Image

Jaké pilulky je lepší vzít na pankreatitidu

Pankreatitida je běžné onemocnění, které se vyskytuje během zánětlivého procesu slinivky břišní vzhledem k nedostatku enzymů pro správné trávení. Pokud nemoc není léčena včas, může se proměnit v chronickou formu s neustálými bolestivými útoky.

Léčba drogami

Pro zmírnění stavu s těžkou bolestí je předepsána léčba léky, která se liší v různých stadiích onemocnění. Co lepší pít pilulky na odstranění bolesti může doporučit ošetřující lékař, pro každou osobu soubor opatření vybraných individuálně, to vše závisí na vývoji onemocnění.

Při léčbě pankreatitidy předepsat léky:

 • sedativa;
 • choleretic;
 • hormony;
 • vápník;
 • obalující léky.

Pro doplnění obsahu živin, zvýšení imunity se doporučuje pít vitamíny skupiny B, stejně jako A, D, K, E.

Omeprazol nebo Ranitidin je předepisován jako první, oba léky v pilulkách, působí na receptory, čímž potlačují tvorbu kyseliny chlorovodíkové, takže slinivka břišní přestane tvrdě pracovat. Omeprazol se doporučuje užívat jednu tabletu nebo tobolku 20 gramů dvakrát denně. Léčivo ranitidinem se užívá ve formě tablet 150 mg každých 12 hodin. Tyto léky musí být opilé po dobu 14 dnů.

Léky mají vedlejší účinky jako: bolest hlavy, nevolnost, zácpa, vyrážka. Užívání tablet je zakázáno během těhotenství, kojení, dětí mladších 12 let, se selháním jater.

Pro zmírnění křečí a záchvatů použijte Noshpu Forte 80 mg dvakrát denně. Pokud bolest nezmizí, je podávána intravenózně každé čtyři hodiny. Antacidní léky, jako je Fosfalugel, Gaviscon, musí být zahrnuty do léčby.

Pokud vyšetření odhalí zánět žlučovodu, to se stane u chronické pankreatitidy, pak antibiotika by měla být přijata: Cerufoxime nebo Doxycycline, intramuskulárně. Při edému pankreatu se používá antifermentální léčba a tresisol se podává intravenózně, pomalu. Poté, co jsou záchvaty bolesti normalizovány, přecházejí na enzymové přípravky, je to Pancytrate, Creon nebo Mezim, které jsou tyto léky lépe považovány za nejúčinnější a přispívají k normalizaci práce slinivky.

Přípravek byste neměli užívat bez lékařského předpisu, léčby pankreatitidy pilulkami, možná až po úplném vyšetření pankreatu, testování. Jaké léky lékař předepíše závisí na stavu a obrazu onemocnění. U všech kategorií pacientů se léky volí individuálně.

Při chronickém onemocnění by tablety měly být opilé po dlouhou dobu, někdy několik let. U akutní pankreatitidy může dojít ke zlepšení až po pěti týdnech. Proces léčby pankreatitidy je velmi dlouhý a vyžaduje včasné podávání předepsaných léků.

Top pilulky hodnocení pankreatitidy

Při chronické pankreatitidě, bolestivé příznaky křečí zmírnit prášky, ale nejsou doporučeny pro více než dva dny, měli byste určitě kontaktovat zdravotnické zařízení. Všechny léky se užívají pouze na lékařský předpis.

Nejoblíbenější jsou:

 1. No-shpa
 2. Papaverin
 3. Baralgin
 4. Společně papaverin s platifilinem

Pro léčbu slinivky břišní by měly být použity speciální enzymy, které jsou předepsány lékařem.

Kreon tablety a tobolky jako nápoj, Mezim, Festal, Diclofenac, Aspirin mohou pouze zmírnit zánětlivý proces pankreatitidy, ale ne zaměření onemocnění, které je třeba léčit.

Pankreatin, který svým působením odděluje tuky, bílkoviny a sacharidy, může za účelem zlepšení trávení a snížení bolesti snížit bolest. Jak užívat pankreatin, třikrát denně, před jídlem.

Enzymy pankreatu Mezim, Festal jsou opilé bez lékařského předpisu, aby zmírnily zánět a bolest. Ke snížení kyselosti se do Festalu přidává famotidin, oba léky se používají.

Co je lepší Mezim nebo Festal můžete vidět na našich webových stránkách v sekci léčení drog.

Léčba nemoci vyžaduje správný přístup, nejvhodnější je přijetí komplexních opatření. Pro zmírnění zánětu slinivky břišní s prášky, některé pilulky nepomůže, budou jen zmírnit křeče na chvíli. Léčba pankreatitidy vyžaduje užívání léků, injekcí, po jemné dietě, odmítání špatných návyků. Následně dieta nebude tak přísná.

V zánětlivém procesu jsou nezbytná širokospektrální antibiotika, bez nich nebude léčba účinná.

Když pankreatitida předepíše léky:

Při užívání antibiotik by měly být užívány enzymy, které pomohou tělu fixovat zažívací systém a vyhnout se dysbióze. Doporučuje se užívat léky k normalizaci pankreatu: tablety pankreatinu z čeho? Creon nebo Mezim. Před užitím tablet byste se měli poradit se svým lékařem, protože jednoduché předávkování může vést k potížím.

V některých případech se používají choleretické léky: Allohol, Cholestil.

Což je lepší zvolit pilulky v léčbě pankreatu, může jmenovat pouze lékaře. Dávka a doba podávání se volí pro každého pacienta různými způsoby. Léčba závisí na závažnosti onemocnění. Když pankreatitida dodržuje speciální dietu, jedí pětkrát denně, normální porce, vylučuje mastné, kořeněné pokrmy, uzené potraviny a sladkosti, alkohol. Splněním těchto požadavků může být slinivka břišní vyléčena a může být zabráněno recidivě onemocnění.

Tablety z pankreatu

Onemocnění slinivky břišní převažují u obyvatel naší země. Jsou zjištěny u přibližně 9% pacientů a ve většině případů je diagnostikována pankreatitida doprovázená zánětem parenchymu pankreatu, který vyvolává řadu dalších onemocnění (nekróza, cholelitiáza atd.). A aby se zabránilo rozvoji závažných komplikací a nástupu kompletní orgánové dysfunkce, lékaři předepíší svým pacientům speciální pilulky pro slinivku břišní, aby pomohli zmírnit zánět a zlepšit trávení.

