Image

Jahodová panakota (klasický recept)

Podle klasického receptu je Panakota italský dezert skládající se ze smetany, želatiny, cukru a vanilky (nebo vanilkového cukru). Tato chlazená pochoutka je ideální pro horké počasí, kdy se chcete zažít s něčím sladkým a vyhnout se moučkovým výrobkům. V zimních dnech si však tento lahodný dezert nesmíte zapřít. Klasický recept na panaktu doplníme jednoduchou jahodovou omáčkou, čímž dodáme dezertnímu jídlu nejen velkolepý vzhled, ale i osvěžující chuť.

Doporučujeme všem milovníkům sladkých dezertů věnovat pozornost tiramisu, recept je jednoduchý, zkuste vaření!

Přísady na 2 porce:

 • krém 20% - 350 ml;
 • cukr - 3-4 lžíce. lžíce;
 • vanilka (volitelné) - 1 pod;
 • prášková želatina - 7 g;
 • moučkový cukr - 2-3 lžíce. lžíce (může být více);
 • jahody (čerstvé nebo zmrazené) - 150 g.

Panakota s jahodami klasický recept

Jak vařit panakoty doma

 1. Želatina se nalije do misky, nalijeme 4 lžíce předvařené studené vody a po určitou dobu necháme bobtnat, což by mělo být uvedeno na obalu. Poté dejte misku do nádoby s horkou vodou a směs míchejte, dokud nebude želatina zcela rozpuštěna. Pokud jsou na obalu uvedena další doporučení, následujte je.
 1. Nalijte smetanu do pánve, přidejte cukr, jehož část se může lišit tak, aby vyhovovala osobnímu vkusu. Řezané vanilkové lusky podélně odřízněte nožem, vyjměte všechna semena a přidejte je do krémové hmoty. Samotný lusk ležel na pánvi. Díky přírodní vanilce bude náš dezert naplněn velmi příjemným chutným aroma.

  Panakota s jahodami připraven! Bon appetit!

  Panakota - klasický recept z Itálie

  Klasický recept na panakotu patří lidem v Itálii. Panakota je pro většinu snadná a přesto se v Piemontu narodila elegantní a chutná pochoutka pro každý den.

  Doslova panakota (panna cotta) se překládá jako krém na máslo a je velmi podobná našemu klasickému pudinku, pouze vařený do stavu pudinku. Je možné vyrobit panakotu z mléka nebo dokonce bez přídavku želatiny, ale budeme s vámi zvažovat klasickou panakotu ze smetany a hovoříme o variantách panakoty. Všimněte si, že je správné napsat panna cotta, ale v naší zemi je složitý italský název dvou slov kombinovaných do jedné - panakoty.

  Klasická panakota je bílá. Ale i v Itálii dělají panakotu s různými přísadami - ovocem, čokoládou atd. Kromě toho může být panakota dvouvrstvá a vícevrstvá. Káva panacota je velký úspěch.

  Panakota, klasický recept, který nyní popíšeme, přišel k nám ze samého srdce Itálie, kde je panakota považována za klasický dezert, jednoduchý, cenově dostupný a snadno připravitelný. Tento dezert je považován za ztělesnění něhy.

  Klasická panakota vaří jen 20 minut a nevyžaduje nadpřirozené kulinářské schopnosti! Je důležité vědět, že skutečný italský tabák je vyroben z krémů s vysokým obsahem tuku, neměly by být ředěny!

  Klasický recept na panakotu

  Takže klasický recept na panakotu: krém 400-500 ml, želatina 25 g, cukr 50 g, mléko 130 ml, vanilin nebo vanilkový lusk 1 ks.

  Nyní můžete začít vařit:

  1) Nejprve je třeba želatinu namočit ve vodě při pokojové teplotě a nechat po dobu 10-15 minut. Naplňte želatinu vodou, poněvadž tato voda pak spadne do panakoty, a aby panacota uspěla, musí být trochu vody, ale dost na to, aby želatina mohla bobtnat.

  2) Zahřejte krém v jakékoliv nádobě (nemusíte přivést k varu!), Pak přidejte mléko a cukr a vanilin k nim.
  Pokud chcete, aby váš recept byl opravdu italský, použijte vanilkový lusk. S ním je vše velmi jednoduché, lusk musí být odříznut a extrahován z něj, pak přidán do krému. Lze také přidat pod. Pokračujte v míchání, zahřívejte směs, opět smetanová směs nesmí vařit!

  3) Želatinu naneste na plyn a rozpusťte

  4) Přidejte rozpuštěnou želatinu do smetanové mléčné směsi, vyjměte vanilkový lusk

  5) A konečná fáze je nezbytná pro filtrování směsi přes síto, aby se váš dezert uložil před zbytečnými hrudkami, nalijte výslednou směs do forem, nebo do jedné velké formy (aby bylo možné dát misku typu restaurace, můžete ji nalít do sklenic), nechat vychladnout a dát ji do chladničky 3-4 hodiny a lépe celou noc!

  [the_ad id = "416 ″] Před podáváním lahodné vanilkové moučníky na stůl jej můžete ozdobit čerstvými plody, marmeládou, marmeládou, medem, kokosovými vločkami, bez ohledu na to, co si vaše srdce přeje! Tento dezert nejen ozdobí váš prázdninový stůl, ale také vás v chladném počasí chladí.

  Vaši hosté budou bezpochyby spokojeni, a zejména děti, protože dezert se ukáže velmi chutný a něžný, a podle chuti vám připomene vaši oblíbenou zmrzlinu!

  Káva panakota s lískovými oříšky

  Italský krémový dezert - perfektní finální pokrm na večeři. Voňavá vanilková panakota je korunována čokoládovou růží. Toto jídlo se vyznačuje jemnou želé strukturou, ve které se nalézají křupavé kousky lískových oříšků. Panakota se podává s šálkem silné kávy nebo sklenice naplněné likérem.

  Produkty: krém 33% - 400 mililitrů, cukr - 30 gramů, vanilkový prášek - 2 gramy, instantní želatina - 15 gramů, skořice - 1 tyčinka, lískové ořechy - 5 kusů, máslo - 50 gramů, kakaový prášek - 1 čajová lžička, cukr prášek - 30 gramů.

  1. Krém se zahřeje, na pánev se přidá cukr. Krém míchejte, dokud se cukr nerozpustí.

  2. Do pánve vhoďte tyčinku skořice a vanilky. Krém se 10 minut vaří. Hmota získává světle krémový odstín, je impregnována vůní koření a stává se silnější.

