Image

Jedinečný sirup z jeruzalémského artyčoku - jeho výhody a škody, domácí recept na vaření

Sirup z jeruzalémských artičoků není nejznámějším a nejoblíbenějším produktem na světě. Mezitím to může být užitečnou náhradou sladkostí, protože sirup je neuvěřitelně chutný.

I když vědí o nebezpečích rafinovaného cukru, ne každý je připraven zcela opustit sladkou. Chcete-li pomoci dieters nebo zdraví-vědomé přichází Jeruzalém artičok sirup, jak je to velmi užitečné.

Tento článek vám řekne, jaké výhody a škody mohou přinést použití tohoto výrobku, pro který se používá.

Co je to?

Sirup z jeruzalémského artyčoku, jak jeho název napovídá, je vyroben z kořenů hliněné hrušky. Tato rostlina je květina, která vypadá jako slunečnice. Jedlé jsou hlízy "topinambur", připomínající zázvor. Chuť jeruzalémského artyčoku je srovnána s chutí brambor, jen sladší.

Sladkost topinamburů je dána tzv. Fruktany - vzácnými látkami, které se v lidském těle chovají odlišně než glukóza a fruktóza. Jsou obsaženy ve velmi malém počtu rostlin. Většina těchto látek v hlízách hlíny.

Porovnání agávové nebo hliněné kapaliny - což je lepší?

Obecně je charakteristika sirupů podobná. Oba chutí jako med, i když mnozí říkají, že agávový sirup je sladký. Významný rozdíl spočívá v obsahu fruktózy, která se zvýšeným použitím nepříznivě ovlivňuje lidské zdraví. Také agávový sirup má vyšší obsah kalorií, takže je lepší zvolit si sirup z jeruzalémských artičoků.

chemické složení

Hlízový sirup obsahuje mnoho živin potřebných pro tělo:

 • organické kyseliny (citronová, jablečná, jantarová, fumarová, malonová);
 • minerály (draslík, fosfor, železo, hořčík, křemík, mangan a zinek);
 • aminokyseliny (lysin, methionin, threonin a další);
 • inulin - organická hmota ze skupiny polysacharidů;
 • Vitamíny B;
 • vitamíny A, C, E, PP;
 • pektiny.

100 g sirupu obsahuje 65 g sacharidů a 260 kcal, téměř žádný protein a tuk. Glykemický index (GI) - 15 jednotek.

Jaké jsou příznivé a škodlivé vlastnosti, existují nějaké kontraindikace?

Výrobek má několik vlastností, které jsou velmi cenné pro lidské tělo. On:

 • snižuje hladinu cukru v krvi;
 • vyživuje tělo energií a živinami;
 • odstraňuje toxiny a normalizuje střevní mikroflóru.

Co je to užitková zelenina? Schopnost hliněné hrušky snížit hladinu cukru v krvi je zvláště důležitá u diabetiků 2. typu. Vzhledem k obsahu inulinu v topinambolu pomáhá příjem sirupu stabilizovat hladinu cukru a snižuje potřebu inzulínu, která je významná u diabetu 1. typu. Kontraindikace k použití jeruzalémských artičoků v jakékoliv formě u diabetes mellitus 2. typu.

Díky svému bohatému chemickému složení má sirup z jeruzalémských artičoků s pravidelným příjmem příznivý vliv na organismus a může nahradit příjem některých farmaceutických vitamínů. Výrobek je také dobrou alternativou k rafinovanému cukru pro ty, kteří chtějí stavět.

Přijetí sirupu zvyšuje výkon a vytrvalost při vysokém zatížení pro osoby s duševní i fyzickou prací.

Hruškový sirup obsahuje prebiotika, která pomáhají výživě a vitální aktivitě střevních kultur. Užíváním přípravku pomáhá člověk normalizovat střevní mikroflóru a komplexní léčbu dysbakteriózy.

Použití sirupu charitativní účinek na krevní viskozitu, brání tvorbě krevních sraženin v cévách. Sladká kapalina má antivirové, choleretické, regenerační, adsorpční a analgetické vlastnosti.

Aby byl sirup skutečně prospěšný, neškodil - to je důležité zejména v případě diabetu typu 2 - musí být vysoce kvalitní. 50-70% přírodní produkt se skládá z rostlinných vláken s přídavkem vody a několika kapek citronové šťávy jako neškodné konzervační látky.

Zemní hruškový sirup nemůže přinést vážnou újmu, pokud má výrobek vysokou kvalitu a neexistuje žádná individuální nesnášenlivost vůči organismu. Ačkoli v mnoha zemích, jeruzalémské artyčoky jsou považovány za jeden z klíčových dietních produktů, které jsou prospěšné v hubnutí, ale zneužívání sirupu z něj nebude mít pozitivní vliv na proces hubnutí.

Nejlepší čas, aby si sirup pro slimers je okamžitě po tréninku, pak to pomůže k zotavení a nebude bránit spalování tuků.

Nabízíme vám sledovat video o výhodách topinamburového sirupu:

Krok za krokem, jak vyrobit výrobek doma

Hruškový sirup se může vařit vlastníma rukama doma bez cukru a vařit, stejně jako oni? To bude vyžadovat:

 • Hlízy jeruzalémské artyčoky (1 kg);
 • šťávy z jednoho citronu.

Proces vaření:

 1. Hlízy se důkladně promyjí. Kůže, pokud je to žádoucí, se odloupne nožem nebo vlevo.
 2. Hlízy jsou rozdrceny v mixéru, mlýnku nebo strouhance, výsledná hmota je vytlačena gázou.
 3. Vylisovaná šťáva vložená do smaltovaného hrnce na ohni. Kapalina se zahřeje na 50 až 60 ° C a vaří se při této teplotě po dobu 7-8 minut.
 4. Šťáva je chlazena přirozeným způsobem, po kterém se postup opakuje 5-6 krát (až do zhuštění).
 5. Při posledním ohřevu se přidá citronová šťáva.
 6. Výsledný produkt se ochladí, nalije se do sterilních nádob a pevně se ucpává. Domácí sirup Topinambur se skladuje pouze v chladničce.

Uvidíte, jak vypadá připravený produkt na fotografii:

Jak užívat - dávku

Zvažte, jak můžete výrobek používat. Sirup z jeruzalémských artičoků se často používá při pečení, přidává se do čaje místo cukru nebo medu. Může být nalit do jakéhokoliv nádobí jako sladidlo. Při dietě je nutné zcela odstranit produkty obsahující cukr a nahradit je sirupem z jeruzalémských artičoků. Pro terapeutické a profylaktické účely se sirup užívá v 1 lžíci půl hodiny před jídlem.

Sirupy z jeruzalémského artyčoku jsou cenným produktem, který je doporučován všem pro zlepšení metabolických procesů v těle a jako zdroj prospěšných látek. Pomáhá sladkému zubu udržet dietu a diabetici stabilizují hladinu cukru v krvi. Hlavní věc je pečlivě zvážit výběr výrobku.

