Image

Příčiny a způsoby odstranění trhlin mezi prsty

Denní namáhání nohou a nepříjemně zvolené boty často vedou k nepříjemným následkům. Jedním z nich jsou trhliny mezi prsty, což způsobuje značnou bolest a nepohodlí.

Jejich vzhled naznačuje problémy v těle a je třeba je řešit. V opačném případě může dojít k dlouhodobé a nákladné léčbě. Aby se tomu zabránilo, má smysl zahájit léčbu trhlin na samém počátku jejich vzhledu.

To vede k tvorbě trhlin

Trhliny v nohách - vážný problém. Vyskytují se u dospělých a dětí a jsou často doprovázeny rozvojem infekce, což způsobuje bolest a přináší mnoho nepříjemností, včetně estetických. Proto se jich chcete co nejdříve zbavit. Již dlouho je známo, že léčba jakéhokoliv onemocnění by měla být zahájena objasněním příčin jeho vzniku a jejich následným vyloučením.

Toto pravidlo platí také pro trhliny v mezizubních prostorech. Existuje mnoho faktorů schopných provokovat jejich vzhled. Obvykle mohou být rozděleny do dvou velkých kategorií.

 1. Externí. Mají nepříznivý vliv na kůži nohou zvenčí. Jedná se o nekvalitní boty z umělých materiálů, nesprávně zvolené, stísněné, což vede ke zvýšenému pocení. Obvykle vede k postupnému vytváření trhlin v kůži v oblasti malíčku (pod ním). Do této kategorie spadá vývoj plísňové infekce, která se projevuje specifickým zápachem s svěděním, plenkovou vyrážkou a hlubokými prasklinami. Je těžké si to zaměnit s čímkoli jiným a diagnostika obvykle nezpůsobuje problémy. Dalším vnějším faktorem je zanedbávání pravidel osobní hygieny, které často končí zánětlivými procesy a tvorbou trhlin. Tato patologie může také nastat v interdigitálních prostorech a v důsledku prodlouženého kontaktu chodidel s vnějšími podněty. Jako příklad lze uvést nesprávně provedenou pedikúru nebo suché mozoly, které často vedou k trhlinám. Je třeba objasnit, že všechny uvedené důvody se obvykle projevují v období jaro-léto.
 2. Vnitřní. Jsou projevy patologických změn vyskytujících se uvnitř těla ve formě:
  • diabetes mellitus: vede k suché kůži nohou a nedostatku vody v těle, což má za následek praskání kůže mezi prsty;
  • nadváha: nadměrné namáhání nohou vede k vymačkání kůže, jejich zahuštění, suchosti a praskání;
  • problémy s prací štítné žlázy: vedou k narušení metabolických procesů a suché kůže, což v konečném důsledku vede k trhlinám;
  • cirkulační dysfunkce: je příčinou nedostatečného příjmu živin a kyslíku v epidermis, v důsledku čehož se stává tenčí a náchylnější k účinkům vnějších faktorů a často trhlin;
  • hormonální selhání: nerovnováha hormonů v těle má vždy nepříznivý vliv na stav kůže, která se stává tenkou a suchou, což je předpokladem vzniku trhlin;
  • nevyvážená výživa: nedostatek živin vede k nedostatku vitamínů, což nepříznivě ovlivňuje pokožku nohou, což vede k prasklinám.

Je to důležité! Mezi další příčiny patří nekontrolovaná medikace, nedostatečná hydratace kůže a patologické faktory spojené s různými chorobami, pracovní či sportovní činností. Častěji se objevují praskliny u lidí s gastritidou, vředy, profesionálními sportovci, tanečníky a běžci. Často je kůže na nohách prasklá u těhotných žen v důsledku změn hormonálních hladin a beriberi.

Metody zpracování trhlin

Infekce ve formě kolonií hub v nohou je poměrně častou příčinou vzniku trhlin v mezerách prstů. Proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost jeho okamžitému ošetření. Předtím je však nutné navštívit zkušeného odborníka, protože pouze lékař je schopen přesně diagnostikovat přítomnost nebo nepřítomnost plísní na kůži. Pro tento účel jsou prováděny speciální studie a analýzy.

Teprve poté je třeba přejít k terapii, kterou lze provést dvěma způsoby.

 1. Farmaceutické přípravky. Při diagnostice infekce ve formě kolonií plísní na počátku vývoje lékaři obvykle předepisují následující léky ve formě krémů a mastí pro praskliny:
  • Lamisil;
  • Thermikon;
  • Klotrimazol;
  • Terbinafin.

Při diagnóze infekce v těžké formě jsou podobné obecné léky předávány ve formě tablet (v kombinaci s krémy z trhlin nebo mastí).

 1. Lidové cesty. Pomozte se vyrovnat s nepříjemnými symptomy na samém počátku vývoje infekčního procesu, který vám umožní navždy se zbavit plísňových kolonií.

Jak a jak léčit praskliny mezi prsty?

Hrubá kůže na prstech není neobvyklá, což nepřináší tolik úzkosti jako praskliny mezi nimi. K tomuto jevu dochází v letním období, kdy otevřené boty přicházejí do styku s prašným prostředím.

Výsledkem je, že zhrubnutí kůže a pak hluboké praskliny způsobují nepříjemné svědění a bolest. Od tohoto okamžiku se u člověka projevuje úzkost, zájem o příčiny neupravené nemoci.

Příčiny praskání mezi prsty

Před přijetím jakýchkoli opatření týkajících se úpravy trhlin je nutné důkladně pochopit příčiny jejich vzniku.

Trhliny mezi prsty příčiny:

 1. Plíseň způsobuje svědění, nepříjemný zápach, suchou pokožku a v důsledku toho praskání.
 2. Endokrinní onemocnění - s diabetem, tělo nemá dostatek vlhkosti, kůže začíná vysychat.
 3. Poškození nohy - zvyk chůze naboso vede k trhlinám a ranám.
 4. Nevhodná obuv - v teplých letních měsících v těsných botách v ponožkách, což zabraňuje přístupu vzduchu k pokožce. Trhliny mezi prsty jsou častěji tvořeny v oblasti malíčku.
 5. Nedostatek vitamínů - nesprávná výživa vede k nedostatku vitamínů v těle skupiny A a E, pokožka nedostává potřebné stopové prvky a začíná sušit, praskat.

Problémy se štítnou žlázou a zhoršené hladiny TSH, T3 a T4 v hormonech mohou vést k závažným následkům, jako je hypothyroidní kóma nebo thyrotoxická krize, které jsou často fatální.
Ale endokrinolog Marina Vladimirovna zajišťuje, že je snadné vyléčit štítnou žlázu i doma, stačí pít. Čtěte více »

Který specialista má jít?

Pokud se mezi prsty objeví prasklina, je lepší začít bez léčby. Je možné, že praskliny v nohách jsou způsobeny houbou, je nutné poradit se s dermatologem. Díky analýzám učiní závěr a předepíše nezbytnou terapii.

Lékař vám poradí o nejvhodnějších způsobech péče o nohy a tím obnoví zdraví pokožky. Poté zbývá pouze koupit léky v lékárně a provádět pravidelné procedury.

Metody zpracování

Malé praskliny

V tomto případě můžete získat levné farmaceutické prostředky, zpravidla Nutraderm, Super Glu nebo Karmol mast. Rychle se zbavit malých trhlin pomůže jakékoli masti, které jsou složeny z bylinných složek. Účinek bude silnější, pokud změníte nápravu v pořádku.

