Image

Mýty o kyselině lipoové: pravda nebo fikce?

Kyselina lipoová (také známá jako kyselina alfa-lipoová a kyselina thioktylová) je schopna být nezávisle produkována v našem těle, ale její množství se s věkem výrazně snižuje. Proto doporučují jeho další příjem zvenčí. Kyselina lipoová se používá jako lék a jako součást různých doplňků stravy, tolik mýtů a legend vzniklo kolem této úžasné živiny.

Mýtické číslo 1. Konzumace kyseliny lipoové může zhubnout. Ve skutečnosti, kyselina lipoová, jako taková, nepřispívá ke snižování nadváhy a mýtus je založen na jeho vlastnostech ke snížení hladiny cukru v krvi a blokování pocitu hladu. Kyselina lipoová je často předepisována lidem s diabetem typu 1 nebo typu 2, aby se zabránilo řadě účinků spojených s vysokou hladinou cukru v krvi, zejména při léčbě diabetické neuropatie. S tímto onemocněním dochází k poškození nervů v důsledku nadbytku cukru v krevním řečišti - „glykosylace“, což vede k diabetické degeneraci nervů končetin s výskytem bolesti.

Kyselina lipoová (LK) pomáhá buňkám plně absorbovat glukózu, například při intravenózním podání 1000 mg kyseliny lipoové se zvyšuje příjem glukózy buňkami o 50%. Studie prokázaly účinnost použití kyseliny lipoové k ochraně buněk pankreatu, které produkují inzulín.

Kyselina lipoová tak pomáhá při normalizaci hladiny cukru v krvi a má hypoglykemický (hypoglykemický účinek). Obnovení rovnováhy sacharidů nepřímo ovlivňuje metabolismus lipidů, což přispívá k normalizaci metabolismu nejdůležitějších látek v těle. Jak víte, zvýšená hladina cukru se vyskytuje u velmi tlustých a obézních lidí, což je důvod, proč vznikl mýtus, že užívání kyseliny lipoové přispívá k hubnutí.

Mýtus číslo 2. Použití kyseliny lipoové snižuje množství tukové tkáně v těle. Kyselina lipoová zabraňuje usazování tukové tkáně v těle díky zvýšené konverzi sacharidů na energii, což činí její použití rozumným v dietních programech a programech hubnutí. K tomuto účelu se kyselina lipoová používá v bio-aditivech, obvykle v kombinaci s vitaminy skupiny B a L-karnitinem. Kyselina lipoová se podílí na odstraňování toxických látek a strusek, jakož i metabolických produktů mastných kyselin z těla a přispívá k jejich oxidaci, což pomáhá snižovat tukové zásoby v těle. Důležitým faktorem však bude způsob, jakým člověk žije. Bez proveditelného fyzického namáhání a dodržování příslušné diety se nemůže zbavit přebytečného tuku pouze použití kyseliny lipoové.

Mýtické číslo 3. Kyselina lipoová prodlužuje mladost. Kyselina lipoová je jedním z nejvšestrannějších a nejúžasnějších antioxidantů, které mohou neutralizovat mnoho volných radikálů, které se tvoří v lidském těle každou sekundu. Kyselina lipoová vykazuje velmi vzácnou vlastnost pro antioxidanty - může současně plnit dvě funkce: ochranu proti radikálovým částicím a ochranu dalších antioxidačních látek. Například kyselina lipoová chrání vitamin C a E před oxidací, glutathionem a také koenzymem Q10. Žádná jiná látka to není schopna. Použití kyseliny lipoové pomáhá chránit buněčné membrány před destrukcí a zachovává integritu tkání, což je vynikající prevence stárnutí a výskytu různých onemocnění.

Jedinečnost kyseliny lipoové je také v její schopnosti rozpouštět se ve vodném a tukovém prostředí, tj. Pronikat nejen do různých buněk našeho těla, ale také přes hematoencefalickou bariéru do mozku, která není charakteristická pro antioxidanty.

Četné testy prokázaly, že kyselina lipoová je univerzálním antioxidantem, avšak ještě nenajdou prostředky, které by stačily zastavit stárnutí. Použití kyseliny lipoové pomůže významně snížit projevy změn souvisejících s věkem v těle, ale není schopno je zcela zastavit.

Kyselina lipoová tak působí jako antioxidant a hypoglykemické činidlo. Může být použit k normalizaci metabolismu v těle, regulaci metabolismu uhlohydrátů a lipidů, prevenci tukové degenerace jaterních buněk. Poskytuje obecnou detoxikaci různých orgánových systémů.

Kyselina lipoová nepatří do vitamínů, ale má vitamínový účinek, zvláště podobný vitamínům skupiny B, což je důvod, proč se často označuje jako látky podobné vitamínům. Pro nejlepší absorpci se proto doporučuje použít tuto skupinu živin, zejména vitamínu B1.

Denní dávka kyseliny lipoové pro dospělého je 100 až 300 mg denně. Pokud člověk potřebuje maximální antioxidační ochranu, v přítomnosti určitých onemocnění, může lékař doporučit vyšší dávky.

Indikace pro použití kyseliny lipoové: t

- intoxikace organismu solemi těžkých kovů a jinými toxickými látkami
- různá onemocnění jater (degenerace tuků, chronická hepatitida, cirhóza)
- otrava jiné povahy
- při komplexní léčbě pacientů s diabetem
- Antioxidační ochrana organismu

Kontraindikace při použití kyseliny lipoové:
- těhotenství a kojení (z důvodu nedostatku vlivu této látky na tělo matky a dítěte)
- věk dětí do šesti let
- onemocnění trávicího ústrojí (gastritida s vysokou kyselostí, žaludeční vřed atd.)

Hlavní zdroje kyseliny lipoové: léky a potravinové doplňky. V produktech je obsah kyseliny lipoové extrémně nízký, aby kompenzoval její denní nedostatek v těle.

Kyselina lipoová nemá prakticky žádné vedlejší účinky (ve vzácných případech je možné svědění, alergické projevy atd.) Ve srovnání s přínosy, které má na lidském těle, nicméně před použitím je nutné se poradit s odborníkem a seznámit se s návodem na jeho použití. žádosti.

Proč v lékárnách není kyselina lipoová?

Hledáte účinný a bezpečný lék na hubnutí? Kyselina alfa-lipoová nejen urychlí spalování tuků, ale také sníží chuť k jídlu. Zjistěte, jak pomáhá hubnout milovníky mouky a sladké.

Za účelem snížení hmotnosti jsou ženy připraveny použít jakékoli prostředky a metody. Když je jasné, že dieta a cvičení nevedou k požadovanému výsledku, musíte hledat podporu od lékárníků. Díky snahám těchto organizací se každoročně na policích lékáren a obchodů se sportovní výživou objevuje mnoho doplňků stravy a produktů podobných vitamínům, aby se normalizoval metabolismus a obnovila rovnováha živin v těle. Jednotky jsou efektivní a bezpečné. Mezi nimi je kyselina lipoová. Pro hubnutí, to začalo být používán relativně nedávno, ale okamžitě ukázal silný účinek a vyhrál mnoho nadšených recenzí. Příliš mnoho naděje však není nutné: lékaři varují, že "pasivní" úbytek hmotnosti s kyselinou lipoovou je nepravděpodobný.