Topinambur sirup - zdravotní přínosy a poškození

Artyčoky jeruzalémské nejsou jen velmi chutné, ale také neuvěřitelně užitečná kořenová zelenina, která z neznámých důvodů není oceňována svými krajany. A marně, protože tato rostlina obsahuje obrovské množství živin, vitamínů, stopových prvků a aminokyselin. Mimochodem, osm z nich lidské tělo nevyrábí.

Severní Amerika je rodištěm rostliny zvané Topinambur. Na území Spojených států, tento kořen plodin k tomuto dni může být snadno nalezený ve volné přírodě. "Sluneční kořen" - to je to, co jméno rostliny Indové. Vyrostli a přidali ji do jídla, ještě než se kolonizátoři objevili na kontinentu.

V Evropě se na počátku 17. století objevil jeruzalémský artyčok a dostal jméno podle názvu kmenů indiánů z Chile, jeruzalémských artičoků. Rostlina se rychle rozšířila po celé západní Evropě jako rostlinná, krmná a průmyslová plodina. Mezi spotřebiteli je známá jako zimní pochoutka díky chuti, mírně podobná ořechům.

Hlízy hliněné hrušky zasáhly Rusko v 18. století. Nyní je jeruzalémský artyčok pěstován pouze v evropské části země a ve velmi malém množství, protože jeho trvanlivost je velmi malá. Pěstuje se na soukromém pozemku pro budoucí spotřebu.

Způsoby podání topinamburu do Ruska:

 • Číslo cesty 1. Z Rumunska, kde obdržel jméno "Voloshskaya turnip".
 • Cesta číslo 2. Z Číny, kde obdržel jméno "čínské brambory".
 • Cesta číslo 3. Z Německa (včetně pobaltských zemí).

Způsoby použití jeruzalémských artičoků

 • Ve své syrové podobě. Stačí nakrájet na plátky, rošt, jíst jako jablko nebo přidat do salátu.
 • Po tepelném zpracování. S hlízami artyčoky Jeruzaléma lze provést vše s bramborami. Po zpracování se chuťové a aromatické vlastnosti více nasytí.
 • Vysušte a rozemele na mouku. V této formě se příznivé vlastnosti neztratí ani v průběhu času.
 • Ve formě užitečného sirupu.
 • Sirup z jeruzalémských artičoků: jedinečnost nápoje

  Jahodový sirup se připravuje ze slunečnice, což dává trochu sladkosti štíhlým jídlům a je povoleno pro osoby s diabetem. Také, odborníci na výživu radí lidem na dietě. Fruktáni dávají kořenům nasládlou chuť. Tyto vzácné polymery mají mírně odlišný účinek než fruktóza a glukóza. Tento polymer se nachází v malém počtu zástupců flóry. Kořen jeruzalémské artyčoky se řadí na první místo ve své koncentraci.

  Nutriční hodnota sirupu

  V sirupu, velmi příjemné chuti, obrovské množství biologicky aktivních složek, které by lidské tělo mělo přijímat systematicky. Nejdůležitější:

  • aminokyseliny;
  • Vitamíny B, včetně pyridoxinu, thiaminu a riboflavinu;
  • vitamin C;
  • pektiny;
  • komplex inulinového polysacharidu;
  • minerálů
  • organické kyseliny.

  Užitečné vlastnosti sirupu "Root"

  1. Biologicky aktivní sladidlo. Vzhledem k vysokému obsahu inulinu je sirup z hliněné hrušky nesmírně cenný pro lidi s onemocněním nazývaným „pankreatický diabetes“. Při systematickém užívání se hladiny cukru v krvi stabilizují a snižuje se potřeba intramuskulárního inzulínu. Tento výsledek byl potvrzen klinickými testy provedenými na základě Ruské akademie lékařských věd.
  2. Restaurační prostředek. Ve formě dietního doplňku se doporučuje používat sirup jako prostředek, který posiluje celé tělo a významně zvyšuje schopnost pracovat s výrazným fyzickým a intelektuálním stresem. Zvláště důležité je použití sirupu v nezdravém prostředí.
  3. Léčba poruch trávení. Zvláště pokud se jedná o poruchu neznámého původu, obezitu, metabolické poruchy, dysbiózu, obnovu gastrointestinálního traktu. Také tato kořenová zelenina pomáhá vytvářet bezbolestné odstranění jedů z jater. Sirup obsahuje prebiotika. Tyto látky jsou nezbytné pro normální fungování prospěšných střevních bakterií - probiotik. Tyto vlastnosti umožňují aplikovat sirup pro normalizaci střevní mikroflóry a pro léčbu poruchy zvané dysbakterióza.
  4. Stabilizace krevního tlaku. Biologicky aktivní látky, které jsou v kořenech, stimulují srdce, vedou k normálnímu krevnímu tlaku a hladinám cholesterolu. Doporučuje se pro osoby, které se zajímají o nevolnost v ranních hodinách, a to i po ukončení chemoterapie. Mimo jiné, velké úlevy od bolesti hlavy.

  Pro ženy
  Spravedlivý sex ocení vlastnosti sirupu na podporu hubnutí. Tento produkt také detoxikuje tělo, osvěžuje pokožku a dodává tělu pocit lehkosti.

  Fakt! Odborníci tvrdí, že protinádorový účinek je charakteristický pro topinamburu.

  Pro muže
  Použití sirupu z hliněné hrušky poskytne vynikající sílu slušnému věku a rovněž minimalizuje riziko vzniku adenomu prostaty.

  1. Přírodní sirup může být používán u dětí jako pomocná složka při prvním krmení.
  2. Doporučuje se smíchat sirup z jeruzalémských artičoků s mléčnými výrobky - výsledkem tohoto koktejlu je dokonalá symbiotika.
  3. Přijetí tohoto sirupu bude sloužit jako prevence pro různá onemocnění specifická pro děti, stejně jako pro posílení imunity.

  Mateřství a ošetřovatelství
  Nejdůležitější věc, která dává sirup ženám v delikátní pozici, je zmírnění toxikózy a zabránění potratu. Pomáhá normální prenatální vývoj dítěte vzhledem k obsahu bílkovin, železa, vápníku a aminokyselin.

  Terapeutické vlastnosti působící na tělo budoucích a již kojících matek:

  • Normalizace metabolismu.
  • Lokalizace ložisek pálení žáhy.
  • Eliminace zácpy a záruka každodenní normální stolice.

  Charakteristika kvalitního sirupu

  Dnes se na území Ruské federace vytvořila řada lokalit, kde se pěstují ekologicky nezávadné topinambury bez použití různých druhů stimulátorů chemického růstu. Taková kořenová zelenina by se měla používat při výrobě sirupu s léčivými vlastnostmi.

  Tento sirup je účinnější než cukrová třtina, med, agáve a americký kukuřičný sirup.

  Jaké poškození těla může způsobit topinambur?

