Image

Tobolky z rybího oleje: nejlepší výrobci a léky

Nákup rybího oleje, dnes jen velmi málo lidí, je v souladu s jedním z děsivých příběhů z dětství - bylo to opravdu nepříjemné brát kapalinu s lžičkami s charakteristickou chutí a vůní. Výrobci moderních výrobků usilují o to, aby byli zákazníci co nejpříjemnější a nejpříjemnější, a to i při uvolňování produktů určených speciálně pro děti.

Byl tu další problém - seznam dostupných potravinářských přídatných látek a léků se rozrostl. Na policích lékáren a obchodů najdete prémiové výrobky vyrobené na základě nejčistších surovin z ekologicky šetrných regionů, produktů středního cenového rozpětí a poměrně atraktivních cenových analogů vyrobených z levných a málo kvalitních surovin.

V tomto článku se pokusíme pomoci vám zjistit, který rybí olej je lepší, na základě hodnocení zákazníků a odborných posudků. Za tímto účelem bylo sestaveno hodnocení drog rybího oleje, včetně orientačních cen a balíčků fotografií.

Jak si vybrat dietní doplněk s rybím olejem: 6 tipů lékaře

Pokud jste již seznámeni s kritérii výběru, můžete bezpečně přeskočit na seznamy. Jinak - zůstaňte v této sekci, kde budeme analyzovat kritéria pro výběr nejlepší varianty podle poměru cena / kvalita.

№1. Kategorie výrobku hovoří o kvalitě

Podívejme se, co je nejužitečnější rybí olej. Tento tuk se vyrábí pro různé účely: lékařské, potravinářské, sportovní a veterinární. Pokud plánujete doplněk k udržení svého zdraví nebo zdraví dítěte, zvolte pouze lékařský rybí olej.

Vysoce kvalitní koncentrovaný tuk, který obsahují, je vynikajícím pomocníkem při prevenci nedostatku vitamínů v lidském těle a účinným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Naopak při výrobě potravinářských a veterinárních možností jsou levné suroviny používány s nízko kvalitním rybím olejem, který je absorbován mnohem horší.

№2. Formy uvolnění jsou odlišné

Doplňky s rybím olejem pro orální podání lze nalézt ve třech variantách:

 • želatinové kapsle (softgely);
 • žvýkací cukrovinky (gummies);
 • kapalný roztok v láhvi (kapalina).

Naše volba je ve prospěch léků ve formě kapslí. Nejčastější jsou v důsledku odstranění nepohodlí při použití. Málokdo ví, že tento vakuový balíček vám také umožňuje spolehlivě zachovat všechny užitečné vlastnosti „rozmarného“ roztoku rybího oleje, který se při nesprávném skladování a interakci s kyslíkem může rychle poškodit a vytvořit škodlivé složky. Kromě toho je zapouzdřená kapalina na recepci dodávána do místa absorpce bez ztráty.

Rozhodnete-li se koupit kapsle z rybího oleje, mějte na paměti, že mohou být vyrobeny ze želatiny živočišného původu nebo z rybího oleje. V prvním případě budou náklady na rybí olej nižší.

Děti mohou dostávat ovocné bonbóny s ovocnou příchutí, aby neodmítly být přijaty. Nelze je však srovnávat s lžící vonného rybího oleje.

Pokud si stále chcete koupit rybí olej v kapkách (roztok), ujistěte se, že láhev je:

 • vyrobené z tmavého skla;
 • nahoře (nezapomeňte na škodlivé účinky vzduchu - mělo by tam být minimálně!);
 • těsně uzavřené.

To nějak chrání živiny před rozkladem.

№3. Chápeme složení: čisté a opevněné

Nejvyšší kvalita je považována za tuk, který obsahuje minimum složek a poskytuje všechny podrobnosti o jejich kvalitě a původu.

Směs by měla být rybí olej a želatina. Pokud se také použijí příchutě nebo složky syntetického původu, měl by je výrobce uvést mezi složkami. S tímto druhem přísad, musíte udržet vaše uši otevřené, protože látky, které neutralizují ostrou chuť a vůni rybího oleje, nejsou všechny tolerovány bez následků. V případě pochybností vezměte rybí olej bez přísad, nelitujte.

Můžete zkontrolovat kvalitu produktu hmotnostním podílem kyseliny eikosapentaenové (EPA) a kyseliny dokosahexaenové (DHA). Jedná se o nejúčinnější typy Omega 3, které jsou denně vyžadovány lidským tělem. Na importovaných médiích jsou zkratkovány jako EPA a DHA.

Vysoce kvalitní rybí olej má vyšší obsah EPA a DHA na 1000 mg produktu. Proto výrobci nejlepších léků záměrně přinášejí informace o těchto složkách na přední stranu obalu.

Omega 3 kyseliny v kapslích rybího tuku musí být nejméně 15%. Existují možnosti, kde podíl dosahuje více než 25-30%. Lékaři nestanoví horní limit. Pro výpočet procenta jednoduše přidejte EPA a DHA dohromady a výsledné číslo rozdělte 1000.

Přípravky z rybího oleje obohacené vitamíny a minerály jsou také dobré! Tyto nástroje pomáhají zabít dva ptáky jedním kamenem, pokud jsou předepsány souběžně s dalšími vitamíny.

№4. Suroviny: prémie a ekonomika

Nejkvalitnější přírodní rybí olej se získává z krilu a svalové tkáně lososových ryb, tuňáků a dalších cenných druhů ryb.

U krilového oleje mají mastné kyseliny fosfolipidovou formu, takže absorpce živin je zlepšena 10-15krát ve srovnání s běžným rybím olejem. Kromě toho, krill tuk obsahuje astaxanthin, silný antioxidant, který zabraňuje oxidaci tuku a dává jí načervenalý odstín.

Použití oleje z tresčích jater nebo jiných mořských ryb je přijatelné, ale nedoporučujeme. V jakémkoliv organismu játra působí jako filtr, díky čemuž jsou schopny hromadit toxiny a škodlivé soli. Farmaceutické společnosti "mačkat" rybí olej z jater pro levné fondy, protože je mnohem snazší získat rybí olej z technologického hlediska.

Většina ruských výrobků je vyrobena z levných surovin, což umožňuje stanovit atraktivní ceny.

Abychom pochopili, jaký druh rybího oleje stojí za nákup, byly zavedeny mezinárodní standardy jeho čistoty, které rozdělily všechny produkty do 3 skupin:

Jak vzít kapsle rybího oleje pro děti i dospělé

Časy se změnily a odpovědné matky, stejně jako babičky, již nemusejí pobíhat s lžící kolem bytu, aby se staraly o své dítě, aby ho krmily rybím olejem. Dnes je nezbytné pro posílení vlasů, nehtů, kostní kostry a jen velmi zdravý lék, který přichází ve vhodné formě, jeho název je kapsle z rybího tuku. Zjistěte si informace o jeho aplikačních vlastnostech, dávkách a případných vedlejších účincích.

Vlastnosti kapslí rybího oleje

Tento lék není mezi léky a je považován za obohacený doplněk stravy. Je vhodný pro prevenci mnoha kardiovaskulárních onemocnění. Lék zabraňuje riziku náhlé zástavy srdce, rozvoji arytmie nebo revmatoidní artritidy. To je také užitečné pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Vědci zjistili, že mozek těchto pacientů trpí nedostatkem omega-3 mastných kyselin, což vede ke ztrátě paměti.

Použití kapslí rybího oleje pro ženy je nepopiratelné. Pomáhá posilovat nehty, zbavit se rozbitých a křehkých konců vlasů, normalizovat metabolismus, zahajuje proces hubnutí. Pravidelné užívání léčiva navíc přispívá k dosažení následujících účinků:

 • zvyšuje obsah vápníku a fosforu;
 • normalizuje gastrointestinální trakt;
 • snižuje dopad škodlivých látek obsažených v alkoholu;
 • snižuje hladinu škodlivého cholesterolu;
 • posiluje imunitu;
 • zlepšuje stav kostí a kloubů, používá se k prevenci křivice u dětí;
 • začíná proces spalování tuků, podporuje hubnutí;
 • pozitivní vliv na stav kůže;
 • ovlivňuje tvorbu hormonů štěstí, zmírňuje depresi a apatii;
 • normalizuje krevní tlak.

Složení

Tobolky mají zcela přirozený původ. Hlavní účinná látka se získává z tresčích jater, makrel nebo jiných druhů ryb. Jako pomocné látky jsou přítomny: želatina, lékařský glycerin, sorbitol a voda. V malých množstvích jsou: cholesterol, organické sloučeniny jodu, síry, bromu. Podrobná nutriční kompozice kapslí rybího tuku 1400 mg je uvedena v tabulce:

Obsah látek ve výživových doplňcích

Omega-6 a Omega-3 polynenasycené mastné kyseliny

nejméně 127,5 mg

Formulář vydání

Lékárna léky přichází ve sklenicích kapslí potažených želatinovým obalem o 50 kusech. Neobsahují rybí vůni a specifickou chuť rybích jater. Někdy můžete najít doplněk stravy s podobným složením, které se prodává v kartonech. Každý blistr obsahuje 10 želatinových tobolek a celkový počet vložek nepřesahuje 5 jednotek. Spolu s výrobkem v balení budou uvedeny podrobné pokyny pro použití.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Omega-3 kyseliny mají vlastnosti snižující lipidy. Mají slabé protizánětlivé, antikoagulační a imunomodulační vlastnosti, začínají proces oxidace tukových buněk. Vzhledem k těmto vlastnostem lék ovlivňuje syntézu tromboxanu A a může způsobit krvácení. Zároveň nemá významný vliv na vlastnosti krve. Kyseliny eikosapentaenové a dokosahexaenové vstupují do svalů, měkkých tkání a tělních tekutin krevním oběhem ve formě volných mastných kyselin. Zúčastněte se metabolických procesů buněk.

Indikace pro použití

Přípravky předepsané pro prevenci aterosklerotických cévních změn, s Alzheimerovou chorobou, pro prevenci trombózy nebo jako pomocný lék při regeneraci z plazmatické hemostázy. V pediatrii se používá k prevenci a léčbě dětské křivice. Mastný roztok ženy je ošetřen nehty a vlasy pro kosmetické účely. Lékařské údaje pro použití rybího oleje jsou:

 • nedostatečná koncentrace vitamínů ve svalové tkáni;
 • akutní nebo chronické respirační onemocnění, snížená imunita;
 • oftalmologická onemocnění - hemeralopie, keratitida, retinitis pigmentosa;
 • zánětlivá onemocnění trávicího traktu;
 • erozivní léze močových cest;
 • odchylky v tvorbě kostry;
 • nedostatek vápníku v těle;
 • špatný růst zubů, suchá kůže nebo sliznice;
 • zažívací podráždění žaludku.

Tobolky z rybího oleje - návod k použití

Je lepší užívat lék s jídlem nebo před jídlem, zatímco žaludek je stále prázdný. Doporučuje se pít tobolky s obyčejnou vodou ve standardním objemu, stejně jako pro jiné typy léčiv. Dospělí a děti by měli užívat lék v kurzech: 1 měsíc léčby nebo profylaxe, pak přestávka 60-90 dnů. Želatinové tobolky by měly být okamžitě spolknuty, protože v důsledku prodloužené retence v ústech se mohou stát lepkavými a snadno neprocházejí jícnem.

Celková dávka podle instrukcí je následující:

 • pro dospělé k posílení těla, výrobci doporučují užívat 2 g rybího oleje denně nebo 1-2 kapsle třikrát denně;
 • Aby bylo možné zhubnout, je komplex vitamínů užíván 1-2 kapsle 2x denně;
 • u jiných indikací si lékař individuálně zvolí dávkování pro dospělé a děti.