Kyselina lipoová (thioktická nebo alfa lipoová, ALA, LK, vitamín N, lipoát, thioktacid) je látka podobná vitaminu s antioxidačními vlastnostmi. Z hlediska vlivu na organismus, tj. Biochemických charakteristik, má mnoho společného s vitamíny B. Externě vypadá jako krystalický prášek světle žluté barvy. Chuť je hořká. Nerozpouští se ve vodě. Jako lék a potravinové doplňky se častěji vyrábí v kapslích, tabletách, injekčních roztocích.

Objevil LC v roce 1937. Pak vědci identifikovali bakterie, které chemickou látku obsahují. O antioxidačních schopnostech lipoatu se o pár let později dozvědělo. Od té doby se výzkum na toto téma nezastavil. V důsledku toho bylo možné určit, že až do určitého věku, v průměru 30 let, je LC produkován tělem, ale nestačí k získání významných přínosů. Nedostatek látky se doplňuje pomocí produktů, které ji obsahují:

 • banány;
 • kvasinky;
 • luštěniny;
 • listová zelenina;
 • houby;
 • cibule;
 • obilné obilniny;
 • hovězí maso a droby;
 • vejce a mléčné výrobky.

Je pravda, že existuje jedno „ale“: aby bylo možné udržet optimální zásobu kyseliny lipoové v těle, budete muset jíst pouze produkty z tohoto seznamu a zároveň je absorbovat v neměřených množstvích. Použití farmaceutických produktů je mnohem snazší a účelnější.

Když už mluvíme o vitaminu N jako léku, můžeme rozlišit následující vlastnosti:

 • ochrana těla před volnými radikály a toxickými "činidly";
 • zajištění správné funkce pankreatu;
 • zlepšení vizuálních funkcí;
 • příznivé účinky na kosterní systém;
 • pozitivní účinek na krevní cévy a srdce;
 • normalizace psycho-emocionálního stavu a zlepšení paměti.

Protože thioktacid je částečně produkován tělem, je organicky vnímán buňkami.

Zpočátku, ALA byl používán chránit játra a obnovit jeho buňky v případě otravy, včetně alkoholu, a pak byl používán stavět svalovou hmotu u sportovců. Dnes je kyselina lipoová velmi zajímavá právě jako prostředek pro hubnutí. Pomůže to v tomto směru? Rozhodně. Jakmile je kyselina alfa-lipoová v těle, přemění se na lipoamid, který spouští metabolismus tuků a energie, což vede k "urychlení" metabolismu. Normální metabolismus je základním kritériem pro štíhlou postavu, protože základem ztráty hmotnosti je rozdíl mezi spotřebovanou a spotřebovanou energií.

Odborníci identifikují tři zvláště užitečné vlastnosti vitamínu N pro hubnutí:

 • Úsilí o chuť k jídlu

Lipoat přispívá ke snížení hladiny cukru v krvi, čímž blokuje pocit hladu. Z tohoto důvodu je to přisuzováno diabetikům. Pomáhá buňkám při asimilaci glukózy a stimuluje produkci hormonu pankreatickým inzulínem, obnovuje rovnováhu sacharidů a aktivuje metabolismus lipidů. Snížení chuti k jídlu se zároveň nepovažuje za nic jiného než za jeden z vedlejších účinků LC, které se ve srovnání s tímto obrázkem úspěšně používají pro dosažení štíhlosti.

Vědcům se podařilo dokázat, že konzumací dostatečného množství látky podobné vitaminu se tělo snáze snáší s podrážděností a je zbaveno emocionálního a emocionálního nepohodlí. V důsledku toho zmizí potřeba „chytit“ stres.

 • Redukce tuku

Navzdory pokusu mnoha výrobců potravinových doplňků prezentovat kyselinu alfa-lipoovou jako výkonný spalovač tuků, není tato vlastnost pro ni typická. Ve skutečnosti ALA zabraňuje pouze tvorbě podkožního tuku v důsledku aktivní přeměny sacharidů na energii. Významně snižují zásoby tuků při užívání thioktacidu, což umožňuje řadu bodů určených jeho působením: odstranění toxinů a toxinů, oxidace a eliminace produktů rozpadu.

Je pozoruhodné, že pravidelné používání LK pomáhá předcházet tvorbě strií charakteristických pro ztrátu hmotnosti kůže.

 • Eliminace fyzické únavy

Kontrola hladiny kyseliny alfa-lipoové v těle vede ke snížení prahu únavy. To znamená, že trénink může mít delší trvání a nedochází k depresi. Výsledkem je, že člověk dosahuje nejlepších výsledků a v důsledku toho nejrychlejší modelování těla.

Je chybou považovat lipoat za všelék na nadváhu. Vyznačuje se kladnými i zápornými body, které je třeba zvážit před začátkem kurzu.

Výhody:

 • ve formě léků a vitaminových komplexů je relativně levný;
 • normalizuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • zvyšuje stabilitu nervového systému;
 • chrání játra před nepříznivými faktory prostředí;
 • posiluje vytrvalost, dává obvinění z radosti;
 • chrání před slunečním zářením;
 • uvolňuje pokožku od strie;
 • zlepšuje zrak;
 • podporuje funkci štítné žlázy;
 • má antioxidační účinek;
 • posiluje imunitní systém;
 • mohou být použity pacienty s diabetem;
 • podporuje růst prospěšné střevní mikroflóry;
 • nevyžaduje dodržování diety;
 • urychluje metabolické procesy;
 • je prostředkem přírodního původu.

Nevýhody:

Pro simulaci těla pomocí lipoatu přinesly výsledky, je důležité přesně vědět, jak vypočítat dávkování a dobu trvání kurzu. Tioktacid je charakterizován speciální chemickou aktivitou a reaguje s jinými sloučeninami, proto je třeba vlastnosti jeho použití předem studovat.

Vzhledem k tomu, že látka vstupuje na farmaceutický trh ve formě léků a doplňků stravy, výrobci poskytují vlastní doporučení týkající se dávkování kyseliny lipoové pro hubnutí. Lékaři stanovili zvláštní pravidla, jak lék používat, dodržujíc zákon „neubližují“:

 • při absenci lékařských indikací je denní dávka ALA až 50 mg;
 • dávka 75 mg může být použita výhradně v průběhu komplexní léčby onemocnění jater, srdce a ledvin;
 • diabetikům se obvykle podává nejméně 400 mg vitaminu N denně;
 • maximální denní dávka thioctacidu pro zdravé lidi je 100 mg;
 • při významném zvýšení fyzické aktivity může být dávka thioktacidu několikrát zvýšena, s kardio tréninkem s vysokou intenzitou až do 500 mg.

