Image

HUSBAND JE JEDNODUCHÝ IS

Nevěděl jsem, v jakém tématu se mám ptát, píšu v gastroenterologii, protože Je k této oblasti blíže.
Faktem je, že můj manžel je v poslední době méně konzumován. Manžel 35.

Chce jíst, ale rychle se nají. Ztráta hmotnosti
V poslední době (asi půl roku) má v práci velmi napjatou situaci, je velmi nervózní, v noci spí velmi špatně (čte až 2-3 noci, nebo naopak usne na 22, a pak se probouzí ve 3–4 ráno a necítí se usne). On také má střevní dysbacteriosis (testoval na bakterie), průjem někdy (zřídka).

Řekni, prosím, s tím, co může být spojeno? Co léčit? Co zkontrolovat? Velmi se obávám o svou milovanou osobu.

Děkuji předem za vaši odpověď.

S pozdravem
Olga

Ve středu je Vladimir Ivanovič ve službě. Otázky budou zodpovězeny se zpožděním 2-3 dny.

Správa webu čerpá vaši pozornost! Vážení pacienti! Nezapomeňte se zaregistrovat na stránkách! Pokud je nutné reagovat na pacienta osobně, neregistrovaní uživatelé takovou odpověď nedostanou. V případě opakovaných žádostí reprodukujte celou předchozí korespondenci v plném rozsahu (uveďte datum a počet otázek). Jinak vás poradci nepoznají. Otázky a odpovědi na otázky konzultantů můžete doplnit v "Zprávách" pod vaší otázkou. Budou zaslány konzultantům.
Po obdržení odpovědi, nezapomeňte hodnotit ("sazba odpověď"). Děkuji všem, kteří zjistili, že je to možné a nezbytné - vyhodnotit odpověď!

Nezapomeňte, že pro odpověď, která se vám líbí (konzultace), můžete využít speciální možnosti stránky „Řekněme vám děkuji“, kde můžete konzultantovi vyjádřit svou vděčnost tím, že mu koupíte nějaké bonusy na našich stránkách. Doufáme, že vám navrhované bonusy nezpůsobí nic jiného než úsměv, jeho lehkost.

Osobní zkušenost: jak začít jíst méně

Proč jsou populární metody doporučeny pro zbavení se hladu, který nefunguje a co je tajemstvím jediného, ​​který pomáhá? Osobní zkušenost Julie Kolychevové

Všichni víme, nejjednodušší způsob, jak zhubnout. Ano, ano, chystám se jíst méně. Kdyby se v obchodě na pokladně vzali potraviny s vysokou kalorií, ale ne, nikdo se nestará! Všichni se jen sladce usmívají. Všechno kromě mých šupin. Čestný k gramu. Když jsem viděl číslo 60, rozhodl jsem se, že to není možné žít a že je čas jednat.

Existuje spousta způsobů, jak ochutnat chuť k jídlu. Najednou jsem vyzkoušela všechny hlavní. Ne všichni pomáhají. Ale pojďme všechno v pořádku.

O kaši a puer

Začal jsem tím, že jsem si koupil populární čaj, který překonává pocit hladu a půl kilogramu ovesných vloček, který měl poskytovat dlouhodobý pocit sytosti (jak uvádí internet, díky rozpustným přírodním vláknům s beta glukany). A i bez másla a cukru, nemůžete jíst mnoho z toho - mělo to fungovat.

Vyndal jsem vafle a sušenky tak, že při pohledu na ně nebyl vyroben ghrelinový apetitový hormon a vařil puerový čaj. Vypil jsem dva šálky. Snažil jsem se cítit pachuť. Kromě pocitu surové země se nic necítilo. Ale vafle už nechtěla. Šel do postele.

Ne tady to bylo! Racek povzbudil více kávy! Ve dvě hodiny usnul. Ráno jsem se vzbudila hladová a rozzlobená. Libra předstírala, že nic není.

Vařené ovesné vločky se sušeným ovocem. Velká mísa. Mohl by přemoci tři lžíce. Dostala jam, to nebylo lepší. Chuť ovesných vloček všechno zkazila. Pila jsem kávu bez jakýchkoliv věcí a šla do práce.

Pro citronovou vodu a zelený čaj

Kolega přinesl sušenky s mandlovými lupínky a džemem. A hlasitě přesně řekla, jak to pečela. Přinesl jsem ho na černou listinu, nalil vodu z chladiče a šel na další oddělení z cesty. Napila sklenku a doufala, že podvede žaludek s pocitem plnosti, cookies chtěly být strašidelné. Vypil jsem víc. Pro zvýšení efektu přidal plátek citronu, který měl díky pektinu utopit všechny mé touhy. Zdálo se, že příliš mnoho dodala. Protože pocit hladu přidal pálení žáhy.

Antacida zachránil před pálením žáhy, práce - od cookies. Na oběd jsem udělal cukr-bez ovesné vločky a zelený čaj s antioxidanty urychlit metabolismus. Žaludek byl s tím už spokojený.

O zelenině a vláknech

Na večeři se připravil zeleninový salát. Hodně vlákniny, málo kalorií: to, co potřebujete, jak nařídí odborníci na výživu. Salát byl vynikající, ale něco chybělo. Hádal jsem, co, ale silně odmítl myšlenku francouzské buchty a sekaná z chladničky. Vařený čaj Pu-erh. Podíval jsem se na něj. Chuť surové země se objevila sama. Jíst a pít onemocněl vůbec. Efekt je působivý.

Brzy usnul. Snili se čínští a tibetští mniši ve světlém oblečení. Obchodovali s čajem a vyměňovali je za orientální cukrovinky.

Probudil se hladový. Ale šupiny potěšily. Rozhodl jsem se nevzdávat.

O esenciálních olejích a fotografiích pro motivaci

Šla do práce pěšky, koupila několik esenciálních olejů v lékárně, aby snížila chuť k jídlu. Možná, že by oleje v průběhu času dávaly požadovaný účinek, ale vedení mě zachytilo v procesu šňupání. Dvakrát. Zaznamenal láhev vody na stole a bledý pohled. Náčelník zavolal na koberec a vyslýchal s vášní. Násilně poslal na oběd. Brutální muž.

Kromě stravy a aromaterapie snížit chuť k jídlu rozhodl použít vizuální dráždivost. Dejte si spořič obrazovky s neslušně plnou ženou. První dva dny byla její forma vyděšená a zachránila mě před vydatným obědem a večeří. Do konce třetího dne se mi to nezdá tak kompletní, do konce týdne jsem ji našel hezkou. Člověk si na všechno zvykne, je to fakt.

