Image

Lactulose: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Laktulóza je laxativum, které způsobuje změnu flóry tlustého střeva (zvýšení počtu laktobakterií), což vede ke zvýšení kyselosti v lumen tlustého střeva a stimuluje jeho pohyblivost. Spolu s tím se zvyšuje objem a stolička změkne.

Co je to? Laktulóza je bílá krystalická látka bez zápachu. Může se dokonale rozpouštět v kapalině. Je vyroben z mléčného cukru a patří do třídy oligosacharidů (jedná se o podtřídu disacharidů).

Farmakologický účinek - hyperosmotický, projímavý účinek, stimuluje střevní peristaltiku, zlepšuje vstřebávání fosfátů a solí Ca2 +, podporuje eliminaci amonných iontů.

Pod vlivem léku, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus násobí ve střevě, za působení kterého Lactulose se rozdělí tvořit kyselinu mléčnou (hlavně) a částečně mravenčí a kyselina octová. To zvyšuje osmotický tlak a snižuje pH v lumen tlustého střeva, což vede k migraci amoniaku z krve do střeva, stejně jako ke zvýšení objemu výkalů a zvýšené peristaltice.

Účinek se projeví během 24-48 hodin po podání (opožděný účinek je způsoben průchodem gastrointestinálním traktem).

Léčba laktulózou snižuje koncentraci amonných iontů v krvi o 25-50%, snižuje závažnost jaterní encefalopatie, zlepšuje duševní stav a normalizuje EEG. Navíc snižuje množení salmonel.

Lék zvyšuje množství výkalů a má laxativní účinek. Lék neovlivňuje hladké svaly a střevní sliznici.

Indikace pro použití

Co Lactulose pomáhá? Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

 • chronická zácpa;
 • jaterní encefalopatie;
 • salmonelóza (s výjimkou generalizovaných forem);
 • poruchy trávení spojené s hnilobnými procesy v důsledku otravy jídlem (u kojenců a dětí do 10 let).

Návod k použití Dávkování Lactulose

Dávkovací režim je zvolen individuálně v závislosti na věku a indikacích. Laktulóza se nejlépe užívá ráno v době jídla.

Standardní dávkování dle návodu:

 • Se zácpou - 15 - 45 ml po dobu 3 dnů. Pak 15-25 ml denně.
 • Při jaterní encefalopatii - 30 - 50 ml, 3x denně. Maximální denní dávka je 190 ml. Pro profylaxi užívejte 40 ml 3krát denně.
 • Pro akutní střevní infekce způsobené salmonelou, 15 ml 3krát denně. Délka léčby je 10 - 12 dnů. Je třeba pít 2 - 3 kurzy s přestávkou týdně. Během třetího cyklu užívejte 30 ml 3krát denně.

Aby se zabránilo rozvoji jaterní kómy u pacientů s těžkým poškozením jater, je lék předepsán v 25 ml / 3 krát denně. Pokud je neúčinná, doporučuje se použít kombinaci laktulózy a neomycinu.

Při salmonelóze - 15 ml 3x denně po dobu 10-12 dnů, po 7denní přestávce léčbu opakujte. Je-li to nutné, může být třetí cyklus léčby prováděn v dávce 30 ml / 3 krát denně.

Pro děti může být sirup zředěn vodou nebo šťávou.

Dávkování Lactulose pro děti: t

 • od 7 do 14 let - nejdříve 15 ml sirupu, poté 10 ml denně;
 • do 6 let - 5-10 ml denně;
 • od šesti měsíců do 1 roku - 5 ml denně.

Používá se s opatrností u pacientů se syndromem gastrocardia. V takových případech by měla léčba začít nízkými dávkami a postupně je zvyšovat, aby se zabránilo rozvoji nadýmání.

Neměl by být používán pro bolest břicha, nevolnost, zvracení bez ověření diagnózy.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících vedlejších účinků při jmenování Lactulose:

 • v některých případech nevolnost, zvracení, anorexie (nedostatek chuti k jídlu).

První dávka laktulózy v terapeutických dávkách může způsobit bolest břicha a nadýmání (hromadění plynu ve střevě). Tyto jevy obvykle vymizí 48 hodin po první dávce.

Kontraindikace

Je kontraindikováno předepisovat Lactulose v následujících případech: t

 • rektální krvácení;
 • dědičná onemocnění: deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy, galaktosémie;
 • kolostomie nebo ileostomie;
 • intestinální obstrukce;
 • podezření na apendicitidu;
 • přecitlivělost na laktulózu.

U pacientů s diabetes mellitus a gastrocardiálním syndromem je třeba postupovat opatrně.

Lékové interakce

Při současném použití širokospektrých antibiotik může být terapeutická účinnost laktulózy snížena.

Při současném použití laktulózy může dojít k narušení uvolňování účinných látek z enterických přípravků s uvolňováním závislým na pH vzhledem ke skutečnosti, že snižuje pH obsahu střev.

Předávkování

V případě předávkování se může objevit průjem (průjem), který vyžaduje úplné zrušení léčiva. Průjem může vyvolat významnou ztrátu tekutin, takže může být nutná korekce nerovnováhy vody a elektrolytů.

Analogy Laktulóza, cena v lékárnách

Je-li to nutné, je možné Lactulosu nahradit analogem terapeutického účinku - to jsou léky:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Lactulose, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách: Poslabin lactulose tablety 500 mg 30 ks. - od 91 do 119 rublů, ve formě sirupu nejlevnější analog je Lactusan sirup 300ml - od 300 rublů, podle 591 lékáren.

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Laktulóza (laktulóza)

Obsah

Strukturní vzorec

Ruské jméno

Latinský název látky je Lactulose.

Chemický název

Hrubý vzorec

Farmakologická skupina látky Laktulóza

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Kód CAS

Charakteristika látky Laktulóza

Bílý prášek, rozpustný ve vodě, molekulová hmotnost - 322,3.

Farmakologie

Laktulóza, disacharid sestávající z galaktosy a fruktózy, není hydrolyzován disacharidázami sliznice tenkého střeva. Má hyperosmotický projímavý účinek, stimuluje střevní motilitu, zlepšuje vstřebávání fosfátů a vápenatých solí, podporuje eliminaci amonných iontů.

Laktulóza je štěpena střevní flórou tlustého střeva na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což vede ke snížení pH a ke zvýšení osmotického tlaku a následně ke zvýšení objemu střevního obsahu. Tyto účinky stimulují střevní motilitu a ovlivňují konzistenci stolice. Obnoví se fyziologický rytmus vyprazdňování tlustého střeva.

