Image

Tiolepta: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Tiolepta je endogenní antioxidant, který váže volné radikály. Aktivní složkou je kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová).

Tioktová kyselina se tvoří v těle během oxidační dekarboxylace alfa-ketoxylotu. Jako koenzym se mitochondriální multienzymové komplexy podílejí na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin.

Pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi a zvyšuje obsah glykogenu v játrech, stejně jako překonává inzulinovou rezistenci. Biochemický účinek se blíží vitamínům skupiny B.

Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, stimuluje výměnu cholesterolu, zlepšuje funkci jater. Má hepatoprotektivní, hypolipidemický, hypocholesterolemický, hypoglykemický účinek.

Dávkové formy Tiolepta:

 1. Roztok pro infuze: světle žlutá, s nazelenalým odstínem nebo bez ní, čirá kapalina (v lahvičkách po 25 nebo 50 ml, v kartonovém svazku po 1, 3, 5 nebo 10 lahvích);
 2. Tablety, potažené filmem po 0,3 g: bikonvexní, kulaté, hnědavě žluté (v blistrech po 10 nebo 15 kusech, v kartonovém balení 1, 3, 5, 6, 9 nebo 10 balení po 10 kusech). 2, 4, 6 nebo 8 balení po 15;);
 3. Tablety, potažené filmem na 0,6 g: oválné, hnědavě žluté (v balení blistrů na 10 nebo 15 kusech, v kartonu 3 nebo 6 balení po 10 kusech. Nebo 2 nebo 4 balení po 15 kusech).

Indikace pro použití

Co pomáhá Tioleptě? Předepsat lék v následujících případech:

 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická neuropatie.

Návod k použití Dávkování Tiolepta

In / in. 600 mg (50 ml roztoku 12 mg / ml) se podává po kapkách jednou denně s těžkými formami diabetické a alkoholické polyneuropatie.

Na začátku kurzu je léčivo zavedeno do / do 2-4 týdnů. Pak je možné přejít na orální formu léku (Tiolepta 600 tablet) 1 krát denně na den.

Lék by měl být podáván pomalu, ne více než 50 mg kyseliny thioktové po dobu 1 minuty. V / v úvodu je možné použít perfuzér (doba trvání úvodu - minimálně 12 minut).

Při použití léčiva se lahvičky s infuzním roztokem umístí do přiložených závěsných světelných ochranných pouzder z černé PE.

Prášky

Podle instrukcí se tablety užívají perorálně, bez žvýkání, nalačno, asi půl hodiny před prvním jídlem, pitnou vodou (dost).

 • Denní dávka - 2 tablety Tiolepta 300 mg nebo 1 tableta Tiolepta 600 mg.
 • Maximální denní dávka je 600 mg.

Doba aplikace je stanovena lékařem individuálně.

Vedlejší účinky

Předpis přípravku Tiolepta může být doprovázen následujícími vedlejšími účinky:

 • Na straně trávicího systému: možná - dyspepsie, nevolnost, zvracení, pálení žáhy.
 • Na straně metabolismu: je možné - rozvoj hypoglykémie (díky lepšímu vychytávání glukózy).
 • Alergické reakce: v některých případech - kožní projevy (včetně urtikárie).

Obvykle je lék pacienty dobře snášen.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Tioleptu v následujících případech:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • těhotenství, období kojení (s přípravkem není dostatek zkušeností);
 • věku dětí do 18 let (účinnost a bezpečnost používání není stanovena).

Navíc pro tablety:

 • intolerance laktózy, deficitu laktázy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou bolesti hlavy, nevolnost, zvracení.

V případě akutního předávkování (při použití 6–40 g u dospělého nebo více než 50 mg / kg u dítěte) lze pozorovat závažné známky intoxikace:

 • generalizované křečové záchvaty;
 • výrazná acidobazická nerovnováha vedoucí k laktátové acidóze;
 • hypoglykemická kóma;
 • závažné poruchy krvácení, někdy fatální), je nutná okamžitá hospitalizace.

Symptomatická léčba, pokud je to nutné - antikonvulzivní léčba, opatření k udržení vitálních funkcí. Pro léčivo neexistuje žádné specifické antidotum.

Analogové Tiolepta, cena v lékárnách

V případě potřeby je možné nahradit přípravek Tiolepta analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Tiolept, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Ceny v lékárnách v Moskvě: Tiolepta tablety 300 mg 30 ks. - od 288 do 328 rublů. Tablety 600 mg 30 ks. - od 604 do 665 rublů.

Skladujte na tmavém, suchém a chladném místě. Doba použitelnosti - 3 roky. Lékárna předpis.

Na co je Tiolepta předepsán?

Tiolepta - lék, který se používá výhradně pro tento účel a pod dohledem lékaře.

Tiolepta je předepisována pro následující onemocnění: tuková játra, jaterní cirhóza, chronická hepatitida, hepatitida A, intoxikace (včetně solí těžkých kovů, bledá muchomůrka), hyperlipidemie (včetně vzniku koronární aterosklerózy - léčba a prevence ); diabetická a alkoholická polyneuropatie.

Užívání léku pomáhá snížit hladinu glukózy v krvi a zvýšit obsah glykogenu v játrech, stejně jako překonat inzulinovou rezistenci. Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, stimuluje výměnu cholesterolu, zlepšuje funkci jater. Biochemický účinek kyseliny thioktové se blíží vitamínům skupiny B.

Tiolepta je předepisována v přítomnosti takových nemocí jako:

 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie.

Tento lék se užívá na 600 mg, což je ekvivalent dvou tablet. Recepce se provádí jednou denně. Nejlepší ze všeho je ráno před jedením třiceti minut. Trvání léčby může stanovit pouze lékař.

