Image

Top 4 rybí olej tvůrci

Přístup k rybím olejům od zákazníků je nejednoznačný. Na jedné straně - nepochybný přínos tuku hodnotných odrůd ryb, potvrzený mnoha studiemi a praktickými zkušenostmi. A na druhé straně - hororové příběhy ze žlutého tisku, vyprávějící o nebezpečích rybího oleje a téměř riziku nákazy speciálními rybími červy.

Pravda, jako vždy, je někde uprostřed. Samozřejmě patří helminthiasis do oblasti fikce, stejně jako zvýšení tělesné hmotnosti při konzumaci rybího oleje. Ale když se pokusíte snížit náklady na léčbu beri-beri, můžete se opravdu setkat s nekvalitním produktem, ze kterého tělo nebude mít prospěch.

Hlavním kritériem pro výběr rybího oleje je proto jeho „autorství“. Nejlepší výrobci rybího oleje, po desetiletí potvrzující kvalitu svých výrobků, nebudou podvedeni.

Nejlepší výrobci lékařského rybího oleje

Hlavní výhodou tohoto výrobce rybího oleje je území, kde se nacházejí výrobní zařízení. Norsko je bohaté na ryby a norská treska (z níž Carlson Labs vyrábí rybí olej) je známá nejen svou vynikající chutí, ale také ekologickou čistotou. Pobřeží Norska je místem s nejnižší úrovní průmyslového znečištění a studené proudy jsou přirozenou obranou proti nebezpečí biologického typu (hlísty, bakterie atd.). Pro spotřebitele rybího oleje to znamená pouze jednu věc: výrobce si může dovolit minimalizovat proces čištění surovin, díky čemuž si uchovává užitečné složky, které jsou odstraněny intenzivními způsoby zpracování.

Produktová řada Cod Liver Oil je navíc poměrně variabilní, takže si můžete vybrat jméno, které nejlépe vyhovuje potřebám těla. Například pro dlouhodobou léčbu má smysl nakupovat rybí olej v kapalné formě s vysokým rizikem osteoporózy nebo zotavení po zlomenině - tuk s doplňky vitamínu D atd.

Závěr Vysoce kvalitní výrobek splňující mezinárodní standardy pro farmaceutické a potravinářské výrobky.

Cena tresčích jaterních olejů sníží míru optimismu. Náklady na průběh léčby mohou být pro průměrný rodinný rozpočet ohromující. Ale jako profylaktický vitaminový doplněk, olej z tresčích jater dokonale splňuje svůj účel bez jakéhokoli zvláštního rizika pro peněženku.

Tento výrobce vyrábí pouze prémiový rybí olej. To se přirozeně odráží především v nákladech, ale ne pouze. Koncentrát rybího oleje, umístěné želatinové kapsle, je vyroben z odrůd ryb, které žijí v chladných vodách, zejména z divokého lososa aljašského. Tato poznámka o „studené vodě“ je orientační: jedná se o ryby ze severních moří, které akumulují nejvíce tuku v sobě. Je toho spousta, takže části jatečně upraveného těla, které je třeba zlikvidovat, jsou skutečně zlikvidovány a nejsou podrobeny opakovanému spřádání, aby se získalo několik gramů rybího oleje, ale již kontaminovaného tuku. Dalším plusem je, že rybí olej Solgar podléhá povinné molekulární destilaci, během které se ze surovin odstraní rtuť, arzen a další „kouzla“ způsobené znečištěním světových oceánů.

Cena, cena a cena znovu. To je jediná nevýhoda, že i ten nejobjektivnější člověk dokáže v tomto doplňku stravy zjistit. A přesto nízká dostupnost léku Solgar snižuje jeho hodnocení.

Nejlepší výrobce jedlého rybího oleje

Lék je určen pro osoby, které jsou odpovědně odpovědné za prevenci aterosklerózy, srdečního infarktu, osteoporózy atd. V tomto případě terapeutické dávky nebudou vyžadovány: stačí udržet zdraví na správné úrovni. Kromě toho je přirozenou koncentrací složek rybího oleje minimalizováno riziko předávkování vitamíny A a E, které mají tendenci se hromadit v těle.

Závěry. Vynikající a „rozumná“ droga, která se stará o zdravotní problémy dříve, než se rozhodnou vzniknout.

Na jedné straně může vysoká cena odradit. A na druhé - jedna „preventivní“ kapsle denně umožňuje natáhnout 1 balíček po dobu tří měsíců.

Populární rybí olej pro malé děti

Číslo 4 v našem žebříčku bude velmi oblíbené u rodičů. Téměř každé moderní dítě, tak či onak, spadá do rizikové skupiny pro rozvoj nedostatku vitamínů. Jednou z nejvíce spotřebovaných látek v růstu těla je vápník a vitamín D, které lze označit za „nejvýraznější“ složky dětské stravy. Ale kolik vápníku nebo krmiva - růst a teď tam, protože bez vitamínu D, tento minerál prostě není absorbován. A tady „Kusalochka“ přichází na záchranu - žvýkací kapsle s chutí tutti-frutti, které i ta nejvznešenější dítě přijme s laskavostí. Chutné jako sladkosti, obsahující omega-3, vitamíny A, E a D, tyto kapsle zabrání nedostatku vitamínů a ušetří vám vývojové poruchy pohybového aparátu. Minimální věková bariéra - 3 roky - je stále nejnižší výhodou „Kusalochki“: od 3 let začíná tělo dítěte násilnou transformaci, která bez podpory vitamínů a minerálů může vést ke zrakovému postižení, zhoršenému psycho-emocionálnímu vývoji atd. Rybí olej z Realkaps pomůže překonat tuto bariéru bez nepříjemných následků.

Závěry. Cenově dostupná cena, výborná chuť a doporučení rodičů, kteří jsou unaveni z boje s dětskými rozmary, vám umožní volat "Kusalochka" jeden z nejlepších přípravků pro rybí olej pro děti.

Umělá chuť mírně porušuje velkolepost "100% přírodního" obrazu. Ale pokud se domníváte, že mnoho dětí může být krmeno rybím olejem pouze pod takovou „omáčkou“, tak se tato nevýhoda přestane zdát.

Co potřebujete vědět

Rybí olej je poměrně rozmarná látka, která se nejen rychle zhoršuje, ale je také schopna tvořit sloučeniny, které jsou pro tělo škodlivé, pokud jsou skladovány nesprávně. Proto při nákupu a používání rybího oleje věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

 • Při nákupu rybího oleje v roztoku se ujistěte, že v lahvičce je co nejméně vzduchu. V ideálním případě by měla být lahvička naplněna do zátky a materiál lahvičky by měl být pouze tmavý, bez plastu.
 • Rybí olej je balen do želatinových kapslí, a to nejen k odstranění specifické chuti, která vám umožní pít bez mračení, ale také k ochraně před expozicí kyslíku. Ale pokud půl hodiny po tobě tobolku, ve vašich ústech se objevila nepříjemná „rybí“ chuť, to znamená, že kapsle už byla rozpuštěna v žaludku, a škytavka nebo škubání dodaly chuť těmto chuťovým pohárkům: vzhled nebo neprojevení chuti nezávisí na kvalitě a na vlastnosti vašeho trávení.
 • Pokud je rybí olej hořký, nepokračujte v jeho užívání. Hořkost znamená, že tuk byl vystaven slunečnímu záření nebo jednoduše vypršel. A v tomto případě a v jiném případě již začal proces rozkladu užitečných látek na ne tak užitečné složky.
 • Naučte se rozlišovat mezi lékařským a jedlým rybím olejem. V prvním případě je lék indikován pro prevenci beriberi a jeho léčbu a nejčastěji obsahuje koncentrované suroviny. Potravinářský rybí olej je určen jako přísada do stravy sportovců a lidí zabývajících se těžkou fyzickou prací a jeho hlavní funkcí je, aby nebyl tolik zdrojem vitamínů a PUFA, kolik energie, i když splňuje i první dvě kritéria.

