Image

Přejídání

Přejídání je porucha příjmu potravy charakterizovaná absorpcí nadměrného množství potravy a neschopností zastavit se ve správný okamžik.

Příčiny přejídání

V moderní společnosti, obyčejné nebo epizodické přejídání je obyčejné pro téměř všechny. Mnoho lidí zažívá účinky této choroby na sebe, ale ne vždy jim dává smysl.

Časté příčiny nadměrného příjmu potravy jsou:

 • Necitlivost lidského žaludku na malé změny v množství potravy v důsledku schopnosti protáhnout se, takže pocit sytosti se objeví pouze 15-20 minut po jídle;
 • Ztráta selektivity ve vztahu k potravinám, to znamená, že lidé při výběru se neřídí užitečností a nutriční hodnotou produktu, ale dívají se na jeho vzhled, chuť, dostupnost, snadnost a rychlost přípravy. Kromě toho četné reklamy ovlivňují podvědomí osoby;
 • Maskování potřeby vody (žízeň) nebo živin pod pocitem hladu. Tento důvod přejídání je způsoben tím, že rychlé občerstvení, které je stále více konzumováno moderními lidmi, prakticky neobsahuje vitamíny, prospěšné aminokyseliny, mikro a makro prvky;
 • Dát jídlo novou hodnotu, která se liší od skutečných (doplňování nákladů na energii). Například, pracovní oběd v restauraci, kdy se předpokládá, že všichni hosté budou jíst, bez ohledu na to, zda mají hlad;
 • Psychické přejídání. Tato skupina zahrnuje „přilepení“ stresu, špatné nálady nebo tragických událostí, nízké sebeúcty a pochybnosti o sobě, jídlo jako útěchu.

Příznaky přejídání

Po pochopení příčin nadměrné konzumace potravin je nutné zjistit známky této poruchy, aby bylo možné včas přijmout opatření a nevede k obezitě.

Hlavní příznaky přejídání jsou následující:

 • Přírůstek hmotnosti nebo konstantní kolísání hmotnosti;
 • Porucha spánku Po přejídání je pro tělo těžké usnout, protože trávicí procesy pokračují;
 • Porucha gastrointestinálního traktu, pocit nepohodlí (zvýšená tvorba plynu a nadýmání);
 • Absorpce jídla kdykoliv, dokonce i v nepřítomnosti hladu;
 • Konzumace více potravin při zachování každodenního života a životního stylu;
 • Nekontrolovaný příjem potravin, například při sledování televize nebo čtení. Rozptýlení nejen ruší radost z vůně a chuti jídla, ale také ztěžuje určení okamžiku nasycení;
 • Deprese vyplývající z výše uvedených příznaků přejídání.

Odborníci na výživu také vydávají takové psychologické projevy žravosti jako: touha jíst sama, vnitřní pocit viny a nelíbí se pro sebe.

Následky přejídání

Nebezpečí přejídání je tak závažné, že lékaři trvají na tom, že vstaňte ze stolu s mírným pocitem hladu. V opačném případě metabolické poruchy vás nebudou udržet čekající, což ovlivní práci všech vnitřních orgánů.

První účinky přejídání porazily srdce. Hmotnost člověka roste, a tím se zvyšují všechny orgány, takže srdce musí nasycit více místa krví. Zvýší se kontrakce srdce a svalové stěny lidského "motoru" zhustnou. V důsledku toho se vyskytují problémy s hypertenzí a tlakem.

Druhým orgánem, který trpí po přejídání, jsou játra. Když překročí množství potřebných tuků, stane se jejich přímým zdrojem. Téměř všechny buňky v těle jsou naplněny tukem. To vážně postihuje nejen játra a srdce, ale také střeva - trpí celým střevním traktem. Onemocnění jako cholecystitis, gastritida, kolitida a chronická pankreatitida jsou na vzestupu.

Dalším důsledkem přejídání je porušení hormonálního cyklu v důsledku nedostatku tyroxinu. Ženy mají problémy s menstruací a ohrožují neplodnost. U mužů je erekce narušena.

Za zmínku stojí také skutečnost, že dodatečná hmotnost je dodatečná zátěž na páteř a klouby, které se opotřebovávají před časem.

Jak se vyhnout přejídání

Můžete se vyrovnat s přejídáním, ale musíte neustále sledovat příjem potravy. Základní pravidla, která by měla být dodržena:

 • Jezte včas, koncentrujte se na jídlo a nebuďte rozptýlení;
 • Zastavte všechny snacking, jíst u hlavních jídel;
 • Tam je vždy sedět, protože pomáhá dodržovat režim a nepozorovat během jídla;
 • Nepřeměňujte jídlo na odměnu nebo povzbuzující prostředek, protože můžete najít jiné způsoby;
 • Snažte se nejíst v prvních 15 minutách po návratu domů, protože únava a hlad jsou jednou z příčin přejídání.

Přejídání Léčba

Je poměrně obtížné identifikovat poruchy příjmu potravy, protože hanba, popírání a utajení jsou skutečnými společníky těchto nemocí, takže nemoc může zůstat dlouho nezjištěna. Porucha je rozpoznána pouze tehdy, když osoba hledá pomoc při hubnutí nebo se chce zbavit zdravotních problémů způsobených obezitou.

Nejsou žádné studie, které by diagnostikovaly přejídání. Pokud máte podezření na tuto poruchu, lékař zkoumá anamnézu pacienta, předepisuje řadu vyšetření a testů, které vylučují fyzickou patologii. Pokud v důsledku těchto manipulací nebylo zjištěno žádné fyzické onemocnění, odborník tuto osobu předá psychologovi, který může diagnostikovat a léčit symptomy přejídání.

Pokud se s nemocí vyrovnáte sami, můžete se poradit s lékařem, který vám předepíše léky, které snižují chuť k jídlu.

Problém přejídání u dětí

Pachateli poruch příjmu potravy u dětí jsou téměř vždy rodiče, kteří se ve všech případech snaží dítě živit, i když nechce vůbec jíst. Po přejídání je žaludek dítěte napnutý a obsahuje mnohem více jídla, než potřebuje tělo dítěte.

Kromě toho dospělí přicházejí s různými manévry, například, krmí dítě při hraní nebo sledování karikatury, což by nemělo být absolutně prováděno. S tímto přístupem se proces spotřeby potravin stává nekontrolovatelným a automatickým, dítě má špatný zvyk snažit se v knize nebo sledovat televizi a to vše vede k obezitě.

