Image

Ztráta hmotnosti: 6 důvodů

Hmotnostní výkyvy 1-2 kg - to je normální. Ale pokud jste ztratili více než 5% své počáteční hmotnosti, a to není vysvětleno změnami ve stravě a životním stylu, měli byste být na stráži a podstoupit lékařské vyšetření.

Člověk ztrácí váhu, když orgány našeho těla - mozek, srdce, svaly - již nemají dostatek živin pro normální práci a vysílají signál tukové tkáni, že je čas použít další zdroje. V reakci na tento signál začínají tukové buňky lipolýzu - rozpad tuku - a dodávají tělu potřebnou energii.

Příčina ztráty hmotnosti: Deprese

Jedna z nejčastějších příčin dramatického hubnutí. Lidé trpící depresí, poruchami chuti jsou narušeni. Jakékoli jídlo se zdá být bez chuti, snížená chuť k jídlu. Kromě toho je neuróza a deprese často doprovázena exacerbací onemocnění gastrointestinálního traktu, jako je gastritida. Post-jíst nepohodlí zhoršuje příznaky.

Co dělat Pokud si kromě úbytku hmotnosti všimnete neustálé špatné nálady, apatie, letargie a letargie, poraďte se s psychoterapeutem. Správnou diagnózu a předepisování léčby může provádět pouze kvalifikovaný odborník.

Příčina ztráty hmotnosti: HORMONÁLNÍ PORUCHY

Hormony štítné žlázy, nadledviny, hypofýzy a slinivky břišní jsou zodpovědné za rychlost metabolismu v těle, takže problémy s těmito endokrinními orgány okamžitě ovlivňují hmotnost. U pacientů s hypertyreózou a diabetes mellitus 1. typu se tělesná hmotnost snižuje i přes zvýšenou chuť k jídlu. Tato onemocnění jsou doprovázena slabostí, suchou kůží, zvýšenou srdeční frekvencí a poruchami nálady.

Co dělat Nezapomeňte navštívit endokrinologa a test na hormony štítné žlázy (TSH, T3, T4). Potřebujeme také krevní testy: celkem a glukózu.

Příčina ztráty hmotnosti: GI nemoci

Úbytek hmotnosti je způsoben některými chorobami gastrointestinálního traktu. V "seznamu podezřelých" enterokolitidy, atrofické gastritidy a celiakie. Tato onemocnění vedou k atrofii sliznice žaludku a střev, což vede k narušení absorpce živin, což vede ke ztrátě hmotnosti. Symptomy mohou být různé: bolest, nadýmání, pocit těžkosti, průjem nebo zácpa. Nedostatek vitamínů a stopových prvků se může projevit ve formě anémie, suché kůže, křehkých nehtů, krvácejících dásní.

Co dělat Poraďte se s gastroenterologem. Nejpravděpodobněji předepíše gastroskopii a analýzu stolice, aby bylo možné přesně stanovit diagnózu.

Příčinou ztráty hmotnosti: Nemoci pankreatu a žlučníku

Snížení tělesné hmotnosti u chronické pankreatitidy a chronické cholecystitidy. Vzhledem k těmto onemocněním je poškození trávicí soustavy narušeno a tělo ztrácí schopnost absorbovat určité živiny. Pacienti pociťují nepohodlí po jídle, nevolnost, průjem, cholecystitidu - bolest v pravém hypochondriu. Židle mění strukturu a stává se mastnou.

Co dělat Poraďte se s gastroenterologem. Je nutné provést ultrazvuk břišních orgánů a projít analýzou stolice. Sledujte dietu: eliminujte z dietní mastné a kořeněné, jíst často a trochu po kousku.

Příčina ztráty hmotnosti: INFEKCE A PARASITY

Úbytek hmotnosti může být známkou závažných virových onemocnění. Hepatitida C nebo HIV se mohou vyvíjet po dlouhou dobu bez jakýchkoliv příznaků a často se jedná o úbytek hmotnosti, který se ukáže jako první příznak nemoci.

Další příčinou hubnutí může být tuberkulóza. Pacienti ztrácejí chuť k jídlu, navíc tělo tráví spoustu energie na boj s patogenem. Kromě úbytku hmotnosti jsou klasickými příznaky plicní tuberkulózy prodloužený kašel s produkcí sputa a také prodloužený vzestup teploty nad 37 ° C, celková slabost a noční pocení.

Osoba může zhubnout dramaticky, pokud se ve střevě usadili hlísty nebo parazitární prvoky, jako je Giardia. Infekce může být doprovázena nevolností, abdominální distenzí, abnormální stolicí a kožní vyrážkou nebo horečkou.

Co dělat? Vlastní diagnostika je k ničemu, musíte kontaktovat terapeuta nebo specialistu na infekční onemocnění. V závislosti na příznacích můžete dostat rentgen, analýzu stolice a různé krevní testy.

Příčinou úbytku hmotnosti: onkologie a onemocnění krve

Rakoviny jsou často doprovázeny výrazným úbytkem hmotnosti a zhoršením celkového stavu pacientů - kachexie rakoviny. Pacienti ztrácejí chuť k jídlu, je narušeno vnímání chuti. Existují metabolické patologie - svalová hmota a množství tukové tkáně se snižuje i při dobré výživě. Kromě toho mohou psychologické faktory způsobit ztrátu hmotnosti: pacienti s nedávno potvrzenou diagnózou ztrácejí váhu v důsledku rozvoje deprese. Chemoterapie také vede k dočasnému úbytku hmotnosti.

Úbytek hmotnosti je jedním z hlavních symptomů lymfomu a lymfogranulomatózy. Kromě úbytku hmotnosti jsou tato onemocnění doložena bezbolestným otokem lymfatických uzlin v krku, v podpaží av tříslech. Při leukémii je také pozorován úbytek hmotnosti.

Co dělat Trvalá slabost, únava, prodloužená horečka - příznaky, které by vás měly upozornit. Musíte navštívit terapeuta, který vás může odkázat na správného odborníka - onkologa nebo hematologa. Bude nutné absolvovat obecné a biochemické vyšetření krve, provést rentgen. Pokud máte podezření na lymfom nebo lymfogranulomatózu, je předepsána počítačová tomografie hrudníku a břicha, biopsie lymfatických uzlin a propíchnutí pánevní kosti k vyloučení leukémie.

Úbytek hmotnosti

V moderní společnosti, velmi zaujaté univerzální obezitou obyvatelstva, která se pohybuje málo a vede příliš měřený způsob života, není problém náhlého úbytku hmotnosti považován za závažný a někdy i šťastný. Studie však ukazují, že tento příznak je velmi nebezpečný a téměř vždy naznačuje závažné selhání těla.

