Image

Jak se zbavit touhy po sladkostí - rady od psychologa

Předpokládá se, že jen dívky jsou sladké zuby. Ve skutečnosti touha po sladkém nebo kyselém, kořeněném nebo specifickém produktu (maso, koláče) nezávisí na podlaze. Záleží na chemickém a psychickém stavu těla. Chcete-li se zbavit touhy po sladkostí, musíte pochopit dopad sladkých potravin na tělo.

Sladké z hlediska vnitřních procesů

Sladký je cukr. Cukr - rychlé sacharidy. Rychlé sacharidy okamžitě nabijí tělo energií, ale ne dost dlouho. A pokles, ke kterému dochází, přesahuje úroveň primárního poplatku. Z tohoto důvodu tělo žádá o novou a velkou dávku.

Trakce na sladkosti - varianta psychologické a chemické závislosti. Co se stane po jídle:

 • ostrý skok v energii, výbuch energie (proto se sportovcům doporučuje jíst banán před a po tréninku);
 • zvýšená mozková aktivita (sladké svačiny hodně pomáhají pracovníkům mysli);
 • zlepšení nálady.

K těmto změnám dochází na pozadí hormonálních procesů - produkce dopaminu a serotoninu (hormony štěstí, radosti, radosti).

Mimochodem, z hlediska chemických procesů jsou všechny sladkosti stejné: umělé i přírodní. Takže nahrazení sladkostí medem je výhodnější, ale z hlediska energie a hormonů je to stejné.

Psychologické příčiny trakce

Sweet opravdu pomáhá chopit se stresu. Vzhledem k rychlé produkci energie v těle dochází k nárůstu energie, díky dopaminu zvyšuje náladu. Člověk se stává psychologicky, intelektuálně a fyzicky silnějším. Ale působení rychlých sacharidů končí v průměru za půl hodiny. Vyžaduje nový zdroj.

Všechno, ale rychlé sacharidy jsou velmi vysoké kalorií. Tak říkají odborníci na výživu. Ale psycholog řekne, že rušení stresu není řešením problému. Jakmile jste přišli na to, že bojujete se stresem pomocí sladkostí, pak prosím laskavě najděte racionálnější metodu, odstraňte a ne maskujte problém.

Jiné psychologické příčiny tahu:

 • osamělost v osobním životě, nedostatek komunikace s rodinou;
 • vnitřní problémy, komplexy, emoce;
 • bezradnost života;
 • prázdnota v jakékoliv kouli naplněné sladkou.

Jak se zbavit

Jako jednorázová a mimořádná pomoc je sladký velmi dobrým zdrojem. Například před složením zkoušky nebo po tvrdém výkonu se zprávou. Trakce na sladkosti je v tomto případě přirozeným signálem vyčerpaného organismu, požadavkem na podporu a obnovu rovnováhy. Pokud je však trakce systematická, stojí za to zvážit.

Za prvé, vyloučit nebo potvrdit zdravotní důvody pro touhu po sladkostí. Potřeba zvýšení glukózy se objevuje u osteochondrózy a dalších onemocnění, která zhoršují krevní oběh. V tomto případě potřebujete pomoc terapeuta nebo neurologa.

Zkontrolujte obsah chromu a hořčíku. Nedostatek těchto stopových prvků způsobuje chuť na sladkosti. Chróm se nachází v rybách a vejcích. Hořčík - ve fazolí, zelená jablka. Poraďte se s lékařem o jmenování speciálního vitamínového komplexu.

Vyloučit hormonální poruchy: problémy s pankreatem a štítnou žlázou. Potřebujete pomoci endokrinolog.

Pokud je fyzické zdraví v pořádku, pak musíte myslet na psychologii. Promluvme si o tom více:

 1. Určete účel odstranění trakce. To je motivace, bez které úspěch nepřijde. Připomeňte si cíl.
 2. Pokud hovoříme o zvyku, například o pití čaje s dortem v rodinném kruhu nebo o hýčkání se s dortem pro úspěšný projekt v práci (učíme se to od dětství), pak stojí za to bojovat se špatným zvykem. Nahraďte užitečným rituálem. Přemýšlejte o tom, jak můžete komunikovat se svou rodinou nebo jak se chválit. Je možné, že sladký není cílem, ale prostředkem. Určete, co chcete, tím, že budete jíst soubory cookie.
 3. Určete, k čemu se držíte: osamělost, nedostatek sebevědomí, nekonzistence, úzkost nebo nejistota, nedostatek osobního života. Jaké pole prázdnoty naplňujete sladkou?
 4. Podvádět mozek. Čokoládová tyčinka může být rozdělena na proužky a může být v kostkách. V druhém případě mozek řekne: "Nejedli jsme jen jeden proužek, ale už tři kostky". Můžete také snížit bonbóny, atd. Naučte se vychutnat kousky, žvýkat, cítit.
 5. Čím více jíme, tím silnější je touha. Začarovaný kruh. Vynutte si, abyste vytrvali „lámavou“ dobu. Obnovení rovnováhy vyžaduje čas a vůli. Snižte množství sladké a tolerujte.
 6. Hledejte endorfiny jinde. Co je to pro vás? Rozhodněte se sami. Někdo je rád, že chodí se psem, někdo hraje na kytaru, někdo chodí s dítětem atd.
 7. Hrát sporty. Severská chůze, cykloturistika, krok, pilates, plavání, tanec, jednoduché každodenní procházky - v moderním sportu si každý najde něco podle svých představ. Při sportu se také vyrábí endorfin, a pokud máte rádi sport, pak existuje ještě více hormonů.
 8. Normalizujte klidový a klidový režim. Pamatujte si, že touha po sladkostí je potřeba energie.
 9. Vyvarujte se stresu, zášti a pocitů. Neshromažďujte v sobě emoce, abyste je nezachytili.
 10. Sledujte emocionální rozmanitost života. Je užitečné, když zdrojem radosti není jeden.
 11. Zvyšte odolnost vůči stresu. Převzetí obtíží je jednoduché a známé, ale samoregulace je výhodnější. Mimochodem, stres snižuje hovězí maso, tvaroh a další produkty, které obsahují tryptofan (anti-stresový hormon). Prozkoumejte informace a vyberte svůj "lék".
 12. Naučte se uvolňovat emoce. Absorbování pozitivní, nezapomeňte racionálně produkovat negativní: bít polštáře, křičet do prázdna, rozbíjení nádobí v atrakci, atd. Kombinovat podnikání s radostí. Pokud chcete zpívat - karaoke (a křičel, emoce uvolněné, a přijal endorfin, emoce byly propuštěny).
 13. Zamyslete se méně a mluvte o sladkostí. Psal jsem článek, chtěl jsem jíst cukroví. Takže se nemusíte zabývat myšlenkou vysvobození, naplňte svůj život zajímavými a užitečnými činnostmi.
 14. Nenechte hladovět. Sladká rychle odstraňuje pocit hladu. Ale za půl hodiny to přijde s novou silou. Takže se nemusíte hladovět, nejíst sladký jako kompletní svačinu a neplést hlad s žízní. Udělej to pravidlo pít, a teprve pak následovat pocity. Když ten pocit hladu uběhl, pak žízeň.
 15. Navštivte odborníka na výživu a zjistěte jeho názor na složitosti touhy po sladkostí. Společně si dietu.

