Image

Léčba lidových prostředků pankreatitidy

Chci se podělit o účinné recepty pro léčbu slinivky břišní

Odvar z trnitých větví

Jednoho dne, když se vrátila domů z práce, uviděla svého souseda, Lyuba, sedět na lavičce a plakat, přitiskla ruce k hrudi. Zeptala se, co ji trápí. Odpověděla, že nemohla spát celou noc kvůli silné bolesti ve slinivce břišní, a dokonce ani bolest nezmizí.

Ukázalo se, že v poslední době její přítel měl narozeniny, tam vypila hodně šumivé minerální vody, která byla v plastových lahvích, a také snědla spoustu tuku a koření. Ta slinivka břišní a nemohla takovou zátěž vydržet.

Po pečlivém poslechu Luba jsem jí poradil, aby večer rozsekla 10 kubických větviček z trní do 4 cm dlouhých kusů, nalila 2 litry vroucí vody do smaltované mísy, přiveďte k varu, vařte 45 minut nad nízkým teplem, trvejte na noci a namáhejte ráno a pijte vývar. 100 ml 3krát denně 30 minut před jídlem.

První část, protože má těžké bolesti, může být okamžitě opilá, aniž by na tom trvala. Pokaždé po výdeji masa po dobu 15 minut ve směru hodinových ručiček oblasti slinivky břišní. A tak 10 dní v řadě.

Lyuba mi poděkovala za radu a řekla, že dnes začne léčbu. Brzy jsem ji opět viděl sedět na lavičce, ale tentokrát už se usmívala...

Takže laskaví lidé, pokud máte pankreatické palačinky, okamžitě vařte a pijte odvar z trní a všechno bude v pořádku.

Silný sběr z chronické pankreatitidy

Dokonce i chronická pankreatitida může být odstraněna mletím suchého prášku a mícháním 50 g každé její podběl a Ametystus blue, kořenů pampelišky a zlaté hnědé trávy, 40 g trávy buzulnik a 30 g paliny velké, zalijeme 1 polévkovou lžíci. směs 0,5 litru vroucí vody, trvat 2 hodiny, namáhat a pít 0,5 šálky 2-3 krát denně před jídlem.

Průběh léčby je 60 dnů.

Všechny rostliny používané ve zdravotnické směsi, lze zakoupit v fitoaptekah. Použití tohoto nástroje pomáhá zvyšovat vylučování pankreatických enzymů, řeší jeho těsnění, zvyšuje tvorbu pankreatinu a působí protizánětlivě, analgeticky a antimikrobiálně.

I po první dávce infuze je cítit výraznou úlevu. Je to opravdu mocný a efektivní nástroj. Doporučuji každému, kdo trpí pankreatitidou, aby ji používal. Uvidíte, nemoc vás už nebude rušit.

Zelná šťáva

A chci říct takový případ života. V naší vesnici je nemocná žena. Během vyšetření v nemocnici objevila nemoc pankreatu.

Dali ji do nemocnice a do té doby tam nebyla žádná místa. A tak vedle ní sedí dcera a spolu plakají. Stará žena k nim přistoupila a zeptala se, proč jsou zaplaveny slzami. Moje dcera řekla o matčině nemoci a babička jí okamžitě řekla, aby šla domů, vzala čerstvé zelí, přeskočila mlýnek na maso, vytlačila šťávu přes gázu a nechala matku pít 50 g 3x denně před jídlem.

Udělala právě tohle: stiskla šťávu ve sklenici a nakrmila matku, jak řekla stará žena. Brzy přišla úleva a dcera šťastně vzala matku domů. Kromě toho, moje matka držel dietu. Tato žena žila po dalších 30 letech a vyprávěla mi tento příběh.

4 osvědčené recepty pro selhání pankreatu

Eliminovat narušení pankreatu a obnovit jeho normální fungování pomůže bylinné.

Recept 1

Velmi dobře se rozemele a míchá se 40 g dřišťálové kůry a 20 g kořene lékořice, přidají se 3 lžíce. směs 0,5 litru vroucí vody, trvat 12 hodin, přiveďte k varu, vařte 5 minut nad nízkým teplem, kmen po ochlazení a pijte vývar teplý 100 ml 2-3 krát denně 20 minut před jídlem.

