Image

Jaké cévní léky lze použít ke zlepšení krevního oběhu v nohou?

Cévní přípravky pro zlepšení krevního oběhu v nohou mohou být použity pro různé poruchy oběhového systému. Je přijatelné používat jak farmakologické produkty, tak produkty z arzenálu tradiční medicíny.

Pokud člověk začne mít problémy s krevním oběhem, pak to primárně ovlivňuje stav nohou, paží a hlavy.

Nohy, a často paže, zažívají zvýšenou fyzickou námahu a jsou umístěny ve značné vzdálenosti od srdce. Účinky na hlavu se vztahují ke konkrétní citlivosti CNS na jakékoli změny v krevním zásobení.

Krevní oběh v nohách může být narušen z následujících důvodů:

 1. 1. Ateroskleróza. Vzniká v důsledku hromadění cholesterolu na stěnách cév. S věkem klesá tonus cév dolních končetin a periferní průtok krve je narušen v důsledku neustálého útoku na stěny a zúžení jejich lumenu.
 2. 2. Zneužívání nikotinu, alkoholu a tukových potravin. Od 45 let věku je inhibice tělesného tuku potlačena. To vede k ukládání tuků nejen pod kůži, ale také do vnitřních orgánů, včetně srdce a cév. V důsledku toho srdce ztrácí schopnost účinně řídit krev v celém těle. Blokování cév zvyšuje zátěž srdce, což vede k jeho předčasnému opotřebení. Účinek nikotinu činí cévy pomalými, což přispívá ke vzniku křečových žil.
 3. 3. Sedavý způsob života. Pohyb nejen posiluje činnost srdce, ale také pomáhá zlepšovat cirkulaci zásob periferní krve.
 4. 4. Vývoj řady chronických onemocnění. Cévní poruchy v nohách mohou být příčinou i následkem jiných chronických onemocnění. Mezi příčiny patří obezita, diabetes mellitus, zvýšený cholesterol, hypertenze, zhoršená funkce ledvin a jater, srdeční selhání, osteochondróza (hlavně bederní), zánětlivé procesy.
 5. 5. Dlouhodobá medikace určitých skupin. Patří mezi ně například beta-blokátory.

Špatný krevní oběh v nohou vede k tvorbě křečových žil a trombóze. Jak se vyvíjí patologie, klesá pohyblivost končetin, objevují se edémy a související zánětlivé procesy a zhoršuje se celkový zdravotní stav.

Fondy určené ke zlepšení krevního oběhu v končetinách, samozřejmě, by měl být předepsán lékařem. Podle způsobu aplikace jsou rozděleny do dvou částí: pro vnější a vnitřní použití. Přípravky prvního typu zpravidla zmírňují otoky, zvyšují cévní tonus, eliminují záněty a křeče. Léky používané ústy, obvykle ovlivňují celý oběhový systém těla.

Obvykle, aby se zlepšil stav cév nohou, lékař předepíše následující skupiny léků:

 1. 1. Antispasmodika. Přispívají k expanzi lumen krevních cév, zlepšují prokrvení tkání nohou. Takové léky nejsou účinné při ateroskleróze, ale zmírňují křeče a bolest. Skupina antispasmodik zahrnuje Euphyllinum, Mydocalm, Halidor a Cavinton.
 2. 2. Angioprotektory. S pomocí této skupiny léčiv se zlepšuje mikrocirkulace, normalizuje se vaskulární permeabilita, zlepšuje se elasticita stěn a dochází ke zvýšení metabolických procesů. Do této kategorie patří Doksi-Khem, Flexital, Kurantil, Pentoksifillin, Vazonit atd.
 3. 3. Příprava přírodních surovin. Bylinná medicína může být použita jako nezávislý způsob léčby a v kombinaci se syntetickými prostředky. Pro problémy s cévami nohou se obvykle používají Tanakan a Bilobil.
 4. 4. Přípravky na bázi prostaglandinu E1. Mají schopnost zlepšit průtok krve, normalizovat mikrocirkulaci, zvýšit elasticitu červených krvinek, rozšířit lumen krevních cév, snížit viskozitu krve. Typickým zástupcem této skupiny je Vazaprostan. Po jeho použití je snížena periferní vaskulární rezistence a je usnadněn pohyb krve malými cévy nohou a paží.
 5. 5. Prostředky dextranu s nízkou molekulovou hmotností. Stimulují přitažlivost dalšího objemu krve z extracelulárního prostoru do hlavního proudu, což zvyšuje tekutost krve. Obvykle pro tento účel použijte Reopoliglyukin a Reomakrodeks.
 6. 6. Blokátory kalciových kanálů. Tato skupina léčiv používaných pro komplexní účinky na krevní systém. Toto zlepšení zároveň ovlivňuje nejen periferní cévy končetin, ale také centrální nervový systém. Jako takový, nejvíce často použitý Stamlo, Norvask, Kordafen, Plendil, etc.

Lidové léky metodou aplikace jsou rozděleny do dvou částí: pro orální podání a pro vnější ošetření chodidel.

Všechny infuze, tinktury a odvarů přijaté orálně, pomáhají snížit stupeň viskozity krve, zmírňují křeče a otoky, posilují stěny cév. Zpravidla člověk trpící chorobami cévního systému, musíte pít celou řadu bylin. Obvykle se v tomto případě používají pupeny, jehněčí a listy jakéhokoliv druhu břízy (bobtnání je dobré), semena běžného anýzu, květy hloh, třešeň třezalka, jahody, divoká růže, kopřiva, lesní plody a divoká růže.

Kromě zřejmého terapeutického účinku se doporučuje používat tzv. "Horké" produkty. To jsou všechny rostlinné složky, které zvyšují průtok krve bez zvyšování tlaku. Patří mezi ně: skořice, česnek, pepř, zázvor. Mohou být jednoduše konzumovány čerstvé. Při použití alkoholických tinktur však dochází k jasnému terapeutickému účinku. Nejoblíbenějším lékem je česneková tinktura, která se spotřebuje asi 10 kapek 3x denně. Tinktura je také vyrobena z červeného pepře, ale to je používáno jako prostředek pro broušení nohou.

Pro zlepšení stavu žil použijte 72% mýdla na prádlo. Předpokládá se, že obnovuje cévní tonus. Nohy od kolen k chodidlům se musí hojně pěnit, zabalit do polyethylenu a držet asi hodinu.

Koupele na nohy mohou být vyrobeny z roztoku sody nebo mořské soli. Jen si nemíchejte studenou léčbu horkými koupelemi nohou s opatřeními na zlepšení prokrvení nohou. V prvním případě by měla být voda co nejtěžší, ve druhé - mírně teplá.

Hliněné obklady uvolňují otoky a obnovují tonus cév, zejména žil.