Afterword

Odborníci na výživu doporučují kombinovat komplexní a rychlé sacharidy, tj. Používat dezerty, ale vždy po hlavním jídle, a ne místo toho. Takový režim nedovolí prudkému skoku cukru, ale energie se bude vyrábět postupně. Ale bude to dost dlouho, a pak nebude prudký pokles síly.

Přemýšlejte o tom, zda se musíte zcela zbavit sladkostí. Pokud se jen obáváte o tvar, pak se naučíte, jak sledovat spotřebu, a ne úplně odstranit. S aktivní svalovou a duševní prací, ve stresových situacích, sladký je asistent, ne nepřítel. O víkendu, naopak, můžete jíst menší dezerty. Pamatujte, že mnoho látek - lék v malých dávkách a jed ve velkých. Obecně bych doporučil zaměřit se na situaci, zbavit se trakce, ale ne se zbavit sladkostí.

Jak zabít chuť na sladkosti: 7 nečekaných potravin

"Potřebuješ sladkosti, aby mozek mohl pracovat." Toto tvrzení je pevně zakořeněné v myslích sladkých zubů, i když vědci jsou dlouho vyvráceni. Mozek však potřebuje glukózu, která je nejsnadnější získat z cukroví nebo dortu. Ale glukóza není jen sladkostí, je to téměř vše, co jíme. Téměř všechny sacharidy jsou přeměněny na glukózu: obiloviny, celer, ryby, steaky a další. Faktem je, že naše tělo miluje šetřit energií, takže je pro něj snazší získat glukózu z rychlých sacharidů a neplytvat energií při zpracování složitých sacharidů.

Problém neustálé touhy jíst dezert je hrozbou pro zdraví. Je nutné ji překonat nejen ve jménu postavy, ale i za normálního fungování stejného mozku. Vědci z univerzity v Kalifornii dokázali, že sladkosti porušují spojení mezi mozkovými buňkami a zpomalují přenos impulzů mezi nimi. Pokud nebudete bojovat s pirozhenkam, zvyšuje se riziko časného vývoje Alzheimerovy choroby. Proto je čas se zbavit této závislosti. Příroda nám naštěstí udělila spoustu užitečných produktů, které v tom pomohou.

Proč chcete sladký a jak se ho zbavit

Chcete-li pochopit, jak se vypořádat s touto pohromou, musíte vědět, proč někdy chcete jíst cukroví, dort nebo čokoládu. Silná touha po dezertech pochází ze snížení hladin glukózy v krvi. Jak jsme již pochopili, můžeme to získat z čehokoliv. A také víme, že tělo má tendenci ho dostat co nejrychleji. Pro vášnivé sladké zuby, to je podobné drogové závislosti: když mozek si pamatuje, že přijímá rychlé sacharidy na vyžádání, vyžaduje je. V případě odmítnutí výrobků obsahujících cukr může tělo „sabotovat“ až po nevolnost a ztrátu síly. Ale může to být opraveno.

Chceme-li sladké, pak potřebujeme jen energii. Abyste se nestali závislými na jídle, musíte si zvyknout na to, že ve správných potravinách je energie. V průběhu času, nahrazující dort s cereální bar nebo dokonce steak, učíme mozek "extrahovat" glukózy z komplexních sacharidů. Jiné tělo může sám syntetizovat glukózu, to se nazývá glukoneogeneze. Ale proč by to měl syntetizovat, kdybys mohl jen porazit Snickerse? Pro osoby s nadváhou je obzvláště užitečné dostat tělo k výrobě energie.

S obezitou jsou zásoby tuků ukládány v játrech, a když se snižuje množství sacharidů, tělo tuto dodávku přemění na energii. Obecně platí, že zabít touhu po sladkostí je nezbytné pro zdraví a vzhled. Nyní více podrobností o produktech, které vám to pomohou.

Fazole

Fazole, jako mnoho fazolí, je bohaté na snadno stravitelné bílkoviny. Jakmile jsou v těle, proteiny rychle tráví a dodávají energii. Fazole navíc obsahují dietní vlákninu, která prodlužuje pocit sytosti. Díky užitečným minerálům a vitamínům je tento výrobek považován za vhodnou náhražku dezertů.

Nemám rád fazole

Můžete ji nahradit jakýmikoliv fazolkami, zejména cizrnou, hráškem a čočkou, které jsou považovány za zvláště užitečné. Z nich můžete vařit vydatné polévky, lahodný hummus nebo jiné pasty, používat vařené na saláty.

Bylinný čaj

Ještě rychlejší, jak se zbavit touhy po dezertech může být, pokud pijete fazole s bylinkovým čajem. Doporučuje se pít místo kávy, sody, balených šťáv. Mluvíme pouze o bylinném čaji, protože je kofein v černé a obzvláště zelené. Přírodní nápoj osvěží nebo uvolní v závislosti na složení. Rovněž kompenzuje nedostatek vlhkosti v těle a nasycuje jej užitečnými prvky. Klíčovým faktorem, proč v tomto boji pomáhá, je psychologické zařízení. Za prvé, musíte rychle rozptýlit, a za druhé, že vyplňuje žaludek.

Nepiju bylinný čaj

Můžete ji nahradit vodou s okurkou a mátou, ovocným a ovocným kompotem bez cukru, uzvarem, přírodní šťávou z hroznů.

V roce 2012, Mayo Clinic provedla studii, která potvrdila dohady o výhodách tukových potravin. Na experimentech se ukázalo, že tukové potraviny snižují riziko onemocnění kardiovaskulárního systému a jsou prevencí senilní demence. Také taková dieta má pozitivní vliv na mozek. Malý toast s kouskem slaniny eliminuje touhu jíst čokoládový dort, i když se zpočátku necítíte jako slanina.

Nejsem jíst tuk

Řeč ve výsledcích výzkumu není jen o tuku, může to být maso, ryby, máslo. To je všechno zvířecí tuk. Vegetariáni budou muset najít alternativu mezi fazolkami a rostlinnými potravinami. Chcete-li "snížit hranu", stačí jíst jedno kotlety, sendvič a lépe salát s masem a zelení.

Sleď

Stejný výrobek je mimořádně neočekávaný pro boj se sladkou závislostí. Ale sleď má několik výhod: je mastný, obsahuje bílkoviny, je bohatý na Omega-3.

To je velmi užitečný produkt pro tělo, kromě toho, že rychle vyživuje a udržuje pocit sytosti po dlouhou dobu. Když chcete dort, můžete jíst trochu sleďů nebo jiných ryb.