Slinivka je nepárový orgán, který se nachází za zadní stěnou žaludku a sousedí s dvanácterníkem a slezinou. Plní dvě funkce - exokrinní a endokrinní. Exokrinní funkce zahrnuje syntézu trávicích enzymů (amyláza, lipáza a proteáza), které jsou nezbytné pro trávení a asimilaci proteinů, tuků a sacharidů. Endokrinní funkce je zodpovědná za produkci hormonů, které regulují hladinu cukru v krvi a zajišťují normální metabolické procesy v těle.

Pokud jsou zhoršeny exokrinní a / nebo endokrinní funkce, dochází k poruše slinivky břišní, která přirozeně ovlivňuje celkovou pohodu osoby. Pravidelně trpí bolestí v pravém nebo levém hypochondriu, snižuje se jeho chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem, zácpa atd. To vše je důsledkem porušení zažívacích nebo metabolických procesů v těle, které bohužel nelze vždy obnovit.

Léčba onemocnění slinivky břišní

Pro léčbu pankreatu pomocí speciálních léků. Jsou však vždy vyzvednuty s přihlédnutím nejen k individuálním charakteristikám pacienta, ale také k typu onemocnění, u kterého byl diagnostikován. Před vyjádřením jmen pilulek, které jsou nejčastěji používány pro kompenzaci glandulární insuficience, je nutné zvážit, jaká jsou onemocnění pankreatu.

Mezi nimi jsou nejčastější:

 • akutní a chronická pankreatitida;
 • diabetes;
 • cystickou fibrózu;
 • pankreatitida;
 • nádor pankreatu;
 • karcinomu pankreatu.

Ve všech těchto případech se různá léčba pankreatu provádí pomocí pilulek. Ale ne vždy dávají pozitivní výsledky. Bohužel, v přítomnosti onemocnění, jako je pankreatolitiáza, rakovina a nádor pankreatu, léky dávají pouze dočasný účinek. K vyléčení těchto onemocnění je nutný chirurgický zákrok.

A pokud mluvíme o tom, jaké známky pankreatického onemocnění, je třeba poznamenat, že v případě poruchy tohoto orgánu, trávení trpí první. To se projevuje:

 • pálení žáhy;
 • řinčení, po kterém ústa chutná hořce;
 • pocit těžkosti v žaludku;
 • zhoršená stolice;
 • nevolnost;
 • zvýšené močení;
 • konstantní žízeň;
 • odpor vůči mastným a smaženým potravinám;
 • nedostatky.

Je třeba také poznamenat, že pankreatitida je často doprovázena akutní bolestí v horní části břicha, která v doslovném smyslu slova váže pacienta, horečku a otevření zvracení. Tyto symptomy se zpravidla vyskytují během exacerbace onemocnění.

Léčba akutní pankreatitidy

S rozvojem akutní pankreatitidy u lidí dochází k silnému syndromu bolesti, jehož výskyt je vysvětlen aktivací samo-trávicích procesů v slinivce břišní v důsledku zánětu, který vedl k otoku parenchymu, kompresi vylučovacích kanálků a stagnaci pankreatické šťávy v orgánu. V tomto případě se tablety pro bolest v pankreatu nepoužívají, protože mohou zhoršit stav pacienta.

U akutní pankreatitidy je léčba indikována přípravky připravenými ve formě roztoků pro intramuskulární nebo intravenózní podání. V této situaci je důležité zablokovat syntézu trávicích enzymů. Pro tento účel se používají antienzymové přípravky, mezi které patří Gordox a Kontrykal.

K úlevě od bolesti se lékaři uchylují k použití analgetik (Analgin, Ibuprofen atd.) A antispasmodik (No-shpa, Papaverin a další). Jestliže zánět slinivky břišní dává symptomy jako zvracení a průjem, pak aby se zabránilo dehydrataci těla, používají se antiemetická léčiva (Reglan nebo Metoclopramid) a proti průjmu (Regidron, Tannacomp a další).

V situacích, kdy je pankreatitida doprovázena přidáním bakteriální infekce, jsou předepsána antibiotika. Jejich použití je však provedeno po úplném zhodnocení stavu nejen slinivky břišní, ale i jater, protože je to na tom, že největší zátěž vzniká při užívání těchto léků. A stejně jako u pankreatitidy selhává i práce tohoto orgánu, bez hodnocení jeho funkce, jsou antibakteriální léky používány pouze v případě nouze.

Intravenózní nebo intramuskulární podávání léků se provádí, dokud se stav pacienta nevrátí do normálu. Souběžně s tím však užívají hladovku. To také umožňuje snížit aktivitu trávicích enzymů a zmírnit zánět pankreatu.

Jakmile se stav pacienta stabilizoval, léčba se provádí ve formě tablet. Pití je doporučeno po dlouhou dobu. V tomto případě jsou však anti-enzymové přípravky nahrazeny enzymatickými přípravky (Pancreatin, Creon, Mezim, atd.) A anestetika jsou zrušena (zůstávají pouze antispasmodika). Proto se doporučuje léčit slinivku břišní po dobu 2-3 měsíců. Současně je přiřazena léčebná tabulka č. 5, která musí být sledována po dobu 6-12 měsíců.

Léčba chronické pankreatitidy

Které léky by měly být použity pro léčbu chronické pankreatitidy, lékař rozhodne v závislosti na celkovém stavu pacienta. S rozvojem tohoto onemocnění však pacienti často trpí bolestí břicha, která je doprovázena nevolností a nadýmáním. A není vždy možné navštívit lékaře, který by s ním měl objasnit, které léky na bolest žaludku a pankreatu by měly být užívány.

Při nemoci, jako je chronická pankreatitida, bolí žaludek ve dvou případech - po jídle nebo když osoba zaujímá pozici lhaní. V takových situacích, ne okamžitě chytit pilulky. Můžete se pokusit udělat bez nich, zaujmout polohu při sezení nakloněním horní části těla dopředu a aplikací studené obklady na oblast pankreatu. Pokud tyto činnosti nepomáhají odstranit bolest, můžete pít antispasmodikum nebo analgetikum. Ale pamatujte, že léky ve formě tablet pro bolest v pankreatu mohou být užívány pouze v případě, že nejsou žádné známky exacerbace onemocnění (zvracení, průjem, horečka, atd.).