Dobrým lékem proti otoku a stagnaci krve je brambor. Na problémovou oblast by měl být položen grel strouhané syrové zeleniny, pokrytý polyethylenem nahoře a navinutý elastickým obvazem. Pro odstranění otoků stačí 60 minut, ale pro hlubší účinek na cévy trvá několik hodin.

Koňský kaštan je považován za nejoblíbenější bylinu pro boj s cévními poruchami nohou. Z květů této rostliny udělejte tinkturu az ovoce - masti. 2 lžíce. Já květiny, které potřebujete nalít sklenici vodky a trvat 20 dní.Pro výrobu masti musíte vzít 5 ovoce, sekat a nalijte sklenici rostlinného oleje. Směs se vaří 2 hodiny ve vodní lázni. Tinktura se užívá perorálně pro 25-30 kapek, masti na otírání nohou.

Přípravky pro zlepšení krevního oběhu v cévách dolních končetin

V posledních letech se cévní onemocnění stávají běžnějšími. Kvůli blokování žil, úmrtí nebo postižení nejsou neobvyklé. Zbavit se těchto problémů pomůže správně zvolenému způsobu léčby pomocí účinných léků. Cévní přípravky ke zlepšení krevního oběhu v nohách by měl předepisovat pouze odborník. Tak můžete dosáhnout dobrého výsledku bez poškození zdraví. O typech takových léků a jejich účincích na lidské tělo budeme v tomto článku diskutovat.

Klasifikace fondů

V důsledku vazokonstrikce se mohou v kardiovaskulárním systému, končetinách a dalších orgánech vyvíjet různé patologie. Vazodilatační léky nejenže zabraňují destruktivním změnám, ale také pomáhají obnovit krevní oběh a poškozují tkáně, které byly podrobeny hypoxii rychleji.

Nejpohodlnější a informativní je klasifikace léčiv podle způsobu jejich působení. Následující léky mají nejrychlejší vazodilatační vlastnosti:

 • Oxid dusnatý. Jakmile je volný radikál v krevním řečišti, okamžitě uvolní svaly. Dopad této látky je krátký, ale velmi účinný. Umožňuje krátkou dobu zmírnit vazospazmus, například anginou pectoris, obnovit krevní oběh a vyhnout se infarktu. Léky obsahující tuto látku: isosorbid dinitrát, nitroglycerin, nitrong-forte.
 • Síran hořečnatý. Snižuje mobilní aktivitu iontů vápníku, které jsou vodiči antispasmodických signálů. Vytlačí je z prostoru mezi buňkami. Snižuje excitabilitu adrenergních receptorů, které také stimulují kontraktilní činnost svalů. Při aplikaci do žíly rychle vyvolejte relaxační účinek. Akce je asi půl hodiny.
 • Antispasmodika. Patří mezi ně léky, které působí současně na oběhový systém a tkáň hladkého svalstva v celém těle. Doba jejich terapeutických účinků od 2 do 6 hodin. Je založen na inaktivaci enzymu, který stimuluje kontrakci hladkých svalů. Mezi tyto typy patří: apressin, no-spa a papaverin hydrochlorid.

Léky ze třetí skupiny stabilizují krevní oběh, zabraňují křeči žil a tepen. Rozsah jejich vlivu se vztahuje na blokování enzymů nebo receptorů, které zvyšují svalovou kontrakci.

Látky působící na PNS

Gangliobloky, sympatolytika a α-blokátory patří mezi léčiva, která eliminují oběhové poruchy dolních končetin. První prostředky ovlivňují soucitné uzly: sluneční nebo hluboký plexus srdce.

Seznam účinných léků ke zlepšení oběhu končetin:

Aktivní složky obsažené v těchto léčivech dobře fungují při poruchách oběhu způsobených patologií nervového systému (Raynaudova choroba, endarteritida, akrocyanóza).

Adrenergní blokátory jsou látky, které v kombinaci s adrenalinem a noradrenalinem blokují jejich vazokonstrikční účinek. To zlepšuje krevní oběh v těle. Tato skupina zahrnuje tyto léky:

 • Fentolamin, prazosin, nyníosin;
 • Vasobral, Nicergolin, Anavenol.

Poslední tři léky se používají pro křečové žíly a pro komplikace diabetes mellitus (angiopatie). Tyto látky nejsou zcela vazodilatační, protože působí v různých směrech - zvyšují tón žil a rozšiřují tepny. Zbývající léky jsou účinné v nervových patologiích s poruchami oběhu a také při léčbě nohou postižených aterosklerózou.

Vazodilatátory

Vazodilatace je lékařský termín, který se používá k popisu snížení hladiny hladkého svalstva ve stěnách cév. Látky, které se pro tento účel používají, se nazývají vazodilatátory. Tato skupina zahrnuje mnoho vazodilatátorů s odlišným mechanismem účinku na oběhový systém.

Antagonisté vápníku

Pro normální provoz kalciových kanálů (CC) jsou kromě Ca nutné katecholaminy (adrenalin a norepinefrin), které je aktivují. Existuje několik typů CC, ale antagonisté iontů vápníku působí pouze na pomalé CC (L-typ), které se nacházejí v tkáních hladkého svalstva. Antagonisté kalciových kanálů existují v různých chemických sloučeninách. Kromě snížení úrovně tlaku mají také následující účinek:

Nejoblíbenějšími antagonisty vápníku jsou takové léky: Nifedipin, Amlodipin, Felodipin. Pomáhají snižovat tón stěn oběhových orgánů a zabraňují jejich prudkému snížení (křeči).

Alfa blokátory

α-adrenergní blokátory blokují adrenalinové a noradrenalinové receptory v cévách, což jim brání v interakci s těmito hormony, které mohou způsobit významný vazospasmus. Tato skupina zahrnuje:

 • Nicergolin - zlepšuje krevní oběh, zabraňuje lepení krevních destiček a trombóze. Má dvojí účinek: přispívá k expanzi tepen a zvyšuje napětí žil (zdravé a postižené křečovými žílami). Léčivo je indikováno pro použití při cévních onemocněních spojených s diabetem.
 • Fentolamin - rozšiřuje cévy, uvolňuje svaly, zlepšuje krevní oběh ve tkáních. Pro léčbu poruch žilního a arteriálního krevního oběhu, léčbu špatně se hojících ran, omrzlin, proleženin a v počátečním stadiu aterosklerotického gangrenu lékaři doporučují tento lék ve formě injekcí a tablet.

Pokud dojde k zablokování cévy aterosklerotickým plakem, je zbytečné používat vazodilatátory, je nutná chirurgická léčba.

Inhibitory RAS

Tyto látky ovlivňují tepny a žíly. Mají pozitivní vliv na endothelium, snižují agregaci krevních destiček, inhibují rozvoj aterosklerózy. Mezi tyto léky patří: Enalapril, lizinopril, ramipril, losartan. Vykazovaly dobré výsledky při léčbě aterosklerotických abnormalit nohou a při přerušované klaudikaci způsobené stejnou příčinou.

