Image

Dieta cola: přítel nebo nepřítel?

S velkým potěšením, když jdeme na dietu, držíme se stávky a Pepsi Light. Přirozeně: když se v obvyklé koloně 42 kcal na 100 ml (+ velké množství cukru), stává cukr prostým spásou. Dr. Dyukan ji dokonce přímo doporučuje každému, kdo hubne podle své metody. Je však tento způsob, jak se zbavit hladu, opravdu dobrý?

Infografika: místo tisíce slov

Toto děsivé aspartam

Dietní cola si díky sladidlu aspartam zachovává svou sladkou chuť. Mimochodem, aspartam má čestný titul nejvíce studovaného doplňku stravy v historii. Aspartam je asi 200 krát sladší než cukr, takže to potřebuje velmi, velmi málo. Současně je aspartam schopen poškodit zdraví pouze v případě, že je překročena jednorázová bezpečná dávka 40 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Jednoduché výpočty ukazují, že člověk vážící 68 kg musí pít více než 20 plechovek pepsi-light za den, aby nějakým způsobem poškodil tělo.

(To se však týká pouze aspartamu. Obecně platí, že nepoužívejte lehkou sodu - pokud konzumujete více než 3 plechovky denně, riziko vzniku zubního kazu se občas zvyšuje v důsledku vysoké kyselosti nápoje.

V aspartamu však číhá další nebezpečí. Skládá se z aminokyselin a jeden z nich, fenylanin, není absorbován u lidí s fenylketonurií. Dosud nebyl objasněn důvod, proč se někteří lidé stávají netolerantní na tuto konkrétní aminokyselinu.

Navzdory prokázané neškodnosti, dieta cola není považována za přínosnou. Coca Cola nedávno představila novou variantu - Diet Coke Plus, cola, obohacená vitamíny a minerály. Ale ani tento krok nenutil například Kanadu, aby umožnila prodej dietní koly na svém území.

Složení stravy soda a další nebezpečí

Ve stravě cola - 0,3 kcal na 100 g. Nicméně nedávná studie americké vědecké komunity CSE (Council of Science Editors) prokázala, že dietní nápoje vám nemusí pomoci zhubnout, ale spíše přispět k přibývání na váze. Jde o to, jak oxid uhličitý v sodu ovlivňuje stěny žaludku. Vyvolává vylučování žaludeční šťávy. A toto propuštění způsobuje vážnou chuť k jídlu v člověku. Jako výsledek, vy buď vrhnout na jídlo a přejídat, nebo vydržet k poslední, který je plný žaludeční vřed.

Další nevýhodou dietní coly je kyselina fosforečná ve svém složení. Podporuje vylučování vápníku z těla, doslova ho umývá z kostí. V důsledku toho se kosti stávají křehkými, což může vést k osteoporóze.

A nezapomeňte na BBC experimenty: „lehká“ televizní novinářka úspěšně otřela staré skvrny, použila ji jako stěrač atd.

Podle studie NCBI, spotřeba sodovky také zvyšuje riziko vzniku metabolického syndromu o 36%.

Z plechovky nebo z láhve?

Pokud, navzdory výše uvedenému, nejste připraveni natrvalo opustit sodu, zvolte sodovku v plechovkách. Je známo, že plast velmi špatně ovlivňuje nápoj uvnitř. Lahve obsahují bisfenol A, který snižuje úrodnost působením na hormony. Zde je studie na toto téma pro ty, kteří čtou v angličtině.

Co si vybrat?

Čistá voda. Neobsahuje žádné kalorie a těží tělu.

Dieta soda: škoda nebo prospěch?

V říjnu 2014 Pepsi a Coca Cola oznámili, že během příštích deseti let snížili kalorický obsah svých nápojů o 20%. Toto tvrzení nepřišlo jako překvapení, protože výrobci sody byli po dlouhou dobu pod neustálým tlakem veřejnosti a stále častěji byli obviňováni ze svých výrobků, které přispívají k obezitě. Motivy této reklamy by neměly být vnímány jako altruistické. S ohledem na moderní trendy se stále více lidí snaží vést zdravý životní styl, sportovat a sledovat správnou výživu. Výrobci nápojů přizpůsobí své výrobky potřebám a přáním spotřebitelů a rozšíří své distribuční kanály.

Známým faktem je - čím více cukru v sodu, tím vyšší obsah kalorií. Aby se snížil kalorický obsah, výrobci používají alternativní náhražky cukru vyrobené z přírodních nebo umělých přísad, což vede k „dietě“ soda.

V současné době nebyl plně studován vliv náhražek cukru používaných při výrobě nápojů na zdravé lidské tělo. Otevřené otázky zůstávají jako náhražky cukru ovlivňují metabolismus a jaký vliv na tělo mají složky používané při výrobě náhražek cukru. Ve stejné době, většina vědců se shodují, že pravidelné používání "dieta" soda nevede k rozvoji závažných onemocnění, jako je rakovina. V tomto případě se lékařská komunita stále dohaduje o výhodách nízkokalorických nápojů a zároveň snižuje nadváhu.

Podle studie American Beverage Association, lidé, kteří konzumovali nízkokalorickou colu během diety, byli schopni ztratit váhu podstatně lépe než ti, kteří v průběhu diety vůbec nepili sodu. Výsledky výzkumu nepřekvapily vědce, protože lidé, kteří nejedli sladkou sodu, se spoléhali pouze na vlastní vůli, zatímco ti, kteří konzumovali nízkokalorickou colu, dokázali uspokojit svou potřebu sladkostí, aniž by zvýšili celkový příjem kalorií..

Také použití nízkokalorických sýtených nápojů je v souladu s doporučeními WHO o snižování spotřeby cukru. Podle doporučení WHO by mělo být množství kalorií produkovaných konzumací cukru nižší než 5%.

Velkým znepokojením WHO je nadměrný příjem volných sacharidů, což vede k obezitě a rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Největší množství rychlých sacharidů je obsaženo v sycených nápojích s vysokým obsahem cukru. Je třeba poznamenat, že použití sladké sody také způsobuje velké škody na zuby.