Pokud se zvažuje ztráta hmotnosti, minimální dávka pro ženy je 30-50 mg denně (třikrát denně, 10-15 mg), pro muže 50-75 mg (třikrát denně, 20-25 mg). Dávkování se zavedením intramuskulární injekce nesmí překročit 50 mg. V některých zdrojích se uvádí, že je možné dosáhnout výsledků pouze při odběru 100-200 mg ALA denně. V každém případě, aby se zabránilo rozvoji negativní reakce organismu, je nutné začít užívat s malými dávkami.

Neurolog D. Perlmutter, který napsal „dietu výživy mozku“, volá 600 mg LK jako povinnou denní dávku pro každého, kdo chce eliminovat účinky dlouhodobého zneužívání rychlých sacharidů. Ve skutečnosti, bez lékařského předpisu a nezbytné fyzické aktivity, takové množství thioctacid může proměnit v ostré zhoršení pohody.

Doba trvání jednoho průběhu hubnutí na lipoatu je omezena na 2 - 3 týdny, i když pro dosažení kvalitního výsledku je možné dobu trvání prodloužit na 1 měsíc. Další použití látky bez přerušení je nemožné, protože existuje skutečné riziko pro zdraví. Optimální interval mezi kurzy je 1 měsíc, ale je lepší vydržet dva.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky při použití kyseliny lipoové jsou zpravidla velmi vzácné. Výjimkou je předávkování a zbytečně dlouhá doba podávání. Pokud se vyskytnou následující příznaky, je třeba okamžitě přerušit užívání tobolek, tablet a jiných forem LC:

Vzhledem k tomu, že thioctacid ovlivňuje hladinu hormonů štítné žlázy, pokud je nesprávně používán, hypotyreóza se pravděpodobně vyvine. Tento stav je doprovázen následujícími příznaky: zežloutnutím kůže, snížením tělesné teploty, snížením krevního tlaku, zimnicí, anémií, ospalostí, selháním menstruačního cyklu.

Pokud se vitamín N používá ve formě injekčního roztoku, přidá se na sliznice a kůži krvácení do vedlejších účinků.

Někteří zhubnout se zdá, že zvýšení denní dávky látky povede k rychlejší hubnutí a přinést více výhod pro tělo. Toto stanovisko je velmi chybné. Naopak, opak: předávkování je život ohrožující, protože vede dokonce k hypoglykemickému kómatu a poruchám srážlivosti krve. Následující metody jsou přiřazeny jako pomoc při kritických podmínkách:

 • symptomatická terapie;
 • výplach žaludku;
 • umělá indukce zvracení;
 • příjem aktivního uhlí.

Je důležité vědět, že všechny tyto manipulace mohou být k ničemu, protože lék nezná specifické antidotum. To je důvod, proč před pitím LC nebo injekčních roztoků, které ji obsahují, musíte pečlivě přistupovat k problematice studia instrukcí.

Ignorování kontraindikací při užívání vitaminu N může vést k negativním důsledkům pro celé tělo, proto by měly být studovány se zvláštní závažností:

 • alergické reakce;
 • těhotenství a kojení;
 • věk do 16 let (v některých zdrojích až 6 nebo 14);
 • gastritida;
 • zhoršení duodenálního vředu a žaludečního vředu;
 • zvýšená kyselost žaludeční šťávy.

Vzhledem k riziku nadměrného snížení hladiny cukru v krvi by neměl být lipoát podáván současně s inzulínem. Snížení účinnosti vitamínu N přispívá k cisplatině. Zákaz souběžného užívání se také vztahuje na vitamínové komplexy s vápníkem, hořčíkem a železem.

Thioctacid v tobolkách a tabletách musí být uchováván v původním obalu a chráněn před kontaktem s vlhkostí. Ampule pro přípravu roztoku mají výraznou fotosenzitivitu, proto je důležité nedovolit na ně přímé sluneční světlo. Po uplynutí doby použitelnosti stanovené výrobcem je použití LC v jakékoliv formě na farmaceutickém trhu zakázáno, aby se zabránilo otravě.

Přítomnost drog na trhu s obsahem LC lze rozdělit do tří skupin:

Drogy s LC - nejprimitivnější skupina, která může, ale není žádoucí používat pro hubnutí kvůli vysokému riziku negativních reakcí s negramotným přístupem. Léky se často vyrábějí pod rouškou tablet (t) a roztoků. Zvláště rozpoznatelné:

 1. Berlition Léčivo pro regulaci metabolických procesů. Předepisuje se při léčbě diabetické neuropatie, hepatitidy, chronické intoxikace. Z léků s LC jeden z nejpopulárnějších. Cena - od 750 rublů za 30 tun a 550 - za 5 ampulí.
 2. Lipotikson. Léčivo s antioxidačním účinkem, regulující metabolismus lipidů a sacharidů. Používá se u diabetické polyneuropatie. Cena - od 440 rublů za 5 ampulí.
 3. Thiolipon. Nástroj je endogenní antioxidant, který váže volné radikály. Používá se při léčbě diabetické polyneuropatie. Náklady na 30 tun - asi 850 rublů a 10 ampulí - 450.
 4. Tioktacid. Lipidový přípravek, který má pozitivní vliv na metabolismus. Používá se při léčbě hepatitidy, cirhózy, diabetu. Cena je 1 800 rublů za 30 tun a 1 630 rublů za 5 ampulí.
 5. Espa-Lipon. Způsoby regulace metabolických procesů, které účinně bojují proti projevům diabetu. Cena - 760 rublů za 5 ampulí.
 6. Octolipen. Metabolit, vedoucí k normálním metabolickým procesům, aktivně bojuje s existujícími tukovými ložisky. Cena 30 tun - 340 rublů.

Průměrný obsah účinné látky (LK) v předložených činidlech je 300 mg na dávku.

Je možné, že účinek užívání těchto léků ve vztahu k úbytku hmotnosti nebude okamžitě patrný z důvodu absence dalších látek s tukem a metabolických účinků, aby se však zbavilo několika kilogramů, za předpokladu, že trénink a správná výživa bude fungovat.

Je to důležité! V lékárně si můžete koupit balíček tablet obyčejné kyseliny lipoové, která stojí pouhé haléře - od 30 do 50 rublů za 50 kusů. Nově vyráběné výrobky ze špičkového seznamu jsou jen drahé „analoga“, které fungují na stejném principu a mají stejnou účinnost.

Tam, kde je výhodnější použít vitamin N pro hubnutí ve formě doplňků stravy, navíc obohacených o různé složky. Na trhu je jejich sortiment poměrně široký, takže si můžete vybrat nejprimitivnější verzi nebo vhodnou pro profesionály. Kromě toho, každý výrobce jasně poznamenává, jak a kolik vzít lék, což je velmi pohodlné.