  Artyčok jeruzalémský nezpůsobí žádné škody. Doporučuje se pro použití při těchto onemocněních jater:

  • cirhóza;
  • chronická a akutní hepatitida bez ohledu na původ;
  • tukové znovuzrození.

  Škoda může být způsobena pouze individuální přecitlivělostí na kořen.

  Při častém používání jeruzalémských artičoků se může vyskytnout nadýmání, protože obsahuje inulin a vlákninu ve významných koncentracích. Proto, v syrové formě, často používají hliněné hrušky nestojí za to.

  Sirup z jeruzalémských artičoků - užitečné vlastnosti, použití v tradiční medicíně

  Mnozí slyšeli o takové zelenině jako jeruzalémské artyčoky. Zelenina se také nazývá „mletá hruška“ nebo „divoká slunečnice“ a je ceněna pro rekordní obsah prospěšných látek. V průběhu výzkumu bylo prokázáno, že používání rostliny zlepšuje zažívací procesy, zrak, snižuje hladinu cukru v krvi a má jiné prospěšné vlastnosti pro tělo. Životnost zeleniny je malá. Pro terapeutické účely je proto široce používán sirup z jeruzalémských artičoků nebo suroviny v práškové formě.

  Jaký je použití sirupu z jeruzalémských artyčoků a může způsobit škodu? Jak ji používat správně a jak vařit vlastníma rukama doma? Může to každý použít? Pojďme si to podrobně představit.

  Vlastnosti léčivého nápoje

  Pro přípravu sirupu používaly hlízy jeruzalémské artyčoky, které se liší svou nutriční kvalitou. Vlasti zeleniny je Čína, která k nám přišla v 19. století prostřednictvím evropských zemí. Byl původně používán jako brambor a stal se rychle populárním díky nenáročným pěstitelským podmínkám, odolnosti vůči škůdcům a chorobám.

  Vědci a odborníci na výživu, kteří studovali složení hliněné hrušky, byli překvapeni jedinečným složením minerálů a vitamínů rostliny. Takže obsahem železa je několikrát větší než řepa, tuřín, jablka, mrkev. Zelenina je přírodní prebiotikum a přírodní analog inzulínu. A užitečné vlastnosti nejsou ztraceny při sušení hlíz a přípravě nápoje.

  Artyčoky jeruzalémské jsou považovány za důležitý produkt, který musí být zaveden do každodenní stravy, aby se zachovalo zdraví. Zvláště ti, kteří trpí cukrovkou.

  Obsah kalorií

  Kalorický obsah 100 g topinamburů není větší než 58 kcal. V sirupu kalorií 270 kcal na 100 g, zatímco nápoj nezpůsobuje obezitu a používá se jako náhražka cukru.

  Co je v ceně

  Výhody nápoje jsou neocenitelné díky vysokému obsahu biologicky aktivních složek. Topinambur sirup obsahuje:

  • důležité organické kyseliny - citronová, jantarová, fumarová, malonová;
  • cenné aminokyseliny;
  • železo;
  • karoten;
  • sodíku;
  • selen;
  • fosfor;
  • thiamin;
  • mangan;
  • vápník;
  • vitamin C;
  • inulin - dextróza, glukóza, fruktóza;
  • mangan;
  • rostlinné vlákno;
  • riboflavin;
  • Vitamíny B;
  • hořčík;
  • pektiny;
  • draslíku.

  Chuť je příjemně sladká díky přítomnosti vzácných složek fruktanu. Na rozdíl od jiných sladkých polymerů užitečných pro tělo. Použití přírodního sirupu jeruzalémských artyčoků dává dlouhý pocit nasycení, proto se doporučuje používat jej pro obezitu. Celý proces uvolňování glukózy se začíná vyskytovat pouze ve tlustém střevě.

  Jaké jsou léčivé vlastnosti?

  V Číně, rodišti artyčoky v Jeruzalémě, již dlouho využívají své léčivé účinky při léčbě řady onemocnění. Zvláště užitečné je použití rostlin v různých formách s diabetem.

  1. Snižuje hladinu cukru v krvi přirozeně, je klíčovým zdrojem inulinu.
  2. Neutralizuje těžké kovy.
  3. Vzhledem ke zvýšenému obsahu mikro a makroelementů se zvyšuje odolnost vůči chorobám.
  4. Normalizuje orgány gastrointestinálního traktu, metabolické procesy.
  5. Má antibakteriální, imunostimulační, protizánětlivé účinky.
  6. Zlepšuje zrak.
  7. Snižuje krevní tlak.
  8. Doporučuje se pro vysoký fyzický a duševní stres.
  9. Zvyšuje hladiny hemoglobinu díky vysokému obsahu železa.
  10. Zabraňuje vzniku kardiovaskulárních a onkologických onemocnění.
  11. Velké složení vitamínů aktivuje kardiovaskulární systém a mozek (zvláště doporučeno pro děti a lidi ve stáří).
  12. Účinné při bolestech hlavy, migrénách.
  13. Zabraňuje předčasnému stárnutí.
  14. Je to přírodní probiotikum, pomáhá při dysbakterióze, infekčních a bakteriálních onemocněních střeva.
  15. Normalizuje cholesterol.
  16. Jemně čistí játra, žlučník.
  17. Používá se při léčbě artritidy, revmatismu.
  18. Má močopudné vlastnosti, pomáhá při onemocněních ledvin, močovém systému.
  19. Zeleninová šťáva snižuje kyselost žaludeční šťávy, proto se doporučuje pro gastritidu, peptický vřed.
  20. Doporučuje se pro posílení kostní tkáně, obsahuje vysoké procento vápníku.
  21. Je to silný antioxidant, který chrání před stresem.

  Výhody sirupu z jeruzalémských artyčoků potvrzují četné klinické studie prováděné evropskými akademiemi lékařských věd. Lékaři doporučují jeho použití těm, kteří žijí ve znevýhodněných ekologických oblastech.

  Harm, kontraindikace

  Sirupy z jeruzalémského artyčoku nezpůsobují škodu. Jediným omezením je individuální intolerance k produktu.

  Jak si vybrat kvalitní výrobek

  Připravený sirup jeruzalémského artyčoku lze zakoupit v lékárnách, na trzích nebo ve specializovaných internetových obchodech.

  Kvalitní výrobek by měl obsahovat nejméně 70-75% hlízového vlákna a 0,01% neškodné konzervační látky (citronová šťáva). Připravit nápoj pomocí ekologicky šetrných surovin.

  Recept na topinambur

  Připravte si zdravý nápoj doma je snadné.

  1. 1 kg rostlinných hlíz se důkladně promyje pod tekoucí studenou vodou.
  2. Topinambur není oloupán, obsahuje mnoho užitečných látek.
  3. Rostlina je rozemleta na kaši pomocí potravinového procesoru, jemného struhadla, mixéru.
  4. Gruel je přenesen na gázu, šťáva je pečlivě vytlačena ven.
  5. Kapacita se šťávou je kladena na minimální oheň a ohřívá se na 55 stupňů.
  6. Šťáva se ochlazuje, poté se podobně ohřívá.
  7. Postup se opakuje pětkrát.
  8. Nakonec se do teplého nápoje přidá lžička citronové šťávy.