Recept 2

Můžete také míchat suché, pre-grind, 10 g lusků fazolí, 40 g oddenků valeriánu, knotweed byliny a máty peprné, nalijte 2 lžíce. směs 2 šálky vařící vody, po 2 hodinách, kmen a pít infuzi teplé 50-100 ml 3 krát denně 15 minut před jídlem. Průběh léčby je 6 týdnů.

Recept 3

Účinně nasekáme a promícháme 10 g listů brusinky a ořechu, 20 g travního porostu a listnatých listů, nalijeme 1 polévkovou lžíci. směs se sklenicí vroucí vody, trvat 2 hodiny, kmen a pít 1/3 šálek 3 krát denně 15-20 minut před jídlem.

Recept 4

Také doporučuji, abyste míchali 15 g suchých fazolí, kořenů lopuchu, květů heřmánku a písečných nesmrtel se suchým, předem mletým a přidejte 1 polévkovou lžíci. Sklíčkem ze směsi 200 ml vody nechte 30 minut ve vroucí vodní lázni, po ochlazení zfiltrujte infuzi s převařenou vodou na původní objem kapaliny a vypijte 1/3 šálku 3x denně před jídlem.

Všechny léčebné nástroje denně připravují čerstvé.

Lidové léky v léčbě slinivky břišní

Zánětlivé procesy ve tkáních slinivky břišní vedou k rozvoji závažných onemocnění a vzniku závažných symptomů. V důsledku toho dochází k porušování sekrečních funkcí těla a porušování zažívacích procesů. Je důležité zahájit léčbu včas, aby se předešlo komplikacím. Nedělejte si bez lékové terapie, protože všechny akce jsou zaměřeny na odstranění symptomů.

Při zánětu slinivky břišní se léčba lidovými léky stává další záchranou při odstraňování nepříjemných symptomů.

Příznaky zánětu pankreatu

Principem léčby je odstranění symptomů:

 1. Bolest, která nezávisí na příjmu potravy. Nepřestávejte léky. Často se jedná o šindelový charakter, vyzařující do ramene, lopatky, obě hypochondrie.
 2. Dyspeptické poruchy charakterizované opakovaným zvracením, nevolností, volnou stolicí, pálením žáhy, říháním, nadýmáním a nadýmáním.
 3. Modifikace kůže: žloutnutí, suchost, bledost
 4. Zvýšený krevní tlak a rychlý puls.
 5. Ztráta hmotnosti, slabost, hyperhidróza.

Tento stav vyžaduje okamžitou hospitalizaci na gastroenterologickém oddělení.

Je nemožné užívat potravu během prvních 3 - 4 dnů, ale musí být dodržován pitný režim, aby se zabránilo dehydrataci těla. Na záchranu zde přijdou i různé vývary a nálevy.

Identické symptomy a remise chronické pankreatitidy. Léčba zánětlivých onemocnění slinivky břišní bude tedy záviset na závažnosti procesu, povaze bolesti a doprovodné patologii trávicího traktu.

Jak udělat slinivku práci s lidovými prostředky?

V prvních dnech po ataku by měla být minimalizována funkčnost pankreatu. Principy léčby budou zaměřeny na obnovení normální pracovní kapacity zaníceného orgánu, snížení produkce enzymových sekrecí, snížení produkce inzulínu a glykogenu.

S onemocněním pankreatu pomáhají lidové léky zmírnit příznaky zánětlivého procesu a budou zaměřeny na odstranění příčin nemoci. Například odběr některých druhů bylin způsobuje averzi k alkoholu. Často je odstranění žlučníku dostačující pro rozvoj zánětlivého procesu v pankreatu.

Použití populárních receptů přispívá k období zotavení po operaci a zároveň zmírňuje otoky žlázové tkáně.

S pomocí odvarů a infuzí dosáhly v léčbě následujících výsledků:

 1. Snížená produkce sekrecí pankreatu.
 2. Eliminace edému tkáně.
 3. Rozšíření pankreatických kanálků.
 4. Čištění pankreatických cév z plaků a škodlivých látek.
 5. Snížení klinických projevů: snížení bolesti, normalizace stolice, obnovení metabolismu vody a soli.

