Image

Prezentace diabetu u dětí

Diabetes u dětí. Jedná se o onemocnění, při kterém se inzulin nevytváří.

Existují dva typy onemocnění:

Typ 1: inzulín se nevytváří v buňkách těla.

Typ 2: inzulín je produkován v těle, ale není absorbován.

 • nadměrná vášeň pro lehké sacharidy, jako jsou bonbóny, čokoláda, housky;
 • přítomnost diabetu u obou rodičů;
 • nedostatek fyzického stresu na těle;
 • soukromé nachlazení;
 • nadváha.

Jaké jsou příznaky podezření na diabetes u dítěte:

 • soukromé cesty na záchod;
 • rozmazané vidění;
 • těžké pití;
 • těžká únava dětí;
 • odlupování kůže;
 • úbytek hmotnosti

Jakmile rodiče podezřelé dítě z onemocnění, měli byste jít a přijmout testy na cukr. Lékař-endokrinolog se zabývá léčbou onemocnění.

Diabetes typu 1 je léčen intramuskulárním inzulínem. Typ 2 vyžaduje dodržování přísné diety.

Odesláno uživatelem: James Paull

Stáhněte si prezentaci zdarma ve formátu PowerPoint [ppt (x)]:

Prezentace lekce k tématu:
Diabetes u dětí a dospívajících

Vědecké a praktické studium studentů

Stáhnout:

Náhled:

Popisky pro snímky:

STÁTNÍ ROZPOČET profesionální vzdělávací instituce Ministerstva zdravotnictví MOSKVA „Medical College № 5“ BRANCH № 2 Téma: „Diabetes u dětí a dospívajících“ Vystoupili: A. Zykov, drsný A. Leader: Spěváková EA Moskva 2016

Cíl: identifikovat úroveň informovanosti pacientů o diabetu Cíle: Studovat rizikové faktory pro rozvoj diabetu u dětí a dospívajících, charakterizovat rysy průběhu diabetu u dětí a mladistvých, vypracovat kontrolní seznam pro rodiče pacientů a med. personál pro zvýšení povědomí o této nemoci

Diabetes mellitus je onemocnění způsobené relativním nebo absolutním nedostatkem inzulínu, který vede k narušení metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků s rozvojem chronické hyperglykémie Diabetes mellitus je nejnebezpečnější výzvou pro celou světovou komunitu a prioritou národních zdravotnických systémů ve všech zemích světa.

RIZIKOVÉ FAKTORY VE DĚTECH VĚK: Vysoká porodní hmotnost (více než 4 100 g) Dědičnost Ptosis je věk diabetu u identických dvojčat Chronická pankreatitida Spontánní hypoglykemické stavy Nemoci s vysokými hladinami protizánětlivých hormonů (tyreotoxicita) Srdeční tepová frekvence Tepová frekvence pro srdeční tep

Vlastnosti diabetu u kojenců Nemoc se projevuje ostrou úzkostí, děti dychtivě popadnou prsa (bradavku) Tělesná hmotnost je snížena Lepkavá moč, neobvyklá, protože se jedná o „škrobené“ pleny v důsledku ukládání cukerných krystalů na nich Charakteristika přetrvávající plenkové vyrážky, zejména v oblasti vnějších pohlavních orgánů Často, ohniska hnisavé infekce se připojí, tam je tendence k onemocněním horních dýchacích cest

Vlastnosti diabetes mellitus u dětí v předškolním věku a ve školním věku Zvýšený žízeň je charakteristický (pacienti pijí až 5-6 litrů vody denně) Množství vylučované moči denně se zvyšuje na 2-6 litrů Na tvářích, na čele, na horních víčkách, na bradě, na diabetickém červenat se, na kůži suché mukózní membrány jsou suché, jazyk je jasný, tmavě třešňová barva („šunka“), jsou zaznamenány vyrážky, pyodermie, kožní léze plísní, stomatitida, periodontální onemocnění a dívky mají vulvitidu.

Výzkumné metody: - teoretická analýza odborné literatury na toto téma - dotazník se zpracovaným dotazníkem - metody statistické analýzy dat GBUZ DGP 61 DZM větev 3

Víte, jaký je diabetes?

Máte vy nebo vaši příbuzní cukrovku?

Víte o rizikových faktorech diabetu? Pokud ano, které? Rizikové faktory diabetu u dětí a dospívajících

Věk respondentů s diabetem

Zdroj informací, ze kterých se dozvíte o dopadu?

Chcete rozšířit své znalosti o své nemoci?

Vědecko-praktická konference: „interdisciplinární přístup k léčbě pacienta s diabetes mellitus 2. typu: pohled endokrinologa a kardiologa“.

MULTIFACTORAL MANAGEMENT TYPU 2 DIABETY MELLITUS: CESTA Z TEORIE K PRAXI

Závěry: Rizikovými faktory pro rozvoj diabetu u dětí a adolescentů jsou: vysoká porodní hmotnost (více než 4 100 g), dědičnost, ptóza očních víček, cukrovka u jediného dvojče, chronická pankreatitida, spontánní glykemické stavy, onemocnění s vysokou hladinou kontrainzulárních hormonů (tyreotoxikóza) obezita. 73% respondentů si je vědomo rizikových faktorů diabetu u dětí a dospívajících, 53% respondentů považuje dědičnost za hlavní rizikový faktor pro rozvoj diabetu u dětí a dospívajících. Charakteristiky diabetu u dětí předškolního a školního věku jsou: zvýšená žízeň (pacienti pijí až 5-6 litrů vody denně), dochází ke zvýšení množství moči na 2-6 litrů denně, na tvářích, čele, horním víčku, bradě. diabetická tvářenka, suchá kůže, suché sliznice, světlý jazyk, tmavě třešňová barva („šunka“), vyrážka pleny, pyodermie, kožní léze plísní, stomatitida, periodontální onemocnění často vznikající a dívky mají vulvitidu. Charakteristiky diabetu u kojenců jsou následující: onemocnění se projevuje ostrou úzkostí, děti nenasytně uchopují prsa (bradavku), snižuje se tělesná hmotnost, lepkavá moč, neobvyklé „škrobené“ pleny, protože se na nich ukládají krystaly cukru, přetrvávající vyrážka pleny, zejména v oblasti vnějších pohlavních orgánů se často spojují ohniska hnisavé infekce, je zde tendence k onemocněním horních cest dýchacích. Pro pacienty, rodiče pacientů a zdravotnický personál jsme vyvinuli poznámky, které mají zvýšit povědomí o této nemoci. Vyvinuli jsme informace o plakátu instituce, abychom zvýšili povědomí veřejnosti o této nemoci.

