Image

Lidé nedostávají tuk z glukózy, - vědci

Výzkumníci viděli příčiny obezity ve fruktóze.

Vědci označili za novou příčinu obezity. Podle studie provedené University of Colorado Medical School se ukázalo, že nepřítelem této postavy není glukóza, ale fruktóza.

Jak uvádí zahraniční média, příčina obezity a inzulínové rezistence (rezistence) spočívá v produkci fruktózy v těle. Tato látka produkuje sacharidy z jater. Studie ukázaly, že myši mohly přeměnit glukózu na fruktózu v játrech. Tento proces byl důležitý z hlediska vývoje obezity a inzulínové rezistence u hlodavců, kteří jedli glukózu. Práce výzkumníků ukazuje, jak potraviny s vysokým glykemickým indexem zvyšují riziko obezity a inzulínové rezistence. Pokud někdy dochází ke zvýšení hmotnosti v důsledku vysokého obsahu kalorií, potraviny s vysokým glykemickým indexem částečně vyvolávají problémy právě díky přeměně glukózy na fruktózu v těle.

Všimněte si, že glukóza i fruktóza jsou druhy cukru. Dříve to bylo si myslel, že to byla fruktóza, která je více užitečná pro tělo, protože to nezpůsobí ukládání tuku. Také fruktóza je někdy považována za náhražku běžného cukru.

Můžu se zotavit z glukózy

Glukóza je nejdůležitějším zdrojem energie, která podporuje životně důležitou činnost lidského těla. Lze jej získat z cukrovinek, moučných výrobků a mnoha dalších potravin. Díky ní mozek dostává „palivo“, které potřebuje, a tělo je obnoveno po fyzickém a emocionálním stresu. Spolu se svým partnerem, fruktózou, glukóza poskytuje nejen dobré zdraví, ale také potěšení z jídla. Ale glukóza má jednu velmi nepříjemnou vlastnost - její přebytek ohrožuje přibývání na váze, a proto s odloženým tukem a nárůstem objemu.

Riziko zotavení z glukózy je však mnohem menší než z fruktózy. I když se tato látka používá v různých náhražkách cukru. Výrobci tvrdí, že protože fruktóza je 2krát sladší než glukóza, bude potřebovat 2krát méně. A proto je riziko, že se zlepší, nižší. Ale faktem je, že fruktóza je v těle zcela uložena ve formě tuku, na rozdíl od glukózy, která je uložena jako glykogen, a také se podílí na tvorbě inzulínu, který přispívá ke zvýšení spotřeby energie a zpomaluje vstřebávání potravy. Právě tato schopnost inzulínu dává pocit plnosti, který vám umožní odmítnout konzumovat další potraviny. Leptin produkovaný inzulínem reguluje produkci a skladování tuku.

Nejzajímavější novinky:

Je možné ráno spát

Často se stává, že vstávat brzy ráno, dokonce se zabývat nějakým obchodem nebo snídat, opět se...

Mohu si moči odebrat večer

Výsledek analýzy moči může říct hodně o lidském zdraví, poukázat na ty zánětlivé, které má...

Je možné jíst okurky po zpracování fyto ferm

Phytoverm je unikátní biologický produkt, který se často používá na farmách pro zpracování zemědělské půdy.

Fruktóza získává tuk rychleji než běžný cukr

Fruktóza je zahrnuta ve složení mnoha produktů jako náhrada cukru, který údajně umožňuje volat cookie nebo čokoládu na fruktózu.

Brzy lékaři varovali, že všechny druhy sladidel nejsou o nic lepší než jejich přirozené protějšky, takže každý, kdo chce zhubnout, by neměl být zmaten nadějí na sladkou stravu. Fruktosa, kterou lékaři tradičně považovali za mnohem užitečnější než glukóza a sacharóza, byla doporučena a doporučena dietologům. Vědci z Southwestern Medical Institute v Dallasu v USA tvrdí, že absorpce fruktózy přispívá k mnohem rychlejší tvorbě tukové tkáně než konzumace jiných forem cukru.

K tomuto závěru dospěli v důsledku studie založené na následujícím experimentu. Vědci rekrutovali několik desítek dobrovolníků a rozdělili je do tří skupin. První dostal nápoj, ve kterém byl cukr přítomen pouze jako glukóza. Druhá skupina viděla 50/50 koktejl glukózy a fruktózy. Ve třetí skupině byl tento poměr 25/75 (u většiny fruktózy). Pak byli všichni účastníci krmeni vydatnou snídaní a podrobeni podrobnému vyšetření.

V důsledku toho se ukázalo, že tvorba tukové tkáně ve druhé a třetí skupině byla mnohem rychlejší a efektivnější než v první. Kromě toho se účinek rozšířil nejen na samotný cukrový koktejl, ale také na potraviny, které se konzumovaly později - ti, kteří pili nápoj s fruktózou, obdrželi mnohem více tělesného tuku ze své snídaně než ostatní, podle Science Daily.

Jak vysvětlil jeden z předních odborníků této studie, Dr. Elizabeth Parksová, faktem je, že fruktóza není v našem těle zpracována stejným způsobem jako glukóza nebo sacharóza. Ten, po vstupu do krve, je uložen v játrech, a tam buď jít na zpracování na energii, nebo se obrátit na škrob a zůstat v rezervě, nebo tvoří tukové usazeniny, pokud se ukáže, že látka je příliš mnoho. Fruktóza není ve skutečnosti zpracována lidským tělem - buď do škrobu, nebo do energie; prochází „distribučním“ mechanismem v játrech a je okamžitě zaslán ke zpracování na tuk.