Tobolky z rybího oleje - nejlepší léky a rady při výběru

Výhody rybího oleje jsou všem známé. Ale o jeho škodě bylo napsáno mnoho. Jak nakládat s těmito informacemi a zda si vezmete inzerované tobolky z rybího oleje naleznete v tomto článku. Ukazuje se, že při výběru správného produktu, odborníci doporučují zaměřit se na výrobce s dokonalou pověstí, stejně jako vědět, co hledat na štítku.

Jak si vybrat vhodný doplněk pro dospělého

Doplňky rybího oleje jsou ceněny pro přítomnost vysoké koncentrace Omega -3 polynenasycených mastných kyselin (PUFA). Dále popíšeme, jak si vybrat rybí olej pro dospělé a načrtnout důležitá kritéria pro výběr doplňků stravy, které nejsou léky.

Před nákupem je důležité pochopit, že existuje rybí olej pocházející z tresčích jater a rybí olej je produktem stlačení svalů hlubinných ryb. Posledně jmenovaný je oceňován vzhledem k absenci toxických látek. Ale rybí olej v měkkých kapslích od různých výrobců není stejný, může být získán z různých druhů ryb a liší se v různých stupních čištění.

Chcete-li si vybrat ryby nebo rybí olej (často se oba nazývají jednoduše rybí olej - rybí olej Omega 3), musíte přemýšlet o tom, proč si ho vezmete, a pak věnovat pozornost stupni čištění vybraného léčiva, použitých surovin a výrobce. Po zvážení všech kladů a záporů, můžete si koupit nejvhodnější rybí olej pro kvalitu a hodnotu.

Účel použití

Je-li účelem recepce předcházet některým chorobám, stojí za to koupit lékařský rybí olej (kvalita potravin nižší kvality). I když to stojí více, je vyrobeno z kvalitnějších surovin a je lépe vyčištěno. Domácí průmysl vyrábí hlavně potravinářský výrobek, prodává se v lékárnách a obchodech.

Pro dospělé a děti je třeba si koupit různé drogy, stojí za to také věnovat pozornost.

Formulář vydání

Kvalitní rybí olej se vyrábí v kapslích, žvýkacích tabletách a v olejovém roztoku. Nejlepší možností jsou léky s tobolkami z rybího tuku. Kapsle jsou vyrobeny z masa zvířat nebo ryb, druhá je dražší.

Olejový roztok ve formě kapek je nejvhodnější pro kojence a děti do tří let. Síť lékáren má všechny uvedené dávkové formy doplňků stravy.

Složení a standardy čistoty

Nápisy na lahvičkách doplňků stravy a v návodu k použití vám nejlépe pomohou správně určit, který rybí olej je lepší koupit:

 1. Kvalitní přípravek by měl obsahovat eikosapentaenovou (EPA, EPA) a dokosahexaenoovou (DHA, DHA) PUFA. Je-li doplněk užíván pro konkrétní účel, je zohledněn poměr těchto PUFA. Bioadditiva s vysokým obsahem EPA jsou vhodnější pro jádra a neurologické pacienty s DHA.
 2. Přírodní rybí tuk ve vysoce kvalitních přísadách by měl obsahovat nejméně 15%. Nepřítomnost cizích přísad (příchutě, konzervačních látek) v kvalitním doplňku stravy by neměla být přítomna. Pokud ano, hodnota takového produktu klesá.
 3. Tam jsou také opevněné doplňky. Může to být také kvalitní výrobek. Užívání obohacených doplňků by měl předepsat lékař.

Suroviny určují cenu

Kvalita výrobku závisí na surovinách. Pojďme nyní zjistit, jak si vybrat kvalitní a spolehlivý rybí olej pro tento parametr. To se nejlépe provádí na internetových stránkách internetového obchodu. Existují objektivní kritéria pro hodnocení surovin:

 1. Rafinované doplňky stravy - čištěný a vysoce kvalitní rybí olej, prémiový produkt za vysokou cenu. Surovinou pro něj je krilový olej a cenné druhy mořských ryb (losos, tuňák atd.). Krilkový olej je ceněn, protože obsahuje Omega ve své aktivní fosforylované formě. To umožňuje, aby byly aktivní látky okamžitě zahrnuty do metabolismu. Krillový olej také obsahuje speciální látku, astaxanthin, která zabraňuje rozpadu lipidů a dodává jí slabě červenou barvu. Takový výrobek je považován za nejvyšší kvalitu. Výrobce může zlepšit kvalitu výrobků využitím moderních technologií pro výrobu doplňků stravy (molekulární diferenciace), což umožňuje zvýšit koncentraci účinných látek a odstranit toxické látky. Odtud lze snadno uzavřít, který potravinový doplněk v kapslích je považován za nejlepší: rybí olej vyrobený z ekologicky nezávadných přírodních surovin. Oceněn je také rybí olej z lososa v kapslích.
 2. Čisté střední cenové doplňky - vysoce kvalitní čištěný léčivý přípravek. Tyto doplňky obsahují dostatečnou koncentraci Omega-3 PUFA, ale stupeň purifikace je nižší než u preparátů prvotřídních tříd. Jejich cena je také nižší. Léky ve střední cenové kategorii jsou velmi žádané, je možné si vybrat kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Mnoho doplňků se provádí v Německu. Cenné aljašské potravinové doplňky, získané z pollock ulovených na pobřeží Ameriky.
 3. Ekonomika analogových tříd. Jedná se o rybí tuk z tresčích jater. Není možné zcela vyčistit produkt tresky z toxinů a těžkých kovů (kadmium, rtuť), ale v této skupině je dost dobrých doplňků stravy. Levné ruské doplňky tresčích jater nejsou odborníky doporučovány.

Dávkování je důležité

Pro prevenci nedostatku PUFA jsou doporučeny také průměrné dávky: od 250 do 1000 mg denně. Dávka může být významně zvýšena na předpis. Průběh přijímacího řízení trvá 4 týdny.

Jak spočítat, kolik balíčků bude vyžadováno pro průběh léčby? Závisí na obsahu EPA a DHA v jedné dávce nebo na koncentraci roztoku oleje. Denní dávka léčiva se násobí počtem dnů podávání. Doporučuje se také rozdělit tuto dávku do několika dávek a užívat dietní doplňky po jídle několikrát denně.

Rybí olej: přehled a hodnocení nejlepších výrobců z roku 2019

Nejednoznačný postoj k „rybímu oleji“ jako užitečnému doplňku stravy vám dává velkou péči. V našem žebříčku nejlepších producentů rybího oleje se dozvíte o výhodách a nevýhodách každého z nich, což vám umožní vybrat si výrobek nejvyšší kvality.

Na co to je?

Rybí olej je hlavním zdrojem polynenasycených mastných kyselin OMEGA-3, které naše tělo nesyntetizuje a jeho zásoby musí být doplněny potravou nebo ve formě vitamínů. Mnozí z nás si pamatují, že v sovětských časech byl tento lék tekutý a měl nepříjemný zápach.

Dnes, globální výrobci potravinářských přídatných látek provádějí probíhající výzkum s cílem zlepšit kvalitu tohoto léku. A hlavní formou uvolňování polynenasyceného tuku je kapsle. Tento typ je nejvhodnější pro příjem a nemá žádné vedlejší účinky.

