Image

Proč jsou mezi prsty prsty praskliny. Prevence, léčebné metody

Někdy lidé mají praskliny na nohou, zejména v oblasti prstů. Bolestivé vředy zapálené, špatně zahojené, zvláště pokud jsou způsobeny plísňovou infekcí. V tomto případě je agónie zhoršena tím, že se obléknou na boty, zatímco chodí. Existuje několik důvodů pro sušení a praskání kůže v této oblasti. Vzhled trhlin není nutně spojen se špatnou péčí o nohy. V těle jsou různé patologie, jejichž projevem je tvorba ran mezi prsty. Je důležité zjistit důvod, aby bylo možné provést správnou léčbu.

Příčiny praskání

Jakékoli poškození, ke kterému dochází na kůži nohou (odření, zanícené rány) dává člověku spoustu nepohodlí a bolesti. Nemá smysl čekat, až zmizí sami. Je naprosto nezbytné hledat příčinu jejich formace a snažit se ji odstranit celou svou mocí.

Existuje mnoho důvodů pro vznik trhlin. Obvykle se dělí na vnější a vnitřní.

Vnější faktory

K podráždění kůže dochází v důsledku toho, že se nohy hodně potí. Zvýšené pocení může být fyziologickým rysem těla. Tento faktor však vzniká i tehdy, když člověk nosí boty z materiálu, který neumožňuje vzduch (například gumu, umělou kůži). Jsou-li boty nepohodlné, příliš omezují nohy, dochází k narušení krevního oběhu, jsou zde trhliny a praskliny.

V létě, kdy člověk nosí horké boty v horkém počasí, je kůže vystavena prachu a vysokým teplotám. Zvláště často tření a zranění mezi prsty je narušeno lidmi, kteří musí hodně chodit.

Faktory způsobující suchost a poškození kůže, není dost časté mytí nohou a vzácná změna ponožek. Mezi prsty je špína a infekce v ranách na nohou.

Plísňové kožní onemocnění je jednou z nejčastějších příčin trhlin a vředů na nohou. Takové onemocnění vyvolává mnoho faktorů. Především se jedná o výskyt mikrodamů na kůži a přímý kontakt pokožky s infekcí. Je možné se nakazit houbou velmi snadno ve veřejné lázni, bazénu, pokud chodíte naboso na podlaze nebo nosíte gumové pantofle jiných lidí. Vlhkost a teplo jsou stavy, ve kterých se houba reprodukuje zvláště aktivně.

Poznámka: Mimochodem, je škodlivé nejen chodit do bazénu nebo sauny bez osobní gumové pantofle, ale také sedět nahý, aniž by si položil vlastní ručník. Vzpomínám si na případ, kdy v šatně bazénu tři malé holčičky hlasitě hovořily o tom, jak snadné je zvednout houbu, bouchat naboso na podlaze. V tomto případě, jak se ukázalo, seděli na tomto podlaze s holými kněžími.

Poškození kůže na nohou přímo souvisí s oslabením imunitního systému.

Vnitřní faktory

Stav kůže nohou se zhoršuje v důsledku vývoje určitých patologických stavů v těle. Patří mezi ně:

 • metabolické poruchy, které se vyskytují v důsledku beriberi, problémy s prací jater, zažívacích orgánů;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • cévních patologií vedoucích k narušení krevního oběhu v nohou;
 • diabetes;
 • hormonální poruchy.

Vzhled jakýchkoli kuřích a trhlin přispívá k nadměrné plnosti osoby, což zvyšuje zatížení svalů a cévního systému nohou. Výskyt trhlin může být jedním ze symptomů těchto patologií a je často důvodem pro hloubkové vyšetření pacienta.

Kdy navštívit lékaře

Známky, že příčiny trhlin mezi prsty jsou poměrně vážné, jsou doprovodné zarudnutí, svědění, odlupování nebo odlupování kůže, stejně jako její nadměrná suchost a bolestivost. Pokud nebudete brát vážná opatření, rány se prohloubí, krvácí, vzplanou.

Možná tvorba ekzémů. Proto, když se tyto příznaky objeví, je nezbytné, abyste se poradili s dermatologem, aby mohla být předepsána účinná léčba, která je specifická pro různé patologie.

Metody zpracování

Pomocí vhodných farmaceutických přípravků se můžete zbavit trhlin. V mnoha případech pomáhají lidovým lékům, které jsou cenově dostupné a levné.

Léčba drogami

Předepsáním léků lékař v první řadě zjistí, jaká chronická onemocnění má pacient. V některých případech je pro konzultaci určen praktickým lékařem nebo endokrinologem. Existují-li předpoklady o výskytu plísňového onemocnění, může být předepsáno bakteriologické vyšetření škrábání postižené kůže.

V souladu s povahou výsledných trhlin jsou předepsány následující léky:

 1. Při popraskání kůže v důsledku nesprávné péče nebo vystavení jiným vnějším faktorům se používají masti a krémy změkčující, léčivé účinky jako Dardia, Radevit. Doporučuje se používat speciální krém na nohy s močovinou, který pomáhá změkčit předávkovanou pokožku a urychlit její regeneraci. Po jeho použití se podráždění sníží, svědění zmizí. Chcete-li snížit bolestivost prasklin mezi prsty, můžete použít běžné ropné želé. Vynikajícím nástrojem pro odstranění vředů a prasklin v kůži je Šostakovský balzám (mast Vinylin).
 2. Pro houbové kožní léze se používají antifungální činidla vnějšího působení, jako je Clotrimazol, Lamisil, Termikon, Terbinafine. U rozsáhlých a hlubokých kožních lézí jsou předepsány antifungální léky pro perorální podání (ketokonazol, mykozoral, itrakonazol).
 3. Při diabetu je obzvláště důležitá léčba trhlin mezi prsty, protože tato patologie vede ke vzniku „diabetické nohy“ (tvorba nehojících se rozsáhlých pláčových vředů). Praskliny potřené zinkovou mastí, krémy Bepanten, Panthenol.

Pro zjemnění pokožky aplikujte dětský krém. Diabetikům se doporučuje používat krém Ureat (k odstranění suchosti). Léčivý krém se používá s bylinnými látkami (aloe, tělem, kopřivy nebo tea tree olejem), stejně jako s močovinou. Má baktericidní vlastnosti, hydratační a hojivý účinek.

Varování: Pacienti s diabetem se nemohou v horké vodě vyparit z nohou, provádět odstranění nadržené epidermy pomocí kovových zařízení.

Léčba lidových prostředků

Tradiční medicína nabízí mnoho účinných nástrojů, které lze použít k léčbě popraskané kůže.

Koupele

Proveďte koupel, která pomůže změkčit poškozenou pokožku. Pro tento účel se připraví roztok kyseliny borité (2 lžičky. Pro 2 litry horké vody) nebo roztok 1 lžičky. soda a 50 g mýdla ve 2 litrech vody. Můžete použít zeleninové dekorace z heřmánku, dubové kůry, série.

Pokud jsou praskliny způsobeny plísní, měla by se každý den používat půlhodinová lázeň s použitím slabého roztoku octa nebo kyseliny citrónové (1 lžička na 2 litry vody).

Léčivé látky

Používají se ve formě obkladů nebo mastí, aplikovaných na kůži po naparování a snadném sušení.

Číslo receptu 1
Odebírá se 100 g strouhaných syrových brambor a 100 g lněného semínka, které se nalije přes 0,5 litru vroucí vody. Směs se vaří na mírném ohni až do homogenní suspenze. Po ochlazení se nanese na oblast trhliny a nechá se 20 minut. Poté opláchněte, namažte ránu jódem.