To je důvod, proč mnozí odborníci na výživu varují své pacienty před nadměrným užitím ovoce, protože je to v nich, že je podivuhodné, že fruktóza se nachází v největším množství. V mnoha nepřirozených produktech se však jako náhrada cukru přidává fruktóza. A na některých je to napsáno velkými písmeny na etiketě - to je produkt s fruktózou, což znamená dietní - a na jiných je napsáno ve sloupci „Složení“ ve stejném malém písmu, jako je všechno ostatní. Takže, koupíte si dort nebo vafle s náhradníkem, možná o tom ani nevíte.

Zákeřné sacharidy, nebo proč z tuku dostat tuk

Dobrý den, přátelé! V některých detailech jsme se zabývali tématem proteinů a tuků ve výživě v předchozích článcích. Tentokrát s vámi chci mluvit o zbývajících makroživinách - sacharidech. Zejména pochopíme, proč se zotavujeme ze sladkostí, i když jsme na dietě s nízkým obsahem tuku.

Trochu poznámku, než začneme náš rozhovor: proč jsem vám říkal o "veverky-tuky-uhlíky" v takovém detailu? Proč vám neřeknu: „Musíte to jíst a to, a to je tohle, ne, ne!“? Můj cíl: dát vám nejen seznam správných produktů, ale také vysvětlit, jak naše tělo funguje, jak v něm probíhají základní metabolické reakce. A pak sami pochopíte, co přesně stojí za to jíst a co - omezit. Z nepodložených článků a jejich autorů jsem si jistý i sám sebou. Tak prosím, odpusť mi tuto mou úzkost! Slibuji - brzy se dostaneme k více aplikovaným věcem: připravují se materiály pro to, jak skutečně začít jíst správně, jaké občerstvení si vybrat, jak vyvážit vegetariánskou stravu, kterým by se měly vitamíny věnovat zvláštní pozornost, a odpovědi na mnoho dalších specifických otázek. Sledovat předplatné!

Foto zdroj: firestock.ru

Pojďme se tedy přesunout k našemu aktuálnímu tématu: sacharidy. Sacharidy jsou nejrozšířenější skupinou chemických sloučenin, jejichž molekuly se skládají z uhlíku, vodíku a kyslíku. Jsou nedílnou součástí buněk a tkání všech rostlinných a živočišných organismů a z velké části tvoří hlavní část všech organických látek na naší planetě. Ve stravě jsou sacharidy základní složkou plnohodnotné stravy, která je také hlavním dodavatelem energie.

Potravinářské sacharidy jsou rozděleny na jednoduché, tzv. mono- a disacharidy, - jsou to především glukóza, fruktóza, galaktóza a komplex, nebo polysacharidy, - škrob a neškrobové polysacharidy, včetně dietní vlákniny. Sacharóza, společná pro nás všechny, nebo stolní cukr, není ničím jiným než disacharidem, který se skládá z molekuly fruktózy a molekuly glukózy. Fruktóza se nachází hlavně v ovoci (odtud název), glukóza je hroznový cukr, široce rozšířený v přírodě: je v zelených částech rostlin, v hroznech a šťávě z ní, v ovoci a bobulích, v semenech, medu, obilovinách a atd., jakož i část jiných komplexních a jednoduchých sacharidů. Glukóza je naším hlavním dodavatelem energie a účastníkem mnoha metabolických reakcí v těle, včetně transportu jiných sacharidů. Dnes se zaměříme na glukózu a fruktózu a na dietní vlákninu a jejich důležitou roli si můžete přečíst zde.

Jak funguje glukóza v těle

Ve srovnání s tukem, jehož 1 g nám dává 9 kcal energie, nám sacharidy v průměru dodávají pouze čtyři kilokalory, nicméně na rozdíl od „tukových“ kalorií je energie z uhlohydrátů (zejména z jednoduchých) extrahována naším tělem mnohem rychleji a méně energie. Hlavním spotřebitelem kalorií glukózy je mozek, náš centrální počítač. Náš metabolismus je primárně zaměřen na prevenci jeho půstu.

Vzhledem k tomu, že hladina glukózy je pro nás kritická, naše tělo udržuje přibližně stejnou koncentraci glukózy v krvi na úrovni 100-120 mg / 100 ml, i když jsme hladoví. Tělo půjde na to, aby všechny triky-up získat glukózu z non-sacharidů složek potravin, například z bílkovin. Můžeme ukládat určité množství energie ve formě glykogenu (živočišného škrobu) v játrech a svalech, nebo ve formě tukových kapiček ve stejných játrech a v tukových buňkách v celém těle. Období hladomoru nastalo během vývoje lidské civilizace, tak příroda poskytovala takové ochranné mechanismy.

Foto zdroj: firestock.ru

Hlavním hormonem, který reguluje metabolismus glukózy, je inzulín. Je uvolněn do krevního oběhu, jakmile začneme jíst něco, co obsahuje sacharidy, a začíná náš proces trávení. Jeho cílem je distribuovat glukózu z krevního oběhu do buněk (dodávat jim energii). Všechny buňky mají speciální inzulínové receptory a díky koordinované práci inzulínu a těchto receptorů získáváme potřebnou energii na buněčné úrovni a normální hladinu glukózy v krvi. Pokud z nějakého důvodu tato práce selže, vznikají různé poruchy: hypererglykémie (příliš mnoho glukózy v krvi), inzulínová rezistence (imunita inzulínu na receptory inzulínu) a v důsledku toho diabetes mellitus.