Také stojí za zvážení, že Tiolepta má řadu kontraindikací. Je naprosto kontraindikováno užívat tento lék u těhotných žen. Vzhledem k nedostatku dostatečných zkušeností s jeho užíváním je zakázáno užívat tento přípravek během kojení, protože lék se může dostat do mléka a mít negativní vliv na dítě. Za žádných okolností byste neměli užívat lék v dětství - bezpečnost a účinnost nebyly studovány, takže je nejlepší, abyste to neriskovali. Plus, samozřejmě, nemůžete brát léky v přítomnosti přecitlivělosti na složky.

Pokud pacienti s diabetem mellitus dostávají Tiolept, je nezbytné pravidelné monitorování množství glukózy v krvi. To je velmi důležité na začátku aplikace. Některé případy vyžadují snížení dávky inzulínu nebo perorálního hypoglykemického léku, aby se zabránilo rozvoji hypoglykémie.

Pacient by si měl být také vědom skutečnosti, že v době příjmu je třeba zapomenout na všechny nápoje obsahující alkohol.

Tiolepta Recenze

Forma uvolnění: Tablety

Analogy Tiolepta

Shoduje se podle indikací

Cena od 314 rublů. Analog dražší o 47 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 760 rublů. Analog dražší o 493 rublů

Návod k použití pro Tiolepta

Forma uvolnění, složení a balení

Tablety, světle žluté barvy, kulaté, bikonvexní.

Pomocné látky: bramborový škrob, Aerosil A-300 (koloidní oxid křemičitý), primelloza (sodná sůl kroskarmelosy), stearát vápenatý, laktóza, mikrokrystalická celulóza, ricinový olej, selekout AQ-01812, hydroxypropylmethylcelulóza (hypromelóza), polyethylenglykol 400 (Makrogol 400) polyethylenglykol 6000 (makrogol 6000), oxid titaničitý, žlutý oxid železitý, žlutý chinolin.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (3) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (9) - kartonové obaly.
15 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
15 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
15 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Metabolický lék je endogenní antioxidant, který váže volné radikály.

Během oxidační dekarboxylace alfa ketoxylotu se v těle tvoří kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová). Jako koenzym se mitochondriální multienzymové komplexy podílejí na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin.

Má hepatoprotektivní, hypolipidemický, hypocholesterolemický, hypoglykemický účinek. Pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi a zvyšuje obsah glykogenu v játrech, stejně jako překonává inzulinovou rezistenci. Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, stimuluje výměnu cholesterolu, zlepšuje funkci jater. Biochemický účinek kyseliny thioktové se blíží vitamínům skupiny B.

Farmakokinetika

Po požití se rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Současný příjem potravy snižuje vstřebávání léčiva. Biologická dostupnost je 30%. Tmax - 40-60 min.

Má účinek prvního průchodu játry. Vd - asi 450 ml / kg.

K tvorbě metabolitů dochází v důsledku oxidace a konjugace postranního řetězce.

80-90% kyseliny thioktové a jejích metabolitů se vylučuje močí. T1/2 - 20-50 min. Celková plazmatická clearance je 10-15 ml / min.

Indikace

Dávkovací režim

Lék je předepsán 600 mg (2 tab.) 1 čas / den.

Tablety se užívají ráno, nalačno, přibližně 30 minut před prvním jídlem, bez žvýkání a mytí malým množstvím tekutiny. Trvání léčby určuje lékař.

Vedlejší účinky

Na straně trávicího systému: možná - dyspepsie, nevolnost, zvracení, pálení žáhy.

Na straně metabolismu: je možné - rozvoj hypoglykémie (díky lepšímu vychytávání glukózy).

Alergické reakce: v některých případech - kožní projevy (včetně urtikárie).

Obvykle je lék pacienty dobře snášen.

Kontraindikace

- období kojení (s přípravkem není dostatek zkušeností);

- věk dětí (účinnost a bezpečnost užívání nejsou stanoveny);

- přecitlivělost na léčivo.

Použití v průběhu březosti a laktace

Zvláštní pokyny

U pacientů s diabetem mellitus během léčby lékem je nezbytné stálé monitorování koncentrace glukózy v krvi (zejména v počátečním stádiu léčby). V některých případech by měla být dávka inzulínu nebo perorálního hypoglykemického léku snížena, aby se zabránilo rozvoji hypoglykémie.

Pacient by měl být informován, že při užívání přípravku Thiolepta by se měl zdržet užívání ethanolu.

Předávkování

Příznaky: bolest hlavy, nevolnost, zvracení.

Léčba: symptomatická léčba. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Lékové interakce

Při současném použití léčiva může snížit účinek cisplatiny (kyselina thioktová reaguje s iontovými kovovými komplexy). Ze stejného důvodu, když se ráno užívá Thiolepta, se doporučuje odpoledne užívat železo, hořčík a mléčné výrobky (vzhledem k jejich obsahu vápníku).

Při současném použití léčiva zvyšuje účinek inzulínu a perorálních hypoglykemických činidel.

Ethanol snižuje terapeutickou aktivitu kyseliny thioktové.

TIOLOPTA

Tablety, světle žluté barvy, kulaté, bikonvexní.

Pomocné látky: bramborový škrob, Aerosil A-300 (koloidní oxid křemičitý), primelloza (sodná sůl kroskarmelosy), stearát vápenatý, laktóza, mikrokrystalická celulóza, ricinový olej, selekout AQ-01812, hydroxypropylmethylcelulóza (hypromelóza), polyethylenglykol 400 (Makrogol 400) polyethylenglykol 6000 (makrogol 6000), oxid titaničitý, žlutý oxid železitý, žlutý chinolin.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (3) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (9) - kartonové obaly.
15 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
15 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
15 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - kartonové obaly.