Oblasti použití

Hlavním účelem omega-3 je doplnění lidského těla mastnými kyselinami. Tento lék má však další využití:

 • je obsažen ve složení kosmetických přípravků, které zlepšují příznivé vlastnosti péče o vlasy a pokožku;
 • jako léčiva pro léčbu kloubů a malých ran;
 • široce používané v různých dietách, jako prostředek pro hubnutí;
 • sportovci vezmou drogu stavět sval;
 • Mnoho milovníků mazlíčků dává tuk svým domácím mazlíčkům jako zdroj vitamínů.

Pro každou oblast použití rybího oleje jeho doporučení uvádějící kvalitu a režim.

Jaké jsou přínosy a škody na rybím oleji?

Je téměř nemožné ublížit si pomocí tohoto léku. K tomu může dojít pouze tehdy, když jej pijete ve velkých dávkách, ne podle pokynů. Nejzávažnějším vedlejším účinkem předávkování rybím tukem je ředění krve, které může vést k silnému krvácení, a to i při menších poraněních nebo vnitřních krvácení.

Vzhledem k tomu, že omega-3 se nachází pouze v mořských plodech a dokonce i v malých množstvích, existuje mnoho indikací pro použití těchto kyselin. Hlavní výhody používání rybího oleje jsou:

 1. Pozitivní vliv na mozek.

Bez mastných kyselin je normální fungování lidského mozku nemožné. S nedostatkem této látky se člověk nemůže dlouhodobě koncentrovat, snižuje se paměťová schopnost, objevuje se podráždění, dochází k častým změnám nálady. Tyto projevy se budou zvyšovat, dokud se do těla nedostane dostatečné množství omega-3.

 1. Normalizuje srdce.

Mnoho onemocnění srdce lze vyhnout, pokud začnete používat tento lék včas. Schopnost rybího tuku ředit krev, zbavit se cholesterolových plaků, čímž se vyčistí cévy, pomůže předcházet mnoha srdečním onemocněním.

 1. Pozitivní vliv na klouby.

Po použití rybího oleje, který je silným protizánětlivým činidlem, se snižuje riziko otoku a bolesti spojené s artritidou.

Přečtěte si více o výhodách rybího oleje - ve videu:

Pravidla užívání léku

Dávka léku závisí na věku osoby, která je předepsána rybí olej.

Rozsah požadovaného množství rybího oleje pro dospělý organismus se pohybuje od 0,25 g do 1 gramu denně. To je asi 40% denního požadavku. Proto, v závislosti na výrobci doplňků stravy, je nutné užívat 6 až 12 tobolek denně, distribuovat je v jednotných porcích 2-3 krát. Vezměte lék by měl být s jídlem pro lepší stravitelnost. Minimální doba přijetí je 1 měsíc.

Pro léčbu některých onemocnění (v kombinaci s jinými léky) se však dávka zvyšuje. Proto je předepsáno 1,6–2,4 gramů denně, aby se snížil cholesterol, 1,6 gramu denně na léčbu artritidy, kožních onemocnění, astmatu a diabetu.

Pro děti je suplementace omezená a před použitím je nutné se poradit s lékařem. Zpravidla všichni výrobci vyrábějí dětskou verzi rybího oleje, která zahrnuje komplex vitaminů a aminokyselin. Například, tam je doplněk stravy s vápníkem, v kapalné formě a ve formě sirupu.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikací je individuální nesnášenlivost osoby na mořské plody nebo složky obsažené v doplňku stravy. Exacerbace hemoragických symptomů se také často vyskytuje u lidí, kteří pijí rybí olej. Užívání omega-3 se nedoporučuje pro:

 • dysfunkce štítné žlázy (hypertyreóza);
 • ledvinové kameny a močový měchýř;
 • dětství;
 • aktivní tuberkulóza a vředová choroba (pouze se souhlasem lékaře).

Klíčová kritéria pro výběr léčiv

Chcete-li pochopit, jak si vybrat dietní doplňky, a které společnosti je lepší, existuje několik tipů.

Při pohledu přes obal doplňků stravy věnujte pozornost nápisům popisujícím tento nástroj. Pokud vidíte slova „potravina“ nebo „veterinární“, znamená to, že výroba používala levnější suroviny, a tím i kvalitu rybího oleje, kterou mají nižší. Musíme si vybrat lék s označením "lékařský". Tento druh bude mít lepší vlastnosti.

Podle obsahu rozlišují ryby a rybí olej. První se používá pro prevenci beriberi, protože obsahuje širší seznam vitamínů a obsah polynenasycených tuků málokdy přesahuje 8%. Rybí olej je rafinovanější a obsahuje 15 až 30% těchto esenciálních kyselin. To je předepsáno, aby se doplnilo omega-3 v lidském těle.

Přečtěte si více o rozdílu mezi rybami a rybím olejem:

Co jiného se liší od levné drogy drahé? Formulář vydání. Ekonomičtější varianta - v lahvích. Pouze sklenice nádoby musí být nutně tmavě zbarvena (ve světle, potravinový doplněk ztrácí své vlastnosti) a tekutina musí dosáhnout krku tak, že léčivo je méně v kontaktu s kyslíkem. Drahé léky vyrobené v kapslích nebo ve formě žvýkacích pastilek.

Na obalu je často možné najít nápis, že produkt byl vyroben metodou „molekulární diferenciace“. To znamená, že se zvyšuje obsah mastných kyselin v něm. Věnujte pozornost dávkování léku. Čím vyšší je, tím méně kapslí budete potřebovat pít najednou, což je velmi výhodné.

Důležitým faktorem ovlivňujícím výběr doplňků stravy je země výroby. Existují drogy vyrobené z ryb, které žijí v kontaminovaných oblastech. S výrobci by se mělo zacházet s velkou nedůvěrou kvůli kvalitě surovin.

Přítomnost dalších vitamínů a minerálů v každé tobolce pomůže zlepšit vaše tělo.

Dodržujte datum výroby přísady. Doba použitelnosti tohoto nástroje je pouze dva roky a po jeho přijetí nedojde k žádným výsledkům. Proto musíme zvolit poslední drogu.

Mezinárodní normy pro čistotu rybího oleje

Čistota rybího oleje je považována za velmi důležitý faktor charakterizující kvalitu léčiva. Pokud si koupíte potravinový doplněk vyrobený z nekvalitních ryb nebo v minulosti nedostatečné čištění, pak z toho bude malý užitek. Proto ve světě existuje několik typů, což znamená kvalitu tuku.

 1. Kategorie dietních doplňků z tresčích jater. Tyto doplňky jsou nejlevnější a nejméně čisté. Často obsahuje toxiny a jiné chemické prvky, jejichž požití je nežádoucí. Přítomnost vitamínu A v doplňku předurčuje jeho pečlivé použití, aby nedošlo k předávkování.
 2. Kategorie je čištěný rybí olej. Jedná se o doplňky s průměrnou cenou a stejnou kvalitou. Tento přípravek je vyčištěn, ale má charakteristickou chuť a vůni. Kapsle této kategorie obsahují 300 mg Omega-3. U takových nástrojů je povoleno malé množství toxinů a chemických nečistot, proto se nedoporučuje jejich dlouhodobé používání.
 3. Ultra rafinovaná kategorie. Tento doplněk stravy je farmaceutický a neobsahuje nečistoty. A vzhledem k vysoké koncentraci OMEGA-3 může být užíván bezpečně. Ale cena tohoto léku je poměrně vysoká.

Kdo vyrábí doplňky stravy?