Přebytek glukózy je uložen jako glykogen v játrech a svalech a jako tuk v játrech a tukových buňkách (hlavně v oblasti břicha a stehen).

Škrob, mimochodem, je stejná glukóza, jejíž molekuly jsou slepeny dohromady. Glukóza velmi rychle vstupuje do krve - během 5 minut. Trvá déle pro škrob - asi 15 minut. V každém případě, oba z nich zvyšují hladinu cukru v krevním řečišti, a v případě glukózy se to děje rychle - což je důvod, proč diabetici vylučují sladké potraviny a potraviny s vysokým glykemickým indexem (ty, které se rychle rozštěpí na glukózu) ze své stravy, protože krevní cukr závisí na jejich životě.

Ale jak funguje fruktóza?

Na rozdíl od glukózy není fruktóza dodavatelem energie pro mozek, inzulín ji neovládá a její metabolismus probíhá mírně odlišným způsobem (pasivní difúze, která je přesnější, na rozdíl od aerobní a anaerobní glykolýzy, do které je zapojena glukóza). Použití fruktózy může prakticky pouze jaterní buňky, které se podílejí na jeho metabolismu.

A tady přichází hlavní závěs s fruktózou. Faktem je, že játra ho přeměňují na volné mastné kyseliny, které se pak akumulují jak v játrech, tak v celém těle. Ano, ano! Tady pochází, tlustý! Mimochodem, v játrech, proces hromadění tuku z fruktózy nezastaví, což způsobuje zvýšení tělesné velikosti a vede k obezitě jak jater a člověka obecně, stejně jako riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Dalším trikem je, že inzulín, jak jsem řekl, nepracuje s fruktózou. Dříve to bylo si myslel, že fruktóza je všelék pro diabetiky, protože jeho spotřeba nekolísá hladiny cukru v krvi. Malé množství fruktózy u diabetu II. Typu nepoškodí. Ale všechno není tak růžové, pokud je naším úkolem kontrolovat tělesnou hmotnost a snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. A bohužel, diabetes je vzácně bez nadváhy a obezity.

Podle nedávných vědeckých studií, fruktóza nestimuluje uvolňování inzulínu po jídle, a to zase nevyvolává produkci hormonu leptinu, který je zodpovědný za nasycení a regulaci akumulace tuku v našem těle.

Leptin omezuje množství tuku v těle a říká mozku: „Stop! Dostal jsem již dost materiálu, už není potřeba žádná další produkce! “A pak chápeme, že jsme plní, a přestáváme konzumovat jídlo (přesuneme desku pryč s polojedenými těstovinami, odmítneme další kus koláče a tak dále). Inzulín stimuluje produkci leptinu tukovými buňkami a v podstatě kontroluje celý proces akumulace tuku. Pokud k uvolnění inzulínu nedochází, mozek nechápe, kolik energie ve skutečnosti již vstoupilo do těla, a to to zaměňuje. A i kdybychom jedli hodně fruktózy, mozek se stále cítí hladový, což nás provokuje k tomu, abychom pokračovali v jídle, a játra - aby se zbavili tuku, protože téměř veškerá fruktóza jde do tuku.

Je koncipován přírodou, že fruktóza se nachází hlavně v ovoci, a ne v krabicích, sklenicích a trubkách ze supermarketu. A příroda nemohla vytvořit takové zlo jako kukuřičný sirup - čistý fruktózový koncentrát! Zrání ovoce je sezónní, v lidské stravě ovoce nekupují a neměly by zaujímat centrální místo. V normálním průběhu jídla jíme různé potraviny, které obsahují nejen glukózu, ale také vlákninu, která zpomaluje vstřebávání glukózy a její uvolňování do krve, takže nejsou žádné problémy s cukrem a skoky inzulínu. Inzulín v krvi stimuluje uvolňování leptinu při stejném normálním průběhu, my se nasycujeme, zvyšuje se spotřeba energie a naše hmotnost se nemění. Pokud konzumujeme potraviny, které obsahují velké množství fruktózy, nedochází k tomu a dochází k porušení vnitřních mechanismů, které regulují akumulaci tuku.

Foto zdroj: firestock.ru

Postoj k fruktóze na světě je nyní revidován. Přinejmenším je již jasné, že její nekontrolovaná konzumace vede k obezitě, diabetu typu II, riziku kardiovaskulárních onemocnění a dalším projevům metabolického syndromu. Američané například odhadovali, že každý třetí obyvatel jejich země bude mít do roku 2050 diabetes typu II (to platí i pro šestiměsíční děti!), A takové statistiky, bohužel, platí pro mnoho dalších zemí a Rusko není výjimkou.