Negativní účinky přejídání jsou zřejmé, ale stojí za zmínku, že k nim může vést nejen pravidelná konzumace velkého množství potravin, ale i jednorázová jídla. Neměli byste jít na návštěvu vyzkoušet všechny nádobí na stole, ale chatovat s přáteli nebo příbuznými. Je třeba mít na paměti, že i jediný přebytek přípustného množství potravin je plný vážných zdravotních problémů.

Vše o přejídání: jak se vyrovnat s neodolatelnou žravostí a jak to hrozí?

Průměrný prázdný žaludek je 0,5 litru. Po jídle se zvyšuje na asi 1 litr. Maximum se může natáhnout na 4 litry. Jedná se o velmi elastický orgán a někteří ho využívají.

Co je přejídání, známo téměř všem. Přinejmenším jednou v životě se všichni ocitli v situaci, kdy jedli tolik jídla, které se zdálo, že už se nehodí. Ani takové jednorázové akce nevedou k ničemu dobrému: závažnost a nepohodlí v žaludku nedávají příjemný den odpočinku. A jsou lidé, kteří se bez kontroly své chuti neustále dostávají do takového stavu. Výsledkem je obezita a četné gastrointestinální problémy. Můžu se s tím vyrovnat?

Co je to?

V posledních letech se počet obézních zdvojnásobil. Lékaři varují před hrozícím nebezpečím a tvrdí, že tato čísla se budou každým rokem zvyšovat. Zjištění hlavních příčin této nemoci 21. století, spolu se sedavým životním stylem a vznikem rychlého občerstvení, se nazývá závislost na potravinách.

Ve skutečnosti, problém přejídání je relevantní pro všechny, jejichž BMI přesahuje normální úrovně. Pokud člověk pravidelně překračuje denní příjem kalorií a nespotřebovává absorbovanou energii, přemění se na tuk - podkožní a viscerální.

Je to jedna věc, pokud se to stane maximálně jednou za 3-4 týdny (dovolená, rodinné jídlo, jen vynikající večeře). A je to úplně jiné - pokud člověk nemůže omezit chuť k jídlu a téměř denně spotřebuje mnohem více jídla, než vyžaduje jeho tělo, natahuje žaludek téměř na hranici. To je porucha příjmu potravy, která vyžaduje léčbu. Hlavním úkolem psychoterapie v takových případech je osvobodit pacienta od přejídání, vštěpovat mu správné návyky, naučit ho, aby nebyl závislý na jídle.

To je poměrně obtížné, protože čím déle člověk nehledá pomoc a neuvědomuje si problém, tím více se v něm zakoření tento zlozvyk. Pokaždé je stále obtížnější zmírnit chuť k jídlu a opustit další buchtu nebo dort. A každý následující den takové obživy je dalším krokem k obezitě. Poslední fáze tohoto onemocnění (morbidní) je často fatální.

Klasifikace

Přejídání je jiné. Klasifikace je nezbytná především pro lékaře, aby pochopili mechanismus jejího vývoje a určili způsoby boje.

V závislosti na důvodech

Restriktivní - vzniká při dodržení pravidelného stravování (kdy dojde k poruše) nebo bezprostředně po něm: tělo se tak snaží nejen dostat látky, které nedostal při hladovce, ale také skladovat nový tuk v případě, že se to stane znovu.

Kompulzivní (emocionální, psychogenní) - projevuje se ve chvílích stresu, kdy se musí každý problém zabavit něčím chutným.

Externí - přichází, když má člověk kulinářské požitky, které nemůže projít: například v menu restaurace je tolik úžasných jídel, že si je každý chce vyzkoušet, a nezastaví se doma, dokud se nesnídí všechny dorty.

Noc - jedna z nejběžnějších, kdy tělo a mozek jsou uvolněné a nemohou odolat pokušení ledničky zářící v tmavé kuchyni.

V závislosti na pocitech

Explicitní (zjevné) - výsledek požití příliš velkého množství jídla, po kterém cítíte přeplněný žaludek, nepohodlí, často - ospalost a vyčerpání. V každodenním životě se takové přejídání nazývá žravost. Možné příčiny: příliš dlouhá abstinence od potravin (nucených nebo vědomých), slavnostního jídla, potravinových poruch, jako je bulimie a hyperfagická reakce na stres.

Skryté (nezajímavé) - nejzábavnější, když člověk nerozumí a nemá pocit, že by šel s jídlem. To se stane, když budete jíst převážně v kavárně, rychlém občerstvení, používat příliš mastné přísady (máslo nebo majonézu), jíst na útěku, neustále žvýkat ořechy, sendviče, sladkosti, atd. Na malé nádobí a výrobky nezpůsobí přeplnění v žaludku, ale dodává tělu přebytečnou energii.

V závislosti na kontrole chuti k jídlu

Řízené - jsou-li vnitřní síly, které si říkají "stop" a zastavte se.

Nekontrolovaná - chuť k jídlu v důsledku komplexních duševních procesů a vyžaduje nejen vnitřní boj, ale také léčbu. Toto přejídání může být zastaveno jen některými vnějšími faktory: jídlo je u konce, žaludek je jak plný jak možný, někdo přerušil jídlo.

V závislosti na psychologických postojích

S pocitem viny - to nastane okamžitě poté, co si uvědomil, co se stalo. Mírná hanba vás nutí jít do posilovny k vypalování nadbytečných kalorií, nebo jít na dietu, nebo uspořádat půst dnů. Nadměrná hanba vede k vnitřním komplexům a skutečným patologiím. V případě bulimie se například nezdravé činnosti začnou očistit od těla potravin, které právě konzumovaly klystýry a uměle vyvolané zvracení.

Bez viny. Nejčastěji je tento typ typický pro děti a ty, kteří se již vyrovnávali s nadváhou.

Tyto typy přejídání nejsou uzavřené skupiny, jsou vzájemně propustné. Dnes jsem se musel přejídat, protože jsem byl firemní v restauraci a podával nereálně chutné pokrmy. A zítra se to může stát, protože jsem se hádal se svou přítelkyní a naléhavý problém musí být zachycen něčím sladkým a neomezeným množstvím. A pokud včera pro tento čin obživy byl škoda, dnes dokonce přinášel radost, protože „utěšoval“ zármutek.

Ve skutečnosti je ze všech těchto klasifikací nejdůležitější rozdělení do skupin v závislosti na kontrole chuti k jídlu. Je zde schopnost udržet si ji pod kontrolou - obezitě a všem jejím důsledkům se lze vyhnout. Ne - toto je porucha příjmu potravy, která vyžaduje okamžitou léčbu.

Důvody

Chcete-li se zbavit přejídání, musíte zjistit jeho příčiny. Mohou být jiné.