Při zánětu slinivky břišní a výskytu bolesti v pravé nebo levé hypochondrii lékaři doporučují užívat následující antispasmodika a analgetika:

 • Baralgin,
 • Asperin,
 • Paracetamol
 • Papaverin,
 • Drotaverinum nebo No-shpu.

Pokud bolest přetrvává, je nutné užívat léky náležející do skupiny farmaceutických látek blokujících H2. Mezi nimi se nejrychleji odstraní bolestivé pocity:

Také pro zmírnění stavu pacienta se používají antihistaminika a anticholinergní léčiva - Diphenhydramin, Platyphylline a Atropine.

Další léčiva pro léčbu slinivky břišní

Při léčbě pankreatu je důležitým bodem příjem enzymových preparátů, nikoli však v době nástupu akutního záchvatu. Tyto prostředky obsahují enzymy, které zajišťují obnovu trávicích funkcí a zlepšují proces asimilace živin ve střevě. Tyto léky zahrnují:

 • Pankreatin
 • Mezim Forte,
 • Panzinorm,
 • Slavnostní a jiné.

Tento seznam obsahuje enzymatické přípravky na bázi účinné látky Pancreatin, která se získává z bovinní pankreatické nebo prasečí žlázy. Někteří lidé na ni mají alergickou reakci a v těchto případech se léky rostlinného původu založené na papainové nebo rýžové houbě používají ke zlepšení práce pankreatu. Mezi nimi nejběžnější jsou Unienzyme, Pepfiz a Somilaza.

Pokud je pankreatitida doprovázena zvýšením hladiny kyselé žaludeční šťávy a vysokým rizikem peptického vředu, lékaři také doporučují užívat:

Vlastnosti léčby pankreatických pilulek

Je třeba si uvědomit, že v 90% případů je rozvoj pankreatitidy a jiných onemocnění slinivky břišní provokován udržováním špatného životního stylu, a to zneužíváním tabáku a alkoholických výrobků, jakož i přítomností ve stravě s vysokým obsahem mastných a smažených potravin. To vše negativně ovlivňuje práci žlázy a vyvolává v ní rozvoj zánětlivých procesů.

A aby léčba pankreatických léků s pozitivním výsledkem, léčba musí nutně zahrnovat dietu a vzdát se špatných návyků. Pokud negativní faktory nadále ovlivňují slinivku břišní, aby se zabránilo dalšímu progresi onemocnění a výskyt komplikací proti jeho pozadí nebude reálný. Jak jíst v přítomnosti pankreatitidy, informujte ošetřujícího lékaře.

Jaké léky k léčbě slinivky břišní

Léčba pankreatu se provádí metodami předepisování diety a léků. Tím se zastaví rozvoj pankreatitidy a progrese zánětu slinivky břišní. Pankreatitida je závažná patologie, která je v období globálního vývoje vědy a léčiv považována za nevyléčitelnou chorobu. Proto je hlavním směrem léčby úleva od symptomů a uzavření onemocnění ve stavu trvalé remise.

Ošetřující lékař v případě zánětu orgánu slinivky břišní předepisuje následující skupiny léčiv:

 • antispasmodika;
 • antacida;
 • léky proti bolesti (analgetika);
 • prostředky pro urychlení vylučování žluče;
 • antibiotika - široké spektrum účinků.

V některých případech jsou předepsány metody tradiční medicíny, které mohou pomoci obnovit imunitní systém a zlepšit stav postižené žlázy. Všechny medikamentózní léčiva mají různé formy uvolňování - tablety, sirupy, injekční léčiva. V závislosti na poškození orgánu se používají různými metodami. Prostředky používané pro léčbu syntetického nebo organického původu.

Onemocnění pankreatu

Pankreatitida je onemocnění, které je často způsobeno silným účinkem na alkohol pankreatu, kouřením, konzumací velkého množství potravin obsahujících tuk a cholelitiázou. Navíc pankreatitida vyvolá kardiovaskulární onemocnění, předávkování léky, vředy dvanáctníku a střevní vředy, genetickou predispozici, diabetes. Není to zvláštní, ale i napadení červy také vytváří podmínky pro jeho výskyt, nemluvě o infekčních onemocněních a hormonálních poruchách v lidském těle.

Nástup patogenního procesu slinivky břišní je doprovázen silnými příznaky:

 • nevolnost s záchvaty zvracení;
 • horečka (zimnice);
 • zvýšení tělesné teploty;
 • ostré řezné bolesti v solárním plexu;
 • nadýmání;
 • průjem s nečistotami, které nejsou stráveny potravou.

Stupeň patologie onemocnění říká, že čím větší je léze pankreatického orgánu, tím silnější jsou symptomy onemocnění. Při předepisování léků pro zánět slinivky břišní proto vezměte v úvahu klinický obraz onemocnění. Pankreatitida má dvě formy vývoje - akutní a chronickou. Každá forma má proto své vlastní symptomy a individuální předpisy léčebných metod.

V době akutního zánětu zánětu je terapie doma kontraindikována a nepřinese dlouhodobě očekávaný a prospěšný účinek, ale pouze zhorší stav pacienta. Terapie je proto prováděna za nepřetržitého dohledu zdravotnického personálu v podmínkách přísného denního režimu v nemocnici zdravotnického zařízení. V akutním průběhu nemoci je stravování na prvním místě zakázáno a plný hlad je předepisován na 2-3 dny.

V období akutní pankreatitidy jsou předepsány následující léčby:

 • látky, které zastavují práci enzymů a pankreatické šťávy;
 • léky proti bolesti (analgetika);
 • léky a metody tradiční medicíny k detoxikaci těla;
 • při potvrzení infekční složky procesu zánětu - širokospektrální antibiotika.

V počátečním stadiu zánětlivého procesu žlázy se injekce injikují léky, aby nedošlo ke zhoršení podráždění pankreatického orgánu. Tablety pro slinivku břišní začínají užívat pouze stabilní proces remise a pokles zánětlivého procesu onemocnění. Po zastavení syndromu bolesti může zraněný člověk jíst potravu na dietním stole č.5P.

Po absolvování prahové hodnoty akutní pankreatitidy se pacientovi doporučuje, aby se striktně řídil pokyny lékaře a dodržoval dietní léčebný režim s předepsanou dietou. Také v době onemocnění pankreatitidy je žádoucí vyloučit z užívání a užívání špatné návyky.

Když pankreatitida má chronickou formu úniku, enzymové přípravky jsou předepsány ke zlepšení výkonu (Mezim, Festal).

