Image

Komplikace průběhu průjmu pankreatitidy

Pankreatitida je onemocnění způsobené zánětlivým procesem ve slinivce břišní. V průběhu vývoje patologie v těle pacienta dochází k řadě změn, které se týkají především procesu trávení. Kromě jiných příznaků pacienti často hlásí nepravidelnosti stolice.

Nejčastějším příznakem je výskyt tekuté stolice během zánětu slinivky břišní, ve které kromě změny fyzikálních vlastností výkalů mění její složení, a to obsahuje větší procento nestrávených organických sloučenin.

Hlavním nebezpečím pankreatitidy je to, že chybějící léčba může vést k úplné destrukci žlázy, výrazné intoxikaci těla a přechodu zánětlivého procesu na sousední orgány.

V některých případech může průjem s pankreatitidou způsobit těžkou dehydrataci těla, což znamená riziko nevratných změn v těle až do smrti.

Proč pankreatitida způsobuje průjem?

Tekutá stolice se ve většině případů stává prvním příznakem zánětlivého procesu ve slinivce břišní. Je to on, kdo vede ke znatelnému úbytku hmotnosti pacienta a blanšírování kůže. Průjem se může objevit při pankreatitidě pouze v důsledku hypomotorické dyskineze žlučových cest a tlustého střeva, což je v důsledku snížení exokrinních funkcí trávicích žláz.

Zpravidla výkaly s pankreatitidou mění nejen strukturu, to znamená, že se stávají tekutější, ale také mění barvu a dokonce i vůni. Židle v této nemoci se stává šedavě zelenou a velmi plodnou. Pokud neléčíte průjem pankreatu, může se u pacienta objevit známky vyčerpání a dehydratace, nedostatek vitamínů a minerálů. To zase přímo ovlivňuje schopnost organismu zotavit se, tj. Trvání léčby základního onemocnění, pankreatitidy, je prodlouženo.

Důvodem výskytu tekuté stolice při zánětu slinivky břišní je nedostatek pankreatické šťávy, která se podílí na odbourávání tuků, bílkovin a sacharidů. Bez toho, aby byli plně zásobeni dvanácterníku, nemohou se včas a v plném rozsahu podílet na trávení potravy. Aktivita žláz umístěných na střevní sliznici také klesá.

V důsledku toho dochází k trávení, které je doprovázeno fermentací a hnilobou potravinových fragmentů ve střevě. Výkaly zároveň vypadají mastně a kašovitě, mají ostrý pach a jsou špatně opláchnuty ze zdí toalety. Po bližším zkoumání se v něm nacházejí zbytky nestrávených potravin.

Co je to nebezpečný průjem s pankreatitidou

Zastavení průjmu v případě pankreatitidy je důležitým úkolem pro lékaře a pacienta, protože toto porušení může vést k mnoha nevratným změnám v práci orgánů a systémů. Pokud se neléčené stolice neléčí, mohou se vyvinout následující onemocnění a stavy:

 • kritický úbytek hmotnosti;
 • anémie;
 • avitaminóza;
 • nervové poruchy;
 • oslabení schopnosti těla odolávat infekcím;
 • nekróza vnitřních orgánů;
 • ztráta schopnosti samoregulace metabolických procesů a mnoho dalšího.

Léčba stavu, jako je průjem, by měla být prováděna pouze v nemocnici. Při chronické formě stagnace stagnující pankreatitidy se může stát tekutina periodicky. Ale i takový projev onemocnění vyžaduje účast specialisty.

Jak léčit průjem pankreatitidou

Léčba průjmu, která vznikla na pozadí pankreatitidy, obsahuje soubor opatření, jejichž cílem je odstranit základní onemocnění. Pro zastavení zánětlivého procesu a normalizaci sekrece sekrecí pankreatu v zažívacím traktu je možné normalizovat potraviny a užívat léky nebo tradiční medicínu.

Zastavení průjmu je poměrně důležitým úkolem, protože ztráta tekutin ze stolice vede k dehydrataci.

Výživa pro průjem

Nutriční doporučení pro průjem, doprovázená pankreatitidou, obsahují následující položky:

 • pít dostatek vody, která naplňuje denní potřebu tekutiny - minimálně 2 litry denně;
 • zlomek příjmu potravy - porce by měly být malé a počet jídel denně by neměl být menší než šest;
 • nedostatek mastných, slaných, uzených a sladkých jídel v menu, stejně jako pokrmy připravené metodou smažení (dušené a šťouchané brambory jsou vhodnější);
 • teplota potravin by měla být průměrná - od 37 do 39 stupňů;
 • odvykání kouření, alkohol, doplňky s lepkem.

Normalizaci stolice, ve které výkaly převezmou normální vzhled a strukturu (jako by měly být u zdravého člověka), napomáhá i vyloučení luštěnin, hub, otrub a potravin s vysokým obsahem vlákniny z jídelního lístku. V období exacerbace pankreatitidy by měla být strava založena na úvahách o nejméně traumatu střevní sliznice.

Léčba

Druhým bodem terapie je léčba léky, která zahrnuje normalizaci rovnováhy vody a soli a doplňování živin a vitamínů v těle, normalizaci trávení, při které se stolice normalizuje a stolice se stává pevnější. Zahrnuje:

 • intravenózní podávání kapaliny s roztokem elektrolytových solí (prováděné v nemocnici s exacerbací pankreatitidy na pozadí konstantního průjmu);
 • orálně dostávají prostředky s pankreatickými enzymy (CREON, Pancreatin, Lactobacterin, Bifidumbacterin a další).

K léčbě průjmů, které se vyvinuly na pozadí exacerbace pankreatitidy, znamená s fixačním účinkem, musíte být velmi opatrní. To je způsobeno tím, že inhibují střevní peristaltiku, zadržují ve svém lumen výkaly obsahující nestrávené potravinové fragmenty. Takový jev může vést k vážné intoxikaci těla hnijícími produkty, i když byla zkapalněná stolice zastavena.

Efektivnější způsob normalizace stolice a zároveň zbavení se nestrávených zbytků potravin je čistící klystýr. V přítomnosti bolesti a křečí je možné použít antispasmodika a analgetika. Při absenci řádného účinku je jejich použití zrušeno.

Lidové léky na průjem s pankreatitidou

Nekonvenční léčba symptomů pankreatitidy, jako je průjem, je založena na užívání léků s antispasmodickými, protizánětlivými a zažívacími stimulačními vlastnostmi.