Na téma: metodický vývoj, prezentace a poznámky

Hlavní podmínkou pro normální sociální rozvoj dítěte je rodina. V rodině dostává vzdělání, psychologickou pomoc a podporu, vznik samostatné osobnosti.

Matrial je určen pro práci s obtížnými dětmi. Jak správně identifikovat a co je nejdůležitější opravit deviantní chování adolescentů.

Tvorba profesních preferencí u žáků s mentálním postižením.

Snížení úrovně agresivity prostřednictvím učení dovedností adaptivního chování Úkoly jsou: 1) dát teenagerovi příležitost realizovat nekonstruktivitu svého agresivního chování; naučit teenagera porozumět n.

Mnozí rodiče se potýkají s tím, že jejich dítě neplní základní věci: nebudete ho v zahradě zpochybňovat, večer si skládat hračky, čistit si zuby bez „obchodování“. Pro dítě.

Tento metodický vývoj je koncipován tak, aby prováděl praktický výcvik na téma "Diabetes u dětí" se studenty katedry "Ošetřovatelství".

Srovnávací tabulka charakteristik vývoje řeči u dětí s mentální retardací a dětí, které nemají abnormality v rozvoji intelektu. Srovnávací charakteristiky.

Vyhledávání prezentací

Výsledky vyhledávání

Zdarma a bez registrace si můžete stáhnout 1577 prezentací na téma diabetes u dětí

„V sedmi chůvach dítě bez oka...“ nebo kdo by měl léčit pacienta s diabetes mellitus typu 2 VOLKOVA NATALIA IVANOVNA RostGMU, oddělení vnitřních nemocí 3;

Prezentace: „Sedm chůviček má dítě bez oka...“ nebo kdo má léčit pacienta s diabetes mellitus 2.

. a 2 typy, včetně dětí, dospívajících a dospělých 74. smrt u pacientů s diabetem způsobuje smrt u pacientů s diabetes mellitus adaptabilní. + - „typické“ poruchy metabolismu lipidů u pacientů s diabetes mellitus, zvýšení TG, zvýšení TC, zvýšení.

Diabetes mellitus Průběh pediatrie... Pojmy jako nezávislost, rovnost a soběstačnost by měly být plně přístupné všem lidem.

Prezentace: Diabetes Diabetes Kurz pediatrie... t Takové pojmy jako.

. obrázek diabetes u dětí. Časným příznakem diabetu u dětí je polyúrie, která je u malých dětí považována za.

Diabetes mellitus, prevence Přednáška 1 GAUZ Republikánská lékařská a sportovní klinika, oddělení lékařské prevence.

Prezentace: Diabetes mellitus, prevence Přednáška 1 Státní autonomní lékařská agentura Republikánská lékařská a sportovní klinika, Oddělení lékařské prevence.

.. Léčba diabetu 1. typu u dětí Léčba diabetu 1. typu u dětí je tvořena. fyzioterapie Léčba diabetu 1. typu u dětí Léčba diabetu 1. typu u dětí je tvořena.

Při léčbě diabetu typu II připravil Dr. Wahaj Mahmood.

Prezentace: Při léčbě diabetu typu II připravil Dr. Wahaj Mahmood.

. obezita U mladých lidí - MODY typ 3. Diabetes spojený.. Ve většině případů se tento diabetes vyskytuje u mladých lidí: dětí, dospívajících. jeho projevy u dětí se blíží 100%. Srovnávací charakteristiky diabetu I. a II. T

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. PREVENCE OBESNOSTI A DIABETŮ MELLITUS.

Prezentace: ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. PREVENCE OBESNOSTI A DIABETŮ MELLITUS.

. Vy sami! Rizikové faktory diabetu u dětí Diabetes mellitus typ 2 u dětí Obezita Deficit fyzické aktivity. -28 Epidemiologie obezity a diabetu 2. typu u dětí Rozhodnete-li se stát.

Diabetes mellitus (Diabetes mellitus) Profesor katedry Pavlishin GA Profesor katedry Pavlishin G.A.

Diabetes mellitus (Diabetes mellitus) Profesor katedry Pavlishin GA Profesor katedry Pavlishin G.A.

. typy metabolismu. Diabetes mellitus závislý na inzulínu (typ 1. Na 1000 dětí) převažuje u dětí a dospívajících, podle Světového registru je výskyt diabetu u dětí a dospívajících.

Prevence nemocí endokrinního systému. Diabetes. Endemická struma. Tyreotoxikóza.

Prevence nemocí endokrinního systému. Diabetes. Endemická struma. Tyreotoxikóza.

. Podle výzkumných údajů WHO u pacientů s diabetem existuje více dětí, které se narodily od narození., tachykardie, která přetrvává u dětí a během spánku. děti, děti, pacienti difundují toxické.

14. listopadu se světový den diabetu slaví po celém světě. 14. listopadu byl vybrán kvůli skutečnosti, že Frederick se narodil v tento den.

. Světový den diabetu. Datum 14. listopadu bylo vybráno.

. Optimalizace léčby biliární dyskineze u dětí s diabetes mellitus 1. typu: autor. dis.. 60191а Budreiko, Elena Anatolyevna. Diabetes 1. typu u dětí a dospívajících: rysy kurzu.

Etiologie a patogeneze diabetes mellitus Asistent Mazur Lyudmila Petrovna.

Etiologie a patogeneze diabetes mellitus Asistent Mazur Lyudmila Petrovna.

. klasifikace diabetu mellitus 6. Chronické komplikace diabetu mellitus Definice Diabetes mellitus je syndrom chronické hyperglykémie, který se vyskytuje u pacientů s diabetem.. ženy, které měly časté potraty, mrtvě narozené děti nebo které porodily děti.

ORGANIZACE LÉKAŘSKÉ POMOCI V PACIENTECH S DIABETY CUKRU NA ÚZEMÍ SVERDLOVSKÉHO KRAJE Malishevskaya Anna Sergeevna, hlavní endokrinologka na volné noze.

ORGANIZACE LÉKAŘSKÉ POMOCI V PACIENTECH S DIABETY CUKRU VE SVERDLOVSKÉM REGIONU Malishevskaya.

. s kritickou ischemií STANDARDY PRO DIABETICKÉ DIABETY V DĚTÍCH: Diabetes závislý na inzulínu Nařízení Ministerstva zdravotnictví RF 750. s diabetem 2. typu a dalšími typy = 115 906 osob. Počet dětí. do 18 let = 893 lidí (mezi nimi 846 osob - diabetes mellitus 1).

Každý rok, počínaje rokem 1991, se Světový den diabetu slaví po celém světě 14. listopadu. 14. listopadu byl vybrán protože Frederick se narodil v tento den.