Problém je v tom, že samotná fruktóza je mnohonásobně sladší než cukr a mnoho náhražek cukru, a její výroba z téže kukuřice je například velmi levná - mnohem levnější než stejný cukr. Mnoho výrobků obsahuje hojnost fruktózy: cukr a všechno s cukrem (sladkosti a pečivo, chléb, jogurty s náplněmi, různé údajně užitečné dezerty, "fitness" vločky a tyčinky, všechny druhy sušenek, kečupy a omáčky, polotovary, dokonce i některé druhy konzervovaných potravin - seznam je nekonečný), med, ovocné šťávy, sladká soda a samotný kukuřičný sirup a vše s ním. Všechny tyto produkty by měly být minimalizovány ve stravě iu zdravých lidí (zejména u všech polotovarů a výrobků s přidaným cukrem).

Zvláštní pozornost věnujte také nízkotučným výrobkům (0% tuku) - mají sklon dávat více cukru (a / nebo soli), aby tyto produkty chutnaly, protože bez tuku se nám jídlo jeví bez chuti. Výrobci se starají o výnosy a levnější výrobu, ne o naše zdraví. Proto budeme při nákupu výrobků opatrní, zkuste si vybrat přírodní produkty s minimálním průmyslovým zpracováním, bez přidaného cukru a zejména fruktózy, se zaměřením na složení a ne na krásné etikety.

LiveInternetLiveInternet

-Hudba

-Aplikace

 • PohledniceRegenerovaný katalog pohlednic pro všechny příležitosti
 • Jsem fotograf Plugin pro publikování fotografií v uživatelském deníku. Minimální systémové požadavky: Internet Explorer 6, Fire Fox 1.5, Opera 9.5, Safari 3.1.1 s povoleným JavaScriptem. Možná to bude fungovat
 • Online hra "Big Farm" Strýček George opustil svou farmu, ale bohužel není ve velmi dobrém stavu. Ale díky vašemu obchodnímu obezřetnosti a pomoci sousedů, přátel a příbuzných se můžete transformovat
 • Stahování hudby z LiveInternet.ru Jednoduché stahování písní pomocí url
 • Vždy není k dispozici žádný dialog. ^ _ ^ Umožňuje vložit do profilu panel s libovolným kódem Html. Můžete tam umístit bannery, pulty atd.

-Odkazy

-Vyhledávání podle deníku

-Zájmy

-Přátelé

-Pravidelní čtenáři

-Statistiky

PROVEN - FRUIT NOT FULL FROM

V nedávno zveřejněné recenzi odborníků
Kellen Communications prezentuje výsledky studií o možných účincích spotřeby fruktózy, zejména změn metabolismu lipidů a / nebo glukózy nebo spojených se zvýšením hmotnosti pacienta.

Podle poskytnutých informací nebyla zjištěna žádná souvislost mezi příjmem fruktózy a hyperlipidemií (přírůstek hmotnosti). Výzkumníci z předchozí publikace také dospěli k podobným závěrům, které analyzovaly roli fruktózy a její vliv na hladiny lipidů, glukózy, inzulínu v krvi a také na problém obezity u zdravých lidí s normální hmotností.

Autoři obou studií se domnívají, že neexistují žádné důkazy o tom, že konzumace normálního množství fruktózy vede ke zvýšení množství potravy nebo zvýšení tělesné hmotnosti. Tento závěr platí pro lidi s normální hmotností a pro ty, kteří mají nadváhu nebo trpí obezitou.

Fruktóza (přírodní cukr nalezený v ovoci, zelenině a šťávách, stejně jako med. V čisté formě je fruktóza používána jako sladidlo od poloviny 50. let 19. století. ti, kteří se snaží kontrolovat svou hmotnost. Fruktóza v krystalické formě byla v posledních 20 letech široce používána jako potravinářské sladidlo.

Mnoho spotřebitelů si zaměňuje krystalickou fruktózu s fruktózovými sirupy (jsou dobře známé jako kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy a isoglukosy). Ale to není to samé. Podobně jako sacharóza obsahují sirupy s vysokou koncentrací fruktózy téměř stejné množství glukózy a fruktózy, což vede k rozdílům v jejich použití v potravinářském průmyslu a ke specifickým fyziologickým reakcím.

Po analýze všech studií autoři hodnocení zveřejnili závěr, že není důvod domnívat se, že požití potravní fruktózy nepříznivě ovlivňuje tělesnou hmotnost nebo obsah triglyceridů v krvi. Převážná většina vědecké literatury obecně potvrzuje bezpečnost a přínos použití fruktózy, která má nízký glykemický index a na rozdíl od cukru nezpůsobuje rychlý nárůst a následný pokles hladin glukózy v krvi.

Zdravotničtí odborníci se domnívají, že fruktóza může být užitečným nástrojem v boji proti obezitě, protože je sladší než cukr, a proto vyžaduje mnohem méně z ní, aby osvěžila potraviny a nápoje, a pomáhá snižovat kalorii těchto potravin.

Glukóza získává tuk

Vaše dotazy zodpovídají odborníci na výživu:

Marianna Trifonova, hlavní odbornice na výživu Smaragdového centra estetické a rekonstrukční medicíny

Natalia Ratnikova - psychologka, odbornice na psychosomatické otázky a na problém nadváhy, psychologické centrum-studio LILA. ZÁZNAM PRO PSYCHOLOGICKÉ ŠKOLENÍ

Igor Ladanov je certifikovaný psychoterapeut, který ve své práci používá neurotransformační metody, které jsou založeny na nejvýznamnějších objevech hlavních směrů světové psychologie. Přečtěte si více.
Schůzky po telefonu. +7 (903) 236 84 90 nebo e-mailem [email protected]
Reference od některých klientů: http://vk.com/ladanovigor, Články o práci: http://www.facebook.com/ladanovigor

Anonymní autor, 05/21/2013 10:07 Je pravda, že cukr, který se přidává do džemu, není škodlivý, protože při vaření se zcela promění v fruktózu a glukózu? A z fruktózy a glukózy tuk?