V mnoha zemích vyrábějí farmaceutické společnosti rybí olej. Složení a cena přípravku závisí na místě, kde se přísada vyrábí. Existují tyto skupiny výrobců:

Tobolky z rybího oleje: nejlepší výrobci a léky

Nákup rybího oleje, dnes jen velmi málo lidí, je v souladu s jedním z děsivých příběhů z dětství - bylo to opravdu nepříjemné brát kapalinu s lžičkami s charakteristickou chutí a vůní. Výrobci moderních výrobků usilují o to, aby byli zákazníci co nejpříjemnější a nejpříjemnější, a to i při uvolňování produktů určených speciálně pro děti.

Byl tu další problém - seznam dostupných potravinářských přídatných látek a léků se rozrostl. Na policích lékáren a obchodů najdete prémiové výrobky vyrobené na základě nejčistších surovin z ekologicky šetrných regionů, produktů středního cenového rozpětí a poměrně atraktivních cenových analogů vyrobených z levných a málo kvalitních surovin.

V tomto článku se pokusíme pomoci vám zjistit, který rybí olej je lepší, na základě hodnocení zákazníků a odborných posudků. Za tímto účelem bylo sestaveno hodnocení drog rybího oleje, včetně orientačních cen a balíčků fotografií.

Jak si vybrat dietní doplněk s rybím olejem: 6 tipů lékaře

Pokud jste již seznámeni s kritérii výběru, můžete bezpečně přeskočit na seznamy. Jinak - zůstaňte v této sekci, kde budeme analyzovat kritéria pro výběr nejlepší varianty podle poměru cena / kvalita.

№1. Kategorie výrobku hovoří o kvalitě

Podívejme se, co je nejužitečnější rybí olej. Tento tuk se vyrábí pro různé účely: lékařské, potravinářské, sportovní a veterinární. Pokud plánujete doplněk k udržení svého zdraví nebo zdraví dítěte, zvolte pouze lékařský rybí olej.

Vysoce kvalitní koncentrovaný tuk, který obsahují, je vynikajícím pomocníkem při prevenci nedostatku vitamínů v lidském těle a účinným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Naopak při výrobě potravinářských a veterinárních možností jsou levné suroviny používány s nízko kvalitním rybím olejem, který je absorbován mnohem horší.

№2. Formy uvolnění jsou odlišné

Doplňky s rybím olejem pro orální podání lze nalézt ve třech variantách:

 • želatinové kapsle (softgely);
 • žvýkací cukrovinky (gummies);
 • kapalný roztok v láhvi (kapalina).

Naše volba je ve prospěch léků ve formě kapslí. Nejčastější jsou v důsledku odstranění nepohodlí při použití. Málokdo ví, že tento vakuový balíček vám také umožňuje spolehlivě zachovat všechny užitečné vlastnosti „rozmarného“ roztoku rybího oleje, který se při nesprávném skladování a interakci s kyslíkem může rychle poškodit a vytvořit škodlivé složky. Kromě toho je zapouzdřená kapalina na recepci dodávána do místa absorpce bez ztráty.

Rozhodnete-li se koupit kapsle z rybího oleje, mějte na paměti, že mohou být vyrobeny ze želatiny živočišného původu nebo z rybího oleje. V prvním případě budou náklady na rybí olej nižší.

Děti mohou dostávat ovocné bonbóny s ovocnou příchutí, aby neodmítly být přijaty. Nelze je však srovnávat s lžící vonného rybího oleje.

Pokud si stále chcete koupit rybí olej v kapkách (roztok), ujistěte se, že láhev je:

 • vyrobené z tmavého skla;
 • nahoře (nezapomeňte na škodlivé účinky vzduchu - mělo by tam být minimálně!);
 • těsně uzavřené.

To nějak chrání živiny před rozkladem.

№3. Chápeme složení: čisté a opevněné

Nejvyšší kvalita je považována za tuk, který obsahuje minimum složek a poskytuje všechny podrobnosti o jejich kvalitě a původu.

Směs by měla být rybí olej a želatina. Pokud se také použijí příchutě nebo složky syntetického původu, měl by je výrobce uvést mezi složkami. S tímto druhem přísad, musíte udržet vaše uši otevřené, protože látky, které neutralizují ostrou chuť a vůni rybího oleje, nejsou všechny tolerovány bez následků. V případě pochybností vezměte rybí olej bez přísad, nelitujte.

Můžete zkontrolovat kvalitu produktu hmotnostním podílem kyseliny eikosapentaenové (EPA) a kyseliny dokosahexaenové (DHA). Jedná se o nejúčinnější typy Omega 3, které jsou denně vyžadovány lidským tělem. Na importovaných médiích jsou zkratkovány jako EPA a DHA.

Vysoce kvalitní rybí olej má vyšší obsah EPA a DHA na 1000 mg produktu. Proto výrobci nejlepších léků záměrně přinášejí informace o těchto složkách na přední stranu obalu.

Omega 3 kyseliny v kapslích rybího tuku musí být nejméně 15%. Existují možnosti, kde podíl dosahuje více než 25-30%. Lékaři nestanoví horní limit. Pro výpočet procenta jednoduše přidejte EPA a DHA dohromady a výsledné číslo rozdělte 1000.

Přípravky z rybího oleje obohacené vitamíny a minerály jsou také dobré! Tyto nástroje pomáhají zabít dva ptáky jedním kamenem, pokud jsou předepsány souběžně s dalšími vitamíny.

№4. Suroviny: prémie a ekonomika

Nejkvalitnější přírodní rybí olej se získává z krilu a svalové tkáně lososových ryb, tuňáků a dalších cenných druhů ryb.

U krilového oleje mají mastné kyseliny fosfolipidovou formu, takže absorpce živin je zlepšena 10-15krát ve srovnání s běžným rybím olejem. Kromě toho, krill tuk obsahuje astaxanthin, silný antioxidant, který zabraňuje oxidaci tuku a dává jí načervenalý odstín.

Použití oleje z tresčích jater nebo jiných mořských ryb je přijatelné, ale nedoporučujeme. V jakémkoliv organismu játra působí jako filtr, díky čemuž jsou schopny hromadit toxiny a škodlivé soli. Farmaceutické společnosti "mačkat" rybí olej z jater pro levné fondy, protože je mnohem snazší získat rybí olej z technologického hlediska.

Většina ruských výrobků je vyrobena z levných surovin, což umožňuje stanovit atraktivní ceny.

Abychom pochopili, jaký druh rybího oleje stojí za nákup, byly zavedeny mezinárodní standardy jeho čistoty, které rozdělily všechny produkty do 3 skupin:

Výběr OMEGA-3, rybí olej / rybí olej

Dobrý den, odborníci na výživu ligy :)

Rozhodl jsem se snížit instrukce, jak si vybrat dietní doplňky a sportovní doplňky.

Dnes jsme sát na doplněk jako rybí olej / omega-3.

Z posledního příspěvku o výběru olejů bylo uvedeno, že nejlepší složení omega-3 tuku je ryba.
Ale nespěchejte, abyste v obchodě běželi a kupovali ryby:

Od roku 2002 do roku 2013 se obsah Omega-3 tuků u lososa atlantického (chovaného) snížil o 30-50%, poměr Omega-3 k Omega-6 se také významně snížil (z 5: 1 u lososa chovaného na farmě a 3: 1). pro farmáře barramundi, na skromný 1: 1).

Proto jdeme do lékárny a lépe do obchodu se sportovní výživou a vybereme si.

V lékárnách můžete často najít rybí olej, v obchodech sportovní výživy cizí FISH OIL.

Rozdíl je:

- Olej z tresčích jater (jiné ryby) - rybí olej, COD LIVER OIL

Játra akumulují různé nečistoty, toxické látky a soli těžkých kovů. To není naše volba.