Incident vyšel s přítelem, když jsem třikrát odmítl jít do kavárny a mé oblíbené tiramisu. První myšlenkou bylo, že jsem ho nechtěl vidět. Druhým je, že se mnou je něco špatně. A jako rehabilitace jsem byl vzat do Moskvy na náčrtky. Všechno tam bylo namalované: umělci i ti, kteří vůbec nebyli. Byl to úžasný pocit, že jsem nezažil, protože mi moje sestra dala syntezátor, a celé noci jsem trávila ve sluchátkách a vzpomínala si na všechno, co jsem studovala v raném dětství. Zdálo se, že mě ten výlet vzbudí. Neučil jsem se hladem, jen jídlo bylo méně důležité. Kromě ní, tam bylo tolik, že jsem si nevšiml tak dlouho, nebo přesunul na neurčitý pot. Večerní procházky a taneční kurzy, barvy a štětce, dny, kdy můžu jít se svou sestrou do bazénu, se staly významnými. Znovu jsem dostal elektronické piano a hraju nejen v noci. Stále mám rád k jídlu, ale už mě to netlačí.

Jakmile jsem se zeptal přítele, musím zhubnout? "Ano, je mi to jedno," odpověděl docela vážně, "dokud se budete usmívat."

Jezte méně

Než ženy samy nemyjí, aby ztratily nenáviděné další centimetry - hubnutí čaje, bláznivé diety, zázračné pilulky, vyčerpávající tréninky atd. Zpravidla to všechno nedává výsledky a nakonec upadá v duchu, žena se vzdává své postavy nebo konečně dospěl k názoru, že je načase upravit stravu.

Je možné se naučit jíst méně a jaké metody existují pro snížení chuti k jídlu?

 • Jděte do mini-porcí. Proč? A protože přejídání je hlavním nepřítelem naší ženské harmonie. S bohatou výživou a nízkými výdaji energie, tělo posílá všechny přijaté kalorií do tukové tkáně, okamžitě včetně procesu "doplňování zdrojů". Proto snižujeme naše obvyklé porce na minimum a jíme zlomek - často a mírně (5krát denně - to je nejvíce). A ne dvakrát denně z břicha.
 • Použijte malé talíře na jídlo. Ve velké pánvi nebo na velmi širokém nádobí, budete automaticky chtít dát (a pak jíst) více, než je nutné. Proto odstraníme z očí všechny umyvadla s Olivierem, skryjeme široké talíře ve skříni a jíme porce z malých talířů.
 • Jíme jen doma! No, samozřejmě, chci jít na cestu z práce do místa, odkud voní tak nádherné, hranolky, hamburgery nebo kbelík uzených křídel. Ale je to nemožné! Pokud si nejste schopni odolat pokušení, zvolte jinou cestu. Pokud jsou nohy zcela vylomené - pahýl jablko předem nebo pít jogurt. Ale jídlo samotné - jen ve stěnách domu.
 • Jakýkoliv mimořádný (ne plánovaný) útok hladu je zastaven sklenicí nízkotučného kefíru, sušeného ovoce nebo čerstvého ovoce. Udělej si zvyk. Tak, že v případě náhlého útoku hladu byste nechodili do ledničky, aby se zahřál mísa boršče nebo masa s těstovinami, ale spokojte se s malým úsměvem na tváři. Mimochodem, než budete sedět u stolu, sklenku kefíru, několik bobulí švestky nebo jogurt také nebolí. Chcete-li snížit chuť k jídlu a že "méně fit."
 • Pijeme více vody. Minimální objem litru denně (bez plynu) a s výhodou jeden a půl - nasycení těla vlhkostí, dobrá funkce trávicího ústrojí a snížení hladu. Pijete sklenici vody, a tak krátce klamete tělo, které vyžaduje oběd, a otupuje pocit hladu dříve, přímo, jíst. Kromě vody můžete využít i přírodní šťávy. V boji proti chutí pomůže pomeranč, grapefruit, banánové šťávy.
 • Potlačujeme hlad pomocí vlákna. Zelenina (to je známo, že všichni) jsou bohaté na vlákninu, která zase dává pocit plnosti a je strávena po dlouhou dobu, což zvyšuje intervaly mezi jídly. Výběr je ve směru salátů, pomerančů a grapefruitů ochucených jogurtem, pečených jablek s ořechy namísto dezertů.
 • Každé jídlo je pro obřad, ne pro uspokojení. Není nic horšího pro postavu, než nevědomky prasknout všechno pod televizí, zprávy z notebooku nebo příjemnou konverzaci. Roztržitý, ztratíte kontrolu nad množstvím jedených potravin. Začněte s tradicí rodinné slavnostní večeře, v plném rozsahu, bez televize, s použitím krásných a zdravých jídel. Věnujte více pozornosti designu stolu a kvalitě pokrmů, než jejich množství a výběru vtipné komedie ke stolu.
 • Tabulky s potravinami. Moudře splňte své nutriční potřeby. Chcete čokoládovou tyčinku? Prodám hořkou čokoládu (je to zdravé) a jíst plátek. Chcete ovocný dezert s vysokým obsahem kalorií? Jíst broskev, vypít sklenku kefíru. Udělejte si seznam výrobků, které nelze za žádných okolností koupit a zavěsit na chladničku. Během nákupů a trhů se řiďte pravidlem - obejít produkty ze seznamu.
 • Žvýkejte jídlo důkladně. Myslíš nesmysly? Nic takového. Nejdříve důkladně žvýkáte jídlo, výrobek rozemele na kaši, díky čemuž je jídlo lépe stravitelné a vstřebatelné. Polknutí rychle a ve velkých kouscích, přetížení trávicího traktu a vytvořit si další problémy. Za druhé, čím pomaleji budete žvýkat své jídlo, tím rychleji budete plný. Saturace přichází do 20 minut (v průměru). To znamená, že malá část salátu, kterou budete jíst pomalu, pomalu, věnujte pozornost každému kusu, se rovná sytosti velké talíře těstovin s karbanátky, jedené v jednom pádu.

A samozřejmě, nebuďte nervózní, bojujte s napětím. Muž „na nervech“ kouká do chladničky ještě častěji, snaží se pít a chopit se jeho problémů. Lepší vařit čaj na bylinkách a jíst kus hořké čokolády (zvyšuje náladu).

Co se stane, když je jen málo

Dobrý den, milí čtenáři! Často, když jedeme s rodinou nebo přáteli, probíhá rozhovor o hubnutí. A ta nejjednodušší strava, která přijde na mysl a vyslovila se v podobě vtipu: "Na podlaze je méně kbelíků."

Vtipy, ale mnoho žen to dělá. Jdou na dietu, která vám umožní jíst pouze 1000 kcal denně, a možná méně, namísto předepsaných 2000 kcal - jen polovina. Možná je to nejjednodušší způsob, jak zhubnout - nic dělat a zhubnout. Není třeba vyčerpávajícího tréninku nebo pečlivého počítání živin - stačí nést hlad a pít vodu. Dnes budeme hovořit o tom, jak jednoduchá strava „jíst kbelíky na podlaze méně“ může změnit náš život a zdraví.

Taková dieta poprvé přináší okouzlující výsledky - váha se roztaví, jako kus ledu na slunci a neexistuje žádné omezení štěstí. Tady je tajemství harmonie! Pracuje doma! Hurá. Tak to udělá každé jaro!