V samostatném formuláři, tj. Bez doplňků, je ALA reprezentována těmito léky:

"Alfa lipoová kyselina" od Evalara

Produktová řada Turboslim se značkou "Anti-age", která se vyrábí ze surovin předních německých výrobců, je snadno stravitelná ALA pro antioxidační ochranu a detoxikaci organismu. Navíc poskytuje schopnost chránit jaterní buňky, kontrolovat hmotnost a snižovat hladinu cukru v krvi. Povoleno pro děti od 14 let. Cena kyseliny lipoové pro úbytek hmotnosti z Evalar je 307 rublů pro 30 měkkých želatinových kapslí. Každá obsahuje 100 mg účinné složky, která nepřekračuje přípustnou hodnotu.

Produktová řada Turboslim se prosadila jako účinná pomůcka pro rychlé hubnutí. Recenze lékařů potvrzují výhody doplňků v této skupině.

"Kyselina lipoová" od firmy Kvadrat-S

Doplněk stravy ruského výrobce je dodáván na trh ve formě potahovaných tablet. Doporučuje se jako další zdroj LC. Kromě vlivu na chuť k jídlu a hubnutí posiluje imunitní systém a ovlivňuje metabolismus lipidů. Každá porce obsahuje 30 mg LC. Průměrná cena 30 tablet - 60 rublů.

I přes nízké náklady, skutečné recenze na internetu hovoří o vysoké účinnosti doplňků stravy, takže to může být doporučeno jako rozpočtový nástroj pro hubnutí a omlazení těla.

"ALK" od DHC

DHC je považován za lídra mezi japonskými výrobci potravinářských přídatných látek. Její lék s LC je považován za nepostradatelný pro každého, kdo chce najít dokonalou postavu, zdravou pokožku a pohodu. Dostupné na trhu ve formě kapslí, z nichž každá obsahuje 210 mg ALA. Pro balení 40 tobolek se žádá od 1000 rublů.

Alfa lipoová kyselina Solgar

Americká společnost Solgar vyrábí potravinový doplněk košer bez lepku a pšenice, vhodný pro vegetariány. Každá dávka obsahuje 600 mg účinné látky. Balení po 50 tabletách. Cena - od 1450 rublů.

Kyselina alfa-lipoová lékařem BEST

Americká společnost dodává na trh potravinové doplňky ve třech vzorcích - balení pro 120 dávek 150 mg účinné látky pro každou a 180 dávek ALK 300 mg nebo 600 mg na jednu porci. Ve druhém případě mohou být produkty použity vegetariány. Cena - od 900 rublů.

Životnost země Aktivní kyselina lipoová

Doplněk stravy košer je tepelně odolná kyselina R-lipoová (30 mg) v kombinaci s alfa-lipoovou (270 mg), která zaručuje vyšší účinnost při příjmu a nejčasnější dosažení výsledku ve formě omlazení těla a hubnutí. R-lipoová je „správným izomerem“ lipoátu s mírně odlišným molekulárním složením. Lékaři se domnívají, že lidské tělo absorbuje tento druh ALA účinněji, protože látka má velký potenciál obsažený ve vlastnostech LC a významně zvyšuje citlivost buněk na inzulín. Cena léku - 2300 rublů pro 60 tablet.

Seznam může pokračovat po dlouhou dobu, protože prakticky každá společnost vyrábějící sportovní výživu se snaží uvolnit svůj vlastní lék ALA. Ty jsou považovány za nejefektivnější.

Skromnější sortiment doplňků stravy z kyseliny thioktové s přísadami, které vyvolávají zrychlený proces hubnutí a přinášejí tělu maximální užitek.

Nejlepší volba mezi „směsmi“ je považována za produkt řady Turboslim od ruské společnosti Evalar „Kyselina alfa-lipoová a L-karnitin“. Kombinace dvou látek, které přispívají k urychlení metabolických procesů, se často používá při sportu a hubnutí. L-karnitin samotný je tělem produkován stejným způsobem jako ALA, to znamená, že obě složky jsou přirozené. Levokarnitin snižuje cholesterol a triglyceridy, štěpí tuk a dodává tělu energii. Látka zvyšuje celkový tón, zvyšuje psychickou a fyzickou aktivitu a urychluje regeneraci svalů po cvičení. Účinnost léku "Alfa-lipoová kyselina a L-karnitin" v otázce hubnutí v důsledku aktivního spalování tuků a uvolňování energie. Doplněk stravy navíc obsahuje komplex vitamínů skupiny B, který zvyšuje energetické vlastnosti hlavních složek a pomáhá zlepšovat všechny typy metabolismu.

ALA zvyšuje účinek spalování tuků přirozeného anabolického L-karnitinu.

Doplňky ve formě tablet. Každá obsahuje nejméně 30 mg kyseliny alfa-lipoové a nejméně 300 mg levého karnitinu. V den, kdy výrobce doporučuje použít 2 tablety každý, čímž se vytvoří optimální denní dávka účinných látek pro zaručení úbytku hmotnosti. Náklady na dietní doplňky ruské produkce na oficiálních stránkách Evalar - 289 s. v balení po 20 tablet.

Pokud nechcete polykat pilulky, můžete si vybrat doplněk od stejného výrobce Turboslim Alfa. Je to nápoj na spalování tuků, který urychluje metabolismus, obsahující l-karnitin. Bioaditivum s vysokou koncentrací přírodního spalovače tuku je ideální pro ty, kteří chtějí tvar upravit. Podporuje zrychlení metabolických procesů, zvyšuje účinnost tréninku a obnovuje sílu. Funkce - snadnost použití: protože doplněk není koncentrát, není nutné ředit vodou. V balení po 6 lahvičkách po 50 ml. Cena je asi 450 rublů.

Dalším komplexem se dvěma základními složkami na hubnutí je Acetyl-L-karnitin a ALA (kyselina acetyll-karnitin alfa-lipoová) od firmy Source Naturals. Doplněk americké farmaceutické společnosti je nejen pro spalování tuků, ale také pro vitalitu na buněčné úrovni. Obsah dvou živin vám umožní udržet správnou úroveň metabolických funkcí. Acetylkarnitin je relativně nová forma levokarnitinu, ke kterému je přidána acetylová skupina. Podle výrobce je acetyl-L-karnitin biologicky dostupnější a účinnější. Jedna tableta obsahuje 500 mg acetyl-levocranitinu a 150 mg ALA. Neexistuje striktně definované dávkování - můžete užívat 1 až 4 tablety denně. Musíte se zaměřit na své vlastní cíle a pohodu. Cena příplatků je cca 1400 str. na balení 60 tablet a 2600 - na 120 dávek.

Americký výrobce Jarrow Formulas nabízí speciální druh doplňku stravy - "Expozice ALK s biotinem" (Alpha Lipoic Sustain). Výňatek je dvouvrstvá forma s prodlouženým uvolňováním pro menší podráždění gastrointestinálního traktu. Biotin je zaveden pro optimální působení hlavní složky. Jedna tableta obsahuje 300 mg thioktacidum. Balení 120 dávek lze zakoupit od 4200 rublů.

Je to důležité! Doplňky stravy s ALA by měly být užívány striktně v souladu s předepsanou dobou trvání. V opačném případě si můžete tělo zvyknout na neustálý tok látky, která podporuje metabolismus a způsobuje "abstinenční syndrom", což má za následek, že tělo odmítá nezávisle produkovat thioktacid.