- Rybí tuk - rybí olej, rybí olej

Tam bude méně vitamínů a minerálů, protože je to játra, která hromadí tyto látky, ale tam bude také méně různých škodlivých nečistot. To je naše volba.

To také nebolí podívat se do kompozice podrobněji: co je rybí olej z a jak čisté je z nečistot.

Nejcennějším rybím tukem jsou mastné kyseliny DHA a EPA (DHA a EPA).

Kyselina eikosapentaenová - EPA.

Kyselina dokosahexaenová - DHA.

DHA a EPA - esenciální mastné kyseliny nezbytné pro naše tělo denně (blahodárné účinky jsou poměrně rozsáhlé a zahrnují mimo jiné zvýšené spalování tuků, snížení hromadění tuků, snížení zánětlivých procesů, snížení deprese, stabilizaci nálady a snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a krevních sraženin).

Podíváme se na složení 1 kapsle / 1 g rybího tuku a předstíráme, kde je výhodnější.

American Heart Association (AHA) doporučuje užívat přibližně 250 až 500 mg EPA / DHA denně.
Pro sportovce může být toto číslo zvýšeno na horní hranici:
Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) Úřadu pro potraviny a léčiva Spojených států uvádí, že až 3000 mg EPA / DHA denně může být užíváno bez poškození zdraví.

Lékárna je velmi nepravděpodobné, že najde rybí olej, který je opravdu výhodný, pokud jde o jeho složení / cenu, a kromě toho, že za pultem bude problematické nahlédnout a porovnat skladby.

Proto neváhejte a okamžitě jděte do obchodu s sportovní výživou, nebo objednejte z internetových obchodů.

Porovnáváme přesně rybí olej / RYBOVÝ OLEJ, zvolte podle množství mg DHA a EPA na 1 kapsli / 1 g rybího oleje.

Příklady skvělých možností s aplikací iherb:

V kapslích - Jarrow Formulas, EPA-DHA Balance, 240 kapslí

V tekuté formě - Nature's Answer, Liquid Omega-3, Deep Sea Fish Oil EPA / DHA, přírodní pomerančová příchuť, 16 fl oz (480 ml)

Pokud tedy vytrvale ignorujete potřebu dalšího příjmu rybího oleje z lékáren / potravinových doplňků (rybí olej v tekuté formě a / nebo v kapslích), pak byste pravděpodobně měli přehodnotit svůj postoj k tomuto problému, protože bohužel potřebujete - v EPA / DHA z přírodních zdrojů (například odrůd mastných ryb), v našich reálných podmínkách je každý rok obtížnější a z rostlinných olejů je to téměř nereálné.

Tobolky z rybího oleje: který výrobce je lepší, návod k použití

Mnozí z nás v dětství byli připraveni pít rybí olej. Potom se produkt obsahující vitaminy, nezbytný pro růst kostí a profylaxi křivice, vyrobil ve formě kapalného roztoku, který má mastnou strukturu a ne nejpříjemnější chuť. Nikdo nepochybuje o výhodách tohoto produktu dnes, protože je jedinečným zdrojem polynenasycených mastných kyselin. V rybím oleji jsou přítomny ve velkém množství. Tyto látky jsou nezbytné pro lidské zdraví a měly by být pravidelně přijímány.

S ohledem na specifickou vůni a chuť se dnes rybí olej uvolňuje v kapslích. Který výrobce je lepší? Tuto otázku kladou všichni, kdo se starají o sebe a své blízké. Na rozdíl od kapalného roztoku, verze tohoto přípravku ve formě kapslí nezpůsobuje při požití žádné nepohodlí. Aby však přinášel maximální užitek, je důležité znát základní pravidla pro jeho používání. Dále zjistíme, jak je tento doplněk stravy užitečný, a uděláme zvláštní přezkoumání rybího oleje v kapslích, zjistíme, které léky dostupné v sortimentu lékáren jsou účinnější, zda jsou vhodné pro dospělé a děti, nebo zda mezi nimi existují významné rozdíly.

Proč potřebujete pít rybí olej

Možná by člověk měl začít s kosmickým rozsahem nákladů na tyto doplňky stravy. V lékárnách můžete najít jak rozpočtové možnosti, jejichž cena se pohybuje mezi 100-300 rublů, tak produkty světových značek - mohou stát několik tisíc rublů za balení. Který výrobce kapslí z rybího oleje je lepší s takovými hmatatelnými cenovými rozdíly? Proč přeplatit, pokud můžete ušetřit a neužít na nákup impozantních částek? Ukazuje se, že existuje rozdíl. Podívejme se, co to je.

Od školního kurzu anatomie každý zřejmě ví, že lidské tělo potřebuje omega-3 kyseliny, ale není schopno je syntetizovat nezávisle. Zdá se, že existuje řešení tohoto problému: je nezbytné pravidelně zaplňovat nedostatek chybějících látek potravinami, zejména rybami. Ale i kdybychom odložili fakt, že tento produkt je v každodenním stravování daleko od každého z nás, existuje další argument ve prospěch doplňků lékáren. Ryby, které leží v regálech v supermarketech, jsou zpravidla uměle pěstovány, a proto v těle v jeho mase nejsou prakticky žádné polynenasycené aminokyseliny nezbytné pro tělo. Důvodem takového „manželství“ je jídlo, jehož složení není zdaleka přirozené stravy.

Drahé a levné doplňky

Zbývá jen otázka, který výrobce je lepší. Tobolky z rybího oleje, prodávané za přijatelné ceny, se liší od dražších protějšků nejen ve složitosti výroby, ale také:

 • způsob extrakce, zpracování;
 • denní příjem;
 • koncentrace aminokyselin.

Levné rybí olej se získává z malých ryb, které nejsou řádně vykuchané. Ale pro výrobu drahých léků používejte pouze vybrané suroviny - maso z ryb lososové nebo tresky obecné.

Použití rybího tuku v kapslích nízké kvality plně nesplňuje denní požadavky na omega-3, protože neobsahují více než 10-15% mastných kyselin. Dobrým doplňkem stravy je doplněk, ve kterém koncentrace základní látky dosahuje 50% nebo více.

Ze stejného kritéria vyplývá následující - denní sazba: čím nižší je obsah kyselin v kapslích, tím častěji budete muset pít lék po celý den. Užívání stejných vysoce kvalitních výživových doplňků, to neuděláte více než dvakrát denně.

Ve kterých zemích je výroba založena

Tobolky z rybího oleje se vyrábějí téměř ve všech koutech planety. Tato skutečnost vysvětluje rozdíly v produktech a samozřejmě jejich náklady pro konečného uživatele. Přípravky Omega-3 komerčně dostupné na domácím farmaceutickém trhu se běžně dělí na:

 1. Americké kapsle z rybího oleje. Takové značky jako Carlson Labs, NOW, Natrol, mají potřebné certifikáty kvality a jsou populární po celém světě. V průběhu výroby se zaměřuje na proces čištění suroviny z rtuti a toxinů.
 2. Kapsle z norského lososa rybího oleje Tyto léky jsou v současné době považovány za nejdražší. Při výběru produktů od norských výrobců je třeba zvážit, že nebudete platit za hmotnost nebo počet kapslí v balení, ale za koncentraci aminokyselin v jedné dávce. Například náklady na doplňky stravy Nordic Naturals jsou $ 25.
 3. Ruské kapsle z rybího oleje. Domácí výrobky zahrnují výrobky z Biafishenol, Mirrolla, BioContour. V těchto podnicích se rybí olej vyrábí především z jater z ryb tresky obecné.