Zvláštní pokyny

Při užívání kapslí z rybího tuku je třeba dbát zvýšené opatrnosti u pacientů se srdečním onemocněním, žaludečním vředem nebo dvanáctníkovým vředem, onemocněním jater a starších pacientů. Léčivo je neslučitelné s příjmem některých antikoagulancií a jiných vitaminových komplexů, které zahrnují hlavní účinné látky - vitaminy skupiny A nebo B.

Pokud lékař předepsal léčbu, měl by pacient pravidelně darovat krev na studii srážení, obvykle každé 2-3 měsíce. Je nutné přestat užívat rybí olej nejméně 4 dny před zahájením chirurgické léčby. Podle výrobce nemá vitaminový doplněk vliv na schopnost řídit nebo provádět práci spojenou se zvýšenou koncentrací pozornosti.

Během těhotenství

Ženy během těhotenství mohou užívat lék pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. Tento předpis je zpravidla předepsán v případě nedostatku vitamínů skupiny A nebo D v těle, aby se kompenzovaly nutriční nedostatky plodu nebo v případě nedostatečného nitroděložního vývoje dítěte. Vitamíny podporují svalovou hmotu plodu a aktivní růst, snižují riziko nedonošenosti, rozvoj diabetu nebo alergie u dítěte. V případě pozdní toxikózy se lék předepisuje, aby se snížila nafouklost.

Děti rybího oleje

Nástroj zabraňuje rozvoji křivice u dítěte, ovlivňuje rychlý růst kostní tkáně, intelektuální vnímání a rozvoj jemných motorických schopností rukou, zlepšuje paměť, přispívá k řádnému zrání reprodukčního systému. Pravidelná konzumace rybího tuku zvyšuje ochranné funkce těla dítěte. Je třeba mít na paměti, že režim dávkování u dětí se může lišit v závislosti na výrobci:

 • Přípravek Möller se podává dětem ve věku 4 týdnů ve věku 2,5 ml / den.
 • Přípravek Teva může být předepsán pro děti starší 6 let, 3-6 tobolek denně.
 • Biafishenol může být opilý pro mladistvé starší 14 let, 7 jednotek denně

Lékové interakce

Současné použití rybího oleje s jinými léky může vést k různým reakcím organismu. Příklady interakce doplňků stravy:

 • použití tuku s komplexy, které obsahují vitamin A nebo D, může vyvolat předávkování;
 • kombinace s vazokonstrikčními léky snižuje účinnost absorpce vitamínu D;
 • u léků obsahujících estrogen se zvyšuje riziko předávkování vitaminem A;
 • s glukokortikoidy snižuje závažnost protizánětlivých vlastností;
 • užívání benzodiazepinů a doplňků vápníku může způsobit hyperkalcémii;
 • při užívání isotretinoinu se zvyšuje toxický účinek;
 • Příjem s tetracyklinem může způsobit intrakraniální hypertenzi.

Kontraindikace

Kategorický zákaz užívání rybího oleje spočívá v tom, že pacienti mají následující abnormality nebo onemocnění:

 • přecitlivělost na složky kompozice;
 • poruchy krvácení;
 • hyperkalcémie;
 • aktivní plicní tuberkulóza;
 • hemofilie;
 • onemocnění jater nebo ledvin;
 • thyrotoxikóza;
 • pankreatitida;
 • cholecystitis;
 • sarkoidóza;
 • nefrourolitiázy.

Vedlejší účinky

Použití tobolek z rybího oleje může způsobit malé vedlejší reakce z různých orgánů:

 • Trávicí systém: poruchy trávení, průjem, exacerbace chronické pankreatitidy nebo cholecystitis, zápach z úst.
 • Alergické reakce: vyrážka, přecitlivělost kožních buněk, svědění.
 • Hematopoetický systém: změna počtu krevních destiček, zhoršené srážení krve.
 • Kardiovaskulární systém: snížení krevního tlaku, krvácení z nosu.

Předávkování

Případy předávkování rybím olejem nebyly dosud hlášeny. Při dlouhodobém užívání léku lze zaznamenat:

 • snížená chuť k jídlu;
 • pocení;
 • ospalost;
 • bolest hlavy;
 • průjem;
 • závratě, dvojité vidění;
 • zvýšení ICP;
 • odlupování kůže a rtů;
 • sucho v ústech;
 • fotosenzitivita;
 • astenie;
 • hypertermie;
 • gastralgie

Podmínky prodeje a skladování

Lék by měl být skladován na suchém místě, chráněném před přímým pronikáním slunečního světla, přičemž teplotní režim nesmí být vyšší než 25 stupňů Celsia. Doba použitelnosti kapslí rybího oleje je 2 roky od data uvedeného na obalu.

Analogy

Níže jsou uvedeny léky-analogy tobolek rybího oleje, které mají podobné složení a farmakologické vlastnosti:

 • Doppelgerts aktivum omega-3;
 • lněný olej;
 • Omegaprim;
 • Smektovit Omega;
 • Brody plus;
 • Biomegalin;
 • Omegalin Forte;
 • Megial Forte;
 • Vitaton Multiomega;
 • Reytoil;
 • Tobolky Pharmaton;
 • Neofort;
 • Aquamarine Omega-3;
 • Lignocapy;
 • Omeganol.

Cena kapslí z rybího tuku

Lék si můžete zakoupit v každé lékárně v zemi nebo od maloobchodních distributorů. Existují možnosti objednání zboží přes internet. Při nákupu se ujistěte, že výrobek má všechny potřebné značky, je dobře zabalen a neuplynul. Pečlivě si přečtěte pokyny pro rybí olej, a pokud je to možné, přečtěte si recenze ostatních spotřebitelů. Průměrná cena léku v lékárnách v Moskvě je uvedena v následující tabulce:

Kapsle rybího oleje pro sportovce v Magnitogorsk

Biafishenol rybí olej 100 kapslí

Biafishenol čepice rybí olej. potraviny 300 mg n100

Rybí olej "Kusalochka Immuno" žvýkací čepice.

Dětský rybí olej Real Caps, 100 tobolek * 166,7 mg

SOLGAR Omega-3 koncentrát rybího oleje, kapsle č. 60

MyChoice Výživa "Omega 3 pro" rybí olej, 1.

Rybí olej a oleje pro mladé v kapslích, 30.

Real Caps čištěný rybí olej, 30 kapslí * 700 mg

Rybí olej Reneval 96 tobolek

Vitateca rybí olej mirrolla čepice. 0,37 g n100

Omega-3 rybí olej 60% bez chuti, CMTech, 90 kapslí 1 každý.

Doplněk stravy Biocontour Rybí olej dets.

Rybí olej (meduňka) 300 mg 100 kapslí

Omega mastné kyseliny Geneticlab výživa Omega 3 Pro (.

Biologicky aktivní přísada Biocontour Rybí olej (OME).

Rybí olej bez přísad 100 kapslí

Rybí olej FISH OIL, 90 kapslí, STEELPOWER

Čištěný rybí olej 700 mg 30 tobolek

Být první rybí olej rybí olej

Rybí olej bez přísad 100 kapslí

Čepice z rybího oleje. n100 ryb

Rybí olej, 50 kapslí, biafishenol

Koncentrát rybího oleje omega-3, 90 tobolek po 500 mg.

Obnovit život norský zlatý rybí olej Super nutný O.

Omega-3 Fish Oil kapsle Trippel Omega-3 KVINNE Bio.

Kapsle rybího oleje NATURE'S BOUNTY Omega-3 500 mg č. 60

Přínosy a poškození kapslí z rybího tuku, jak je užívat

Až do poloviny 20. století byl rybí olej jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy v dětské výživě. Vzhledem k tomu, že se v lékárenských regálech objevuje celá řada vícesložkových vitamínových komplexů, zdálo se, že tento starý lék je minulostí. Ale v posledních letech se najednou stala důvěrou v to, že získala své dřívější pozice, když přijala novou lékovou formu - tobolky. Co je důvodem pro obnovení popularity rybího oleje, a jaké výhody lze z tohoto produktu odvodit, sdělí navrhovaný materiál.

Výroba a odrůdy rybího oleje

Surovinou pro výrobu rybího tuku jsou játra velkých mořských ryb. Nejčastěji se jedná o tresku obecnou, i když někdy se pro produkci používá i treska jednoskvrnná, žralok a mořský vlk. V závislosti na způsobu výroby a vzhledu existují tři varianty konečného produktu:

Nejcennější je bílý tuk. V procesu rafinace suroviny se oddělí první, při nízké teplotě, a proto obsahuje největší množství užitečných látek.

Někdy termín “rybí olej” je mylně nazvaný utopený podkožní tuk pinnipeds a kytovci, který je ještě používán národy dalekého severu pro výživu, léčbu a domácí potřeby. Je však vhodnější zavolat tento produkt „blubber“. Blubber se liší od oleje z rybích jater, a to jak v chuti, tak ve složení.

Omega-3 kyseliny a jejich přínosy

Nejcennější složkou rybího oleje jsou polynenasycené mastné kyseliny. Hlavní pozornost lékařů a odborníků na výživu, zatímco jsou omezeny na dvě omega-3 kyseliny, je kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA).

Kyselina eikosapentaenová

Tato organická sloučenina má vysokou terapeutickou účinnost při léčbě následujících onemocnění:

 • Kardiovaskulární onemocnění. Klinické studie, nezávisle na sobě, provedené řadou lékařských ústavů, ukázaly, že úmrtnost na srdeční infarkt na pozadí pravidelného podávání EPA je snížena o 19%. Současně dochází k normalizaci tlaku, snížení koncentrací cholesterolu v krvi a snížení tvorby trombu.
 • Nemoci gynekologického profilu. Při užívání léků obsahujících EPA mají ženy v menopauze pokles frekvence návaly horka. Ženy v reprodukčním věku pozorují pokles bolesti menstruace.
 • Nemoci neurologického profilu. Použití produktů bohatých na EPA má pozitivní vliv na stav nervové tkáně. Zejména poskytují dobrý účinek při léčbě poruchy deficitu pozornosti.

V roce 2004 vydala agentura pro kontrolu potravin USA dokument zdůrazňující zvláštní stav kyseliny eikosapentaenové jako prostředku pro prevenci ischemie.

Kyselina dokosahexaenová (DHA)

Příznivé vlastnosti DHA částečně duplikují kyselinu eikosapentaenovou. Tato látka má však své charakteristické rysy.

Vědecké studie ukázaly, že DHA je nezbytná pro normální vývoj mozku dítěte. S jeho nedostatkem se vyvíjejí komplexní mozkové patologie, jako je mikrocefalie, agirie, mikro-polygyrie atd. V pozdějším věku může být prodloužený nedostatek této kyseliny jednou z příčin ischemie mozku, migrén a aneuryzmatu.

Před časem vědci upozornili na skutečnost, že Eskymáci, hlavně krmení rybami, téměř netrpí kardiovaskulárními patologiemi. Ve světle moderních biochemických poznatků se to vysvětluje přítomností obou esenciálních omega-3 kyselin v rybím oleji. Díky tomu jsou cenným produktem pro prevenci mnoha nemocí.

Vitamin složení rybího oleje

V játrech tresky se vyrábějí vitaminy A a D rozpustné v tucích, které se při roztavení přeměňují na máslo. Jejich role v lidském těle je obrovská.

Vitamin A

Vitamin A se také nazývá retinol. Na rozdíl od provitaminu A (karotenu), který je bohatý na mrkev, meruňky a další rostlinné produkty, se retinol nachází hlavně v živočišném tuku. Okamžitě se vstřebává ve střevě, a to o 90%, aniž by došlo k biochemickým změnám.