. oslavit Světový den diabetu. 14. listopadu byl vybrán, protože.

.. Účinnost kombinovaného užívání analogového inzulínu u dětí s diabetem 1. typu / A. -patogenetické rysy pomalu progresivního autoimunitního diabetes mellitus u dospělých: autor. dis. Cand. medu

Diabetes. Sekundární profylaxe. A.A. Vachugova hlava. konci. Dep. GBUZ "VOKB 1" hlavní endokrinolog ministerstva zdravotnictví Volgograd.

Diabetes. Sekundární profylaxe. A.A. Vachugova.

. ve formulaci diagnózy u dospělých pacientů s diabetes mellitus není vhodné U dospívajících dětí a těhotných žen. cílové hodnoty glykemické kontroly jsou u dětí odlišné.

Diabetes a těhotenství A.A. Vachugova hlava. konci. Dep. GBUZ "VOKB 1" červenec 2014.

Diabetes a těhotenství A.A. Vachugova hlava. konci. Dep. GBUZ "VOKB 1" červenec 2014.

. ve formulaci diagnózy u dospělých pacientů s diabetes mellitus není vhodné U dospívajících dětí a těhotných žen. cílové hodnoty glykemické kontroly jsou u dětí odlišné.

Diabetes mellitus je neinfekční epidemie. Diagnostika a screening. MALISHEVSKA ANNA SERGEYEVNA HLAVNÍ MIMOŘÁDNÉ ENDOKRINOLOGISTI MZ SVÉŘSKÉHO KRAJE.

Diabetes mellitus je neinfekční epidemie. Diagnostika a screening..

..2014 o odvolání: Děti 20 373 Teens 10 038. Typ 1: Diabetes typu 2: Děti 409 Dospělí 342 Dospělí 3. DIABETY MELLITUS Když je u pacienta ve vážném stavu zjištěna hyperglykémie, pokud v anamnéze není diabetes mellitus.

Připraveno: 2. ročník skupiny C-121 (B) Moskva 2013 Prevence diabetu typu II

Připraveno: 2. ročník skupiny C-121 (B) Moskva 2013 Prevence diabetu typu II

. obezita Obezita + Diabetes Obezita je přítomna u 4/5 všech pacientů s diabetem, snižují se.. Léčba se nedoporučuje dětem během těhotenství a kojení. akce. Léčba se nedoporučuje dětem během těhotenství a kojení.

VŠECHNY O DIABETECH MELLITUS!. Diabetes mellitus Diabetes mellitus je onemocnění způsobené absolutním nebo relativním nedostatkem inzulínu a charakterizované.

VŠECHNY O DIABETECH MELLITUS!. Diabetes mellitus Diabetes mellitus je onemocnění způsobené absolutním nebo.

. Nadváha, obezita - Diabetes mellitus mezi příbuznými - věk. malformace u předchozích dětí - Nadváha, obezita - Diabetes mellitus u nejbližších příbuzných. u předchozích dětí Jak lze zjistit gestační diabetes? Pokud y.

Diabetes mellitus, prevence Přednáška 1 GAUZ Republikánská lékařská a sportovní klinika.

Diabetes mellitus, prevence Přednáška 1 GAUZ Republikánská lékařská a sportovní klinika.

. pacientů s diabetem 1. a 2. typu. Diabetes mellitus jako 1. a další.) č. Některé děti mohou mít v raném stádiu diabetu kůži. (snížení inzulínové rezistence). Pro léčbu diabetes mellitus typu 2 se často používá a.

Základy vyvážené výživy u diabetes mellitus 1. a 2. typu. Charakteristika výrobků podle jejich složení. Pojem "jednotka chleba" a glykemický index.

Základy vyvážené výživy u diabetes mellitus 1. a 2. typu. Charakteristika.

. Existuje silný názor: pacienti s diabetem mají speciální produkty. diabetes mellitus 2. Kompenzujte náklady na energii 3. Zajistěte dobré výživy dětí ve stravě. pacientů, kteří mají kromě cukrovky i nemoci.

GBPOU DZM "MK 1" Termínová práce na téma: "Ošetřovatelská péče o diabetes u dětí" Dokončeno: Veryaskina Lyubov Alekseevna Student 30 "B" skupina.

. na téma: „Ošetřovatelská péče o diabetiky u dětí“ Dokončeno: Veryaskina Lyubov Alekseevna Student.

. predisponující faktory diabetu u dětí; klinický obraz a rysy diagnózy diabetu u dětí; zásad Klinický obraz Symptomy diabetu u dětí Známky a příznaky typu diabetes mellitus u dětí, zpravidla.

Aktuální problémy v léčbě diabetes mellitus 2. typu Rusinova Irina Andreevna Kandidát lékařských věd Endokrinolog města Perm. 2016

Aktuální problémy v léčbě diabetes mellitus 2. typu Rusinova Irina Andreevna Kandidát lékařských věd Endokrinolog města Perm. 2016

. nebo obézních 40 milionů dětí s nadváhou. α-glukosidáza a meglitinidy) také u pacientů s diabetem 2. typu. Algoritmy specializované lékařské péče pro pacienty s diabetes mellitus, Diabetes mellitus, speciální číslo 6, 2014. Změna.

Prezentace na téma: DĚTSKÉ DIABETY

ODDĚLENÍ ODDĚLENÍ PEDIATRICS №1 A NEONATOLOGIE CHARKOV NÁRODNÍ LÉKAŘSKÁ UNIVERZITA

Diabetes mellitus (DM) typ destruction (destrukce B-buněk, obvykle vedoucí k absolutnímu nedostatku inzulínu): Diabetes mellitus (DM) destruction typ (destrukce B-buněk, obvykle vedoucí k absolutnímu nedostatku inzulínu): Autoimunitní idiopatický diabetes mellitus typu 2 (od převládající inzulínová rezistence s relativním nedostatkem inzulínu k převážně sekrečnímu defektu s nebo bez inzulinové rezistence)

I st. geneticky predisponovaný, HLA asociovaný potenciální IDDM. Neexistují žádné atomové imunitní nebo biochemické poruchy. Diagnostikováno přítomností vysoce rizikových antigenů HLA systému. I st. geneticky predisponovaný, HLA asociovaný potenciální IDDM. Neexistují žádné atomové imunitní nebo biochemické poruchy. Diagnostikováno přítomností vysoce rizikových antigenů HLA systému. II. - škodlivý účinek faktorů prostředí (včetně diabetogenních virů) na B-buňky. III Čl. - aktivní autoimunitní proces, charakterizovaný tvorbou protilátek proti buňkám ostrůvků a protilátkám proti inzulínu, destrukci B lymfocytů T lymfocyty. Zpočátku není sekrece inzulínu narušena, normoglykémie přetrvává. V IV. v důsledku destrukce části B buněk je pozorován pokles sekrece inzulínu v odezvě na podání glukózy při zachování normoglykémie na prázdném žaludku, V článek. explicitní IDDM Klinická manifestace onemocnění se vyvíjí akutně po smrti 80-90% B buněk při zachování zbytkové sekrece inzulínu. Tato fáze onemocnění je diagnostikována během prvního roku života. VI Čl. charakterizované úplnou destrukcí b-buněk a absolutním nedostatkem inzulínu.