Pokud jste rychle, nekontrolovatelně ztrácí váhu bez zjevného důvodu a úsilí, pak to může být velmi nebezpečný faktor, který vyžaduje včasnou diagnózu a komplexní léčbu.

Rychlý popis hubnutí

Při rychlém úbytku hmotnosti se obvykle jedná o prudký pokles tělesné hmotnosti a vizuální emacifikaci člověka. Zároveň neexistují žádné vnější faktory, které by k tomuto příznaku přispívaly: pacient se neúčastní aktivního sportu, plně se stravuje a vede obvyklý způsob života. Současně se může pacient po určitou dobu cítit normálně, ale po určité době se cítí slabý, pravděpodobně opilý a objeví se vysoká horečka a další příznaky nemoci.

Důvody

Mezi hlavní mechanismy tohoto procesu patří nedostatečná špatná výživa nebo úplné hladovění, prudce zvýšené potřeby těla po stresu a nemoci, jakož i výrazné snížení vstřebatelnosti živin v těle a hyper-výměna, při které jsou přirozené vitamíny, minerály, tuky, bílkoviny, sacharidy přirozeně eliminovány. bez jejich vstupu do těla.

Ostré hubnutí je nejčastěji způsobeno řadou onemocnění neurologických, gastrointestinálních, infekčních, metabolických, onkologických typů, stejně jako akutních nedostatků vitamínů nebo živin v metabolických procesech.

Možné choroby

Prudký pokles tělesné hmotnosti, jak je uvedeno výše, může být způsoben obrovským rozsahem onemocnění a negativních stavů. Zde jsou jen některé z nich:

 1. Problém s nadledvinami. Obvykle je adrenální insuficience doprovázena anorexií, slabostí, náhlou ztrátou hmotnosti, pravidelnými poruchami stolice a duševní podrážděností. Někdy má pacient nauzeu a fokální projevy těžké pigmentace kůže.
 2. Diabetes. To je široce věřil, že diabetes mellitus způsobuje pouze obezitu - to není tento případ vůbec! Toto onemocnění způsobuje poruchu metabolických procesů a provokuje nejen set, ale také prudký úbytek hmotnosti v závislosti na specifickém stavu těla. Kromě úbytku hmotnosti je diabetes mellitus doprovázen únavou, intenzivním žízní a častým močením.
 3. Neurologická anorekce. Toto onemocnění neurologické povahy je typické pro ženy od 18 do 30 let a je doprovázeno velmi prudkým úbytkem hmotnosti (až 50%) v krátkém časovém období. U pacientů s touto diagnózou dochází k svalové atrofii, ztrátě vlasů, celkové slabosti, hypotenzi, časté zácpě a pravidelnému nekontrolovanému zvracení.
 4. Systémová deprese. Těžké formy systémové deprese jsou někdy doprovázeny ospalostí, sebevražednými myšlenkami, ztrátou chuti k jídlu a váhou a celkovou únavou.
 5. Kryptosporidóza. Protozoální infekce tohoto typu vyvolávají svalovou bolest, prudkou ztrátu tělesné hmotnosti, závažný průjem, křeče v břiše, nevolnost se zvracením.
 6. Virová infekce herpesem. Herpes, navzdory klasické pomalé formě nemoci, někdy přispívá k podvýživě v důsledku nepříjemných pocitů během jídla, což zase vyvolává ztrátu hmotnosti.
 7. Gastroenteritida. Gastroenteritida silně ovlivňuje proces vstřebávání tekutin do těla, zpomaluje je, což vede k vážnému úbytku hmotnosti, dehydrataci, horečce, suchosti všech sliznic v těle, tachykardii a dalším projevům onemocnění.
 8. Ezofagitida. Záněty v jícnu přinášejí silnou bolest v procesu konzumace potravy - člověk se může této události de facto vyhnout nebo ji snížit na minimum. Taková dysfunkce polykání vyvolává silný a náhlý úbytek hmotnosti, často má pacient pravidelné emetické nutkání.
 9. Leukémie. Takové hrozné onemocnění, jako je rakovina krve, způsobuje rychle se vyvíjející ztrátu tělesné hmotnosti, výskyt tachykardie, celkovou slabost těla, bolest svalů a kostí, anémii, horečky se širokým spektrem, zvětšenou slezinu atd.
 10. Různé onkologie. Prakticky každé onkologické onemocnění může být katalyzátorem procesu rychlého úbytku hmotnosti, který se liší v závislosti na místě a typu onemocnění.
 11. Stomatitida Řada zánětů sliznic ústní dutiny znemožňuje plně jíst a tím vyvolává ztrátu hmotnosti.
 12. Plicní tuberkulóza. Kromě pocení, slabosti, bolesti na hrudi, hemoptýzy, dušnosti a subfebrilní teploty může úbytek hmotnosti s anorekcí způsobit vážné infekční onemocnění.
 13. Lymfomy. U akutních lymfomů je obvykle pozorován dynamický, hladký úbytek hmotnosti, který se vyskytuje na pozadí zvětšených lymfatických uzlin, sleziny, jater a vzhledu svědění.
 14. Tyreotoxikóza. Toto onemocnění vyvolává významné zvýšení hladiny hormonů ve štítné žláze, které "urychlují" metabolické procesy, způsobují těžké průjmy, pocení, horečku, náhlou ztrátu hmotnosti, třes končetin.
 15. FFT syndrom. Novorozenci a malé děti jsou zřídkakdy, ale nedostatečná péče o potraviny je pravidelně diagnostikována, což má za následek, že dítě ztrácí na váze a síle velmi rychle.
 16. Whipple syndrom. Tento stav je charakterizován výrazným poškozením střevního epitelu a téměř úplným zastavením absorpce tekutiny a živin gastrointestinálním traktem, což zase vyvolává prudkou ztrátu tělesné hmotnosti, průjem, steatorrhea a různé anorexie.
 17. Ulcerózní kolitida. Ulcerózní kolitida způsobuje snížení chuti k jídlu, fyzické vyčerpání těla a hubnutí a horečku.
 18. Crohnova choroba. V průběhu vývoje onemocnění pacienti trpí slabostí, únavou, konstantním průjmem, abdominálními křečemi a rychlým úbytkem hmotnosti, a to i při adekvátní výživě.
 19. Léky. Některé léky pro léčbu štítné žlázy, stimulanty aktivity mozku, projímadla a také chemoterapie jsou katalyzátory pro extrémně rychlou ztrátu tělesné hmotnosti s obecnou deplecí těla.
 20. Fyziologické příčiny. Fyziologické příčiny úbytku tělesné hmotnosti zahrnují stárnutí (a tedy i pokles tělesné hmotnosti), psychiatrické poruchy, alkoholismus, ztrátu zubů (obtížnost a žvýkání) atd.

Co dělat a jak se zastavit?