 • různé nemoci: například diabetes;
 • rysy těla: pocit plnosti kvůli pružnosti žaludku a jeho vlastnosti natáhnout se objeví jen 20-30 minuty po jídle, a během této doby můžete jíst na skládku;
 • falešný hlad kvůli žízni nebo nedostatku některých vitamínů;
 • problémy s produkcí hypotalamu a serotoninu;
 • bulimie a jiné poruchy příjmu potravy;
 • fyzickou závislost na potravinách, jako je například nikotin nebo léky, zejména z rychlého občerstvení a sladkostí.
 • hojnost rychlého občerstvení na každém kroku;
 • nezdravé jídlo: přijďte do popředí inzerovaných produktů v krásném obalu, který chcete znovu a znovu absorbovat kvůli neobvyklé chuti, chuti (které se objevují v důsledku obsahu škodlivých potravinářských přídatných látek) - jejich užitečnost pro tělo je v pozadí;
 • obžerství, kult potravin, které mohou být implantovány od dětství;
 • etiketa: aby nedošlo k uražení majitele, musíte jíst celou porci až do konce;
 • chamtivost: jíst v kavárně nebo restauraci, je škoda opustit jídlo, za které byly zaplaceny peníze - i doma, mnoho čistí obsah chladničky k prázdnotě, jen aby nevyhazovali produkty zakoupené v přílišném množství potravin do koše;
 • tuhé diety, kvůli kterým se ženy nejprve rozebírají a pak přejídají;
 • narušená strava: nedostatek jídla, občerstvení na cestách, čas na plný oběd a snídani, ale při večeři se přejídá, což je často uspořádáno těsně před spaním.
 • nedostatek sebevědomí kvůli nadměrné váze;
 • nenávist k vlastnímu (nejčastěji tukovému a oteknutému) tělu;
 • osamělost;
 • deprese, nervové poruchy, stresové situace;
 • negativní emoce;
 • jídlo jako odměnu pro sebe.

V medicíně se přejídání zvažuje jako výsledek neurohumorální poruchy v těle nebo jako důsledek somatických onemocnění metabolické povahy. Saturace je regulována hypotalamem, který je také zodpovědný za nervovou regulaci. Porušení jeho práce způsobuje blokování impulzů pro sytost, které jsou do mozku posílány žaludkem.

Příznaky

Nejčastěji je přejídání doprovázeno těžkostí a nepohodlím v žaludku, pocitem, že se již nehodí do kusu. No, jestli tohle všechno skončí. Lidé, kteří trpí zřídkakdy takovými činy obživy, sedí 2-3 hodiny v klidném stavu, jídlo je stravitelné a přichází dlouho očekávaná úleva.

Ale v přítomnosti závažných poruch (stejné bulimie), pokud se to děje pravidelně, projevují se další příznaky. Ihned po jídle se může objevit:

 • zvýšená tvorba plynu;
 • průjem;
 • pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • ospalost;
 • zvracení;
 • někdy bolest žaludku.

Všechny tyto známky přejídání nelze ignorovat. První věc, kterou se člověk snaží udělat, je proto odstranit symptomy. Ano, můžete ji odstranit doma, ale kořen samotného problému zůstane nezměněn. Tyto stavy se proto budou opakovat znovu a znovu.

Při pravidelném přejídání, když se stanou poruchou příjmu potravy, začnou být příznaky nebezpečnější:

 • zvýšení BMI;
 • kolísání hmotnosti: pak nastavte, pak zhubněte;
 • nespavost, přes letargický, ospalý stav;
 • přetrvávající poruchy žaludku;
 • jíst i v nepřítomnosti hladu;
 • velikosti porcí se zvyšují pokaždé, protože žaludek, který je v nataženém stavu, se nezmenší a pokaždé vyžaduje více a více jídla;
 • ztráta kontroly chuti k jídlu;
 • Deprese může být nejen příčinou, ale také příznakem přejídání, kdy se člověk cítí neustále vinen za to, že jí tolik a nenávidí své vlastní tělo.

Tyto problémy naznačují, že je čas poradit se s lékařem, jinak se mnohé z nich stanou chronickými.

Diagnostika

Diagnostika poruchy příjmu potravy zahrnuje konzultace různých odborníků. Zpočátku musíte kontaktovat psychoterapeuta, který během rozhovoru zjistí jeho příčiny a mechanismus vývoje. Dále uvede údajnou diagnózu a pošle na lékařskou prohlídku. V každém případě mohou být přiřazeny různé testy a studie v závislosti na symptomech a souvisejících onemocněních. Nejčastěji se jedná o:

 • krevní test na cholesterol a hormony;
 • Ultrazvuk vnitřních orgánů;
 • fibro-gastro-duodenoskopie pomáhá detekovat přítomnost GERD, aby se určil objem žaludku;
 • MRI vám umožní vidět patologii oblastí mozku zodpovědných za pocit plnosti.

Až po provedení konečné diagnózy lékař předepíše léčbu a řekne vám, jak se zbavit přejídání.

Léčba

Nejčastěji je nemožné bojovat s přejídáním bez psychoterapie - zůstává hlavní metodou léčby, pokud se stane chronickou. Pacient se této závislosti nemůže zbavit.

Psychoterapie

Psychoterapeutická korekce stravovacího chování je nejčastěji prováděna s bulimií a kompulzivním přejídáním, kdy pacient nemůže kontrolovat útoky žravosti. Jejím cílem je změna osobnosti pacienta, aktualizace motivace. Za tímto účelem:

 • mechanismy zvládání psychologické ochrany;
 • poruchy myšlení jsou korigovány;
 • závislá nastavení jsou upravena;
 • vytvořila novou sociální adaptaci.

K dosažení těchto cílů, psychotyp pacienta, jeho kanály přístupu k informacím (kdo je audia, vizuální, kinestetický nebo smíšený typ) je určen. Již v souladu s odhalenými rysy jeho osobnosti jsou vybrány nezbytné techniky psychoterapie a psychokorekce.

Arteterapie - umožňuje vizuálním pacientům vizuálně vidět, co se s nimi děje.

Gestalt terapie je komplexní léčba, která učí řešit naléhavé problémy jakýmkoliv jiným způsobem, kromě přejídání, otevřeného kontaktu s ostatními lidmi, osobně zodpovědný za jejich stav, uvědomovat si smyslné a tělesné pocity a odlišit je.

Skupinová diskuse - zahrnuje aktivní komunikaci v úzkém kontaktu s jinými lidmi s podobným problémem, s využitím technik jako je hlasování, konfrontace, socializace, zpětná vazba.

Kognitivní psychoterapie - člověk vytváří správný přístup k problému, takže má neodolatelnou touhu ne hubnout a splnit standardy krásy ve společnosti, ale zbavit se poruch příjmu potravy.

