doporučení lékaře a aplikovat předepsané léky denně.

Proč jsou trhliny v noze a metody jejich léčby

Dobrý den, naši noví a pravidelní čtenáři. Dnes jsme se rozhodli zabývat se zveřejněním tak důležitého tématu, jako jsou trhliny v noze: příčiny a léčba.

Bohužel se jedná o běžný kožní problém, kterému se může každý postavit bez ohledu na věk nebo pohlaví. Paty jsou nejvíce náchylné k praskání, jsou to právě oni, kteří trpí především z tohoto onemocnění.

Nicméně, pokud nechcete zahájit nemoc a nenechte věci, aby jejich průběh, pak se řádnou péči a léčbu, můžete se zbavit vady na kůži na nohou dostatečně rychle.

Není žádným tajemstvím, že nohy, nebo spíše nohy, mají největší zátěž. Je to dolní končetiny, které nesou celou váhu osoby, a navíc tam jsou také tašky, kufry a tašky, které lidé musí nést.

Z tohoto důvodu je kůže na nohách osoby trvanlivější, ale zároveň se epidermis těchto částí těla vyznačuje speciální pružností a malou vrstvou tuku. Jakmile se pokožka nohou již nevyrovná se zátěží, epidermis začíná hrubě, ztrácí svou elasticitu, zahušťuje a praskne a vytváří praskliny.

Než se podíváme na léčbu trhlin v nohou, podrobně prozkoumáme faktory, jejichž vliv vede k výskytu onemocnění.

Příčiny kožních defektů

 1. Plísňová onemocnění. Infekce způsobené houbami způsobují, že kůže refrakterní a provokuje delaminaci epidermy, což má za následek trhliny v noze.
 2. Nemoci gastrointestinálního traktu, endokrinního systému, kůže, neurologických, kardiovaskulárních onemocnění, doprovázené zhoršeným krevním oběhem. Při těchto onemocněních pokožka nedostává výživu, kterou potřebuje, a proto nemůže plně plnit funkce, které jí byly přiřazeny.
 3. Nedostatky v těle vitamínů a minerálů - tělo nedostává plné množství živin, a proto kůže trpí v první řadě.
 4. Alergie - vstup do těla alergenů vede k různým nepředvídatelným reakcím a může vyvolat vznik trhlin v kůži.
 5. Léky. Některé léky mohou vyvolat porušení mechanismů přirozené hydratace kůže.
 6. Nedodržování osobní hygieny, nesprávná péče o pokožku může vést k prasklinám.
 7. Příliš tvrdé podrážky. Aplikace maximálního úsilí při odlupování chodidel poškozuje jemnou pokožku a v důsledku toho se epidermis nemůže správně zotavit, což vede ke vzniku trhlin.
 8. Klimatické podmínky. Teplo a suchý vzduch suší pokožku, snižují její pružnost a způsobují praskání.
 9. Nevhodná obuv. Nosit příliš těsné boty nebo paty vede k kuří oka, mozoly a praskliny.
 10. Nadváha. Velké zatížení na dolních končetinách způsobuje tvorbu zahušťování a trhání kůže.
 11. Přístup do bazénů, časté sprchy a vířivky. Nadměrné vodní procedury změkčují pokožku příliš mnoho a v důsledku toho se rychleji zraní a na nohou se tvoří praskliny.
 12. Hormonální selhání.

Jak mohu obnovit kůži?

Pokud jste se již setkali s problémem trhlin v nohou, pak se nenechte odradit předem, onemocnění může být vyléčeno. Nejprve musíte zjistit, co přesně vedlo k nemoci, a začít vhodnou léčbu.

K dnešnímu dni existuje mnoho způsobů, jak porazit trhliny v nohou, což lze provést pomocí léků a tradiční medicíny. Ale všimněte si, že jakékoli léky, lékařské a domácí, budou k ničemu, pokud neodstraníte faktory, které tuto nemoc vyvolaly.

První lékařskou pomoc v případě trhlin na nohách je lékařské lepidlo. Prostředky k naplnění všech trhlin k úplnému uzdravení kůže. Kromě regeneračních vlastností léčiva má protizánětlivý a baktericidní účinek, který je důležitý ve fázi zotavení.

