Image

Kolik kalorií v chlebu

Chléb leží na každém stole v domě, kde ctí tradice vaření a chutné jídlo. Většina občanů, kteří následují postavu, odmítají pekárenské výrobky a marně. Nemůžete výrobek odmítnout, protože obsahuje velké množství užitečných sacharidů, bílkovin a tuků. Je jen důležité studovat, kolik kalorií je v chlebu, aby bylo možné pochopit, jak moc to může být používáno s bezpečností pro vaši vlastní postavu.

Složení chleba obsahuje mnoho vitamínů skupiny B a PP, cholin a dietní vlákniny. Všichni jsou zodpovědní za obohacení těla živinami a budováním svalové tkáně. Vzhledem k velkému množství bílkovin a sacharidů dochází k rychlé saturaci, včetně správné funkce mozku, metabolismu, který má pozitivní vliv na spotřebu energie. Kalorický obsah chleba je vysoký, ale je to rychlý sacharid, který je nutný k tomu, aby člověk dostal sílu. Pro udržení tvaru stačí zvolit typ pekařského výrobku pro trvalé použití. Dále bude podrobně zvážena energetická hodnota všech druhů pekárenských výrobků vyrobených na základě obvyklého bílého nebo černého chleba.

Energetická hodnota chleba

V současné době existuje asi 100 druhů pekařských výrobků, které lze rozdělit na bílý a černý chléb. Z každého si můžete udělat různé variace pro změnu chuti - vyrobit křupavé bagety nebo sušené sušenky. V souladu s metodou vaření a kalorií se liší.

Standardní rodinný bochník obsahuje 900 g produktu. V průměru je jeho kalorický obsah 270-310 kcal na 100 g, resp. Bochník je asi 2 000 kcal. V jednom řezu, asi 100 kcal je nevýznamná kalorická rychlost, takže můžete použít produkt bez ohledu na přání uložit obrázek.

Věnujte pozornost: Chléb se odkazuje na rychlé sacharidy, proto se nedoporučuje používat ve velkém množství - sacharidy, které jsou přijímány v těle, budou zpracovány do tukových buněk, které se obtížně zbavují. Ale 2 krajíce chleba nepoškozují postavu, ale pouze nasycují tělo užitečnými stopovými prvky.

Baton

Obušek je druh bílého chleba, pro jehož výrobu se používá velké množství kvasnic a vysoce kvalitní mouky. Výrobek je lehký a vzdušný. Bílý chléb tvaru a struktury bochníku obsahuje asi 1 100 kcal na celý výrobek o hmotnosti 400 gramů. Ukazuje se, že kalorický obsah chleba na 100 gramů je 275 kcal. Jeden kus chleba bude obsahovat asi 100 kcal, ale jeho použití ovlivní postavu horší. Vše je vysvětleno kvasinkami a složením použitým pro pečení mouky. Pokud chcete jíst bílý pšeničný chléb, je lepší preferovat krutony nebo drobky.

Bílá pšenice

V bílé pšeničný chléb buchta je jen 600 gramů a 1400 kilocalories. Energetická hodnota na 100 gramů je asi 300 kilokalorií. Nutriční hodnota se zvyšuje v závislosti na použité mouce - hrubé mletí dává větší energetickou hodnotu, ale zároveň je lépe vstřebáváno do těla a spotřebované kalorie jsou méně zpracovány na tučné buňky.

Žito

Tento chléb je vyroben z žitné mouky, takže jeho obsah kalorií je nízký. V jednom bochníku, například, Borodino chléb obsahuje jen 700 g, a asi 200 kilocalories na 100 g produktu.

Praktické rady: Hnědý chléb obsahuje hodně vlákniny, což je důvod, proč se doporučuje pro osoby se špatným fungováním gastrointestinálního traktu. Žitný chléb má nízký glykemický index kvůli jeho nízkému obsahu sacharidů - asi 45% z celkového složení. Jako výsledek, to je doporučeno používat pro lidi s diabetem.

S otrubami

Energetická hodnota produktu je pouze 250 kcal na 100 g výrobku. Přes průměrný kalorický obsah se může otrubový výrobek pochlubit velkým počtem užitečných vlastností:

 • obsah otrub přispívá k odstranění toxinů a toxinů z těla;
 • přítomnost otrub pomáhá neutralizovat toxiny, což zvyšuje imunitu;
 • Tam je další saturace těla s rostlinnými proteiny.

Bran je kontraindikován u lidí s žaludečními vředy a střevními chorobami, takže je pro ně lepší odmítnout tento typ pekařského výrobku. Lékaři tvrdí, že 1 kus takového chleba nebo toastu nevyvolá zhoršení stávající patologie. Doporučuje se používat krutony z předloženého přípravku pro občany s přítomností diabetu mellitus, žlučových kamenů, aterosklerózy, hypertenze a obezity. Mezi nejznámější žito pekárenské výrobky patří Darnitsky, který má několik chutí v souladu s výrobcem recept použité - to je buď šedá nebo tmavě hnědá.