Paradoxní záměry - metoda V. Frankla se používá pro osoby s poruchami příjmu potravy, které se nepovažují za nemocné.

Provokativní psychoterapie - umožňuje pacientovi vidět celou hrůzu jeho pozice ze strany.

Psychoterapeutické zrcadlo - metoda S. S. Liebiga umožňuje pacientům vyslovit se, co cítí, a to se stává veřejnosti (přítomnost anonymity) - to pomůže zbavit se vnitřních komplexů, které se často stávají příčinou pravidelného přejídání.

Vysvětlující psychoterapie - poskytuje pacientovi úplné informace o tom, co se děje s jeho osobností, tělem, tělem během přejídání a po něm, zvláštní důraz je kladen na důsledky a vedlejší účinky.

Racionální psychoterapie - učí se navázat logické spojení mezi příčinou (přejídáním) a účinkem (obezitou) a vyvodit příslušné závěry, učinit rozhodnutí.

Racionálně-emotivní psychoterapie - vnáší dovednosti kontroly chuti k jídlu a korekce emocionálního stavu bez závislosti na jídle.

Hry na hraní rolí - identifikovat a navrhnout testování různých metod, jak se vyhnout přejídání.

Strukturální analýza - eliminuje dětské komplexy a nesprávné stravovací návyky, naroubované rodiči, kteří se v dospělosti stali hlavní příčinou patologického přejídání.

Z tohoto seznamu může psychoterapeut předepsat pouze jednu z metod a možná několik najednou. To může být nezbytné v jiných technikách, jestliže lékař vidí jejich proveditelnost pro konkrétní případ.

Léky

Mnoho pacientů vyžaduje, aby jim byl předepsán jakýkoli lék pro přejídání. V současné době však existuje pouze jedna droga s takovým označením pro příjem - to je lizdeksamphetamin. Vyrábí se ve Spojených státech, ale v Ruské federaci je zakázán jako psychotropní látka. Proto je lékařská oprava této poruchy určena léky ke snížení chuti k jídlu a k odstranění deprese:

 • tablety obsahující MCC, otok v žaludku a pocit plnosti: Ankir-B (Evalar), Cortes (Ukrajina), Janitor (Balsam);
 • léky obsahující sibutramin, které vysílají signál saturace do mozku: Reduxine, Goldline, Meridia, Slimia, Lindax;
 • antidepresiva: sertralin, fluoxetin, fluvoxamin.

Mnozí se domnívají, že po přejídání je naléhavé uvolnit žaludek z přebytečného jídla. K dosažení tohoto cíle:

 • dát klystýr (s olejem, fyziologickým roztokem, manganistanem draselným, bylinkami, citronovou šťávou);
 • snaží se vyvolat zvracení umělými prostředky (výsledkem je poškození sliznice úst, průdušnice, horních cest dýchacích, jejich infekce);
 • okamžitě po jídle vezměte projímadlo: magnézie, Lavacol, Fortrans, Senade, Fleet.

Mělo by být okamžitě řečeno, že tyto akce nemají nic společného s léčbou. Jedná se o osobní iniciativu pacienta, kterou lékař nikdy nepodpoří. Za prvé, taková opatření jsou účinná pouze v rámci jednorázového a vzácného čištění střev (jednou měsíčně a neměla by být vázána na jídla). Za druhé, zneužívání těchto metod vede k závažným patologickým následkům - například dehydrataci, narušení mikroflóry. Za třetí, neustálé používání laxativ a indukovaná indukce zvracení patří do kategorie nejen potravy, ale i duševní poruchy.

Při užívání léků obsahujících sibutramin je třeba dbát zvýšené opatrnosti, jejich účinnou látkou je sibutramin, v mnoha zemích světa je zakázán.

Léčba léky může být zaměřena na odstranění příznaků nemoci bezprostředně po jídle. Pomoci zvýšit plynu a žaludeční potíže pomoci:

Pokud se po přejídání, bolesti žaludku, můžete pít:

 • Almagel;
 • Fosfalugel;
 • Omeprazol;
 • stejně jako léky proti bolesti: Ketorol, Spazmalgon.

Pokud začnete průjem, můžete jej zastavit následujícími léky:

 • Prohlídka;
 • Kaopektat;
 • Neointestan;
 • Polysorb;
 • Regidron;
 • Stopdiar;
 • Enterofuril;
 • Ersefuril.

K odstranění symptomů přejídání by tyto léky měly být vždy po ruce. Ale opět, pokud se to stane 1-2 krát za měsíc - není na tom nic špatného. Pokud častěji - nemá smysl polykat všechny tyto prášky a pilulky - musíte jít k lékaři a zbavit se poruchy pomocí psychoterapie.

Ve stádiu obezity II a III jsou prováděny chirurgické zákroky ke snížení objemu žaludku: resekce, bandáž nebo bypass. To vám umožní kontrolovat chuť k jídlu a velikost porcí.

Lidové léky

Doma se svolením lékaře se můžete vyrovnat s přejídáním, pokud zvýšíte stravu, která má schopnost snížit chuť k jídlu, a pít bylinky se stejným a zklidňujícím účinkem:

 • luštěniny;
 • tmavá čokoláda;
 • losos;
 • zelenina: listová (zelí, špenát), mrkev, dýně;
 • ovesné vločky, otruby;
 • ořechy;
 • sušené ovoce;
 • tvaroh;
 • Byliny: Altea, Hawthorn, Kopřiva, Lopuch, Vojtěška, Máta, Fenykl;
 • ovoce: ananas, pomeranče, banány, grapefruit, zelená jablka.

Jakmile budete cítit další útok silného hladu - jíst zelené jablko nebo hrst ořechů - a vydat se na čerstvý vzduch na procházku. Pomáhá to!

Doporučení

Pro urychlení trávení potravy a rychlejší uvolnění žaludku po přejídání není vůbec nutné běžet na toaletu a navodit zvracení nebo okamžitě vypít projímadla. Toho lze dosáhnout jinými způsoby. To je to, co lékaři radí.

 1. Neberte si lhaní a nehrajte sport po jídle 2-3 hodiny.
 2. Snažte se spát v noci na levé straně.
 3. Pijte během dne nejméně 3 litry vody.
 4. Zvýšení dietních potravin s vysokým obsahem vlákniny.
 5. Vyhněte se mastným a smaženým jídlům.
 6. Se souhlasem lékaře, aby se enzymové doplňky, které zlepšují trávení: Lipase, Papain, Lactase.
 7. Pijte probiotika.
 8. Snažte se jíst co nejpomaleji.
 9. Dávejte přednost čerstvým produktům.

