Image

Testovací proužky Multikear-In (Mistsare In) cholesterol 10 kusů

V balení 10 testovacích proužků.

Jaké jsou výhody testovacích proužků Multicare-In?

Objednávka je doručena den nebo následující den. V den doručení vám kurýr zavolá a dohodne se na termínu dodání!

Všechny nákupy provedené v našem internetovém obchodě zasíláme do Ruska. Pro urychlení dodávek jsou objednávky odesílány pouze předem. Na dobírku se neprovádí. Můžete využít služeb kurýrní služby nebo vyzvednout svou objednávku sami v místě vydání v ruských městech.

Testovací proužky Multikare Cholesterol (MultiCare-in Cholesterol) N10

Dodací cena: 1150 rublů.

Zvláštní cena v kanceláři: 1121 rublů.

Cholesterol (cholesterol) je látka podobná tukům, která se tvoří v játrech a do těla vstupuje s určitými potravinami. Pro normální fungování buněčných membrán je nezbytné dostatečné množství cholesterolu. Cholesterol je nezbytně nutný pro buněčné dělení jako stavební materiál, podílí se na syntéze vitamínu D, je součástí pohlavních hormonů a podílí se také na metabolických procesech mezi buňkami nervového systému.

Vysoká hladina cholesterolu v krvi, stejně jako hypertenze a kouření, se však často stávají hlavní příčinou aterosklerózy - zahušťování a zpevňování cév. Ateroskleróza, stejně jako onemocnění s ní spojená - ischemická choroba srdeční (ischemická choroba srdeční), tromboembolie - je již mnoho let na vrcholu seznamu příčin úmrtí v Rusku.

Přístroj MultiCare-in, který lze použít i doma, vám pomůže chránit se. Expresní analyzátor pracuje na speciálně navržených testovacích proužcích MultiCare-in Cholesterol (Cholesterol), určených k měření hladiny cholesterolu v krvi.

Kompletní sada: 10 testovacích proužků v plastové trubičce a kódový čip.

 • použitý vzorek: celá kapilární krev
 • rozsah měření: 3,3-10,3 mmol / l (130-400 mg / dL)
 • průměrná doba analýzy: cca 30 sec.
 • hodnoty indikátory cholesterol:
  • normální hodnota nižší než 5,1 mmol / l (200 mg / dL)
  • z 5,1 mmol / l (200 mg / dl) na 6,1 mmol / l (239 mg / dl) - vysoký rizikový faktor
  • vyšší nebo rovno 6,1 mmol / l (240 mg / dl) - vysoký cholesterol
 • tabulka měření:
  • pod 3,3 mmol / l (130 mg / dL) - LO *
  • cholesterol mezi 3,3 mmol / l (130 mg / dl) a 10,2 mmol / l (400 mg / dl) - numerický výsledek
  • cholesterol vyšší než 10,2 mmol / l (400 mg / dL) - HI **

* opakujte test
** Tento výsledek ukazuje, že hladina cholesterolu ve vzorku je velmi vysoká.


Měření hladiny cholesterolu v krvi pomocí testovacích proužků MultiCare-in Cholesterol:

 • otevřete balení testovacími proužky, vyjměte kódový čip zeleně a vložte jej do speciálního otvoru na boku analyzátoru MultiCair-in express.
 • Vyjměte testovací proužek z lahvičky a vložte jej do objímky testovacích proužků pomocí šipek ve směru přístroje, poté uslyšíte pípnutí
 • po zobrazení symbolu CH na displeji analyzátoru zkontrolujte, zda je v souladu se symbolem a kódem vytištěným na štítku láhve testovacích proužků.
 • po umytí rukou teplou vodou, proveďte masáž prstem, aby došlo k propíchnutí, které zvýší průtok krve, uvolní se a sklopí ruku dolů po těle po dobu 1 minuty.
 • propíchnutí špičky prstu propichovacím zařízením sterilní lancetou, otřete první kapku krve a jemně stisknete špičku prstu, dostanete druhou kapku krve
 • dotkněte se bílého šálku části testovacího proužku vyčnívajícího z přístroje kapkou krve
 • testovací proužek automaticky absorbuje správné množství krve, pohyblivé segmenty se objeví na displeji přístroje a přístroj pípne
 • výsledek se zobrazí během několika sekund
 • Použijte resetovací tlačítko na zadní straně přístroje pro vyjmutí použitého testovacího proužku
 • po každém měření zkontrolujte rozložení barev v kulatém otvoru pod oblastí reagencií, naproti kružnici, kde byl aplikován vzorek krve, barva by měla být stejnoměrná (pokud barva není stejnoměrná, test opakujte)


Podmínky pro skladování a použití zkušebních proužků: t

 • skladujte testovací proužky na suchém místě v originální lahvičce při teplotě od 5 do 30 ° C
 • Chraňte obal před přímým slunečním zářením
 • Po vyjmutí testovacího proužku lahvičku těsně uzavřete uzávěrem
 • nedotýkejte se testovacích proužků špinavýma rukama (znečištění může výrazně ovlivnit výsledky testu)
 • testovací proužky mohou být skladovány po dobu 3 měsíců po prvním otevření lahve
 • Datum expirace je uvedeno na obalu testovacích proužků.
 • nepoužívejte testovací proužky s uplynutou platností (to může vést k nesprávným výsledkům)
 • nemrznou!

Nedávné onemocnění, těhotenství a užívání hormonální antikoncepce ovlivňují hladinu celkového cholesterolu v krvi. Výsledky měření získané za těchto podmínek by měly být oznámeny ošetřujícímu lékaři před použitím jakýchkoli dietních nebo terapeutických opatření.

Testovací proužky pro cholesterol multicare in

Test tolerance glukózy, křivky cukru: analýza a rychlost, jak projít, výsledky

Po mnoho let, neúspěšně zápasí s cholesterolem?

Vedoucí ústavu: „Budete překvapeni, jak snadné je snižovat hladinu cholesterolu tím, že ho budete užívat každý den.

Mezi laboratorními studiemi určenými k identifikaci porušení metabolismu uhlohydrátů bylo získáno velmi důležité místo glukózovým tolerančním testem, glukózovou tolerancí (glukózovou zátěží) testem - GTT, nebo, jak se často nazývá „cukerná křivka“.

Základem této studie je insulární odpověď na příjem glukózy. Bezpochyby potřebujeme uhlohydráty, aby však mohli plnit svou funkci, dávat sílu a energii, je nutný inzulín, který reguluje jejich úroveň, omezuje obsah cukru, pokud člověk spadá do kategorie sladkých zubů.

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Jednoduchý a spolehlivý test

V jiných, poměrně často případech (nedostatečnost ostrovního aparátu, zvýšená aktivita kontra inzulínových hormonů atd.) Může hladina glukózy v krvi významně vzrůst a vést ke stavu zvanému hyperhycemie. Míra a dynamika vývoje hyperglykemických stavů může být ovlivněna mnoha činiteli, nicméně skutečnost, že nedostatek inzulínu je hlavní příčinou nepřijatelného zvýšení hladiny cukru v krvi, již není pochybnost - to je důvod, proč test glukózové tolerance, „cukerná křivka“, HGT nebo test tolerance glukózy Je široce používán v laboratorní diagnostice diabetu. Přestože je GTT používán a pomáhá při diagnostice dalších nemocí.

Nejvhodnější a nejběžnější vzorek glukózové tolerance je považován za jednorázovou dávku sacharidů odebraných orálně. Výpočet je následující:

 • 75 g glukózy, zředěné sklenicí teplé vody, se podává osobě, která není zatížena kilemi;
 • Lidé, kteří mají velkou tělesnou hmotnost, a ženy, které jsou ve stavu těhotenství, zvyšují dávku na 100 g (ale ne více!);
 • Děti se nepokoušejí přetížit, takže počet je počítán přesně podle jejich hmotnosti (1,75 g / kg).

2 hodiny po opití glukózy je kontrolována hladina cukru, přičemž výsledek analýzy získané před zátěží (na prázdný žaludek) je výchozím parametrem. Norma hladiny cukru v krvi po požití takového sladkého „sirupu“ by neměla překročit hodnotu 6,7 mmol / l, i když v některých zdrojích může být uvedeno nižší číslo, například 6,1 mmol / l, proto by se při rozluštění analýz mělo zaměřit na konkrétní laboratoř provádějící zkoušky.

