Image

Inovativní injekční pero Sanofi-aventis poskytuje pacientům s diabetem pohodlný způsob podávání inzulínu


Sanofi-aventis Rusko oznamuje, že Federální služba pro dohled v oblasti zdraví a sociálního rozvoje (Roszdravnadzor) povolila v Rusku používání předplněného jednorázového injekčního pera pro opakované injekce Lantus® SolostAR® a Apidra® SolostAR®.

SoloSTAR ® je snadno použitelné jednorázové injekční pero pro podávání inzulínového analogu Lantus® po dobu 24 hodin (rekombinantní inzulín glargin pro injekce) a krátkodobě působící inzulinový analog Apidra® (rekombinantní inzulin glulisin). Maximální hmotnost SoloSTAR® je o 25% vyšší než u jiných jednorázových inzulínových stříkaček, což umožňuje podávání inzulinu v dávkách 1 až 80 jednotek současně v jedné injekci.

SoloSTAR ® má jednoduchý design s snadno čitelným oknem pro výběr dávky. Správné použití je třeba jen několik kroků. SoloSTAR ® je elegantní a malý. Nevyžaduje, aby pacient vyměnil inzulinové kazety. Jednoduchost a snadnost použití a podávání inzulínu může snížit sílu při podávání inzulinu se SolOSTARem o 30% nebo více ve srovnání s jinými, nejčastěji používanými inzulínovými stříkačkami této třídy. To je výhoda pro pacienty s diabetes mellitus, zejména pro osoby se sníženou silou a omezenou pohyblivostí kloubů rukou.

Injekční pera mají dvě různé barvy (každá pro svůj vlastní typ inzulínu) - šedá pro inzulín Lantus ® a modrá pro inzulín Apidra ®. SoloSTAR ® je registrován ve 25 zemích.

Injekční pera SoloSTAR ® jsou vyráběna v nové továrně speciálně vyvinuté pro tento účel ve Frankfurtu (Německo).

V roce 2007 získala společnost SolOSTAR ® ocenění Good Design ™ (GOOD DESIGN) mezinárodního muzea architektury a designu Athenaeum v Chicagu. Program tohoto muzea "Good Design" byl založen v Chicagu v roce 1950 Edgarem J. Kaufmannem Jr., za účasti řady nejslavnějších amerických designérů. Porota se každoročně schází v New Yorku, aby vybrala produkty a grafiku, které jsou hodné ocenění za úspěchy v oblasti designu. „Dobrý design“ zůstává nejprestižnějším oceněním na světě.

O diabetu

Diabetes mellitus je chronické, rozšířené onemocnění způsobené snížením sekrece inzulínu nebo jeho nízkou biologickou aktivitou. Inzulín je hormon nezbytný pro přeměnu glukózy na energii. Diabetes mellitus je příčinou závažných komplikací a invalidity, protože způsobuje cévní poškození srdce, mozku, končetin, ledvin, sítnice, což vede k rozvoji infarktu myokardu, mrtvice, gangrény, slepoty.
Podle Mezinárodní federace diabetiků (IDF) je dnes v počtu lidí s diabetem 285 milionů lidí a přibližně 50% všech pacientů jsou aktivní, zdatní lidé ve věku 40–59 let. Odborníci předpovídají, že do roku 2030 dosáhne počet pacientů s diabetem 438 milionů lidí, především kvůli pacientům s diabetem 2. typu.
V Ruské federaci, podle státního rejstříku, pacienti s diabetes mellitus k 1. 1. 2008, bylo registrováno 2 551 115 pacientů s diabetem 2. typu.
Více než 40% pacientů s již diagnostikovaným onemocněním nedosahuje obecného standardu pro kontrolu hladiny cukru v krvi - hladiny glykovaného hemoglobinu HbA1c® (inzulín glargin [získaného technologií rekombinantní DNA]) a injekční stříkačky Lantus® SoloSTAR®
Lantus ® je indikován k subkutánnímu podání 1krát denně pro léčbu dospělých pacientů s diabetes mellitus 2. typu, kteří potřebují bazální inzulin (dlouhodobě působící inzulin) k eliminaci hyperglykémie, stejně jako dospělých a dětí s diabetem 1. typu (ve věku 6 let a starší). Lantus ® je charakterizován non-peak a konstantní koncentrací / časový profil po dobu 24 hodin s jednou injekcí. Lantus ® se řadí na první místo mezi inzulínovými přípravky podle počtu receptů na světě.