Nemám rád sleďa

Zde si můžete vybrat všechny ryby nebo mořské plody, téměř všechny z nich jsou bohaté na živiny a kompenzují nedostatek energie. Ti na dietě mohou věnovat pozornost štíhlým druhům.

Celer

Zelení s charakteristickou chutí a vůní nejsou pro každého. Ale ti, kteří milují celer, získají skvělého pomocníka v boji proti nadváze a závislosti na sladkostí. Má negativní obsah kalorií, což znamená, že pro trávení je zapotřebí více energie než celer. Rychle se díky vláknům nasycuje, protože přerušuje hlad. A po jídle se nemůžete starat o svou postavu.

Nejsem jíst celer

Můžete ji nahradit rukolou, špenátem a bazalkovým salátem. Také šťavnatá zelenina (zelí, mrkev, řepa, okurky) bude nasycena a „sdílet“ s vitamíny.

Kefír

Tam je podezření, že někteří lidé vyvinout predilection pro sladkosti z reprodukce škodlivých bakterií v zažívacím traktu. Tyto mikroorganismy velmi "milují" cukr a všechno, co vypadá jako to, protože se v něm živí a množí. Pro prevenci se doporučuje užívat probiotika každý den, kefír je považován za nejlepší volbu. Normalizuje rovnováhu mikroflóry a nasycuje blahodárnými bakteriemi. Jako výsledek, neustálá touha hýčkat se s dezerty mizí a mléčné výrobky také slouží jako prevence proti gastrointestinálním onemocněním a kandidóza.

Nepiju kefír

Nejlepší analog je přírodní jogurt bez přísad. Můžete do něj přidat čerstvé plody, sušené ovoce nebo kousky čerstvého ovoce. A někteří dávají přednost kyselému mléku, mohou být také nahrazeni kefírem.

Brokolice

Doporučuje se nahradit čokoládu brokolicí ze dvou důvodů. Prvním z nich je vlákno v kompozici, které pomůže dlouhodobě šetřit energií. Druhým je obsah chromu v brokolici. Chrom stabilizuje hladinu cukru v krvi, takže pomáhá sladkým zubům měnit své návyky. Můžete ji jíst v jakékoliv formě, a to i jako součást čerstvých šťáv.

Nemám rád brokolici

Chróm lze nalézt v houbách, přírodní hroznové šťávě, chřestu, obilovinách a obilovinách.

Další pravidla

Pokud se závislost na sladkostí rozvíjí v problém, je lepší se s ním vypořádat v komplexu. Zpravidla věnujeme pozornost závislosti pouze tehdy, když přibíráme na váze. Sport je v tomto případě ideálním pomocníkem, cvičení zlepšuje krevní oběh, zlepšuje náladu a urychluje mozek. Ještě lépe, pokud hrajete sport na čerstvém vzduchu, můžete zvýšit hladinu kyslíku v krvi. Cvičení disciplíny dobře a nezdravé jídlo v průběhu času se stává méně atraktivní.

Další záchrana od následovníků správné výživy přichází k záchraně: je nutné jíst odděleně. Při dlouhých přestávkách mezi jídly lze během této přestávky výrazně snížit energii. V důsledku toho, v nejvhodnějších okamžicích, naléhavě potřebujeme svačinu koblihu. Je-li málo a často se přestávky snižují, energie plynule plyne a hladina glukózy se nesnižuje.

Dalším způsobem, jak jednou provždy zapomenout na sladkosti, je překonat sebe samého. To není kurz pro silné v duchu, to může udělat každý. Chcete-li vyvinout nový zvyk, stačí na 21 dní opustit cukr ve své čisté formě a ve složení výrobků. Zpočátku bychom měli očekávat rozpad síly a nálady, během tohoto období můžete využít přezkoumané produkty. Postupem času bude stále více klesat touha po dortech a sladkostí.

Jak vidíte, vášeň pro dezerty není neškodnou slabinou, ale vážnou hrozbou pro zdraví. Musíme s ním bojovat a teď víme, jak to udělat.

Trakce ke sladké a slané: tajemství těla

Co je za horlivou touhou okamžitě jíst něco sladkého nebo udusit štěstí se sklenkou nakládaných okurek? Odkud tyto absurdní předčasné touhy pocházejí? Říká se, že všechno je odpuštěno pro těhotné ženy, ale když se vášeň pro dorty nebo nakládané okurky probudí z dospělého rozumného člověka, je to zvláštní a dokonce děsivé: není známo, co jiného lze očekávat od těla, které mu bylo dáno disciplinovaným způsobem. MedAboutMe přišel na to, co leží za vášní pro sladkosti a slanou?

Výživa a vášeň pro určité potraviny

Existují faktory, které zaměňují tělo a ovlivňují chuť k jídlu, i když je vše v pořádku. Od dětství tak většina lidí spojuje chutné jídlo s pozitivními emocemi. Psychologové se domnívají, že touha jíst sladký stres a smutek je spojena s podvědomou touhou vrátit pocit dovolené v dětství, kdy množství sladkostí bylo spojeno s daty narozenin a jiných svátků.

Vědci nabízejí další vysvětlení. Během stresu dochází k masivnímu uvolňování glukózy do krve. Tedy tělo příkazy: "hit nebo běh!" - instinktivní reakce na vnější hrozbu, bez ohledu na to, jak to vypadá. Dlouhodobě žijeme v civilizovaném světě a naučili jsme se, jak řešit problémy, aniž bychom utekli nebo zničili svého soupeře na místě, aby glukóza zůstala nevyužitá. Zpracování slinivky břišní musí uvolňovat velké množství inzulínu do krve. Nárůst inzulínu a následný pokles hladin cukru v krvi vedou k akutnímu pocitu hladu - a osoba s hroznou silou se vrací do kuchyně, aby obnovila hladinu glukózy v krvi.

Je také třeba poznamenat, že lidé žijící ve stresu často milují mastné potraviny. Často touha po tuku a sladké je kombinována ve formě porážkové kombinace - dort s mastným krémem. Vědci to vysvětlují takto: trávení tuků ponoří člověka do poloviny spící nirvány, když jeho nepříjemné faktory nemohou otřást žádnými dráždivými faktory. Druh odchodu z reality: tuk se uvolňuje a sladká zlepšuje náladu.

Můžete stabilizovat svou vlastní psychiku zvýšením hladiny hormonu serotoninu, který se často nazývá „hormon dobré nálady“. A pro produkci potřebné aminokyseliny tryptofanu. To znamená, že druhem "antidepresiv" budou potraviny, které obsahují velké množství tryptofanu - drůbežího masa, ořechů, mléčných výrobků, zejména sýrů.

Ale je zde jeden významný problém: chytání stresu je nebezpečná praxe, vede ke vzniku skutečné závislosti. Proto je lepší nezneužívat potraviny jako způsob, jak učinit váš svět jasnějším. Můžete například dosáhnout uvolnění hormonů štěstí endorfinů, jít do posilovny na cvičení.