Jak léčit lidové prostředky slinivky břišní: recepty

Základní principy léčby slinivky břišní lidovými prostředky:

 1. Výběr metod by měl být koordinován s ošetřujícím lékařem.
 2. V úvahu se berou užitečné vlastnosti a kontraindikace bylin v přítomnosti komorbidit.
 3. Léčba by měla být zahájena minimální dávkou, která se postupně zvyšuje až na 100-150 ml denně.
 4. Vezměte si peníze na prázdný žaludek ráno.
 5. Přísná dieta je součástí léčby.
 6. Nezapomeňte na pitný režim.
 7. Není doporučeno nahradit lidové prostředky pro užívání léků.

Použití infuzí, odvarů a želé bude rozmanitostí v dietě pacienta v době relapsu a remise.

Lidové léky pro léčbu slinivky břišní jsou schopny řešit různé typy onemocnění těla. V závislosti na onemocnění bude záviset na volbě národní metody léčby.

Léčba bylinné slinivky

Pro léčbu slinivky musí být prokázané lidové prostředky. Neměli byste experimentovat s kombinací bylin nebo jiných potravin, protože nepříznivý účinek na slinivku břišní způsobí opakovaný záchvat nebo bolest. Osvědčená účinnost těchto bylin, ze kterých se připravují infuze a odvar:

 1. Březové pupeny.
 2. Pampeliška kořen.
 3. Slaměnka
 4. Vlaštovčí Vezměte v malých dávkách, protože rostlina je jedovatá.
 5. Palina.
 6. Výsev vojtěšky.
 7. Dubová kůra.
 8. Jitrocel.
 9. Mincovna
 10. Propolis.
 11. Petržel

Ne všechny možné bylinky, které se používají při léčbě zánětlivých procesů pankreatu, jsou uvedeny. A také bylinky se smíchají ve stejném poměru, aby se získala vícesložková droga.

Recepty jsou zaměřeny na základní princip: jak obnovit slinivku břišní.

Odvarové vaření podle obecného schématu: 2 lžíce surovin se nalijí vařící vodou a naplní se po dobu jedné hodiny. Pak pijí z malé dávky, postupně se zvyšují na 100 ml denně. Vezměte vývar třikrát denně 15 minut před jídlem. Působení bylin se tedy provádí úplnou absorpcí na buněčné úrovni.

Velké výhody přinese bujóny získané vodní lázní. Použití termosky umožní trvat na bylinkách během jednoho dne.

Infuze se připravují následujícím způsobem: Pro 50 gramů suchých surovin vezměte 500 ml studené (nebo teplé) vody. Trvejte alespoň 8 hodin na tmavém chladném místě.

Rozdíly dekódování z infuzí:

 • rychlé vaření;
 • nelze dlouhodobě skladovat.
 • používat více tuhé části rostlin: kůra, kořeny.

Jak léčit slaninu

Pozoruhodným nástrojem při léčbě slinivky břišní jsou lněná semena:

 1. Obsahuje cenné ve vodě rozpustné vlákno (hlen), které obklopuje žaludeční sliznici. Umožňuje zpoždění živin v žaludku, brání rychlému postupu v tenkém střevě.
 2. Nerozpustná vláknina spolu s pektinem váže těžké kovy a odstraňuje je z těla. Copes s červí zamoření.
 3. Obsah omega-3, -6, -9 polynenasycených mastných kyselin je prevencí trombózy, ovlivňuje normalizaci cholesterolu v krvi a hladinách inzulínu.
 4. Selen přispívá ke snížení rizika rakoviny.

Lněná semena jsou již dlouho součástí prevence tradičních metod nejen onemocnění slinivky břišní a dalších orgánů trávicího ústrojí, jsou široce používána při onemocněních dýchacích a kardiovaskulárních systémů, aterosklerózy a parazitárních invazí.

Vařená želé z lněných semen bude nejlepší a nejjednodušší recept. 1 polévková lžíce nalijte sklenici studené vody a vařte 10 minut, pak vyluhujte hodinu.

