Image

Pamela ovoce

Není to tak dávno, co se na policích našich obchodů objevily rozsáhlé plody, zvané pamela nebo koště, ne zcela obvyklé pro Rusy.

Sofistikované, v posledních několika desetiletích, všechny druhy vzácných exotických plodů, obyvatelé našich měst ve skutečnosti nemají prospěch tohoto zámořského ovoce, navzdory jeho relativně vysoké ceně, ale marně.

Pamela si zaslouží více pozornosti na mnoha faktorech. Obvykle to, co se nabízí, vypadá docela pěkně, ale.

Lidé, kteří se poprvé setkávají s tímto novým ovocem před nákupem, se snaží zjistit od prodávajícího, co to je a co se s ním konzumuje. Poblíž můžete slyšet spoustu otázek od zákazníků: jak je pamela, jaký je obsah kalorií, jaký je z toho prospěch a co z ní škodí, kde a jak rostou pamela, může být použita pro hubnutí? V odezvě můžete slyšet, že uši vyblednou. Jeden obchodník, vypadající jako chlápek na Kavkaze, řekl, že je to takový nový druh mandarinky, druhý, tádžický nebo uzbecký, trval na tom, že to byl zvláštní druh melounu, který roste daleko v poušti.

A jedna dáma z davu dokonce řekla, že se jedná o geneticky modifikovaný grapefruit a v žádném případě to není nemožné, protože z něj se může vyvinout rakovina. Poté, co jsme si poslechli všechny tyto příběhy, rozhodli jsme se napsat tento krátký přehled, abychom vám poskytli spolehlivé informace o výživových a léčivých vlastnostech tohoto nového ovoce a také o některých upozorněních při jeho používání. Doufáme, že bude užitečné zjistit jak kupující, tak nešťastné prodejce, aby nás neuváděli v omyl.

Kde a jak roste pomelo?

Za prvé, pomelo patří do rodiny citrusů, tj. je to příbuzný mandarinek, pomerančů a grapefruitů. Mimochodem, toto není druh grapefruitu, ale samostatný druh. Ve velikosti, to je mnohem více známo, že nás citrusů. Chuť je také poněkud odlišná. Vlasti pomelo nebo pomepliusa je na jih Číny a rovníkové ostrovy Tichého oceánu. Zvláště, to je docela běžné v Cookových ostrovech. V 15. století, Pomeplius padl do Evropy, se rozšířil do Barbados, na ostrovech Karibiku. Nyní se tiše rozrůstá na Tchaj-wanu, na jihu Japonska, ve Vietnamu, v Indonésii, na Tahiti, v Kalifornii a dokonce iv Izraeli.

Protože toto ovoce bylo přineseno do Evropy anglickým navigátorem Sheddok, v některých místech jméno bylo pojmenované po něm, a to se nazývá sheddog. Doma v Číně je toto ovoce obzvláště oblíbené. Číňané považují toto ovoce za symbol prosperity a dávají ho na Nový rok, takže bohatství a štěstí přicházejí do domu. Možná proto, tak dlouho, Číňané chrání tyto plody v tajnosti před cizinci.

Pomelo stromy jsou poměrně vysoké, někdy dosahuje výšky 8-10 metrů. Větve mají velké lesklé listy a mnoho vnitřních hřbetů, některé odrůdy bez trnů.

Pamela kvete velkými bílými květy, plody rostou samy nebo 6-8 kusů v těsné blízkosti. Plody jsou velké, od velikosti dvou do tří kilogramů, někdy až 10 kg.

Kůže je hustě žlutozelená. Pod kůží, velké plátky a velká semena. Vůně je příjemná jako vůně všech citrusových plodů.

Pamela vypadá jako grapefruit nebo pomeranč, ale mnohem větší, a chuť je také docela jiná, méně sladká s trochou příjemné hořkosti. Kůra je na vnější straně poměrně hustá, hustá, snadno se odděluje. Uvnitř ovoce se dělí na velké řezy, které se snadno rozpadají na masitá šťavnatá vlákna.

Co je to kalorické koště?

Pomelo nízkokalorický produkt. 100 gramů buničiny obsahuje ne více než 35-40 kcal. Ale jeho nutriční vlastnosti jsou takové, že po jídle tři sta čtyř set gramů pamelové buničiny se člověk cítí nasycený. To je jeho vlastnost je velmi cenná, když diety pro hubnutí, jedli - jako a krmeni, nechtějí jíst a zároveň přijali minimum kalorií. Obsahuje však spoustu různých stopových prvků: vápníku, draslíku, železa, sodíku, fosforu. Celulóza je pouze 0,5% - 0,7%, proteiny 0,4% - 0,8%, tuky 0,1% - 0,3%. Existují vitamíny A, C, B1, B2, B5, B9. Podle doporučení odborníků na výživu je dobré použít pamela pro provádění půstních dnů i pro diety.

Pomelo ovoce - přínos a škoda

Toto ovoce je velmi šťavnaté, dokonale uhasí žízeň a hlad. Velmi bohaté na esenciální oleje, antioxidanty a kyselinu askorbovou. Doma, pomelo je široce používán v léčbě nachlazení. Pamela šťáva je bohatá na flavonoidy, které oslabují působení volných radikálů buněk, které způsobují stárnutí, a také má antiseptické vlastnosti a schopnost posílit imunitní systém. Extrakt semen se úspěšně používá při léčbě infekčních onemocnění kůže a sliznic, při léčbě ekzémů, plísňových infekcí, lupénky. Dužina plodu má pozitivní vliv na trávicí systém, pohlcuje toxiny, zlepšuje rozklad bílkovin a tuků, čistí játra, slinivku a střeva.

Pomelo je v podstatě přírodní antibiotikum. Úspěšně se používá k prevenci tělesného s nízkým hemoglobinem, s aterosklerózou, s vysokou hladinou cukru v krvi, s hypertenzním onemocněním srdce. Pomelo pomáhá zlepšit vidění ve tmě. Použití pamela ve stravě zvyšuje hemoglobin. Místní léčitelé používají pamela k prevenci vzniku rakoviny. K tomu použijte slupku, která obsahuje velké množství bioflavonoidů schopných pozastavit vývoj rakovinných buněk. To je zvláště účinné při léčbě rakoviny prsu u žen. Jak to vypadá z vědeckého hlediska, ještě není známo, ale existuje mnoho pozitivních příkladů.

Užitečné vlastnosti - kontraindikace

Spolu se skutečností, že pamela má mnoho užitečných vlastností, je třeba mít na paměti, že jako každý výrobek, má své vlastní kontraindikace pro použití, takže je nutné používat pomelo ve stravě s opatrností, když užíváte léky. To je vyjádřeno v tom, že oslabuje proces absorpce některých užívaných léků: ke snížení krevního tlaku, odstranění alergií, se zvýšeným cholesterolem. V důsledku toho je účinnost těchto léčiv snížena. Některé léky mohou mít opačný účinek. Proto je při léčbě těmito přípravky lepší odmítnout použití pomela nebo se poradit se svým lékařem. Mějte na paměti, že účinek šťávy pomela v těle přetrvává tři dny.