Hluboké rány

V takových případech existují záněty, které jsou doprovázeny bolestivými pocity, někdy krvácením. Pro ošetření použijte jód s aspirinem v alkoholovém roztoku. Roztok se používá večer před spaním mezi prsty, každý druhý den, a uchovává se v misce, která nepropouští světlo.

Pro přípravu směsi je třeba:

 1. Láhev farmaceutického alkoholu;
 2. Bublina jódu;
 3. Aspirin (destička 10 tablet).

Způsoby léčby houby

Hlavní příčinou trhlin mezi prsty je houba. Vyloučit požadovanou specifickou léčbu. Je velmi důležité, abyste co nejdříve konzultovali dermatologa nebo mykologa, který Vám předepíše léky proti plísním v závislosti na typu onemocnění.

V takových případech se obvykle předepisuje léčba antibiotiky a antimykotiky (Termikon, Lamisil, Terbifin atd.).

Jak léčit diabetické praskliny?

Horny kůže nemůže být dušená ven, to může dále zhoršit proces onemocnění. Je nutné použít olej "Sixtou Med", prostředek pro hygienu a změkčení pleti diabetiků.

Bylinná medicína chrání pokožku před vznikem bakterií a plísní:

 • Bude to falešný čajový olej, přidejte ho do teplé vody.
 • Zjemněte pokožku, odstraňte z ní nečistoty.
 • Taková koupel nohou rychle odstraní svědění a podráždění.
 • Poté, co nohy musí zaschnout pro další postup, Sixthou Honey Balsam se aplikuje na kůži, což urychlí proces hojení.

Vliv suché kůže na výskyt trhlin

Nadměrná suchost pokožky je eliminována pravidelnými procedurami doprovázejícími ponoření nohou do lázně s mýdlovým roztokem vody, ke kterému se přidává lžíce sody. Po té pokožka dobře změkne a po vysušení nanese mast na bázi vazelíny. Je nutné otřít nohy silnou vrstvou, čímž se pokožka zvlhčí a elastická.

Efektivní způsob, jak se zbavit trhlin jednou provždy, je vytvořit obálku tekutého medu přes noc, těsně je obalit ručníkem nebo obvazem. Druhý den ráno se ráno nohy umývají teplou vodou a masírují se smetanou.

Prevence

Prevence praskání:

 1. Pravidelná masáž chodidel pomáhá stimulovat reflexní zóny zodpovědné za fungování orgánů. Při použití esenciálních olejů může být masážní účinek výrazně zvýšen.
 2. Hlavním důvodem vzniku trhlin - ignorování osobní hygieny. Je třeba si zvyknout na celou řadu večerních procedur, namazat suché oblasti kůže hydratačním krémem a masírovat levandulovými nebo olivovými oleji.
 3. Pozorování diety, přirozená produkce vitamínů je obnovena, metabolismus těla je normalizován. Pokud existují špatné návyky, musíte se před nimi chránit. Zvýšení denního příjmu vody na dva litry, pokožka dostane více vlhkosti.
 4. Použití zdravých rostlinných potravin bohatých na vitamíny E a A, jako jsou: mrkev, meruňky, jablka, čerstvý hrášek, suché fazole, olivy, sója, bavlna, slunečnice a máslo.

Trhliny mezi prsty nezpůsobí smrt ani amputaci končetin, ale ignorování signálu těla může způsobit fyzické a estetické nepohodlí.

Z výše uvedeného je nutné vyvodit závěry o zdraví chodidel. Pravidelná hygienická péče, pohodlné boty, vhodné pro sezónu, ponožky nebo punčochy z přírodních materiálů, umožňující pokožce dýchat, řádnou a výživnou výživu zabrání chorobám nohou.

Proč kůže mezi prsty na prstech praskne a praskne a jak se léčit

Trhliny mezi prsty jsou nepříjemným příznakem infekce nebo projevy onemocnění vnitřních orgánů. Problém nezmizí sám o sobě, časem se zhoršuje. Malé rány jsou hluboké, krvácí. Konstantní bolest, svědění zasahují do chůze, spaní. Včasná léčba pomůže obnovit zdraví a obvyklý způsob života.

Příčiny a známky praskání mezi prsty

Problém suchosti a prasklin na nohou chodidel postihuje asi 1/3 všech obyvatel planety. Bolavé nohy způsobují morální a fyzické nepohodlí, vypadají neuspořádané. Vrchol exacerbace nastává v létě.

Proč kůže začíná prasknout mezi prsty? Existuje mnoho důvodů pro rozvoj tohoto příznaku, které spadají do dvou kategorií.

Vnější příčiny:

 • přímý styk pokožky s okolním prostředím: písek, prach, voda, horký vzduch suší pokožku, způsobuje dehydrataci a ztrátu pružnosti;
 • těsné nepohodlné boty nebo vyrobené z umělých, nedýchavých materiálů. Způsobuje zhoršení krevního oběhu, nohy jsou vlhké;
 • porušení hygienických norem v péči o nohy;
 • noha houba je běžným důvodem, proč kůže začíná odlupovat a prasknout.

Vnitřní faktory:

 • obezita;
 • diabetes;
 • nedostatek vitamínů A a E;
 • patologii štítné žlázy;
 • těhotenství;
 • alergické reakce;
 • zastavení hyperhidrózy.

Známky:

 • Je-li loupání, objeví se mezi prsty prasklina a nehty se zbarví žlutě, odlupují, pak je to plísňová infekce. Nemoc je nebezpečná, léčba se provádí pod dohledem lékaře.
 • Pokud kůže na nohou začala vysychat, může být možné pro rozvoj diabetu odlupovat. Pacienti trpící cukrovkou trpí vážnými dermatologickými problémy v důsledku narušení procesu metabolismu vody. Na pozadí nemoci se další rány hojí dlouho a bolestivě.
 • Kůže může loupat a odlupovat se v důsledku nedostatku vitamínů, nerovnováhy ve stravě. Pro zotavení vyžaduje dlouhou dobu užívání vitamínových a minerálních komplexů.

Symptomatický obraz vzniku trhlin: prst začne bolet, odlupovat se, svědit, červenat se, může se objevit bublina, pak na jejím místě vyteče rána.

Metody zpracování

Léčbu lze zahájit až po nastavení přesné diagnózy. Jaký způsob zvolit, národní nebo tradiční, rozhodne lékař po konzultaci s pacientem.

Drogerie

 • Mezidigitální mykóza způsobená plísňovou infekcí je léčena užíváním antimykotik s flukonazolem orálně. Navíc předepsané externí látky: Clotrimazol, Terbinafin, Mikonazol, Termikon, Lamisil, Ketokonazol. Do doby, než je uzdravení zakázáno, je třeba vanu, bazén a sauny.
 • Pro hojení diabetických trhlin se používají produkty řady SixtupMed. Každý lék pod touto značkou je vyvinut speciálně pro lidi trpící cukrovkou. Prostředky mají výrazný protiplísňový a dezinfekční účinek, hojí, zklidňují a hydratují pokožku, vylučují suchost.
 • S patologií kardiovaskulárního systému je nutné léky obnovit srdce do práce.
 • Hormonální poruchy, alergické projevy vyžadují použití externích prostředků na bázi hormonů.
 • Nedostatek vitamínů je doplněn vitamínovými a minerálními komplexy.