Metabolický lék je endogenní antioxidant, který váže volné radikály.

Během oxidační dekarboxylace alfa ketoxylotu se v těle tvoří kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová). Jako koenzym se mitochondriální multienzymové komplexy podílejí na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin.

Má hepatoprotektivní, hypolipidemický, hypocholesterolemický, hypoglykemický účinek. Pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi a zvyšuje obsah glykogenu v játrech, stejně jako překonává inzulinovou rezistenci. Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, stimuluje výměnu cholesterolu, zlepšuje funkci jater. Biochemický účinek kyseliny thioktové se blíží vitamínům skupiny B.

Po požití se rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Současný příjem potravy snižuje vstřebávání léčiva. Biologická dostupnost je 30%. Tmax - 40-60 min.

Má účinek prvního průchodu játry. Vd - asi 450 ml / kg.

K tvorbě metabolitů dochází v důsledku oxidace a konjugace postranního řetězce.

80-90% kyseliny thioktové a jejích metabolitů se vylučuje močí. T1/2 - 20-50 min. Celková plazmatická clearance je 10-15 ml / min.

Existuje lék na neuropatii - Tiolepta

Tiolepta - lék, který reguluje metabolismus lipidů a sacharidů. Lék pomáhá zvládat nadváhu, zlepšuje stav těla jako celku, přispívá k odstranění nahromaděných toxinů.

Lék také léčí polyneuropatii různého původu, přípravek předepisuje výhradně lékař.

Tento materiál odhalí tajemství účinnosti léčivého přípravku, způsobů použití, všech vedlejších účinků, hodnocení pacientů (čtěte na konci článku).

Návod k použití

Farmakologické vlastnosti

Léčivo je endogenní antioxidant, účinné látky přispívají k vazbě volných radikálů.

Hlavní účinná látka - kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová), vstupující do lidského těla, začíná urychlovat metabolismus tuků, lipidů, čímž zlepšuje metabolismus.

Tento proces pomáhá našemu tělu konzumovat maximální množství živin z konzumovaných potravin s minimálním množstvím potravy. Díky tomuto procesu se snižuje tělesná hmotnost, odstraňují se toxiny z těla a zlepšuje se celková pohoda pacienta.

Kromě toho se snižuje hladina glukózy v krvi, zvyšuje se množství glykogenu v játrech, rezistence na inzulín. Funkce jater je zlepšena, metabolismus cholesterolu je stimulován.

Podle fyziologických účinků na člověka je Tioleptaův lék podobný vitamínům B.

Složení, uvolňovací forma

Produkovat lék ve formě pilulek, potažené světle žlutou barvou, tvar tablety je kulatý.

Každá tabletka obsahuje tyto složky:

 • kyselina thioktová - 300/600 mg
 • sodná sůl kroskarmelózy
 • ricinový olej
 • bramborový škrob
 • oxidu titaničitého
 • oxid železitý

Lék se vyrábí v buněčných baleních po 10/15 kusech, přičemž každá krabička obsahuje 1–6 konturových buněk.

Tioleptu můžete najít ve formě infuzního roztoku o objemu 25/50 ml. Hlavní účinnou látkou je také kyselina thioktová.

Další složky: makrogol, voda pro injekce, povidon, meglumin.

Hlavní účinná látka pomáhá udržet kondici nejen pro lidi s onemocněním, ale i pro sportovce, kteří chtějí zhubnout.

Pravidelné užívání léku zvyšuje vytrvalost během cvičení.

Indikace pro použití

Předepsané léky v takových případech:

 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • jaterní cirhóza, tuková dystrofie;
 • chronická hepatitida;
 • hyperlipidemii;
 • intoxikace.

Nápověda! Polyneuropatie je porušením periferních nervů, projevuje se paralýzou, letargií, poruchami citlivosti a cévními poruchami končetin. Patologický proces je chronický, vyvolaný různými druhy intoxikace, výskytem různých onemocnění.

Video: Diabetická polyneuropatie

Způsob použití, dávkování

Lék je předepsán v dávce 600 mg denně (dvě tablety), průběh léčby je indikován lékařem na základě klinického obrazu. Doporučuje se užívat pilulky na lačný žaludek, půl hodiny před prvním jídlem a vypít potřebné množství vody.

Interakce s jinými léky

Před přijetím je nutné zvážit kompatibilitu přípravku Thiolepta s jinými látkami.

 • léčivo má tendenci snižovat účinek cisplatiny v důsledku kombinování léčiva s takovou složkou. Důvod této reakce: kyselina thioktová aktivně reaguje na iontové kovové komplexy;
 • ze stejného důvodu byste neměli brát ráno, mléčné výrobky, léky obsahující hořčík, železo;
 • kombinace kyseliny thioktové s jakýmkoliv alkoholickým produktem vede ke snížení účinnosti léčiva.

Vedlejší účinky

Ve většině případů je lék dobře snášen, nezpůsobuje nežádoucí účinky.

V případě předávkování, nesprávného použití jsou tyto negativní reakce pozorovány:

 • nevolnost, zvracení, průjem / zácpa;
 • kožní vyrážka (kopřivka), silné svědění;
 • bolesti hlavy, závratě, ztráta vědomí, křeče;
 • bodové krvácení;
 • hypoglykémie.

Kontraindikace

Je zakázáno užívat lék v takových případech:

 • v přítomnosti individuální intolerance na některé složky léčiva;
 • během kojení těhotenství (účinnost, negativní účinky nebyly studovány, není možné předpovědět následky);
 • věku dětí (do 18 let). Účinnost, účinek na tělo dítěte není zcela pochopen.