Biogenní stimulanty

Léky patřící do skupiny vazodilatačních látek pro léčbu dolních končetin. Jejich působení je založeno na látkách živočišného původu. Tyto léky rozšiřují tepny nohou, urychlují krevní oběh a zlepšují metabolismus v tkáních.

Solkoseryl

Přípravek je vyroben na přirozeném základě (bezproteinový extrakt z krve lýtka). Lék je schopen zvýšit metabolismus ve tkáních, urychlit tok kyslíku do svalů končetin, rozšířit krevní cévy a tím zlepšit krevní oběh. To je předepsáno lékaři ve formě injekcí.

Actovegin

Základem je to stejné jako u předchozí drogy. Díky látkám, které obsahuje, se zlepšuje krevní oběh, cévy dolních končetin se šíří a vředy a rány se hojí rychle.

Srovnávací přehled vazodilatátorů

Rozsah vazodilatačních prvků je rozsáhlý. Používají se při léčbě různých patologií periferního oběhu:

 • křečové žíly;
 • s aterosklerózou;
 • angiodystonie.

Níže uvádíme nejběžněji předepsané léky.

Halidore

Myotropní antispasmodikum exprimovalo vazodilatační účinek. Dostupné v tabletách a roztocích pro intramuskulární a intravenózní podání. Léčivou látkou je benziklan fumarát. Určeno pro léčbu onemocnění periferních oběhových orgánů, chronických patologií tepen a zmírnění křečí v systémech a tkáních.

Existuje celá řada kontraindikací, takže je nutné tento nástroj používat pouze po doporučení odborníka.

Vinpocetin

Tento syntetický lék obnovuje poškozený krevní oběh. Účinná látka - Vinpocetin. Má antioxidační, antiepileptické a neuroprotektivní účinky a také rozšiřuje cévy a zmírňuje záněty. Předepisuje se k léčbě řady cévních onemocnění, včetně porušení motorické aktivity spojené s cerebrovaskulární insuficiencí.

Vinpotropil

Nootropní kombinovaný lék, který má také vazodilatační vlastnosti. Používá se v případě nedostatečné cirkulace mozku, prevence migrén, Parkinsonovy nemoci cévní etiologie a dalších patologií krevního zásobení mozku a jako vasodilatační přípravek pro nohy se používá pouze jako součást komplexní léčby předepsané lékařem.

Warfarin-OBL

Účinná látka - warfarin. Tento lék je indikován pro léčbu a prevenci trombózy a tromboembolie. Jedná se o antikoagulant nepřímé akce. Snížení srážlivosti není způsobeno vlivem samotného léku, ale vzhledem k jeho farmakologickým účinkům v těle, tj. Sekundárním způsobem.

Lékař může tento lék předepsat k prevenci nebo léčbě krevních sraženin v oběhovém systému a vrozené trombofilii (krevní sraženiny).

Vazoket

Tento lék je doporučován lékaři pro léčbu žil. Terapeutický účinek složek se týká hlavně končetin. Hlavní účinek je zaměřen na zlepšení tónu a pružnosti žilních cév a odstranění ložisek stagnace krve. Pomocné akce jsou:

 • zlepšení lymfatické drenáže;
 • regulace celkového oběhu;
 • snížení vaskulární permeability;
 • regulace vlastností leukocytů.

Při správných dávkách má léčivo řízený a komplexní účinek na oběhový systém. To má menší kontraindikace, že lékař zváží při jmenování.

Vazobral

Komplexní lék, který zahrnuje kofein a námelové alkaloidy. Používá se v patologii mozkového a periferního krevního oběhu. Návod k použití říká, že je schopen zvýšit tón žil a obnovit propustnost kapilár.

Proto je často předepisován pro křečové žíly a další patologické stavy krevního oběhu.

Bilobil

Složení tohoto nástroje obsahuje extrakt z listů ginkgo biloba. K dispozici v kapslích po 40, 80 a 120 mg. Rostlinný přípravek může zlepšit mikrocirkulaci mozku, mírně prodloužit krevní cévy, zvýšit odolnost tkání vůči hypoxii a snížit schopnost krevních destiček agregovat. Nejúčinnější lék působí na žíly a tepny paží, nohou a mozkových cév. Aktivní složky léčiva fungují také jako antioxidanty.

Tradiční medicína

Patologie vaskulárních nohou nejsou samostatným onemocněním. To je jeden z příznaků špatného stavu těla. Pokud se v minulém století problémy s klouby a krevními cévami obávají pouze starších lidí, nyní jsou také znepokojeni mládeží. U žen se takové léze na nohou vyskytují po porodu.

V raných fázích se tato onemocnění neprojevují, takže je důležité zabývat se prevencí a jíst pouze zdravé potraviny, dělat jednoduchá cvičení ke zlepšení celkového stavu a zlepšení krevního oběhu v cévách chodidel a lýt. Tam jsou také účinné lidové metody pro čištění krevních cév doma. Popisujeme některé z nich:

 1. Posilování plavidel brusinkami. Je třeba vzít libru čerstvé červené řepy, brusinky, ředkvičky a 0,5 litru alkoholu. Tyto produkty rozemele a vloží do třílitrové skleněné nádoby. Poté nalijte alkohol, zakryjte a nechte vyluhovat v temné a chladné místnosti. Po 15 dnech, kmen, nalijte do čisté nádoby a uložte v chladničce. Pijte 30 ml denně po dobu půl hodiny před snídaní.
 2. Léčba křečových žil s Kalanchoe listy. Broušení, dejte do sklenice o objemu 0,5 litru, listy by ji měly naplnit na polovinu. Nalijte vodu a trvejte na tmavém místě po dobu 7 dnů. Potřepejte plechovku jednou denně. Naplňte infuzi a protřepejte nohy přes noc (od nohy k bokům). Průběh léčby je 1 měsíc.
 3. Omlazování končetin s borůvkami. Rozemele bobule. Výsledná suspenze se aplikuje na nohy po dobu 1 hodiny. Po opláchnutí vodou.
 4. Čištění nádob s citronem a česnekem. Tento nástroj nejen pomůže vyčistit oběhový systém, ale také snížit hladinu cholesterolu a zmírnit bolesti hlavy. Rozdrtíme 4 citrony a 4 hlavy česneku. Míchejte a zakryjte 2,5 litry studené vařené vody. Nechte 3 dny v nádobě s víkem. Léčba je dlouhá, ale účinná (od 1. září do 30. května). Vezměte 100 g uprostřed dne.

Je také možné léčit nezanedbané cévní nemoci dolních končetin lidovými prostředky, ale je vhodné se poradit s odborníkem dříve. Koneckonců, i frivolní patologie může mít negativní důsledky, takže by to mělo být provedeno správně a včas.