  3. Vaří se 50 ml vody, v ní se rozpustí želatina. Želatinová zrna se za normálního míchání snadno rozpustí v horké vodě.

  4. Pan se smetanou vyjmutou ze sporáku, vyjměte skořice. Horký krém se smísí s „želatinovou vodou“. Želatina se nalije do tenkého proudu a důkladně se promíchá, aby se tvrdé sraženiny neobjevily v něžném pánvi. Jádra lískových oříšků se lehce suší, rozdělují na poloviny a přidávají do panakoty.

  5. Kávové šálky jsou opláchnuty studenou vodou a pak naplněny až po okraj panakotem. Když je krém v pohodě, dejte šálky do chladničky po dobu 3-4 hodin. Během této doby se panakota uzdraví.

  6. Změkčené máslo se kombinuje s práškovým cukrem a kakaovým práškem. Ukazuje se, že je to krásná čokoládová hmota. Pro ochucení můžete přidat několik kapek brandy. Čokoládové máslo se šíří v miniaturních formách v podobě růží. Formuláře vložené do mrazničky na 2 hodiny.

  7. Připravená panakota snadno vyklouzne z tvaru, pokud otočíte šálek na rovnou desku. Pokud se panakota "nechce" dostat z formy, šálek je ponořen na několik sekund v horké vodě.

  8. Panaku je umístěn na kávové talíře, zdobené zmrzlými čokoládovými růžemi. Jako alternativní dekor můžete použít jakékoliv čerstvé jahody, čokoládové "chipsy".

  Klasický recept Panakota s borůvkovou omáčkou

  Panakota s ovocem je dezert, který dobývá svou lehkostí, příjemnou texturou a jemnou chutí! Chcete-li dát klasický panacot různé chuti a barvy, budeme používat borůvky. Vaření borůvkové dvoubarevné panakoty se prakticky neliší od vaření klasické jednovrstvé.

  Pro bílou vrstvu potřebujeme:
  -krém s vysokým obsahem tuku - 400-500 ml
  -želatina - 25 g
  - cukr - 50 g
  - mléko - 130 ml
  - vanilin nebo vanilkový lusk - 1 ks

  Chcete-li začít, namočte želatinu do vody a nechte ji bobtnat po dobu 10-15 minut. Zatímco naše želatina „odpočívá“, vezmeme si krém: nalijte ho do malé nádoby - a na oheň (je důležité, aby krém nevařil, ale jen se zahřál). Přidáme k nim mléko, dáme cukr a vanilin.

  Pokud máte doma vanilkovou lusku, můžete ji použít, poté, co z ní vyčistíte dřeň, která by měla být přidána do krému. Při míchání smetanové směsi se dobře zahřeje (ne vařící).

  Když dokončíte krém, želatina je již oteklá. Musí být rozpuštěn na ohni a poslán do smetanové směsi.

  Nalijte do forem nebo sklenic (naplňte sklenici nebo formu, která není až do konce, takže je zde prostor pro vrstvu bobule) a směs nechte v chladničce několik hodin.

  Zatímco bílá vrstva je zmrazená, můžete pokračovat k přípravě vrstvy bobule. Budeme potřebovat:

  krém s vysokým obsahem tuku - 400 ml
  želatina - 25 g
  cukr - 50 g
  A ve skutečnosti, borůvky - 100 g

  Algoritmus přípravy je stejný: nalijte želatinu vodou a nechte bobtnat.

  Borůvky rozemele v mixéru a vloží do kontejneru, pak stačí vařit borůvkový džem.

  Přidejte cukr a přiveďte k varu. Zahřejte smetanu v jiné nádobě, přidejte k ní želatinu a zahřejte na mírném ohni za stálého míchání. V hrnci se smetanou pro posun hmoty bobule. Důkladně promíchejte a nechte vychladnout.

  Nasaďte si směs borůvkových želé na zamrzlou bílou vrstvu a přes noc chlazte. Při podávání můžete ozdobit snítkou máty.

  Klasický recept na panakotu se sýrem

  To je věřil, že panakota je výjimečně sladké jídlo. Panakota však může být nejen dezert!

  Abychom mohli vařit sýr panakota, budete potřebovat:

  smetana (s obsahem tuku nejméně 30) - 300 ml
  zakysanou smetanou (s obsahem tuku nejméně 30) - 3 lžíce
  sýr (jakýkoliv, např. Mascarpone, Almette) - 200 g
  želatina - 9 g
  jakékoliv koření podle chuti (například muškátový oříšek, kari, kurkuma, suchý česnek)

  Pokud jste mimořádná osoba a nebojí se experimentů, můžete použít niva. Ale, jak se říká - „neexistují žádní soudruzi v chuti nebo barvě“, proto, pokud připravujete panakotu na slavnostní stůl pro Nový rok nebo jakoukoli jinou oslavu, je lepší, abyste ji neriskovali a používali jakýsi sýr, který budou všichni milovat!

  Takže nejprve musíte namočit želatinu. To by mělo stát po dobu 10-15 minut, během které bude bobtnat. Je čas udělat krém.

  Nalijte smetanu do jakékoli pánve a dobře ohřejte, přičemž zajistěte, aby krém nevařil! Pak k nim přidejte 3 lžíce zakysané smetany.

  Pokračujte v míchání, přidejte strouhaný sýr. Smetanová směs musí být dobře zahřátá, aby se roztavil sýr a hmota se stane homogenní. Posílejte do stejné nabobtnalé želatiny a koření a pokračujte v zahřívání na nízké teplotě až do okamžiku, kdy je želatina zcela rozpuštěna. Směs se nechá vychladnout a pak se rozdělí do forem nebo sklenic. Čistíme ledničku a počkáme až do rána. Je lepší podávat sýr panakota bez forem a sklenic, protože Toto nastavení stolu je vhodnější pro dezerty. Můžete ozdobit rajčaty, okurkami, olivami a zelení.

  Nicméně, všechny moderní panakoty variace obsahují klasický recept panakota - základ, na kterém jsou založeny kulinářské fantazie.

  Podívejte se na další video o tom, jak vařit klasické panacotu:

  Panakota mléko recept s fotografiemi krok za krokem doma

  Takový jemný krémový dezert k nám přišel ze severu Itálie a rychle získal srdce sladkých zubů po celém světě. Recept na panakoty nutně zahrnuje krém, vanilku (nebo vanilku) a granulovaný cukr. Kromě klasické verze můžete vařit zajímavé odrůdy - s jahodami, kávou, čokoládou a dokonce i citrusy.

  Panakota - co je to dezert, kalorií?