Pokud důvod spočívá ve vnějších faktorech, dojde k záchraně:

 • Radevit je masť obsahující vitamín A, D, E. Toto léčivo urychluje regenerační procesy v kůži, zastavuje zánět, zklidňuje svědění. Léčí, zabraňuje vzniku nových trhlin.
 • Allga San - krém s terpentýnem, heřmánkem, výtahem z horské borovice. Zvyšuje pružnost, pevnost a hydrataci.
 • Léčení proti prasklinám na nohou - krém, který obsahuje extrakt z banánů, ořechový olej a jedle. Nástroj rychle vyléčí končetinu, zabraňuje vzniku nových příznaků.
 • Močovinový krém. Eliminuje drsnost, zmírňuje bolest, pocit těžkosti, hydratuje.
 • Panthenol je účinná krémová kompozice pro rychlé hojení ran jakékoli etiologie. Rychle obnovuje poškozenou pokožku, snižuje zánět a bolest.

Lidové léky

Když se kůže mezi prsty neustále praskne a tradiční medicína je bezmocná, domácí lidská metoda řešení nepříjemné nemoci přichází na záchranu. Jedná se o využití přírodních rostlinných složek, jejichž účinnost byla v průběhu let prokázána. Jedinou nevýhodou tradiční medicíny je potřeba pravidelné a dlouhodobé léčby pro úplné hojení. Je nutné jednat postupně.

Pro přípravu nohou pro nanášení mastí a masek se připraví parní lázeň podle jednoho z následujících receptů:

 • ve dvou litrech vařené vody rozpustit jemně strouhané domácí mýdlo ¼ z kusu a jedlá soda 1 lžička;
 • v několika litrech horké vody zředěné kyseliny borité 2 tsp;
 • podle pokynů výrobce připravte odvar z dubové kůry, heřmánku, měsíčku, provázku nebo podběráku. Přidá se 400 ml. odvar v horké vodě;
 • můžete porazit houba lázně s 1 lžičky. citronová šťáva a 1 lžička. ocet.

Je nutné ošetřit chodidla vanou každý den po dobu 30 minut.

Po koupeli je noha, každá trhlina, ošetřena léčivými kompozicemi. Komprese a pleťové vody pomohou rychle odstranit nepříjemné příznaky:

 • Ve 100 ml. ethylalkoholu, aby se předředěný aspirin rozpustil v množství 10 tablet. Připravený roztok nalijte do tmavé skleněné nádoby a denně ho používejte na nohy.
 • Bramborová slupka 100 gr. smíchejte s lněnými semínky ve stejném objemu a parou 500 ml. vařící vody. Nasaďte si oheň, vařte až do kaše. Aplikujte lidovou přípravu na nohy po dobu 20 minut, poté opláchněte teplou vodou a naneste jód na rány.
 • K vyléčení bolavé nohy, rozbitého prstu nebo jiného prstu na dítěti, bude dítěti pomáhat následující recept: dát medu na nohy každou noc a zabalit obvazy, dát ponožky nahoře, nebo dát ponožku na deku. Ráno odstraňte obklad, omyjte kůži a namažte výživným krémem.

Pro hojení trhlin můžete doma připravit mast na jehličnatém oleji: nalijte 100 ml jehličí. vařící vodu a vařit s vodní lázní půl hodiny. V chlazeném balzamu přidáme smetanové změkčené máslo 1 lžičku. a kafrový olej 1 lžička. Výsledný gel se aplikuje na ránu, hluboký řez ihned po lotionech nebo naparování. Vzhledem k přítomnosti kafru, může droga smrdí, je lepší použít ji přes noc.

Co dělat, kůže praskne

Všechny farmaceutické masti na bázi rostlinných výtažků pomohou rychle odstranit malé rány a loupání. Lékárna nabízí širokou škálu přípravků na nohy. Pro zvýšení efektu lze tyto efekty měnit.

Pokud se vyskytne silná bolest, zánět, krev, aspirin a jód, dojde k záchraně: 10 tablet aspirinu zředěného v ethylalkoholu pro zpracování rány a nátěr jódem. Pokud se natoptysh, kukuřice měla čas prasknout, pak namazat jódem kolem otevřené rány.

Možné komplikace a prevence vzniku

Pokud se kůže roztrhne mezi prsty, je nutné rychle zahájit léčbu, jinak se problém zhorší. Možné komplikace: kód začne slazit, malé praskliny prohloubit, zvlhnout a krvácet.

Prevence:

 • nosit pohodlné boty z prodyšného materiálu;
 • přístrojová pedikúra každý měsíc;
 • správné výživy s dostatečným množstvím živin;
 • každodenní hygiena;
 • komplexní péče: koupele a krém na nohy.

Důležitou podmínkou pro krásu a zdraví nohou je pravidelnost procedur a nošení vhodných bot a spodního prádla. Pokud jste zdraví, ale ignorujete banální pravidla hygieny, vaše kůže může brzy prasknout a přinést spoustu bolestivých problémů. Fotografie trhlin na nohou, názor lékaře na počet pacientů je děsivé, každý dospělý čelí peeling a suchost nohou. Dodržování základních pravidel pomůže udržet se na zdraví.

Proč jsou mezi prsty prsty praskliny. Jak se zbavit pomocí lidových prostředků

Dobrý den, milí čtenáři. Trhliny mezi prsty - naléhavý problém, který vyžaduje okamžitou péči. K exacerbaci onemocnění dochází v létě. Nohy vypadají nezdravě, objeví se bolest. Kůže nohou se začne odlupovat, objeví se nesnesitelné svědění a nepohodlí. Pravděpodobně, mnoho z nich narazilo na to, že je to kvůli tomu, jak se chovat. Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Je nutné zjistit příčiny onemocnění:

- Proces plísňové infekce. Takové léze lze snadno získat, zatímco ve vaně, sauně, bazénu atd.

- Špatné boty. Chůze ve špatných botách způsobuje deformaci nohy a zhoršuje odtok krve.

Tření malého prstu na stěně boty vede k varům a mozolům, které při chůzi přinášejí bolestivé pocity.

V letním období zvětšuje špička břidlic z pryže pot po nohou, v důsledku čehož dochází k tření pryže s kůží nohou a následným tvorbou trhlin a ran.

- Nedostatek výživy v některých potravinách: játrové mléko, vejce. Nedostatečné používání obilovin často vede k narušení práce orgánů a systémů;

- Porušení hygienické péče.

- Nesprávná práce hormonálního systému, diabetes.

- Přirozené dráždivé látky: chůze naboso na pláži, asfalt a jiné povrchy;

- Negativní účinek vody obsahující chlor (při koupání v bazénu).

Trhliny mezi prsty - jak léčit léčiva

Moderní farmakologie vytvořila mnoho nástrojů pro boj s touto patologií. Farmaceutické přípravky se potýkají s problémy, obnovují a dezinfikují pokožku.

Seznam léků pro léčbu trhlin v mezizubním prostoru chodidel

1. Ultra Mayd - neutralizuje rány, zmírňuje bolest, je dobrým preventivním lékem.

2. Radevit - mast obohacená vitamíny A, E, D, dobře se hojí, zmírňuje nepohodlí, působí protizánětlivě.

3. Vulnuzan je bylinný přípravek, který obnovuje poškození tkání a obsahuje komplexy makro- a mikroelementů.

4. Super Glu je speciální lékařské lepidlo, které těsní rány na kůži, vytváří ochranný film, který zabraňuje pronikání škodlivých mikroorganismů.

Balsam Šostakovskij a další farmaceutické přípravky na bázi vinilinu mají pozitivní vliv na léčbu nemoci.

Vinylitis anestetizuje a ukládá skořápku, která slouží jako bariéra proti infekcím lézí.