Číslo receptu 2
Jehličky se umístí do 100 ml vroucí vody, udržují se 0,5 hodiny ve vodní lázni. Po ochlazení namočený roztok přidejte 1 lžičku. kafrový olej a 1 polévková lžíce. Já máslo. Výsledná mast se aplikuje na trhliny. Postup opakujte, dokud se nezahojí.

Číslo receptu 3
Vařené kaše z 5 lžíce. Já ovesné vločky, přidejte 3 lžíce. l olivový olej. Vlhké prostředky s ubrouskem z gázy, nasypte na trhlinku. Nechte ji 2 hodiny. Pak se omyje a potřísní dětským krémem.

Aby se urychlilo hojení trhlin, uložte medový obklad. To může být ponecháno na celou noc. Kůže je změkčená a dezinfikovaná. Dobrým léčivým účinkem je olej z rakytníku řešetlákového a mořského oleje.

Pro hluboké, zapálené praskliny se používají vody ze směsi 10 tablet drceného aspirinu, 25 ml jódu a 100 ml alkoholu. Směs se používá k léčbě kůže mezi prsty každý den, aniž by zapomněl namazat to s tukem krém poté. Kauterizace a dezinfekční prostředek podporuje rychlé hojení ran.

Léčba kožních onemocnění plísní se provádí pomocí obkladů břízového dehtu. Obvykle trvá úplné odstranění trhlin 4-5 dnů.

Preventivní opatření

Pro prevenci prasklin je vhodné před spaním po umytí nohou provést masáž nohou pomocí olejů léčivých rostlin (levandule, eukalyptus, olivy).

Aby pokožka nohou nevyschla a nepraskla, je nutné jíst pestrou stravu. Užitečné mrkev, meruňky, rostlinný olej, mléčné výrobky. Je nutné vypít alespoň 1,5 litru tekutiny denně.

Je důležité nosit pohodlné boty, dávat přednost přírodním materiálům. Pro udržení nohou před pocením je vhodné mít při práci lehké, odnímatelné boty. Nemůžete nosit boty někoho jiného. Když se snažíte na nohou v obchodě, měli byste vždy nosit ponožky.

Aby se předešlo vyrážce pleny mezi prsty, je nutné tato místa po umytí otřít. Utěrky, nůžky na nehty, kosmetiku, ručníky a další příslušenství pro péči o nohy by měly být přizpůsobeny.

Je vhodné periodicky ošetřovat obuv zevnitř 30% roztokem octa, aby byla huba zabita pro preventivní účely.

Příčiny a ošetření trhlin mezi prsty

Popraskaná kůže mezi prsty na kůži nejenže zabraňuje tomu, aby se oblékla krásná otevřená obuv, ale často poukazuje na zdravotní problémy.

A to nemusí nutně platit pro kožní onemocnění. Běžné nemoci těla mohou také způsobit trhliny.

Chcete-li úspěšně léčit problémové oblasti na nohou, musíte pochopit možné příčiny popraskané kůže.

Příčiny kožních problémů

K kožním problémům obvykle dochází v létě, kdy většina lidí nosí otevřené boty. Vysoká teplota vzduchu a asfaltu, nízká vlhkost vzduchu vede k tomu, že epidermis schne a praskne.

U zdravých lidí se to však nestane. Normální tělo podporuje přirozenou hydrataci a pružnost pokožky.

Faktory vedoucí k trhlinám:

 • plísňové infekce, které snadno pronikají v důsledku otevřených bot;
 • drobná zranění, často mohou být získána nesprávným ošetřením chodidel pemzou;
 • kontakt s domácími chemikáliemi a nesprávně zvolenou a nekvalitní kosmetikou;
 • nesprávná hygiena a péče o nohy.

Vnější příčiny by měly zahrnovat i nošení syntetické obuvi, která porušuje přirozený odpad potu a přispívá k přehřátí končetin. Vysychání kůže v důsledku chůze naboso nebo v příliš otevřených botách.

Nepohodlný blok vyvolává nesprávnou polohu chodidla při chůzi, zhoršeném krevním oběhu a tvorbě kuřích. Praskání je často provokováno suchými mozoly a pokusy o jejich odstranění.

Další skupina důvodů, která může vést k tvorbě trhlin mezi prsty, se týká celkového stavu těla.

Patří mezi ně:

 1. Nesprávná produkce hormonů - onemocnění endokrinního systému. Nadměrná suchá kůže a praskliny jsou častými komplikacemi těchto onemocnění. Diabetes mellitus často způsobuje praskání dermis.
 2. Nadváha - obezita, která vytváří další zátěž na kůži nohy a vyvolává zničení dermis.
 3. Nedostatek vitamínů A, B a E, které jsou zodpovědné za regeneraci kůže.
 4. Kožní nemoci (dermatitida, ekzém), které porušují integritu kůže a vyvolávají další problémy.
 5. Cévní problémy končetin, při kterých dochází k narušení normálního prokrvení nohy.

Příčinou trhlin může být nadměrné zatížení nohou spojené s profesionální činností. Rizikem jsou lidé, kteří se hodně a intenzivně pohybují, například tanečníci a sportovci. Vyvolává trhliny a dlouhou práci ve stoje.

Trhliny se mohou objevit v důsledku nevyvážené stravy, při které tělo nedostává látky zodpovědné za regeneraci kůže. Špatné účinky na stav chodidel mohou mít některé léky, zejména nekontrolované, s nedodržováním kurzů a dávek.

Trhliny mezi prsty otevírají cestu infekcím. Pokud budete i nadále chodit v otevřené boty, infekce nelze vyhnout.

Léčba trhlin

Často je dostačující vybrat si pohodlnější obuv a starat se o řádnou péči o nohy.

Pokud se již objevily praskliny, je třeba okamžitě provést ošetření. Nejlepším začátkem léčby je výlet k lékaři. Bude kontrolovat infekce, plísně nohou a pomůže vám vybrat, jak léčit popraskanou kůži.

Farmaceutické přípravky

Výrobci nabízejí velký soubor nástrojů, které přispívají k rychlému hojení zranění a pomáhají předcházet infekci.

 1. Radevit - mast na trhliny, pomáhá obnovit poškozenou pokožku, zmírnit bolest a zánět díky vysokému obsahu vitamínů A, E, D.
 2. Vulnuzan - prostředek přírodního původu, snižuje zánět, pomáhá regeneraci tkání. Obsahuje velkou sadu mikro a makroživin.
 3. Ultra Maid - dobře utahuje rány, zmírňuje bolest, zabraňuje reformaci.
 4. Super Glu - lékařské lepidlo těsní poškození kůže, hojí, zabraňuje pronikání infekce.

Dobrý účinek dává použití Šostakovského balzámu a jiných léků obsahujících vinilin.

Léčba plísňových infekcí

Plíseň způsobuje bolest, svědění, vede k destrukci epidermis, provokuje nepříjemný zápach. Léze často začíná pod malým prstem na noze, postupně se šíří k podešvi pod prsty a nehty.

Léze plísní se léčí speciálními léky, které je třeba aplikovat v průběhu, aby se zničil patogen. Léčbu nelze dokončit ihned po utažení ran. Před předepsáním se stanoví typ patogenu tak, aby léčba byla účinná.

Běžně používané pro vnitřní a místní použití. K úplnému odstranění infekce je nutné předepisovat antibiotika.

Přípravky Itrakonazol, Nizoral nebo jiné jsou předepisovány k dlouhodobému podávání.

Příprava pro místní použití:

 • Clotrimazol - aplikován až 3krát během dne;
 • Ifenek - má, kromě antifungálního, antiseptického účinku, aplikován 2x denně;
 • Bifosin - má schopnost rychle proniknout do postižené oblasti a má léčivý účinek.