Pokud diagnostika neodhalila vážné zdravotní problémy, je nutné aplikovat řadu fyziologických postupů, aby se metabolismus normalizoval a systematizovala dieta.

 1. Cvičte pravidelně s mírnou fyzickou aktivitou, nejlépe venku.
 2. Častěji za slunečného dne na ulici, „tučná“ chuť k jídlu.
 3. Výrazně zvýší obsah kalorií u snídaně, oběda a večeře. Jíst těsně, zahrnují různé pečivo, těstoviny, rybí pokrmy a velké množství rostlinného oleje ve stravě.
 4. Pijte decoctions, které zvyšují chuť k jídlu.

V případě, že prudký úbytek hmotnosti je spojen se stresem nebo emocionálním stresem, stojí za to:

 1. Naučte se plně relaxovat. Navštěvujte meditační a jógové kurzy.
 2. Použijte aromaterapii k normalizaci emocionálního pozadí.
 3. Pijte decoctions, povznášející a uvolňující stres.
 4. Přihlaste se na relaxační masáže.

Pokud váš problém je stále spojen s nemocí, pak byste měli určitě navštívit lékaře, a to zejména v případě, že hmotnost se rychle ztrácí více než měsíc, existují jiné nemoci, a celková hmotnost vašeho těla je o 15-20 procent nižší než průměr.

Přesné určení zdravotního problému je možné pouze po diagnóze. Kromě vizuálního vyšetření lékařem bude nutné podstoupit ultrazvukové vyšetření trávicího traktu a štítné žlázy, fluorografii, gastroskopii, moči, krvi a stolici na hormony, parazity, leukocyty a další rizikové faktory. Pouze po těchto událostech vám bude přidělena správná a kvalifikovaná léčba.

Nevolnost a ztráta hmotnosti

Ztrácíte váhu dramaticky, a přestože existuje neustálé nutkání zvracet a nevolnost nezmizí ani po užití léků? Může to být několik důvodů a všechny jsou spojeny s možnými projevy onemocnění.

Kombinace výše uvedených dvou příznaků je charakteristická pro:

 1. Nemoci gastrointestinálního traktu širokého rozsahu. V tomto případě je základním faktorem zánětlivý proces, který blokuje vstřebávání živin a narušuje trávení. Disperse fenomény, jako je volná stolice, zvracení s nevolností, provokují aktivnější vylučování živin z těla, což způsobuje tkáňovou hypoxii, stejně jako akutní nedostatek "paliva" pro tělo.
 2. Hormonální poruchy, zejména hypotyreóza, způsobené nedostatkem základních hormonů štítné žlázy. Autoimunitní onemocnění se vyznačuje neustálou nevolností, ospalostí, únavou a ostrým setem nebo naopak ztrátou hmotnosti.
 3. Rakovina různých etymologií. Jedním ze základních příznaků zanedbaných rakovin je nevolnost, ztráta hmotnosti a krevní sraženiny ve výkalech.
 4. Těhotenství se současnou toxikózou. V prvním trimestru těhotenství, budoucí maminky často zažívají záchvaty nevolnosti, jejich váha se snižuje, jejich chuť k jídlu mizí, je zde obecná slabost těla. Tento fyziologický proces je důsledkem toxikózy a měl by jít do 20-22 týdnů těhotenství. Pokud alarmující příznaky nezmizí, pak je naléhavé podstoupit komplexní diagnostiku stavu vašeho těla.
 5. Addisonův syndrom (hypokortikoidismus). V případech nedostatečnosti kůry nadledvinek spolu s dalšími příznaky je téměř vždy významně snížena hmotnost pacienta, který zažívá pravidelnou nevolnost a retardaci.

Ztráta hmotnosti a teplota

Rychlý a náhlý úbytek hmotnosti, jakož i doprovodná vysoká teplota, obvykle indikují přítomnost onemocnění, jako je ulcerózní kolitida, gastroenteritida nebo plicní tuberkulóza v těle. Tyto příznaky často znamenají extrémní vyčerpání celého organismu nebo chronický nedostatek tekutin, který vyživuje všechny systémy těla.

Hladký dynamický úbytek hmotnosti se zvyšující se amplitudou, stejně jako konstantní subfebrilní teplota, zvyšující se ve večerních hodinách, může naznačovat vývoj onkologie a rakoviny.

Úbytek hmotnosti během těhotenství

Úbytek hmotnosti během těhotenství v prvním trimestru je považován za normální, pokud je doprovázen toxikózou. Během tohoto období nastávající matka zažívá pravidelné emetické nutkání, nechuť k určitým druhům potravin a celkovou slabost. Obvykle toxikosis prochází 20-22 týdnů a z fyziologického hlediska neubližuje dítěti ani férovému sexu. Pokud je však toxikóza významně zpožděna nebo ztrácíte váhu v nepřítomnosti viditelného důvodu pro prodloužení dlouhého časového období, a to zejména ve druhém a třetím trimestru, pak je to důvod pro urgentní návštěvu u lékaře, který může pomocí komplexní diagnostické metody zjistit skutečnou příčinu úbytku hmotnosti.

Ztráta hmotnosti pod tlakem

Stresové situace, deprese, stejně jako nejrůznější neurologie, mohou vyvolat jak obezitu, tak i výraznou ztrátu hmotnosti. V některých případech tyto stavy vyvolávají rozvoj anorexie, zejména pokud jsou vědomě vyvolávány při pokusu o snížení hmotnosti vyvoláním zvracení po jídle.

Problém může vyřešit pouze kvalifikovaná pomoc odborníků, kteří předepisují vhodné lékařské ošetření, fyziologické postupy a doporučují psychologickou pomoc.

Pečlivě a pečlivě sledujte své vlastní zdraví, nedovolte rozvoj nemoci a buďte vždy šťastní!

10 nebezpečných příčin drastického úbytku hmotnosti

Je to jedna věc, pokud se vám podařilo zbavit se kilí díky vytrvalým cvičením a stravě, ale je to další, kdy dochází ke ztrátě hmotnosti rychle bez jakýchkoli změn v životním stylu. V tomto případě je třeba co nejdříve konzultovat lékaře a konzultovat. Přítomnost vážné nemoci může být indikována skutečností, že za méně než rok ztrácí člověk více než pět procent své tělesné hmotnosti. Řekni vám o deseti nemocech, z nichž jedním z příznaků je prudký úbytek hmotnosti.

1. Diabetes a hubnutí

S diabetem, může člověk získat jak váhu a náhle ztratit libry. K úbytku tělesné hmotnosti dochází zejména ze dvou důvodů. Za prvé, kvůli častému močení, tělo ztrácí hodně vody. A za druhé, vzhledem k cukru v krvi, tělo absorbuje kalorií horší. Kromě toho, s nedostatkem inzulínu, tělo začne spalovat tuk pro energii, čímž způsobuje celkovou ztrátu hmotnosti.