Krutony

Krutony v Rusku se nepoužívají tak často jako v zahraničí, ale jejich výhody při konzumaci na snídani jsou zřejmé. Na 100 g produktu připadá asi 370 kalorií. Nemělo by se předpokládat, že toast je více kalorický - v procesu výroby chleba v toustovač, produkt vysychá, což znamená, že hmotnost jednoho kusu klesá asi dvakrát.

Je třeba také poznamenat, že pro dosažení pocitu nasycení bude stačit konzumovat pouze 1 plátek, zatímco s čerstvým pečivem je vyžadováno větší množství. To není smažený chléb, takže obsah kalorií se během vaření nezvýší.

Nejúplnější seznam je uveden v tabulce.

Chléb: kalorií, bílkovin, tuků, sacharidů

Mnozí odborníci na výživu nazývají chléb, jehož kalorický obsah ponechává hodně žádoucího, vraha štíhlé postavy. Částečně mají pravdu, ale ne ve všech. Uvědomíme si, jaké druhy chleba mohou a měly by být konzumovány správnou výživou.

Chléb: kalorie 100 g

Je třeba mít na paměti, že ne všechny moučné výrobky jsou zdraví škodlivé a v důsledku toho si připomínají ve formě dalších kilo. Pečení je vyrobeno z rafinované mouky. Jeho užitečné vlastnosti jsou zanedbatelné, protože zpracování odstraňuje všechny potřebné látky pro člověka.

Pokud se necítíte naplněni jídlem bez chleba, nevylučujte ho ze stravy. Vypočítejte optimální přípustný kalorický chléb a vychutnejte si obvyklé chutné pokrmy.

Řekněme, kolik kalorií v chlebu různých typů:

Vzhledem k tomu, že se nachází v různých formách (bageta nebo běžný bochník), může být kalorický obsah mírně odlišný. V průměru 100 g bílého chleba obsahuje 240-260 kcal.

Žitný chléb obsahuje 202 kcal na 100 g výrobku, proto se nejčastěji doporučuje konzumovat během diety. "Borodino" chléb není vhodný pouze pro ty, kteří mají gastritidu nebo vředy, stejně jako s vysokou kyselostí.

 • S otrubami.

Kalorie - 227 kcal / 100 g. Chléb je známý svým vysokým obsahem vitamínů skupiny B a pozitivně působí na trávicí systém.

Nejužitečnějším a nízkokalorickým typem pečení je nekvašený chléb. V závislosti na tom, zda se vaříte nebo kupujete výrobek v obchodě, jeho energetická hodnota na 100 g se pohybuje od 150 do 180 kcal.

Kukuřičný chléb má vysoký obsah vlákniny a minerálů, což je velmi užitečné. Jeho kalorický obsah však není tak malý - 100 g výrobku obsahuje 266 kcal.

 • Ovocná.

Tento chléb je lepší, aby se zapojit, i když je to opravdu velmi chutné. Kalorická hodnota produktu - 325 kcal / 100 g

Výpočet kalorií je snazší, pokud znáte hmotnost celého bochníku. Bílý chléb váží například 680 g. Řezání na 20 stejných řezů, dostanete kusy o hmotnosti 34 g. Černý chléb váží mnohem méně (pouze 350 g), takže jej lze rozřezat na 10 kusů.

Chléb: bílkoviny, tuky, sacharidy

Lidé, kteří vědí hodně o správné výživě, jsou obeznámeni s tabulkou výpočtu proteinů, tuků, sacharidů (BJU). Sto gramů chleba obsahuje určité množství živin (v gramech), a to:

Zvláštní pozornost věnujte nejen tomu, kolik chleba jíte, ale také jak ho jíst. Zapamatujte si několik praktických tipů:

 1. Horký chléb je těžko stravitelný, takže je lepší ho vyloučit ze stravy. Pokud jsou problémy s gastrointestinálním traktem, je lepší chléb před konzumací mírně osušit.
 2. Obsah škrobu v chlebu je tak vysoký, takže jej nespojujte s bramborami.
 3. Nelze odmítnout pokrmy z masa, ryb nebo smetany? Jezte je v malých porcích s černým chlebem, který vám pomůže rychle získat dostatek.
 4. S přísnou dietou, jíst ne více než 80 gramů bílého bochníku nebo 100 gramů "Borodinsky" denně, zároveň jíst hodně zeleniny.

Najít nějaké užitečné občerstvení, které pomůže snížit hlad během dne. Například, jíst 25 g otrubového chleba se zeleninou a malým množstvím vařených kuřecích prsou na oběd, a malý kousek chleba se zrny a 15 g mozzarelly na hodinu a půl před spaním.

Nezapomeňte, že obsah kalorií v chlebových výrobcích je mnohem nižší než sladké pečivo. Proto se nezbavujte radosti z čerstvého chleba.