  Název dezertu Panakota je přeložen jako „vařený krém“ nebo „vařený krém“. Ve svém složení a způsobu přípravy připomíná pudink nebo zmrzlinu, která je nám známější. Chuť lahůdky je však jemnější. Tento dezert je vhodný pro prázdninový stůl. Zvláště pokud to originální ozdobí.

  Krém v diskutované lahůdce je smíchán s cukrem, vanilkou a dalšími chutnými ingrediencemi. Želatina je jistě přidána k nim. Dále je dezert uložen do forem a je dobře ochlazen. Po úplném ochlazení se sladkost podává ke stolu.

  Jedinou nevýhodou nejchutnější panakoty je její vysoký obsah kalorií - 298 Kcal na 100 g. Z tohoto důvodu je to jen zřídka připraveno mladými dámami, které jsou znepokojeny jejich postavou.

  Klasický recept na panakotu doma

  Složky:

  • 310 ml velmi silného krému,
  • 90 g třtinového cukru (hnědý), t
  • želatinové balení,
  • 60 ml koňak bez příchutí,
  • špetka vanilky.

  Vaření:

  1. Krém se nalije do pohodlné mísy s hustým dnem. Tato kapacita nedovolí, aby se mléčný výrobek při zahřívání spálil.
  2. Hnědý cukr a vanilka se okamžitě vylijí. Hmota se zahřeje na nízké teplo. Nezapomeňte ji neustále a neustále míchat. Krém by neměl vařit, jinak bude dezert zkažený.
  3. Želatina se rozpustí v 50 ml vody. Jeho přesné množství pro takový objem kapaliny uvede výrobce - želatina se ředí podle pokynů na obalu. Obvykle pro to stačí nalít produkt s horkou vodou, míchat a odejít, dokud se zrna zcela nerozpustí.
  4. Připravená želatina se nalije na horký krém přes jemné síto. Pro filtrování a vhodný kus gázy.
  5. Následují brandy. Pokud je dezert připraven pro děti, tato složka by měla být vyloučena.
  6. Výsledná hmota se nalije do silikonových forem a sladkost se nechá několik hodin vychladnout, dokud neztuhne.

  Klasický recept na panakotu lze vylepšit podle vašich představ. Například společně používali roztavenou čokoládu z brandy.

  Neobvyklá káva

  Složky:

  • půl litru velmi těžkého krému (pro šlehání),
  • 80 ml vyčištěné vody
  • 14 g želatiny
  • 2 malé. lžíce instantní kávy,
  • 60 gramů cukru,
  • 110 g vysoce kvalitní tmavé čokolády.

  Vaření:

  1. Želatina se ředí podle návodu v požadovaném množství vody.
  2. Instantní káva se nalije množstvím vroucí vody specifikované v receptu.
  3. Cukr se rozpouští ve smetaně. Směs se zahřívá na střední teplotě. Sladká zrna by měla být zcela rozpuštěna v teplé tekutině.
  4. Když je krém již horký, kousky rozbité čokolády jsou odeslány do kontejneru.
  5. Po vyjmutí mléčného výrobku z tepla se k němu přidá káva a želatina.
  6. Hmota se filtruje a nalije do silikonových forem.

  Výsledná kávová panakota je před ochlazením a zmrazením odeslána k ochlazení. Dezert je zdoben mletými ořechy.

  Jak udělat dietu panakota?

  Složky:

  • 2 lžičky. agar-agar,
  • 610 ml nízkotučné mléko (0,5%),
  • 6 žloutků velkých vajec
  • 2 g vanilkových lusků,
  • Stevia v kapkách (4 kapky),
  • 320 ml čištěné vody
  • 4 malé. lžíce kukuřičného škrobu.

  Vaření:

  1. Agar-agar se naplní vodou po dobu 25 - 35 minut.
  2. Mléko, lehce poražené žloutky, stevia, vanilka, kukuřičný škrob se smíchají v oddělené nádobě. Všechny uvedené složky jsou šlehány při nejpomalejší rychlosti míchačky.
  3. Hmota z předchozího kroku jde do vodní lázně a zahřívá se na zahušťování. Je možné, že krém trochu vyskočil, protože používá surové proteiny.
  4. Agar-agar na ohni se přivede k varu a vaří se 1 - 2 minuty.
  5. Vařená směs se nalije do mléčného krému. Hmota se šleha míchadlem, dokud není chladná.
  6. Budoucí dezert se nalije do forem a čistí se v chladu.

  Připravená dieta Panakota podávaná na čaj po vytvrzení.

  Nejchutnější čokoládová panakota

  Složky:

  • 1 polévková lžíce. plný mléka a stejného krému (pro šlehání),
  • 14 g instantní želatiny,
  • 90 g granulovaného cukru a tmavé čokolády,
  • špetka vanilkového cukru.

  Vaření:

  1. Mléko se přivede k varu v pánvi. Poté se odstraní z tepla a ochladí. Krém se nalije do teplého mléka. Čím tlustší - tím lépe.
  2. Želatina se nalije do skleněné nebo keramické mísy. K ní se nalije 50 ml převařené vody při pokojové teplotě. Složky jsou míchány a ponechány po dobu 6 - 7 minut.
  3. V oddělené misce roztavené čokolády a nalil do mléčných výrobků. Zde se nalijí dva druhy cukru.
  4. Z třetího kroku se do hmoty vlije rozpuštěná želatina. Přes střední teplotu za stálého míchání se směs dobře zahřeje, ale nevaří.
  5. Budoucí dezert se nalije na zmrzlinové misky a vloží do chladničky, dokud se nevychladí a neochladí.

  Hotovou čokoládovou panakotu zdobí kokosové vločky.

  S jahodami

  Složky:

  • 160 ml těžkého krému,
  • 90 ml mléka,
  • 70 g běžného cukru
  • a 2 špetky vanilky,
  • 220 g čerstvých jahod,
  • 11 g želatiny,
  • 60 ml vroucí vody.

  Vaření:

  1. Želatina se rozpustí ve vroucí vodě. Složky se smísí vidličkou a nechají se 6 minut.
  2. Do nádoby s hustým dnem se nalijí dva druhy cukru. Oba mléčné výrobky se zde nalijí. Nemůžete použít domácí krém, protože při zahřátí se okamžitě promění v tlustý tuk.
  3. Směs se zahřívá na několik minut, ale není přivedena k varu.
  4. Kapacita se ze sporáku vyjme, želatina se do něj nalije. Komponenty se dobře promíchají a mírně zchladí.
  5. Jahody jsou zbaveny ocasu, kaše. Na miskách se šíří bobule. Krémová směs se rozprostře na vrchol. Vrstvy jsou jemně promíchány s vidličkou.