Prezentace na téma "Diabetes u dětí"

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Recenze

Přehled prezentace

Prezentace pro žáky na téma "Diabetes u dětí" v medicíně. pptCloud.ru je šikovný adresář s možností stažení prezentace powerpoint zdarma.

Obsah

ODDĚLENÍ PEDIATRIC №1 A NEONATOLOGIE CHARKOV NÁRODNÍ LÉKAŘSKÁ UNIVERZITA

Zaměstnanci katedry pediatrie №1 a neonatologie

Vlastnosti kliniky, diagnóza, léčba dětí s diabetem

Naléhavost problému diabetes mellitus (DM) je způsobena rozšířením onemocnění. Počet lidí s diabetem na celém světě je 120 milionů (2,5% populace). Každých 10-15 let se počet pacientů zdvojnásobí a do roku 2010 je na světě 220 milionů pacientů (podle International Diabetes Institute, Austrálie). Na Ukrajině je přibližně 1 milion pacientů, z toho 5% jsou děti Hlavními příčinami zvýšení incidence jsou urbanizace, sedavý způsob života, nutriční nedostatky, stres, stárnoucí populace a na druhé straně včasná diagnostika, kvalitní léčba a prevence chronických onemocnění. Komplikace a snížená úmrtnost na ně Diabetes (z řeckého diabano - projít) je skupina nemocí charakterizovaných nadměrným vylučováním moči, cukrovka cukrovka je skupina metabolických onemocnění, která je charakterizována hyperglykemií, jako je např. hyperglykemie. následkem defektů sekrece inzulínu, jeho účinků nebo obou těchto faktorů (definice WHO, 1999).

Etiologická klasifikace glykemických poruch (WHO, 1996)

Diabetes mellitus typu I (DM) (destrukce B-buněk, obvykle vedoucí k absolutnímu nedostatku inzulínu): Autoimunitní idiopatický diabetes mellitus typu 2 (od převládající inzulínové rezistence s relativním nedostatkem inzulínu k převážně sekrečnímu defektu s nebo bez inzulinové rezistence)

Další specifické typy diabetu: Genetické defekty funkce β-buněk Genetické defekty v činnosti inzulínu Nemoci v exogenní části slinivky břišní Endokrinopatie Diabetes vyvolaný léky nebo chemikáliemi Infekce Neobvyklé formy imuno-přímého diabetu Jiné genetické syndromy někdy kombinované s diabetem Gestační diabetes

Etiologie diabetes mellitus Genetická predispozice - polygenní typ dědičnosti. Pravděpodobně multifaktoriální systém dědičnosti, který se vyznačuje tím, že na vývoji onemocnění se podílejí genetické a exogenní faktory. Systém HLA je geneticky determinován. Predispozice tenkého střeva je dědičná: - autoimunitní léze insulárního aparátu pankreatu - zvýšená citlivost B buněk na virové agens - oslabená antivirová imunita

V patogenezi diabetu 1. typu se v současné době rozlišuje 6 stadií:

I st. geneticky predisponovaný, HLA asociovaný potenciální IDDM. Neexistují žádné atomové imunitní nebo biochemické poruchy. Diagnostikováno přítomností vysoce rizikových antigenů HLA systému. II. - škodlivý účinek faktorů prostředí (včetně diabetogenních virů) na B-buňky. III Čl. - aktivní autoimunitní proces, charakterizovaný tvorbou protilátek proti buňkám ostrůvků a protilátkám proti inzulínu, destrukci B lymfocytů T lymfocyty. Zpočátku není sekrece inzulínu narušena, normoglykémie přetrvává. V IV. v důsledku destrukce části B buněk je pozorován pokles sekrece inzulínu v odezvě na podání glukózy při zachování normoglykémie na prázdném žaludku, V článek. explicitní IDDM Klinická manifestace onemocnění se vyvíjí akutně po smrti 80-90% B buněk při zachování zbytkové sekrece inzulínu. Tato fáze onemocnění je diagnostikována během prvního roku života. VI Čl. charakterizované úplnou destrukcí b-buněk a absolutním nedostatkem inzulínu.

Diabetes typu I je typický pro děti, je charakterizován: akutním nástupem inzulinopenie, tendencí k ketoacidózou, diabetes typ II je typický pro dospělé, je charakterizován: normální hladinou inzulínu, bez ketoacidózy;

Inzulín se podílí na více než 20 reakcích usnadňujících pronikání glukózy do buněk tukové a svalové tkáně, které se podílejí na získávání energie z glukózy, hromadění živin ve formě tuku a glykogenu v játrech a svalech, zabraňuje destrukci těchto rezerv, reguluje udržování pH prostředí, obsah elektrolytů se aktivně účastní. regulace metabolismu sacharidů; snižuje glykémii způsobenou zvýšeným transportem glukózy do svalů a tukových buněk; inhibice glukoneogeneze; urychluje výměnu glukózy v Krebsově cyklu a tím dodává tělu energii, která přispívá k tvorbě glykogenu v játrech a svalech, inhibuje glukoneogenezi. inhibuje lipolýzu, ketogenezi, aktivuje syntézu tuků, zvyšuje syntézu bílkovin, transport aminokyselin do buňky podporuje intracelulární iontové médium (zvyšuje proud do buněk iontů Na, K, Mg, fosfátů) Hodnota inzulínu:

PA TOGENESIS: INSULINNÍ DEFICIENCE REDUKCE LIKVIDACE GLUCOSU INSULIN-DEPENDENT TISSUES ("ENERGY HUNGER") SHARP RŮST VŠECH POČÍTADEL. Hormony (glukagon, kortizol, katecholamin, růstový hormon) STIMULACE glykogenolýzy, proteolýza, lipolýza, glukoneogeneze hyperglykemie ZVYŠOVÁNÍ osmolarity plazmy VNUTRKLETOCHNAYA dehydratace osmotická diuréza HEAVY extracelulární dehydratace a nerovnováha elektrolytů hypovolemii snížení cerebrální, renální a periferní cirkulace oligo-, anurie CNS hypoxií a periferních tkáních, zvýšení laktátu GIPERKETOZ ROZDĚLENÍ KETONOVÝCH ORGÁNŮ METABOLICKÁ KYSELINA

Kritéria diagnózy diabetu

Klinické: polyúrie polydipsie polyfágie ztráta hmotnosti enuréza suchost sliznice svědění kůže a sliznic zvýšené nervózní podráždění bolest hlavy bolest břicha, nevolnost, zvracení (zejména s DKA) diabetický červenat; Acetonový zápach z ústní stomatitidy, vč. angular stomatitis; časté infekce furunkulóza, ječmen; zrakového postižení.