Podruhé to trvá hodně odvahy výrazně snížit svůj jídelníček. Někde je vnitřní odpor, ale stále zhubnout.

Často po každém takovém hladovém sezení se hmotnost vrátí a / nebo se vzhled zhorší (ve spodním prádle). A přesto ten pocit přichází, že nejíte stejně jako dříve, hladovka mírně korigovala chuť k jídlu. Jak se říká: "žaludek se scvrkl."

A na tomto duhovém pozadí se podezření plíží v tom, že je stále možné zotavit se z okurky: „Jím jen saláty, ovoce, cereálie na dovolené a prázdný tvaroh s kuřecími prsíčky. Odkud pocházejí ty kilogramy? ".

Již potřetí se člověk nemůže setkat s vnitřním odporem, ale s tzv. Plató. Tělo jednoduše uchopí zuby svou hmotností a nedává jediný gram. A pro požadovanou ztrátu hmotnosti je třeba snížit z chudé stravy o další polovinu...

Než odpovíte na otázku „Proč se to děje?“, Obraťme se na vědecký výzkum.

Podle pozorování vědců, hladoví lidé (v koncentračních táborech nebo na dobrovolné hladovce) ztrácejí z 25% na 50% hmotnosti vnitřních orgánů, včetně:

 • 52% hmotnosti sleziny (důležitý orgán krve a imunitního systému)
 • 80% srdečního svalu (což vede k smrti)

Podívejme se nyní, co se stane s tímto úbytkem hmotnosti v těle laboratorních potkanů. Vědci zkrátili svou stravu o 2/3 na 6 týdnů. Zjistili, která tkáň, který orgán „nejprve zhubne“ a jak se vrátí po návratu k normální dietě. Tato studie bohužel nezahrnuje sledování tělesné hmotnosti, pouze pro tělesnou hmotnost jako celek.

Během hladomoru tak tělesná hmotnost laboratorních potkanů ​​klesla o 50%. Hmotnost vnitřních orgánů se snížila následovně:

 • Játra (játra) 55%
 • sval (sval) 35%
 • Ledviny (ledviny) 25%
 • srdce (Srdce) 20% (a, a nikdy jako výsledek)
 • mozek trpěl nejméně (mozek)

Srdce trpí hladem (druh infarktu v latentní formě). Navíc tato mírná ztráta srdeční tkáně občas zvyšuje úmrtnost na hladovění. Pro informaci, pokud vezmete osoby s normálním indexem tělesné hmotnosti (BMI) těla a vezmete si jejich úmrtnost na jednotku, získáte následující obrázek:

Mortalita u jedinců s různým BMI

 • menší než 18,5 - 1,8. 2 krát vyšší.
 • 30 - 34,9 - 1,2 krát vyšší
 • 35 a více - 1,3 krát vyšší

Imunita hibernates jakékoli bakterie, která žije společně s námi začíná napadat tělo (candida, E. coli...), člověk je mnohem pravděpodobnější, že trpí SARS a chřipky.

Játra dostávají ránu pod pásem a nemohou plně chránit tělo před rozkladnými produkty a v procesu hubnutí se významně zvyšuje rychlost rozkladu tkáně. Tělo začíná trpět vlastními toxiny.

Silně ztratila svalovou hmotu. V mnoha ohledech závisí rychlost metabolismu na svalové hmotě. Čím menší je, tím méně můžeme jíst, bez poškození na obrázku, a naopak.

U potkanů ​​se svalová hmota zotavila s návratem k obvyklé dietě, je však třeba mít na paměti, že hypokamie není pro krysy charakteristická (nedostatečná fyzická aktivita). Aktivně se pohybují, nesedí před obrazovkami přístrojů a nepoužívají dopravu. Lidé, nejčastěji vedou k sedavému životnímu stylu a nemohou v plné míře obnovit svalovou hmotu. Svaly zůstávají atrofované a metabolismus je snížen.

Tím, že jsme ztratili lví podíl svalů, jsme nuceni pokračovat v hladovění, abychom nezvyšovali váhu.

Co bude dál? Zoufalá a zklamaná ztráta váhy, žena podnikne další kroky

 • Začne pít hubnutí prášky
 • Spojuje sport!

Možnost jedna - pilulky: ponoří ženu do ještě hlubšího tempa. Pilulky mají různé principy činnosti. Některé interferují s absorpcí živin, jako jsou tuky, jiné mají laxativní a diuretický účinek, jiné zahrnují léky, které ovlivňují centrální nervový systém, který potlačuje centrum hladu, obvykle ze skupiny léků.

Všechny tyto pilulky mohou vážně ohrozit zdraví. Ti, kteří zabraňují vstřebávání živin, nás zbavují životně důležitých látek: vitamínů, zdravých tuků a esenciálních mastných kyselin. Navíc ani užívání vitamínů v tabletkách zde nepomůže. Vitamíny rozpustné v tucích se rozpouští v tuku a bez něj - s píšťalkou létají na záchod.

Prášky s projímadly a diuretiky jednoduše dehydratují tělo a zasahují do procesu trávení, uvolňují střeva z výkalů. Pro lidi trpící zácpou a edémem může být tento účinek užitečný, ale na krátkou dobu. Dehydratace a dlouhodobé užívání laxativ mají také škodlivý vliv na zdraví každé osoby.

Narkotika z amfetaminové skupiny, užívaná k léčbě těžké obezity a jsou vždy pod dohledem lékaře. Využití těchto prostředků doma je nepřijatelné!

Kromě vzniku závislosti mají řadu vedlejších účinků, zpravidla duševních poruch. Nejzávažnější z nich se může rozvinout i po užití jedné dávky - schizofrenní poruchy. Nemyslím si, že někdo ve snaze o krásu bude chtít dostat zmrzačenou psychiku.

Často, v anotaci na pilulky, můžete najít informace, že tento lék spaluje vnitřní tuk. To není úplně pravda. Žádná látka nemůže spalovat tuk. Pilulky, tak či onak, vytvářejí energetický deficit v těle a energetický deficit způsobuje, že se tuk stává zdrojem živin a je tělem spotřebován. Teprve nyní lze tento nedostatek dosáhnout bez tablet.

Závěr: hubnutí prášky vedou k hlubšímu nedostatku výživy a mají řadu závažných vedlejších účinků (dehydratace, nedostatek vitamínů, duševní poruchy).

Nyní zvažte druhou možnost - sport. Na pozadí nízkokalorické diety v kombinaci s fyzickou aktivitou je hladina hormonu hladu ghrelinu značně zvýšena. I když zvýšíte kalorii, chuť k jídlu neklesne. A to je zvláštní pouze pro ženy!

Více než to! Tělo jde do režimu úspory tuku! Nechte někoho zpochybnit a říci, že neexistuje. V zásadě je to pravda, ale mluvit jinak nebude dobré.

V důsledku toho naše paní neztrácí na váze jeden gram, a v nejhorším případě začne jíst vše, odtrhnout dietu, provádět noční nájezdy na lednici... Není těžké odhadnout, co to vede k tomu, jak to souvisí se sportem.