  Smetany s jahodovou panakotou se posílají do chladničky až do úplného zmrazení.

  Mandarinka nebo pomeranč

  Složky:

  • 3 mandarinky,
  • 310 ml těžkého krému,
  • 2 lžíce. Já cukr,
  • 15 g želatiny,
  • 50 ml vroucí vody,
  • 2 kapky vanilkové esence.

  Vaření:

  1. Citrusy jsou opařeny vroucí vodou a šťáva je vytlačena z nich.
  2. Želatina se naplní horkou vodou, nechá se 4 - 5 minut.
  3. Krém se nalije do hrnce, zahřívá se, dokud se na povrchu neobjeví první bubliny.
  4. Cukr se nalije do horkého mléčného produktu (1,5 lžíce L.), přidá se vanilková esence.
  5. Zadejte polovinu želatinové směsi.
  6. Po důkladném promíchání se hmota nalije do sklenic (naplní se 2/3). Nádrže se čistí v chladu půl hodiny.
  7. Jakmile vrstva zhustne, nalije se na ni směs mandarinkové šťávy, cukru a želatiny.

  Takový vrstvený dezert se opět čistí v zimě. Místo šťávy z mandarinky lze použít a pomeranč.

  Vanilkový dezert

  Složky:

  • 620 ml středně tučné smetany,
  • 140 ml mléka,
  • 6 g vanilkového cukru
  • 11 g želatiny,
  • 60 ml vyčištěné vody
  • 65 gramů cukru.

  Vaření:

  1. Želatina je naplněna studenou vodou. Komponenty se míchají vidličkou a nechají se 12 až 14 minut. Je nemožné zvýšit množství želatiny - hotová panakota by neměla být příliš hustá.
  2. Krém se nalije do silnostěnných jídel. Přidá se mléko.
  3. Kontejner s mléčnými výrobky je odeslán na střední teplotu. Není nutné přivádět je do varu, jen dobře zahřát kapalinu.
  4. Do horké směsi se nalijí dva druhy cukru. Dále se připraví želatina.
  5. Hmota se míchá jednu minutu a potom se filtruje přes jemné síto.
  6. Výsledná kapalina se nalije do forem.

  Nejprve se ochladí na pokojovou teplotu, pak se přelepí lepící fólií a vyčistí v chladu.

  Tradiční italský recept na tabák

  Složky:

  • 210 ml tuku,
  • 140 gramů cukru,
  • pár kapek vanilkové esence,
  • citron,
  • 55 ml rumu,
  • 620 ml těžkého krému,
  • pytel želatiny.

  Vaření:

  1. Želatina se nalije do misky a naplní studeným mlékem. Složky se smísí.
  2. Do smetany (410 ml) se přidá vanilková esence, jemně strouhaná kůra z malého citronu.
  3. Když se hmota vaří, filtruje se z citrusových lupínků.
  4. Zbývající krém se šleha cukrem. Přidávají rum.
  5. Směs z předcházejícího kroku se nalije do horkého namáhaného krému a přidá se mléko, želatina. Pokud není tato látka zcela rozpuštěna, hmota se nechá projít jemným sítem.
  6. Budoucí dezert se nalije do silikonových forem a čistí se v chladu.

  Pro snadné odstranění lahůdek z nádob je třeba je několik sekund ponořit do horké vody.

  C malinová omáčka

  Složky:

  • sklenici smetany 10% tuku a 2 sklenice 33% tuku,
  • malý kousek citrónové kůry,
  • 1 polévková lžíce. Já vanilkový extrakt,
  • 80 g cukru,
  • 9 g želatiny,
  • 50 ml vody
  • 130 g čerstvých nebo mražených malin,
  • 2 lžíce. Já práškový cukr,
  • 1 polévková lžíce. Já čerstvě vymačkaná citronová šťáva.

  Vaření:

  1. Želatina se ředí v malém množství vody a nechá se bobtnat.
  2. Smetana, cukr se mísí v pánvi, přidává se kůra. Hmota se zahřívá.
  3. Jakmile směs začne vařit, je odstraněna z tepla. Odlupuje se a odkládá. Přidá se vanilkový extrakt. Směs se filtruje a nalije do forem a pak se odstraní za studena.
  4. Maliny se zbývajícími složkami jsou rozmačkané.

  Hotová panakota je napojena omáčkou z bobulí a zdobena listy čerstvé máty.

  Krok za krokem recept od Julie Vysotsky

  Složky:

  • 4 lístky želatiny (10 g),
  • pohár těžkého krému,
  • kefír a mléko,
  • 90 gramů cukru,
  • chuť od 1 pomeranče,
  • vanilkový lusk.

  Vaření:

  1. Želatinové vločky naplněné studenou vodou.
  2. Všechny smetany okamžitě smíchané s mlékem. K nim je přidán lusk vanilky a buničiny seškrábaný nožem z jeho středu. Nalijte cukr. Hmota se přivede k varu a okamžitě se odstraní z tepla.
  3. Kefír kombinuje s pomerančovou kůrou (velmi jemně strouhanou).
  4. Listy želatiny se jemně vyždímají pomocí papírových ubrousků a vloží se do horké směsi z druhého kroku. Když je želatina zcela rozpuštěna, z nádoby se odstraní vanilkový lusk.
  5. Kefír šlehl s mixérem. Do něj se zavádí horký krém s mlékem a dalšími přísadami.
  6. Hmota se nalije do malých šálků a vloží do chladničky, dokud neztuhne.

  Výsledná pochoutka je zdobena čerstvými plody.

  Panakota od šéfkuchaře Ector Jimenez

  Složky:

  • 680 ml mléka a smetany,
  • 25 g vysoce kvalitní želatiny.
  • 1 vanilkový lusk,
  • 170 gramů cukru,
  • 230 g čerstvého
  • a 130 g zmrazených jahod.

  Vaření:

  1. V pánvi smíchejte všechny mléčné výrobky a 100 g písku. Hmota se přivede k varu a do ní se zavede střed vanilkového lusku.
  2. Namočená ve studené vodě po dobu několika minut, želatina se přidá do teplé směsi z prvního kroku. Plně ochlazená hmota mírně šlehala.
  3. Sladká kompozice se nalije do sklenic a odstraní se za studena pro tuhnutí.
  4. Vyčištěné rozmrazené jahody se smíchají se zbývajícím pískem, vaří se za účelem zhuštění a ochlazení. Omáčka je kombinována s plátky čerstvých jahod.

  Hotová panakota se nalije jahodovou omáčkou a okamžitě se podává jako dezert.

