Image

Výrobky se stevií

Stevia

Stevia je rostlina se sladkou chutí. Stevia se podobá kopřivy. Vlasti stevia je jižní americký kontinent. Místní obyvatelstvo dlouhodobě používalo tuto rostlinu v potravinách.

Ve 20. století se Evropané také dozvěděli o příznivých vlastnostech stevie. V naší zemi se stevia pěstuje v Krasnodaru a na Krymu. Tato bylina potřebuje úrodné půdy a teplé, vlhké klima.

Hlavní výhodou stevie ve srovnání s jinými náhražkami cukru je, že je zcela přirozená. Stevia se doporučuje používat pro lidi trpící cukrovkou, je to neškodný analog cukru. Produkty s přídavkem stevie jsou skutečným nálezem pro lidi s různými chorobami, které lékaři předepisují jako dietní potraviny. Stevia je také indikována pro osoby s nadváhou.

Jedním z unikátních produktů dnešního trhu zdravé výživy je stevia. Výrazná sladká chuť stevie určila jeho použití jako alternativa k cukru. Stevia, na rozdíl od mnoha jiných náhražek cukru, může člověk konzumovat mnoho let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Je ideálním výrobkem pro diabetiky, protože normalizuje hladinu cukru v krvi, má nulový glykemický index.

Aplikace Stevia

Stevia je široce používána při výrobě dietních výrobků. Používá se v mnoha zemích po celém světě jako alternativa k cukru, jeho sladkost významně neovlivňuje množství glukózy a má nekarbohydrátovou povahu. Jeho použití má příznivý vliv na lidské tělo jako celek.

Stevioside - látka odvozená z extraktu stevia, používaná jako přísada do potravin. Na základě stevia připravit sušenky, džem, marshmallows. Stevia se přidává do čaje, na jejím základě se vyrábějí čokoládové cukrovinky, marmeláda a kondenzované mléko. Dezerty s přídavkem stevie jsou pro diabetiky neškodné, nezvyšují hladinu glukózy v krvi jako běžný cukr. Produkty založené na stevii volí příznivce zdravé výživy.

Rostoucí stevia doma

Stevia se pěstuje doma ze semen nebo sazenic. Semena lze objednat v internetovém obchodě. Pro úspěšné klíčení semen bude potřebovat půdu tvořenou černou půdou a humusem v poměru 3: 1. Výsadba semen se provádí brzy na jaře. Krabice s osázenými semeny je umístěna na dobře osvětleném teplém místě. Půda musí být pravidelně navlhčena. V otevřeném terénu je tráva vysazena blíže k červenci.

Kontraindikace

Stevia nemá téměř žádné kontraindikace, ale je třeba vzít v úvahu individuální intoleranci. Stevia je bylina, a stejně jako ostatní bylinky, někteří lidé na ni mohou být alergičtí. Stevia patří do rostlin asteraceae, takže lidé, kteří jsou alergičtí na rostliny, jako je pampeliška a heřmánek, je lepší ji nepoužívat. Někteří lidé mohou pociťovat vedlejší účinky, jako je nevolnost při používání stevie, ale to je velmi vzácné. Pokud jde o kalorický obsah stevie, je nízká - 18 kcal na 100 gramů, což je důvod, proč se doporučuje používat s dietou.

Při léčbě jakýchkoliv nemocí pomáhá stevia?

Stevia pomáhá při léčbě onemocnění, jako je pankreatitida. Tato rostlina má pozitivní vliv na onemocnění žlučových cest a dokonce zabraňuje rozvoji zhoubných nádorů. Seznam onemocnění, která stevia pomáhá vyrovnat se, je poměrně velký, to zahrnuje onemocnění srdce a onemocnění štítné žlázy. Stevia je účinná při poruchách nervové soustavy, onemocněních dutiny ústní, pohybového aparátu, dýchacího ústrojí, žaludku a střev.

Stevia se doporučuje k léčbě onemocnění jater a žlučových cest, kardiovaskulárního systému, gastrointestinálního traktu, ledvin, dýchacích orgánů, štítné žlázy, pohybového aparátu, alergií, onemocnění ústní dutiny, poruch nervového systému. Stevia zpomaluje proces stárnutí, zabraňuje rozvoji rakoviny, pomáhá zhubnout, může být použit pro výrobu kosmetických masek, vyslovuje antiparazitární vlastnosti.

Stevia je k dispozici ve formě suchého listu, tablet, stejně jako stevioidu, suchého extraktu stevie. Stevioside je přírodní produkt, extrakt ze stevia listů. Je 150–170krát sladší než cukr, nemá žádné kontraindikace a používá se jako sladidlo v čaji a kávě, stejně jako v procesu přípravy pečiva a jiných jídel. V prodeji najdete širokou škálu produktů se stevia: marshmallows, čokoláda a čokolády, sušenky, marmeláda, želé, lízátka, otruby, čekanka, čaj.

Stevia a produkty na něm založené

Všichni lidé, kteří dodržují zdravou výživu a minimalizují příjem cukru, ale zároveň jako sladkosti, by měli věnovat pozornost zdravým produktům stevia.

Co je to stevia?

Stevia je bylina, která roste v malém keři, listy mají sladkou chuť. Výrobky z této rostliny budou mít sladkosti bez poškození zdraví. Tato bylina se používá v mnoha zemích po celém světě, je to vynikající alternativa k cukru. Vlasti této divočiny je Jižní Amerika. Rostlina má sladkou chuť a stevia produkty jsou ideální pro diabetiky. Průmysl pro ně vyrábí nejen odvozené rostliny: suchý listový prášek, tekuté a krystalické extrakty, ale také celou řadu hotových výrobků - čajů, sladkostí a podobně.

Produkty na bázi Stevia - užitečné vlastnosti

Každý ví, že cukr způsobuje rozvoj velkého množství nemocí. Při velké spotřebě tohoto produktu jsou postiženy cévy a orgány trávicího systému. V současné době si žádné nemoci související se stevií nemohou dovolit získat nemoci spojené se spotřebou velkého množství cukru.

Aby nedošlo k přibírání na váze a zabránění včasnému rozvoji diabetu nebo cévní mozkové příhody, byly vynalezeny náhražky cukru a jednou z nich je stevia. Pouze tato rostlina nebyla vynalezena v laboratoři nebo umělá, stevia je přírodní produkt.

Tato jedinečná rostlina je známá svou mimořádnou sladkostí, která je mnohokrát „silnější“ než tradiční cukr. V tomto případě je „energie“ stevie mnohem nižší. Například: 100 g cukru = 390 kcal, 100 g stevia = 17 kcal. Tato rostlina obsahuje velké množství užitečných vitamínů, éterických olejů, minerálů, aminokyselin, pektinů a dalších látek, které jsou prospěšné pro zdraví.

