Image

Laxativa na bázi laktulózy: seznam prostředků a vlastností jejich příjmu

Chronická zácpa zvyšuje riziko vzniku rakoviny a dalších onemocnění tlustého střeva. Normalizace stolice pomůže lékům na bázi laktulózy. Současně hrají roli:

 • laxativa;
 • prebiotika - látky nezbytné pro růst a reprodukci zástupců normální střevní mikroflóry.

Indikace pro přijetí

 • pro zácpu různého původu: na pozadí syndromu dráždivého tračníku, chronické zácpy u dětí nebo starších osob, v období po porodu, na pozadí prodlouženého klidu a hypodynamie, s paraplegií, adhezivních procesů v břišní oblasti;
 • s jaterní nedostatečností k prevenci encefalopatie;
 • pokud je to nutné, zředěte stolici po operaci na pánevních orgánech, konečníku, po operaci k odstranění hemoroidů (prevence zácpy);
 • normalizovat střevní mikroflóru, zlepšit pohyblivost;
 • prevence fyzického úsilí, které může být někdy doprovázeno činem defekace u osob, které nedávno utrpěly srdeční infarkt nebo mrtvici.

Seznam léčiv na bázi laktulózy

Laktulóza není kontraindikována u dětí, ale umělé příchutě a přísady, které tvoří tento lék, mohou u dětí způsobit nežádoucí reakce.

Funkce příjmu

Léky na bázi laktulózy působí jemně a pomalu, účinek jejího podání neprobíhá okamžitě, ale do konce druhého dne od začátku užívání.

Antibakteriální a antacidní činidla mohou snížit účinek laktulózy. Nedoporučuje se pít laxativum po dobu dvou hodin od okamžiku užití jiných léků. Společné užívání léků může vést k zhoršené absorpci.

U dospělých

 • Jako projímadlo, dávkování léku pro dospělé: 15 ml (1 lžíce) 2 krát denně. Pokud se neprojeví laxativní účinek do dvou dnů od okamžiku podání, je možná úprava dávky až 20 ml 2-3krát denně.
 • Jako korektor střevní flóry jsou dávky laktulózy nižší: od 5 ml do 10 ml (polovina nebo celá dezertní lžička) 1-2krát denně. Průběh léčby je 2-4 týdny a více.

U dětí

 • dětem se doporučuje podávat laktulózu v dávce 5 ml (1 tsp denně) a rozdělit ji na 2 dávky;
 • děti ve věku od 1 do 5 let - 5-10 ml 2krát denně;
 • starší než 6 let 10-15 ml 1-2 krát denně.

Volba léku a optimální dávka jsou voleny lékařem s ohledem na věk pacienta, příčinu onemocnění a individuální charakteristiky.

Možné nežádoucí účinky

 • nadýmání (nadměrný plyn);
 • nevolnost;
 • průjem

Vedlejší účinky jsou vzácné a zpravidla s nedostatečně vysokými dávkami. Pokud se budete řídit dávkovacím režimem předepsaným lékařem, nevyskytnou se nežádoucí účinky.

Výhody a nevýhody laktulózových preparátů

 • není návykový;
 • produkty degradace laktulózy nemají toxické účinky na tělo;
 • léky lze užívat:
  • těhotné ženy;
  • starší pacienti;
  • děti (ve vhodné dávce);
  • osoby s diabetem.
 • vstupní limit pro:
  • přecitlivělost na laktulózu;
  • galaktosémie.
 • možné nežádoucí účinky.

Laktulóza je vhodná pro dlouhodobé použití, není návyková a může být použita nejen jako projímadlo, ale také jako prebiotikum jako léčba střevní dysbiózy nebo k léčbě jaterní encefalopatie (v důsledku snížené produkce amoniaku).

Po celou dobu užívání léčiv v této skupině nebyly získány žádné údaje o toxických, teratogenních, karcinogenních účincích laktulózy. Léky jsou uznávány jako bezpečné léky.

Laktulóza není absorbována ve střevech a její štěpení neprodukuje glukózu. To je významné plus pro lidi s vysokou hladinou cukru v krvi. Navzdory sladké chuti se cukerné přípravky této skupiny nezvyšují a podle některých klinických údajů má laktulóza určitý účinek snižující cukr.

Jak laktulózové léky „fungují“ ve střevě?

Laktulóza je syntetický disacharid skládající se z galaktózy a fruktózy. Jakmile je uvnitř gastrointestinálního traktu, laktulóza beze změny prochází tenkým střevem, aniž by do něj byla absorbována. A již ve tlustém střevě začnou provádět následující mechanismy:

 • Zvýšený osmotický tlak v tlustém střevě. Laktulóza stimuluje reprodukci bakterií mléčného kvašení, které ji rozkládají na mléčnou, mravenčí, octovou a mastnou kyselinu. To vede ke skutečnosti, že ve střevním lumenu roste osmotický tlak. Důsledkem je vstup více vody do střev a zvýšení množství výkalů. Větší objem obsahu ve střevě vytváří tlak na receptory, dochází ke zvýšení peristaltiky (zvlněné kontrakce) střeva a vede k vyprazdňování. Osmotický účinek převažuje mezi kombinovanými mechanismy působení léků na bázi laktulózy.
 • Obnovení mikroflóry. Laktulóza je potravinový substrát pro prospěšné bakterie mléčného kvašení: bifidobakterie a laktobacily. Živí se, začínají aktivně růst, zvyšuje se biomasa střevní mikroflóry. To je důležité pro střevní dysbiózu, kdy je růst prospěšných bakterií depresivní nebo zcela chybí.
 • Acidifikace obsahu tlustého střeva a snížení absorpce amoniaku. Ve slabě alkalickém prostředí se hnilobné bakterie aktivně množí a produkují metabolické produkty škodlivé pro tělo: amoniak a amonné ionty. Tyto produkty mají negativní systémový účinek na celé tělo jako celek. Laktulóza v důsledku štěpení na mastné kyseliny ve tlustém střevě mění pH ze slabě alkalické na mírně kyselé. Acidifikace média zpomaluje růst hnilobných bakterií a snižuje jejich produkci amoniaku.

Můžu si vzít léky?

Než začnete užívat jakékoli léky na bázi laktulózy, měli byste se poradit se svým lékařem.

Navzdory relativní bezpečnosti laktulózy a nepřítomnosti závažných vedlejších účinků může nesprávně zvolený lék a chybně vypočtená dávka způsobit nežádoucí účinky, alergické reakce a zhoršit zdravotní problémy.

7 léků na bázi laktulózy

Léky 20. března 2016 11,358 Zobrazení

Zácpa, nebo obtížné a neúplné uvolnění střev, je mimořádně naléhavým problémem pro lidi ve všech věkových kategoriích. Nejrozmanitější prostředky se používají k odstranění nepříjemných nemocí. V moderním světě jsou laxulózy na bázi laktulózy uznávány jako účinné a bezpečné, protože nezpůsobují závislost a vážné vedlejší účinky.