Jaké závěry lze tedy vyvodit:

 • K poklesu pod úroveň základního metabolismu (přibližně 1200 kcal) - není za žádných okolností možné!
 • Nejlepší cestou k dlouhodobé harmonii je investovat do svalové hmoty. Efektivní trénink zahrnuje všechny typy motorické aktivity. Fitness by měla být praktikována na pozadí vyvážené stravy s dostatečným kalorickým obsahem nebo dokonce s malým přebytkem kalorií.
 • Nejúčinnější koridor na spalování tuků u běžných žen zapojených do fitness (ne kulturistů): 1500 - 1800 kcal (pro laktaci ne méně než 1900 kcal).

Nechte své hubnutí příjemné, bez hladu a přetížení!

Děkujeme za sdílení tohoto článku v sociálních sítích.

10 způsobů, jak jíst méně, jak zhubnout

Hlavní podmínkou pro hubnutí je jíst méně kalorií, než utrácet. Problém ztráty hmotnosti je jen přejídání. V tomto případě ani fyzická aktivita nepřinese výsledky. Mnozí se uchýlili k radikální metodě - úplnému odmítnutí jídla. Taková chyba vede k tomu, že po půstu člověk začne jednoduše „zametat“ všechno v jeho cestě.

Naučte se rozlišovat mezi hladem a chutí.

Vezměte prosím na vědomí, že neustále se "touží" vaše chuť k jídlu, budete určitě přejídat a nebude moci zhubnout.

Cena takového vypouštění je více kilo. Chuť k jídlu nemá nic společného s opravdovou potřebou jídla, takže musíte být schopni ji odlišit od hladu:

 • Chuť je touha jíst něco, co stojí před lednicí a nevíte, co byste chtěli. Pokud to cítíte dříve než 2-3 hodiny po posledním jídle, pak je to sotva hlad. Nejste fyzicky hladoví, ale emocionálně.
 • Hlad je stav, kdy můžete cítit prázdnotu v žaludku, pocit sání, rachot, křeče. Někdy je závratě, třes v rukou, bolest hlavy, slabost. Jsou to jasnější známky hladu, s nimiž tělo signalizuje nedostatek živin. To nastane, když jste nejedli asi 4 hodiny.

Nevyužívejte emocionální problémy

Jíst méně je obzvláště obtížné, pokud jídlo slouží jako způsob morálního propuštění. Takový potravinový zvyk se vyvíjí v různých stavech člověka. A pro každý případ existuje způsob, jak tento problém vyřešit:

Příčina emocionálního hladu

Jak se vyrovnat se zhubnout

Namísto rušení všeho s čipy, čokoládou nebo jiným dezertem je lepší udělat následující:

 • dělat některá cvičení;
 • dělat jógu;
 • zkuste hluboce dýchat nebo meditovat po dobu 2 minut;
 • masáž ramen;
 • pít trochu vody.
 • projít se;
 • najít útulné místo a přečíst si knihu;
 • najít nový koníček;
 • sportovat;
 • začít vést deník;
 • dosáhnout toho, co jste dlouho chtěli dělat, ale co nebylo dost času;
 • Poslech hudby;
 • udělat čaj.

Člověk, který udělal něco důležitého, se často odměňuje jídlem, ale existují i ​​jiné způsoby, jak podpořit:

 • znovu spát;
 • koupat se s esenciálními oleji;
 • provést masáž;
 • utrácet peníze ne za jídlo, ale za nové oblečení nebo za to, co jste plánovali koupit;
 • jen se uvolněte, dokonce i před televizí.
 • meditovat;
 • zavolat milovaného člověka;
 • lehké aromatické svíčky, vykoupat se;
 • projít se na čerstvém vzduchu;
 • tanec k vaší oblíbené hudbě.

Pijte více vody

Někdy člověk zaměňuje pocit žízně a hladu. Chcete-li rozlišovat mezi nimi, budete potřebovat po vzhled touhu jíst něco, nejprve vypít 0,5-1 sklenici vody a počkejte 15-20 minut. Pokud pocit hladu neprošel, pak opravdu chcete jíst. Kromě toho, pít sklenici vody, budete krátce "oklamat" tělo.

Hlad je otupený a během jídla můžete začít jíst méně, protože žaludek bude částečně naplněn tekutinou. Kromě vody pomáhají kefír a džusy snižovat chuť k jídlu a zhubnout:

Vyhněte se potravinám a nápojům označeným „light“

V takových produktech jsou namísto cukru, stabilizátorů, zahušťovadel, konzervačních látek přítomna umělá sladidla. Nedělají produkt užitečnějším. Všechny tyto látky jsou vnímány tělem jako jed, který zvyšuje zátěž jater. Takové produkty mohou pomoci zhubnout, ale jejich použití má negativní vliv na vnitřní orgány.

Kontrola energetické hodnoty stravy

Člověk stráví určité množství kalorií denně - stejné množství, které by měl konzumovat během dne. Výměnné procesy probíhají odlišně: ženy potřebují asi 2000 kcal, muži potřebují 2500 kcal. Specifický kalorický příjem závisí na životním stylu, fyzické aktivitě, věku. Každých 10 let se množství potřebné energie sníží o 2%.

Zvýšení příjmu vlákniny

Zdrojem vlákniny je zelenina a ovoce. Dlouhodobě poskytují pocit sytosti, což výrazně zvyšuje intervaly mezi jídly a zlepšují tvar.

Jíst ovoce a zeleninu lépe čerstvé. Můžete udělat saláty, ale musíte je naplnit nízkotučné zakysanou smetanou, přírodním jogurtem nebo citronovou šťávou.

Kromě zeleniny, je třeba se zaměřit na bílkoviny (maso, mléko) a komplexní sacharidy (kaše).

Jíst v malých porcích, ale často

Frakční výživa - nejlepší volba, jak se naučit jíst méně a zhubnout. Když se přejídáte na pozadí malých výdajů energie, tělo začne propouštět další kalorií v tuku. Pokud žaludek dostane malé porce jídla, bude mít čas je zpracovat. Jako výsledek, tuk přestane být uložen v rezervě, protože tělo bude trávit přijaté kalorií pro zpracování na energii.

Objem jedné porce - 200-250 g. Nenechte si ujít ranní jídlo, protože vám to pomůže jíst méně večer. Optimální strava zahrnuje:

 • snídaně - 8,00;
 • druhá snídaně - 11.00;
 • oběd - 14.00;
 • odpolední čaj - 16.00;
 • večeře - 19.00.