Obsah ALA v vitaminových komplexech není tak vysoký jako u potravinových doplňků a léčiv, proto se používají k profylaktickým účelům. V případě ztráty hmotnosti lze dosáhnout dosaženého výsledku.

Obzvláště oblíbené jsou na trhu tyto komplexy:

 1. Complivit (2 mg) a Complivit Diabetes (25 mg) ruské společnosti Pharmstandard. Cena - od 140 str. pro 60 tablet.
 2. Vitamin a minerální komplex AlfaVit Effect. Určeno pro osoby aktivně zapojené do sportu a fitness. K dispozici jsou lipoová a jantarová kyselina, stejně jako přírodní energie: taurin, karnitin a rostlinné extrakty s tonickým účinkem. Denní dávka - 3 tablety různých barev. Balení 60 tablet bude stát asi 380 str. Společnost také vyrábí komplex „Cold season“, který obsahuje také kyselinu lipoovou a jantarovou. 60 tablet bude stát 300 rublů.
 3. Selmevit Intensive, Slovinsko. Kromě ALA (25 mg na dávku) obsahuje nasycovací dávku vitamínů skupiny B. Komplex je určen speciálně pro osoby, které vedou aktivní životní styl. Cena - 380 str. pro 60 tablet.

Navzdory skutečnosti, že lipoat je jedním z mála prostředků ke snížení hmotnosti bez poškození zdraví, měli byste se před zahájením kurzu poradit se svým lékařem. Je-li cílem je zhubnout - je lepší používat doplňky stravy, ne léky.

Doplňky stravy s LC můžete zakoupit v internetových obchodech specializovaných na prodej sportovní výživy a od jednotlivých podnikatelů. Mnohem jednodušší je případ nákupu léků a vitamínových komplexů - prodávají se téměř všechny běžné a online lékárny.

Kyselina lipoová se stala mým hlavním objevem hubnutí. Třetí rok ji přijímám. Jsou to léky, které se prodávají v lékárně. Doplňky se nesnažily, protože si myslím, že jejich cena je nepřiměřeně vysoká. Kromě toho, jak vím, kontrola nad doplňky není tak blízká jako u drog.

V této době, pro hubnutí piju běžné pilulky, které stojí 42 p. pro 50 kusů. Všechno mi vyhovuje. Pokyny uvádějí mnoho možných vedlejších účinků. Naštěstí mě obejdou. Teprve v prvních dnech recepce mírně nevolnost. Pokud se někdo zajímá, zda levný lék pomáhá zhubnout, odpovím - jak jinak! Za tři týdny se mi podařilo vzlétnout 2,5 kilogramu. Navíc se stala aktivnější, cítím vnitřní změny. Zdá se, že to není drogová pila a vitaminový komplex. Mimochodem, tam jsou recenze na internetu o tom, jak se lipoová kyselina pro hubnutí ve výživových doplňků a léků, takže každý může číst a vyvodit závěry.

Nikdy bych si nemyslel, že bych napsal pozitivní recenzi o produktech společnosti Evalar. Znám ji na dlouhou dobu, ale vždy byly nějaké nedostatky. Hmotnost nezmizela, chuť nezmizela, i když jsem vyzkoušela dost peněz. Jediné, co zbývá, je komplexní karnitin a kyselina lipoová pro hubnutí. Podplatená přítomnost ve složení nejen ALA, která četla spoustu dobrých, ale také vitamínů B, které jsou užitečné pro ženy. Koupeno v lékárně. No, pro výrobu Evalar nemusí pronásledovat po městě a internetu.

Jakmile jsem začal s kurzem, měl jsem strach, že budu opět pokračovat na známém „hrábě“: spoustu vedlejších účinků, bez účinku... Mimochodem, instrukce výrobce, jak lék používat, byly poměrně stručné, i když jsem viděl nejzákladnější věc - kolik pít, jaké jsou kontraindikace, jak dlouho jsou Samozřejmě. Začal jsem pít 2 kapsle jednou denně před jídlem. Vzhledem k tomu, balení 20 tablet, trvá 10 dnů, a kurz je více než měsíc. Počítal jsem s tím, že budu muset koupit jeden nebo dva balíčky, abych viděl ten efekt. Ale viděl jsem ho od prvního dne! Veselí mě jen napadlo. Chtěl jsem znovu studovat a studovat. Ale byl jsem více znepokojen otázkou hubnutí. Takže je to opravdu možné zhubnout s doplněk stravy Evalar? Bez pochyb. A víš proč? Protože po užívání pilulek snižuje chuť k jídlu. Rozhodně uvedl nástroj do mé „prasátko“ a poradím každému, koho znám.

Anastasia, 40 let

V průběhu let jsem vyzkoušela mnoho metod hubnutí. První, samozřejmě, v kurzu šel diety: bílkoviny, zeleniny, low-carb. Všichni byli dobří, ale po zrušení váhy se opět vrátili. Pak jsem se pokusil jít na fitness a navštívit masážního terapeuta. Z celulitidy pomohl. Abych zajistila štíhlost a zachovala výsledky, začala jsem se dívat na fóra, abych poskytla rady ženám a lékařům. Nakonec upozornila na poznámky o kyselině alfa-lipoové. Předtím jsem o této látce nevěděl a soudě podle recenzí to nejen pomáhá zhubnout, ale také omlazuje tělo. V mém věku je to skutečný dar.

Bylo velmi obtížné vybrat lék s kyselinou lipoovou. Na internetu, jejich váha v lékárnách, o nic méně. Rozhodl jsem se začít s tím, že má méně vedlejších účinků. V mém případě se jednalo o nápoj na pálení tuků Turboslim Alpha. Ve složení l-karnitinu, který dobře pomáhá při spalování tuků. Bylo snadné se napít - je mnohem těžší odolat tomu, co se děje po žaludku. Katastrofa! Stood vydržel týden a půl. Váha během této doby se nepohnula. Tady máte vychvalovanou kyselinu lipoovou v duetu s méně inzerovaným l-karnitinem. Už nikdy nebudu experimentovat, jen zbytečně ztrácíme peníze a čas.

Marina Sergeevna, specialista na výživu

Kyselina lipoová, kyselina alfa-lipoová, byla v nedávné době podrobena kontrole ztráty hmotnosti. Každý se zajímá o jednu věc - je možné pít pilulky, aby se snížila váha? Ve skutečnosti musíte nejprve zjistit, co přesně chcete od látky. Pokud je zaměřen na spalování tuků, nedoporučujeme, protože v tomto směru to nefunguje. Další věc - zrychlení metabolických procesů za účelem normalizace těla a hladkého úbytku hmotnosti. Kyselina lipoová přispívá k přeměně sacharidů na energii, což znamená, že se nebudou ukládat na bok a břicho. Také LC snižuje hladinu glukózy v krvi, což vyvolává chuť k návratu do normálu. Pokud jste náchylní k přejídání nebo neustálému občerstvení, rozhodně to nebolí. Ale tady potřebujeme integrovaný přístup. Ležící na gauči, nebude přicházet zhubnout. Tablety nejsou špatné, ale nikdo nezrušil výhody pro postavu fyzické aktivity. A jídlo nebolí přehodnotit: minimum škodlivých potravin a sladká soda, maximum zeleniny, ovoce a čisté vody.