Tyto přípravky jsou vyrobeny z organických látek pankreatu skotu a v době problémů s produkcí enzymů v žláze jsou schopny nahradit a zlepšit práci gastrointestinálního traktu.

A také pro zmírnění zánětlivého procesu, během chronického průběhu nemoci, lékaři předepsali protizánětlivé léky:

Tyto tablety jsou schopny odstranit zánětlivý proces z pankreatu a zabránit rozvoji peritonitidy, sepse, abscesu. Lékař předepisuje dávky a počet dnů užívání, protože s klinickým obrazem onemocnění na rukou bude schopen správně předepsat léčbu metodami medikace. Kromě těchto prostředků jsou předepisovány také léky, které obsahují enzymy, které zlepšují gastrointestinální funkce. Mezi takové léky patří: Creon, Pancreatin.

V každém případě, bez lékařských zkušeností a znalostí, samoléčba nepřinese pozitivní ovoce a vytvoří v jednom okamžiku stav úplného návratu k léčbě patologie. Proto se doporučuje, aby bylo v nemocnici zdravotnického zařízení provedeno úplné vyšetření těla a přísné dodržování předepsaných standardů léčby.

Jaké léky jsou předepsány

Jaké pilulky mohou pomoci s pankreatitidou a řádně obnovit funkce trávicího traktu? To je hlavní otázka, kterou oběti v průběhu konzultace ve zdravotnickém zařízení neustále žádají.

Při výskytu pankreatitidy dochází k pravidelným akutním záchvatům a symptomům bolesti, proto jsou předepsány tablety, které tyto body odstraní

 1. Antispasmodika. Léky se používají při akutní a řezné bolesti břicha, proto jsou vhodné: No-shpa, analgin, baralgin a další léky proti bolesti. Při silném účinku bolesti se doporučuje aplikovat injekci.
 2. H2 blokátory. Aby se snížila produkce pankreatické šťávy a enzymů žláz, používají ranitidin a famotidin.
 3. Antacida. Pokud klinický obraz onemocnění žlázy vykazuje nedostatečnou schopnost izolovat tajemství a enzymy, lékař předepíše léčbu pankreatu, takových tablet nebo léků: Almagel, Fosfalyugel.
 4. Enzym znamená. Tyto přípravky obsahují lipázu, amylázu, trypsin. Mezi nejčastějšími drogami patří: CREON 8000, Mezim, Festal, Pancreatin.

Léky, léky a některé léky, se zánětlivým procesem slinivky břišní, musí být konzumovány déle než jeden rok a účinek užívání léků je viditelný až po 3-4 měsících neustálého a systematického užívání.

Antispasmodika

Hlavní symptomatický účinek na tělo, se zánětem slinivky břišní, je bolest. Proto je v první řadě předepsán terapeutický půst a léky - antispasmodika. Pomohou zmírnit bolest a nekazí klinický obraz nemoci, která nebude vytvářet problémy a nebude bránit správnému stanovení diagnózy.

Příčiny bolestivých symptomů v zánětlivém procesu slinivky břišní, je obrovské množství. Mezi nimi hlavní a nejbolestivější:

 • otok orgánu žlázy;
 • těžké protažení pankreatu v důsledku edému;
 • Stav Oddiho ventilu a křečovitý záchvat;
 • křeče žlučníku a kanálků;
 • křeče tenkého střeva.

Všechny tyto negativní akce jsou vegetativní odpovědí na silnou produkci adrenalinu a kortizolu (hormon strachu a stresu). Tyto hormony působí na hladké svalstvo a vyvolávají bolest a vedlejší účinky na lidské tělo.

Proto, když se objeví, používají se antispasmodika, která mají relaxační účinek na tuto svalovou skupinu, která zcela nebo částečně zmírňuje bolest. Jak droga působí ve vývoji chronických onemocnění a jaké prostředky k úlevě od bolesti pankreatu?

Bylo obecně prokázáno, že příčinou onemocnění je pankreatitida, křeč ventilu Oddi, kterým trávicí šťáva a žlučová látka vstupují do dvanácterníku. Proto léčíme slinivku pomocí léku Duspatalin. Pomáhá dobře v chronické patologii pankreatitidy, ale protože léčivo má formu tabletování nebo prášku, je nežádoucí používat jej v akutní fázi pankreatitidy.

S akutní formou pankreatitidy má syndrom bolesti silný záchvat, který v některých případech vyvolává šok a smrt. Proto, abyste zmírnili tento bolestivý stav, použijte speciální léky a injekce:

Lék No-shpa je rostlinného původu, který umožňuje použití v tabletách, ale pouze v nepřítomnosti emetické stolice. Proto není nutné oddálit užívání, protože práh bolesti osoby s akutní pankreatitidou přinese vážné poškození duševního stavu a způsobí bolestivý šok.

Pokud jde o papaverin, lék je podobný jeho účinkům na no-shpu a poskytuje úlevu od stresu z hladkých svalů břišní sekce. Nevýhodou je krátká doba působení, která vyžaduje opakování příjmu po 3-4 hodinách.

Lékem s dlouhodobým účinkem je platifilin. Použití odstraňuje symptomy bolesti po dobu 12-14 hodin a podává se intramuskulárně. S výrazným účinkem na místo patologické bolesti se provádí pod dohledem lékařů.

Antispasmodika dobře působí na příznaky bolesti pankreatu, léky se používají k udržení svalového tonusu v uvolněném stavu, což zlepšuje průběh onemocnění.

Antibakteriální léčiva

Předepsané léky v léčbě akutního zánětu slinivky břišní potlačují negativní stav nemocného a vedou tuto patologii ke stabilnímu kanálu remise. Nebezpečný projev pankreatitidy v akutní fázi přispívá k porážce nejen samotného těla, ale také stravování stěn žlázy a jejích kanálků s pankreatickou šťávou. To zase povede ke vzniku nekrotických oblastí pankreatu - nekrózy tkáně nebo peritonitidy.

Cíl léčby pankreatických antibiotik:

 • odstranění zánětlivého procesu;
 • prevenci rozvoje infekčního onemocnění sousedních orgánů postižených enzymy a pankreatickou šťávou;
 • odstranění zánětu ze samotného žlázového orgánu.

Při potvrzování testů ruptury žlučových cest nebo stagnace v močovém měchýři jsou hlavními léky širokospektrální antibiotika. Lékař, s dostupnými testy na rukou, předepisuje, v závislosti na vývojové patologii, nezbytný průběh léčby léky antibakteriálními léky.