Odpověď: Fruktóza a glukóza jsou jednoduché cukry, které jsou absorbovány ještě rychleji. Pravidelný cukr nelze strávit dříve, než se přemění na glukózu a fruktózu v těle. To znamená, že tato transformace neovlivňuje absorpci, pouze ji urychluje (to znamená, že tělo dostává kalorií cukru ještě rychleji).

BARIATRIA je nejúčinnější metodou hubnutí a hubnutí na světě po hubnutí.

Řekněme ALL o operacích na hubnutí + 7-925-750-25-15

BARIATRIA je nejúčinnější metodou hubnutí a hubnutí na světě po hubnutí.

Řekněme ALL o operacích na hubnutí + 7-925-750-25-15

Mýtus číslo 4 Z cukru získaného z tuku (fakt)

Z cukru získat tuk (skutečnost) t

Pokud se bojíte lepšího, pijte 150 g brandy před jídlem. Otupuje pocit strachu.

To je velmi zajímavý mýtus. A je to zajímavé, protože to bylo teprve nedávno věřil, že obezita vzniká pouze ze zneužívání tuků. Při léčbě obézních lidí byla jejich strava omezena na tuky, ale ne na sacharidy. S největší pravděpodobností byl takový přístup spojen se skutečností, že v té době lidé nespotřebovávali takové obrovské množství výrobků obsahujících cukr, ale upřednostňovali pomalé stravitelné sacharidy, které jsou obsaženy v obilných cereáliích, celozrnném chlebu, luštěninách a zelenině. A obezita byla opravdu způsobena zneužíváním tuku. Vzpomeňte si na středověké majestáty Evropy, kteří konzumují převážně tučné masné výrobky a víno a trpí obezitou a dnou.

To vše se však změnilo v roce 1981, kdy lékař David Jenkins poprvé představil koncept glykemického indexu na univerzitě v Torontu v Kanadě. Byl zkoumání různých potravin s cílem zjistit, kolik jsou schopny zvýšit hladinu cukru v krvi.

Po dobu 15 let byla provedena studie o velkém množství produktů. A bylo zjištěno, že ne všechny sacharidy zvyšují hladinu cukru v krvi, tj. Jsou absorbovány různými rychlostmi.

Záleží na řadě faktorů. Například přítomnost velkého množství vlákniny (vlákniny) nebo proteinu v produktu nebo misce významně snížila glykemický index.

Dlouhodobé tepelné zpracování nebo broušení produktu - zvýšilo glykemický index.

Glykemický index (GI) je ukazatelem účinku potravinového produktu na hladinu cukru v krvi. Všechny produkty byly porovnány s glukózou. Glykemický index glukózy byl vzat jako 100. Glykemické indexy jiných produktů byly porovnány s glykemickým indexem glukózy. Pokud má přípravek glykemický index menší než 60, znamená to, že pomalu zvyšuje hladinu cukru v krvi. Čím vyšší je glykemický index, tím rychleji se cukr zvyšuje.

A čím rychleji roste hladina cukru v krvi, tím obtížnější je zpracovat ji na energii a utratit ji tady a teď.

Veškerý přebytečný cukr, který není zpracován na energii, je přeměněn na tuky: triglyceridy a mastné kyseliny a odeslán do skladu energie - do tuků.

Na základě těchto poznatků byla vynalezena dieta s nízkým obsahem sacharidů s vysokým obsahem bílkovin pro hubnutí, kdy jsou nejen snadno stravitelné sacharidy (cukr) vyloučeny nebo významně omezeny, ale také užitečné pomalu stravitelné sacharidy ve formě obilovin, chleba a zeleniny. Ale vy a já jsme již pochopili z kapitoly „Může člověk žít bez uhlohydrátů?“, Že pokud člověk může nějakou dobu přežít bez sacharidů, nemůže trvale žít.

Všechny proteinové diety mají pouze dočasné výsledky a jsou vždy odsouzeny k neúspěchu.

Zpravidla se vrátí do kil a porušení metabolismu bílkovin ve formě zvýšené kyseliny močové v krvi, ztráty solí kyseliny močové v kloubech a ledvinách, rozvoj dna. Po krátkém období energetického hladovění tělo nahradí veškeré ztráty energie v plné výši, a to i s rezervou, dodatečnou depozicí energie do tuku. Jen v případě. Náhle vypukne energetický hlad?

Současně, pokud konzumujete obrovské množství cukru denně: buchty, sladkosti, dorty, zmrzlinu, vafle, sušenky, glazované tvarohové sýry, šťávy a další potraviny s vysokým glykemickým indexem, můžete velmi rychle získat další kilogramy [9]. Jaké druhy sacharidů a potravin jsou užitečné a které jsou škodlivé, můžete si přečíst v kapitole "Mýtus číslo 25" Pro hubnutí, musíte odstranit nejen cukr, ale také chléb, obiloviny, těstoviny a brambory "."