Pijte nápoj teplý na lačný žaludek, po jídle. Druhá metoda zahrnuje smíchání 3 lžíce surovin a 1 litru vroucí vody, pak infuzi přes noc. Před použitím se želé filtruje.

Jak léčit slinivky břišní doma s ovsem

Léčba slinivky břišní doma je možná s pomocí ovsa. Vlastnosti ovsa zahrnují protizánětlivý účinek. Složení Hercules obsahuje složku, která pomáhá trávit sacharidy. Na jeho základě se připravují přípravky, pro metabolické poruchy se používají lázně ovsa. A bez jakékoliv ovesné kaše, není jediná strava povolená pro choroby orgánů gastrointestinálního traktu je kompletní.

Recept na vaření ovesných vývarů: 1 lžička práškových ovesných zrn se nalije sklenicí vroucí vody, vaří se půl hodiny a opije se v teple. V přítomnosti akutního zánětlivého procesu varte kaši pouze 2 minuty a vypijte v malých doušcích.

Lidové recepty také znamenají použití celých nerafinovaných zrn. Prášek z takových ovesů se používá v remisi. Dlouho vařte pro největší otok. Tato směs se umístí do chladničky.

Jak odstranit bolest pankreatu

Hlavním principem léčby slinivky břišní doma je zmírnění bolesti a dyspeptických poruch.

Metody boje v prvním týdnu akutní pankreatitidy znamenají úplné odmítnutí k jídlu, odpočinek na lůžku a zima v oblasti zaníceného orgánu. Je však nemožné odmítnout tekutiny, protože je nebezpečné dehydratovat tělo. Na záchranu přijdou lidové léky:

 1. Výživné boky pomáhají zmírnit zánět a zlepšit fungování imunitního systému.
 2. Při porušení židle používal horolezec. Jeho adstringentní vlastnosti pomáhají s průjmem, zánětem a podrážděním sliznic. Druhá plevel, zvládání střevních poruch - rakovinový krk. Kořen strugayut a vařit sklenici vroucí vody.

Pankreatická cysta léčba lidových prostředků

Pankreatická cysta je patologická dutina, která vznikla v tkáni orgánu. Tam jsou lidové prostředky pro léčbu takových formací slinivky břišní.

Terapie brambory. Použití syrových brambor a šťávy z něj uvolňuje křeče, má antimikrobiální a regenerační účinek.

Příprava čerstvě vymačkané bramborové šťávy, případně míchání s jinými zeleninovými šťávami, například mrkví nebo červené řepy. Mezi aplikace patří pouze použití čerstvých brambor - konec léta a začátek podzimu.

Použití propolisu a včelích produktů. Bolest se ulevuje poměrně rychle, pokud si na hodinu prožijete propolis. Tyto akce přispívají k rozvoji pankreatických enzymů, obnovení zánětlivé tkáně v důsledku antimikrobiálních a antiseptických účinků propolisu.

Možná, že použití propolis tinktury, ale pouze v remisi. Lék se užívá 10-14 dnů.

Léčba lidových léků na rakovinu pankreatu

V diagnóze rakoviny nemůže dělat bez operace. Jak léčit slinivku břišní doma - lidové prostředky nebo drogy, už nezáleží. Při přípravě na operaci a zmírnění symptomů, stejně jako zastavení růstu rakovinných buněk, je tradiční medicína nepostradatelná a schopná pracovat zázraky.

Použití ve stravě mandlových ořechů zastaví růst rakoviny. Kompozice obsahuje látku leatril, která je škodlivá pro maligní buňky.

Semena obsahující lignany se používají v čisté formě nebo se používají k přípravě odvarů:

Tinktura imortel, měsíčku, řebříčku a žlázy používaná v počátečních stadiích vývoje nádoru, což pomáhá zpomalit růst. Vezměte 1 polévkovou lžíci každé suché suroviny a nalijte 500 ml vroucí vody a sklenici vodky, poslanou na týden k vyluhování. Pít na prázdný žaludek 1 lžíce 3 krát denně.

Při léčbě slinivky břišní se používá široká škála lidových prostředků, které nejsou omezeny na infuze a odvar bylin. Čaje, obiloviny, želé zlepší stav pacienta, normalizují činnost pankreatu a pomohou udržet dietu.