Jednou z nejoblíbenějších a nejúčinnějších dekorací je kolekce stejných částí kukuřičných stigmat, měsíčku a květenství heřmánku, které se vaří ve sklenici vroucí vody (na toto množství vody se odebírají lžíce sběru. Směs se vytahuje hodinu v termosce a pak se vezme čtvrt hodiny před jídlem. tento nástroj trvá minimálně jeden měsíc.

Pokud se průjem objeví na pozadí zánětu slinivky břišní, je nemožné spoléhat na vlastní sílu a léky dostupné v kabinetu domácí medicíny. Navzdory závažnosti symptomů a četnosti průjmů se pacientovi doporučuje, aby zahájil léčbu pouze po konzultaci s lékařem.

Jak zachovat zdraví slinivky břišní - to se dozvíte sledováním videa:

Průjem s pankreatitidou

V 21. století je těžké najít 100% zdravého člověka. Špatné návyky, špatná strava, stres, špatná ekologie - to vše způsobuje patologii různých orgánů a trávicího traktu - ve většině případů. Působení vyjádřených faktorů často vede k rozvoji zánětlivých procesů v pankreatických tkáních a vyvolává vznik forem pankreatitidy. Onemocnění se projevuje těžkou obkročující bolestí, nevolností a dalšími nepříjemnými symptomy, včetně průjmu.

Příčiny průjmu s pankreatitidou a jeho rysy

Častý je průjem s pankreatitidou. Obvykle symptom indikuje, že nemoc převzala chronickou formu a přešla do zanedbávaného stavu. V případě akutního typu pankreatitidy je pozorován opak - zácpa.

Důvody

Průjem při zánětu slinivky břišní je způsoben různými příčinami:

 1. Patologické změny v těle vedou k nedostatečné produkci pankreatické šťávy, dochází k poruše v zažívacím procesu a stolice vystupuje bez trávení.
 2. Přijetí antibiotik pro léčbu pankreatitidy způsobuje porušení mikroflóry.
 3. Patologie jiných orgánů trávicího ústrojí (střeva, žluč, atd.).
 4. Vývoj dysbiózy.
 5. Zneužívání alkoholických nápojů.
 6. Nedodržování osobní hygieny.

Tyto faktory způsobují průjem s pankreatitidou, léčba se liší v závislosti na základní příčině a stavu pacienta.

Příznaky průjmu pankreatu

Většina onemocnění zažívacího traktu vykazuje podobné příznaky. Gastritida, vředy, cholelitiáza jsou často doprovázeny trávením. Průjem s pankreatitidou vykazuje výrazné rysy přímo svědčící o poruchách pankreatu:

 • světlý výkal, mastný, pastovitý vzhled, ostrý nepříjemný zápach;
 • fekální masy jsou tvořeny v hojných množstvích (v lékařském jazyce, jev se nazývá polyfecalia);
 • nezpracované kousky potravin se nacházejí ve výkalech;
 • průjem začíná brzy po jídle.

Pokud patologické projevy přetrvávají, objevují se drobné příznaky spojené s nedostatkem normálního trávení potravy a nástupem nedostatku prospěšných látek:

 1. Pacient trpí dehydratací.
 2. Rychle ztrácí váhu.
 3. Tam je ztráta chuti k jídlu.
 4. Kůže je šupinatá, suchá, bledá.
 5. Stav vlasů a nehtů se zhoršuje.
 6. Pacient má výkyvy nálady, může se vyvinout nespavost.
 7. Pacient cítí neustálou slabost a únavu.

V této situaci je důležité vědět, jak zastavit průjem v případě pankreatitidy, pak se poradit s lékařem k léčbě základního onemocnění a doplnit tělo látkami nezbytnými pro normální život.

Léčba průjmů pankreatu

Většina lidí s pankreatitidou se nejprve snaží zbavit se nepříjemného symptomu. V kurzu jsou léky z domácí lékárničky, lidové léky. Pamatujte si, že průjem s pankreatitidou je považován za závažný stav vedoucí k nebezpečným procesům popsaným výše.

V případě onemocnění je nutné okamžitě vyhledat kvalifikovanou pomoc, je nemožné a nebezpečné životu samo léčit takové narušení práce těla.

Diagnostická opatření pro průjem pankreatu

Lékař na recepci provede vizuální kontrolu, zeptá se na sběr anamnézy a pošle na další výzkum. Je nutné určit příčinu průjmu u pankreatitidy, léčba závisí na získaných výsledcích. Povinné lékařské činnosti jsou prováděny:

 • krevní test (celkový a glukózový test);
 • krevní amyláza;
 • analýza výkalů;
 • ultrazvuková diagnostika břišní dutiny.

Na základě obdržených informací rozhodne ošetřující lékař o léčbě a předepisování léků. Terapie je v tomto případě prováděna komplexně, včetně léků a diet. Ve většině případů se léčba provádí v nemocnici, protože průjem indikuje zanedbané onemocnění.

Dieta pro průjem pankreatu

Pro normalizaci stolice pro onemocnění slinivky břišní je nutná shoda s pravidly výživy, pacientům je předepsána terapeutická dieta. Obsahuje jednoduchá pravidla a doporučení.

 1. Pacienti by měli pít dostatek čisté, nesycené vody.
 2. Jídla jsou přijímána každé 2-3 hodiny během dne, porce jsou malé. Tento princip výživy se nazývá frakční.
 3. Během diety dovolil teplé vařené jídlo nebo dušené, opatrně nasekané.
 4. Tučné, uzené, slané, kořeněné jídlo je přísně zakázáno.
 5. Zakázané čerstvé ovoce a zelenina.
 6. Káva a sycené nápoje jsou zcela vyloučeny.
 7. Pacientům se doporučuje přestat kouřit cigarety a pít alkohol.

Dodržování popsané stravy normalizuje trávicí procesy, rychle hojí poškozené orgány, umožňuje tělu doplnit zásoby živin.

Léky na průjem pankreatu

V závažných případech musí lékaři léčit pankreatický průjem v nemocnici, kde jsou pacienti intravenózně injikováni léky, jejichž cílem je regulace rovnováhy vody a soli v těle a nasycení živinami. Pacientům jsou přiřazeny čistící klystýry k odstranění hnilobných bakterií ze střev.