Fitaudit

Site FitAudit - Váš asistent ve věcech výživy pro každý den.

Pravé informace o potravinách vám pomohou zhubnout, získat svalovou hmotu, zlepšit své zdraví a stát se aktivní a veselou osobou.

Najdete zde spoustu nových produktů, zjistíte jejich skutečné výhody, odstraníte ze své stravy tyto produkty, jejichž nebezpečí jste nikdy předtím neznali.

Všechna data jsou založena na spolehlivém vědeckém výzkumu, mohou být použita jak amatéry, tak odborníky na výživu a sportovci.

Obsah kalorií, tuků, bílkovin, sacharidů a potravin na 100 gramů

Kalorie v těle dodávají energetické látky nejen pro sport, 1 g tuků 9 kcal, 1 g bílkovin a 1 g sacharidů jsou mnohem méně (4 kcal). Pokud si chcete vybrat nejkvalitnější potraviny pro lidskou výživu určité kategorie, musíte vzít v úvahu normativní rovnováhu složek těchto produktů. Například pro 30letého muže pracujícího na pracovišti s pracovními podmínkami, které nevyžadují nadměrnou fyzickou zátěž, protože Procesy náročné na pracovní sílu jsou mechanizovány a život ve velkém městě s rozvinutými službami vyžaduje 3000 kcal denně. Mělo by se dodržet následující saldo: živočišné bílkoviny 54 g, rostlinné bílkoviny 45 g, živočišné tuky 68 g, rostlinné tuky 29 g, sacharidy 413 g

Člověk potřebuje vitamíny každý den: A - 1,5 mg, 3 mg thiaminu, 2,5 mg riboflavinu, 10 mg kyseliny pantothenové, 2 mg pyridoxinu, 0,2 mg kyseliny listové v hmotnosti, C - 70 mg, P - 35 mg, 15 mg kyseliny nikotinové, E - 20 mg, K - 1 mg, 0,15 mg biotinu. Lidské tělo by mělo denně přijímat makroprvky: 3 g draslíku. 8 g chloridu sodného, ​​0,8 g vápníku, 0,5 g hořčíku, 1,5 g fosforu, 15 mg železa. Kromě toho tělo potřebuje stopové prvky v určitých množstvích (měď, mangan, hliník, molybden, brom, jod, kobalt, křemík, beryllium, zinek, fluor), enzymy, hormony a esenciální aminokyseliny. Přebytek nebo nedostatek každé z těchto složek způsobuje určité poškození těla. Je nesmírně obtížné zvolit kombinaci produktů, která obsahuje přísnou rovnováhu všech složek vyvážené stravy.

Od mouky po pečivo

Pro obědy / informace

Tabulka složení (bílkoviny, tuky, sacharidy) a kalorické potraviny

Pro informaci. Kalorická hodnota je množství energie přijaté člověkem v důsledku vstřebání určitého produktu a počet kalorií potřebných osobou závisí na práci, fyzické aktivitě, pohlaví, věku, zeměpisné šířce (studené nebo horké klima). Stejně jako každé palivo, i potravinářské výrobky, které hoří v peci těla, uvolňují energii. V důsledku toho má potravina určitou energetickou hodnotu, kterou lze měřit (například v kilokalorech nebo joulech). Proto je dalším názvem energetické hodnoty potravin obsah kalorií. Každý z nás viděl více než jednou tovární balení potravin nakoupených v obchodě, což odpovídá energetické hodnotě 100 g tohoto výrobku. Kdokoli může vypočítat, kolik energie dostane jeho tělo po použití určitého množství produktu.

Znát denní stravu někoho, to znamená, že množství potravin konzumovaných denně, včetně nápojů, a jejich energetické hodnoty, je snadné spočítat množství přijaté energie - kalorický obsah denní stravy. Biochemici a odborníci na výživu již dlouho počítali kalorický obsah a složení téměř všech potravinářských výrobků.

Poskytovat pro všechny druhy potravin je jednoduché. S přihlédnutím k informacím umístěným na etiketách potravinářských výrobků však výpočet denního kalorického příjmu nepředstavuje vážné obtíže.

Dietní chléb

Chléb má v naší zemi zvláštní místo v tradičním jídle. Chléb se hodně konzumuje spolu s jinými pokrmy nebo odděleně. Mnozí lidé přemýšlejí o tom, kolik kalorií v kusu chleba, když se setkávají s potřebou zhubnout. Můžu jíst dietu? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Nutriční hodnota různých druhů chleba

Na policích našich obchodů najdete mnoho druhů chleba. Jsou všechny stejné ve složení a energetické hodnotě? Samozřejmě že ne.

Žitný chléb obsahuje 215 kalorií na 100 gramů. Tento chléb pro dietu se doporučuje nejčastěji kvůli jeho relativně nízkému obsahu kalorií. Borodino chléb je také povolen ve stravě. Jeho kalorický obsah je 200 kilokalorií na 100 gramů. Darnitský chléb má srovnatelnou energetickou hodnotu - 210 kilokalorií.