Mnoho výrobků je k dispozici nejen ve formě mastí a gelů, ale také ve formě spreje, což umožňuje jejich aplikaci během dne mimo domov.

Nezapomeňte také provádět protiplísňovou léčbu obuvi. K tomu je třeba je prát, ošetřit 30% roztokem octa nebo stejným způsobem, jakým byly nohy ošetřeny. Po manipulaci dobře větrejte.

Vlastnosti léčby diabetu

Zvláště pečlivě sledujte stav chodidel nezbytných pro diabetes.

Další požadavky jsou:

 • pečlivý výběr obuvi, je lepší použít ortopedické modely, které berou v úvahu kontury chodidla;
 • koupel nohou nelze provádět horkou vodou;
 • nedoporučuje se používat náplasti, které porušují přístup kyslíku;
 • musíte často měnit ponožky nebo punčochy;
 • nechodte naboso kvůli ztrátě pocitu nohou;
 • Pro léčbu trhlin nepoužívejte alkoholické výpary.

To by mělo být velmi pečlivě řezané nehty, není nutné používat pemzu a odříznout suché kuří oka.

Lidové léky

Výběr lidových způsobů, jak se zbavit trhlin, měli byste věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti a přirozenosti jejich součástí. Otevřené rány na nohou jsou cestou k proniknutí infekce. Jako surovina pro léčbu musíte být jisti.

Byliny by měly být čerstvé, s trvanlivostí, bez prachu a nečistot. Olej - vysoce kvalitní a přírodní. Prodejny potřebují nakupovat na bezpečném místě. Pokud nedochází k důvěře v kvalitu - lékárny.

 1. Pro přípravu roztoku se smísí 5 g jedlé sody s 10 g drceného mýdla, rozpuštěného ve 2 litrech vroucí vody. Udržujte nohy v umyvadle po dobu 20-30 minut, opláchněte teplou vodou a namažte výživným krémem. Procedura se provádí denně, dokud nejsou rány dotaženy.
 2. V 1 litru vařící vody trvat na 1 hodinu 0,5 šálků sušených květů heřmánku. Kmen. Vezměte koupel po dobu 15-20 minut. Otřete do sucha, namažte nohu silným krémem.

Pro léčbu hlubokých poranění použijte alkohol s tabletami aspirinu a jódem rozpuštěným v něm. Roztok se skladuje v tmavé skleněné nádobě, přes noc se rozmazávají rány.

Dobrý účinek dává použití jehličnatého oleje. K přípravě se připraví 2 šálky jehel a 0,5 šálky vařící vody po dobu 0,5 hodiny ve vodní lázni. Naplněný roztok se smísí s rafinovaným olejem v poměru 1/3 a přidá se lžíce kafrového alkoholu. Rozmazat rány v noci.

Účinná masa z receptury: t

Preventivní opatření

Chcete-li se vyhnout poškození kůže mezi prsty, můžete, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel:

 1. Pečlivá hygiena nohou. Nohy by měly být omyty mýdlem, s výhodou antibakteriální. Umyté končetiny jsou setřeny do sucha a potřeny krémem.
 2. Noste ponožky a punčochové kalhoty z přírodních tkanin, umyjte je hypoalergenními prostředky tak často, jak je to jen možné.
 3. Nohy by měly být odpočívány, zejména v teple, pokud je to možné, aby se zvýšily, aby se zlepšil tok krve a lymfy.
 4. Nepoužívejte boty, ponožky, ručníky. Toto opatření velmi pomůže zabránit infekci. Při návštěvě je lepší chodit jednoduše v punčochách než v pantoflích jiných lidí.
 5. V bazénech a lázních by měla vždy chodit do jejich bot. Pokud se to nezdaří - můžete profylakticky promazat nohy antimykotickým činidlem.
 6. V létě je lepší nosit kožené boty, které zajistí dobré větrání a absorbují vlhkost. Skvělá volba by byla plátěná obuv. Nezapojujte se do vysokých podpatků. Nízké zatížení sníží zatížení nohou.
 7. Noste pohodlné boty, je to lepší z přírodních materiálů. Zabraňte kompresi a deformaci nohou. Pokud se ve večerních hodinách na nohou otisknou detaily bot, stojí za to se přesunout do větší velikosti.
 8. Vyvážená výživa a preventivní příjem vitamínů.
 9. Včasná léčba nemocí vedoucích k tvorbě trhlin. Pro diabetiky, kontrolu hladiny cukru v krvi. Provádění preventivních opatření poskytnutých klinickým vyšetřením.
 10. Pro zlepšení krevního oběhu a metabolických procesů v kůži napomáhá masáž chodidel. Pokud nemůžete jít k odborníkovi, můžete nezávisle udělat hydromasáž. Je vyrobena střídavě teplá a studená voda se silným tlakem ze sprchy.
 11. Při provádění pedikúry musíte být opatrní, abyste nepoškodili kůži.
 12. Jednou týdně, koupele s jarní a heřmánkový pomáhají vyhnout se zánětu a infekci nohou.

Je třeba mít na paměti, že pokud preventivní opatření nepomáhají a poškození nohou se stále objevuje, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Příčiny a způsoby odstranění trhlin mezi prsty

Denní namáhání nohou a nepříjemně zvolené boty často vedou k nepříjemným následkům. Jedním z nich jsou trhliny mezi prsty, což způsobuje značnou bolest a nepohodlí.

Jejich vzhled naznačuje problémy v těle a je třeba je řešit. V opačném případě může dojít k dlouhodobé a nákladné léčbě. Aby se tomu zabránilo, má smysl zahájit léčbu trhlin na samém počátku jejich vzhledu.

To vede k tvorbě trhlin

Trhliny v nohách - vážný problém. Vyskytují se u dospělých a dětí a jsou často doprovázeny rozvojem infekce, což způsobuje bolest a přináší mnoho nepříjemností, včetně estetických. Proto se jich chcete co nejdříve zbavit. Již dlouho je známo, že léčba jakéhokoliv onemocnění by měla být zahájena objasněním příčin jeho vzniku a jejich následným vyloučením.

Toto pravidlo platí také pro trhliny v mezizubních prostorech. Existuje mnoho faktorů schopných provokovat jejich vzhled. Obvykle mohou být rozděleny do dvou velkých kategorií.

 1. Externí. Mají nepříznivý vliv na kůži nohou zvenčí. Jedná se o nekvalitní boty z umělých materiálů, nesprávně zvolené, stísněné, což vede ke zvýšenému pocení. Obvykle vede k postupnému vytváření trhlin v kůži v oblasti malíčku (pod ním). Do této kategorie spadá vývoj plísňové infekce, která se projevuje specifickým zápachem s svěděním, plenkovou vyrážkou a hlubokými prasklinami. Je těžké si to zaměnit s čímkoli jiným a diagnostika obvykle nezpůsobuje problémy. Dalším vnějším faktorem je zanedbávání pravidel osobní hygieny, které často končí zánětlivými procesy a tvorbou trhlin. Tato patologie může také nastat v interdigitálních prostorech a v důsledku prodlouženého kontaktu chodidel s vnějšími podněty. Jako příklad lze uvést nesprávně provedenou pedikúru nebo suché mozoly, které často vedou k trhlinám. Je třeba objasnit, že všechny uvedené důvody se obvykle projevují v období jaro-léto.
 2. Vnitřní. Jsou projevy patologických změn vyskytujících se uvnitř těla ve formě:
  • diabetes mellitus: vede k suché kůži nohou a nedostatku vody v těle, což má za následek praskání kůže mezi prsty;
  • nadváha: nadměrné namáhání nohou vede k vymačkání kůže, jejich zahuštění, suchosti a praskání;
  • problémy s prací štítné žlázy: vedou k narušení metabolických procesů a suché kůže, což v konečném důsledku vede k trhlinám;
  • cirkulační dysfunkce: je příčinou nedostatečného příjmu živin a kyslíku v epidermis, v důsledku čehož se stává tenčí a náchylnější k účinkům vnějších faktorů a často trhlin;
  • hormonální selhání: nerovnováha hormonů v těle má vždy nepříznivý vliv na stav kůže, která se stává tenkou a suchou, což je předpokladem vzniku trhlin;
  • nevyvážená výživa: nedostatek živin vede k nedostatku vitamínů, což nepříznivě ovlivňuje pokožku nohou, což vede k prasklinám.