Dobrým účinkem je přírodní krém "Dawn", který se používá při léčbě krav vemene.

Nástroj má poměrně silný a štiplavý zápach, mastnou texturu, bez parfémů a chemických nečistot, proto jej lze aktivně používat u osob náchylných k alergiím.

Metody hojení trhlin v důsledku šíření patologických patologií

1. Pokud je podezření na houbový zánět, je důležité, aby vám lékař okamžitě pomohl a absolvoval příslušné testy.

2. Je třeba mít na paměti, že průběh léčby nemůže být zastaven bezprostředně po hojení ran. Je důležité pokračovat v léčbě až do úplného vyléčení trhlin.

3. Pomocí různých studií se stanoví typ patogenu, aby se dosáhlo maximálního účinku terapie.

4. Léčba by měla být komplexní.

5. Používané nástroje pro vnější a vnitřní použití.

6. Antibakteriální léky jsou předepisovány, aby se zcela zbavily infekčních agens v těle.

Místní přípravky:

1. Bifosin rychle proniká do problémové oblasti, dobře se hojí a dezinfikuje. K dispozici ve formě gelů a mastí, stejně jako sprej, který je vhodný pro použití po celý den mimo dům. To znamená, že je nutné zpracovávat obuv po předběžném praní a octu. Boty na větrání až do sucha.

2. Clotrimazol. Používejte až třikrát denně.

3. Ifenek kromě antifungálních účinků je vynikající antiseptikum. Ošetření přípravkem Ifenenec se provádí dvakrát denně.

Nedostatečná hydratace kůže dolních končetin vyvolává suchost.

Nadměrná suchost pokožky přispívá k zaplavení kůže chodidel a prstů, v důsledku čehož dochází k nepříjemným jevům, jako je natoptysh a růst.

Při běhu procesu vznikají trhliny v interdigital prostoru.

Léčba ragadu (krvácející slzy) znamená dodržování následujících pravidel:

- snížení fyzické aktivity nebo zajištění úplné nehybnosti postižené končetiny;

- Vybrané boty by měly být vyrobeny pouze z kvalitní a příjemné na dotekové materiály;

- pravidelná hydratace pokožky nohou pleťovými vodami, aromatickými oleji, krémy, masti;

- hygienické postupy pro čištění ztvrdlé kůže;

- normalizace vodní bilance; dostatečný přísun tekutin a vitamínů;

- kontrola hmotnosti osob s nadváhou.

Vany s rostlinnými surovinami a zavedení jedlé sody mohou snížit suchou pokožku.

Po manipulaci s vodou odstraňte hrubou pokožku, osušte ji, rozmazejte problémové oblasti olivovým olejem nebo bohatým krémem.

Eliminace "diabetických trhlin"

Diabetici jsou zvláště důležití pro kontrolu tvorby trhlin a ran, jinak je pravděpodobnost vzniku syndromu diabetické nohy vysoká.

Praskliny v interdigitálním prostoru diabetiků jsou ošetřeny masti na bázi rostlinných složek, které urychlují hojení a odstraňují škodlivé mikroorganismy.

Všechny manipulace začínají teplými bylinnými koupelemi, odstraňováním ztvrdlé pokožky, úplným vysycháním nohou a aplikací masti na hojení ran.

Je zakázáno plavat nohy v horké vodě, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví diabetika.

Alternativní medicína pomůže vyhnat onemocnění

Přírodní léčivé rostliny zaujímají vedoucí postavení v léčbě trhlin mezi prsty, a to díky svým jedinečným vlastnostem, přístupnosti a snadnému použití.

Netradiční metody nejsou schopny onemocnění okamžitě vyléčit.

Je důležité provádět terapeutické manipulace po dlouhou dobu.

Seznam osvědčených prostředků

1. Březový dehet. Prasklý povrch musí být před nanesením směsi důkladně připraven. K tomu jsou nohy umyty, promytá suchá hrubá vrstva, nadměrná vlhkost je vysušena.

Dehtem nasáklý obklad se ponechá dvě hodiny. Prostředky se umývají. Manipulace se opakuje, aby se efekt odstranil. Mezi jednotlivými úpravami nesmí být vlhkost ponechána vniknout do nohou.

2. Celandinový olej je vhodný pro léčbu postižených oblastí. Praskliny obvykle zmizí po 3-4 týdnech.

3. Sodná sůl. Vezměte jedno umění. lžíce těchto složek a míchat v kapalině při pokojové teplotě.

Ve vaně s výsledným nástrojem ponořte nohy na dvě nebo tři minuty. Pak se promyje pod tekoucí teplou vodou. Ponožky hojně navlhčete ve vinném octě, oblékněte a nechte na noc na vliv.

4. Praskliny se hojí po užití sody, které přidaly třísky z mýdla na prádlo. Extrémy musí být sušené, potřené krémem s heřmánkovým extraktem, slaninou nebo balzámem.

5. Ragandům lze zabránit pravidelným třením měsíčkového oleje do kůže nohou.

6. Pozitivně ovlivnit regeneraci popraskaného povrchu slunečnicového oleje a oleje extraktem z jehličnatého dřeva.

7. Hluboké trhliny jsou dobře eliminovány tinkturou na bázi aspirinu a jodu. Výsledná směs pravidelně maže postižené oblasti chodidel. Kurz se periodicky opakuje.

8. Dobře ovlivněná různými lotiony. Med z tekuté konzistence se rozprostírá na postižených místech, na sobě má ponožky a jde do postele. Ráno se zbytky pleťových vod odstraní teplou vodou, vysuší a ošetří výživným krémem.

9. Roztok kyseliny borité (2 čajové lžičky na 2 litry kapaliny) umožňuje úplné vyléčení onemocnění.

10. Smíšená citronová šťáva s octem rychle hojí kožní rány.

Preventivní opatření

Osoba, která se neustále stará o čistotu a estetický vzhled nohou, obvykle nemá podobné problémy s popraskáním kůže. Péče je klíčem k léčbě.

Dobrý účinek bude mít masáž nohou před spaním s několika kapkami levandule nebo olivového oleje.

Masážní pohyby budou mít anestetický účinek, budou mít příznivý vliv na vyléčení problému.

Koš s potravinami by měl být co nejrozmanitější. Nezapomeňte do něj zahrnout: ryby, slepičí vejce, obiloviny, nápoje obsahující mléko, zeleninu, rostlinné oleje, broskve a sušené ovoce.

Dehydratace těla je typický problém, který způsobuje praskliny v mezizubním prostoru na nohou.

Denní spotřeba vody by měla být asi 2 litry.

Ve spravedlivém sexu je hlavním důvodem šíření slz a kuřích, stejně jako bolest, pravidelné nošení bot na vysokém podpatku.

Pobyt v pohodlnějších botách snižuje nepohodlí.

Punčochové zboží by nemělo být syntetické. Výstup - materiály přírodního původu.

Dopřejte si boty a vložky, můžete použít deodorant pro boty.

Několik pravidel týkajících se prevence

1. Nikdy nenosit nebo chodit v botách někoho jiného.

2. Během pracovní doby nosit s sebou vyměnitelné boty, aby se zabránilo nadměrnému pocení nohou s následným vývojem houby.

3. V místech veřejných shromáždění mají lidé individuální břidlice.

4. Po hygienických manipulacích důkladně osušte kůži v mezizubním prostoru.

5. Používejte pouze čisté punčochy každý den.

6. Při nákupu obuvi použijte závěs nebo ponožku.

7. Bezchybně dodržujte hygienické normy. Není třeba půjčovat cizincům vaši osobní houbu nebo sadu pro manikúru.

Praskliny mezi prsty jsou poměrně nepříjemné, způsobují nepohodlí a narušují normální život. Je důležité vždy držet krok, a co je nejdůležitější, vědět, co dělat a jak léčit toto onemocnění.