Dalším důležitým faktorem, který nás nutí přemýšlet o jídle, je nedostatek spánku. Ne nadarmo, podle výzkumných vědců z University of Colorado Boulder, nedostatek spánku vede ke spotřebě dalších 385 kalorií.

Energie je lepší nahradit sycenou minerální vodu v kombinaci s procházkou na čerstvém vzduchu a večerním tréninku. A vybuchla chuť k jídlu s vysokým obsahem bílkovin, což vám umožní udržet pocit sytosti mnohem déle.

Někdy je však dostatek spánku a život je stabilní a měřený a dům je plný štěstí, ale stále vás přitahuje k slané nebo sladké. Co se děje?

Tlak na slané jídlo: voda a sodík

Důvod

Nezvratná touha po soli - první známkou nedostatku sodíku v těle. S tím spojené symptomy jsou suchá kůže, nevolnost, palpitace a zhoršení chuti k jídlu, pocit svalové slabosti. Nedostatek sodíku se může vyvíjet na pozadí diety bez obsahu solí, například těhotenství. To je vysvětleno skutečností, že objem krve vzrůstá téměř dvakrát, a pro udržení rovnováhy vody a soli je nutné být tolikrát jako sodík. Výsledkem je, že obvyklé množství potravin nevyrovnává jeho výdaje, a žena cítí nadšený "touha po slané".

Dehydratace je další příčinou touhy po soli. Tento stav se vyvíjí na pozadí některých onemocnění v důsledku průjmu nebo zvracení, ale může být také důsledkem intenzivního tréninku, kdy se při potu ztrácí mnoho sodíku. Sportovci a lidé, kteří jsou obeznámeni s těžkou fyzickou námahou, si jsou takoví paradoxní vědomi, že touží pít a neméně touží jíst něco slaného. To je také důsledkem nedostatku sodíku na pozadí významné ztráty tekutin z potu.

Touha po soli může být také způsobena nedostatkem jiných elektrolytů: vápníku, zinku, hořčíku. Všichni se podílejí na práci nervového a svalového systému. S jejich akutní nedostatek, bolesti hlavy, křeče, křeče rozvíjet.

Co jíst?

Místo toho, aby škodlivé pro tělo čipů a solené preclíky (které jsou tak dobré pro ne méně škodlivé pivo), můžete pít sklenici čisté vody se čtvrtinou lžičky soli. Také se nedoporučuje pokrýt solené okurky, solené ryby a jiné produkty s vysokým obsahem soli. Zaprvé nepříznivě ovlivňuje tvorbu žaludeční šťávy a za druhé vede ke změnám krevního tlaku.

Trakce na sladké potraviny: hořčík, chrom a inzulín

Důvod

Horlivá touha jíst něco sladkého je často odrazem nedostatku glukózy v krvi a některých minerálů v těle, zejména hořčíku. Ztráta hořčíku u žen je často spojena s menstruací as atlety s intenzivním tréninkem, kdy tělo tráví na svalové práci hořčík.

Trakce na sladkosti může být také spojena s nedostatkem chrómu. Je součástí velmi důležité sloučeniny - faktoru tolerance glukózy. Podle jedné teorie tvoří chrom spolu s inzulínem komplex, který se podílí na regulaci hladin glukózy v krvi. Zvyšuje také citlivost buněk na inzulín a ovlivňuje jejich interakci. Proto, s nedostatkem chrómu, tělo ztrácí glukózu, dokonce jestliže to je postříkáno v krvi v dostatečných množstvích, a, jako výsledek, osoba zoufale táhne na sladký.

Co jíst?

Není nutné jíst čokoládu vůbec, aby se vyrovnala s nedostatkem hořčíku a akutní touhou po sladkostí. Hořčík je dostačující pro arašídové máslo, slunečnicová semena, mandle a mořské plody.

A za účelem cítit sladkou chuť a nezískat extra kalorií, můžete si vybrat ovoce s nízkým obsahem fruktózy: bobule, jablka, kiwi a ananasy. Z koření dobře uhasí žízeň sladké skořice.

Jedním z nejlepších zdrojů chrómu jsou pivovarské kvasnice, ve kterých je přítomen ve formě komplexu, který je téměř úplně absorbován v našem těle. Seznam dalších produktů bohatých na chrom obsahuje sýry, vejce, játra tele, houby, zeleninu, luštěniny atd. Je důležité, aby v případě nedostatku chrómu v žádném případě nemohli potlačit chuť na sladkosti, ve skutečnosti sladkosti. Chróm na pozadí nadbytku cukru v krvi se vylučuje močí, v důsledku jeho nedostatku se zvyšuje.

Žízeň po sladkostí - důvody, jak tento problém vyřešit

Neexistuje žádná taková osoba, která by pravidelně neměla chuť na sladkosti. Někdy se však taková trakce stává patologickou! To, co se děje a jak se s tím vypořádat, je tématem dnešní konverzace.

Vědci odhadují, že každý člověk sní o 70 kg cukru ročně a každý den jej dostáváme jako součást různých produktů, jeden a půl kilogramu! Potřebujeme jasné pochopení důvodů, proč tělo většiny lidí znovu a znovu vyžaduje sladké. A, samozřejmě, realizace akcí, které pomohou těmto situacím předejít. Pomozte nám při řešení problému poradců pro výživu.

Co dělá sladký zub

Většina moderních lidí používá cukr v přebytku, ale toto je opravdu destruktivní látka. Každý den se na toto téma objevují nové studie a všechny dokazují souvislost mezi vznikem různých nemocí a nadměrnou konzumací cukru v potravinách. Malé množství, samozřejmě, tělo potřebuje, ale stačí jíst ovoce nebo hrst bobulí, někdy i méně.

V návaznosti na nedávný výzkum, se rozhodnete vzdát cukru - je to dobré pro zdraví a pro hubnutí. Za tímto účelem se obsah vaší chladničky dramaticky změnil, všechny rafinované a sladké výrobky opustily váš domov, ustoupily zelenině a ovoci, koření a bylinám, stejně jako celozrnným výrobkům a kefírům. Ale z nějakého důvodu to nepomůže vyřešit problém. Pojďme na to přijít.

Příčiny sladkostí pro sladkosti

Bude to mnohem snazší vzdát se přebytečného cukru a sladkých potravin, pokud zjistíte důvod, nebo několik důvodů, proč se cukr stává tak žádoucí, a pokuste se je neutralizovat. Navrhuji zvážit 7 důvodů.

Od nepravidelné výživy

To je první příčina všech neduhů. Samozřejmě, v našem věku nekonečného povyku a zaměstnání, není vždy možné jíst včas, a často jsme obecně přeskočit jídlo v zájmu některých podniků. Taková nepředvídatelná strava vytváří nerovnováhu hormonů v lidském těle, čímž vás zbavuje energie. V důsledku toho začnete toužit po sladkých potravinách, ze kterých můžete rychle získat a doplnit energetické zásoby těla.

