Image

Byliny pro slinivku břišní

Bylinná medicína je účinnou pomocnou metodou při léčbě mnoha onemocnění a patologie pankreatu není výjimkou. Účinnost mnoha bylinných čajů a bylinných čajů, osvědčených časem, umožňuje jejich úspěšné využití k normalizaci stavu žlázy, překonání a prevenci exacerbací a zlepšení pohody.

Hlavní onemocnění

Slinivka břišní je endokrinní orgán, který produkuje glykogen, inzulín a pankreatickou šťávu. První je náhradní živina pro tělo. Je to druh rezervy energie, kterou tělo používá, když je to nutné, například při dlouhodobé fyzické aktivitě. Inzulín hraje hlavní roli v metabolismu sacharidů, což snižuje koncentraci glukózy v krvi. Pankreatická šťáva se přímo podílí na trávení proteinů, tuků a škrobových sloučenin.

Narušení produkce hormonů a enzymů pankreatem nebo funkční změna buněk nebo tkání orgánu se stává impulsem pro rozvoj některých onemocnění, mezi něž patří:

Nejběžnějším onemocněním je chronická pankreatitida.

Existuje mnoho rostlin, které příznivě ovlivňují stav pankreatu a přispívají k normalizaci jeho práce. Bylinnou léčbu lze považovat za účinný doplněk léků předepsaných lékařem a dietu. Bylinná medicína pomáhá zastavit bolest při akutních exacerbacích pankreatitidy, eliminuje otoky nemocných orgánů a snižuje zánět.

Populární recepty na bylinkáře

Recept 1. Receptura infuze je účinná, pro kterou je třeba vzít dvě polévkové lžíce směsi sušených bylin Hypericum perforatum, mateřídouška a máty peprné - vše ve stejném poměru, nalijte 500 ml vařící vody po dobu 30-40 minut. Po té se tekutina protlačí sítem nebo tenkovrstvou a vezme 150 ml 30-35 minut před jídlem během dne.

Recept 2. Nejčastěji praktikující bylinkáři doporučují léčbu slinivky břišní s některými bylinkami po dobu dvou týdnů, po které je vhodné přistoupit k použití jiných fytomateriálů.

Dobrý efekt ukázal recept, který obsahuje následující složky:

oddenky 2 částí;

semena kopru 1 díl

fialové květy 1 díl.

Pro jednu sklenici vroucí vody, musíte vzít lžíci této směsi, vařit půl hodiny ve vodní lázni, a pak trvat na dalších 15 minut. Vezměte si nástroj, který potřebujete pokaždé před jídlem pro 3 lžíce. Já

Recept 3. Pro rakovinu slinivky břišní, lidoví léčitelé doporučují vzít infuzi červených květů černého bezu, pro přípravu 1 polévková lžíce. Já suroviny potřebují nalít 200 ml horké vody po dobu 2 hodin. Pijte prostředek třetího šálku třikrát denně mezi jídly v kombinaci s tinkturou z březových pupenů.

Recept 4. Pro léčbu chronické pankreatitidy se sníženou sekrecí se používají bylinky obsahující hořké esenciální oleje k vylučování žluči stagnující v těle.

Tyto rostliny zahrnují:

léčivé měsíčky nebo měsíčku (část 1);

máta peprná (2 díly);

Chcete-li udělat infuzi, dvě polévkové lžíce směsi těchto bylin zalijeme 400 ml vroucí vody, pak vaříme 15 minut ve vodní lázni. Vyjměte vývar z ohně, nechte ho stát asi hodinu a namáhejte. Lék musíte užívat ve dvou dávkách půl hodiny před snídaní a před obědem. Doporučená léčba této infuze je 2 měsíce.

Výměna fytoterapie by měla být použita v období remise onemocnění mezi vypuknutím exacerbace. V této době není slinivka břišní příliš bolestivá a ne oteklá. Užívání bylin pomáhá předcházet vzniku exacerbací nebo snížit frekvenci jejich výskytu.

Spolu s přijímáním infuzí a odvarů pro léčbu pankreatitidy je nutné věnovat pozornost dalším onemocněním trávicího systému a také je léčit. Mezi tyto problémy patří pálení žáhy, dyspepsie, patologie žlučníku a jater, gastritida a žaludeční vřed. V případech, kdy je pankreatitida spojena s diabetes mellitus, by měly být užívány bylinky, které normalizují hladinu glukózy v krvi, například obyčejný řepík, okoun a pampeliška, borůvkové listy.

Pro obnovu pankreatu jsou také účinné takové recepty:

2 lžíce. Já hořké pelyněk nalijte 500 ml vroucí vody a hodinu vytečte do termosky. Po půl hodině před každým jídlem vezměte půl sklenice infuze.

1 polévková lžíce. Já Sušené listy jitrocelu vařte sklenkou horké vody, nechte asi hodinu a pijte tento den během dne.

2 lžičky. Semena vojtěšky přidejte 300 ml horké vody, namočte půl hodiny a infuzi během dne v malých doušcích.

Účinnost jednoho nebo druhého bylinného prostředku pro léčbu pankreatu se projevuje normalizací stolice, vymizením nadýmání a nadýmáním, snížením intenzity bolesti a zvýšením chuti k jídlu.

Sophora Japonská

Tato exotická rostlina má vlastnosti, které jí umožňují použití k úlevě od bolesti pankreatitidy. Tento lék byl uznán jako účinný lék ve starověku, když ho východní léčitelé používali k léčení císařů.

Chemické sloučeniny obsažené v japonské japonštině urychlují regenerační procesy poškozených tkání a normalizují funkční stav pankreatu:

rutin (vitamin P), jeho maximální koncentrace se nachází v pupenech;

sophorosid, který je koncentrován v plodech rostliny, a další flavonoidy;

Pokud jde o léčbu pankreatu, nejcennější jsou protizánětlivé, regenerační, baktericidní a anti-edematózní vlastnosti rostliny. Japonská akácie, také nazývaná sophora, působí jako přirozený adaptogen, který zvyšuje obranyschopnost těla.

Recept K normalizaci stavu pankreatu použijte odvar z rostliny, který lze nalézt v každé lékárně. Pro recept, vezměte lžičku bylin a zalijeme 200 ml vroucí vody. Je lepší podávat Sophoru v termosce od večera do rána a během dne by měla být infuze připravena k pití a rozdělit ji na tři stejné objemové díly. Průběh léčby je 10 dnů, po kterých je nutný odpočinek přibližně týden, a pak může být režim opakován.

Pampeliška pro slinivku břišní

Pampeliška obsahuje mnoho látek, které mají příznivý vliv na slinivku a tělo jako celek. Rostlina obsahuje soli draslíku a fosforu, vitamíny, cholin, kyseliny kávové a askorbové, triterpeny, inulin a laktikopicrin.

Pampeliška posiluje imunitní systém, staví do pořádku nervy, normalizuje metabolismus. Kromě toho pomáhá odstraňovat toxiny nahromaděné v krvi a střevech. Pokud jde o účinky na slinivku břišní, je pampeliška stimulantem produkce inzulínu, což je užitečná fytomea pro pomocnou léčbu diabetes mellitus.