Ale ne všechno je tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Dlouhodobé užívání dietní sodovky s obsahem náhražek cukru může vést k menším zdravotním problémům.

V roce 2013 vědci zjistili, že lidé, kteří konzumují nízkokalorické sycené nápoje, pociťují stejné problémy s přibýváním na váze jako lidé, kteří preferují sodu s cukrem. Kromě toho lidé, kteří konzumují dietu soda, mají větší pravděpodobnost vzniku diabetu typu 2, stejně jako větší riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Při pravidelném používání nízkokalorických sycených nápojů po dlouhou dobu je vážnější poškození zdraví než použití sody s obsahem cukru. Proč Neexistuje žádná přesná odpověď na tuto otázku, podle předpokladů vědců, je to z toho důvodu, že přírodní nebo umělé náhražky cukru zavádějí naše tělo do klamu, dávajíce náhražky cukru jako přírodní cukr, čímž způsobují, že tělo spouští své obvyklé metabolické procesy.

Malá studie časopisu Nature ukázala, že myši a lidé nejsou náchylní k glukóze po pravidelném používání umělých náhražek cukru, jako je aspartam, imid kyseliny orthosulfobenzoové, sukralóza. V jednom z provedených experimentů, z nichž účastníci jedli umělé náhražky cukru s jídlem, byla zaznamenána změna ve střevní mikroflóře. Jak chápete, střevní mikroflóra má obrovskou roli na zdraví těla a lidského blahobytu. Jaký je závěr? Pijte více čisté vody, čaje a kávy, ale pijte méně sody.

Několik důvodů, proč je vhodné snížit úroveň konzumace sody:

Dieta soda neobsahuje kalorií, ale to neznamená, že vám pomůže zbavit se pár kil. Lidé, kteří pravidelně konzumují dietu soda, přidají až 70% nadváhy do 2 let.

Dieta soda je sladší než běžný cukr, takže po chvíli se jazykové receptory otupí a jejich schopnost cítit přirozenou sladkost, jako je ovoce, je výrazně snížena.

Neexistují žádné kalorií v dietě soda, ale tam je také nic užitečného pro tělo. Jaký je nejlepší nízkokalorický nápoj? Tohle je voda. Voda - je klíčem k životu, takže nahrazení vody dietou sódou bude mít negativní důsledky pro vaše tělo.

Spotřeba umělých náhražek cukru, jako je aspartam, který tvoří nápoj, může způsobit bolesti hlavy.

Kyselina citrónová, která je součástí sody, ničí zubní sklovinu.

Míchání alkoholických nápojů s dietou sodou dále urychluje vstřebávání alkoholu než soda obsahující cukr. To se děje proto, že náš oběhový systém absorbuje sladidla rychleji než běžný cukr.

Časté používání jakékoli sodovky nepříznivě ovlivňuje stav kostí, kosti se stávají více „porézními“ a křehkými.

Bez cukru

V poslední době jsou náhražky cukru stále populárnější. Nejprve propuštěn pro diabetiky, rychle padli do rukou hubnutí). Zdá se, že všechno je velmi jednoduché: žádné sacharidy - žádné kalorií. Ale

Aspartam - nalezený v mém milovaném a požehnaném Pepsiho světle. Je asi 160-200 krát sladší než cukr, bez zápachu, rozpustný ve vodě. Navzdory skutečnosti, že toto sladidlo, stejně jako proteiny, má kalorickou hodnotu 4 kcal / g, je zapotřebí malé množství aspartamu, aby se vytvořila sladká chuť, proto se nebere v úvahu jeho podíl na kalorickém obsahu potravin. Ve srovnání s cukrem se pocit chuti sladkosti aspartamu jeví pomaleji a trvá déle. Při zahřátí je aspartam zničen, a proto není vhodný pro sladidla vystavená tepelnému ošetření.

Se vyskytující se pod různými značkami, aspartam je nejběžnější náhradou cukru, a bohužel nejškodlivější. Navzdory tomu, že podíl aspartamu je více než 25% světového objemu na trhu s náhradami cukru, je v některých zemích zakázán, protože má celou řadu vedlejších účinků. Nezávislé studie potvrzují, že při dlouhodobém užívání způsobuje aspartam alergie, nespavost a depresi. To by mohlo být tolerováno, ale aspartam, který způsobuje rakovinu mozku u zvířat, může dobře hrát karcinogenní roli u lidí. Metabolitem aspartamu je také methanol, o němž je známo, že je toxický.

Další kouzla Pepsi Light:

Složení: čištěná pitná voda, oxid uhličitý, sladidla (50950, 1951, 55955), barvivo (50 150а), regulátory kyselosti (30330, Е 331, Е338), konzervační látky (11211), kofein, přírodní aromatické látky "Pepsi", "Topnot", přírodní extrakty.

E-950 Acesulfam Draslík Acesulfam Draslík
E-951 Aspartam Aspartam
E-955 sukralóza (trichlorgalaktosukóza) sukralóza (trichlor galaktosukrosa)

E-330 Kyselina citrónová Kyselina citrónová
E-331 Citráty sodné, dihydrogencitrát sodný, monohydrogencitrát sodný, citrát sodný, citrát sodný: (i) monosubstituovaný citrát sodný, (ii) disubstituovaný citrát sodný, (iii) trisubstituovaný citrát sodný
E-338 Kyselina fosforečná

E-211 Benzoát sodný Benzoát sodný

Nebudu ani psát o tom, jak to všechno škodí. Ale! Stále ji miluju. ) Takže jsme leptat dávkování, a dovolit si velmi, velmi zřídka.


Cyklamát - nalezený v tabletách Rio, které jsem pravidelně konzumoval. Levné, sladší než cukr 30krát. Povoleno pouze v malém počtu zemí po celém světě, a po dobu 40 let jako zakázáno v západní Evropě a Americe, kvůli podezření na provokující selhání ledvin.