Podle studií je významný úbytek hmotnosti běžným příznakem diabetes mellitus typu jedna a typu dva. Hubnutí při diabetu může být doprovázeno dalšími důležitými příznaky onemocnění: nadměrná žízeň, neustálá únava, časté močení, intenzivní hlad, dlouhodobé hojení ran, brnění v končetinách atd.

2. Úbytek hmotnosti v důsledku hypertyreózy

Náhlá ztráta hmotnosti a ztráta chuti k jídlu může znamenat problémy se štítnou žlázou, zejména takové onemocnění, jako je hypertyreóza. Když je pozorována zvýšená aktivita štítné žlázy a přebytek jejích hormonů v krvi. To následně zvyšuje rychlost metabolismu a schopnost těla spalovat tuk. Kromě rychlého úbytku hmotnosti patří mezi příznaky hypertyreózy: zvýšená tepová frekvence, návaly horka, nadměrné pocení, výkyvy nálady, deprese, záchvaty paniky, vypoulené oči, svalová slabost a únava.

3. Gastrický vřed

Lidé trpící peptickým vředem často také náhle začínají zhubnout. V srdci žaludečního vředu je zánět, který se vyvíjí na vnitřní straně žaludeční stěny nebo horní části tenkého střeva. To způsobuje hmatatelnou bolest a vede ke ztrátě chuti k jídlu. Vzhledem k tomu, že člověk odmítá jíst, časté záchvaty nevolnosti a zvracení během období peptického vředu, dochází ke ztrátě hmotnosti. Některé ze společných příznaků tohoto onemocnění trávicího systému jsou: pocit plnosti po několika potravinách, stolice s krví, bolest na hrudi, chronická únava.

4. Přítomnost parazitů v těle

Různé parazity, které zamořují tělo - další společný důvod, kvůli kterému člověk začíná nevysvětlitelně rychle zhubnout. Seznam nejběžnějších lidských parazitů zahrnuje Giardia, stejně jako pinworms, hlístice a další červy. Nejčastěji parazit proniká do těla kůží, když je v kontaktu se zvířaty nebo ústní dutinou během konzumace infikovaných produktů.

Osoba nakažená parazity, zpravidla chce jíst po celou dobu, ale kalorií vstupující do těla jít do boje s nemocí. Úbytek hmotnosti a zvýšená chuť k jídlu nejsou jedinými příznaky přítomnosti parazitů. Zahrnují také bolest břicha, svědění anální, slabost, průjem a nedostatek vitamínů.

5. Deprese

I když se to může zdát divné, deprese může také vést k nezamýšlenému úbytku hmotnosti. Tato běžná duševní porucha vede k neustálému pocitu smutku, ztráty, frustrace nebo dokonce hněvu, který může ovlivnit různé aspekty každodenního života. Často se v tomto případě snižuje chuť k jídlu, což způsobuje hubnutí. Výzkum v oblasti aplikované fyziologie dokazuje, že během deprese dochází ke sklonu k hypoglykémii, při níž dochází ke snížení hladin hormonů štítné žlázy (T3 a T4).

Kromě zhoršení chuti k jídlu se deprese vyznačuje nízkou koncentrací pozornosti, negativními a dokonce sebevražednými myšlenkami, problémy se spánkem a dalšími obtížemi. Nicméně, v některých případech během deprese osoba získá nadváhu, snaží se zbavit problémů s pomocí častých vysokokalorických jídel.

6. Onkologická onemocnění

Nevysvětlitelný úbytek hmotnosti je jedním z prvních viditelných známek různých typů rakoviny, včetně rakoviny prostaty, prsu, plic, slinivky břišní, vaječníků a tlustého střeva. Nekontrolovaný růst abnormálních buněk urychluje metabolismus, který způsobuje, že se celé tělo opotřebovává, čímž se vytěží ze svých zdrojů. To vede ke ztrátě svalové a tukové hmoty.

Když se rakovinné buňky začnou šířit po celém těle, mohou nepříznivě ovlivnit fungování různých vnitřních orgánů. Onkologická onemocnění mohou způsobit chemické změny v těle, které zasahují do přibývání na váze, a to i přes dietu s vysokým obsahem kalorií.

Terapie rakoviny, jako je ozařování a chemoterapie, také často vedou k úbytku hmotnosti a chuti k jídlu. Kromě toho má léčba mnoho vedlejších účinků: nevolnost, zvracení a orální vředy, což činí proces konzumace bolestivý a nepříjemný.

7. Crohnova choroba

Jedná se o onemocnění střev způsobené zánětem sliznice trávicího traktu. Jedním z jeho příznaků je drastické hubnutí. To je způsobeno sníženou chuť k jídlu, apatií, špatnou absorpcí živin, ztrátou kalorií v důsledku častého průjmu nebo gastrointestinálního krvácení. Crohnova choroba je charakterizována relativně nízkou hladinou hladu a ztrátou potěšení z jídla. Další příznaky nemoci: nízká horečka, průjem, snížená energie, křeče, bolest břicha, nevolnost a zvracení.

8. Tuberkulóza

Nevysvětlitelná ztráta hmotnosti a ztráta chuti k jídlu jsou některé z dobře známých příznaků tuberkulózy. Jedná se o infekční onemocnění způsobené mykobakteriemi, které postihují plíce, ale může postihnout i jiné části těla (lymfatické uzliny, kosti, trávicí, reprodukční a nervový systém). Kromě rychlého úbytku hmotnosti zahrnuje tuberkulóza také příznaky jako: častý a těžký kašel, přetrvávající déle než měsíc, chronická únava, horečka, noční pocení atd.

9. Demence a Alzheimerova choroba

Tyto nemoci se nejčastěji vyvíjejí u lidí středního a vysokého věku. Tyto zdravotní problémy také způsobují hubnutí. Studie vědců z londýnského Institutu psychiatrie, provedená v roce 2005, ukázala, že úbytek hmotnosti je často pozorován ještě před nástupem charakteristických příznaků demence. Akumulace beta-amyloidu (peptidu v mozku) narušuje mechanismus regulace tělesné hmotnosti, což vede ke zrychlení úbytku hmotnosti a je jedním z počátečních symptomů Alzheimerovy choroby.

10. Infekce HIV

Lidé infikovaní HIV také rychle zhubnou. Jejich imunitní systém se nemůže zbavit viru, který ho postupně ničí, a tělo přestává bojovat s infekcemi a chorobami. Pokud čas nezjistí a nezačne kontrolovat HIV, může se AIDS rozvinout. Kromě úbytku hmotnosti patří mezi příznaky takové infekce: noční pocení, horečka, bolest v krku a svaly, vyrážky, únava, nevolnost, zvracení a průjem.