Příčiny a ošetření trhlin mezi prsty

Popraskaná kůže mezi prsty na kůži nejenže zabraňuje tomu, aby se oblékla krásná otevřená obuv, ale často poukazuje na zdravotní problémy.

A to nemusí nutně platit pro kožní onemocnění. Běžné nemoci těla mohou také způsobit trhliny.

Chcete-li úspěšně léčit problémové oblasti na nohou, musíte pochopit možné příčiny popraskané kůže.

Příčiny kožních problémů

K kožním problémům obvykle dochází v létě, kdy většina lidí nosí otevřené boty. Vysoká teplota vzduchu a asfaltu, nízká vlhkost vzduchu vede k tomu, že epidermis schne a praskne.

U zdravých lidí se to však nestane. Normální tělo podporuje přirozenou hydrataci a pružnost pokožky.

Faktory vedoucí k trhlinám:

 • plísňové infekce, které snadno pronikají v důsledku otevřených bot;
 • drobná zranění, často mohou být získána nesprávným ošetřením chodidel pemzou;
 • kontakt s domácími chemikáliemi a nesprávně zvolenou a nekvalitní kosmetikou;
 • nesprávná hygiena a péče o nohy.

Vnější příčiny by měly zahrnovat i nošení syntetické obuvi, která porušuje přirozený odpad potu a přispívá k přehřátí končetin. Vysychání kůže v důsledku chůze naboso nebo v příliš otevřených botách.

Nepohodlný blok vyvolává nesprávnou polohu chodidla při chůzi, zhoršeném krevním oběhu a tvorbě kuřích. Praskání je často provokováno suchými mozoly a pokusy o jejich odstranění.

Další skupina důvodů, která může vést k tvorbě trhlin mezi prsty, se týká celkového stavu těla.

Patří mezi ně:

 1. Nesprávná produkce hormonů - onemocnění endokrinního systému. Nadměrná suchá kůže a praskliny jsou častými komplikacemi těchto onemocnění. Diabetes mellitus často způsobuje praskání dermis.
 2. Nadváha - obezita, která vytváří další zátěž na kůži nohy a vyvolává zničení dermis.
 3. Nedostatek vitamínů A, B a E, které jsou zodpovědné za regeneraci kůže.
 4. Kožní nemoci (dermatitida, ekzém), které porušují integritu kůže a vyvolávají další problémy.
 5. Cévní problémy končetin, při kterých dochází k narušení normálního prokrvení nohy.

Příčinou trhlin může být nadměrné zatížení nohou spojené s profesionální činností. Rizikem jsou lidé, kteří se hodně a intenzivně pohybují, například tanečníci a sportovci. Vyvolává trhliny a dlouhou práci ve stoje.

Trhliny se mohou objevit v důsledku nevyvážené stravy, při které tělo nedostává látky zodpovědné za regeneraci kůže. Špatné účinky na stav chodidel mohou mít některé léky, zejména nekontrolované, s nedodržováním kurzů a dávek.

Trhliny mezi prsty otevírají cestu infekcím. Pokud budete i nadále chodit v otevřené boty, infekce nelze vyhnout.

Léčba trhlin

Často je dostačující vybrat si pohodlnější obuv a starat se o řádnou péči o nohy.

Pokud se již objevily praskliny, je třeba okamžitě provést ošetření. Nejlepším začátkem léčby je výlet k lékaři. Bude kontrolovat infekce, plísně nohou a pomůže vám vybrat, jak léčit popraskanou kůži.

Farmaceutické přípravky

Výrobci nabízejí velký soubor nástrojů, které přispívají k rychlému hojení zranění a pomáhají předcházet infekci.

 1. Radevit - mast na trhliny, pomáhá obnovit poškozenou pokožku, zmírnit bolest a zánět díky vysokému obsahu vitamínů A, E, D.
 2. Vulnuzan - prostředek přírodního původu, snižuje zánět, pomáhá regeneraci tkání. Obsahuje velkou sadu mikro a makroživin.
 3. Ultra Maid - dobře utahuje rány, zmírňuje bolest, zabraňuje reformaci.
 4. Super Glu - lékařské lepidlo těsní poškození kůže, hojí, zabraňuje pronikání infekce.

Dobrý účinek dává použití Šostakovského balzámu a jiných léků obsahujících vinilin.

Léčba plísňových infekcí

Plíseň způsobuje bolest, svědění, vede k destrukci epidermis, provokuje nepříjemný zápach. Léze často začíná pod malým prstem na noze, postupně se šíří k podešvi pod prsty a nehty.

Léze plísní se léčí speciálními léky, které je třeba aplikovat v průběhu, aby se zničil patogen. Léčbu nelze dokončit ihned po utažení ran. Před předepsáním se stanoví typ patogenu tak, aby léčba byla účinná.

Běžně používané pro vnitřní a místní použití. K úplnému odstranění infekce je nutné předepisovat antibiotika.

Přípravky Itrakonazol, Nizoral nebo jiné jsou předepisovány k dlouhodobému podávání.

Příprava pro místní použití:

 • Clotrimazol - aplikován až 3krát během dne;
 • Ifenek - má, kromě antifungálního, antiseptického účinku, aplikován 2x denně;
 • Bifosin - má schopnost rychle proniknout do postižené oblasti a má léčivý účinek.

Mnoho výrobků je k dispozici nejen ve formě mastí a gelů, ale také ve formě spreje, což umožňuje jejich aplikaci během dne mimo domov.

Nezapomeňte také provádět protiplísňovou léčbu obuvi. K tomu je třeba je prát, ošetřit 30% roztokem octa nebo stejným způsobem, jakým byly nohy ošetřeny. Po manipulaci dobře větrejte.

Vlastnosti léčby diabetu

Zvláště pečlivě sledujte stav chodidel nezbytných pro diabetes.

Další požadavky jsou:

 • pečlivý výběr obuvi, je lepší použít ortopedické modely, které berou v úvahu kontury chodidla;
 • koupel nohou nelze provádět horkou vodou;
 • nedoporučuje se používat náplasti, které porušují přístup kyslíku;
 • musíte často měnit ponožky nebo punčochy;
 • nechodte naboso kvůli ztrátě pocitu nohou;
 • Pro léčbu trhlin nepoužívejte alkoholické výpary.

To by mělo být velmi pečlivě řezané nehty, není nutné používat pemzu a odříznout suché kuří oka.

Lidové léky

Výběr lidových způsobů, jak se zbavit trhlin, měli byste věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti a přirozenosti jejich součástí. Otevřené rány na nohou jsou cestou k proniknutí infekce. Jako surovina pro léčbu musíte být jisti.

Byliny by měly být čerstvé, s trvanlivostí, bez prachu a nečistot. Olej - vysoce kvalitní a přírodní. Prodejny potřebují nakupovat na bezpečném místě. Pokud nedochází k důvěře v kvalitu - lékárny.

 1. Pro přípravu roztoku se smísí 5 g jedlé sody s 10 g drceného mýdla, rozpuštěného ve 2 litrech vroucí vody. Udržujte nohy v umyvadle po dobu 20-30 minut, opláchněte teplou vodou a namažte výživným krémem. Procedura se provádí denně, dokud nejsou rány dotaženy.
 2. V 1 litru vařící vody trvat na 1 hodinu 0,5 šálků sušených květů heřmánku. Kmen. Vezměte koupel po dobu 15-20 minut. Otřete do sucha, namažte nohu silným krémem.