Diagnostická kritéria pro diabetes

Paraklinické: Povinná laboratoř: - hyperglykémie - glykosurie - glykémie více než 8,88 mmol / l Ketonurie 2. Další laboratorní - C-peptid v séru snížený nebo chybí - zvýšená hladina glykovaného hemoglobinu Přítomnost autoprotilátek proti antigenům ß-buněk, k inzulínu Kritéria diabetes

Vlastnosti metabolických procesů u dětí prvních let života: vysoká energetická náročnost nedokonalá funkce jater nezralost kompenzační mechanismy nestabilita metabolických procesů vysoká citlivost na inzulín Vlastnosti průběhu diabetu u dětí v prvních letech života: labilní tendence k hypoglykemické citlivosti na ketoacidózu

Vlastnosti diabetes mellitus u adolescentů: těžká nestabilní tendence k ketoacidóze zvýšená potřeba inzulínu (zvyšující se v této věkové kategorii kontrainzulárních hormonů - růstový hormon) vaskulární komplikace Vlastnosti inzulínové terapie: opakované injekce denní dávka se zvyšuje na 1 U / kg pečlivá kontrola pro včasné odhalení komplikace

Léčba cukrovky

Hlavním úkolem léčby diabetu je maximální normalizace metabolických poruch a energetické bilance. Nové metody: počítačové instalace (imitace práce β-buněk) mikrodoserů (konstantní dávkování inzulinu) pankreatická transplantace izolovaných buněk β-buněk neúčinných

Základní principy léčby

dietní cvičení cvičení exogenně podáván inzulín

Dietní terapie:

výživa různá, přizpůsobená věku, odpovídá fyzické aktivitě a způsobu podávání inzulínu; výhoda - kaše, chléb, zelenina a ovoce; omezení soli a cukru; u malých dětí není zakázáno jíst tuk, ale nedoporučuje se pro starší děti a mladistvé; pokud má dítě v raném věku diabetes, doporučuje se, aby kojení pokračovalo nejméně 6 měsíců; optimální denní stravování: 3 hlavní a 3 lehká jídla; Denní kalorický obsah potravy pro dítě se vypočítá podle vzorce: 1000 kcal + 100 kcal za každý rok života. Z tohoto množství: sacharidy 50-55%, tuk 30%, proteiny - 15-20%.

Oddělení příjmu potravy během dne

Přibližné denní množství XE

4-6 let - 12-13 XE 7-8 let - 15-16 XE 11-14 let: chlapci - 18-20ХЕ, dívky - 16-17 XE 15-18 let: chlapci - 19-20 XE, dívky - 17 -18 XE

Fyzická námaha (FN): ranní cvičení, dávková chůze, cvičení, sport, atd. FN vyžaduje úpravu stravy a snížení dávky krátkodobě působícího inzulínu podle nákladů na energii. Doporučuje se provádět FN 1-2 hodiny po jídle. Intenzivní FN je kontraindikována u glykemie nad 12-14 mmol / l, protože to může vyvolat rozvoj ketoacidózy.

Inzulínová terapie

Pro léčbu dětí a dospívajících se doporučují pouze lidské geneticky upravené inzulíny nebo inzulínové analogy. Používá preparáty ultraširoké, krátké akce, středně dlouhé, dlouhé působení a směs inzulínů s různou dobou účinku v jiném poměru.

Typy inzulinových preparátů a jejich trvání účinku, které se používají k léčbě dětí s diabetem

Prezentace, zpráva Diabetes u dětí

Odeslat prezentaci na poštu

Zpětná vazba

Pokud jste nemohli najít a stáhnout prezentační zprávu, můžete si ji objednat na našich webových stránkách. Pokusíme se najít materiál, který potřebujete, a poslat jej e-mailem. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat:

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat:

Jsme v sociálních sítích

Sociální sítě se již dlouho staly nedílnou součástí našeho života. Učíme se od nich novinky, komunikujeme s přáteli, účastníme se interaktivních zájmových klubů.

Multimediální prezentace "Diabetes u dětí a dospívajících"

Popis prezentace jednotlivých snímků:

STÁTNÍ ROZPOČET profesionální vzdělávací instituce Ministerstva zdravotnictví MOSKVA „Medical College № 5“ BRANCH № 2 Téma: „Diabetes u dětí a dospívajících“ Vystoupili: A. Zykov, drsný A. Leader: Spěváková EA Moskva 2016

Cíl: identifikovat úroveň informovanosti pacientů o diabetu Cíle: Studovat rizikové faktory pro rozvoj diabetu u dětí a dospívajících, charakterizovat rysy průběhu diabetu u dětí a mladistvých, vypracovat kontrolní seznam pro rodiče pacientů a med. personál pro zvýšení povědomí o této nemoci

Diabetes mellitus je onemocnění způsobené relativním nebo absolutním nedostatkem inzulínu, který vede k narušení metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků s rozvojem chronické hyperglykémie Diabetes mellitus je nejnebezpečnější výzvou pro celou světovou komunitu a prioritou národních zdravotnických systémů ve všech zemích světa.

RIZIKOVÉ FAKTORY VE DĚTECH VĚK: Vysoká porodní hmotnost (více než 4 100 g) Dědičnost Ptosis je věk diabetu u identických dvojčat Chronická pankreatitida Spontánní hypoglykemické stavy Nemoci s vysokými hladinami protizánětlivých hormonů (tyreotoxicita) Srdeční tepová frekvence Tepová frekvence pro srdeční tep

Vlastnosti diabetu u kojenců Nemoc se projevuje ostrou úzkostí, děti dychtivě popadnou prsa (bradavku) Tělesná hmotnost je snížena Lepkavá moč, neobvyklá, protože se jedná o „škrobené“ pleny v důsledku ukládání cukerných krystalů na nich Charakteristika přetrvávající plenkové vyrážky, zejména v oblasti vnějších pohlavních orgánů Často, ohniska hnisavé infekce se připojí, tam je tendence k onemocněním horních dýchacích cest

Vlastnosti diabetes mellitus u dětí v předškolním věku a ve školním věku Zvýšený žízeň je charakteristický (pacienti pijí až 5-6 litrů vody denně) Množství vylučované moči denně se zvyšuje na 2-6 litrů Na tvářích, na čele, na horních víčkách, na bradě, na diabetickém červenat se, na kůži suché mukózní membrány jsou suché, jazyk je jasný, tmavě třešňová barva („šunka“), jsou zaznamenány vyrážky, pyodermie, kožní léze plísní, stomatitida, periodontální onemocnění a dívky mají vulvitidu.