Jak si vybrat pamela?

Při nákupu je třeba věnovat pozornost jejich zralosti. Tvar ovoce může být různý: hruškovitý, zploštělý nebo zaoblený. Barva zralého ovoce může být od světle zelené až zlaté. Čím silnější vůně je, tím je zralejší a samozřejmě příjemnější. Zevně by plod neměl být mechanickým poškozením: promáčknutí, řezy, praskliny. Odlupování by mělo být pevné a hladké, při stisknutí by mělo být elastické. Vyberte si ovoce s hladkou a lesklou kůží, tvrdé a těžké, budou mít více šťávy. Ovoce také přichází v různých barvách: zelenkavá, žlutá, růžová a téměř červená. Chuť zralého ovoce je sladká a kyselá bez hořkosti. Koupit pouze zralé ovoce.

Jak jíst pomelo?

Pomelo může být konzumován v nejrůznějších formách. Jako hlavní chodník, jako předkrm, jako dezert nebo jen jako džus. Nejčastěji v tropických zemích, v Thajsku a na Filipínách se pomelo konzumuje čerstvé s kořením z chilli papričky, cukru, soli a hořkého pepře. Je to určitě amatér, který má pocínovaný žaludek. A pro nás nejlepší možnost: právě oloupané jako pomeranč, ve formě přísady do salátů, v omáčkách pro ryby a masa.

Pomelo pro hubnutí

Pomelo velmi účinně zlepšuje zažívání a vytváří tak šetrnou alkalickou reakci při trávení potravy. Konkrétní enzym obsažený v pamele absorbuje tuky a snižuje množství cukru a škrobu v těle. Jako výsledek, s pravidelným užíváním, nadváha a obézní lidé mohou zhubnout. Šťáva může být použita ráno zvýšit chuť a tón. Při vaření pamela dodává náplni zvláštní chuť, dužina tohoto ovoce se dobře hodí k výplním masa a ryb, ovoce a zeleniny, sýrů a koření. Lze jej bezpečně přidávat do ovocných a zeleninových salátů, džemů, zmrzliny a dokonce i koláčů. Může být považován za hodnotný dietní a léčivý přípravek.

Pomelo ovoce v kosmetologii

Šťáva, buničina a slupka se často používají v kosmetologii. Na jejich základě jsou připraveny masti, krémy, lotiony. Tato kosmetika se nachází v našem prodeji, i když nejsou příliš časté. Častěji se pamela používá jako obličejová maska. Zde je příklad hydratační masky: Vezměte malý kousek buničiny, jemně ho nakrájejte a promíchejte s medem a citronovou šťávou. Ihned po přípravě naneste na obličej po dobu 10-15 minut. Masku pak omyjte teplým zeleným čajem. Poté naneste hydratační krém. Tato maska ​​se nejlépe provádí v noci. Po několika sezeních získá kůže dokonalou čistotu a sametovou barvu.

V zimě je velmi užitečné pravidelně otírat pokožku obličeje čerstvou pomelo šťávou. Tím se zabrání normální zimní suché kůži. Na jaře se vaše pokožka výrazně osvěží a ještě mladší. Mějte na paměti, že mastnou pleť by měla být vyčištěna čerstvou nezředěnou pomelo šťávou, a pro suchou pleť, použijte šťávu v polovině zředěné vodou.

Pro mastnou pleť je velmi užitečná maska ​​pomelo s jogurtem. Loupejte lobule, přidejte lžičku nízkotučné kefíru, vše smíchejte až do homogenní konzistence. Otřete kůži šťávou, a jakmile uschne, naneste masku po dobu 10-15 minut. Omyjte teplou vodou bez mýdla. Po 10 sezení jste dlouhodobě vykupitelem z mastného lesku kůže.

Vnitřní povrch slupkového pomelou je užitečný pro setření pokožky těla v místech projevu kožní vyrážky. Použití šťávy pomela zředěné v polovině s vodou před opalováním dá vaší pleti krásný odstín čokolády.

Nezapomeňte na pravidla skladování tohoto exotického ovoce. Při pokojové teplotě lze ovoce udržovat nevyčištěné až jeden měsíc. Oloupané ovoce by mělo být skladováno pouze v chladničce a ne déle než tři dny. Za normálních podmínek jednoduše vysychá a ztrácí své zdravé a chuťové vlastnosti.

Jezte pomelo odvážně, bez strachu, ale jen s výhodou. Požehnej vám!

Jak jíst pomelo? Pomelo (ovoce): prospěšné vlastnosti, kalorie

Víte, jak jíst pomelo? Pokud ne, najdete tyto informace v materiálech tohoto článku. Z toho se také dozvíte, co je tento produkt, jak jej čistit, jaké vlastnosti má a na co se používá.

Obecné informace

Než vám řekneme, jak jíst pomelo, měli byste říct, co to je.

Pomelo je ovoce, které patří citrusům. Má mnoho různých jmen. Někdo volá toto ovoce pomeloe, někdo - pamela, a někdo používá takové názvy jako pompelmus a citrus maxim. Mimochodem, pro toto ovoce je jiné jméno - sheddok. Toto jméno obdržel podle jména anglického navigátora, který v sedmnáctém století transportoval semena citrusů, které jsme zvažovali ze své vlasti - z jihovýchodní Asie - do západní Indie.

Vzhled pomelo

Jaký druh ovoce a jak to vypadá? Pomelo je velký citrus. Její hmotnost dosahuje deseti kilogramů a jeho průměr je asi třicet centimetrů. I když na policích našich obchodů takové ovoce neexistuje. V supermarketech si můžete koupit ovoce, které váží ne více než jeden a půl až dva kilogramy.

Jak vypadá pomelo? Jaký druh ovoce, které ani ti, kteří jsou kontraindikováni citrusy nemohou odmítnout? Nejčastěji má ovoce zaoblený tvar. Zřídka je hruškovitá nebo zploštělá. Barva kůry pomelo se liší od žluté až zelené. Celé ovoce je rovnoměrně pokryto silnou vrstvou kůže. Pod ním leží sladké a voňavé maso, které je rozděleno na velké plátky (jako pomeranč nebo mandarinka).

Jak jíst pomelo?

Málokdo ví, ale ovoce, o kterém uvažujeme, není konzumováno pouze syrově. Například, v některých východních zemích toto ovoce je smažené, dušené a dokonce vařené. V některých pokrmech a salátech je nedílnou součástí. Díky pomelu se obědové jídlo stává jasnějším, bohatším a užitečnějším.

Postoj k plodu v jiných státech

V předvečer Nového roku v Číně se takové ovoce vždy prezentuje. To je dáno tím, že toto ovoce je symbolem blahobytu a prosperity. Nemůžeme říci, že Číňané žijící v Thajsku často používali pomelo pro různé náboženské festivaly. To je často přineseno jako dárek k duchům.