Pokud se během 2-2,5 hodin zvýší obsah cukru na 7,8 mol / l, pak tato hodnota již dává důvod pro registraci porušení tolerance glukózy. Indikátory nad 11,0 mmol / l - zklame: glukóza do své normy není zvláště ve spěchu, nadále zůstává na vysokých hodnotách, což znamená, že přemýšlíte o špatné diagnóze (DM), která poskytuje pacientovi NE sladký život - s glukosimetrem, dietou, pilulkami a pravidelnými navštívit endokrinologa.

A zde je, jak změna v datech diagnostických kritérií vypadá v tabulce v závislosti na stavu metabolismu sacharidů u určitých skupin lidí:

Krevní glukóza (z prstu) na prázdný žaludek, mmol / l

Cukr v kapilární krvi 2 hodiny po užití glukózy, mmol / l

Mezitím, pomocí jediného stanovení výsledků v porušení metabolismu sacharidů, můžete přeskočit vrchol "křivky cukru", nebo nečekejte, až se sníží na počáteční úroveň. V tomto ohledu jsou nejspolehlivějšími metodami měření koncentrace cukru 5krát během 3 hodin (1, 1,5, 2, 2,5, 3 hodiny po užití glukózy) nebo 4krát každých 30 minut (poslední měření po 2 hodinách).

Vrátíme se k otázce, jak se provádí analýza, nicméně moderní lidé již nejsou spokojeni s pouhým uvedením podstaty výzkumu. Chtějí vědět, co se děje, jaké faktory mohou ovlivnit konečný výsledek a co je třeba udělat, aby nebyli registrováni u endokrinologa, jako u pacientů, kteří pravidelně psají zdarma léky na léčbu diabetu.

Norma a odchylky testu tolerance glukózy

Norma testu zátěže glukózy má horní hranici 6,7 mmol / l, počáteční hodnota indexu, ke kterému bývá glukóza přítomná v krvi, se bere jako dolní mez - u zdravých lidí se rychle vrátí k původnímu výsledku a u diabetiků „uvízne“ ve vysokých číslech. V tomto ohledu obecně neexistuje dolní hranice normy.

Snížení zátěžového testu glukózy (což znamená, že glukóza nemá schopnost vrátit se do své původní digitální polohy) může indikovat různé patologické stavy těla, což vede ke zhoršení metabolismu sacharidů a snížení tolerance glukózy:

 1. Latentní diabetes mellitus typu II, který nevykazuje příznaky onemocnění v normálním prostředí, ale připomíná problémy v těle za nepříznivých okolností (stres, trauma, intoxikace a intoxikace);
 2. Vývoj metabolického syndromu (syndrom inzulinové rezistence), který zase znamená poměrně závažnou patologii kardiovaskulárního systému (arteriální hypertenze, koronární insuficience, infarkt myokardu), často vedoucí k předčasnému úmrtí osoby;
 3. Nadměrná aktivní činnost štítné žlázy a přední hypofýzy;
 4. Utrpení centrální nervové soustavy;
 5. Porucha regulační činnosti (převaha aktivity jednoho z oddělení) autonomního nervového systému;
 6. Gestační diabetes (během těhotenství);
 7. Zánětlivé procesy (akutní a chronické), lokalizované v pankreatu.

Je třeba poznamenat, že ačkoliv se GTT neuvádí jako rutinní laboratorní testy, každý člověk by měl mít na paměti „cukernou křivku“, takže v určitém věku a za určitých okolností nesmí chybět vývoj takových strašných nemocí, jako je diabetes mellitus a metabolismus. syndrom A tím více si musíte pamatovat na včasný test tolerance glukózy, protože předpoklady již byly zřejmé a osoba přidaná do rizikové skupiny.

Kdo hrozí, že se dostane pod zvláštní kontrolu

Test glukózové tolerance je primárně vyžadován u rizikových osob (rozvoj diabetu typu II). Některé patologické stavy, které jsou periodické nebo trvalé, ale ve většině případů vedou k narušení metabolismu sacharidů a rozvoji diabetu, jsou v zóně zvláštní pozornosti:

 • Případy diabetu v rodině (diabetes v krvi);
 • Nadváha (BMI - index tělesné hmotnosti vyšší než 27 kg / m2);
 • Zhoršená porodnická anamnéza (spontánní potrat, porod plodu, velký plod) nebo těhotenský diabetes během těhotenství;
 • Arteriální hypertenze (krevní tlak vyšší než 140/90 mm. Hg. St);
 • Porušení metabolismu tuků (laboratorní parametry lipidového spektra);
 • Vaskulární onemocnění aterosklerotickým procesem;
 • Hyperurikémie (zvýšená kyselina močová v krvi) a dna;
 • Epizodické zvýšení hladiny cukru v krvi a moči (s psycho-emocionálním stresem, chirurgickým zákrokem, jinou patologií) nebo periodické nepřiměřené snížení jeho hladiny;
 • Dlouhodobý chronický průběh onemocnění ledvin, jater, srdce a cév;
 • Projevy metabolického syndromu (různé možnosti - obezita, hypertenze, metabolismus lipidů, krevní sraženiny);
 • Chronické infekce;
 • Neuropatie neznámého původu;
 • Použití diabetických léčiv (diuretika, hormony atd.);
 • Věk po 45 letech.

Zkouška tolerance glukózy v těchto případech se doporučuje provést, i když koncentrace cukru v krvi odebraná nalačno nepřesahuje normální hodnoty.

Co ovlivňuje výsledky GTT

Osoba, u které existuje podezření na poruchu glukózové tolerance, by měla vědět, že výsledky „cukrové křivky“ mohou ovlivnit mnohé faktory, i když ve skutečnosti diabetes ještě neohrožuje:

 1. Pokud si denně dopřáváte mouku, koláče, sladkosti, zmrzlinu a další sladké pochoutky, glukóza vstupující do těla nebude mít čas na to, aby se využila bez toho, aby se přihlížela k intenzivní práci ostrovního aparátu, to znamená, že zvláštní láska ke sladkým potravinám se může projevit snížením tolerance glukózy;
 2. Intenzivní svalová zátěž (trénink u sportovců nebo těžké fyzické práce), která není zrušena den před a v den analýzy, může vést ke zhoršení tolerance glukózy a zkreslení výsledků;
 3. Fanoušci tabákového kouře riskují, že budou nervózní, protože se objeví „perspektiva“ porušení metabolismu sacharidů, pokud není dostatek času, aby se vzdal zlozvyku. To platí zejména pro ty, kteří kouří pár cigaret před vyšetřením, a pak spěchají do laboratoře, což způsobuje dvojí poškození (před odběrem krve, musíte sedět půl hodiny, zadržet dech a uklidnit se, protože výrazný psycho-emocionální stres také vede k narušení výsledků);
 4. Během těhotenství, ochranný mechanismus hypoglycemia vyvinutý v průběhu evoluce je zahrnuta, která, podle odborníků, přináší více škody na plod než hyperglykemický stav. V tomto ohledu může být tolerance glukózy přirozeně poněkud snížena. "Špatné" výsledky (snížení hladiny cukru v krvi) lze také brát jako fyziologickou změnu metabolismu sacharidů, což je dáno tím, že do práce jsou zahrnuty hormony dětské slinivky břišní, které začaly fungovat.
 5. Nadváha není známkou zdraví, obezita je ohrožena řadou nemocí, kde diabetes, pokud neotevře seznam, není na posledním místě. Mezitím, změna v testech testů k lepšímu může být získána od lidí zatížených kilemi, ale ještě netrpí cukrovkou. Mimochodem, pacienti, kteří se časem vzpomínali a dostali se na tuhou stravu, se stali nejen štíhlými a krásnými, ale také vypadli z počtu potenciálních endokrinologických pacientů (hlavní věcí není rozebrat a dodržovat správnou dietu);
 6. Výsledky testu gastrointestinální tolerance mohou být významně ovlivněny gastrointestinálními problémy (zhoršená motilita a / nebo absorpce).