Nejdůležitější radou je táhnout se a přestat jíst. Pokud máte pocit, že je to nemožné, okamžitě navštivte lékaře.

Důsledky

Velmi účinnou metodou léčby je vysvětlující psychoterapie, kdy lékař maluje pacientovi všechny účinky přejídání v barvách. Když se naučí, jak to všechno ohrožuje a jak nebezpečné je vše (včetně smrti), má mocnou motivaci prolomit začarovaný kruh.

Vážné problémy, pokud jde o zdraví - to je to, co škodí této poruchy příjmu potravy bez včasné a řádné léčby:

 • neplodnost;
 • bolesti zad;
 • hypertenze;
 • hormonální nerovnováha;
 • ucpané tepny;
 • impotence
 • metabolický syndrom;
 • menstruační poruchy;
 • obezita (poslední fáze často končí smrtí kvůli selhání mnoha orgánů);
 • oslabená imunita;
 • vysoká hladina cukru v krvi a cholesterolu;
 • prasknutí žaludku s fatálním koncem;
 • diabetes typu II;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • snížené libido;
 • chrápání (syndrom apnoe).

Přejídání je porucha příjmu potravy, která vyžaduje profesionální léčbu. Jen málo lidí si s tímto problémem dokáže poradit sami. Při prvních příznacích nemoci v sobě nebo v blízkých je proto nutné co nejdříve podstoupit psychoterapeutický kurz a vytvořit nové stravovací návyky vedoucí ke zdravému životnímu stylu a nikoli k obezitě.

Přejídání

Někteří lidé jedí hodně a nevyrostou. A jiní jíst stejné přibývání na váze bez zastavení. Druhý je sledován neustálým pocitem hladu, i když v chladničce je dost jídla. Někdo má neustále chuť "zaseknout" své problémy a potíže. V důsledku toho váha roste a problémy se nejen nezmenšují, ale naopak se objevují nové. Včetně zdraví. Po příštím jídle není žádná síla dělat nic, má těžký žaludek a bolest, ačkoliv se zdá, že obvyklá porce byla konzumována. To vše má jedno jméno - přejídání.

Co to je a proč na to trpí více lidí? Níže pochopíme, odkud tento problém pochází, co přejídání vede a jaké metody pomohou zbavit se škodlivého a nebezpečného návyku. Přejídání je porušením přirozeného příjmu potravy nebo spíše jejich řádu. To znamená, že člověk začne jíst více, než vyžaduje jeho tělo. Přirozeně, ne zbytečné kalorií jsou důkladně umístěny na těle a objem stále roste bez zastavení. Nemyslete si, že je to jen nějaký rozmary nebo rozmary člověka. To je spíše blíže k nemoci. A jistě, že trpící není spokojen se stavem věcí, ale nedokáže problém vyřešit sám. Chcete-li pochopit, jak se vypořádat s přejídáním, musíte zjistit, kde „nohy“ rostou z pohromy.

Důvody

Příčiny obžerství jsou mnohé. Mohou to být psychologické problémy (stres, náhlé změny prostředí), změny v gastrointestinálním traktu nebo mozku. Důvody, které nutí lidi jíst víc než je nutné, hodně. A nejen dospělí, ale i děti trpí touto nemocí. Níže podrobně analyzujeme problém.

Mít dítě

Navzdory tomu, že děti mají mnohem méně důvodů pro „rušení“, mají také problém obživy. Navíc jsou to obvykle milující příbuzní, kteří jsou viníky ze závislosti. Většina dospělých má tendenci krmit dítě bez ohledu na to, co to je, a nevěnují pozornost zprávám o sytosti. Tak je dítě doslova napěchováno do dospělé porce pomocí různých triků. V důsledku toho je dětský žaludek natažený a pro pocit sytosti, který se objeví, dítě začne jíst více, než ve skutečnosti potřebuje. Pak dítě vyroste a zvyk jíst ve velkých porcích nebo neustále žvýkat.

Věnujte pozornost: Ale tady může být psychologický důvod a docela vážný. Příklady zahrnují domácí násilí, nadměrnou kritiku, problémy ve společnosti a tak dále.

U dospělých

Každý den nás sleduje mnoho problémů, které je třeba řešit. Je nutné si vybrat, s něčím bojovat a tak dále. Málokdo má klidný a změřený život. Jako výsledek, dospělý je neustále pod tlakem, a to je jedna z příčin přejídání.

Faktory, které mohou vyvolat obžerství, lze obvykle rozdělit do tří hlavních oblastí:

 • fyziologické;
 • sociální;
 • psychologický.

Druhá kategorie musí být bojována za pomoci psychologa. V první řadě je nutné tento problém odstranit, pak samotná potřeba přejídání zmizí. V každém z nich je zase více směrů. Podívejme se podrobněji na každou z nich.

Fyziologické příčiny:

 • vlastnosti těla. Vzhledem k tomu, že náš žaludek má tendenci se protahovat, pocit nasycení nepřichází okamžitě, ale 20 minut po jídle. Je-li plný pocit plnosti, je v žaludku bolest a bolest;
 • falešný hlad. Stává se, že místo žízně nebo nedostatku vitamínů a dalších důležitých látek cítíme hlad;
 • problémy se žlázami. Například, s hypothalamus (on je zodpovědný za kontrolu chuti k jídlu). V důsledku toho nedochází k pocitu sytosti. Totéž se děje s nízkými hladinami serotoninu;
 • závislost na potravinách. I když je to jen teorie, ale věří se, že některé produkty jsou návykové.

Sociální důvody:

 • nahrazení obsahu koše na potraviny. Často je to ovlivněno reklamou, vůněmi, vnější přitažlivostí výrobku. Přínos je vybledlý do pozadí;
 • obžerství. Některé rodiny mají zpočátku kultovní jídlo. V tomto případě je považován za téměř nejdůležitější;
 • etiketa a chamtivost. Podle pravidel etikety musíte dokončit léčbu až do konce, aby nedošlo k urážce hostesky. Nebo je to jen škoda nechat nezasaženou porci v kavárně nebo restauraci;
 • těsné diety. S přísnými omezeními na potraviny se zvyšuje riziko narušení. Výsledkem je přejídání;
 • porušování stravy. Vyskytuje se díky modernímu rytmu života - neustálému hledání bohatství a věčného občerstvení.