Úbytek hmotnosti při onemocnění střev

Úbytek hmotnosti není vždy žádoucí a užitečný. Nadměrné hubnutí bez zjevného důvodu může být nebezpečné znamení, které vyžaduje lékařskou péči.

Hlavními mechanismy hubnutí mohou být:

1. Hladovění nebo podvýživa.
2. Snížená absorpce živin.
3. Zvýšené potřeby těla (stres, nemoc).

Úbytek hmotnosti může být způsoben širokou škálou infekčních, onkologických, gastrointestinálních, metabolických, neurologických onemocnění a různých nedostatků živin a vitamínů.

Lékařské příčiny hubnutí zahrnují:

1. Anorexia nervosa nebo mentální anorexie. Jedná se o psychogenní onemocnění charakteristické pro mladé ženy, které se projevuje vážným úbytkem hmotnosti (od 10 do 50% počáteční hmotnosti). U pacientů je pozorována hypotenze, slabost, svalová atrofie, ztráta tukové tkáně, zácpa, zubní kaz, náchylnost k infekcím, nesnášenlivost za studena, ztráta vlasů, amenorea.

Pacienti jsou obvykle znepokojeni možným přírůstkem hmotnosti. Mohou se vyčerpat zátěží, navodit zvracení po jídle, používat projímadla a diuretika.

2. Adrenální insuficience. V tomto případě je úbytek hmotnosti doprovázen slabostí, anorexií, podrážděností, nevolností, bolestí břicha, poruchou stolice. Může dojít k hyperpigmentaci kůže.

3. Kryptosporidióza. Tato oportunistická protozoální infekce může způsobit ztrátu hmotnosti, vodnatý průjem, křeče v břiše, anorexii, nevolnost, zvracení, horečku a bolesti svalů.

4. Deprese. Těžká deprese vede ke ztrátě chuti k jídlu a hubnutí. Deprese se obvykle projevuje ospalostí, apatií, únavou, pesimistickým uvažováním, pocitem beznaděje, nedostatkem touhy po všech úspěších, někdy sebevražednými myšlenkami.

5. Diabetes. U tohoto onemocnění může nastat jak zvýšení tělesné hmotnosti, tak ztráta hmotnosti. Úbytek hmotnosti může být i při zvýšené chuti k jídlu. Onemocnění je doprovázeno příznaky, jako je intenzivní žízeň, zvýšená produkce moči, únava, slabost a další.

6. Ezofagitida. Bolestivý zánět jícnu způsobuje, že se pacient vyhne jídlu, což vede k úbytku hmotnosti. Intenzivní bolest v přední části hrudníku a úst je doprovázena hypersalivací, porušením polykání a rychlým dýcháním. Někdy je zvracení krví.

Pokud se vyvíjí striktura (kontrakce), pak porušení polykání může trvale zhubnout.

7. Gastroenteritida. Ztráta tekutin a zhoršená absorpce v tomto onemocnění vede ke ztrátě hmotnosti. Úbytek hmotnosti může být náhlý s akutními virovými infekcemi nebo s postupnými parazitickými infekcemi. Mezi další známky gastroenteritidy patří: porušení kožního turgoru, suché sliznice, tachykardie, hypotenze, průjem, bolest břicha, nevolnost, horečka.

8. Herpes (virus typu 1 herpes simplex). S infekcí herpes, bolestivé, tekutiny-naplněné puchýře kolem úst, aby jíst nepříjemné. To někdy vede k podvýživě a hubnutí.

9. Onkologická onemocnění. Úbytek hmotnosti může být známkou mnoha typů rakoviny. Mezi další příznaky patří: únava, nevolnost, horečka, anorexie, krvácení. Příznaky rakoviny jsou vysoce závislé na typu rakoviny a její lokalizaci.

10. Leukémie (rakovina krve). Akutní leukémie způsobuje progresivní hubnutí, které je doprovázeno slabostí, horečkou, krvácivými dásněmi a dalšími příznaky poruchy krvácení. Může se objevit i dyspnoe, tachykardie, bolest břicha a kostí. Jak postupuje akutní leukémie, mohou se vyvinout neurologické symptomy.

Chronická leukémie také způsobuje ztrátu hmotnosti, únavu, zvětšenou slezinu, krvácení, anémii, kožní léze a horečku.

11. Lymfom. Hodgkinova choroba (Hodgkinův lymfom) může způsobit postupné hubnutí. Současné příznaky zahrnují horečku, únavu, zvětšenou slezinu a játra (hepatosplenomegálie), zvýšení a citlivost lymfatických uzlin. Také svědění se může vyvíjet.

12. Plicní tuberkulóza. Toto infekční onemocnění způsobuje anorexii, postupné hubnutí, slabost, únavu, noční pocení, horečku s nízkým stupněm. Mezi další projevy tuberkulózy patří: kašel, hnisavý sputum, hemoptýza, dušnost, bolest na hrudi.

13. Stomatitida Zánět ústní sliznice během stomatitidy zabraňuje pacientům normálně jíst, což vede ke ztrátě hmotnosti. Sliznice je obvykle červená, oteklá, ulcerovaná. Onemocnění je doprovázeno horečkou (ne vždy), hypersalivací, bolestí v ústech, krvácením z dásní atd.

14. Tyreotoxikóza. Když tyreotoxikóza zvyšuje hladinu hormonů štítné žlázy. To způsobuje zvýšený metabolismus a hubnutí. Mezi další charakteristické příznaky patří: nervozita, tepelná nesnášenlivost, průjem, zvýšená chuť k jídlu, palpitace, pocení, třes končetin. Je také možné zvětšit štítnou žlázu a exophthalmos (vyčnívající oční bulvy).

15. Crohnova choroba. S Crohnovou nemocí lze ztrátu hmotnosti kombinovat s bolestí a křečemi v žaludku, nedostatkem chuti k jídlu. Pacienti si mohou stěžovat na průjem, nevolnost, horečku, tachykardii, "rachot" v žaludku, slabost a únavu.

16. Ulcerózní kolitida. Při tomto onemocnění je úbytek hmotnosti doprovázen bolestí břicha, průjmem smíšeným s krví nebo hnisem, nevolností, tenesmusem a někdy horečkou. Příznaky onemocnění se podobají Crohnově chorobě. Pacienti ztratí chuť k jídlu, zhubnou, vypadají slabě a vyčerpaní.

17. Onemocnění šlehačky. Onemocnění je spojeno s poškozením střevních klků a porušením vstřebávání živin. Jedná se o vzácné onemocnění, které se projevuje úbytkem hmotnosti, bolestí břicha, průjmem, průjmem, bolestí kloubů, horečkou, oteklými lymfatickými uzlinami, hyperpigmentací se zvětšenou slezinou.
18. Léčivé přípravky. Amfetaminy a další psychostimulancia, hormony štítné žlázy, laxativa a léky na chemoterapii rakoviny mohou způsobit ztrátu hmotnosti.