  Sirup se ochladí a nalije se do plastových nádob nebo lahví.

  Skladuje se těsně uzavřený, při teplotě -3-5 ° C.

  Video: recept s jablkový ocet

  Sirup z jeruzalémského artyčoku s octem jablečného moštu - k očištění těla toxinů a nečistot.

  Kontraindikace: vřed, gastritida.

  Použití šťávy z jeruzalémského artyčoku při léčbě diabetu

  Nápoj se užívá 30 minut před jídlem třikrát denně v množství 150 ml. Průběh léčby je 14 dnů. Kurz můžete opakovat po přestávce za 2-3 týdny.

  Můžete také použít čerstvou šťávu z jeruzalémských artičoků, zředěnou vodou v poměru 1: 1.

  Závěr

  Topinambur sirup se stane zdrojem velkého množství minerálů, vitamínů. Jedná se o druh zdravého koktejlu pro celé tělo. Pokud ji pravidelně užíváte jako preventivní cíl, můžete posílit všechny orgány a systémy těla, snížit hladinu cukru v krvi. Nemluvě o výhodách rostlinných hlíz, které se doporučují při přípravě mnoha chutných a zdravých jídel.

  Topinambur sirup. Přínos a poškození, složení a nutriční hodnota, glykemický index. Recept, jak vařit, vzít doma

  Název této rostliny je povinen severoamerickému kmeni Inků - topinambo, který se nejprve začal pěstovat. S lehkou rukou francouzských cestovatelů v XVII století, Jeruzalémské artyčoky zasáhly Evropu.

  Ocenila chuť, užitek a úžasnou schopnost nepoškozovat tělo. Byl používán ve formě čerstvých a zpracovaných hlíz, léčivých sirupů, čajů a dalších variant.

  Popis a vlastnosti jeruzalémských artyčoků (hliněná hruška)

  Tento člen rodiny Astrov je typem tuberiferních slunečnic s hlubokým, silným kořenovým systémem. Jeho pozemní část vypadá jako "předek" a hlízy - na kořeny zázvoru, tuřínu. Takové rysy do značné míry vysvětlují počet jejích jmen v různých oblastech pěstování.

  Misionáři, kteří ho poprvé spatřili, nazvali rostlinu „peruánský aster“. Na východě se nazývá „čínský brambor“ a v Rumunsku „Volosha turnip“.

  V Evropě se nazývá „jeruzalémský artyčok“ z zkresleného italského názvu slunečnice (girasole) a podobnosti vařených hlíz jeruzalémských artičoků s jejich oblíbenou zeleninou. V našich otevřených prostorách je rostlina známa jako „zemní hruška“, „divoká slunečnice“, „kořen slunce“, „droly“, „bulba“.

  Topinambur má vysoké (až 3 m a více), rovné stonky s mnoha postranními výhonky. Jeho hustě rostoucí zelené listy s ozubenými zuby s tvrdým okrajem a žlutými květy, shromážděnými v koších, připomínají tyto části slunečnice v redukované formě.

  Podzemní částí rostliny jsou hlízy ve tvaru hrušky se stolony o hmotnosti do 300 g. Mohou být bílé nebo červené, smetanové, purpurové odstíny. Pokud v stoncích a listech cukr tvoří 20% celé rostliny, pak v hlízách se koncentruje 25% cukru, což přesahuje ukazatel cukrové řepy.

  Současně více než polovina z nich je fruktóza, která je považována za hodnotnější než sacharóza. Plody hliněné hrušky mohou zima v zemi, aniž by ztratily své cenné vlastnosti. To umožňuje jeho použití ve všech obdobích roku.

  Typy topinamburů

  Dnes existuje až 300 druhů topinamburů, které mohou mít různé dekorativní účinky, objem zelené hmoty, velikost a barvu kořenových plodin.

  Zahradníci často pěstují takové jedlé odrůdy jako:

  • “Volzhsky-2” (střední-období) - má bílé hlízy s bledě purpurovým odstínem, necitlivost na sucha, mrazy a nemoci.
  • "Vylgorodsky" s rozlehlými keři, protáhlé nažloutlé plody a odolné vůči silným mrazům.
  • „Zájem“, který se vyznačuje bílými hlízami s kulatým podlouhlým tvarem a hlubokýma očima, které vyžadují vysokou vlhkost.
  • "Leningrad", mající protáhlé hlízy bílé.
  • "Najít" - má kompaktní hruškovité žárovky s narůžovělými pruhy.
  • "Rapid", jehož kulaté plody mají vnější podobnost s bramborami. Doba zrání hlíz je koncem září, tj. O 40 dní dříve než jiné druhy hliněné hrušky.
  • "Tipinsun" je hybrid slunečnice a topinamburů s velkými oválnými plody oválného tvaru. Vyznačují se vysokým výtěžkem ovoce a zelenou hmotou, úrovní užitečného obsahu.

  Velmi populární odrůdy: "Bílá", "Vadim", "Vřeteno", "Červená", "Kyjev Bílá", "Maikop", "Omsky White", "Severní Kavkaz", "Sunny".

  Výhody různých druhů topinambur v podobě pokrmů, sirupů, odvarů atd. Daleko převyšují riziko poškození těla. To je dáno bohatým složením cenných látek v každé části rostliny.

  Složení, kalorií topinambur

  Důležitým znakem složení slunečního kořene je úplná absence těžkých kovů a neschopnost absorbovat škodlivé látky zvenčí. Naopak, rostoucí na znečištěných půdách, v ekologicky nebezpečných místech, dokáže udržet čistotu.

  Artyčok jeruzalémský, jehož kalorický obsah je roven 61 kcal, obsahuje látky, které určují jeho energetickou hodnotu, a to:

  • proteiny - 2,1 g (8 kkal) = 14%;
  • tuky - 0,1 g (1 kkal) = 1%;
  • uhlohydráty - 12,8 g (51 kcal) = 84% Zde je důležitou složkou inulin (až 70%), který se při konzumaci mění na fruktózu, což dodává sladkost produktům / produktům z hlíz.

  Struktura také zahrnuje vitaminy A, B1, B2, B6, B9, C, E, PP, beta karoten. Tato nenáročná rostlina je bohatá na takové mikroprvky a minerály: hliník, kobalt, bor, molybden, fluor, mangan, měď, jód, zinek, železo, síra, chlor, fosfor, draslík, vápník, sodík, hořčík.

  Voda, aminokyseliny, vláknina, organické kyseliny a další prospěšné látky jsou také přítomny v jeruzalémském artyčoku.