Proto, aby se zabránilo možné obezitě z cukru, musíte znát dávku jeho použití. Pokud netrpíte nadváhou, pak by vaše dávka cukru nebo jeho ekvivalentů (med, džem, džem, sušené ovoce a další sladkosti) neměla být větší než 40 gramů denně (jak doporučuje Světová zdravotnická organizace).

Pokud trpíte nadváhou nebo obezitou a chcete zhubnout, pak by vaše množství cukru nebo jeho ekvivalentů nemělo být větší než 20-30 gramů denně. To je pouze 4-6 čajové lžičky denně. Navíc by měl být tento objem rozdělen do několika recepcí, aby se do krve nedostalo příliš mnoho cukru.

Existuje určité množství pravdy ve slově, že někteří lidé potřebují jen podívat se na smetanový dort, aby se lépe! To však neznamená, že musíte jít kolem cukrárny na míli daleko. Stačí obnovit normální odpověď inzulínu na cukr.

Nedostávají tuk z cukru, ale z jeho množství, z nadměrné konzumace sladkých potravin a jídel s velmi vysokým glykemickým indexem.

Fruktóza získává tuk rychleji než běžný cukr

Fruktóza je zahrnuta ve složení mnoha produktů jako náhrada cukru, který údajně umožňuje volat cookie nebo čokoládu na fruktózu.

Brzy lékaři varovali, že všechny druhy sladidel nejsou o nic lepší než jejich přirozené protějšky, takže každý, kdo chce zhubnout, by neměl být zmaten nadějí na sladkou stravu. Fruktosa, kterou lékaři tradičně považovali za mnohem užitečnější než glukóza a sacharóza, byla doporučena a doporučena dietologům. Vědci z Southwestern Medical Institute v Dallasu v USA tvrdí, že absorpce fruktózy přispívá k mnohem rychlejší tvorbě tukové tkáně než konzumace jiných forem cukru.

K tomuto závěru dospěli v důsledku studie založené na následujícím experimentu. Vědci rekrutovali několik desítek dobrovolníků a rozdělili je do tří skupin. První dostal nápoj, ve kterém byl cukr přítomen pouze jako glukóza. Druhá skupina viděla 50/50 koktejl glukózy a fruktózy. Ve třetí skupině byl tento poměr 25/75 (u většiny fruktózy). Pak byli všichni účastníci krmeni vydatnou snídaní a podrobeni podrobnému vyšetření.

V důsledku toho se ukázalo, že tvorba tukové tkáně ve druhé a třetí skupině byla mnohem rychlejší a efektivnější než v první. Kromě toho se účinek rozšířil nejen na samotný cukrový koktejl, ale také na potraviny, které se konzumovaly později - ti, kteří pili nápoj s fruktózou, obdrželi mnohem více tělesného tuku ze své snídaně než ostatní, podle Science Daily.

Jak vysvětlil jeden z předních odborníků této studie, Dr. Elizabeth Parksová, faktem je, že fruktóza není v našem těle zpracována stejným způsobem jako glukóza nebo sacharóza. Ten, po vstupu do krve, je uložen v játrech, a tam buď jít na zpracování na energii, nebo se obrátit na škrob a zůstat v rezervě, nebo tvoří tukové usazeniny, pokud se ukáže, že látka je příliš mnoho. Fruktóza není ve skutečnosti zpracována lidským tělem - buď do škrobu, nebo do energie; prochází „distribučním“ mechanismem v játrech a je okamžitě zaslán ke zpracování na tuk.

To je důvod, proč mnozí odborníci na výživu varují své pacienty před nadměrným užitím ovoce, protože je to v nich, že je podivuhodné, že fruktóza se nachází v největším množství. V mnoha nepřirozených produktech se však jako náhrada cukru přidává fruktóza. A na některých je to napsáno velkými písmeny na etiketě - to je produkt s fruktózou, což znamená dietní - a na jiných je napsáno ve sloupci „Složení“ ve stejném malém písmu, jako je všechno ostatní. Takže, koupíte si dort nebo vafle s náhradníkem, možná o tom ani nevíte.

Harm sladký pro tělo. Proč dostávají tuk z cukru?

Nedávno byl cukr používán jako koření. Dnes se však cukr stal téměř základním jídlem. Konzumujeme je téměř 20krát více než naši ne tak vzdálení předci.

Proč se to stalo, není tak těžké odhadnout.

Populární v posledních desetiletích, doporučení sedět na nízkotučné dietě vedlo ke zvýšení příjmu cukru. Vždyť svaté místo není nikdy prázdné.

A drama situace také spočívá v tom, že celý potravinářský průmysl je dnes navržen tak, že ve své práci využívá velmi mnoho cukrů. Není proto divu, že velké průmyslové podniky vynakládají miliardy dolarů na poskytování svých produktů vědeckým základem, například s pomocí ujištění, že cukr je bezpečný a problémy s nadváhou jsou spojeny pouze s nedostatkem fyzického cvičení v moderním člověku.

Naštěstí dnes existuje mnoho výzkumných společností nezávislých na potravinách, které odhalují škody způsobené cukrem a sdělují výsledky svého výzkumu široké veřejnosti, například pomocí online zdrojů, jako je SugarScience.org.

Abychom lépe porozuměli škodám způsobeným cukrem, je třeba nejprve porozumět

Proč chceš sladký?

Odpovědi na tuto otázku jsou dvě složky.