U malých dětí může být ztráta hmotnosti způsobena tzv. FTT syndromem (nedostatečná výživa). Významný úbytek hmotnosti u dětí může být spojen s diabetem.

Chronická, progresivní ztráta hmotnosti u dětí je často způsobena hladem, špatnou dietou.

U starších lidí může být pomalý postupný úbytek hmotnosti spojován se stárnutím, snížením svalové hmoty. Další možné příčiny jsou žvýkací potíže, ztráta zubů, alkoholismus a psychiatrické poruchy.

Rychlý úbytek hmotnosti z neznámých důvodů u starších lidí je statisticky spojen s vysokým rizikem předčasné smrti nebo invalidity.

Ztráta hmotnosti je běžným příznakem nemocí při hubnutí. Drastická ztráta hmotnosti se nazývá vyčerpání nebo kachexie (druhý termín je častěji používán k označení extrémního vyčerpání). Mírný úbytek hmotnosti může být nejen příznakem nemoci, ale také variantou normy, vzhledem k ústavnímu rysu organismu, například u osob s astenickým tělesným typem.

Deprese Jedna z nejčastějších příčin dramatického hubnutí. Lidé trpící depresí, poruchami chuti jsou narušeni. Jakékoli jídlo se zdá být bez chuti, snížená chuť k jídlu. Kromě toho je neuróza a deprese často doprovázena exacerbací onemocnění gastrointestinálního traktu, jako je gastritida. Post-jíst nepohodlí zhoršuje příznaky.

Hormonální poruchy. Hormony štítné žlázy, nadledviny, hypofýzy a slinivky břišní jsou zodpovědné za rychlost metabolismu v těle, takže problémy s těmito endokrinními orgány okamžitě ovlivňují hmotnost. U pacientů s hypertyreózou a diabetes mellitus 1. typu se tělesná hmotnost snižuje i přes zvýšenou chuť k jídlu. Tato onemocnění jsou doprovázena slabostí, suchou kůží, zvýšenou srdeční frekvencí a poruchami nálady.

Nemoci trávicího traktu. Úbytek hmotnosti je způsoben některými chorobami gastrointestinálního traktu. V "seznamu podezřelých" enterokolitidy, atrofické gastritidy a celiakie. Tato onemocnění vedou k atrofii sliznice žaludku a střev, což vede k narušení absorpce živin, což vede ke ztrátě hmotnosti. Symptomy mohou být různé: bolest, nadýmání, pocit těžkosti, průjem nebo zácpa. Nedostatek vitamínů a stopových prvků se může projevit ve formě anémie, suché kůže, křehkých nehtů, krvácejících dásní.

Nemoci pankreatu a žluči. Snížení tělesné hmotnosti u chronické pankreatitidy a chronické cholecystitidy. Vzhledem k těmto onemocněním je poškození trávicí soustavy narušeno a tělo ztrácí schopnost absorbovat určité živiny. Pacienti pociťují nepohodlí po jídle, nevolnost, průjem, cholecystitidu - bolest v pravém hypochondriu. Židle mění strukturu a stává se mastnou.

Infekce a parazity. Úbytek hmotnosti může být známkou závažných virových onemocnění. Hepatitida C nebo HIV se mohou vyvíjet po dlouhou dobu bez jakýchkoliv příznaků a často se jedná o úbytek hmotnosti, který se ukáže jako první příznak nemoci.

Další příčinou hubnutí může být tuberkulóza. Pacienti ztrácejí chuť k jídlu, navíc tělo tráví spoustu energie na boj s patogenem. Kromě úbytku hmotnosti jsou klasickými příznaky plicní tuberkulózy prodloužený kašel s produkcí sputa a také prodloužený vzestup teploty nad 37 ° C, celková slabost a noční pocení.

Osoba může zhubnout dramaticky, pokud se ve střevě usadili hlísty nebo parazitární prvoky, jako je Giardia. Infekce může být doprovázena nevolností, abdominální distenzí, abnormální stolicí a kožní vyrážkou nebo horečkou.

Rakoviny jsou často doprovázeny výrazným úbytkem hmotnosti a zhoršením celkového stavu pacientů - kachexie rakoviny. Pacienti ztrácejí chuť k jídlu, je narušeno vnímání chuti. Existují metabolické patologie - svalová hmota a množství tukové tkáně se snižuje i při dobré výživě. Kromě toho mohou psychologické faktory způsobit ztrátu hmotnosti: pacienti s nedávno potvrzenou diagnózou ztrácejí váhu v důsledku rozvoje deprese. Chemoterapie také vede k dočasnému úbytku hmotnosti.

Úbytek hmotnosti je jedním z hlavních symptomů lymfomu a lymfogranulomatózy. Kromě úbytku hmotnosti jsou tato onemocnění doložena bezbolestným otokem lymfatických uzlin v krku, v podpaží av tříslech. Při leukémii je také pozorován úbytek hmotnosti.

Tuto stránku bohužel nelze uložit.

Přijměte prosím naši upřímnou soustrast.

Hodně se říkalo o nebezpečích stresu a deprese, ale biologie štěstí často není věnována dostatečná pozornost. Na světě je však spousta věcí schopných vyvolat pocit štěstí, který může skutečně zabránit a zvrátit.

Příčiny náhlé ztráty hmotnosti u žen. Příznaky a příznaky nemoci, normy tělesné hmotnosti a způsob, jak obnovit normální váhu

Ačkoli všechny ženy se snaží zhubnout, náhlé hubnutí není vždy příjemný bonus. Jsou na to důvody. Dokonce i těhotné ženy mohou zhubnout. V tomto případě musíte jednat.

Následky drastického úbytku hmotnosti pro tělo

Rychlé hubnutí je vždy škodlivé pro tělo ženy a může vést k řadě onemocnění, bez ohledu na důvody.

Nejnebezpečnější jsou takové důsledky:

 • může se vyvinout hypotenze;
 • poškození paměti;
 • různé problémy s trávením a střevní mikroflórou;
 • zvýšené opuchnutí;
 • renální dysfunkce;
 • zhoršení kůže, nehtů, vlasů, zubů a kostí;
 • výskyt stresu a prodloužené deprese;
 • časná menopauza;
 • hormonální selhání.

Hlavní příčiny úbytku hmotnosti u žen

Nejčastější příčinou rychlého úbytku hmotnosti u žen je špatná dieta.