Žvýkejte jídlo důkladně

Polknutí potravy ve velkých kouscích, přetížíte gastrointestinální trakt. V důsledku toho se zhoršuje trávení, vstřebávání živin ve střevě. Kromě toho, aniž byste důkladně žvýkali jídlo, budete jíst rychleji. Saturace nastane v průměru po dobu 20 minut. Během této doby, můžete jíst mnohem více, pokud nechcete "grind" každý kus. Výhody důkladného žvýkání jsou následující:

 • Posílit dásně. Zvyšují průtok krve, který také zajišťuje prevenci periodontitidy.
 • Vyvíjí požadované množství slin. Během žvýkání se vyrábí desetkrát více než v klidném stavu. Sliny obsahují vodu, vitamíny, vápník, hořčík, sodík. Stopové prvky pomáhají zpevnit sklovinu a na povrchu tvoří ochranný film.
 • Zeštíhlující Žvýkací jídlo důkladně, máte dost malého množství jídla.
 • Snížení zatížení srdce. Velké kousky potravin vyvíjejí tlak na membránu, kde se nachází srdeční sval.

Užijte si chuť jídla a jíst pomalu

Roztržitý mluvením nebo dokonce čtení knihy, budete jíst mnohem více. Je lepší začít tradici rodinné večeře v plném rozsahu, bez televize, s použitím krásných a zdravých jídel. Dalším psychologickým trikem je použít malé talíře a lžíce. To vám pomůže vychutnat si ještě jedno jídlo déle.

Odmítnutí občerstvení v kavárnách a restauracích

Další podmínkou, která pomůže zhubnout - jíst jen doma. Na cestě z práce byste měli zvolit takovou trasu, na které nespadnou různé kavárny a restaurace. Takže šance na pád pro hranolky s vaší oblíbenou omáčkou bude mnohem nižší. Aby se zabránilo hladu, nést jablko nebo pití jogurtu. Hlavní jídlo by mělo být prováděno pouze doma.

Jak jíst méně. Psychologie a klam hladu

Mnoho štíhlých a půvabných zástupců spravedlivého sexu k jejich přítelkyním - koblihám, kteří se snaží zhubnout, často říká: "Musíte se pohybovat více a jíst méně." Ale pokud je potřeba fyzické námahy, je vše naprosto jasné: stačí se přinutit, abys šel do sportu, pak se s poklesem množství jedených potravin vyskytnou problémy téměř v každé první dámě, která nemá žádné důsledky v plýtvání stravou.

Jak nepodlehnout pokušení vyzkoušet kousek chutného dortu s jemnou čepičkou ze šlehačky, na které se tučně nachází třešeň rudá tvář? Jak neškrábat bramborové lupínky, pozvat pikantní chuť? Jak udržet mírný rachot v žaludku a hojné slinění, pokud se v troubě připravuje obrovský kus vepřového masa, kterému se již podařilo zakrýt zlatou kůrou? Tender sex je mnohem snazší pokušení, zejména v potravinách. Ale jak tomu bránit, jak se sníst? Nejprve musíte zjistit povahu hladu, protože s vědomím příčiny je mnohem snazší vypořádat se s efektem.

Psychologie hladu

Nejčastěji se touha po jídle nezdá být fyzickou potřebou, ale signálem z mozku.

Jistě pro mnoho to bude objev, že tuk lidé se nejčastěji stávají rukojmími ne fyzického hladu, který je nedílnou součástí lidské existence, ale emocionální hlad, nebo, jak se často nazývá, psychologický. Než začnete nekompromisní boj proti přejídání, musíte se naučit rozlišovat mezi psychologickým hladem a fyzickým hladem.

Jak odlišit fyzický hlad od emocionálního

 1. Fyzický hlad je snadno rozpoznán charakteristickými pocity v žaludku: může být doprovázen pocitem prázdnoty, rachotem a dokonce i bolestí. Zatímco psychologický hlad vzniká výhradně v hlavě. Vzpomínka na kořeněnou uzenou šunku, trpělivě čekající v ledničce nebo rudý kobliha, kterou si můžete koupit v nejbližším obchodě, mozek začne procházet živým obrazem jídla, aniž by zapomněl spojit smysly. Proto začíná hojné slinění a vzniká neodolatelná touha jíst něco dobrého.
 2. Fyzický hlad dochází postupně: když se žaludek vyprázdní, trávicí systém dává mozku trvalé signály, že je čas jíst. A čím delší je přestávka mezi jídly, tím silnější je pocit hladu. Náhle se objevuje emocionální hlad: zdá se, že po jídle tři minuty neuspěly, a už tak nesnesitelně chcete něco sladkého na dezert.
 3. Pokud je člověk „hladový jako vlk“, ale zároveň si dovoluje vybírat z výběru produktů, pak můžeme s naprostou jistotou říci, že se jedná o psychologický problém. Emoční hlad je vyjádřen jako neodolatelná touha po určitém druhu jídla: čokoláda, zmrzlina, maso atd. Zatímco fyzicky hladový člověk bude připraven jíst cokoliv.
 4. Fyzický hlad nastává bez ohledu na emocionální pozadí nebo náladu. To je fyziologická potřeba, takže asi 4-5 hodin po jídle, bez ohledu na to, zda šéf udělal poznámku k vám, nebo jste vyhráli v loterii, bude žaludek rozhořčený, tvrdohlavě signalizující, že je třeba jíst. Psychologický hlad může nastat bezprostředně po jídle, pokud to přispívá k silné negativní emoce. Pamatujte si, jak většina lidí je zvyklá na "chytit" stres, zatímco často preferring nejškodlivější a high-kalorií potravin.
 5. Fyzický pocit hladu může být dlouho tolerován, dokud nezačne vyvolávat zjevné nepohodlí nebo dokonce bolest. Ale emocionální hlad je velmi netrpělivý. Když se člověk podrobuje nespoutané touze jíst něco takového, člověk se snaží potlačit psychické nepohodlí a ne fyzicky.
 6. Fyzický hlad prochází přesně tehdy, když je eliminována fyziologická potřeba potravy. Psychologický hlad je neukojitelný: aby se utopili nepříjemné emoce, člověk bude schopen jíst mnohokrát více než obvyklá porce. V tomto případě bude žaludek přeplněný, ale hlad nebude ustupovat.
 7. Během pokusů o uhasení psychologického hladu člověk bezmyšlenkovitě sníst jídlo na stroji, aby mohl snadno zemřít celý balíček cookies nebo si dát večeři s pánví smažených brambor. A když je potřeba potravy kvůli fyziologickým potřebám, člověk si vědomě vybere nejen to, co jíst, ale také kolik.

Tak, jak rozlišovat povahu hladu, jsme přišli na to, pojďme mluvit o faktorech, které "dělají" lidi přejídat, to znamená psychologii hladu.

5 hlavních příčin přejídání

Příčiny přejídání neleží někde v hlubinách našeho podvědomí. Všichni leží na povrchu a proto mohou být a měli by být pod kontrolou.