Pro léčbu průjmu lékař předepíše řadu léků s různými principy účinku:

 • léčiva, která mají fixační vlastnosti (například Loperamid, Smecta);
 • léky, které normalizují produkci enzymů (Pancreatin, Amylase, atd.);
 • prebiotika, probiotika (vybraná individuálně, v závislosti na klinickém obrazu);
 • vitamínové komplexy.

Po konzultaci s lékařem je možné léčit pankreatický průjem pomocí tradiční medicíny. Považován za nejúčinnější sbírku léků, včetně:

 • heřmánek (protizánětlivé činidlo);
 • máta peprná (antispasmodická);
 • měsíček (antimikrobiální účinek);
 • kukuřičného hedvábí (přispívá k uvolňování žluči).

Komponenty musí mít stejné množství, smíchat. Lžíce sbírky se nalije litrem vařící vody a naplní se. Musíte napít půl sklenice na čtvrt hodiny před jídlem.

Prevence průjmů pankreatu

Pankreatitida je závažné onemocnění, které při absenci včasné léčby vede k různým komplikacím s katastrofálními následky. Správná výživa, vyhýbání se alkoholu, užívání léků předepsaných lékařem, zdravý životní styl bude sloužit k prevenci rozvoje zánětu pankreatu a průjmu pankreatu.

V případě zjištění prvních známek porušení trávicího systému není nutné čekat, až se objeví nebezpečný příznak průjmu. Je nutné neprodleně konzultovat s lékařem přesnou diagnózu a následné určení účinné léčby. Doporučení lékaře by měla být přísně dodržována, to platí pro předepsanou dietu, režim, léky. Dodržování jednoduchých a jasných pravidel rychle obnoví zdraví a vyhne se vážným následkům.

Porušení židle a průjem s pankreatitidou

Pankreatitida je zánětlivé onemocnění pankreatu, které se bez řádné a včasné léčby může změnit na chronickou formu. Může se vyskytnout průjem s pankreatitidou?

Onemocnění je nedostatečná produkce žláz enzymů, které přispívají k rozpadu potravy. To tedy ovlivňuje trávicí systém osoby obecně, a zejména stolice. Proto bude průjem s pankreatitidou častým výskytem onemocnění.

Příčiny a příznaky průjmu při zánětu slinivky břišní


Existuje několik příčin průjmu, mezi hlavní patří:

 • nedostatečné množství žaludeční šťávy je vylučováno, což vede k trávení;
 • neschopnost pacientova žaludku k pankreatitidě současně rozbít proteinové a škrobové potraviny (rozpad bílkovin a fermentace škrobu vede k mnoha onemocněním gastrointestinálního traktu).

Pro rozpad proteinových potravin (maso, vejce, mléčné výrobky) vyžaduje kyselé prostředí, škrobové potraviny (obiloviny, mouka) se tráví v alkalickém prostředí.

Na základě skutečnosti, že během jídla dochází k míchání všech druhů produktů (bílkovin, sacharidů a škrobu), začíná proces fermentace v žaludku. To má za následek průjem pankreatu spojený s dysfunkcí pankreatu, který není schopen vylučovat potřebné množství enzymů pro rozklad potravy.

Jedná se o tzv. Meldigestion syndrom, pro který jsou charakteristické šedé stolice. Současně je výkaly více než obvykle. Pacient téměř vždy cítí pocit hladu a po jídle mastných nebo kořeněných jídel prožívá bolest v žaludku. Patří mezi ně pálení žáhy, nadýmání, nevolnost, zvracení a průjem.

Proto, s pankreatitidou, průjem je docela obyčejný.

Příznaky průjmu s pankreatitidou mohou být následující:

 1. výkaly se staly kašovitými s nepříjemným zápachem;
 2. fekální hmoty obsahují částice nestrávené potravy, mají odraz tuku;
 3. dehydratace, která může vést k nedostatku vitaminu a anémii.

Přítomnost těchto příznaků by měla být příležitostí k okamžitému obratu na odborníka. Pokud se nic neděje, škrob a svalová vlákna se po určité době objeví ve výkalech, což může vést k vážným komplikacím.

Léčba průjmu pankreatitidou

Nedostatečné množství enzymů vylučovaných žlázou, které se podílejí na rozpadu potravy, vede k problémům se stolicí - průjmem a zácpou. Aby se tomu zabránilo, je nutné dbát na své zdraví, neignorovat přítomnost příznaků a okamžitě vyhledat pomoc odborníků.

Existuje mnoho účinných a osvědčených metod, které řeší otázku „Jak a jak léčit průjem s pankreatitidou?“:

Čištění střev


Nejprve musíte udělat klystýr, který pomůže vyčistit střeva od šlechtění škodlivých bakterií, které vyvolávají průjem.

Mnoho lidí se bojí uchýlit se k této metodě, protože jsou opatrní, že během tohoto postupu budou užitečné látky vyplaveny, což není pravda.

Klystýr čistí střeva škodlivých bakterií, což pomůže předcházet průjmům. V opačném případě bude průjem s pankreatitidou, dokud se tělo samo o sobě nevyčistí ze stejných bakterií.

Pro postup je nutné připravit roztok: ve 2 litrech vody přidejte 1 polévkovou lžíci. Já stůl nebo mořská sůl a 1 lžička. soda Klystýr by měl být prováděn 2-3 krát za sebou, zatímco voda by měla být přesně 38 stupňů, aby nedošlo k vymývání užitečných stopových prvků a aby nedošlo k narušení střevní mikroflóry.

Pro dítě postačí 1 litr roztoku. Procedura se provádí dvakrát denně po dobu 4-10 dnů.

Očista bylinkami a tibetským čajem


Pomohou čistit střeva škodlivých bakterií a bylinných dekorací na základě heřmánku, šípku, meduňky, jitrocelu, máty, šalvěje atd. Tyto sloučeniny navíc dodají síle vyčerpanému tělu.

Tibetský čaj by měl být užíván asi 3 litry denně po dobu 4-10 dnů. Kombinace takové očisty by měla být hladovění. Produkt si můžete zakoupit v libovolném internetovém obchodě příslušného směru.

Příjem fixačních odvarů z vlašských ořechů, kůry z granátového jablka atd. Je kontraindikován, protože tyto látky zpomalují pohyb střevního obsahu, v důsledku čehož se zvyšuje počet škodlivých bakterií, které se vyvíjejí v procesu rozkladu špatně stravitelné potravy.