Pro přípravu nálevů a odvarů je vhodné použít jak listy, stonky a květiny, tak kořeny rostliny. Pokud se zabýváte sklizní sami, pak byste měli vzít v úvahu, že maximální koncentrace terapeutických sloučenin v půdních částech je pozorována během období květu a v kořenech - na podzim. Sušení sbírané trávy je lepší na ulici, ale ne pod otevřeným sluncem, ale pod baldachýnem. Sušené květiny a listy pampelišky mohou být skladovány po dobu 2 let a kořeny, které jsou často používány speciálně pro slinivku břišní, mají trvanlivost až 5 let. Uchovávejte polotovary v plátěném nebo bavlněném sáčku v kartonu nebo dřevěných bednách.

Recept K obnovení funkce pankreatu se používá odvar z jejich rozdrcených kořenů pampelišky. K jeho přípravě je třeba nalít 50 g suroviny, která se nalije 300 ml čerstvě převařené vody a načerpá se po dobu 2 hodin. Užívejte lék 3x denně, 100 ml před jídlem.

Pampeliška je zahrnuta v mnoha poplatcích za léčbu slinivky břišní. Jeho účinnost je zvláště vysoká v kombinaci s takovými bylinkami, jako je calamus calamus, tymián, chmelové šišky a máta peprná.

Bylinný čaj z tibetských mnichů

Tento recept, který obsahuje čtyři bylinné složky, přišel do oblasti tradiční medicíny z Tibetu od mnichů, kteří takový čaj pili, aby očistili a uzdravili tělo. Sbírka ukázala jeho účinnost při léčbě pankreatitidy v akutní fázi, jakož i ve vztahu k udržení normálního fungování tohoto orgánu.

Stejné objemy tibetské sbírky zahrnují:

Ľubovník bodkovaný - má přímý vliv na patologii, snižuje zánět a pozitivně ovlivňuje žlučovody;

březové pupeny - pomáhají zmírňovat bolest, dávají choleretický účinek, čistí toxiny, zvyšují účinek hypericumu;

immortelle - zlepšuje tok žluči, zvyšuje obsah bilirubinu v něm, aktivuje sekreční funkci žlázy, působí antispasmodicky;

Heřmánek - antispasmodikum, antiseptikum, zmírňuje zánět a má mírný analgetický účinek.

Uvařte tento užitečný čaj rychlostí 500 ml vroucí vody na lžíci směsi (všechny bylinky se berou ve stejném poměru). Je nutné trvat asi 10 minut, a může být použit jak v čisté formě, tak s přidáním medu nebo bobulové marmelády.

Bylinné přípravky pro slinivku břišní

Největší efektivita při obnově a normalizaci práce orgánu není v jednotlivých rostlinách, ale ve sbírkách, ve kterých je několik bylin, které zvyšují terapeutický účinek sebe navzájem.

Sbírka №1 se skládá z máty peprné, květy nesmrtel, heřmánku, oddenků calamus a kořenů kozlíku v poměru 2: 1: 1: 1: 1. Infuze by měla být provedena ve výši 300 ml vroucí vody na 1 polévková lžíce. Já sběr. Recepce: dvakrát denně, 150 ml po 40-60 minutách po jídle.

Kolekce №2 obsahuje ovoce zhostera, tyranské květy, kukuřičné tyčinky a stigmy, chmelové šištičky, semena fenyklu a heřmánek v poměru 3: 1: 1: 1: 1: 1. Nalijte 1 polévkovou lžíci. Já 200 ml vroucí vody, nechte vychladnout a před každým jídlem vypijte tento objem ve třech dávkách.

Sbírka č. 3 se skládá z kořenů Althea, květů měsíčku a husí Potentilla v poměru 5: 4: 4. Lžíce sběru se naplní 150 ml horké vody, vaří se po dobu 5-7 minut a pak se naplní po dobu jedné hodiny. Nápoj by měl být třikrát denně na 1/3 šálku.

Kolekce №4 zahrnuje květy nesmrtelníků, třezalku tečkovanou, pták horský, kůrovec rakytníku a heřmánkový lék v poměru 4: 4: 3: 3: 2. Pro jeden litr horké vařící vody musíte vzít 4 lžíce. Já složení a infuze přes noc. Ráno byste měli vypít sklenici infuze na prázdný žaludek ihned po probuzení, zbytek objemu rozdělit na čtyři dávky a vypít jednu hodinu po jídle.

K překonání exacerbační fáze zánětu pankreatu můžete použít poměrně složité složení, ale efektivní sbírku, která se skládá z následujících rostlin:

květy nesmrtelné písečné - 7 lžíce. l.;

kořeny kopřivy kopřivy a pšeničné trávy 5 lžíce. l.;

Jaký druh bylin k léčbě pankreatu pro pankreatitidu: domovský adresář

Dnes se díváme na to, co bylinky na léčbu slinivky břišní, aby nedošlo k poškození zdraví. Překvapivě, i jednoduchá petržel pomáhá překonat nemoc, pokud je správně používán. Zvažte symptomy a účinný bylinný sběr pro prevenci a období exacerbace.

Jaké jsou příčiny problémů s pankreatem?

Trochu o pankreatu:

 • označuje orgány trávicího systému
 • nachází se za žaludkem, o něco nižší
 • plní funkci vnitřní sekrece
 • reguluje tvorbu inzulínu v lidském těle
 • produkuje enzymy, které tráví potravu v žaludku
 • citlivé na hrubé potraviny: sladké, mastné, alkohol

Když cítíte pulzující, někdy ostrou bolest uvnitř těla pod žebry, je to zánět slinivky břišní. Tento proces se nazývá pankreatitida. Pokrývá buď samostatnou část žlázy, nebo se vztahuje na všechny tkáně orgánu. Existuje zánět z různých důvodů - od přejídání potravin s vysokým obsahem kalorií až po onemocnění žlučníku, intoxikaci nebo šok po fyzickém nebo morálním traumatu. V 80% případů se pankreatitida vyskytuje po těžké intoxikaci způsobené alkoholem nebo "těžkými" produkty.

Při chronickém zánětu slinivky břišní se diabetes mellitus vyskytuje, když jsou cévy těla postiženy aterosklerózou. Riziko také zvyšuje genetickou predispozici a obezitu těla. Příznakem onemocnění je pravidelná suchost ústní dutiny, která neodchází s odstraněním žízně vodou.

Aby nedocházelo k narušení křehké rovnováhy organismu pomocí chemických léků, používají se bylinky a bylinné čaje. Prostředky se užívají po konzultaci s lékařem a v lékárně jsou zakoupeny bez lékařského předpisu. Dále zvážit, co bylinky pro léčbu slinivky břišní, očistit krevní cévy těla od tuku a cholesterolu, odstranit toxiny z těla. V praxi tato metoda tradiční medicíny vykazuje výsledky srovnatelné s léky.

Hlavní onemocnění, která se vyskytují v důsledku slinivky břišní, jsou pankreatitida a diabetes. V obou případech se pro léčbu používá tradiční léčba: bylinná léčba.

Příznaky: určete, jak a kde bolí slinivka

Pankreatitida: je chronická a zhoršuje se.