Je-li poškozen krevní oběh člověka, je to spojeno s rozvojem velkého počtu onemocnění, z nichž některé jsou velmi závažné. Dochází k lézi mozku, krevních cév, srdce a po chvíli vznikají problémy v jiných orgánech. Porušení krevního oběhu nohou může znamenat skryté nemoci a člověk o tom ani neví. Takový patologický stav má různé důsledky. Jak zlepšit krevní oběh v nohou? Zkusme na to přijít.

Příznaky arteriální a venózní insuficience

Poškození krevního oběhu v dolních končetinách je způsobeno poškozením žil a tepen (aterosklerózou), endarteritidou, křečovými dilatacemi, zúžení lumen cév cholesterolovými plaky, zánětem cévních stěn nebo křečí. Pokud se náhle na noze objevily modré "hvězdy" nebo retikulums tenkých cév, pak se jedná o známky vývoje křečových žil, které se mohou projevit jako bolest a těžkost v nohách, noční křeče, otok, uzly a nadýmání postižených cév.

Kůže na nohou může být zarudlá a tenká. Porucha krevního oběhu v dolních končetinách se projevuje vyklenutím v telatech, těžkých nohách, přerušovanou klaudikací. Závažnějšími symptomy jsou trombóza, trofické vředy, což svědčí o vývoji tromboflebitidy.

Příčiny patologie

Hlavním důvodem vedoucím k zhoršené cirkulaci krve v dolních končetinách je sedavý způsob života. Vzhledem k povaze jejich činnosti je většina lidí často v sedě, což vede ke stagnaci krve v žilách. V nohou je bolest, začínají se rychle unavovat a zchladnout.

Mnoho lidí, zejména starší lidé, neustále zažívá mírnou chilliness, ale po krátké procházce se stává horkou. To je vysvětleno skutečností, že i takové malé cvičení zvyšuje krevní oběh a eliminuje syndrom studených nohou.

Jak zlepšit krevní oběh v nohou? V tomto případě není nutná žádná speciální léčba, stačí jen trochu změnit váš životní styl. Pokud se začnete pohybovat o něco více, pak je nemoc schopna projít sama a jednoduchá ranní cvičení pomohou zlepšit celkový stav těla.

Jiné příčiny, které nejsou tak neškodné, mohou vést k narušení krevního oběhu dolních končetin. Takový patologický stav může být známkou selhání jakéhokoliv orgánu. Proto není snadné pochopit, co konkrétně přispělo k rozvoji onemocnění a jaký druh léčby je vyžadován.

Nejběžnější příčiny poruch oběhového systému v nohách jsou následující:

 • alkohol a kouření;
 • věkové změny;
 • vysoká hladina cholesterolu v krvi;
 • ischemie, ateroskleróza;
 • diabetes;
 • hypertenze;
 • nadváha;
 • křečové žíly, trombóza a stenóza tepen.

Způsoby, jak bojovat s poruchami krevního oběhu

Pokud nepřijmete žádná opatření k boji proti poruchám krevního oběhu, bude výsledek po určité době znetvořen modrými uzlíky a nohama zkroucenými oteklými žilkami. Je také pravděpodobné, že poškodí hluboké vnitřní žíly. Bohužel, patologické změny ovlivňující periferní cévy jsou chronické a nezanikají bez léčby.

Lékaři podílející se na léčbě krevních cév, mají k dispozici různé prostředky, které zlepšují krevní oběh v nohou. S pomocí léků a fyzioterapeutických postupů se snižuje nebo eliminuje patologický stav žil a tepen dolních končetin. Pokud se ukáže, že tyto metody jsou neúčinné, uchylují se k takové radikální metodě, jako je operace s odstraněním, kauterizací nebo sklerózou postižené části cévy. Ale taková operace je velmi bolestivá, ale nakonec není úplně odstraněna příčina deformity žíly.

Léčba drogami

Léky, které zlepšují krevní oběh v nohou, by měl předepisovat pouze lékař. Po výslechu a externím vyšetření pacienta je poslán k vyšetření. Na základě získaných výsledků lékař předepíše nezbytné léky k normalizaci krevního oběhu v dolních končetinách. Jak zlepšit krevní oběh v nohou? Chcete-li to provést, použijte následující nástroje:

 • Angioprotektory. Jsou potřebné pro zlepšení mikrocirkulace, stejně jako pro normalizaci vaskulární permeability, díky které se normální metabolická aktivita vrací ke stěnám. Mezi ně patří "Curantil", "Persanthin", "Trental", "Flexital", "Doxy-Hem", "Pentoxifylline", "Radomin", "Vazonit".
 • Léky s nízkomolekulární dextranem. Díky těmto lékům je z mezibuněčného prostoru do krevního oběhu dodávána další krev. V důsledku toho se značně zlepší tekutost krve. Tato kategorie zahrnuje následující léky: "Reomakrodeks" a "Reopoliglyukin."
 • Léky obsahující prostaglandin E1 ("Vazaprostan"). Díky nim se zlepšuje průtok krve a normalizuje se mikrocirkulace. Tyto léky také přispívají k rozšíření krevního oběhu a normalizaci krevního tlaku.
 • Blokátory kalciových kanálů, které působí i na mozkových cévách. Mezi ně patří: "Kordafen", "Kordaflex", "Adalat", "Stamlo", "Norvaks", "Plendil", "Foridon", "Lacipil".
 • Myotropní antispasmodika. S pomocí takových léků se cévy rozšíří a krev začne volně cirkulovat. Kromě toho jsou dobře zmírnit křeče. Tyto léky jsou "Mydocalm", "Kavinton", "Eufillin", "Halidor".

Další léčivé přípravky

Jak zlepšit krevní oběh v nohou? Pro tyto účely používejte jiné léky.

Bioflavonoidy přispívají k pružnosti červených krvinek, což zlepšuje průtok krve. Gangliobloky roztahují žilky, arterioly a malé žíly a rovnoměrně rozdělují objem krve v dolních končetinách. Mezi takové léky patří "Dimekolin", "Kamfony", "Pahikarpin", "Temekhin", "Pirilen".

Také tento problém řeší takové léky jako alfa-blokátory. Mají komplexní účinek na celé tělo, rozšiřují cévy nejen v dolních končetinách, ale i ve vnitřních orgánech.

Použití mastí

Mast, která zlepšuje krevní oběh v nohou, pomáhá odstraňovat pouze otok dolních končetin, ale není schopna vyloučit příčinu jejího výskytu. Nejoblíbenějšími agenty jsou následující externí přípravky:

 • heparinová mast;
 • "Venitan";
 • Essaven-gel;
 • "Troxevasin" a další.

Tradiční medicína

Jak zlepšit krevní oběh v nohou? Lidové léky mohou pomoci tento problém vyřešit pouze v případě, že nemoc má mírný stupeň. Ve vážnějších případech potřebujete pomoc lékaře.