Konstantin Viktorovich, rodinný lékař

Myslím, že nikdo nebude překvapen, když okamžitě řeknu o potřebě integrovaného přístupu k problému nadváhy. Chcete zhubnout - začněte pracovat na sobě! Kyselina lipoová nebo vitamin N je pouze aditivum, které nedokáže odstranit podkožní tuk. Ano, o výhodách látky se nediskutuje. Za prvé, kyselina lipoová má antioxidační účinek, který je nezbytný pro moderní lidi k udržení ráznosti a mládí. Za druhé, látka kontroluje hladinu cukru v krvi, což mírně ovlivňuje chuť k jídlu. To je hlavní tajemství, pracuje na hubnutí. Za třetí, vitamin N je dobrou profylaktickou látkou proti mnoha chorobám, dokonce i očním. To znamená, že užívání pilulek stojí za to i ty, kteří nesledují cíl hubnutí. Hlavní věcí je to moudře. Pro svou užitečnost je látka podobná vitamínu lékem a může způsobit vedlejší účinky. A nezáleží na tom, jaký typ léku je zvolen - potravinový doplněk nebo lék - před zahájením kurzu je třeba pečlivě zvážit klady a zápory a možná i vyšetřit lékař. Já, stejně jako většina kolegů, zdravý úbytek na váze, ke kterému dochází hladce a bez újmy na zdraví.

Existuje mnoho léků, které obsahují látky nezbytné pro udržení zdraví těla a jsou používány farmakologicky jako léčiva pro různá onemocnění. Například, vitamín-jako substance lipoic kyselina, škoda a výhody kterého budou diskutovány dole.

Životně důležitou činností lidského těla je úžasné proplétání různých procesů, které začíná okamžikem početí a pokračováním po celou dobu jejich života. Někdy se zdají být docela nelogické. Například biologicky důležité elementy - proteiny - pro správnou práci jsou potřeba proteinové sloučeniny, tzv. Kofaktory. Jsou to právě takové prvky, na které se vztahuje kyselina lipoová nebo, jak se také říká, kyselina thioktová. Je důležitou složkou mnoha enzymových komplexů, které působí v lidském těle. Při štěpení glukózy tak bude finálním produktem soli kyseliny pyrohroznové - pyruvátu. V tomto metabolickém procesu se podílí kyselina lipoová. Pokud jde o vliv na lidské tělo, je podobný vitamínům B - podílí se také na metabolismu lipidů a sacharidů, zvyšuje obsah glykogenu v játrech a pomáhá snižovat množství glukózy v krvi.

Vzhledem ke své schopnosti zlepšit metabolismus cholesterolu a funkci jater snižuje kyselina lipoová patogenní účinek toxinů endogenního i exogenního původu. Mimochodem, tato látka je aktivním antioxidantem, který je založen na jeho schopnosti vázat volné radikály.

Podle různých studií má kyselina thioktová hepatoprotektivní, hypolipidemický, hypocholesterolemický a hypoglykemický účinek.

Deriváty této látky podobné vitaminu se používají v lékařské praxi k podávání léčiv, včetně takových složek, určitých stupňů biologické aktivity. Zahrnutí kyseliny lipoové do injekčních roztoků snižuje potenciální vývoj vedlejších účinků léčiv.

Pro lék "Lipoová kyselina" dávkování léku bere v úvahu terapeutickou potřebu, stejně jako způsob jeho doručení do těla. Lék lze tedy zakoupit v lékárnách ve dvou dávkových formách - ve formě tablet a ve formě roztoku v ampulích pro injekce. V závislosti na tom, která farmaceutická společnost vyrábí léčivo, mohou být zakoupeny tablety nebo kapsle s obsahem 12,5 až 600 mg účinné látky v 1 jednotce. Tablety jsou dostupné ve speciálním povlaku, který má často žlutou barvu. Lék v této formě je balen v blistrech a v kartonových obalech obsahujících 10, 50 nebo 100 tablet. Ale v ampulích je lék dostupný pouze ve formě 3% roztoku. Kyselina thioktová je také běžnou součástí mnoha léčivých vícezložkových léčiv a doplňků stravy.

Jednou z látek, které jsou pro lidský organismus důležité, je kyselina lipoová. Indikace pro použití berou v úvahu jeho funkční zátěž jako intracelulární složku, důležitou pro mnoho procesů. Kyselina lipoová, jejíž poškození a přínos někdy slouží jako důvod pro spory ve zdravotních fórech, má určité indikace pro použití při léčbě takových onemocnění nebo stavů, jako jsou:

 • koronární aterosklerózy;
 • virová hepatitida (s žloutenkou);
 • chronická hepatitida v aktivní fázi;
 • dyslipidemie - porušení metabolismu tuků, které zahrnuje změnu poměru krevních lipidů a lipoproteinů;
 • jaterní dystrofie (tuk);
 • intoxikace drogami, těžkými kovy, uhlíkem, tetrachlormethanem, houbami (včetně bledé muchomůrky);
 • akutní jaterní selhání;
 • chronická pankreatitida na pozadí alkoholismu;
 • diabetická polyneuritida;
 • alkoholická neuropatie;
 • chronická cholecystopankreatitida;
 • jaterní cirhóza.

Hlavní oblastí práce léku "kyselina lipoová" - terapie pro alkoholismus, otravy a intoxikace, v léčbě jaterních patologií, nervového systému a diabetu. Tento lék se také často používá při komplexní léčbě onkologických onemocnění, aby se usnadnil průběh onemocnění.

Při předepisování léčby se pacienti často ptají lékaři - na co je kyselina lipoová? Odpověď na tuto otázku může být poměrně dlouhá, protože kyselina thioktová je aktivním účastníkem buněčných procesů zaměřených na metabolismus různých látek - lipidů, cholesterolu, glykogenu. Podílí se na obranných procesech proti volným radikálům a oxidaci tkáňových buněk. Pro lék "kyselina lipoová" návod k použití ukazuje nejen problémy, které pomáhá řešit, ale také kontraindikace pro použití. A jsou následující:

 • přecitlivělost;
 • alergické reakce na lék v historii;
 • těhotenství;
 • období kojení

Tento lék není předepsán v léčbě dětí mladších 16 let vzhledem k nedostatku klinických studií v této žíle.