Chronické: symptomy jsou mírné, ne trvalé. Nepohodlí a bolest v břiše pod žebry se objevují spontánně: po fyzickém přetížení, přejídání, pití alkoholu. Pouze 4 z 10 lidí věnují pozornost příznakům včas. To je nebezpečné: po dlouhou dobu jsou zdravé buňky těla nahrazeny pojivovými tkáněmi a železo nemůže normálně produkovat inzulín a enzymy pro trávení.

Příznaky: tupá bolest, otok pod žebry, těžkost na levé straně těla, snížená tolerance organismu vůči glukóze. Charakteristickým průběhem chronické pankreatitidy je střídání období exacerbace a remise.

Akutní: dochází v důsledku ostrého zánětlivého procesu buněk žlázy. Symptomy: ostrá bolest pod levým žebrem, záchvat slabosti a nevolnost, porucha střeva, ztráta chuti k jídlu. V těžkých případech je pocit nepohodlí pociťován na levé straně zad v oblasti lopatky.

Důležité: Zánětlivý proces ve slinivce břišní je určen třemi znaky.

Za prvé: ostrá bolest pod levou stranou žeber, prudce se zvyšuje po jídle, dává zpět celé tělo.

Za druhé, pokud stisknete oblast nad pupkem o 2-5 cm, dojde k prudké a náhlé bolesti.

Za třetí: dochází k příznakům falešných otrav, jako je nevolnost, střevní nevolnost, zvracení s kyselou chutí.

Věnujte pozornost stavu těla po jídle, pokud je pod žebry vlevo matná nebo ostrá bolest - to může znamenat pankreatitidu.

Efektivní medicína - léčivé byliny

Pro zotavení, to je někdy dost, aby tělo v pořádku: sledovat výživu, a čistit krev a střeva z toxinů a nečistot.

První etapa: dieta. Lékaři doporučují saturovat dietu nízkotučnými mořskými plody, rybami, pohankou, ovesnými vločky a rýží, zeleninou, ovocem a bylinkami, drobky nebo otrubovým chlebem. Základní omezení: žádný alkohol, čaj a káva, soda, smažený a tuk, pečení. Rovněž je nutné odmítnout oleje a ořechy.

Druhá fáze: léčivé byliny pro slinivku břišní. Klasická kolekce pro očištění těla a zastavení zánětlivých procesů v buňkách:

 • dvě lžíce sušených lusků fazolí v rozdrcené formě
 • tři lžíce přesličky
 • jedna lopatka bylin (např. petržel, krifeya a louka) v půdní formě

Všechny složky se míchají a vmíchají do 500 ml vroucí vody po dobu 30 minut. Použití vodní lázně. Dále filtrujte infuzi přes gázu, stisknete sbírku bylin. Připravte si vodku předem, naplněnou na trávě zlatého vousu po dobu 14 dnů (17 výhonků a 500 mg vodky). Přidá se do infuze. Pijte 4 krát denně, krátce před jídlem, ne více než 125 g (půl sklenice). Na tinkturu si zachovala své vlastnosti, je uložena na chladném tmavém místě, jako je sklep.

Důležité: Průběh léčby je navržen na 30 dní, během kterých chronické onemocnění prochází, ale pokud příznaky přetrvávají, nedoporučuje se užívat bylinky déle.

Během období exacerbace si vezměte další tinkturu: karamelu. Připraven z kořene rostliny, mletím do stavu prášku. Trvejte 24 hodin, vařící vodní záliv. Vezměte 4-5 krát, předběžně přetáhněte kapalinu.

Léčení bylin pomáhá při pankreatitidě, ale účinek se projeví pouze tehdy, pokud budete dodržovat přísnou dietu bez těžkých potravin s vysokým obsahem kalorií a zakázaných nápojů.

Akutní forma pankreatitidy: příprava infuze první pomoci

Když se nemoc stane těžkou, měli byste nejprve jít do nemocnice pro kvalifikovanou pomoc, a poté byste měli vyzvednout jiné léčivé byliny pro pankreatitidu.

Obnovení po krizové technice:

 • Připevněte něco chladného do oblasti mezi žebry (solární plexus). Použijte láhev naplněnou vodou. Vezměte prosím na vědomí, že si nemůžete vzít horkou koupel, na chvíli uvolní bolest a pak se vrátí s pomstou.
 • K odstranění krize připravíme tinkturu z těchto bylin: podběl, elekampan a posloupnost. Složky smíchejte dohromady, nalijte jeden šálek vroucí vody. V období exacerbace se infuze užívá 10 minut před jídlem a pomalu se pije.
 • Kurz trvá 30 dnů od doby akutního zánětu slinivky břišní.

Důležité: bylinná sklizeň zmírní bolest a pomůže buňkám očistit a zotavit se, ale s těžkou exacerbací, stojí za to léky na zmírnění ostré bolesti.

Druhá možnost v období exacerbace: alkohol tinktura nebo infuze hořkého paliny. Vezměte si ne více než třikrát denně, koordinaci s jídlem.

Třetí možnost akutní pankreatitidy: infuze divoké růže, zeleného čaje, jalovcových kořenů, řepné šťávy. Během léčby bylinnými přípravky se doporučuje používat denně velké množství teplé vařené vody, krátce před snídaní, obědem a večeří.

V období exacerbace se používají jiné rostlinné přípravky a v případě akutní bolesti se tradiční medicína kombinuje s užíváním léků proti bolesti.

Pankreatitida: fyto-sběr

Účinným lékem pro obnovení normální aktivity slinivky je bylinná směs květin, listů a kořenů rostlin. Pro léčbu pankreatitidy používejte nesmrtelníky, mléko Thistle, kořen čekanky, listy a kořen pampelišky, kořen lopuchu. Seznam zde nekončí, jsou vhodné téměř všechny rostlinné květy.

Z kořenů potřebujete vařit vývar, schéma je stejné pro různé rostliny: drcené suroviny (1 lžíce) nalijte 500 ml studené vody. Do pomalého ohně vložte kovovou misku a vařte až 30 minut bez otevření víka. Pak si ho sundají a bez jeho otevření trvají další dvě třetiny hodiny.

Z listů a květů se připraví infuze podle standardního schématu: nalijte jednu lžíci nasekané suroviny a nalijte 500 ml studené vody. Zavřete víko pánve a zapněte pomalý oheň, vařící čtvrt hodiny. Sejmutí talířů, trvají na tom, aniž by se otevřely, další půl hodiny.

Infuze se konzumují krátce před jídlem, v porcích poloviny standardního skla (125 mg). Průběh přijímacího řízení trvá 21-28 dní. Pokud se příznaky po jídle nezmizí, pak trvat další 1-2 týdny.

Důležité: v bylinné léčbě je důležité mít na paměti, že květy mají enzymy, které přispívají k tvorbě žluči v těle, což vede k onemocnění jater.

Účinný bylinný recept:

 • čekanka, lopuch a pampelišky kořeny shromážděné v létě
 • stejné
 • dvě lžíce sběru - 1000 ml vody
 • vařit na ohni půl hodiny
 • trvat na hodině pod víkem zavřené
 • užívat 125 ml před každým jídlem (ale ne více než 4krát denně)

Rostlinné přípravky také pomáhají v boji proti zánětlivým procesům ve slinivce břišní, ale nesou určité nebezpečí v důsledku stimulace produkce žluči v těle.