Pro léčbu hlubokých poranění použijte alkohol s tabletami aspirinu a jódem rozpuštěným v něm. Roztok se skladuje v tmavé skleněné nádobě, přes noc se rozmazávají rány.

Dobrý účinek dává použití jehličnatého oleje. K přípravě se připraví 2 šálky jehel a 0,5 šálky vařící vody po dobu 0,5 hodiny ve vodní lázni. Naplněný roztok se smísí s rafinovaným olejem v poměru 1/3 a přidá se lžíce kafrového alkoholu. Rozmazat rány v noci.

Účinná masa z receptury: t

Preventivní opatření

Chcete-li se vyhnout poškození kůže mezi prsty, můžete, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel:

 1. Pečlivá hygiena nohou. Nohy by měly být omyty mýdlem, s výhodou antibakteriální. Umyté končetiny jsou setřeny do sucha a potřeny krémem.
 2. Noste ponožky a punčochové kalhoty z přírodních tkanin, umyjte je hypoalergenními prostředky tak často, jak je to jen možné.
 3. Nohy by měly být odpočívány, zejména v teple, pokud je to možné, aby se zvýšily, aby se zlepšil tok krve a lymfy.
 4. Nepoužívejte boty, ponožky, ručníky. Toto opatření velmi pomůže zabránit infekci. Při návštěvě je lepší chodit jednoduše v punčochách než v pantoflích jiných lidí.
 5. V bazénech a lázních by měla vždy chodit do jejich bot. Pokud se to nezdaří - můžete profylakticky promazat nohy antimykotickým činidlem.
 6. V létě je lepší nosit kožené boty, které zajistí dobré větrání a absorbují vlhkost. Skvělá volba by byla plátěná obuv. Nezapojujte se do vysokých podpatků. Nízké zatížení sníží zatížení nohou.
 7. Noste pohodlné boty, je to lepší z přírodních materiálů. Zabraňte kompresi a deformaci nohou. Pokud se ve večerních hodinách na nohou otisknou detaily bot, stojí za to se přesunout do větší velikosti.
 8. Vyvážená výživa a preventivní příjem vitamínů.
 9. Včasná léčba nemocí vedoucích k tvorbě trhlin. Pro diabetiky, kontrolu hladiny cukru v krvi. Provádění preventivních opatření poskytnutých klinickým vyšetřením.
 10. Pro zlepšení krevního oběhu a metabolických procesů v kůži napomáhá masáž chodidel. Pokud nemůžete jít k odborníkovi, můžete nezávisle udělat hydromasáž. Je vyrobena střídavě teplá a studená voda se silným tlakem ze sprchy.
 11. Při provádění pedikúry musíte být opatrní, abyste nepoškodili kůži.
 12. Jednou týdně, koupele s jarní a heřmánkový pomáhají vyhnout se zánětu a infekci nohou.

Je třeba mít na paměti, že pokud preventivní opatření nepomáhají a poškození nohou se stále objevuje, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Trhliny mezi prsty

Problém trhlin v nohách je velmi častý. Podléhá třetině světové populace. Vrcholem zhoršení výskytu defektu je letní období. Nohy poškozené trhlinami, vypadají ošklivě, způsobují bolest a morální nepohodlí.

Příznaky trhlin v nohou jsou: suchost, svědění, tvrdá kůže, loupání a bolest. Neignorujte léčbu problémů.

Příčiny praskání

Hlavní příčiny:

 1. Plísňová infekce. Stop houba je snadno vyzvednout v saunách a lázních patřících do společných prostor.
 2. Špatné boty. Těsné a nepohodlné boty přispívají k deformaci nohy, zhoršují krevní oběh v nohách. Při otírání bot na malíčku vzniká suchá kukuřice. Vzdělání způsobuje těžké nepohodlí při chůzi, je těžké se zbavit kukuřice. Časté nošení žabek v letní sezóně vyvolává nadměrné pocení. Při tření materiálu boty lidskou kůží se mezi prsty vytvářejí praskliny.
 3. Absence v lidské stravě produktů ze seznamu: játra, mléko, vejce. Nedostatek obilovin urychluje proces dehydratace, způsobuje suchou pokožku a výskyt mikrotrhlin.
 4. Nedostatečná a každodenní péče o nohy.

Způsoby léčby houby

První známky vzhledu houby jsou: svědění, pálení, loupání kůže nohou. Měli byste se poradit s dermatologem. Pokud se potvrdí plísňová infekce, lékař vám předepíše vhodnou léčbu onemocnění. Pro léčbu je nutné vyloučit zábavu v bazénech a saunách. Lékaři častěji předepisují antifungální mast.

Pokud ragadas (krvácející slzy) na nohou nejsou ovlivněny plísní, lázně s přídavkem heřmánku a odvarů měsíčku pomáhají vyléčit. Během léčby se ukáže, že nohy jsou čisté, nezanedbávají osobní hygienu.

Jak léčit diabetické praskliny

Ignorování výskytu trhlin na nohou a prstech u diabetiků má hrozné následky - přivedení diabetické nohy k syndromu.

U diabetiků jsou trhliny mezi prsty ošetřeny speciálními masti na bázi rostlinných extraktů, které mají hojení ran a antimikrobiální vlastnosti.

Začněte ošetření teplou lázní, pak odstraňte hrubozrnnou kůži, otřete nohy suchým a aplikujte léčivou mast.

Vliv suché kůže na výskyt trhlin

Předávkovaná kůže chodidel přispívá ke keratinizaci kůže chodidel a prstů. Vzniká růst a nájemce. Pozdní diagnóza bude mít za následek trhliny v prstech na nohou.

Ošetření ragadu je omezeno na pravidla:

 1. Snížení množství zátěže nebo úplná imobilizace až do konečného odstranění problému.
 2. Nosit boty z vysoce kvalitního a měkkého materiálu.
 3. Použijte zvlhčovače, pleťové vody a masti.
 4. Čištění kůže z kalených oblastí
 5. Dodržování pitného režimu, pít dostatek vitamínů.
 6. Lidé s nadváhou budou muset ztratit pevné množství kilogramů.

Dodržování pravidel pomůže snížit riziko dalšího vývoje onemocnění.

Léčba suché pokožky je možná pomocí lázní na bázi odvarů heřmánku, třezalky tečkované, měsíčku, koupele s přídavkem sody. V obou případech, po vodních procedurách, jemně odstraňte hrubozrnnou kůži, namažte nohy tlustým krémem nebo olivovým olejem.

Poškozená kůže chodidel je ošetřena jablečným pyré z čerstvých jablek. Bramborová kaše uvalí na poškozené oblasti, zabalené do přilepeného filmu. Po dvou hodinách se film odstraní. Dobrým lékem je obklad s medem a olivovým olejem.

Léčba drogami

Existuje řada typů časově testovaných léků, které zmírňují onemocnění.

 1. Krém "Léčení proti prasklinám na nohou." Hlavními složkami smetany jsou olej z vlašských ořechů, extrakt z banánů a esenciální olej z jedle. Díky svému složení dochází k velmi rychlému hojení ran.
 2. Krémová trhlina na patách Allga San se skládá z heřmánkového extraktu, terpentýnu, horského borovicového oleje. Vzhledem k dobře promyšlené kompozici se kožní buňky regenerují, vnější strana kůže se stává elastickou, zvlhčenou, elastickou.
 3. Krém na močovinu. Zvlhčuje, vyhlazuje drsnost, zmírňuje únavu a uvolňuje.
 4. Mast "Radevit" obsahující vitamíny D, A, E má schopnost regenerovat pokožku, zmírňuje svědění a zánět. Mast je nutná pro léčbu a prevenci, aby se zabránilo tvorbě mikrotrhlin.