O přípravku Apidra ® (inzulín glulisin [získaný technologií rekombinantní DNA])

Apidra ® je analogem lidského inzulínu působícího v ultrakrátkém stavu s unikátní sloučeninou bez zinku, která má rychlý nástup a krátké trvání účinku. Je určen pro dospělé pacienty s diabetem 1. a 2. typu, stejně jako dospívající a děti s diabetem 1. typu. Apidra ® poskytuje pacientům větší flexibilitu, pokud jde o injekce a čas jídla - může být podána během 15 minut před jídlem nebo krátce po jídle (do 20 minut po začátku jídla). Apidra ® mohou používat pacienti se širokým rozsahem tělesné hmotnosti - tenké i tukové. Apidra ® je logickým partnerem Lantus ® v případech, kdy je nutný předpis prandiálního inzulínu.

O společnosti Sanofi-aventis

Sanofi-aventis, jedna z předních světových farmaceutických společností, objevuje, vyvíjí a distribuuje terapeutická řešení pro zlepšení života všech. Společnost Sanofi-aventis je kótována na burzách v Paříži (EURONEXT: SAN) a New Yorku (NYSE: SNY).

Sanofi-aventis v Rusku
Společnost Sanofi-aventis působí na ruském trhu od roku 1970. Společnost se řadí na první místo na farmaceutickém trhu v Rusku, pokud jde o prodej (data IMS / RMBC, 2009). Společnost má více než 1500 zaměstnanců (včetně zaměstnanců společnosti Sanofi-aventis, společnosti Zentiva, která byla nedávno začleněna do skupiny, jakož i Sanofi Pasteur, divize vakcín skupiny Sanofi-aventis).
Sanofi-aventis Rusko nabízí pacientům rozsáhlé portfolio originálních léčiv, generik a volně prodejných léků v klíčových terapeutických oblastech (kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, onkologie, onemocnění centrálního nervového systému, vnitřní onemocnění a trombóza), stejně jako vakcíny (prostřednictvím Sanofi Pasteur).
V říjnu 2009 získala společnost sanofi-aventis v Rusku kontrolní podíl v Bioton Vostok, moderním výrobním závodě na výrobu inzulínu v Rusku, certifikovaném v souladu s evropskými normami pro výrobu a kontrolu kvality léčiv. V závodě Bioton Vostok bude společnost sanofi-aventis vyrábět inzulínové analogy a lidské inzulíny, včetně Lantus®, přední značky inzulínu v Rusku, inzulínu Apidra® a také Insuman® Bazal a Insuman® Rapid.
Dne 27. listopadu 2009, v Paříži, v rámci rusko-francouzského mezivládního semináře, podepsala společnost sanofi-aventis Memorandum o porozumění se společností Prominvest LLC, 100% dceřinou společností ruských ruských technologií ruské státní korporace. Bioton East jako pilotní iniciativa.

Zdroj informací: Tisková zpráva společnosti Sanofi-aventis

Insuman Bazal GT Susp d / a s / c 100ME / ml Spra-Ru Solostar 3ml N5x1 Sanofi-Aventis Deutschland / Sanofi-Aventis Vostok

Indikace pro použití přípravku Insuman Bazal GT Susp. D / a s / c 100ME / ml CSPR Solustar 3ml N5x1 Sanofi-Aventis Deutschland / Sanofi-Aventis Vostok

Diabetes mellitus vyžadující léčbu inzulínem.

Farmakoterapeutická skupina

Hypoglykemické činidlo, střednědobý inzulin.

Farmakologické vlastnosti

Insuman Bazal GT obsahuje inzulín, který je identický se strukturou lidského inzulínu a je geneticky upraven pomocí E. coli K12 135 pINT90d. Mechanismus účinku inzulínu: - snižuje koncentraci glukózy v krvi, přispívá k anabolickým účinkům a snižuje katabolické účinky; - zvyšuje přenos glukózy do buněk a tvorbu glykogenu ve svalech a játrech a zlepšuje využití pyruvátu, inhibuje glykogenolýzu a glykoneogenezi; - zvyšuje lipogenezi v játrech a tukové tkáni a inhibuje lipolýzu; - podporuje tok aminokyselin do buněk a syntézu proteinů; - zvyšuje tok draslíku do buněk. Insuman Bazal GT je dlouhodobě působící inzulin s postupným nástupem účinku. Po subkutánním podání dochází k hypoglykemickému účinku během 1 hodiny a dosahuje maxima během 3-4 hodin. Účinek trvá 11-20 hodin.