Léčivé vlastnosti stevie

Pokud laboratorní testy ukazují zvýšenou hladinu glukózy v krvi, radionuklidů nebo cholesterolu, pak neváhejte a zakupte výrobky ze stevie. Tato rostlina pomůže rychle se vyrovnat s těmito problémy.

Kromě toho tato rostlina pomůže posílit dásně a zabránit rozvoji zubního kazu. Je nepostradatelným produktem nejen pro diabetiky, ale i pro osoby s poruchou funkce jater nebo s nedostatečným množstvím inzulínu.

Věda prokázala, že steviosidy blokují rozvoj zhoubných nádorů. Složky Stevia mají příznivý vliv na stav pokožky, posilují vlasy a cévy, stabilizují krevní tlak.

Můžete nejen užívat sladké potraviny, ale také se zbavit jejich nadváhy. Zároveň zvýšte imunitní obranu, normalizujte metabolismus, zbavte se zažívacích problémů, posilujte regenerační procesy a obnovte buňky.

Přínosy a poškození stevia sladidla

Rostlina zvaná stevia je známa již dlouhou dobu. Ve starověkém světě byla sladká tráva ceněna a používána k přípravě různých nápojů. Extrakt stevie byl však v potravinách používán relativně nedávno.

Spory o výhodách a škodách rostlin medu stále probíhají. Experimentální studie stevie byly provedeny ve vědeckém světě a výsledky potvrdily nutnost použití této rostliny při výrobě diabetických výrobků.

Co je to medová tráva

Závod byl poprvé nalezen ve Střední Americe. Jak se ukázalo, neznámá bylina se silným stonkem a bílými květenstvími byla použita jako sladidlo u mayských indiánů.

V Rusku se o stevii dozvěděli až v 18. století. Vědec botaniky Steven přinesl z expedice jedinečný exemplář a pečlivě ho prozkoumal, aby v rostlině našel mnoho užitečných stopových prvků. U konce 19. století, prospěšné vlastnosti rostliny byly zaznamenány biology, a krymská stevia byla široce používaná v poli farmakologie a veřejného zdraví.

A teprve na počátku 20. století bylo toto sladidlo použito v potravinářském průmyslu. Stevia listy byly rozdrceny a přidány do různých bylinných přípravků. V poslední době je název této trávy široce známý. Používá se ve vaření, v lékařství, ve farmakologii a dalších odvětvích.

Vlastnosti rostlin

 • Medová stevia obsahuje minerály - hořčík, draslík, zinek, chrom, selen.
 • Je bohatý na vitamíny A, E, C.
 • Šťáva obsahuje rutin a quercetin - antioxidanty, které aktivně bojují proti volným radikálům.
 • Tato bylina má nízký obsah kalorií. Proto je stevia nejoblíbenější náhradou cukru. Ve 100 g prášku - 0,21 kcal.

Kde to bylo použito

 1. V potravinářském průmyslu. Rostlinný extrakt je součástí různých produktů, jako je kondenzované mléko, čokoláda, kakao, směsi určené k nahrazení cukru.
 2. Ve farmaceutickém průmyslu - jako léčivý bylinný čaj k posílení imunitního systému a normalizaci metabolismu.
 3. Stevia pro hubnutí se používá ve formě sladidla nebo speciální bylinky.

Výhody

Podle lékařů, sladká tráva přináší velké výhody pro tělo.

 • To je skvělé sladidlo. Pro diabetiky a pro ty, kteří chtějí zhubnout, je stevia doplněk stravy, který vám umožní jíst plně a bez omezení.
 • Jedná se o přírodní produkt, jehož přírodní vlastnosti se používají pro zdraví.
 • Vyrovnává hladinu cukru v krvi člověka, takže stevia je tak užitečná s diabetem.
 • Nemění vlastnosti při vysokých teplotách, což umožňuje použití jako sladidlo pro vaření různých pokrmů.
 • Posiluje ochranné vlastnosti těla, posiluje imunitní systém.
 • Provádí antioxidační účinek, chrání před volnými radikálovými útoky.
 • Doporučeno pro děti jako doplněk stravy.
 • Při kojení můžete nahradit cukr stevií, protože tato náhrada cukru je pro dítě naprosto neškodná.

Výrobky se stevií

K dnešnímu dni je sladká rostlina velmi populární. Přidává se do různých potravin místo cukru. Paní marmelád se připravuje na prášek stevia. Používá se jako přísada do sladidel - například jako směs Fitparadu. Samotná bylina je zároveň náhradou cukru, která se přidává do bylinného čaje a do takových lahůdek, jako je kondenzované mléko nebo cukrovinky - sladkosti a sušenky.

Produkty pro diabetiky nejsou bez něj, protože je to prostě nezbytné pro lidi trpící touto vážnou nemocí. Na jeho základě jsou vyráběny speciální prostředky pro hubnutí. Stevia sirup je velmi dobrý. Může být přidán jako sladidlo do nápojů, do výroby cukrářských výrobků, k plnění do pečení.

Vzhledem k nízkému obsahu kalorií v oblasti zdravé výživy je tento produkt lídrem mezi sladidly na světovém trhu. Každý zná takové nápoje jako horkou čokoládu na stevii, limonádu a ledový čaj, kde je toto přírodní sladidlo přítomno.

Ve vaření, sladký rostlinný extrakt je široce používán pro výrobu dortů a pečiva, kompotů a želé. Čekanka se stevií - dobrá alternativa k kávě, protože ne každý je vhodný silný nápoj, který obsahuje kofein.

Kontraindikace

 1. Individuální nesnášenlivost. Existuje kategorie lidí, kteří nemohou používat přírodní náhražky cukru. Pokud pocítíte nepříjemné změny ve svém pocitu, kdy použijete tento extrakt z bylin nebo stevie, vyloučte jej z vaší stravy.
 2. Alergická reakce. Měli byste naslouchat svému tělu, abyste pochopili, jak snadno vnímá určité produkty. Pokud po požití medové trávy zjistíte kožní vyrážku, svědění nebo jiné vedlejší účinky, měli byste přestat používat.
 3. Nedoporučuje se používat stevii spolu s mlékem, protože to může nepříznivě ovlivnit fungování trávicího systému.
 4. S nestabilním krevním tlakem musí být sladidlo konzumováno s opatrností. V některých případech může snížit tlak a způsobit závratě.

Tipy pro použití těhotných žen a mladých matek

Přirozené sladidlo během těhotenství a kojení pomáhá udržovat obranyschopnost těla a přispívá k úpravě hmotnosti. Lékaři zpravidla nedoporučují použití syntetických sladidel pro potraviny u těhotných žen. V době nošení dítěte však hrozí nebezpečí nadváhy, o které budou budoucí matka vždy varovat odborníci. Pravidelný cukr můžete nahradit přírodní náhradou cukru, která má mnoho pozitivních účinků.