Osvědčený lék: meadowsweet

Meadowsweet je bylina, která se používá místo čaje. Jeho výhodou je jednoduchost přípravy a rychlý, zřejmý průběh regenerace pankreatu. Používá se ke zmírnění akutní bolesti.

Aby bylo možné čaj, sekat trávu jemně v třecí misce, a pak zalijeme teplou vodou, ale ne vařící vodou. Nechte sklenici čaje přes noc a ráno protékejte gázou nebo malým sítkem. Připravená infuze se podává ve třech porcích, před snídaní, obědem a večeří nalačno.

Dalším rysem - to může být kombinován s jinými bylinkami a léky bez poškození zdraví. Perfektní kombinace - s měsíčkem, který je klasicky používán k řešení zánětlivých procesů v těle. Dobře se hodí také hrnek, lípa a březové listy. Tato kolekce se připravuje podle tradičního schématu: zalijeme vroucí vodou, vaříme a trváme na tom, a pijeme 30 dní.

Upozorňujeme, že čajové lístky borůvek, česnek a cibule, kardamom mají podobné vlastnosti. Kombinace těchto jednoduchých produktů ve vaší stravě s příjmem infuze Pickled Poor, budete rychle obnovit vaše slinivky břišní.

Meadowsweet - mocný nástroj pro zmírnění akutní bolesti, může být kombinován s jinými bylinkami a léky pro zvýšení účinnosti léčby.

Vždy po ruce: petržel z pankreatitidy

Další úsporná bylina je petržel. Má vlastnosti, které pomáhají aktivovat pankreatickou funkci. Také takové produkty zahrnují citrónovou trávu, zamaniha, ženšen, růžovou radiolu a levzey. Petržel je však nejdražší složkou.

 • do mixéru nakrájejte tři sta gramů větviček zelené petrželky
 • přidejte tolik česneku
 • vezměte kilo citronů, vyjměte kosti a nasekejte spolu s kůrou
 • přísady umístěte do suché, a co je nejdůležitější - nekovové nádoby
 • těsně uzavřete směs
 • Trvat na tmavém a chladném (ale ne chladném!) místě po dobu 14 dnů
 • Infuze se spotřebuje třikrát až čtyřikrát denně v lžičce krátce před jídlem.

Důležité: výsledek se zobrazí pouze v případě, že budete přesně dodržovat recept na infuzi. Před volbou typu infuze se poraďte se svým lékařem, který vám pomůže vybrat správnou formulaci pro váš případ.

Petržel je nejdostupnější složkou a smícháním s citrony a česnekem můžete získat účinný lék na chronickou pankreatitidu.

Krifeya - starý a osvědčený nástroj

Tato metoda boje proti pankreatitidě k nám přišla z dávných dob. Krifeya je v našich dnech poměrně vzácný mech, který roste pouze na kmenech stromů. A existují dva typy: Krifeya Multidirectional a Krifeya Amurskaya. Chcete-li obnovit slinivky břišní použít obě: rostlina pomáhá vyrovnat se s pankreatitidou a cukrovkou.

Krifeya je univerzální lék pro většinu onemocnění trávicího systému, včetně pankreatitidy.

Infuze vaří přísně podle receptu, předepsaného na obalu s léčivým mechem. Užívejte dva až čtyři týdny před jídlem. To je krátký průběh, aby se zmírnilo zhoršení, ale aby se zcela vyléčilo onemocnění, doporučuje se užívat infuzi krifei až jeden rok a často i více. Bohužel, najít tento nástroj v lékárnách je rarita a štěstí.

Nyní je jen na vás, rozhodnout, které bylinky pro léčbu slinivky břišní doma. Pamatujte si, že každý recept je dobrý svým způsobem, ale stojí za to si vybrat předpis s lékařem opravdu dostat dobrý účinek a odstranit nejen bolest, ale také odstranit příčiny. Dokonce i ty nejjednodušší potraviny, jako je cibule, petržel a citrony, vám mohou pomoci překonat onemocnění a obnovit normální trávicí systém. Postupujte podle přísné diety v průběhu léčby bylin a bylinných čajů. A být zdravý!

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lidové léky pro léčbu slinivky břišní - účinné recepty s fotografiemi

Slinivka břišní je jedním z nejdůležitějších orgánů, které regulují funkce celého organismu. Je to endokrinní žláza, která produkuje inzulin, enzymy trávící potravu. Jakékoli narušení fungování těla vede k vážným onemocněním, která vyžadují včasnou léčbu. Ne ve všech případech předepsané lékové terapie, často lékaři a pacienti preferují léčbu slinivky břišní s bylinkami a lidovými prostředky.

Zánět slinivky břišní

Zánětlivý proces pankreatu se nazývá pankreatitida. K onemocnění dochází v akutní nebo chronické formě, vyskytuje se z následujících důvodů:

 • nadměrné pití;
 • žlučové kameny;
 • poranění břišní oblasti;
 • infekce;
 • zneužívání tuků;
 • kouření tabáku;
 • použití velkého množství steroidů, antibiotik.

Nemoci slinivky břišní nepříznivě ovlivňují práci endokrinního a trávicího systému. Kromě pankreatitidy jsou nebezpečné i diabetes, rakovina, růst polypu a cysty. Určitě určit, co se děje zánět v pankreatu, může být pouze lékař pro osobní konzultaci, protože některé nemoci se vyskytují bez bolesti. Nejběžnějším příznakem je bolest v levém žebru nebo bederní oblasti. Mezi další příznaky, které signalizují problémy s tělem, patří:

 • tachykardie;
 • zvracení:
 • nevolnost;
 • zvýšené pocení;
 • stav šoku;
 • zvýšená tepová frekvence;
 • ikterická pleť, bílá oči.

Léčba lidových prostředků slinivky břišní

Lidové léky na slinivku břišní nejsou vždy zobrazeny, nejčastěji se léčba onemocnění provádí pomocí léků, především léků proti bolesti. Ve zvláště akutních případech je indikována hospitalizace. Chronickou pankreatitidu lze léčit lidovými prostředky, je však nutné přistupovat k této léčbě komplexním způsobem, dodržovat určitá pravidla výživy: eliminovat mastné, kyselé, kořeněné, smažené, slané, nežírající sladké, nepít alkohol.

Bylinné infuze

Lidové léky na léčbu slinivky břišní nejsou jen pilulky. Bylinné infuze a poplatky pomáhají v boji s nemocí. Infuze pelyněku - jednoduchá a účinná možnost, jak se zbavit nepříjemných pocitů chronické pankreatitidy. Chcete-li připravit musíte nalít dvě lžičky trávy se dvěma šálky vařící vody a nechte hodinu. Bylinná infuze vojtěšky nefunguje méně účinně: dvě lžičky semen vojtěšky nalijeme 300 ml vařící vody a necháme hodinu. Obě infuze se pravidelně opijí, bolest se po prvním příjmu národní medicíny vytratí.