Chcete-li tento problém vyřešit, potřebujete jasné pochopení skutečnosti, že zdraví je mnohem cennější než celý životní cyklus. Když je zdraví podkopáváno, pak se již nebudete obtěžovat žádnými záležitostmi! Proto, aby to pravidlo jíst pravidelně, přibližně ve stejnou dobu. Pokud budete jíst část výživných potravin každé 4-5 hodin, pak je vaše energetická hladina stabilizována, čímž se zabrání nekonečnému snacking a přejídání. To znamená, že budete muset jíst, než se vyčerpá energie, a pak nebudete potřebovat sladkosti.

Od rafinované sacharidové výživy

Je těžké získat dostatek rafinovaných produktů, protože neobsahují vlákninu a živiny, kromě stimulace chuti k jídlu. Proto je nutné najít vhodnou alternativu k rafinovaným a sladkým výrobkům.

Není to tak těžké, jak se zdá zpočátku. Při každém jídle jezte jednu sladkou zeleninu (mrkev, řepa, dýně) nebo ne příliš sladké ovoce. Můžete vařit ovocné koktejly, péct jablka nebo vařit kompot. To eliminuje potřebu dezertů a sladkostí.

Trakce na sladkosti z nedostatku sacharidů ve stravě

Přední odborníci na výživu říkají, že touha po sladkostí a potravinách obsahujících škrob je obvykle způsobena všemi nízkoprahovými dietami a potravinami bez obilovin, těstovin a zeleniny. Faktem je, že mozek je mnohem snazší pracovat na glukóze, kterou dodávají sacharidy, než aby ji extrahoval jinam. Proto i bez toho, že by to byl sladký zub, člověk, který radikálně odmítá sacharidy, začne snít o čokoládách a dortech.

Potraviny bohaté na sacharidy nejsou vždy škodlivé. Existuje mnoho zdravých a zdravých potravin, které v žádném případě škodí vaší stravě, nasycení těla všemi potřebnými. Věnujte pozornost kořenům (řepa, mrkev, pastinák) a čerstvému ​​ovoce. Přidejte obiloviny do své stravy - hnědá rýže, quinoa, pohanka, proso, zeleň, zdravé tuky a některé bílkoviny - a tady to je, vzorec pro dokonalou stravu! O jakémkoliv cukru si tělo ani nepamatuje.

Zvedl jsem pro tebe neocenitelné video, které vědecky odhaluje všechny důvody, proč je touha po sladkostí a radu slavného dietologa Alexeja Kovalkova. Ujistěte se, že poslouchat, platí, a můžete snadno vyřešit problém, a dokonce se zbavit nadváhy!

Z nedostatku tuku a bílkovin

Další důvod, hladce plynoucí z předchozího, a říkat jen to, že tělo potřebuje rovnováhu všech živin. Tuky a proteiny dávají dlouhodobý pocit sytosti, zpomalují tok sacharidů do krve a dokonce zvyšují imunitu.

To nejlépe zadržuje chuť na sladkosti a stabilizuje energetické hladiny různých potravin, které obsahují směs tuků a bílkovin. V přítomnosti malého množství proteinů a zdravých tuků v každém jídle je zajištěn dlouhodobý pocit sytosti. Ale bílkoviny podle zákonů správné výživy, je vhodnější jíst zeleninu a bylinky, než sacharidy ve stejnou dobu. Proto se snažte jíst potraviny z bílkovin a sacharidů v různých jídlech, například: na snídani - cereálie s ovocem a bobulemi, na oběd - maso s čerstvým salátem se zelení.

Od nadměrného příjmu soli

Restaurace, snack bary a dokonce i potravinářské společnosti těží z toho, že vás nají co nejvíce. Z tohoto důvodu je veškeré rychlé občerstvení tak bohatě ochuceno solí - aktivují se chuťové pohárky a požádají o doplňky. Sušenky, sýry, hranolky, omáčky, obvazy mohou zvýšit množství soli ve vaší stravě, zvýšit chuť k jídlu a chuť na sladké potraviny.

Řešení problému je následující: je nutné vážně snížit příjem soli. Chcete-li normalizovat chuť k jídlu a lépe porozumět svému tělu, budete muset snížit příjem soli nejméně dvakrát. Toho lze dosáhnout použitím citronové šťávy jako koření, namísto soli, posypeme potravou práškem z červených řas nebo mořskou kapustou. Do misky můžete jednoduše přidat polovinu soli uvedené v receptu. Postupně si na to zvyknou chuťové pohárky a už nebudete potřebovat stejné množství soli.

Trakce na sladkosti z infekce parazity

Patologické bonbóny se mohou objevit, pokud je člověk nakažen parazity - plísněmi, bakteriemi, červy. Koneckonců, sacharidy jsou jejich jídlo, a oni začnou ukládat své chuťové preference na lidi.

Chcete-li se zbavit parazitů, stačí provést léčbu farmaceutickými přípravky. Pro tento účel je však vhodnější použít přírodní produkty - rostliny a bylinky, které jsou zakoupeny v lékárně nebo sklizeny nezávisle. Působí pomalu, ale bez vedlejších účinků a mají nejen antiparazitický účinek na tělo, ale také ho dokonale posilují, čímž eliminují mnoho nemocí.

Byliny tansy, pelyněk, řebříček, nesmrtelník, třezalka tečkovaná, semena fenyklu, dýně a jeho semena, deviasil, cibule s česnekem, kořen zázvoru, feferonka, hřebíček vám pomůže. Podle mého názoru jsou k dispozici všem, stačí je zahrnout do vaší stravy a vařit bylinky v lžíci ve sklenici vroucí vody, trvají na hodině a vezmou si čtvrtý šálek třikrát denně v týdnu 2. Můžete použít bylinky individuálně poplatků.

A protože v dnešní době je většina lidstva nakažena parazity, měli byste mít tyto nástroje vždy po ruce a tělo dvakrát vyčistit dvakrát ročně - přečtěte si, jak to udělat pomocí jedlé sody.

Od stresu

To je další společný důvod. Ale žádné množství buchty vás nemůže zachránit před problémy. Ve zvyku chopit se nudy, hněvu, stresu, osamělosti dochází k dalším problémům ve formě nadváhy a poruch zažívání. Ukázalo se, že je to jen horší.

Ve skutečnosti existuje spousta bezpečných způsobů, jak se vyrovnat se stresem a zlepšit náladu. Můžete začít s banální procházkou, voňavou lázní nebo nákupy a dokončit jógu, malbu, meditaci nebo terapeutickou masáž. Aktivní sporty jsou vynikající pomůckou k vyhazování negativních emocí: běh, cyklistika, bojová umění nezanechají stopy po blues. Všechny tyto metody opravdu fungují, pokud se nedostanete na další bonbón, ale například se obléknete a jdete ven na procházku z domova.