Carlsonovy laboratoře

Patří do kategorie prémiových výrobků, vyrábějí ji Američané v Norsku a je známá vysokou kvalitou. Suroviny jsou těženy v čistých studených vodách, které spolu s technologickým čištěním zaručují absenci nečistot v hotovém výrobku. Tuk norského lososa je energeticky náročný a má dostatečný obsah kyseliny eikosapentaenové a dokosahexaenové. Rozsah, který poskytuje výrobce, je poměrně široký. Vyberte si nejlepší variantu pro sebe, která umožňuje obrovský rozsah dávkování produktu (od 600 do 1600 mg) a jeho četné variace s různými příchutěmi a vitamínovými složkami.

Nordic Naturals

Podle odborníků, kteří vědí hodně o doplňcích stravy, je tato norská značka považována za jednu z nejlepších. Navzdory přítomnosti vlastních výrobců je tato potravinová přídatná látka v Americe zvláštní poptávka. Není to tak snadné najít Nordic Naturals na našem trhu, protože pouze vybrané segmenty populace si mohou dovolit pravidelně užívat tento rybí olej. Důvod - působivé náklady na lék.

"Biafishenol"

Dostupné v kapslích s různými dávkami: 0,3 g, 0,4 g a 0,45 g. Každé balení obsahuje 100 kusů. Dokonce i nejmenší dávka rybího oleje, kromě komplexu omega-3, obsahuje vitaminy skupin A a D. „Biafishenol“ (losos) se vyrábí z tuku zástupců druhů žijících v Arktidě. Ukazuje se, že to hraje velkou roli v kvalitě produktu, protože ryby, které se nacházejí ve studené vodě, mají velké zásoby polynenasycených mastných kyselin. V závislosti na dávce, můžete určit, kolikrát denně, aby se přísada. Pokyny pro kapsle z rybího tuku říkají, že mohou být použity po 14 letech jako další zdroj příznivých stopových prvků.

"Mirrolla"

Nespornou výhodou produktů této značky je obrovský sortiment rybího oleje s dalšími nutričními a aromatickými přísadami. Komplex komponent příznivě ovlivňuje tělo a poskytuje mu řadu cenných prvků. Kromě léku "Mirroll" s omega-3, obsahující rybí olej ve své čisté formě, další produktové řady lze nazvat populární, které zahrnují:

 • vápník;
 • česnekový olej;
 • Šípkový olej;
 • rakytníkový olej;
 • valeriánský a mateřídoušek;
 • pšenice, psí růže a rakytníku.

Potravinové doplňky této společnosti jsou dostupné v balení po 100 kapslích. Na základě hodnocení zákazníků stačí jedna krabice v průměru 12-14 dní.

BioContour

Levnější analog kapslí rybího oleje "Mirroll" je také reprezentován několika variantami kompozice. Nejoblíbenější a příjemné chuťové vlastnosti jsou komplexy obsahující:

 • kelp;
 • rakytník řešetlákový;
 • česnek;
 • psí růže;
 • hloh;
 • máta;
 • sedmikráska;
 • eukalyptus;
 • anýz;
 • bodlák;
 • měsíček;
 • pšeničné klíčky;
 • borůvky

Každé balení má standardní počet kapslí (100 kusů). Léčivo se používá jako další zdroj základních stopových prvků. Výrobce kapslí z rybího oleje "BioKontur" neindikuje žádné kontraindikace s výjimkou jedné - nástroj se nedoporučuje pro děti do 14 let. Lék, vyrobený bez použití dalších aromatických a aromatických přísad, má 20% koncentraci omega-3.

Zlaté kapsle pro děti od zahraničních výrobců

Podle pediatrů musí děti dostávat doplňky rybího oleje stejným způsobem jako dospělí. Výrobci nabízejí dětské výrobky s různými příchutěmi a vitamínovými doplňky. Mezi nejoblíbenější patří společnost Omega Pharma, která v Nizozemsku vyrábí žvýkací kapsle pro děti Tutty Frutty.

Pohodlné a chutné, bez ohledu na to, jak zvláštní to může znít, rybí olej je nabízen drobky americké společnosti Coromega, která vyrábí přísadu ve formě žvýkací marmelády s citrusovou a karamelovou příchutí. V Rusku se mnoha rodičům již podařilo vyhodnotit dietní doplňky, což není vůbec překvapivé: lákat děti s barevnými želé ryb je mnohem jednodušší než s lžící vonného rybího oleje.

"Rybka"

Není tak snadné určit, který z výrobců kapslí rybího oleje je lepší pro děti, protože v produktové řadě pro děti se používají pouze vysoce kvalitní suroviny. Měli byste si vybrat dietní doplněk, který může dítě skutečně použít. Děti ve věku sedmi let, lékaři doporučují kapsle "RybKu" a omega-3 z výše uvedeného "biafishenolu". Tento ruský výrobce se rozhodl neriskovat aromatickými přísadami, ale obohatil kapsle o vitaminy skupiny A a E. Tyto výrobky jsou umístěny jako potravinářské přídatné látky pro děti. Poskytují téměř polovinu denní normy aminokyselin. Optimální doba aplikace je jeden měsíc.

RealCaps

Dětský rybí olej "Kusalochka" se doporučuje pro děti starší tří let. Lék se prodává ve vhodných lahvičkách po 60 tabletách. RealCaps vyrábí kapsle s vitamíny a ovocnými příchutěmi, které pomáhají zmírnit specifickou chuť oleje z tresčích jater. Jsou docela měkké, takže některé děti polknou, ale žvýkají pilulky.

OConga 3 s ovocnou příchutí, která neutralizuje nepříjemné aroma rybí vůně, nabízí mezi domácími výrobci BioContur a Natures Plus. U dětí mladších tří let se tobolky z rybího tuku neuvolňují. Můžete dát lék na dítě v tekuté formě, ale pouze v dávce, kterou stanoví lékař.

Pravidla použití

Před použitím kapslí z rybího oleje se doporučuje konzultovat s odborníkem. Pomůže určit správné množství diety v závislosti na věku pacienta, chronických onemocněních, alergické anamnéze a dalších faktorech. Kromě toho, bez čtení instrukcí, rybí olej kapsle nelze brát.

Pro dospělé je minimální množství omega-3 v těle během dne 0,25 g. Optimální je 1 gram aminokyselin. Při nastavování vhodného dávkování v průběhu doplňku je důležité vzít v úvahu, že tyto látky spolu s jídlem částečně vstupují do těla. Požadovaný počet kapslí také závisí na koncentraci a kvalitě léčiva. Dospělí užívají kapsle z rybího tuku, zpravidla se doporučuje opakovaně porušovat denní dávku na 2-3 dávky.

Pro zvýšení stravitelnosti produktu může být jedinou cestou - doplnit dietní doplněk při jídle. Očekávejte, že léčba z jednorázové recepce nemá cenu. Lékaři obvykle předepisují měsíční kurz.

S ohledem na doporučení týkající se užívání drog v dětství, zde, jak již bylo zmíněno, není možné zapojit se do samoléčby. Pro děti si kupují doplňky navržené podle potřeb svého těla. Dávka závisí na váze a věku dítěte, ale děti mladší 14 let v průměru nepředepisují více než 4 tobolky denně. Pokud mají příjemnou chuť, mohou být podávány bez ohledu na jídlo. Kapsle bez příchutě vhodnější dát dítě během jídla.

Nákupní tipy

Aby nedošlo k vyhození peněz do větru, je nutné před nákupem nejen seznámit s datem expirace, ale také pečlivě zkontrolovat obal, pokyny. Všimněte si, že ve složení kapslí by nemělo být nic venku. Hlavní složky zdravotních doplňků:

 • přímo rybí olej;
 • želatina;
 • vitamíny.