Zvláštní pokyny

S přípravkem Tiolepta se nedoporučuje pít alkohol. Během recepce se ujistěte, že jste navštívili lékaře, pravidelně změřili hladinu glukózy v krvi (platí pro pacienty s diabetem).

Příjem během těhotenství

Tento lék je kontraindikován u žen, které mají dítě. Také se nedoporučuje používat během kojení.

Video: Co je glykogen?

Podmínky, podmínky skladování

Doba použitelnosti léku je dva roky od data výroby. Lék je nutné skladovat na dobře chráněném místě před sluncem, mimo dosah dětí, aniž by byl narušen teplotní režim 25 ° C.

Cenová politika

Průměrná cena v Rusku za jeden balíček Tiolepta 600 mg (60 ks. V balení) je asi 1200 rublů.

Cena se liší v závislosti na městě nákupu, lékárenském řetězci.

Cenová politika na Ukrajině je následující - pro podobný balíček léků, žádají o 980 hřiven ve městě Kyjev, stejný balíček léků v jiných městech země je 50–100 hřivny levnější.

Analogy

Pokud lék není vhodný, lékař může předepsat analogy léčiv, které mají podobné účinky na lidské tělo, mají podobné složení.

Některé analogy jsou přístupnější více pacientům:

Existují také další analogy:

Nahradit analoga základní léky by měl být pouze zkušený specialista. Nesprávně zvolený lék může vést k nepředvídaným nežádoucím reakcím, které mohou poškodit lidské zdraví.

Recenze pacientů

Tiolepta je vynikajícím nástrojem v boji proti recidivujícím bolestem na zádech, končetinám s diabetem, velmi často s takovou nemocí je těžké se dostat z postele.

Časté případy, kdy lékaři po chirurgickém zákroku předepisují tento lék k obnovení pacienta, vrátí jej do normálního života.

Lék, soudě podle četných pozitivních reakcí, pomáhá odstranit nepříjemné symptomy a zmírnit obtížný stav.

To platí zejména pro osoby s nadváhou. Bohužel všichni diabetici čelí takovému problému.

Hodně pozitivní zpětné vazby od pacientů s cirhózou jater, lidí trpících chronickým alkoholismem, jako doplněk hlavní terapie.

Tito pacienti zaznamenávají výrazné zlepšení stavu, zbavení se závislosti, odstranění nahromaděných toxinů. Obecně platí, že o lécích lze nalézt pouze pozitivní zpětnou vazbu, neexistují žádné ostře negativní zpětné vazby.

Pojďme to shrnout

Hlavní body, které je třeba si pamatovat o přípravku Tiolept:

 • lék pomáhá urychlit metabolismus lipidů, sacharidů, pomáhá dosáhnout maximálního množství živin z potravy v důsledku zvýšeného metabolismu;
 • léky pomáhají vyrovnat se s alkoholem, diabetickou polyneuropatií;
 • Nedoporučuje se užívat lék během těhotenství, dětí, s individuální intolerancí na složky přípravku;
 • užívání drog spolu s alkoholem a některými dalšími drogami je zakázáno;
 • Před zahájením recepce se poraďte se svým lékařem. Kromě toho se léčivý přípravek prodává pouze v případě, že je vydáván na lékařský předpis;
 • Většina recenzí o léku má pozitivní barvu, nástroj byl testován mnoha pacienty.

Vzhledem k výše uvedenému materiálu lze konstatovat, že léčivý přípravek Tiolepta je účinný lék, působí rychle, dobře zvládá úkol, splňuje všechny uvedené požadavky.

Tiolepta

Tiolepta: návod k použití a recenze

Latinský název: Thiolepta

Kód ATX: A16AX01

Účinná látka: kyselina thioktová (acidum thiocticum)

Výrobce: Company DECO, LLC (Rusko), FIRM FERMENT, LLC (Rusko)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/24/2018

Ceny v lékárnách: od 285 rublů.

Tiolepta je metabolický lék.

Forma uvolnění a složení

Formuláře dávkování Tiolepty:

 • infuzní roztok: světle žlutá, s nazelenalým odstínem nebo bez něj, čirá kapalina (ve 25 nebo 50 ml injekčních lahvičkách, v krabičce obsahující 1, 3, 5 nebo 10 injekčních lahviček);
 • 0,3 g potahované tablety: bikonvexní, kulaté, hnědavě žluté (v blistrech po 10 nebo 15 kusech, v krabičce po 1, 3, 5, 6, 9 nebo 10 balení po 10 kusech, nebo 2, 4, 6 nebo 8 balení po 15;);
 • 0,6 g potahované tablety: oválné, hnědavě žluté (v blistru po 10 nebo 15 ks, v kartonové krabičce 3 nebo 6 balení po 10 ks nebo 2 nebo 4 balení po 15 ks).

Složení 1 ml roztoku Tiolepta:

 • účinná látka: kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová) - 0,012 g;
 • pomocné složky: voda pro injekce, povidon (kolidon 17 PF nebo plazdon C-15), makrogol (polyethylenglykol 400), meglumin (PM-methyl-O-glutamin).