Je to důležité! Mezi další příčiny patří nekontrolovaná medikace, nedostatečná hydratace kůže a patologické faktory spojené s různými chorobami, pracovní či sportovní činností. Častěji se objevují praskliny u lidí s gastritidou, vředy, profesionálními sportovci, tanečníky a běžci. Často je kůže na nohách prasklá u těhotných žen v důsledku změn hormonálních hladin a beriberi.

Metody zpracování trhlin

Infekce ve formě kolonií hub v nohou je poměrně častou příčinou vzniku trhlin v mezerách prstů. Proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost jeho okamžitému ošetření. Předtím je však nutné navštívit zkušeného odborníka, protože pouze lékař je schopen přesně diagnostikovat přítomnost nebo nepřítomnost plísní na kůži. Pro tento účel jsou prováděny speciální studie a analýzy.

Teprve poté je třeba přejít k terapii, kterou lze provést dvěma způsoby.

 1. Farmaceutické přípravky. Při diagnostice infekce ve formě kolonií plísní na počátku vývoje lékaři obvykle předepisují následující léky ve formě krémů a mastí pro praskliny:
  • Lamisil;
  • Thermikon;
  • Klotrimazol;
  • Terbinafin.

Při diagnóze infekce v těžké formě jsou podobné obecné léky předávány ve formě tablet (v kombinaci s krémy z trhlin nebo mastí).

 1. Lidové cesty. Pomozte se vyrovnat s nepříjemnými symptomy na samém počátku vývoje infekčního procesu, který vám umožní navždy se zbavit plísňových kolonií.

Proč se kůže mezi prsty zlomí: příčiny a léčba doma

Trhliny mezi prsty - nepříjemný kosmetický defekt. Úspěch při řešení problému je možný až po diagnóze. Porušení integrity kůže často signalizuje poruchy těla a produkty péče o ně nestačí.

Příčiny praskání mezi prsty

Příčinou je fenomén, při kterém kůže na prstech praskne a bolí, může být vliv vnějších i vnitřních faktorů. Ve všech případech, kdy pečlivá péče nefunguje, je nutná návštěva u lékaře.

Neškodné praskliny mezi prsty nohou mohou být počátkem fatálních komplikací.

Externí

Mezi vnějšími faktory jsou relevantní:

 1. nepohodlné těsné boty ze syntetických materiálů;
 2. nedostatek hygieny a péče o nohy;
 3. agresivní expozice životního prostředí během teplého období;
 4. trauma a mikrodamapy kůže chodidel v důsledku chůze naboso;
 5. infekce plísňovou infekcí.

Po zjištění příčin, proč se kůže mezi prsty zlomí, je nutné přijmout neodkladná opatření k odstranění problému. Čím dřívější terapeutická opatření začínají, tím větší jsou šance na úplné vyléčení trhlin.

Chcete-li se vyrovnat s houbou nohy, není dostatek nezávislého úsilí. Komplex opatření předepsaných dermatologem po objasnění diagnózy.

Léze houby se často vyskytují po návštěvě veřejné lázně nebo bazénu. Vyhněte se infekci pomocí gumové obuvi a ošetření kůže na nohou antifungální masti pro preventivní účely. Snížená reaktivita zvyšuje pravděpodobnost výskytu plísňových onemocnění.

Vnitřní

Poruchy v těle vedou ke skutečnosti, že kůže na prstech se odlupuje a praskliny.

Při přetrvávajících relapsech je třeba vyloučit následující onemocnění:

 • endokrinní systém (diabetes mellitus, patologické změny ve štítné žláze);
 • trávicí trakt (gastritida);
 • žíly a tepny dolních končetin.

Kůže na prstech a podešev je poškozena (zejména často mezi malým prstem a 4. prstem nohy), pokud tělo trpí nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů. Negativně ovlivňuje stav kůže nedostatek retinolu a tokoferolu, zinku.

Důvod k prasknutí kůže na prstech by měl být identifikován co nejdříve. Uvedený proces způsobuje nejen porušení integrity kůže a jejího odlupování, ale také ulceraci hlubších vrstev. V závažných případech se může v dolní končetině vyvinout gangréna.

Mechanismus patologie

Vnější nebo vnitřní faktory vedou k zhoršenému krevnímu oběhu a degenerativním procesům v epidermis. V důsledku tohoto odlupování se pozorují buňky vnější vrstvy kůže. Hladina kyslíku vede k porážce hlubokých vrstev krytu a vzniku trhlin.

Infekční infekce s plísňovou infekcí se vyvíjí, když patogen vstupuje na povrch kůže, riziko onemocnění se zvyšuje s poklesem imunitní reakce organismu.

Zvýšené pocení je provokativní faktor pro reprodukci houby. Macerace horních vrstev je jednou z příčin porušení integrity krytu na prstech a na horní části nohy. Poškození epidermy lze pozorovat také v oblasti paty a v rozkroku všech prstů na nohou.

Diagnostika

Svědění, po kterém kůže praskla, a v důsledku toho se stává mokrou a loupanou, obvykle indikuje infekci plísní.

Pro objasnění příčiny patologického stavu bude vyžadovat odborné poradenství:

 • dermatolog;
 • endokrinolog;
 • cévního chirurga a flebologa;
 • gastroenterolog;
 • odborník na výživu.

Potvrďte, že diagnostika pomůže následujícím metodám diagnostického vyšetření:

 1. mikroskopické vyšetření epidermis;
 2. očkování odebraného materiálu pro potvrzení mykózy;
 3. biochemická analýza obsahu cukru v krvi a stanovení aktivity hormonů štítné žlázy;
 4. venografie a ultrazvukové žíly;
 5. klinické analýzy moči a Zimnitsky k určení vylučovací funkce ledvin.

Komplexní vyšetření je nezbytné, pokud má pacient také jiné příznaky onemocnění.

Odvolání k lékaři je nezbytné: pouze odborník bude schopen určit, proč kůže je praskání na prstech, a jmenuje správné schéma zdravotních opatření.

Metody zpracování

Volba metody závisí na příčinách trhlin. Terapie je obvykle složitá, tj. zahrnuje několik metod expozice.

Léčba drogami

Léky by neměly být spouštěny samostatně. Pouze dermatolog bude schopen určit indikace a kontraindikace za účelem výběru požadovaného léku.

Vitaminové komplexy

Suchá kůže, proti které se objevují praskliny a odlupování, vzniká v důsledku nedostatku vitaminů A a E rozpustných v tucích. Retinol a tokoferol jsou vhodné jako monoterapie. Často předepisoval multivitaminové komplexy ve formě tablet.

Je přípustné promazat popraskanou kůži mastnými roztoky vitamínů nebo obklady.

Léky

S trvalým průběhem mykózy vzniká potřeba systémové léčby, pro tento účel jsou v tabletách předepsány antimykotické léky. Volba léků se provádí po nezbytných analýzách škrábání kůže: to poskytne příležitost k cílenému ovlivnění patogenu.