Neškodné:
Sukralóza je jediná, která se vyhla obviněním a nejškodlivějším pro všechny náhražky cukru. Je pravda, že vzhledem k jeho vysoké náklady, se nerozšířila na našem trhu. V současné době se na trhu objevilo další sladidlo - extrakt ze stevia bylin, nebo stevioid, který je velmi populární v Japonsku, v zemi dlouhých jater. Předpokládá se, že tento lék je zcela neškodný.
Fruktóza je stále neškodná, ale je z ní bezostyšně vytěžena, takže to není náš přítel.)

Opravdu neobsahuje Soca-Cola Zero žádné kalorií a méně škodlivé než klasické?

Cola nula obsahuje 0,3 kcal nebo téměř 0 na 100 ml nápoje. Zdroj těchto nevýznamných, ale stále kalorií, v Cola Zero - Acesulfam K. Cola nulový cukr náhrada neobsahuje cukr, který je samozřejmě lepší než 8 lžiček, které jeden plechovka klasické cola obsahuje. Pro váhu: doporučené množství cukru, které lze konzumovat denně bez poškození zdraví, je 6 až 9 čajových lžiček (jedná se o "extra" cukr, ne to, co se nachází v ovoci, mléku nebo obilovinách. Jakékoliv dezerty jsou dalším zdrojem cukru, sladké nápoje a cukr, který sami přidáváme do čaje nebo kávy) Množství kofeinu v jedné plechovce Cola nuly je přesně stejné jako v klasickém a přibližně ekvivalentním espresso šálku.

Asi 8 lžíce cukru v plechovce klasické cola není úplně správné. Koks, v závislosti na zemi spotřeby, dělá různé sladkosti, upravený pro národní vkus. Vyzkoušel jsem jeden z nejsladších sázek v Bruselu a nemohl jsem ho pít - jako sirup. Ruská cola není tak sladká.

K tomu, co bylo řečeno o kofeinu a cukru, věnujte pozornost draslíku acesulfamu. Acesulfam Draslík, látka, která je 200krát sladší než cukr. Vznikl v Německu na konci 60. let. Ukázalo se, že toto sladidlo je velmi škodlivé, studie prokázaly, že tato látka vyvolává vývoj nádorů a negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém. Ačkoli má pozitivní vlastnost - nezpůsobuje alergie, ale stejně jako většina doplňků výživy je toto sladidlo jedním z nejškodlivějších. Proč je škodlivé jíst? Acesulfam draselný je zcela vstřebán do těla a může se hromadit, což způsobuje různá onemocnění. Acesulfam draselný, zejména v kombinaci s aspartamem, zvyšuje chuť k jídlu a vede k dehydrataci, která rychle způsobuje obezitu. Mohou vyvolat epilepsii, mozkový nádor, diabetes, chronickou únavu. Zvláště škodlivé je jeho použití u dětí, oslabených pacientů a těhotných žen. Toto sladidlo také obsahuje fenylalanin, který je zvláště škodlivý pro lidi s bílou kůží a způsobuje, že narušují hormonální rovnováhu. Dlouhodobě se hromadí v těle a způsobuje vážné onemocnění a neplodnost. Pokud užíváte větší množství tohoto sladidla nebo časté užívání přípravků s obsahem, můžete obdržet následující příznaky: slabost, bolest hlavy, nevolnost, podrážděnost, bolest v kloubech a dokonce ztrátu paměti, zraku a sluchu. Takže křenová ředkev není sladší.

Vše, co píšete o acesulfamu draselném, je pro realitu irelevantní. To jsou jen hororové příběhy, které jsou bohužel plné internetu. Fenylalanin není jed, ale nepostradatelná aminokyselina nezbytná pro syntézu mnoha neuromediátorů, látek nezbytných pro vzájemnou komunikaci nervových buněk. Zlo nemůže být z jeho spotřeby, ale z jeho nepřítomnosti. Fenylalanin se nachází v mateřském mléce, vejcích a játrech. Je to nebezpečné pouze pro pacienty s fenylektonurií, a to ani obecně, ale ve velkém množství. Diskutovali jsme o zbývajících hrůzách o náhradách cukru dříve: thequestion.ru a thequestion.ru

Přeji vašim dětem, aby pili jen Coke - Zero, které je podle Vašeho názoru neškodné.

Coal Zero Aspartame nepůsobí jako sladidlo?

Složení sladidla závisí na zemi: může to být buď síran draselný, nebo směs acesulfamu a aspartamu.

Hádal jsem, ale díky za objasnění.

Na aspartamu máme lehkou colu (je to horší?). Soudě podle skutečnosti, že nejlevnější nápoje jsou vyrobeny přesně na aspartam, korporace má nemocný gesheft. Relativně nedávno vynalezená cukerná náhrada za cukr zvaný sukralóza, ale pravděpodobně není levná, takže korporace ji pravděpodobně v blízké budoucnosti nezačne používat. V některých zemích je také podíl na stevii, bylo by zajímavé to zkusit

Sukralóza byla objevena v 70. letech, neřekl bych, že je nedávný. Acesulfam a aspartam se objevily v 60. letech. Sladidla jsou poněkud odlišná ve svých chuťových vlastnostech, potravinářské společnosti se primárně řídí volbou náhražek cukru pro určitý produkt. Některé z nich se navíc při zahřívání rozkládají, a proto nejsou vhodné pro přípravu pekařských výrobků.

A tak to začalo používat v nedávné době (v Kanadě jsem se díval od roku 1991, v USA o něco později). A rozkládá se, pokud ne mylně, aspartam. Nemám rád lehký pocit chuti: je méně tlustý než obyčejná cola, po něm dlouho zůstává sladká chuť v ústech, když po obvyklé sladké chuti cola postupně mizí

Takže, pokud je Zero v Rusku na aspartamu (ne nejlepším náhradním cukrem, mírně řečeno), může být ještě škodlivější než běžná cola, nebo je to jen mýtus?

Pochopil jsem, že Ivan má světlo na aspartam v Rossi, ne nula. Co je s aspartamem? Chuť je trochu odlišná a všechno ostatní je mýtem.