Existují tablety stevia - vhodná forma pro použití jako přísada do potravin. Protože samotná tableta je vhodná pro použití, mělo by být použito minimální množství sladidla, aby nedošlo k poškození těla během prenatálního období.

S toxikózou bude náhrada cukru mnohem vhodnější než „bílý jed“, protože tělo potřebuje udržovat hladinu glukózy v krvi, ale běžný cukr je dráždivý pro stěny žaludku a střev.

Při kojení je stevia povolena v malých dávkách.

Doporučení pro použití

K dispozici je doplněk stravy Stevia Extra. Pro svou výrobu používá přírodní rostlinu. Doplňky jsou dostupné ve formě tablet, které mohou být použity jako sladidlo.

Jedná se o pohodlný a kvalitní výrobek. Výrobce tohoto typu sladidla je Artemisia, která se etablovala na trhu jako spolehlivý dodavatel výrobků z přírodních surovin. Čaj se stevií, stevioidním práškem, prostředky pro korekci hmotnosti a očištění těla - všechny tyto produkty lze zakoupit v internetových obchodech.

Stevia pro hubnutí je prezentována ve formě extraktu bylin. Při vaření bylinného čaje "Norma" není nutné žádné sladidlo, protože rostlina si zachovává svou sladkou chuť i v sušené formě.

Celá pravda o stevii: video

Stevia Recenze

Tak jsme se dozvěděli, co je medová tráva. Jeho přínosy a škody jsou stanoveny individuálně. Pokud jeho použití způsobuje nepohodlí, měli byste toto sladidlo přestat používat. Není však náhodou, že odborníci doporučují používat místo běžného cukru. Stevia je sladké vítězství nad závislostí na cukru.

Výrobky se stevií v Magnitogorsku

Náhrada cukru Stevia plus 100 mg n150

LLC Stevia Skupina "Stevia" ve sáčcích.

Stevioside. Stevia extrakt 50 g. Koeficient sladkosti: 125 (E.

Mincovna se stevií, 50 g

Želé diety marmeláda s stevia Smart sladkosti.

Stevioside Stevia. Stevia extrakt. Koeficient sladkosti: 250

Sladkosti se stevií se švestkami a vlašskými ořechy, oči.

Kukuřičné lupínky se stevií, FitParad, 200 g

Novasvit Sugar Náhrada fruktózy se stevií 250 g

Cukr Mini kalorie se stevií v kostkách 280g

Cukr se stevií (krychle) Mini Calorie, 280 g

Prosklená vanilková marshmallow, se stevií, 60 g, Smart.

Stevia stevia opouští (Paraguay) 50g. ".

Leovit Stevia sladidlo přírodní.

Cracker se Stevia, 200 g (libový výrobek)

Cukr Ideální se stevií 500g

Stevioside "Sweet Stevia" prášek 150 g

Sušenky se stevií, 200 g (libový výrobek)

Tekuté sladidlo Stevia Bionova® 80 g

Vločky se Stevií - Vastekem

STEVIA Paravayan Stevia Výběrový list na krabičku, 50g.

Sladkosti s nejrůznější Stevia - Smart Sweets

Tablety sladidla Novasweet Stevia Table, 35.

Sladkosti se stevií s fíky a ořechy, glazované.

Super tenký s balením stevia 30

Halva se stevií a hořkou čokoládou 200g

Cherry stevia jam 200 g

Mincovna se stevií, 50 gr

Stevia Stevia balená, 20 f / p "Stevia.

DiDi Amaranth snídaně ve smetanové polevě s p.

Karta stevia Vitateca sladidlo. n150

Novasweet® Stevia 350 Tablety

Novasweet® Stevia 200g

Fruktóza s Novasweet stevia doy-pack 250 gr.

! Stevia Extract (náhradník přírodního cukru)

Sladidlo Stevia Leovit natural, 150 tablet.

Fruktóza se stevií, 250 gr, Novasvit

Marshmallow Inteligentní sladkosti se stevií Vanilka 150 g

Sladká Stevia Powder - Jsem Stevia

MINI CALORIE CUKR S STEVIA

Mléčná proteinová čokoláda se stevií a lískovými oříšky, O12.

Výhody a škoda Stevie

Stevia je rostlina, která roste v zemích Jižní Ameriky. Používá se jako extrakt a používá se jako náhražka cukru. Stevia je mimo jiné velmi užitečná. Co přesně? Pojďme na to přijít!

Více než 4 tisíce let konzumuje lidstvo cukr. Současně, jen posledních několik století produkty, které ji obsahují, se staly dostupnými pro všechny vrstvy obyvatelstva. Pohroma moderního světa se stala nadměrnou konzumací cukru, počet lidí s diagnózou diabetu neúprosně roste. Jak stevia roste Řešení tohoto problému bylo doporučeno lidem od přírody - je to stevia, užitečné přírodní sladidlo. Výhody a škody na stevia - předmět sporů v mnoha on-line fóra, lékařské konference, ve skupinách pro hubnutí. Kontroverze o tom, co to je - stevia, ať už o tom všichni víme, jaké jsou výhody a možné škody na stevii, ať už pomáhá bojovat proti nadváhy a nezpůsobuje závislost, trvá více než jeden rok. V tomto článku pochopíme, jaké výhody má stevia bylina, jak je stevia škodlivá nebo prospěšná pro diabetes, ať už pomáhá zhubnout, a odpovědět na další otázky.

Kde koupit stevia: přírodní sladidlo není k dispozici Evropanům kvůli jeho dobrému nebo poškození?

Rodištěm stevie je Jižní Amerika. Stevia patří do rodu Compositae (Aster), tato vytrvalá rostlina, vypadá jako keř s vztyčenými listy a stonky. Výška stonků je od 60 do 80 cm, každoročně umírají a pak znovu rostou. Rostlina je nejen užitečná, ale také velmi „plodná“ - jeden keř vydává až 12 000 listů, z nich se vyrábí produkt stejného jména.

Stevia má více než 2000 „příbuzných“, včetně měsíčku, aster, heřmánku, slunečnice, gerbery, jiřiny, chryzantémy a dokonce i pampelišky. Rostlina roste v tropickém a subtropickém klimatu, pro její růst jsou důležité 3 faktory: vysoká vlhkost, dostatek slunečního světla, volná půda. Hlavní habitat halo - Paraguay a Brazílie, roste v Uruguayi, Koreji, Malajsii, Thajsku, Číně, Izraeli.