Bylinné infuze jako lidové prostředky pro léčbu slinivky břišní mají pozitivní vliv na práci jiných zažívacích orgánů. Odvar z heřmánku a nesmrtelníků nahradí léčivý bylinný čaj. Chcete-li napít, vařit jednu polévkovou lžíci rostlin, trvat na půl hodiny a vzít půl šálku 2-3 krát denně po dobu dvou týdnů před jídlem. Rostlinné přípravky pracují efektivněji s lidovými prostředky pro léčbu slinivky břišní z přírodních produktů. Nástroj je vhodný k pití třetí kolekce skla, infuzí z následujících bylin:

 • Kukuřičný hedvábí;
 • fazolové lusky;
 • listy jahody, brusinky a borůvky.

Bylinné dekorace

Tinktura Rhodiola rosea zlepšuje slinivku břišní a další orgány trávicího systému. Nástroj trvá 20-30 kapek třicet minut před jídlem, nejlépe na snídani. Další známý lidový lék na léčbu slinivky břišní se vaří ze stejného množství holeného hypericum, mateřského porostu a máty peprné. Všechny bylinky nalijte 0,5 litru vroucí vody a trvejte na 30 minutách. Kolekce pít půl šálku před jídlem. Podobně je připraven další populární recept z následujících bylin:

 • valeriánský kořen - 30 g;
 • kořen devayasila - 20 g;
 • koriandr semen - 10 g;
 • fialové květy - 10 g;
 • semena fenyklu - 10 g

Činidlo na bázi máty peprné rychle odstraňuje bolest v slinivce břišní a odstraňuje žluč. Pro přípravu v určitém množství jsou nezbytné tyto bylinky:

 • máta peprná - 20 g;
 • Řebříček - 15 g;
 • léčivý měsíček nebo měsíček - 10 g;
 • Sushenitsa - 10 g

Zeleninová sklizeň rozdrcená, smíchaná dohromady. Ze získané směsi vezměte dvě polévkové lžíce, nalijte vařící vodu, vařte ve vodní lázni po dobu 15 minut. Po přípravě se lék podává infuzí asi hodinu a filtruje se. Aby se odstranila veškerá bolest, nepohodlí slinivky, pálení trvá půl hodiny před snídaní ve dvou dávkách. Jednou z dalších populárních možností je odvar z karamely a hořkého pelyněku, který pije patnáct minut před jídlem.

Lidové léky z ovsa

Oves v různých variantách pomáhá při poruchách zažívacího ústrojí, onemocnění pankreatu. Ovesné infuze pomáhají s těmito chorobami nejsou horší než bylinné čaje. Balíček obilovin se nalije litrem vroucí vody, trvá asi půl hodiny, pak vypije odvar 100-150 ml třikrát denně. Obvyklá ovesná kaše, vařená ve vodě bez soli, jemně odstraňuje nepohodlí a bolest v pankreatu. Taková dieta by měla být sledována několik dní, aby se odstranily nepříjemné symptomy.

Neobvyklý a účinný recept na pankreatitidu - mléko z ovesných vloček. Pro vaření, musíte uncut nakládaný oves v slupky nebo celé ovesné vločky. Tráva se důkladně promyje pod tekoucí vodou a vaří se v jedné a půl litru vody po dobu jedné hodiny. Dvacet minut před připraveností musí být oves drcený až do hladka. Ochlazená směs se přefiltruje přes kapr, čistí punčochy nebo punčocháče a získá se bílá tekutina, jako je mléko, které pijí třikrát denně před jídlem. Doba použitelnosti takového produktu je maximálně dva dny v chladničce.

Při akutní formě zánětu slinivky břišní nebo při exacerbaci chronické patologie je užitečný práškový celý nepodobný oves. Tři sklenice zrn se vaří ve třech litrech vody po dobu tří hodin, pak se rozemele a spotřebuje, dokud se příznaky neodstraní, vypije se dostatek vody. Takový prášek se doporučuje míchat s vývarem z mateřského mléka - nástroj aktivně léčí chronickou pankreatitidu.

Kissel, vyrobený z ovesných vloček, obklopuje stěny žaludku, odstraňuje žluči a zklidňuje podrážděný trávicí systém. Nápoj se připravuje ve vodní lázni pečlivě zpracovaného ovsa po dobu 30 minut. Účinnost výrobku závisí na čistotě samotného výrobku. Po ochlazení hmoty a odebrání před jídlem čtyřikrát denně.

Účinné byliny při léčbě zánětu slinivky břišní

Byliny pro léčbu pankreatu jsou účinné při odstraňování akutního zánětlivého procesu v těle. Při chronickém průběhu tato technika nedává žádoucí efekt, takže před přímým použitím je nutné vzít v úvahu všechny druhy nuancí.

Příčiny a příznaky zánětu

Zánět slinivky břišní se může objevit z řady konkrétních důvodů, které jsou podrobně popsány v níže uvedeném seznamu:

 • Nadměrná konzumace alkoholických nápojů;
 • Porušení žlučníku;
 • Duodenitis, gastroduodenitis v akutní formě;
 • Genetická predispozice;
 • Silný stres, nervové poruchy;
 • Obezita, endokrinní poruchy;
 • Nesprávná výživa;
 • Žaludeční vřed, dvanáctníkový vřed;
 • Dlouhodobé používání silných chemikálií;
 • Různé infekční nemoci;
 • Nemoci autoimunitní povahy.

Příznaky akutního zánětu jsou vyslovovány:

 • Konstantní bolest v pravém, levém hypochondrium pásovém oparu, sahající dozadu, lopatky, hrudní kost;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Břišní distenze;
 • Porucha stolice (průjem, zácpa);
 • Pálení žáhy, řinčení.

Hlavními onemocněními slinivky břišní jsou pankreatitida a diabetes mellitus, které se vyvíjí na pozadí nedostatku inzulínu pro absorpci cukru. S takovými patologiemi je silná sucho v ústech, které neprochází ani po užití tekutiny.

Použití bylin v léčbě slinivky břišní není hlavní léčbou, ale má blahodárný účinek na tělo (odstranění zánětu, vyjasnění cév, odstranění toxinů).

Bylinná medicína je pomocného charakteru, proto je vhodné se poradit se svým lékařem dříve, než přímo zvolený předpis použijete.

Seznam bylin pro léčbu diabetu, onemocnění slinivky, žlučníku, jater, žaludku

U onemocnění, jako je diabetes, zánět slinivky, žlučníku, jater, žaludku, se charakteristické příznaky objevují ve formě trávení, nevolnosti, zvracení, distekce břicha, silné bolesti, svědění kůže, konstantní slabosti.

Užívání bylin pro léčbu je účinné při komplexní léčbě s povinnou dohodou s ošetřujícím lékařem. Aplikujte tyto léčivé rostliny:

 • Heřmánek;
 • Dědictví;
 • Petržel;
 • Peppermint;
 • Borůvka;
 • Slaměnka;
 • Nagged;
 • Řebříček;
 • Hypericum;
 • Hořké pelyněk.

Z výše uvedených rostlin si můžete vybrat nejvhodnější recepty pro léčbu onemocnění.

Použití heřmánku, nesmrtelnosti

Heřmánek má příznivý vliv na práci pankreatu ve formě protizánětlivých, antispasmodických a antioxidačních účinků. Obzvláště populární je čaj vyrobený z listů rostliny.