Největší efekt přinese alkoholické tinktury z květů šeříku nebo kaštanu. K tomu, květiny jsou umístěny v půl litru sklenice, téměř až na vrchol naplněn, a nalijte vodku nebo alkohol, zředěný na polovinu. Nádoba je uzavřena plastovým víčkem a umístěna na tmavé místo po dobu dvou týdnů. Během této doby se kapalina stává tmavě hnědou. Měla by být filtrována, pak otřena o vnitřní stehna a pod.

Pro tyto účely se používá také kaštanové ovoce, které je předběžně zploštěno. Příprava a použití tinktury se provádí stejným způsobem.

Jak zlepšit krevní oběh v nohách starších? Všechny výše uvedené metody jsou účinné pro lidi všech věkových kategorií.

Závěr

Existuje tedy mnoho způsobů, jak zlepšit krevní oběh v dolních končetinách. Léčba bude úspěšná, pokud má osoba vůli, vytrvalost a touhu. Abyste se vyhnuli takovému patologickému stavu, měli byste použít preventivní opatření.

Periferní cirkulace je kontinuální proces cirkulace krve v malých žilách a tepnách, kapilárách, arteriolech a venulách. Řada faktorů vede ke zhoršení krevního oběhu, včetně: nádorů, poranění, onemocnění srdce a cév, onemocnění ledvin, metabolických poruch atd.

Příznaky zhoršeného krevního oběhu mohou být: bolesti v nohou, otok, změna barvy končetin, bolesti hlavy, problémy se sluchem, nerovnováha, necitlivost končetin atd.

Léčba zhoršeného krevního oběhu

Při zhoršeném krevním oběhu dochází k následujícím onemocněním:

 • arteriální a venózní hyperemie
 • trombóza
 • ischemie
 • stáze
 • embolie
 • křečové žíly
 • Raynaudova nemoc

Pro léčbu je nutné přesně určit příčinu a v závislosti na ní předepsat léčbu léky. Pro akutní poruchy může být nutná operace. Kromě toho musí být léčba kombinována se správnou výživou (jíst potraviny s nízkým obsahem tuku a soli), vzdát se špatných návyků (kouření a alkohol) a podstoupit speciální postupy ke zlepšení průtoku krve (vibroterapie, elektromagnetická terapie atd.).

Léky ke zlepšení krevního oběhu

Pro zlepšení krevního oběhu se používají následující skupiny léčiv:

1) Léky, které zlepšují mikrocirkulaci - tato skupina léků působí na mikrovaskulární cévy. V důsledku toho se cévy rozšíří a krev se stává méně viskózní. Léčiva této skupiny se zpravidla používají k poruchám oběhu v přítomnosti různých onemocnění (diabetes, ateroskleróza):

2) Přípravky prostaglandinu E1 - léky této skupiny mají pozitivní vliv na mikrocirkulaci a průtok krve a mají také hypotenzní účinek:
vazaprostan

3) Blokátory kalciových kanálů se používají hlavně ke zlepšení krevního oběhu v mozku. Přispět ke zlepšení mikrocirkulace krevních cév a omezit poškození mozkové tkáně. Patří mezi ně:

 • cinnarizine
 • logmax
 • nafadil
 • nimotop
 • cinnasan
 • mozku
 • norvax
 • arithon
 • kordipin
 • foridon
 • nifecard
 • cordafen

4) Nízkomolekulární dextranové přípravky - léčiva v této skupině mají pozitivní vliv na krevní obrat tím, že přitahují další objemy krve z mezibuněčného prostoru. Patří mezi ně:

 • reomacrodex
 • hemostatikum
 • reopoliglyukin

5) Myotropní antispasmodika - tato skupina léků rozšiřuje krevní cévy a uvolňuje hladké svalstvo. Myotropní antispasmodika vykazují vysokou účinnost v mozkových křečích mozku:

6) Fytopreparace - léky, které vznikají na základě rostlinných materiálů. Fytopreparace vykazují vysokou účinnost při onemocněních mozkových cév, jakož i při aterosklerotických obliterancích a endarteritidách. Patří mezi ně:

7) Alfa-blokátory - léky v této skupině přispívají k lepšímu prokrvení periferních tkání. Patří mezi ně:

Ganglioblockery - tyto léky zlepšují krevní oběh v dolních končetinách a mají také výrazný hypotenzní účinek (nižší krevní tlak):

9) Bioflavonoidy - látky rostlinného původu, které zvyšují průtok krve a zlepšují stav cév:

10) Dopaminové stimulanty - tato skupina léčiv má vliv na dopaminové receptory, což zase vede k expanzi krevních cév. Zlepšit krevní oběh v dolních končetinách - pronoran.

Cévní přípravky pro zlepšení krevního oběhu v nohou mohou být použity pro různé poruchy oběhového systému. Je přijatelné používat jak farmakologické produkty, tak produkty z arzenálu tradiční medicíny.

1 Příčiny a účinky hemodynamických poruch

Pokud člověk začne mít problémy s krevním oběhem, pak to primárně ovlivňuje stav nohou, paží a hlavy.

Nohy, a často paže, zažívají zvýšenou fyzickou námahu a jsou umístěny ve značné vzdálenosti od srdce. Účinky na hlavu se vztahují ke konkrétní citlivosti CNS na jakékoli změny v krevním zásobení.

Krevní oběh v nohách může být narušen z následujících důvodů:

 1. 1. Ateroskleróza. Vzniká v důsledku hromadění cholesterolu na stěnách cév. S věkem klesá tonus cév dolních končetin a periferní průtok krve je narušen v důsledku neustálého útoku na stěny a zúžení jejich lumenu.
 2. 2. Zneužívání nikotinu, alkoholu a tukových potravin. Od 45 let věku je inhibice tělesného tuku potlačena. To vede k ukládání tuků nejen pod kůži, ale také do vnitřních orgánů, včetně srdce a cév. V důsledku toho srdce ztrácí schopnost účinně řídit krev v celém těle. Blokování cév zvyšuje zátěž srdce, což vede k jeho předčasnému opotřebení. Účinek nikotinu činí cévy pomalými, což přispívá ke vzniku křečových žil.
 3. 3. Sedavý způsob života. Pohyb nejen posiluje činnost srdce, ale také pomáhá zlepšovat cirkulaci zásob periferní krve.
 4. 4. Vývoj řady chronických onemocnění. Cévní poruchy v nohách mohou být příčinou i následkem jiných chronických onemocnění. Mezi příčiny patří obezita, diabetes mellitus, zvýšený cholesterol, hypertenze, zhoršená funkce ledvin a jater, srdeční selhání, osteochondróza (hlavně bederní), zánětlivé procesy.
 5. 5. Dlouhodobá medikace určitých skupin. Patří mezi ně například beta-blokátory.