Léčba ragadas je možná pomocí: Šostakovského balsamu, Dardia krém, Lamisil, Termikon.

Lidové metody řešení nemoci

Léčivé vlastnosti rostlin jsou známé již dlouhou dobu. Důvody, proč se většina pacientů uchyluje k tradičním metodám léčby, jsou dostupnost a přirozenost jednotlivých složek. Seznam osvědčených metod v boji proti plísňovým infekcím. Alternativní medicína nemá krátkodobé léčivé účinky. Pokud se rozhodnete zacházet s tradičními metodami, trpělivost.

 1. Březový dehet. Před nanesením dehtu na prasklý povrch prstů a prstů se umyjí, vydrhnou drsnou pokožku, osuší. Dech se promyje dvě hodiny po aplikaci. Nedoporučuje se vlhkost na nohách po několik dní. Chcete-li se zbavit plísňové infekce, je nutné opakovat aplikaci komprese 4-5 krát.
 2. Olejovitě ošetřené oblasti mezi prsty na nohou až do úplného uzdravení. Celandina vyléčí malátnost za 3-4 týdny.
 3. Ve vodě o pokojové teplotě přidejte lžíci soli a sody. Ve výsledném roztoku udržujte 2-3 minuty a potom promyjte tekoucí vodou. Ponožky jsou nasáklé vinným octem, po dokončení procedury se nasazují a neodstraňují až do rána. Brzy lidé na houbu zapomenou.
 4. Chcete-li se zbavit trhlin na prstech, je doporučeno, aby se soda lázně přidáním mýdla na to. Pak se nohy suší, rozmazají se sádlem nebo heřmánkovým krémem.
 5. Masť na bázi měsíčku na kůži zvlhčuje pokožku a zabraňuje vzniku chrasty.
 6. Pro hojení trhlin mezi prsty použijte rafinovaný olej, olej na bázi jehel.
 7. Pro hluboké trhliny použijte infuzi tablet aspirinu a jodu. Roztok se ošetřuje kůží až do úplného zhojení, pravidelně se používá k prevenci opakovaného výskytu.

Prevence vzniku trhlin

Osoba, která se stará o zdraví a krásu nohou, nebude mít problémy s výskytem trhlin v nohách. Péče o nohy je nutností. Každý den, před spaním, byste měli udělat masáž nohou levandulí nebo olivovým olejem. Příčiny pravidelných nohou masáž: pomáhá zlepšit zásobování krve, zmírnit bolest, působí jako profylaktický prostředek, aby se zabránilo tvorbě kuří oka a mozoly.

Správná výživa je považována za prevenci nemocí. Denně by měla být potrava přítomna ve stravě: mrkev, vejce, rostlinný olej, meruňky, mléčné výrobky.

Dehydratace nepříznivě ovlivňuje stav kůže. Dospělý potřebuje udržet rovnováhu vody v těle, vypít dva litry tekutiny denně.

Hlavní příčiny natoptysh, suché kuří oka, bolestivé pocity u žen - toe boty s vysokými podpatky. Aby si vaše nohy během dne nevšimly těžkých břemen, měly by ženy méně často volit boty na vysokém podpatku. Měli byste se zapojit do punčocháče a ponožky s přidáním syntetických vláken, je lepší zastavit výběr na přírodní materiály.

Nebude zbytečné dodržovat pravidla:

 1. Nikdy nenoste boty někoho jiného, ​​zvláště aby jste v něm chodili.
 2. Při práci v chladném období použijte odnímatelné boty, aby se zabránilo nadměrnému pocení nohou, což zabrání vzniku plísní.
 3. Při návštěvě veřejných míst (sauna, vana) si vezměte vlastní pantofle.
 4. Po vodních procedurách pečlivě otřete oblasti mezi prsty.
 5. Každé ráno se nosí čerstvé ponožky nebo punčochy.
 6. Při pokusu o boty v obchodech použijte ponožku nebo punčochu.
 7. Nezapomeňte na pravidla osobní hygieny. Nenechte zapůjčit nečlenům manikúru nebo žínku.

Při léčbě plísňových infekcí je nutné dbát na zpracování obuvi. Pro zpracování obuvi vhodný 25% roztok formalinu, který zabije houbu a její spory nebo 30% roztok octa. Po ošetření jsou boty důkladně odvětrány.

Je snazší předcházet nemoci než provádět komplexní léčbu onemocnění, které se objevilo. Nedoporučuje se ignorovat první příznaky. Ačkoliv jsou lidové prostředky v mnoha ohledech kvalitnější než vybrané léky, nedoporučuje se samo-léčit mikrotrhliny a slzy v chodidlech. Je lepší uchýlit se k pomoci kvalifikovaného lékaře než zaplatit za zdraví.

Trhliny mezi prsty. Příčiny a léčba onemocnění

Plesňové léze, nepříznivé vnější stavy nebo patologické procesy vnitřních orgánů způsobují, že kůže mezi prsty je velmi suchá. Pokud čas neodstraní problém, epidermis začne prasknout, což způsobuje bolest a zbavuje schopnost vést celý život.

Pokud se mezi prsty objeví praskliny, jejich příčiny a léčba budou odlišné. Zvažte hlavní projevy kožních změn a způsobů, jak odstranit nepříjemné a bolestivé příznaky.

Příčiny praskání

Praskliny mezi prsty nohou vyžadují okamžitou léčbu, protože samy o sobě nezmizí z kůže a časem se stanou hlubšími a bolestivějšími. Fotografie ukazuje všechny ošklivosti těchto kožních lézí.

Aby terapie byla účinná, musíte zjistit důvod, proč byla nemoc způsobena.

Existuje spousta faktorů, které vyvolávají vznik trhlin v prstech. Pro snadnou diagnostiku jsou proto obvykle rozděleny do dvou kategorií: vnější a vnitřní.

Vnější faktory jsou způsobeny expozicí kůže zvenčí:

 1. Špatná nebo stísněná obuv vyvolává poruchu v zásobování krve, což vede k nadměrnému pocení pokožky nohou a následně k prasklinám. V tomto případě se nejčastěji na noze pod prstem objeví prasklina.
 2. Plíseň nohy se projevuje pocením nohou, doprovázeným specifickým zápachem, deskvamací, vyrážkou pleny a svěděním, výskytem hlubokých trhlin.
 3. Nedodržování základních pravidel osobní hygieny.
 4. Dlouhodobé kontaktování otevřených ploch nohy s vnějšími podněty.

Vnitřní faktory jsou způsobeny chronickými onemocněními, při nichž jsou praskliny mezi prsty jedním z asociovaných symptomů:

 • Patologické změny ve štítné žláze;
 • Diabetes mellitus;
 • Nadváha;
 • Oběhová onemocnění;
 • Porušení hormonálních hladin;
 • Nevyvážená strava, která způsobuje nedostatek vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje.

Abychom pochopili, jak léčit bolestivé a nepříjemné symptomy, je nutné podrobit se podrobnému lékařskému vyšetření. Účinná terapie bude skutečně účinná, když se odstraní příčina trhlin v kůži mezi prsty.