Kontraindikace

- Hypoglykémie. - Reakce přecitlivělosti na inzulín nebo na kteroukoli pomocnou složku léčiva, s výjimkou případů, kdy je inzulínová léčba nezbytná. Pokud máte některou z těchto nemocí nebo stavů, nezapomeňte se poradit se svým lékařem před použitím léku. S péčí. - V případě selhání ledvin (možné snížení inzulínu v důsledku snížení metabolismu inzulínu). - U starších pacientů (postupný pokles funkce ledvin může vést ke stále se zvyšujícímu poklesu požadavků na inzulin). - U pacientů s jaterním selháním (potřeba inzulínu se může snížit v důsledku snížení schopnosti glukoneogeneze a snížení metabolismu inzulínu). U pacientů s těžkou stenózou koronárních a mozkových tepen (u těchto pacientů mohou mít hypoglykemické epizody zvláštní klinický význam, protože existuje zvýšené riziko srdečních nebo mozkových komplikací hypoglykémie). - Pacienti s proliferativní retinopatií, zejména ti, kteří nedostávali fotokoagulační léčbu (laserová terapie), protože mají riziko přechodné amaurózy - úplná slepota během hypoglykémie. - U pacientů s interkurentními onemocněními (jako u interkurentních onemocnění se často zvyšuje potřeba inzulínu). Pokud máte některou z těchto nemocí nebo stavů, nezapomeňte se poradit se svým lékařem před použitím léku.

Aplikace

Cílová koncentrace glukózy v krvi, inzulínové přípravky, které mají být použity, režim dávkování inzulínu (dávka a doba podání) by měla být stanovena a upravena individuálně a měla by odpovídat dietě, úrovni fyzické aktivity a životnímu stylu pacienta. Pro dávkování inzulínu neexistují přesně upravená pravidla. Průměrná denní dávka inzulínu je však 0,5-1,0 IU na kg tělesné hmotnosti denně a 40-60% požadované denní dávky inzulínu je podíl lidského inzulínu s prodlouženým účinkem. Lékař by měl poskytnout nezbytné instrukce, jak často určovat koncentraci glukózy v krvi, a také dávat vhodná doporučení v případě jakýchkoli změn ve stravě nebo v režimu inzulínové terapie. Přechod z jiného typu inzulínu na lék Insuman Bazal GT. Při převodu pacientů z jednoho typu inzulínu na jiný může být nutné upravit režim podávání inzulínu: například při přechodu z inzulínu živočišného původu na lidský inzulín nebo při přechodu z jednoho přípravku na lidský inzulín na jiný nebo při přechodu z rozpustného lidského inzulínu na léčbu. včetně dlouhodobě působícího inzulínu. Po přechodu ze zvířecího inzulínu na lidský inzulín může být nezbytné snížit dávku inzulínu, zejména u pacientů s dříve dosaženou glykemickou kontrolou při dostatečně nízkých koncentracích glukózy v krvi; u pacientů s tendencí k rozvoji hypoglykémie; u pacientů, kteří dříve vyžadovali vysoké dávky inzulínu v důsledku přítomnosti protilátek proti inzulínu. Potřeba úpravy dávky (redukce) může nastat bezprostředně po přechodu na nový typ inzulínu nebo se může vyvíjet postupně během několika týdnů. Při přechodu z jednoho typu inzulínu na jiný a pak v průběhu několika následujících týdnů se doporučuje pečlivé sledování koncentrace glukózy v krvi. U pacientů, kteří vyžadují vysoké dávky inzulínu v důsledku přítomnosti protilátek, se doporučuje v nemocnici přejít na jiný typ inzulínu pod lékařským dohledem. Další změna dávky inzulínu. Zlepšení metabolické kontroly může vést ke zvýšené citlivosti na inzulín, což může vést ke snížení potřeby inzulínu. Změna dávky může být také potřebná, když: - změníte tělesnou hmotnost pacienta; - změny životního stylu (včetně stravy, úrovně fyzické aktivity atd.); - jiné okolnosti, které mohou přispět ke zvýšení náchylnosti k hypoglykemii nebo hyperglykémii. Dávkovací režim pro zvláštní skupiny pacientů. Starší pacienti. U starších pacientů se může snížit potřeba inzulínu. Doporučuje se, aby zahájení léčby, zvýšení dávek a výběr udržovacích dávek u starších pacientů s diabetes mellitus byly prováděny s opatrností, aby se zabránilo hypoglykemickým reakcím. Pacienti s jaterní nebo renální insuficiencí. U pacientů s jaterní nebo renální insuficiencí se může snížit potřeba inzulínu. Zavedení drogy Insuman Bazal GT. Lék Insuman Bazal GT se obvykle vstřikuje hluboko subkutánně 45-60 minut před jídlem. Místo vpichu injekce musí být pokaždé změněno. Změna místa podání inzulínu (například z oblasti břicha do oblasti stehna) by měla být provedena pouze po konzultaci s lékařem, protože absorpce inzulínu a v důsledku toho účinek snižování koncentrace glukózy v krvi se může lišit v závislosti na místě vpichu injekce (například břicho nebo oblast stehen).. Lék Insuman Bazal GT se nepoužívá v různých inzulínových pumpách (včetně implantovaných). Intravenózní podání léčiva je naprosto vyloučeno! Nemůžete míchat lék Insuman Bazal GT s inzulínem jiné koncentrace, s inzulínem živočišného původu, inzulínovými analogy nebo jinými léky. Lék Insuman Bazal GT může být smíchán se všemi lidskými inzulínovými přípravky ze skupiny sanofi-aventis. Léčivý přípravek Insuman Bazal GT nelze mísit s inzulínem určeným speciálně pro použití v inzulínových pumpách.