 1. Nuda. Ano, banální smůla může snadno motivovat jíst 5-6 buchty s čistým medem nebo oblíbeným džemem, velkou čokoládovou tyčinkou s šálkem ochuceného čaje nebo několika sendvičů, které se nehodí pro denní příjem kalorií vůbec. To platí více pro ženy v domácnosti a pro nezaměstnané: být neustále doma a často procházet v blízkosti chladničky a nedokáže odolat pokušení podívat se za své bílé, příjemné dveře. Mimochodem, lidé, kteří tráví většinu času ve čtyřech zdech, mohou neustále žvýkat něco bez pocitu hladu, aby nějakým způsobem diverzifikovali dlouhou dobu nudnou situaci.
 2. Televizor Tento "odporný" domácí spotřebič zachytí veškerou pozornost člověka, a proto ztrácí kontrolu nad množstvím jedených potravin. Co sledujete fotbalový zápas bez velkého balení křupavých hranolků a sklenice pěnícího piva? Film bez popcornu nebude tak zajímavý. Bojujte se stereotypy a nikdy nejezte před televizí.
 3. Pospěšte si. Moderní člověk neustále postrádá čas nejen pro plné jídlo, ale i pro banální občerstvení. Pracujíc ve zběsilém tempu bez přestávky, lidé přicházejí domů vyčerpaní a v první řadě jdou... Ne, ne v ložnici a ani ve sprše, ale v kuchyni - do ledničky - aby po náročném dni v práci odnesli duši. Ale ve večerních hodinách je to co nejméně, a ne naopak.
 4. Deprese a nízké sebevědomí. Mnozí jsou zvyklí zvedat depresivní náladu částí svých oblíbených delikates: čokolády, zmrzliny, dortů, sladkostí a dalších sladkostí. Před tím, než se „manželka“ s manželem s „lahodným“ dortem s máslovým krémem „lepí“, vezměte prosím na vědomí, že sladký lék nevyléčí depresi a přibývání na váze, vyvolané konzumací potravin s vysokým obsahem kalorií, dále snižuje emocionální pozadí. Ukazuje se, že je to začarovaný kruh, aby se zlomil a naučil se jíst méně sladký, jen vám pomůže střízlivá mysl.
 5. Hlučné společnosti, firemní večírky a obchodní jednání v restauraci. Ve vířivce hlučné zábavy se lidé často nestarají o to, kolik jedí. Jednohubky, sendviče a další svačiny se konzumují ve velkém množství, ale navzdory rekordnímu obsahu kalorií nepřinesou pocit sytosti. Stejný příběh s obchodními jednáními: v žáru diskuse o příští smlouvě nebo podmínkách spolupráce, člověk jí na stroji, nevěnuje pozornost tomu, co je na talíři, a v jakém množství.

Hlavní příčiny přejídání jsou více či méně jasné, ale jak oklamat hlad? Postupujte podle níže uvedených tipů a budete přesně vědět, jak se naučit jíst méně.

Jak jíst méně: tipy na výživu

„Jezte méně - žijte déle!“ Říká staré rčení.

 1. Udělejte si ze zvyku snídat ráno. Zpočátku budete muset jíst „přes to, co nechci“, ale to je jeden z výjimečných případů, kdy se musíte nutit k jídlu. Pamatujte, že chuť k jídlu přichází s jídlem? Proto se snažte mít snídani tak těsně, jak je to možné, protože kalorií získané během ranního jídla, bezpečně "spálil" uprostřed dne, zatímco pocit hladu ustoupí na dlouhou dobu, takže budete jíst méně v noci.
 2. Jezte podle potřeby. Pokud jste pozváni do kavárny, a nechcete jíst, vzdát se jídla, nahradit ji sklenkou minerální vody nebo šálek zeleného čaje. Mimochodem, často je pocit žízně vnímán člověkem jako hlad. Proto, když vycítíte přístup hladu, vypijte sklenici vody bez plynu. Pokud je pocit nudný, pak ještě nenastal čas na jídlo, takže budete jíst méně tuku a jednoduchých sacharidů, které jsou uloženy v pase.
 3. Řekněte ne chutné jídlo. To je jedna ze základních technik, které vám pomohou začít jíst méně. Pokud nenosíte špenát nebo slané vodní melouny, netlačte sami. Koneckonců, nebudete dostávat uspokojení z jídla, ale pouze přerušíte chuť k jídlu, takže se zvýší podráždění a zvýší se pocit psychologického hladu. Pokud se vám líbí potraviny s vysokým obsahem kalorií, jíst na zdraví, ale pouze v malých množstvích a vybrat méně "těžké" přílohu a lehkou omáčkou pro hlavní chod.
 4. Snažte se jíst co nejpomaleji. Vědci zjistili, že pocit sytosti přichází pouze 15 minut po jídle, zatímco průměrné denní jídlo trvá pouze 7-10 minut. To znamená, že v době, která přechází od příchodu potřebné části potravy do žaludku k poznání, že už není třeba jíst, má člověk obvykle čas, aby do něj „strčil“ přebytečné jídlo, což by mohlo být zcela provedeno, pokud existuje měřená a vědomá cesta.

Samozřejmě, než si zvyknete jíst méně, musíte jít tvrdě. Ale nezapomeňte, že musíte začít pracovat na sobě z hlavy, a přestavět své stravovací návyky, budete moci změnit svůj fyzický vzhled k lepšímu!

Devět jednoduchých triků k jídlu méně

Jaké faktory ovlivňují to, co a kdy jíme?

Plány (například zhubnout) a jejich realizace (například pro kontrolu množství jedených potravin) jsou dvě úplně jiné věci. Ale mluvit o volbě mezi zdravou výživou a dietními omezeními není vždy pravda.

Skutečnost, že a jak jíme, je ovlivněna mnoha nejrůznějšími faktory: životním prostředím, množstvím konzumovaných potravin, silou hladu, psychologickým zapojením do procesu stravování, rychlostí konzumace potravin a emocionálním stavem. Tento seznam je nekonečný.

Dobrou zprávou je, že mnoho z těchto okamžiků můžete ovládat sami - soustředit svou pozornost na ně, dokud se nestanou zvykem.

Zde je 9 osvědčených metod, které vám pomohou jíst méně a zároveň kontrolovat kalorický obsah potravin. Postupem času se všechny tyto techniky stanou vaší „druhou přirozeností“ a nebudete mít žádnou podobu ve formování štíhlé postavy.

1. Jezte pomalu

Líbí se vám vůně květin? A co si vychutnat vůni jídel, které jíte? Udělejte si čas a užijte si okolní svět, včetně jídla. Věnujte pozornost každému kusu, který budete jíst, budete postupně přecházet k vědomé výživě, což znamená, že snížíte příjem kalorií, budete schopni rozlišovat mezi skutečným a emocionálním hladem a také se naučíte rozlišovat pocit sytosti.

Výsledkem je, že už nikdy nebudete bezmyšlenkovitě čistit talíř, pak budete dlouho litovat, co udělal. Klidná atmosféra během jídla povede k důkladnějšímu žvýkání potravin, což je zase prospěšné pro trávení. Ale naučit se jíst vědomě, musíte cvičit trochu. Zhluk našeho každodenního života se na chvíli nenechá. Někdy je nutné se snažit soustředit se na jídlo a uvědomit si, že jste plný. Než se vytvoří zvyk, uspořádejte si připomenutí, které bude před očima během jídla, například poznámku s motivací na jídelním stole.