Špatný krevní oběh v nohou vede k tvorbě křečových žil a trombóze. Jak se vyvíjí patologie, klesá pohyblivost končetin, objevují se edémy a související zánětlivé procesy a zhoršuje se celkový zdravotní stav.

2 Dlouhodobý majetek

Fondy určené ke zlepšení krevního oběhu v končetinách, samozřejmě, by měl být předepsán lékařem. Podle způsobu aplikace jsou rozděleny do dvou částí: pro vnější a vnitřní použití. Přípravky prvního typu zpravidla zmírňují otoky, zvyšují cévní tonus, eliminují záněty a křeče. Léky používané ústy, obvykle ovlivňují celý oběhový systém těla.

Obvykle, aby se zlepšil stav cév nohou, lékař předepíše následující skupiny léků:

 1. 1. Antispasmodika. Přispívají k expanzi lumen krevních cév, zlepšují prokrvení tkání nohou. Takové léky nejsou účinné při ateroskleróze, ale zmírňují křeče a bolest. Skupina antispasmodik zahrnuje Euphyllinum, Mydocalm, Halidor a Cavinton.
 2. 2. Angioprotektory. S pomocí této skupiny léčiv se zlepšuje mikrocirkulace, normalizuje se vaskulární permeabilita, zlepšuje se elasticita stěn a dochází ke zvýšení metabolických procesů. Do této kategorie patří Doksi-Khem, Flexital, Kurantil, Pentoksifillin, Vazonit atd.
 3. 3. Příprava přírodních surovin. Bylinná medicína může být použita jako nezávislý způsob léčby a v kombinaci se syntetickými prostředky. Pro problémy s cévami nohou se obvykle používají Tanakan a Bilobil.
 4. 4. Přípravky na bázi prostaglandinu E1. Mají schopnost zlepšit průtok krve, normalizovat mikrocirkulaci, zvýšit elasticitu červených krvinek, rozšířit lumen krevních cév, snížit viskozitu krve. Typickým zástupcem této skupiny je Vazaprostan. Po jeho použití je snížena periferní vaskulární rezistence a je usnadněn pohyb krve malými cévy nohou a paží.
 5. 5. Prostředky dextranu s nízkou molekulovou hmotností. Stimulují přitažlivost dalšího objemu krve z extracelulárního prostoru do hlavního proudu, což zvyšuje tekutost krve. Obvykle pro tento účel použijte Reopoliglyukin a Reomakrodeks.
 6. 6. Blokátory kalciových kanálů. Tato skupina léčiv používaných pro komplexní účinky na krevní systém. Toto zlepšení zároveň ovlivňuje nejen periferní cévy končetin, ale také centrální nervový systém. Jako takový, nejvíce často použitý Stamlo, Norvask, Kordafen, Plendil, etc.

3 Tradiční metody léčby

Lidové léky metodou aplikace jsou rozděleny do dvou částí: pro orální podání a pro vnější ošetření chodidel.

Všechny infuze, tinktury a odvarů přijaté orálně, pomáhají snížit stupeň viskozity krve, zmírňují křeče a otoky, posilují stěny cév. Zpravidla člověk trpící chorobami cévního systému, musíte pít celou řadu bylin. Obvykle se v tomto případě používají pupeny, jehněčí a listy jakéhokoliv druhu břízy (bobtnání je dobré), semena běžného anýzu, květy hloh, třešeň třezalka, jahody, divoká růže, kopřiva, lesní plody a divoká růže.

Kromě zřejmého terapeutického účinku se doporučuje používat tzv. „Horké“ produkty. To jsou všechny rostlinné složky, které zvyšují průtok krve bez zvyšování tlaku. Patří mezi ně: skořice, česnek, pepř, zázvor. Mohou být jednoduše konzumovány čerstvé. Při použití alkoholických tinktur však dochází k jasnému terapeutickému účinku. Nejoblíbenějším lékem je česneková tinktura, která se spotřebuje asi 10 kapek 3x denně. Tinktura je také vyrobena z červeného pepře, ale to je používáno jako prostředek pro broušení nohou.

Pro zlepšení stavu žil použijte 72% mýdla na prádlo. Předpokládá se, že obnovuje cévní tonus. Nohy od kolen k chodidlům se musí hojně pěnit, zabalit do polyethylenu a držet asi hodinu.

Koupele na nohy mohou být vyrobeny z roztoku sody nebo mořské soli. Jen si nemíchejte studenou léčbu horkými koupelemi nohou s opatřeními na zlepšení prokrvení nohou. V prvním případě by měla být voda co nejtěžší, ve druhé - mírně teplá.

Hliněné obklady uvolňují otoky a obnovují tonus cév, zejména žil.

Dobrým lékem proti otoku a stagnaci krve je brambor. Na problémovou oblast by měl být položen grel strouhané syrové zeleniny, pokrytý polyethylenem nahoře a navinutý elastickým obvazem. Pro odstranění otoků stačí 60 minut, ale pro hlubší účinek na cévy trvá několik hodin.

Koňský kaštan je považován za nejoblíbenější bylinu pro boj s cévními poruchami nohou. Z květů této rostliny udělejte tinkturu az ovoce - masti. 2 lžíce. Já květiny, které potřebujete nalít sklenici vodky a trvat 20 dní.Pro výrobu masti musíte vzít 5 ovoce, sekat a nalijte sklenici rostlinného oleje. Směs se vaří 2 hodiny ve vodní lázni. Tinktura se užívá perorálně pro 25-30 kapek, masti na otírání nohou.

4 Hlavní zásady zachování krevních cév

Jakákoli nemoc je snazší zabránit, než léčit. Tento aforismus plně souvisí s problémem zachování funkcí plavidel. Existuje však jedna jemnost: je nemožné zachovat pružnost stěn cév po celý život, ale můžete zmírnit rizika vzniku patologií pomocí následujících opatření:

 1. 1. Je nutné zachovat mobilní životní styl, vyhnout se však přetížení.
 2. 2. Nejnebezpečnější představují statické pozice. Stejně nebezpečné jsou dlouhodobé sezení nebo stání. Je nutné snažit se často měnit polohu těla, odstranit statické zatížení z nohou.
 3. 3. Aby se zachránily nohy, postarejte se o záda. Problémy dodávek krve do nohou často vznikají z onemocnění páteře. Dobrá prevence je manuální terapie a masáže.

Jakékoli onemocnění by mělo být včas zjištěno. Zatížení osoby je příliš těžké, takže potřebují neustálou péči a pozornost.