Kapalná stolice při pankreatitidě je způsobena nestrávenou potravou v žaludku, která začíná kvasit a hnilobou, jakož i škodlivými bakteriemi, které se v tomto prostředí množí. Často výkaly obsahují velké množství hlenu. Proto je nesmírně důležité přijmout všechna možná opatření k zastavení průjmu, po kterém je nutné obnovit střevní mikroflóru.

Léky


Chcete-li obnovit normální trávení a zlepšit práci slinivky břišní, která povede k normalizaci stolice a zastavit průjem s cholecystitidou a pankreatitidou, lékaři předepsat léky.

V případě průjmu s pankreatitidou:

Specialista také stanoví dávkování a dobu léčby, která je nezbytná a přijatelná v konkrétním případě, která bude přímo záviset na stavu pacienta a stadiu onemocnění.

Samoléčba nebude mít prospěch, ale může pouze poškodit pacienta, takže byste měli být velmi opatrní a pozorní na své zdraví.

Zásady výživy v případě průjmu


Nedostatek nezbytných enzymů, které se podílejí na rozpadu potravy, je hlavním důvodem, proč máte při pankreatitidě volnou stolici. Zvláště důležitý v záležitostech průjmu při onemocněních slinivky břišní je dobře organizovaná strava, která pomáhá normalizovat trávení.

Základní pravidla pro konzumaci průjmu jsou:

 1. místo tří jídel denně, musíte jít na jídlo asi 5-6 krát denně v malých porcích;
 2. nádobí by nemělo být horké, ale teplé;
 3. potraviny by se měly skládat hlavně ze syrové zeleniny a ovoce, ořechů, naklíčených a surových zrn, zeleň;
 4. omezit spotřebu masa a masných výrobků, což vyvolává rozvoj procesů hnisání;
 5. nejezte smažené, slané, sladké a sladké;
 6. pít hodně tekutin (bylinné odvar, šťávy z čerstvé zeleniny a ovoce).

Při dodržování těchto principů výživy bude pacient schopen normalizovat trávení a zapomenout, co jsou tekuté a pastovité stolice pro pankreatitidu.

Mělo by se však pamatovat na to, že v případě opakovaného opakovaného zákroku je třeba okamžitě vyhledat pomoc zdravotnického zařízení! V tomto případě potřebuje pacient urgentní hospitalizaci následovanou intravenózními tekutinami v těle.

Pokud situace není tak kritická, vyčistit tělo je dost vypít 1,5-2 litrů čištěné nebo vařené vody. Čaje, infuze, šťávy a odvarky v tomto případě by neměly být konzumovány, protože tělo je bude vnímat jako jídlo.

Může se vyskytnout průjem s pankreatitidou? Ano, jedná se o onemocnění pankreatu, které patří do orgánů gastrointestinálního traktu, a proto jeho dysfunkce může způsobit zažívací poruchy a průjem, který má charakteristické znaky.

Budete překvapeni, jak rychle nemoc ustupuje. Postarejte se o slinivku břišní! Více než 10 000 lidí si všimlo významného zlepšení svého zdraví právě tím, že pije ráno...

S touto nemocí se množství pankreatu několikrát zvyšuje, ale schopnost plnit její přímé funkce se snižuje

Jak zastavit průjem pankreatitidou: léčba, příčiny a symptomy

Podle lékařských statistik se počet pacientů, u kterých byla diagnostikována pankreatitida, v uplynulém roce významně zvýšil. Průjem se zánětem ve slinivce břišní není zdaleka neobvyklý. Průjem a porucha gastrointestinálního traktu jako celku jsou jedním z hlavních znaků malátnosti orgánů. Proč pacienti s pankreatitidou trpí průjmem, jaké další syndromy jsou charakteristické pro zánětlivý proces ve slinivce břišní, a jak tento delikátní problém léčit.

Fluidní stolice pro pankreatitidu: příčiny

Odborníci poznamenávají, že u akutních onemocnění slinivky břišní se pacienti zpravidla stěžují na zácpu. Průjem, naopak, doprovází chronickou formu pankreatitidy. To se děje z následujících důvodů:

 • Nedostatek trávicích enzymů.
 • Exacerbace jiných chronických onemocnění, jako je zánět močového měchýře nebo žlučových cest jater.
 • Porušení střevní peristaltiky.
 • Represe střevní mikroflóry oportunními bakteriemi - dysbakterióza.
 • Alkoholový faktor pankreatitidy.

Jaké stolice pro pankreatitidu: příznaky průjmu

Mezi symptomy chronické pankreatitidy patří hlavní místo selhání trávicího systému. Průjem se projevuje tekutou stolicí s pastovitou konzistencí. Nejčastěji dochází k nutkání vyprázdnit střevo po určité době na konci jídla.

Co odlišuje průjem s pankreatitidou:

 1. Opakované pohyby střev.
 2. Velké množství fekálních hmot - polyfecal.
 3. Barva výkalů je světlá nebo šedá.
 4. Výkaly se špatně vzdalují od stěn toalety.
 5. Přítomnost tuku ve výkalech a charakteristický lesk stolice.
 6. Fetidový zápach.
 7. Fragmenty tepelně neupravených potravin.

Nažloutlá barva výkalů masti je charakteristická pro pacienty léčené antibiotiky. Může však být také známkou vývoje příbuzných onemocnění, například problémů se sekrecí žluči, patologií žlučových cest a jater.

Výsledky programu budou označeny na základě přítomnosti škrobu, tuku, vláken a neštěpených vláken.

S zhoršením situace se na pozadí vysilujícího průjmu ozřejmí další příznaky:

 • Anémie;
 • Nedostatek proteinu;
 • Nedostatek vitamínů;
 • Dehydratace;
 • Drastické hubnutí;
 • Suchá kůže;
 • Křehkost vlasů a nehtů;
 • Vzhled "zade" v rozích úst;
 • Zánětlivý proces jazyka;
 • Letargie;
 • Ztráta koncentrace;
 • Neklidný spánek;
 • Rychlá změna nálady.

Vzhledem k tomu, že průjem vyžaduje okamžité odstranění do toalety, pacienti s pankreatitidou a vyčerpaní zejména průjmem již nejsou schopni vést normální život. Každá publikace se může změnit na incident. Jedna myšlenka na to dává vznik komplexům a psychologickým poruchám.