Navíc, na severu Vietnamu, toto ovoce je každoročně vystaveno na slavnostním oltáři (v předvečer Nového roku).

Užitečné vlastnosti

Málo vědět, jak jíst pomelo. Aby bylo toto ovoce přínosem pro vaše tělo, je nutné mít k dispozici informace o tom, jaké vlastnosti má.

Málokdo si uvědomuje, že pomelo je nesmírně zdravé ovoce. Bohaté minerální a vitaminové složení umožňuje použití ovoce pro prevenci a léčbu mnoha virových infekcí, jakož i onemocnění nervového, kardiovaskulárního a trávicího systému.

Nemůžeme říci, že pomelo je nejen konzumováno, ale také slouží k přípravě různých kosmetických přípravků. Například masky na bázi tohoto ovoce dokonale vitamínují, vyživují a hydratují unavenou pleť. Doslova ho naplňují silou a energií. Kromě toho odborníci na výživu doporučují používat pomelo ty pacienty, kteří trpí nadváhou.

Složení produktu

Nyní víte, jaké užitečné vlastnosti má pomelo. Vitamíny v tomto ovoci se nacházejí ve velkém množství. Toto je1, In6, In2, PP, C a p-karoten. Kromě toho, pomelo obsahuje celý seznam užitečných prvků: draslík, fosfor, hořčík, vápník, sodík, železo, zinek, mangan a měď. Také toto ovoce obsahuje éterické oleje, velké množství limonoidu, vody, bílkovin, sacharidů, tuků, dietní vlákniny a popela.

Pomelo: hybridní nebo ne?

Pomelo je hybrid toho, co? Mnoho lidí, kteří tento plod poprvé vyzkoušeli, se domnívá, že bylo pěstováno křížením citrusových plodů. Ale není. Koneckonců, pomelo je nezávislá rostlina, která byla zmíněna v Bibli. Podle historiků, toto ovoce původně se objevilo v Malajsii, jihovýchodní Asii, a také rostl na ostrovech Fidži a Tonga. V Číně, on byl známý jak brzy jak 100 BC. Co se týče Evropy, zde ji zavedli navigátoři již ve 14. století.

Tvrzení, že pomelo je hybridní, je tedy chybné. Co přišli jen lidé! Vězte, že toto ovoce je plodem nezávislého stromu.

Správná volba

Jak si vybrat pomelo? Kůra tohoto ovoce vám snadno řekne, zda si jej chcete koupit nebo ne. Samozřejmě, že koupíte pomelo poprvé, můžete důvěřovat prodávajícímu. Doporučujeme však věnovat pozornost příznakům zralého ovoce.

Za prvé, vysoce kvalitní a plně vyzrálé plody mají velmi jasnou vůni. Musí být nasycený a cítit se na dálku.

Za druhé, barva tohoto ovoce by měla být stejná, žlutá nebo mírně nazelenalá. A na povrchu by neměly být skvrny, promáčknutí, skvrny nebo pruhy. Je-li škoda na pomelo je stále tam, pak je lepší vzdát se, protože to je první znamení výrobku stale.

Na dotek by kvalitní ovoce mělo být poměrně husté a pevné. Mírná měkkost není problém. Naopak, toto ovoce bude šťavnatější a chutnější.

V případě, že v horní části pomelou je kůrka překvapivě snadno stlačitelná, můžeme říci, že se ovoce začíná hnit.

Je třeba také poznamenat, že kůže dobrého ovoce má vždy stejnou tloušťku. Některá jeho pečeti naznačují, že koště dozrálo v nevhodných podmínkách a bylo také nesprávně skladováno.

Produkt kalorií

Jaké ovoce zvažujeme, máme kalorií? Pomelo obsahuje dost sacharidů. Ale i přes to je dietní výrobek. Konec konců, 90% jeho jedlé části se skládá z vody.

Obsah kalorií pomelo (100 g) je tedy asi 30 kcal. Je však třeba poznamenat, že toto číslo se může mírně lišit v jednom nebo druhém směru. Záleží na stupni zralosti ovoce a jeho odrůdě.

Vzhledem k tomu, že tento výrobek má poměrně nízkou energetickou hodnotu, stejně jako mnoho užitečných vlastností, doporučuje se pro ty, kteří mají tendenci k nadváze, stejně jako k těm, kteří mají přísnou dietu.

Jíst toto ovoce by mělo být před každým jídlem v množství dvou nebo tří hřebíček, a také místo obvyklého rychlého občerstvení během snacking.

Proces čištění

Jak jíst pomelo? Jak čistit toto ovoce? Tyto otázky jsou zvláště často kladeny těmi, kteří se poprvé setkali s tímto citrusem. Je třeba poznamenat, že existuje mnoho způsobů, jak ji vyčistit. Zvažte některé z nich.

Metoda jedna

Po zakoupení se pomelo důkladně umyje v horké vodě (někdy pomocí kartáče). Pokud si všimnete, že ovoce bylo navoskováno, pak se do něj vlije vařící vodou. To se zbaví škodlivé vrstvy a chrání vaše tělo před různými infekcemi.

Po popsaných činnostech se odlupuje pomelo z ostrého nože z řezu v kruhu. V tomto případě se buničina nepoužije. Poté prsty jemně zatlačte na místo řezu a opatrně odloupněte kůži.

Uvnitř ovoce jsou detekovány řezy jako mandarinka nebo pomeranč. Pečlivě se oddělují a pak otevřou husté přepážky a odstraní maso. Souběžně s tím jsou kosti odstraněny z pomela, což mimochodem může být docela dost.

Čištěná buničina se nalije do misky a podává se ke stolu. Používá se jednoduše nebo přidává do ovocných nebo bobulových salátů a jiných jídel.

Druhý způsob

Teď už víte, jak používat pomelo. Jak čistit toto ovoce jiným způsobem? K tomu je zakoupený produkt důkladně omyt v horké vodě. Pak se pomocí ostrého nože, který není příliš dlouhý, odstraní horní část. Poté se kůže pomelo rozřízne na dužnatou část ovoce ve spirále shora dolů. Po zaháknutí prstu se produkt rychle vyčistí. Nakonec je úhledně rozdělena na laloky, ze kterých jsou odstraněny tvrdé a hořce chutné filmy. Používejte tento výrobek stejně jako v kombinaci s jinými druhy ovoce. Špatný tón je jíst pomelo s cukrem. Koneckonců, citrusy a tak je velmi sladká.

Pojďme to shrnout

Teď už víte, co je koštět a jak by se měl čistit. Pomocí těchto technik můžete snadno zbavit ovoce kůže a rychle se dostat ke sladkému, šťavnatému a překvapivě chutnému tělu. Užijte si jídlo!