Tyto faktory, které, i když se vztahují (v různé míře) k fyziologickým projevům, vás mohou velmi znepokojovat (a nejspíše ne nadarmo). Změna výsledků nemůže být vždy ignorována, protože touha po zdravém životním stylu je neslučitelná se špatnými návyky, nebo s nadměrnou váhou nebo nedostatkem kontroly nad jejich emocemi.

Organismus může dlouhodobě působit dlouhodobě negativním faktorem, ale v určité fázi se může vzdát. A pak porušení metabolismu uhlohydrátů nemůže být imaginární, ale skutečné a test na glukózovou toleranci může o tom svědčit. Koneckonců, i takové velmi fyziologické podmínky, jako je těhotenství, ale s poruchou tolerance glukózy, mohou nakonec vést k definitivní diagnóze (diabetes mellitus).

Jak provést glukózový toleranční test, abyste získali správné výsledky.

Chcete-li získat spolehlivé výsledky testu naložení glukózy, osoba v předvečer cesty do laboratoře by se měla řídit některými jednoduchými tipy:

 • 3 dny před zahájením studie je nežádoucí významně změnit něco ve vašem životním stylu (normální práce a odpočinek, obvyklá fyzická aktivita bez zbytečné pečlivosti), ale dieta by měla být poněkud kontrolována a držet se množství sacharidů doporučených lékařem denně (≈ 125 -150 g). ;
 • Poslední jídlo před studií by mělo být dokončeno nejpozději do 10 hodin;
 • Žádné cigarety, káva a nápoje obsahující alkohol by neměly trvat alespoň půl dne (12 hodin);
 • Nemůžete naložit sami s nadměrnou fyzickou aktivitou (sportovní a jiné rekreační aktivity by měly být odloženy na jeden den nebo dva);
 • Je nutné přeskočit v předvečer užívání individuálních léků (diuretika, hormony, neuroleptika, adrenalin, kofein);
 • Pokud se den analýzy shoduje s měsíčním obdobím u žen, měla by být studie odložena o další dobu;
 • Test může ukázat nesprávné výsledky, pokud byla krev darována během silných emočních prožitků, po operaci, ve vrcholu zánětlivého procesu, cirhóze jater (alkoholické), zánětlivých lézích jaterního parenchymu a onemocněních gastrointestinálního traktu, které se vyskytují při poruchách absorpce glukózy.
 • Nesprávné hodnoty digitálního GTT mohou nastat při poklesu draslíku v krvi, porušení funkčních schopností jater a některých endokrinních patologií;
 • 30 minut před odběrem krve (odebíraným z prstu) by měla osoba, která přijede na vyšetření, sedět tiše v pohodlné poloze a myslet na něco dobrého.

V některých (pochybných) případech se glukózová zátěž provádí podáním intravenózně, když to uděláte - lékař rozhodne.

Jak se provádí analýza

První analýza se provádí nalačno (jeho výsledky se považují za výchozí pozici), poté se podává glukóza, jejíž množství bude určeno podle stavu pacienta (dětství, obézní osoba, těhotenství).

U některých lidí může sladký sladký sirup nalačno způsobit pocit nevolnosti. Aby se tomu zabránilo, je vhodné přidat malé množství kyseliny citrónové, která zabrání nepříjemným pocitům. Pro stejný účel v moderních klinikách může nabídnout ochucenou verzi koktejlu glukózy.

Po obdržení „nápoje“ je vyšetřovaná osoba poslána „chodit“ nedaleko laboratoře. Když se dospěje k další analýze, zdravotníci řeknou, bude to záležet na intervalech a četnosti, s jakou se studie uskuteční (za půl hodiny, hodinu nebo dvě? 5 krát, 4, 2 nebo dokonce jednou?). Je zřejmé, že lhaní pacienti „cukerná křivka“ se provádějí na pracovišti (laborant přichází sám).

Mezitím jsou jednotliví pacienti tak zvědaví, že se snaží provádět výzkum sami, aniž by opustili domov. No, imitace THG do určité míry může být považována za analýzu cukru doma (měření na prázdném žaludku s glukometrem, snídaně, odpovídající 100 gramům sacharidů, kontrola zvýšení a snížení glukózy). Je samozřejmě lepší, aby pacient nepočítal žádné koeficienty přijaté pro interpretaci glykemických křivek. Jednoduše zná hodnoty očekávaného výsledku, porovnává s dosaženou hodnotou, zapisuje je, aby nezapomněl, a později je hlásí lékaři, aby podrobněji prezentoval klinický obraz průběhu onemocnění.

V laboratorních podmínkách je glykemická křivka získaná po určité době krevním testem a odráží grafický obraz chování glukózy (vzestup a pád), vypočítává hyperglykemické a další faktory.

Baudouinův koeficient (K = B / A) se vypočítá na základě numerické hodnoty nejvyšší hladiny glukózy (píku) během doby studie (B - max, čitatel) na počáteční koncentraci cukru v krvi (Aish, jmenovatel nalačno). Normálně je tento indikátor v rozmezí 1,3 - 1,5.

Rafaleskiho koeficient, který se nazývá postglycemic, je poměr hodnoty koncentrace glukózy 2 hodiny poté, co osoba vypila kapalinu nasycenou sacharidy (čitatel) k numerickému vyjádření hladiny cukru nalačno (jmenovatel). U osob, které neznají problémy s metabolismem uhlohydrátů, tento ukazatel nepřekračuje meze stanovené normy (0,9 - 1,04).

Samozřejmě, že pacient sám, pokud opravdu chce, může také praktikovat, něco kreslit, počítat a předpokládat, musí však mít na paměti, že v laboratoři se používají jiné (biochemické) metody pro měření koncentrace sacharidů v čase a vynesení grafu.. Měřič krevní glukózy používaný diabetiky je určen pro rychlou analýzu, proto výpočty založené na jeho indikacích mohou být chybné a pouze matoucí.

Video: základní test tolerance glukózy

Krok 2: Po zaplacení, zeptejte se své otázky ve formuláři níže ↓ Krok 3: Můžete navíc poděkovat specialistovi za další platbu za libovolnou částku

Typy testovacích proužků cholesterolu

V moderním světě, když je čas oceňován nad všemi zdroji, ne každý člověk může najít jednu až dvě hodiny, aby složil nezbytné testy. Pro pohodlí pacientů a lékařů, kteří potřebují rychlé diagnostické metody, byly ve druhé polovině 20. století vytvořeny přenosné analyzátory s testovacími proužky pro cholesterol. Jednoduchost analýzy, zviditelnění výsledku umožňuje, aby byly používány jak zdravotnickými pracovníky, tak lidmi bez specializovaných znalostí. Doba analýzy krve pomocí testovacích proužků pro měření cholesterolu je 60-180 sekund - 1-3 minuty.

Typy přenosných analyzátorů

Existuje několik modelů analyzátorů cholesterolu a lipidového profilu:

 • EasyTouch (používá se s testovacími proužky Easy Touch cholesterolu);
 • Accutrend (použitý s testovacími proužky Accutrend Cholesterol);
 • MultiCareIn (používá se s testovacími proužky Multicare In Cholesterol).

Níže uvádíme podrobněji vlastnosti jejich práce.

EasyTouch

Analyzátor EasyTouch, vyráběný tchajwanskou společností Bioptik (Bioptic), pracuje ve spojení s testovacími proužky EasyTouch cholesterolu. Ke stanovení koncentrace glukózy, hemoglobinu, kyseliny močové lze použít různé modifikace zařízení (pro každý parametr - vlastní testovací proužky; EasyTouch je automaticky rozpozná).

Přenosný analyzátor se doporučuje pro domácí stanovení základních biochemických parametrů krve. Standardní vybavení zahrnuje:

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

 • jednoduché jasné pokyny k použití;
 • rukojeť pro bezbolestné propíchnutí, sada 25 lancet;
 • 2 baterie AA;
 • deník sebekontroly;
 • pohodlný kompaktní vak pro skladování, přepravu;
 • testovací proužek;
 • primární sada testovacích proužků (2 pro stanovení cholesterolu).

Stanovení koncentrace mastného alkoholu v kapilární krvi pomocí přístroje nastává za 150 sekund (2,5 minuty). Pro prokázání správného výsledku testu je potřeba asi 15 µl krve. Cena zařízení Izitach se pohybuje od 3400-4500 r.