V jaterní encefalopatii je účinek vysvětlen potlačením proteolytických bakterií zvýšením počtu acidofilních bakterií (například laktobacilů), konvertováním amoniaku na iontovou formu okyselením obsahu tlustého střeva, vyprázdněním pH v tlustém střevě a osmotickým účinkem, jakož i snížením obsahu toxických látek obsahujících dusík. stimulace bakterií využívajících amoniaku pro syntézu bakteriálních proteinů.

Laktulóza jako prebiotický lék zvyšuje růst prospěšných bakterií, jako jsou bifidobakterie a laktobakterie, pomáhá inhibovat růst potenciálně patogenních bakterií, jako je Clostridium spp. a Escherichia coli, která poskytuje příznivější rovnováhu střevní flóry.

Nízká absorpce. Laktulóza se vstřebává z tenkého střeva pouze o 0,4–2%, pak se dostává do tlustého střeva, kde je štěpena střevní mikroflórou.

Plně metabolizovaný, pokud se používá v dávkách do 45–70 ml (jako sirup, 667 mg / ml). Při použití ve vyšších dávkách se částečně vylučuje beze změny.

Použití látky Lactulose

Zácpa (včetně chronické); potřeba změkčit stolici pro lékařské účely (s hemoroidy, potřeba chirurgického zákroku na tlustém střevě a / nebo řitní dutině, syndrom bolesti po odstranění hemoroidů, v pooperačním období); jaterní encefalopatie, včetně kómatu a primární (léčba a profylaxe); hyperamonemie; střevní dysbióza; enteritida způsobená Salmonella, Shigella, nosičem Salmonella; syndrom hnisavé dyspepsie (u malých dětí v důsledku akutní otravy jídlem).

Kontraindikace

Přecitlivělost na laktulózu; intestinální obstrukce; intolerance na fruktózu, galaktózu; deficience laktázy; glukózo-galaktózová malabsorpce; galaktosémie; rektální krvácení (které není způsobeno hemoroidy); colo nebo ileostomie; podezření na apendicitidu, akutní zánětlivá onemocnění břišních orgánů.

Omezení použití

Použití v průběhu březosti a laktace

Používá se během těhotenství a během kojení, pouze pokud přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod a dítě.

Kategorie činnosti na plodu provedená úřadem FDA - B.

Vedlejší účinky laktulózy

Frekvence nežádoucích účinků je klasifikována v souladu s doporučeními WHO: velmi často -> 10%; často - ≥1– ®

Laktulóza

Ceny v internetových lékárnách:

Laktulóza - lék, který má projímavý účinek.

Forma dávkování

Prášek určený pro přípravu suspenzí pro orální podání, sirup.

Farmakologický účinek laktulózy

Laktulóza mění flóru tlustého střeva, což vede ke zvýšení počtu laktobacilů. Tento faktor ovlivňuje kyselost v lumen tlustého střeva a také stimuluje jeho peristaltiku.

Léčivo Lactulose zvyšuje objem výkalů a má laxativní účinek. Lék neovlivňuje hladké svaly a střevní sliznici.

Při působení léku se amoniak absorbuje tlustým střevem, dochází ke snížení tvorby toxických složek obsahujících dusík a ke snížení množství absorpce do systému vena cava. Laktulóza inhibuje růst salmonel v tlustém střevě a není návyková.

Indikace pro použití

Podle instrukcí je Lactulose předepisována pro následující onemocnění:

 • S chronickou zácpou;
 • U těžkých onemocnění jater (jaterní encefalopatie), doprovázených neuropsychiatrickými poruchami;
 • U akutních forem onemocnění gastrointestinálního traktu (onemocnění se nazývá salmonelóza);
 • Při poruchách zažívání (poruchy spojené s hnilobnými procesy v důsledku otravy jídlem).

Podle recenzí může být laktulóza předepsána těhotným ženám, během kojení, dětem nad 6 let, stejně jako pacientům, kteří podstoupili resekci hemoroidů. Hemoroidní resekce - odstranění zapálených rektálních žil.

Dávkování a podávání

Lactulose by měla být podle návodu používána pouze podle pokynů lékaře:

 • Dospělí se předepisují v prvních třech dnech onemocnění při 15-45 mililitrech. Poté musíte přejít na udržovací dávku (10-25 mililitrů). Lék se doporučuje užívat před jídlem 2x denně. Nejlepší je vzít si recepci ráno a večer.
 • Lactulose by měla být podle pokynů předána dětem (ve věku 7-14 let) v množství 15 mililitrů - hlavní dávka, 10 mililitrů - podpůrná.
 • Akty, jejichž věk je mladší než 7 let, jsou předepsány Lactulose sirup, každý 5-10 mililitrů. V tomto případě je počáteční a udržovací dávka stejná.
 • Pokud má pacient komatu, úplnou ztrátu vědomí, nedostatek odezvy na podněty, neúplnou nebo úplnou ztrátu vědomí, počáteční fáze vývoje kómy, která zachovává reflexní a bolestivé reakce, je předepsána 30-50 mililitrů léčiva 2-3krát denně. V některých případech se dávka zvýší na 190 mililitrů denně.
 • Jako prevenci rozvoje jaterní kómy je nutné užívat 25 ml 3krát denně.
 • Pokud na léčivo nedochází k tělesné reakci, měla by být pro léčbu použita kombinace laktulózy a neomycinu.
 • Pacienti, kteří pozorovali salmonelózu, jmenují 15 mililitrů denně. Průběh léčby je 10-12 dnů. Po týdenní přestávce by měla být léčba opakována. Je-li to nutné, je možná třetí léčba - 30 ml 3x denně.

Laktulózový sirup lze ředit vodou. Pacienti, kteří mají dlouhou léčbu, by měli neustále regulovat hladinu draslíku, oxidu uhličitého a chloru v krevní plazmě.

U novorozenců by měla být laktulóza přiřazena na 5 mililitrů. Tento lék je pro dítě bezpečný, protože se nevstřebává a přechází do střeva beze změny. Laktulóza pro novorozence je ve skutečnosti mléčný cukr a může být podávána od prvních dnů života dítěte.

Dávky jsou vybírány individuálně v závislosti na věku dítěte.

Vedlejší účinky laktulózy

Při prvním užívání léku může Lactulose způsobit nadýmání, stejně jako bolest břicha. Tyto symptomy by měly zmizet po 48 hodinách.