  Panakota: klasický italský recept

  Letos v létě jsem měl štěstí, že jsem byl poprvé v Itálii, a mé nadšení pro tuto zemi se ještě více prohloubilo, když viděl. Program alespoň na dobu cesty byl vyzkoušet všechny slavné italské dezerty, a Panakota (italský. Panna cotta - "vařený krém") nebyla výjimkou.

  Vařil jsem tento dezert dříve, ale bylo pro mě zajímavé vyzkoušet panakotu „ve svém přirozeném prostředí“, vyrobeném z místních produktů.

  Italská panakota se ukázala být trochu odlišná od toho, co jsem doma vařila, v anotaci k menu v angličtině byla kompozice: krém, mléko, želatina. Želatina byla docela dost, protože dezert se „třásl na talíři“ a v hůlkách nebyla žádná přírodní vanilka.

  Samotná konzistence panakoty byla úžasná a při příjezdu domů jsem se nejprve zavázal, že budu opakovat slavný italský dezert. Panakota v restauraci nám sloužila s bobulí, takže jsem se také rozhodla vařit.

  Pokud jsem pochopil, v Itálii je recept na panakotu, stejně jako máme recept na boršč - každá hospodyně má svůj vlastní a jediný. Ale stále jsem ve všech restauracích narazil na to samé.

  Ukázalo se to daleko od první chvíle a ani od druhé. Celé tajemství bylo v poměru másla a želatiny. Ale výsledek to stojí za to!

  Při přípravě panakoty je velmi důležité použít přesné množství želatiny. Želatina musí být měřena ne sáčky nebo listy, ale s lžičkami nebo gramy.

  Pokud budete vařit panakotu, zapište si recept:

  • Krém z trhu 250 ml.
  • Mléko 250 ml.
  • Cukr 80 gramů
  • Želatinový prášek 3 lžičky (15 gramů)
  • Volitelně vanilka

  Pro bobulové želé:

  • Koncentrovaný ovocný kompot (nebo džus) 500 ml.
  • Želatinový prášek 3 lžičky (15 gramů)
  • Cukr podle chuti

  Jak vařit panakotu:

  Nejprve zřeďte želatinu pro panacot v šálku s teplou vodou (přibližně 50 ml.) A vložte do vodní lázně. Tímto způsobem se želatina nikdy nepřehřívá a neztrácí své gelující vlastnosti. Můžete zapomenout na želatinu a nebojte se, že se směs přehřeje.

  Na panakoty smíchejte cukr, mléko a smetanu v pánvi na omáčce.

  Položíme na střední teplotu a zahřejeme tak, aby se krém rozpustil v mléce. V žádném případě nesmí být směs vařena. Stačí ho ohřát na horký stav (zkuste to prstem) a vyjměte z tepla.

  Pokud je panakota přehřátá, dostaneme dezert s „práškovou strukturou“. Mělo se to stát několikrát, takže je lepší podexponovat, než přehánět.

  Čekáme, až smetanová směs zchladne a želatinu přelijeme.

  Dobře zamíchejte lžící a nalijte do forem. Zasílá se v lednici po dobu nejméně 1 hodiny, dokud není dezert zcela zmrzlý.

  Vaření želé:

  Želatinu zřeďte stejným způsobem jako u panakoty. Nalijte želatinu v šálku s teplou vodou a vložte do vodní lázně. Těšíme se, až se želatina zcela rozpustí ve vodě.

  Zahřívejte ovocnou šťávu nebo šťávu trochu teplou a přidejte želatinu.

  Dobře promíchejte a nalijte na již zmrzlou panakoty.

  Dezert posíláme do lednice, dokud není marmeláda úplně zmrzlá.

  Po asi 1 hodině, panakota může být už jeden.

  Panakota - krok-za-krokem recepty na vanilku, jahody, čokoládu nebo banán s fotografiemi

  Každá hosteska chce překvapit své hosty a připravit si panakotu doma s použitím smetany, vanilkového cukru a jahodové omáčky, má na to každou šanci. Než si připravíte dezert, měli byste zvolit možnost, která se vám líbí nejlépe. Pokud se něco může pokazit poprvé, další příprava nebude obtížná. Pozornost by měla být věnována také vzhledu panakoty - aby se delikatesa ukázala jako na fotografii časopisu, budete muset ukázat trpělivost a přesnost.

  Co je panakota

  Ne všechny slavné pokrmy v Rusku zde byly vynalezeny. Italský dezert Panakota byl vynalezen v Piemontu v severozápadní Itálii. Jedná se o zahuštěný krém vyrobený z mléčných výrobků a želatiny. Nicméně kuchaři jsou více panakota k pudinkům, neváhejte přidat různé přísady neobvyklé pro delikatesu. Podává se dezert s omáčkou z bobulí nebo lístkem máty.

  Jak vařit panakoty doma

  Sladkosti recepty ocení hostesky pro jednoduchost a efektivitu. Pro vaření panakoty doma, téměř všechny mléčné výrobky k dispozici uvnitř chladničky bude dělat. Je také zapotřebí přítomnost želatiny a vanilinu. Než si uděláte lahodný dezert, nasypte na formy, protože panakota by měla vypadat krásně a nerozpadat se.

  Recepty na tabák

  Klasika může rychle obtěžovat: bez ohledu na to, jak je jídlo chutné, je pravidelně vyžadována různorodost. Recept na panakotu doma je dobrý, protože každý kulinářský specialista si ho může přizpůsobit a dodržovat základní principy. Zde se otevírá prostor pro kreativitu: dát různé přísady, změnit krém na ryazhenka. Pokusy s panacotem budou mít prospěch pouze z pokrmu.

  Klasický recept

  • Čas: 50 minut.
  • Služby: 2 osoby.
  • Kalorií: 474 kcal na 100 g (pro všechny recepty).
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Něha a lehkost - to je to, co odlišuje panakotu mezi jinými sladkými lahůdkami. Minimální sada produktů pro vaření - další obrovské plus! Můžete udělat panakota klasickým způsobem pro to z high-tuk krém, želatina a jahodový sirup. Dezert již bude mít jemnou smetanovou chuť, ale kuchařům se doporučuje přidat přírodní vanilku a pár lžic cukru.

  • tukový krém - 210 ml;
  • želatinový list - 10 g;
  • mléko - 210 ml;
  • jahodový sirup - 20 g;
  • cukr - 30 g;
  • vanilkový lusk - 1 ks.
  1. Míchejte s mlékem a cukrem, dokud se nevaří.
  2. Namočte želatinu do studené vody. Přidejte ji do vzorce po 7 minutách.
  3. Odstraňte vanilková semena, přeneste do mléka.
  4. Nalijte do forem, chlazte 40 minut.
  5. Zdobíme jahodovým sirupem.

  Mléko panakota

  • Čas: 4 hodiny 30 minut.
  • Služby: 6 osob.
  • Kalorií nádobí: 452 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Vařený krém, který se stává příjemným silným krémem, je základem tradiční receptury panakoty. Nicméně, kuchaři se zkušenostmi říkají, že tato složka může být nahrazena mlékem. Je důležité počkat, až se vyléčí: může být zapotřebí více želatiny. Zbytkové rozdíly mezi mlékem a smetanovými dezerty nejsou pro zbytek pozorovány.

  • mléko - 210 ml;
  • suché želatiny - 2 lžíce. l.;
  • 1 žloutek;
  • cukr písek - 110 g;
  • zakysaná smetana - 210 g;
  • voda - 2 lžíce. Já
  1. V horké vodě po dobu 5 minut ponořte želatinu.
  2. Rozšlehejte žloutek, smíchejte s mlékem, vařte.
  3. Zkombinujte zakysanou smetanu s cukrem, přeneste na mléko, promíchejte.
  4. Přidání želatiny, dosažení rovnoměrnosti.
  5. Hmotu rozprostřete do formy, uchovávejte v chladničce po dobu 4 hodin.

  Smetany

  • Doba: 2 hodiny a 15 minut.
  • Služby: 2 osoby.
  • Kalorií nádobí: 486 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Pokud chcete určitě dostat krémové želé, neodchýlí se od klasiky. Ačkoli tradiční dezert smetany a želatiny nezakazuje přidání, například, ovoce. Učiní panakutu rafinovanějším, takže se stane neobvyklým. Věnujte pozornost citrusům - jsou prioritou. Pokud chcete získat krásnou jako lesklý foto panacotu, nezapomeňte na výzdobu.

  • krém - 250 ml;
  • suché želatiny - 3 lžíce. l.;
  • granulovaný cukr - 2 lžíce. l.;
  • vanilkový cukr - 1 lžička.
  1. Krém a oba druhy cukru se spojí a přivedou k varu.
  2. Namočte do studené vody předem, přidejte želatinu postupně, za stálého míchání.
  3. Kmen, zalijeme do forem a necháme zmrazit v chladničce po dobu 2 hodin.

  Od Ryazhenky

  • Doba: 3 hodiny a 20 minut.
  • Služby: 3 osoby.
  • Kalorií: 286 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Pro sladké zuby je těžké žít - bojovat za postavu, neustále se omezovat. Domácí vařená sladká jídla se mírně liší v kaloriích od zakoupených. Nicméně, chutná panakota může být nízkokalorická nahrazením bohatého krému nebo mléka ryazhenkou. Jeho neobvyklá, kyselá chuť bude mít prospěch pouze z dezertu.

  • Ryazhenka - 440 g;
  • želatina - 10 g;
  • med - 3 lžičky;
  • voda - 110 ml.
  1. Želatina se nechá bobtnat ve studené vodě.
  2. Vložte med, zahřejte směs, dokud se nerozpustí.
  3. Po ochlazení zalijeme ryazhenku, porazíme mixérem.
  4. Nádoby s dezertem, vložené do chladničky na 3 hodiny.

  Z tvarohu

  • Čas: 1 hodina 20 minut.
  • Služby: 2 osoby.
  • Kalorií nádobí: 303 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Další dietní varianta panakoty naznačuje použití tvarohu. Tento dezert bude ještě vzdušnější. Pokud se v panakotě nacházejí drobné kousky tvarohu, to je v pořádku - to se stane zvláštním zvýrazněním. Často se servíruje ve speciálních miskách. Používání bobulí k ozdobení finálního pokrmu je vítáno.

  • tvaroh - 110 g;
  • mléko - 160 ml;
  • želatina - 1 polévková lžíce. l.;
  • vařící voda - 1 polévková lžíce. l.;
  • práškový cukr - 2 lžíce. Já
  1. Whip tvaroh s práškovým cukrem a mlékem.
  2. Přidá se želatina rozpuštěná ve vroucí vodě.
  3. Nádobu naplňte homogenní směsí.
  4. Ochlaďte 1 hodinu.

  Panakota s jahodami

  • Doba: 2 hodiny a 15 minut.
  • Služby: 4 osoby.
  • Kalorií nádobí: 227 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Jahodový sirup nalévaný na talíř, na kterém se podává panakota, je povinným atributem fotografie ve většině menu. Bobule nejsou v klasické verzi, ale to neznamená, že budou na místě. Tento dezert je obecně nemožné zkazit přísady ovoce a bobulovin: mohou být přidány v závislosti na osobních preferencích a přáních hostů.

  • krém 20% tuku - 210 ml;
  • želatina - 10 g;
  • cukr - 110 g;
  • jahody - 200 g;
  • studená voda - 250 ml.
  1. Namočte do 150 ml vodní želatiny.
  2. Míchejte cukr ve smetaně, nalijte 100 ml vody.
  3. Vařte čtvrt hodiny, ne vařící.
  4. Přeneste želatinu.
  5. Nalepte dezert, nechte ho 2 hodiny v lednici zahušťovat.
  6. Otočte jahody do bramborové kaše, ozdobte je připravenou pochoutkou.

  Banán

  • Čas: 1 hodina 35 minut.
  • Služby: 5 osob.
  • Kalorií nádobí: 233 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Banány jsou často součástí dezertů, aby byly ještě sladší, ale zároveň to nepřehánějte cukrem. Panakotu tento trend ušetřil. Ovoce, ačkoli vysoce kalorické, ale dává příjemnou chuť v kombinaci s krémovou jemností. Banány jsou zpravidla rozmělňovány v mixéru, který se mění v bramborovou kaší. Méně obyčejně jsou jejich kuchaři nakrájeni na malé kousky.

  • banán - 2 ks;
  • 10% krém - 110 ml;
  • mléko - 110 ml;
  • želatina - 5 g;
  • cukr - 20 g;
  • skořice - ½ lžičky.
  1. Udělejte mléko vařit smetanou a cukrem, míchání.
  2. Nalijte předem namočenou želatinu.
  3. Plátek banány, vložte do krémové směsi.
  4. Nalijeme skořici, vše bijeme mixerem.
  5. Formy s miskou by měly zmrazit 1 hodinu. Před podáváním nalijte čokoládovou pochoutku.

  Vanilka

  • Doba: 2 hodiny.
  • Služby: 4 osoby.
  • Kalorií nádobí: 426 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Stručnost jídla je to, co často chcete cítit nejvíce. Nejjednodušší jednoduché recepty se často stávají nejoblíbenější díky jejich nevtíravosti. Příprava vanilkové panakoty doma, dostanete právě takovou možnost. Můžete použít jak vanilková semena, tak extrakt. Nebo jen koupit vanilin v pytlích.

  • mléko - 40 ml;
  • tukový krém - 320 ml;
  • želatina - 10 g;
  • práškový cukr - 50 g;
  • rum - 100 ml;
  • vanilkový lusk - 2 ks.
  1. Mléko se smetanou a cukrem, místo na ohni.
  2. Semena vyjměte z vanilkových lusků do směsi. Vře.
  3. Přidejte rum, promíchejte.
  4. Míchejte v předem namočené želatině.
  5. Naplňte směs, rozprostřete ji po formách, vložte ji do lednice na hodinu a půl.

  Čokoláda

  • Doba: 5 hodin.
  • Služby: 3 osoby.
  • Kalorií: 634 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Čokoláda láká většinu sladkých zubů. Přidáním do panakoty okamžitě zabijete dva ptáky s jedním kamenem: dostanete krémovitost a sladkost. Horká čokoláda nebo čokoládové lupínky jsou vhodné pro recept, který se při vaření rozptýlí do mléka nebo smetany. Pro ozdobení takové panacoty používají zpravidla opačné barevné prvky, například lístky máty.

  • želatina - 10 g;
  • krém - 380 ml;
  • cukr - 90 g;
  • vaječný žloutek - 2 ks;
  • tmavá čokoláda - 90 g
  1. Želatinu namočte ve vodě na čtvrt hodiny.
  2. Rozpustit cukr ve 280 ml krému, zahřát, roztavit čokoládu. Vařte, ne vařte.
  3. Zbytek smetany a žloutek smíchejte se želatinou. Přenos na čokoládovou hmotu.
  4. Mírně se zahřeje, bije se směšovačem.
  5. Formy s dezertem posílají zmrazení po dobu 4 hodin.

  Panakota Tiramisu

  • Čas: 4 hodiny.
  • Služby: 2 osoby.
  • Kalorií nádobí: 497 kcal.
  • Účel: snídaně, oběd, večeře.
  • Kuchyně: Evropská.
  • Obtížnost: střední.

  Dvě italské lahůdky se spojily - co by mohlo být lepší? Biscuit sušenky s kávou impregnace budou zástupci tiramisu, a jemný zahuštěný krém vám pomůže naučit Panakota. Taková neobvyklá kombinace, která přesahuje klasický koncept těchto dezertů, je velmi chutná. Sada produktů o něco širší než obvykle, ale stojí za to.

  • bohatý krém - 415 ml;
  • Savoyardi - 8 ks;
  • cukr - 65 g;
  • želatina - 10 g;
  • káva - 100 ml;
  • voda - 3 lžíce. l.;
  • kakao - 2 lžičky.

  Domácí panakota: 7 sladkých receptů


  Velmi jemný, chutný dezert - Panakota. Snadno vařit doma: s ovocem nebo bobulemi!

  Recept 1, klasický: panakota doma (s fotografií)

  To je skvělý dezert, který může být podáván s čerstvým ovocem, čokoládou nebo vaším oblíbeným sirupem.

  • Krém - 500 mililitrů
  • Cukr - 100-150 gramů
  • Vanilin - 1 štipka
  • Želatina - 2 Čl. lžíce
  • Voda - 90 mililitrů

  Nejdříve naplňte želatinu studenou vodou a nechte stranou pro bobtnání.

  Krém, cukr a vanilin se mísí v jedné nádobě a přivedou k varu. Nalijeme smetanovou směs již nabobtnanou želatinu.

  Směs se míchá, aby se želatina rozpustila, a pak se nalije do forem a na 2 hodiny se vloží do chladničky, aby ztuhla.

  Jemně vyjměte z forem. Dezert podávaný ke stolu chlazený. Můžete ji ozdobit lístky máty a čokoládovými kousky. Bon appetit!

  Recept 2: Domácí palačinka s jahodovou omáčkou (fotky krok za krokem)

  • Krém na mléko 32% - 200 gr
  • želatina - 2-4 gr
  • vanilka - 1 pod
  • cukr - 50 g
  • cukr - 50 g
  • jahoda - 100 gr
  • citron (džus) - 1 ks

  Namočte želatinové listy do studené vody po dobu deseti minut.

  Do hrnce nalijte krém. Přidejte cukr, vanilku, promíchejte. Přiveďte k varu.

  Oteklé želatinové squeeze dobře.

  Vyjměte krém z ohně, přidejte želatinu a promíchejte metla.

  Nalijte do forem, vychladněte a chlazte.

  Připravte si omáčku z bobulí: punč jahody, vanilku, cukr a citronovou šťávu v mixéru.

  Pro snadné odstranění hotového dezertu by měla být forma na několik sekund ponořena do horké vody.

  Zdobí panakoty bobule a lístky máty.

  Posypeme práškovým cukrem a nalijeme omáčkou z bobulí.

  Recept 3: klasická jahodová panacot doma

  • Krém 42% - 400 ml;
  • Mléko 3,2% - 100 ml;
  • Cukrový písek - 100 g;
  • Vanilkový cukr - 10 g;
  • Želatina - 10 g;
  • Voda - 100 g;
  • Čerstvé (zmrazené) jahody - 250 g;
  • Cukr písek - 3-4 lžíce. Já

  Otevřete pytel želatiny, nalijte do hluboké misky a nalijte 100 g vody. Nechte bobtnat po dobu uvedenou na sáčku. Když želatina nabobtná, zahřívejte ji ve vodní lázni až do úplného rozpuštění. Pokud se tak nestane, hrozí nebezpečí, že po přidání krému na krém se hrudky nerozpustí a homogenní hmota se nevypne.

  Nalijte smetanu a mléko do pánve. Nasaďte oheň a zahřejte se, ale nepřiveďte k varu. K smetanové mléčné směsi přidejte cukr, písek a vanilkový cukr. Vše dobře promíchejte.

  Potom se přidá rozpuštěná želatina.

  Výsledná směs se ochladí. Směs se znovu promíchá, aby se zajistila homogenita směsi. Nalijte do širokých sklenic, ponechte prostor pro omáčku a bobule. Sklenice vložte do chladničky nebo do chladničky po dobu 2-2,5 hodin pro zmrazení.

  Obracíme se na přípravu omáčky. K tomu, řez jahody (3 bobule opustit pro dekoraci) a dát do mixéru, nalijte cukr, beat.

  Z lednice dostaneme sklenice a nalijeme smetanu do výsledného sirupu. Uprostřed leží jedna jahoda. Voňavá, nejjemnější Panakota připravená.

  Recept 4: Italský tabák s ořechy (s fotografií krok za krokem)

  • krém 33% - 400 mililitrů,
  • cukr - 30 gramů,
  • vanilkový prášek - 2 gramy,
  • instantní želatina - 15 gramů,
  • skořice - 1 tyčinka,
  • lískový ořech - 5 kusů,
  • máslo - 50 gramů,
  • kakaový prášek - 1 lžička,
  • práškový cukr - 30 gramů.

  Krém se zahřeje, na pánev se přidá cukr. Krém míchejte, dokud se cukr nerozpustí.

  Tyčinky skořice, vanilka se hodí do pánve. Krém se 10 minut vaří. Hmota získává světle krémový odstín, je impregnována vůní koření a stává se silnější.

  Vařte 50 ml vody, rozpusťte v něm želatinu. Želatinová zrna se za normálního míchání snadno rozpustí v horké vodě.

  Pan se smetanou vyjme ze sporáku, vyjme skořice. Horký krém se smísí s „želatinovou vodou“. Želatina se nalije do tenkého proudu a důkladně se promíchá, aby se tvrdé sraženiny neobjevily v něžném pánvi.

  Jádra lískových oříšků se lehce suší, rozdělují na poloviny a přidávají do panakoty.

  Kávové šálky jsou opláchnuty studenou vodou a pak naplněny až po okraj panacotem. Když je krém v pohodě, dejte šálky do chladničky po dobu 3-4 hodin. Během této doby se panakota uzdraví.

  Změkčené máslo je kombinováno s práškovým cukrem a kakaovým práškem. Ukazuje se, že je to krásná čokoládová hmota. Pro ochucení můžete přidat několik kapek brandy. Čokoládové máslo se šíří v miniaturních formách v podobě růží. Formuláře vložené do mrazničky na 2 hodiny.

  Připravená panakota snadno vyklouzne z tvaru, pokud otočíte šálek na rovnou desku. Pokud se panakota "nechce" dostat z formy, šálek je ponořen na několik sekund v horké vodě.

  Panaku místo na kávové talíře, zdobené zmrazené čokoládové růže. Jako alternativní dekor můžete použít jakékoliv čerstvé jahody, čokoládové "chipsy".

  Recept 5: kávový tabák s čokoládou doma

  • 500 ml krému 18-20%
  • 2 lžičky. instantní káva
  • 80 ml vody
  • 50 g cukru
  • 15 g želatiny
  • 100 g čokolády

  Želatina se ředí podle pokynů na obalu.

  2 lžičky. instantní káva nalijte 80 ml vařící vody a dobře promíchejte. Pokud není k dispozici instantní káva, může se vařit 80 ml mleté ​​kávy.

  Smíchejte smetanu s cukrem a zahřejte na mírném ohni.

  Když je krém již horký, přidejte rozbitou čokoládovou tyčinku a míchejte šlehačem, aby přinesl do varu a rozpusťte čokoládu úplně.

  Vyjměte krém z ohně, přidejte kávu a želatinu, míchejte, dokud se zcela nerozpustí.

  Naplňte formy a chlazte, dokud nezmrznou.

  Před odstraněním panakoty z forem ponořte formu na několik sekund do horké vody a potom ji otočte na talíř.

  Ozdobte ořechy nebo čokoládovými kousky, podávejte. Bon appetit!

  Recept 6, jednoduchý: domácí panakotka v plechovkách (s fotografií)

  Panakota může být vařena jak na smetaně (20%), tak na směsi těžké smetany a mléka (až 1: 1), ale čím více krémů, chutnější.

  Tučnější, ale chutná volba:

  • 250 gramů smetany (od 33% a více, můžete doma)
  • 150 g mléka

  nebo méně kalorií:

  • 200 g krému (od 33%)
  • 200 g mléka
  • 100 g cukru
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • Agar agaru o objemu 1,5 lžičky

  Míchejte mléko, smetanu, cukr (včetně vanilky) a agar-agar v pánvi.

  Nasaďte oheň a za stálého míchání přiveďte k varu. Vypněte oheň.

  Nalejte horkou směs do forem (nebo pialkam). Nejlepší je použít silikon (na pevný podnos položte pevnou formu, abyste ho mohli snadno přenést do chladničky). Mám formy v podobě srdcí s vnitřkem.

  Když se rozlitá směs ochladila na pokojovou teplotu, přeneste formy do chladničky a nechte je tam 1-2 hodiny.

  Když panakota zamrzne, dejte ji na talíř.

  Nahoře s omáčkou z bobulí, například z rozmrazených jahod, strouhaných cukrem nebo sirupem z marmelády.

  Recept 7: Banana Panakota s třešněmi doma

  Tento recept na panakoty zahrnuje použití banánů a třešní, doma se ukáže velmi chutné!

  • mléko - 1 šálek;
  • kuřecí vejce žloutky - 3 kusy;
  • 1 banán;
  • 100 gramů cukru;
  • 15 gramů želatiny;
  • 2 gramy vanilky;
  • třešně (nebo jiné bobule) na výzdobu.

  Oddělte žloutky od bílkovin.

  Poražte žloutky s cukrem do pěny.

  Želatina se zředí horkou vařenou vodou, nechá se bobtnat.

  V mléce při pokojové teplotě (mléko musí být předem vařené a chlazené) nalijeme rozšlehané žloutky, děláme to velmi opatrně, rozmícháme.

  Tuto směs přiveďte k varu za stálého míchání. Směs bude postupně zahušťovat. Jakmile se objeví bubliny, odstraňte z ohně, jinak se mléko „zkrátí“.

  Připravená želatina se přidává do mléčného vaječného krému (pouze předtím, než je třeba trochu vychladnout). Důkladně promíchejte, aby se želatinové "lepidlo" dobře rozpustilo.

  Nakrájejte banány na malé kousky.

  Rozložili jsme nakrájený banán do mísy zmrzliny.

  Naplňte připravenou panacot, nechte ji v chladu po dobu 2-4 hodin.

  Když panakota ztvrdne, může být podávána u stolu. K tomu, ponořte formu na pár sekund v horké vodě (ale ne ponořte panacot sám), a pak ji převraťte na jídlo.

  Zbývá uspořádat panakota třešně ve vlastní šťávě a podávat ji na stůl! Jako dekor můžete použít jakékoliv ovoce, stejně jako strouhanou čokoládu, kokosové lupínky, mátou.