EasyTouch Cholesterol Strips se prodávají samostatně. Stály 1200-1300 str. (10 ks). Každý proužek se používá jednou. Přístroj má vysokou citlivost, široký rozsah činností: stanovení hladin cholesterolu se vyskytuje v rozmezí 2,60-10,40 mmol / l.

 • nízké náklady na zařízení, spotřební materiál;
 • kompaktní velikost, nízká hmotnost (59 g bez baterií);
 • schopnost měřit několik biochemických parametrů jedním zařízením;
 • progresivní diagnostická metoda (EasyTouch používá elektrochemickou expozici k určení hladiny cholesterolu; úroveň světla v místnosti neovlivňuje výkon analyzátoru, neobsahuje optická zařízení, která vyžadují zvláštní péči);
 • schopnost uložit posledních 50 specifických hodnot cholesterolu do paměti přístroje registrací data a času testu;
 • doživotní záruka výrobce (po registraci na oficiálních stránkách);
 • schopnost ověřit správnost zařízení pomocí kontrolních činidel (nabízených bezplatně zaměstnanci servisního střediska).

Nevýhody zařízení zahrnují vysoké procento chyby - asi 20% (platí pro analyzátory této třídy). Přístroj se nepoužívá pro vlastní diagnostiku, korekci předepsané léčby. V případě prudkých výkyvů hladiny mastného alkoholu podle zařízení se ujistěte, že jste se poradili s lékařem.

Accutrend

Accutrend a Accutrend Plus jsou populární přenosné analyzátory vyrobené v Německu pro stanovení cholesterolu a základních biochemických parametrů:

Může být používán doma pacienty s poruchou metabolismu tuků, zdravotnickými pracovníky pro screeningové laboratorní testy. Stanovení cholesterolu se provádí fotometrickou metodou (výsledek závisí na tom, kolik světla testovací proužek absorbuje kapkou krve aplikovanou na něj). To vyžaduje opatrnější přístup k přístroji, který je vybaven optickou technologií. Je také žádoucí provést zkoušku v dobře osvětlené místnosti.

Kromě samotného zařízení obsahuje standardní vybavení instrukce, záruční list, 4 baterie AAA a úložný kufřík. Cena přenosného zařízení je 6400-6800 s.

Výhody analyzátoru Accutrend jsou:

 • vysoká přesnost: odchylka od analýz provedených v laboratoři je pouze 5% nahoru nebo dolů;
 • Účinnost: doba od umístění testovacího proužku do analyzátoru, dokud se výsledky neobjeví na obrazovce, nepřesáhne 180 sekund;
 • schopnost uložit posledních 100 testů provedených s datem a časem analýzy;
 • kompaktnost a lehkost: podélná velikost Accutrandu nepřesahuje 15 cm a hmotnost bez baterií je o něco vyšší než 70 g);
 • nízká spotřeba energie: čtyři AA malé mizinchikovyh baterie stačí pro více než 1000 analýz.

Mezi nevýhody zařízení patří:

 • špatné vybavení: testovací proužky, stejně jako pero, musí být zakoupeny samostatně;
 • vysoké náklady ve srovnání s konkurenty.

Tyče pro měření hladiny mastného alkoholu se pohybují od 3,88 do 7,70 mmol / l. Jejich nákup bude stát přibližně 500 str. (pro 5 kusů).

MultiCareIn

Praktický a levný expresní analyzátor Multicar (MulticareIn) se vyrábí v Itálii a je také populární mezi Rusy. Zařízení je snadno použitelné, i starší osoba může pochopit nastavení. MultiCareIn umožňuje domácí analýze určit:

Provoz zařízení je založen na technologii reflektometrie pro stanovení koncentrace cholesterolu.

Standardní vybavení zahrnuje:

 • expresní analyzátor;
 • 5 testovacích proužků pro stanovení cholesterolu v krvi;
 • autopotahovák;
 • 10 sterilní (jednorázové) lancety;
 • 1 zkušební kalibrátor (pro potvrzení přesnosti přístroje);
 • 2 baterie CR 2032;
 • vhodný případ;
 • návod k použití.

Přístroj je určen pouze pro domácí použití, neměl by být používán pro diagnostiku kritických stavů, preventivních polyklinických vyšetření. Výrobce neposkytl údaje o chybách, ke kterým došlo během zkoušky. Cena přístroje v lékárnách se pohybuje od 4200 do 4600 s.

Mezi výhody tohoto typu analyzátoru patří:

 • kompaktní, lehká - pouze 65 g;
 • snadnost použití;
 • široký displej s velkými čísly;
 • rychlost: hladina cholesterolu v kapilární krvi bude stanovena za pouhých 30 sekund;
 • pokud vložíte testovací proužek, přístroj a automaticky určete typ diagnózy (cholesterol, glukóza, triglyceridy);
 • velká paměť: Multicar ukládá až 500 posledních výsledků;
 • schopnost oddělit spodní část zařízení pro léčbu antiseptiky;
 • automatické vyjmutí testovacího proužku po stisknutí tlačítka "Reset".

Významnou nevýhodou expresního analyzátoru je potřeba aplikovat kapku krve na proužek již vložený do zařízení. To výrazně zvyšuje riziko kontaminace trupu a vnitřních částí Multikaru, porušuje hygienické a hygienické normy. Proto přístroj potřebuje pravidelné antiseptické zpracování.

Multicare In Cholesterol Strips určuje hladinu mastného alkoholu v rozmezí 3,3-10,3 mmol / l. Průměrná cena balení po 10 kusech je 1 100 r.

Podmínky používání

Podrobné pokyny pro použití biochemického analyzátoru jsou dodávány se zařízením. Zvažte základní principy postupu doma:

 1. Připravte si to, co potřebujete: expresní analyzátor, testovací proužky, bodové pero, lancety.
 2. Zapněte zařízení. Vložte proužek do speciálního otvoru krytu analyzátoru.
 3. Prstenec ošetřete alkoholem, nechte uschnout.
 4. Vložte lancetu do rukojeti propíchnutí, opřete ji o prst. Klikněte na tlačítko.
 5. První kapku krve odstraňte suchým tamponem.
 6. Pro test použijte druhou kapku krve. Masírujte prst pro lepší uzdravení.
 7. Umístěte krev na testovací proužek tak, že ji přímo aplikujete na ránu nebo aplikujete biologickou tekutinu kapilární trubicí.
 8. Počkejte na výsledky analýzy. Trvá 30 až 180 sekund.

Jak dosáhnout co nejpřesnějšího výsledku

Pro minimalizaci možných chyb v diagnostice odborníci doporučují věnovat pozornost řadě faktorů:

 1. Povaha stravy významně ovlivňuje kapilární krevní cholesterol. Výsledky krevního testu na cholesterol budou zcela odlišné po bohaté hostině a vegetariánské stravě.
 2. Kouření přispívá k porušování metabolismu tuků. Pro spolehlivý výsledek se doporučuje nekouřit nejméně 30 minut před zkouškou.
 3. Po operaci, akutních onemocněních, koronárních problémech zůstávají hladiny cholesterolu patologicky vysoké po dobu 2-3 týdnů.
 4. Výsledky testu jsou také ovlivněny umístěním těla pacienta. Pokud leží dlouho, hladina cholesterolu může být o 15–20% nižší než skutečná hladina v důsledku specifické redistribuce plazmy.
 5. Stanovení cholesterolu se výhodně provádí v sedě. Před darováním krve, odpočinek v uvolněné atmosféře po dobu 10-15 minut.

Interpretace výsledků

Získaný výsledek odráží současnou hladinu cholesterolu (s ohledem na přípustnou chybu). Pro interpretaci použijte níže uvedenou tabulku.

Tabulka: Cholesterolová norma

Abnormálně vysoká hladina mastného alkoholu zvyšuje riziko aterosklerózy a jejích život ohrožujících komplikací: infarktu myokardu, mrtvice. Jeho nízká koncentrace označuje metabolické poruchy. Obnovení normálního spektra krevních lipidů je úkolem terapeuta, kardiologa.