Suché listy rostliny nalít vařící vodu a vyluhovat po dobu 10-15 minut. Hotový produkt se přidává do slabého čaje jako profylaktický účinek.

Slaměnka je účinná ve formě tinktury. Listy rostliny v množství 2 lžíce. Lžíce nalijte 1 litr vody a přiveďte k ohni var. Výsledná tinktura se užívá ve formě tepla 100 ml třikrát denně před jídlem.

Calendula tinktura

Při léčbě zánětu slinivky břišní je dobrý účinek dáván tinkturou měsíčku. Listy rostliny v množství 2 lžíce se nalijí do 500 ml vroucí vody a podávají se po dobu 2 hodin.

Hotový produkt se přefiltruje a ochladí na teplotu místnosti. Dávka je 50 ml třikrát denně před jídlem. Délka léčby je 7–10 dní v závislosti na výsledku.

Borůvky

Borůvka má celou řadu užitečných vlastností. Bobule poskytují obálkový efekt a listy poskytují opalovací účinek. Kompozice obsahuje vitaminy skupiny C, flavonoidy, alkaloidy, karotenoidy.

Nejoblíbenější recepty jsou:

 • Vaření odvar z čerstvých nebo sušených borůvek. Podíl je 1 polévková lžíce. Lžíce do sklenice vroucí vody. Hotový výrobek se třikrát denně konzumuje ve formě tepla;
 • Odvar z listů rostliny, která je pečlivě rozdrcena a nalije 250 ml vroucí vody. Výsledná směs se naplní 40 až 50 minut a pak se zbaví zbytečných nečistot. Hotový výrobek může být spotřebován během dne. Maximální dávka je 600 ml.

Použití máty peprné a řebříčku

Peppermint má výrazný, zklidňující účinek, pomáhá eliminovat bolest, zabraňuje rozvoji možných exacerbací.

Recept na vaření je poměrně jednoduchý, protože suché listy se přidávají do čaje a konzumují několikrát během dne. Tento lék se nedoporučuje pro nízký krevní tlak.

Řepka je zvláště nezbytná pro léčbu pankreatu, žlučníku, žaludku, protože má výrazný choleretický a protizánětlivý účinek. Pro přípravu čaje se do konvice přidá několik suchých listů a infuze po dobu 10–15 minut.

Hořké pelyněk

Hořký pelyněk je účinný při léčbě slinivky břišní pomocí následujících receptů:

 • 1 polévková lžíce. Lžíce rozdrceného pelyněku se nalije sklenicí vařené vody a přivede k varu nad ohněm. Pak trvejte 1 hodinu a ochlaďte na pokojovou teplotu. Hotový výrobek vezme 2 lžíce. Lžíce před jídlem;
 • Dávkování alkoholu tinktury červeného lékárny produkce je 10-15 kapek denně před jídlem.

Krifeya

Krifeya je mech ve stromech a má přirozený původ. Nástroj má příznivý vliv na lidský trávicí systém. Je však poměrně vzácné, aby se to dostalo kvůli obtížné dostupnosti výroby.

Tento lék je účinný při pankreatitidě a diabetu. Lék musí být předem objednán v lékárně a aplikace je podrobně popsána v přiložených pokynech.

Účinnost léčby je pozorována při pravidelném přijetí po dobu 1 roku. Pokud jsou nějaké kontraindikace, je nejlepší se poradit s lékařem.

Tibetský čaj

Tibetský čaj je považován za osvědčený lék při léčbě zánětu slinivky břišní. To může být přijato jako preventivní opatření k očištění a léčení těla. Nástroj trvá v období exacerbace a remise:

 • Heřmánek;
 • Březové pupeny;
 • Slaměnka;
 • Hypericum

V kombinaci má nástroj protizánětlivý, antispasmodický a analgetický účinek.

Další účinné recepty

Při výběru léčivé byliny je nutné studovat dostupné kontraindikace a poraďte se se svým lékařem. Níže uvedený seznam uvádí nejúčinnější prostředky:

 • Příprava sběru máty peprné, třezalky tečkované, mláďata ve stejném poměru. Připravený sběr nalijte 500 ml vroucí vody a vyluhujte 40 minut. Užívejte 125 ml denně 30 minut před jídlem;
 • Tinktura květů černého bezu. 1 polévková lžíce. Lžíce rostliny se nalije přes 200 ml vroucí vody a naplní se po dobu 2 hodin. Hotový výrobek se konzumuje v 80 ml třikrát denně před jídlem;
 • Použití rostliny s přísadami jako jsou koprová semínka, eleganty, fialové květy v poměru 1: 1: 2: 3 se smísí s 250 ml teplé vody a přivedou k varu ve vodní lázni. Denní dávka je 3 lžičky. Lžíce znamená před jídlem;
 • Tinktura semen vojtěšky. 2 h. Lžíce rostliny se naplní 1 sklenicí vařené vody a trvají do 30 minut. Hotový výrobek se užívá po celý den v množství několika doušek;
 • Jitrocel tinktura (podíl 1 polévková lžíce. Lžíce na 1 litr vroucí vody). Broth trvá 1 hodinu a pije po celý den.

Rostlinné přípravky mají příznivý vliv na celkový stav těla:

 • Eliminace symptomů ve formě nadýmání a abdominální distenze;
 • Normalizace stolice;
 • Snížení bolesti;
 • Stimulujte normální chuť k jídlu.

Farmaceutické bylinky pro léčbu slinivky břišní

Využití poplatků za lékárny při léčbě slinivky břišní je poměrně účinnou metodou pro eliminaci negativních symptomů ve formě bolesti, křeče a akutního zánětlivého procesu.

Nejlepší je použít prostředky předepsané ošetřujícím lékařem nebo podle návodu k použití. Níže uvedený seznam uvádí nejoblíbenější poplatky s vyváženým složením.

Sbírka léků číslo 2 s následujícím složením:

 • Ovoce Sophora;
 • Fazolové lusky;
 • Borůvky;
 • Topinambur prášek;
 • Sušené greeny galega;
 • Tuřín;
 • Lingonberry;
 • Čekanka

Kompozice poskytuje protizánětlivý účinek, normalizuje tvorbu pankreatické šťávy, odstraňuje křeče a odstraňuje výsledná tuleně. Dávkování nesmí překročit množství uvedená v návodu.

Nezávislá příprava sbírky s kombinací těchto složek:

 • Zelená řapík bažiny;
 • Listy máty peprné;
 • Pupeny z Calendula officinalis;
 • Zelený řebříček léčivý.

Poměr lžičky je 1: 1: 1: 1,5. Směs se vaří s vroucí vodou a načerpá se po dobu 2 hodin a potom se použije pro svůj účel.

Drogová sbírka číslo 3 s přítomností přísad v poměru 1: 1: 3: 2:

 • Semena fenyklu;
 • Fialové květy;
 • Valeriánský kořen;
 • Root devyasila.

Po vaření, trvejte po dobu 1,5 hodiny a vezměte 15 ml třikrát denně před jídlem.

Choleretická sbírka, která musí být aplikována v případě problémů s žlučníkem a slinivkou břišní. Hlavní složky:

Příprava tinktury se provádí ve stejném poměru. Hotový přípravek užívá 80 ml třikrát denně před jídlem.