Jak čistit slinivky břišní doma: čištění lidových prostředků

Hlavním úkolem slinivky břišní je neustálá regulace metabolismu tuků a sacharidů v lidském těle. To je důvod, proč byste měli vždy pamatovat na to, že toto tělo neustále potřebuje úklid, bez ohledu na to, zda existuje nějaká choroba, nebo pro prevenci.

Pro ty, kteří jsou vážně znepokojeni zlepšením slinivky břišní, budou v tomto článku uvedeny některé tipy. Budou užitečné jak pro ty, kteří jsou již obeznámeni s narušením fungování tohoto orgánu, tak pro ty, kteří chtějí očistit zdraví svých těl co nejdéle. Vždy je důležité vědět, že slinivka břišní čistí.

Podmínky čištění doma

Je důležité říci, že účinná pankreatická clearance by měla být prováděna v létě, přibližně od poloviny července.

Před zahájením procesu je nutné provést určitou přípravu, během které se doporučuje pít dostatek tekutin po dobu třiceti dnů, aby se buňky žlázy aktivně zotavily.

Zaznamenáváme hlavní podmínky:

Maximální objem kapaliny není omezen a minimum musí být nejméně tři litry.

 1. V úvahu se bere pouze čistá voda (minerální, studna, pramenitá voda), šťáva nebo čaj se neberou v úvahu, neumožňují čistit slinivku břišní podle potřeby.
 2. Malé množství vody může být nahrazeno sušeným ovocným kompotem.
 3. Je třeba mít na paměti, že čištění slinivky břišní znamená minimální příjem cukru, takže není nutné ji přidávat do kompotu (dostatek sladkosti ovoce).
 4. Než začnete čistit žlázu z vaší stravy po dobu deseti dnů, musíte odstranit všechny smažené a tučné potraviny, uzené produkty, kávu a samozřejmě alkoholické nápoje.
 5. Samotný proces čištění může být prováděn dvěma způsoby - vnějšími i vnitřními.

Tyto metody můžete také použít současně.

Pro vnější ošetření je cibule rozdrcena v mlýnku na maso a navinuta do několika vrstev gázy. Výsledný obklad se umístí na levou hypochondrium a neodstraní se, dokud se cibule nestane teplejší. Kurz trvá tři dny.

Pro vnitřní čištění pankreatu se používá infuze bobkových listů. Deset listů střední velikosti se vloží do termosky naplněné 1,5 šálkem horké vody a nechá se přes noc před čištěním pankreatu.

Ráno je třeba infuzi přefiltrovat a před jídlem užít 50 g. Při přípravě následujících částí je třeba se předem obávat, protože skutečně účinný kurz by měl trvat čtrnáct dní.

Pankreatické očisty lidovými metodami

Čištění pohanky - pro tento postup potřebujete:

 1. večer vezměte jednu pohár pohanky,
 2. přidejte 500 ml nefatního kefíru,
 3. ráno musí být výsledná kaše rozdělena na polovinu,
 4. jedna část k snídani a druhá polovina k večeři několik hodin před spaním.

Tato dieta by měla být opakována po dobu deseti dnů, a pak na podobné období, aby si přestávku. Poté můžete znovu vařit pohanky s kefirem desetkrát. Během přestávek by mělo být denně konzumováno šest jader meruněk.

Délka celého kurzu je jeden měsíc. Opakujte tento čistící orgán může být šest měsíců. Tato populární metoda umožňuje dobře čistit slinivku břišní a přináší tělu pocit lehkosti, navíc pohanka s kefírem s pankreatitidou zvládá zánět těla.

Petržel a mléko jako způsob, jak udržet zdraví

Petržel v kombinaci s mléčnými výrobky pomáhá čistit slinivku, kosti a slezinu. Na 2 kg petržlenu je třeba vzít 3,5 litru čerstvého mléka. Kořeny se dobře promyjí, suší, čistí a rozdrcují v mlýnku na maso nebo v mixéru.

Výsledná směs se nalije mlékem a vaří se na mírném ohni, dokud se nevytvoří hustá homogenní hmota (asi 60 minut). Výsledná kompozice by měla být konzumována po dobu tří dnů, zatímco jiné potraviny nelze jíst. Je důležité si uvědomit, že tato metoda způsobuje dehydrataci. Proto po skončení kurzu musíte vypít hodně minerální vody.