Za prvé, cukr působí jako skutečný lék na mozek - morfin nebo heroin. Tato chemická sloučenina způsobuje stejné změny v produkci opioidních peptidů jako tyto tvrdé léky. A proto je odmítnutí cukru tak složité. Koneckonců, ve své podstatě to není nic jiného než léčba drogami.

Za druhé, vyloučení cukru ze stravy nebo alespoň snížení jeho spotřeby je spojeno s neustálým pocitem hladu. To je vysvětleno tím, že 95% lidí v moderní západní společnosti používá jako primární zdroj energie uhlohydráty, nikoliv tuky, a proto počáteční etapy vzdávání se cukrovinek a přechod na metabolismus tuků mohou být spojeny s určitými obtížemi.

Cukr zůstává cukrem pod jakýmkoliv názvem.

Smutné je, že většina lidí považuje za velmi těžké určit, kolik cukru konzumují. Konec konců, cukry jsou odlišné, což je mimochodem uvedeno na obalu výrobku. Mohou to být:

• dextróza
• maltóza
• galaktóza
• maltodextrin.

Názvy jsou odlišné. Ale podstata je stejná. Je to všechno cukr.

Moderní potravinářský průmysl používá cukr k výrobě 74% výrobků. Ve více než polovině případů se cukr schovává pod různými názvy. Proto není vždy snadné pochopit, kde je a kde není.

Je zřejmé, že cukr je přítomen ve sladkém pečivu nebo v zmrzlině. Ale ne všechny jeho zdroje jsou tak nápadné. Obrovské nebezpečí jsou skryté zdroje cukrů, které působí na sliz. Koneckonců, jen málo lidí si myslí, že všechny průmyslově vyráběné nakládané okurky a kečupy, knedlíky a párky se hojně vyskytují v cukrech.

Ale to není vše.

Nejhorší věcí je, že cukr a konkrétně fruktóza (nejzávažnější ze všech cukrů, o nichž se bude diskutovat níže) je obsažen v produktech, které jsou považovány za užitečné. Jedná se o ovoce (sušené a čerstvé), med, džusy.
Většina lidí věří, že pokud v produktu není cukr a jeho glykemický index je nízký, je to užitečné.

Krásná příjemná teorie. Jen ona není pravdivá. Fruktóza se nemůže chlubit vysokým glykemickým indexem. Ale to jí nebrání v tom, aby jí dala drtivou ránu.

Jaké je hlavní poškození cukru lidskému tělu?

Nezávislé statistiky ukazují, že většina lidí v naší společnosti dostává téměř 20 čajových lžiček cukru denně, což představuje obrovskou zátěž pro játra - tělo zodpovědné za využití cukru v těle. Tato zátěž je taková, že játra se s ní prostě nemohou vyrovnat. Přetížení jater nevyhnutelně vede k rozvoji metabolického syndromu a inzulínové rezistence.

V některých ohledech je účinek cukru na tělo velmi podobný účinku alkoholu. Proto dnes mají děti nemoci, které jsou obvykle spojeny s alkoholismem. Například, mastná hepatóza jater, pouze nealkoholické povahy, stejně jako diabetes typu 2.

Děti nepijí alkohol, ale konzumují cukr ve velkém množství. Dr. Robert Lustig, profesor pediatrické endokrinologie na univerzitě v San Franciscu, věří, že cukr může být právem považován za dětský alkohol.

Inzulínová rezistence jako příčina nejzávažnějších onemocnění

Kořen obrovského množství smrtelných onemocnění je ve vývoji inzulínové rezistence. Navíc, v závislosti na tom, který orgán je první, který vykazuje inzulínovou rezistenci, začne jedno nebo jiné onemocnění.

Pokud je játra, pak diabetes typu 2 dojde, pokud je mozek Alzheimerovou chorobou, pokud je ledvina chronickým selháním ledvin.

To znamená, že rezistence na inzulín je základem nemoci. Ale pak vyvstává otázka, co přesně způsobuje tento odpor?

Podle nových vědeckých údajů přetížení mitochondrií (organely zodpovědné za produkci energie v buňce) v jakémkoliv orgánu vede k selhání metabolismu v tomto orgánu. Je důležité pochopit, co může způsobit takové přetížení?

V první řadě z hlediska jejich škodlivého vlivu na mitochondrie jsou trans tuky a na druhém místě je cukr.
Naštěstí, na rozdíl od trans tuků, které jsou jedy v jakémkoli množství a nemají bezpečnou dávku pro jejich spotřebu, cukr není tak toxický. A pro ně je možné určit hranice, v nichž je jejich stravování bezpečné.

V průměru je bezpečná dávka cukru denně pro dospělého muže 5 lžiček denně (asi 40 gramů), pro ženu - 3 čajové lžičky, pro dítě - od 1,5 do 3 čajových lžiček, v závislosti na věku.
To se týká obvyklého stolního cukru.

Inzulínová rezistence jako příčina zvýšení tělesné hmotnosti

Co bylo řečeno výše o skutečnosti, že inzulinová rezistence je příčinou onemocnění, platí i pro nadváhu. Ve skutečnosti je v mnoha ohledech inzulín zodpovědný za tvorbu tělesného tuku.
Není to tak dávno, co se věřilo, že inzulinová rezistence je důsledkem hromadění tuku a zvýšení tělesné hmotnosti. Nyní je stanoveno, že je vše opačné: tato inzulínová rezistence vede k souboru dalších liber.