Ze všech výše uvedených a slyšených můžeme vyvodit závěr: z jakéhokoli důvodu vzniká vaše touha po sladkostí, vždy existuje alternativní řešení. Abychom si však mohli vybrat ten správný, v první řadě potřebujete najít příčinu svého stavu, pak si můžete udělat vlastní léčení a obnovu. Buďte vždy pánem svého života a mistrem nevěrných tužeb!

Jak se zbavit touhy po sladkostí

Pro mnoho lidí přináší neustálá touha po sladkostí řadu problémů: kvůli tomu nemůžete ztratit váhu a na kůži se objeví kožní vyrážky.

Situace je mnohem složitější, když jsou sladkosti kontraindikovány kvůli nemoci, ale můžete se jich snadno zbavit.

Proč je silná touha po sladkostí: příčiny a symptomy

Každý ví o poškození sladké postavy: výrobky obsahující cukr jsou nejen uloženy na břiše a stehnech, ale také způsobují značné škody na těle. Ale pokud mají sladkosti takový negativní vliv na tělo, proč jsou tak populární?

Cukrové výrobky jsou rychlé sacharidy.

Okamžitě se vstřebávají do krve a dodávají energii. To platí zejména v moderním rytmu života, kdy není vždy dost času na plné jídlo.

 • Tělo "miluje" cukr, protože to nemusí být zpracovány na dlouhou dobu a energie z něj je k dispozici téměř okamžitě!
 • Není proto divu, že když jsme vážně hladoví, první myšlenkou je hodit něco sladkého.

Cukr je stimulant

Cukr je ve svých vlastnostech skutečným stimulantem. Když dojde ke zvýšení hladiny cukru v krvi, člověk pociťuje nárůst aktivity, vzniká stav mírného vzrušení, aktivuje se aktivita sympatického nervového systému.

 • Z tohoto důvodu, po tom, co jsme se vydali na čokoládu, si všimneme, že srdce začíná bít častěji, stává se horkým (to znamená mírný vzestup krevního tlaku), dýchání se stává rychlejším a v důsledku toho se zvyšuje tón autonomního nervového systému jako celku.
 • Výsledná energie není dlouho rozptýlena. Člověk má uvnitř nějaké napětí. Proto se cukr často nazývá „stresová strava“.

Průměrný obyvatel Ruska jedí asi 100-140 gramů cukru za jeden den. To je asi 1 kg cukru týdně. Je třeba poznamenat, že v lidském těle POTŘEBU v rafinovaném cukru NO. To znamená, že jsme všichni závislí na cukru. Použití tohoto produktu v lidském mozku nastává stejné změny jako při působení morfinu, kokainu a nikotinu.

Sladkosti jsou prospěšné pro výrobce

Sladkosti jsou návykové, takže jsou velmi přínosné pro výrobu.

 • Osoba snadno sedí na čokoládu, bonbóny, sušenky, koláče a sladkosti, kupovat je více a více. Vzhledem k této závislosti je nerealisticky těžké odmítnout sladké.
 • Vzhledem k nestabilní hladině cukru v krvi se objevuje únava a časté bolesti hlavy. Z toho je konstantní touha jíst sladké.
 • Část sladké vede k přechodné úlevě, ale po chvíli se pocit hladu a potřeba sladkosti stává ještě akutnější.

Příčiny sladkostí pro sladkosti

Hlavním důvodem je snížení hladin glukózy v krvi. K tomu dochází, když člověk vynechá jídlo: po chvíli je touha jíst čokoládu nebo bonbóny.

Často závisí závislost na sladkostí na nevyvážené výživě:

 • Zvláště nebezpečné je nahradit plnou snídani například croissantem. To nedává žádné dlouhodobé nasycení ani optimální poměr živin. Kromě toho, takže jste zaručeně jíst více než normální sladké.
 • Pokud se během dne moc kalorií nebo sacharidů podceňuje, pak vaše tělo vyžaduje, abyste rychle získávali energii. A sladkosti jsou pro to nejvhodnější. Proto se v procesu odmítání sladkostí vyhněte nízkokalorickým a nízkobarevným dietám.

Stojí za zmínku, že sladkosti jen dočasně „zabíjejí“ pocit hladu a nepřinášejí organismu žádný užitek. Pokud cvičíte takové občerstvení příliš často, můžete přibrat na váze nebo udělat cukrovku.

Kromě toho se touha jíst kus koláče nebo čokolády vyskytuje v následujících případech:

 • Vzhledem k častému stresu, napětí, úzkosti;
 • Během premenstruačního syndromu;
 • Se sedavým životním stylem;
 • S nervovými poruchami;
 • S nedostatkem chrómu v těle, nebo nevyváženou dietou.

Příznaky "sladké" závislosti

Než se zbavíte touhy po sladkostí, musíte se seznámit s jejími hlavními příznaky, aby nedošlo k záměně prchavé touhy jíst sladkosti s neustálou potřebou sladkostí:

 • Chci jíst sladkosti, koláče atd. denně;
 • Touha se objevuje kdykoliv během dne, ale nejčastěji večer;
 • Lepení sladkostí na napětí se zdá být jediným způsobem, jak zlepšit náladu;
 • Obchod se nemůže dostat přes police s čokoládou, dorty, atd.

Samostatným případem je touha po sladkostí během těhotenství. Tento jev je považován za naprosto normální, protože tělo vyžaduje spoustu energie a pozitivních emocí a čokoláda, jak je známo, zvyšuje hladinu serotoninu, hormonu štěstí. Aby nedocházelo k přílišné váze, doporučuje se, aby cukrovinky byly nahrazeny ovocem, které sníží chuť na sladkosti:

Podle své chuti nejsou horší než čokoláda, ale přinášejí tělu užitek. Kromě výše uvedených, musíte zahrnout do své dietní výrobky obsahující chrom.

Jak se zbavit sladkostí pro sladkosti: doporučení lékařů a odborníků na výživu ^

Jak porazit touhu po sladkostí

Je důležité pochopit, že trakce není stejná jako hlad.

 • To není tělo, které žádá o energii, tento mozek si chce vychutnat velké množství uvolněného dopaminu.
 • Ale vyrovnat se s sladkostí, když máte hlad, je ještě těžší. Trakce v kombinaci s hladem je obtížný test, který zvládne jen málo.
 • Pokud se cítíte hladoví a máte chuť na sladkosti, pak okamžitě začněte vařit a jíst zdravé potraviny.
 • Jíst zdravé potraviny nemusí být tak chutné, pokud nyní chcete zmrzlinu, ale musíte to udělat.

Máte-li hlad, jíst pravidelné jídlo.