Jak čistit slinivku břišní

Pro tento účel je vhodné běžné znásilnění. Pro infuzi:

 • jedna lžíce bylin se vaří se sklenicí vroucí vody,
 • pokryté víkem
 • Infuze po dobu 1 hodiny, pak se jemně filtruje.

Výsledná tinktura se užívá třikrát denně před jídlem na 1/3 šálku.

Průběh čištění trvá tři týdny, pak se přestávka provede po dobu deseti až dvanácti dnů. Kurz pak lze opakovat ještě 2-3 krát. Po třech měsících si tělo všimne změn, slinivka a játra se vrátí do normálu, insomnie zmizí, zlepší se funkce gastrointestinálního traktu.

Pankreatitida očištění pankreatu

Pankreatitida zahrnuje skupinu onemocnění spojených se zánětem pankreatu. Proto je s takovou patologií důležité pečlivě sledovat Vaši stravu.

Můžete použít kaši vařené ve vodě s přidáním malého množství mléka (nízkotučné), libového drůbežího masa, vývarů, telecího masa, jogurtu, kefíru, zředěných ovocných šťáv (čerstvě vymačkaných) by měly být ve stravě a ryby pro pankreatitidu, například.

Když je pankreatitida důležitá pro čištění slinivky břišní, pro kterou existují různé populární recepty:

 1. Odvar z kořenů čekanky - dvě čajové lžičky rozdrcených kořenů nalijí sklenici horké vody a vaří asi čtyři minuty. Pak se vývar ochladí, přefiltruje a spotřebuje v malých doušcích po celý den. Stejný postup se opakuje další den. Délka léčby by měla být tři týdny a přestávka - jeden týden. V případě potřeby lze kurz opakovat několik měsíců.
 2. Tinktura z listů rakytníku - dvě čajové lžičky listů se nalijí vroucí vodou a naplní se 40 - 50 minut, pak se filtrují a konzumují třikrát denně před jídlem ½ šálku. Tato tinktura má choleretický účinek a čistí slinivku břišní.

8 receptů tradiční medicíny pro léčbu slinivky břišní

Jakékoliv porušení vnitřních orgánů má negativní vliv na naše zdraví. Pokud se projeví problémy s trávením, hladina cukru v krvi stoupá, pak tyto příznaky ukazují na poruchy funkce slinivky břišní.

Postarejte se o sebe, jedte správně a buďte ZDRAVÍ!

Tento orgán malé velikosti, nacházející se vlevo pod žaludkem, plní dvě vitální funkce najednou - zažívací a endokrinní.

Za prvé, slinivka břišní produkuje pankreatické enzymy nezbytné pro rozklad proteinů, tuků a sacharidů z potravy.

Zadruhé, beta buňky tzv. Largengansových ostrůvků produkují hormony inzulín, který reguluje výměnu glukózy v těle. Porušení těchto funkcí vede k rozvoji závažných onemocnění.

Pankreatitida a diabetes

Nejčastějšími chorobami spojenými s poruchou funkce tohoto zástupce endokrinních žláz jsou pankreatitida a diabetes. V prvním případě zánětlivý proces začíná v pankreatu, jeho tkáně nabobtnají, dochází ke krvácení, snižuje se množství trávicích enzymů produkovaných tímto orgánem.

Mezi hlavní příčiny pankreatitidy patří infekční léze žlázy, cholelitiáza, žaludeční a dvanáctníkové vředy, benigní a maligní nádory, zneužívání alkoholu, traumatické faktory. Pokles produkce inzulínu a diabetes mellitus je podporován konzumací vysoce kalorických potravin a sladkých potravin obsahujících komplexní sacharidy, sedavým životním stylem, nadváhou, častým stresujícím vyčerpáním, vaskulární aterosklerózou, problémy s fungováním štítné žlázy (hypertyreóza), dlouhodobým užíváním hormonálních léků. Mimochodem, pankreatitida může také vyvolat rozvoj diabetu.