Léčba průjmu pankreatitidou: přehled metod

Existuje mnoho technik zaměřených na boj s průjmem. V závislosti na klinickém obraze, výsledcích testů, individuální toleranci a dalších faktorech může lékař zvolit jeden z léčebných postupů nebo provést soubor opatření.

Ukotvení léků k zastavení průjmu

Léky jako Imodium nebo Loperamid mají za cíl zpomalit průchod střevního obsahu. Odvar z kůry granátového jablka je také známý svým silným účinkem. Podobný účinek má domácí ořechová tinktura.

Mezi vedlejší účinky užívání výše uvedených receptur a léků patří riziko intoxikace a vývoj hnilobných procesů, které mohou být vyvolány pokusy o zpoždění kejdy potravin, která byla také špatně strávitelná.

Korekce výkonu

Dieta pro pankreatitidu je povinnou součástí obnovy funkce po akutním záchvatu nebo exacerbaci chronické formy onemocnění. Stojí za to odmítnout výrobky a nápoje, které pro svou asimilaci vyžadují velkou enzymatickou aktivitu.

Je nezbytné vyloučit polotovary a potraviny z řetězců rychlého občerstvení. Selektivita platí pro domácí jídla. Například, v žádném případě nemůže jíst vařené na másle, ochucené kořením, nakládané nebo uzené. Mastné jídlo, spolu s alkoholem - nepřítel číslo 1.

Frakční šestiměsíční jídla - to je to, co potřebujete pro zánět pankreatu pro rychlou regeneraci poškozené tkáně. Skutečnost, že takové časté jídlo zmírňuje zatížení slinivky břišní během trávení. Kromě toho jsou předpokládány malé části. Vezměte dlaň ruky. Porce by neměla překročit vaši hrstku.

Efekt výměny

Náhradní terapie enzymovými léky potvrzují jejich potřebu. Díky nim se jim podaří přivést slinivku břišní zpět do normálu, což jí umožňuje určitý čas odpočívat. Creon a jeho levnější domácí protějšek - Pancreatin - se osvědčili.

Boj proti dehydrataci

Častý průjem velmi brzy vede k dehydrataci, což negativně ovlivňuje nejen zdraví slinivky břišní, ale také organismus jako celek. Pokud bylo více než 10 pohybů střev za den, je nutná naléhavá hospitalizace pacienta. Za prvé, bude mu pomáhat kapátko. Intravenózní podání kapaliny zahrnuje odkaz na roztoky hořčíku, sodíku, draslíku a jiných solí elektrolytů.

Pokud není nutná hospitalizace, lékaři důrazně doporučují pít dostatek vody. Nejméně jeden den musíte vypít 2 litry čisté vařené nebo filtrované vody. Je to voda, a nikoliv jiné nápoje (čaj, džus, odvar, želé, kompot atd.), Které nebudou klasifikovány jako kapalina, nýbrž jako potraviny, které tvoří výkaly.

To neznamená, že potraviny a nápoje jsou vyloučeny. Pokud lékař neupozornil na terapeutický půst, je nutná výživa. Nicméně, dva litry vody je pravidlo, které nemůže být rozbito, bez ohledu na to, co.

Klystír pro čištění

Úplně nelogický, na první pohled způsob, jak bojovat s průjmem, je klystýr. Nicméně, jak lékaři ujišťují, docela efektivní. Vzhledem k tomu, že během pankreatitidy je potrava špatně stravitelná a její fragmenty začnou kvasit a hnilobou ve střevě, dochází alespoň k očištění klystýrem.

Aby se zabránilo intoxikaci produkty rozpadu a obnovení střevní mikroflóry, provádí se klystýr. Je možné se zbavit hnilobných zárodků tabletami, ale to se nedoporučuje, aby nedošlo k přetížení žlázy.

Probiotika

Dalším krokem po vyčištění mikroflóry z mikrobů je její kolonizace probiotiky. Obvykle se klystýr podává v průběhu sedmi dnů a po pěti dnech začnou užívat colibacterin denně po dobu tří týdnů. Příští tři týdny projdou pod záštitou užívání Bifidumbacterinu. Jakmile je léčba ukončena, dalších 21 dní užívání jiného léku - Lactobacterin.

Přesné dávkování léků a četnost podávání stanoví ošetřující lékař, počínaje jednotlivými indikacemi.

Pankreatitida Průjem: Bylinná léčba

Bylinná medicína proti průjmům je zastoupena protizánětlivými, antibakteriálními, antispasmodickými a choleretickými rostlinami. Kolekce je založena na heřmánku, měsíčku, mátě a kukuřičném hedvábí, jako hlavní složky. Smíchají se ve stejném poměru a nalijí se jedním litrem vroucí vody. Doporučuje se trvat jednu hodinu, poté se nápoj důkladně přefiltruje přes síto nebo gázu složenou v několika vrstvách.

Přibližně čtvrt hodiny před jídlem je třeba vzít 100 ml teplé, ale ne horké infuze. Optimální teplota je 39 stupňů. Průběh léčby je 1,5 měsíce.

Aby se zabránilo rozvoji multihypovitaminózy, používejte vedle všech výše uvedených opatření pro boj s průjmem také multivitaminové komplexy. Požehnej vám!

Rozměry pankreatu u lidí, norma u dospělých a struktura těla, těla, ocasu.

Dieta pro pankreatitidu slinivky břišní jako hlavní faktor úspěšné léčby.

Jak zastavit průjem s pankreatitidou a zbavit se průjmu?

Typickým znakem patologie je průjem s pankreatitidou. V případě normální otravy jsou snadno rozpoznatelné fekální hmoty pro zánět pankreatu vzhledem k jejich charakteristickému vzhledu.

Výkaly mají zelenkavou nebo šedou barvu s nepříjemným zápachem. V nich jsou pozorovány nestrávené částice potravin. Patologické změny ve výkalech jsou spojeny s poruchou produkce trávicích enzymů.

Léčba onemocnění zahrnuje speciální dietu a léky: enzymy, enterosorbenty, antispasmodika, analgetika, léky proti průjmu, probiotika. Hlavním stupněm terapie je odstranění zánětlivého procesu a toxinů. Poté se obnoví prospěšná střevní mikroflóra a imunita.

Co je pankreatitida?

Jednou z nejčastějších progresivních onemocnění gastrointestinálního traktu je pankreatitida. Enzymy produkované slinivkou břišní by měly normálně vstupovat do dvanácterníku.