Co pomáhá a co antibakteriální tablety přispívají k léčbě slinivky břišní, žlázy:

 • v době domácí terapie a mírného stádia nemoci, Olethethrin, Tetracycline skupiny drog, Sigmacin, být předepsán;
 • rozvoj akutní pankreatitidy, v nemocnici používají zdravotnické zařízení Tienam, Cefotaxime, Abaktal, Vankrmicin;
 • zlepšení mikroflóry, dát Linex, Bifiform, Laktiale.

Podrobnější informace, které léky mají být použity a které by měly být při léčbě slinivky břišní ignorovány, poskytne ošetřující lékař po úplném průběhu diagnostických opatření.

Protizánětlivé

Protizánětlivé léky se používají k léčbě různých patologií zánětlivých onemocnění. Jeden z nejsilnějších nástrojů je považován za nesteroidní NSAID. Není snadné odstranit patogenní procesy, ale také nižší tělesnou teplotu, zastavit bolestivý stav těla. Tyto léky předepisuje gastroenterolog. Nezávislé rozhodnutí a nekoordinované použití jsou proto kategoricky nepřijatelné, protože pokud budou nesprávně použity, budou mít zdravotní následky. Jaké nástroje se používají k léčbě patologie pankreatu?

V podstatě se při léčbě zánětu slinivky břišní používají v nemocnici zdravotnická zařízení, protizánětlivé léky, které se většinou zavádějí do těla, obcházejí gastrointestinální trakt, intravenózně, intramuskulárně. Díky této metodě se léčivo rychle dostává do krevního oběhu člověka, což urychluje regeneraci a odstranění symptomů nemoci.

Dobrým protizánětlivým činidlem pro léčbu pankreatu je sestava sestávající z Analgin a Baralgin, v závislosti na symptomech pankreatitidy, velikost a množství každého léku předepisuje ošetřující lékař.

Stejně jako při léčbě žlázy se Atropin používá při léčbě aditivem Papaverin a Phenicarabane. Tato sloučenina, která má silnou schopnost zmírnit zánět a patogenní vlastnosti pankreatitidy, potlačuje symptomy a urychluje zotavení.

Lidové léky

V léčbě zánětlivého procesu slinivky břišní, lidové prostředky a dieta zázračně pomáhají. Tyto léky zmírňují příznaky bolesti, zmírňují zánět, zlepšují fungování lidského imunitního systému. Dieta naopak obohacuje lidské tělo o nezbytné minerály, přispívá k odstranění podráždění sliznice nemocných slinivek břišní. Mnoho metod léčby pankreatitidy nemá žádné kontraindikace a nemá negativní dopad na tělo jako celek.

Předpokládá se, že nejsilnějším a nejúčinnějším nástrojem pro zánět pankreatu je Krifeya Amur. Při správné přípravě léčivé kompozice má tato osoba na osobu následující vlastnosti:

 • zlepšuje trávicí systém;
 • zmírňuje nevolnost a odstraňuje zvracení;
 • zmírňuje příznaky bolesti.

Je pravda, že existuje skupina lidí - alergií. Před použitím tradiční medicíny je proto nutné se poradit se svým lékařem.

Účinné pilulky pro slinivku břišní

Tablety pro slinivku břišní lze zakoupit v téměř každé lékárně. Ale jak si vybrat správné a nejvíce určit správné dávkování? Odpovědi na tyto a další otázky související s léčbou pankreatu a jater lze nalézt v tomto přehledu.

Kdy vzít prášky

Slinivka břišní reaguje na stres, nezdravou stravu, alkohol (zejména nekvalitní nápoje) a celkovou únavu. To je zapálené, zatímco významně zvětší velikost. Vzhledem k těsné blízkosti lidského těla slinivky břišní a jater, porušení ovlivňuje výkon obou orgánů. Zvětšená žláza tlačí na játra, narušuje metabolismus, včetně vylučování žluči.

Velká velikost, kterou zapálená žláza přijímá, ovlivňuje její schopnost produkovat enzymy nezbytné pro zpracování potravy a její další asimilaci v zažívacím systému.

Na základě toho je jasné, jak důležité je tělo v slinivce v lidském těle. Proto musí být léčena neprodleně pro pozdější období, a doufat, že nemoc sama o sobě nezmizí. Naopak, tato nemoc je schopna vzít chronickou formu, smrtelnou pro nemocnou osobu.

Než řeknete, jak obnovit práci pankreatu, zvažte příznaky onemocnění. Příznaky, že je čas vzít pilulky, jsou následující příznaky:

 • nedostatek chuti k jídlu;
 • zvracení;
 • průjem;
 • obecná slabost.

Ale hlavním znakem toho, že slinivka břišní vyžaduje pomoc ve formě léků, budou útoky bolesti v levé hypochondrium. Oni jsou zvýšeni tím, že jí tučné potraviny, smažená jídla, kořeněná jídla, alkohol.

Slinivka břišní je citlivá na příjem alkoholu.

Bolest může zaútočit nebo být neustále přítomna (tzv. Nudná bolest). Záleží na tom, jaké produkty člověk jedl, a na tom, jak moc jeho zánět slinivky břišní zapálil.

Odborníci poznamenávají, že u chronické pankreatitidy se bolest způsobená neustálým zánětem tkáně stává trvalou. Jeho výskyt je provokován prakticky jakýmkoliv jídlem, zvracením a průjmem začíná několik hodin po jídle.

Je nutné ihned léčit onemocnění žlázy, zabraňující rozvoji nemoci a jít do chronického stadia. K tomu je nutné odstranit zánět tím, že vezme potřebné pilulky. O tom, co léky pomohou vyrovnat se s nemocí, zvažte níže.

Jaké pilulky se doporučují pro léčbu slinivky břišní

Při výše uvedených příznacích by se měl okamžitě poradit s lékařem. Existují však situace, kdy lékař tam není a lék musí být aplikován co nejdříve. K tomu můžete kontaktovat nejbližší lékárnu, kde jsou v prodeji téměř všechny potřebné léky.

Účinky léků u zánětlivých onemocnění slinivky a jater jsou rozděleny do dvou částí:

 • zmírnění bolestivého křeče;
 • obnovení funkce orgánu.

Máte-li akutní bolest, která indikuje začátek záchvatu onemocnění, můžete užívat antispasmodika, například léky Drotaverine, No-Spa a No-Spa Forte. Uvolní svaly a urychlí odstranění křeče.