  Jak si vyrobit sirup z jeruzalémského artyčoku doma

  Farmaceutický nebo ručně vyrobený sirup z jeruzalémských artičoků má vysokou koncentraci užitečných látek. Přínosy a škody při jeho použití mohou být korelovány analogicky s vlastnostmi kořenů, z buničiny, ze které se vyrábí.

  Vzhledem ke koncentraci vzácných polymerů - fruktanů v hlízách, je připravený sirup vedoucí mezi podobnými produkty z cukrové třtiny, kukuřice, javoru, agáve, medu. Mezi různými způsoby přípravy sirupu z hliněných hrušek jsou nejčastější „klasické“ s přísadami a „pro rychlou ruku“ bez nich.

  Recept na klasickou verzi:

  • loupané nebo důkladně umyté, bez čištění, hlízy rozmělnit na směs pyré pomocí míchačky, mlýnku na maso, jemného struhadla;
  • šťávu z kaše vymačkejte pod tlakem odšťavňovače nebo ručně po 2-3 vrstvách gázy;
  • výslednou šťávu zahřejte do smaltované mísy (do 60 ° C) a pak ji udržujte po dobu 10 minut při minimálním teple a pak ji nechte vychladnout přirozeně;
  • chlazenou hmotu zahřejte na mírném ohni 5-6 krát s mezilehlým chlazením. Před posledním odpařováním přidejte 1 kg citronové šťávy na 1 kg předlisku;
  • Naplňte hotový sirup přes flanel, nalijte do předem sterilizovaných skleněných nádob a těsně uzavřete.
  Diagram ukazuje výrobní proces sirupu z jeruzalémských artičoků.

  V případě rychlé přípravy by se podobně připravená šťáva měla vařit 2-3krát po dobu 20 minut za chlazení po dobu 3 hodin po každém varu. Poté se hotový výrobek v horkém obalu zabalí do lahví a těsně uzavře. Je důležité mít na paměti, že v tomto případě jsou prospěšné látky kořenů s výjimkou vitamínu C zcela zachovány.

  Typy sirupů z jeruzalémských artičoků

  Jako konzervační prostředek lze namísto citronu použít různé druhy ovoce a zeleniny, jako je zázvor. Dnes je možné zakoupit sirup vyrobený z jeruzalémských artyčoků s dogrózou, brusinkami, malinami, třešněmi a dalšími, lze použít i hotový výrobek bez přítomnosti přísad.

  Rozpuštěná šťáva z jeruzalémských artičoků

  Tento typ léku je výsledkem roztavení předmražené čerstvě vymačkané šťávy z bulby. Zvláštnost spočívá v tom, že během přechodu na pevnou fázi jsou všechny molekuly strukturovány, tj. Stávají se stejného typu. Takový silný biostimulátor se používá k prevenci a léčbě mnoha onemocnění.

  K tomu je nutné připravenou kapalinu zmrazit v mrazničce chladničky. Po rozmrazení by měl být převedený džus okamžitě opilý, aby nedošlo ke ztrátě získaných vlastností.

  Tento příjemný postup by měl být prováděn během dne (1-2 šálky). V tomto případě by měla být první dávka (asi 200 ml) užívána pomalu, nalačno ráno 1 hodinu před snídaní. Do konce dne se doporučuje pít zbytek objemu ve 3-4 dávkách

  Sirup z jeruzalémských artičoků: výhody a škody

  Indikace pro použití tohoto léčivého nápoje jsou takové zdravotní problémy, jako jsou:

  • kardiovaskulární onemocnění (hypertenze, ateroskleróza, ischémie atd.);
  • porušení gastrointestinálního traktu (snížení kyselosti, vředů, gastritidy, kolitidy, zácpy atd.);
  • diabetes různých typů;
  • onkologická onemocnění;
  • onemocnění genitourinárního systému;
  • dermatologické abnormality;
  • onemocnění dýchacího ústrojí, včetně nachlazení, nachlazení atd.
  • úbytek hmotnosti atd.

  Kontraindikace použití různých prostředků hliněné hrušky:

  • individuální intolerance;
  • tendence k nadýmání s nadměrným užíváním;
  • během těhotenství.

  Tyto rysy naznačují, že při použití sirupu z jeruzalémských artičoků by jeho přínosy a škody měly být určeny odborníky, odborníky na výživu, fytoterapeuty.

  Jak je užitek pro jeruzalémské artyčoky?

  Vzhledem k vyváženému chemickému složení je jeruzalémský artyčok srovnáván s léčivým zlatým kořenem (růžová rhodiola), i když vyžaduje delší použití. Jedná se o druh přirozené Viagra, která pomáhá silnějšímu sexu zlepšit potenci, aby se zabránilo rozvoji adenomu prostaty.

  Použití sirupu ze slunečního kořene u mužů snižuje riziko onemocnění genitourinárního systému (pyelonefritida, cystitida atd.). Navíc ani jeho předávkování nemá negativní důsledky.

  Výhody topinamburového sirupu pro ženy

  Sirup z jeruzalémských artičoků, jeho přínosy a škody pro ženy je vnímán z terapeutického i kosmetického hlediska. Prostředky z něj zabraňují karcinomu reprodukčního systému, rakovinovým onemocněním. Může být použit jako přírodní sladidlo, se kterým se můžete vyhnout intoxikaci těla.

  Artyčoky jeruzalémské mohou být použity pro různé kosmetické procedury (infuze pro koupání, masky, loupání atd.), Aby se zabránilo seborrhea, alopecii. Podle názoru kosmetologů má tento výrobek za následek zvlhčení pokožky podobné léčivé vodě. Přípravky z ní osvěžují, pomáhají se zbavit různých problémů, zejména v případě zánětlivé, citlivé dermis.

  Topinambur při hubnutí

  S bohatým obsahem jeruzalémských artičoků má nejnižší glykemický index (15) a obsahuje pouze 276 kcal na 100 g. Netvoří tuky a používají se k obnově energie, ke zlepšení metabolismu sacharidů. Bezpečnost zbavení se nadváhy je způsobena vyloučením toxinů z těla, prevencí cholecystitidy, snížením tvorby plynu.

  Doplněk stravy z různých částí rostliny při vstřikování do žaludku vytváří pocit sytosti, zkrocení chuti k jídlu. To je důležitý argument pro jejich použití, pokud chcete postupně zhubnout. Aby se však dosáhlo požadovaného výsledku při správné přípravě takového přírodního sladidla.

  Recept na hubnutí

  Chcete-li připravit, musíte nalít sušené listy hrušky země (500 g) s vodkou / alkoholem (1 l) a nechat po dobu 2 týdnů na tmavém místě. Při použití 3 krát denně před jídlem, 1 polévková lžíce. Já tinktura musí být nejprve rozpuštěna ve 150 ml vody.

  Je možné dětem dát sirup z jeruzalémského artyčoku?

  Je důležité mít na paměti, že přidání sirupu z jeruzalémského artyčoku do dětského menu, jeho přínosy a poškození závisí na věku dítěte a použité dávce.