S rozvojem patologie se aktivují v žláze a začínají proces vlastního trávení. V pokročilých případech vede onemocnění k nevratnému narušení trávicího systému. Pokud se do krve dostanou enzymy a toxické látky, poškodí jiné orgánové systémy: kardiovaskulární, nervové, respirační, močové.

Foci zánětů pankreatu se zpravidla vyskytují v důsledku škodlivých návyků. Nejčastější příčinou pankreatitidy je dlouhodobé zneužívání alkoholu. Druhé místo je obsazeno kouřením, protože nikotin nepříznivě ovlivňuje prakticky všechny systémy lidských orgánů.

Navíc faktory, které zvyšují riziko výskytu onemocnění, jsou: t

 • pravidelné přejídání;
 • zneužívání proteinové diety;
 • dlouhodobá medikace (antibiotika, antikoncepce, diuretika).

K onemocnění může dojít v akutní a chronické formě. Akutní forma se objevuje jako výsledek cytomegaloviru, hepatitidy B a C, infekce helmintů, dyskineze žlučových cest, perforovaného duodenálního vředu, intestinálního infarktu, chronické a akutní cholecystitidy, onemocnění kamene, lokalizovaného ve žlučníku.

Neefektivní léčba vede k transformaci akutní pankreatitidy na chronickou. V tomto případě je akutní bolest, přetrvávající zácpa, žloutnutí kůže nahrazeno periodickou bolestí břicha po jídle nebo nalačno. Typickým znakem chronické formy onemocnění je také průjem pankreatu. V počátečních stadiích pankreatitidy se může pacient stěžovat na nadýmání a pocit tlaku na levé straně, ale průjem se projevuje pouze silným přejídáním.

V pokročilých případech se zvyšuje frekvence poruch zažívání, čímž se snižuje účinnost celého organismu. Kromě toho, symptomy, jako je nevolnost, záchvaty zvracení, těžké křeče v břiše, stejně jako závratě a slabosti v důsledku dehydratace.

Velmi vzácně se pankreatitida vyvíjí nezávisle. Je diagnostikován společně se zánětlivými patologiemi trávicího traktu nebo infekcí peritoneálních orgánů.

Příčiny a účinky průjmu při pankreatitidě

Průjem je samozřejmě jedním z nejnepříjemnějších příznaků jakéhokoliv onemocnění.

Vyrazí lidi z říje a neustále ho přivádí k toaletě. Na počátku vývoje pankreatitidy je tento příznak velmi vzácný.

Nicméně, tam je značný seznam hlavních příčin průjmu.

K tomu musí být přítomen komplex patogenních procesů probíhajících v zažívacím traktu. Patří mezi ně:

 1. Časté užívání alkoholických nápojů při léčbě pankreatitidy.
 2. Dysbakterióza, kdy patogenní bakterie potlačují prospěšnou mikroflóru.
 3. Narušení produkce trávicích enzymů.
 4. Cholecystitis, cholangitis nebo recidiva pankreatitidy, která je léčena antibiotiky.

Není to nic za to, že po diagnóze odborníci okamžitě začnou vyvíjet schéma pro zastavení průjmu v případě pankreatitidy. Pravidelný průjem může nakonec vést k těmto poruchám:

 • avitaminóza;
 • porucha centrálního nervového systému;
 • snížená imunita;
 • anémie;
 • snížení hmotnosti;
 • metabolické poruchy;
 • nekróza vnitřních orgánů.

Proto je nutné rozpoznat běžný průjem v důsledku dyspeptických poruch a pankreatitidy.

Každý člověk by měl dodržovat tento přirozený proces, protože výskyt výkalů může naznačovat výskyt patologie.

Příznaky průjmu s pankreatitidou

Zánět pankreatu může být rozpoznán charakteristickými znaky výkalů. Výkaly mají formu mastného kaše, mohou vidět kousky nestráveného jídla. Výkaly se vydávají na silný, plodný zápach. Jejich odstín se liší od nazelenalé a nažloutlé až nažloutlé. Během jednoho úkonu defekace se vylučuje mnoho výkalů.

U zdravého člověka se pankreatická šťáva dostává do střev, které musí trávit potravu. Když nedostatek pankreatických enzymů a pankreatické šťávy vede ke zhoršení procesu trávení příchozí potravy. Přítomnost nestrávených zbytků ve výkalech je proto hlavní charakteristikou onemocnění.

Živiny, zejména tuky, nejsou v trávicím traktu plně absorbovány, a proto se vylučují spolu s výkaly. V důsledku toho se objeví charakteristický hlen. Velké množství výkalů naznačuje, že trávicí trakt není téměř nic stravitelný. To znamená, že téměř celé množství jedených jídel prostě jde ven. Pacient zároveň začíná cítit silnou slabost a bolesti těla.

Barva výkalů závisí na uvolněných enzymech a toxinech. Tak například proces fermentace výkalů ve střevě je způsoben speciálními bakteriemi, v důsledku čehož získává zelenou barvu a velmi nepříjemný zápach.

Zpravidla se průjem s pankreatitidou vyskytuje 1-2 hodiny po jídle. Ve vyspělých případech může být průjem přítomen každý den. Po jednom jídle se může opakovat několikrát.

Kromě průjmu, s pankreatitidou, si pacient může stěžovat na vznik následujících příznaků:

 1. Útoky nevolnosti a zvracení.
 2. Nadýmání, může ublížit žaludku.
 3. Závrat a celková malátnost.
 4. Žloutnutí kůže.
 5. Chvění v těle.
 6. Je tam studený pot.
 7. Zatemnění v očích.
 8. Vysoká tělesná teplota.

Poslední příznak hovoří o zhoršení zánětlivého procesu v pankreatu. Průjem a hypertermie jsou známkou progrese pankreatitidy, ve které musíte jednat rychle a efektivně.

Základy léčby drog

K přesnému stanovení diagnózy lékař předepíše průchod takových studií jako kompletní krevní obraz, výkaly a moč.

Rovněž se vyžaduje glukózový test, který zjišťuje, zda má pacient pankreatický diabetes.

Kromě toho se provádí ultrazvuk, který pomáhá určit, jak je postižena slinivka břišní.

Základem terapie je speciální dieta a léky. Výživa hraje důležitou roli v léčbě nemoci, takže stojí za to připomenout. Hlavní požadavky na dietu pacienta jsou:

 • používat nejméně 2 litry vody denně;
 • jíst jídlo v malých porcích, ale často;
 • odmítnutí smažených, tukových, slaných a nakládaných výrobků;
 • Vaření by mělo být vařené, pečené nebo dušené;
 • teplota misky by neměla být vyšší než 39 stupňů;
 • vzdát se špatných návyků.