Jednou z biologicky významných látek na buněčné úrovni je kyselina lipoová. Pro co je to v buňkách? Provádět různé chemické a elektrické reakce metabolického procesu, stejně jako snižovat účinky oxidace. Navzdory použití této látky je však nemožné brát léky s kyselinou thioktovou bezmyšlenkovitě, nikoli podle účelu specialisty. Kromě toho mohou tyto léky způsobit následující nežádoucí účinky:

 • alergické reakce;
 • bolest v epigastriu;
 • hypoglykémie;
 • průjem;
 • diplopie (dvojité vidění);
 • potíže s dýcháním;
 • kožní reakce (vyrážka a svědění, kopřivka);
 • krvácení (v důsledku funkčních poruch trombocytózy);
 • migrénu;
 • petechiae (tečkované krvácení);
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • zvracení;
 • křeče;
 • nevolnost

Pro léčivo "kyselina lipoová", návod k použití popisuje základy léčby v závislosti na počáteční dávce lékové jednotky. Tablety nežvýkají a nedrží se, vezmou je na půl hodiny před jídlem. Lék je předepsán až 3-4 krát denně, přesný počet dávek a specifická dávka léčiva je určena ošetřujícím lékařem v souladu s potřebou terapie. Maximální přípustná denní dávka léčiva je 600 mg účinné složky.

Pro léčbu onemocnění jater by přípravky s kyselinou lipoovou měly být užívány čtyřikrát denně v množství 50 mg účinné látky na dávku. Průběh této terapie by měl být 1 měsíc. Může být opakován po uplynutí doby určené ošetřujícím lékařem.

Intravenózní podávání léků je předepisováno v prvních týdnech léčby onemocnění akutních a těžkých forem. Po této době může být pacient přenesen do tabletové formy lipoické terapie. Dávkování by mělo být stejné pro všechny dávkové formy - intravenózní injekce obsahují od 300 do 600 mg účinné látky denně.

Jak je uvedeno v návodu k použití léku, kyselina lipoová v lékárně se prodává na lékařský předpis. Nedoporučuje se používat přípravek bez konzultace se svým lékařem, protože léčivo má vysokou biologickou aktivitu, jeho použití při komplexní léčbě by mělo brát v úvahu kompatibilitu s jinými léky, které pacient užívá.

Nakoupený lék ve formě tablet a ve formě injekčního roztoku se uchovává při pokojové teplotě bez přístupu slunečního světla.

Při léčbě jakýchkoliv léků a kyseliny lipoové, včetně, je nutné přísně dodržovat doporučené dávkování odborníkem. Předávkování kyselinou thioktovou se projevuje následujícím způsobem:

 • alergické reakce;
 • anafylaktický šok;
 • bolest v epigastriu;
 • hypoglykémie;
 • bolest hlavy;
 • průjem;
 • nevolnost

Vzhledem k tomu, že pro tuto látku neexistuje žádné specifické antidotum, předávkování nebo otrava kyselinou lipoovou vyžaduje symptomatickou léčbu na pozadí zrušení tohoto léčiva.

Časté pobídky k provádění vlastní léčby jsou pro různé léky, včetně léku "kyselina lipoová", cena a recenze. Když si myslíme, že z přírodní látky podobné vitamínu lze získat pouze jednu výhodu, mnozí pacienti zapomínají, že existuje také tzv. Farmakologická kompatibilita, kterou je třeba vzít v úvahu. Například současné podávání glukokortikosteroidů a léčiv s kyselinou thioktovou je spojeno se zvýšenou aktivitou hormonů nadledvinek, což jistě způsobí řadu negativních vedlejších účinků.

Protože kyselina lipoová aktivně váže mnoho látek v těle, neměla by být kombinována s užíváním léků obsahujících složky jako hořčík, vápník, draslík a železo. Léčba těmito léky by měla být rozdělena podle času - přestávka v délce nejméně 2-4 hodin bude nejlepší volbou pro léčebný režim.

Léčba tinkturami na bázi alkoholu se také nejlépe provádí odděleně od příjmu kyseliny lipoové, protože ethanol snižuje jeho aktivitu.

Mnoho lidí věří, že kyselina lipoová pro hubnutí je jedním z nejúčinnějších a nejbezpečnějších prostředků potřebných k úpravě hmotnosti a tvaru. Jak vzít tento lék k odstranění přebytečného tělesného tuku? To není obtížná otázka, vzhledem k tomu, že bez určité fyzické námahy a přizpůsobení stravy se u žádných léků nedosáhne hubnutí. Pokud znovu zvážíte svůj postoj k tělesné výchově a výživě, pak bude podpora kyseliny lipoové při hubnutí velmi patrná. Lék můžete užívat různými způsoby:

 • půl hodiny před snídaní nebo půl hodiny po;
 • půl hodiny před večeří;
 • po aktivním sportovním tréninku.

Tento postoj ke ztrátě hmotnosti zahrnuje použití kyseliny lipoové v množství 25 až 50 mg denně. To pomůže metabolismu tuků a cukrů, stejně jako odstranění zbytečného cholesterolu z těla.

Mnoho žen používá lék "kyselina lipoová" pro obličej, který pomáhá, aby se kůže čistší, čerstvější. Pomocí přípravků s kyselinou thioktovou můžete zlepšit kvalitu obvyklého hydratačního nebo výživného krému. Například, pár kapek roztoku pro injekce, přidaných do krému nebo krém, který žena používá každý den, bude to účinnější v boji proti aktivním radikálům, znečištění, zhoršení kůže.

Jedna z významných látek v oblasti metabolismu a metabolismu glukózy, a proto kyselina inzulín - lipoová. U diabetu a typu 1 a 2 tato látka pomáhá vyhnout se vážným komplikacím spojeným s aktivní oxidací, a tedy s destrukcí tkáňových buněk. Studie ukázaly, že oxidační procesy jsou aktivovány s významným zvýšením hladiny cukru v krvi a nezáleží na tom, z jakého důvodu se taková patologická změna vyskytuje. Kyselina lipoová je aktivním antioxidantem, který umožňuje výrazně minimalizovat účinky destruktivního účinku cukru v krvi na tkáň. Výzkum v této oblasti pokračuje, a proto by léky s kyselinou thioktovou u diabetu měly být užívány pouze na doporučení ošetřujícího lékaře s pravidelným sledováním krevních parametrů a stavu pacienta.

Složka mnoha léčiv s významnou biologickou aktivitou je kyselina lipoová. Škoda a přínos této látky je důvodem neustálých sporů mezi odborníky, mezi pacienty. Mnozí považují tyto léky - budoucnost medicíny, jejichž pomoc při léčbě různých onemocnění bude prokázána praxí. Ale mnoho lidí si myslí, že tyto léky mají pouze tzv. Placebo efekt a nenesou žádnou funkční zátěž. Ale stále většina recenzí o léku "kyselina lipoová" má pozitivní a poradní tón. Pacienti, kteří užívají tento lék, říkají, že po terapii se cítili mnohem lépe, byla tam touha vést aktivnější životní styl. Mnozí si všimnou zlepšení vzhledu - pleť se stala čistší, akné zmizelo. Pacienti také zaznamenávají významné zlepšení krevního obrazu - snížení cukru a cholesterolu po užití léčiva. Mnozí říkají, že kyselina lipoová se často používá pro hubnutí. Jak vzít takový nástroj, aby ztratil tyto kilá, je záležitostí současného zájmu mnoha lidí. Ale každý, kdo vzal lék, aby zhubnout naznačuje, že bez změny stravy a životního stylu výsledky nebudou.