Světlo. A o Rusku jsem nic neřekl

A není co dodat.

Coca-Cola Zero, jako mnoho jiných podobných nápojů, jako je Pepsi Light, se liší od svých "normálních" verzí v tom, že místo cukru jsou jako sladidla používána různá sladidla.

Je známo, že velké množství cukru je velmi škodlivé pro lidské tělo, a to jak přímo, tak v souvislosti s vytvářením podmínek pro získání nadváhy a rychlého rozvoje aterosklerózy. Dvě stě padesát mililitrů (sklenice) obyčejné Coca-Cola obsahuje 26,5 g cukru, což je asi 7 kostek rafinovaného cukru nebo téměř 3 lžičky s kopcem (přibližné odhady). Je jasné, že tyto nápoje se obvykle opijí v mnohem větších dávkách, a proto je spotřeba cukru vyšší.

Pokud pijete lehké verze těchto nápojů, zachráníte se před škodami spojenými s nadměrnou konzumací cukru. Takže v tomto ohledu můžete říci - ano, Coca-Cola Zero je méně škodlivé než klasické.

Otázkou však zůstává bezpečnost použitých sladidel. V Coca-Cola Zero je směs dvou látek: Acesulfam draselný a Aspartam. V Pepsi Light je to také směs, ale již tři: Acesulfam Draslík, aspartam a sukralóza.

Zvažte tyto látky z bezpečnostní stránky lidské spotřeby.

Aspartam, jeden z prvních sladidel, byl poprvé syntetizován v roce 1965. 160-200 krát sladší než cukr, žádný zápach. Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA) považuje aspartam za bezpečné jako sladidlo: „Vzhledem k výsledkům velkého počtu studií o bezpečnosti aspartamu, včetně pěti dříve negativních dlouhodobých studií karcinogenity, nedávno publikovaná rozsáhlá epidemiologická studie s negativním vztahem mezi použitím aspartamu a výskytem nádorů, negativní výsledky série tří studií na transgenních m Shah, FDA zjistí, žádný důvod ke změně své předchozí závěr, že aspartam je bezpečná jako obecný účel sladidlo potraviny.“.

• Acesulfam draselný, popsaný poprvé v roce 1967, je 180–200krát sladší než cukr. Acesulfam ve vysokých koncentracích má hořkou kovovou chuť, takže se často používá v kombinaci s aspartamem. Některá média v publikacích věnovaných sladidlům často uvádějí, že acesulfam může způsobovat rakovinu (podle studií z roku 1970), ale 9měsíční toxikologické studie neprokázaly žádnou souvislost mezi užitím acesulfamu a pravděpodobností nádorů. Schváleno pro použití v nápojích sycených oxidem uhličitým v roce 1998.

• Sukralóza je relativně nové vysoce kvalitní sladidlo vyvinuté v roce 1976. Vychází z obvyklého cukru a má aromatické vlastnosti podobné cukru. Asi 600 krát sladší než cukr. Sukralóza byla schválena v Kanadě v roce 1991 a poté v roce 1998 ve Spojených státech. Předtím sukralóza v průběhu 13 let prošla více než stovkou testů toxicity, které neodhalily žádné karcinogenní vlastnosti a nepříznivé účinky na reprodukční funkci, nervový systém a genetiku. U experimentálních myší nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky ani při dávkách 16 000 mg na kilogram tělesné hmotnosti, u potkanů ​​byly podobné výsledky získány při 10 000 mg (3). Ten je ekvivalentní spotřebě 750 g sukralózy denně u 75 kg osoby.

Podle četných vědeckých studií tedy všechna výše uvedená sladidla nepředstavují hrozbu pro lidské zdraví. To potvrzují důkladná fakta výzkumu. Samozřejmě se s nimi lze dohadovat, což se stále děje, protože lidé obvykle nemají dostatečnou kvalifikaci k hodnocení takových údajů, ale každý si tuto volbu volí sám. V každém případě lze s jistotou říci, že zaručená a potvrzená škoda způsobená nadměrnou konzumací cukru spolu s klasickými nápoji bez verze Zero nebo Light mnohonásobně převyšuje možné a nepravděpodobné riziko poškození zdraví sladidly.

Jako postscript nemohu dodat, že některé náhražky cukru a sladidla mohou obsahovat látku fenylalanin, kterou zde nebudu popisovat, ale je důležité vědět, že je kontraindikován u lidí trpících fenyleconurií. Proto je nejlepší poradit se s lékařem.

Bez cukru

Autor: Evgeny Hrychkin

Dlouho jsem chtěl napsat článek o Coca Cola Zero a Pepsi Light, ale stále jsem se nemohl dostat do rukou. A nakonec jsem se k tomuto tématu dostal.

Kdo sledoval můj diář v sušičce, všiml si, že ne, ne, ano a malá láhev Coke Zero vklouzla do mé stravy. Ano, ve skutečnosti je to jeden z mých oblíbených supresorů žízně po yum-yum při sušení. A piju to odvážně, bez obav zkazit formu. Totéž platí pro Pepsi Light, ve složení, jsou téměř identické.

Pojďme se zabývat skladbou.

Za prvé, o místě, kde tyto nápoje ve stravě ztrácí váhu. Protože výrobek má 0 kcal, 0 sacharidů, bílkovin a tuků, pak ho můžete bezpečně pít, bez obav zkazit obrázek. Pro ty, kteří pochybují o skutečné nule všech makroživin (byl jsem mezi nimi), jsem zkontroloval reakci těla na odběr 0,5 litru coly pomocí glukometru (zařízení, které měří hladinu cukru v krvi). Následovala žádná reakce, tj. Z toho vyplývá, že co se týče kalorií, Cola Zero se rovná vodě. Oba nápoje navíc obsahují kofein a patří mezi nejznámější složky téměř všech spalovačů tuků. Takže do jisté míry jsou cola a pepsi stimulanty pro spalování tuků.

Pojďme se podívat na složení a odhadnout škodlivost uvažovaných nápojů obecně pro zdraví.