Retinol, který se dostává do lidských buněk, se stává součástí různých enzymů a je součástí práce:

 • syntéza pohlavních hormonů;
 • regulace imunity syntézou protilátek;
 • ochrana buněk proti oxidaci;
 • poskytování soumraku;
 • regulace růstu epiteliálních buněk, včetně prevence degenerace rakoviny;
 • regulace tvorby glykogenu ve svalech a játrech;
 • účast na procesu růstu a vývoje embrya.

Navíc vitamin A aktivuje receptory, které jsou citlivé na vitamin D, a tak „připravuje půdu“ pro svého partnera.

Dospělý člověk potřebuje denně nejméně 900 mikrogramů vitaminu A. To je 3000 IU (mezinárodní jednotky). Těhotné ženy a kojící matky potřebují 1500-1800 mcg (5000-6000 IU).

Vitamin D

Vitamin D je obecný název skupiny pro všechny kalciferoly. Mohou být nezávisle produkovány v lidských játrech, když je trénován ultrafialovým spektrem slunečního světla. Jeho funkcí v těle je tvorba chelátových sloučenin s vápníkem. Pouze v této formě může být vápník absorbován a plnit svou biologickou úlohu.

Pokud není dostatek slunečního světla, může se vyvinout nedostatek kalciferolu. V důsledku toho se zobrazí následující zdravotní problémy:

 • zvyšuje riziko osteoporózy;
 • syntéza kolagenu se zhoršuje;
 • zuby se začnou rozpadat;
 • obecná slabost a únava;
 • nervová vlákna jsou zničena;
 • vznikají arytmie.

Vitamin D je obsažen v rybím oleji v malých množstvích, což vám umožní vyhnout se opačnému efektu - přebytku kalciferolu, který je plný přinejmenším nepříjemných následků a může být zdraví škodlivý.

Denní potřeba této látky u dospělého je 5 µg, což je 200 IU (mezinárodní jednotky). Těhotné a kojící matky i malé děti potřebují 10 mg denně. Po 5 letech je potřeba dalšího příjmu vitamínu D snížena.

Minerální prvky

V různých zdrojích se často uvádí, že olej z tresčích jater obsahuje různé užitečné minerální prvky - fosfor, jód a síru.

Tyto komponenty jsou pro tělo opravdu důležité. Například, jód je nutný zajistit normální funkci štítné žlázy. Fosfor se podílí téměř na všech biochemických procesech, je "stavebním blokem" membrán fosfolipidových buněk, podílí se na přenosu nervových signálů. Bez síry je syntéza mnoha proteinů nemožná.

V minerálních prvcích rybího oleje jsou však přítomny v takovém množství, že je nemožné je vzít v úvahu při hodnocení přínosů tohoto produktu.

Poškození předávkování

V dnešní době můžete někdy najít názor, že rybí olej není člověk nejen potřebný, ale také zdraví škodlivý. Hlavní obavy se týkají skutečnosti, že přebytek vitaminu A způsobuje následující poruchy:

 • bolesti hlavy;
 • zažívací potíže, nevolnost;
 • zvětšená játra;
 • poruchy spánku;
 • pseudožluté;
 • podrážděnost.

S nadměrným příjmem vitamínu D je ještě horší. V tomto případě se může vyvinout akutní toxikóza, někdy i závažná. Vyjadřuje se při těžkém zvracení, dušnosti, křečích a poruchách srdečního rytmu. Někdy člověk s takovými příznaky spadá do bezvědomí.

Ve skutečnosti, k rozvoji těchto porušení, je třeba pít docela hodně rybího oleje. Je mnohem snazší získat předávkování multivitaminovými komplexy. To však nevylučuje nutnost dodržovat pravidla užívání tohoto léku.

Tobolky z rybího oleje: výhody a nevýhody

Dříve byl rybí olej vyráběn pouze v lahvičkách ve formě vyčištěného oleje a měřen lžičkami. To způsobilo řadu potíží. Za prvé, je nepohodlné přísně dávkovat lék lžičkami. Za druhé, někteří lidé prostě nejsou schopni polknout poněkud ošklivou chuť másla.

Myšlenka zapouzdření cenného produktu se ukázala být skutečně progresivní. Byla to ona, kdo dovolil rybímu oleji vrátit se k "lékárničkám" jako doplněk vitamínu. Tobolky, ve kterých je léčivo uzavřeno, jsou vyrobeny ze želatiny. Dobře se rozpouští v žaludeční šťávě a samotný rybí olej vstupuje do střev bez překážek.

Kapslový olej má jak výhody, tak nevýhody:

· Snadné použití;

· Dobrá ochrana proti oxidaci na vzduchu.

· Přítomnost pomocných látek - sorbitol a glycerol.

Pomocné látky používané při výrobě kapslí mohou někdy způsobit intestinální diskomfort, průjem nebo lokální alergické reakce. Nicméně, tyto nežádoucí účinky jsou velmi vzácné, takže pokud si můžete koupit olej z tresčích jater v kapslích, je lepší dát přednost této konkrétní dávkové formě.

Ryby a rybí tuky - jaký je rozdíl?

Před zakoupením tobolek má smysl věnovat pozornost znění. Tam je produkt zvaný rybí olej, a to není úplně stejné jako rybí olej.

Rybí olej se neroztavuje z jater, ale z kůže z lososovitých ryb. Chemicky se mírně liší od jaterního oleje. Obsah mastných kyselin v něm je poměrně vysoký, ale téměř žádné vitamíny. Subkutánní produkt proto ztrácí své užitečné vlastnosti.

Předpokládá se však, že rybí olej je lepší než rybí olej. Játra jsou orgánový filtr, kterým se čerpá mnoho toxických sloučenin. Pokud ryba žila v ekologicky nepříznivých podmínkách, je možné část nebezpečných výrobků převést na olej. Bez předběžného ošetření se rybí olej stane „trojským koněm“ pod rouškou dobrého, poškozujícího.

Jak si vybrat kapslovaný rybí olej?

Při nákupu rybího oleje je důležité zodpovědně zvolit výrobce. Je lepší koupit kapsle od známých farmaceutických společností, které se osvědčily na trhu. Je lepší nechat na skleničkách světlé sklenice s nápisy v čínštině nebo s logy neznámých společností.

V Rusku mají kapsle následujících značek dobrou pověst:

Jak je vidět z tabulky, někteří výrobci uvádějí obsah kyseliny ne v miligramech, ale v procentech. To může být matoucí, ale můžete provést jednoduchý přepočet sami. Například 1% gramu je 10 mg. Proto je 8% 80 mg.

Předpokládá se, že za den by měl dospělý užívat v součtu nejméně 500 mg kyseliny eikosapentaenové a dokosahexaenové. Čím vyšší je jejich obsah v tuku, tím menší budou kapsle muset polykat. Druhým kritériem pro výběr by proto měly být informace o množství EPA / DHA (v anglické verzi - EPA / DHA).

Na sklenicích s anglickými etiketami se musíte podívat na slova „Rybí olej“ nebo „Olej z tresčích jater“. První znamená, že kapsle obsahují podkožní tuk, který nazýváme "ryba". Druhý ukazuje, že produkt je vyroben z tresčích jater a je to skutečný rybí olej.

Doplněné tobolky

Tam je další populární výrobce, který nabízí olej z tresčích jater, společnost Biafishenol. Tyto kapsle jsou zajímavé, protože v nich je rybí olej doplněn všemi druhy přísad:

 • rakytníkový olej;
 • vitamin E;
 • olej z pšeničných klíčků;
 • česnekové máslo;
 • lněný olej;
 • dýňový olej.

Tyto možnosti spolu s živočišným produktem umožňují vyrábět zdravé rostlinné oleje, které obsahují vlastní řadu polynenasycených mastných kyselin.

Výhody pro děti

Ptáte-li se pediatra, který praktikoval v sovětských časech, pro které musí být předepsány všechny děti, musí okamžitě odpovědět: pro prevenci křivice.

Rachitida je porušením mineralizace kostí, která se vyskytuje u dětí s nedostatkem vitaminu D. Nedostatek slunce během podzimu a zimy neumožňuje tělu vyrábět ho v dostatečném množství, takže jsou zapotřebí vnější zdroje. Tobolky z rybího oleje mohou být jedním z nich. A omega-3 kyseliny jsou důležité pro tvorbu zdravého nervového systému a mozku dítěte.

Tobolka může být podána dětem ve věku od 7 let. Toto omezení však není spojeno s poškozením oleje z tresčích jater u dětí, ale s léčivou formou samotnou. Pokud je mladší dítě schopno polykat tobolku bez žvýkání, můžete mu tento doplněk vzít s ohledem na věkovou dávku.

"Baby" kapsle

Pro děti mladší 7 let byly vyvinuty samostatné dávkové formy přípravků z rybího oleje. Jako příklad, žvýkací kapsle "Kusalochka" od výše uvedeného výrobce - společnost "Real Caps". Oni jsou snadno dost polykat, shell má vůni ovoce, a dávkování je počítáno pro děti od 3 let. Nicméně, když testuje drogu, to zůstane nejasné proč to je voláno “žvýkání”. Při kopání rybím olejem na jazyku a bez ochucení nepřerušuje jeho specifickou chuť.

Lepší možností pro malé děti jsou žvýkací tablety nebo dražé, ve kterých je rybí vůně blokována ovocnými příchutěmi - jahodami, pomerančem atd. „Kids Smart“ a „Ultimate Omega Junior“ se osvědčily. Ale mají vážnou nevýhodu - vysoké náklady.

Přínos pro dospělé

Stále existuje mylná představa, že rybí olej je výhradně dětským produktem. Užívání tohoto přípravku pro dospělé ve skutečnosti nemusí být o nic menší a v některých případech dokonce více než u dětí.

Na podzim a v zimě

Většina území Ruska leží v mírném pásmu, kde je téměř půl roku obloha pokryta mraky. Mnozí lidé zaznamenávají pokles emocionálního pozadí a pokles síly, který se v každodenním životě nazývá „podzimní deprese“.

Podzimní deprese, plynule přecházející do zimy a někdy i na jaře, není ničím jiným než příznaky nedostatku vitamínu D. Spolu s kyselinou eikosapentaenovou tento vitamin pomáhá zmírnit tyto projevy.

Neméně důležité v období SARS a dobrý imunitní stav, který zajišťuje, že pomáhá rybímu oleji.

Během těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení se lék užívá přesně podle předpisu lékaře. Je lepší zvolit kapsle, ve kterých je obsah DKG maximální. Je to tato kyselina, která je nezbytná pro normální vývoj plodu. Po porodu vstupuje do mateřského mléka, čímž pomáhá nervovému systému dítěte dozrát.

Vitamíny A a D jsou stejně důležité v tomto obtížném období, jak bylo ukázáno výše, denní potřeba těhotných a kojících žen pro tyto látky je zdvojnásobena. Nedostatek jídla a procházky na slunci není vždy naplněn. Proto pokud lékař předepíše ženě olej z tobolky, neměli byste toto doporučení ignorovat.

Nadváha

Vědci z Národní univerzity v Soulu, kteří zkoumají vliv mastných kyselin na tukové buňky lidského těla, objevili zvláštní skutečnost. S nárůstem koncentrace DHA se zmenšila velikost kapiček tuku uvnitř adipocytů. Současně byla inhibována přeměna preadipocytů na nové tukové buňky. Existovaly tedy dva paralelní procesy:

 • existující tukové buňky "ztrácí váhu";
 • formování nových se zastavilo.


To vše vedlo ke znatelnému poklesu ložisek tuků. Tyto údaje nám umožňují považovat rybí olej za účinný adjuvant v boji proti obezitě. Pokud kombinujete tobolky s dietou a zvýšenou fyzickou aktivitou, výsledek rychle ovlivní šupiny.