Užitečné při léčbě slinivky břišní

S přímou exacerbací pankreatu je možné připravit účinný a užitečný prostředek s těmito složkami:

 • Citrony s kůží o hmotnosti 1 kg;
 • Česnek, petržel 300 g

Všechny ingredience musí být mlety v mlýnku na maso a umístěny do skleněné misky. Uchovávejte v chladničce. Denní dávka je 1 hod. Lžíce 3x denně před jídlem.

Léčba zánětu u dětí

Lidské léky mohou být také použity v léčbě zánětu u dětí, ale je nejlepší konzultovat s pediatrem. Doporučené účinné bylinné léky uvedené níže.

Přípravek číslo receptury 1:

 • Kombinace stejného podílu květin ochanka, měsíčku, nesmrtelníků, posloupnosti a listů dřišťálu;
 • Mletí všech shromážděných složek v mlýně na kávu;
 • 1 polévková lžíce. Lžíce kolekce nalít sklenici vroucí vody;
 • Výsledná směs se infunduje po dobu 12 hodin;

Hotový přípravek se užívá v 80 ml třikrát denně před přímým jídlem. Dávkování pro děti starší 10 let lze zvýšit na 200 ml.

Číslo receptu 2:

 • 2 lžíce. lžíce květin Sophora Japonský nalil 1 šálek vroucí vody;
 • Prostředky trvají 12 hodin.

Připravená bujón přijme v dávce 80 ml třikrát denně před jídlem.

Jednoduchým a užitečným nástrojem je ovesná kaše, která má pozitivní vliv na slinivku břišní. Miska by se měla vařit ve vodě bez přidání oleje, cukru, soli.

Hotová kaše se po celý týden odebírá v malých porcích (několik lžiček). Pro pozitivní efekt můžete použít jogurt pro obklady podle následující techniky:

 • Malý hadr je hojně navlhčen v teplém jogurtu;
 • Do postižené oblasti vložte obklad s povinným zachycením žaludku;
 • Celofán, teplý šátek, se navíc aplikuje na aplikovaný obvaz, aby se dosáhlo požadovaného účinku.

Nejlepší je udělat obklad v noci po dobu 4 týdnů. Pak si můžete udělat přestávku a pokračovat v proceduře. Současně je nezbytné dodržovat terapeutickou dietu a odstranit cukr.

Recenze

Vážení čtenáři, váš názor je pro nás velmi důležitý - proto budeme rádi komentovat účinné bylinky v léčbě zánětu slinivky břišní v komentářích, což bude užitečné i pro ostatní uživatele webu.

Andrey, Simferopol

Dlouho jsem byl diagnostikován s chronickou pankreatitidou. Abych prodloužil dobu remise, pijím lékárny z lékárny. Nic složitého, prostě je třeba konzumovat místo čaje. Hlavní věc, která se nevyskytuje alergie, ale obecně, více než jakékoliv kontraindikace, jsem si nevšiml.

Irina, Taganrog

Jo, pokud se pankreas začne chovat špatně, pak musíte vyzkoušet jiné prostředky. Ani jsem si nemyslel, že by léčivé bylinky mohly pomoci. Rozhodl jsem se to vyzkoušet a po každodenním používání jsem se začal cítit mnohem lépe. Obecně doporučuji, ale je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Lidové léky v léčbě slinivky břišní

Zánětlivé procesy ve tkáních slinivky břišní vedou k rozvoji závažných onemocnění a vzniku závažných symptomů. V důsledku toho dochází k porušování sekrečních funkcí těla a porušování zažívacích procesů. Je důležité zahájit léčbu včas, aby se předešlo komplikacím. Nedělejte si bez lékové terapie, protože všechny akce jsou zaměřeny na odstranění symptomů.

Při zánětu slinivky břišní se léčba lidovými léky stává další záchranou při odstraňování nepříjemných symptomů.

Příznaky zánětu pankreatu

Principem léčby je odstranění symptomů:

 1. Bolest, která nezávisí na příjmu potravy. Nepřestávejte léky. Často se jedná o šindelový charakter, vyzařující do ramene, lopatky, obě hypochondrie.
 2. Dyspeptické poruchy charakterizované opakovaným zvracením, nevolností, volnou stolicí, pálením žáhy, říháním, nadýmáním a nadýmáním.
 3. Modifikace kůže: žloutnutí, suchost, bledost
 4. Zvýšený krevní tlak a rychlý puls.
 5. Ztráta hmotnosti, slabost, hyperhidróza.

Tento stav vyžaduje okamžitou hospitalizaci na gastroenterologickém oddělení.

Je nemožné užívat potravu během prvních 3 - 4 dnů, ale musí být dodržován pitný režim, aby se zabránilo dehydrataci těla. Na záchranu zde přijdou i různé vývary a nálevy.

Identické symptomy a remise chronické pankreatitidy. Léčba zánětlivých onemocnění slinivky břišní bude tedy záviset na závažnosti procesu, povaze bolesti a doprovodné patologii trávicího traktu.

Jak udělat slinivku práci s lidovými prostředky?

V prvních dnech po ataku by měla být minimalizována funkčnost pankreatu. Principy léčby budou zaměřeny na obnovení normální pracovní kapacity zaníceného orgánu, snížení produkce enzymových sekrecí, snížení produkce inzulínu a glykogenu.

S onemocněním pankreatu pomáhají lidové léky zmírnit příznaky zánětlivého procesu a budou zaměřeny na odstranění příčin nemoci. Například odběr některých druhů bylin způsobuje averzi k alkoholu. Často je odstranění žlučníku dostačující pro rozvoj zánětlivého procesu v pankreatu.

Použití populárních receptů přispívá k období zotavení po operaci a zároveň zmírňuje otoky žlázové tkáně.

S pomocí odvarů a infuzí dosáhly v léčbě následujících výsledků:

 1. Snížená produkce sekrecí pankreatu.
 2. Eliminace edému tkáně.
 3. Rozšíření pankreatických kanálků.
 4. Čištění pankreatických cév z plaků a škodlivých látek.
 5. Snížení klinických projevů: snížení bolesti, normalizace stolice, obnovení metabolismu vody a soli.

Jak léčit lidové prostředky slinivky břišní: recepty

Základní principy léčby slinivky břišní lidovými prostředky:

 1. Výběr metod by měl být koordinován s ošetřujícím lékařem.
 2. V úvahu se berou užitečné vlastnosti a kontraindikace bylin v přítomnosti komorbidit.
 3. Léčba by měla být zahájena minimální dávkou, která se postupně zvyšuje až na 100-150 ml denně.
 4. Vezměte si peníze na prázdný žaludek ráno.
 5. Přísná dieta je součástí léčby.
 6. Nezapomeňte na pitný režim.
 7. Není doporučeno nahradit lidové prostředky pro užívání léků.

Použití infuzí, odvarů a želé bude rozmanitostí v dietě pacienta v době relapsu a remise.

Lidové léky pro léčbu slinivky břišní jsou schopny řešit různé typy onemocnění těla. V závislosti na onemocnění bude záviset na volbě národní metody léčby.