Několik způsobů, jak snížit chuť na sladkosti:

 • Chcete-li jíst více bílkovinných potravin - pomáhá překonat chuť na sladkosti, protože stabilizuje hladinu cukru v krvi;
 • Uchovávejte vždy ovoce po ruce, měly by být omyty, čištěny a snadno přístupné. Snažte se je vzít s sebou do práce, do školy nebo dokonce na běžnou procházku, pomůže vám projít kolem obchodu, aniž byste chtěli koupit čokoládovou tyčinku;
 • Jíst sladkosti pouze pro dezert po večeři. Pokud místo plného jídla k jídlu kusu dortu - druhé přání se objeví za půl hodiny;
 • Kartáč zuby - to pomáhá snížit chuť na sladkosti, protože chuťové receptory se mění;
 • Pijte více vody a jedte správně: často vzniká potřeba sladkostí kvůli nedostatku živin v těle, které pomáhají překonat touhu po sladkostí.

Existují léky, které snižují chuť k jídlu?

V lékárně si můžete koupit pilulky na chuť k sladkostí, ale většinou se doporučují těm, kteří chtějí zhubnout:

Lék s chrómem z touhy po sladkostí může být používán naprosto každým, protože nedostatek této látky může ohrozit metabolické poruchy a chronická onemocnění.

Co snižuje touhu po sladkostí: jídlo

K překonání touhy po sladkostí se doporučuje jíst potraviny obsahující chrom:

 • Med;
 • Luk;
 • Hovězí maso;
 • Jablka;
 • Banány;
 • Brambory;
 • Pomeranče;
 • Rajčata;
 • Mrkev;
 • Borůvky, švestky, hrušky, třešně;
 • Žitná mouka, otruby;
 • Lesní ořechy

Psychologické techniky, které pomáhají bojovat proti touze jíst sladké

Pokud jste se rozhodl vydat se na cestu „besaharny“ (pokud ne, pak se rozhodněte, kolik můžete počkat), tyto tipy vám pomohou:

 • Hlavní rady - prostě přestat kupovat sladkosti. Neměli byste si vyzkoušet svou vůli a udržet sladkosti a čokolády doma v naději, že se dnes rozhodně zdržíte jejich nadměrné konzumace.
 • Z poslední rady jeden další následuje: nikdy jít nakupovat na jídlo je hlad. Máte mnohem více šancí vzdát se sladkostí a projít se světlými „dezertními“ policemi, pokud jste plný.
 • Neustále sledovat filmy / číst články a knihy o nebezpečí cukru. Prozkoumejte nepřítele a nakonec vezměte odpovědnost za své zdraví. Jednoho dne s vědomím, jaký problém vám může přinést čokoládová tyčinka - můžete to snadno vzdát.
 • Pokud se chopíte sladkých negativních emocí a poruch, pak se pokuste vymyslet další „psychologickou kotvu“ pro sebe. Může to být hudba, kniha, film, rozhovor s příjemnou osobou nebo školení. Zbavte se svého těla z cukru jako lék na špatnou náladu.
 • Pokud je pro vás obtížné se jednoho dne vzdát sladkostí, dejte si 2 týdny na postupné snižování cukru ve stravě. Snižte počet lžiček cukru v čaji a kávě, snižte porce koláčů, nejezte nejsladší sušenky, vyměňte bílou a mléčnou čokoládu za tmavou atd.
 • Pokud jste příbuzní nebo kolegové donekonečna léčeni ke sladkosti, obraťte se na zákaz lékařů jíst sladkosti. Obvykle se v takových situacích lidé nepokoušejí nabízet zakázané výrobky.
 • Použijte pravidlo 5. Pokud se opravdu chcete držet něčeho chutného a neuvěřitelně škodlivého, počítejte do 5. Velmi pomalu a pro každý účet se zhluboka nadechněte, vydechněte. Zeptejte se sami sebe: budu rád, že jsem se za 5 minut rozpadl? Je důležité být do 5 dnů? A co budu mít za pět let, když mě nepřestanu obtěžovat?

Závěry, zpětná vazba a užitečné tipy

Mnozí tvrdí, že nemohou žít bez sladké, ale většina z nich se ani nepokusila vzdát. Zvyk je tvořen na dlouhou dobu, takže je nemožné vzdát se sladkých lahůdek a zbavit se závislosti na jeden den:

 • Dejte si časový limit - například 30 dní bez sladkostí. Prostě se hádejte se sebou, že můžete. Život bez sladkosti je možný.
 • Poprvé bude těžké, a budete dokonce cítit trochu "lámání" ve vašich oblíbených barech. Je to naprosto přirozené.
 • Pokud je však jejich nepřítomnost kompenzována zdravými potravinami, bude pro vás mnohem snazší.
 • Dokonce i po dobu 1 měsíce bez průmyslových sladkostí změníte své chuťové návyky, zlepšíte svůj tvar a vytvoříte pevný základ pro dobré zdraví a dlouhověkost.

Abychom nezískali nadváhu a nezískali vážné nemoci, je nutné včas odstranit patologické touhy po sladkostí. Pokud se budete řídit těmito pravidly, je to snadné:

 1. Vyvážte svou stravu. Jezte 4-5 krát denně, nevynechávejte jídla;
 2. Udělejte si čas na fyzickou námahu a vést aktivní životní styl. Sport - cvičení přispívají k tvorbě hormonů štěstí, což znamená, že nemusíte hledat útěchu v sladkostí.
 3. Jíst jen zdravé potraviny. Vyplnit nedostatek serotoninu při poruchách a stresech použitím proteinových produktů;
 4. Dovolit si sladkosti ne více než třikrát týdně v malých množstvích a je lepší je úplně odstranit;
 5. Kupte si peníze z touhy po sladkostí, pokud se nad tím sami nedostanete.

Zkušenosti našich čtenářů, jak se jim podařilo odstranit chuť na sladkosti

„Od dětství jsem proto nemohl odolat čokoládě, což bylo nadměrné množství. Problém jsem vyřešil velmi jednoduše: přestal jsem kupovat čokolády a sladkosti, aby nebylo pokušení “

„Neměl jsem jen touhu, ale celou mánii jíst něco sladkého, a to mě sledovalo nepřetržitě. To, co jsem prostě nezkusil: sladkosti jsem nahradil ovocem, jedl maso - bez úspěchu. Přítel navrhl, že taková touha může být odpuzena pomocí kmínového čaje: 1 lžička. kmín nalijte sklenici vařící vody, po 10 minutách, kmen a pití. Mimochodem, tento nápoj není špatný snižuje chuť k jídlu jako celek, proto to bude užitečné pro všechny hubnutí.