Uvedená látka patří k disacharidům získaným syntetickým způsobem, protože v živé přírodě chybí. Jednou v lidském těle se laktulóza přibližuje k tlustému střevu v nezměněné formě, kde prochází štěpením kyselinou mléčnou a bifidobakteriemi. V důsledku toho se uvolňují některé organické kyseliny, které vykazují osmotickou aktivitu. To znamená, že přispívají k hromadění a zadržování vody, která změkčuje a zvlhčuje výkaly a zvyšuje jejich množství. Ty zase pod tlakem stimulují střevní stěny k peristaltickým kontrakcím. Výsledkem je měkká a včasná úleva. Tento mechanismus účinku dokazuje, že laktulóza se zácpou je velmi účinná.

Přípravky obsahující laktulózu

Na policích řetězců lékáren najdete velké množství laktulózy pro zácpu, zaměříme se na sedm nejoblíbenějších:

 1. Duphalac
 2. Normase
 3. Portalak
 4. Dinolak
 5. Laktulóza Poslabin
 6. Goodluck
 7. Romfalak.

Laktulózové přípravky

Každý z uvedených léků s laktulózou má nasládlou chuť, je naprosto netoxický a může být používán po dlouhou dobu k určenému účelu. To je důvod, proč většina lékařů považuje tyto léky za lék volby pro léčbu zácpy u mnoha pacientů, včetně starších, dětí, těhotných a kojících matek.

Účinek laktulózy se projevuje za den nebo dva, v závislosti na aktivitě bakterií tlustého střeva ve vztahu k požití látky.

Všechny výše uvedené léky obsahují jako účinnou látku pouze laktulózu. Výjimkou je lék Dinolak, který jako účinnou látku obsahuje simethikon. Aktivní rozpad laktulózy a proliferace bakterií vede k nadměrnému plynování. Simethicone, který je povrchově aktivní látkou, snižuje napětí mezi kapalinou a plynem. Výsledné bubliny prasknou a nové se vytvoří s minimální intenzitou. Simethicone se nepodílí na chemických reakcích prováděných v těle, není vstřebáván a vystupuje ve své původní podobě. Tato funkce poskytuje schopnost používat lék s laktulózou a simethikonem bez jakýchkoliv rizik.

 • Duphalac, Portalac a Romfalak obsahují jako přísadu pouze vodu.
 • K lékům Normaz a Goodluck byly přidány kyselina citrónová a potravinové příchutě ke zlepšení chuti.

Podle instrukcí se doporučuje užívat laktulózový sirup z vysokých dávek a postupně je snižovat. Tento algoritmus je účinný při léčbě zácpy u dospělých. V dětství je vhodnější zahájit léčbu malou dávkou, která se postupně zvyšuje. Všimněte si, že užívání léků dvakrát denně nemá žádné výhody. Doporučuje se užívat celou denní dávku ve stejnou dobu, nejlépe ve stejných ranních hodinách.

Vzhledem k přítomnosti cukrů v laktulózových preparátech jsou pacienti s diabetes mellitus a selháním jater předepisováni s maximální opatrností.

Jednoznačné kontraindikace laktulózy jsou:

 • intestinální obstrukce;
 • poruchy metabolismu glukózy a nesnášenlivosti cukru;
 • podezření na zánět slepého střeva;
 • nediagnostikované krvácení;
 • alergické na léčivé složky.

Převažující dávkovou formou, ve které jsou prezentovány zácpové přípravky na bázi laktulózy, je sirup v lahvích od 100 do 1000 ml. Obzvláště Duphalac a Dinolac jsou k dispozici v nejrůznějších množstvích. To umožní, aniž by došlo k přeplacení, zvolit vhodné množství léku pro léčbu.

Laktulózový sirup obsahuje 66,7 g látky na 100 ml, tj. Jeho množství je 66,7%. Výjimkou je Dinolak, který je dodáván jako emulze. Také v lékárenských řetězcích si můžete zakoupit laktulózu ve formě rozpustného prášku a tablet. Duphalac je také balen do sáčků na jedno použití, což vytváří pohodlí při symptomatickém použití léků.

Výrobce a náklady

Po analýze nákladů na léky s laktulózou můžeme konstatovat, že nejvýhodnějšími variantami jsou Lactulose Poslabin ruské výroby a rumunský Romfalak. Nejdražší léčbou je Dinolak, dánská farmaceutická společnost. Zbývající drogy: Dufalak (Nizozemsko), Normaze (Itálie), Portalak (Chorvatsko), Goodluk (Bulharsko) se nacházejí ve stejné cenové kategorii. Jak vidíme, všechny uvedené léky vyrábí zahraniční lékárníci. Ruská droga s lactulose s názvem Poslabin je nejvíce nabízenou možností rozpočtu.

Léčiva s laktulózou při léčbě chronické zácpy

Laktulózové přípravky se používají k odstranění chronické zácpy. Mírný laxativní účinek léků umožňuje jejich použití při léčbě malých dětí, starších osob, těhotných žen. Na rozdíl od jiných sirupů a kapek pro střevní vyprazdňování, laktulózové preparáty nezpůsobují závislost, nenarušují práci trávicího traktu. Rychle a účinně obnovují peristaltiku, aniž by ovlivňovaly procesy štěpení a vstřebávání tuků, bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů. Nezapomeňte však, že užívání léků s laktulózou může předepisovat pouze lékař a po provedení laboratorních a instrumentálních studií.

Laxativa na bázi laktulózy

Laktulózové přípravky jsou vyráběny mnoha domácími i zahraničními farmaceutickými továrnami. Liší se barvou balení, objemem láhve a dokonce i přítomností dalších přísad. Jedna věc je spojuje - rychlý a účinný projímavý účinek. Sirupy, které zahrnují laktulózu, mají nasládlou příjemnou chuť.

Doporučení: „Účinná látka nevykazuje toxické vlastnosti, proto jsou léky často předepisovány gastroenterology pro dlouhodobý průběh léčby. To platí zejména při léčbě zácpy u starších osob, stejně jako u novorozenců trpících bolestivou kolikou a abdominální distenzí.

Sirupy a emulze

Na policích lékáren je široká škála laktulózních laxativ. V závislosti na délce léčby doporučené lékařem si můžete vybrat balení o objemu 200, 500 nebo dokonce 1000 ml. Níže je uveden seznam laktulózních léků, které lékaři nejčastěji předepisují svým pacientům:

Přes příjemnou chuť laktulózy zlepšili výrobci Normaze a Goodluck složení sirupů s kyselinou citrónovou a příchutěmi. Emulze Dinolac může nejen léčit zácpu, ale také rychle eliminovat nevolnost, nadýmání a říhání. Takový různorodý terapeutický účinek poskytuje unikátní kombinaci laktulózy se simethikonem. Poslední složka se týká povrchově aktivních látek, zhroutí vzniklé bubliny střevních plynů, normalizuje trávení a pohyblivost.