Jeden týden po zahájení léčby si můžete udělat pedikúru. Snažte se používat pemzu opatrně, aby nedošlo k poranění kůže a vzniku epidermis.

Po manipulaci nezapomeňte na celý povrch chodidel aplikovat hydratační krém na nohy.

POZOR!

Chcete-li rychle zbavit černé skvrny, akné a akné, stejně jako k omlazení kůže obličeje, doporučujeme, abyste se seznámili s tímto účinným lékem.

Pokud klimatické podmínky způsobují vznik trhlin, pak pro obnovu kůže, bude nutné jednoduše aplikovat změkčující krém na nohy alespoň dvakrát denně, a také nezapomenout na včasnou pedikúru.

Příčinou trhlin na nohou byly plísňové infekce? Kromě změkčení a zvlhčení pokožky je nutné použít antimykotika. Jinak budou všechny manipulace zbytečné.

Pokud nedostatek vitamínů způsobil vznik trhlin na nohou, pak kromě neustálého používání výživného krému musíte pít multivitamínový komplex a revidovat svou stravu, diverzifikovat stravu s ovocem, zeleninou a mléčnými výrobky.

Zvažte, že při výběru krémů na nohy by měly být upřednostňovány produkty, které obsahují složky hojení ran.

Lidové tajemství ošetření trhlin na nohou

Obzvláště oblíbené jsou domácí recepty, protože komponenty pro jejich výrobu jsou snadno dostupné a jejich cena je nízká.

 1. Očistěte syrové brambory na jemném struhadle a výslednou kaši položte na nohy na noc. Ráno si masku umyjte vodou a otřete si nohy rostlinným olejem nebo výživným krémem. Tento postup lze provádět každý den v týdnu. Během této doby bude pokožka měkká a ztvrdlé oblasti lze snadno odstranit pemzou.
 2. Smíchejte v poměru dvou ku jedné mouce a medu. Ze směsi udělejte dvě tortilly a připevněte se na paty noci. Zabalte si nohy na vrchol lepící fólií a položte na ponožky. Proveďte masku po dobu pěti nebo sedmi dnů az trhlin na nohou nezůstane stopa.
 3. Smíchejte v odděleném obalu jablečného octa s glycerinem ve stejných objemech. Vymíchejte nohy a aplikujte výslednou mast na nohy. Po zákroku se kůže stává měkčí a již se neodlupuje a nepraská.

Preventivní opatření

Rutinní profylaxe může zabránit popraskání nohou. K tomu musíte splnit následující podmínky:

 • nezapomeňte na osobní hygienu a důkladně si umyjte nohy denně;
 • aplikujte hydratační a výživný krém na péči o pleť, zejména po peelingu a pedikúre;
 • masáž nohou, takovéto manipulace pomáhají zlepšit krevní oběh a zabraňují vzniku trhlin;
 • nosit pohodlné boty;
 • učinit relaxační koupel nohou;
 • neberte si příliš horkou koupel;
 • nezneužívejte paty;
 • Neprolistujte pemzu dušenou nebo suchou pokožkou - pokožka by měla být zvlhčena tak, aby nebyla poraněna;
 • provádět pravidelnou pedikúru;
 • ovládat svou váhu;
 • Snažte se dávat přednost ponožkám a punčochám z přírodních materiálů.

Pozorování těchto jednoduchých doporučení vám umožní zapomenout na praskliny na nohou, kůže na patách bude měkká a jemná;)

Doufáme, že článek byl pro vás užitečný, a zjistit, co ještě existují metody prevence a léčby kožních onemocnění, přihlaste se k odběru našeho blogu. Zdraví!

NAŠE ČTENÁŘE DOPORUČUJEME!

Pro léčbu akné, akné, akné, černých skvrn a jiných kožních onemocnění vyvolaných přechodným věkem, nemocí gastrointestinálního traktu, dědičných faktorů, stresových stavů a ​​jiných příčin mnoho našich čtenářů úspěšně používá metodu Heleny Malshevové. Po přezkoumání a pečlivém prozkoumání této metody jsme se rozhodli vám ji nabídnout.