  Jako první krmivo lze podávat dětem mladším 1 roku po předchozí konzultaci s dětským lékařem. Zde je vhodnější používat domácí a lékárenský nástroj. Aby se zabránilo problémům s tvorbou plynu, žaludeční křeče by měly začít s 0,5 lžičky. a postupně zvyšovat objem na 2 lžičky. Tato dávka se udržuje při přidávání sirupu do čajů, kompotů, porridge.

  Sirup jeruzalémského artyčoku během těhotenství a kojení

  Užívání čerstvého topinambur a ve formě sirupu, infuzí, čajů během těhotenství, laktace prospívá jak ženě v práci, tak i dítěti. O poškození je možné hovořit především v přítomnosti individuální imunity.

  Při přenášení dítěte pomáhá zmírnit toxikosis budoucí matky, fungování jejího gastrointestinálního traktu, nervového systému, prevenci anémie, infekce a rizika potratu.

  Přítomnost aminokyselin, vápníku, železa, bílkovin v jeruzalémském artyčoku upřednostňuje prenatální vývoj dítěte, zejména tvorbu pohybového aparátu. Odborníci doporučují míchání divoký slunečnicový sirup s jablečným džusem pro dva nápoje denně, 2 lžíce. Já

  Můžu si vzít sirup z jeruzalémského artyčoku s diabetem?

  Hruška je šampión mezi rostlinami v obsahu inulinu. Tyto sacharidy dané přírodou bez „absorpce“ střev, bez jakýchkoli překážek vnikajících do těla, nezvyšují hladiny inzulínu. Mají vlastnosti náhrady glukózy v metabolických procesech, energeticky vyživují buňky, regulují funkce pankreatu.

  Diabetiky typu I-II místo cukrového sirupu lze přidávat do obilovin, salátů, různých nápojů. Pacienti závislí na inzulínu (typ I) by jej měli dostávat pravidelně, aby dosáhli požadovaného výsledku.

  Použití v tradiční medicíně

  Vykreslování různých pozitivních účinků jeruzalémských artyčoků na tělo bylo všeobecně uznáno tradičními léčiteli.

  Existují důkazy o proveditelnosti jeho použití, a to jak v syrové, tak v zpracované formě pro různá onemocnění, a to: t

  • šťávy - čištění těla, artróza, polyartritida, osteoporóza, žaludeční vřed a jeho nízká kyselost;
  • sirupy - zmírnění stresu, bolesti hlavy, různé typy diabetu;
  • odvar - anémie, hypotenze / hypertenze;
  • infuze - nachlazení, žaludeční onemocnění;
  • tinktury, výtažky - žlučník, játra;
  • prášek - porušení střevní mikroflóry (dysbakterióza), snížená imunita;
  • pilulky - prevence nádorů;
  • Čaje - celkové uzdravení.

  Sirup z jeruzalémských artičoků pro imunitu a posílení těla

  Tyto dva vzájemně propojené koncepty znamenají schopnost člověka odolat škodlivým mikrobům všeho druhu, normálnímu fungování jeho orgánů i za nepříznivých podmínek. Bohatý obsah sirupu, jako přírodní absorbent, pomáhá čistit tělo oxidovaných produktů, toxinů, strusek, solí těžkých kovů a jedů, výfukových plynů atd.

  Vzhledem k vysoké kapacitě vitamínu C dochází k celkovému očištění, které přispívá k posilování a vytváření příznivých podmínek pro normální činnost. Vzhledem k těmto vlastnostem v těle jsou procesy inhibice a stimulace nejkomplexnějšího víceúrovňového imunitního systému vyvážené.

  Šťáva z jeruzalémské artyčoky z tuberkulózy

  V této nemoci, dobrý účinek pochází z vymačkané čerstvé kořenové zeleniny. Musí být zředěn vodou ve stejném poměru a odebrat 1 sklenici 2-3 krát denně. Taková pomocná léčba usnadňuje průběh tuberkulózy a urychluje zotavení.

  Jeruzalémský artyčok sirup pro zažívací trakt, normalizace stolice

  Důležitou roli zde hraje inulin, který má schopnost vázat a odstraňovat bakterie, které spolu s jídlem vstupují do trávicího traktu.

  Užitečné látky, které jsou uloženy v sirupu, mají širokou škálu účinků na střevní mikroflóru a její sliznici, fungování žlučníku, ledvin, dvanáctníkového vředu. To je považováno za jeden z nejúčinnějších prostředků ke zlepšení trávení, prevenci a dokonce i odstranění chronické zácpy.

  Aplikace v onkologii

  Schopnost rostliny inhibovat rozvoj maligních nádorů z ní činí účinný onkoprotektor. Toto uznání je dáno bohatým složením antioxidantů, které pomáhají chránit tělo před radionuklidy, toxiny, volnými radikály.

  Stojí za to věnovat pozornost při prevenci rakoviny u lidí, kteří jsou ohroženi v místě bydliště nebo práce. Zvláště výhodné je denní užívání prášku topinambur, 1 lžička. (na lačný žaludek). Pro ty, kteří byli diagnostikováni, po konzultaci s odborníky, může být léčba doplněna šťávou z jeruzalémských artičoků.

  Sirup z jeruzalémských artyčoků ve vaření

  Léčivé vlastnosti solárního kořene harmonicky zapadají do dietního menu s vysokou kompatibilitou s různými produkty. Čerstvé ovoce jsou považovány za nejužitečnější, ale také si zachovávají kvalitu během tepelného ošetření.

  Z nich tedy můžete vařit zdravé a chutné vařené, smažené, dušené, pečené pokrmy. Jsou také vhodné pro skladování v sušené a konzervované formě. Chuť pečených, pečených hlíz připomíná trochu slazené brambory, tuřín. Vařená kořenová zelenina doplňuje vejce dobře, konzervovaná kukuřice v zeleninových salátech.

  Sirupy mohou úspěšně nahradit cukr při pečení, čaji, kávě, kompótech, zavařeninách atd. Sušené části rostliny jsou vhodné pro přípravu léčivé kávy. Z toho se dokonce podaří řídit měsíční svit (10 kg ovoce dává až 1 kg přírodního alkoholu). Tyto možnosti jsou schopny podpořit proces prevence, léčby pomocí stravy.

  Jak si vybrat jeruzalémské artyčoky

  Nákup kořeny v obchodě, na trhu, měli byste věnovat pozornost vzhledu hlízy. Plody s nerovným a drsným povrchem v důsledku růstu na dotek by měly být husté, elastické. Jeho letargie je známkou vnitřního poškození, hnijícího.

  Čerstvost je také indikována hladkou, nezmačkanou tenkou kůží topinamburů s jednotnou barvou bez tmavých skvrn a mechanického poškození.

  Jak si vybrat kvalitní sirup?