V některých případech se při užívání prášku nebo sirupu laktulózy může vyskytnout nevolnost, nechutenství (toto onemocnění se nazývá anorexie) a zvracení. V případě předávkování se může objevit průjem - užívání přípravku Lactulose by mělo být přerušeno.

Kontraindikace

Lactulosa by se podle pokynů neměla předepisovat, pokud má pacient přecitlivělost na složky léčiva. Také lék nepoužívají lidé, kteří mají onemocnění - galaktosémii. Galaktosémie je dědičná patologie, která se vyznačuje akumulací galaktózy v krvi, zatímco u lidí je pozorována tělesná a duševní retardace.

Zvláštní pokyny

Laktulóza by měla být předepisována s opatrností v následujících případech: t

 • S diabetem. Zvláštní opatrnosti je třeba věnovat, pokud má pacient zánětlivé léze tlustého střeva;
 • S gastrocardiálním syndromem. V tomto případě by léčba měla začít s nízkými dávkami. Zvýšení dávky by mělo být postupně, aby se zabránilo výskytu nadýmání;
 • Laktulóza je předepisována s opatrností při bolesti břicha.

Léky, obsah laktulózy

 • Duphalac sirup. Sáček - 15 ml, v balení po 10 kusech.
 • Normázový sirup. Láhev o objemu 200 ml s odměrkou.
 • Transulosový sirup. Láhev 60, 100, 200 nebo 400 mililitrů.
 • Lactofiltrum sirup. Láhev o objemu 200 ml s odměrkou.
 • Portalac sirup. Láhev o objemu 250 nebo 500 ml s oboustrannou odměrnou lžící.

Laktulózové přípravky by měly být používány pouze pod dohledem lékaře.

Další informace

Podle hodnocení je Lactulose účinným a bezpečným lékem, který může být předepsán těhotným a kojícím ženám. Ve většině případů je tento lék předepsán lidem, kteří vedou sedavý způsob života.

Podle recenzí je lakturlose příjemným sirupem, který si děti užívají s potěšením.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na chladném místě.

Lactulose: návod k použití

Složení

5 ml sirupu obsahuje 7,5 g kapalné laktulózy (Lactulosum liquidum) a pomocných látek: jahodová příchuť AR0012 / F, bezvodá kyselina citrónová, čištěná voda.

Laktulózový sirup je léčivo, které obsahuje jako účinnou látku kapalnou laktulózu, která má laxativní účinek. Laktulóza je syntetický cukr získaný z laktózy. Není absorbován z gastrointestinálního traktu, je pouze rozkládán střevními bakteriemi v tlustém střevě, čímž se zastavuje vstřebávání vody a změkčuje výkaly. Laktulóza zvyšuje střevní motilitu. Působení laktulózy nastává do 24 hodin - 48 hodin po podání dávky.

Popis

Indikace pro použití

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Střevní obstrukce, galaktosémie.

Akutní bolest břicha.

Léčivý přípravek obsahuje laktózu, proto byste jej neměli používat u pacientů s intolerancí laktózy.

Při dlouhodobém užívání (déle než 6 měsíců) je nutné pravidelně monitorovat hladinu elektrolytů v krevní plazmě (draslík, chloridy). To platí zejména pro starší pacienty.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u pacientů s diabetes mellitus, protože obsahuje malé množství laktózy a galaktózy.

V případě nedostatečného terapeutického účinku po několika dnech podávání je nutné se poradit s lékařem.

Při použití laxativ se doporučuje používat velké množství tekutin (od 1,5 do 2 litrů denně).

Těhotenství a kojení

Těhotné a kojící ženy by se měly před použitím léku poradit s lékařem.

Lék může být použit během těhotenství je naprosto nezbytné.

Údaje o pronikání laktulózy do proteinu prsu nejsou dostupné. Absorpce laktulózy z gastrointestinálního traktu ženy je zanedbatelná, potenciální nebezpečí pro kojence je malé.

Laktulóza může být použita u malých dětí a kojenců pouze ve výjimečných případech a pod dohledem lékaře, protože léčivo může způsobit poruchu peristaltického reflexu.

Dávkování a podávání

Obvyklá počáteční dávka (první tři dny) je 45 ml (3 polévkové lžíce) sirupu, která se užívá jednou před snídaní nebo 15 ml (1 polévková lžíce) třikrát denně před jídlem. Po dosažení terapeutického účinku by měla být nalačno aplikována udržovací dávka 15 ml (1 polévková lžíce) sirupu.

Děti starší 3 let leží:

Nejdříve 5 až 15 ml sirupu denně, dávka může být postupně zvyšována každé 3 dny až do dosažení požadovaného účinku.

Za prvé, 5 ml sirupu denně, dávka může být postupně zvyšována každé 3 dny, dokud se nedosáhne normálních pohybů střev.

Za prvé, 2,5 ml sirupu denně, dávka může být postupně zvyšována každé 3 dny, dokud se nedosáhne normální stolice.

Pokud dojde k abdominální distenzi, snižte dávku na dávku, kterou dítě toleruje.

20 ml až 80 ml sirupu denně ve 3 až 4 frakčních dávkách.

Velké dávky léčiva použitého při léčbě jaterní encefalopatie mohou způsobit průjem. Dávka by měla být zvolena tak, aby množství tekuté stolice nepřekročilo 2-3 denně.

Před použitím můžete lék smíchat s vodou, ovocnými šťávami nebo mlékem.

Vzhledem k tomu, že pouze 0,2% laktulózy se vstřebává z gastrointestinálního traktu, není nutné měnit dávkování u pacientů s renální insuficiencí.

V případě, že lék působí příliš silně nebo špatně, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

Laktulóza, stejně jako jiné léky, může vyvolat nežádoucí účinky.

Poruchy gastrointestinálního traktu: abdominální distenze s tvorbou křečí plynu a střev, svědění a nepohodlí v dutině břišní.

Velké dávky laktulózy způsobují průjem, který vede k dehydrataci, hyperpatriémii, ipopalémii av extrémních případech k acidobazické rovnováze.

Vzácně se vyskytují nevolnost a zvracení.

Někteří pacienti mohou mít při užívání přípravku Lactulose jiné nežádoucí účinky. V případě nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, je třeba je nahlásit svému lékaři.

Předávkování

Pokud užíváte dávku léku, která překračuje doporučenou dávku, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře nebo lékárníka.