Nejčastěji předepsané:

 • Ketokonazol;
 • Itrakonazol;
 • Flukonazol;
 • Terbinafin;
 • Griseofulvin.

I přes účinnost léků může být jejich užívání omezeno závažnými vedlejšími účinky. Je nutné vzít v úvahu jejich negativní účinky na játra.

Masti a krémy

Prostředky na lokální léčbu jsou využívány v komplexu opatření pro boj s plísní. Pro zmírnění postižených oblastí se doporučují tyto léky:

Při současném poškození nehtů bude rovněž nutné použití terapeutických antimykotických laků pro nehtovou destičku.

Antiseptické

Chcete-li se zbavit houby pomůže finanční prostředky, které doplňují účinek antimykotických léků dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Při mytí nohou se doporučuje použít vodu s přidáním slabého růžového roztoku manganistanu draselného nebo furatsiliny. Antifungální léčba úspěšně doplňuje zinkovou mast. Nástroj by měl být používán dvakrát denně. Antiseptický a hojivý efekt má šostakovský balzám. Musí být aplikován na povrch rány. Několik dní po léčbě si pacienti všimnou, že postižené místo je méně bolestivé.

Antiseptika by měla být podávána do 2-3 týdnů po vymizení příznaků plísňové infekce.

Léčba lidových léků

Tradiční způsoby léčby nejsou schopny vyrovnat se s plísňovou infekcí samy o sobě, ale v kombinaci s léky je dovoleno aplikovat netradiční metody terapie doma.

Chodníky

Kouření v teplé vodě změkčuje horní vrstvu epidermis, po které lze snadno odstranit mrtvé buňky. Doporučuje se tyto složky přidat do vody:

 • sůl (vaření nebo moře);
 • soda;
 • odvar z léčivých bylin (heřmánek, šalvěj, měsíček).

Po zaschnutí pokožky na nohách je promazán výživným nebo hydratačním krémem.

Pacienti trpící cukrovkou, je kontraindikován pro koupel nohou teplou vodou. Tyto postupy mohou vyvolat trofické poruchy ve formě nehojících se vředů.

Olejové masky a masti

Použití terapeutických aplikací založených na olejích urychluje proces regenerace epitelu. Ricinový olej nebo olejový roztok na bázi chlorofyliptu je vhodný pro ošetření postiženého povrchu.

Tak, aby kůže nepraskla a nepraskla, přidejte do olejové směsi odvar bylin (jitrocel, třezalka svatá, měsíček).

Cibulový obklad

Cibulová kaše může výrazně zlepšit stav. Compress by měl být ponechán přes noc, umýt si nohu ráno. Pro rychlejší účinek by měl být ke směsi cibule přidáván tekutý med v poměru 1: 1.

Alkoholické tinktury

Alkohol má nejen sušení, ale také dezinfekční účinek. Léčba popraskané kůže na nohou přispívá k rychlému zotavení. Pro komplexní léčbu lze doporučit rozmazání trhlin tinktury měsíčku nebo eukalyptu. Následující směsi mají dobrý účinek:

 1. glycerin (25 ml), ethylalkohol (100 ml), amoniak (1 lžička);
 2. aspirin (10 tablet), lékařský alkohol (100 ml), 1 láhev roztoku jódového alkoholu.

Ošetření postižené oblasti jednou denně v noci.

Komplikace

Nepříjemné symptomy ve formě trhlin v chodidlech často vedou k následujícím následkům:

 • trofické vředy;
 • infekční zánětlivý proces;
 • gangréna dolní končetiny.

Aby se zabránilo rozvoji těchto procesů, je nutné věnovat pozornost změnám v kůži a přijmout včasná opatření.

Prevence

Dodržování následujících pravidel pomůže předcházet trhlinám:

 1. Neformální obuv by měla být pohodlná, přizpůsobená velikosti nohou. Je důležité, aby byl vyroben z přírodního materiálu. V letním období je nutné se vyhnout kontaktu s prachem a nečistotami.
 2. Pravidelné hygienické postupy pro odstranění zpevněné kůže (pemza, křoviny mohou být použity).
 3. Změkčení a vyživování pokožky pomocí speciálních prostředků zabraňuje vzniku nadměrné suchosti a vzniku trhlin.
 4. Racionální menu s dostatečným obsahem vitamínů rozpustných v tucích a stopových prvků pomáhá zachovat pružnost epidermy.
 5. Měli byste se vyvarovat prodloužené chůze naboso, protože to přispívá k zhrubnutí kůže nohou a způsobuje porušení její integrity.

Preventivní návštěvy u lékaře umožní včasnou diagnostiku onemocnění av případě potřeby zahájit léčbu.

Kůže mezi prsty dospělých i dětí z určitých důvodů praskla. Vzhled příznaku nelze ignorovat, protože problém může být signálem závažných změn v těle. Komplex opatření je schopen plně obnovit integritu a pružnost pokožky.

Proč jsou mezi prsty prsty praskliny. Jak se zbavit pomocí lidových prostředků

Dobrý den, milí čtenáři. Trhliny mezi prsty - naléhavý problém, který vyžaduje okamžitou péči. K exacerbaci onemocnění dochází v létě. Nohy vypadají nezdravě, objeví se bolest. Kůže nohou se začne odlupovat, objeví se nesnesitelné svědění a nepohodlí. Pravděpodobně, mnoho z nich narazilo na to, že je to kvůli tomu, jak se chovat. Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Je nutné zjistit příčiny onemocnění:

- Proces plísňové infekce. Takové léze lze snadno získat, zatímco ve vaně, sauně, bazénu atd.

- Špatné boty. Chůze ve špatných botách způsobuje deformaci nohy a zhoršuje odtok krve.

Tření malého prstu na stěně boty vede k varům a mozolům, které při chůzi přinášejí bolestivé pocity.

V letním období zvětšuje špička břidlic z pryže pot po nohou, v důsledku čehož dochází k tření pryže s kůží nohou a následným tvorbou trhlin a ran.

- Nedostatek výživy v některých potravinách: játrové mléko, vejce. Nedostatečné používání obilovin často vede k narušení práce orgánů a systémů;

- Porušení hygienické péče.

- Nesprávná práce hormonálního systému, diabetes.

- Přirozené dráždivé látky: chůze naboso na pláži, asfalt a jiné povrchy;

- Negativní účinek vody obsahující chlor (při koupání v bazénu).

Trhliny mezi prsty - jak léčit léčiva

Moderní farmakologie vytvořila mnoho nástrojů pro boj s touto patologií. Farmaceutické přípravky se potýkají s problémy, obnovují a dezinfikují pokožku.

Seznam léků pro léčbu trhlin v mezizubním prostoru chodidel

1. Ultra Mayd - neutralizuje rány, zmírňuje bolest, je dobrým preventivním lékem.

2. Radevit - mast obohacená vitamíny A, E, D, dobře se hojí, zmírňuje nepohodlí, působí protizánětlivě.

3. Vulnuzan je bylinný přípravek, který obnovuje poškození tkání a obsahuje komplexy makro- a mikroelementů.

4. Super Glu je speciální lékařské lepidlo, které těsní rány na kůži, vytváří ochranný film, který zabraňuje pronikání škodlivých mikroorganismů.

Balsam Šostakovskij a další farmaceutické přípravky na bázi vinilinu mají pozitivní vliv na léčbu nemoci.

Vinylitis anestetizuje a ukládá skořápku, která slouží jako bariéra proti infekcím lézí.

Dobrým účinkem je přírodní krém "Dawn", který se používá při léčbě krav vemene.