Prášky

Poslabin se vyrábí nejen ve formě kapek a sirupu. Nedávno se na policích objevila biologicky aktivní přísada ve formě tablet. Primární obal laxativa Poslabin Lactulose je blister vyrobený z měkké hliníkové fólie s reliéfními buňkami. Balení obsahuje 30 tablet o váze 0,5 gramu a skládá se z následujících složek: t

 • laktulóza;
 • oxid křemičitý;
 • stearát vápenatý;
 • laktóza.

Pomocné složky poskytují laktulózu do tlustého střeva, kde se projevuje její terapeutická aktivita. Oxid křemičitý je schopen adsorbovat na svém povrchu strusky, toxiny a patogeny. Přítomnost mléčného cukru způsobuje rychlý růst a reprodukci prospěšných bifidobakterií a laktobacilů.

Příznivý účinek laxativních sirupů

Laxativní laktulóza označuje disacharidy vyrobené synteticky. Organická sloučenina v dnešní době je považována za nejbezpečnější pro lidské tělo projímadlo, nevyvolávající bolest při pohybech střev. Na rozdíl od jiných laxativních kapek a tablet nezačne laktulózová příprava okamžitě působit. Účinné látky se postupně hromadí ve tlustém střevě, ředí fekální hmoty a přispívá k jejich účinnému vypouštění.

Tip: „Při dlouhodobém užívání laktulózových léků lékaři doporučují, aby pacienti přezkoumali svůj pitný režim a zvýšili denní příjem tekutin na 2,5 litru. Zabrání se tak rozvoji nerovnováhy vodního elektrolytu.

V horních částech lidského gastrointestinálního traktu nejsou žádné enzymy a mikroorganismy, které by štěpily laktulózu. Ale tlustého střeva obývají bakterie, které zpracovávají sloučeninu na organické kyseliny. To umožňuje:

 • aktivně pěstovat a množit prospěšné mikroorganismy;
 • snížit počet škodlivých bakterií, které netolerují kyselé prostředí.

Laktulóza v tabletách nebo sirupu přitahuje tekutinu, což přispívá ke zvýšení objemu a ředění stolice. Stimulace střevní stěny zlepšuje její motorickou aktivitu a rychlý pohyb výkalů do anorektální oblasti.

Indikace pro použití

Gastroenterologové předepisují laxatidy laktulózou, aby eliminovali chronickou zácpu, komplikovanou symptomy dysbiózy - nadměrnou tvorbou plynů, distenzí břicha, rachotem a varem. Přípravky se také doporučují pro použití v následujících patologických stavech:

 • zažívací potíže;
 • střevní bakteriální infekce, které vyvolávají zácpu;
 • jaterní encefalopatie.


Laktulózový sirup se používá k usnadnění pohybu střev po operacích orgánů gastrointestinálního traktu.

Návod k použití

Laktulózové přípravky se používají k léčbě kojenců, těhotných a kojících žen. Laxativa nejsou předepisována pouze těm pacientům, kteří jsou citliví na složky sirupů a tablet, stejně jako pacienti trpící galaktosémií. Nejlepší je užívat léky ve stejnou dobu, například ráno před snídaní.

Upozornění: „Výrobek nelze nahradit analogem laktulózy. Mnoho léků obsahuje další složky, které mohou vyvolat alergické reakce. “

Existují rysy užívání léků s laktulózou pro zácpu u malých dětí. Je nutné zahájit léčbu příjemem malého množství laxativ, postupně ji zvyšovat na dávky doporučené pediatrem. Faktem je, že aktivním množením vyvolávají prospěšné bakterie nadměrnou tvorbu plynu. Výsledkem bude nafouklý břicho u novorozence, vznik bolesti. Postupně „učit“ tělo dítěte působení laktulózy, je možné dosáhnout různorodého účinku: normalizovat složení střevní mikroflóry, obnovit řádné fungování trávicího traktu, zlepšit vstřebávání vitaminů a stopových prvků.

Účinný v boji se silnou zácpou - laktulóza

Laktulóza je syntetická varianta disacharidu laktózy. V přírodě se tato látka nenachází, ale je aktivně syntetizována farmaceutickým průmyslem a používá se při léčbě řady onemocnění. Ve své původní formě je laktulóza bílý prášek, ale pro terapii se používá ve formě sirupu, sladké, nasládlé bílé tekutiny.

Laktulózový sirup má komplexní účinek. S ním, bojovat se silnou zácpou, obnovit rovnováhu mikroflóry ve střevě, provádět různé diagnostické testy a vyšetření.

Zvláštností laktulózy je, že v lidském těle nejsou žádné enzymy, které přispívají k jeho trávení. To znamená, že látka v nezměněné formě vstupuje do střeva, kde začíná aktivně působit.

Laktulóza ve formě sirupu je živnou půdou pro prospěšné bakterie, které obývají tenké střevo. Pokud jich v těle není dost, můžete obnovit rovnováhu s tímto lékem.

Navrhuje se laktulóza v lékárenské síti bez lékařského předpisu, ale po předchozí konzultaci s lékařem se musí používat opatrně. Poskytne radu o délce a četnosti přijetí.

Tam, kde se používá laktulózový sirup

Podrobné pokyny k použití laktulózového sirupu budou obsaženy v každém balení léku. Mělo by být pečlivě prostudováno, aby bylo zřejmé, jak léčit určité onemocnění.

Tento lék je účinný při léčbě následujících onemocnění:

 • Těžká zácpa;
 • Hemoroidy způsobené obtížným defekováním;
 • Dysbakterióza;
 • Hepatická kóma.

Tento nástroj se aktivně využívá při přípravě různých průzkumů gastrointestinálního traktu. Je-li nutné vyčistit střeva bez poškození konečníku, nelze použít běžný klystýr a laktulózový sirup má s tímto úkolem vynikající práci.

Tento lék je bezpečný, nezpůsobuje závislost a vážné negativní důsledky. Mnoho lékařů to považuje za nejúčinnější pro zácpu a průvodní hemoroidy.

Vzhledem k otoku řiti, ztrátě hemoroidů a silné bolesti v této oblasti, mnoho pacientů nemůže normálně jít na záchod. Fekální hmoty se hromadí ve tlustém střevě, vyvíjejí tlak na jeho stěny a zhoršují stav.