Složení Cola Zero: čistá voda sycená oxidem uhličitým, přírodní karamel barviva, regulátory kyselosti (kyselina ortofosforečná a citrát sodný), sladidla (aspartam a acesulfam draselný), přírodní aromata, kofein.

Složení Pepsi Light je přibližně stejné, ale výrobce se rozhodl uvést je jako potravinářské přídatné látky E: voda, sladidla (50950 - acesulfam draselný, E951 - aspartam, E955 - sukralóza), barvivo (E150a - karamelový cukr), regulátory kyselosti (30330 - citrón kyselina, E331 - citrát sodný, E338 - kyselina fosforečná), konzervační látka (E211 - benzoát sodný), kofein, přírodní příchutě "Pepsi".

Jak je vidět, existuje mezi nimi jeden zásadní rozdíl: Pepsi má konzervační látku, benzoát sodný a v Kohlu není žádná konzervační látka.

- voda a karamel, myslím, nezpůsobuje žádné otázky.

- kyselina fosforečná. To je jedna z komponent, pro které jsou Coke a Pepsi nadšeni. Krtek je silná kyselina, která rozpouští téměř všechno. Ve skutečnosti je tato kyselina spíše slabá a nachází se v nápojích ve velmi malých množstvích, takže produkt nekvasí. Měřil jsem kyselost Cola Zera s lakmusovým testem a ukázalo se, že to je něco kolem pH = 6 (nebo těžší určit kus papíru). Dovolte mi připomenout, že kyselost, například přírodní jablečná šťáva pH = 3-4, a náš žaludek pH = 1,5-2. Kyselina orthofosforečná může být pro naše zuby lehce škodlivá, takže bude lepší pít čistou vodu. Mimochodem, kyselina fosforečná se nachází také v přírodních produktech, například v rajčatech. Četné mýty, že čepele, šrouby, maso a jiné předměty se v praxi rozpouštějí, nebyly potvrzeny (zkontroloval jsem většinu mýtů)

- Citrát sodný je opačná látka, která mění pH v alkalickém prostředí. Opět se používá pro stabilizaci pH v nezbytném rozsahu. Citrát sodný je používán sportovci jako samostatný doplněk, který zlepšuje vytrvalost. U lidí se používá v systému krevního pufru, aby znovu stabilizoval pH vnitřního prostředí. Jinými slovy, naše tělo to potřebuje.

- sladidla, která jsem podrobně analyzovala zde . Pokud nepijete colu 50 litrů denně, jsou naprosto bezpečné. Samostatně stojí za zmínku aspartam. Za prvé, když se zahřívá nad 80 stupňů, rozkládá se na toxické sloučeniny. Ale nemyslím si, že někdo vaří colu, obvykle je naopak opilý chlazený. Za druhé, aspartam není ničím jiným než dvěma aminokyselinami - L-aspartylem a -L-fenylalaninem, což znamená, že je přísně kontraindikován u lidí trpících onemocněním, jako je fenylketonurie (neadimilace fenylalaninu).

Dokončili jsme analýzu složení Cola Zero a v Pepsi Light je také konzervační látka benzoát sodný (E211). Nejedná se o velmi dobrou přísadu, ale zároveň se nachází také v přírodních produktech, například v jablkách, rozinek a brusinkách, skořici, hřebíčku a hořčici. Podle Světové zdravotnické organizace (CICAD26, 2000) četné studie účinků benzoátu sodného na savce, včetně studií jeho účinků na člověka a dlouhodobých studií na potkanech, ukázaly relativní bezpečnost benzoátu sodného, ​​ale existují alergie (dermatitida) a menší vedlejší účinky. exacerbace symptomů u astmatu a urtikárie. Uznává se však, že možná hepatotoxická aktivita nemůže být vyloučena z důvodu nedostatečného výzkumu.

Ale obecně, to je vše. Pokud tedy denně nepijete litry, pak jsou tyto nápoje naprosto neškodné a dietní.

Pepsi Light v Rusku zůstane na aspartamu, v USA přejde na sukralózu

Na přepážkách v USA se objevily banky Pepsi s nápisem „NOW ASPARTAME FREE“.

Pepsi se mění. Namísto obvyklého aspartamu jako sladidla, nyní v recepturách směsi sukralózy a acesulfamu. Co je s aspartamem špatně? Proč banky píšou "teď aspartam zdarma" ("nyní bez aspartamu"). A proč v Rusku zůstává recept Pepsi Light stejný?

Mimochodem, ve Washington Post psali, že za posledních 10 let prodeje Pepsi dieta cola klesly o 35% a že PepsiCo je spojuje s aspartamem.

„Milovníci dietních koksů v USA nám opakovaně říkali, že chtějí Pepsiho dietu bez aspartamu,“ uvedl Seth Kaufman, senior viceprezident společnosti Pepsi (North America Beverages). Pepsi doufá, že vrátí spotřebitele spolu s nahrazením aspartamu sukralózou.

Předchozí verze receptu Diet Pepsi obsahovala také určité množství umělého sladidla Acesulfát K (Ace-K). V novém receptu je toto sladidlo také zachráněno.

Co je aspartam / crit aspartame

Aspartam je umělé sladidlo 160 - 200 krát sladší než cukr, náhražka cukru, také známý jako přísada E951. 1 gram aspartamu obsahuje 4 kcal (jako v 1 gramu bílkovin nebo sacharidů), ale aby se nápoj osladil, je zapotřebí jen velmi málo, takže jeho kalorický obsah v nápoji se nebere v úvahu.

Bezpečnost aspartamu byla potvrzena FDA v roce 1981 a oficiální vědecký postoj k této náhradě cukru zůstává nezměněn: aspartam je bezpečný pro zdraví. Co však neinterferuje s dalším výzkumem, který - právě níže.