„Teď jsem k sladkostem naprosto lhostejný, ale předtím jsem nemohl projít kolem dortů a čokolád. Cesta ven byla velmi jednoduchá: Začal jsem jíst více masa a teď mu dávám přednost, spíše než těmto škodlivým produktům, které obsahují rychlé sacharidy, které jsou vždy uloženy jako tuk na bocích. “

SWEET TO SWEET: 4 druhy závislosti na cukru

Terapeut s 30 lety zkušeností, Jacob Teitelbaum hovoří o 4 základních typech závislosti na cukru

4 typy závislosti na cukru

V knize "Bez cukru." Vědecky zdravý a osvědčený program, jak se zbavit cukrovinek ve stravě. “Terapeut s 30 lety zkušeností Jacob Teitelbaum hovoří o 4 základních typech závislosti na cukru a poskytuje jednoduché, srozumitelné rady o zotavení. Mnoho věcí se pro mě stalo objevem.

Například přetrvávající nazální kongesce (chronická sinusitida) a kandidóza, stejně jako plyn, nadýmání a zácpa mohou být způsobeny zneužíváním sladkostí. Cukr vyvolává nadměrný růst kvasinek.

„Kvasinky, které žijí v našem těle, se v důsledku kvašení cukrů množí,“ vysvětluje Dr. Teitelbaum. "A nutí lidi, aby je živili tím, co potřebují." Bez toho, abyste to věděli, krmíte kvasinky sladkostí. Pokud jsou kvasinky odstraněny z těla, touha po sladkostech prudce klesá. “

Autor detailně popisuje dostupné metody nakládání se škodlivými kvasinkami a nevyžaduje navždy rozloučení s jídlem - tak nezoufejte, milovníci zákusků.

Neméně zajímavé je číst o druhém typu závislosti na cukru - často útočí na perfekcionisty, kteří nemohou žít bez souhlasu druhých a zbláznit se dokonce i od drobných chyb.

Život pro tyto lidi je věčná krize. „Nežijete, ale reagujete,“ poznamenává autor výstižně. - A to vytváří řetězec událostí, které nevyhnutelně způsobují stres. Samozřejmě, musíte čelit skutečným problémům, ale pán má udělat slon z mouchy. Jste schopni nafouknout každou maličkost na neuvěřitelné velikosti.

A pod tíhou stresu jste přitahováni k cukru. “ Vzhledem k neustálému stresu a úzkosti trpí nadledvinky - jako svaly, mohou se zvětšit dvakrát rychleji a rychleji se opotřebovávají. Závraty, podrážděnost, oteklé žlázy, migrény jsou příznaky této závislosti.

Ve třetím typu závislosti na cukru je hlavní příčinou touhy po sladkostí touha překonat chronickou únavu.

Cukr krade energii od takových lidí, snažíte se posílit kofeinem, energetickými nápoji a čokoládami, ale dávají jen dočasný efekt.

Čtvrtý typ závislosti na cukru je způsoben hormonální nerovnováhou.

Pokud touha po sladkostech stoupá před menstruací, během menopauzy, deprese, je nutné hladinu hormony vyrovnat. Mimochodem, v psychoterapii je deprese interpretována jako hněv potlačený nebo obrácený dovnitř - existuje důvod myslet, že?

Lékař uvádí základní kroky, jak se dostat z každého typu závislosti.

Obecná doporučení jsou následující.

1. Snižte příjem cukru. Není to snadné. Ale je to možné. Začněte číst štítky - nekupujte produkty, na kterých jsou v prvních třech složkách uvedeny cukry v jakékoliv formě (sacharóza, fruktóza, glukóza, kukuřičný sirup).

2. Z ní není vyrobena bílá mouka a těstoviny - promění se v cukr a vyvolá nadměrný růst kvasinek v těle.

3. Použijte užitečné sladidlo, jako je stevia.

4. Žádný kofein - snižte příjem kávy na 1 šálek denně.

5. Pijte více vody. „Kolik byste měli denně pít vodu? Často kontrolujte ústa a rty. Pokud jsou suché, pak musíte pít vodu. Je to velmi jednoduché. “

6. Jíst pouze potraviny s nízkým glykemickým indexem (ne vyšším než 42). V podstatě - zelenina, maso a ryby, ořechy, luštěniny, obiloviny, ovoce, bobule, zelenina.

7. Tam je potřeba často a postupně - nepřinášejte se do hladového stavu, když chytíte všechno.

8. Nepijte ovocné šťávy - jeden pomeranč je lepší než jedna sklenice pomerančové šťávy.

9. Organické sójové boby a jejich sazenice jsou velmi užitečné - jíst hrstka denně a hormonální bouře vás obejdou.

Kromě toho kniha poskytuje podrobné a pohodlné schéma - jak zjistit, za 10 dní, zda vaše tělo trpí skryté potravinové alergie. Byl vyvinut pediatrem, alergikem a odborníkem na ekologickou medicínu Doris Rappovou.

Některé důležité citace z knihy.

Jak odstranit ucpaný nos

„Studie ukázaly, že více než 95% pacientů s chronickými sinusovými infekcemi skutečně trpí zánětem způsobeným proliferací kvasinek. S infekcí dutin může přinést investice do nosní dutiny. Rozpusťte v 1 polévkové lžíci. teplá voda půl lžičky soli. K roztoku bylo měkčí a nedráždilo sliznici, můžete přidat špetku jedlé sody.

Nos je možné opláchnout i teplou vodou z vodovodu bez soli, pokud je to pro vás jednodušší. Do nosních dírek napište trochu roztoku, můžete použít pipetu nebo napsat roztok z dlaně, naklonit se nad dřez. Poté, co dostanete roztok na nos, pomalu vyfoukněte nos. Opakujte s druhou nosní dírkou. Pokračujte v jejich oplachování, dokud správně nevyčistíte nosní dutinu. K odstranění infekce je třeba postup provést nejméně dvakrát denně. Pokaždé, když opláchnutí odstraní asi 90% bakterií a bude pro vaše tělo mnohem snazší se zotavit. “

O oblíbených jídlech

„Naučte se zaměřit se na dobro. Někteří lidé si myslí, že přemýšlet o problémech bez konce je realista.

Život je jako obrovská kytice s tisíci občerstvení. Vždy si můžete vybrat, co se vám líbí. Pokud problém opravdu vyžaduje pozornost, pak práce na jeho řešení vám již dá radost. Ukazuje se však, že na talíř v podstatě položíte pouze nemilovaná jídla. “

O vampire soda

„Pokud je v důsledku chronického zneužívání cukru v těle méně energie, oslabuje imunitní systém a zvyšuje se pravděpodobnost zachycení jakékoli infekce, včetně běžného nachlazení a chřipky.

Cukr závislý obzvláště zranitelný, protože cukr v jednom sodu je dost pro potlačení obrany těla téměř o třetinu na tři hodiny! Proto, aby se zabránilo infekcím, které odčerpávají energii od vás, je nesmírně důležité vyhnout se cukru. “

O důležitosti spánku

„Užijte si dobrý odpočinek. Možná jste si všimli, že při infekčních onemocněních během spánku vzrůstá tělesná teplota (to je vidět zejména u dětí). Faktem je, že mnoho obranných reakcí se odehrává v noci, ve snu. “ vydává econet.ru

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se jich zde.