Dávkování je povoleno následovně:

 • Drotaverinum nebo No-Shpa - 2 tablety;
 • No-Spa Forte - 1 tableta.

Také při léčbě akutního záchvatu pankreatického zánětu pomáhá jakékoliv analgetikum, například Paracetamol nebo Aspirin. Snižuje bolest a dává příležitost normálně se dostat do nemocnice nebo zdravotního asistenta.

Zároveň je třeba se vyhnout přípravkům typu Tylenol a sulfonamidům, které otráví játra toxiny. Ten je již obtížný pro zánět, takže byste jej neměli naložit.

Kromě těchto léků jsou antibiotika předepisována výsledky vyšetření a analýzy analýz ošetřujícím lékařem. Jsou vybírány individuálně pro každou osobu s ohledem na individuální toleranci a přítomnost alergických reakcí.

Antibiotika, jako je Ceftriaxon, jsou potřebná k blokování počátečního procesu zánětu tkáně a jejího dalšího přechodu do stadia destrukce. Začíná v důsledku abnormální reakce enzymů produkovaných slinivkou břišní. Další fází může být smrt (nekróza) tkání a infekce těla produkty rozpadu (sepse).

Ale antibiotika, stejně jako jiné léky, předepisuje lékař, nedoporučuje se je užívat sami.

Léky na obnovu slinivky břišní

Jak pomoci pankreatu? Po odstranění bolestivého útoku a dodržování dietních omezení začne pacient užívat léky, které podporují tvorbu specifických enzymů. Jsou potřebné k usnadnění procesu trávení potravy a asimilace těla jeho složek.

Obnovení slinivky břišní může začít recepcí Festala. Tyto pilulky jsou téměř v každé lékárně. Složení léčiva zahrnuje složky, které usnadňují trávení potravy a uvolňují žlázu a další orgány zapojené do procesu. Dávka léčiva je obvykle uvedena v přiložených instrukcích.

Výraznějším lékem je pankreatin. Tento lék je enzymatické činidlo, obsahuje složky, které pomáhají vnitřním orgánům absorbovat bílkoviny, sacharidy a tuky uvolňované během procesu trávení.

Počet tablet, obvykle užívaných s jídlem, závisí na závažnosti onemocnění a na délce trvání onemocnění. Průběh užívání léku závisí na tom samém. Tablety pijí od 1 týdne do 1 měsíce. Je důležité poznamenat, že je lepší koordinovat příjem pankreatinu s ošetřujícím lékařem.

Mezim a Creon mají podobný účinek, který také přispívá k vstřebávání potravy a uvolňuje slinivku břišní. Jejich dávkování naleznete v přiložených pokynech.

Všechny výše uvedené pilulky pomáhají tělu navázat trávení. A stejně jako jiné léky mohou způsobit vedlejší účinky. Jejich síla a trvání závisí na osobní přenosnosti složek, které tvoří lék.

Odborníci poznamenávají, že tyto nástroje mají silný vliv na tělo, takže by neměly být zneužívány. Při léčbě zánětu slinivky břišní nebude možné rychle se zbavit nemoci s nasycovací dávkou pilulek. To může jen ublížit.

Proto se důrazně doporučuje navštívit lékaře při prvních příznacích nemoci a získat od něj konzultaci, včetně medikace.

Jak zvýšit účinek tablet

Mluvit o tom, jak obnovit slinivky břišní s léky, by mělo být řečeno několik slov o tom, jak zlepšit účinek drog.

Při akutním záchvatu je lepší se jednoho dne vzdát jídla.

Při akutním záchvatu je nejlepší dát na jeden den jídlo a vypít jen vodu nesycenou oxidem uhličitým. Pomáhá zmírnit zánět žlázy. V příštích 3-5 dnech budete muset vzít jednoduché, snadno stravitelné jídlo, jako je kaše. Její trávení na pozadí užívaných tabletek bude snadné, bez problémů s enzymy.

Po odstranění útoku a rozhodnutí o lécích s pomocí lékařů byste měli pokračovat ve stravě. Alkohol, mastná a kořeněná jídla, smažená jídla, těstoviny vyrobené z tvrdé pšenice a čerstvý chléb jsou v této době přísně zakázány. Obecně platí, že všechny produkty, které vyžadují tělo pacienta úsilí během trávení a asimilace.

Menu by mělo zahrnovat lehké zeleninové polévky, kaši, trochu vařené libové maso. V některých případech můžete použít nízkotučné mléko v malých množstvích. Chléb lze jíst jen včera, čímž se eliminuje pečení a sladkosti.

Spolu s užíváním pilulek předepisují lékaři mír nemocným. Komplex těchto opatření pomůže vytvořit produkci enzymů a normalizuje působení pankreatu. Pokud je nemoc zahájena, budete muset jít do nemocnice dokončit celý průběh léčby a zotavení.

Musíte vědět, že při užívání pilulek by nemělo dojít ke zvýšení dávky, což by bylo v rozporu s doporučeními tohoto návodu. Při nejbližší příležitosti by měl pacient jít do nemocnice, aby se poradil s odborníkem. Lékař Vám předepíše léky a zvolí optimální dávkování, které napomůže rychlému zotavení.

Léčba slinivky břišní s léky

Pankreatitida je způsobena nedostatečnou produkcí enzymů, které by měly být nahrazeny. Pro léčbu pankreatu léčivem se používají syntetické analogy endogenního pankreatinu: Creon, Pancreatin, Mezim. V současné době byl vytvořen kombinovaný přípravek se složkami žluči, který zlepšuje trávení a vstřebávání esenciálních živin.

Antacida snižují produkci kyseliny chlorovodíkové, což zase vede k reflexnímu "odpočinku" pankreatu během exacerbace pankreatitidy. Antisekreční činidla mohou být použita k úlevě od bolesti u pacientů s akutním nebo chronickým zánětem žlázy, protože snižují agresivní účinky žaludeční šťávy.

Slinivka břišní syntetizuje enzymy, které jsou nezbytné pro správné trávení proteinů, tuků, sacharidů, stejně jako důležitý hormon inzulín, který reguluje hladiny glukózy v séru. S nedostatkem funkce tohoto orgánu jsou pozorovány dyspeptické poruchy (nevolnost, bolest břicha, průjem), množství mastných kyselin se zvyšuje ve výkalech, hladina cukru v krvi stoupá a dítě může ztratit vědomí.