Existují však i jiné důvody, mezi něž patří:

 • Diety Ženy často chodí na dietu, aniž by si uvědomily, že omezení ve výživě nejčastěji vede k tomu, že tělo nedostává potřebné živiny.
 • Nesprávné fungování zažívacího traktu. Příčiny úbytku hmotnosti u žen jsou častěji spojovány se zdravím střev. Porušení systému vstřebávání živin z konzumovaných potravin je dalším nebezpečným předpokladem drastického úbytku hmotnosti a zhoršování pohody ženy.
 • Použití některých léků může také vést k prudkému úbytku hmotnosti. To může být léky pro léčbu štítné žlázy, stimulovat mozkovou aktivitu, také použitý v léčbě onkologické chemoterapie.
 • Climax. Dalším fyziologickým důvodem hubnutí je menopauza, která je závažná. K tomu dochází častěji u žen po 55 letech věku.
 • Deprese Důvodem může být přítomnost psychických problémů u ženy mladší 30 let a dokonce i polovina jejího úbytku tělesné hmotnosti může nastat.

Podvýživa nebo nedostatečná výživa

Proteiny, sacharidy a tuky by měly vstoupit do těla tak, jak potřebuje (rychlost je určena věkem). S nedostatkem takových látek začíná pracovat pro vyčerpání a hmotnost se velmi rychle ztrácí, protože tuková tkáň není doplňována, ale pouze konzumována.

Metabolická porucha

Jako jedna ze společných příčin metabolických poruch lékaři nazývají metabolické poruchy, zejména u starších žen, v důsledku hormonálního narušení. Například metody hubnutí, které vedou k radikálnímu, ale krátkodobému úbytku hmotnosti vážně poškozují metabolismus.

příčina selhání metabolických procesů může spočívat v přítomnosti vážného onemocnění, pití alkoholu a kouření.

Zvýšené tělesné potřeby (stres, nemoc)

Nárůst poptávky je primárně ovlivněn fyzickou aktivitou. Důležité však není provedení akce, ale úsilí vynaložené na její provedení. To znamená, že obvyklá procházka v době nemoci stráví mnohokrát více energie, pokud by tělo bylo zdravé.

Každá další akce (běh, tanec, plavání) vyžaduje další energii. Od 70 do 80% případů vážné ztráty hmotnosti jsou z lékařských důvodů.

Avitaminóza, vyčerpání těla

Nedostatek jednoho nebo více vitamínů nezbytných pro tělo je jedním z důvodů, který ovlivňuje rychlý úbytek hmotnosti u žen. Protože avitaminóza je chronická patologie, objevuje se častěji v období podzim-jaro. V této době se zvyšuje zátěž na imunitu.

Přítomnost parazitů

Nejčastějším parazitickým stvořením jsou býčí tasemnice a škrkavka. Jejich vzhled hrozí zhubnout a mnoho dalších nepříjemných následků.

Zdroje parazitů v těle

Oni jsou lokalizováni ve střevech a jíst jídlo dříve, než tělo vezme prvky, které potřebuje.

Hormonální selhání v těle

Slinivky břišní, nadledvinky, štítná žláza - tyto orgány jsou zodpovědné za produkci hormonů zodpovědných za metabolismus. Porucha v endokrinním systému bude primárně ovlivňovat váhu. Rychlost metabolismu přímo souvisí s množstvím těchto hormonů. Čím více z nich, tím rychleji spalují kalorie.

Nemoci, které ovlivňují tělesnou hmotnost

Příčiny hubnutí u žen často spočívají v nemocech. Mnoho z nich může vést k rychlé ztrátě až 50% tělesné hmotnosti.

Anorexie nervosa

Příčinou tohoto onemocnění je duševní stránka lidského zdraví. Drtivá touha zhubnout tlačí lidi, aby přestali jíst. V ohrožení dostanete workoholici pracující pro opotřebení.

V případě projevu příznaků nemoci, namísto pomoci tělu vyrovnat se, jednoduše ignoruje existenci problému, čímž situaci zhoršuje.

Každý z těchto důvodů může vést k nervové patologii. Úbytek hmotnosti je doprovázen slabostí a podrážděností. Léčba je ambulantní, s pomocí antidepresiv a obnovením emocionálního stavu sezení psychologa. V případě úplného odmítnutí jíst se léčba provádí stacionárně, nitrožilně se vstřikují živiny.

Adrenální insuficience

Adrenální insuficience se projevuje progresivní svalovou slabostí, prudkým poklesem hmotnosti, ztmavnutím kůže, ztráta chuti k jídlu, mdloby, konstantní nevolnost, zvracení, průjem.

Příznaky adrenální insuficience

K úbytku hmotnosti dochází proto, že se množství hormonů kůry nadledvin snižuje s nerovnováhou soli, vody a metabolismu v těle.

V první fázi léčba kyselinou glukokortikovou a mineralokorticidními látkami. Pokud taková léčba byla neúspěšná nebo nedostatečná, uchylují se k chirurgickému zákroku.

Deprese, psycho-emocionální stres

Podle psychologů jsou nejčastější příčiny deprese: nepříznivé sociální prostředí (robot, osobní život, rodina), dědičnost, biochemické faktory (například hormonální léky).

Onemocnění projevuje ztrátu zájmu o to, co se děje, nedostatek chuti k jídlu, úzkost, podrážděnost, snížené sebehodnocení, poruchy spánku. Ukončení tohoto stavu bude vyžadovat průběh léčby antidepresivy trvající 4 až 6 měsíců.

Diabetes

Dědičnost, nadváha, přítomnost virových onemocnění (plané neštovice, rubeola) jsou nejvýznamnější příčiny vzniku diabetu. Hlavními příznaky jsou žízeň, slabost, pocení, špatné hojení ran, to vše vede k vysokým nákladům na lidskou energii a rychle ztrácí váhu.

Diabetes je léčen v komplexu

Léčba je předepsána v závislosti na typu onemocnění. V jednom případě je předepsán celoživotní příjem inzulínu, ve druhé se můžete vyrovnat se zdravou stravou a fyzickou námahou.

Ezofagitida (zánět jícnu)

Ezofagitida je zánět jícnu. Onemocnění se projevuje pálením žáhy, ostrými bolestmi na hrudi, silnou bolestí, která brání polykání, řevem hořké nebo kyselé chuti, zvracením s krvavými sekrety. Stravování je poměrně problematické, a proto se váha pacienta prudce snižuje.

Výplach žaludku je první věc, kterou lékař provede. Další léčba je prováděna komplexně s léky, které blokují tvorbu kyseliny a přísnou dietu.

Gastroenteritida

Příčinou úbytku hmotnosti může být gastroenteritida. Toto onemocnění je doprovázeno zvracením, nevolností, průjmem a bolestí břicha. První věc, kterou musíte udělat, je omezit příjem potravy.