Slabá cirkulace dolních končetin se vyskytuje u různých onemocnění, včetně arteriální patologie (arterioskleróza obliterans, arteriální embolie) a venózní patologie (křečové žíly, žilní trombóza). Cévní onemocnění jsou běžnou patologií dolních končetin a navzdory tomu, že jejich etiologie je odlišná, mají společný klinický projev - bolest v nohou. Účel terapie zaměřené na zlepšení cévního oběhu je nezbytnou podmínkou pro prevenci vzniku akutní arteriální a venózní obstrukce.

Jak eliminovat arteriální vaskulární insuficienci

Embolie tepen dolních končetin, ve kterých není kolaterální cirkulace dostatečně vyvinuta, může vést k akutní ischemii nohou. Jedná se o závažný patologický stav, který vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, jehož účelem je obnovit a zlepšit normální průtok krve v postižené části tepny. Pacienti, kteří podstoupili chirurgickou léčbu v pooperačním období, je nutné užívat léky ke zlepšení krevního oběhu v cévách nohou.

Chronická arteriální insuficience je pozorována u aterosklerózy obliterancí dolních končetin. Toto onemocnění je charakterizováno běžnými metabolickými poruchami, při kterých dochází k úplnému nebo částečnému zablokování cholesterolových plaků v lumen tepny. Ateroskleróza v počáteční fázi vyžaduje konzervativní terapii. Protože je známa etiologie onemocnění, je předepsána terapie zaměřená na snížení množství cholesterolu.

Skupiny léčiv používaných k léčbě akutní arteriální obstrukce a zlepšení mikrocirkulace (v kompenzovaném stavu, kdy je dostatek kolaterálů): trombolytika, antikoagulancia, disagregátory, antispasmodika.

Tabulka Charakteristika léčiv pro léčbu akutní arteriální insuficience cév dolních končetin.

Přehled cévních léků pro zlepšení krevního oběhu v nohách

Cévní přípravky pro zlepšení krevního oběhu v nohou mohou být použity, jsou-li přítomny diagnostikované patologické stavy a také jejich prevence. Pomáhají zlepšit tonus krevních cév, čímž se vyhnou problémům, jako je trombóza, křečové žíly a jiná onemocnění chodidel.

Obecný popis léků

Když je krevní tok v nohách narušen, nejen dolní končetiny, ale i všechny orgány začínají trpět nedostatkem výživy živinami. To vede k narušení jejich fungování a rozvoji chorob, včetně chronických.

Přípravky popsané níže umožňují rozptýlit krev v cévách, zvýšit jejich elasticitu, snížit propustnost kapilár, odstranit nadýchání a únavu.

S ohledem na účinky účinné látky jsou všechny léky odborníků rozděleny do tří skupin.

 1. Oxid dusnatý. Léky uvolňují svaly, zmírňují křeče a bolest. Zvláště dobrá pomoc s vysokou pravděpodobností srdečního infarktu, anginy pectoris a přetrvávajících křečí dolních končetin.
 2. Síran hořečnatý. Snižuje pohyblivost iontů vápníku, což eliminuje křeče a bolesti, zlepšuje průtok krve. Nejlepším efektem je zavedení do krevního oběhu žílou.
 3. Antispasmodika. Dopad na hladké svaly v celém těle. Uvolňuje bolest, křeč, zvyšuje rychlost průtoku krve, čímž normalizuje průtok krve.

Vyzdvihnout lék může být pouze lékař.

To je nezbytné pro zohlednění celé historie a prevenci příjmu léků v přítomnosti kontraindikací.

Indikace a kontraindikace

Můžete užívat lék v přítomnosti následujících patologií a problémů:

 • časté krevní sraženiny nebo velká pravděpodobnost jejich výskytu;
 • křečové žíly;
 • problémy s krevním tlakem;
 • onemocnění nervové soustavy, která postihuje krevní cévy;
 • ateroskleróza dolních končetin;
 • srdeční selhání;
 • poranění dolních končetin, což vedlo ke zhoršení průtoku krve;
 • trvalé sezení při práci s minimální fyzickou námahou;
 • časté otoky nohou, srdeční problémy.
S velkou péčí, léky na zlepšení krevního oběhu jsou přijímány pro diabetes.

Za prvé, musíte přivést krevní obraz zpět do normálu a teprve poté jít do terapie. Měli byste také pečlivě zvážit jmenování dávek a specifických léků pro osoby trpící krvácením nebo s vysokou šancí na jejich rozvoj.

Další kontraindikace by měly být založeny na anamnéze pacienta a měly by být v každém jednotlivém případě zváženy kompetentním odborníkem.

Anna Ponyaeva. Vystudoval lékařskou fakultu Nižnij Novgorod (2007-2014) a rezort klinické laboratorní diagnostiky (2014-2016).

Přezkum

Ovlivnění PNS

Velká skupina léků, které pozitivně ovlivňují krevní oběh při onemocněních nervového systému.

Kombinují se s adrenalinem a norepinefrinem, čímž vyrovnávají tlak v cévách.

Tyto léky zahrnují:

Vazodilatátory

Tato skupina léků je zaměřena na uvolnění hladkého svalstva, čímž obnovuje normální lumen v žilách a cévách. Při použití vazodilatátorů je krevní tlak normalizován a pulz je vyrovnán.

Tato skupina zahrnuje dvě podskupiny léčiv - antagonisty vápníku a alfa-blokátory.

Antagonisté vápníku

Léky v této skupině normalizují puls a tepovou frekvenci. Mají příznivý vliv na velké i malé cévy, snižují zvýšené napětí ve svalovém myokardu.

Alfa blokátory

Léky v této podskupině jsou přímo spojeny s adrenalinem a noradrenalinem, čímž se eliminuje pravděpodobnost vážného vazospazmu a důsledky z toho vyplývající.

Inhibitory RAS

Cílem této skupiny léčiv je potlačení vývoje aterosklerotických plaků, vyrovnávání krevního tlaku a zlepšení výživy tkání orgánů.

Tuto skupinu léků byste neměli používat pro stenózu renální arterie, angioedém, zvýšené množství draslíku v krvi.

Během těhotenství a laktace nejsou předepsány žádné inhibitory.

Biogenní stimulanty

Tyto léky jsou přírodního původu, jsou tvořeny ze surovin odebraných ze zvířat. Biogenní stimulanty umožňují rozšíření krevních cév, zlepšení krevního oběhu v nich, zmírnění závažnosti a únavy.

Masti a gely

Působí lokálně, okamžitě pronikají do centra nemoci.

Kvůli tomuto efektu je průtok krve v nohách normalizován, únava je uvolněna, pocit těžkých listů.

Léky pro zhoršení patologií

Pokud je nemoc komplikovaná a jde do stadia exacerbace, výše uvedené léky budou bezmocné a budou zapotřebí silnější léky.

Patří do tříd trombolytik a antikoagulancií.

Tyto léky se nepoužívají pro riziko krvácení, výrazných patologií ledvin a jater, diabetes mellitus, žloutenky, endokarditidy bakteriálního typu a těžké arteriální hypertenze.