Výzkumné metody: - teoretická analýza odborné literatury na toto téma - dotazník se zpracovaným dotazníkem - metody statistické analýzy dat GBUZ DGP 61 DZM větev 3

Víte, jaký je diabetes?

Máte vy nebo vaši příbuzní cukrovku?

Víte o rizikových faktorech diabetu? Pokud ano, které? Rizikové faktory diabetu u dětí a dospívajících

Věk respondentů s diabetem

Zdroj informací, ze kterých se dozvíte o dopadu?

Chcete rozšířit své znalosti o své nemoci?

Vědecko-praktická konference: „interdisciplinární přístup k léčbě pacienta s diabetes mellitus 2. typu: pohled endokrinologa a kardiologa“.

MULTIFACTORAL MANAGEMENT TYPU 2 DIABETY MELLITUS: CESTA Z TEORIE K PRAXI

Závěry: Rizikovými faktory pro rozvoj diabetu u dětí a adolescentů jsou: vysoká porodní hmotnost (více než 4 100 g), dědičnost, ptóza očních víček, cukrovka u jediného dvojče, chronická pankreatitida, spontánní glykemické stavy, onemocnění s vysokou hladinou kontrainzulárních hormonů (tyreotoxikóza) obezita. 73% respondentů si je vědomo rizikových faktorů diabetu u dětí a dospívajících, 53% respondentů považuje dědičnost za hlavní rizikový faktor pro rozvoj diabetu u dětí a dospívajících. Charakteristiky diabetu u dětí předškolního a školního věku jsou: zvýšená žízeň (pacienti pijí až 5-6 litrů vody denně), dochází ke zvýšení množství moči na 2-6 litrů denně, na tvářích, čele, horním víčku, bradě. diabetická tvářenka, suchá kůže, suché sliznice, světlý jazyk, tmavě třešňová barva („šunka“), vyrážka pleny, pyodermie, kožní léze plísní, stomatitida, periodontální onemocnění často vznikající a dívky mají vulvitidu. Charakteristiky diabetu u kojenců jsou následující: onemocnění se projevuje ostrou úzkostí, děti nenasytně uchopují prsa (bradavku), snižuje se tělesná hmotnost, lepkavá moč, neobvyklé „škrobené“ pleny, protože se na nich ukládají krystaly cukru, přetrvávající vyrážka pleny, zejména v oblasti vnějších pohlavních orgánů se často spojují ohniska hnisavé infekce, je zde tendence k onemocněním horních cest dýchacích. Pro pacienty, rodiče pacientů a zdravotnický personál jsme vyvinuli poznámky, které mají zvýšit povědomí o této nemoci. Vyvinuli jsme informace o plakátu instituce, abychom zvýšili povědomí veřejnosti o této nemoci.

Prezentace na téma "Diabetes, prevence"

Prezentace na téma: "Diabetes, prevence." Autor: Surikatik. Soubor: Diabetes Prevention.ppt. Velikost zipu: 2944 KB.

Diabetes, prevence

Diabetes, prevence

GAUZ Republikánská lékařská a sportovní výdejna, oddělení lékařské prevence

Slinivka břišní Tento orgán se nachází přímo za žaludkem.

mezi slezinou a smyčkou dvanáctníku. Jeho hmotnost je 70-100 gramů. To produkuje množství hormonů včetně hormonu inzulín, stejně jako pankreatická šťáva. Ten vstupuje do dvanácterníku a hraje důležitou roli při trávení potravy. Diabetes mellitus se vyskytuje, když je produkce inzulínu narušena slinivkou břišní. To vede ke zvýšení koncentrace glukózy (cukru) v krvi (hyperglykémie).

Podle nejnovějších mezinárodních údajů, cíle v léčbě cukru

Diabetes typu 2 je následující: • Plazmatické hladiny glukózy nalačno a před jídlem by neměly překročit 6,1 mmol / l; • hladina glukózy v plazmě po jídle by neměla překročit 7,8 mmol / l

TYPY DIABETŮ MELLITUS Jako skupina se správně hovoří o diabetu

onemocnění. Existuje několik typů, ale většina pacientů jsou pacienti s diabetem 1. a 2. typu. Diabetes mellitus prvního i druhého typu je chronické onemocnění, jehož úplné vyléčení ještě není možné. Byly však vyvinuty účinné způsoby kontroly a léčení diabetu, které při použití nepovedou ke snížení očekávané délky života nebo ke zhoršení jeho kvality.

Diabetes typu 1 představuje méně než 10% všech druhů cukru

diabetes. Vyvíjí se v dětském nebo mladém věku (ve většině případů až 30 let); jeho nástup je vždy doprovázen závažnými příznaky hyperglykémie, tj. zvýšení množství cukru v krvi: hubnutí, slabost, žízeň, velké množství moči. Přítomnost acetonu v moči je typická (určená testem moči), je také možný zápach acetonu ve vydechovaném vzduchu. Pokud nechodíte včas k lékaři a nezačnete s léčbou inzulínem, stav se zhorší a může se vyvinout diabetická kóma. Důvodem je zastavení produkce inzulínu pankreatem v důsledku smrti buněk.

Diabetes mellitus je nemoc s mnoha

"masky". U dětí, zejména v raném věku, je latentní období onemocnění často krátké. Rodiče by měli věnovat pozornost skutečnosti, že dítě náhle začalo pít a močit hodně, včetně noci, je možný výskyt enurézy. Dítě může změnit svou chuť k jídlu: buď existuje neustálá touha po jídle, nebo naopak úplné odmítnutí jídla. Dítě rychle ztrácí váhu, stává se pomalým, nechce hrát a chodit. Oba rodiče a pediatrové si tyto příznaky nevšimnou, protože se nejeví jasné projevy onemocnění (horečka, kašel a rýma atd.). Některé děti v raném stádiu diabetes mellitus mohou pociťovat kožní onemocnění: ekzémy, vředy, plísňová onemocnění, onemocnění parodontu. Pokud se diagnóza neprovádí včas, stav dítěte se dramaticky zhorší - vyvíjí se diabetická ketoacidóza: žízeň, suchost sliznic a vznik kůže, děti si stěžují na slabost, bolest hlavy, ospalost. Objevuje se nevolnost a zvracení, které se brzy stává častější. Jak se zvyšuje ketoacidóza, dýchání se stává častým, hlučným a hlubokým, dítě voní acetonem. Může se vyskytnout porucha vědomí až do kómy, a pokud není pacientovi poskytnuta nouzová lékařská péče, může zemřít.