Při sportu

Sledování on-line zdrojů pro sportovce ukázalo, že rybí olej je nyní více než kdy jindy populární mezi kulturisty. Faktem je, že studie účinku tohoto přípravku na svalovou tkáň přinesly následující výsledky:

 • když se olej z tresčích jater a proteinové potraviny používají společně, zvyšuje se syntéza proteinů o 30%, což je klíčovým faktorem růstu svalů;
 • v důsledku kyseliny eikosapentaenové se snižuje rozpad proteinu;
 • zvyšuje se rychlost buněčného metabolismu, zlepšuje se transport živin do buňky a její zásobování energií;
 • během intenzivního tréninku, otoku a snížení svalové bolesti, zvýšení odolnosti;
 • díky kalciferolu se zvyšuje hustota kostí, což umožňuje bezpečně zvýšit zátěž kostry;
 • Roste produkce růstového hormonu, hormonu, který kontroluje růst kostí a svalů.

Nedávno provedl americký Fyziologický ústav studii dvou skupin dobrovolných atletů. První byl podáván během týdne 3 gramy rybího oleje denně. Druhá skupina dostala placebo. Všichni sportovci dostali stejně intenzivní cvičení. V důsledku toho první skupina vykazovala nejlepší výkon při tréninku s nižší odezvou na bolest.

Výhody pro seniory

Příznivé vlastnosti rybího oleje z něj činí velmi cenný doplněk stravy pro seniory. Je obzvláště důležité, abyste si ho vzali v následujících situacích:

 • Se zvýšeným cholesterolem. Mastné kyseliny neutralizují jeho škodlivé účinky na krevní cévy a slouží jako prevence aterosklerózy.
 • Se změnami hormonálních hladin. Snížení produkce pohlavních hormonů související s věkem je bezpečně vyrovnáno pomocí stejných omega-3 kyselin.
 • Když se v mozku objeví známky degenerativních procesů. Porucha paměti, ztráta kognitivních funkcí jsou prvními příznaky nadcházející Alzheimerovy choroby. Správná kombinace EPA / DHA inhibuje destrukci myelinových obalů nervových vláken. Výsledkem je obnovení vodivosti nervového impulsu.
 • S diabetem. Omega-3 kyseliny normalizují produkci inzulínu a reakci těla na tento hormon.
 • S patologií krevních cév a srdce. Rybí olej sníží riziko úmrtí na infarkt nebo krvácení v mozku několikrát.
 • S artritidou a jinými chorobami kloubů. Olej z tresčích jater zlepšuje produkci kolagenu, což zvyšuje pružnost tkáně chrupavky.

Užitečný rybí olej pro lidi trpící hypertenzí. Zde je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože tento prostředek může zvýšit účinek jiných léků na tlak. Pokud jsou předepsány lékařem a užívány denně, dávka rybího tuku by měla být snížena.

Protinádorová účinnost

Existuje mnoho publikací, které poskytují informace o výhodách oleje z tresčích jater jako profylaktické proti určitým typům rakoviny. Řada studií na laboratorních zvířatech prokázala schopnost tohoto produktu inhibovat nádory prsu u myší. Existují také informace o klinických studiích, které prokázaly potenciální protinádorovou aktivitu omega-3 kyselin na rakovinu kůže.

Ve vědeckých kruzích bohužel stále neexistuje žádný názor na tuto problematiku. Navíc, na University of Michigan, vědci provedli sérii měření, která zjistila opačný účinek. Při dlouhodobém krmení laboratorních myší rybím olejem s vysokým obsahem kyseliny dokosahexaenové byla pozorována vysoká mortalita zvířat z intestinálního karcinomu.

Všechny tyto protichůdné informace vedou k následujícímu závěru: jako každý biologicky aktivní prostředek má rybí olej vedlejší účinky. Proto tento lék nelze používat nekontrolovatelně a bez dodržování lékařských doporučení.

Jak užívat tobolky?

Aby se zabránilo rozvoji možných nežádoucích účinků, musí být kapsle z tresčích jater vhodně odebrány. V tomto případě byste měli dodržovat tato pravidla:

 1. Dávkování pozorně sledujte a nezapomeňte, že se může značně lišit od jednoho výrobce k druhému.
 2. Neužívejte spolu s rybím olejem jiné přípravky obsahující vitamíny A a D.
 3. Neužívejte lék, pokud jsou předepsána nějaká antikonvulziva.
 4. Odmítnout užívat olej po dobu léčby tetracyklinovými antibiotiky, protože to může způsobit skok intrakraniálního tlaku.
 5. Odmítnout užívat tobolky po dobu trvání léčby antacidy, protože tato kombinace zvyšuje koncentraci vitamínů A a D v plazmě a může dojít k předávkování.
 6. Rybí olej používejte opatrně v kombinaci s látkami, které ovlivňují srážení krve, jako je aspirin.

Tobolky se užívají s vodou po jídle. Je nutné je rychle polknout, ne držet v ústech, jinak se želatinová skořápka roztaví a objeví se nepříjemná chuť rybího oleje.

Kontraindikace

Existence absolutních lékařských kontraindikací k užívání tohoto dietního doplňku:

 • thyrotoxikóza;
 • špatné srážení krve a hemofilie;
 • chronická pankreatitida během exacerbace;
 • chronická cholecystitida během exacerbace;
 • sarkoidóza;
 • ledvinové kameny;
 • otevřená tuberkulóza.

Kromě absolutních kontraindikací existují i ​​relativní kontraindikace, které zahrnují organické poškození jater, ulcerózní procesy v gastrointestinálním traktu, nefritidu a hypotyreózu.

Rybí olej jako kosmetika

Želatinové kapsle s cenným olejem mohou být také použity pro jiné účely. Jsou velmi vhodné pro výrobu domácí kosmetiky proti vráskám. Chcete-li použít, stačí „rozepnout“ kapsli nehtem a vytlačit její obsah. Mnohé dobré ženské recenze si takové masky zaslouží:

 • V 1 lžičce zakysanou smetanou nalijte obsah tří kapslí a promíchejte s několika kapkami medu. Aplikujte produkt na obličej půl hodiny, poté opláchněte.
 • Oddělte jeden čerstvý vaječný žloutek. Protřepejte a promíchejte s obsahem dvou nebo tří tobolek. Přidejte půl lžičky tekutého medu. Maska aplikovaná na obličej půl hodiny.
 • Několik větviček petrželky rozbije mixér do kaše. V 1 lžičce této kaše nalijte obsah tří kapslí a několik kapek citronové šťávy. Zkombinujte s 1 lžičkou tvarohu a aplikujte na obličej čtvrt hodiny.

Olej z tresčích jater je silný prostředek proti stárnutí. Pokud si ji vezmete jak uvnitř, tak ven, proces přirozeného stárnutí kůže může být výrazně zpomalen.

Někdy rybí olej platí také pro péči o vlasy. V tomto případě však trvá hodně a je nepohodlné používat kapsle. Je tu další jemná nuance - vůně. Jeho vlasy jsou po dlouhou dobu dobře vstřebávány a udržovány a žádné esenciální oleje ani parfémy nejsou schopny zabít tuto přetrvávající rybí vůni.

Pravidla pro ukládání dat

Rybí olej ve formě oleje - produkt je nestabilní. Po přetržení uzávěru nemůže být dlouhodobě skladován - oxidační proces začne rychle a přísada bude studená.

Tento závažný nedostatek je zcela prostý kapslí. Pravidla pro jejich ukládání jsou jednoduchá:

 • Eliminovat vysokou vlhkost do želatinových skořápek není kulhat.
 • Tobolky uchovávejte v krabičce nebo v nádobě, aby na ně světlo nespadlo a proces destrukce omega-3 kyselin nejde.
 • Vyloučení zvýšení skladovací teploty nad +25 ° C.

V ideálním případě je lepší lék uskladnit v chladničce na boční polici, zabalené v plastovém sáčku, aby byl chráněn před vlhkostí.

Shrnutí

Rybí olej je cenný doplněk stravy, který může lidskému tělu poskytnout základní prvky, které je obtížné extrahovat v dostatečném množství z jiných produktů. Ale s tímto nástrojem musíte dodržet dávkování a vzít v úvahu kontraindikace. Jinak, místo zdravotních výhod, můžete získat všechny druhy komplikací.

Potravinové kapsle rybího oleje prospívají a škodí tomu, jak se mají užívat

Rybí olej může mít příznivý vliv na lidské zdraví. V některých případech však způsobuje vážné problémy. Proto je důležité používat a volit lék mezi velkým množstvím potravinových doplňků na farmaceutickém trhu.

Kapsle "Rybí olej" - zdroj vitamínu D a A

Složky rybího oleje

Výrobek se skládá z následujících látek:

 • polynenasycené mastné kyseliny (PFA);
 • retinol;
 • vitamíny D, E;
 • kyselina eikosapenenová (EKK);
 • kyseliny dokosahexaenové (DHA).

Je také přítomen v malých množstvích: fosfor, síra, brom a jod.

Důležité složky jsou Omega-3 a Omega-6. Jejich funkce a přínosy spočívají v úpravě hormonální rovnováhy, urychlení hojení řezů a zánětů, posílení vlasů a nehtů. Jsou hlavním zdrojem energie. Nedostatek mastných kyselin vede k patologickým stavům nervového systému a poruchám reprodukčních orgánů.

Výrobek obsahuje antioxidanty. Tyto látky jsou schopny neutralizovat agresivní molekuly, které ve velkém množství zbavují buňky ochrany, ničí jejich integritu, vyvolávají neplodnost a další závažné choroby. Vitamin A tak dokáže absorbovat maximální množství volných radikálů. Nedostatek retinolu není tak snadné doplnit běžné potraviny a rybí olej je vynikajícím zdrojem tohoto antioxidantu.

DHA je také užitečná, je to hlavní stavební blok buněčných membrán mozku, oční sítnice a tkání nervového systému.

EKC blokuje procesy zánětu, je nezbytný pro zdravé fungování srdce a cév.

Terapeutické vlastnosti

Hlavním rysem výrobku je, že snadno oxiduje. Díky tomu jsou užitečné složky dobře absorbovány a pronikají buňkami. Látka má tedy příznivý vliv na mnoho orgánů a celého těla, a to:

 • zlepšuje vidění a paměť;
 • posiluje obranu;
 • snižuje krevní tlak;
 • zlepšuje pohyblivost kloubů;
 • normalizuje metabolismus a gastrointestinální trakt;
 • podporuje regeneraci buněk;
 • snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění;
 • dává dobrou náladu;
 • zabraňuje předčasnému stárnutí;
 • vyživuje vlasy, kůži a nehty;
 • podporuje aktivní spalování tuků.

Bioadditiv má účinky:

 1. Anestetikum
 2. Antioxidant.
 3. Protiinfekční.
 4. Protizánětlivé.
 5. Výživné.

100 g látky obsahuje 902 kcal. Většina diet je založena na redukci nebo eliminaci tuku ze stravy. To platí pouze pro škodlivé látky. Rybí olej je považován za základní prvek stravování a denní menu. Bez ní není možné podporovat práci srdce a organismu jako celku.

Rybí olej lze také použít jako masku na vlasy a obličej. To umožní každé ženě zbavit se akné a sucha. Vlasy budou silnější, silnější a silnější.

Tobolky z rybího tuku - pro prevenci hypovitaminózy D, A

Indikace pro použití

Bioadditivum je zobrazeno v následujících kategoriích lidí:

 1. Teenageři
 2. Těhotné ženy a děti do 7 let (pouze po konzultaci s lékařem)
 3. Starší lidé.
 4. Diabetik.
 5. Lidé s kilemi.
 6. Sportovci.