Dosud nebyly hlášeny žádné případy předávkování laktulózou. Předávkování může způsobit průjem a abdominální křeče. Pak byste měli přestat užívat léky, pokud je to nutné k léčbě symptomatické léčby.

Interakce s jinými léky

Měli byste informovat lékaře o všech nedávno užívaných drogách, a to i těch, které jsou prodávány bez lékařského předpisu.

Laktulóza snižuje pH tlustého střeva, může oslabovat účinek léků, jejichž uvolňování závisí na pH v prostředí tlustého střeva.

Laktulóza má synergický účinek s neomycinem při léčbě jaterní encefalopatie.

Dlouhodobé užívání velkých dávek laktulózy může způsobit snížení koncentrace draslíku v séru, což může vést ke zvýšení účinku srdečních glykosidů.

Funkce aplikace

Řízení vozidel a práce s mechanismy:

Žádný účinek.

Důležité informace o některých složkách léku Lactulose:

Léčivý přípravek by neměl být předepisován pacientům se vzácnou dědičnou intolerancí k galaktóze, laktázovému deficitu (Lappa) nebo syndromu poruchy glukózy a galaktózy.

Bezpečnostní opatření

Formulář vydání

150 ml Láhev barevného skla, uzavřená bílým hliníkovým uzávěrem s odměrkou, do lepenkové krabice s letákem.

Podmínky skladování

Lék by měl být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Skladujte v původním obalu při teplotě do 25 ° C.

Chraňte před mrazem.

Laktulóza - návod k použití léčiva pro léčbu zácpy

Narušení zažívacích orgánů, které je doprovázeno pravidelnou zácpou, může nepříznivě ovlivnit celkový stav těla. Příčiny zácpy mohou být různé faktory a životní styl.

Je možné odstranit zácpu pouze pomocí speciálních přípravků, kterým je třeba přičíst návod k použití přípravku Lactulose, obsahuje podrobná doporučení pro léčbu.

Formulář vydání

Laktulóza je látka, která normalizuje práci střev, je vyráběna v následujících formách:

 1. Pro komplexní typy zácpy se používá sirup obsahující účinnou látku v množství 10 g na 15 ml. Má rychlý dopad na problém.
 2. Pro zmírnění účinku na problém se použije sirup obsahující 3 325 g v 5 ml účinné látky.
 3. Prášek pro přípravu roztoku - je vyroben ve speciálních individuálních obalech pro získání roztoku musí být smíchán s vodou. Zevně to vypadá jako malé bílé granule.

Složení laktulózy obsahuje následující složky: t

Léčivá látka má viskózní strukturu, ve vzácných případech bez zbarvení může být pozorován nažloutlý odstín. Laktulóza se vyrábí ve skleněných lahvích o obsahu 200 500 a 1000 ml. K lahvičce je připojena odměrka a návod k použití.

Jednou z hlavních příčin zácpy a průjmu je použití různých léků. Chcete-li zlepšit výkon po užívání léků, musíte pít jednoduchý lék každý den.

Farmakologický účinek

Látka vyvolává projímavý účinek, umožňuje zlepšit práci trávicího traktu. Používá se k zácpě různých úrovní složitosti. Má mírný stimulační účinek na střeva, což zvyšuje jeho pohyblivost.

Farmakodynamika

Účinek látky Laktulóza je zaměřen na zvýšení prospěšných kyselin mléčného v těle, v důsledku čehož se zvyšuje úroveň funkce střeva. Aktivní složka přispívá k ředění a zvýšení fekálních hmot.

Léčivo má mírný účinek, aniž by rušilo sliznice trávicích orgánů. Působení Lactulosy snižuje vývoj škodlivých mikroorganismů a blokuje proces fermentace, což pomáhá zlepšit mikroflóru v zažívacích orgánech.

Farmakokinetika

Po použití Lactulosy zůstává téměř celý její objem v zažívacích orgánech a nerozpouští se po celém těle krevním oběhem.

Lék začíná svou činnost v tlustém střevě, přičemž část léčiva se vylučuje z těla beze změny.

Užívání léčivé látky nevylučuje prospěšné látky z těla a zároveň blokuje růst a vývoj parazitů.

Účinek látky začíná 12-24 hodin po aplikaci.

Indikace pro použití

Laktulóza se používá jako projímadlo v následujících případech:

 • zácpa různé intenzity;
 • jaterní encefalopatie;
 • výskyt salmonelózy;
 • otrava;
 • dysbakterióza;
 • dlouhodobé užívání antibiotik;
 • poškození sliznice konečníku.

Kontraindikace

Léčivá látka Laktulóza je v těle dobře snášena, v některých případech však může mít kontraindikace následujícího typu:

 • individuální reakce těla na jednotlivé složky;
 • intestinální obstrukce;
 • perforace zažívacích orgánů;
 • onemocnění, která jsou doprovázena krvácením z gastrointestinálního traktu;
 • příznaky bolesti v žaludku.

Příběhy našich čtenářů!
Minulý měsíc silně otrávil maso. Vzrostla teplota, začalo zvracení, všechno uvnitř bylo bolestivé. Přítel přinesl lék a po dvou hodinách se všechno vrátilo do normálu, cítil jsem se jako zdravý člověk. Byl jsem velmi spokojen s tímto komplexem.

Rozhodl jsem se pít drogu, abych vyčistil tělo toxinů. Pomohl mi znovu cítit lehkost, ráz a radost! Doufám, že vám tento nástroj pomůže. Buďte vždy zdraví!

Omezení aplikací

U pacientů trpících cukrovkou je nutné lék Lactulose používat opatrně.

Léčba takovou léčivou látkou není zakázána, v případě potřeby by však měla být léčba poskytnuta odbornému lékaři, který dávku individuálně zvolí s přihlédnutím k onemocnění.

Způsob dávkování

Laktulóza vyžaduje jmenování individuálního způsobu dávkování pro každého pacienta.

Je třeba zdůraznit následující obecné metody aplikace:

 • Pro zácpu různé intenzity:
  • Dospělí 20–40 ml během dne. Chcete-li ušetřit výsledek 15–30 ml; trvání léčby až 3 dny.
  • Věk od 7 let - 15 ml, 10 ml slouží k uložení výsledku.
  • Věk do 6 let - 5 ml denně, pro udržení výsledku 5 ml.
  • Věk do 1 roku - do 5 ml v závislosti na hmotnosti dítěte.
 • Jaterní encefalopatie - 30 ml se aplikuje 3x denně.
 • Salmonelóza je předepsána 15 ml 3krát denně, doba léčby je až 7 dní, v případě potřeby je třeba opakovanou léčbu užívat nejméně 7 dní.
 • Prevence jaterní kómy - jmenován 25 ml 3krát denně.