Recenze

Elena, 28 let, Novosibirsk:

„Její tchýně má vysoký cholesterol a dříve musela každý měsíc chodit na kliniku, aby provedla testy. To je naprosto nepříjemné. Rozhodli jsme se jí koupit přístroj pro domácí měření. Po dlouhém výběru jsme se zastavili v Accutrendu.

Analyzátor splnil naše očekávání: lehký, kompaktní, vhodný k použití (tchyně poprvé pochopila, jak přístroj používat). Porovnal výsledky s laboratoří - totéž. Jedinou nevýhodou je rychlá spotřeba testovacích proužků. Jsou drahé. “

Pavel, 49 let, Krasnodar:

„Nejsem si jistý, zda všechny tyto přenosné analyzátory vykazují přesné výsledky. I když je vidět přibližný obraz. Jsem diabetik, již několik let jsem používal zařízení Izitach pro měření cukru a nedávno jsem se rozhodl, že se na pásech rozpadne, aby se stanovil cholesterol. Přístroj předčil normu, musel jsem se poradit s lékařem. Ukázalo se, že mám malé problémy se srdcem. Takže jednoduchý test na cholesterol mě zachránil před nebezpečnou nemocí, o které jsem si dokonce myslel. “

Victor Mikhailovich, 67 let, Nižnij Novgorod:

„Co je to zvýšený cholesterol, musel jsem to zjistit poté, co jsem byl odveden s infarktem v sanitce. Nyní se klinika stala domovem a testy je třeba provádět pravidelně. Kardiolog mi řekl, že cholesterol je nejhorším nepřítelem zdravého srdce. Nejmenší nárůst je zdraví škodlivý.

Aby bylo možné kontrolovat hladinu cholesterolu, bylo to jednodušší, získal jsem speciální analyzátor: výsledek lze získat během několika minut kdykoliv. Teď, když vidím, že se ukazatele vznášejí, posadím se na přísnou dietu a vždy se ukážu svému lékaři - pro případ.

Stanovení hladiny cholesterolu na vlastní pěst pomocí expresního analyzátoru - pohodlná rychlá metoda pro diagnostiku poruch metabolismu tuků. Umožňuje pacientům nezávisle kontrolovat stav. Ostré změny hodnot zařízení - důvod k okamžitému kontaktu s lékařem.

Testujte proužky cholesterolu č. 25 do expresního analyzátoru "MultiCare-in"

Popis

Testujte proužky cholesterolu č. 25 do expresního analyzátoru „MultiCare-in“ („multiCare-in“).

Čerstvé celé kapilární krve

130-400 mg / dl (3,3-10,3 mmol / l)

Průměrná doba čtení

Asi 30 sekund

Cholesterol nižší než 130 mg / dl (3,3 mmol / l) = LO *

Cholesterol mezi 130 mg / dl (3,3 mmol / l) a 400 mg / dl (10,2 mmol / l) = numerický výsledek

Cholesterol je nad 400 mg / dl (10,2 mmol / l) = HI **

** Tyto výsledky ukazují, že koncentrace triglyceridů ve vzorku je velmi zvýšená, což naznačuje závažné riziko. OKAMŽITĚ KONTAKTUJTE DOCTORA!

Hodnota cholesterolu

Méně než 200 mg / dL (5,1 mmol / l) = normální

Od 200 mg / dl (5,1 mmol / l) do 239 mg / dl (6,1 mmol / l) = vysoký rizikový faktor

Větší než nebo rovno 240 mg / dl (6,1 mmol / l) = vysoký cholesterol

Testovací proužky pro cholesterol multicare in

Test tolerance glukózy, křivky cukru: analýza a rychlost, jak projít, výsledky

Po mnoho let, neúspěšně zápasí s cholesterolem?

Vedoucí ústavu: „Budete překvapeni, jak snadné je snižovat hladinu cholesterolu tím, že ho budete užívat každý den.

Mezi laboratorními studiemi určenými k identifikaci porušení metabolismu uhlohydrátů bylo získáno velmi důležité místo glukózovým tolerančním testem, glukózovou tolerancí (glukózovou zátěží) testem - GTT, nebo, jak se často nazývá „cukerná křivka“.

Základem této studie je insulární odpověď na příjem glukózy. Bezpochyby potřebujeme uhlohydráty, aby však mohli plnit svou funkci, dávat sílu a energii, je nutný inzulín, který reguluje jejich úroveň, omezuje obsah cukru, pokud člověk spadá do kategorie sladkých zubů.

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Jednoduchý a spolehlivý test

V jiných, poměrně často případech (nedostatečnost ostrovního aparátu, zvýšená aktivita kontra inzulínových hormonů atd.) Může hladina glukózy v krvi významně vzrůst a vést ke stavu zvanému hyperhycemie. Míra a dynamika vývoje hyperglykemických stavů může být ovlivněna mnoha činiteli, nicméně skutečnost, že nedostatek inzulínu je hlavní příčinou nepřijatelného zvýšení hladiny cukru v krvi, již není pochybnost - to je důvod, proč test glukózové tolerance, „cukerná křivka“, HGT nebo test tolerance glukózy Je široce používán v laboratorní diagnostice diabetu. Přestože je GTT používán a pomáhá při diagnostice dalších nemocí.

Nejvhodnější a nejběžnější vzorek glukózové tolerance je považován za jednorázovou dávku sacharidů odebraných orálně. Výpočet je následující:

 • 75 g glukózy, zředěné sklenicí teplé vody, se podává osobě, která není zatížena kilemi;
 • Lidé, kteří mají velkou tělesnou hmotnost, a ženy, které jsou ve stavu těhotenství, zvyšují dávku na 100 g (ale ne více!);
 • Děti se nepokoušejí přetížit, takže počet je počítán přesně podle jejich hmotnosti (1,75 g / kg).

2 hodiny po opití glukózy je kontrolována hladina cukru, přičemž výsledek analýzy získané před zátěží (na prázdný žaludek) je výchozím parametrem. Norma hladiny cukru v krvi po požití takového sladkého „sirupu“ by neměla překročit hodnotu 6,7 mmol / l, i když v některých zdrojích může být uvedeno nižší číslo, například 6,1 mmol / l, proto by se při rozluštění analýz mělo zaměřit na konkrétní laboratoř provádějící zkoušky.

Pokud se během 2-2,5 hodin zvýší obsah cukru na 7,8 mol / l, pak tato hodnota již dává důvod pro registraci porušení tolerance glukózy. Indikátory nad 11,0 mmol / l - zklame: glukóza do své normy není zvláště ve spěchu, nadále zůstává na vysokých hodnotách, což znamená, že přemýšlíte o špatné diagnóze (DM), která poskytuje pacientovi NE sladký život - s glukosimetrem, dietou, pilulkami a pravidelnými navštívit endokrinologa.

A zde je, jak změna v datech diagnostických kritérií vypadá v tabulce v závislosti na stavu metabolismu sacharidů u určitých skupin lidí:

Krevní glukóza (z prstu) na prázdný žaludek, mmol / l

Cukr v kapilární krvi 2 hodiny po užití glukózy, mmol / l

Mezitím, pomocí jediného stanovení výsledků v porušení metabolismu sacharidů, můžete přeskočit vrchol "křivky cukru", nebo nečekejte, až se sníží na počáteční úroveň. V tomto ohledu jsou nejspolehlivějšími metodami měření koncentrace cukru 5krát během 3 hodin (1, 1,5, 2, 2,5, 3 hodiny po užití glukózy) nebo 4krát každých 30 minut (poslední měření po 2 hodinách).

Vrátíme se k otázce, jak se provádí analýza, nicméně moderní lidé již nejsou spokojeni s pouhým uvedením podstaty výzkumu. Chtějí vědět, co se děje, jaké faktory mohou ovlivnit konečný výsledek a co je třeba udělat, aby nebyli registrováni u endokrinologa, jako u pacientů, kteří pravidelně psají zdarma léky na léčbu diabetu.

Norma a odchylky testu tolerance glukózy

Norma testu zátěže glukózy má horní hranici 6,7 mmol / l, počáteční hodnota indexu, ke kterému bývá glukóza přítomná v krvi, se bere jako dolní mez - u zdravých lidí se rychle vrátí k původnímu výsledku a u diabetiků „uvízne“ ve vysokých číslech. V tomto ohledu obecně neexistuje dolní hranice normy.