V těle se aspartam rozkládá na 2 aminokyseliny a methanol. Právě ve spojení s metanolem byl aspartam dříve kritizován, protože metanol ve velkém množství je pro tělo toxický. Nicméně, s aspartamem v nápojích, možnost získat předávkování nulou: vědci považovali bezpečnou úroveň. V současné době je stanovena oficiálně bezpečná hladina: až 50 mg na kg tělesné hmotnosti za den, což například odpovídá 27 litrům dietní potravy pro 70 liber člověka nebo přibližně 270 tablet sladidel na bázi aspartamu.

Jediná vědecky podložená kritika aspartamu, které se nám podařilo nalézt: V analýze zveřejněné v dubnu 2008 Evropským časopisem pro výživu pro výživu, jihoafričtí vědci zhodnotili potenciální dopad nejen na jednu ze složek aspartamu, methanolu, ale také na další prvky (fenylalanin a aspartic) na mozek. kyseliny). Při analýze účinků fenylalaninu autoři podrobně popisují schopnost této aminokyseliny interferovat s chemií mozku, včetně její schopnosti snížit úroveň klíčových chemických sloučenin mozku, jako je serotonin (který může nepříznivě ovlivnit různé oblasti, včetně nálady, chování, spánku a chuti k jídlu). Autoři také poznamenávají, že fenylalanin má schopnost narušit metabolismus aminokyselin, nervovou funkci a hormonální rovnováhu v těle. Tvrdí, že aspartam může zničit nervové buňky, což může způsobit Alzheimerovu chorobu.

Co je sukralóza

Molekula sukralózy. Sukralóza se v přírodě nenachází - tento prvek je chemicky syntetizován z cukru.

Sukralóza je 3krát sladší než aspartam (600krát sladší než cukr), známý jako potravinářská přísada E955.

Sukralóza byla objevena relativně nedávno - v roce 1976, se snaží vytvořit chemické sloučeniny pro kontrolu hmyzu. Podle legendy, asistent profesora, Lesley Hugh, jehož jméno bylo Shashikant Phadnis, byl požádán, aby otestoval jednu z výsledných sloučenin chlorovaného cukru. Phandis zmatil slovo test (kontrola) a chuť (zkusit) a ochutnal budoucí sukralózu podle chuti a zjistil, že látka je velmi sladká.

Desetiletí později a stovky testů sukralózy pro toxicitu (které neodhalily žádné škodlivé vedlejší účinky na systémy lidského těla) v roce 1998, byla sukralóza povolena ve Spojených státech. Sukralóza je nyní vyráběna z cukru, sladidlo vstoupilo na trh pod značkou Splenda a americký trh je nejprodávanější umělé sladidlo.

Z kritiků sukralózy byla nalezena pouze varování některých médií proti použití sukralózy, která údajně oslabuje imunitu a vede k rozvoji rakoviny. To však nepotvrzuje žádný vědecký výzkum.

Osvědčená bezpečná dávka sukralózy je 16 mg na kilogram tělesné hmotnosti (což již odpovídá stejným desítkám litrů dietní stravy denně) a maximální přípustná hladina bez ohrožení zdraví je 100krát větší než 1500 mg, tolik sukralózy s koksem je fyzicky nemožné použít.

FDA doporučuje nepřekračovat více než 25 sáčků Splenda (pro cca 60 kg osobu).

Pepsi v Rusku nebude měnit aspartam na sukralózu

Zozhnik se obrátil na oficiální zastoupení Pepsi v Rusku se žádostí o objasnění, zda se dietní Pepsi formulace v Rusku změní a zda bude podobný přechod z aspartamu na sukralózu.

Oficiální odpověď je negativní:

„Formulace Pepsi Light v Rusku zůstává stejná. Spotřebitelé v naší zemi milují nápoje s oxidem uhličitým Pepsi Light tak, jak to je. Věříme, že si každý najde drink podle svých představ. PepsiCo je odhodlána nabízet široký výběr občerstvení, které splňuje měnící se poptávku spotřebitelů, individuální chuťové preference, potřeby trhu a odpovídající místní chutě. Pepsi používá různé povolené sladidla k vytvoření coly s vynikající chutí, včetně aspartamu, který je stále důležitým závislým v některých nápojích Pepsi po celém světě, včetně Pepsi Light v Rusku. "

můžeme mít koksové světlo?

Kalorie, kcal: 0,0
Proteiny, g: 0,0
Tuk, g: 0,0
Sacharidy, g: 0,0

Elena Kobylinskaya napsal / a 30 června, 2014: 110

Zuby? Opláchněte. Zubař mi kategoricky zakázal, abych to vypil, protože sklovina smaltuje.

Igor Bondarev napsal / a dne 30.6.2014: 316

Kolik komentátorů má tolik názorů: 0)

MadFox. Napsáno 30.6.2014: 23

A kyselina fosforečná ve složení - vlastně hlavní složka konvertorů rzi. Nepijte tento jed a Coca-Cola, která také obsahuje jako součást výše uvedené kyseliny.

Max Max napsal 30.6.2014: 318

Stránka byla smazána. Napsal 01.12.2014: 33

Cola, Pepsi, Sprite, Fanta, atd.

V žádném případě.

Stránka byla smazána. Napsal 01.12.2014: 315

Cola, Pepsi, Sprite, Fanta, atd.

Pokusím se co nejsrozumitelněji objasnit, bez toho, abych se dostal do slangu lékařských protokolů.
Všechny tyto nápoje neobsahují přírodní cukr, ale mají náhražky cukru. Nebudu uvádět jejich jména, protože existuje mnoho z nich, ale všechny jsou odvozeny od ASPARTAMA, mají nulový kalorický obsah a jsou 200krát sladší než jakýkoli přírodní cukr.
A nyní o fyziologii při použití jakýchkoliv náhražek cukru v diabetických výrobcích;

Když budete jíst výrobek skládající se z přírodního cukru, je to;
1) dostat na jazyk dráždí chuťové pohárky a příkaz přijde do mozku, že cukr vstupuje do těla.
2) mozek okamžitě dává játra příkaz k zastavení výroby cukru, protože játra to dělá.
3) játra okamžitě dává pokyn k pankreatu "zastavit produkci inzulínu". Nebude čekat, až budete žvýkat a strávit to, co jste slíbili jazyku a udělá následující.
4) játra získávají ze svých rezerv nejčistší "rafinovaný" cukr a prostřednictvím hormonů ho neurotransmitery okamžitě vysílají do mozku a pouze do mozku (mozek jí cukr, je to pro něj nezbytné).
5) po určité době, jídlo bylo stráveno a cukr slíbil jazyk nakonec dostane do jater.
6) játra vyčistí a odešlou do skladiště nouzových zásob, které před 30-45 minutami vyprázdní.