Složení 1 tableta Tiolepta:

 • aktivní složka: kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová) - 0,3 nebo 0,6 g;
 • pomocné složky: bramborový škrob - 0,013 7 nebo 0,027 4 g; koloidní oxid křemičitý (Aerosil) - 0,013 8 nebo 0,027 6 g; sodná sůl kroskarmelózy - 0,024 8 nebo 0,049 6 g; monohydrát laktózy - 0,116 nebo 0,232 g; stearát vápenatý - 0,015 5 nebo 0,031 g; Povidon K-30 - 0,032 6 nebo 0,065 2 g; mikrokrystalická celulóza - 0,083 6 nebo 0,167 2 g;
 • plášť: opadry žlutý - 0,02 nebo 0,04 g, včetně hypromelózy (hydroxypropylmethylcelulóza) - 0,000 68 nebo 0,001 36 g; hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) - 0,007 nebo 0,013 6 g; oxid titaničitý - 0,005 37 nebo 0,010 74 g; oxid železitý žlutý 0,000 826 nebo 0,001 652 g, barvivo při západu slunce žlutá - 0,000 004 nebo 0,000 008 g

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Účinná látka thioleptu, kyselina thioktová (kyselina alfa-lipoová), je endogenní antioxidant, který váže volné radikály, které se tvoří v těle oxidační dekarboxylací alfa-ketokyselin. Podílí se na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin jako koenzym mitochondriálních multienzymových komplexů. Jeho biochemický účinek je blízký charakteru vitamínů B.

Tiolektické působení kyseliny thioktové:

 • hypoglykemické, hypocholesterolemické, hypolipidemické, hepatoprotektivní účinky;
 • snížení hladiny glukózy v krvi a zvýšení obsahu glykogenu v játrech, stejně jako snížení inzulinové rezistence;
 • regulace metabolismu sacharidů a lipidů;
 • stimulace metabolismu cholesterolu;
 • zlepšení funkce jater, trofických neuronů.

Použití megluminové soli kyseliny thioktové, která má neutrální reakci, snižuje závažnost vedlejších účinků.

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti kyseliny thioktové: t

 • sání: doba dosažení maximální koncentrace - 10–11 min; AUC (plocha pod křivkou závislosti koncentrace na čase) je přibližně 5 μg / h na ml; biologická dostupnost je 30%; látka má za následek první průchod játry;
 • metabolismus: dochází prostřednictvím jater prostřednictvím oxidace a konjugace postranního řetězce;
 • distribuce: distribuční objem je přibližně 450 ml na 1 kg; celková plazmatická clearance - 10-15 ml za 1 min;
 • eliminace: kyselina thioktová a její metabolity jsou ledvinami eliminovány 80–90%; poločas eliminace se pohybuje od 20 do 50 min.

Indikace pro použití

 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická neuropatie.

Kontraindikace

 • glukózo-galaktózová malabsorpce, laktázová deficience, intolerance laktózy (pro tablety);
 • věk do 18 let;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • individuální intoleranci ke složkám obsaženým v Tiolept.

Návod k použití tiolepty: metoda a dávkování

Infuzní roztok

Roztok Thiolepta se podává intravenózně (iv), pomalu, ne více než 0,05 g po dobu 1 minuty. Použití perfuzoru je povoleno a doba podávání by měla být nejméně 12 minut.

Při použití léčiva se lahvičky obsahující roztok umístí do přiložených černých závěsných polyethylenových světelných krytů.

V případech těžkých forem alkoholické a diabetické polyneuropatie se 0,6 g roztoku podává intravenózně v kapce jednou denně. Na začátku léčby se přípravek Tioleptu podává intravenózně po dobu 14–28 dní, poté může být pacient převeden do perorální formy léčiva v dávce 0,3–0,6 g denně.

Prášky

Podle instrukcí je Tiolept ve formě tablet podáván perorálně, bez žvýkání, na prázdný žaludek, asi půl hodiny před prvním jídlem, se sklenicí vody (dost).

Denní dávka - 2 tablety po 300 mg nebo 1 tableta Tiolepta 600 mg. Maximální denní dávka je 0,6 g.

Délka léčby je stanovena lékařem individuálně.

Vedlejší účinky

Infuzní roztok

 • po IV injekci: tromboflebitida, hemoragická vyrážka (purpura), trombocytopenie, bodové krvácení v kůži nebo sliznicích, diplopie, křeče;
 • s rychlým zavedením: potíže s dýcháním, zvýšený intrakraniální tlak (výskyt pocitu těžkosti v hlavě);
 • alergické reakce: systémové alergické reakce (až do vzniku anafylaktického šoku), kopřivka;
 • hypoglykémie (v důsledku zlepšeného příjmu glukózy).

Prášky

Možné vedlejší reakce (> 10% - velmi často;> 1% a 0,1% a 0,01% a

Tiolepta: ceny v internetových lékárnách

Karta Tiolepta. p.po. 300 mg n30

Tiolepta tablety 300 mg 30 ks.

Tiolepta tablety 600 mg 30 ks.

Karta Tiolepta. p.po. 600 mg n30

Tiolepta 600 mg 30 tabl

Karta Tiolepta. p.po. 600 mg n60

TIOLOPTA 600mg N60 tab. potažené filmem

Tiolepta 600 mg 60 tabl

Tiolepta tablety 600 mg 60 ks.

Vzdělání: První Moskevská státní lékařská univerzita pojmenovaná po I.M. Šechenov, specialita "Všeobecné lékařství".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

I když mužské srdce neporazí, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. Již v 19. století bylo povinností obyčejného holiče vytáhnout bolavé zuby.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovná s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku.

Během operace tráví náš mozek množství energie rovnající se 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

Mnoho léků původně prodávaných jako drogy. Heroin, například, byl původně prodáván jako lék na dítě kašel. Lékaři doporučili kokain jako anestézii a jako prostředek ke zvýšení odolnosti.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud nechcete být lepší, je lepší jíst více než dva plátky denně.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko zranění zad o 25% a riziko infarktu - o 33%. Buďte opatrní.