Nahraďte ji bohatým nápojem (voda s cukrem, čajem, želé). Cena kalorií daleko převyšuje jejich spotřebu, což vede ke ztrátě hmotnosti. Léčba využívá fyzioterapii a různé léky.

Herpes

Toto virové onemocnění má mnoho projevů. Symptomy všech typů jsou podobné, je to bublinková vyrážka s průhledným obsahem doprovázená svěděním a pálením. V nejtěžších projevech horečky, zimnice, ztráty chuti k jídlu. Lékaři doporučují léčbu antivirovými masti a léky

Onkologická onemocnění

S rakovinou je ostrý úbytek hmotnosti. Pro to existuje několik důvodů. Vývoj tvorby rakoviny urychluje metabolismus organismu. Rakovina vyvolává vzestup hladiny cytokinů, což narušuje rovnováhu metabolismu mezi tuky a proteiny.

Seznam příčin úbytku hmotnosti u rakoviny

Nerovnováha v této oblasti vede ke ztrátě svalové hmoty. Střed mozku ovládající hlad, také spadá pod škodlivý účinek. Aby se zabránilo úbytku hmotnosti, je nutná frakční výživa.

Leukémie (rakovina krve)

Leukémie je jednou z odrůd onkologie, která vede k úbytku hmotnosti. To je způsobeno tím, že rakovina způsobuje změny metabolismu nebo imunitního systému, což vede k částečné nebo úplné ztrátě chuti k jídlu. V případě úplné ztráty chuti k jídlu se krmení provádí kapátkem.

Lymfom

Lidé s nízkou imunitou, lidé infikovaní HIV, virus Epstein-Barr, hepatitida B, C a lidé pracující pod vlivem toxických látek jsou ohroženi touto nemocí. Zjevený lymfom, oteklé lymfatické uzliny, tupá bolest v místě rozšíření a svědění.

Neustálý pocit plného břicha, jeden ze symptomů, které zasahují do normální výživy. Léčba probíhá pomocí intratekální terapie. Při absenci výsledků se provádí autologní transplantace kostní dřeně.

Plicní tuberkulóza

Hlavní příčinou tuberkulózy je bakterie Koch bacillus. V rané fázi je vyjádřena únava, nadměrné pocení a nevolnost, v tomto ohledu je tělo rychle vyčerpáno.

V pozdější fázi je kašel s částicemi sputa a bolestí v oblasti hrudníku. Léčba je vyžadována okamžitě, aby se zabránilo závažným formám tuberkulózy.

Stomatitida

Stomatitida může také způsobit hubnutí. Onemocnění se projevuje výskytem orální vředy. Rány jsou velmi bolestivé, takže se mohou stát překážkou při jídle. Při detekci stomatitidy je nutné zahájit oplach úst a příjem preparátů zabraňujících tomuto onemocnění.

Tyreotoxikóza

Závažný úbytek hmotnosti může být způsoben patologickým stavem zvaným thyrotoxikóza, kdy hladina hormonů štítné žlázy stoupá. Snížený svalový objem, nadměrné pocení a progresivní hubnutí jsou hlavními příznaky.

Může být: podrážděnost, vypadávání vlasů, snížená sexuální touha, průjem, rychlý puls a srdeční tep. Možnosti léčby závisí na stupni onemocnění (medikace, léčba radioaktivním jodem, chirurgický zákrok).

Crohnova choroba

Crohnova choroba vede ke ztrátě chuti k jídlu, což vede k dramatickému úbytku hmotnosti. Problém trávení doprovázený neustálou bolestí břicha. Další příznaky: krev ve výkalech, průjem, bolest v řiti a celková malátnost.

Příznaky Crohnovy choroby

Léčba probíhá pomocí různých léků a chirurgicky. Je důležité, aby byl pacientovi poskytnut fyzický a duševní klid.

Ulcerózní kolitida

Ulcerózní kolitida, symptomy: průjem krví, možná zácpa, je zde možnost fekální inkontinence nebo hnisavý výtok. To je doprovázeno všemi bolestmi břicha s teplotou a celkovou intoxikací těla (závratě, slabost, ztráta chuti k jídlu a ztráta hmotnosti).

Léčba se provádí pomocí stravy nebo úplného odmítnutí potravy, různých léků. V přítomnosti určitých indikací se operace provádí.

Parazitární onemocnění

Parazitní tvorové, kteří jsou uloženi v lidském těle a odnášejí některé ze svých živin, nesou obrovské riziko výrazného snížení hmotnosti. Přítomnost takového onemocnění je doprovázena celkovou malátností a bolestí břicha. Existuje mnoho podobných onemocnění: ascariasis, clonorchosis, cestodiasis, schistosomiáza, malárie, miasis.

Příčiny úbytku hmotnosti během těhotenství a po porodu

K úbytku hmotnosti dochází u těhotných žen.

Důvody mohou být následující:

 • Toxikóza.
 • Snížená imunita v důsledku virového onemocnění.
 • Stres.
 • Nedostatek každodenní rutiny.
 • Není správná výživa.
 • Kouření, pití alkoholu.

Těhotné ženě neztrácí váhu, musí se vyhnout stresu a špatným návykům. Správná výživa a každodenní postupy jsou důležité.

Pro ženy po porodu mohou být příčiny:

 • Poporodní deprese.
 • Aktivnější život po narození dítěte.
 • Hormonální úprava.
 • Kojení.

Vyšetření hubnutí

Pro zjištění příčin náhlé ztráty hmotnosti bude ženské tělo potřebovat diagnózu. Zda zánětlivý proces v těle může být stanoven pomocí obecného krevního testu. Test glykémie může odhalit přítomnost diabetu.

Pro zjištění možného porušení štítné žlázy se provádějí testy T3, T4 a TSH. Je nutné hodnotit výkon jater, pro to se provádí jaterní test.

Pro identifikaci možných abnormalit se provádí analýza štítné žlázy.

Pro stanovení hladiny hladovění bílkovin, držel proteinogram. Pro detekci stavů imunodeficience je přiřazen imunogram. Analýza stolice, analýza detekce infekce HIV a tuberkulózy.

Léčba úbytku hmotnosti

Nejjednodušší a nejběžnější způsoby jak přibrat na váze jsou:

 • Racionalizace výživy ve prospěch zdravých a vysoce kalorických potravin.
 • Nastavení zdravé bdělosti a řádného odpočinku.
 • Využití proteinových koktejlů a vitaminových komplexů.
 • Strava zaměřená na konzumaci sacharidů, bílkovin a tuků podle norem pro věk.

Zpočátku bude těžké zvyknout si na režim, ale výsledek stojí za to.

Video o příčinách úbytku hmotnosti u žen

Nejčastější příčiny úbytku hmotnosti:

Jak přibrat na váze se zdravým životním stylem: