Image

Je to pro vás užitečné!

Foto: Depositphotos Přidal: Elnur_.

Zdroje potravin

Aby nedošlo k poškození vašeho těla zpracovaným pektinem, je lepší si ho z rostlinných produktů, které si můžete koupit v každém supermarketu.

Nacházíme se tedy v ovoci a zelenině: řepa, zelí, jablka, švestky, citrony, mandarinky, jahody, maliny, třešně, angrešt, třešně, pomeranče, melouny, brusinky, meruňky, broskve, melouny, cibule, hrozny, černý rybíz, lilek, hrušek, okurek, mrkve a brambor.

Kalorie asi 52 kcal, zatímco 9,3 g - sacharidy, 3,5 g - bílkoviny a žádný tuk.

Užitečné vlastnosti

Pektin nejenže působí jako zahušťovadlo, ale také přispívá ke zlepšení pohody. Vzhledem ke svým příznivým vlastnostem se tato látka používá při výrobě zdravotnických prostředků a léčiv. Použití v těle:

 • trávení je normalizováno: má svíravý a obklopující účinek, zlepšuje stav gastrointestinálního traktu;
 • urychluje metabolismus;
 • normální periferní cirkulace;
 • snižuje se hladina škodlivého cholesterolu;
 • snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, diabetu a rakoviny;
 • xenobiotika, biogenní toxiny, anabolické steroidy a další sloučeniny, které mohou poškodit zdraví (žlučová kyselina, cholesterol, močovina) jsou sorbovány a odstraněny;
 • aktivují se mikroorganismy, které produkují vitamíny v zažívacím traktu.

Kromě toho je pektin užitečný pro vředovou chorobu: jeho analgetické a protizánětlivé vlastnosti zlepšují pohodu pacienta.

Pomáhá tělu zbavit se zdraví škodlivých látek: pesticidů, radioaktivních částic a toxických kovů. Z těla vyplachuje přebytečnou rtuť, stroncium, olovo atd. Vzhledem k tomuto čistícímu účinku se nazývá "sanitární řád těla".

Užitečné pro těhotné ženy. Například, když se potřebujete zbavit zácpy a normalizovat židli.

Mechanismus hubnutí

Obsahuje spoustu vlákniny a cenných látek, ale zároveň - nízkokalorické a bez tuku. Pektin je považován za jeden z nejlepších dietních produktů. Podle odborníků na výživu, přidávat do denní nabídky pouze 20-25 g pektinu, můžete ztratit 300 g tělesného tuku za den.

Hubnutí je způsobeno zlepšenou mikrocirkulací a čistěním těla. Tuky jsou aktivně rozděleny a rychle vylučovány.

Taková dieta samozřejmě neublíží zdraví, pokud se na ni nevztahují kontraindikace pro její použití.

Poškození a kontraindikace

Pokud jste na tento polysacharid přecitlivělý a alergický, je zakázáno ho jíst. Věnujte pozornost balení potravin - existuje E440?

Negativní následky jsou ohroženy nadměrným užíváním pektinu. Při dlouhodobém používání může dojít ke snížení absorpce některých látek (hořčík, tuk, železo, bílkoviny, vápník, zinek), objeví se meteorismus.

Je však těžké dosáhnout předávkování. Pouze pokud používáte doplňky stravy s pektinem, neřídte se pokyny.

A znovu se vracíme k zřejmé pravdě: je lepší přijímat tuto látku přirozeným způsobem, jednoduše přidávat do stravy dietu a zeleninu. V tomto případě pektin nepoškodí vaše zdraví.

Pektinová dieta

Dieta získala souhlas lékařů a již pomohla mnoha lidem zhubnout. S jeho pomocí se můžete zbavit trvalých hromadění nadváhy. Pro hubnutí stačí jíst v týdnu v určitém menu. V tomto případě můžete za 7 dní ztratit 5 až 10 kg a některé ztratit váhu o 15 kg, pokud byla počáteční hmotnost vyšší než 100 kg.

Nejdůležitějším pravidlem diety na pektinu je přísné dodržování menu a neprovedení změn.

Den 1

 • Na snídani, třít jablka na struhadlo, přidejte 2 vlašské ořechy (sekat) a 1 polévková lžíce. Já citronová šťáva. Míchejte a salát je připraven.
 • Na oběd se rozetřete vajíčko a jablko, přidejte nasekané zelení (cibule a petržel).
 • Na večeři můžete jíst 5 jablek v jakékoliv formě: drcený, sýr, pečený.

Přečtěte si článek o výhodách pečených jablek, protože jsou často přítomny v různých dietních menu.

Den 2

 • Na snídani, rošt 3 jablka strouhaný a jíst s rýží bez soli (100 g).
 • Při obědě vařte stejné množství, dokud není ovoce jemné, posypte citronovou šťávou a přidejte citrónovou kůru. Spolu s tímto jídlem můžete jíst 100 g vařené rýže bez soli.
 • Na večeři - pouze vařená rýže (100 g).

Den 3

 • Na snídani rozetřete 2 jablka a smíchejte s nízkotučným tvarohem (100 g).
 • Na oběd - 3 jablka s nakrájenými vlašskými ořechy (2 kusy) a 2 lžičky. medu Přidejte to vše do salátové mísy nebo jíst 100 g tvarohu odděleně.
 • Na večeři - tvaroh (100 g).

Den 4

 • Na snídani rozetřete salát ze 3 mrkví a jablka.
 • Na oběd, aby stejný salát, ale musíte přidat 2 lžičky. med a citronová šťáva.
 • Na večeři, jíst 4 pečená jablka.

Den 5

 • Na snídani si promíchejte salát z řepy a mrkve.
 • Na oběd, jíst 3 lžíce. Já nesolené ovesné vločky, vařená řepa a pár vajec.
 • Na večeři, 2 lžičky. med a mrkev (neomezené).

Den 6

Duplikuje menu prvního dne.

Den 7

Jezte to samé jako druhý den.

Každý den vypijte 6 sklenic čisté vody nebo neslazeného čaje. Při pektinové dietě je zakázáno pít kávu a alkohol. Po dokončení režimu se musíte bez problémů vrátit do normálního menu, aby nedošlo k narušení výsledku.

Nyní můžete vidět, jak je pektin užitečný a jak široké je jeho použití. Polysacharid se používá v medicíně, potravinářském průmyslu a ve stravě. Zároveň je k dispozici pro každého a jeho použití neškodí zdraví.

Neváhejte a přidejte správné produkty do svého jídelníčku a vychutnejte si výsledek!

Co je pektin a proč je to tak užitečné? Přírodní zahušťovadlo pektin: prospěch více než škoda

Ovoce a zelenina jsou bohaté nejen na minerály a vitamíny. Obsahují mnoho sacharidů, včetně pektinu. Pojďme se podívat na to, co ovoce hodně polysacharidu, co je použití a poškození z lidského těla, jak se používá ve vaření a farmakologii.

Co je pektin?

Pektin - látka rostlinného původu, která má utahovací vlastnosti. Vědecký jazyk - čištěný polysacharid, sacharid, označuje dietní vlákninu. Jedná se o celou skupinu látek, která se vyznačuje schopností vytvářet želé (gel) v kyselých sladkých roztocích. Obsažené v ovoci a v zeleném není rozpustný polysacharid, a když dozrává, stává se rozpustnou formou.

Pektin je ceněn pro své užitečné vlastnosti:

 • zlepšuje trávení, střevní peristaltiku a periferní cirkulaci;
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • stabilizuje tlak;
 • odstraňuje toxiny z těla, těžké kovy, radionuklidy;
 • snižuje zánět a krvácení (vnější i vnitřní);
 • hojí rány.


Pektické látky jsou široce používány při výrobě potravin jako zahušťovadel, stabilizátorů konzistence. Jsou povoleny ve všech zemích a na etiketách jsou označeny jako doplněk stravy E440.

Přínos a poškození pektinu je dáno jeho množstvím. V normální lidské stravě není více než 3-4 g polysacharidu. V případě otravy těžkými kovy se doporučuje zvýšit jeho dávkování na 10-15 g. Ve všech případech je však potřeba opatření.

Při použití ve velkém množství začne rostlinná hmota „táhnout“ z těla užitečných minerálů, zejména vápníku. To je obzvláště nebezpečné pro starší lidi. Nadbytek sacharidů navíc způsobuje fermentaci v tlustém střevě.

Je to důležité! Pektin, který je v přírodě sorbentem, naráží na vstřebávání léků, takže tablety nemohou být zaseknuty ovocem.

Typy pektinu

Tato látka může být získána z různých surovin. Nejoblíbenější je pektin z jablek, citrusů a cukrové řepy. V purifikované formě je to uhlohydrát a neobsahuje proteiny a tuky.

Řepka, ve srovnání s ovocným pektinem, má nižší schopnost gelovatění, ale dobře se váže na jiné látky, kvůli tomu, co se používá pro lékařské účely. Citrusové zahušťovadlo je vhodnější pro výrobu zeleninových a ovocných šťáv, nápojů obsahujících šťávy a mléčných výrobků.

Stabilizátor je rozdělen do tří kategorií:

 1. Normální žlutá. To je nejvíce obyčejně nalezené v prodeji, získaný od jablek nebo pomerančů. Funguje pouze v přítomnosti cukru, nemůže být znovu zahříván.
 2. NH pektin. Výrobky s ním mohou být několikrát zahřívány a chlazeny.
 3. FX58. Tento druh polysacharidu tvoří gel pouze v přítomnosti vápníku, proto se používá v mléčných výrobcích.

Často produkují kombinované stabilizátory, získané ze směsi polysacharidů získaných z různých rostlin.

Jaké potraviny obsahují pektin

Mezi potraviny bohaté na vlákninu patří především plody, ovoce a zelenina, stejně jako všechny vařené: šťávy, bramborová kaše, džem. Spousta těchto látek je v pastilkách a marshmallows, ale v těchto výrobcích je spousta cukru.

Tabulka: Obsah Pekingu v ovoci a zelenině

Pektin - co to je, výhody a škody pektinu pro tělo

Mnozí slyšeli o takovém produktu jako pektin. Pro většinu však stále zůstává záhadou. Ve skutečnosti je polysacharid známý před více než 200 lety a má mnoho pozitivních vlastností.

Pektin je čistič a zahušťovadlo rostlinného původu, široce používaný v potravinářském průmyslu a farmaceutikách. V přirozeném prostředí se nachází v kořenových plodinách a plodech.

Polysacharid má několik odrůd. Nejoblíbenější jsou citrusy a jablko. Látka je registrována jako potravinářská přídatná látka E440. To může být často vidět na baleních kečupu, želé produkty, mléčné výrobky, majonéza, sladkosti a tak dále.

Hlavní účel - použití v potravinách jako stabilizátor a zahušťovadlo. Výroba - průmyslovým způsobem.

Jaké je použití pektinu pro lidské tělo a může způsobit škodu? Jak používat látku pro hubnutí a jsou nějaké kontraindikace? Pojďme si to podrobně představit.

Vlastnosti pektinu

Pektin se vyrábí extrakcí buničiny z ovoce nebo zeleniny (mrkev, jablka, citrony, papriky, pomeranče, třešně, švestky, mandarinky, lilek, dýně, řepa, tomel). Dostupné zahušťovadlo ve formě kapalného extraktu nebo prášku. Nemá aroma, chuť, barevně - lehký písek.

Použití: při výrobě dezertů, mléčných výrobků, dezertů, vaření. Kapalná látka se přidává do horkých produktů, pektin v prášku se míchá čerstvě při přípravě nápojů, želé.

Vzhledem ke svým příznivým vlastnostem se polysacharid také používá ve zdravotnictví při výrobě speciálních kapslí pro lékařské přípravky. Jako lepidlo se při výrobě cigaret přidává pektin. Značný přínos látky a kosmetologie, na základě látky, jsou vyráběny různé kosmetické výrobky pro péči o pleť a tělo.

Složení, kalorií

 • dietní vlákniny;
 • voda;
 • rostlinné proteiny;
 • sacharidy;
 • tuků.

Kalorický obsah 100 g produktu - 52 kcal. To vám umožní široce používat pektin pro hubnutí s maximálním přínosem pro zdraví.

Užitečné vlastnosti pektinu

 1. Přírodní polysacharid normalizuje trávicí, metabolické procesy, zlepšuje střevní motilitu.
 2. Tam je očista oběhového systému.
 3. Podporuje omlazení, zabraňuje procesu stárnutí.
 4. Pozitivní vliv na práci pankreatu, močového systému, jater.
 5. Je profylaktický proti rozvoji rakoviny.
 6. Příznivý vliv na kardiovaskulární systém.
 7. Zvyšuje imunitu.
 8. Snižuje riziko vzniku rakoviny.
 9. Chrání sliznice gastrointestinálního traktu před účinky negativních faktorů.
 10. Má výrazné protizánětlivé, adstringentní, antimikrobiální, regenerační, obálkové vlastnosti.
 11. Zlepšuje stav gastrointestinálního traktu s gastritidou, peptickým vředem, nadýmáním, pálením žáhy.
 12. Snížené riziko mrtvice, diabetu, srdečního infarktu.
 13. Zabraňuje rozvoji aterosklerózy.
 14. Doporučuje se pro zvýšenou duševní nebo fyzickou zátěž.
 15. Udržuje bakteriologickou rovnováhu zažívacího traktu.
 16. Zvyšuje se syntéza minerálů, vitamínů.
 17. Snižuje úroveň „špatného cholesterolu“.
 18. Normalizuje stolice pro zácpu, včetně chronické.
 19. Čistí tělo před škodlivými látkami, hnijícími produkty.
 20. Zlepšuje stav kůže, eliminuje vrásky.

Výhody pektinu jsou zřejmé. Není náhoda, že na jejím základě byly vyvinuty speciální diety pro lidi, kteří se snaží zhubnout bez poškození zdraví.

Pektin se doporučuje používat a těhotné, děti i dospělé.

Jaké potraviny obsahují pektin?

Pektin v rostlinných produktech: t

 1. Zelenina: dýně, zelí, lilek, okurky, cibule.
 2. Ovoce: jablka, hrušky, meruňky, švestky, broskve, melouny.
 3. Kořenové plodiny: řepa, mrkev, brambory.
 4. Citrusové plody: pomeranče, nektarinky, citrony, grapefruity.
 5. Bobule: angrešt, červený a černý rybíz, hrozny, borůvky, jahody, meloun.

Nejvíce pektin v citrusových kůrách. Hodně této látky v jablkách. V průmyslovém měřítku se čištěný polysacharid získává právě ze šťávy z citrusových plodů nebo jablek. Jako surovina se někdy používá buničina z cukrové řepy. Zdrojem kořisti mohou být i slunečnicové koše.

V potravinářském průmyslu je povoleným doplňkem E440. Je v mnoha dezertech a ne jen. Výroba těchto výrobků bez ní neznamená:

 1. zmrzlina;
 2. marshmallows;
 3. jogurt;
 4. marshmallow;
 5. Nápoje;
 6. marmeláda;
 7. Cukroví náplň;
 8. želé;
 9. majonéza;
 10. kečup;
 11. jam
 12. šíření;
 13. sýr

Možné poškození, kontraindikace

Kontraindikováno pro alergie, idiosynkrasy.

Dlouhodobé užívání polysacharidu snižuje stravitelnost prospěšných makro a mikroelementů, může způsobit nadýmání.

Předávkování nezpůsobuje vedlejší účinky, pokud používáte pektin v čisté formě, v zelenině, v ovoci, které mají vysoký obsah polysacharidů.

Pektin pro hubnutí

Odborníci na výživu nazývali pektin "ideálním způsobem, jak zhubnout" a zařadili ho mezi nejlepší dietní výrobky. To je způsobeno minimálním obsahem kalorií a vysokým obsahem hodnotných látek, vlákniny.

Pokud přidáte do denní dávky 20 g látky, můžete se zbavit 300-400 gramů nadváhy denně. Za předpokladu, správná výživa: není přejídání, ne zneužívání sladkostí, pekárenské výrobky, tučné potraviny, alkohol.

Proces hubnutí je způsoben čištěním těla před škodlivými látkami a rychlým rozkladem tuků. Na základě polysacharidu se vyvinula speciální dieta. Pokud neexistují žádné kontraindikace, hubnutí přinese maximální prospěch tělu.

Sedmidenní dieta pektinu

Je důležité přísně dodržovat dietu a neudělat žádné změny. Dieta pomáhá zbavit se 6-10 liber navíc týdně. Navíc, v recenzích si můžete přečíst, jak se díky pektinu někteří lidé podařilo odhodit 12 až 15 kilogramů za 7 dní. Dieta používá ovoce s obsahem pektinu.

Ráno: lehký salát s 300 g jablek, strouhaný na jemném struhadle, 20 g nasekaných vlašských ořechů, jedna polévková lžíce citronové šťávy.

Oběd; salát s drcenými jablky (200 g), vařeným vařeným vejcem, čerstvými bylinkami (koriandr, kopr, bazalka, petržel).

Ve večerních hodinách: 600 gramů jablek (pečte v troubě nebo jíst syrové)

Snídaně: vařená rýže bez koření, sůl (150 g), smíchaná s 300 g jablek, jemně strouhaná.

Oběd: 200 g pečených jablek, ochucené čerstvou citronovou kůrou a džusem.

Večeře: rýžová kaše na vodě bez soli (100 g).

V dopoledních hodinách: salát s přidáním nízkotučné tvaroh (80-100 g) a drcené jablka (200 g).

Oběd; jemně strouhaná jablka (300 g), smíchaná s lžící medu a 20 g nasekaných vlašských ořechů.

Ve večerních hodinách: 140-150 g nízkotučného tvarohu.

Ráno: salát se 100 g jablek a 200 g mrkve (jemně se třel zeleninu a ovoce).

Oběd: salát z jablečné mrkve, podobně jako ráno, ale s přidáním dvou dezertních lžiček čerstvé citrónové šťávy a dezertní lžíce jakéhokoliv přírodního medu.

Večeře: 350-400 g jablek, ochucené medem, pečené v troubě.

Ráno: lehký salát ze dvou nebo tří vařených vajec a vařené řepy (150 g).

Oběd: 400 g jablek (čerstvé nebo pečené).

Večeře: 350-400 g mrkve, jemně strouhaný, s lžící medu.

Šestý den
Stejně jako v první den diety.

Sedmý den
Všechno je podobné druhému dni v týdnu.

Je to důležité! Během dne je třeba vypít alespoň 7-8 sklenic tekutiny (minerální voda bez plynu, čaj bez přidaného cukru, bylinné odvarky). Obvyklá strava by se měla postupně vracet, postupně by se měla zavádět potrava. Dietu můžete opakovat po přestávce, po 1,5-2 měsících.

Pektin je neuvěřitelně užitečný přírodní polysacharid, který bude užitečný pro každého. Zadáním do své denní stravy, budete výrazně zlepšit své zdraví, cítit nárůst síly a energie.

Apple pektin: dozvědět se vše o užitečný doplněk pro trávení a detox

Je pravda, že existuje doplněk stravy, který je vhodný pro trávení a detoxikaci a má málo kontraindikací? Ano, pokud je to jablečný pektin. Co to je, přínosy a škody, jak vzít na hubnutí, pro diabetiky, od zácpy, kde koupit a co si vybrat. Odrůdy, srovnání s analogem citrusů, cena a bezpečná dávka. Budeme zvážit všechny otázky a sdílet osobní zkušenosti. Dozvíte se vše o zajímavém produktu... A trochu víc. :)

Čestný, jasný a na místě. Naše hodnocení je tradičně úplné a střízlivé. Z rodinné zkušenosti okamžitě sdílejte pozitivní hodnocení. Pektin funguje dobře pro střevní zdraví a pravidelné čištění. Je účinný jak v čisté formě v kapslích, tak jako součást jablečné vlákniny, kterou milujeme již dlouho. Již více než 5 let jsme úspěšně použili obě pozice s iherbem (iherb) v každodenní výživě, v případě otravy, a když chcete ztratit váhu nebo osvěžit po nemoci, zimě a přetížení.

Klikněte na body 4 a 5 - praktická doporučení a nejlepší analoga.

Rychlá navigace v článku:

Jablečný pektin: co to je

Jedná se o sacharid-polysacharid, který se nachází v ovoci, zelenině a semenech. Zde je první objev: vaše tělo dostává poplatek za pektin, kdykoli jíte rostlinnou stravu.

Průměrný podíl je 5 gramů na 500 gramů ovoce a zeleniny. Koncentrace polysacharidu se liší od plodu k plodu.

 • Většina z našich hrdinů v hruškách, jablkách, švestek, kdoule, mrkev, řepa, meruňky a citrusy.
 • Střední zásoby: třešně, jahody, hrozny.
 • Nejmenší množství: ostatní zelenina a ovoce.

Takový „odpad“ z potravin, jako je citrusová kůra, stojí stranou. V ní obsah zvědavých sacharidů dosahuje 30%. Poměrně hodně v kůře jablek a krabicích. Průmysl proto zpracovává dva druhy surovin:

 • Oranžové slupky - 70% objemu;
 • Jablečný koláč - 30% produkce.

Chemicky čistý pektin byl izolován již dávno - v roce 1825. Lidstvo však bylo s látkou dobře obeznámeno dříve. Je to všechno o jeho gelových vlastnostech (tj. O tvorbě gelů). Jam, marshmallows, marmeláda, náplň do jogurtu. Ve všech těchto a mnoha dalších produktech je náš hrdina.

Užitečné vlastnosti

Co je užitečné pro pektin pro lidské tělo? Seznam bude poměrně dlouhý.

 • Produkt vyživuje prospěšné bakterie ve střevech. To pomáhá vyhnout se dysbióze a nadprodukci kvasinkových hub.
 • Náš hrdina není v lidském zažívacím traktu téměř rozdělen a vyznačuje se mírným obsahem kalorií. Na 100 g - 325 kcal a průměrná dávka - až 10 g / den. Je to možné (a dokonce nutné!) Chcete-li přidat do potravin pro ty, kteří následují omezující diety.
 • Polysacharid si uchovává vlhkost, vytváří objem potravy a napomáhá jeho podpoře. To je důvod, proč Apple pektin pro zácpu je jedním z nejlepších přírodních produktů.
 • Polysacharid se váže a odstraňuje cholesterol v potravinách. Bylo zjištěno, že pravidelná konzumace pektinu snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi o 3–7%.
 • Pektin zpomaluje trávení. Na jedné straně vám umožní déle udržet pocit plnosti. A to je velmi užitečná vlastnost pro hubnutí. Na druhé straně - inhibuje růst hladiny cukru v krvi. A to vyžaduje, aby se člověk dostal z rizikové zóny pro hyperinzulinismus, diabetes a obezitu. Ze stejného důvodu je pektin v diabetes mellitus jedním z hodnotných sorbentů, včetně dlouhodobého užívání po dobu delší než 2 týdny.

Perspektivní hypotézy

Existuje také řada vědeckých hypotéz o zvláštních výhodách jablečného pektinu. Ne všechny jsou testovány a dokázány, ale v nich je přítomno určité zrno pravdy.

Je pravděpodobné, že náš hrdina dokáže následovat.

 • Působí jako sorbent při otravě jídlem. I když při hledání urgentního detoxu byste neměli zapomenout na enterosgel. Tento účinný sorbent jsme opakovaně používali jako sanitku. Dávka a použití enterosgelu jsou dobře studovány v medicíně.
 • Pektin také zachycuje a odstraňuje různé toxiny z těla. To zahrnuje zejména nebezpečné a časté nepřátele - rtuť a olovo těžké kovy.
 • Náš hrdina pomáhá obnovit zdraví ledvin a zlepšit jejich funkci při diabetu.
 • To může odstranit z těla radionuklidy (např. Cesium-137). (1)
 • V kombinaci s jinými prostředky může být užitečný ve výživě v onkologii - pro obecnou podporu mikroflóry a šetrného čištění.

Možné poškození a kontraindikace

Polysacharid je lidstvu znám téměř dvě století. Ukázal se jako bezpečný netoxický lék.

Je však třeba mít na paměti potenciální vedlejší účinky.

 • Nadýmání a nadýmání. K tomuto jevu dochází často při poklesu dávky a při dlouhodobé léčbě.
 • Snížená chuť k jídlu a hubnutí. Převážný počet lidí je z takové akce jen šťastný, ale pokud trpíte nedostatkem tělesné hmotnosti, je lepší odmítnout našeho hrdinu.
 • Nadměrné dávky mohou vyvolat oslabení stolice a narušit absorpci nejen toxinů, ale také živin. Zvláště snadno poškodit metabolismus vápníku, hořčíku, železa a beta-karotenu.
 • Doplňky ovlivňují vstřebávání běžných drog a snižují jejich účinnost. Mezi ně patří: antibiotika skupiny tetracyklinů, kardiotonika znamená digoxin (anoxin, novodigal), hypolipidemikum lovastatin (mevacor, medostatin, rovacor).

Pektin: dávkování a návod k použití

Při užívání polysacharidu je důležité zvážit následující body.

 • Neexistuje jednotný dávkový standard. V klinických studiích se látka používá v objemech od 5 do 15 gramů denně.
 • V průměrném případě doporučujeme, abyste si podali počáteční dávku malého - 3-4 gramy.
 • Doprovázejte část pektinu tekutinou - od 150 ml.
 • Pijte čistou vodu během dne - v průměru 1,5-2 litry. Aktivní sorbent a prebiotika pak budou účinně fungovat.
 • Pokud užíváte komplexy vitamínů a mikroelementů, maximálně je včas rozptylte s přísadou. Tím se eliminuje ztráta živin.

V bestsellerech amerických lékařů biomedicínského oboru jsme se setkali s takovými režimy.

 • Se střevní dysbiózou: na lačný žaludek, 4x denně, pít 4 dny, 2 dny přestávka. Takže až 6 týdnů v řadě.
 • Pro akutní otravu jídlem, která nevyžaduje hospitalizaci: 1 gram až 4 krát denně s dostatkem vody.

Jak si vybrat a osobní zkušenost

Existuje několik možností pro potravinářské přídatné látky s naším hrdinou.

Výrobek je světle hnědý nebo bílý - jablko a citrusy. Stává se to v kapslích a volně.

V online obchodě iHerb (iHerb) jsou zde dva kvalitní vůdci.

S těmito kapslemi je velmi vhodné strávit dny a diety nalačno. Na 2 tobolky 2krát denně - mezi jídly, opláchněte sklenicí vody. V kanceláři, na silnici, doma - bez tancování s kaši nebo obohacení jídla práškem. Kapsle harmonizují trávení, zabraňují zácpě na proteinových dietách, podporují zdravou strukturu mikroflóry. Od druhé, mimochodem, zdraví, krása a schopnost udržet dosaženou harmonii přímo závisí.

Vlastnosti formuláře pro vydání:

 • Kyselá chuť. Spíše příjemné než ne.
 • Můžete přidat do smoothies a omáčky, které jsou šlehačkou s mixérem.
 • Je obtížné rozpustit se ve vodě.
 • Může se držet zubů, pokud jen pijete porci.

V této formě je polysacharid předem rozpuštěn ve vodě. Tím se vyhnete hrudkám, když se přidávají do potravin.

Apple Fiber: Dva v jednom

Naše recenze je bez pochyb: toto je oblíbená funkce v rodinném menu! Jablečný pektin v něm nejméně 10%.

Vhodné pro dlouhodobé a pravidelné používání - jako zdroj vlákniny ve zdravé stravě. Používáme ji jinak. Stejně jako kaše, hodit v smoothie nebo tvaroh pasta s plody, zalijeme palačinky, omelety a pečivo.

 • Z nejnovějších oblíbených verzí: nalijte vlákno z jablek horkou vodou, přidejte trochu kokosového oleje, inulinu a špetku skořice. Voňavé a docela chutné. Kdo nemá dost sladkostí - jakákoliv bezpečná sacharóza na stevii.
 • Jíst jako kaše. V průměru lépe odpoledne. Je však možné ráno, s šálkem teplého čaje. Tato volba je přímým krokem k pravidelnému očištění střev.
 • Nečekané plus: dokonce i děti jedí v této verzi jablko kaše.

Buďte opatrní s jakýmkoliv vláknem, pokud jsou syrové dary přírody a výrobků s ním vzácnými hosty u vašeho stolu. To jsou všechny druhy zelí, řepy, mrkve, fazole, otrubového chleba.

Míra, ne trochu, pokud jste jedli dietní vlákniny tak daleko. Je-li trochu, pak ostrý vstup popsané kaše více než 10 gramů může vytvořit zvýšenou tvorbu plynu. Pokud jste zdraví, určitě projde 2-4 dny s pokračujícím podáváním.

Milujte se! Netlačte tělo do extrémů. Rekuperaci své stravy hladce, i když jste jedli horší včera, než jste mohli. Oběti a přepětí - na cokoliv. Pouze mírný přechod na nové návyky vám umožní získat maximální prospěch z pektinových doplňků a vlákniny pro čištění, hubnutí a zdraví.

Bonus! Pochopte verze: citrus vs apple

Protože jsme otázku zkoumali vážně, nebudeme litovat několika slov o citrusovém pektinu.

Poradenství v oblasti osobních zkušeností, jak se neztratit v ochranných známkách a vybrat si to nejlepší. V úvodu článku jsme zmínili, že ve složení doplňků stravy s důrazem na "pektin" se nejčastěji vyskytuje látka z citrusové kůry. Studie ukazují, že takový polysacharid je méně účinný v roli sorbentu a prebiotika, jako je analog odvozený z jablek nebo citrusové buničiny. Tak si přečtěte popisky - jemný tisk a detailní kompozice. Nebo okamžitě vyberte pektin z jablek.

Zajímavé je, že pro terapeutickou detoxifikaci nabízejí pevné značky iHerb (iherb) speciální modifikovaný citrusový pektin - z bílé části citrusové kůry.

Produkt je deklarován jako „nízkomolekulární zázrak“. Prochází střevní bariérou a váže malé množství těžkých kovů, které člověk dostává z pravidelného vystavení běžným faktorům prostředí.

 • Doplňky stravy doporučují přijímat při agresivních programech hubnutí (např. Poloprázdný jídelníček menší než 600 kcal / den, pitná strava atd.).
 • Používá se také v biomedicínských protokolech pro chelataci a léčbu komplexních zdravotních problémů (endokrinní patologie, dětská neurologie, těžké otravy).

Jak vařit jablečný pektin doma

Okamžitě proveďte rezervaci: kulinářské experimenty nás fascinují. Vykupujeme hotový výrobek. Je časově úspornější, výhodnější a bez nevýhody, která je o něco nižší.

Nicméně, pokud je v kuchyni chuť, pak je snadné pečení pektinu doma. V důsledku toho získáte želé produkt - přidat k tradičním dezerty.

Níže je uveden jasný krok za krokem algoritmus.

 • Dostáváme jeden kilogram kyselých zelených jablek. Omyjte a nakrájejte na malé kostky přímo z kůže.
 • Vložte sochory do hrnce a nalijte litr vody. Přidejte lžíci (plná až po okraj!) Citronové šťávy.
 • Přiveďte jablka do varu a udržujte oheň po dobu 30-35 minut. Objem kapaliny by měl být snížen o polovinu. Nezapomeňte se pohnout!
 • Vezměte výslednou převařenou hmotnost. Složte gázu v několika vrstvách a přefiltrujte přes ni šťávu z jablek v hluboké misce.
 • Položte kapalinu na sporák a znovu vařte. Naším cílem je opět snížit hlasitost na polovinu. Trvá až 20 minut.
 • Nalijte šťávu do čisté nádoby, nechte ji vychladnout, vložte do lednice.

Správně vařený domácí pektin má texturu připomínající želé. S ním se nejčastěji vyrábějí ovocné cukrovinky a želé. Zároveň je zde značná nevýhoda. Snadné rozpouštění tohoto pektinu je možné pouze v přítomnosti cukru. Nejsme svatí ani dogmy, ale omezujeme klasické dezerty tak, jak jen můžeme. Pro želatinu proto použijte želatinu nebo agar-agar. Je-li to žádoucí, výrazná sladká chuť - kalorie bez erythritolu.

Rádi víme, že článek o výhodách a škodách jablečného pektinu byl pro vás užitečný. Nyní víte vše o různých typech výrobků, kde je tento cenný polysacharid. A otázka "co to je" je připraveno odpovědět "velmi užitečnou věc"?

Gratulujeme! :) Takže i vy jste se připojili k střízlivým fanouškům doplňků stravy a vlákniny z jablek. Před použitím zkontrolujte návod k použití. Naučte se důležité a zůstaňte zdravé! Uvidíme se v recenzích!