Pankreatitida se projevuje silnou bolestí a úplným odmítnutím potravy. Proto je v první řadě doporučeno, aby tito pacienti podstoupili anestetickou léčbu. Nedostatečná produkce inzulínu je diabetes mellitus, který není v současné době léčen. Náhradní léčba se provádí s exogenním inzulínem před každým jídlem.

Názvy léků pro léčbu slinivky břišní:

 1. 1. Pankreatin je enzym syntetické žlázy, který se používá pro substituční terapii.
 2. 2. CREON - je také náhradním enzymatickým činidlem, ale má výhodnější formu uvolňování a je předepisován i malým dětem.
 3. 3. Mezim - obsahuje pankreatické enzymy, které štěpí proteiny, tuky a sacharidy.
 4. 4. Svátek - obsahuje kromě pankreatických enzymů také prvky žluči.
 5. Omeprazol a jiná antisekreční činidla - snižují tvorbu žaludeční šťávy, což snižuje aktivitu pankreatu.
 6. 6. Antacida (Almagel, Phosphalugel) - obklopují střevní sliznici a žaludek, chrání ji před agresivními účinky enzymů.

Měli byste se obrátit na svého gastroenterologa, který Vám předepíše optimální režim léčby a potřebné dávkování. Nelze léčit projevený syndrom bolesti lidovými prostředky, protože zánět pankreatu se může rozšířit do sousedních orgánů a vést k smrti. Těžká patologie by měla být léčena léky.

Pankreatin obsahuje hlavní eponymický enzym pankreatu. Během zánětu tohoto orgánu se exokrinní funkce snižuje, což vede k poruchám trávení. Výsledkem je, že pacienti mají snížený příjem živin, ztrácí se tělesná hmotnost a vyvíjí se avitaminóza. Pankreatin kompenzuje nedostatečnou tvorbu trávicích enzymů. Skládá se z: amylázy (štěpí sacharidy), lipázy (ničí tuky a mastné kyseliny), proteázy (proteiny).

Lék je předepsán pro léčbu cystické fibrózy, chronické pankreatitidy, onemocnění jater, střeva a žlučníku. V případě narušení diety a konzumace příliš mastných potravin může být pankreatin použit u zdravých lidí. Kontraindikace pro jmenování tablet je akutní stadium pankreatitidy nebo její zhoršení, alergická reakce na složky léčiva.

Pankreatin se vyrábí v dávce 25 U. Dospělý pacient s pankreatitidou by měl denně vypít více než 10 tablet denně, děti starší 18 měsíců mohou užívat pouze 1 tobolku před jídlem. Délka léčby závisí na typu onemocnění a závažnosti stavu pacienta. V průměru musí být pankreatitida opilá nejméně 1 měsíc.

Jako vedlejší účinky jsou pozorovány průjem, nevolnost, zácpa, kožní alergie, přechodné zvýšení biochemických krevních obrazů a zvýšení kyseliny močové v moči. Přístroj nelze používat současně s antacidy a přípravky železa. Cena léků se pohybuje od 30 do 100 rublů.

Kreon se vyrábí ve formě kapslí v různých dávkách: 10 000. Jednotky, 25 tisíc jednotek a 40 tisíc jednotek. Na rozdíl od pankreatinu je předepsán i malým dětem, protože je vhodné rozdělit kapsli na mikročástice na několik částí. Kreon obsahuje pankreatin, ftalát, dimethikon, dibutylftalát, parafin a další jsou v kapsli přítomny jako pomocné složky.

Lék je předepsán pro porážku slinivky břišní a snížení účinku enzymů pro léčbu cystické fibrózy u pacientů se syndromem Shvakhman-Diamond, jaterní cirhózou a dalšími patologiemi. Creon je kontraindikován při akutní exacerbaci pankreatitidy, intoleranci na složky léčiva. Jako vedlejší účinek jsou zaznamenány nevolnost, alergie, zácpa a bolest břicha.

Doporučuje se předepisovat dětem v prvním roce života kreon v dávce 10 tisíc kusů v množství 1 000 jednotek na 1 kg tělesné hmotnosti až 3krát denně. Tobolka se doporučuje otevřít a rozdělit její obsah do 3 stejných částí, lék byste měli podat dítěti 10 minut před kojením. Dávka léčiva u dětí starších než 4 roky a dospělých -10 tis. Jednotky na 1 kg tělesné hmotnosti. Průměrná délka léčby je 1-2 měsíce.

V případě nesprávného použití přípravku Creon nebo při použití příliš velkých dávek se může vyvinout hyperurikémie (zvýšení obsahu kyseliny močové v moči). Lék by neměl být podáván současně s glukokortikosteroidy, měl by být užíván před nebo po 2-3 hodinách po užití antacid. Náklady na lék je 250-400 rublů.

Tableta Mezim obsahuje pankreatin s amylázou a lipázou, jejichž enzymatická aktivita je významně nižší než aktivita Creon. Léčivo navíc obsahuje metakrylát, disperzi, mastek, makrogol, sorbát atd. Nástroj má substituční enzymatickou aktivitu, zlepšuje štěpení a absorpci živin.

Mezim se používá k léčbě chronických onemocnění pankreatu, dědičných poruch syntézy enzymů, patologie žlučníku, nádorů v dutině břišní, nadýmání, průjmu a dalších onemocnění. Kontraindikace pro předepisování léčiva je alergická reakce na kteroukoli složku přípravku Mezim, geneticky podmíněnou nesnášenlivost na sacharidovou galaktózu, věk dítěte do 3 let věku a zhoršující se pankreatitidu.

Přípravek se užívá před jídlem se 2 tabletami vody před každým jídlem. Dávkování u dětí je dohodnuto a předepsáno ošetřujícím lékařem. Trvání léčby závisí na závažnosti klinického obrazu, někdy je doporučeno celoživotní užívání léčiva. Nežádoucí účinky u pacientů se projevují jako nevolnost, průjem nebo zvracení. Náklady na lék se pohybuje od 60 do 200 rublů.

Festal je kombinační prostředek enzymové substituční terapie. Obsahuje pankreatin, žlučové složky a hemicelulázu. Svátek, na rozdíl od výše uvedených prostředků, má další choleretický účinek, snižuje tvorbu kamenů a zmírňuje bolest v pravém hypochondriu. Složky žluči jsou reprezentovány rozpustnými žlučovými kyselinami, které aktivně eliminují syndrom kalu v močovém měchýři. Hemiceluláza je enzym, který podporuje rozpad pevných rostlinných vláken, čímž se snižuje nadýmání a nadýmání ve střevech.