Výhody a poškození pamela (pomelo) - typy a rysy

Mnoho lidí prochází kolem pamela stánky, tyto plody jsou také nazývány pomelo. Dokonce i praví znalci citrusů jsou opatrní při nákupu velkých a jasných plodů, navzdory tomu, že voní tak lahodně. To je vysvětleno velmi jednoduše - velmi málo lidí ví, jak si vybrat, vyčistit a používat je při vaření. Odborníci na výživu důrazně doporučují zahrnout do svého jídelníčku jedinečné ovoce. Při pravidelném používání se může projevit na pozitivní straně a mnohem jasněji než oblíbené pomeranče, mandarinky a citrony.

Co je pomelo

Pomelo je jméno stálezeleného stromu a jeho ovoce. Další možnost - sheddok, na počest anglického kapitána, který přinesl ovoce do Evropy. Rostlina produkuje ovoce jednou nebo dvakrát ročně. Zrání trvá asi 5 měsíců. Strom, visel s velkými plody, vypadá neobvykle a je překvapující turisty ze severních zeměpisných šířek.

Čína je považována za místo narození závodu. Zmínku o tom můžeme najít v análech vytvořených před naším letopočtem. Dnes se pěstuje také v Thajsku, Japonsku, Vietnamu a některých dalších zemích. Zvláštností tohoto ovoce je jeho velikost. Je skutečným držitelem rekordů mezi citrusovými plody. Jednotlivé vzorky mohou mít průměr 30 cm a hmotnost 10 kg. Průměrná pomelo váží 1-3 kg, což je stále více než grapefruit.

Někdy existuje názor, že koště je hybrid. Ve skutečnosti se jedná o samostatný druh citrusových plodů, který nebyl s ničím překřížen. Ale to je používáno spolu s jinými plody získat hybrid - suite.

Pamela - popis a druhy ovoce

Málokdo ví, že pomelo je největší ze všech známých citrusových plodů. Hmotnost plodu může dosáhnout 10 kg, převážně se prodávají pouze v obchodech, kde je ovoce do 1 kg. Charakteristickým rysem výrobku je masitá, velmi hustá kůže, která může být nazelenalá, žlutá, světle oranžová nebo růžová. Ačkoli kůže a komplikuje proces čištění pamela, je to díky ní, že ovoce může být přepravováno na dlouhé vzdálenosti bez strachu z jejich integrity.

Existuje několik druhů pamely, které se liší barvou buničiny:

 • Červená Kyselá volba, se zjevnou hořkostí. Obvykle je malá, o grapefruitu pokrytém zelenou slupkou.
 • Růžová Má spoustu semen, což je jediná nevýhoda odrůdy. To je nejsladší a nej šťavnatější druh pomelo. Aktivně se používá v lidovém lékařství jako anthelmintikum.
 • Bílá Obvykle se jedná o největší ovoce ve velikosti. Jejich maso není tak šťavnaté, ale spíše sladké.

Pamela, zkřížená s pomerančem, nám dala grapefruit. Unikátní ovoce je schopno udržet svůj vzhled, chuť a chemické složení při pokojové teplotě po dobu jednoho měsíce. Je těžké najít ovoce, které by se mohlo chlubit takovou dovedností.

Složení a užitečné vlastnosti pamela

Exotické ovoce obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, pektinů, antioxidantů, éterických olejů, rostlinných vláken, organických kyselin a vlákniny. Na rozdíl od jiných citrusů, tam není mnoho kyseliny citrónové v něm. Z tohoto důvodu může být přípravek někdy používán lidmi s gastritidou a peptickým vředovým onemocněním (samozřejmě v remisi).

 • Stejně jako všechny citrusy je i pamela bohatá na kyselinu askorbovou. Po konzumaci 100-150 g ovocné buničiny je možné zajistit každodenní potřebu těla kyseliny askorbové.
 • Vitamíny skupiny B. Potřebné pro správnou funkci nervového systému a mozku. Pokud budete jíst ráno na snídani, můžete získat energii na celý den, zvýšit účinnost a odolnost vůči stresu. Ovoce zlepší náladu a pomůže udržet tělo v dobrém stavu.
 • Draslík. Má pozitivní vliv na srdce, normalizuje kontrakci srdečního svalu.
 • Beta karoten.
 • Vápník.
 • Fosfor.

Také ve složení ovoce je určité množství železa a sodíku.

Množství užitečných komponent dává pomelou působivý seznam užitečných vlastností:

 • Boj proti zánětlivým procesům. V Thajsku se používá jedinečný produkt k prevenci onemocnění genitourinárního systému.
 • Stimulace práce ledvin bez nadměrného zatížení.
 • Posílit imunitu, zvýšit odolnost těla vůči virovým a bakteriálním infekcím.

Zajímavost: V některých zemích je pamela považována za symbol bohatství a pohody. Toto ovoce je dokonce považováno za nejlepší dárek pro Nový rok.

 • Posílit zuby a zlepšit dásně. Na rozdíl od jiných citrusových plodů, pamela nezničí zubní sklovinu.
 • Prevence a léčba anémie. V dužině ovoce hodně železa, které je pod vlivem kyseliny askorbové kvalitně vstřebává do těla.
 • Normalizace ukazatelů krevního tlaku, pokud jsou zvýšené.
 • Prevence křivice u dětí a osteoporóza u dospělých a starších osob.
 • Zlepšení trávicího systému v důsledku aktivního čištění střev. To umožňuje nejen eliminovat toxiny a strusky z těla, ale také zvýšit absorpční kapacitu střevní sliznice Pamela obsahuje speciální enzym, který podporuje lepší trávení a štěpení tuků Celulóza není tělem trávena, ale je nezbytná pro čištění střev. Pektin má obálkový efekt, chrání jemnou sliznici jícnu a žaludku před agresivními účinky vitaminu C.
 • Pamela je schopna odolávat vzniku, růstu a šíření rakovinných buněk. Musí být zahrnuta v dietě lidí s onkologií v rodinné anamnéze.
 • Pomelo je nepostradatelným produktem při prevenci a léčbě aterosklerózy. Za pouhé pár měsíců pravidelného užívání plodu je možné počítat se snížením indexů škodlivého cholesterolu v krvi a zlepšením struktury cévních stěn.
 • Pamela mimo jiné stimuluje srdce, zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci a výkon.
 • Antioxidanty ve složení ovoce aktivně bojují proti stárnutí, což umožňuje počítat se zlepšováním vnějších ukazatelů a zvyšováním očekávané délky života.
 • Vzhledem k pravidelnému používání ovoce se pleť zlepší, kožní turgor se zvýší, malé pupínky zmizí.
 • Lidé, kteří chtějí zhubnout, se doporučuje jíst toto ovoce pravidelně. Má nízký obsah kalorií, takže může být obsažen v každé dietě. Pokud opravdu chcete jíst ve večerních hodinách, můžete jíst několik plátků ovoce. Dají pocit sytosti, ale nebudou uloženy v pase.
 • Na zavedení pomelo v menu stojí za to přemýšlet o těhotných ženách. Plod nezpůsobuje negativní odezvu ženského nebo dětského těla a tkáně jsou nasyceny tolik potřebným plodem kyselinou listovou.
 • Ovoce má protizánětlivé vlastnosti. Doporučuje se používat při kašli a astmatu.
 • Dokonce i lidé s diabetem mohou jíst, protože výrobek má velmi nízký glykemický index.