Biologicky významné látky přítomné v lidském těle, pomoc v boji proti mnoha chorobám a patologické stavy ovlivňující zdraví. Například kyselina lipoová. Ačkoli škoda a přínosy drogy způsobí kontroverzi, tato substance hraje obrovskou roli v léčbě mnoha nemocí. Léčivo se stejným názvem má mnoho analogů, které zahrnují kyselinu lipoovou. Například "Oktolipen", "Espa-Lipon", "Tiolepta", "Berlition 300". Lze ji také nalézt ve složení vícesložkových prostředků - „Abeceda - Diabetes“, „Complivit Shine“.

Každý pacient, který chce zlepšit svůj stav pomocí léků nebo doplňků stravy, včetně léků na bázi lipoové kyseliny, by se měl nejprve poradit s odborníkem o racionálnosti této léčby, stejně jako o kontraindikacích.

Kyselina lipoová (také známá jako kyselina alfa-lipoová a kyselina thioktylová) je schopna být nezávisle produkována v našem těle, ale její množství se s věkem výrazně snižuje. Proto doporučují jeho další příjem zvenčí. Kyselina lipoová se používá jako lék a jako součást různých doplňků stravy, tolik mýtů a legend vzniklo kolem této úžasné živiny.

Mýtické číslo 1. Konzumace kyseliny lipoové může zhubnout. Ve skutečnosti, kyselina lipoová, jako taková, nepřispívá ke snižování nadváhy a mýtus je založen na jeho vlastnostech ke snížení hladiny cukru v krvi a blokování pocitu hladu. Kyselina lipoová je často předepisována lidem s diabetem typu 1 nebo typu 2, aby se zabránilo řadě účinků spojených s vysokou hladinou cukru v krvi, zejména při léčbě diabetické neuropatie. S tímto onemocněním dochází k poškození nervů v důsledku nadbytku cukru v krevním řečišti - „glykosylace“, což vede k diabetické degeneraci nervů končetin s výskytem bolesti.

Kyselina lipoová (LK) pomáhá buňkám plně absorbovat glukózu, například při intravenózním podání 1000 mg kyseliny lipoové se zvyšuje příjem glukózy buňkami o 50%. Studie prokázaly účinnost použití kyseliny lipoové k ochraně buněk pankreatu, které produkují inzulín.

Kyselina lipoová tak pomáhá při normalizaci hladiny cukru v krvi a má hypoglykemický (hypoglykemický účinek). Obnovení rovnováhy sacharidů nepřímo ovlivňuje metabolismus lipidů, což přispívá k normalizaci metabolismu nejdůležitějších látek v těle. Jak víte, zvýšená hladina cukru se vyskytuje u velmi tlustých a obézních lidí, což je důvod, proč vznikl mýtus, že užívání kyseliny lipoové přispívá k hubnutí.

Mýtus číslo 2. Použití kyseliny lipoové snižuje množství tukové tkáně v těle. Kyselina lipoová zabraňuje usazování tukové tkáně v těle díky zvýšené konverzi sacharidů na energii, což činí její použití rozumným v dietních programech a programech hubnutí. K tomuto účelu se kyselina lipoová používá v bio-aditivech, obvykle v kombinaci s vitaminy skupiny B a L-karnitinem. Kyselina lipoová se podílí na odstraňování toxických látek a strusek, jakož i metabolických produktů mastných kyselin z těla a přispívá k jejich oxidaci, což pomáhá snižovat tukové zásoby v těle. Důležitým faktorem však bude způsob, jakým člověk žije. Bez proveditelného fyzického namáhání a dodržování příslušné diety se nemůže zbavit přebytečného tuku pouze použití kyseliny lipoové.

Mýtické číslo 3. Kyselina lipoová prodlužuje mladost. Kyselina lipoová je jedním z nejvšestrannějších a nejúžasnějších antioxidantů, které mohou neutralizovat mnoho volných radikálů, které se tvoří v lidském těle každou sekundu. Kyselina lipoová vykazuje velmi vzácnou vlastnost pro antioxidanty - může současně plnit dvě funkce: ochranu proti radikálovým částicím a ochranu dalších antioxidačních látek. Například kyselina lipoová chrání vitamin C a E před oxidací, glutathionem a také koenzymem Q10. Žádná jiná látka to není schopna. Použití kyseliny lipoové pomáhá chránit buněčné membrány před destrukcí a zachovává integritu tkání, což je vynikající prevence stárnutí a výskytu různých onemocnění.

Jedinečnost kyseliny lipoové je také v její schopnosti rozpouštět se ve vodném a tukovém prostředí, tj. Pronikat nejen do různých buněk našeho těla, ale také přes hematoencefalickou bariéru do mozku, která není charakteristická pro antioxidanty.

Četné testy prokázaly, že kyselina lipoová je univerzálním antioxidantem, avšak ještě nenajdou prostředky, které by stačily zastavit stárnutí. Použití kyseliny lipoové pomůže významně snížit projevy změn souvisejících s věkem v těle, ale není schopno je zcela zastavit.

Kyselina lipoová tak působí jako antioxidant a hypoglykemické činidlo. Může být použit k normalizaci metabolismu v těle, regulaci metabolismu uhlohydrátů a lipidů, prevenci tukové degenerace jaterních buněk. Poskytuje obecnou detoxikaci různých orgánových systémů.

Kyselina lipoová nepatří do vitamínů, ale má vitamínový účinek, zvláště podobný vitamínům skupiny B, což je důvod, proč se často označuje jako látky podobné vitamínům. Pro nejlepší absorpci se proto doporučuje použít tuto skupinu živin, zejména vitamínu B1.

Denní dávka kyseliny lipoové pro dospělého je 100 až 300 mg denně. Pokud člověk potřebuje maximální antioxidační ochranu, v přítomnosti určitých onemocnění, může lékař doporučit vyšší dávky.

Indikace pro použití kyseliny lipoové: t

- intoxikace organismu solemi těžkých kovů a jinými toxickými látkami
- různá onemocnění jater (degenerace tuků, chronická hepatitida, cirhóza)
- otrava jiné povahy
- při komplexní léčbě pacientů s diabetem
- Antioxidační ochrana organismu

Kontraindikace při použití kyseliny lipoové:
- těhotenství a kojení (z důvodu nedostatku vlivu této látky na tělo matky a dítěte)
- věk dětí do šesti let
- onemocnění trávicího ústrojí (gastritida s vysokou kyselostí, žaludeční vřed atd.)

Hlavní zdroje kyseliny lipoové: léky a potravinové doplňky. V produktech je obsah kyseliny lipoové extrémně nízký, aby kompenzoval její denní nedostatek v těle.

Kyselina lipoová nemá prakticky žádné vedlejší účinky (ve vzácných případech je možné svědění, alergické projevy atd.) Ve srovnání s přínosy, které má na lidském těle, nicméně před použitím je nutné se poradit s odborníkem a seznámit se s návodem na jeho použití. žádosti.