Příznaky

Dysfunkce pankreatu je charakterizována řadou symptomů. Akutní pankreatitida se projevuje prudkou bolestí v hypochondriu, v žaludku, která je doprovázena častými záchvaty nevolnosti a zvracení, snížením krevního tlaku a rychlým pulsem. Syndrom bolesti může být pásový opar.

Při chronické pankreatitidě se exacerbace střídají s obdobími remise, typickými symptomy jsou ztráta chuti k jídlu, celková slabost, únava, konstantní rachot v břiše v důsledku zvýšené tvorby plynu, narušení stolice (zácpa nebo průjem). U diabetes mellitus se projevují charakteristické symptomy s rozvojem hyperglykemického syndromu. V takových chvílích pacient cítí neukojitelnou žízeň, suchou pokožku, chlad končetin, bolest hlavy, rozmazané vidění.

S prodlouženou chronickou pankreatitidou a diabetem 2. typu může být uzdravení významně urychleno pomocí receptů tradiční medicíny.

Infuze ovesných vloček

Tato obilnina je obzvláště důležitá v případě vývoje onemocnění pankreatu. Obyčejné ovesné vločky ve vodě bez soli a oleje jsou zařazeny do seznamu povinných dietních jídel v rozporu s funkcemi tohoto orgánu. Samozřejmě, neustálé používání ovesných vloček rychle vadí, takže pro změnu můžete snadno připravit koncentrovaný lékařský extrakt z ovsa. Stačí nalijete 0,5 kg ovesné kaše s litrem vařící vody a nechte ji vařit po dobu jedné hodiny. Pak infuzní filtr a vzít půl šálku třikrát denně.

Ovesné mléko

Velmi účinného terapeutického účinku, zejména při pankreatitidě, lze dosáhnout pravidelným použitím bujónu, který se nazývá ovesné mléko. Pro jeho přípravu je nejlepší použít celý oves v lusku, pokud, samozřejmě, to štěstí.

Polovina šálku takové cereálie se důkladně umyje v cedníku, nalije se jeden a půl litru horké vody, přivede se k varu a pak se sníží oheň. Během vaření (asi o 45 minut později) byste mleté ​​ovesné vločky mleté ​​přímo v dřevěné pánvi dali do hrnce a nechali vařit ještě půl hodiny. Pak by měl být oves chlazen a filtrován (přes gázu ve 4 až 5 přísadách).

Výsledkem by měla být bílá kapalina podobná mléčnému výrobku. Vařené ovesné mléko se denně konzumuje po půl šálku před každým jídlem. S pravidelným přísunem této odvarky končí zpravidla po 2 až 3 dnech, proto, aby bylo možné pokračovat v terapii doma, musíte pokaždé připravit nový léčivý přípravek.

Citron-česnek směs s petrželkou + Berry Leaf Infusion

S dlouhodobou léčbou onemocnění slinivky břišní, tradiční léčitelé vám doporučují připravit velmi efektivní kombinaci domácí lék, který kombinuje dva recepty. První z nich předpokládá přípravu směsi skládající se z 300 gramů česneku navinutého v mlýnu na maso a dobře promíchaného, ​​300 g petrželky a jednoho kilogramu citronů v slupce, ale oloupané. Výsledná směs se umístí do skleněné nádoby a uloží do chladničky.

Pak se připraví infuze, pro kterou je nutné smíchat stejné díly listů brusinky, borůvek a jahod, stejně jako lusky fazolí a kukuřičného hedvábí, umístit 2 lžíce směsi do litru termosky, zalijeme vroucí vodou a necháme 5-6 hodin na vaření v páře. Léčebný režim by měl být následující: po dobu 3 měsíců nemocná osoba vezme jednu čajovou lžičku směsi citronu a česneku a petrželky, třikrát denně vypije třetí šálek léčivé infuze.

Sběr trávy

Léčitelé vesnic již dlouho odstranili zánět a stimulovali slinivku břišní speciální sbírkou rostlin. Smíchají se v rovnoměrných částech rozdrcené listy máty, kořen elekampanu, semena fenyklu, sušený kmín, třezalka tečkovaná a koriandr. Po tom, připravit lék ve výši 2 lžíce směsi na dva šálky vařící vody, které musí trvat na hodinu. Pacient vezme připravenou infuzi čtyřikrát denně čtyřikrát denně. Každé ráno doporučujeme každé ráno připravovat čerstvé domácí léky.