Laktulóza se zácpou

Těžká zácpa se vyskytuje u pacientů z několika důvodů. Často je tento stav spojen s vážnou nerovnováhou mikroflóry, což je důvod, proč není potravina správně trávena. Nesprávná strava může také vést k podobným důsledkům. Fekální hmoty se stávají tak hustými, že je střeva nemohou vytlačit.

Po podání jedné dávky laktulózového sirupu vstupuje v nezměněné formě do tenkého a tlustého střeva, obklopuje jeho obsah a postupně se rozpouští.

Výkaly se ještě více zvětšují, ale stávají se měkčími. Tlačí proti střevní stěně, dráždí je. Tak začíná proces přirozené peristaltiky. Pacient cítí silnou nutkavost k záchodě a plně defekuje.

Laktulóza z dysbiózy

Dysbakterióza je diagnóza, která v oficiální medicíně chybí, ale její projevy se často vyskytují u malých a dospělých pacientů. V našich střevech se aktivně chovají různé bakterie. Většina z nich je užitečná.

Když se prospěšné mikroorganismy stanou méně než škodlivými, objeví se příznaky dysbiózy:

 1. Porucha stolice;
 2. Nadýmání;
 3. Nadýmání.

Režim

Pro zácpu se symptomaticky používá laktulózový sirup. Denní dávka je 15-45 ml, v závislosti na závažnosti stavu pacienta. Je nutné pít jednorázově nebo rozdělit do dvou dávek. Doporučuje se užívat lék ráno. To se projeví za 10-15 minut.

Pacient cítí první nutkání na toaletu. Musíme počkat, až budou silnější. Při dlouhodobé léčbě je nutné užívat lék ve stejnou denní dobu. Při léčbě zácpy je důležité zajistit odpovídající použití čisté vody - 1,5-2 litrů denně. Díky této terapii bude efektivnější.

S jaterní kóma, precoma, lék je předepsán 3-4 krát denně, 30-45 ml v pravidelných intervalech. Díky léku se toxiny a škodlivé látky přirozeně vylučují z těla.

Laktulóza v dětství

Laktulózový sirup se může užívat v dětství, správně vypočítává dávkování. Droga jemně ovlivňuje gastrointestinální trakt, pomáhá při zácpě u dětí. Rodiče by si měli uvědomit, že u dětí prvního roku života, kteří jsou kojeni, je stolice každých 3-5 dní považována za normální.

Než začnete lék užívat, poraďte se s lékařem. Poskytne radu ohledně četnosti přijetí a jeho nezbytnosti.

Laktulóza během těhotenství

Těhotné ženy často čelí problému zácpy. Laktulózový sirup nepoškozuje plod, ale způsobuje silnou střevní motilitu. Tento orgán se nachází vedle dělohy, může spouštět jeho kontrakce a předčasný porod.

Kontraindikace, nežádoucí účinky

Absolutní kontraindikací pro příjem laktulózového sirupu je nesnášenlivost složek přípravku, akutního deficitu laktózy, stenózy střev, její obstrukce, porušení integrity žaludečního traktu, akutních zánětlivých procesů v žaludku, střeva, silné bolesti v této oblasti neznámého původu.

Vzácně se při užívání laktulózového sirupu vyskytnou nežádoucí účinky:

 • Nadýmání, nadýmání;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Křečové bolesti břicha;
 • Průjem;
 • Porušení rovnováhy vody a soli.

Léky na bázi laktulózy

V lékárnách si můžete koupit lék s názvem "Lactulose Syrup". Léky se stejnou účinnou látkou jsou dostupné pod mnoha jinými obchodními názvy: t

Člověk by se neměl divit, co je lepší než Lactulose nebo Dufalak, protože tyto léky mají stejné účinné látky.

Recenze laktulózový sirup

Yana Kristaeva, 28 let

„Kvůli časté zácpě jsem se potýkal s problémem hemoroidů. Lékař hovořil o vztahu těchto nemocí, takže nyní pečlivě sleduji četnost návštěv na záchodě. Snažím se pravidelně a zároveň vymýt. Pokud jsou nějaké potíže, laktulózový sirup je vždy v mé lékárničce. Pití jedné dávky a za 10 minut spěchám na záchod. Nikdy neuspěl. Je to bezpečné, měkké. Nemám žádné nežádoucí účinky. "

Roman Lisman, 42 let

„Při cestování v jižní Číně jsem se setkal s problémem zácpy. Místní potraviny jsem kategoricky nehodil, protože potíže s toaletou. Naštěstí s námi v delegaci byli lékaři. Byl jsem poučen o laktulózovém sirupu. Ukázalo se, že je to velmi mírné, ale účinné projímadlo. Problém sám o sobě zmizel, pocit těžkosti byl pryč, v žaludku už nebylo nic. Teď si vždycky vezmu tento nástroj na dlouhé cesty. “

Anna Romanenko, 39 let

„S pomocí laktulózového sirupu se pravidelně dostávám k lékařské péči, dávám ji své dceři, když začne zácpu. Pokud byl tento problém jednou týdně, zapomněli jsme na to úplně. Ztratil jsem pocit nadýmání, neustálého probublávání v žaludku. Nástroj je naprosto bezpečný, nebojím se ho dát 2letému dítěti. Po zahájení užívání laktulózy má dítě významně zvýšené chuťové preference. Pokud dřívější krmení dcera byla problém, teď je všechno a jde na záchod jako hodiny.

Účinnost laktulózového sirupu

V moderním farmaceutickém trhu je laktulózový sirup jedním z nejměkčích, nejúčinnějších a nejbezpečnějších výrobků. Doporučují ji proctologové, gastroenterologové a pediatrové.

Portalak a další ruské a zahraniční náhrady za Duphalac

Zda má lék Duphalac analoga, mají zájem pacienti trpící zácpou. Lékárny mají spoustu léků, které se zabývají citlivým problémem. Některá léčiva mají podobné složení jako Duphalac a působí podobně. Náklady na projímadla jsou však jiné. Jaká droga si vybrat, aby se dosáhlo očekávaného účinku a ne přeplatku?

Složení a jmenování Duphalac

Výrobce umístil Duphalac jako laxativní lék charakterizovaný mírným působením. Léčivo obsahuje laktulózu, která poskytuje projímavý účinek. V Dufalacu nejsou žádné cukry, konzervační látky, škrob a stabilizátory.

Nástroj je obvykle předepisován pacientům, kteří potřebují stimulovat střevní motilitu. Jeho redukce pomáhá změkčit fekální hmoty a jejich odstranění z těla.

Indikace pro jmenování Duphalac jsou:

 • hemoroidy;
 • otrava jídlem;
 • chronická zácpa, včetně těch, které jsou spojeny s chorobami trávicího systému;
 • potřebu připravit orgán k přezkoumání;
 • případy plánovaného operačního zásahu;
 • po chirurgickém odstranění hemoroidů.