Bílý chléb všech druhů má vyšší kalorický obsah díky vysokému obsahu sacharidů a tuků. Krájený bochník tedy obsahuje 265 kilokalorií na 100 gramů, pšeničný chléb - 240 kilokalorií. Bílý chléb ve stravě není vždy zcela vyloučen, ale stojí za to pouze těm, kteří z žádného důvodu netolerují žitný chléb. Není to jen větší energetická hodnota bílého chleba. Vysoce kvalitní mouka ve svém složení je chudá na vitamíny a stopové prvky, obsahuje málo vlákniny. Bílý chléb ve stravě nedává správný pocit plnosti.

Obilný chléb je stále více populární ve stravě. Kalorická hodnota obilného chleba různých odrůd je 220-250 kilocalories. Je vyroben z celozrnných obilovin, což činí tento druh chleba neuvěřitelně bohatým na vitamíny a stopové prvky. Celá zrna jsou trávena velmi pomalu, takže tento chléb během diety pomáhá v boji proti zvýšené chuti k jídlu a ne přejídat se.

Kalorie v kusu chleba

Kolik kalorií v kusu chleba závisí na hmotnosti produktu a jeho rozmanitosti. Standardní kus chleba je považován za porci o hmotnosti 20-30 gramů. Část žitného chleba váží tolik v podobě poloviny 1 cm tlustého řezu z bochníku. Stejná hmota kusu bílého chleba o tloušťce 1 centimetr, odříznutý od středu bochníku. Chcete-li zjistit, kolik kalorií je v kusu chleba jednoho druhu nebo jiného, ​​rozdělte obsah kalorií produktu do 4. Například obsah kalorií na plátky chleba je 265 kilocalories na 100 gramů. Abychom zjistili počet kalorií v kusu chleba této odrůdy, rozdělíme 265 na 4. Ukazuje se, že část loupaného bochníku obsahuje 66 kilokalorií. Borodino chléb v jednom kuse má energetickou hodnotu 50 kilocalories. Rozdíl tedy není příliš velký. Hlavní věc, jíst chléb, když diety, nedostanou příliš unést s tímto produktem. Dokonce i z obilného nebo žitného chleba, můžete snadno obnovit, pokud máte bez omezení.

Jak můžete jíst dietu?

Pro každého, kdo bojuje s nadváhou, nebo jen pozorováním postavy, by měl být chléb výrazně omezen. To je věřil, že to je dost konzumovat asi 50 gramů chleba denně během stravy. Ukazuje se, že je nutné omezit pouze dva kusy. Je lepší, když preferujete obilný nebo žitný chléb při restriktivní dietě.

Chléb lze jíst při dietě odděleně od hlavních jídel nebo polévky. Nikdy byste neměli jíst makarony, kaši, brambory, rýži s chlebem. Toto jídlo bude příliš bohaté na sacharidy a kalorií. Kromě toho jíst chléb, zatímco diety bez másla nebo rostlinného oleje. Taková přísada významně zvýší kalorickou část.

Sendviče, samozřejmě, nejsou vítány žádným výživovým systémem pro hubnutí. Proto se snažte takové občerstvení odmítnout. Chléb lze jíst ráno a večer. Snažte se však nepoužívat chléb později než 4 hodiny před spaním nebo po 20:00.

Chléb pro hubnutí

Není příliš mnoho kalorií v kusu chleba, ale když budete mít dietu, musíte se omezit na množství tohoto produktu. V dnešní době, mnoho lidí obecně opustí tradiční chléb ve prospěch bochníků obilovin.

Chléb pro hubnutí je doporučován mnoha odborníky na výživu. To platí zejména pro celozrnné odrůdy. Chléb neobsahuje cukr, droždí, což z nich činí poněkud užitečnější než tradiční chléb.

Kalorií v chlebu jsou ve skutečnosti dokonce více než v bílém nebo černém chlebu. V průměru mají chleby energetickou hodnotu asi 300 kilokalorií. Aby produkt přinášel výhody, a ne další libry, je nutné omezit spotřebu chleba na 50 gramů denně. Chléb pro hubnutí je třeba koupit celá zrna s přidáním otrub. Takové chleby jsou také v množství až 50 gramů denně. Kalorie v chlebu jsou způsobeny přítomností velkého množství komplexních sacharidů. Tyto látky pomáhají štíhlé osobě, aby nezažila neustálý hlad a udržovala dobré zdraví při dietě.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Kolik sacharidů v chlebu

Tabulka se vztahuje na dietu s nízkým obsahem sacharidů.

Kreml, Atkins, Space, Lužkovova strava.