O látkách určených k aromatizaci a jiných syntetických prvcích musí výrobce rovněž uvést na obalu. Zvažte, že složky pro neutralizaci specifické chuti léku jsou přenášeny jinak, a proto mají sklon k alergickým reakcím nebo individuální nesnášenlivosti k těmto látkám, je lepší koupit rybí olej bez jakéhokoliv druhu nečistot. Současně není nutné odmítat kapsle obohacené vitamíny. Takový lék může pomoci vyřešit několik zdravotních problémů najednou a přinést tělu maximální užitek.

Mnozí jsou vystrašeni slovem "molekulární diferenciace", které se nachází na obalu. Nevědomost o moderních výrobních technologiích mylně považují tyto produkty za geneticky modifikované a odmítnou nákup. Ve skutečnosti mluvíme o speciální technice, která vám umožní zvýšit obsah omega-3.

Při výběru kapslí z rybího tuku zvažte dávkování - čím vyšší je, tím méně tablet budete muset najednou užívat. Souhlasíte, že pití 4-5 kapslí není vždy vhodné. Nezapomeňte na cenu. Vypočítejte své prostředky tak, aby nákup stačil na měsíční kurz. Například v jednom balení je 100 tobolek, jejichž dávka zahrnuje jejich dvojnásobný příjem po 4 kapslích. Proto, konzumace 8 tablet denně, musíte si koupit pár dalších krabic.

Při nákupu nezapomeňte, kde byl potravinový doplněk vyroben. Některé společnosti nacházejí továrny a zpracovatelské závody v blízkosti ekologicky znevýhodněných oblastí, kde úroveň znečištění překračuje všechny přípustné normy. To nemůže ovlivnit kvalitu a užitečnost rybích produktů.

Výhody a nevýhody pravidelného užívání omega-3

O použití rybího oleje v kapslích se říká jen jedna věc: je velmi užitečná. Hodnota mastných polynenasycených kyselin pro naše tělo je obtížné přehánět. Tyto látky jsou zvláště potřebné pro:

 • plná intrauterinní tvorba orgánů a systémů plodu, vývoj mozku;
 • udržení hormonální rovnováhy a vynikající pohody;
 • posílení imunity;
 • zlepšit kůži, vlasy a nehty;
 • prevence onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • zvýšení aktivity mozku.

Jak již bylo zmíněno, nejvyšší obsah esenciálních aminokyselin je u ryb lososové rodiny - průměrně 1,7-1,9 gramů na 100 gramů hmotnosti. Pro srovnání: v krevetách jsou tyto látky mnohem menší - ne více než 0,3 g.

Ale jak víte, všechno je dobré s mírou. A z rybího oleje může být škodlivé, pokud je užíván ve velkém množství. V případě předávkování aminokyselinami u lidí se krev stává více zředěnou, což negativně ovlivňuje její srážení.

Když je lepší odmítnout rybí olej

Z výše uvedeného důvodu je důležité vzít v úvahu kontraindikace a bezpečnostní opatření pro použití kapslí s drahými aminokyselinami. Za prvé, tento doplněk stravy není vhodný pro lidi, kteří netolerují žádné mořské plody. Za druhé, v přítomnosti dalších příchutí v kompozici nelze vyloučit pravděpodobnost alergické reakce. Za třetí, je nebezpečné pít rybí olej osobám, které trpí jakýmkoli krvácením. Lékaři ukládají úplný zákaz používání omega-3 kapslí v případě:

 • hypertyreóza (zvýšená aktivita štítné žlázy);
 • urolitiáza a selhání ledvin;
 • ve věku jednoho a půl roku;
 • žaludeční vředy;
 • aktivní tuberkulóza.

Předtím, než podstoupíte celý cyklus odběru aminokyselin, poraďte se se svým lékařem - to odstraní všechny vaše pochybnosti a pomůže vám vyhnout se potenciálním problémům.

Jak si vybrat kvalitní kapsle z rybího oleje a který výrobce je lepší

Všechno dobré zdraví! Konečně jaro dýchá oknem! S dlouho očekávaným oteplováním, nepříjemnými problémy s vlasy a pokožkou, nachlazeními, tlakovými nárazy, se objevila exacerbace „kroniky“. Už jsem běžel do lékárny na vitamíny a podíval se na sortiment omega-3 zlatých kapslí.

Ale ne, možná, že budu znovu objednávat na internetu... A vy jste přemýšlel, nákup rybí olej v kapslích, který výrobce je lepší? Nebo si vezměte pilulky z ceny / přitažlivosti balíčku? Tento přístup se vůbec neospravedlňuje. A protože to dělá téměř každý, rozhodl jsem se říct, jak správně zvolit tento výživový doplněk.

Proč utrácet peníze za kapsle rybího oleje od nejlepšího výrobce

Zde jste se podívali na lékárnu, abyste si koupili rybí olej. A za co? Zde je hlavní otázka, která musí být zodpovězena před nákupem. Někdy doporučení lékaře tlačí toto, někdy vědomé zdravotní péče, ale více často jen mluvit o výhodách omega-3. Opakují se v televizi, přítelkyně pijí, reklama na internetu nedává odpočinek... Musíme si koupit, abychom udrželi krok.

Cena sklenice se zlatým obsahem kolísá v některých kosmických rozmezích. Od 20-30 rublů, až 2-3 tisíce. Pokud nechcete pochopit, proč je to opravdu nutné, pak je nepravděpodobné, že byste na nákup utratili více než dvě stě. No, ve skutečnosti, proč přeplatit, pokud můžete ušetřit? Pojďme na to přijít.

Nedávno jsem o výhodách rybího oleje psal, protože nebudu opakovat. Přijdu z druhé strany. Naše tělo potřebuje omega denně, ale není schopno ho syntetizovat. Obvykle je tento problém vyřešen odebráním nezbytných látek s jídlem, tj. V tomto případě s rybami. Přiznej to, mnozí mají ve své stravě nějaké ryby alespoň jednou týdně? A mastný losos?

Zajímavé Ryby, které jsou uměle pěstovány na speciálních farmách, neobsahují v mase téměř žádné mastné kyseliny, což je vysvětleno složením krmiva, které zdaleka není přirozené.

Mimochodem, nebudete moci jíst ryby do budoucna buď - extra omegas prostě nebude strávit. Ukazuje se, že vysoce kvalitní omega-3 v požadovaném množství denně lze získat pouze ve formě doplňků stravy. Ale proč nakupovat produkty světových značek, je-li to jednodušší s sklenkou firmy „bez jména“, ale za rozumnou cenu? Vysvětlím.

Podrobnosti o výrobě

 1. Metoda extrakce. Levný výrobek se získává z malých ryb, které nejsou ani vykuchané. Kvalita - z masa studených vod lososovitých.
 2. Způsob zpracování. Firmy, které se zajímají o kvalitu svých výrobků, čistí suroviny téměř na molekulární úrovni, chápou intenzitu znečištění světových oceánů. Nízkorozpočtové doplňky stravy mohou obsahovat nečistoty rtuti, olova a jiných škodlivých látek.
 3. Koncentrace omega-3. Nízká kvalita kapslí obsahuje 15-20% kyselin, které potřebujeme, zatímco dobrý výrobek obsahuje 60% nebo více. Jen velmi málo lidí z těchto domácích výrobců se bohužel může pochlubit.
 4. Denní sazba. Toto kritérium plně vychází z předchozího. Čím nižší je koncentrace omega-3, tím více tobolek potřebujete k pití denně. Levné pilulky někdy muset vzít 12-15 kusů. Pouze předchozí dávka již nebude „pamatována“, protože je na čase pít příští... Takže musíte žít s touto rybí chutí v ústech. Vysoce kvalitní kapsle se užívají jeden až dva denně.
 5. Kvalita Nelze přehlížet skutečnost, že rybí tuk je doplněk stravy, a proto je jeho kontrola kvality mnohem nižší než u drog. Je poměrně snadné certifikovat doplňky stravy v Rusku. Úplně odlišná úroveň kvality z produktů světově proslulých firem prodávajících na všech kontinentech v desítkách vyspělých zemí.