Kromě laxativního účinku laktulóza, která je součástí léčiva, zlepšuje fungování střeva a inhibuje růst patogenní mikroflóry. Díky tomu je rovnováha bifidobakterií a laktobacilů stabilizována.

Vzhledem k tomu, že Dufalak působí jemně na zažívací orgány, může být použit i pro léčbu novorozenců. Pokud jde o délku trvání projímání, poraďte se se svým lékařem.

Na čem spočívá terapeutický účinek?

Droga působí přímo ve střevech. Laktulóza označuje polysacharidy. V dutině střeva akumulují vodu. Tak laktulóza mění konzistenci výkalů.

 1. Způsobit projímavý účinek, nevedoucí k dehydrataci.
 2. Podporovat reabsorpci iontů vápníku a fosforu střevními stěnami.
 3. Normalizujte střevní mikroflóru.
 4. Snižte hladinu dusíkatých a jiných toxických látek jemným odstraněním z těla.

Duphalac může být používán po dlouhou dobu, protože nástroj není návykový.

Lék není absorbován do krve, je považován za bezpečný. Léčba přípravkem Duphalac je proto přípustná pro novorozence, stejně jako pro těhotné a kojící ženy.

Navzdory účinnosti a bezpečnosti léků má kontraindikace. Patří mezi ně:

 • narušení metabolismu sacharidů, protože laktulóza je cukr;
 • krvácení do zažívacího traktu (gastrointestinální trakt);
 • intestinální obstrukce;
 • intolerance lactulose.

Pozornost vyžaduje jmenování projímadla pro diabetiky, protože laktulóza je cukr.

Vzhledem k tomu, že Duphalac je označován jako originální lék, vytvořený přímo k odstranění zácpy a odolávající nezbytným klinickým studiím, je cena léku ve srovnání s analogy vysoká.

Ruské protějšky Duphalac

Po uvolnění původní drogy s vysokou účinností začínají zahraniční farmaceutické společnosti pracovat na tvorbě generik. Takzvané analogy úspěšných léků. Generika mají podobné složení a farmakologické vlastnosti, liší se však hodnotou. Nejlevnější jsou ruské protějšky Dufalak.

Poslabin-laktulóza

Klinické studie Poslabin neprošel. Proto je nástroj registrován jako doplněk stravy (doplněk stravy). Vývojáři vycházeli z již vyvinutého vzorce Duphalac.

Poslabin je k dispozici ve formě:

 1. Prášky Forma atypická pro laxativa s laktulózou. Často se jedná o sirupy nebo prášky.
 2. Sirup Někdy je jmenován, pokud potřebujete nahradit Duphalac. Analog je však povolen pro léčbu kojenců starších než 6 týdnů. Druhý rozdíl oproti Duphalac je cena. Je nižší, asi 100 rublů.

Kromě laktulózy obsahuje Poslabin také oxid křemičitý a stearát vápenatý. Ten slouží jako emulgátor, to znamená, že pomáhá míchat další složky.

Oxid křemičitý je doplněk stravy minerálního původu. Bílý prášek interaguje s těžkými kovy a toxiny, odstraňuje je z těla.

Lactusan

Jedná se o biologicky aktivní přísadu, kterou vyrábí "Felitsata Holding". Mimochodem, společnost Duphalac vyrábí holandská společnost Abbott.

Na rozdíl od původního výrobku existuje několik cukrů ve složení Lactusan:

Lactusan je umístěn jako prebiotikum schopné normalizovat složení střevní mikroflóry. Lék se vyrábí ve formě sirupu a stojí asi 140 rublů.

Podle instrukcí je náhrada Duphalac předepsána pro dysbakteriózy jiné povahy, stejně jako pro normalizaci práce zažívacího systému.

Prelaks

Další nutriční doplněk. Prelaks je levným analogem domácí výroby Duphalac. V centru prostředků - laktulóza. Dodatečně přidáno:

Účel Prelaksa spojený s odstraněním zácpy, normalizací procesu defecation před různými studiemi nebo operacemi. Předpřipravky jsou také předepisovány pro léčbu některých onemocnění jater. V seznamu cirhóza, hepatitida.

Hodnota Prelaks asi 200 rublů.

Někdy je lék předepsán jako udržovací léčba hemoroidů. Vzhledem k tomu, Prelax je doplněk stravy, je možné zakoupit bez lékařského předpisu.

Laktulóza

Lactulose je náhrada rozpočtu pro Duphalac. Vyrábí se nejen domácími farmaceutickými společnostmi. Ruská verze drogy se skládá z:

Poslední dvě složky ve 100 mililitrech léčiva jsou 25 gramů. Zbytek je laktulóza samotná, po které je projímadlo pojmenováno.

Importní analogy Duphalac mají mírně odlišné složení.

Laktulóza je předepisována nejen jako projímadlo, ale také jako součást komplexní léčby jaterní encefalopatie, salmonelózy, poruch trávení, po resekci hemoroidů.

Analogy vyrobené v jiných zemích

Existují desítky dovážených léků podobných Duphalacu. Některé fondy jsou k dispozici v zahraničí, jiné - mimo něj.

Ukrajinské protějšky

Všechny analogy vyráběné ukrajinskými společnostmi mohou používat těhotné a kojící ženy, děti.

4 ukrajinské analogy Duphalac jsou populární na ruském trhu:

 1. Bioflorax. Vytvořeno na bázi laktulózy. Lék má projímavý účinek, je předepsán pro všechny podmínky, které vedou k porušení defecation.
 2. Laktuvit. Také obsahuje laktulózu. Nástroj je označován jako hypoamonický. Ty jsou schopny změnit strukturu výkalů a zlepšit střevní peristaltiku.
 3. Depurax. Doporučuje se u pacientů s poruchou defekce. Po použití léku se fyziologický proces výkalů normalizuje. Laktulózový sirup je k dispozici v balené formě.
 4. Normolact Maximální složení ve složení s Duphalacem. Identická nejen účinná látka, ale také další. Sirup pomáhá eliminovat zácpu a normalizovat proces defekace.

Ukrajinské léky srovnávají příznivě s cenou 90 až 150 rublů.

Běloruské analogy

Generics Duphalac patří mezi běloruské drogy:

 1. Sylact Doporučeno pro pacienty se zhoršenou stolicí a jaterní encefalopatií. Lék se vyrábí ve formě sirupu.
 2. Forzhekt. Jedná se o projímadlo na bázi makrogolu. Ethylenglykolový polymer nahrazuje laktulózu. Forgect se používá k odstranění systematické zácpy u pacientů starších 8 let. Lék se nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení.
 3. Ricinový olej je nejlevnější lék s projímavým účinkem, ale je zakázáno využívat výhod žen a žen během těhotenství. Také ricinový olej nelze dlouho používat.
 4. Pikolaks. Hlavním účelem je atonická zácpa a potřeba normalizace střevní peristaltiky. Nástroj je klasifikován jako projímadla. Uvolňování formy - roztok pro perorální podání. Kontraindikace užívání Picolaxu jsou poruchy trávicích orgánů a první dva trimestry těhotenství.