Přípravek Festal se doporučuje pro použití s ​​insuficiencí pankreatu, po odstranění žlučníku, s dysbakteriózou, giardiasis, gastritidou atd. Tento lék nelze použít pro alergie na jednu ze složek přípravku, hepatitidu, žloutenku, mladší než 3 roky, s intestinální obstrukcí, a také během těhotenství nebo během kojení.

Vedlejší účinky po užití léku: alergická nesnášenlivost, lokální hyperémie a peeling, střevní kolika, zvýšené hladiny kyseliny močové v moči. Po současném použití antibiotik nebo sulfonamidů může dojít ke zvýšení hladiny jaterních transamináz. Náklady na balení léku je od 150 do 400 rublů.

Léky proti sekreci jsou léky, které potlačují syntézu kyseliny chlorovodíkové v buňkách žaludeční sliznice. Tyto nástroje zahrnují omeprazol, esomeprazol, rabeprazol a další. Prvním z nich je proléčivo, to znamená, že pro dosažení terapeutického účinku by mělo být léčivo užíváno 30 minut před jídlem. Esomeprazol a rabeprazol začínají působit do 5 minut po konzumaci, protože jsou obsaženy v kapslích v aktivní formě.

Omeprazol snižuje uvolňování kyseliny chlorovodíkové, což vede ke snížení reflexní syntézy pankreatitidy v pankreatu. Snížení obsahu žaludeční šťávy také blokuje agresivní účinek na sliznici střeva, což podporuje hojení erozí nebo vředů.

Omeprazol je dostupný ve formě sirupu nebo kapslí. Mělo by se vypít denně 30 minut před jídlem, dvakrát denně. Rabeprazol a esomeprazol lze užívat jednou denně několik minut před jídlem. Esomeprazol lze použít k léčbě pankreatitidy u dětí - je povolen od 6 měsíců věku. Sirup je předepsán, pokud není možné použít kapsle u pacientů na trubičkách nebo se zvýšeným reflexem. Délka léčby u pacientů s lézemi pankreatu se pohybuje od 2 měsíců do 6 měsíců.

Léky jsou kontraindikovány u těhotných a kojících žen. Alergie jsou také kontraindikovány po prvním použití léku. Mezi nežádoucí reakce během léčby patří výskyt bolesti břicha, pálení žáhy, zvracení, žloutenka, hepatitida, bolest svalů, svědění, pyelonefritida atd. Tyto příznaky zmizí samy po vysazení léku. V případě předávkování se mohou objevit neurologické reakce (bolest očí, zrakové postižení, fotofobie, sucho v ústech, nevolnost, palpitace). Pokud máte výše uvedené příznaky, okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Omeprazol je z této skupiny léků nejvíce rozpočtových prostředků, stojí 40 až 100 rublů. Zbývající léky mají vyšší cenu - od 300 do 800 rublů.

Antacida se používají ke zmírnění příznaků pálení žáhy. Obsahují směs solí a zásad, které neutralizují agresivní účinky žaludeční šťávy. Mezi nejběžnější způsoby patří Almagel a Phosphalugel. Oba přípravky se skládají z prvků, které nejsou nasáklé v dutině orgánů, což přispívá k jejich delšímu účinku.

Almagel se liší složením: klasická a lokální anestetická složka (Almagel A). Oba jsou povoleny pro léčbu dětí starších 12 let a dospělých. Složení klasického nástroje obsahuje hydroxid hořečnatý a hliník. Tyto soli obklopují povrch žaludku a zabraňují pronikání kyseliny chlorovodíkové do lumenu dvanáctníku. Přípravek Almagel se používá k léčbě peptického vředu, gastritidy, duodenitidy, enteritidy, refluxní choroby, pankreatitidy a dalších onemocnění gastrointestinálního traktu. Kontraindikace pro užívání léčiva je patologie ledvin, období laktace, alergie na hořčík nebo hliník. Přípravek Almagel je kontraindikován během těhotenství au novorozenců. Pro léčbu pankreatitidy je třeba užívat 15 ml léku 1 hodinu po jídle. Délka léčby je v průměru 2-3 měsíce. Náklady na Almagel - od 170 do 250 rublů.

Antacidum s lokálním anestetikem - Almagel A, ve svém složení, kromě hydroxidů, obsahuje benzokain. Lék se používá ke zmírnění těžké bolesti, s těžkým pálením žáhy a exacerbací peptického vředu. Při pankreatitidě by měl být užíván ve stejné dávce po dobu 2 měsíců. Vedlejší účinky po užití léků jsou selhání ledvin, nevolnost, zvýšený obsah hořčíku a fosforu v krvi. Almagel A je kontraindikován během těhotenství a kojení, s alergiemi na anestetika. Náklady na lék se pohybuje od 200 do 300 rublů.

Phosphalugel obsahuje pouze hydroxid hlinitý, proto má méně vedlejších účinků. Navíc složení suspenze zahrnuje sorbitol, agar-agar, sorbát draselný a vodu. Po požití má fosfalugel neutralizační účinek, což přispívá k reflexnímu poklesu aktivity pankreatu. Lék je předepisován pacientům s akutní ulcerózní patologií a gastritidou, jako podpůrná léčba chronické pankreatitidy, průjmu, gastroezofageálního refluxu, otravy alkoholem atd.

Kontraindikace pro použití fosfhalugelu jsou selhání ledvin a idiosynkrace léčiva. Tato antacida může být předepsána dětem od útlého věku. Dodává se ve formě předem balených sáčků o objemu 8 nebo 4 g. Pro léčbu dospělých by mělo být vypít 6 sáčků denně, děti by neměly konzumovat více než 6 g denně. V terapeutických dávkách může být Phosphalugel používán těhotnými a kojícími ženami. Jedinou nežádoucí reakcí je výskyt zácpy, zejména u dětí a starších pacientů.

V žádném případě nelze současně užívat lék s antibiotiky ze skupiny tetracyklinů a se srdečními glykosidy. Vzhledem k tomu, že tato činidla, když se používají společně, mohou způsobit poruchy ve struktuře osteoartikulárního aparátu. Cena Phosphalugel je od 180 do 350 rublů.