Dostatečné "tvrdé" diety, které je důležité, abyste to nepřeháněli.
Princip činnosti. Základem stravy by měly být živočišné bílkoviny (maso a ryby). Zelenina a ovoce jsou povoleny v malém množství, takže sacharidy obsažené v nich nevyvažují příchozí proteiny.
Když jsou uhlovodíky, zdroj energie, v těle silně omezeny, rychle začíná zpracovávat nahromaděné zásoby tuku.
Hubnutí je zajištěno omezením diety na 40 y. e. (konvenční jednotky) za den, uchovávání hmotnosti - při 60 y. e. zvýšení o více než 60 y. e. S dietou do 40 y. e. je možné ztratit 5,5 kg za 8 dní.

Výhody I když je úbytek hmotnosti pomalý, výsledky aplikace proteinové stravy jsou poměrně trvalé.

Nevýhody. Navzdory použití potravin bohatých na bílkoviny je nejprve svalová bílkovina zničena a teprve potom je tuk spálen. Zvýšení doby trvání takové stravy na dobu až 3 týdnů nebo více může vést k zhoršené funkci ledvin, zvýšení hladiny cholesterolu a nedostatku vápníku.
Pokud je pozorována dieta s nízkým obsahem sacharidů, mohou být onemocnění kardiovaskulárního systému, gastrointestinálního traktu a ledvin exacerbována na pozadí přetížení velkým množstvím tuku a bílkovin. Tvorba sacharidů z proteinů a tuků je doprovázena tvorbou velkého množství ketonových těl, jinými slovy acetonem. Acetonový stres se šíří jak na buněčné, tak na orgánové úrovni. Lékaři našeho těla - játra a ledviny berou nápor...
Nadměrná konzumace bílkovinných potravin stimuluje nadměrné ukládání kyseliny močové v kloubech, které jsou již v těžké poloze pod hmotností extra kilogramů... Další problémy ve formě krystalů kyseliny močové uvnitř kloubu přináší další zátěž...

Doporučení jsou delší než 14 dnů, doporučují se aplikovat nejvýše jednou ročně.

Kalorický chléb

Kefirová strava je lépe snášena, pokud je kefírový balíček zředěn bochníkem chleba a bochníkem vařené klobásy.

Stolní kalorie a nutriční hodnota pekárenských výrobků

Pokud sedíte na chlebu a vodě, můžete zhubnout. Mělo by však být malé množství chleba a mělo by být bez kvasinek. A tak říká izraelský odborník na výživu Olga Raz-Kessnerová, která vyvinula speciální dietu pro chléb.

Ve skutečnosti, chléb je vysoce kalorický produkt, a pokud začnete hubnout, první věc, kterou musíte udělat, je snížit, a nejlepší ze všech, odstranit z vaší stravy. Koneckonců, 100 gramů obyčejného černého chleba obsahuje nejméně 200 kalorií. Bílý chléb má vysoký obsah kalorií a obsahuje nejméně 300 kalorií na 100 gramů. Proto pouze tři kusy s hmotností 50 gramů chleba denně vám dají celkem nejméně 300 - 400 kalorií.

Neméně důležité je, že chléb patří k sacharidovým potravinám a je špatně kombinován s proteinovými potravinami. Koneckonců, bílkoviny jsou tráveny v žaludku a sacharidy v dvanáctníku. Chlébové sendviče s masem, rybami, klobásou a sýrem nejsou tou nejlepší volbou pro hubnutí. Proto při použití chleba, podívejte se, jaké produkty kombinuje nejlepší / tabulka slučitelnosti výrobků se samostatnými jídly /.

Při používání chleba ve stravě se proto doporučuje dodržovat následující pravidla:

- používat nekvašený chléb vyrobený z hrubých zrn a v malých množstvích ve stravě;

- vyloučit z dietního bílého chleba a jiných pekařských výrobků z pšeničné mouky nejvyšší jakosti;

- Nejezte chléb s proteinovými potravinami.

Díky těmto jednoduchým pravidlům můžete i bez použití speciálních diet postupně snižovat svou váhu a zlepšovat své zdraví.

Stolní kalorie a pečivo na 100 gramů

Kalorický chléb

* Kliknutím na tlačítko "Odeslat" dávám souhlas se zpracováním svých osobních údajů v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Prakticky každá dieta zajišťuje odmítnutí všech výrobků z mouky. Z tohoto důvodu je stereotyp, že chléb je nepřítelem harmonie, poměrně běžný. To je jen částečně pravdivé. Koneckonců, různé odrůdy mohou přinést jak újmu, tak užitek pro tělo. Pokud je pro vás těžké odmítnout konzumaci chleba, není vůbec nutné to dělat. Stačí jen zjistit, který typ je užitečný a kolik ho lze konzumovat bez poškození obrázku.

Výhody

Je třeba mít na paměti, že ne všechny mouky jsou stejně škodlivé. Například, slané pečivo vyrobené z celozrnné mouky je zdrojem vlákniny, která je prospěšná pro trávicí systém. Ale vždycky potřebujete vědět, kdy zastavit. Koneckonců, zneužívání i zdravých výrobků může výrazně poškodit.