Náklady na projímavé léky vyrobené v Bělorusku do 45-300 rublů.

Chorvatské analogy

Není to tak dávno, kdy se v lékárnách - Portalak objevila nová projímavá chorvatská produkce. Odpověď na otázku, Portalak nebo Dufalac, což je lepší, říkají lékaři:

 • přípravky jsou 100% analogy, obsahují 67 gramů laktulózy na 100 mililitrů a vody;
 • Portalak a Duphalac, které jsou skutečnými analogy, a nikoli jen léky s podobným účinkem, mají identické indikace a kontraindikace.

Portalak nebo Duphalac se volí na základě příslušné hodnoty pro pacienta. Cena chorvatské drogy je v rozmezí 265-490 rublů. Někdy je volba ovlivněna přítomností v lékárně a nepřítomností jiného léku.

Další analogy

Při výběru laxativních léků byste měli věnovat pozornost dováženým analogům:

 1. Legendal. Kromě laktulózy a vody obsahuje kyselinu citrónovou a chuť grapefruitu. Léčivo je v granulích, z nichž se připravuje roztok pro perorální podání. Obsah balení se rozpustí ve vodě nebo šťávě, vypije se ihned po jídle. Účinek je zpravidla pozorován po 12 hodinách. Legendal je předepisován nejen v rozporu s defekací, ale také jaterní encefalopatií, potřebou chirurgického zákroku na konečníku nebo tlustém střevě. Nedoporučujeme používat léky pro osoby s intolerancí laktulózy.
 2. Lizalak. Tento analog Dyufalaka v prášku. Je třeba připravit roztok. Indikace a kontraindikace jsou stejné jako u laktulózy nebo léků na ní založených.

Před použitím jakéhokoliv léku se poraďte s lékařem.

Analógy Dufalaka pro děti

Zvláštní pozornost je třeba věnovat léčbě zácpy u dětí. Mnoho laxativ je kontraindikováno. Duphalac je povolen, normalizuje hladinu prospěšné střevní mikroflóry a stimuluje kontrakci střeva a zajišťuje její jemné vyprazdňování.

Dávka léčiva závisí na věku a hmotnosti dítěte. Děti do 1 roku jmenují maximálně 5 mililitrů sirupu. Zpočátku se doporučuje dávat asi 1 ml, postupně zvyšovat dávku na 5. Průběh léčby je předepisován individuálně a může trvat 3 týdny nebo déle.

Kromě Duphalac, několik laxatives může být používáno od narození.

Normase

Hlavní analog Duphalac pro děti. Spolu s laktulózou obsahuje kyselinu citrónovou a ochucovadlo. Normaze je vhodný pro novorozence a ženy během těhotenství. Lék má mírný projímavý účinek a není návykový. Hlavní údaje pro jmenování Normaze jsou:

 • zácpa různých etiologií;
 • změna množství čpavku ve střevě, která může být pozorována při vývoji jaterní encefalopatie;
 • nerovnováha střevní mikroflóry;
 • snížení bolesti v době defekace, která je typická pro hemoroidy.

Vezměte si lék nejlépe večer před spaním, pijte dostatek vody. Počáteční dávka je 10 mililitrů.

Normasa je kontraindikována u diabetes mellitus, enzymatického deficitu nebo nesnášenlivosti laktózy. V některých případech může léčivo způsobit vedlejší účinky, které jsou charakteristické pro jiné léky na bázi laktulózy. Jsou pozorovány alergické reakce, poruchy srdečního rytmu, nadýmání, křeče, těžký průjem. Tyto reakce jsou však často spojeny s předávkováním užívaným lékem.

Romfalak

Patří do rozpočtových laxativních prostředků zahraniční produkce. Vydání se zabývá rumunskou farmaceutickou společností.

Složení Romfalaky je téměř totožné s Dufalaka. Analog má proto stejný farmakologický účinek na tělo pacienta:

 • zlepšuje intestinální absorpci fosfátů a vápenatých solí;
 • zvyšuje procento laktobacilů;
 • podporuje migraci amoniaku z krve do střeva, čímž snižuje tvorbu toxinů obsahujících dusík;
 • změkčuje fekální hmoty.

Náklady na Romfalaka je asi 160 rublů.

Goodluck

Jedná se o bulharské projímadlo. Analogové Duphalac je také povoleno používat novorozenci a ženy během těhotenství.

Laktulóza obsažená v Goodlake je rozdělena ve střevě na:

 1. Kyselina mléčná
 2. Acetic.
 3. Hroznová kyselina.

Jedná se o organické sloučeniny. Přispívají k přenosu amoniaku z krve do střeva, uvolňují tělo spolu s výkaly z toxinů.

Složení, působení, indikace a kontraindikace Goodluck a Duphalac jsou téměř identické. Nicméně, náklady na bulharské projímadlo je téměř 100 rublů méně.

Který lék si vybrat

V uvedených přípravcích se kompozice, indikace, kontraindikace, účinky a vedlejší vlastnosti zcela nebo většinou shodují.

Pokud jsou v léku přítomny jakékoli další látky, včetně aromatických látek, zvyšuje se pravděpodobnost:

 • vývoj u pacientů s alergickými reakcemi;
 • výskyt vedlejších účinků.

Proto, pokud potřebujete pomoc s dítětem nebo těhotnou, je vhodné zvolit si původní projímadlo nebo jeho pravé protějšky. V takovém případě je účinná látka a voda. V ostatních případech je povoleno použití generik.

Analogové Duphalac nelze nazývat léky. Nebyly provedeny žádné klinické studie. Prostředky, laxativa jsou potravinářské přídatné látky. Prostředky se používají k udržení zdraví, v boji proti patologii doplňků - pomocný prvek.

Při výběru projímadla stojí za to připomenout, že v Dufalacu, kromě laktulózy, je přítomna pouze voda. Jiné složky, včetně aromatických látek, zvyšují riziko nežádoucích nebo alergických reakcí.

Rozlišuje analogy od léků podobných účinků

Alternativou drahých léků jsou často jejich generika. Z originálu se mohou mírně lišit ve složení a dávkování. Uvolňování jako potravinové doplňky a tím „obcházení“ řady klinických studií, generik:

 • rentabilní za cenu;
 • zřídka kované, na rozdíl od inzerovaného originálu.

Většina analogů je léků podobných účinků. Aby byly léky pravdivé analogy, musí být léčiva 100% identická, včetně hmotnostních frakcí složek.