Snížení zátěžového testu glukózy (což znamená, že glukóza nemá schopnost vrátit se do své původní digitální polohy) může indikovat různé patologické stavy těla, což vede ke zhoršení metabolismu sacharidů a snížení tolerance glukózy:

 1. Latentní diabetes mellitus typu II, který nevykazuje příznaky onemocnění v normálním prostředí, ale připomíná problémy v těle za nepříznivých okolností (stres, trauma, intoxikace a intoxikace);
 2. Vývoj metabolického syndromu (syndrom inzulinové rezistence), který zase znamená poměrně závažnou patologii kardiovaskulárního systému (arteriální hypertenze, koronární insuficience, infarkt myokardu), často vedoucí k předčasnému úmrtí osoby;
 3. Nadměrná aktivní činnost štítné žlázy a přední hypofýzy;
 4. Utrpení centrální nervové soustavy;
 5. Porucha regulační činnosti (převaha aktivity jednoho z oddělení) autonomního nervového systému;
 6. Gestační diabetes (během těhotenství);
 7. Zánětlivé procesy (akutní a chronické), lokalizované v pankreatu.

Je třeba poznamenat, že ačkoliv se GTT neuvádí jako rutinní laboratorní testy, každý člověk by měl mít na paměti „cukernou křivku“, takže v určitém věku a za určitých okolností nesmí chybět vývoj takových strašných nemocí, jako je diabetes mellitus a metabolismus. syndrom A tím více si musíte pamatovat na včasný test tolerance glukózy, protože předpoklady již byly zřejmé a osoba přidaná do rizikové skupiny.

Kdo hrozí, že se dostane pod zvláštní kontrolu

Test glukózové tolerance je primárně vyžadován u rizikových osob (rozvoj diabetu typu II). Některé patologické stavy, které jsou periodické nebo trvalé, ale ve většině případů vedou k narušení metabolismu sacharidů a rozvoji diabetu, jsou v zóně zvláštní pozornosti:

 • Případy diabetu v rodině (diabetes v krvi);
 • Nadváha (BMI - index tělesné hmotnosti vyšší než 27 kg / m2);
 • Zhoršená porodnická anamnéza (spontánní potrat, porod plodu, velký plod) nebo těhotenský diabetes během těhotenství;
 • Arteriální hypertenze (krevní tlak vyšší než 140/90 mm. Hg. St);
 • Porušení metabolismu tuků (laboratorní parametry lipidového spektra);
 • Vaskulární onemocnění aterosklerotickým procesem;
 • Hyperurikémie (zvýšená kyselina močová v krvi) a dna;
 • Epizodické zvýšení hladiny cukru v krvi a moči (s psycho-emocionálním stresem, chirurgickým zákrokem, jinou patologií) nebo periodické nepřiměřené snížení jeho hladiny;
 • Dlouhodobý chronický průběh onemocnění ledvin, jater, srdce a cév;
 • Projevy metabolického syndromu (různé možnosti - obezita, hypertenze, metabolismus lipidů, krevní sraženiny);
 • Chronické infekce;
 • Neuropatie neznámého původu;
 • Použití diabetických léčiv (diuretika, hormony atd.);
 • Věk po 45 letech.

Zkouška tolerance glukózy v těchto případech se doporučuje provést, i když koncentrace cukru v krvi odebraná nalačno nepřesahuje normální hodnoty.

Co ovlivňuje výsledky GTT

Osoba, u které existuje podezření na poruchu glukózové tolerance, by měla vědět, že výsledky „cukrové křivky“ mohou ovlivnit mnohé faktory, i když ve skutečnosti diabetes ještě neohrožuje:

 1. Pokud si denně dopřáváte mouku, koláče, sladkosti, zmrzlinu a další sladké pochoutky, glukóza vstupující do těla nebude mít čas na to, aby se využila bez toho, aby se přihlížela k intenzivní práci ostrovního aparátu, to znamená, že zvláštní láska ke sladkým potravinám se může projevit snížením tolerance glukózy;
 2. Intenzivní svalová zátěž (trénink u sportovců nebo těžké fyzické práce), která není zrušena den před a v den analýzy, může vést ke zhoršení tolerance glukózy a zkreslení výsledků;
 3. Fanoušci tabákového kouře riskují, že budou nervózní, protože se objeví „perspektiva“ porušení metabolismu sacharidů, pokud není dostatek času, aby se vzdal zlozvyku. To platí zejména pro ty, kteří kouří pár cigaret před vyšetřením, a pak spěchají do laboratoře, což způsobuje dvojí poškození (před odběrem krve, musíte sedět půl hodiny, zadržet dech a uklidnit se, protože výrazný psycho-emocionální stres také vede k narušení výsledků);
 4. Během těhotenství, ochranný mechanismus hypoglycemia vyvinutý v průběhu evoluce je zahrnuta, která, podle odborníků, přináší více škody na plod než hyperglykemický stav. V tomto ohledu může být tolerance glukózy přirozeně poněkud snížena. "Špatné" výsledky (snížení hladiny cukru v krvi) lze také brát jako fyziologickou změnu metabolismu sacharidů, což je dáno tím, že do práce jsou zahrnuty hormony dětské slinivky břišní, které začaly fungovat.
 5. Nadváha není známkou zdraví, obezita je ohrožena řadou nemocí, kde diabetes, pokud neotevře seznam, není na posledním místě. Mezitím, změna v testech testů k lepšímu může být získána od lidí zatížených kilemi, ale ještě netrpí cukrovkou. Mimochodem, pacienti, kteří se časem vzpomínali a dostali se na tuhou stravu, se stali nejen štíhlými a krásnými, ale také vypadli z počtu potenciálních endokrinologických pacientů (hlavní věcí není rozebrat a dodržovat správnou dietu);
 6. Výsledky testu gastrointestinální tolerance mohou být významně ovlivněny gastrointestinálními problémy (zhoršená motilita a / nebo absorpce).

Tyto faktory, které, i když se vztahují (v různé míře) k fyziologickým projevům, vás mohou velmi znepokojovat (a nejspíše ne nadarmo). Změna výsledků nemůže být vždy ignorována, protože touha po zdravém životním stylu je neslučitelná se špatnými návyky, nebo s nadměrnou váhou nebo nedostatkem kontroly nad jejich emocemi.

Organismus může dlouhodobě působit dlouhodobě negativním faktorem, ale v určité fázi se může vzdát. A pak porušení metabolismu uhlohydrátů nemůže být imaginární, ale skutečné a test na glukózovou toleranci může o tom svědčit. Koneckonců, i takové velmi fyziologické podmínky, jako je těhotenství, ale s poruchou tolerance glukózy, mohou nakonec vést k definitivní diagnóze (diabetes mellitus).

Jak provést glukózový toleranční test, abyste získali správné výsledky.

Chcete-li získat spolehlivé výsledky testu naložení glukózy, osoba v předvečer cesty do laboratoře by se měla řídit některými jednoduchými tipy:

 • 3 dny před zahájením studie je nežádoucí významně změnit něco ve vašem životním stylu (normální práce a odpočinek, obvyklá fyzická aktivita bez zbytečné pečlivosti), ale dieta by měla být poněkud kontrolována a držet se množství sacharidů doporučených lékařem denně (≈ 125 -150 g). ;
 • Poslední jídlo před studií by mělo být dokončeno nejpozději do 10 hodin;
 • Žádné cigarety, káva a nápoje obsahující alkohol by neměly trvat alespoň půl dne (12 hodin);
 • Nemůžete naložit sami s nadměrnou fyzickou aktivitou (sportovní a jiné rekreační aktivity by měly být odloženy na jeden den nebo dva);
 • Je nutné přeskočit v předvečer užívání individuálních léků (diuretika, hormony, neuroleptika, adrenalin, kofein);
 • Pokud se den analýzy shoduje s měsíčním obdobím u žen, měla by být studie odložena o další dobu;
 • Test může ukázat nesprávné výsledky, pokud byla krev darována během silných emočních prožitků, po operaci, ve vrcholu zánětlivého procesu, cirhóze jater (alkoholické), zánětlivých lézích jaterního parenchymu a onemocněních gastrointestinálního traktu, které se vyskytují při poruchách absorpce glukózy.
 • Nesprávné hodnoty digitálního GTT mohou nastat při poklesu draslíku v krvi, porušení funkčních schopností jater a některých endokrinních patologií;
 • 30 minut před odběrem krve (odebíraným z prstu) by měla osoba, která přijede na vyšetření, sedět tiše v pohodlné poloze a myslet na něco dobrého.