Infuze osiky kůry

Venkovské obyvatele pro očištění pankreatu a obnovu jeho funkcí, stejně jako pro normalizaci jater a žaludku, na jaře, kůra byla sklizena z mladých koní. Vložili ji do hrnce (asi 300 gramů), nalili na něj vodu tak, aby kapalina zakrývala vrchní vrstvu osikové kůry, vařila půl hodiny a pak nechala léčivé činidlo vyluhovat 12 hodin. Po této době byla kůra odstraněna, bujón byl zfiltrován a dvakrát denně 50 ml ráno a večer.

Bramborová šťáva

Obyvatelé měst s pankreatitidou mohou zmírnit svůj stav čerstvě připravenou bramborovou šťávou. Chcete-li připravit jednu část léčivého léčiva, musíte vzít dvě středně velké bramborové hlízy, důkladně opláchnout a bez odstranění kůry je otřít na jemném struhadle. Z výsledné hmoty by měla být vytlačena gázová šťáva, která se dvakrát denně po půl sklenici. Vzhledem k tomu, že brambory obsahují velké množství škrobu, tato šťáva se konzumuje po dobu 14 dnů a pak se provede týdenní přestávka. Poté je možné opakovat domácí terapii bramborovou šťávou, ale tento léčebný režim více než třikrát se nedoporučuje.

Pohanka s kefírem

Obyvatelé megacities mohou také používat pohanky k očistit tělo nahromaděných toxinů a stimulovat produkci pankreatické šťávy. Ve večerních hodinách budete muset grind pohanky (například v mlýnek na kávu), jedna polévková lžíce obilovin zalijeme sklenici s nízkým obsahem tuku jogurt a necháme přes noc. Po ranním probuzení, na prázdném žaludku, před snídaní, musíte vypít připravenou směs. Taková domácí léčba se provádí denně po dobu jednoho měsíce.

Kyselé mléko

Překvapivě jsou mléčné výrobky vhodné pro léčbu onemocnění slinivky břišní, nejen jako jejich vnitřní použití. Mnohým lidem pomáhají před spaním na levé hypochondrium v ​​oblasti žaludku plátěného plátna ponořeného v běžném jogurtu. Takový obklad musí být pokryt celofánem a upevněn obalením těla vlněnou šátkem. Možná, že je zde placebo efekt, ale tento recept je však zahrnut v četném seznamu tradičních metod, které zmírňují příznaky pankreatitidy.

Upozornění a kontraindikace

Je třeba připomenout, že populární léčba tak důležitého orgánu jako slinivky břišní, pouze na první pohled, se zdá být neškodným povoláním. Reakce těla může být nepředvídatelná. Například, osika kůra může být sklizena výlučně v ekologicky čistých oblastech, bramborová pole jsou často zpracovaná s pesticidy a mléčné výrobky jsou často prodávány s uplynulou trvanlivostí.

Nezapomeňte také na přecitlivělost nebo úplnou nekompatibilitu organismu s jednou nebo jinou složkou. To platí zejména pro fytoterapii, protože mnoho léčivých rostlin způsobuje alergie a některé bylinky mají přímé kontraindikace.

Mincovna nemůže být používána zejména při nízkém krevním tlaku, kukuřičném hedvábí - se zvýšenou srážlivostí krve a třezalky tečkované - s horečkou, doprovázenou vysokou teplotou. Konečně u zvláště citlivých osob může česnek způsobit podráždění sliznice žaludku.

Povinná podmínka - strava

Jakákoliv domácí léčba onemocnění slinivky břišní bude zcela zbytečná, pokud nebudete dodržovat speciální terapeutickou dietu. Dietní potraviny znamenají úplné vyloučení z menu mastných, kořeněných, smažených potravin, konzervovaných potravin, uzených mas, hub, sladkostí, čokolády, dortů a samozřejmě alkoholu.

Léčba slinivky břišní lidovými prostředky musí být dohodnuta s ošetřujícím lékařem a prováděna ve spojení s hlavními léčebnými opatřeními.