  Při výběru lékárenského sirupu by měl být upřednostňován sirup z hlíz rostliny pěstované v ekologicky čistých oblastech. Přestože surovina nemá schopnost hromadit škodlivé látky, je důležité, aby v tomto případě nebyly použity růstové stimulátory chemických vlastností.

  Pozornost je třeba věnovat popisu složení sirupu. Vysoce kvalitní nástroj je vyroben bez jakýchkoliv příchutí, GMO, barviv, ale pouze z hlíz, vody s malým přídavkem konzervačních látek ve formě citronové šťávy, přírodního ovoce, zeleniny.

  Kde koupit topinambur sirup?

  Pokud není možné pěstovat rostlinu sami nebo si sirup připravit sami, můžete si ho koupit ve velkých lékárnách v místě bydliště nebo v internetových obchodech.

  Náklady na topinambur a hotový sirup (průměrné ceny v Moskvě)

  Cena čerstvého ovoce je až 500 rublů. na 100 g, sušené - od 200 rublů. pro 1 kg. Připravené sirupy v závislosti na konzervačních látkách stojí od 180 rublů. pro 500 ml.

  Kontraindikace, možné vedlejší účinky

  Použití čerstvého jeruzalémského artyčoku a prostředků z něj vyrobených nemá prakticky žádné kontraindikace, s výjimkou individuální intolerance. To může být vyjádřeno v možném výskytu zvýšené tvorby plynu, nadýmání. Tento jev je eliminován přidáním různých druhů koření do jídel.

  Vedlejší účinky jsou často důsledkem předávkování přípravkem z jeruzalémských artičoků. Aby se tomu zabránilo, zde je podle odborníků nutné kombinovat šťávu, sirup z jeruzalémského artyčoku a další ovoce a zeleninu.

  Jak si vzít sirup z jeruzalémských artičoků, přípustnou rychlost za den

  Existují standardní normy pro denní příjem sirupu v různých věkových skupinách, a to:

  • dospělí - 3-4 tbsp. l.;
  • děti od 6 do 12 let - 1-3 st. l.;
  • děti do 6 let - od 1 lžičky. na 1 polévková lžíce. Já

  V závislosti na účelu použití (prevence, léčba) mohou být tyto parametry upraveny specializovanými lékaři.

  Skladovací metody a tajemství prázdných míst

  Pokud kultivace jeruzalémských artyčoků nepotřebuje zvláštní péči, je její skladování komplikováno rychlým vädnutím hlíz kvůli tenké slupce. Doba použitelnosti praného, ​​loupaného ovoce je maximálně 3 dny.

  Pokud je vložíte do papírových sáčků a uložíte na tmavém, chladném místě, lhůty se prodlouží na 10 dní (v polyethylenu - do 12 hodin). Pro skladování do 3 týdnů se mohou nanést vlhký písek nebo lehké zeminy a uchovávat se v suterénu, sklep.

  Není-li možné takové podmínky poskytnout, je lepší podle potřeby odstranit plody ze země nebo je vysušit. K tomu je třeba předem vybrat zdravé hlízy, důkladně umýt pod tekoucí vodou, slupkou a kořeny. Po tom - nakrájíme na malé talíře a rozložíme v tenké vrstvě pod širým nebem pod sluncem, aby se sušila 5-6 dnů.

  Sušení v peci předchází 10 minutové blanšírování připravených hlíz v lehce osolené vodě s přídavkem jedlé sody (8 g na 1 1 l). Poté musí být stříhány a umístěny na 3 hodiny do pece (+ 60 ° C) s pravidelným mícháním.

  Sušené v jakémkoliv z těchto způsobů a umístěné ve skleněném tanku topinambur mohou být uloženy v chladničce. Prášek z jeruzalémského artyčoku je vhodný pro použití do 1 měsíce po jeho výrobě; sirup pro hermetické balení nádob - do 1 roku a po odtlakování - do 30 dnů.

  Správně zvolený a konzervovaný topinambur vám umožní používat různé recepty jeho použití v syrových, sušených, vařených, dušených formách. Tuto rostlinu můžete použít také ve formě šťávy, sirupu, odvarů atd. V tomto případě budou mít pacienti s topinamburem prospěch z minimální pravděpodobnosti škodlivých účinků.

  Video ze sirupu z jeruzalémského artyčoku, jeho přínosy a škody

  Odborný posudek o sirupu z jeruzalémských artičoků:

  Výhody sirupu z jeruzalémských artičoků a pravidla pro jeho použití:

  Sirup z jeruzalémských artyčoků: výhody a škody, zejména použití

  Artyčok jeruzalémský je chutná kořenová zelenina obsahující obrovský seznam minerálů a vitamínů. Vlasti rostlin Artyčoky Jeruzalém považovat Severní Ameriku. V USA se kořen nachází ve volné přírodě. Dokonce i indiáni rostli jeruzalémské artyčoky, nazývali rostlinu "kořenem slunce". Použili hlízy k vaření, dokud kolonizátoři nepřijeli na kontinent.

  Kořenová plodina byla přivezena do Evropy v 17. století. To přijalo jeho moderní jméno od indického kmene Chile, topinambo, ve kterém kořenová plodina byla objevena poprvé. Rostlina se začala aktivně používat v západní Evropě jako zelenina. Mezi spotřebiteli to byla velká poptávka jako zimní ošetření kvůli své zvláštní chuti, připomínající chuť ořechů.

  V Rusku se v 18. století mluvilo o topinamburu. Kořenová plodina nyní roste v soukromých prostorách v malých množstvích kvůli minimální skladovací době. Používá se pro vaření a zdravé sirupy.

  Mimochodem, pro více informací o jeruzalémském artyčoku a jeho vlastnostech si můžete přečíst v samostatném článku.

  Co je to sirup z jeruzalémských artičoků?

  Každý ví o škodlivých účincích cukru, ale ne každý je připraven přestat jíst sladkosti. K pomoci těm, kteří jsou na dietě a chrání své zdraví, přijde topinamburový sirup bez cukru. Je vyrobena z loupané sladké kořenové zeleniny obsahující užitečné látky. Sirup je vyroben bez varu, takže můžete ušetřit spoustu živin. Ve vařené formě se výrobek stává nejvhodnější alternativou místo přírodních sladidel a cukru.

  Sirup jeruzalémského artyčoku, jehož glykemický index je do 15 jednotek, nemění množství cukru v krvi, jako mnoho sladidel. Topinambur sirup je nejvhodnější pro diabetiky trpící metabolickými poruchami u lidí, kteří si nemohou dovolit jíst produkty obsahující cukr. Standardní složení sirupu, které může být provedeno nezávisle na přítomnosti nezbytných složek nebo zakoupeno v hotové formě, zahrnuje samotnou kořenovou plodinu, fruktózu nebo citronovou šťávu, takže je pro tělo naprosto bezpečné.