Historie Stevie

Mayové Indové byli prvními, kdo stevii používali, nazývali ji „medovou trávou“, protože je sladší než cukr 10–30krát. Číslo závisí na formě, ve které se má rostlina odebrat. To může být prášek, sirup, drcené listy. Před staletími objevili jihoameričtí domorodci prospěšné vlastnosti této rostliny: věděli, že pomáhá očistit lidskou krev, vyléčí nemoci močového systému, jater a zdraví mužů se také zlepší. Nyní roste zapojení do zemí s příznivým klimatem. Stejně jako mnoho přírodních léků, bylin, éterických olejů, které jsou užitečné pro tělo, může být tato rostlina pěstována v letní chatě. Při pěstování medových keřů se používá metoda vegetativního rozmnožování, protože klíčí pouze malé procento semen.

V zemích, jako je Rusko a Japonsko, si můžete koupit různé užitečné produkty na bázi medové trávy: sladidla, výrobky pro diabetiky, čekanku se stevií. Můžete si dopřát speciální čaj (čaj stevia - přípravek na čištění těla a hubnutí). Stevia čaj V Británii, rostlina medu stala se široce známá v devatenáctém století. Proč se tedy v Evropě neprodávají zdravá sladidla na bázi sladkých rostlin? Odpověď je jednoduchá: je to všechno o penězích.

Stevia Research

Vyšetřování stevioidů obsažených ve stevii jsou a jsou prováděny mnoha státy. Vědci z Paraguay provedli výzkum a zjistili, že Paraguayans téměř netrpí obezitou a cukrovkou, protože roční spotřeba přírodní cukrové náhražky je 10 kg na osobu. Vědci SSSR provedli výzkum, ve kterém zjistili, zda je stevie pro tělo škodlivá. V důsledku toho byla zavedena do stravy politických pracovníků, protože bylo objeveno mnoho pozitivních vlastností. Již více než tři desetiletí provádějí japonští vědci výzkum medové trávy, která je v zemi vycházejícího slunce velmi populární a dosud nebyly nalezeny žádné vedlejší účinky.

Současně, syntetická sladidla, populární v Evropě a ve Spojených státech, mají několik významných nevýhod: mají vysoký obsah kalorií a mění metabolismus, což vede ke zvýšení nadbytku tělesné hmotnosti. V USA, Kanadě a zemích EU lze cukrovou trávu zakoupit pouze ve formě doplňků stravy, není oficiálně povolen jako náhražka cukru. Nepoužívá se v potravinářském průmyslu, lobuje za zajímavými velkými společnostmi a zbavuje obyvatele možnosti konzumace produktů rostlinného původu. Studie, které mohou potvrdit výhody rostlin medu, se neprovádějí.

Výhody stevia: chemické složení, ideální pro tělo

Mayská legenda říká, že Stevia byla jméno dívky, která zemřela, aby zachránila své lidi. Bohové ocenili její ušlechtilý skutek a poslali dolů do indiánské medové trávy, která má ohromnou zázračnou moc.

V polovině 16. století studoval španělský botanik Pedro Jacobs Stevus sladkou trávu. Koncem 19. století se švýcarský botanik Bertoni zabýval výzkumem na téma „Výhody a poškození Stevie pro lidské tělo“. Chemické složení stevioside V roce 1931, přes úsilí francouzských chemiků Bridel a Lavier, kdo řídil výzkum stevia, glycosides byl izolován od rostliny, dávat to sladkost. Extrakty ze Stevia (mají dva názvy - steviosidy a rebaudiosidy) překračují sladkost sacharózy o 250–300krát. Zvláštností je, že při konzumaci výrobků ze stevie je sladkost vnímána pomaleji než u výrobků vyrobených z běžného cukru. To je třeba vzít v úvahu při vaření pokrmů s listy stevia.

Široké používání stevie díky svému jedinečnému chemickému složení obsahuje:

 • vitaminy skupin A, B, C, D, E, PP;
 • železo, kobalt, měď, draslík, selen, vápník, mangan, zinek, fosfor, chrom;
 • káva, huminová, kyselina mravenčí;
 • rutin, polysacharidy, vlákno.

Jak moc stevia potřebuje nahradit cukr? Výhodou jsou éterické oleje, aminokyseliny, kampesterol, apigenin. Sladká chuť stevia dává steviosides, tyto látky mohou ovlivnit hormony lidského těla. Kalorický obsah listů je přitom pouze 18 kcal na 100 g, ve formě tablet - 272 kcal a sirupu - 128 kcal. Současně je glykemický index nulový, takže je nepostradatelný a užitečný pro diabetiky.

Užitečné vlastnosti stevia

Medová tráva má mnoho užitečných vlastností:

 • zastavuje vývoj rakovinných buněk;
 • je profylaktický proti obezitě;
 • léčí zánětlivá onemocnění, zmírňuje bolest v kloubech a svalech, eliminuje otok;
 • posiluje imunitní systém;
 • užitečné pro metabolismus;
 • normalizuje trávicí procesy, zabraňuje pálení žáhy, chrání žaludeční sliznici, obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry;
 • pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a normalizovat hladinu cholesterolu;
 • podporuje zdraví jater a slinivky břišní;
 • zabraňuje rozvoji onemocnění kostí;
 • užitečné pro srdce a cévy;
 • bojuje proti plicním onemocněním;
 • normalizuje krevní tlak;
 • léčí kaz a periodontální onemocnění;
 • snižuje chuť k jídlu, snižuje touhu po kouření a alkoholu;
 • snižuje hladiny testosteronu, což je užitečné pro ženské hormonální poruchy;
 • je lehké diuretikum;
 • zlepšuje stav kůže, posiluje nehty a vlasy;
 • stimuluje aktivitu štítné žlázy;
 • obnovuje sílu po fyzické a duševní zátěži;
 • čistí tělo toxinů;
 • má antimikrobiální účinek;
 • zpomaluje proces stárnutí.

Tato rostlina je velmi ekonomická, dobře se rozpouští v kapalině, jeden list stačí na jeden šálek čaje.

Aplikace Stevia

Odkud tedy pocházejí mýty o nebezpečích cukrárny? Skutečnost, že tělo postrádá enzymy nezbytné pro rozpad stevioidů, je dlouhodobě překážkou pro příznivce a odpůrce výživy s jeho použitím. Látka se vylučuje střevem beze změny, ale některé bakterie rozkládají glykosidy na stevioly, podobné molekulám hormonu steroidního typu. Proto to byl chybný závěr, že tablety a jakákoli jiná forma stevia snižují sexuální aktivitu. Později byla tato teorie vyvrácena.

Strach způsobený a možná alergennost přípravku, ale alergická reakce na medovou trávu může způsobit pouze individuální intoleranci.

Teorie, že rostlina zvyšuje krevní tlak, vyvrátila Číňany, kteří dokázali, že tlak je normalizován, klesá. Všechny testy stevia na toxicitu měly negativní výsledky, takže můžeme bezpečně říci, že její mnoho užitečných vlastností a použití je prokázáno jako naprosto bezpečné.