Průvodce akcí

Nastavte časovač. Začněte s načasováním času stráveného na jídle. Možná budete překvapeni, když se najednou najíte snídat nebo oběd před počítačem během 5-10 minut. Postupně přineste čas jídla alespoň na 20 minut.

2. Používejte menší nádoby na potraviny.

Pravda je řečeno, všechno můžete jíst očima. Jak ukázaly nedávné studie, pokud lidé používají velké talíře a navíc sami ukládají potraviny, ve skutečnosti jedí více. V jedné ze studií, jejichž výsledky byly publikovány v časopise American Journal of Preventive Medicine (American Journal of Preventive Medicine), bylo 85 osob požádáno, aby jedli vázu zmrzliny. V tomto případě byly všechny vázy a lžíce různých velikostí. Vědci zjistili, že účastníci experimentu, kteří dostali více odměrných misek, jedli o 31% více zmrzliny. Pokud byla zmrzlina aplikována s velkými lžičkami, pak bylo na talíři o 14,5% více dezertů. Přestože jsou desky velké a vypadají krásně, uložte je pro zvláštní příležitosti. Pamatujte si, že jakmile uvidíte velký kontejner, budete ho přirozeně chtít vyplnit!

Průvodce akcí

Každý den používejte dezertní talíře - takže budete jíst méně. Pokud je váš příbor příliš velký, možná je čas na nové jídlo, které nebude překážkou harmonie.

3. Jezte malá jídla.

Jak často jíte sušenky a hranolky přímo z velkého balení? Je však možné sledovat, kolik budete jíst bez měření množství jídla? To je důvod, proč nikdy nemůžete jíst žádné z velkých balíčků. Pro kontrolu kalorického obsahu je nutné použít odměrky a malé nádoby (viz bod 2). Proč Protože když máte před sebou bezednou tašku s něčím chutným, je příliš snadné jíst příliš mnoho.

Průvodce akcí

Namísto toho, abyste si na párty uvařili lehké jídlo z obyčejného pokrmu, např. Položte na malou desku, a pak jen odcházejte od stolu (nebo vyjměte obal z dohledu, pokud budete jíst doma) a vychutnejte si každý kus (viz bod 1).

4. Poznejte své slabiny.

Každý z nás má slabé stránky v oblasti výživy. Jedná se o produkty, ve kterých se nedokážeme sami odmítnout, které jíme, a to i bez prožívání hladu, a o kterých si myslíme, i když nejsou v našem zorném poli. Prvním krokem k osvobození je vědomí vaší závislosti. Udělejte si čas přemýšlet, co přesně je takový "potravinový past" pro vás, pak můžete přijmout opatření, aby se zabránilo pokušení (to může učinit vaše oblíbené jídlo prostě není chytit oko během dne nebo být spokojeni s pouze malou část z toho).

Průvodce akcí

Vytvořte si seznam zvláště atraktivních produktů a míst, kde se s nimi můžete setkat. Uvažujme, jak „ne být na špatném místě v nesprávném čase“, například, vyhnout se pultu sladkostí v obchodě nebo se snažit znovu se setkat s kolegou, který má ve zvyku léčit vás koblihy. Pevně ​​dodržujte svůj plán, dokud přestanete reagovat na „podnět“.

5. Uchovávejte výživový diář.

Nejlepší nástroj pro hubnutí - výživový diář. To potvrdili vědci. Podle výsledků studie, která je popsána v American Journal of Preventive Medicine (American Journal of Preventive Medicine), u subjektů, které si uchovávaly potravinový deník, byl úbytek hmotnosti 2krát větší než u kontrolní skupiny. Psaní potravin, které jíte v průběhu dne, vám dává větší pozor na jídlo a vybízí k plánování vaší stravy. Tímto způsobem inteligentněji přistupujete ke své stravě a omezujete její kalorický obsah. Můžete nahrávat na malé lepkavé listy nebo v malém poznámkovém bloku, který se snadno vejde do kabelky.

Průvodce akcí

Pokud si nechcete vést potravinový deník, začněte to dělat hned teď. I když nechcete specifikovat kalorii, obsah tuku nebo množství sacharidů, stačí vytvořit jednoduchý seznam konzumovaných potravin. Nezapomeňte si zapsat také nápoje, omáčky, koření a další příchutě. Přesné kalorií se v nich mohou skrývat.

6. Kombinujte produkty ve správném poměru.

Většina jídel podávaných v restauracích, a těch, které jíme doma, "organizované" špatně. Zpravidla se jedná například o velké porce masa a velmi málo zeleniny (pokud existuje). Pokud je zelenina ve vaší stravě přítomna pouze jako příloha, s největší pravděpodobností konzumujete spoustu extra kalorií, což nepřispívá k hubnutí. Kombinujte potraviny ve správném poměru.

Průvodce akcí

Polovina talíře by měla být obsazena zdravou zeleninou, čtvrtiny chudými proteiny a další čtvrtinou - celá zrna. Takový „design“ misky automaticky zvýší porci a nízkokalorická zelenina poskytne tělu vlákninu, vitamíny a minerály, které posílí vaše zdraví. Navíc tímto způsobem můžete kontrolovat nadměrnou spotřebu škrobu a bílkovin. Ale nezapomeňte, že i při správném naplnění by velikost destičky měla být přiměřená.

7. Skladujte na proteinech

Studie ukazují, že proteiny hrají klíčovou roli v regulaci chuti k jídlu. Ti, kteří systematicky konzumují proteiny, získávají méně kilogramů po hubnutí a výsledky boje s obezitou jsou působivější. Proteiny způsobují pocit sytosti, protože jsou tráveny déle. Pokud zanedbáváte potravinářské bílkoviny, budete mít pocit, že budete přejídat. Proto nechte svůj příjem bílkovin vstoupit do zvyku s každým jídlem.

Průvodce akcí

Konzumujte nízkotučné bílkoviny: fazole, vaječné bílky, libové maso, nízkotučné mléčné výrobky (tvaroh, jogurt, sýr a mléko) - to vše pomáhá posilovat svalovou tkáň a neobsahuje tuk.

8. Jezte půl porce

Porce sloužící ve většině restaurací výrazně přispívají k přejídání. Samozřejmě chceme dostat co nejvíce potravin za naše peníze, ale příliš často za to musíte zaplatit svým zdravím. Oběd v kavárně vás může stát více než 1200 kalorií. A to i bez dezertu! Pokud máte dobrý úmysl jíst polovinu porce, bude velmi obtížné se zastavit, stejně jako pochopit, kdy je čas odložit vidličku, zejména pokud také s někým během jídla komunikujete.

Průvodce akcí

Udělejte další krok směrem k dobrým záměrům. Požádejte číšníka, aby zorganizoval polovinu podílu objednaného jídla s sebou, než bude na stole. Takže nebudete jíst pouze zamýšlenou polovinu, ale další den budete mít další malou porci. Ať je to vaše "stop signál" na cestě k přejídání (viz odstavec 3), protože většina lidí nemá ve zvyku jíst ze sáčků přímo v restauraci.