Nástroj má poměrně silný a štiplavý zápach, mastnou texturu, bez parfémů a chemických nečistot, proto jej lze aktivně používat u osob náchylných k alergiím.

Metody hojení trhlin v důsledku šíření patologických patologií

1. Pokud je podezření na houbový zánět, je důležité, aby vám lékař okamžitě pomohl a absolvoval příslušné testy.

2. Je třeba mít na paměti, že průběh léčby nemůže být zastaven bezprostředně po hojení ran. Je důležité pokračovat v léčbě až do úplného vyléčení trhlin.

3. Pomocí různých studií se stanoví typ patogenu, aby se dosáhlo maximálního účinku terapie.

4. Léčba by měla být komplexní.

5. Používané nástroje pro vnější a vnitřní použití.

6. Antibakteriální léky jsou předepisovány, aby se zcela zbavily infekčních agens v těle.

Místní přípravky:

1. Bifosin rychle proniká do problémové oblasti, dobře se hojí a dezinfikuje. K dispozici ve formě gelů a mastí, stejně jako sprej, který je vhodný pro použití po celý den mimo dům. To znamená, že je nutné zpracovávat obuv po předběžném praní a octu. Boty na větrání až do sucha.

2. Clotrimazol. Používejte až třikrát denně.

3. Ifenek kromě antifungálních účinků je vynikající antiseptikum. Ošetření přípravkem Ifenenec se provádí dvakrát denně.

Nedostatečná hydratace kůže dolních končetin vyvolává suchost.

Nadměrná suchost pokožky přispívá k zaplavení kůže chodidel a prstů, v důsledku čehož dochází k nepříjemným jevům, jako je natoptysh a růst.

Při běhu procesu vznikají trhliny v interdigital prostoru.

Léčba ragadu (krvácející slzy) znamená dodržování následujících pravidel:

- snížení fyzické aktivity nebo zajištění úplné nehybnosti postižené končetiny;

- Vybrané boty by měly být vyrobeny pouze z kvalitní a příjemné na dotekové materiály;

- pravidelná hydratace pokožky nohou pleťovými vodami, aromatickými oleji, krémy, masti;

- hygienické postupy pro čištění ztvrdlé kůže;

- normalizace vodní bilance; dostatečný přísun tekutin a vitamínů;

- kontrola hmotnosti osob s nadváhou.

Vany s rostlinnými surovinami a zavedení jedlé sody mohou snížit suchou pokožku.

Po manipulaci s vodou odstraňte hrubou pokožku, osušte ji, rozmazejte problémové oblasti olivovým olejem nebo bohatým krémem.

Eliminace "diabetických trhlin"

Diabetici jsou zvláště důležití pro kontrolu tvorby trhlin a ran, jinak je pravděpodobnost vzniku syndromu diabetické nohy vysoká.

Praskliny v interdigitálním prostoru diabetiků jsou ošetřeny masti na bázi rostlinných složek, které urychlují hojení a odstraňují škodlivé mikroorganismy.

Všechny manipulace začínají teplými bylinnými koupelemi, odstraňováním ztvrdlé pokožky, úplným vysycháním nohou a aplikací masti na hojení ran.

Je zakázáno plavat nohy v horké vodě, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví diabetika.

Alternativní medicína pomůže vyhnat onemocnění

Přírodní léčivé rostliny zaujímají vedoucí postavení v léčbě trhlin mezi prsty, a to díky svým jedinečným vlastnostem, přístupnosti a snadnému použití.

Netradiční metody nejsou schopny onemocnění okamžitě vyléčit.

Je důležité provádět terapeutické manipulace po dlouhou dobu.

Seznam osvědčených prostředků

1. Březový dehet. Prasklý povrch musí být před nanesením směsi důkladně připraven. K tomu jsou nohy umyty, promytá suchá hrubá vrstva, nadměrná vlhkost je vysušena.

Dehtem nasáklý obklad se ponechá dvě hodiny. Prostředky se umývají. Manipulace se opakuje, aby se efekt odstranil. Mezi jednotlivými úpravami nesmí být vlhkost ponechána vniknout do nohou.

2. Celandinový olej je vhodný pro léčbu postižených oblastí. Praskliny obvykle zmizí po 3-4 týdnech.

3. Sodná sůl. Vezměte jedno umění. lžíce těchto složek a míchat v kapalině při pokojové teplotě.

Ve vaně s výsledným nástrojem ponořte nohy na dvě nebo tři minuty. Pak se promyje pod tekoucí teplou vodou. Ponožky hojně navlhčete ve vinném octě, oblékněte a nechte na noc na vliv.

4. Praskliny se hojí po užití sody, které přidaly třísky z mýdla na prádlo. Extrémy musí být sušené, potřené krémem s heřmánkovým extraktem, slaninou nebo balzámem.

5. Ragandům lze zabránit pravidelným třením měsíčkového oleje do kůže nohou.

6. Pozitivně ovlivnit regeneraci popraskaného povrchu slunečnicového oleje a oleje extraktem z jehličnatého dřeva.

7. Hluboké trhliny jsou dobře eliminovány tinkturou na bázi aspirinu a jodu. Výsledná směs pravidelně maže postižené oblasti chodidel. Kurz se periodicky opakuje.

8. Dobře ovlivněná různými lotiony. Med z tekuté konzistence se rozprostírá na postižených místech, na sobě má ponožky a jde do postele. Ráno se zbytky pleťových vod odstraní teplou vodou, vysuší a ošetří výživným krémem.

9. Roztok kyseliny borité (2 čajové lžičky na 2 litry kapaliny) umožňuje úplné vyléčení onemocnění.

10. Smíšená citronová šťáva s octem rychle hojí kožní rány.

Preventivní opatření

Osoba, která se neustále stará o čistotu a estetický vzhled nohou, obvykle nemá podobné problémy s popraskáním kůže. Péče je klíčem k léčbě.

Dobrý účinek bude mít masáž nohou před spaním s několika kapkami levandule nebo olivového oleje.

Masážní pohyby budou mít anestetický účinek, budou mít příznivý vliv na vyléčení problému.

Koš s potravinami by měl být co nejrozmanitější. Nezapomeňte do něj zahrnout: ryby, slepičí vejce, obiloviny, nápoje obsahující mléko, zeleninu, rostlinné oleje, broskve a sušené ovoce.

Dehydratace těla je typický problém, který způsobuje praskliny v mezizubním prostoru na nohou.

Denní spotřeba vody by měla být asi 2 litry.

Ve spravedlivém sexu je hlavním důvodem šíření slz a kuřích, stejně jako bolest, pravidelné nošení bot na vysokém podpatku.

Pobyt v pohodlnějších botách snižuje nepohodlí.

Punčochové zboží by nemělo být syntetické. Výstup - materiály přírodního původu.

Dopřejte si boty a vložky, můžete použít deodorant pro boty.

Několik pravidel týkajících se prevence

1. Nikdy nenosit nebo chodit v botách někoho jiného.

2. Během pracovní doby nosit s sebou vyměnitelné boty, aby se zabránilo nadměrnému pocení nohou s následným vývojem houby.

3. V místech veřejných shromáždění mají lidé individuální břidlice.

4. Po hygienických manipulacích důkladně osušte kůži v mezizubním prostoru.

5. Používejte pouze čisté punčochy každý den.

6. Při nákupu obuvi použijte závěs nebo ponožku.

7. Bezchybně dodržujte hygienické normy. Není třeba půjčovat cizincům vaši osobní houbu nebo sadu pro manikúru.

Praskliny mezi prsty jsou poměrně nepříjemné, způsobují nepohodlí a narušují normální život. Je důležité vždy držet krok, a co je nejdůležitější, vědět, co dělat a jak léčit toto onemocnění.