Účinek generických léčiv s podobným účinkem je podobný účinku Duphalac. Zastaralé vybavení a suroviny pochybné kvality se však často používají pro výrobu alternativ, a proto lze snížit účinnost léčiv.

Rozdíly mezi originály a analogovými akcemi jsou následující:

 1. Složení. Účinné látky v přípravcích z nich. U dražších léků však mohou být přítomny také vitamíny nebo látky, které mohou minimalizovat nepříjemné symptomy, přičemž koncentrace účinné látky v generických přípravcích je nižší než v původním přípravku.
 2. Pohodlí. Drahé léky jsou zpravidla vyráběny v různých formách. Výběr sirupů, pilulek, řešení Rozpočtové verze jsou často ve stejné formě. V případě laxativ je to prášek. Před použitím se ředí, což je pro mnohé nepříjemné.

Při nákupu analogu namísto původního léku byste měli:

 • poraďte se se svým lékařem, protože lékaři obvykle znají všechny vlastnosti původního a generického;
 • vybrat generiky, vyrobené po dlouhou dobu, osvědčené;
 • koupit nástroj ve velkých, osvědčených lékárnách;
 • dávají přednost lékům vyráběným v zemích, kde je přísná kontrola kvality farmaceutických výrobků.

Důsledná legislativa v oblasti zdravotní péče je známa ve Spojených státech, zemích Evropské unie, Japonsku, Kanadě, Austrálii.

Recenze Duphalac a jeho analogy

Většina recenzí Duphalac a jeho analogů je pozitivní. Již po několika technikách činidla normalizují střevní peristaltiku a eliminují zácpu.

Většina analogů, jako například Duphalac, může být použita pro novorozence, těhotné ženy, ošetřovatelky.

Hlavním rozdílem mezi původním lékem od generik je cena. V Duphalac je vyšší.

Lékař by měl předepsat projímadlo. Pochopení tohoto, pacienti se diví, jestli lékaři znají celý seznam analogů, z jakých motivů předepisují konkrétní lék?

V recenzích některých pacientů jsou zajímavé odpovědi:

Marfa Dyomin, Krasnojarsk

„Pracoval jsem jako obchodní zástupce pro lékařskou společnost. Nefungovala, ale hodně se naučila. Pozice předpokládá, že půjde k lékařům, k sobě, k předložení drogy, k vyjednávání mrože, který nechává zdravotníka za každé jmenování našeho produktu. Teď mám jiný přístup k lékařským předpisům. Doporučené léky nejsou špatné, protože jsou licencovány. Ale některé společnosti nemají zástupce ve skříních. Takové úspory neznamená, že je výrobek horší.

Azalia Romanova, Moskva

„Duphalac je dobrý. Jemně pomohl i během těžkého těhotenství. Dali hrozbu potratu. Ležela na ochraně a spřátelila se se ženou. Profesně byla gastroenterologkou. Usmívala se a řekla, že nemá smysl platit za reklamu a Goodluck doporučil. Nevšiml jsem si rozdílu. Myslím, že ve světě drog existuje mnoho takových nuancí. Můj syn měl plenkovou vyrážku. Rozmazaný Bepanten. Pediatr v sovětském stylu, který přišel na měsíční prohlídku, se mi líbil a já se jí líbil. Lékař doporučil vyměnit Bepanten s 500 rublem za zinkovou mast z 15 rublů. A opět, stejně úžasný efekt. “

Ohlasy pacientů dokazují, že léčiva jsou obchodem. To není výzva k ignorování jmenování lékařů. Nezasahuje však do kladení otázek, rozptýlení pochybností. Pokud pacient požádá o doporučení, lékař buď odmítne nebo odůvodní odmítnutí.

Laktulóza: účinná pomoc při trávení

Teď už se s tou osobou, která alespoň jednou v životě nenarazila na narušení práce zažívacího traktu, nesetkáte. Nepříjemné symptomy mohou způsobit mnoho příčin. Špatné potraviny, barviva, látky zvyšující chuť, přebytek soli a cukru - všechny tyto okolnosti jsou škodlivé pro hlavní přátele střeva - dobré bakterie. Trávení bílkovin, tuků a sacharidů se stává pro tělo velkým problémem. Zácpa, zvýšená nadýmání - Lactulose rychle řeší tyto příznaky.

Laktulózový účinek na funkci střeva

Střevo je svým způsobem jedinečnou součástí lidského těla. Ve skutečnosti se jedná o kontinuálně fungující dopravník pro zpracování živin. Tato velká chemická továrna má rozsáhlé výrobní plochy. Délka celého střeva přesahuje deset metrů. Ve složení střeva jsou dvě hlavní části: tenká a tlustá sekce.

Střevo se skládá z tenkých a tlustých řezů.

Tenké střevo se specializuje na rozklad živin a absorpci konečného výsledku mnoha chemických přeměn do krve. Tento úkol se stává uskutečnitelným vzhledem k velkému množství villi obložení střev. Obsahují malé, snadno propustné nádoby, jejichž stěnou pronikají jednoduché cukry, tuky a bílkoviny do krevního oběhu.

Tlusté střevo se zabývá neméně obtížnou záležitostí. Jeho úkolem je extrahovat vše užitečné ze zbytků potravin, včetně některých vitamínů a vody. To je do značné míry usnadněno střevní mikroflórou. Ne všechny bakterie způsobují nemoc a poškozují tělo. Celá skupina mikrobů obývá střeva a zabývá se mimořádně užitečnou prací. Mikroflóra chrání střeva před pronikáním patogenních mikrobů a také udržuje imunitní systém v dobrém stavu. Důležitou roli hrají bakterie při trávení potravy. Mikroby navíc produkují vitamíny, které tělo následně využívá při tvorbě krve.

Normální střevní mikroflóra hraje důležitou roli ve střevech

Laktulóza není zpracována ve střevech a není absorbována do krve. Dosažení tlustého střeva, lék váže vodu a způsobuje změkčení stolice. Příjem laktulózy usnadňuje každodenní vyprazdňování střev z odpadních produktů organismu. Proháněcí účinek léku je mírný, což je důležité zejména u novorozenců a dětí. Laktulóza je mimořádně užitečná pro denní aktivity střevních mikrobů. Lék má prebiotický účinek. Mikroby používají laktulózu jako druh domácího a potravinářského zdroje. Díky tomuto chemicky přátelským mikrobům ve střevech se stává více, jídlo je zcela stravitelné.

Prebiotika podporují normální fungování střevní mikroflóry

Kromě toho, Lactulose nejen podporuje růst prospěšných bakterií, ale také potlačuje životně důležitou aktivitu patogenních mikrobů. Ten rozkládá proteiny s tvorbou velkého množství plynu, což způsobuje výskyt nadýmání. Laktulóza vám umožní zachránit osobu před takovými nepříjemnými příznaky. Kromě toho, léčivo přispívá k odstranění ze střev různých toxinů, které se stává obzvláště velké v případě porušení jater.