 • Otruby a žito - zdroj sacharidů s nízkým glykemickým indexem. To jsou prospěšné sacharidy, které poskytují trvalý pocit sytosti a stimulují mozkovou aktivitu.
 • Bílá je bohatá na bílkoviny, železo, fosfor a draslík.
 • Jíst černá má pozitivní vliv na nervový systém, zabraňuje únavě, zlepšuje pleť, vlasy a nehty.
 • Umožňuje odstranit toxiny, soli těžkých kovů a radionuklidy.
 • Jíte-li otruby nebo žitný chléb, výrazně snížíte celkový počet spotřebovaných kalorií, protože budete nasyceni mnohem rychleji a budete jíst méně. Je nezbytné zcela opustit cukrovinky a cukr (kombinace medu a marmelády, kterou mnoho lidí upřednostňuje). Kromě toho je obsah kalorií v chlebu mnohem nižší, než například u krátkého pečiva nebo čokolády. Jíst s plátky libového masa a čerstvé zeleniny. Například, 25 g otrubového chleba + 20 g vařeného kuřecího masa + okurka - perfektní svačina mezi snídaní a obědem.

Chléb vyrobený z pšeničné mouky nejvyšší kvality nemá pro organismus prakticky žádné příznivé vlastnosti. Faktem je, že během výroby takové mouky se z obilovin odstraní „balastní látky“ - květinové skořápky (otruby), obilné klíčky (zdroj vitamínu E) a aleuronová vrstva zrna (zdroj bílkovin hodnotných pro tělo). Pak vybělené, takže pečivo z něj mělo atraktivní vzhled. Výsledkem je rafinovaná mouka s vysokým obsahem škrobu, která přispívá ke vzniku kil. Kromě toho, tovární chléb z takové mouky obsahuje různé potravinářské přídatné látky. Jedná se o konzervační činidla (například kyselina sorbová), ochucovadla, emulgátory a kypící činidla. Je pravděpodobné, že budete jíst takový chléb hodně, ale protože obsahuje škodlivé sacharidy s vysokým glykemickým indexem, nebudete se cítit nasycení. A to je přímá cesta k librám.

Další položka je kvasnice. Kvasinkové houby porušují střevní mikroflóru, která zhoršuje trávení a vyvolává výskyt hnilobných procesů. Kromě toho zabraňují vstřebávání vitamínů a mikroprvků nezbytných pro tělo. Za takových podmínek se hromadí toxiny, které mohou vyvolat řadu závažných onemocnění (gastritida, seborrhea, žlučové kameny).

Při výběru chleba v obchodě dávejte pozor na jeho složení. Pokud se budete řídit jídlem a péčí a zdravím své rodiny - rozhodněte se pro přírodní.

Kolik váží kus chleba?

Aby bylo možné přesně určit hmotnost kusu, který řezáte, můžete použít kuchyňské váhy. Můžete počítat s jednodušším způsobem. Například bochník Borodinsky váží 350 g. Pokud jej nakrájíte na 10 kusů, dostanete 10 plátků 35 gramů, pokud 20 kusů váží každý kus 17,5 g. Před řezáním podmíněně rozdělte bochník na stejné části. Kousek chleba o tloušťce 1,5 cm váží 25-30 g.

Energetická hodnota

Chcete-li se zbavit nadváhy a udržet se v dobrém fyzickém stavu - nemusíte chodit na dietu se špatnou stravou. Dost na sledování množství spotřebovaných a vynaložených kalorií. Nevzdávejte se chleba, pokud se bez něj bude jídlo zdát neúplné a každé jídlo - nedokončené. Koneckonců to může vyvolat psychické nepohodlí, které má negativní dopad na zdraví. Je nutné pouze určit optimální množství kalorií a vyhovět této normě.

Kalorické odrůdy

A teď mluvme o obsahu kalorií různých odrůd.

Bílá

100 g bílého chleba obsahuje 8,12 g bílkovin, 2,11 g tuku a 50,19 g sacharidů. Obsah kalorií je například 260 kcal na 100 g. Ve 100 g bagetě obsahuje 262 kcal a u bílé pšenice s podélnými řezy 242 kcal na 100 g.

Šedá

Obsahuje jak žito, tak pšeničnou mouku v různých poměrech. Nutriční hodnota: 9,40 g bílkovin, 2,79 g tuků a 49,25 g sacharidů na 100 g. Kalorie - 262 kcal na 100 g. V žito pšenice "Darnitsky" chléb 206 kcal na 100 g, v "ukrajinštině" - 198 kcal.