Houba na nohou je v tomto ohledu obzvláště nebezpečná: nejenže přináší estetické a fyziologické nepohodlí, ale je také velmi nákazlivá pro ostatní. Navíc, pokud čas nezačne léčbu, houba se rozšíří do přilehlých oblastí kůže, které ovlivňují nehty a chodidla.

Nebezpečí plísňové infekce

Houba na nohách se ve většině případů objeví na nohou.

Léze začíná prsty na nohou, pohybuje se do mezizubního prostoru a pak se rozprostírá na celou nohu.

Fotografie ukazuje, jaké změny se vyskytují na kůži pod vlivem houby nohou:

 • Loupání;
 • Zčervenání;
 • Exfoliace kůže;
 • Praskliny.

Infikovaná kůže na prstech bolí, svědí a má velmi nevzhledný vzhled.

Infekce plísňovou infekcí se vyskytuje v přítomnosti alespoň jednoho z těchto faktorů:

 • Snížená imunita;
 • Špatná cirkulace v nohách;
 • Porušení integrity kůže nohou a prstů;
 • Zvýšené pocení;
 • Nadměrná suchá kůže na nohou;
 • Dlouhodobé používání nepohodlné obuvi z nekvalitních materiálů.

Počáteční stadium nemoci má mírné příznaky, takže mnoho pacientů není v žádném spěchu vyhledat lékařskou pomoc, což vede k prohloubení houby ve vrstvách kůže a významně komplikuje léčbu. Proto, jakmile tam jsou praskliny pod prsty nebo mezi nimi, musíte být vyšetřeny dermatologem, aby se vyloučila možnost vzniku plísňové infekce.

Léčebná terapie

Zpracování trhlin mezi prsty závisí na příčině symptomu. Jak léčit houbu na nohou by měl určovat dermatolog.

Navzdory skutečnosti, že většina antifungálních léků se prodává v lékárnách bez lékařského předpisu, byste měli být před nákupem vyšetřeni dermatologem. Důvodem je skutečnost, že infekce je způsobena různými typy patogenů, které jsou detekovány v procesu laboratorních studií.

Pokud je infekce v rané fázi vývoje, lékař předepíše antimykotickou mast nebo krém. Mezi nejoblíbenější patří tyto nástroje:

V případě, že jsou diagnostikovány hluboké léze kůže, je lokální terapie kombinována s podáváním obecných antifungálních činidel ve formě tablet.

Pokud se po vyšetření neprojeví přítomnost plísně a jste si jisti, že poškození prstů se objevilo v důsledku vnějších faktorů, můžete použít masti a krémy, které mají na obalu označení „Healing“ nebo „Anti-crack“. Účinné a osvědčené léky zahrnují takové lokální přípravky:

Dobře pomáhá zbavit se trhlin obyčejné petrolatum nebo mast Šostakovsky.

Jedním z nejlepších způsobů hojení trhlin u lidí je krém "Dawn", který se používá k léčbě krav vemene. Tento výrobek, který má velmi specifickou pachovou a mastnou konzistenci, neobsahuje žádné kosmetické přísady a vůně, proto může být použit i alergiemi.

Léčit doprovodný příznak chronických onemocnění, které se projevuje prasklinami v nohách, je možné pouze odstraněním patologií, které je způsobily.

Diabetici doporučila speciální sérii fondů "Sixtou Med."

Léky jsou prezentovány ve formě oleje pro koupel a balzám. Oba produkty obsahují bylinné přísady. Kromě léčivých vlastností mají léky dobrou účinnost v boji proti bakteriím a plísním. Mohou být také použity jako profylaktické činidlo.

Uvolňují svědění a podráždění mezi prsty, praskliny se hojí a pokožka se zvlhčuje.

Příležitosti pro tradiční medicínu

Praskliny, které se nacházejí mezi prsty, je možné léčit pomocí osvědčených metod navržených tradiční medicínou.

Je-li projev příznaků spojených s patologií vnitřních orgánů nebo plísní, jakákoli léčba lidových prostředků by měla být projednána se svým lékařem.

Doma efektivně využívejte tyto metody:

 • Koupelny pro nohy;
 • Pleťové vody;
 • Bylinné obaly;
 • Manipulace s pokožkou mezi prsty.

Koupele jsou vyrobeny s přidáním sody nebo fyziologického roztoku, odvar z bylin.

 1. Sůl nebo soda zředěné v horké vodě v poměru 1 lžička. na litr. Procedura se provádí po dobu půl hodiny alespoň 1 krát denně.
 2. Směs suchých bylin z heřmánku, žampionů a jitrocelu se nalije litrem velmi horké vody. Doba trvání procedury je 20 minut.
 3. Strouhané mýdlo se smísí se sodou v množství 2 až 1 a rozpustí se v horké vodě.
 4. Řetězec a dubová kůra mají vynikající dezinfekční a léčivé účinky. Pro přípravu misek se tráva nalije vroucí vodou a nalije se do vody.
 5. Kyselina boritá se ředí ve vroucí vodě v poměru 2 lžičky. 2 litry;
 6. Dobře se vyrovnat s houbovými koupelemi, které jsou založeny na citronové šťávě nebo octu.

Po koupeli jemně očistěte kouřící kůži a namažte místa poškození výživným krémem.

Tyto metody jsou také účinné pro eliminaci plísní. Rozdíl v použití je nahradit výživný krém peroxidem vodíku nebo jódem.

Praskliny ošetřujte pomocí pleťových vod. Jsou účinné i při hlubokém poškození vrstev kůže.

 1. 10 tablet stropu kyseliny acetylsalicylové, smíchejte se 100 ml ethylalkoholu a 25 ml jodu. Všechny složky jsou důkladně promíchány a rozptýleny na postižených místech.
 2. Med v tekuté formě rozmazaný ve večerních hodinách, než šel do postele na postižené interdigital příčky, dal na ponožky a jít spát. Ráno se zbytky mléka vymývají horkou vodou a promazávají se výživným krémem.
 3. Ovesné vločky se vaří ve vodě po dobu 10 minut, smíchané s 3-4 tbsp. Já olivový olej. Směs se rozloží do 2 balíčků, z nichž každé se položí na nohy po dobu 2 hodin. Pak se nohy důkladně umyjí a na ně se nanese krém.

Olej z jehel, pečený vlastníma rukama, má vynikající hojivý účinek na rány. Jehličí a vroucí voda se míchají ve stejném poměru a vaří se asi půl hodiny ve vodní lázni. Přidejte přísady gázu kafru a lžíci měkkého másla.

Okamžitě po použití lázní na nohy otřete postiženou kůži olejem.

Všechny procedury jsou dobře kombinovány s masážemi chodidel a nohou. S jeho pomocí se zlepšuje krevní oběh, takže se trhliny hojí rychleji.

Preventivní opatření

Poškození kůže mezi prsty dává svým majitelům spoustu nepohodlí. Aby se tento problém znovu nedotkl, nebo opakoval, musíte dodržovat pravidla prevence:

 • Poskytovat kompletní a vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály;
 • Pijte dostatek čisté vody;
 • Ve večerních hodinách očistěte kůži nohou odlupovacími prostředky;
 • Použijte výživný nebo hydratační krém;
 • Nakupujte boty z kvalitních materiálů vhodné velikosti;
 • Při návštěvě společných prostor používejte profylaktické antifungální spreje;
 • Nepoužívejte osobní hygienu jiných osob;
 • Pravidelně provádějte masáž chodidel;
 • Při léčbě chronických onemocnění se řiďte všemi doporučeními lékaře.