Užívání medové trávy snižuje inzulinovou rezistenci, normalizuje se pravidelné používání hladin cukru v krvi, což činí rostlinu medu bezpečnou a užitečnou pro zdravé lidi a diabetiky. Stevia u diabetes mellitus Používejte stevii s opatrností pouze ve třech případech - s:

 • těhotenství a kojení, protože v tomto období je ženské tělo přecitlivělé na jídlo;
 • individuální intolerance;
 • hypotenze: lidé s nízkým krevním tlakem před použitím by se měli poradit s lékařem.

V potravinářském průmyslu se stevia používá k výrobě bonbónů, žvýkaček, cukrovinek, sycených nápojů, jogurtu, zmrzliny, pekárenských výrobků. Stéva uvolňující forma Hlavní výhodou stevie je náhrada cukru, jeho listy se přidávají do čaje, z nich se vyrábějí tinktury. Kromě sušené drcené formy si můžete v lékárnách koupit tablety, sirup a bílý prášek. Farmaceutické formy by měly být používány opatrně, protože jsou nejkoncentrovanější, mohou obsahovat ochucovadla a sladidla, takže v nich je menší přínos. Maximální užitek bude mít stevia, která se používá ve své přirozené formě.

Stevia pro hubnutí

Výhody stevia pro hubnutí je to, že obsahuje velmi malé množství kalorií, zatímco má schopnost otupit pocit hladu. Zatímco lidé, kteří chtějí zhubnout, musíte odstranit sladkosti z vaší stravy a dokonce i „obětovat“ mnoho ovoce, jídel a nápojů se stevií se stávají skutečnou spásou. Pro srovnání: 1 lžička cukru se rovná ¼ lžičky mletých listů stevia a 2-6 kapek extraktu. Výběr nápojů, mléčných výrobků a výrobků z obilovin s přidáním stevia, můžete zhubnout a zbavit tělo nahromaděných toxinů.

Vynikající a rychlé výsledky jsou získány konzumací ovocných salátů s přídavkem steviosidů. Další pohodlný způsob, jak udržet kondici, je nápoj stevia pro hubnutí. Stevia pro hubnutí

Stevia zeštíhlující čaj

Příprava nápoje nebude vyžadovat mnoho úsilí. Musíte vzít lžíci rozdrcených listů a 1 sklenici vody, vařit vodu a držet po dobu dalších 5 minut na nízké teplo, listy jsou ve vodě od samého začátku. Teď stačí nalít kapalinu do termosky. Po 9 - 10 hodinách musí bujón vypustit a nalít do sterilizované nádoby. Nechte listy po opětovném přefiltrování vařící vodou (půl sklenice), nechte vařit po dobu 6 hodin. Poté kombinujte obě infuze. Nápoj uchovávejte v chladničce déle než týden. Tam je jednodušší způsob: dát lžíci listí v termosce s vroucí vodou, nechte vařit po dobu 12 hodin. Pijte půl šálku před jídlem, ale ne více než 5krát denně.

Stevia je přírodní náhražka cukru, její použití snižuje pocit hladu a eliminuje neustálé škodlivé "snacking". Použití užitečné trávy místo cukru, během několika týdnů si všimnete, jak tyto kilá zmizí. Bylinné čaje založené na stevii jsou velmi pohodlné - přírodní listy v pohodlných sáčcích by měly být konzumovány ráno a večer. Tablety se stevií také působí jako náhražka cukru, užívají se půl hodiny před jídlem, 1 nebo 2 v závislosti na dávce.

Vlastnosti sladidla stevia

Jako náhrada za cukr, stevia může být používán bez strachu, kalorický obsah stevia je tak malý, že vám umožní jíst sladkosti bez konzumace cukru a jeho derivátů. Kalorický obsah produktu (o sladkostí) se snižuje o 30% medové trávy. Diabetici mohou používat trávu místo cukru po celá léta, nemá žádné vedlejší účinky.

Dalším znakem přípravků na bázi sladké rostliny je absence nepříjemné chuti, která je charakteristická pro zbývající náhražky cukru. Lék v tabletách může být přidán do vašeho oblíbeného nápoje a jeho chuť se nezmění.

Dalším zjevným přínosem je, že glykosidy se zbavují candidy, zatímco cukr je zdrojem výživy pro parazity Candida. Infuze se stevioidem se používají k léčbě malých ran a k tomu přispívají antibakteriální funkce stevie.

Léky na bázi Stevia - Stevioside, Bioslimka, Novasweet, Lepší Stevia, Stevia Leovit - náhrada za léky používané k prevenci nachlazení. Nejenže posilují imunitní systém, ale také aktualizují tělo, vracejí tón a zlepšují celkový stav těla - vnitřní i vnější. Výrobci stevie Přípravky s medovou trávou jsou užitečné pro oplach úst, bělení zubů, ošetření dásní, zmírnění bolesti.

Zdraví lidé by neměli používat stevii jako hlavní složku potravin, pouze jako přísadu, jinak to nepřinese užitek. Konec konců, sladké způsobuje uvolňování inzulínu, což může nakonec snížit citlivost na zvýšení cukru v těle. Metody použití stevia jsou různé, ale musíte znát měřítko ve všem. Vezměte prosím na vědomí, že hlavní negativní hodnocení výrobku je „hořká pachuť“. To je jednoduše vysvětleno - je to v hojnosti. Snižte množství bylin v misce nebo pití a hořkost zmizí.

Kde koupit stevia?

Nyní si můžete koupit medovou trávu v lékárně nebo v internetovém obchodě. V Rusku, jejich vlastní odrůdy byly chovány: Slavutich a Bereginya. To může být pěstováno jako jednoletá rostlina, a dokonce i na území Krasnodar jako trvalka. Krymská stevia je velmi užitečná, na jejím základě vyrábět bylinné čaje pro hubnutí.

Při pečení se přidává přírodní sladidlo, čokoláda, vyrábějící bylinné směsi a infuze na něm, takže se vyrábějí domácí léky.

Stevia v kosmetologii

V kosmetologii, stevia je také známá pro jeho prospěšné vlastnosti. Čistí pleť akné. Na jeho základě, aby maska, která má omlazující a zpřísňující účinek, zvlhčení pleti, vyrovnávání tón obličeje a prevenci tvorby vrásek. Masku lze vyrobit samostatně, pro suchou pokožku je třeba použít vaječný žloutek, pro mastnou pleť - bílou. Opláchnutí vlasů po umytí odvarem z medové trávy je učiní tlustými a lesklými. Užitečná bylina se také používá k léčbě seborrhea.