Zvláště užitečný produkt pro muže a ženy ve stáří. Je to dobrá prevence senilního marasmu, inhibuje procesy vedoucí k demenci, zlepšuje paměť. Při cukrovce pomáhají potravinové doplňky vyrovnávat se s nadměrnou hmotností a čistými cévami, snižují hladiny triglyceridů. Pomáhá sportovcům urychlit metabolické procesy ve tkáních.

Návod k použití uvádí následující indikace:

 • zlomeniny, zranění, rány;
 • špatný růst zubů;
 • problémová kůže;
 • onemocnění močových cest a gastrointestinálního traktu;
 • oční onemocnění;
 • respirační patologie;
 • nedostatek vitamínů;
 • křivice

Rybí olej je profylaktickým činidlem takových patologií, jako je artritida, lupénka, rakovina, tromboflebitida, anémie a diabetes.

Kdo je kontraindikován v kapslích z rybího tuku

Nelze jíst rybí olej v následujících případech:

 • chronické poškození všech funkcí ledvin;
 • zvýšené hladiny vápníku, vitamínů D a A;
 • žlučové kamenné onemocnění;
 • nesnášenlivost vůči látkám;
 • aktivní tuberkulóza;
 • žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed;
 • některá onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • urolitiáza;
 • sarkoidóza;
 • prodloužená imobilizace;
 • thyrotoxikóza.

Abyste se nepoškodili, nesmíte překročit doporučenou dávku. Zneužívání přípravku může vést k problémům s ledvinami a játry. Neužívejte tobolky před operací a na prázdný žaludek.

Lidé ve stáří, děti mladší 7 let a těhotné ženy by se před užíváním kapslí měli radit s lékařem.

Optimální denní dávka Omega-3 je 1000 miligramů. Přípustný počet kapslí denně závisí na obsahu živin, zdraví, věku osoby a tělesné hmotnosti. Obvykle se podává v jedné nebo dvou kapslích ráno, odpoledne a večer.

Dávkování a způsob použití výrobců se liší.

Tělesné přínosy a léčba

Pravidelná konzumace tobolek pomáhá zlepšit práci kloubů a orgánů, a to srdce, plíce, mozek.

Přínos srdce

Vzhledem k obsahu PJK snižuje přípravek krevní tlak a riziko vzniku onemocnění kardiovaskulárního systému. Denní kapsle mohou zabránit ateroskleróze a tachykardii, zabraňují tvorbě blokády v tepnách.

Jak si vzít. Odborníci mají různé názory na dávkování léku. V závislosti na závažnosti onemocnění a zdravotním stavu se doporučuje užívat 500 miligramů až jeden gram přípravku denně.

Výhody pro nervový systém

Rybí olej má příznivý vliv na činnost mozku, zmírňuje stres a depresi. On je předepsán jako součást komplexní terapie psycho-emocionálních poruch, pro zbavení se chronické únavy, agitace a problémů se spánkem. Přípravek zlepšuje náladu a posiluje paměť. To se děje díky svým složkám vitamínů a mastných kyselin.

Jak si vzít. Chcete-li se rozhodnout pro režim, musíte použít doporučení lékaře nebo informace v návodu k doplňku.

Výhody pro imunitu

Doporučuje se používat rybí olej s častými nachlazeními, zejména v těch měsících, kdy je výskyt infekčních onemocnění zvýšen a tělo trpí avitaminózou. Pomáhá chránit imunitu vitamínů obsažených v rybím oleji.

Jak si vzít. Pro prevenci se doporučuje použít jednu nebo dvě kapsle denně. Pro léčbu onemocnění se tato dávka zvyšuje.

Dopad na děti a během těhotenství

Těhotné ženy a děti - je nutná konzultace s lékařem!

Pokyny pro použití tobolek z rybího tuku naznačují, že těhotné a děti, které používají tento doplněk stravy, se nedoporučují. Opravdu nekontrolovaný příjem těch látek, které jsou obsaženy v kapslích - může poškodit tělo. Lékař by měl v případě potřeby podrobně popsat dávkování a dobu přijetí.

Těhotným ženám se obvykle předepisuje rybí olej v následujících případech:

 • s nedostatkem v těle těhotných žen vitamínů a živin obsažených v přípravku;
 • jestliže před těhotenstvím skončilo potratem;
 • jako profylaktické proti předčasnému porodu;
 • av některých dalších případech - rozhodnutím specialisty.

Tam jsou speciálně vyvinuté přípravky "Rybí olej" pro těhotné ženy a děti od tří let.

Ti, kterým byl předepsán lék, by měli vědět, že přípravek má pozitivní vliv na zdraví budoucí matky, má také příznivý vliv na růst a vývoj plodu, dodává mu nezbytné vitamíny a minerály, příznivě ovlivňuje tvorbu nervového systému dítěte.

Všechny tyto terapeutické vlastnosti platí pro tělo dítěte. Produkt pomáhá dítěti snadno získat informace, zvyšuje úroveň intelektu, zabraňuje rozvoji křivice a dalších nebezpečných onemocnění. Hyperaktivní děti jsou stále usilovnější, koncentrovanější a klidnější.

BAA má pozitivní vliv na práci kardiovaskulárního systému, zlepšuje stav dýchacích orgánů, zvyšuje odolnost organismu vůči vnějším negativním vlivům. Rybí olej neumožňuje dítěti získat nadváhu kvůli odstranění škodlivého cholesterolu a spalování tuků.

Přípravek je žádoucí užívat během kojení. Vitamin D obsažený v něm je prostě nezbytný pro udržení zdraví ženy a jejího dítěte. Kromě toho bude lék pomáhat vyrovnat se s depresí, který často navštíví mommies v prvních měsících porodu.

Známé léky

Nejznámější jsou následující názvy rybích olejů:

 • Kusalochka;
 • Biafeshenol;
 • Zlaté rybky;
 • Biocontour;
 • Shenlung rybí olej;
 • Moller (Moller).

Biafishenol

Doporučuje se jako doplněk stravy a další zdroj vitamínů, kyselina omega-3. Kapsle by měly být užívány během jídla s vodou. V den dospělého stačí vzít pět kapslí po 600 miligramech najednou. Průběh léčby je 30 dnů. Mělo by se opakovat 2-3 krát ročně.

Léčivo je kontraindikováno v těhotenství a krmení, stejně jako v průběhu střevní infekce a v případě individuální intolerance na složky doplňku.

Kusalochka

Lék je vhodný pro děti od 3 let. Přispívá k:

 • posílit imunitní síly;
 • normalizace mozku a vizuálního aparátu;
 • růst a rozvoj;
 • zvýšit efektivitu, pokud jde o školní zátěž.

Rozdíl dětského léku od dospělého při použití přírodních aromat s různými příchutěmi. Pijte jednu tobolku dvakrát nebo třikrát denně. Kurz je jeden měsíc. Kusalochka je kontraindikována v případě individuální intolerance na jednotlivé složky.

Způsob aplikace, dávkování a doba trvání léčby do značné míry závisí na důkazech a stavu lidského zdraví, proto by měl být určen ošetřujícím lékařem.

Popis

Pro výrobu produktu s použitím ryb z velkých mastných kyselin. Patří mezi ně treska, norský losos, makrela, sleď. Samotná látka se získává z jater a svalů. Vyrábí se v kapslích nebo ve formě čištěného oleje. Ze dvou kg rybích jater můžete získat až 250 g tuku, který je vhodný pro použití v medicíně.

Mnoho domácích producentů pracuje na extraktu ryb z tresky obecné z jater. Nejstarší podniky se nacházejí v Murmansku a Tule. Produkce produktu se provádí ohřevem jater ryb za vysokých teplot ve speciálním kotli. Přidělený tuk se shromažďuje a chrání. Nezmrazená část látky spadá na police pod názvem "bílý rybí olej". Plášť kapsle se skládá ze želatiny. Snadno se používá, pomáhá udržovat léčivé vlastnosti látky, skrýt její vůni a chuť.

Rozdíl mezi rybím olejem a rybím olejem

Existuje rozdíl mezi rybím olejem a rybím olejem. Prvním z nich je extrakt z jater převážně z tresky. Druhý je extrahován z buničiny, která sousedí se svalovou tkání ryb lososové rodiny.

Rybí olej obsahuje více vitamínů A a D a rybí tuk obsahuje více polynenasycených mastných kyselin. V každém případě jsou oba produkty užitečné pro tělo, včetně posilování vlasů a nehtů.

Mnozí odborníci se domnívají, že tuk získaný z rybího masa, bezpečnější výrobek. Nedoporučuje se však používat jako prostředek prevence hypovitaminózy. V pediatrii, to bylo používáno po mnoho let přesně rybí olej proti křivici a dalších dětských patologií.

Tobolky z rybího oleje - před použitím si přečtěte návod!

Jak si vybrat

Zhoršení životního prostředí ovlivnilo kvalitu tuku sklizeného z mořských ryb. Může obsahovat nejen užitečné, ale i toxické látky. Proto se nedoporučuje šetřit a nakupovat produkt od důvěryhodného výrobce. Čím dražší je rozmanitost ryb používaných k získání tuku, tím lepší je výrobek.

Také věnujte pozornost následujícím bodům:

 • datum vydání a trvanlivost;
 • osvědčení o druhu ryb;
 • přítomnost slova „lékařský“ na obalu.

Informace o výrobě naleznete na obalu. Zde musíte najít údaj o počtu užitečných kyselin. Musí být nejméně 15%. V opačném případě má výrobek nedostatečnou kvalitu. Je důležité dbát na trvanlivost. Čím čerstvější je lék, tím užitečnější je.

Jak učinit - obecná doporučení

Před použitím rybího oleje byste se měli seznámit s některými doporučeními:

 1. Nemůžete použít doplněk na prázdný žaludek, může vést k poruchám gastrointestinálního traktu.
 2. Doporučuje se užívat společně s vitaminem E rybího oleje, pokud není součástí výrobku. Tokoferol zabraňuje oxidaci mastných kyselin.
 3. Rybí olej nepoužívejte po uplynutí doby skladování, která je 2 roky.
 4. Tobolky musí být skladovány na suchém místě, chráněném před sluncem, při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Ti, kteří nemají rádi chuť tohoto léku, mohou být poučeni, aby jedli více lososa, halibuta, makrely, sardinek. Dost, aby jedl dvakrát nebo třikrát týdně, asi 150 g ryb mastných odrůd.

Recenze

Podle recenzí výrobků ne všichni dospělí dodržují doporučené dávkování. Jako výsledek, oni měli pálení žáhy a nepohodlí v žaludku. Ti, kteří dávku nepřekročili a poradili se s odborníkem, zaznamenali zlepšení stavu kůže a vlasů, stejně jako nárůst energie a pocit veselí ráno.

Kupujícím se nedoporučuje kupovat levný rybí olej, protože jeho účinek není prakticky pozorován. Doporučujeme věnovat pozornost produktu vyráběnému v Norsku a nezapomeňte na samotnou rybu.

Závěr

Vzhledem k výše uvedenému můžeme uzavřít:

 1. Rybí olej se doporučuje jako zdroj vitamínů A, D, E, Omega-3.
 2. Tobolky je nutné pít po kursech. Obvykle se konzumují během jednoho měsíce třikrát ročně.
 3. Nekontrolované použití výrobku může vést k nebezpečným následkům.
 4. Během těhotenství a kojení byste se měli před konzumací rybího oleje poradit s odborníkem.
 5. Před použitím musíte zkontrolovat informace, které jsou uvedeny v pokynech pro léčivo.

Je třeba mít na paměti, že rybí olej je pouze doplněk stravy, nikoli lék. Nemůže nahradit léky používané k léčbě základního onemocnění.