Psychologické příčiny:

 • nejistota A často na vině za všechny další váhu. Ukazuje se tedy, že je to začarovaný kruh, který je třeba zlomit;
 • nenávidíš své tělo. Často se stává důvodem nebojovat, ale nechat všechno jít do šance;
 • osamělost. S prodlouženým obdobím bez vztahu se osoba usiluje o uspokojení v potravinách;
 • deprese V tomto stavu se přejídání stává pro osobu samotnou nepostřehnutelnou;
 • negativní Zde je jídlo vnímáno jako kompenzace. Nenávistná práce, strach, materiální problémy - to všechno jen uvízlo;
 • jídlo jako povzbuzení. Někteří si dávají lahodnou večeři jako odměnu za nějakou akci.

Je lepší okamžitě rozpoznat příznaky přejídání u dospělého, aby bylo možné tento problém překonat.

Hlavní znaky přejídání

Jak zjistit, zda se přejídáte? K tomu existuje několik základních znaků. Přejídání může být dvou typů - jednorázové periodické nebo systematické. První z nich není tak nebezpečná - je to přehnanost na léčbě během svátku je okamžitě pociťován a následky jsou odstraněny během několika dnů. Ale druhý případ je nebezpečnější. Zde se přejídání stává denně a nepříjemné pocity v žaludku se již neobjevují. Zvažte příznaky žravosti, jejichž vzhled by měl být upozorněn.

Těžkost

V důsledku přejídání je obtížné dýchat, objevuje se pocit plnosti v žaludku a těžkost. Tyto pocity vznikají z maximálního roztažení stěn žaludku a zpoždění jídla v něm. Když se žaludek dokáže vyrovnat s takovou zátěží, pocit nepohodlí postupně mizí. Pokud nedochází k zastavení trávení, objeví se nevolnost. No, pak se buď zbavit nadváhy pomocí zvracení, nebo se snaží pomoci žaludku s léky. Někdy i malé porce způsobují těžkost.

Pro to existuje několik důvodů:

 • vzácná jídla;
 • příliš vydatná večeře;
 • nové potraviny ve stravě;
 • těžké potraviny (rychlé občerstvení, mouka, sladká atd.);
 • některé nápoje (soda, alkohol, energie a další);
 • kouření

Pocity bolesti

Dalším příznakem přejídání, který se jeví jako jednorázový a systematický obžerství.

Příčiny bolesti mohou být následující:

 • stěny žaludku jsou příliš natažené;
 • rychlé občerstvení;
 • dostatek jídla po dlouhé přestávce;
 • alkohol a kouření;
 • nezdravé jídlo (pikantní, mastné, smažené a tak dále).
 • Časté přejídání navíc povede k exacerbaci chronických onemocnění žaludku a trávicího systému jako celku.

Kompulzivní přejídání

Tento termín se týká systematických nadměrných jídel. Ve skutečnosti je to nekontrolovaná žravost. Příznaky kompulzivního přejídání jsou následující:

 • zabavení špatných událostí a emocí;
 • jíst bez pocitu hladu;
 • použití velkých porcí s přestávkou kratší než dvě hodiny;
 • neschopnost zastavit;
 • nedostatek systémové výživy;
 • nadměrná konzumace potravin;
 • konstantní kolísání hmotnosti;
 • poruchy spánku;
 • chamtivost, touha jíst v tajnosti.

Základem tohoto přejídání je vždy psychologický problém. Chcete-li přestat jíst, musíte to vyřešit.

Možné následky

Přejídání se věnuje tolik pozornosti nejen z důvodu přibývání na váze. Taková výživa ovlivňuje vnitřní orgány.

Níže jsou uvedeny orgány, které primárně vykazují účinky obživy:

 • srdce začne pracovat pro opotřebení, rytmus a krevní oběh jsou narušeny. Výsledkem je hypertenze, srdeční infarkt, srdeční astma;
 • játra začínají „sdílet“ tuky se všemi orgány. Výsledek - gastritida, kolitida, ateroskleróza;
 • hormonální pozadí. Riziko neplodnosti;
 • metabolické poruchy. Diabetes jakéhokoliv stadia;
 • poruchy spánku;
 • spoje jsou přetížené a opotřebovávají se předem.

S takovou kyticí nemocí bude chutné jídlo i nadále přinášet radost. Proto nyní, když jsou příčiny a následky přejídání jasné, přejdeme k nejdůležitějšímu bodu.

Jak bojovat

S jednorázovým přejídáním se můžete vyrovnat sami, ale systematicky budete muset vyhledat pomoc od specialistů.

Psychologické aspekty

Některé příčiny přejídání, včetně nutkavých, jsou léčeny psychologicky.

Existují tři účinné metody:

 • behaviorální terapie. Pomáhá identifikovat příčiny obžerství v myšlení. Cílem terapie je rozpoznat problém pacientem a překonat ho;
 • interpersonální terapie. Vytváření normálního vztahu s blízkými je nutným emocionálním pozadím. To pomáhá řešit problém;
 • skupinové terapie. Na základě podpory podobně smýšlejících lidí.

Specialista také předepisuje léky, které pomáhají zhubnout a neshromažďují nové.

Expozice léku

Trh nabízí různé léky na přírodní bázi a syntetické. Pomáhají udržovat chuť k jídlu a snižovat hmotnost, přičemž doplňují potřebné vitamíny a stopové prvky.

Nejoblíbenější léky na zmírnění příznaků přejídání jsou:

 • přípravky na bázi aktivního uhlí. Mají vynikající schopnost absorbovat. Léky převezmou plyny, toxiny a těžké potraviny. Můžete si ho vzít před a po hostině;
 • léčiva na bázi křemíku. Účinek je podobný aktivnímu uhlí;
 • enzymy. Přípravky s pankreatickými enzymy, které pomáhají žaludku vyrovnat se s periodickou obžerou.

Tyto léky pomohou řešit jednorázové symptomy. Aby bylo možné se s problémem vyrovnat, potrvá čas a odborné poradenství.

Lidové léky

Pro přívržence všech přirozených, existují lidové prostředky pro zmírnění příznaků přejídání. Poplatky za zeleninu, odvar a infuze nepomohou horšímu než farmaceutické léky.

Nejúčinnější metody tradiční medicíny jsou:

 • infuze calamus, řebříček, máta, meduňka, třezalka, heřmánek, kopr. 200 ml vroucí vody se nalije na čajovou louku kterékoli z těchto bylin. Nápoje teplé;
 • odvar z heřmánku, divoké růže, borůvky. Sklenici vody se vezme lžíce ovoce. Vařte až 10 minut. Používá se mírně chlazený;
 • Heřmánkový čaj s řebříček. Oba bylinky vezmou lžičku, sekanou a vaří jako obyčejný čaj;
 • choleretická směs. Na každé polévkové lžíci se rozemele heřmánek, tyčinka, palina a med. Směs se válí do kuliček chleba a ponoří do medu. Take před nebo po hostinu.