Vedlejší účinky

Hypoglykémie. Hypoglykémie, nejčastější vedlejší účinek inzulínové terapie, se může vyvinout, pokud dávka injikovaného inzulínu převyšuje potřebu. Těžké opakované epizody hypoglykémie mohou vést k rozvoji neurologických příznaků, včetně kómatu, záchvatů. Prodloužené nebo těžké epizody hypoglykémie mohou ohrozit život pacientů. U mnoha pacientů mohou symptomy a projevy neuroglykopenie předcházet symptomy reflexu (v reakci na rozvoj hypoglykémie) aktivace sympatického nervového systému. Obvykle, s výraznějším nebo rychlejším poklesem koncentrace glukózy v krvi, je fenomén reflexní aktivace sympatického nervového systému a jeho symptomů výraznější. S prudkým poklesem koncentrace glukózy v krvi se může vyvinout hypokalemie (komplikace kardiovaskulárního systému) nebo rozvoj edému mozku. Níže jsou uvedeny nežádoucí účinky pozorované v klinických studiích, které jsou klasifikovány podle tříd systémových systémů a v pořadí klesající četnosti výskytu: velmi časté (<1/10); časté (? 1/100 a

Vítejte na oficiální stránce Sanofi v Rusku

Sanofi ve světě

Více než 100 000 zaměstnanců společnosti Sanofi ve více než 100 zemích po celém světě pracuje denně, aby zajistilo, že kvalitní lékařská péče bude dostupná pro nejširší okruh lidí po celém světě.

Sanofi v Rusku

Od roku 1970 se staráme o ruské pacienty, díky čemuž se vědecké inovace proměňují v konkrétní řešení v oblasti zdravotnictví, které jsou v posledních 6 letech lídrem ruského farmaceutického trhu.

Naše terapeutická řešení

Naše odborné znalosti nám umožňují starat se o zdraví pacientů, od prevence moderních vakcín až po léčbu závažných onemocnění, jako jsou diabetes, srdeční, onkologické, vzácné genetické a jiné nemoci.

Pro život

Sanofi Rusko

125009, Rusko, Moskva
st. Tverská, 22
Obchodní centrum "Summit"
8. patro

7 +7 495 721 14 00

© Sanofi 2005-2019 Sanofi. Všechna práva vyhrazena.

Společnost Sanofi používá soubory cookie k analýze využití webu, výběru relevantního obsahu a reklamy a personalizaci stránek. Další informace o cookies naleznete v Zásadách společnosti Sanofi pro soubory cookie a v Právním oznámení. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ nebo pobytem na těchto stránkách povolujete používání souborů cookie na těchto stránkách. Pokud nesouhlasíte s tím, že společnost Sanofi používá soubory cookie, můžete odpovídajícím způsobem nastavit nastavení prohlížeče nebo opustit stránku.

Účinnost inzulínu Glulisin (Apidra®) při léčbě dětí a dospívajících s diabetem 1. typu

Skupina Sanofi-aventis oznámila, že přípravek Apidra® není v porovnání s inzulínem lispro účinnější, s podobnou bezpečností, v rámci režimu bazálně-bolusové léčby u dětí a dospívajících (ve věku 4 až 17 let) s diabetes mellitus 1. typu inzulín se používá glargin (LANTUS®) jednou denně nebo NPH dvakrát denně. Při léčbě inzulínem Apidra® byly cílové hodnoty HbA1c stanovené ADA dosaženy u více pacientů, zejména adolescentů, než při léčbě inzulínem lispro. Tyto výsledky byly prezentovány na 68. vědeckém zasedání ADA v San Franciscu (1).

Výsledky nové randomizované studie s paralelními skupinami prokázaly podobnou dynamiku hladiny HbA1c (%) ve srovnání s výchozím stavem při léčbě inzulinem Apidra® a lispro (korigovaná průměrná změna 0,10 a 0,16%, rozdíl mezi léčebnými skupinami -0,06, 95% CI: [-0,24 0,12]). Kromě toho, obecně, počet pacientů, kteří dosáhli cílových hodnot HbA1c (ADA) (> 7,5 a. T

Sanofi: vývoz inzulínu z Ruska do Evropy začne v roce 2016

Od prvního čtvrtletí roku 2016 bude francouzská společnost Sanofi schopna vyvážet ruské léky do Německa, a to na inzulín, jehož výrobu zřídila továrna Sanofi-Aventis Vostok (region Oryol).