Léčivá látka Laktulóza může být použita v čisté formě a smíchána s vodou nebo džusem. Doporučené použití drogy v procesu jíst v dopoledních hodinách.

Vedlejší účinky

Použití přípravku Lactulose může v různých stupních ovlivnit lidské tělo a projevit následující nežádoucí příznaky:

 • Na straně zažívacího systému - zvýšená úroveň akumulace plynu; těžkost žaludku, pálení žáhy, zvracení, nevolnost.
 • Na straně nervového systému - závratě, nervové poruchy.
 • Alergické reakce.

Předávkování

Léčba laxativ vyžaduje přísné dodržování zavedených dávkovacích metod.

Při předepisování se mohou objevit následující příznaky:

Pokud jsou tyto příznaky zjištěny, doporučuje se propláchnout žaludek vodou a kontaktovat zdravotnické zařízení, které Vám předepíše nezbytný typ léčby.

Předpis během těhotenství

Léčivá látka Laktulóza se používá v období porodu, protože přípravek působí přímo v zažívacích orgánech a neproniká do měkkých tkání.

Při léčbě zácpy však Lactulose předepisuje striktně ošetřující lékař, samo-léčba může způsobit děložní tón a stimulovat předčasný porod.

Pediatrické jmenování

Lactulose je předepsán k odstranění zácpy u dětí. Lék je předepisován v prvních dnech života, nicméně způsob dávkování je stanoven pediatrem pro každé dítě individuálně.

Použití v rozporu s játry

Účinek léku má mírný účinek na tělo, proto v rozporu s fungováním jater není nutná úprava dávky.

Recept E. Malysheva ze zácpy

Moji milí, normalizovat trávení a stolici, odstranit zácpu, ne drahé pilulky vám pomůže, ale nejjednodušší populární, dlouho zapomenutý recept. Záznam brzy vařit 1 lžíce. lžíce.

Zvláštní pokyny

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, měli byste se řídit některými speciálními pokyny:

 • V průběhu léčby je nutné použít velké množství vody, aby se snížilo riziko dehydratace.
 • Nevztahuje se na pacienty, kteří mají individuální reakci na laktázu.
 • Výsledek aplikace může nastat po několika dnech.
 • S tvorbou průjmu, který trvá déle než jeden den, je nutné odmítnout užívání léku.

Laktulóza a kefír

Složení fermentovaného mléčného výrobku zahrnuje přírodní laktobacily, které zlepšují stav mikroflóry a normalizují střeva.

Kombinované použití léku Lactulose a kefíru umožňuje urychlit reprodukci dobrých bakterií a omezit rozvoj parazitů.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Lék Lactulose se nepoužívá s léky s podobnými účinky na tělo. Kombinované užívání s jinými léčivými látkami může snížit jejich účinek v důsledku změn v prostředí žaludku.

Před zahájením komplexní léčby se poraďte se svým lékařem.

Dopad na řízení

Laktulóza nemá žádný vliv na řízení vozidla a je předepsána v plné dávce.

Náklady na

Cena výrobku závisí na typu léku:

 • Prostředky v tekuté formě 200 rublů, v závislosti na objemu láhve.
 • Ve formě prášku od 120 rublů.

Ceny se mohou lišit v závislosti na typu lékárny.

Podmínky skladování

Doba skladování Lactulose je 3 roky pro kapalnou formu a 2 roky pro přípravu roztoku. Po uplynutí doby použitelnosti látky je zakázáno používat.

Analogy

Laktulóza má mírný účinek na lidské tělo a zvládá problémy, aniž by způsobovala velké množství nežádoucích příznaků. V některých případech je však nutné použít analoga.

K analogům léku by Lactulose měla obsahovat:

 1. Duphalac - má schopnost jemně zkapalňovat fekální hmoty a zlepšovat fungování trávicího traktu. Vhodné pro dlouhodobé použití snižuje tvorbu škodlivých mikroorganismů. Cena je 300 rublů.
 2. Goodluck - zlepšuje střevní motilitu, zabraňuje vyluhování prospěšných látek z těla. Blokuje vzhled toxinů a ředí výkaly. Cena je 240 rublů.
 3. Normaze - používá se k odstranění zácpy, stejně jako před prováděním lékařského výzkumu v zažívacích orgánech. Cena je 250 rublů.
 4. Portalak - zlepšuje flóru v zažívacích orgánech, snižuje rozvoj parazitů, eliminuje dlouhodobou zácpu, může být použit v pediatrii, jak jej předepisuje specialista. Cena 270 rublů.
 5. Romfalak - používá se k odstranění zácpy a odstranění procesu fermentace. Zlepšuje střeva a používá se k odstranění toxických sloučenin přirozeným způsobem. Cena 270 rublů.
 6. Poslabin - obsahuje laktulózu ve svém složení a má laxativní účinek. Vyrábí se ve formě tablet a sirupu. Lze použít v pediatrii. Cena od 120 rublů.

Jak aplikovat laktulózový sirup pro zácpu? Návod k použití

Laktulóza je účinné projímadlo, které je výsledkem hlubokého zpracování mléka. Léčivo přispívá ke zvýšení laktobacilů v lidském těle, růstu motorické aktivity a také změkčuje výkaly.

Navíc projímavý účinek stále inhibuje růst střevních infekcí a stimuluje jaterní funkce. Návod k použití léku Lactulose je uveden níže.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo Lactulose je dostupné v několika formách. V lékárnách můžete najít lék ve formě tablet nebo sirupu různých dávek. Hlavní složkou je složení léčiva - je to laktulóza. 1 ml sirupu nebo 5 mg tablety obsahuje 670 mg laktulózy.

Tablety balení 500 mg - to je 30 kusů v balení.

Sirup je také balen v určitých dávkách:

 • 3,3 ml laktulózy je obsaženo v 5 ml sirupu, protože je obsaženo v balení po 200 a 240 ml.
 • V 15 ml sirupu obsahuje 10 g laktulózy obsažené v balení po 200 až 1000 ml.