V některých (pochybných) případech se glukózová zátěž provádí podáním intravenózně, když to uděláte - lékař rozhodne.

Jak se provádí analýza

První analýza se provádí nalačno (jeho výsledky se považují za výchozí pozici), poté se podává glukóza, jejíž množství bude určeno podle stavu pacienta (dětství, obézní osoba, těhotenství).

U některých lidí může sladký sladký sirup nalačno způsobit pocit nevolnosti. Aby se tomu zabránilo, je vhodné přidat malé množství kyseliny citrónové, která zabrání nepříjemným pocitům. Pro stejný účel v moderních klinikách může nabídnout ochucenou verzi koktejlu glukózy.

Po obdržení „nápoje“ je vyšetřovaná osoba poslána „chodit“ nedaleko laboratoře. Když se dospěje k další analýze, zdravotníci řeknou, bude to záležet na intervalech a četnosti, s jakou se studie uskuteční (za půl hodiny, hodinu nebo dvě? 5 krát, 4, 2 nebo dokonce jednou?). Je zřejmé, že lhaní pacienti „cukerná křivka“ se provádějí na pracovišti (laborant přichází sám).

Mezitím jsou jednotliví pacienti tak zvědaví, že se snaží provádět výzkum sami, aniž by opustili domov. No, imitace THG do určité míry může být považována za analýzu cukru doma (měření na prázdném žaludku s glukometrem, snídaně, odpovídající 100 gramům sacharidů, kontrola zvýšení a snížení glukózy). Je samozřejmě lepší, aby pacient nepočítal žádné koeficienty přijaté pro interpretaci glykemických křivek. Jednoduše zná hodnoty očekávaného výsledku, porovnává s dosaženou hodnotou, zapisuje je, aby nezapomněl, a později je hlásí lékaři, aby podrobněji prezentoval klinický obraz průběhu onemocnění.

V laboratorních podmínkách je glykemická křivka získaná po určité době krevním testem a odráží grafický obraz chování glukózy (vzestup a pád), vypočítává hyperglykemické a další faktory.

Baudouinův koeficient (K = B / A) se vypočítá na základě numerické hodnoty nejvyšší hladiny glukózy (píku) během doby studie (B - max, čitatel) na počáteční koncentraci cukru v krvi (Aish, jmenovatel nalačno). Normálně je tento indikátor v rozmezí 1,3 - 1,5.

Rafaleskiho koeficient, který se nazývá postglycemic, je poměr hodnoty koncentrace glukózy 2 hodiny poté, co osoba vypila kapalinu nasycenou sacharidy (čitatel) k numerickému vyjádření hladiny cukru nalačno (jmenovatel). U osob, které neznají problémy s metabolismem uhlohydrátů, tento ukazatel nepřekračuje meze stanovené normy (0,9 - 1,04).

Samozřejmě, že pacient sám, pokud opravdu chce, může také praktikovat, něco kreslit, počítat a předpokládat, musí však mít na paměti, že v laboratoři se používají jiné (biochemické) metody pro měření koncentrace sacharidů v čase a vynesení grafu.. Měřič krevní glukózy používaný diabetiky je určen pro rychlou analýzu, proto výpočty založené na jeho indikacích mohou být chybné a pouze matoucí.

Video: základní test tolerance glukózy

Krok 2: Po zaplacení, zeptejte se své otázky ve formuláři níže ↓ Krok 3: Můžete navíc poděkovat specialistovi za další platbu za libovolnou částku

Typy testovacích proužků cholesterolu

V moderním světě, když je čas oceňován nad všemi zdroji, ne každý člověk může najít jednu až dvě hodiny, aby složil nezbytné testy. Pro pohodlí pacientů a lékařů, kteří potřebují rychlé diagnostické metody, byly ve druhé polovině 20. století vytvořeny přenosné analyzátory s testovacími proužky pro cholesterol. Jednoduchost analýzy, zviditelnění výsledku umožňuje, aby byly používány jak zdravotnickými pracovníky, tak lidmi bez specializovaných znalostí. Doba analýzy krve pomocí testovacích proužků pro měření cholesterolu je 60-180 sekund - 1-3 minuty.

Typy přenosných analyzátorů

Existuje několik modelů analyzátorů cholesterolu a lipidového profilu:

 • EasyTouch (používá se s testovacími proužky Easy Touch cholesterolu);
 • Accutrend (použitý s testovacími proužky Accutrend Cholesterol);
 • MultiCareIn (používá se s testovacími proužky Multicare In Cholesterol).

Níže uvádíme podrobněji vlastnosti jejich práce.

EasyTouch

Analyzátor EasyTouch, vyráběný tchajwanskou společností Bioptik (Bioptic), pracuje ve spojení s testovacími proužky EasyTouch cholesterolu. Ke stanovení koncentrace glukózy, hemoglobinu, kyseliny močové lze použít různé modifikace zařízení (pro každý parametr - vlastní testovací proužky; EasyTouch je automaticky rozpozná).

Přenosný analyzátor se doporučuje pro domácí stanovení základních biochemických parametrů krve. Standardní vybavení zahrnuje:

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

 • jednoduché jasné pokyny k použití;
 • rukojeť pro bezbolestné propíchnutí, sada 25 lancet;
 • 2 baterie AA;
 • deník sebekontroly;
 • pohodlný kompaktní vak pro skladování, přepravu;
 • testovací proužek;
 • primární sada testovacích proužků (2 pro stanovení cholesterolu).

Stanovení koncentrace mastného alkoholu v kapilární krvi pomocí přístroje nastává za 150 sekund (2,5 minuty). Pro prokázání správného výsledku testu je potřeba asi 15 µl krve. Cena zařízení Izitach se pohybuje od 3400-4500 r.

EasyTouch Cholesterol Strips se prodávají samostatně. Stály 1200-1300 str. (10 ks). Každý proužek se používá jednou. Přístroj má vysokou citlivost, široký rozsah činností: stanovení hladin cholesterolu se vyskytuje v rozmezí 2,60-10,40 mmol / l.

 • nízké náklady na zařízení, spotřební materiál;
 • kompaktní velikost, nízká hmotnost (59 g bez baterií);
 • schopnost měřit několik biochemických parametrů jedním zařízením;
 • progresivní diagnostická metoda (EasyTouch používá elektrochemickou expozici k určení hladiny cholesterolu; úroveň světla v místnosti neovlivňuje výkon analyzátoru, neobsahuje optická zařízení, která vyžadují zvláštní péči);
 • schopnost uložit posledních 50 specifických hodnot cholesterolu do paměti přístroje registrací data a času testu;
 • doživotní záruka výrobce (po registraci na oficiálních stránkách);
 • schopnost ověřit správnost zařízení pomocí kontrolních činidel (nabízených bezplatně zaměstnanci servisního střediska).

Nevýhody zařízení zahrnují vysoké procento chyby - asi 20% (platí pro analyzátory této třídy). Přístroj se nepoužívá pro vlastní diagnostiku, korekci předepsané léčby. V případě prudkých výkyvů hladiny mastného alkoholu podle zařízení se ujistěte, že jste se poradili s lékařem.

Accutrend

Accutrend a Accutrend Plus jsou populární přenosné analyzátory vyrobené v Německu pro stanovení cholesterolu a základních biochemických parametrů:

Může být používán doma pacienty s poruchou metabolismu tuků, zdravotnickými pracovníky pro screeningové laboratorní testy. Stanovení cholesterolu se provádí fotometrickou metodou (výsledek závisí na tom, kolik světla testovací proužek absorbuje kapkou krve aplikovanou na něj). To vyžaduje opatrnější přístup k přístroji, který je vybaven optickou technologií. Je také žádoucí provést zkoušku v dobře osvětlené místnosti.