Chcete-li získat prospěch, a ne poškodit sebe - nezapomeňte se řídit pokyny, zvážit dávkování, vzít lék správně a poraďte se s lékařem.

zavřít téma:

Rybí olej byl vždy vzat na děti, protože to bylo věřil, že on byl všelék na všechny nemoci. V současné době uvolněné kapsle rybího oleje, pohodlnější a příjemnější k použití, ale nejen užitečné vlastnosti, ale také řada kontraindikací.

Tato složka je užitečná pro všechny kategorie lidí a v každém věku, ale má své vlastní vlastnosti aplikace, které byste měli vědět dříve, než začnete přijímat rybí olej.

Jaký je přínos kapslí z rybího oleje a jaká je jeho škoda a jak si vybrat nejužitečnější a nejbezpečnější lék?

Vše, co potřebujete vědět o konzumaci rybího oleje, proč je tak užitečné pro dospělé a děti jakéhokoliv věku, se můžete dozvědět z našeho článku.

Rybí olej se vyrábí hlavně z tukových jater ryb tresky obecné. Ve své přirozené formě je produkt několikrát levnější, ale vzhledem ke specifickému pachu a chuti mnozí preferují zapouzdřenou formu léku. Po určitém zpracování a čištění rybího oleje je baleno v kapslích a používá se jako potravinové aditivum do denní stravy.

Složení přípravku zahrnuje živiny nezbytné pro řádné fungování těla:

 • Omega-3 a Omega-6 jsou nejdůležitější a hlavní složky produktu. Pomáhají regulovat hormonální rovnováhu, posilují nehty a vlasy, urychlují hojení ran a řezů a zmírňují záněty.
 • Vitamíny rozpustné v tucích E a A. Zlepšují stav jater, což má pozitivní vliv na barvu obličeje a kůže, kůže, mazových žláz.
 • Kyselina dokosahexaenová - je hlavní složkou buněčných membrán mozku, tkání nervového systému a sítnice oka.
 • Vitamin D. Chrání pokožku před vnějšími vlivy, zlepšuje stav kostní tkáně. Snižuje tendenci k záchvatům, nervovou podrážděnost, napomáhá pronikání fosforu a vápníku do buněk.
 • Kyselina eikosapenenová. Ovládá mazové žlázy, zabraňuje tvorbě vrásek a jejich vyhlazování. Blokuje zánětlivé procesy, je vhodný pro kardiovaskulární systém.

Kromě toho, organické kyseliny (butylová, octová, stearová, kaprinová), mikroprvky (vápník, mangan, brom, zinek, železo, selen, jód, mangan, fosfor) a mnoho dalších užitečných chemických sloučenin v závislosti na místě jsou přítomny ve složení rybího oleje a druhů ryb.

Věnujte pozornost! Hlavní vlastností rybího oleje je skutečnost, že je snadné provádět procesy oxidace, takže jeho složky se rychle vstřebávají a snadno pronikají do těla buňkami.

Přípravek má silné antioxidační, protizánětlivé, analgetické, antiinfekční a tonické vlastnosti.

Jak je užitečný rybí olej v kapslích?

 • Zlepšuje ochranu;
 • Zabraňuje předčasnému stárnutí;
 • Přispívá k ošetření omrzlin, popálenin, nelepivých ran, proleženin;
 • Zabraňuje rozvoji křivice;
 • Posiluje paměť a vidění;
 • Pomáhá regeneraci buněk;
 • Snižuje tlak;
 • Podporuje rychlé spalování tuků;
 • Zlepšuje pohyblivost v kloubech;
 • Vyživuje kůži, nehty, vlasy;
 • Normalizuje metabolismus a zlepšuje zažívací trakt;
 • Snižuje riziko srdečních onemocnění.

Vzhledem ke svým příznivým vlastnostem je rybí olej považován za nepostradatelnou součást zdravé výživy. To však neznamená, že může být konzumován v neomezeném množství - v nesprávném dávkování může výrobek poškodit tělo.

Vliv rybího tuku na tělo lidí obecně a zejména na ženské tělo není zcela odlišný. V některých okamžicích života však žena potřebuje především použití rybího oleje, takže existuje názor, že výrobek má neuvěřitelný účinek na ženské tělo.

Rybí olej svým složením obsahuje esenciální vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro lidské zdraví

Aplikace produktu zvaného „rybí olej“ bude užitečná pro všechny kategorie lidí, ale tento produkt je obzvláště potřebný: dospívající a děti, starší osoby, těhotné ženy, osoby s nadváhou, sportovci a diabetici.

Starší lidé potřebují rybí olej jako preventivní opatření k prevenci demence, senility, ztráty paměti. V tomto ohledu lékaři často předepisují přípravek na prevenci Alzheimerovy choroby.

Diabetik produkt umožňuje vyčistit cévy a zbavit se nadváhy - denní příjem 6 g rybího oleje, aktivně spalování nasycených tuků, pomoci opustit další libry.

Sportovci rybí olej pro stanovení metabolických procesů ve svalové tkáni, zatímco doplnění těla s mikroprvky a vitamíny bez poškození zdraví.

Indikace pro použití:

 • Špatný růst zubů;
 • Oční onemocnění (včetně noční slepoty);
 • Nedostatek vitamínů;
 • Častá poranění, zlomeniny, rány;
 • Pomalý vývoj kosterního systému, křivice;
 • Respirační onemocnění;
 • Patologie močových cest;
 • Problémová kůže;
 • Sklon alergie:
 • Nemoci a poruchy gastrointestinálního traktu.

Pravidelný příjem přípravku zlepšuje fungování orgánů a fungování krevních cév: snižuje riziko vaskulárních a srdečních patologií, předchází ateroskleróze a zlepšuje fungování mozku a nervového systému.

Je to důležité! Rybí olej se používá jako profylaktický prostředek pro lupénku, artritidu, tromboflebitidu, rakoviny, diabetes, anémii.

Přípravek je předepsán k léčbě psycho-emocionálních poruch: pomáhá vyrovnat se se stresem a depresí, pomáhá posilovat paměť, zmírňuje nespavost a chronickou únavu.

Lékaři doporučují rybí olej pro časté nachlazení, stejně jako profylaktiku proti chřipce, akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce v chladném období (zejména pro ty, kteří trpí avitaminózou).

Pro ženy je rybí olej vynikajícím přírodním prostředkem, který prodlužuje zdraví a krásu.

Tobolky z rybího oleje - výhody pro ženy

Rybí olej je často doporučován pro ženy, protože má následující výhodné vlastnosti:

 • Zlepšení pohody během deprese a stresu;
 • Podporuje hubnutí;
 • Eliminuje křehkost vlasů a suchou pokožku;
 • Zrychluje metabolismus;
 • Obnovuje nedostatek Omega-3 s nesprávnou dietou a dietou;
 • Normalizuje menstruační cyklus;
 • Zabraňuje akné a vyrážkám;
 • Odolává stárnutí těla.

Tobolky z rybího tuku pro hubnutí přispívají ke zrychlení metabolismu lipidů, což má za následek, že se nahromaděné tuky rychle rozpadnou. Při správném a pravidelném používání metabolických procesů, narušených špatným životním stylem a stravou, jsou upraveny a proces hubnutí je rychlejší.

Věnujte pozornost! Rybí olej zvyšuje účinek spalování tuků při fitness tréninku, protože zvyšuje efektivitu svalů.

Kosmetičky doporučují rybí olej pro obličej - pomůže zlepšit a omladit dermis, pomůže napnout kůži a odstranit malé vrásky. Přípravek pomáhá zlepšit strukturu vlasů, zabránit jejich ztrátě, zabránit vzniku brzkých šedých vlasů.

Ženy během kojení a plodný příjem rybího oleje jsou nezbytné. Stimuluje vývoj a růst plodu, snižuje riziko předčasného narození dítěte a navíc přispívá k:

 • Správný vývoj orgánů vidění dítěte;
 • Normalizace těhotných metabolických procesů;
 • Zlepšení celkového stavu těhotné ženy, normalizace nálady a psycho-emocionálního zázemí;
 • Prevence křivice a pravděpodobnost vzniku dědičnosti diabetu;
 • Zmírnění toxikózy;
 • Normalizace vlasů a kůže nastávající matky.

Je to důležité! V některých přípravcích instrukce indikuje těhotenství jako kontraindikaci k použití. Záleží na složení kapslí rybího tuku. V tomto případě se před použitím poraďte se svým lékařem.

Rybí olej bude užitečný pro ženy, které plánují těhotenství - produkt stimuluje reprodukční systém a zlepšuje imunitu nastávající matky.

Jaké jsou přínosy pro muže

Mužská polovina rybího oleje je nezbytná pro správné fungování reprodukčních orgánů a prostaty.

Muži by si měli uvědomit, že tento přípravek pomáhá při prevenci takové nepříjemné nemoci jako prostatitis.

Výhody pro muže jsou v následujících vlastnostech rybího oleje:

 • Potlačení syntézy stresového hormonu;
 • Prevence výskytu kloubních onemocnění;
 • Zvýšení produkce testosteronu;
 • Prevence trombózy;
 • Zlepšení spermatu, zvýšení účinnosti;
 • Posílení kostní tkáně;
 • Normalizace funkce mozku;
 • Snížení viskozity krve;
 • Prevence prostatitidy.

Aktivně se zabývají sportovními muži a prováděním těžké fyzické práce rybí olej pomůže zvýšit vytrvalost a snížit tlak.

Rodiče, kteří se starají o zdravotní a duševní vývoj svého dítěte, vědí, že užívání kapslí z rybího tuku pomáhá udržovat zdraví dítěte.

Pro děti

Dětský rybí olej je k dispozici ve formě přípravků s ovocnou příchutí. Pokud by však takové léky nemohly být nalezeny, je povoleno použití běžných tobolek z rybího oleje.

Výhody pro děti:

 • Aktivace metabolismu;
 • Snížená hyperaktivita;
 • Zlepšení vidění;
 • Duševní stimulace;
 • Posílení kostní tkáně (prevence křivice);
 • Normalizace nervového systému;
 • Zlepšení stavu nehtů, vlasů, zbavení se akné dospívajících;
 • Prevence nachlazení.

Rybí tuk zlepšuje stav kardiovaskulárního systému dítěte, zvyšuje obranyschopnost těla a odolnost vůči negativním vnějším vlivům, zlepšuje fungování dýchacích orgánů. Přípravek neumožňuje dítěti získat nadváhu v důsledku odstranění toxinů a nadbytečného cholesterolu, stejně jako rychlé spalování tuků.

I přes užitečnost tohoto přípravku byste měli tobolky používat přísně podle návodu Jak používat rybí olej: návod

Použití rybího oleje se může lišit, protože závisí na každém případu. O tom, jak pít kapsle z rybího oleje pro léčebné účely, by měl rozhodnout lékař, který určí přesné dávkování a dobu použití.

Jak užívat kapsle z rybího oleje:

 • Děti (3-7 let) - 4-6 tobolek denně, přičemž dávka se dělí na 2 dávky.
 • Děti (7-14 let) - 8-10 tobolek denně, rozdělených do dvou dávek.
 • Dospělí - třikrát denně, 1-2 kapsle po dobu dvou až tří měsíců - pro preventivní opatření. Pro léčbu se dávka léku obvykle zdvojnásobí.

U dětí je průběh léčby 30 dní, pokud lékař neurčí jinak. Dospělí mohou užívat lék po dobu 2-3 měsíců, po které se provede přestávka a jsou provedeny testy. Podle výsledků výzkumu je rozhodnuto pokračovat v léčbě nebo ji přerušit.