Pojem „nemoci z povolání“ spojuje nemoci, které člověk pravděpodobně dostane do práce. A pokud se škodlivými průmysly a službami.

Lék Tiolepta 600: návod k použití

Tiolepta 600 je antioxidační činidlo používané při léčbě onemocnění spojených s oběhovými poruchami. Má nějaké kontraindikace, takže před použitím léků, měli byste se poradit se svým lékařem.

Mezinárodní nechráněný název

Mezinárodní nevlastní název léku je thioktová kyselina.

Tiolepta 600 je antioxidační činidlo používané při léčbě onemocnění spojených s oběhovými poruchami.

Formy uvolnění a složení

Lék vstupuje do lékárny formou:

 1. Tablety potažené enterickým filmem. Mají žlutou barvu a zaoblený tvar, balené v konturových buňkách po 10 kusech. Balení kartonu obsahuje 6 blistrů a návod k použití. Každá tobolka obsahuje 600 mg kyseliny thioktové (alfa-lipoová), stearátu hořečnatého, kukuřičného škrobu, dehydratovaného oxidu křemičitého a povidonu.
 2. Infuzní roztok. Je to čistá, nazelenalá kapalina bez zápachu. 1 ml léčiva obsahuje 12 mg kyseliny alfa-lipoové, makrogolu, megluminu, vody pro injekce.

Tiolepta jako infuze je čistá, nazelenalá tekutina bez zápachu.

Farmakologický účinek

Kyselina thioktová má následující vlastnosti:

 1. Reaguje s volnými radikály vznikajícími v těle během reakcí oxylitelinu.
 2. Podílí se na procesu dekarboxylace alfa-keto kyselin a kyseliny pyrohroznové. Biochemické vlastnosti látky lze srovnávat s účinkem vitamínů B.
 3. Normalizuje sílu nervových buněk.
 4. Chrání jaterní buňky před destrukcí. Pomáhá snižovat počet lipoproteinů s nízkou hustotou v krvi, normalizuje hladinu celkového cholesterolu.
 5. Pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi její přeměnou na glykogen v játrech. Zvyšuje citlivost organismu na inzulín.
 6. Podílí se na metabolismu tuků a sacharidů, stimuluje rozklad cholesterolu, normalizuje funkci jater.

Kyselina thioktová se podílí na metabolismu tuků a sacharidů, stimuluje rozklad cholesterolu, normalizuje funkci jater.

Farmakokinetika

Při perorálním podání je tělo rychle vstřebáváno. Absorpce může být zpomalena, pokud je užívání léku kombinováno s příjmem potravy. Maximální koncentrace účinné látky v krvi je dosažena za hodinu. V játrech se kyselina alfa-lipoová oxiduje a konjuguje. Výměnné produkty se vylučují močí. Poločas rozpadu trvá 30-50 minut.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro:

 • diabetická neuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie.

Při perorálním použití se léčivo rychle vstřebává do těla.

Kontraindikace

Vitamin-minerální komplexy na bázi kyseliny thioktové nejsou předepsány pro individuální intoleranci aktivních a pomocných složek.

S péčí

Předepsané tablety s opatrností pro:

 • deficience laktázy;
 • nesnášenlivost laktózy;
 • dehydratovaný diabetes;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce.

Tablety se užívají perorálně asi za půl hodiny během ranního jídla.

Jak se přípravek Tioleptu 600 užívá

Tablety se užívají perorálně asi za půl hodiny během ranního jídla. Tobolka se polkne celá, zapije se malým množstvím převařené vody. Doporučená denní dávka je 600 mg. Trvání terapie je určeno stupněm závažnosti patologických změn.

Roztok se podává v množství 50 ml. Infuze se provádějí 1 krát denně. Tato forma léku se používá u těžkých forem alkoholické a diabetické neuropatie. Kapalina se vstřikuje pomalu, do těla za minutu se nesmí podat více než 50 mg účinné látky. Kapátka se umístí do 14-28 dnů, po které se převede do tabletové formy Tiolepty.

S diabetem

S tímto onemocněním se orálně požívá 600 mg kyseliny thioktové denně. Léčba je kombinována s kontinuálním monitorováním hladin glukózy v krvi.

V případě diabetes mellitus se perorálně podává 600 mg kyseliny thioktové denně.

Vedlejší účinky Thioleps 600

Ve většině případů je tělo Tiolepta dobře snášeno. Ve vzácných případech dochází k výskytu nežádoucích účinků ve formě alergických reakcí, poruch metabolismu a střevních poruch.

Gastrointestinální trakt

Mezi známky poškození trávicího systému patří:

 • bolest v žaludku a pupku;
 • nevolnost a zvracení;
 • pálení žáhy a říhání;
 • nestabilní židle.

Známky poškození trávicího systému zahrnují nevolnost a zvracení.

Metabolismus

Možná prudký pokles hladin glukózy v krvi. V tomto případě si pacient stěžuje na závratě, pocení, bolesti hlavy, dvojité vidění a celkovou slabost.

Alergie

Alergické příznaky, ke kterým dochází při užívání přípravku Tiolepty, zahrnují:

 • urtikárie vyrážkového typu;
 • pruritus;
 • angioedém;
 • anafylaktický šok.

Alergické příznaky, které se vyskytnou při užívání přípravku Tiolepty, zahrnují vyrážky podobné kopřivce a svědění.

Vliv na schopnost obsluhovat mechanismy

Lék nezpůsobuje vedlejší účinky, které mohou ovlivnit schopnost řídit složité mechanismy.

Zvláštní pokyny

Použití ve stáří

Užívání léku u pacientů starších 60 let nevyžaduje úpravu dávkování.