To se děje na pozadí speciální genetické predispozice,

které, když jsou vystaveny vnějším faktorům (např. virům), vedou ke změně stavu imunitního systému těla a dále k rozvoji diabetu. Od prvního dne diagnózy diabetu 1. typu nemocný člověk potřebuje léčbu inzulínem, tzn. jeho nedostatek v těle. Inzulín se podává formou subkutánní injekce (záběry). Léčba se provádí po celý život a provádí ji pacient.

Léčba diabetu 1. typu u dětí Léčba diabetu

Typ 1 u dětí se skládá z: 1. Diety 2. Zavedení inzulínu (inzulínová terapie) 3. Dávkovaná fyzická zátěž 4. Pravidelná samokontrola 5. Psychoterapie 6. Léčebná léčba, fyto-fyzikální terapie

Ve kterých komplikacích se vyvíjejí orgány?

U diabetu jsou postiženy především kardiovaskulární a nervové systémy. V některých orgánech (oči, ledviny) jsou postiženy malé cévy. Nebezpečí spočívá v tom, že tyto komplikace se pro pacienta vyvíjejí postupně a nepozorovaně. Lze je nalézt pouze ve velmi pozdní fázi, kdy je téměř nemožné účinně léčit. Vedou k selhání ledvin nebo ztrátě zraku. U diabetu jsou postiženy i větší cévy. K dispozici je ateroskleróza, koronární srdeční choroba, arteriální hypertenze, poškození tepen dolních končetin, srdeční infarkt a mrtvice. Jsou zvláště charakteristické pro diabetes typu 2 v kombinaci s nadváhou.

Nohy jsou nejzranitelnější vůči diabetu, protože jsou často postiženy.

periferních nervů dolních končetin. Kromě toho na nohy působí řada vnějších faktorů: prodloužená chůze, tělesná hmotnost, nepříjemná obuv atd. S dekompenzovaným diabetes mellitus dochází k vaskulárním lézím a špatnému hojení ran. Existuje nebezpečí vzniku vředů, flegmonů, gangrény, zejména u diabetu 2. typu. Vývoj komplikací přispívá nejen k hyperglykémii, ale ik vysokému krevnímu tlaku a nadměrnému cholesterolu v krvi. Ať už máte jakýkoli typ diabetu, cíl by měl být stejný - udržet koncentraci glukózy v krvi co nejblíže normálu, aby se zabránilo vzniku komplikací.

Diabetes pacientky v životním stylu -1

U pacientů s diabetem mellitus typu 1 jsou nezbytné inzulínové injekce, je to nezbytná nutnost. Pacienti by měli být vyškoleni v "Školách diabetu", mají měřič krevní glukózy, aby pravidelně monitorovali hladinu glukózy v krvi, vedli si vlastní deník, měřič krevní glukózy je přístroj pro měření hladiny cukru v krvi, jsou různého typu, hladina glukózy je určena chemickou reakcí s kapkou krve pacienta. pomoc pacientovi s diabetem Pacienti obvykle pociťují změny ve svém zdravotním stavu a vědí, jak se chovat, pokud se náhle projeví zhoršení stavu, je to s největší pravděpodobností známkou poklesu hladiny glukózy v krvi. ayu nebo džus, jíst bonbon nebo kousek cukru, pokud je pacient v bezvědomí. - naléhavou potřebu zavolat sanitku.

Diabetes

Popis prezentace jednotlivých snímků:

Diabetes mellitus (diabetes mellitus) Systémové heterogenní onemocnění způsobené absolutním (1 typem) nebo relativním (2 typem) nedostatkem inzulínu, který zpočátku způsobuje porušení metabolismu sacharidů, a poté všech typů metabolismu, což nakonec vede k porážce všech funkčních systémů těla..

CYKOVÉ DIABETY TYP 2 je porucha metabolismu sacharidů způsobená převážně inzulínovou rezistencí a relativním nedostatkem inzulínu nebo převládající defektem sekrece inzulínu s inzulínovou rezistencí.

Etiologie Virová infekce (předpokládaná u diabetu 1. typu); 2. Antigeny HLA systému (predispozice na diabetes typu 1); 3. Protilátky proti antigenům Langerhansových ostrůvků (potvrzené diabetem 1. typu); 4. Nadměrná výživa (prokázaná diabetem 2. typu).

V Rusku oficiálně zaregistrovalo cukrovku více než 3 miliony lidí, reálný počet je 6-8 milionů. (4-5%)

Zaznamenaná a aktuální prevalence diabetu 2. typu podle věkových skupin

Rizikové faktory pro diabetes mellitus typ 2 dědičné predispozice patologické těhotenství (toxikóza, spontánní potraty, velké mrtvé plodu) děti narozené s tělesnou hmotností vyšší než 4,5 kg a jejich matky obezita hypertenze, ateroskleróza a její komplikace emocionální stres hyperlipidemie hyperinzulinémie prevalence rafinovaných produktů nedostatek potravy z hrubých vláken).

Příčinou invalidity a smrti jsou mikro a makrovaskulární komplikace.

Mezi příčiny úmrtí patří cukrovka třetí po kardiovaskulárních a onkologických onemocněních.

Multicentrická prospektivní studie diabetu mellitus UKPDS v době klinického debutu diabetu 2. typu, pouze 50–60% celkové hmotnosti β buněk pankreatu aktivně vylučuje inzulín; -6 let před nástupem diabetu můžete diagnostikovat časné stadium diabetes mellitus - poruchu glukózové tolerance (IGT).

Stížnosti: 1) Žízeň; 2) Polyurie; 3) Úbytek hmotnosti (diabetes typu 1); 4) Furunkulóza; 5) svědění kůže; 6) Ztráta zraku.

Externí výzkum - Rozšíření kapilár tváří, čela, brady (rubeózy). - Žlutá barva dlaní, chodidel (metabolismus vitaminu A je narušen). - Odlupování kůže, poškrábání. - Svalová atrofie.

Kardiovaskulární systém: (urychlený vývoj aterosklerózy): - IHD, infarkt myokardu; - Ischemická mrtvice; - ischemické poškození končetin až po gangrénu; - arteriální hypertenze.