Můžete použít několik metod nebo si vybrat jeden, který se vám líbí.

Obecná doporučení

Existují některá pravidla, podle kterých se můžete zbavit nepříjemných účinků přejídání.

 • pokud můžete, projděte se na čerstvém vzduchu;
 • není-li síla vzrůstat, je lepší na chvíli ležet;
 • dejte něco teplého do břicha na 20 minut;
 • už nemusíte jíst potraviny a nápoje;
 • žvýkat. To urychlí trávení.

Po dlouhém svátku (například Silvestr) byste měli zajistit půst. Jíst v této době je nejlepší lehké potraviny - polévky, cereálie, saláty, pít hodně vody.

Přejídání

Přejídání je známo každému člověku - zvláštní jídlo je zvláštní při slavnostních jídlech, kdy je počet jídel v desítkách a chcete vše vyzkoušet. Někteří však nejsou s tímto fenoménem seznámeni, ale systematicky. Přejídání je porucha příjmu potravy, ve které je velké množství jídla a neschopnost se zastavit. Příčiny tohoto jevu a způsob, jak se s ním vypořádat, budou dále projednány.

Příčiny a účinky přejídání se u dětí a dospělých liší. Příčiny žravosti mohou ovlivnit různé faktory - může to být malý stres a dokonce i změny v mozku. Z těchto důvodů závisí na tom, jak dobře přejídání vstoupí do vašeho života. Aby se neprojevily účinky přejídání, nedovolte tuto situaci. Vyzkoušejte všechno na svátcích, ale neberte celou porci každého pokrmu. Zůstaňte na čase, abyste se vyhnuli závislosti na potravinách. Jinak bude obžerství vyvolávat nevratné následky, které významně poškodí pohodlí života.

Příčiny u dospělých

Dospělý člověk musí každý den něco rozhodnout, vybrat si, podniknout, vzdát se něčeho, a proto je zranitelný mnoha připoutáním. Včetně zvyku chutného a bohatého jídla.

Jaké fyziologické příčiny přejídání jsou:

 • Zpožděný signál sytosti. Díky této funkci žaludku přichází signál do mozku o nasycení po 15-20 minutách. Proto je nutné dokončit jídlo s mírným pocitem hladu.
 • Falešný pocit hladu. Signál hladu se vysílá, když chcete pít, nebo je v těle nedostatek vitamínů a živin.
 • Pokud vás trápí neustálý pocit hladu, pak byste v tomto případě měli určitě navštívit lékaře.
 • Poruchy funkce žláz s vnitřní sekrecí. Hypotalamus, který je zodpovědný za chuť k jídlu, může selhat a člověk necítí brzdy během jídla.
 • Potravinová závislost. Použití sladké, slané nebo mastné je návykové, podobný narkotikum. Tato teorie však není prokázána.

Sociálně-kulturní důvody:

 • Změny ve výběru potravin. Mnoho lidí si nyní vybírá produkty, které nejsou určeny pro jejich užitečnost a nutriční hodnotu, nýbrž pro jejich vzhled, chuť, dostupnost, a to jak v ceně, tak v rychlosti vaření, jakož i v reklamě.
 • Špatný zvyk. Někdy obžerství je rodinná tradice - jídlo je zvýšeno do hodnot života.
 • Vnitřní instalace. Osoba se přizpůsobí, aby jedla více, aby nedocházelo k urážce hostesky na večírku, nebo to způsobuje, že dělá běžnou chamtivost.
 • Omezení stravování. Můžete se přejídat, pokud jste na dietě po dlouhou dobu nebo nejíst plně kvůli nedostatku finančních prostředků.
 • Rychlý život. Nedostatek času dělá den jíst na útěku, ale večer - povinné přejídání.

Psychické přejídání a jeho příčiny:

 • Pochybnosti. Osoba s nízkým sebevědomím je zvyklá na “chytit” jeho problémy.
 • Nemám rád své tělo. Pokud se vám nelíbí vaše vlastní postava, pak vaše ruce mohou spadnout a nechcete nic měnit.
 • Osamělost. Neuspokojený osobní život tlačí k hledání potěšení z jídla.
 • Deprese Ona se pohybuje nad člověkem v jejím stavu, a vy si možná nevšimnete, jak se přejídáte.
 • Negativní emoce. Stres, úzkost nebo strach jsou vždy vyhlazeny něčím chutným.
 • Propagace Někdy se člověk odměňuje dobrými skutky nebo skutkem.

Problematika psychického přejídání je léčena psychologem. Pokud psychologický problém zmizí, zvyk „lepení“ zmizí.

Příčiny u dětí

Hlavním důvodem pro děti jsou jejich rodiče, kteří se snaží krmit dítě, i když nemá hlad. Konstantní přejídání vede k roztažení žaludku u dítěte a pak může pojmout více jídla než dítě potřebuje.

Je to důležité! K výživě dítěte přicházejí rodiče s rušivými manévry ve formě her nebo sledováním karikatur, a to je naprosto nemožné. Krmení ve stejnou dobu se stává nekontrolovatelným a automatickým, dítě vyvíjí zvyk snažit se v televizi nebo číst knihu, a to je přímá cesta k obezitě.

Příznaky přejídání

Přejídání může být jednorázové a trvalé. Pokud se během svátků příležitostně vyskytne nekontrolované stravování, objeví se okamžitě jeho příznaky. Když se obživa objeví denně, nemá žádné příznaky, ale to je patrné na rozmazané postavě.

Příznaky přejídání u dospělých jsou následující:

 • Těžkost žaludku, nepohodlí, těžké dýchání.
 • Bolest v žaludku. Může existovat, stejně jako u jednorázového přejídání, a při přechodu do chronického stavu.
 • Přírůstek hmotnosti nebo periodické kolísání.
 • Nespavost. Je těžké spát s plným žaludkem, protože proces trávení pokračuje.
 • Poruchy v gastrointestinálním traktu, diskomfort ve formě zvýšené tvorby plynu a abdominální distenze.
 • Jíst velké množství potravin při zachování dřívějšího způsobu života a každodenního života.
 • Nekontrolovaná absorpce potravin při prohlížení přenosů nebo čtení. Odvádí pozornost od určení momentu nasycení.
 • Deprese ze všech projevů přejídání.

Bolest a těžkost v žaludku neprocházejí samy ani po užití léků proti bolesti. V tomto případě byste měli vyhledat pomoc lékaře.

Kompulzivní přejídání

Konstantní přejídání se nazývá kompulzivní. Tento stav se projevuje po dlouhotrvajících dietách, depresích, různých komplexech a psychickém traumatu.