Všechno! Je dokončen přirozený fyziologický cyklus, každý je šťastný!
Představte si tentýž obraz, ale za účasti náhražky cukru! Celý proces bude probíhat stejným způsobem, s výjimkou poslední položky, BAKER NIKDY NEBUDE PROMIZOVANÝ CUKR! Není tam! Podvedli jste jazyk, játra, slinivku a nakonec mozek! Jednou jste je oklamali, dvakrát, desetkrát, sto, tisíckrát. Mozek je pragmatik, má problémy s humorem, nemá emoce. A tento bezvadný funkcionář nakonec dospěje k závěru, že vysoce nákladná výrobní technologie pro inzulín nemá smysl a dá pokyn k jeho částečné výrobě. To je, jak se vyvíjí diabetes, první pre-diabetes, pak typ 2, a pak první.
Ale to není všechno!
ASPARTAM se dostává do jater a rozpadá se na několik složek a dva z nich jsou smrtící! To je methylalkohol a formaldehyd! Formaldehyd se dostává do dolních končetin v důsledku špatného krevního oběhu, který tam uvízl a vede k gangréně. A methylalkohol překonává hematoencefalickou bariéru vedoucí k demenci a ztrátě zraku.
Snažil jsem se prezentovat tento poměrně složitý materiál v nejpřístupnější a nejpřesnější podobě, aby byl metabolický proces sám o sobě jasný a aby vás varoval před výtržnostmi rozhodnutí ve prospěch bezohledného farmakologického průmyslu.

Guzel Shakirova napsal / a dne 27 Února, 2015: 317

Bohužel, koks je nemožné, nějak jsem vypil pár doušek a cukr se strašně zvedl, rozhodl jsem se, že nebudu riskovat a posadit se na speciální diabetickou stravu.

Nat napsal / a dne 27 Února 2015: 25

Ano, můžete DIET cola, ale ne litry, cukr nevychází z něj, další věc je, proč pít tuto chemii v zásadě, ale když to chcete moc, můžete)) Někdy piju s whisky a cukr je normální)

Marina Ivanovkina napsal 17.3.2015: 317

Je to nemožné.
Milé maminky a tatínky!
Přestat krmit děti nesmysly a nechat je pít - tento osobní strážce neznámého původu!
Je lepší koupit dítě obvyklé soda, bude to matoucí!

Yulenka Semikova napsal / a dne 17.3.2015: 35

pozorně si přečtěte kompozici a rozhodněte se sami, zda stojí za to otrávit tuto věc.

Cukr v nápojích a jeho vliv na postavu

Zbavit se přebytečného tuku je lákavá vyhlídka, ale zároveň děsivá ve své složitosti. Aby se však tělo dostalo do požadovaného tvaru, není nutné vyvíjet nadměrné úsilí. Stačí analyzovat své návyky a zdůraznit ty, které je třeba nejprve změnit. Pak je začněte překonávat a postupně provádět malé změny.

Namísto snahy o dosažení konečného výsledku ihned jednat ve fázích. V každé fázi stanovte realistické cíle, díky kterým bude proces zvládnutelnější a úkol bude proveditelný. Postupem času můžete dosáhnout významných pozitivních změn ve vzhledu a pohody.

Vezměme si například použití sladké sody. Mnoho lidí může pít láhev cola, pepsi nebo jiný nápoj denně, aniž by přemýšlel, jak to ovlivní postavu.

Pro lepší přehlednost to zvažte na konkrétních číslech:

 • 1 plechovka 0,33 l „Coca-Cola“ denně:
 • Kalorie: 140
 • Cukr: 39 g
 • Cukr v lžičkách: 10 lžiček (4 g cukru v 1 čajové lžičce)

  Obsah cukru v Coca-Cola: je možné pít Zero pro diabetiky?

  Coca Cola je dnes sycený nápoj, který je poptáván po celém světě. Nicméně, ne mnoho lidí si myslí, co tato sladká voda vlastně sestává. Málokdo si navíc myslí, kolik cukru je obsaženo v cola a pepsi, i když tato otázka je velmi důležitá pro diabetiky.

  Recept na nápoj byl vyvinut v pozdní 19. století John St. Pemberton, kdo patentoval vynález v 1886. Sladká voda tmavé barvy se okamžitě stala populární mezi Američany.

  Je pozoruhodné, že Coca Cola byla původně prodávána jako lék v lékárnách a později tento nástroj začal pít, aby zlepšil náladu a zvýšil tón. V té době se nikdo nezajímal o to, zda je v cola cukr, a ještě o tom nemyslel, zda je to povoleno u diabetu.

  Složení a množství cukru

  Dříve byla hlavní složka nápoje považována za kokain, jehož použití nebylo v 18. století zakázáno. Je pozoruhodné, že společnost, která k dnešnímu dni produkuje sladkou vodu, udržuje tajný recept na přípravu nápoje. Z tohoto důvodu je znám pouze příkladný seznam složek.

  Podobné nápoje dnes vyrábí i jiné společnosti. Nejznámějším analogem coly je Pepsi.

  Je pozoruhodné, že obsah cukru v coca cola je často 11%. Zároveň je na lahvičce napsáno, že ve sladké vodě nejsou žádné konzervační látky. Také na etiketě je napsáno:

  1. kalorický obsah - 42 kcal na 100 g;
  2. Tuk - 0;
  3. sacharidy - 10,6 g.