Jídlo pro prospěšné střevní bakterie - video

Složení a uvolňovací forma léčiva

Laktulóza (latinský název Lactulose) se vyrábí ve formě sirupu pro orální podání. Hlavní složkou léku je laktulóza - cukr, který není stráven ve střevě. Pro získání plného sirupu přidává výrobce do receptury pomocné látky. Díky nim lze lék skladovat bez změny jeho příznivých vlastností.

Složení a forma léku Lactulose - tabulka

 • kyselina citrónová;
 • čištěná voda.

Nemoci, pro které je Lactulose předepisována

Laktulózu předepisují odborníci v následujících případech:

 • k odstranění zácpy. Tento problém může být spojen s onemocněním žaludku, střev, žlučníku, slinivky břišní. Kromě toho se zácpa často vyskytuje u dětí různého věku v důsledku nedokonalého trávení potravy. Odložená stolice je téměř nedílnou součástí užívání antibiotik. Laktulóza je účinná při odstraňování zácpy;
 • s některými chorobami. Křečové žíly konečníku - hemoroidy - výrazně zhoršené zácpou. Roztržené krevní cévy a krvácení jsou závažnými komplikacemi tohoto onemocnění. Kromě toho, sledovat židle je velmi nezbytné po operacích na střevech a dalších orgánů břicha;
 • při onemocnění jater. Toto tělo je vytvořeno přírodou s velkou silou. Viry, alkohol a další škodlivé látky však ničí normální tkáň jater. Výsledkem je rozsáhlé zjizvení vytvořené uvnitř orgánu (jaterní cirhóza). Laktulóza pomáhá vylučovat toxiny, které játra nemohou neutralizovat. Játra postižená cirhózou nemohou detoxikovat toxiny

Dr. Komarovsky o roli dobrých bakterií - video

Kontraindikace a nežádoucí nežádoucí účinky

Laktulóza je srovnatelná s jinými léky s podobným účinkem malým seznamem kontraindikací. Odborníci nepředepisují léky v následujících situacích:

 • s galaktosémií. Toto onemocnění je vrozené. V těle těchto lidí není žádný proteinový enzym, který mění galaktózu na jednoduchý cukr. Lidé s takovými metabolickými zvláštnostmi nejsou předepisováni Lactulose;
 • s nesnášenlivostí na jiné druhy cukrů - laktóza, maltóza, fruktóza. Normálně je v těle pro každý z těchto cukrů enzym pro jeho přeměnu na nejjednodušší formu - glukózu. Vrozená vada enzymu nebo jeho absence - jedna z kontraindikací pro jmenování léku;
 • s intestinální obstrukcí. Tato situace může být způsobena mechanickou překážkou v cestě střevního obsahu (například nádoru) nebo slabostí svalů pohybujících se zpracovanou potravou. Prodloužená nepřítomnost stolice, zvracení, horečka - nouzová situace, při které je nutná pomoc kvalifikovaného odborníka. Pokus o použití laxativního účinku Lactulose k nápravě situace je plný vážných následků; Nádory mohou způsobit obstrukci
 • krvácení z konečníku. Nezměněná krev ve stolici má mnoho důvodů pro její výskyt - hemoroidy, nádory a rektální trhliny. V každé konkrétní situaci musí odborník rozumět;
 • pokud má pacient kolostomii, ileostomii. U některých onemocnění (například nádorů) vytváří chirurg spojení mezi střevem a vnějším prostředím otvorem v přední stěně břicha. Toto opatření je nezbytné pro nepřetržitou neomezenou evakuaci střevního obsahu a plynů. Kolostomie zahrnuje intervenci na tlustém střevě, ileostomii tenkého. Laktulóza v těchto případech není přiřazena;
 • pokud máte podezření na apendicitidu. Zánět vermiformního procesu střeva je poměrně běžný. Tento malý orgán je hlavním představitelem imunitního systému těla ve střevě. Zde se nachází úložiště nejpřátelštějších střevních bakterií. Při zánětu slepého střeva typická abdominální bolest, nevolnost, zvracení, horečka. Pokusy vyrovnat se s touto situací sami pomocí Lactulose mohou vést k vážným následkům. Zánět slepého střeva - zánět slepého střeva slepého střeva

Střevní obstrukce - video

Pokud budete postupovat podle doporučení pro užívání léků, vedlejší účinky se obvykle nepozorují. V některých případech se může nejprve projevit zvýšená tvorba plynu, která sama zmizí po 1-2 dnech. Překročení doporučené dávky může způsobit nerovnováhu látek ve vnitřním prostředí těla, což má za následek řadu negativních symptomů:

 • nedobrovolné svalové kontrakce (křeče);
 • nevolnost;
 • bolest hlavy;
 • závratě;
 • poruchy srdečního rytmu; Odchylky v množství sodíku, draslíku a vápníku v krvi se odráží v tepové frekvenci a v obraze elektrokardiogramu.
 • bolest svalů;
 • slabost a špatná tolerance k normálnímu cvičení.

Použití laktulózy v těhotenství a dětství

Děti v prvním roce života často trpí zácpou. Důvody zpravidla spočívají v nedostatku enzymů a prospěšných bakterií ve střevě. Během těhotenství, trávení trpí vytěsněním orgánů dělohy s rostoucím plodem uvnitř. Léčivo Lactulose je schváleno pro použití u dětí od prvních dnů života. Kromě toho, lék je úspěšně používán během těhotenství, protože nemá žádný vliv na tělo matky a plodu. Laktulóza se také podává kojícím matkám, protože účinná látka není absorbována do krve a neproniká do mateřského mléka.

Vlastnosti příjmu Lactulose

Laktulóza je předepisována specialisty pro léčbu dospělých a dětí všech věkových kategorií. Dávku a dobu trvání léčby zvolí ošetřující lékař. Sirup se užívá perorálně, během jídla nebo bezprostředně po jídle. Lék je vhodný pro dávkování pomocí odměrky, která je součástí soupravy. Pokud Vám lékař předepsal jednu dávku léku, měla by být Lactulose konzumována jednou okamžitě po prvním jídle. Účinek léku můžete cítit po dvou dnech, což je spojeno s pohybem léku přes střeva. Laktulóza obsahuje několik typů cukrů, proto musí být tato skutečnost zohledněna u pacientů s diabetes mellitus při výpočtu dávky injikovaného inzulínu. Lék neovlivňuje schopnost řídit auto a nezpůsobuje ospalost.

Léky s podobným účinkem

Lactulose můžete zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Balení léčiva bude stát od 200 do 600 rublů v závislosti na objemu láhve (200, 500 nebo 1000 mililitrů). V případě potřeby může lékař Lactulose nahradit jiným léčivem s podobným účinkem.