Praskliny mezi prsty příčiny a ošetření

Trhliny mezi prsty jsou bolestivé rané formace, které se objevují mezi prsty a pod prsty. Rány na prstech jsou charakterizovány bolestí, nepohodlí při chůzi a zánětem v oblasti rány. Je důležité zjistit, jak vznikají trhliny mezi prsty, příčiny a léčba patologického stavu.

Trhliny mezi prsty jsou častým onemocněním s mnoha příčinami. Tento problém má sezónnost, která se ve větší míře projevuje v letním období. Vzhled ran mezi prsty je vážným problémem, který je třeba včas ošetřit a kontrolovat.

Vývoj porušení může být u dětí i dospělých. Symptomatologie onemocnění má jasný klinický obraz. Při vyšetření pacientovy nohy je zde zapálený povrch rány s hladkými hranami a znatelnou spodní ranou, která má oválný tvar. Kůže kolem poškození je červená, oteklá, v místě povrchu rány je citlivost.

Příčiny mezigigitálních trhlin v nohách

Chcete-li pochopit, jak léčit praskliny v nohou, měli byste pochopit příčiny patologie. Hlavní příčinou prasklého povrchu dermis je nedostatek vlhkosti dermis v této oblasti těla. V tomto případě epidermis vysychá, kůže zhoršuje její strukturu a je poškozena při nejmenším vnějším nebo vnitřním faktoru. Je důležité pochopit, že existuje několik důvodů, které přispívají k sušení vrstvy kůže a ovlivňují vzhled trhlin v nohách v oblastech mezer prstu.

Dnes existují dva typy příčin, které způsobují rány mezi prsty - vnějšími a vnitřními, které v jejich oddělení ovlivňují symptomatologii patologie.

Vnější příčiny porušení

Vnější příčiny jsou faktory, které mohou poškodit vrstvu kůže v nohách. V tomto případě je patologie nezávislá, nesouvisí s přítomností sekundárního onemocnění těla. Nejčastější příčiny vnějších kožních lézí mezi prsty nohou jsou:

 • Nosit boty nízké kvality, szhivayuschey prsty během pohybu, stejně jako přináší nepohodlí, když jste v nohou. Nosit takové boty způsobuje vysychání kůže na nohách, což způsobuje výskyt narušení ve formě povrchů ran. V některých případech způsobují nepohodlné boty konstantní vlhkost nohou, což může také způsobit rozvoj poškození kůže, protože tato oblast chodidel je nejméně větraná a vlhkost mezi prsty je udržována po dlouhou dobu. Nejčastějším místem výskytu trhlin z tohoto důvodu je kůže mezi prstem a prstem bez prstence.
 • Špatná hygienická ošetření pokožky na nohou po dlouhém pracovním dni - nedostatečné odstranění nečistot a potu z nohou vyvolává podráždění kůže na nohou a soli solí, které se hromadí v záhybech mezi prsty, způsobují, že kůže na ní koroduje a tvoří mikrotrhliny, které se mění na velké rány. Rány vytvořené z tohoto důvodu se téměř vždy zapálily a podrážděly kvůli infekci a nečistotám.
 • V létě může být příčinou trhlin mezi prsty nohou otevřené boty na ploché podešvi - zatímco nohy v polootevřeném stavu se přehřívají a kůže na chodidlech se stává suchou a tvrdou, což se stává faktorem pro rozvoj povrchů ran.
 • Dlouhodobé účinky na kůži nohou různých přírodních faktorů - slunce, písek, voda, horký vzduch. Pod vlivem těchto příčin dochází k nadměrnému vysychání epidermy a tvorbě tvrdých míst na kůži, které při chůzi ztrácejí pružnost a trhliny. Nejčastěji jsou tyto problémové oblasti paty a oblast mezi prsty.
 • Nesprávně provedené postupy pedikúry a odlupování nohou - tyto kosmetické procedury vymaže vnější vrstvu dermis, která je zodpovědná za bezpečnost a pružnost kůže, stejně jako ochranu před vnějšími faktory. Takový stav může vyvolat infekci a zánět na kůži, s tvorbou povrchů ran a trhlin mezi prsty.
 • Špatně vytvrzené a suché formace kalusu - často způsobují vznik trhlin v místě jejich projevu. Kuří oka, v důsledku nošení nepohodlných, ne nošených bot, jsou ve vlhkém prostředí, takže kůže v jejich okolí je vystavena korozi a praskání.
 • Plesňové léze kůže na nohou jsou poměrně častou příčinou, faktory, které se stávají mykotickými lézemi nohou. Rozpoznat trhliny, které se z tohoto důvodu objevily, je poměrně jednoduché - povrch rány s takovou patologií má hluboké dno, je náchylný k neustálému svědění, má jasně červenou barvu a nepříjemný zápach. Pod vlivem houby začíná epidermis mezi prsty odlupovat a odlupovat se, což vede k vzniku malých ran a následně postupnému zvyšování a prohlubování trhliny. Nehty s mykotickým onemocněním mají ikterický odstín a kůže se odlupuje a odlupuje.
 • Poranění na povrchu mezi prsty je příčinou, která se vyskytuje při chůzi naboso neustále nebo když jsou nohy často otevřené. Odřezky a poranění mezi prsty se dlouhodobě hojí a při působení různých činidel a dráždivých látek se mohou zvyšovat a trhat.

Praskliny v nohách, způsobené vnějšími faktory, jsou závažným onemocněním, které pacientovi přináší velké množství nepohodlí a je náchylné ke komplikacím a infekci rány.

Vnitřní faktory způsobující praskliny mezi prsty

Kromě vnějších příčin mohou některá onemocnění pacienta také přispět ke zhoršení pokožky, včetně nohou pacienta. To se stává dráždivým faktorem pro dermis mezi prsty, což způsobuje popraskání kůže.

Mezi hlavní příčiny vnitřních poruch pacienta, které mohou vést k výskytu trhlin, patří:

 • Endokrinní poruchy organismu - takové patologické nemoci, jako je diabetes mellitus a nadváha, způsobují nadměrnou suchost pokožky. To vede k tomu, že kůže v některých částech těla z nedostatku vitamínů a elasticity trhliny. Kromě toho, když nadváha, tam je velké zatížení na nohách pacienta, který provokuje zhoršení kůže nohou, a v důsledku toho vede ke vzniku zranění. Patologické metabolické procesy vedou k suché kůži a prasknutí epidermy v nejjemnějším a nejzranitelnějším místě dermis;
 • Hypovitaminóza - nedostatečná konzumace potravin obsahujících ve svém složení vitamíny A a E, které hrají významnou roli v kožním stavu pacienta, způsobuje zhoršení jeho pružnosti a rychlého praskání. S tímto porušením mají praskliny tendenci k prodlouženému hojení a opětovnému vzniku, dokud není příčina odstraněna.
 • Dospívání, těhotenství - podstatou tohoto důvodu je restrukturalizace pacienta, v tom případě hormonální změny. To často způsobuje zhoršení pružnosti pokožky, což může vést ke vzniku trhlin.
 • Alergie na syntetické materiály - při nošení bot se syntetickými vložkami může dojít k pomalé reakci těla na tento negativní faktor. Postupné podráždění pokožky vede ke zhoršení její pružnosti a suchosti horní vrstvy. Podráždění kůže a vyrážky také způsobují poškození kůže, které může způsobit praskání.
 • Narušení normální funkce organismu v důsledku dlouhodobého podávání léků, které mají silný účinek - antibakteriální látky, antituberkulóza, stejně jako léky pro léčbu kožních onemocnění. To může vést k metabolické poruše a v důsledku toho k kožnímu problému v oblasti chodidel.
 • Porušení prokrvení do místa vzniku povrchů rány - kůže, která není dostatečně živena a nedostává kyslíku, je snadno vystavena vnějším vlivům a zraněním.