Trávicí systém: - gingivitida; - stomatitida; - snížení funkce žaludku; - tuková hepatóza.

Močový systém: - diabetická nefropatie: - selhání ledvin; - nefrotický syndrom.

Respirační systém: pneumonie (často s tvorbou abscesů); bronchitida. Poškození očí: diabetická retinopatie. Porážka pohybového aparátu: diabetická noha.

Komplikace Systémové komplikace: poškození kardiovaskulárního systému, ledvin, očí, nervového systému. Ii. Komplikace průběhu diabetu: - ketoacidotická kóma, - hyperosmolární kóma; - hypoglykemická kóma; - hyperlaktakidemická kóma.

Kritéria pro včasnou diagnózu diabetes mellitus Potenciální diabetes nebo prediabetes (spolehlivé rizikové skupiny): - neexistují klinické projevy onemocnění; - normální hladina cukru v krvi; - normální GTT; - neexistuje glukosurie; „Ale hyperinzulinémie a kompenzační hyperplazie β-buněk pankreatu jsou detekovány.

Kritéria pro včasnou diagnózu diabetes mellitus Porušení tolerance glukózy (latentní diabetes mellitus): - neexistují klinické projevy diabetu; - neexistuje glykosurie; - obsah cukru v krvi na prázdném žaludku zůstává normální, ale po nadměrné konzumaci cukrovinek se zvyšuje glykémie v různých stresových podmínkách a cukr se objevuje v moči; - při zkoušce na glukózovou toleranci dochází k porušení glykémie. (GTT)

Indikace pro GTT Blízcí příbuzní pacientů s diabetem. Osoby s nadváhou (BMI> 27 kg / m2) Osoby s epizodickou glukosurií a hyperglykemií zjištěné ve stresových situacích (operace, zranění, nemoci). Lidé s chronickým onemocněním jater, ledvin, kardiovaskulárního systému. Lidé s projevy metabolického syndromu Pacienti s chronickým periodontálním onemocněním a furunkulózou. Osoby s neuropatiemi neznámé etiologie. Lidé se spontánní hypoglykemií. Pacienti užívající dlouhodobě diabetická léčiva (syntetické estrogeny, diuretika, kortikosteroidy atd.). Zdraví lidé starší 45 let (doporučuje se, aby byli vyšetřováni alespoň jednou za dva roky). Glykémie na prázdném žaludku není> 6,1 mmol / l

Indikace pro GTT Ženy, které měly potrat, předčasný porod, porod mrtvý nebo velký plod (nad 4,5 kg). Matky dětí s malformacemi. Ženy, které měly během těhotenství těhotenský diabetes.

Indikace pro GTT Lidé trpící arteriální hypertenzí (> 140/90 mm Hg.). Osoby se zvýšenými hladinami lipoproteinového cholesterolu s nízkou hustotou. Lidé, kteří mají hladinu triglyceridů 2,8 mmol / l. Osoby s aterosklerózou, dnou a hyperurikémií.

Všichni lidé, kteří jsou v těchto rizikových skupinách, musí stanovit glukózovou toleranci, i když jsou hladiny glukózy v krvi nalačno v normálním rozmezí.

Podmínky pro provádění zkoušek GTT nejméně tři dny před zkouškou by měly dodržovat normální dietní režim (s obsahem sacharidů> 125-150 g denně) a dodržovat obvyklé fyzické aktivity; studie se provádí ráno na lačný žaludek po celonočním přenocování nejméně 8 hodin a ne déle než 14 hodin (v této době je zakázáno kouřit a užívat alkohol); v průběhu testu by měl pacient ležet nebo sedět tiše, nekouřit, ne superkolou a nedělat fyzickou práci;

Omezení testu GTT se nedoporučují po a během stresových účinků, oslabujících onemocnění, po operacích a porodu, při zánětlivých procesech, alkoholické cirhóze jater, hepatitidě, během menstruace, při onemocněních gastrointestinálního traktu s poruchou absorpce glukózy; V perioperačním období, akutní stavy (mrtvice, AMI) před testem, je nutné vyloučit léčebné postupy a medikace (adrenalin, glukokortikoidy, antikoncepce, kofein, diuretický thiazid, psychotropní léčiva a antidepresiva);

Falešně pozitivní výsledky jsou pozorovány s hypokalemií, dysfunkcí jater, endokrinopatií

Diagnostická kritéria pro hodnocení GTT (WHO expertní výbor pro diabetes, 1999) Koncentrace glukózy, mmol / L (mg%) Plná krev Kapilární žilní kapilární žilní kapilární plazma Diabetes na prázdný žaludek a / nebo> 6.1> 6.1> 7.0> 7 0 Po 2 hodinách po nanesení 75 g. glukóza> 10,0> 11,1> 11,1> 12,2 Poškozená tolerance glukózy Na lačný žaludek a

Přibližně 1,5–7,3% lidí s IGT se každoročně vyvíjí diabetes typu 2.

Glykémie nalačno 5,6 mmol / l a více zvyšuje riziko transformace NTG u diabetu 2. typu o 3,3 krát

Metody prevence diabetu Dodržování nízkokalorické diety obsahující.

Farmakoekonomická účinnost prevence diabetes mellitus 2 (J. Caro (2002)) náklady na léčbu 1 pacienta s diabetem typu 2 po dobu delší než 10 let je: • žádné komplikace - 10 tisíc dolarů ročně; • v přítomnosti makroangiopatie - 25 tisíc dolarů ročně; • v přítomnosti mikro- a makroangiopatie - 40 tisíc dolarů ročně.

Nejúčinnější a nejlevnější léčbou je včasná detekce a prevence.

prezentace diabetu u dětí

Prevalence diabetu. Absolutní nebo relativní nedostatek inzulínu. Dědičná vada imunity. Diabetes závislý na inzulínu. Faktory přispívající k rozvoji onemocnění. Potřeba substituční terapie.

Kliknutím na tlačítko "Stáhnout archiv" si stáhnete soubor, který potřebujete zdarma.
Před stažením tohoto souboru nezapomeňte na dobré eseje, testy, seminární práce, disertační práce, články a další dokumenty, které nejsou ve vašem počítači požadovány. To je vaše práce, měla by se podílet na rozvoji společnosti a prospívat lidem. Najděte tyto úlohy a odešlete do znalostní báze.
My a všichni studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří ve své studii a práci využívají znalostní základnu, vám budou velmi vděční.

Chcete-li stáhnout archiv s dokumentem, do pole níže zadejte pětimístné číslo a klikněte na tlačítko Stáhnout archiv.