Indikace pro použití

Užívání léku začíná určitými indikacemi a symptomy. Nejběžnějšími ukazateli jsou:

 • Pooperační období (operace tlustého střeva);
 • Anální trhliny;
 • Radiační terapie;
 • Chemoterapie;
 • Obnovení normální funkce střeva po použití antibiotik;
 • Střevní dysbakterióza;
 • Otrava jídlem u dětí;
 • Syndrom hnisavé dyspepsie u dětí;
 • Salmonelóza;
 • Jaterní encefalopatie;
 • Zácpa různého původu.

Recept E. Malysheva ze zácpy

Moji milí, normalizovat trávení a stolici, odstranit zácpu, ne drahé pilulky vám pomůže, ale nejjednodušší populární, dlouho zapomenutý recept. Záznam brzy vařit 1 lžíce. lžíce.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikací užívání přípravku Lactulose je osobní alergická reakce na hlavní složku laktulózy. Takové jasné kontraindikace drogy neposkytuje.

Stejně jako pacienti, kteří mají následující příznaky:

 • Střevní obstrukce;
 • Galaktosémie (dědičné onemocnění).

Dávkování a podávání

Lék je určen pro příjem a zapít dostatečným množstvím vody, šťávy nebo jiných tekutin.

Lék se užívá jednou denně na snídani.

Dávka léčiva je určena lékařem, stejně jako doba trvání léčby. U různých nemocí je dávkování také odlišné.

S onemocněním, jako je jaterní encefalopatie, je 30-50 ml předepsáno až 3x denně. Nejvyšší dávka léčiva je 190 ml denně.

Pro salmonelózu je předepsáno 15 ml třikrát denně. Trvání léčby je asi 10-12 dnů. Léčbu je možné opakovat týden po skončení první schůzky.

Při léčbě pacientů s chronickou salmonelou je předepsáno 20 ml denně. Délka léčby může být až 3 týdny.

Pro děti

Laktulóza je zcela neškodná a mírná droga pro děti.

Laktulóza je předepisována dětem různého věku, dokonce i novorozencům.

Když mají děti problémy s odstraňováním výkalů ze střev, jsou jim předepsány léky Lactulose v takových dávkách:

 1. Novorozenci a do 1 roku věku jmenují denně 10 ml sirupu a postupně přecházejí na udržovací dávku 5 ml denně.
 2. Děti ve věku od 1 do 6 let mají předepsáno 15 ml denně, udržovací dávka je 10 ml.
 3. Děti ve věku od 7 do 14 let užívají 25-30 ml, udržovací dávka je 20 ml denně.

Léčivý účinek je patrný již druhý - čtvrtý den po zahájení užívání léku.

Pro zácpu

Pro zácpu se lék užívá v různých dávkách v závislosti na závažnosti onemocnění pacienta a typu jeho nemoci.

Při zácpě jmenovat 15-45 ml sirupu denně. Pokud je onemocnění mírné, lékař může dávku zvýšit na 60 ml denně.

Pokud léčba jde dobře, pak můžete snížit dávku na 10-30 ml denně. S pozitivní výsledek léčby, můžete si vzít lék ne každý den, ale třikrát týdně.

Vedlejší účinky

Na začátku příjmu léku může dojít k pocitu nadýmání a ostré bolesti v břiše. Tyto příznaky zmizí sami do 48 hodin. Pokud neprojdou, měli byste kontaktovat odborníka.

Anorexie, zvracení a nevolnost byly velmi vzácné.

Pokud dojde k předávkování lékem, může to být průjem.

Po jaké době začíná jednat

Lék má projímavý výsledek již druhý - čtvrtý den po zahájení recepce. Vše záleží na závažnosti onemocnění a symptomů.

Laktulóza během těhotenství

Určitě nebyly žádné kontraindikace pro užívání léku pro nastávající matku a plod. Účinek laktulózy na tělo žen je zanedbatelný.

Během kojení také neexistují žádné kontraindikace. Vzhledem k tomu, že účinek laktulózy je zanedbatelný, je možné užívat lék během kojení.

Kefir s laktulózou

Při provádění klinických vyšetření bylo zjištěno, že současné podávání kefíru a laktulózy zvyšuje množství laktobakterií a bifidobakterií v lidském těle. Pokud tento nástroj pravidelně používáte, můžete si všimnout několika užitečných změn:

 • Potlačení patogenní a podmíněně patogenní mikroflóry.
 • Minimalizace střevních poruch.
 • Eliminace zácpy.
 • Snížení atopické dermatitidy.
 • Zvýšená chuť k jídlu.
Pro účely profylaxe se doporučuje u dospělých a dětí užívat kefir obsahující laktulózu.

Zkouška vodíkovým dechem s laktulózou

Pokud máte alergickou reakci na hlavní složku - laktulózu, můžete dostat dechovou zkoušku na vodík. Test se provádí tímto způsobem, pacient vydechuje ve speciálním přístroji pro sběr vzduchu.

S tímto výdechem experti určují přítomnost vodíku.

Po tomto postupu má pacient pít lék Laktulosu v jakékoliv formě. Poté by se tyto vzorky měly odebrat po 20 minutách a opakovat přibližně dvě hodiny.

Před zahájením testu potřebujete speciální školení:

 1. Nedoporučuje se užívat antibiotika po dobu dvou týdnů a po dobu jejich trvání;
 2. Den před průzkumem by měl vyloučit následující produkty:
 • Ořechy;
 • Luskoviny;
 • Obilný chléb.

Zakázáno kouřit. Po skončení průzkumu jsou všechny zákazy odstraněny.

Laktóza a laktulóza - jaký je rozdíl?

Laktóza je speciální látka, která je obsažena ve všech mléčných výrobcích a je také cukrem v přírodním mléku. Laktóza má mnoho nástrojů pro lidské tělo.

Nejběžnější ukazatele užitkovosti jsou následující:

 • Prostředky pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
 • Stimuluje nervový systém.
 • Udržuje normální střevní mikroflóru.
 • Normalizuje metabolismus vápníku v lidském těle.
 • Zdroj energie.

Laktóza je sama o sobě prospěšná látka. Kontraindikací k jejímu přijetí může být pouze nemožnost jeho přizpůsobení. To je možné, pokud je v těle nedostatečné množství laktázy.

Laktulóza je ve třídě pribiotik. Zabývá se:

Co říkají izraelští proctologové o zácpě?

Zácpa je velmi nebezpečná a velmi často se jedná o první příznak hemoroidů! Málokdo ví, ale zbavit se je velmi jednoduché. Pouze 3 šálky tohoto čaje denně vám uleví od zácpy, nadýmání a dalších problémů s gastrointestinálním traktem.