  Tak, colas, jako pepsi, být nezbytně nápoje, které obsahují hodně cukru. To znamená, že ve standardním sklenici sladké sodové vody je asi 28 gramů cukru a glykemický index nápoje je 70, což je velmi vysoké číslo.

  Proto 0,5 litru cola nebo pepsi obsahuje 39 gramů cukru, 1 litr - 55 gramů a ve dvou litrech - 108 gramů. Pokud vezmeme v úvahu otázku cola cukru pomocí čtyř gramů kostek rafinovaného cukru, pak v 0,33 ml nádobě je 10 kostek, v půllitrové nádobě - ​​16,5, a v litru - 27,5. Ukazuje se, že konzervovaná cola je ještě sladší než ta, která se prodává v plastových lahvích.

  Co se týče obsahu kalorií v nápoji, stojí za zmínku, že ve 100 ml vody je obsaženo 42 kalorií. V důsledku toho, pokud budete pít standardní plechovky cola, bude obsah kalorií 210 kcal, a to je docela hodně, zejména pro diabetiky, kteří potřebují sledovat dietu.

  Pro srovnání, 210 kcal je:

  • 200 ml houbové polévky;
  • 300 g jogurtu;
  • 150 g bramborového kastrolu;
  • 4 pomeranče;
  • 700 g zeleninového salátu s okurkou;
  • 100 hovězí steaky.

  Dnes však diabetik může koupit cukr bez nuly bez cukru. Na takové láhvi je „lehká“ značka, která dělá nápoj dietní, protože ve 100 g tekutiny je pouze 0,3 kalorií. Tak, Coca-Cola Zero začal být používán dokonce těmi kdo aktivně bojovat s nadměrnou váhou.

  Je však nápoj tak neškodný a je možné ho pít s diabetem?

  Vše ku. Řekněte svým přátelům, aby zjistili, jak Pepsi Light ovlivňuje cukr

  Vše ku. Řekni ostatním, chtěl jsem zkontrolovat, jak Pepsi Light ovlivňuje cukr. Měřil jsem cukr na tooshchaku. 4.7. Vypil 0,7 Pepsi. Trvalo to půl hodiny. Vybledlé. 3.8. Jak je to možné? (Celý den jsem jezdil na kole, jel 70km, ale přišla hodina a míjel, jedl jsem málo, 4-5 hodin od posledního jídla do měření pepsi.)

  Pro mě, že Pepsi bez cukru snižuje cukr? Pak jsem šel za Nobelem. Zrušení inzulínu

  hunt198705, takové cvičení může snížit cukr a celý večer a celou noc.

  Máte štěstí, že po takové fyzické zátěži cukru 3.8. Pepsi s tím nemá nic společného. Nějak jsem šel na hodinu hodinu do posilovny, zároveň s použitím sladkého baru, pak jsem šel na procházku se psem, zpátky do domu, kde mě pes přitáhl na vodítku jako tělo bez života)))) ten den zachránili banány. hodně banánů)))))

  Jak tedy ovlivňuje Pepsi Light? A proč to piju a cukr klesá? Snažte se měřit bez fyzického zatížení?

  Kdysi jsem experimentoval s (oldies pometiat) - Pepsi Light a Coke Light na Ketogluk (Cukr a aceton v moči) - Pepsi ukázala přemrštěné množství cukru, nic v Cola. A v Malibuuuuuu. Oooo.

  Pepsi nemá žádný účinek. Fyzická zátěž stále snižuje cukr

  paradigm199711, jasná odpověď. Čekal jsem na to. Děkuji. Ale možná někdo jiný ví o tomto špinavém nápoji, který je podle mého názoru jediný, který můžeme pít.

  Cukr nepadl kvůli sody a fyzické zátěži. cukr může také klesat nejen během fyzické aktivity a bezprostředně po něm, ale i po několika hodinách

  Hunt198705, Každý, kdo má sladidlo, je možný, i když jsou také nechutné. Ale někdy můžete?

  zkuste to vypít v den, kdy na kole nejezdíte na míle. i když píšou 0 kalorií na balení, ve skutečnosti, 0 kalorií je jen ve vodě!

  Zdá se mi, že v tomto případě vás Pepsi zachránila před těžkou hypo

  Nevím o tom, že jsem jedl 0,5 sladké vody během jednoho dne na kole, jedl jsem chléb a co jsi chtěl pod všechno, co jsem si vzal dvakrát, čtyři jednotky Novorapidu. No, základní ráno na pár jednotek je méně než obvykle.. Myslím, že jsem udělal všechno správně.. Budu se snažit Pepsi bez fyzické zátěže. Jsem v našem městském pořadateli, který vedl hnutí! No, jezdím po celou dobu. Když jsem roll, nemůžu nic píchnout a mít to, co chci.

  hunt198705, to je pravda! Je nutné se valit! Ale téma Pepsiho není zveřejněno))))

  faumouth199805, souhlasím! Zkusím to znovu z týdne, ale bez pokatuh!

  faumouth199805, pít Pepsi a Coke nic nezvyšuje, neexistují žádné sacharidy.

  faumouth199805, v minerální vodě jsou kalorií.

  Nepiju to vůbec, ne proto, že jsou možné uhlohydráty, ale proto, že je mi líto mého těla. Nepoužívám nikde náhražky cukru

  Moje rada vám s takovou pokatushki, dělat všechno správně a podle vaší mysli, jinak to bude nějakou dobu trvat po procházce a nebudete cítit rány. a nebudete velmi zábavní, když vyleze na hranici pod 2 mmol.

  známost9448, ano, bylo to už a pod. Zázračně jsem neztratil vědomí. Začal za volantem a byl jsem v obchodě, nepamatoval jsem si, co jsem v obchodě dělal. Ale přišel jsem ke svým smyslům v autě na zadním sedadle. Kolem spoustu broskví, melounu, banánů, čokolády a celé partie. Vzpomínám si, že jsem šel. A pak si vzpomínám, jak jsem chtěl opustit obchod a naléhavě jsem nemohl najít cestu, i když byl obchod skromný. Jak přišlo a co si nepamatovalo.