Je důležité okamžitě identifikovat příčinu patologie, aby se porucha úplně vyléčila a zabránilo se opakování problému. Faktor, který se stal hlavním v tvorbě ran na nohou, je určen pomocí speciálních výzkumných metod, proto je nutné hledat pomoc od odborníků, kteří nejen identifikují a diagnostikují, ale také předepisují kvalitní, správnou léčbu.

Zpracování trhlin mezi prsty

Léčba ran na nohou by měla začínat zjištěním příčiny jejich vzniku. Terapie spočívá v kombinovaném účinku symptomatické léčby a užívání léků k vyléčení základního onemocnění.

Symptomatická léčba trhlin mezi prsty spočívá v použití speciálních mastí a krémů, které hojí rány a obnovují strukturu pleti. Pro komplexní účinek na ránu a důvod jejího výskytu byly dnes vyvinuty léky, které mají dvojí účinek.

Symptomatická léčba trhlin mezi prsty je založena na následujícím principu:

 • Snížení traumatických a klimatických účinků na rány. Prevence suchosti a zamokření trhlin, jakož i normalizace hygienické péče o chodidla, zejména interdigitální intervaly.
 • Eliminace hlavních vnějších příčin patologie - nošení pohodlných bot s přírodními interiérovými materiály a kvalitní bavlněné ponožky.
 • Použití krémů a mastí s léčivými účinky - Bepanten, Radevit, Zinková mast z trhlin mezi prsty, Salicylová pasta, léčivý krém na nohy - tyto masti pomáhají obnovit výživu pokožky v poškozené oblasti a urychlují proces regenerace buněk.

Dobrý léčebný účinek má mast z trhlin na prstech Solcoseryl, který se skládá z přírodních složek, pomáhá zvlhčovat dermis a zastavit zvýšení tvorby trhlin. Léčení a antibakteriální působení masti pomáhá rychle obnovit buňky mezi prsty. Mast se používá k léčbě silně popraskaných, ale i komplikovaných zánětlivých procesů.

Použití proti trhlinám může být prostá vazelína nebo glycerin. Účinně zvlhčují pokožku, vyživují ji a pomáhají předcházet infekci procesu, snižují zánět rány.

 • Pravidelné zvlhčování drsné pokožky a speciálních lázní léčivými látkami pomůže v krátké době obnovit tkáň.

Praskliny mezi prsty, které vznikly v důsledku vnějších vlivů, obvykle pro pacienta rychle a nepostřehnutelně procházejí. Se správným přístupem a dodržováním profylaxe se neobnovují a pacientovi již nevadí.

Hlavní důležitost léčby trhlin v interdigitalních prostorech by měla být věnována faktorům vnitřního rozvoje. Při komplexním léčení v přítomnosti sekundárního onemocnění se používají následující prostředky:

 • V přítomnosti houbové infekce na kůži v okolí zlomeniny by měly být jako terapie použity následující lokální přípravky spolu se symptomatickými činidly: Klotrimazolová mast, Lamisil - tyto masti mají dobrý účinek na eliminaci mykotických lézí. Kromě toho zabraňují rozvoji bakteriální flóry v ráně a blokují růst houby. Eliminace plísní na pozadí hojení a protizánětlivé terapie vám umožní rychle a přesně vyléčit praskliny mezi prsty. V případě závažných lézí houbami jsou výše uvedeným přípravkům předepsány interní použití prostředků boje uvnitř těla pacienta. Během léčby a po plísňových lézích chodidel musí pacient dále dodržovat opatření, která zabrání opětovné infekci plísní.
 • Trhliny způsobené endokrinními poruchami v těle, včetně cukrovky, vyžadují použití mastí, které jsou založeny na dezinfekčním prostředku, který může ovlivnit povrch rány. Takové prostředky zahrnují SixtouMed. Kromě toho, kromě výrazné rovnováhy glykemické hladiny v krevním řečišti, tato činidla mají antifungální účinek, který umožňuje prevenci této patologie.
 • Používejte společně se symptomatickými léky k vyrovnání hormonálních hladin.
 • Použití vitaminových komplexů obsahujících velké množství vitamínu A a E, nezbytné pro léčbu kůže na nohou.

Léky mohou nést některé nežádoucí účinky, takže před použitím byste se měli obrátit na svého lékaře, který vám pomůže vybrat nejlepší a nejvhodnější lék pro každého pacienta individuálně na základě jeho zdravotního stavu.

S včasnou eliminací onemocnění přinese pacientovi co nejméně škody a nepohodlí. Léčba léčivy pomáhá rychle a efektivně zbavit se nejen trhlin, ale také příčiny jejich vzhledu.

Tradiční metody léčby trhlin mezi prsty

Spolu s léky pro léčbu trhlin, přírodní léky jsou široce používány k odstranění patologie. Tradiční metody léčby pomáhají nejen zvýšit účinek léčiv - používají se v případě nemožnosti použití tradiční terapie.

Tradiční medicína může být použita jako masti, krémy, pleťové vody a stlačení, rychle působící na ránu. Výhodou lidových léků je přirozenost složek a téměř úplná absence vedlejších účinků a kontraindikací při použití v nepřítomnosti alergie na složky.

Následující recepty jsou používány jako přírodní prostředky pro léčbu trhlin v nohách mezi prsty:

 • Vana v teplém vývaru bylin s léčivým a protizánětlivým účinkem - heřmánek, měsíček, šalvěj, posloupnost.
 • Stlačení propolisu - v tomto případě je nutné udělat tinkturu složky a aplikovat ji na postiženou kůži po dobu 15-20 minut denně.
 • Medové obklady - čerstvý med má mnoho pozitivních účinků - vyživuje, vitamínuje a zmírňuje zánět z poškozené kůže. Kromě toho, med je vynikající antiseptikum, aby se zabránilo hojení rány. Pro ošetření trhlin mezi prsty by měl být na rány aplikován čerstvý tekutý med o pokojové teplotě a nohy by měly být do rána pokryty teplými ponožkami;
 • Pleťová voda z olivového oleje a dušené ovesné vločky přispějí k rychlé hydrataci a dodají pleti pružnost. Po nanesení směsi na trhlinu ji několik hodin zabalte potravinářským filmem nebo polyethylenem a poté nohy omyjte teplou vodou. Působení metody začíná poskytovat pozitivní výsledky po první aplikaci.
 • Lisujte z jehličnatých olejů - rychle a opatrně odstraňuje drsnost a suchost pokožky. Jehličnatý olej se připravuje přidržováním jehel ve vodní lázni několik hodin. Výsledná směs by měla být smíchána s lžičkou slunečnicového oleje nebo gáforu a pak aplikována na postiženou kůži několik hodin.
 • Nalijte vařící vodu přes bramborové slupky a lněná semena, nechte ji vařit a vařit, dokud se nevytvoří kaše. Nechte vychladnout a krém použijte přes noc.

Pravidelné používání mastí a krémů z přírodních surovin napomáhá prevenci trhlin v nohách, stejně jako prevenci vzniku plísňových infekcí a dalších příčin zánětu kůže na nohou.

Lze shrnout, že trhliny mezi prsty jsou spíše zákeřné patologie, které mají mnoho skrytých příčin výskytu. Správná léčba a včasný přístup k terapii, stejně jako prevence, pomohou předcházet kožním onemocněním. Je důležité si uvědomit, že jakékoli porušení je snazší zabránit než léčit.