Další léky ke zlepšení krevního oběhu.

Pro zlepšení imunity a zlepšení příznivých vlastností výše uvedených přípravků mohou být použity homeopatické látky, činidla pro zvýšení krevního průtoku a zvýšení objemu krve.

Pomocí těchto léků je možné zlepšit krevní oběh nejen v nohách, ale i v končetinách rukou a mozku.

Tyto účinky léků - další prevence mrtvice a srdečního infarktu.

Podívejte se na video s doporučeními ke zlepšení krevního oběhu.

Profylaktické použití

Jako profylaktické použití byste si měli vybrat léky s jemným zaměřením, pro tento účel jsou nejvhodnější masti a gely. Působí lokálně s minimálním uvolňováním do krevního oběhu.

Užívání drog je vyžadováno u ohrožených osob: neustále se zabývají těžkou fyzickou prací, poraněním nohou, onemocněním srdce, statickou prací.

Použití léků navíc vyžaduje správnou výživu a dobrou fyzickou námahu. Ve stravě by mělo být dostatečné množství zeleniny, libového masa a minima tukových potravin, okurek a konzervovaných potravin.

Přípravky, které zlepšují krevní oběh dolních končetin, jsou ve skutečnosti jediným způsobem, jak léčit závažné poruchy, jako jsou křečové žíly a trombóza, stejně jako jejich prevence.

K rychlému dosažení terapeutického účinku je nutné přísně dodržovat dávkování léků, provést kompletní vyšetření, aby se potvrdila diagnóza, a dodržovat další doporučení v léčbě. Se správným přístupem k terapii bude výsledek dosažen ve 1-2 cyklech s ohledem na složitost pacientova stavu.

Přípravky pro zlepšení krevního oběhu a krevního oběhu

Vazodilatační léky pro dolní končetiny jsou základními léky pro oběhové poruchy, které se vyskytují z různých důvodů.

Takové prostředky pomáhají obnovit krevní oběh, a proto vytvořit trofismus tkání a orgánů. Proto v následujícím textu budeme podrobně hovořit o této skupině léků.

Proč se plavidla zužují

Než začnete uvažovat o lécích ke zlepšení krevního oběhu a zlepšení paměti, musíte nejprve pochopit, co je příčinou porušení tohoto procesu.

Vasokonstrikce je nebezpečný patologický jev, který je nejdůležitějším mechanismem pro výskyt mnoha onemocnění.

V normálním stavu cévního oběhu a krevního oběhu dochází k dostatečnému přísunu živin a kyslíku do tkání a orgánů.

Důvody tohoto jevu jsou různé. Závisí na vnějších a vnitřních faktorech a délce jejich vlivu.

Nápověda V tomto případě jsou postiženy jak tepny, tak žíly.

Hlavními faktory, které přispívají k rozvoji takového patologického stavu, jsou:

 1. Ateroskleróza - cholesterol se začíná ukládat na stěny tepen v důsledku selhání metabolických procesů, které tvoří aterosklerotické plaky.
 2. Trombóza a embolie - pod vlivem určitých faktorů začínají krevní destičky tvořit krevní sraženiny. Trombus se může uvolnit a částečně ztěžovat celý lumen cév, čímž narušuje krevní oběh.
 3. Zánětlivé změny (vaskulitida, arteritida) - dochází k otoku cévních stěn, což zhoršuje průtok krve.
 4. Porušení spojená s metabolismem diabetu, tyreotoxikózou, nadváhou.
 5. Vrozené vaskulární patologie.
 6. Endarteritida je nevysvětlitelná alergická reakce z intimy tepen, což vede k úplnému překrytí lumen.

Dále je třeba zdůraznit vnější faktory. Tepny jsou na ně zvláště citlivé, protože mají svalovou vrstvu, která reaguje křečem na nepříznivé okolnosti.

Provokativními faktory jsou kouření, stresové situace, podchlazení, nadměrné pití.

Léčba takového stavu spočívá ve zlepšení mikrocirkulace krve a odstranění příčiny vývoje tohoto jevu. Léčba by měla začít včas, protože vazokonstrikce může čelit mnoha nepříjemným komplikacím.

Léky ke zlepšení krevního oběhu

Přípravky pro zlepšení periferního krevního oběhu v dolních končetinách se používají pro různé patologické změny, což má za následek podvýživu tkání nohou.

Nápověda Taková onemocnění zahrnují aterosklerózu, obliterující endarteritidu, trofické vředy, Raynaudův syndrom atd.

Moderní medicína v komplexní léčbě trofických poruch způsobených zúžení krevních cév, následující léky se používají k obnovení krevního oběhu.

Díky tomuto efektu se lumen tepen zvětší a krevní oběh se vrátí do normálu.

 • "Spazmalgon";
 • "Papaverine";
 • "Baralgetas".

Díky jejich použití zlepšuje krevní oběh v tepnách a žilách nohou.

 • Amlodipin;
 • Nifedipin;
 • Verapamil;
 • "Nicergolin";
 • Alfater;
 • "Pirroksan".

Když se zavedou do těla, zlepšují metabolický proces a účinně rozšiřují cévy, normalizují krevní oběh.

 • Actovegin;
 • Apilak;
 • Cerebrolysin;
 • Lidaza.
 • "Vazonit";
 • Trental;
 • "Venarus";
 • "Detralex";
 • "Phlebodia 600".

Vlastní léčba těmito léky může mít neočekávané důsledky, proto je třeba s lékařem projednat potřebu jejich užívání.

Léky s exacerbacemi

Pokud jsou nesrovnalosti v procesu krevního oběhu velmi závažné a mají akutní povahu, pak specialista kromě tablet na zlepšení krevního oběhu v cévách nohou předepíše antikoagulancia.

Tyto léky snižují srážení krve. Obnovují tak svou tekutost a nepřímo přispívají ke zlepšení průtoku krve.

Navíc jejich použití zabrání komplikacím ve formě krevních sraženin a všech následných následků. Tento typ léků zahrnuje:

 1. "Heparin" - zabraňuje adhezi krevních destiček, snižuje hladinu cholesterolu a lipidů.
 2. "Warfarin" - antagonista vitaminu K.
 3. "Urokináza" - charakterizovaná fibrinolytickým účinkem: rozšiřuje krevní cévy a rozpouští krevní sraženiny.

Léčba těchto patologických stavů je vždy prováděna komplexně, takže výběr jedné drogy pro sebe v naději, že to nepomůže.

Kombinace několika skupin léčiv může mít účinný terapeutický účinek.

Závěr

Léky ke zlepšení krevního oběhu jsou nezbytnou součástí léčby různých poruch krevního oběhu.

Kromě toho bychom samozřejmě neměli zapomínat na dodržování dodatečných opatření v boji proti této chorobě: správné výživě, přiměřené fyzické námaze atd.