Věnujte pozornost! Rodiče by měli zajistit, aby dítě nedrželo kapsli v ústech, protože želatinová skořápka má v tomto stavu tendenci se rozpouštět a přilnout k jazyku nebo patru.

Návod k použití:

 • Kapsle se užívají po jídle - jíst nalačno může vést k gastrointestinálním patologiím.
 • Tobolky by měly být opláchnuty velkým množstvím vody tak, aby se tobolka rychleji rozpouští v žaludku.
 • Během těhotenství a kojení by rozhodnutí o použití finančních prostředků mělo být provedeno lékařem.
 • Pokud lék neobsahuje vitamin E, měl by být užíván spolu s kapsulárním rybím olejem pro lepší vstřebávání rybího oleje.
 • Nepoužívejte přípravek s rybím olejem a uchovávejte jej na tmavém a suchém místě.

Mladší děti dostávají rybí olej v tekuté formě počínaje ve věku 4 měsíců.

Těhotné ženy mohou užívat kapsle z rybího tuku pouze po konzultaci se svým lékařem.

Konzumací rybího oleje můžete poškodit tělo, pokud budete ignorovat pokyny lékaře a překročíte dávku léku.

Rybí olej je kontraindikován:

 • S individuální intolerancí ke složkám;
 • S patologií štítné žlázy;
 • Při selhání ledvin;
 • Při hypervitaminóze vitamin D a A;
 • Při urolitiáze.

Vedlejší účinky mohou nastat při překročení dávky a při dlouhodobém užívání léčiva. Jsou vyjádřeny v příznacích toxické otravy: nevolnost, průjem, vylučování žluči, krvácení z nosu.

Předtím, než začnete tento nástroj používat, se ujistěte, že nemáte žádné kontraindikace, protože můžete poškodit vaše tělo tímto způsobem.

Rybí olej si můžete koupit v každé lékárně, ale při nákupu byste měli vzít v úvahu některé nuance:

 • Název na etiketě by měl být "Medical fish oil". Veterinární a potravinářské - nevhodné pro léčbu a prevenci nemocí.
 • Je také důležité zvážit rozdíl mezi rybami a rybím olejem: ryby jsou vyrobeny z masa lososích ryb a rybí olej je vyroben z tresčích jater. Tyto produkty mají různé indikace a kontraindikace.
 • Na obalu by měly být uvedeny informace o množství užitečných kyselin obsažených v produktu (musí být nejméně 15%).
 • Nástroj musí mít licenční certifikát - jeho nepřítomnost označuje falešný.
 • Věnujte pozornost datu expirace a zemi výroby léku. Například výrobci z Norska jsou považováni za nejlepší v poskytování vysoce kvalitních rybích produktů.

Nelze s jistotou říci, co je nejlepším přípravkem s rybím olejem - záleží na složení, zemi výroby a účelu, pro který má být přípravek použit. Kupující nedoporučují výběr levných výrobků, protože nemají prakticky žádný účinek.

Nejznámější přípravky z rybích olejů jsou:

 • Biafishenol;
 • Kusalochka;
 • Biocontour;
 • Zlaté rybky;
 • Shenlung rybí olej;
 • Omega-3 rybí olej;
 • CodLiverOil;
 • NyníObchod Omega-3.

Recenze výrobků ukazují, že ne všichni zákazníci se řídili doporučeními a dávkami uvedenými v návodu, což vedlo k zažívacím poruchám, pálení žáhy a žaludečním potížím. Ti, kteří dříve konzultovali lékaře o užívání léku a sledovali průběh a dávku, zaznamenali nárůst vitality, zlepšení celkového zdraví a stavu vlasů a kůže.

Tobolky z rybího oleje pomáhají kompenzovat nedostatek polynenasycených kyselin vitaminu A, D, Omega-3. Přípravek napomáhá posilování ochranných funkcí organismu a brání rozvoji mnoha závažných patologií.

Rybí olej obsahuje mnoho vitamínů a polysaturovaných kyselin.

Ryby a rybí olej - jaký je rozdíl?

Tam jsou ryby a rybí olej na prodej, je tam významný rozdíl mezi těmito léky?

Rybí olej je extrakt z pečení odrůd mastných ryb, výrobek se obtížně čistí, takže v něm je mnoho toxických složek. Na břehu s takovým produktem je nápis Tran Liver Oil.

Klasifikace produktu:

 • lékařsky bílá tekutina určená k požití je dobře vstřebávána do těla;
 • žlutá, potraviny - zřídka používané pro léčebné účely, ale koncentrace Omega-3 v produktu není větší než 20%;
 • hnědá - určená pro výrobu maziv a ošetření pleti, má ostrý zápach a nepříjemnou chuť, nemůže být užívána orálně.

Existuje několik druhů rybího oleje

Co dělá rybí olej? Pro výrobu výrobku se používají jatečně upravená těla ryb, tkáňový tuk, který je čistý a vysoce kvalitní, ale je mnohem dražší než rybí olej. Olej na rybím těle by měl být napsán na obalu. Největší hodnotou je maso a játra tresky obecné, lososa a dalších druhů ryb žijících v chladných vodách.

Při výběru rybího oleje nebo rybího oleje byste měli pečlivě zkontrolovat etiketu. Ukazatele kvality výrobků jsou hodnoty EPA a DHA (DHA), čím vyšší jsou, tím lepší výrobek. Pokud tyto informace nejsou k dispozici, je lepší takový nástroj odmítnout.

Složení kapslí rybího tuku

Ve složení kapslí je směs různých kyselin, mikroelementů, vitamínů.

Složení:

 • polynenasycené mastné kyseliny Omega-3, 6;
 • kyselina olejová;
 • kyselina palmitová a stearová;
 • cholesterol;
 • síra, jod, fosfor, brom;
 • vitamíny A, D;
 • dusíkaté sloučeniny, které mají diaforetické a diuretické účinky.

Kromě hlavní složky obsahuje želatinu, glycerol, sorbitol a vodu.

Rybí olej - který výrobce je lepší?

Kapsle rybího oleje jsou k dispozici v různých zemích. Finské a norské výrobky jsou považovány za nejlepší léčivý přípravek.

Hodnocení nejlepších výrobců zdravotnického rybího oleje:

 1. Olej z tresčích jater (Carlson Labs) je americký výrobek, který obsahuje tuk z lososových tkání, který se vyrábí okamžitě na místě těžby ryb v Norsku. Vyrábějí kapsle s různým obsahem prospěšných kyselin, vitaminových a aromatických přísad.
 2. Moller - finské výrobky, vyvinuly lék pro různé věkové kategorie.
 3. Nordic Naturals je nejoblíbenější norský výrobek v Evropě a Americe, hotový výrobek je testován v několika nezávislých laboratořích. Řada obsahuje kapsle s koncentrací Omega-350 mg.

Moller - slavná finská společnost

Lékařský rybí olej je čistší, užitečnější, nemá žádné nebezpečné a toxické nečistoty. Jedinou nevýhodou je cena, náklady na jar se pohybuje mezi 900-1200 rublů.

V lékárnách si můžete také vybrat kvalitní rybí olej - dobré produkty vyrábí Teva Polar Pharm. Produkty značky Mirrol jsou vyráběny s nejlepším rozpočtem - řada obsahuje kapsle s řasami, které odstraňují těžké kovy z těla, normalizují fungování štítné žlázy.

Jak je užitečný rybí olej v kapslích?

Hlavním přínosem rybího produktu je vysoká koncentrace Omega-3 a Omega-6 kyselin - lidské tělo nemůže tyto látky syntetizovat samo o sobě, dostává se jen s jídlem. Kyseliny podporují produkci inzulínu, hormony, které regulují trávicí proces, spotřebu a skladování tuků.

Užívání kapslí eliminuje nedostatek vitamínů A a D a snižuje riziko onemocnění dýchacích cest, vzniku kardiovaskulárních onemocnění, příznivě působí na orgány zraku, kostí a svalové tkáně, eliminuje zánětlivé a erozivní léze v zažívacích a močových orgánech.

Výhody pro ženy

Rybí olej je jedinečný nástroj pro zachování ženské krásy a zdraví, je užitečný v každém věku, ale zejména v období menopauzy.

Co je užitečné pro ženy:

 • eliminuje křehkost kostí, ke které dochází při poklesu syntézy estrogenů a progesteronu;
 • Omega-3 snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, kyselina je užitečná pro mastopatie;
 • zlepšuje stav pokožky a vlasů - můžete přidat jednu tobolku do krémů a šamponů.

Rybí olej má příznivý vliv na zdraví vlasů.

Tento lék pomáhá bojovat s kilemi - produkt urychluje metabolismus, ničí tukové tuky, posiluje svaly, snižuje chuť k jídlu. Ale s pomocí samotných kapslí, hubnutí je nemožné, příjem by měl být kombinován s řádnou výživou a pravidelnou mírnou fyzickou námahou.

Můžu brát rybí olej během těhotenství

Během těhotenství a kojení by měla být vhodnost a způsob použití dohodnut s lékařem. Den může spotřebovat nejvýše 300 ml výrobku.

Výhody pro těhotné ženy:

 • zlepšuje kardiovaskulární a nervový systém, posiluje ochranné funkce těla;
 • snižuje riziko zánětlivých procesů různých etiologií;
 • zabraňuje rozvoji alergií u dítěte;
 • snižuje pravděpodobnost poporodní deprese, zmírňuje stres, zvyšuje úzkost;
 • pomáhá zvyšovat laktaci.

Rybí olej posílí tělo během těhotenství

Při pravidelném používání rybího produktu je snížena pravděpodobnost předčasného porodu, vývoj pozdní toxikózy a preeklampsie. Je nezbytný pro správné vytvoření centrální nervové soustavy a orgánů zraku u dítěte.

Co pomáhá rybím produktům pro muže

Pravidelná konzumace rybích kapslí snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty několikrát - toto onemocnění je často způsobeno časnou úmrtností mužů. Omega-3 inhibuje růst rakovinných buněk, zvyšuje imunitu.

Rybí olej pomáhá předcházet rakovině prostaty

Přirozený lék aktivuje syntézu testosteronu, snižuje produkci stresového hormonu kortizolu, který pomáhá udržovat dobrou účinnost po dlouhou dobu. Snižuje také viskozitu krve, normalizuje krevní tlak, snižuje riziko trombózy, onemocnění srdce a cév.

Kapsle aktivují spermatogenezi, takže jsou často zahrnuty v komplexní terapii při léčbě neplodnosti. Proč děti potřebují pít rybí olej

Hlavním účelem pro děti je prevence křivice a prevence tetanu, přípravek pomáhá posilovat sklovinu, snižuje pravděpodobnost vzniku ran. Nástroj je užitečný pro žáky, pomáhá tělu vyrovnat se s fyzickou a emocionální prací.

Výhody pro děti:

 • vzniká silná kostní tkáň;
 • imunita je stále silnější;
 • snižuje pravděpodobnost vzniku svalové slabosti, kardiovaskulárních a dermatologických patologií;
 • normální tlak a tepová frekvence;
 • zlepšuje paměť, funkce mozku.
 • externě, to může být používáno k léčbě popálenin, ran, kožních onemocnění.

Rybí produkt pomáhá zbavit se křečí, anémie, hyperaktivity, nadměrného sucha kůže. Vhodnost a nutnost užívání léku by měla být koordinována s dětským lékařem, protože přípravek může být v některých případech pro dítě nebezpečný.

Lék pro děti vyráběný v sirupu, ve formě žvýkacích bonbónů, kapslí, olejů.

Rybí olej snižuje pravděpodobnost vzniku astmatu u dětí čtyřikrát.