Léčba bylinné slinivky

Pro léčbu slinivky musí být prokázané lidové prostředky. Neměli byste experimentovat s kombinací bylin nebo jiných potravin, protože nepříznivý účinek na slinivku břišní způsobí opakovaný záchvat nebo bolest. Osvědčená účinnost těchto bylin, ze kterých se připravují infuze a odvar:

 1. Březové pupeny.
 2. Pampeliška kořen.
 3. Slaměnka
 4. Vlaštovčí Vezměte v malých dávkách, protože rostlina je jedovatá.
 5. Palina.
 6. Výsev vojtěšky.
 7. Dubová kůra.
 8. Jitrocel.
 9. Mincovna
 10. Propolis.
 11. Petržel

Ne všechny možné bylinky, které se používají při léčbě zánětlivých procesů pankreatu, jsou uvedeny. A také bylinky se smíchají ve stejném poměru, aby se získala vícesložková droga.

Recepty jsou zaměřeny na základní princip: jak obnovit slinivku břišní.

Odvarové vaření podle obecného schématu: 2 lžíce surovin se nalijí vařící vodou a naplní se po dobu jedné hodiny. Pak pijí z malé dávky, postupně se zvyšují na 100 ml denně. Vezměte vývar třikrát denně 15 minut před jídlem. Působení bylin se tedy provádí úplnou absorpcí na buněčné úrovni.

Velké výhody přinese bujóny získané vodní lázní. Použití termosky umožní trvat na bylinkách během jednoho dne.

Infuze se připravují následujícím způsobem: Pro 50 gramů suchých surovin vezměte 500 ml studené (nebo teplé) vody. Trvejte alespoň 8 hodin na tmavém chladném místě.

Rozdíly dekódování z infuzí:

 • rychlé vaření;
 • nelze dlouhodobě skladovat.
 • používat více tuhé části rostlin: kůra, kořeny.

Jak léčit slaninu

Pozoruhodným nástrojem při léčbě slinivky břišní jsou lněná semena:

 1. Obsahuje cenné ve vodě rozpustné vlákno (hlen), které obklopuje žaludeční sliznici. Umožňuje zpoždění živin v žaludku, brání rychlému postupu v tenkém střevě.
 2. Nerozpustná vláknina spolu s pektinem váže těžké kovy a odstraňuje je z těla. Copes s červí zamoření.
 3. Obsah omega-3, -6, -9 polynenasycených mastných kyselin je prevencí trombózy, ovlivňuje normalizaci cholesterolu v krvi a hladinách inzulínu.
 4. Selen přispívá ke snížení rizika rakoviny.

Lněná semena jsou již dlouho součástí prevence tradičních metod nejen onemocnění slinivky břišní a dalších orgánů trávicího ústrojí, jsou široce používána při onemocněních dýchacích a kardiovaskulárních systémů, aterosklerózy a parazitárních invazí.

Vařená želé z lněných semen bude nejlepší a nejjednodušší recept. 1 polévková lžíce nalijte sklenici studené vody a vařte 10 minut, pak vyluhujte hodinu.

Pijte nápoj teplý na lačný žaludek, po jídle. Druhá metoda zahrnuje smíchání 3 lžíce surovin a 1 litru vroucí vody, pak infuzi přes noc. Před použitím se želé filtruje.

Jak léčit slinivky břišní doma s ovsem

Léčba slinivky břišní doma je možná s pomocí ovsa. Vlastnosti ovsa zahrnují protizánětlivý účinek. Složení Hercules obsahuje složku, která pomáhá trávit sacharidy. Na jeho základě se připravují přípravky, pro metabolické poruchy se používají lázně ovsa. A bez jakékoliv ovesné kaše, není jediná strava povolená pro choroby orgánů gastrointestinálního traktu je kompletní.

Recept na vaření ovesných vývarů: 1 lžička práškových ovesných zrn se nalije sklenicí vroucí vody, vaří se půl hodiny a opije se v teple. V přítomnosti akutního zánětlivého procesu varte kaši pouze 2 minuty a vypijte v malých doušcích.

Lidové recepty také znamenají použití celých nerafinovaných zrn. Prášek z takových ovesů se používá v remisi. Dlouho vařte pro největší otok. Tato směs se umístí do chladničky.

Jak odstranit bolest pankreatu

Hlavním principem léčby slinivky břišní doma je zmírnění bolesti a dyspeptických poruch.

Metody boje v prvním týdnu akutní pankreatitidy znamenají úplné odmítnutí k jídlu, odpočinek na lůžku a zima v oblasti zaníceného orgánu. Je však nemožné odmítnout tekutiny, protože je nebezpečné dehydratovat tělo. Na záchranu přijdou lidové léky:

 1. Výživné boky pomáhají zmírnit zánět a zlepšit fungování imunitního systému.
 2. Při porušení židle používal horolezec. Jeho adstringentní vlastnosti pomáhají s průjmem, zánětem a podrážděním sliznic. Druhá plevel, zvládání střevních poruch - rakovinový krk. Kořen strugayut a vařit sklenici vroucí vody.

Pankreatická cysta léčba lidových prostředků

Pankreatická cysta je patologická dutina, která vznikla v tkáni orgánu. Tam jsou lidové prostředky pro léčbu takových formací slinivky břišní.

Terapie brambory. Použití syrových brambor a šťávy z něj uvolňuje křeče, má antimikrobiální a regenerační účinek.

Příprava čerstvě vymačkané bramborové šťávy, případně míchání s jinými zeleninovými šťávami, například mrkví nebo červené řepy. Mezi aplikace patří pouze použití čerstvých brambor - konec léta a začátek podzimu.

Použití propolisu a včelích produktů. Bolest se ulevuje poměrně rychle, pokud si na hodinu prožijete propolis. Tyto akce přispívají k rozvoji pankreatických enzymů, obnovení zánětlivé tkáně v důsledku antimikrobiálních a antiseptických účinků propolisu.

Možná, že použití propolis tinktury, ale pouze v remisi. Lék se užívá 10-14 dnů.

Léčba lidových léků na rakovinu pankreatu

V diagnóze rakoviny nemůže dělat bez operace. Jak léčit slinivku břišní doma - lidové prostředky nebo drogy, už nezáleží. Při přípravě na operaci a zmírnění symptomů, stejně jako zastavení růstu rakovinných buněk, je tradiční medicína nepostradatelná a schopná pracovat zázraky.

Použití ve stravě mandlových ořechů zastaví růst rakoviny. Kompozice obsahuje látku leatril, která je škodlivá pro maligní buňky.

Semena obsahující lignany se používají v čisté formě nebo se používají k přípravě odvarů:

Tinktura imortel, měsíčku, řebříčku a žlázy používaná v počátečních stadiích vývoje nádoru, což pomáhá zpomalit růst. Vezměte 1 polévkovou lžíci každé suché suroviny a nalijte 500 ml vroucí vody a sklenici vodky, poslanou na týden k vyluhování. Pít na prázdný žaludek 1 lžíce 3 krát denně.

Při léčbě slinivky břišní se používá široká škála lidových prostředků, které nejsou omezeny na infuze a odvar bylin. Čaje, obiloviny, želé zlepší stav pacienta, normalizují činnost pankreatu a pomohou udržet dietu.