Vedení závodu obdrželo certifikát dobré výrobní praxe (GMP) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), který je nezbytný pro dodávky do Evropy (viz oficiální internetové stránky EMA).

DSM Group odhaduje, že zhruba třetina ruského trhu s inzulínem je v peněžním vyjádření a 18,7% v objemovém vyjádření patří společnosti Sanofi Russia.

Podle Victoria Ereminy, ředitelky pro komunikaci v Sanofi Russia, se nabídka na domácí trh Ruska nezníží a ruský spotřebitel ztratí nic kvůli exportu drog do Evropy: společnost dále zvýší svou výrobu.

Neexistují žádné konkrétní údaje o objemu dosud vyvážených léčiv do Evropy, ale předpokládá se, že Německo bude pouze tranzitním bodem.

Podle Nikolaje Bespalova, ředitele pro vývoj analytické společnosti RNC Pharma, má závod v regionu Oryol dostatečnou kapacitu: loni byl závod vybaven 70-80%.

Celkový objem ruského trhu s inzulínem v roce 2014 je 12,3 miliardy rublů. (Hodnocení skupiny DSM). Důležitým místem na farmaceutickém trhu je americký Eli Lilly (19,2% trhu), dánský Novo Nordisk (38,4%) a francouzský Sanofi-Aventis (35,2%). Značka Lantus od Sanofi získala první místo z hlediska prodeje v rublech na trhu s inzulínem.

Inzulín vyrobený v Rusku

Inzulín bude prvním ruským výrobkem Sanofi, který půjde na export. Podle Nikolaje Bespalova je dodávka inzulínu společností Orlov pro export logickým, ekonomicky správným rozhodnutím pro společnost Sanofi, protože pokud by před nástupem krize byly náklady na výrobu drog v Rusku a Evropě přibližně stejné pro mezinárodní společnost, pak po krizi v Rusku byl inzulín 10–5 let. O 15% levnější.

A díky zvýšení výroby bude společnost Sanofi schopna dosáhnout snížení výrobních nákladů. Podle ředitele Centra pro sociální ekonomii, Davida Melíka-Huseynova, je nelogické omezit se pouze na ruské hranice v přítomnosti takového moderního Orlovského závodu.

Inzulín vyrábí v Rusku nejen francouzský Sanofi. V dubnu otevřela dánská společnost Novo Nordisk v regionu Kaluga továrnu na inzulín (Grabtsevo Technopark). V letošním roce se otevře produkce a americký Eli Lilly. O vyhlídkách na vývoz výrobků těchto společností zatím žádné údaje nejsou.

V loňském roce zahájila GEROPHARM na ruském trhu rozsáhlou dodávku vlastního inzulínu. Kromě toho společnost vyvíjí novou výrobu látky (geneticky upraveného inzulínu a jeho analogů) podle mezinárodních standardů. Z toho vyplývá, že GEROPHARM má vynikající vyhlídky na export svého vlastního produktu: s rozšířením kapacity pro výrobu látky bude uspokojena potřeba domácího trhu s inzulínem.

Ambiciózní plány na dobývání trhu v zemi a jdou za ním byly také postaveny hlavami závodu Medsintez v Novouralsku, které dokončují vývoj své vlastní látky.

Sanofi aventis inzulín

Francouzský Sanofi-Aventis získal 74% ruského výrobce inzulínu ZAO Bioton Vostok (Oryol). Z největších zahraničních dodavatelů inzulínu, společnost poprvé získala výrobu v Rusku.

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi-Aventis získala 74% ruského výrobce inzulínu ZAO Bioton Vostok (Orel), společného podniku polského Bioton S.A. a spolumajitelem těžební společnosti Vysochaishy Sergey Dokuchaev. Výše transakce činí zhruba 48 milionů eur. Z největších zahraničních dodavatelů inzulínu získala společnost Sanofi-Aventis výrobu v Rusku. Status místního podniku mu může dát přednost na hlavním trhu s inzulínem - při zadávání veřejných zakázek.