Se vším tímto, pamela je nízký kalorií - jen 50 kcal na 100 g produktu. Proto se často používá jako povinná složka ve stravě lidí s obezitou nebo nadváhou.

Harm pamela a kontraindikace

Při použití pamela je třeba vzít v úvahu nejen příznivé vlastnosti produktu, ale také jeho potenciální poškození. Za prvé, ovoce má výrazný projímavý účinek, takže byste jej neměli používat s nestabilní židlí. To může vést k těžkému střevnímu rozrušení. Kromě toho by pomelo neměl být zařazen do stravy s těmito kontraindikacemi:

 • Závislost na potravinových alergiích. Toto ovoce, stejně jako jiné citrusové plody, je silným alergenem. Takže pokud reakce byla zaznamenána, například, na pomeranče, pak je lepší nejíst pomelo. Pro děti do jednoho roku z tohoto důvodu se nedoporučuje dávat. Starší děti musí omezit počet.
 • Léky. Látky v dužnině plodu snižují účinnost léků.
 • Zvýšená kyselost žaludku (pouze v případě souhlasu lékaře).
 • Peptický vřed a kolitida v akutním stadiu. V remisi je to povoleno, ale jen málo po kousku. Totéž platí pro takové problémy, jako je zvýšená kyselost žaludku.
 • Akutní léze jater a ledvin. V případě onemocnění ledvin a jater se doporučuje před zavedením ovoce do stravy konzultovat s odborníkem.

Pokud neexistují žádné kontraindikace, můžete bezpečně mít pamela. Samozřejmě, člověk by neměl výrobek zneužít a konzumovat ho několikrát denně, dostatečné je zahrnutí ovoce do jednoho jídla. Pokud je matka bude jíst ve velkém množství, pak v budoucnu alergie může vyvinout v dítěti. Měla by být pozorována mírnost. Pravda, praxe ukazuje, že jíst několik druhů ovoce najednou je dost obtížné.

Pravidla pro výběr, skladování a používání pamely

Při výběru ovoce je třeba věnovat pozornost několika bodům, pak můžete získat chutné, čerstvé a vysoce kvalitní ovoce:

 1. Oloup by měl být hladký, lesklý, bez promáčknutí a skvrn. Barva je stejnoměrná, ale ne příliš světlá.
 2. Je dobré, když je kůže silná, ale ne pevná, ale vyčnívá pod prsty. Pokud je pamela velmi měkká, začne se zhoršovat. Pokud je povrch pevný, produkt ještě nezrál a s největší pravděpodobností již nevyzraje.
 3. Zralé ovoce by mělo mít příjemnou citrusovou vůni. Neberte výrobky zabalené v přilepeném filmu. Výrobci to provádějí, aby zamaskovali indikátory problému a prodlužovali trvanlivost výrobků. Po vyjmutí skořepiny může dojít k poškození výrobku během několika dnů nebo dokonce hodin.
 4. Ideální ovoce je malé, ale těžké. To naznačuje jeho šťavnatost a tenčí kůži.

Instamart pickers jsou profesionální kupující, vybírají nejzdravější a nejčerstvější ovoce. První bezplatné doručení do 2 hodin.

Existují náznaky, že nákup by měl být zrušen.

 • Barva kůže je nerovnoměrná, tam jsou burgundské skvrny - nejpravděpodobněji, chemikálie byly použity pro pěstování.
 • Je-li při stlačení na místě stonku patrný zub, pak se s největší pravděpodobností kazeta zhoršila.
 • Příliš tvrdá kůže označuje nezralost.
 • Tmavé skvrny a měkké skvrny jsou příznaky hniloby.
 • Nepříjemný zápach také znamená, že ovoce je zkažené.

Pomelo lze jíst čerstvé. K tomu stačí odstranit kůru z povrchu, což je mnohem snazší než v případě pomeranče nebo grapefruitu. Po objevení šťavnatých plátků musíte z nich odstranit film, zbývá jíst něžné maso.

Loupání ovoce je snadné. Je nutné provést několik vertikálních řezů a slupka se bude bez problémů pohybovat.

Kromě toho, různé konzervy, kandované ovoce, marmeláda, džem jsou připraveny z pamela. Kromě toho existují recepty, ve kterých se ovocná buničina používá jako hlavní složka v originálních salátech.

Pokud je ovoce neloupané, může být uchováváno v teplém prostoru chladničky nebo při pokojové teplotě po dobu 2-3 týdnů (v závislosti na stupni zralosti a době sklizně). Čištěná buničina by měla být uchovávána pouze v chladničce. Mělo by se jíst za 2-3 dny.

Některé originální pomelo recepty

Obyvatelé Thajska a Filipín používají pamela nejen jako dezert, ale také jako svačinu. K tomu, její chuť
chilli, cukr, sůl nebo mletý pepř. V kombinaci s mořskými plody, arašídy, kokosovými chipsy a dalšími produkty. Pomelo je nejužitečnější k jídlu jako samostatné občerstvení. Přidává se také do dezertů se zmrzlinou a šlehačkou. Ovoce zajímavě podtrhuje chuť masa, pokrm dostává exotické tóny. A můžete také dát jemnou dužinu na jeden z těchto jednoduchých salátů:

 • Smíchejte 200 g rozdrcené ovocné drti do semen, drcený a pečený česnek, jemně nasekanou cibuli, několik lístků máty a 100 g vařených garnátů. Dochutíme solí, rybí omáčkou a limetkovou šťávou. Podáváme v polovinách slupky pomelo.
 • Smíchejte dužinu 1 ovoce, okurky, cibule, mrkve, čerstvé máty a 50 g pražené arašídy. Všechny ingredience jsou jemně mleté, měly by mít přibližně stejnou velikost, aby měl salát jednotnou strukturu. Naplňte vše rybí omáčkou, limetkovou šťávou, cukrem a mletým česnekem, smažené na pánvi bez oleje.

Po očištění a jíst pamelae, nevyhazujte kůry. Z nich můžete připravit léčivý extrakt. Může se zbavit stomatitidy, bradavic, kožních onemocnění, příznaků lupénky a projevů plísňových infekcí.
Jeho chuť je příliš hořká, takže byste neměli jíst syrové slupky. Ale může být sušen a přidán do čaje. Také z ní vytvářejí infuze a dokonce i jam. Listy se používají k léčbě peptického vředového onemocnění, stejně jako ke zmírnění otoků.
Můžete také otřít obličej šťávou z ovoce. Ovocné kyseliny, které obsahují, pomáhají očistit pokožku odumřelých částic kůže. Kůže bude hladká a zářivá. Ale v létě je lepší tento lék odmítnout, protože existuje riziko, že se objeví pigmentové skvrny. Za slunečných dnů při použití přípravků s kyselinami je nutné aplikovat opalovací krém na obličej.