Recepty Stevia

Klíčovým bodem receptů na stevii je jeho množství. Přísně dodržovat doporučení, pokud to přehánět, bude jídlo příliš sladké, kromě toho, stevia má mírnou travnatou chuť, která zpočátku se zdá neobvyklé, ale později přestanete si všimnout.

Na otázku, jak zpracovávat a používat stevii doma, je odpověď jednoduchá: nemusíte nic dělat, stačí si koupit léky připravené z farmy, pokud doma pěstujete zdravou trávu, stačí, abyste si listy vyzvedli a vysušili., mohou být skladovány po dobu 2 let, přidejte čerstvé listy stevia do kompotů, čajů, pečiva a domácích přípravků k použití.

Recept na infuzi stevie

Infuze stevie se velmi snadno připravuje. Následně může být z důvodu výhodnosti přidán do nápojů a cukrovinek. Vezměte 100 g suchých listů, vložte je do sáčku s gázou a přikryjte litrem převařené vody. Pak jsou zde 2 možnosti, jak si vybrat: dovolenou v tomto stavu na den nebo vařit po dobu 50 minut. Pak je třeba infuzi vypustit a do sklenice se zbývajícími listy (jsou v naší gázě). Přidejte půl litru vody, vařte 50 minut. Kombinujte extrakty a filtry. Pak přidejte chuť do svých oblíbených jídel. Použití stevia v potravinách

Stevia sirup - použití a skladování

Stevia sirup se připravuje na základě infuze, musí být odpařen ve vodní lázni. Pokud kapka užitečného sirupu zamrzne na rovném povrchu - je připravena. Antibakteriální a antiseptické vlastnosti sirupu ho činí nezbytným pro prevenci a léčbu nachlazení i jiných nemocí. Jedna kapka může změnit chuť jídla nebo nápoje a je skladována několik let. Na základě sirupu, stejně jako tinktur a čerstvých listů je možné připravit užitečné kompoty.

Malinový kompot s medovou trávou

Malinový kompot lze snadno připravit: připravte si sklenici malin, smíchejte 250 ml vody s 50 g tinktury z medové trávy, naplňte bobule horkým roztokem (již ve sklenicích), nyní je 10 minut na pasterizaci. Užitečný kompot pomáhá při hypertenzi, ateroskleróze, nervovém napětí, respiračních onemocněních.

Jahodový kompot se Stevií

Jahodový kompot by měl být připraven ve stejném poměru: 250 ml vody na 50 g tinktury, nalijeme vařící vodu na jahody rozprostřené v plechovkách (vezměte asi 600 g), pasterizujte 10 minut. Jahodový kompot má antioxidační vlastnosti, odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla. Pamatujte, že jahody jsou silným alergenem, pečlivě je dávejte svým dětem. Jahodový kompot se Stevií Mimořádně chutný rebarborový kompot.

 1. 500 g rebarbory ​​by mělo být nakrájeno na kostky;
 2. nalijeme 50 g tinktury se dvěma šálky horké vody;
 3. dát všechno do sklenic a pasterizovat po dobu 25 minut.

Tento kompot je vhodný pro trávení, pomáhá při onemocněních plic, posiluje cévy a srdce.

Cherry stevia kompot

Cherry kompot s stevia - jeden z nejvíce chutné a zdravé. Zvyšuje hladinu hemoglobinu, stimuluje chuť k jídlu, doporučuje se pro anémii.

 1. Z třešní je nutné odstranit kosti - takže nechají více šťávy.
 2. Uspořádejte plody na březích (vezměte 500 g).
 3. Obsah plechovek se nalije do roztoku dvou sklenic horké vody a 50 g tinktury.
 4. Pasterizujte do čtvrt hodiny.

Cherry v tomto receptu mohou být nahrazeny vašimi oblíbenými bobulemi: rybíz, borůvky, ostružiny, borůvky, angrešt.

Se stevií můžete udělat zdravý kompot jablek, meruněk nebo hrušek. V tomto případě bude nápoj bez kapky cukru. Hlavní princip: 50 g tinktury na 250 ml vařené vody. Pokud chcete použít listy - pak 6−12 kusů.

Čaj se stevií

Čaj s listy stevia se vaří podle principu: sklenice vroucí vody na 1 lžičku listů. Tam můžete přidat černý nebo zelený čaj - půl lžičky. Trvejte na pití potřebovat 10 minut. Nezapomeňte, že zelený čaj nelze nalít vroucí vodou, přidejte ho o něco později. Vroucí voda zbavuje výhody zeleného čaje.

Soubory cookie a pečivo se stevií

Domácí milenci budou milovat cookies stevia. Těsto je pro něj snadné. Musí být smíšené:

 1. 2 šálky mouky;
 2. 1 sklenici vody;
 3. 1 vejce;
 4. špetka soli;
 5. balení másla;
 6. 4 lžíce tinktury stevia.

Vyberte misku na pečení, dejte pánev do trouby na 40 minut. Předehřejte troubu na 200 stupňů.

Velmi populární recept na vánoční cukroví. Udělejte vše jako v předchozím receptu, ale do těsta přidejte ořechy, rozinky a kandované ovoce (pro dobrotu a chuť).

Můžete vyrobit nízkokalorické sušenky ze stevie: smíchejte 2 šálky mouky s 1 čajovou lžičkou tinktury, půl sklenice mléka, špetku soli a soda (soda je nejlépe přidána do mouky) a 1 vejce, přidejte 50 g másla. Výsledné těsto by mělo být válcováno, nakrájeno na plátky a pečeno při teplotě 200 ° C po dobu 30 - 40 minut. Flapjacks s stevia Recepty na pečení se stevií jsou hojné. Například čokoládové muffiny a souffles, pudinky, velikonoční dorty, tvarohové koláče, tvaroh a čokoládové sušenky, želé, muffiny, sušenky, štrůdly a mnoho dalšího. Od stevie si můžete udělat svou oblíbenou zmrzlinu. Jezte to s radostí, bez obav o další kalorií.

Stevia - přínosy přírody samotné. To vám dává možnost nepopírat si takové potěšení života, jako je kousek lahodného dezertu. Pokud ho zasadíte na balkon nebo do zahrady, bude vždy po ruce a bude schopen pomoci v případě nemoci nebo špatného zdraví.

Výhody stevia jsou obrovské a nepopiratelné. Medová tráva vám pomůže zlepšit a udržet zdraví, zhubnout, vyrovnat se s komplexy, stát se energičtější a veselejší.

Stevia - přínosy a škody přírodní náhražky cukru

Léčivé vlastnosti této rostliny poprvé objevili Indové, a to ještě dlouho před 16. stoletím, ve kterém se zrodila první studie o stevii. Přínosy a poškození sladké trávy před několika lety nadále vedly ke sporům ve vědeckých kruzích: někteří biologové to označili za karcinogenní, jiní tvrdili opak.