Sanofi-Aventis obdržel v Orelu tolik produkce (zatímco inzulín je pouze balen), jako příležitost prodat ji státu

Dne 23. října 2009 oznámila společnost Sanofi-Aventis Europe akvizici kontrolního podílu ve společnosti ZAO Bioton Vostok. Jak však vysvětlila Tatyana Galkova, ředitelka komunikace společnosti Sanofi-Aventis v Rusku, parametry transakce nebudou zveřejněny, dokud nebude schválena Federální protimonopolní službou Ruska. Podle společnosti Bloomberg získala společnost Sanofi-Aventis 74% společnosti, z toho 38% (celý balíček) společnosti Bioton S.A. a 36% akcií podnikatele Sergeje Dokuchaeva. Zástupce odboru vztahů s médii Bioton S.A. Danuta Rachkevich-Henchke uvedla, že pro 38% akcií získala její společnost 28 milionů eur a smlouva o prodeji byla podepsána 22. října. „Bioton bude i nadále přítomen v Rusku, a to jak přímo, tak prostřednictvím spolupráce s místními distributory,“ řekla. Kolik pan Dokuchaev obdržel za svůj balíček v Biotonu S.A. a Sanofi-Aventis nezveřejňují. Podle zdroje obeznámeného s parametry operace činila celková částka transakce zhruba 48 milionů eur.

Mezi akcionáře společnosti Sanofi-Aventis patří Total (9,6%) a LʻOreal (8,99%). Zaměstnanci společnosti a státu vlastnili 1,37 a 0,76%; 79,28% akcií farmaceutické společnosti je obchodováno na burze Euronext a NYSE. Čisté tržby v prvním pololetí roku 2009 činily 14,5 mld. Eur, čistý zisk 2,87 mld. Eur.

Sanofi aventis inzulín

Inzulín do Evropy

Francouzská společnost Sanofi, jeden z největších hráčů na ruském farmaceutickém trhu, začne v prvním čtvrtletí roku 2016 exportovat léky z Ruska do Německa, oznámila dnes společnost. Jedná se o inzulíny, které se vyrábějí v závodě "Sanofi-Aventis Vostok" v regionu Oryol. Závod obdržel certifikát Evropské výrobní agentury (EMA) GMP (Good Manufacturing Practice) pro dodávky do Evropy. Je zveřejněn na oficiálních stránkách EMA.

Sanofi Rusko tvoří více než třetinu ruského trhu s inzulínem v peněžním vyjádření a 18,7% v objemovém vyjádření, odhaduje DSM Group (viz grafy). „Ruský spotřebitel nebude trpět počátkem vývozu do Evropy, nebudeme omezovat dodávky na domácí trh,“ ujistil RBC ředitel komunikace Sanofi Russia Victoria Eremina. „Další objemy výroby budou exportovány.“ Podle Nikolaje Bespalova, vývojového ředitele společnosti RNC Pharma, výzkumné společnosti, má závod Sanofi v regionu Oryol na to potřebnou kapacitu: před rokem bylo zařízení 70–80% naloženo. Vývoz do Evropy (Německo bude pouze tranzitním bodem) dosud nebyl určen, říká Eremina.

Sanofi v Rusku

Podle Sanofi dosáhly tržby v Rusku v roce 2014 zhruba 46 miliard rublů. Prodej inzulínu představuje ve struktuře těchto příjmů 10%, říká Nikolay Bespalov.

Závod Sanofi-Aventis Vostok je bývalý závod Bioton-Vostok, jehož kontrolní podíl v roce 2010 koupil Sanofi za 280 milionů eur. V roce 2011 byl závod kompletně přepracován a zmodernizován, začal vyrábět jednorázové inzulínové injekční pera a zahájil balení onkologických přípravků Sanofi.

Celkový objem trhu s inzulínem v Rusku v roce 2014 činil podle skupiny DSM 12,3 miliardy rublů. Největšími hráči na tomto trhu byly dánská společnost Novo Nordisk (38,4% trhu), Sanofi-Aventis (35,2%) a USA Eli Lilly (19,2%). Značka Lantus společnosti Sanofi se řadí na první místo na trhu s inzulínem, pokud jde o prodej v rublech.

Inzulín vyrobený v Rusku

Dodávky ze závodu Orlov pro export jsou ekonomicky logickým řešením pro společnost Sanofi, říká Nikolai Bespalov. Vysvětluje, že před krizí, výroba drog v Rusku av Evropě byla přibližně stejná pro mezinárodní společnost, a nyní v Rusku je to o 10–15% levnější. David Melik-Guseinov, ředitel Centra pro sociální ekonomiku, dodává, že zvýšení produkce umožní společnosti Sanofi snížit výrobní náklady: „Moderní továrna v Rusku by byla nelogická, aby byla omezena pouze na ruský trh“.