Výhody pro sportovce

Kapsle s tukem ryb jsou užitečné pro lidi, kteří pravidelně cvičí. Přípravek snižuje produkci kortizolu - hormonu, který ovlivňuje bezpečnost tuků. V tomto případě nástroj aktivuje práci enzymů, které se podílejí na procesu odbourávání lipidů. Při pravidelném příjmu tobolek se tuková hmota aktivně přeměňuje na sval.

Kromě toho má přírodní přípravek příznivý vliv na činnost srdce, cév, posiluje kostní a svalovou tkáň.

Rybí olej pomáhá transformovat tuk na sval

Užitečné vlastnosti pro starší osoby

Starší lidé potřebují rybí kapsle, obsahují prvky, které pomáhají prodloužit život, eliminují únavu.

S pravidelným užíváním léku se posiluje srdeční sval, zlepšuje se stav krevních cév a mozkových funkcí a snižuje se riziko Alzheimerovy choroby. To je jeden z nejlepších prostředků, jak zabránit rozvoji revmatismu a osteoporózy, lék chrání klouby a umožňuje jim zůstat zdravější.

Rybí olej zlepšuje stav cév

Rybí tobolky zabraňují vzniku šedého zákalu, vylučují nadměrnou suchost sliznice očí, zabraňují rozvoji zrakové ostrosti spojené s věkem.

Škoda kapslí rybího tuku

Poškození těla může způsobit produkt s nízkým stupněm čištění, protože obsahuje toxinové látky a existuje jen velmi málo užitečných složek.

Nebezpečný a předávkovaný produkt - vitamín A hypervitaminóza se projevuje formou zarudnutí, svěděním, průjmem, nevolností a zvracením. Člověk se stává pomalým, ospalým, trpí závratí a migrénou, často stoupá teplota, objevují se bolesti kloubů.

Přebytek rybího oleje může způsobit bolesti hlavy a slabost.

S hojností chuti k vitamínu D se zhoršuje, svalová slabost, zvracení, močení se stává častější. Předávkování je doprovázeno tachykardií, zvýšenou excitabilitou, která je nahrazena apatií.

Jak vzít kapsle rybího tuku

Pro znatelný terapeutický účinek je denní dávka rybího produktu pro dospělé 2 g. Pokyny pro přípravu uvádějí, kolik gramů je obsaženo v každé tobolce, což umožňuje výpočet příjmu, obvykle je denní dávka 3-6 ks. Je lepší rozdělit požadovanou dávku na několik částí, užívat lék v pravidelných intervalech.

Recepce rybího oleje je lépe rozdělena na několik recepcí po celý den.

Není možné vzít rybí produkt na prázdný žaludek - to může způsobit zažívací problémy. Je lepší pít s jídlem nebo ihned po jídle. Lék musí být užíván měsíc, v roce se doporučuje dělat 2-3 kurzy.

Cena kapslí a skladování

Cena kapslí rozdíl - 50–100 rublů. až 2–3 tisíce rublů. Cena závisí na způsobu extrakce a zpracování produktu, koncentraci Omega-3, kvalitě a výrobci.

Rybí olej v kapalné formě může být skladován po dobu 1,5 roku, doba použitelnosti přípravku ve formě tobolek - 24 měsíců. Nástroj lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu.

Skladovací podmínky - chladné, tmavé místo, teplota ne vyšší než 25 stupňů, mnozí výrobci doporučují udržovat přírodní lék v chladničce.

Rybí kapsle jsou léky, takže mají určitá omezení pro použití. Přípravek nelze užívat s individuální intolerancí, hemofilií, thyrotoxikózou, špatnou srážeností krve.

Neberte rybí olej se špatným srážením krve

Přípravek je kontraindikován v otevřené formě tuberkulózy, chronickém selhání ledvin, při exacerbaci chronické cholecystitidy a pankreatitidy, hypervitaminózy vitamínů A, D, zvýšeném vápníku v těle.

„Pravidelně navštěvuji posilovnu, trenér doporučil vzít rybí kapsle. Řez 6 týdnů - výsledek je spokojen, bolest v kolenou zmizela, ztratila 2, 5 kg váhy, síla se zvýšila, nálada je vždy vynikající. Mám v plánu si ho vzít pravidelně, po 4 měsících budu opakovat. “

„Před několika lety začala moje kůže mezi prsty prasknout, krémy a léčivé masti nepomohly. Dermatolog doporučil vyřešit problém zevnitř, pít 5 týdnů rybího oleje. Od konce kurzu uplynuly čtyři měsíce - všechny rány se zahojily, nové se neobjevily, kůže a vlasy vypadaly lépe, kolena už neupadly “.

„Po narození začaly moje vlasy vypadat špatně, koupil jsem v lékárně levné rybí kapsle. Viděl jsem je na měsíc - žádný výsledek. Vlasy a nehty jsou stále v hrozném stavu, živost se nezvýšila, ale také po studeném chodníku zazněla, takže není třeba mluvit o silné imunitě. “

Rybí olej je levný a účinný prostředek k posílení obranyschopnosti těla, zlepšení práce všech vnitřních orgánů a systémů. Během recepce by mělo být respektováno dávkování - už ne vždy znamená lepší. Výrobek je přírodní, proto je považován za bezpečný, ale má určité kontraindikace.

Krása a zdraví

Nejčastěji při zmínce o rybím oleji je nepříjemná asociace způsobená charakteristickou vůní a chutí. A ani jeho neocenitelné výhody pro tělo nejsou vážným argumentem ve věci jeho spotřeby. Zvláště obtížné je přesvědčit děti o tom - a to není překvapující, protože i dospělí se často nedokážou přivést k polykání rybího oleje. Zde k nám přišli lékárníci. Nyní, kromě tekutého rybího oleje, můžete snadno koupit kapsli s touto látkou v lékárně - tobolka je snadnější polykat a vůně není tak silná. Ale co se týče uchování všech užitečných vlastností v zapouzdřené formě, spory se již dlouho zhoršují.

Podívejme se, co je to kapsle rybího oleje a jaký je její pozitivní vliv na organismus, kterému lze tento lék užívat, a komu je kontraindikován.

Rybí olej, jeho druhy a složení.

Rybí olej je lék živočišného původu snižující lipidy, obsahující vitaminy A a D, kyselinu olejovou (téměř 70%), kyselinu palmitovou (25%), omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

Existují tři typy rybího oleje:

 1. Hnědá - není určena k jídlu, používá se hlavně pro výrobu maziv.
 2. Žlutá - také není lékem, je používána v lékařských potřebách po opakovaném čištění a zpracování.
 3. Bílá s nažloutlým odstínem - jen takový tuk může být užíván orálně. Pokud vás samozřejmě její vůně nevyděsí.

Léčivé přípravky používají bílý rybí olej - důkladné čištění vám umožní otupit jeho nepříjemný zápach.

Užitečné vlastnosti zapouzdřeného rybího oleje:

 1. Vzhledem k obsahu vitamínu A se urychluje proces růstu a regenerace kožních buněk, sliznic a vizuálních pigmentů a chrání se epiteliální tkáně. Nedostatek tohoto vitamínu v těle se projevuje zhoršením kůže, vlasů a nehtů.
 2. Vitamín D, který je jeho součástí, odstraňuje zvýšenou dráždivost nervového systému, pomáhá odstraňovat křeče lýtkových svalů, podporuje vstřebávání vápníku a fosforu a posiluje kostní strukturu.
 3. Omega-3 a omega-6, kyselina olejová a kyselina palmitová - to jsou složky, které činí z rybího oleje takový cenný lék. Snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy, arytmií, trombózy, diabetu, potlačují zánětlivé procesy, odstraňují „špatný“ cholesterol, podporují tvorbu pojivových tkání, myelinové pochvy nervových vláken a buněčných membrán a zlepšují krevní oběh. Výhodou formy kapsle je skutečnost, že omega-3 kyseliny, které jsou rychle oxidovány na volném prostranství, jsou v tobolce více chráněny.

Výhody rybího oleje ve stravě.

Odborníci na výživu doporučují, aby lidé, kteří jedí dietu, používali rybí olej. Ukazuje se, že urychluje metabolismus lipidů a podporuje rozklad nasycených tuků. Potvrdili to australští vědci, kteří zahrnuli do stravy lidí zapojených do sportu po dobu 45 minut denní dávku rybího oleje, která se rovná 6 gramům. Podle výsledků experimentu bylo potvrzeno zrychlení metabolismu lipidů u subjektů užívajících rybí tuk a ne slunečnicový olej. Kombinace cvičení a užívání léku, obdržíte účinný nástroj v boji proti obezitě.

Výhody rybího oleje pro mozek.

Tato látka je vědecky podložený prostředek prevence Alzheimerovy choroby a senilní demence. Rybí olej zvyšuje schopnost absorbovat informace, zlepšuje funkci mozku a zachovává paměť. Použití léčiva je zvláště nezbytné pro starší osoby, i když kapsle rybího oleje za den nebolí v žádném věku.

Rybí olej v boji proti depresi.

Víte, co způsobuje deprese? To je nedostatek serotoninu a omega-3. A vzhledem k tomu, že tyto složky jsou součástí rybího oleje, je možné zvýšit odolnost těla proti stresu, snížit podrážděnost a agresivitu, zabránit depresi.

A díky japonským lékařům se ukázalo, že rybí olej zabraňuje tvorbě stresových hormonů, které spouštějí křeče srdečních tepen.

Rybí olej pro kuřáky.

Lidé, kteří jsou závislí na této závislosti, rybí olej je prostě nezbytný - slouží jako další ochrana plic, čímž se zabrání emfyzému a následnému selhání dýchání.

Rybí olej pro kulturisty.

Mezi přívrženci tohoto sportu je poptáván rybí tuk, protože nepoškozuje tělo a nasycuje jej všemi nutnými živinami pro růst svalů.

V jakých dalších případech je nutné vzít rybí olej:

 • v případě onkologických onemocnění - pomáhá zastavit hubnutí a šetří sílu v boji proti onemocnění, pomáhá zpomalit šíření nemoci
 • s tuberkulózou, anémií, noční slepotou, křivicí;
 • s lupénkou a kožními chorobami;
 • v případě přetlaku;
 • s komplikacemi během těhotenství a bolestivých období;
 • v přítomnosti onemocnění kloubů (artritida) - rybí olej usnadňuje průběh onemocnění, zlepšuje pohyblivost kloubů, zastavuje zánět;
 • s obezitou, diabetem, problémy s koordinací pohybů;
 • se stresem a častou únavou;
 • onemocnění cév.

Možné poškození rybího oleje.

 • Podobně jako mnoho jiných léků je rybí olej silným alergenem. Pacienti trpící alergií a lidé s individuální intolerancí k jeho složkám by měli být opatrní a konzultovat o povolení získat je s odborníkem.
 • Jíst lék na prázdný žaludek může narušit zažívací trakt.
 • Těhotné ženy se také musí poradit s lékařem a dodržovat doporučené dávky.
 • Nedoporučuje se užívat tento lék pro osoby s cholelitiázou a urolitiázou, zhoršenou funkcí štítné žlázy, selháním ledvin, zvýšenými hladinami vitamínu D a vápníku v těle, aktivní tuberkulózou a sníženou schopností srážet krev.

Jak vzít kapslovaný rybí olej?

Obvykle instrukce obsahuje podrobný popis přijatelných a doporučených dávek léku.

Rybí olej by měl být užíván 1-2 kapsle s jídlem 3x denně po dobu 1-3 měsíců. Samozřejmě vás bude podrobněji konzultovat odborník.

Pro děti bude výhodnější tekutý rybí olej.

Nezapomeňte, že byste neměli kombinovat příjem rybího oleje a komplexu multivitaminu - to je plná předávkování vitamíny.