 • Stimulace růstu a vývoje prospěšné střevní mikroflóry laktobacilli, uifidobakterii.
 • Bez změn může dojít ke spodní části gastrointestinálního traktu.
 • Není tráven trávicími enzymy v sekcích trávicího traktu.

Hlavní akce, které provádí lactulose, jsou:

 • Minerální absorpce a posilování kostí.
 • Potlačení toxických metabolitů a škodlivých enzymů.
 • Potlačení škodlivých bakterií a aktivita bifidobakterií.
 • Stimulace funkce jater.
 • Zmírnění zácpy.
 • Antikarcinogenní účinek.
 • Inhibice tvorby sekundárních žlučových kyselin.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Uchovávejte lék mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Doba použitelnosti léku je tři roky.

Analogy

Analogy léku Laktulóza mohou být podobnými léky s podobnými složkami. Nejoblíbenější náhražky tohoto léku jsou:

Laktulóza

Indikace pro použití

Jaterní precoma a kóma, jaterní encefalopatie, hyperamonémie, zácpa (včetně chronických, s hemoroidy, potřeba chirurgického zákroku na tlustém střevě a / nebo řiti), střevní dysbióza; enteritida způsobená Salmonella, Shigella, nosičem Salmonella; syndrom hnisavé dyspepsie (u malých dětí v důsledku akutní otravy jídlem); periodontální onemocnění; syndrom bolesti po odstranění hemoroidů.

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Forma dávkování

prášek pro přípravu perorální suspenze, sirup

Kontraindikace

Přecitlivělost na laktulózové složky, nediagnostikované rektální krvácení, kolo ileostomie, podezření na apendicitidu, galaktosémii, střevní obstrukci.

Jak aplikovat: dávkování a léčba

Uvnitř, pro jaterní kómu, precomu, encefalopatii a hyperamonemii - 30-50 ml přípravku Lactulose 3krát denně, může být denní dávka 90-190 ml; pak v individuálně zvolené udržovací dávce (poskytující pH 5-5,5 stolice) 2-3 krát denně.

Se zácpou - v prvních 3 dnech, 15-45 ml Lactulose, pak - 10-30 ml. Děti do 14 let - v prvních 3 dnech 15 ml, pak - 10 ml / den, až 6 let - 5-10 ml / den, děti - 5 ml / den.

Při salmonelózní enteritidě - během prvních 10 - 12 dnů, 15 ml přípravku Lactulose 3krát denně, po týdenní přestávce ve stejné dávce 5krát denně; s periodontálním onemocněním - 15-30 ml / den.

Farmakologický účinek

Má hyperosmotický, projímavý účinek, stimuluje střevní peristaltiku, zlepšuje vstřebávání fosfátů a solí Ca2 +, podporuje eliminaci amonných iontů.

Pod vlivem léku, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus násobí ve střevě, za působení kterého Lactulose se rozdělí tvořit kyselinu mléčnou (hlavně) a částečně mravenčí a kyselina octová. To zvyšuje osmotický tlak a snižuje pH v lumen tlustého střeva, což vede k migraci amoniaku z krve do střeva, jeho ionizaci a retenci, jakož i zvýšení množství stolice a zvýšené střevní motilitě. Odstranění vázaných amonných iontů nastává s rozvojem projímavého účinku.

K účinku dochází během 24-48 hodin po podání (zpoždění v důsledku průchodu léčiva gastrointestinálním traktem).

Inhibuje tvorbu a absorpci toxinů obsahujících dusík v proximálním tračníku.

Léčba laktulózou snižuje koncentraci amonných iontů v krvi o 25-50%, snižuje závažnost jaterní encefalopatie, zlepšuje duševní stav a normalizuje EEG.

Snižuje reprodukci salmonel.

Vedlejší účinky

Křeče, nadýmání, nevolnost, průjem, bolesti hlavy, závratě, arytmie, myalgie, únava, slabost; s dlouhodobou léčbou přípravkem Lactulose - porušení metabolismu vody a elektrolytů.

Zvláštní pokyny

Při dlouhodobém podávání laktulózy (více než 6 měsíců) je nutné kontrolovat obsah K +, Cl- a CO2 v plazmě.

V případě gastrocardického syndromu by měly být dávky postupně zvyšovány, aby se zabránilo nadýmání (které samo zmizí po dobu 2-3 dnů léčby).

U starších a oslabených pacientů užívajících laktulózu déle než 6 měsíců se doporučuje pravidelně měřit hladinu elektrolytů v krevním séru.

Pokud se objeví průjem, léčba přípravkem Lactulose se zruší.

Interakce

Antibiotika (neomycin) a antacida snižují účinek Lactulose.

Změní uvolňování enterických léků závislých na pH.

Nedoporučuje se užívat lék do 2 hodin po užití jiných léků.

Otázky, odpovědi, recenze na lék Lactulose


Poskytnuté informace jsou určeny pro zdravotnické a farmaceutické pracovníky. Nejpřesnější informace o přípravku jsou uvedeny v pokynech přiložených k obalu výrobcem. Žádné informace zveřejněné na této nebo jiné stránce našich stránek nemohou sloužit jako náhrada za osobní odvolání odborníka.

Lactulose: instrukce, aplikace, recenze

Instrukce pro laktulózový sirup

Instrukce, stejně jako další informace o léku Lactulose, jsou vytištěny na papíře, se kterou je lahvička s lékem vložena. Článek obsahuje kromě instrukcí informace o analogech, cenách a přehledech o sirupu z Lacutlose.

Forma, složení, balení

Laktulóza má formu sirupu. Kapalina je čistá. Barva je žlutá. Aktivní složka léčiva je doplněna pouze vodou. Kromě toho, kromě samotné laktulózy, produkují verzi léku obsahujícího galaktózu a laktózu.

Realizují léčivý sirup v lahvích 1000, 240, 200 nebo 15 mililitrů.

Podmínky a podmínky skladování

Lék Lactulose může být skladován alespoň dva roky v místnostech, kde je tmavý a chladný. Děti nemají přístup k léku.

Farmakologie

Laktulóza je klasifikována jako léčivo, které má laxativní účinek a nevyžaduje velké množství tekutin.

Farmakokinetika

Protože laktulóza se nerozkládá v zažívacím traktu, pohybuje se plynule. Jakmile je v tlustém střevě aktivní látka léčiva metabolizována, což vede k tvorbě organických nízkomolekulárních kyselin. Ty zase poskytují snížení kyselosti média, následované odstraněním akumulace strusky z těla, jakož i urychlením průchodu hmoty výkalů.