Užívání léku u pacientů starších 60 let nevyžaduje úpravu dávkování.

Jmenování dětí

Nejsou k dispozici údaje o bezpečnosti kyseliny thioktové pro tělo dítěte, takže přípravek Tioleptu není předáván pacientům mladším 18 let.

Použití v průběhu březosti a laktace

Účinek účinné látky na organismus plodu nebyl studován, proto není léčivo předepsáno těhotným ženám. Kontraindikace zahrnují laktaci.

Účinek účinné látky na organismus plodu nebyl studován, proto není léčivo předepsáno těhotným ženám.

Předávkování Thiolept 600

Akutní předávkování přispívá k narušení acidobazické rovnováhy, rozvoji konvulzivního syndromu a hypoglykemické kóma. Méně časté jsou masivní krvácení, které je smrtelné. Při užívání vysokých dávek je nutná nouzová hospitalizace. V nemocnici se provádí antikonvulzivní léčba a detoxikace organismu. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Interakce s jinými léky

Při užívání léku v kombinaci s cisplatinou dochází ke snížení jeho účinnosti. Kyselina thioktová reaguje s kovy, proto ji nelze užívat společně s přípravky obsahujícími vápník, hořčík a železo. Interval mezi použitím tablet by měl být nejméně 2 hodiny. Tiolepta zvyšuje účinek inzulínu a látek snižujících glukózu. Kyselina alfa-lipoová zvyšuje účinnost glukokortikosteroidů. Ethanol a jeho deriváty inhibují působení Tiolepty. Lék je nekompatibilní s roztokem dextrózy a ringeru.

Kompatibilita s alkoholem

Lékaři nedoporučují pití alkoholu během léčby.

Analogy

Ostatní drogy mají podobný účinek:

 • Thiolipon;
 • Berlition;
 • Kyselina lipoová Marbiopharm;
 • Espa-Lipon;
 • Thioctacid 600.

Tiolepta

Indikace pro použití

Tiolepta tablety 12 mg a 25 mg: tuková játra, jaterní cirhóza, chronická hepatitida, hepatitida A, intoxikace (včetně solí těžkých kovů, bledá muchomůrka), hyperlipidemie (včetně léčby koronární aterosklerózy - léčba a prevenci).

Tablety 200 mg, 300 mg, 600 mg: diabetická a alkoholická polyneuropatie.

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Forma dávkování

potahované tablety, kapsle

Často se ptáme: „Můžu otevřít kapsli s lékem?“. Důvody mohou být různé - neochota nebo neschopnost polykat kapsli, potřeba snížit dávkování, smíchat s dětskou výživou pro dítě atd. Přečtěte si dále.

Kontraindikace

Hypersenzitivita na Tiolepta, období laktace, děti do 6 let (do 18 let v léčbě diabetické a alkoholické neuropatie).

Jak aplikovat: dávkování a léčba

Léčba onemocnění jater a intoxikace Tiolepta (tablety 12 mg a 25 mg): ústy, dospělí - 50 mg 3-4krát denně.

Děti starší 6 let - 12-24 mg 2-3 krát denně. Průběh léčby je 20-30 dnů. Pokud je to nutné, je možné kurz opakovat po 1 měsíci.

Léčba diabetické a alkoholické neuropatie Tieolepta (tablety 200 mg, 300 mg a 600 mg Tiolepty): ústy, nalačno, 30 minut před jídlem (snídaně), bez žvýkání, pitná voda, 400-600 mg 1krát denně. Léčba začíná parenterálním podáváním.

Farmakologický účinek

Koenzym mitochondriálních multienzymových komplexů podílejících se na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin hraje důležitou roli v energetické bilanci organismu. Vzhledem k povaze biochemického působení je kyselina thioktová (alfa-lipoová) podobná vitamínům skupiny B. Jedná se o endogenní antioxidant. Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, má lipotropní účinek, ovlivňuje metabolismus cholesterolu, zlepšuje funkci jater a má detoxikační účinek v případě otravy solí těžkých kovů a jiných intoxikací. Účinek na metabolismus sacharidů se projevuje snížením koncentrace glukózy v krvi a zvýšením glykogenu v játrech a překonáním inzulínové rezistence. Zlepšuje trofismus neuronů.

Vedlejší účinky

Dyspepsie (včetně nevolnosti, pálení žáhy, zvracení, průjmu, bolesti břicha), alergických reakcí (včetně urtikárie, kožní vyrážky, svědění a systémových alergických reakcí až do anafylaktického šoku), hypoglykémie.

Zvláštní pokyny

V průběhu léčby vyžaduje Tiolepta pravidelné monitorování koncentrace glukózy (zejména na začátku léčby) u pacientů s diabetes mellitus; používání ethanolu.

Interakce

Použití přípravku Tiolepty zvyšuje protizánětlivý účinek SCS.

Zvyšuje účinek inzulínu a perorálních hypoglykemických léků (korekce jejich dávky je nezbytná, aby se zabránilo hypoglykémii).

Váže kovy, proto by neměl být podáván současně s přípravky obsahujícími ionty kovů (přípravky Fe, Mg2 +, Ca2 +). Interval mezi dávkami by měl být nejméně 2 hodiny.

Ethanol a jeho metabolity oslabují působení Tiolepty.

Otázky, odpovědi, recenze na lék Tiolepta


Poskytnuté informace jsou určeny pro zdravotnické a farmaceutické pracovníky. Nejpřesnější informace o přípravku jsou uvedeny v pokynech přiložených k obalu výrobcem. Žádné informace zveřejněné na této nebo jiné stránce našich stránek nemohou sloužit jako náhrada za osobní odvolání odborníka.