  Sirup z jeruzalémských artyčoků, jehož složení je stejné jako u loupaných hlíz, zahrnuje široký seznam léčivých látek:

  • Celulóza, inulin.
  • Aminokyseliny, antioxidanty.
  • Minerály a stopové prvky, mezi nimiž Mg, Fe, K, Zn, Kr.
  • Vitaminy skupiny A, C, E.
  • Organické kyseliny.

  Kvalitní výrobek obsahuje asi 40% vlákniny. Sirup má sladkou pachuť, ale má minimální glykemický index. Provádí funkce prebiotika, což zvyšuje počet mikroorganismů, které pozitivně ovlivňují fungování tlustého střeva.

  Účinek sirupu z jeruzalémského artyčoku na tělo

  Hlízy samotné, všechny produkty a sirupy vyrobené z jeruzalémského artyčoku obsahují látky, které zlepšují fungování trávicího traktu, zbavují tělo toxinů, podporují imunitu a chrání před velkým seznamem závažných onemocnění. Artyčoky jeruzalémské působí jako přírodní lék, který umožňuje překonat chronickou indispozici, slabost, migrénu.

  Sirupy z jeruzalémského artyčoku mají silný pozitivní vliv na tělo:

  • Pomáhá s revmatickými bolestmi, otoky, osteoporózou;
  • Reguluje krevní tlak a funkce trávicího systému;
  • Chrání játra a ledviny před toxiny;
  • Pomáhá v boji proti astmatu;
  • Podporuje hubnutí;
  • Odstraňuje toxiny z těla;
  • Podporuje imunitu;
  • Pozitivně ovlivňuje duševní stav, uvolňuje stres a doplňuje tělo energií.

  Sirup z jeruzalémských artičoků ocení ženy - soudě podle recenzí, přispívá k hubnutí. Díky svému jedinečnému složení poskytuje sirup detoxikaci organismu, činí pokožku svěží, dodává pocit lehkosti. Protinádorová aktivita zabraňuje karcinomu.

  Mužům se doporučuje, aby pravidelně používali topinambur, což umožní udržet normální sílu bez ohledu na věk. Přírodní léčivo obsahuje účinné látky, které minimalizují riziko prostatitidy.

  Sirup jeruzalémského artyčoku, jehož přínos a škoda je známa a oficiální medicína, doporučují lékaři dětem od velmi mladého věku s prvními doplňkovými jídly. Topinambur obsahuje vápník, proto příznivě ovlivňuje tvorbu kostí. Může být zabudován do jogurtu, zakysané smetany nebo jiných mléčných výrobků, což umožňuje optimální symbiotiku. Použití jeruzalémských artyčoků poskytne příležitost, jak zabránit charakteristickým dětským onemocněním, posílit imunitní systém. Počáteční dávka pro děti by měla být půl lžičky. V průběhu času se dávka zvýší na 1-2 čajové lžičky.

  Užívání sirupu z jeruzalémských artičoků v období nesoucím dítě pomůže vyhnout se toxikóze. Jako součást přítomnosti aminokyselin, takže sirup zajišťuje správnou intrauterinní tvorbu plodu, zabraňuje potratu. Topinambur normalizuje metabolické procesy v těle těhotných žen, umožňuje vám zbavit se pálení žáhy a zácpy.

  Aplikace pro léčbu a prevenci nemocí

  Pro efektivní aplikaci sirupu jeruzalémských artičoků při léčbě nemocí je nutné dodržovat správné dávkování. Dávka se volí v závislosti na tom, zda se sirup používá pro profylaxi nebo jako součást terapie při léčbě určitého onemocnění.

  Standardní profylaktická dávka produktu je 3-4 st.l. pro dospělé denně. Děti ve věku 6-12 let by měly užívat 1-3 lžičky. za den, děti do šesti let se doporučuje 1-2 lžíce. za den.

  Topinambur sirup je účinná prevence rakoviny. Antioxidanty a bohaté složení vitamínů neutralizují volné radikály. Aby se zabránilo nádory by pít 3-4 st.l. léky denně. V případě rakoviny se dávka zvýší na 7 tbsp. za den.

  Inulinový sirup je přítomen ve složení topinambur, což je dietní vláknina ve formě fruktooligosacharidu ve zvýšených objemech. Zvyšuje toleranci glukózy. Inulin, který má dietní vlastnosti, příznivě ovlivňuje stav každé osoby, ale je zvláště nutný pro lidi s diabetem. Sirup jeruzalémských artičoků s diabetem by měl být užíván v množství 3-5 lžiček. každý den

  Kontraindikace

  Artyčok sirup, naprosto bezpečný pro zdraví, přináší škody pouze v přítomnosti alergických reakcí na kořenovou plodinu. V jiných případech lékaři doporučují jako přísadu v potravinách a jako přírodní léčivo. Pokud často používáte topinambur v nadměrných dávkách, zvyšuje se tvorba plynu v důsledku přítomnosti vlákniny.

  Jak připravit sirup z jeruzalémského artyčoku doma

  Odráží, kde koupit sirup z jeruzalémských artičoků, stojí za to prozkoumat řadu internetových obchodů a lékáren, ve kterých je často prodáván. Ale sirup z jeruzalémského artyčoku může být vyroben doma, na základě několika různých receptů.

  1. Připravte si sirup s přidáním fruktózy, která bude vyžadovat 250 g kořenové zeleniny a 250 g fruktózy. Hlízy je nutné předmýt, kůži odloupnout. Pak se třesou na jemném struhadle v keramické, porcelánové nebo skleněné misce. Neberte nádobí z jiných materiálů, aby nedošlo ke ztrátě užitečných vlastností sirupu. Výsledná hmota je sypána ovocným cukrem a důkladně promíchána. Po dobu dvou hodin nechte trvat na tom, pak se nalije do sklenice a umístí se na dva dny do chladničky. Po dvou dnech se hmota přefiltruje a kapalina se nechá 10 minut na ohni. Výsledný sirup je uložen ve sklenici skla na chladném místě bez přístupu světla. Kalorický obsah topinamburů na 100 gramů nepřesahuje 260-270 kcal.
  2. Chcete-li sirup z topinambur doma, recept bez varu může zahrnovat citronovou šťávu. To bude trvat 1 kg zeleniny a jeden citron, aby si šťávu. Oloupaná kořenová zelenina se rozemele v mixéru nebo nastrouhává, čímž se šťáva z výsledné hmoty. Šťáva se umístí na oheň a zahřívá se na 50-60 ° C. Dále se šťáva zchladí přirozeným způsobem a postup se provádí opět 5-6 krát, dokud sirup nezhustne. Během posledního ohřevu přidejte citronovou šťávu. Výrobek je chlazen, těsně uzavřen. Sirup se uchovává pouze v chladničce.

  Sirup z topinambur vykazuje lepší účinnost ve srovnání se sirupy z cukrové třtiny, medu, agáve. Proto by měl být výrobek bez ohledu na důkaz rozhodně zkoušen, aby osobně ověřil své silné pozitivní účinky na organismus.