Černá

Černá obsahuje kompletní sadu esenciálních aminokyselin pro tělo. Mezi nimi - lysin, který je nezbytný pro příjem proteinů, vysoký metabolismus a produkci protilátek imunitního systému. Spotřeba chleba z žitné mouky přispívá k rychlé eliminaci karcinogenů a metabolických produktů z těla. Nedoporučuje se však používat s vysokou kyselostí, gastritidou a vředy. 100 g žitného chleba bez přísad obsahuje 6,90 g bílkovin, 1,30 g tuku a 40,9 g sacharidů. Kalorický obsah černého "Borodinsky" - 202 kcal.

"8 obilovin"

Směs obsahuje osm druhů mouky z osmi obilovin. Obsahuje vitamíny (B1, B2, B5, B6, B9, B12, E) a takové užitečné látky jako hořčík, vápník, draslík, zinek, fosfor, jód, železo a sodík. Kalorický obsah chleba "8 obilovin" - 269 kcal na 100 g. Nutriční hodnota - 13,7 g bílkovin, 5,2 g tuku a 42 g sacharidů.

S otrubami

Otruby obsahují vitamíny B1, B6, B12, E, PP, zinek, železo a fosfor. Jeho konzumace má pozitivní vliv na činnost trávicího, kardiovaskulárního a nervového systému. Bran - účinný adsorbent. Pomáhají eliminovat toxiny a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Energetická hodnota chleba s otrubami je 227 kcal na 100 g. Nutriční hodnota je 7,5 g bílkovin, 1,3 g tuku a 45,2 g sacharidů na 100 g produktu.

Obilí

Obilí obsahuje celozrnné obilniny. Proto se v něm uchovávají téměř všechny vitamíny (B, A, E, PP) a stopové prvky (draslík, sodík, molybden, fosfor, jod, železo, vápník), které jsou ve složení pochvy. Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny má konzumace potravin příznivý vliv na činnost gastrointestinálního traktu. Pravidelné užívání zabraňuje rozvoji aterosklerotických změn v cévách a je prevencí diabetu. Kalorická hodnota obilného chleba je v závislosti na odrůdě 220 - 250 kcal na 100 g výrobku.

Kvasinky zdarma

Vzhledem k tomu, že princip vaření vylučuje použití Bakerových kvasinek, je považován za nejužitečnější a navíc nejslabší. Jeho konzumací je prevence onemocnění gastrointestinálního traktu, neboť přispívá k normalizaci metabolických a trávicích procesů. Existuje mnoho druhů nekvašeného chleba. Naleznete jej na polici supermarketu nebo si ji připravte sami. V tomto případě bude kalorický obsah záviset na použitých složkách. Kalorický obsah nekvašeného chleba je 150 - 180 kcal na 100 g. Pokud se vaříte sami a přidáváte k němu například sezamová nebo slunečnicová semínka, energetická hodnota bude vyšší.

Toast

Chléb určený pro toasty je o něco sladší než obvykle bílý a liší se zvýšeným obsahem kalorií. Na 100 g produktu - 290 kcal. Nutriční hodnota - 7,3 g bílkovin, 3,9 g tuku a 52,5 g sacharidů. Vzhledem k smažení v toustovač, hmotnost kusu se mírně liší (v důsledku ztráty vlhkosti), ale ne jeho obsah kalorií. Obsah kalorií toastu o hmotnosti 15 g bude tedy 40 - 45 kalorií, toast z černého chleba - asi 200 kalorií na 100 g, nebo 30 na jeden toast o hmotnosti 15 g.

Kukuřice

Kukuřice obsahuje velké množství vlákniny, které zabraňuje vstřebávání přebytečného cholesterolu a chrání kardiovaskulární systém. Vitamíny (A, B1, B2, C) a minerální složky (sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor), které jsou součástí kukuřičné mouky, normalizují metabolické procesy. To je užitečné při mírném diabetu, pankreatických a střevních onemocněních. Nutriční hodnota - 6,70 g proteinů, 7,10 g tuku a 43,50 g sacharidů na 100 g produktu. Kalorie - 266 kalorií.

Ovocná

V takových případech přidávejte sušené meruňky, rozinky, fíky, pomeranče, ořechy atd. Pro přípravu ovoce se používá tradičně žitná mouka. Tento produkt je vhodný pro občerstvení mezi hlavními jídly. 100 g obsahuje 7,80 g proteinů, 7,75 g tuků a 53,80 g sacharidů. Kalorický ovocný chléb - 325 kcal. Při vlastním vaření zvážit kalorií použitých složek.

Sušené

Sušený chléb je zdravější pro zažívací trakt, protože má mnohem méně lepkavosti než čerstvý. Kromě toho jsou sušenky skvělým doplňkem horkých tekutých jídel. Kalorií sušeného a čerstvého chleba se neliší, protože proces sušení - jak přirozený, tak v peci - probíhá bez přídavku dalších přísad. Kalorický obsah 100 g bílého chleba je tedy 260 až 330 kalorií na 100 g, sušené švestky jsou 200 až 270 kalorií na 100 g a žitné suchary jsou 170 až 220 kalorií na 100 g.