Kromě samotného zařízení obsahuje standardní vybavení instrukce, záruční list, 4 baterie AAA a úložný kufřík. Cena přenosného zařízení je 6400-6800 s.

Výhody analyzátoru Accutrend jsou:

 • vysoká přesnost: odchylka od analýz provedených v laboratoři je pouze 5% nahoru nebo dolů;
 • Účinnost: doba od umístění testovacího proužku do analyzátoru, dokud se výsledky neobjeví na obrazovce, nepřesáhne 180 sekund;
 • schopnost uložit posledních 100 testů provedených s datem a časem analýzy;
 • kompaktnost a lehkost: podélná velikost Accutrandu nepřesahuje 15 cm a hmotnost bez baterií je o něco vyšší než 70 g);
 • nízká spotřeba energie: čtyři AA malé mizinchikovyh baterie stačí pro více než 1000 analýz.

Mezi nevýhody zařízení patří:

 • špatné vybavení: testovací proužky, stejně jako pero, musí být zakoupeny samostatně;
 • vysoké náklady ve srovnání s konkurenty.

Tyče pro měření hladiny mastného alkoholu se pohybují od 3,88 do 7,70 mmol / l. Jejich nákup bude stát přibližně 500 str. (pro 5 kusů).

MultiCareIn

Praktický a levný expresní analyzátor Multicar (MulticareIn) se vyrábí v Itálii a je také populární mezi Rusy. Zařízení je snadno použitelné, i starší osoba může pochopit nastavení. MultiCareIn umožňuje domácí analýze určit:

Provoz zařízení je založen na technologii reflektometrie pro stanovení koncentrace cholesterolu.

Standardní vybavení zahrnuje:

 • expresní analyzátor;
 • 5 testovacích proužků pro stanovení cholesterolu v krvi;
 • autopotahovák;
 • 10 sterilní (jednorázové) lancety;
 • 1 zkušební kalibrátor (pro potvrzení přesnosti přístroje);
 • 2 baterie CR 2032;
 • vhodný případ;
 • návod k použití.

Přístroj je určen pouze pro domácí použití, neměl by být používán pro diagnostiku kritických stavů, preventivních polyklinických vyšetření. Výrobce neposkytl údaje o chybách, ke kterým došlo během zkoušky. Cena přístroje v lékárnách se pohybuje od 4200 do 4600 s.

Mezi výhody tohoto typu analyzátoru patří:

 • kompaktní, lehká - pouze 65 g;
 • snadnost použití;
 • široký displej s velkými čísly;
 • rychlost: hladina cholesterolu v kapilární krvi bude stanovena za pouhých 30 sekund;
 • pokud vložíte testovací proužek, přístroj a automaticky určete typ diagnózy (cholesterol, glukóza, triglyceridy);
 • velká paměť: Multicar ukládá až 500 posledních výsledků;
 • schopnost oddělit spodní část zařízení pro léčbu antiseptiky;
 • automatické vyjmutí testovacího proužku po stisknutí tlačítka "Reset".

Významnou nevýhodou expresního analyzátoru je potřeba aplikovat kapku krve na proužek již vložený do zařízení. To výrazně zvyšuje riziko kontaminace trupu a vnitřních částí Multikaru, porušuje hygienické a hygienické normy. Proto přístroj potřebuje pravidelné antiseptické zpracování.

Multicare In Cholesterol Strips určuje hladinu mastného alkoholu v rozmezí 3,3-10,3 mmol / l. Průměrná cena balení po 10 kusech je 1 100 r.

Podmínky používání

Podrobné pokyny pro použití biochemického analyzátoru jsou dodávány se zařízením. Zvažte základní principy postupu doma:

 1. Připravte si to, co potřebujete: expresní analyzátor, testovací proužky, bodové pero, lancety.
 2. Zapněte zařízení. Vložte proužek do speciálního otvoru krytu analyzátoru.
 3. Prstenec ošetřete alkoholem, nechte uschnout.
 4. Vložte lancetu do rukojeti propíchnutí, opřete ji o prst. Klikněte na tlačítko.
 5. První kapku krve odstraňte suchým tamponem.
 6. Pro test použijte druhou kapku krve. Masírujte prst pro lepší uzdravení.
 7. Umístěte krev na testovací proužek tak, že ji přímo aplikujete na ránu nebo aplikujete biologickou tekutinu kapilární trubicí.
 8. Počkejte na výsledky analýzy. Trvá 30 až 180 sekund.

Jak dosáhnout co nejpřesnějšího výsledku

Pro minimalizaci možných chyb v diagnostice odborníci doporučují věnovat pozornost řadě faktorů:

 1. Povaha stravy významně ovlivňuje kapilární krevní cholesterol. Výsledky krevního testu na cholesterol budou zcela odlišné po bohaté hostině a vegetariánské stravě.
 2. Kouření přispívá k porušování metabolismu tuků. Pro spolehlivý výsledek se doporučuje nekouřit nejméně 30 minut před zkouškou.
 3. Po operaci, akutních onemocněních, koronárních problémech zůstávají hladiny cholesterolu patologicky vysoké po dobu 2-3 týdnů.
 4. Výsledky testu jsou také ovlivněny umístěním těla pacienta. Pokud leží dlouho, hladina cholesterolu může být o 15–20% nižší než skutečná hladina v důsledku specifické redistribuce plazmy.
 5. Stanovení cholesterolu se výhodně provádí v sedě. Před darováním krve, odpočinek v uvolněné atmosféře po dobu 10-15 minut.

Interpretace výsledků

Získaný výsledek odráží současnou hladinu cholesterolu (s ohledem na přípustnou chybu). Pro interpretaci použijte níže uvedenou tabulku.

Tabulka: Cholesterolová norma

Abnormálně vysoká hladina mastného alkoholu zvyšuje riziko aterosklerózy a jejích život ohrožujících komplikací: infarktu myokardu, mrtvice. Jeho nízká koncentrace označuje metabolické poruchy. Obnovení normálního spektra krevních lipidů je úkolem terapeuta, kardiologa.

Recenze

Elena, 28 let, Novosibirsk:

„Její tchýně má vysoký cholesterol a dříve musela každý měsíc chodit na kliniku, aby provedla testy. To je naprosto nepříjemné. Rozhodli jsme se jí koupit přístroj pro domácí měření. Po dlouhém výběru jsme se zastavili v Accutrendu.

Analyzátor splnil naše očekávání: lehký, kompaktní, vhodný k použití (tchyně poprvé pochopila, jak přístroj používat). Porovnal výsledky s laboratoří - totéž. Jedinou nevýhodou je rychlá spotřeba testovacích proužků. Jsou drahé. “

Pavel, 49 let, Krasnodar:

„Nejsem si jistý, zda všechny tyto přenosné analyzátory vykazují přesné výsledky. I když je vidět přibližný obraz. Jsem diabetik, již několik let jsem používal zařízení Izitach pro měření cukru a nedávno jsem se rozhodl, že se na pásech rozpadne, aby se stanovil cholesterol. Přístroj předčil normu, musel jsem se poradit s lékařem. Ukázalo se, že mám malé problémy se srdcem. Takže jednoduchý test na cholesterol mě zachránil před nebezpečnou nemocí, o které jsem si dokonce myslel. “

Victor Mikhailovich, 67 let, Nižnij Novgorod:

„Co je to zvýšený cholesterol, musel jsem to zjistit poté, co jsem byl odveden s infarktem v sanitce. Nyní se klinika stala domovem a testy je třeba provádět pravidelně. Kardiolog mi řekl, že cholesterol je nejhorším nepřítelem zdravého srdce. Nejmenší nárůst je zdraví škodlivý.

Aby bylo možné kontrolovat hladinu cholesterolu, bylo to jednodušší, získal jsem speciální analyzátor: výsledek lze získat během několika minut kdykoliv. Teď, když vidím, že se ukazatele vznášejí, posadím se na přísnou dietu a vždy se ukážu svému lékaři - pro případ.

Stanovení hladiny cholesterolu na vlastní pěst pomocí expresního analyzátoru - pohodlná rychlá metoda pro diagnostiku poruch metabolismu tuků. Umožňuje pacientům nezávisle kontrolovat stav. Ostré změny hodnot zařízení - důvod k okamžitému kontaktu s lékařem.