Mimochodem, i její legendy tvořily její sladkosti. Podle jednoho z nich je stevia jméno křehké dívky, která se obětovala pro dobro svých vlastních lidí. Starověcí bohové nezůstali v dluhu a jako znamení úcty prezentovali lidi se sladkou a zdravou trávou stejného jména.

Pojďme se dozvědět, jak užitečná je stevia a pro kterou ji lékaři oceňují, zejména odborníci na výživu z celého světa. Začněme s počátky a obracíme se na výzkumníky, kteří po dlouhou dobu nemohli dospět ke společnému názoru o stevii - ublížení nebo je to všechno stejné?

Co říkají vědci - odhalili mýty o neobvyklé trávě

Stevia lístky obsahují přes sto různých fytochemických prvků, které nejen dávají rostlině sladkou chuť, ale mají blahodárný účinek na tělo. Například steviosidy v kompozici mají jedinečnou vlastnost - významně snižují hladinu cukru v krvi.

Názory výzkumníků se však rozcházely. Někteří prohlašovali, že rostlina má karcinogenní účinek kvůli mutagen, který vede k mutacím. Jiní naopak považovali stevii za bezpečnou. Mezitím, ona pevně vstoupila do gastronomického "každodenního života", a zejména zamiloval do následovníků zdravé výživy, protože sladká tráva může zcela nahradit škodlivý cukr.

Zvýšená popularita iniciovala nový výzkum. V roce 2006 provedla Světová zdravotnická organizace komplexní experiment, který bezpodmínečně prokázal: v mírném množství je stevie pro tělo zcela neškodná.

Co obsahuje sladká tráva a kolik kalorií

Okvětní lístky Stevia se vyznačují bohatým složením vitamínů, přes tucet mikro a makro prvků, různých kyselin a minerálů. Poznámka:

 • vitaminy skupin A, B, C, D, E a PP;
 • železo, zinek, chrom a mangan;
 • vápník, draslík, fosfor a selen;
 • káva a huminové kyseliny;
 • éterické oleje a více než 17 aminokyselin;
 • flavonoidy, glykosidy a steviol.

Mimochodem, ta druhá, dává stevii velmi sladkou chuť, která je 30krát více než obyčejný cukr v kvalitě sladkosti: doslova 1/4 lžičky nasekaných lístků nahrazuje plnou lžičku cukru. Současně je doporučována i medová tráva (druhé a zcela oprávněné jméno stevie) i pro diabetiky, protože nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

Obsah kalorií závisí na formě stevia. Přínos ve všech případech je založen na dávkování - je důležité si pamatovat (podrobněji níže popsáme). Listy trávy tedy obsahují pouze 18 kcal na 100 g. Vzhledem k tomu, že pouze 1 list této rostliny může dát sladkosti velké dýně! Při použití v tabletách se kalorický obsah zvýší na 272 kcal / 100 g, v sirupu - 128 kcal / 100 g.

Stevia zaujala zvláštní místo v dietní dietě, nahrazení volného a rafinovaného cukru, stejně jako jeho umělých náhrad na chemickém základě. Glykemický index trávy je 0 jednotek, takže nevytváří překážky pro tělo při zpracování glukózy a další distribuci buněk a tkání. Inzulín zůstává normální, takže neexistuje žádná glykemická zátěž.

Jednoduše řečeno, náš systém nemusí zpracovávat přebytečnou glukózu v nouzovém režimu, protože prostě neexistuje. Naopak, pokud je stevia nahrazena běžným cukrem, inzulín nebude produkován v dostatečném množství pro včasné zpracování glukózy, což se následně změní na nevzhledný tuk na bocích, břiše a dalších nejzranitelnějších částech těla.

Jedinečnost této byliny spočívá v jejím bohatém složení, které se nemůže pochlubit žádná jiná rostlina na světě. Kombinace desítek užitečných prvků umožňuje použít stevii jako sladidlo. Je nesprávné porovnávat přínosy a újmy této sladkosti, protože s mírným užíváním neexistuje žádný negativní dopad.

Mimochodem, nulový glykemický index je velkým pomocníkem v boji proti obezitě - nadále jíme sladkosti, ale zůstáváme štíhlí. A teď se podívejme, jak stevia zlepšuje práci celého našeho systému a v některých případech má terapeutický účinek.

Stevia - rozsah příznivých účinků na tělo

Jedna z hlavních výhod sladké trávy v roce 2003 byla objevena vědci z Taipei Medical University. Řada experimentů ukázala, že stevia zvládá výborně výkyvy krevního tlaku, což přináší ukazatele normálu. Bylina je stejně prospěšná pro lidi všech věkových kategorií, kteří trpí hypertenzí a vysokým krevním tlakem.

Díky výzkumníkům z Texasu bylo známo, že stévie je vynikající prevencí rakoviny. Je to všechno o kaempferolu - přírodním flavonoidu, který obsahuje velké množství trávy. Tato látka zabraňuje rozvoji rakovinných buněk, přirozeně prodlužuje životnost.

Všimněte si, že pro dosažení pozitivního účinku je stevia důležitá pro neustálé používání. Postupné nasycení organismu složkami této rostliny působí dlouhodobě a první výsledky lze získat až ve třetím roce po aplikaci bylinky.

Stručně a stručně o všech výhodách používání stevie:

 • zmírňuje bolesti kloubů, zmírňuje svalové křeče;
 • pomáhá bojovat proti edému a zánětlivým procesům;
 • posiluje imunitní obranu těla, zvyšuje odolnost vůči sezónním nachlazením;
 • obnovuje střevní mikroflóru po infekčních onemocněních;
 • normalizuje metabolické procesy, zlepšuje funkci slinivky a jater;
 • zabraňuje rozvoji onemocnění kosterního systému;
 • posiluje kardiovaskulární systém, normalizuje průtok krve;
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zabraňuje tvorbě plaků;
 • podporuje duševní aktivitu a zmírňuje fyzickou únavu.

Je také známo, že Stevia podporuje hojení drobných ran a je vynikajícím antibakteriálním činidlem. Infuze této byliny se doporučuje pro zánětlivá onemocnění dásní, protože účinně zmírňuje záněty a chrání zuby před poškozením zubního kazu.

Tráva je opravdu jedinečná, ale stojí za to připomenout, že to vůbec není o magické přeměně těla. Hmatatelný výsledek přináší pouze pravidelné užívání stevie v důsledku systematického obohacení celého systému o užitečné látky, které pomalu, ale jistě začínají působit.

Jak stevia pomáhá zhubnout

Ve snaze zbavit se nadváhy jsou někteří z nás neustále pronásledováni touhou jíst něco sladkého, protože zvyšuje náladu a posiluje práci mozku. Nicméně, strava (i ty neškodné) sladkosti jsou zakázány a čaj s medem je hrozně nudný.