Pamela (pomelo): ovoce je užitečné

Exotický citrus zvaný „pamela“ se v naší zemi objevil poměrně nedávno, ale rychle se mu podařilo získat popularitu a lásku. To je příbuzný našich obvyklých pomerančů, mandarinek a citronů. Na blahodárné účinky kultury na lidské tělo tvoří celé legendy. Co vlastně je citrus, jaké jsou výhody a škody pamela? Pojďme na to přijít.

Pamelo - popis, kde a jak ovoce roste

Exotické ovoce zvané „pomelo“ nebo „pamela“ nebo „sheddog“ označuje rodinu citrusů. Je to kulaté ovoce žluto-zelené barvy a poměrně velké velikosti: může vážit 2-3 kg, ale nachází se i pomelo o hmotnosti 10 kg.

Kultura je velký strom (může dosáhnout 10 metrů na výšku). Rostlina kvete velkými bílými květy, dozrává od srpna do listopadu.

Rodištěm kultury jsou tichomořské ostrovy a Čína. Pomelo byl přinesen do Evropy anglickým průzkumníkem Sheddok, na jehož počest bylo v některých zemích stanoveno jméno ovoce. V Číně je rostlina obzvláště populární, pomelo je prezentováno jako dárek pro Nový rok, kultura je symbolem prosperity a štěstí.

Pamela ovoce vypadá jako grapefruit, jen velké velikosti.

Existují různé druhy takové kultury. V závislosti na odrůdě se plody navzájem liší tvarem a barvou. Mohou být kulaté, zploštělé, hruškovité. Uvnitř jsou citrusy žluté, nazelenalé, bílé a růžové. Ovoce Pamela chutná jako pomeranč.

Nyní je rostlina pěstována v průmyslovém měřítku v mnoha zemích a regionech.

Chemické složení a kalorický obsah

Nízkokalorické citrusy. To vysvětluje jeho popularitu ve stravě pro hubnutí. 100 g produktu obsahuje pouze 35 kcal. Kultura je však ve svých nutričních vlastnostech velmi cenná. Pouze 300-400 g voňavé a chutné buničiny může člověka saturovat, bez jakýchkoli dalších pokrmů.

Citrus obsahuje velké množství vápníku a draslíku, sodíku a fosforu, stejně jako železo. Jsou v ní cenné vitaminy skupiny B, stejně jako A a C.

Výhody pomely pro lidské tělo

Takové exotické ovoce z rodiny citrusů má příznivý vliv na lidské tělo. Jeho výhody jsou opravdu obrovské.

Jako součást chutného produktu existuje mnoho vitamínů, esenciálních olejů a stopových prvků, které mají pozitivní vliv na lidské zdraví:

 1. Obrovské množství vitamínu C pomáhá rychle a účinně se vyrovnat s chladem.
 2. Přítomnost vitamínu A a antioxidantů napomáhá prevenci dělení nádorových buněk, zastavuje růst nádorových onemocnění.
 3. Stopové prvky zabraňují stárnutí těla.
 4. Enzymy dokonale odbourávají tuky a bílkoviny, což zabraňuje obezitě a aktivuje trávení.

Výhody kultury naleznete ve videu:

Pravidelné užívání citrusů má příznivý vliv na srdce a cévy.

Kultura zvyšuje fyzickou aktivitu, výkon a vytrvalost. Proto je také velmi populární mezi sportovci.

Ovoce zvyšuje hemoglobin a je přirozeným antibiotikem.

Zvláštní pozornost je věnována problematice přínosů a škod na kultuře u diabetu. Přípravek Pomelo snižuje hladinu cukru v krvi, proto se doporučuje užívat s diabetem. Potenciální poškození v tomto případě spočívá pouze v možné alergické reakci těla.

Citrus zlepšuje zrak a snižuje krevní tlak.

Pro ženy a muže

Ovoce je užitečné jak pro ženy, tak pro muže. Zastavuje proces stárnutí v těle, účinně čistí střeva a přispívá k aktivaci ochranných vlastností těla.

Takže jsou lidé, kteří se zbavili takové nemoci po 3leté dietě.

Pomelo se aktivně používá při léčbě a prevenci aterosklerózy.

Pamela zlepšuje krevní oběh, což je vynikající prevence prostatitidy u mužů.

Mateřství a kojení

Použití pamela pro těhotné ženy je nepochybné. Vitamíny a stopové prvky v citrusech přispívají k úplnému rozvoji nenarozeného dítěte a obecně k běžnému průběhu těhotenství.

Pomelo je stejně jako ostatní citrusové příbuzní poměrně silným alergenem.

Zeštíhlující

Ženy zejména oceňují pomelo pro jeho nízký obsah kalorií. Pamela je důležitým prvkem v různých dietách pro hubnutí. Pamela dieta vám pomůže zhubnout a ne vyčerpání s tělem, ale spíše saturovat to s živinami.

Jak jíst ovoce pomelo

Použijte pomelo syrový. K tomu je nutné ji odloupnout, rozdělit na plátky a vychutnat si vůni a sladkou chuť s příjemnou hořkostí. Žíly jsou také nezbytné k jídlu, jsou velmi užitečné a účinně čistí tělo toxinů.

Aplikace ovoce

Pamela se používá nejen v různých dietách, ale i pro zdravou výživu, tradiční medicínu a kosmetologii.

Použití v tradiční medicíně

Pro naše zeměpisné šířky je pomelo stále považováno za exotické ovoce. Proto v lidovém lékařství není jeho použití dosud tak populární. Ale přesto, někteří tradiční léčitelé doporučují používat takové ovoce pro popáleniny, pro choroby gastrointestinálního traktu, pro nachlazení a pro silný kašel.

Při vaření

Při vaření se používá i silná kůže pomelo. Cukrovinky a bonbóny jsou vyrobeny z toho, a také přidán do polévek a příloh jako přírodní aroma.

Doma, ze sušené slupky pamela můžete vařit ochucený a zdravý čaj.

Ovoce samotné se přidává do různých salátů. Z pomelo to také dopadá velmi chutné a zdravé čerstvě vymačkané šťávy.

V kosmetologii

Pro kosmetické účely aktivně používají jak maso plodu, tak kůži a dokonce i listy rostliny.

Pamela slupka obsahuje velké množství bioflavonoidů a vitaminu C. V komplexu tyto užitečné látky zabraňují destrukci kůže kyseliny hyaluronové. Tato kyselina je zodpovědná za mládež a krásu pokožky. Kulturní slupka se proto aktivně používá v profesionálních kosmetických salonech a doma. Z ní udělat různé péče o obličej.

V zimě je velmi užitečné otřít kůži citrusovými řezy. Pomelo šťáva pomůže dotáhnout oválný obličej.

Poškození a kontraindikace

Škoda z takového plodu je minimální. Použití přípravku je kontraindikováno pouze v některých případech:

 1. Individuální nesnášenlivost citrusů, u nichž je možná alergická reakce na kůži. Tato reakce se projevuje svěděním a kopřivkou.
 2. Výrazně zvýšená kyselost žaludku.
 3. Nefritida a akutní hepatitida.
 4. Akutní forma gastrointestinálních onemocnění: vředy, pankreatitida, kolitida.
 5. Vezměte si nějaké léky. Pamela může buď posilovat nebo oslabovat účinek léků.