Vývoz farmaceutických výrobků od místních farmaceutických výrobců v Rusku není ojedinělý, ale zatím existuje několik příkladů, říká David Melik-Guseinov. Například německá Stada aktivně vyváží drogy ze svého závodu v Nizhfarmu v Nižném Novgorodu (podle RNC Pharma je dodáno asi 200 drog, především do zemí SNS, pobaltských států a Německa). Podle Melíka-Huseynova, jakmile zahraniční farmaceutické společnosti, které oznámily lokalizaci výroby v Rusku, přivedou lokalitu na plnou kapacitu, budou následovat Sanofi a začnou aktivně vyvážet své výrobky do zemí SNS a do Evropy.

Sanofi není jediným zahraničním výrobcem inzulínu v Rusku. Začátkem dubna otevřela továrna na inzulín v technoparku Grabtsevo v regionu Kaluga dánský Novo Nordisk a Eli Lilly se připravuje na výrobu: tento rok plánuje zahájit výrobu. Zda budou vyvážet produkty, stále není známo.

Ruské konkurenty, jejichž podíl na domácím trhu nepřesahuje 10%, však již počítají s vnější expanzí. Je možné ve výrobě celého cyklu, včetně výroby vlastní látky, vysvětlil RBC Peter Rodionov, generální ředitel Petrohradské firmy GEROPHARM. Od loňského roku zahájila GEROPHARM rozsáhlé dodávky vlastního inzulínu na ruský trh. Společnost také pracuje na projektu nové výroby látky: geneticky upraveného inzulínu a analogů. „Vývoj probíhá v souladu s mezinárodními standardy, což nám otevírá dobré vyhlídky na export těchto produktů, neboť rozšiřování výrobní kapacity látky nám umožní pokrýt všechny požadavky inzulínu na domácím trhu,“ vysvětluje Rodionov. Ambiciózní plány na dobývání domácího trhu a expanzi za hranice Ruska opakovaně uvedli i představitelé nového Ural Medsintez, který dokončuje projekt rozvoje své vlastní podstaty.

Sanofi-Aventis Vostok obdrží certifikát GMP EMA

Sanofi-Aventis Vostok, celoroční závod na výrobu moderních inzulínů, který se nachází v regionu Oryol, úspěšně absolvoval evropskou inspekci a obdržel certifikát GMP od Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), který umožní vývoz inzulínu produkovaného v Orelu do Evropské unie. již v roce 2016.

Stanovisko vydala německá národní agentura oprávněná provádět kontroly. Komise potvrdila, že výroba sterilních výrobků v sanofi-aventis Vostok je v souladu s normami správné výrobní praxe Evropské unie. Tento dokument se vztahuje na celou řadu inzulínu produkovaného v závodě v regionu Oryol.

Rostlina vyrábí moderní inzulíny ve formě injekčních per pro ruské pacienty po dobu pěti let a certifikát opět potvrdil, že kvalita léků vyráběných v závodě v regionu Oryol je totožná s kvalitou výrobků největší výroby závodu sanofi ve Frankfurtu.

Práce na přípravě na vstup na evropský trh začaly v závodě v roce 2013. Všechny výrobní systémy byly testovány na shodu s evropskými normami GMP.

„Rostlina bude i nadále vyrábět moderní inzulíny především pro potřeby ruských pacientů. Požadované objemy pro vývoz do zemí EU budou vyráběny na úkor dostupné výrobní kapacity, zatímco vyrobené inzulíny se budou lišit pouze v jazyce na etiketách druhotných obalů, “řekl Alexander Efremov, generální ředitel společnosti Sanofi Russia.

Sanofi je jedním ze světových lídrů ve zdravotnictví. Společnost vyvíjí a realizuje řešení, která řeší potřeby pacientů po celém světě. Sanofi pracuje v Rusku již 45 let. Společnost zaměstnává přes 2 000 lidí. Společnost Sanofi dnes zaujímá jednu z vedoucích pozic na ruském farmaceutickém trhu a nabízí svým pacientům širokou škálu originálních léčiv a generických léčiv v klíčových terapeutických oblastech, jako je cukrovka, onkologie, kardiovaskulární onemocnění, vnitřní onemocnění, onemocnění centrálního nervového systému, profylaxe vakcíny a vzácná onemocnění. onemocnění.

Inzulíny Sanofi-aventis v Rusku

Tatyana Galkova, ředitelka komunikace Sanofi-aventis Rusko

Sanofi-aventis byla první významnou mezinárodní společností, která zahájila výrobu základních léků v Rusku.

Mezi ruské zdravotnické služby patří diabetes mellitus mezi sociálně významné nemoci s vysokou mírou úmrtnosti a boj proti této nemoci je jedním z hlavních směrů v medicíně. Podle oficiálních statistik je v Rusku registrováno 3,1 milionu lidí s diabetem, ale s ohledem na nediagnostikované případy je tento počet více než 10 milionů Rusů.