V akutním průběhu onemocnění bude užitečný půst s pankreatitidou. Tato metoda by však měla být používána výhradně po konzultaci se svým lékařem.

Bez lékové terapie, jak se zbavit nemoci nebude fungovat. Hlavním úkolem je normalizace rovnováhy vody a soli a zlepšení imunity. Problém, jak zastavit průjem s pankreatitidou, tak sám o sobě zmizí. Při léčbě onemocnění jsou předepsány následující léky:

 1. Enzymatická činidla, která usnadňují proces trávení. Patří mezi ně Festal, Mezim a Pancreatin.
 2. Chelátory, které vylučují toxické látky z těla. Nejoblíbenější jsou aktivní uhlí, Almagel, Polisorb.
 3. Léky, které zvyšují tón konečníku a snižují četnost defecation. Nejčastěji se používají léky na bázi loperamidu - Loperamid, Immodium a Lopedium.
 4. Prostředky, eliminující bolest (Baralgin) a křeč (Papaverin, No-shpa), stejně jako komplexní účinek - Renalgan, Spazmil.
 5. Probiotika, která normalizují střevní mikroflóru. Mezi ně patří Lactobacterin, Colibacterin, Baktistatin.
 6. Vitamin a minerální komplexy, které obnovují obranyschopnost těla po nemoci. Nejoblíbenější Complivit, Supradin, Vitrum.

Před obnovením imunity a prospěšné mikroflóry je velmi důležité eliminovat zcela škodlivé organismy ze střev. V souvislosti s tím se provádějí očistné klystýry.

Některé léky mají určité kontraindikace spojené s pankreatitidou během těhotenství a laktace, což by mělo být také zohledněno.

Lidové metody průjmu

Ihned je třeba poznamenat, že lidové léky nejsou všelékem pro léčbu této nemoci. Každý dospělý pacient by měl pochopit, že konzultace s lékařem je důležitou podmínkou při rozhodování o použití alternativních léčebných metod.

Aby se zabránilo výskytu opakujících se průjmů a zlepšení stavu střevní sliznice, je možné připravit heřmánkový odvar. Za to, 1 polévková lžíce. Já sušené květy nalijte sklenici vroucí vody. Napětí, agent je vzat půl sklenice třikrát denně.

Také normalizovat trávení a zastavit více defecation bylin, jako je pelyněk a nesmrtelníci. Léčivá rostlina (1 st.l.) nalila sklenici vroucí vody. Prostředky trvají 30 minut a konzumují se třikrát denně, 2 lžíce.

Obnovuje a zklidňuje šťávu střevní sliznice z mrkve a brambor. Může být míchán v poměru 1: 1. Sklenka šťávy se užívá třikrát denně 30 minut před jídlem.

Průjem s pankreatitidou

Typickým syndromem onemocnění je průjem pankreatitidy. Výkaly během intoxikace není obtížné identifikovat se zánětem slinivky břišní zvláštním vzhledem. Výkaly pacienta jsou nazelenalé nebo šedavě zbarvené, s nepříjemným zápachem. Mají přítomnost nestrávených potravinových částic. Bolestné narušení výkalů má úzký vztah se změnami výkonu trávicích enzymů.

Terapie vnitřního onemocnění se skládá ze speciálního dietního stolu a užívání drog - enzymových chelatačních činidel, antispasmodik, analgetik, léků proti průjmu a probiotik. Hlavním stupněm léčby je odstranění zánětu a toxinů. Po obnovení střevní mikroflóry s imunitou.

Proč je průjem s pankreatitidou

Otázka, jak uniknout z průjmu v patologii pankreatitidy, znepokojuje ty, kteří trpí lézí žlázy. Průjem se jinak nazývá průjem, když se výkaly stávají tekutými, jsou střeva pacienta často vyprázdněna. Toto onemocnění se vyznačuje tím, že žláza slinivky břišní přestává produkovat enzymy v dvanáctníku, což vede k vlastnímu trávení. Tam je také porušení intrasecretory funkce.

Dnes lékaři nemají přesnou odpověď, je možné vyvinout průjem s cholecystitidou. V průběhu onemocnění se však může u pankreatitidy vyvinout cholecystitida, protože žlučník a žláza mají společný kanál. Vzhledem k tomu, že příznaky těchto onemocnění jsou kombinovány a lékaři poskytují závěr o přítomnosti cholecystopankreatitidy.

Průjem s pankreatitidou je poměrně častý. Syndrom pankreatitidy často naznačuje, že patologie prochází v chronické fázi a je transformována do vážného stavu. Pokud se vytvoří akutní pankreatitida, pacient trpí zácpou.

Mezi příznaky pankreatitidy, hlavní místo odráží porušení v činnosti trávicího systému. Průjem je charakterizován tekutými výkaly, pastovitou konzistencí. Často se po určité době po jídle objeví nutkání vyprázdnit. V případě, že se jedná o úkony defecation projeví opakovaně.

 • nevolnost, zvracení;
 • nadýmání;
 • kůže se stávají žloutnutými;
 • zimnice;
 • závratě;
 • nastupuje studený pot;
 • ztmavne v očích;
 • teplota stoupá.

Pokud teplota vzroste, znamená to zhoršení zánětu v orgánu. Průjem s hyperémií je považován za syndrom amplifikace pankreatitidy, který vyžaduje rychlý začátek léčby.

Výskyt průjmu u pankreatitidy se projevuje:

 • opakované vyprazdňování;
 • velké množství výkalů;
 • vyprazdňování má světlou nebo šedou barvu;
 • výkaly špatně opláchnuté vodou na záchodě;
 • ve výkalech jsou tuky, má tukový lesk;
 • útočný zápach;
 • existují zbytky.

Příčiny vzniku průjmu při chronické pankreatitidě, gastritidě, cholecystitidě a faktoru vzniku žaludečních vředů jsou:

 • bolestivé poruchy těla vedou k nedostatečné produkci šťávy, v trávicím jevu je podšívka, výkaly, které nemají čas trávit;
 • antibiotika vedou ke změnám v mikroflóře;
 • onemocnění jiných orgánů trávicího systému;
 • vznik dysbiózy;
 • nadměrné pití alkoholu;
 • nedodržování osobní hygieny.