Tiolepta tablety: návod k použití

Tiolepta, mezinárodní název kyseliny thioktové, je metabolický lék. Produkoval CJSC Canonfarm Production. Externě se jedná o kulaté bikonvexní tablety s dávkou 300 mg s nažloutlým obalem.

V 1 tabletě: kyselina thioktová 300 mg (nebo 600 mg), pomocnými složkami jsou bramborový škrob, Aerosil A-300, primelloza, stearát vápenatý, laktóza, mikrokrystaly celulózy, ricinový olej, hypromelóza, polyethylenglykol 400 a 6000, oxid titaničitý, žlutý oxid železo, chinolinová žlutá.

V množství 10 nebo 15 tablet v plastovém obalu s kontury buněk. 1, 3, 6, 9 balení po 10 tablet po 2, 4 nebo 6 balení po 15 tabletách s instrukcemi složenými v kartonové krabici.

Farmakologicky thioktová kyselina (kyselina alfa-lipoová) je endogenní antioxidační činidlo schopné vázat volné radikály. Kyselina thioktová může být syntetizována v těle během oxidační dekarboxylace alfa-ketoxylotu. Jako koenzymový multienzymový komplex mitochondrií se podílí na procesu oxidační dekarboxylace PVC a alfa-ketokyselin.

S jeho pomocí se může objevit snížení množství glukózy v krvi a zvýšení množství glykogenu v játrech, stejně jako kyselina thioktová pomáhá překonat inzulinovou rezistenci. Povaha chemického působení je podobná vitamínům B. Vzhledem ke svým vlastnostem se kyselina thioktová podílí na regulaci metabolismu sacharidů a lipidů. Je schopen stimulovat metabolismus cholesterolu a pozitivně ovlivňovat funkci jater, přičemž působí na hepatoprotektivní, hypocholesterolemický, hypolipidemický a hypoglykemický účinek.

Farmakokinetika Tiolepta se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, je třeba poznamenat, že příjem kloubů s jídlem snižuje absorpci. Doba maximální koncentrace léčiva od 40 do 60 minut. Biologická dostupnost léčiva je 30%.

Kyselina thioktová má účinek "prvního průchodu" játry. Metabolity vznikají v důsledku oxidace a konjugace postranního řetězce. Distribuční objem je asi 450 ml / kg. Kyselina thioktová, stejně jako její metabolity, se vylučuje převážně ledvinami (80-90%). T ½ od 20-50 minut, celková plazmatická clearance v množství 1015 ml / min.

Indikace

Tiolepta se používá v případě diabetické i alkoholické polyneuropatie.

Kontraindikace

Tiolepta je kontraindikována u pacientů se zvýšenou citlivostí nebo alergickou reakcí. Tiolepta má kontraindikace v průběhu těhotenství a kojení z důvodu nedostatku zkušeností s aplikací.

Neaplikujte přípravek Tiolepta na léčbu dětí, protože neexistují žádné závěry o bezpečném použití.

Způsob použití

Tiolepta je předepsána vždy 600 mg (2 tablety po 300 mg nebo 1 tableta po 600 mg) jednou denně. Tablety by se měly vypít na lačný žaludek, 30 minut před snídaní, tableta se polkne celá, zapije se vodou. Délka léčby by měla být stanovena lékařem.

Vedlejší účinky

Obecně použití přípravku Thiolepta nezpůsobuje nežádoucí účinky. Někdy se však může objevit pálení žáhy, nevolnost, dyspeptická reakce a zvracení. U některých pacientů se mohou vyskytnout kožní reakce typu urtikárie. Když se aplikuje Tiolepta, glukóza se začne lépe vstřebávat a v této souvislosti se může vyvinout hypoglykémie.

Předávkování

Příznaky předávkování se projevují pocitem nevolnosti, bolesti hlavy a zvracení. Když se objeví příznaky, je nutná určitá léčba. Specifické antidotum chybí.

Zvláštní pokyny

Kyselina thioktová může reagovat s iontovými komplexy kovů (například cisplatinou). Na základě těchto údajů může přípravek Tiolepta snížit účinek cisplatiny při současné léčbě tímto léčivem. Tiolepta se doporučuje užívat ráno, na tomto základě se doporučuje užívat železo, hořčík a mléčné výrobky (vzhledem k obsahu vápníku) odpoledne nebo večer.

Tiolepta se současným použitím může zvýšit účinek inzulínu, stejně jako hypoglykemických léků pro perorální podání.

Užívání alkoholu může snížit terapeutický účinek kyseliny thioktové. Pacientům po dobu léčby přípravkem Tiolepta se doporučuje, aby nepili alkohol. U pacientů s diabetem je nutné sledovat hladinu glukózy v krvi, zejména na začátku léčby. Aby se zabránilo rozvoji hypoglykémie, doporučuje se snížit dávky inzulínu, hypoglykemického činidla pro perorální podání.

Podmínky skladování

Tiolepta je skladována na suchém, tmavém místě, skladovací teplota není vyšší než 25 ° C. Přístup by měl být omezen na děti. Doba použitelnosti je dva roky.

Analogy

Jedná se o analogii léků Berlition, Thioctacid. Také k podobným lékům patří Thiogamma, Octolipen a další léčiva, která v jejich složení obsahují kyselinu thioktovou.

Tiolepta předpis. Průměrné ceny jsou:

 • Balení 30 tablet dávka 300 mg tablety 280-325 rublů.
 • Balení 30 tablet dávka 600 mg tablety 580-660 rublů.
 • Balení 60 tablet dávka 600 mg tablety 980-1130 rublů.

Samoléčba nese nebezpečí, které může lékař varovat. Před použitím Tiolepty se poraďte s odborníkem!