Dne 29. dubna 2010 byla uzavřena transakce na nákup přední farmaceutické společnosti ve Francii, sanofi-aventis, továrny na inzulín v Orelu z polského Bioton Vostoku. V současné době je 51% společnosti Sanofi-Aventis Vostok CJSC ve vlastnictví společnosti sanofi-aventis, která vlastní závod.

Jak těžké bylo v Rusku spustit farmaceutický závod? Tatiana Galkova, ředitelka komunikace společnosti Sanofi-aventis Russia, zodpovídá na tuto a další otázky.

Závod Sanofi-aventis Vostok je živým příkladem vytvoření moderní místní farmaceutické výroby, která splňuje požadavky SVP. Řekněte nám, jak byla modernizována rostlina a její produkce? Jak dlouho to trvalo?

Akvizice kontrolního podílu v závodě Orel společností sanofi-aventis skončila 29. dubna 2010. V rekordním čase se společnosti podařilo zahájit balení. První insuliny naší společnosti začaly vstupovat na ruský trh z Orelu již v září 2010. V současné době je v provozu jedinečná montážní linka SoloStar® pro inzulínové injekční stříkačky pro ruský trh (certifikovaná pro masové výrobní operace v prosinci 2010). K dnešnímu dni rostlina již vyrobila pilotní sérii inzulinu pro potvrzení stability během uvedeného data exspirace v souladu s požadavky ruské legislativy.

Sanofi aventis inzulín

Francouzský Sanofi bude exportovat inzulín ze závodu v regionu Oryol do EU a na Blízký východ. Závod společnosti sanofi-aventis je podle zástupce společnosti certifikován Evropskou lékařskou agenturou, dodávky mohou začít ve druhé polovině roku 2015, pokud poslední inspekce v červenci skončí úspěšně.

Inzulínové přípravky jsou prvními ruskými výrobky Sanofi, které mají být vyvezeny, uvedla mluvčí společnosti.

V roce 2014 představovalo 396,7 milionu USD veškerý vývoz ruských drog. Převážná většina šla do okolních zemí a SNS, přičemž dodávky do zemí, které nejsou státy SNS, představovaly pouze 78,5 milionu USD.

Sanofi bude první společností, která bude exportovat inzulín z Ruska, řekl Sergej Shulyak, generální ředitel DSM Group. Rusko dodalo přípravky obsahující inzulín v malých množstvích do Běloruska, Abcházie a Jižní Osetie: pro rok 2014 - za 380 124 dolarů (údaje Federální celní správy).

„Sanofi již bylo lokalizováno, zbytek bude potřebovat další 2-3 roky na úpravu výroby a dodávek,“ říká David Melik-Guseinov, ředitel Centra pro sociální ekonomii. Novo Nordisk otevřel na začátku dubna závod na výrobu inzulínu, Eli Lilly plánuje zahájit výrobu v roce 2015.

Závod Sanofi-Aventis Vostok vydělal před pěti lety a v roce 2015 je plánováno jeho nové vybavení.

Ruské Pharmstandard a Geropharm vyrábějí inzulínové přípravky, ale podle Melik-Huseynov s nimi na západních trzích dosud nepracují.

Zahraniční farmaceutické společnosti v Rusku používají hotovou látku, říká Shuliak, její vlastní syntetizuje pouze Geropharm. Nova Nordisk a Eli Lilly uvedli, že plánují začít dovážet dovážené inzulíny.

Mluvčí společnosti Sanofi říká, že inzulinová látka pro závod Oryol je zakoupena ve Frankfurtu. Sanofi lokalizovala výrobu dávkové formy - pro inzulín je to nejúplnější lokalizace, poznamenává Shulyak od DSM Group: teoreticky by to mohla být výroba látky, ale zpravidla se látka vyrábí v jedné továrně a pak se dodává podnikům po celém světě. Takový přístup, řekl, snižuje náklady a zajišťuje vysoce kvalitní produkty.

Ruský trh s inzulínem v roce 2014 dosáhl 480 milionů dolarů, 95% vládních nákupů, říká Melik-Guseinov, podíl ruské produkce inzulínu (včetně obalů) činí asi 30%. V roce 2014 činil dovoz léků obsahujících inzulín do Ruska 206,1 mil. USD (viz graf).

Podle Shuliaka jsou hlavními vývozci léků z Ruska Stada a Pharmstandard. Podle Ivana Glushkova, náměstka generálního ředitele Stada CIS, je podíl Stady na ruském vývozu 30%. Sotex (součást Protek), podle svého zástupce, exportuje revmatologické a neurologické přípravky na Blízký východ.

Zástupce Novo Nordisk odmítl komentovat, „Geropharm“ a „Pharmstandard“ na žádost „Vedomosti“ neodpověděly.