Smažené

Kalorický obsah smaženého chleba závisí především na tom, jaký druh chleba a v jakém množství používáte. A za druhé, na čem to smažete. Například, pokud smažete plátek pšeničného chleba (o hmotnosti 30 g - 72 kalorií) na másle (3 g - 23 kalorií) - jeho kalorický obsah bude 105 kalorií. Dobrá volba na snídani.

S máslem

Chcete-li zjistit obsah kalorií v sendviči s máslem, musíte znát přesné množství složek a jejich energetickou hodnotu. Například plátek chleba „Borodino“ o hmotnosti 25 g je 52 kalorií, 4 g másla je asi 30 (nezapomeňte zkontrolovat kalorickou hodnotu na obalu). To znamená, že kalorický obsah žitného chleba a másla v takových poměrech bude 82 kalorií.

Chléb: kalorií, bílkovin, tuků, sacharidů

Mnozí odborníci na výživu nazývají chléb, jehož kalorický obsah ponechává hodně žádoucího, vraha štíhlé postavy. Částečně mají pravdu, ale ne ve všech. Uvědomíme si, jaké druhy chleba mohou a měly by být konzumovány správnou výživou.

Chléb: kalorie 100 g

Je třeba mít na paměti, že ne všechny moučné výrobky jsou zdraví škodlivé a v důsledku toho si připomínají ve formě dalších kilo. Pečení je vyrobeno z rafinované mouky. Jeho užitečné vlastnosti jsou zanedbatelné, protože zpracování odstraňuje všechny potřebné látky pro člověka.

Pokud se necítíte naplněni jídlem bez chleba, nevylučujte ho ze stravy. Vypočítejte optimální přípustný kalorický chléb a vychutnejte si obvyklé chutné pokrmy.

Řekněme, kolik kalorií v chlebu různých typů:

Vzhledem k tomu, že se nachází v různých formách (bageta nebo běžný bochník), může být kalorický obsah mírně odlišný. V průměru 100 g bílého chleba obsahuje 240-260 kcal.

Žitný chléb obsahuje 202 kcal na 100 g výrobku, proto se nejčastěji doporučuje konzumovat během diety. "Borodino" chléb není vhodný pouze pro ty, kteří mají gastritidu nebo vředy, stejně jako s vysokou kyselostí.

 • S otrubami.

Kalorie - 227 kcal / 100 g. Chléb je známý svým vysokým obsahem vitamínů skupiny B a pozitivně působí na trávicí systém.

Nejužitečnějším a nízkokalorickým typem pečení je nekvašený chléb. V závislosti na tom, zda se vaříte nebo kupujete výrobek v obchodě, jeho energetická hodnota na 100 g se pohybuje od 150 do 180 kcal.

Kukuřičný chléb má vysoký obsah vlákniny a minerálů, což je velmi užitečné. Jeho kalorický obsah však není tak malý - 100 g výrobku obsahuje 266 kcal.

 • Ovocná.

Tento chléb je lepší, aby se zapojit, i když je to opravdu velmi chutné. Kalorická hodnota produktu - 325 kcal / 100 g

Výpočet kalorií je snazší, pokud znáte hmotnost celého bochníku. Bílý chléb váží například 680 g. Řezání na 20 stejných řezů, dostanete kusy o hmotnosti 34 g. Černý chléb váží mnohem méně (pouze 350 g), takže jej lze rozřezat na 10 kusů.

Chléb: bílkoviny, tuky, sacharidy

Lidé, kteří vědí hodně o správné výživě, jsou obeznámeni s tabulkou výpočtu proteinů, tuků, sacharidů (BJU). Sto gramů chleba obsahuje určité množství živin (v gramech), a to:

Zvláštní pozornost věnujte nejen tomu, kolik chleba jíte, ale také jak ho jíst. Zapamatujte si několik praktických tipů:

 1. Horký chléb je těžko stravitelný, takže je lepší ho vyloučit ze stravy. Pokud jsou problémy s gastrointestinálním traktem, je lepší chléb před konzumací mírně osušit.
 2. Obsah škrobu v chlebu je tak vysoký, takže jej nespojujte s bramborami.
 3. Nelze odmítnout pokrmy z masa, ryb nebo smetany? Jezte je v malých porcích s černým chlebem, který vám pomůže rychle získat dostatek.
 4. S přísnou dietou, jíst ne více než 80 gramů bílého bochníku nebo 100 gramů "Borodinsky" denně, zároveň jíst hodně zeleniny.

Najít nějaké užitečné občerstvení, které pomůže snížit hlad během dne. Například, jíst 25 g otrubového chleba se zeleninou a malým množstvím vařených kuřecích prsou na oběd, a malý kousek chleba se zrny a 15 g mozzarelly na hodinu a půl před spaním.

Nezapomeňte, že obsah kalorií v chlebových výrobcích je mnohem nižší než sladké pečivo. Proto se nezbavujte radosti z čerstvého chleba.