Jak si vybrat a uložit pamela

Výběr výrobku je poměrně obtížný. Jen proto, že oko je těžké určit jeho zralost. Je důležité věnovat pozornost slupce. Zralé ovoce má mírně kůru s lesklým lesklým leskem, bez skvrn, prasklin nebo poškození.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat vůni citrusů. Čím silnější je chuť, tím více zralé a chutné ovoce.

Skladování citrusů není také obtížné. Pamela je čerstvá po dobu dvou týdnů i bez ledničky. Oloupané ovoce uložené v chladničce po dobu 2-3 dnů.

Závěr

Exotické ovoce je skutečně celý sklad užitečných látek pro člověka. Doporučuje se používat při mnoha onemocněních, stejně jako pro posílení imunity a kvalitní hubnutí. Minimální kontraindikace činí citrusy vhodné pro použití u dospělých i dětí.

Pamela (pomelo) - popis jak a kde ovoce roste

Pamela je poměrně novým exotickým ovocem na našem trhu, který se podobá obrovskému zelenému grapefruitu. I přes svou divokou popularitu ve své vlasti, v Číně, je evropskému spotřebiteli téměř neznámý a je zcela marný. Co je užitečné pamela? Co je to rostlina, jaké je její složení a jaká kapacita může být užitečná pro muže a ženy?

Pomelo pochází z jihovýchodní Asie a dnes je to hlavní oblast jeho distribuce. Citrusové plody rostou na stálezelených stromech, které mohou dosáhnout výšky 10 metrů. Její listy jsou protáhlé a husté, tmavě zelené.

Během období květu se na rostlině objevují velké bílé květy, na kterých rostou plody. Jejich barva se pohybuje od zelené po žlutooranžovou. V průměru dosahuje pomelo 30 cm a hmotnost jednoho ovoce dosahuje 10 kg. Kůže je tlustá, jádro se skládá z laloků oddělených membránami. Chuť je sladká a kyselá, s mírnou hořkou chutí.

V obchodech si můžete koupit pomelo s hmotností do 2 kg, jedná se o malé ovoce se zelenožlutou slupkou.

Pomelo - opravdový sklad vitamínů a minerálů. Především je to jeden z mistrů rodiny citrusů pro obsah vitamínu C - imunomodulátoru a antioxidantu. Také ovoce obsahuje vitamíny skupiny B, PP, pektin, draslík, hořčík, zinek, železo, fluor, vápník.

Ovoce má nízký obsah kalorií - pouze 39 kcal na 100 g, takže se aktivně používá ve stravě.

Odborníci na výživu říkají, že s jeho pomocí můžete rychle zhubnout.

Ovoce obsahuje mnoho vitamínů a mikroelementů a prospěšné vlastnosti pomela mohou být popsány takto:

 1. Ovoce je sklad vitamínu C, který pomáhá v boji proti infekčním onemocněním, má omlazující účinek na tělo.
 2. Díky obsahu živin koště pomáhá zlepšovat a normalizovat práci kardiovaskulárního systému. Srdeční sval se stává zdravější, zvyšuje pružnost cév.
 3. Ovoce dokonale odstraňuje "špatný" cholesterol z těla, čímž se zabraňuje tvorbě krevních sraženin.
 4. Výrobek zabraňuje hromadění tuku, takže jeho pravidelné používání pomůže zbavit se nadváhy a udržet ji na správné úrovni.

Také plod má specifický účinek na muže:

 1. Pomelo je přírodní afrodiziakum, které vytváří a udržuje sexuální touhu.
 2. Podporuje produkci spermií.
 3. Pomáhá bojovat s kocovinou po vydatném svátku.

Pro ženské tělo bude užitečné i ovoce:

 1. Pravidelné užívání plodu pomůže zlepšit stav kůže a vlasů, nehty se stanou méně křehké.
 2. Pomelo účinně odstraňuje toxiny z těla, pomáhá zlepšovat pohodu.
 3. S problémy s pohybem tlustého střeva se pomelo s pravidelným užíváním dokáže vyrovnat s tímto problémem.

Pravidelná konzumace ovoce přispěje ke zlepšení zdraví, zlepšení fungování orgánů a tělních systémů a ke zlepšení vzhledu jakékoli osoby bez ohledu na pohlaví a věk.

Užitečné vlastnosti během těhotenství

Pamela se osvědčila jako potrava pro těhotné ženy. Pokud není alergie na citrusy, pak to může být použito bezpečně, ale po konzultaci se svým lékařem.

Díky bohatému složení ovoce má příznivý vliv na zdraví těhotných žen:

 • pomáhá eliminovat toxiny;
 • má uklidňující účinek;
 • odstraní panickou náladu před porodem.

Kyselina listová ve směsi pomáhá správně tvořit tkáně nenarozeného dítěte, stejně jako placentu.

Vzhledem k tomu, že ovoce je velmi šťavnaté, může být použito jako zdroj šťávy, která má příjemnou chuť a dokonale uhasí žízeň.

Recepty tradiční medicíny

Nejlepším způsobem, jak použít ovoce k dosažení léčivého účinku, je jíst syrový produkt, protože si dlouho nezachovává své léčivé účinky.

Nejlepší možností je jíst asi 150 gramů buničiny denně. To uspokojí denní potřebu vitamínu C.

Během nemocí, v koordinaci s lékařem, může být porce zvýšena, a navíc, aby se šťáva, která musí být opilý během celého dne až do zotavení.

Použití ovoce ve vaření

Ovoce se aktivně používá jako přísada do ovocných salátů, dortů a pečiva. Používá se k výrobě různých dezertů, džusů a sorbetů.

 • Šťáva může být konzumována sama, je dobře osvěžená díky mírně kyselé chuti.
 • Kůra se používá k přípravě různých dezertů, při výrobě marmelády a kandovaného ovoce.
 • Také pomelo se používá jako normální citrusy, které byly dříve vyčištěny z husté kůže a vnitřních membrán.
 • V tradiční kuchyni v asijském regionu se ovoce přidává do polévek a dezertů, aby se do jídel přidala zvláštní chuť.
 • Často je maso spotřebováno, přičemž bylo předtím ponořeno do směsi pepř-sůl.

Použití v kosmetických postupech

Pomelo ovoce je často používáno jako produkt péče o pleť, protože obsahuje obrovské množství živin. Důležitá poznámka je, že v této funkci mohou být používány těmi, kteří nemají alergické reakce na citrusové plody a vitamín C. Jinak je lepší zdržet se takových experimentů s koštětem.

Nejoblíbenější způsob použití asijského plodu je vytvořit obličejové masky.