Příznaky kompulzivního přejídání jsou:

 • Jíst při předjíždění smutku, deprese, nudy, osamělosti a podobně.
 • Jíst jídlo i bez hladu.
 • Přestávky mezi jídly na méně než dvě hodiny se zachováním velkého množství jídla.
 • Nekontrolovaný příjem a velké množství potravin, bez brzdění současně.
 • Poruchy výživy během dne.
 • Ztráta umírněnosti, příjem potravy, dokud není žaludek zlomen.
 • Chamtivost po jídle, touha po tom, aby si to vzala sama.

K kompulzivnímu přejídání dochází z důvodu psychické povahy. Léčba tohoto problému by proto měla být prováděna psychoterapeutem. Odstranění hlavního důvodu může být vyloučeno ze závislosti na potravinách.

Co dělat, když přejídáte

Jak se vypořádat s přejídáním se nezávisle na drogách? V průběhu let je nutné pořádat některé akce:

 • Pokud vám stát dovolí pohyb, musíte jít. Aktivita organismu vyvolává urychlení metabolických procesů. Pokud nemáte sílu chodit, musíte si lehnout a pak se projít.
 • Pomoci žaludku v práci může být teplo. Chcete-li to provést, položte topné podložky nebo láhev teplé vody na oblast žaludku. Žaludek se zahřívá nejméně 15-20 minut.
 • Omezte se na další konzumaci potravin a nápojů, zejména nápojů sycených oxidem uhličitým. Můžete pít čistou vodu nebo čaj s citronem nebo mátou.
 • Můžete žvýkat žvýkačku, provokuje zrychlení zažívacích procesů.

Po zotavení těla je nutné přejít na lehké a nízkokalorické potraviny, spotřeba tukových potravin je zakázána. V žádném případě není nemožné hladovět, protože organismus dostane stres. Tato pomoc je dobrá pomoc, pokud se přejídání nestane často. Pokud je obžerství v poslední fázi, a důvody leží v emocionální sféře, pak se nedá dělat bez pomoci psychoterapeuta.

V terapii se používají následující metody:

 • Kognitivně behaviorální terapie. Existují problémy v myšlení, zaměřené na nekontrolovaný příjem potravin. Pacient si musí uvědomit své problémy.
 • Mezilidská terapie. Léčba je zaměřena na zlepšení vztahů s blízkými. Dobré vztahy s ostatními eliminují nezdravou závislost na potravinách.
 • Skupinová terapie. Tam je komunikace s lidmi, kteří utrpěli tuto závislost. Jejich podpora a porozumění pomáhají vyrovnat se se závislostí.

Spolu s psychologickou terapií se provádí medikační léčba. Léky z různých farmakologických skupin mohou být předepsány: antidepresiva, léky snižující chuť k jídlu. Léky na předpis a léčebný režim volí lékař.

Léčba drogami

Hmota přípravků na bázi enzymů, rostlinných a syntetických aktivních látek, které mohou zmírnit utrpení v případě přejídání.

Nejběžnější jsou:

 • Aktivní uhlí. Je vyrobena ze živočišných nebo rostlinných surovin, má silný adsorpční účinek, sotva zasahuje mokré prostředí. K dispozici ve formě prášku, kapslí a tablet. Na jeho základě jsou vyráběny také produkty jako Sorbex, Carbolen.
 • Sorbenty - Bílé uhlí, Polysorb, Enterosgel, se vyrábí na bázi křemíku. Absorbujte veškeré zbytečné tělo - alkohol, toxiny, těžké potraviny, vše, co zasahuje do normálního pití.
 • Enzymové přípravky - Festal, Panzinorm, Mezim. Tyto nástroje zahrnují pankreatické enzymy, které pomáhají vstřebávat a rozkládat živiny, zvyšují rychlost zažívacích procesů.

Pokud máte sklon k přejídání, pak by tyto léky měly být vždy po ruce, aby vás zachránily před nepříjemnými účinky obživy. Ihned po jídle se doporučuje užívat určitý lék.

Lidové recepty

Lidové léky také pomáhají zbavit se žaludku těžkosti a nadýmání. Recepty tradiční medicíny nahromadily mnoho způsobů, jak eliminovat účinky obživy ve formě bylinných odvarů a infuzí, čajů a bylinných přípravků.

Nejúčinnější z nich:

 • Infuze z rostlin: semena kopru a fenyklu, heřmánek, kalamáru, měsíčku a mnoha dalších. Na lžíci vezměte sklenici vroucí vody, vařte minutu a pijte ve formě tepla.
 • Dekorace. Vyrobeno z plodů divoké růže a borůvek, borůvkových listů a heřmánku. Lžíce všech surovin se sklenicí vařící vody a vařit po dobu 10-15 minut. Pijte ve formě tepla v malých doušcích.
 • Čaj Vezměte si lžičku heřmánku a řebříčku a nalijte jim sklenici vroucí vody. Nechte ho stát a pít, když je teplý.
 • Bylinná tableta, choleretic. Mixér suchý tyran a heřmánek v mixéru, smíchejte prášek s medem a jemně nasekanou palinou. Vezměte si lžíci. Hromadné navíjení do kuliček a opět se valí v medu. Nástroj můžete jíst před a po jídle.

Chcete-li bojovat s přejídáním, můžete si vybrat ne jeden nástroj, ale několik najednou - to bude mnohem efektivnější.

Následky přejídání

Nekontrolovaná konzumace jídla vede nejen k obezitě, ale také k poškození vnitřních orgánů těla.

Co způsobuje přejídání, je následující:

 • Srdce Velká váha dělá srdce pracovat pro opotřebení a krmit celé obrovské tělo s krví. Poruchy srdečního rytmu se stále vyskytují a krevní oběh je narušen. Hypertenze, srdeční astma se vyvíjí, riziko srdečního infarktu se zvyšuje.
 • Játra jsou nasycena tukem. Přesycení těla vede k tomu, že se tuky přenášejí do jiných orgánů: střeva, srdce, cévy. Z toho se vyvíjí onemocnění, jako je pankreatitida, cholecystitis, kolitida, gastritida.
 • Hormonální selhání. Obézní lidé obou pohlaví se stávají neplodnými. U žen je porucha menstruačního cyklu a u mužů potence.
 • Metabolické poruchy. Satelitní obezita - diabetes.
 • Nespavost. Vyvíjí se nejen nespavost, ale také zástava dýchání ve spánku - apnoe.
 • Onemocnění kloubů. Kostra nemůže odolat takovému zatížení a dochází k destrukci, deformaci a zánětu kloubů.

To vše je velmi špatné, takže když si všimnete schopnosti jíst více jídla, než potřebujete, musíte vyhledat pomoc od specialistů.