9. Ujistěte se, že máte snídani

Tam je přísloví "Jíst snídani sami.". Vědci zjistili, že lidé, kteří nezanedbávají snídani, mají menší BMI (index tělesné hmotnosti) a nejen spotřebovávají méně kalorií, ale také během dne sníží mnohem méně. Koneckonců, ti, kteří jsou „nabití“ se snídaní, nezažívají takový akutní pocit hladu, jako ti, kteří po vynechání ranního jídla zkusili dostat chybějící energii pomocí dalších kalorií. Zvyk jíst snídani je opravdu známkou zdravého životního stylu a důležitou součástí programu k dosažení zdravé váhy.

Průvodce akcí

Mnoho lidí prostě nemůže jíst nic ráno. Začněte malý. S jednoduchou a zdravou snídani můžete skutečně naučit své tělo zažít "ranní hlad" a užít si ranní jídlo.

Pomocí všech výše uvedených tipů, nebudete mít čas se ohlédnout, protože extra váha začne odcházet.

Sarah Khaan Nutritionist
Nicole Nichols Instruktor zdravého životního stylu

jak jsem začal jíst méně a ztratil 4 kg

v zimě jsem cítil, že začínám přibírat na váze. Současně ale stále jedla a dokonce i po 18:00. Připomínky mé matky, že jsem začal viset na břiše, nevěnovaly pozornost. Měla strach postavit se na váhy, protože pochopila, že hmotnost už byla překročena.

Poslední sláma byla, když jsem (omluvil jsem upřímnost) přestal dokonce dávat na spodní prádlo. Postavte se na váhu a postava prošla. 70 Pak jsem se bála. Rozhodl jsem se, že stejně jako začnete bojovat.

Po přečtení spoustu článků o tom, jak lidé sedí na dietě, jak dělat fyzickou aktivitu, začal proces hubnutí.

Ihned pro sebe jsem se rozhodl, že budu schudnout bez diety, protože jsem si nemyslel, že bych mohl jíst to, co je v nich nabízeno. Začala jíst velmi málo, tiše se vzdálila od chleba, koláčů, uzených potravin, mastných jídel.

Bylo těžké se osvobodit od snackingu v práci, místo toho vypila vodu do sklenic, aby byl žaludek plný.

O víkendu jsem si udělal zeleninovou polévku bez oleje.

Chtěl jsem jí jíst. A časem se mi zdá, že se mi snížil žaludek.

Když první kilogramy začaly sestupovat do mého štěstí, neexistoval žádný limit.

Šel jsem šťastný, ale ne dlouho. protože hmotnost, po odchodu 4 kg, právě vstala.

Myslím, že musíte začít dělat tělesná cvičení, to je jen lenost

Obecně jsem stejně spokojen s výsledkem, který je nyní.

Proč jíst málo je špatné?

Autor: Kandidát lékařských věd, vědecký pracovník na Klinice Výzkumného ústavu výživy, vědecký poradce kliniky "Výživa a zdraví" Daria Rusáková.

Bez ohledu na to, jak paradoxně to zní, ale zhubnout, musíte jíst!

Málo nebo mnoho - relativních a subjektivních pojmů. Lidé s nadváhou jsou často skutečně přesvědčeni, že nejí téměř nic. A tenké lidi si myslí, že hodně jedí. Co pro jednoho nestačí, může být hodně pro druhého a naopak.

Hodnocení výživy lidí s obezitou a nadváhou odhalilo zneužití v kvalitě snacky s množstvím cukru, soli a tuku, což nepříznivě ovlivňuje jak postavu, tak zdraví obecně! Použití potravin s vysokým obsahem kalorií s vysokým glykemickým indexem i v malých množstvích, jako jsou cukrovinky, vyvolává nekontrolovatelný pocit hladu a neustálé zvířecí touhy jíst. Musíte také vzít v úvahu objem a kalorií potraviny a pokrmy. Dokonce i nejnižší kalorický produkt může být konzumován hodně podle objemu, což může poškodit postavu!

Metabolismus a hmotnost

V závislosti na změnách v těle může mít stejná osoba v různých obdobích života různé metabolické rychlosti. Ale množství spotřebovaných kalorií musí vždy odpovídat potřebám. Jíst nepravidelně je velmi škodlivé nejen pro žaludek, ale také pro metabolismus. Když tělo přijme málo energie, začne šetřit. Dlouhé monotónní diety, například na kefír nebo pohanka, nejprve dávají rychlý výsledek, ale po dokončení takového kurzu se hmotnost zvyšuje s ještě větší silou.

Snížení kalorií pod hlavní metabolismus (počet kalorií, které tělo tráví v klidu) je možné pouze tehdy, když si zajistíte půst.

Pokud se doporučuje držet se 900 nebo 1200 kcal / den, pak je to naprosto špatně. Kromě toho se hladovět sami! Terapeutické půst je účinný pouze u alergických onemocnění, astmatu a schizofrenie. Když zdravé tělo přijímá málo energie, začíná ho „zachraňovat“. Když se vrátíte do starého režimu napájení, spustí se proces ukládání energie. Čím více omezení bude tělo zažívat, tím více bude ukládat energii ve formě tukových zásob.

Jak zjistit, kolik jíst?

V závislosti na počátečních parametrech, jako je výška, váha, pohlaví, věk, lokalita a úroveň fyzické aktivity, je možné zhruba stanovit potřebné denní kalorií.

Pokud chcete zhubnout, musíte použít počet kalorií, ne vyšší, ale ne nižší, než je úroveň energetického výdeje odpočinku.

Co je to energie odpočinku (bazální metabolismus) a jak mohou být určeny?

Energetický odpočinek je množství energie potřebné k udržení těla během spánku nebo bez psychického a fyzického stresu. Stručně řečeno, toto je vaše minimum, pod kterým je nežádoucí pád.

Pro výpočet tohoto parametru pomocí vzorců existují metody výpočtu:

Harris-Benedict:

Ženy: HEO (bazální metabolismus) = 655,1 + 9,6 * tělesná hmotnost (kg) + 1,85 * výška (cm) - 4,68 * věk (let)

Samci: HEO = 66,47 + 13,75 * tělesná hmotnost (kg) + 5,0 * výška (cm) - 6,74 * věk (let)

Nebo Mifflin-San Geora:

Pro ženu: HEO = 9,99 * hmotnost (kg) + 6,25 * výška (cm) - 4,92 * věk - 161

Pro muže: HEO = 9,99 * hmotnost (kg) + 6,25 * výška (cm) - 4,92 * věk + 5

Z těchto vzorců vyplývá, že čím větší váha a výška, tím více jídla tělo potřebuje.

Pokud jste určili potřebné množství pro sebe, pak byste se neměli bát kalorií vůbec. Znát svou každodenní kalorii, můžete snadno řídit váhu, aniž by se oddával malé gastronomické radosti.

Pro udržení požadované hmotnosti je nutné násobit spotřebu energie odpočinku koeficientem fyzické aktivity.