Za tímto účelem:

 1. Vezměte drcenou dužinu pomelo a tekutý med ve stejném množství.
 2. Přidejte jim několik kapek citronové šťávy.
 3. Směs se jemně rozloží na předčištěnou pokožku a nechá se 15 minut.
 4. Po této době se směs promyje teplou vodou.
 5. Poté by měla být pokožka osušena měkkým ručníkem a aplikovat obvyklý krém na péči o pleť.

Dalším způsobem je použití šťávy jako tonikum. Za tímto účelem se buničina rozemele v míchači, kašovitá směs se stlačí a kapalina se nalije do čisté, suché nádoby a uloží se do chladničky. Tento samočinný nástroj může po umytí otřít obličej. Výsledkem je, že kůže získá jednotnější odstín a mrtvé buňky se rychleji odlupují.

Kontraindikace a možné poškození pamela

Navzdory nepopiratelným výhodám přípravku pro tělo byste jej neměli používat bezmyšlenkovitě.

Pomelo má následující kontraindikace:

 1. Přítomnost alergických reakcí na citrusy a vitamín C. Vzhledem k tomu, že ovoce obsahuje v nadbytku, mohou se u citlivých osob vyvinout těžké reakce.
 2. Pokud jsou problémy s gastrointestinálním traktem, jako jsou vředy, gastritida, kolitida. Kyselá chuť plodu může způsobit zvýšenou produkci kyseliny chlorovodíkové, což povede k pálení žáhy a zhorší stav pacienta.
 3. Při kojení dítěte by mělo být upuštěno od užívání plodu, protože to může ovlivnit zdraví dítěte.
 4. Pokud budete jíst příliš mnoho buničiny, povede to k intestinálnímu rozrušení a způsobí močopudný účinek.
 5. Exotické ovoce by nemělo být kombinováno s některými druhy léků, protože může snížit jejich účinnost.

Použití ovoce by mělo v každém případě začít opatrně, aby se zabránilo negativním reakcím. V přítomnosti chronických onemocnění, stejně jako pravidelné léky, je užitečné se poradit se svým lékařem.

Pomelo je chutné a zdravé asijské ovoce, které přinese neocenitelné zdravotní výhody. Při jeho použití je důležité dodržovat určitá opatření a pak se můžete těšit na jeho pozitivní účinky bez rizika komplikací.

Na jakém stromu rostou plody Pomelo? Foto a popis

Nedávno se v obchodech objevilo neobvyklé ovoce: pomelo nebo pamela. A dnes, na místě „Já a svět“, ukážeme, jak roste pomelo, fotografie stromu a ovoce, kde a kdy dozrává.

Ukazuje se, že toto exotické ovoce známe málo. Dokonce i samotní prodejci někdy říkají upřímný nesmysl: a že se jedná o novou odrůdu pomeranče a tuto melounovou odrůdu, a to pouze pro hubnutí, které roste na stromě nebo na zemi, jako meloun. Je čas rozptýlit všechny tyto mýty a říct pravdu.

Především je třeba říci, že pomelo má „relativní vztah“ s citrusovými plody, ale je mnohem větší. Za druhé, v otázce jména stromu, na kterém rostou koště, je odpověď uzavřena: toto je to, co se nazývá. Nemá to nic společného s melouny a melouny, i když to může vážit tolik jako tyto plody.

Strom dosahuje výšky 10-15 metrů, malé větve rostou na větvích a květy s krásnými bílými květy se žlutým jádrem srdce. Žluté nebo oranžové plody mají tvar kruhu, oválu nebo hrušky a někdy váží až 10 kg. Šťavnatá sladkokyselá buničina se dělí na plátky, stejně jako všechny citrusové plody. Během roku, jeden strom nese ovoce až 4 krát, takže sklizeň je velmi velká. Jak vypadají stromy a plody koště, můžete vidět na fotografii.

Především v přírodě rostly plody ve starověké Číně, v jižní Asii, Malajsii a na ostrovech Tichého oceánu, blíže rovníku. Námořníci byli přivedeni na jiné kontinenty a země, ve kterých se pěstují, jsou karibské ostrovy, Japonsko, Vietnam, Indie a dokonce i jižní okraje Kalifornie. Ovoce bylo dodáno do Ruska od prosince, ale je stále úplně suché, ale v únoru si můžete bezpečně koupit, nemůžete pokazit.

Při nákupu pomela je těžké pochopit jeho zralost. Při výběru dbejte na vůni: čím bohatší je, tím je ovoce zralé a šťavnaté. Na slupce by neměly být promáčknutí, praskliny a vínové kruhy, a ovoce samotné je těžké a tvrdé (v takovém šťávě).

Pokud hovoříme o prospěšných vlastnostech, okamžitě řekneme, že pomelo obsahuje vitamíny a prvky, které jsou velmi užitečné pro lidi, které mohou saturovat mozek kyslíkem, syntetizovat proteiny, tuky a sacharidy a práce srdce se vrátí do normálu.

Riziko vzniku takové hrozné choroby, jako je diabetes mellitus, s neustálým používáním drti plodu, se významně snižuje. Existuje jen málo kalorií v něm, takže můžete bezpečně používat vše bez strachu z přibírání na váze (ne jako banány!).

Ale je tu jedna nevýhoda: pokusit se nepoužívat pomelo, pokud v této době užíváte léky, protože ovoce má schopnost snížit svůj terapeutický účinek.

Ovoce je přírodní antibiotikum a může posílit imunitní systém. Tam je dokonce mnoho případů kde rakovina prsu zmizela, když to bylo konzumováno. V kosmetologii se často používá jako hydratační obličejová maska, po které pokožka získá příjemnou sametovou barvu. Než začnete opalovat, můžete otřít kůži ovocnou šťávou, zředěnou vodou a opálení bude vypadat jako krásný čokoládový odstín.

Ačkoli každý považuje toto ovoce za exotické, není těžké ho pěstovat doma, s použitím dobré péče, úrodné půdy a větší pozornosti.

Obvykle se pěstuje z kamene, odstraňuje ho ze zralého ovoce. K tomu zabalte několik velkých kamenů do hadru nebo mechu a namočte 15 hodin do teplé vody. Když semena klíčí, jsou zasazena v zemi.

Je nemožné umístit hrnce na přímé sluneční světlo, rostliny jako rozptýlené světlo. V létě se můžete vydat na čerstvý vzduch z balkonu nebo na ulici v zahradě. V zimě nemůžete držet na okenním parapetu nad baterií, jinak horký vzduch bude mít špatný vliv na listy. Voda mírně a jen s ustálenou vodou, listy a stonky nejlépe stříkejte několikrát týdně.

Konzumace ovoce se konzumuje v různých formách: jako hlavní jídlo, jako dezert, sypané například čokoládovými kousky nebo jen pitím šťávy. A můžete přidat do salátů nebo omáček na další pokrmy. V tropických zemích, to je jeden ochucený solí, cukrem nebo pepřem. Na obrázcích můžete vidět, jaké pokrmy z tohoto ovoce.

Jíst ovoce pomelo na zdraví as výhodou!