Indikace laktulózy pro použití

Laktulózové přípravky se doporučují pro léčbu a eliminaci.

 • chronická zácpa;
 • salmonelózy.

Často je také předepisován následujícím kategoriím pacientů:

 • ženy během těhotenství a krmení;
 • starší pacienti trpící poruchami zažívacího procesu;
 • děti, které jsou krmeny uměle po jednom a půl měsíci od narození.

Pro terapeutické účely se používá laktulóza.

 • po resekci hemoroidů;
 • v rozporu s trávicím procesem;
 • s jaterní encefalopatií jako součást komplexní terapie.

Kontraindikace

Kontraindikací pro jmenování laktulózy je přítomnost pacienta, jako jsou takové nemoci

Návod k použití přípravku Lactulose

Prostředky s laktulózou dávkované individuálně.

Nejlepší čas vzít lék je snídaně.

Doporučujeme jmenovat 15 až 45 mililitrů na tři dny přijetí. Poté může být dávka nastavena na 15-25 mililitrů denně.

Jmenován od 30 do 50 ml denně třikrát. Maximální den zabere až 190 mililitrů. Pro preventivní účely používejte 40 ml sirupu třikrát denně. Léčba je často doplněna neomycinem.

Užívají 15 ml léku třikrát denně po dobu 10 nebo 12 dnů. Pak si týdenní přestávku a opakujte kurz. Týden pacient opět spočívá a vezme další dávku v dávce 30 mililitrů.

Děti při užívání léku umožnily ředění tekutinou (voda, džus).

Děti od sedmi do čtrnácti let 15 mililitrů / 1p den, pak 10 mililitrů.

Děti do šesti let mohou dostat 5 nebo 10 mililitrů sirupu.

Děti od šesti měsíců do jednoho roku ne více než 5 mililitrů denně.

Laktulóza během těhotenství

Během těhotenství se předepisuje laktulóza, pokud je indikována přímo. Lékař by měl ženu podrobně poučit o užívání léku.

Laktulóza pro děti

Laktulóza může být předepsána dětem již od jednoho a půl měsíce, kdy dítě potřebuje pomoc s umělým krmením. Zpravidla je sirup předepsán na 5 mililitrů denně.

Vedlejší účinky

Na začátku léčby se mohou objevit nepříjemné příznaky tvorby plynů a otok v břiše, které zmizí během maximálně dvou dnů. Ve vzácných případech byly pozorovány nevolnost a zvracení a objevily se stížnosti na ztrátu chuti k jídlu.

Předávkování

Předávkování lékem může vést k průjmu, který netrvá déle než dva dny a přestane sám. Také při nadměrném příjmu laktulózy byl zaznamenán zvýšený projev vedlejších účinků.

Lékové interakce

Když je laktulóza kombinována s antibiotikem, účinek laxativního příjmu bude snížen.

Tablety s enterosolventním obalem spolu s laktulózou zpomalují uvolňování jejich účinných látek, protože toto projímadlo pomáhá snižovat pH střevní mikroflóry.

Další pokyny

Pokud má pacient stížnosti na nevolnost, zvracení a bolest v žaludku, dokud není potvrzena diagnóza jeho nemoci, léčivo by nemělo být používáno.

Přítomnost gastrocardického syndromu u pacienta vyžaduje opatrnost při použití projímadla. Léčba se doporučuje provést, počínaje malým dávkováním s postupným zvyšováním, aby se zabránilo příznakům nadýmání.

Také opatrnost nebrání pacientům trpícím cukrovkou, zejména pokud zánětlivý proces postihuje tlusté střevo.

Dlouhodobé užívání léčiva vyžaduje pravidelné sledování hladin krevní plazmy: oxidu uhličitého / draslíku / chloru.

Pokud se při léčbě objeví průjem, léčba by měla být přerušena.

Laktulózové analogy

Z mnoha analogů laxativ je obzvláště populární následující seznam léků. Jedná se o Depuraks, Normaz, Laktuvit, Endofalk, Bioforlax, Fortrans, Dufalac, Moviprep, Lactulose-MIP, Forlax, Normakt, síran hořečnatý, Portulac, Medulak.

Cena laktulózy

Náklady na sirup podle nejnovějších údajů nepřesahují 200 rublů. Cena léku ve formě kapslí musí být uvedena při nákupu.

Lactulose recenze

Laxativum Lactulose sbírá většinou pozitivní recenze o sobě. Mnozí si všimnou téměř úplné absence vedlejších účinků a mírného projímavého účinku. Cena léku je nízká a můžete si ji koupit v téměř každé lékárně.

Naděžda: Když s námi zůstala naše neteř, seznámili jsme se s lékem Lactulose. Má pouhých 10 let a je již dobře obeznámena s drogami tohoto typu, protože trpí chronickou zácpou. Dala mi láhev sirupu, když viděla, jak moje malá dcera (10 měsíců) trpí, protože nemá žádnou židli. Pak nám droga hodně pomohla a rozhodli jsme se to vzít na vědomí. Někdy se můžeme uchýlit k jeho pomoci. Zde je takový nádherný relaxační sirup pro děti i dospělé.

Victoria: Tohle projímadlo jsem zjistila v porodnici. Každá maminka ví, jak těžké je někdy vyprazdňovat střeva poprvé po porodu. Pak nás Lactulose zachránil skvěle. Dnes jsem si ji pamatoval, když jsem si uvědomil, že moje dítě trpí stejným problémem. Dobrý sirup příjemné chuti, a bez problémů ji spolkl. O několik hodin později byl problém vyřešen. Dobrá měkká akce, která je stejně vhodná pro dospělé i děti.

Marina: V naší rodině žije babička, jejíž věk již může být nazýván pokročilým. Ona je pravidelně trápena zácpou, a po dlouhou dobu jsme nemohli najít lék, který by jí vyhovoval dobře. Nepokoušela svíčky a závěsy, nic neschvalovala. Všechny léky přinesly po absolvování kurzu pouze jednorázový výsledek. Odmítá vzít prášky, ale sirup souhlasil, že to zkusí. Laktulóza jí byla nabídnuta chutí babičky. A když ráno, když si vzala dávku léku, šla večer do cíle, všichni jsme si s úlevou povzdechli. Konečně pro ni byl nalezen lék.