V případě pravidelného průjmu se vyvíjí řada účinků průjmu.

 1. Avitaminóza.
 2. Funkční porucha centrálního nervového systému.
 3. Snížená imunita.
 4. Anémie
 5. Ztráta tělesné hmotnosti
 6. Apatie.
 7. Problémový sen.
 8. Smrt vnitřních orgánů.

Všechny tyto faktory vedou k průjmu s patologií porážky parenchymální žlázy, jejíž léčba závisí zcela na počátečním faktoru.

Léčba průjmu

Co dělat, když je pacient konfrontován s tvorbou průjmu s nemocí? Je důležité neustále sledovat změny ve státě a jaké výkaly, aby nedošlo k úniku vážných projevů. Léčba průjmů pankreatitidou není užíváním jednoho léku, ale je zapotřebí celé řady opatření.

Jak léčit průjem v přítomnosti pankreatitidy:

 1. Úder do hladu.
 2. Aplikujte studené na oblast umístění orgánu.
 3. Zůstaň sám.

Vzhledem k tomu, že tělo pacienta, které trpí průjmem, ztrácí značné množství tekutiny, musí místo jídla konzumovat dostatek čisté vody. Vzhledem k tomu, že ucpávka je zapálená, snižte tento proces za použití chladu. Vezmou topnou podložku, naplní ji ledem, aplikují ji na místo orgánu.

Dalším způsobem řešení průjmu je klystýr.

Vzhledem k tomu, že pankreatitida způsobuje špatné trávení potravin, její fragmenty ve střevech začínají kvasit a hnijí, proto se výkaly vylučují klystýrem. K tomu, zředit sodu ve vodě a udělat nemocný klystýr.

Dieta pro průjem

Když se během pankreatitidy objeví tekutá stolice, je základní složkou obnovení funkčnosti po akutním vypuknutí nemoci nebo exacerbaci chronické fáze onemocnění dietní tabulka.

Dieta s onemocněním pankreatu a průjmem je schopna normalizovat stolici po dodržování pravidel a dietních tipů.

 1. Pacienti pijí hodně čisté nesycené vody.
 2. Vezměte jídlo každé 2-3 hodiny po celý den, v malých porcích.
 3. Strava umožňuje konzumaci potravin, které mohou sloužit v teple svařované formě, vařené ve dvojitém kotli, dobře rozřezané.
 4. Takové potraviny musí být odstraněny ze stolu - smažené, uzené, kořeněné, solené.
 5. Nemůžete jíst nezpracované ovoce a zeleninu.
 6. Odstraňte ze stravy kávy a sody.
 7. Vzdát se alkoholu, cigaret.

Příjem výrobků není pro oběť nepříjemný. Jídla jsou připravena světlo. Měli byste také brát vitamíny, protože s průjmem všechny potřebné prvky opustí tělo.

Jako prostředek krmení pacienta po exacerbaci je nutné zahrnout:

 • libové maso;
 • včerejší chléb;
 • těstoviny;
 • chudý olej;
 • mléčné výrobky, fermentované mléko.

Pokud se budete řídit dietním stolem, trávicí jevy jsou normalizovány, postižené orgány se brzy zahojí, což umožní tělu doplnit zdroje prospěšných látek.

Léčba drogami

Ve vážných situacích se léčba průjmů způsobených slinivkou břišní odehrává v nemocnici, kde se injikují léky do poranění uvnitř žíly. Také pro léčbu patologie dát očistné klystýry.

Léčba průjmu pankreatitidou neprochází bez užívání léků. Hlavním úkolem je normalizace rovnováhy vody a soli, zvýšení imunitního systému.

Léčba při jmenování léků.

 1. Enzymatické léky - jsou schopny usnadnit zažívací proces, jsou předepsány k užívání - Festal, Mezim, Pancreatin.
 2. Enteoarbenty - pomáhají se zbavit toxických prvků v těle. Takové působení má léčiva - aktivní uhlí, Almagel, Polisorb.
 3. Léky, které zvyšují aktivitu střev, snižují frekvenci pohybů střev. Často používané léky, jejichž základem je loperamid. Pomáhá, když roste žaludek. Tyto léky pro nadýmání zahrnují prostředky - Loperamid, Immodium, Lopedium.
 4. Léky, které pomáhají eliminovat bolest, používají baralgin, křeče - Papaverin, No-Shpa, léky, které mají komplexní účinek - Renalgan, Spazmil.
 5. Probiotika pomáhají aktivovat střeva - Colibacterin, Lactobacterin, Baktistatin.
 6. Vitamíny a minerály - obnovují imunitu organismu po onemocnění - Complivit, Vitrum, Supradin.

Některé léky mají kontraindikace spojené s přítomností pankreatitidy u žen během těhotenství a kojení, což by mělo být zváženo.

Tradiční metody léčby

V koordinaci s lékařem gastroenterolog s břišním podrážděním, stejně jako v případě, že žaludek roste, léčba průjmů s pankreatitidou je povolena lidovými prostředky. Lékař vám řekne, jak zastavit průjem s pankreatitidou, s použitím populárních receptů.

Léčivý nápoj pro pankreatitidu z průjmu je považován za heřmánkový odvar. K přípravě léku je třeba nalít 250 ml vroucí vody na velkou lžičku sušených květin rostliny. Vypusťte a spotřebujte 100 ml až 3krát denně.

K zastavení průjmu s pankreatitidou jsou povoleny následující bylinky:

Jedna z rostlin v množství lžíce je nutná k nalití 250 ml vroucí vody. Trvejte na tom, aby byl lék půl hodiny a používejte 3krát denně pro 2 velké lžíce.

K obnovení a zklidnění střev s průjmem pomůže mrkev nebo šťáva z brambor. Nápoj se smí míchat 1: 1. Pijte 250 ml šťávy denně 3 krát 30 minut před jídlem.

Prevence průjmů

Aby se zabránilo rozvoji pankreatického průjmu, dodržujte zdravý životní styl a dodržujte všechna pravidla.

 1. Zbavte se konzumace alkoholu, cigaret.
 2. Sledujte dietní stůl.
 3. Zahrnout do svého denního rozvrhu fyzickou aktivitu.
 4. Vyšetření lékařem.

Pokud bolení slinivky břišní, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře, aby nedošlo k pokročilému průjmu. Vzhledem k příznakům, testům bude léčba předepsána pro pankreatitidu.