V takové situaci pomáhá stevia - sladit čaj, kaši k snídani nebo udělat velmi sladký, ale dietní dezert. Kromě schopnosti nahradit vysokokalorický cukr nízkokalorickou stevií a pokaždé vychutnávat chuť jídla (což je obzvláště příjemné pro sladké zuby), rostlina také přináší praktickou pomoc tělu.

Náhrada cukru ze stevie je tedy přínosem a škodou této rostliny v boji proti obezitě:

 • urychluje metabolické procesy, pomáhá účinně ztrácet nežádoucí kilogramy;
 • vzhledem ke svému nízkému obsahu kalorií je výbornou profylaktikou proti obezitě;
 • otupuje pocit hladu a snižuje chuť k jídlu, odzbrojuje hlavní nepřátele hubnutí.

Pokud mluvíme o kvalitě dopadu, sladidlo stevia je lepší, aby ve formě sirupu nebo sušených listů. Výhody a škody, založené na formě uvolňování, jsou zde zřejmé: příchutě a další málo užitečné složky se často přidávají do prášků a tablet na základě této bylinky.

Ve všech případech je však důležité dávkování sledovat tak, aby pozitivní účinek nebyl negativní. Abychom nebyli zaměňováni s porcí, připravili jsme pro vás podrobnou tabulku. Pomůže to vizuálně pochopit, kolik cukru může nahradit stevii bez ztráty chuti:

Stevia pomůže s malým úsilím ztratit až 10 kg hmotnosti, pokud zcela nahradíte cukr - v nápojích, cereáliích nebo dezertech. Například jen pár kapek extraktu sladké trávy snižuje obsah kalorií v misce v průměru o 30%.

Na základě stevia vyrábět a speciální bylinný čaj pro hubnutí, které pijí půl hodiny před jídlem. Výsledkem je, že žaludek není naplněn pouze tekutinou, ale jeho kapacita je snížena, ale přichází pocit plnosti.

Můžete si udělat tento čaj sami: vařit lžíci listů stevia ve vroucí vodě a nechte ji vařit asi 20 minut. Připomeňme, že stejně jako každá jiná rostlina, stevia má kontraindikace v závislosti na zdravotním stavu.

V jakých případech může stevia poškodit tělo?

Jak jsme zjistili, tato neobvyklá rostlina přináší všestranné výhody, pokud je neustále přítomna ve stravě jako náhražka cukru. Je však důležité vzít v úvahu individuální nesnášenlivost složek v jeho složení a zdravotních vlastnostech.

Neexistují žádná vážná omezení v používání sladké trávy - může být použita jako sladidlo pro dospělé i děti. V 5 případech však má stevia kontraindikace a nežádoucí účinky:

 1. Alergie. V mírné formě nebo s vážnými následky (anafylaktický šok). Pokud si všimnete negativní reakce na tělo na chryzantémách, měsíčku nebo heřmánku, zvyšuje se pravděpodobnost anafylaktického šoku.
 2. Mezi první příznaky alergie patří dušnost, závratě, potíže s polykáním a celková slabost. Když se objeví po užívání stevie, bude nutná urgentní návštěva u lékaře, aby se předešlo komplikacím.
 3. Porucha v zažívacím traktu. Steviosidy, hlavní sladidla v rostlině, mohou způsobit nadýmání, průjem nebo nevolnost. Navíc skutečnost, že negativní reakce probíhají v mírné formě a nezpůsobují mnoho potíží. Pokud je proces zpožděn, je důležité vyhledat pomoc lékaře.
 4. Metabolické poruchy. Zneužívání stevia může "utopit" metabolické procesy v důsledku špatného trávení sacharidů. To znamená, že přeměna potravy na energii pro tělo se sníží a výsledek takové poruchy se projeví ve formě nadbytečného tuku. Proto je důležité nepřeceňovat denní dávku.
 5. Diabetes. Doporučení lékařů používat stevii pro toto onemocnění jsou výhradně individuální. Výhodná vlastnost snižování hladiny cukru v krvi má nevýhodu. V některých případech sladká rostlina snižuje schopnost těla kontrolovat hladinu cukru sama. Proto, s sebemenšími změnami ve zdraví diabetika, který používá stevia, budete muset konzultovat s lékařem. Provede nezbytný výzkum a zjistí, jak bezpečné je sladidlo stevia pro konkrétní osobu.
 6. Nízký krevní tlak. Příznivým účinkem stevie je snížení tlaku, pokud překročí normální hodnoty. Pokud však člověk zpočátku trpí nízkým tlakem a zároveň používá stevii, zvyšuje se riziko snížení tlaku na kritický bod.

V tomto případě lze zeleninové sladidlo použít pouze po doporučení lékaře, který může rizika vyhodnotit a učinit správné rozhodnutí.

Navzdory nedostatku plnohodnotného výzkumu škodlivosti stevie během těhotenství a kojení si všimneme, že pokud očekáváte dítě nebo kojení, je lepší omezit konzumaci sladké trávy.

Na závěr, hlavní věc - denní kurz stevia

Řekněme hned, že maximální dávka by neměla překročit 40 g rostliny za den. To jsou obecné ukazatele, na které se může zdravý člověk orientovat. Naopak, pokud jste v ohrožení, když potřebujete užívat stevii velmi omezeně, musíte se poradit s lékařem. Denní dávka se vypočítává individuálně, a to nejen podle zdravotních ukazatelů, ale také podle věku osoby.

Užívání extraktu nebo tablet s náhradou cukru, nebuďte líní, abyste si přečetli návod. Zpravidla výrobce kvalitního výrobku nutně udává odhadovanou dávku obsahu trávy na ml a udává doporučené množství denně.

Navzdory svým nepopiratelným přínosům je někdy stevia poškozením organismu, který má zdravotní problémy. Proto používejte sladidlo moudře, aby se plusy nemohly proměnit v minusy.

Pokud se domníváte, že informace na této stránce budou užitečné pro vaše přátele, známé, kolegy, prosíme vás, abyste se vrátili do společnosti. nebo ihned sdílet článek v What'sApp, Viber nebo Telegramu. K tomu stačí kliknout na odpovídající ikonu:

Viz také
Obezita. Metody boje proti obezitě

Obsah článku Možné příčiny obezity Nejčastější příčiny obezity Stanovení cílů v boji proti obezitě Boj proti obezitě Dieta pro obezitu - účinné programy boje proti obezitě Cvičení v boji s obezitou...

Kompulzivní přejídání je středem pozornosti!

Pocit zvýšené chuti je mnohým znám a je to normální. Když je však příliš dobře známo, stává se to s nezměnitelnou stálostí a vede k nesnesitelnému vstřebávání potravy, je to už záležitost nutkavého přejídání...