A jen zdravý rozum říká, že dobrý koncentrát nic nemůže stát penny. Další věc je, že volba mezi vysoce kvalitním zbožím také není snadná. Tato nepochopitelná čísla na štítku, termíny... Jaký produkt si vybrat?

Co říká o kvalitě omega-3

Vycházíme z lepšího rybího oleje. Cena však není vždy indikátorem kvality. Dokonce i odpadní produkt může být skryt za marketingovými triky a prémiovou hodnotou. Naučíme se čistit informace "lusk" a nechat hlavní věc.

 1. Surovina Výrobek, který je vyroben z tresčích jater nebo není vůbec jasné, co nepotřebujeme. Hledáme ten, který byl získán z masa a tuku lososích ryb. Na zahraničních nádobách je takový výrobek označován jako „rybí olej“, na našem bude psaný „rybí olej“.
 2. EPA a DHA nebo v ruské EPA a DHA. Tyto tajemné zkratky skryjí jména dvou kyselin: eikosapentaenové a dokosahexaenoické. Čím vyšší je jejich koncentrace, tím lépe. Někdy je jejich číslo udáváno v procentech, někdy udává určitou hodnotu. Ve většině výrobků prezentovaných v lékárnách tyto informace obecně chybí. Zdá se mi, že kdybych se měl něco chlubit, nikdy bych na to nezapomněl.
 3. Čištění Skutečnost, že výrobek je bez nečistot, výrobce sotva váhá informovat. Slova "rafinovaný", "získaný molekulární diferenciací", "molekulární destilace" vyzve, abyste byli na správné cestě.

Nejlepší hodnocení kapsle rybího oleje

Rybí olej s vysokou koncentrací omega-3 se nazývá lékařský, s nízkým obsahem potravy. První může být použit jak při léčbě různých onemocnění, tak jako preventivní opatření. Jídlo je vhodné pouze jako preventivní opatření. Přečtěte si návod k výživovým doplňkům a povšimněte si, že většina z nich je oprávněna přijímat pouze 14 let. To je způsobeno jedním z několika důvodů.

 • Výrobci jsou kvůli nedostatku výzkumné základny jednoduše pojištěni.
 • Děti mají nižší denní potřebu omega-3. Tato skutečnost je však relevantní pouze pro lékařský rybí olej, jehož jedna tobolka obsahuje denní dávku pro dospělé.
 • Marketingový tah, určený ke zvýšení prodeje rozšířením produktové řady o dětské kapsle.

Lékařský rybí olej

Carlsonovy laboratoře

Americký výrobce, který je známý pro vysoce kvalitní výrobky prémiové třídy. Čerstvost rybího oleje je zajištěna jeho výrobou přímo v místě těžby - v Norsku. Vysoký stupeň čištění zajišťuje absenci nečistot v hotovém produktu.

Surovinou jsou ryby ulovené ve studených vodách, jejichž tuk je energeticky náročnější. Produktová řada je poměrně široká a v každé nádobě obsahuje jiný obsah kyselin (od 600 do 1600 mg), což vám umožňuje vybrat nejlepší volbu v závislosti na sledovaných cílech. Existují kapsle s vitaminem a příchutěmi.

Nordic Naturals

Nejlepší omega se podle většiny vyrábí v Norsku. Produkty této společnosti jsou nejoblíbenější v Americe, a to navzdory značnému počtu svých významných výrobců (Solgar, Now Foods, Nature Made). Připravený rybí olej je testován několika nezávislými laboratořemi. Poskytuje nejvyšší čistotu a obecně uznávaný standard kvality zlata. V sestavě jsou nadměrně koncentrované tuky, které obsahují celkem až 3500 mg omega-3

Minami Nutritions

Tato společnost sídlí v Belgii a existuje již více než 16 let. Zde se rybí olej vyrábí patentovanou speciální technologií používající oxid uhličitý při vysokém tlaku a nízké teplotě. To pomáhá chránit omega před oxidací a zachovává její integritu. Hotový výrobek splňuje evropské normy kvality, o kterých je známo, že jsou nejvyšší na světě.

Můžete také vybrat produkty Madre Labs (Německo), Natural Factors (Kanada), Enzymatic Therapy (USA). Také doporučuji sledovat toto video hodnocení výrobců lékařského rybího oleje, na základě skutečných hodnocení zákazníků.

Jedlý rybí olej

 1. Teva (Teva). Je to největší izraelská společnost specializující se na výrobu generik. Její aktiva se nacházejí po celém světě, včetně Ukrajiny. Společnost vyrábí rybí olej v Maďarsku. Tento výrobce si neužije v různých výrobkových řadách, nepřidává vitamíny a výtažky, ale zaručuje kvalitu. To však ovlivňuje cenu.
 2. Mirroll. Jedná se o ruského výrobce, jednoho z mála, který uvolňuje rybí olej s vysokou koncentrací omegy (alespoň jak je uvedeno na obalu) a informuje o obsahu EPA a DHA. Mimochodem, výběr produktů této společnosti, můžete potěšit s kapslí s přídavkem divoké růže, rakytníku, řasy nebo s vitamíny.
 3. Polární Pharm. To je hlavní domácí výrobce doplňků stravy, včetně rybího oleje. Vyrábí náš výrobek pod značkou Biocontour. Zajímavé je, že je to snad jediná ruská společnost, která vyrábí rybí olej. Výroba se nachází v Murmansku na základě největšího závodu na zpracování ryb. Produktová řada je potěšena množstvím přísad, ale obsah omega-3 ve všech je pouze 20%.

Mezi producenty jedlých rybího oleje jsem si všiml více firem Biosola (Litva), Biafishenol (Rusko), Doppelherz (Německo).

Zlaté kapsle pro děti

Pro děti výrobci obvykle nabízejí rybí olej s různými příchutěmi nebo s vitaminem D.

 1. V Nizozemsku na objednávku ruské společnosti Omega Pharma vyrábějí žvýkací kapsle pro děti s příchutí citrusů. Oni jsou voláni Tutti Frutti.
 2. Americký výrobce Coromega vyrábí gummies pro děti s rybím olejem! Ano-aa, barevné ovocné želé ve tvaru ryb s ovocnou příchutí neporovnává s lžící tekutého tuku, který jsme mučili ve školce.
 3. Biafishenol se rozhodl zavést vitaminy A, D a E do tobolek a neohrožoval je chutí.
 4. BioContur, který je nám již znám, nabízí dětský rybí olej s příchutí citronu.
 5. Natures Plus přitahuje děti vůní pomeranče, a také zdůrazňuje pozornost rodičů nejen omega-3, ale také -6 a -9.
 6. Kapsle zvané Kusalochka z RealCaps obsahují příchuť tutti-frutti.

Podle lékařů děti potřebují rybí olej i dospělé. Tento přípravek v kapslích je povolen pro děti od tří let a před tímto věkem budou muset krmit své milované dítě starým způsobem - lžící.

Samozřejmě, že není možné pokrýt všechny značky, ale snažil jsem se vybrat nejvíc. Jaké jsou vaše preference? Co si myslíte, který výrobce kapslí z rybího oleje je lepší? Pokud jste byli v sortimentu ztraceni, doufám, že jsem trochu pomohl rozdělit informace „na policích“. Proto odcházím s pocitem úspěchu. Čekání na zpětnou vazbu. Uvidíme se brzy!