Inzulínová rezistence vede k nástupu hyperinzulinémie, která se vyznačuje tím, že v tukových buňkách se nachází příliš mnoho inzulínu. Když je v tukové tkáni hodně inzulínu, spotřebuje více energie a pokračuje ve zvyšování velikosti.

Co je nejnebezpečnější cukr? Fruktóza!

Fruktóza je přítomna v obrovském množství potravin, a to i v těch, které jsou považovány za absolutně užitečné jako med, ovocná šťáva, sušené ovoce.

Tento účinek fruktózy na játra je podobný účinku alkoholu na to. A hlavní škoda sladkého tělu je škoda přicházející z fruktózy.

Na rozdíl od glukózy, kterou používají všechny buňky těla, je fruktóza metabolizována pouze játry. A pokud fruktóza vstupuje do těla příliš mnoho, poškozuje játra stejně jako alkohol. A stejně jako alkohol, fruktóza je přeměněna játry na tuk, a ne na energii, jako je glukóza.

Dr. Robert Lustig nazývá fruktózu „chronickým toxinem závislým na dávce pro játra“. A je jasné, proč.

1. Jak alkohol, tak fruktóza v játrech se stávají substráty pro přeměnu všech sacharidů v potravinách na tuky. To vede k rozvoji inzulínové rezistence, dyslipidémie (abnormálně vysoké hladiny tuku v krvi) a tukové hepatózy jater.

2. V játrech reaguje fruktóza s aminokyselinami Maillard. V důsledku toho vznikají volné superoxidové radikály, které způsobují zánět jater, podobně jako je tomu u produktů vyrábějících alkohol.

Fruktóza a nadváha

Je to fruktóza, která je dnes považována za hlavního viníka v šíření obezity u dětí a dospělých. Navíc fruktóza podporuje zvýšení hmotnosti několika způsoby.

1. Fruktóza způsobuje rezistenci na leptin. Leptin je hormon tukové tkáně, který blokuje hlad. Na pozadí významné spotřeby fruktózy se lidské tělo stává imunní vůči leptinu. To znamená, že vždy chce jíst a obvykle jí, což vede ke zvýšení tělesné hmotnosti.

2. Druhý způsob, jakým dochází k přibývání na váze a který je spojen s fruktózou, je rozvoj inzulínové rezistence, která má za následek nejprve obezitu jater a pak obecně obezitu.

3. Třetí mechanismus souvisí se skutečností, že fruktóza je příčinou snížení produkce energie v těle. Energie se stává méně, jak v játrech, tak ve svalech. A to je právě příčina nedostatku fyzické aktivity, která je dnes pozorována u většiny lidí.

Lidé se zdráhají pohybovat s neochotou, ne proto, že jsou líní sledovat televizi nebo hrát na počítači. Vůbec ne. Lidé (včetně dětí) se pohybují stále méně a méně, protože jim chybí energie. A každý pohyb je jim dán s velkými obtížemi.

Hypodynamie zase vede ke skutečnosti, že se zvyšuje tělesná hmotnost a stává se stále obtížnější se pohybovat.

• Nedostatek energie však ovlivňuje přírůstek hmotnosti nejen díky hypodynamii. Musíme si uvědomit, proč se energie stává malou. A stává se malým, protože fruktóza zabraňuje oxidaci tuků. A pokud tuky nejsou oxidovány, hromadí se a energie se nevyrábí. Vklady rostou a nespalují.

Kolik můžete jíst fruktózu?

Pokud již trpíte rezistencí na inzulin a leptin, neměli byste jíst více než 25 gramů fruktózy denně. A lepší - ne více než 15.

Pochopit, že máte odpor vůči těmto dvěma hormonům, je poměrně jednoduché. Každý, kdo má nadváhu, má vysoký krevní tlak, cukrovku nebo pre-diabetický stav.

Podle některých odborníků se však rezistence na inzulin a leptin vyskytuje u 4 z 5 dospělých žijících v západní společnosti. Takže omezení spotřeby fruktózy na 25 gramů denně bude dobré pro téměř všechny.

Můžu jíst ovoce?

Když lidé zjistí, že ovoce obsahující velké množství fruktózy není vůbec něco, co je naprosto užitečné, navíc mohou přispět k přibývání na váze, okamžitě se sami sebe ptají - je to opravdu nemožné jíst ovoce?

Samozřejmě, že ne všechno je tak špatné. Přínosy ovoce probíhají a spočívají v přítomnosti velkého množství živin, jako jsou vitamíny, jakož i v přítomnosti antioxidantů a vlákniny.

Proto není nutné usilovat o úplné odstranění ovoce z vaší stravy. Jen si to uvědom. Ovoce je dezert, stejně jako všechny ostatní sladké. Takže nemůžete dokončit večeři s dezertem a ovocem. Buď ovoce nebo dezert. Nicméně, pro ty, kteří zhubnout, po obědě, jak ovoce a dezert jsou kontraindikovány. Ale lidé s normální váhou by si měli vybrat jednu věc.

Nicméně, pokud jste již s nadváhou, musíte být velmi opatrní s zařazením ovoce v menu. Když konzumujete ovoce, nezapomeňte, že jíte fruktózu a že její bezpečné denní množství je přísně omezeno.

Glukóza získává tuk

Věděli jste, že cukr a ne tuky způsobují celulitidu a obezitu? Ano, tučné potraviny přispívají k rozvoji onemocnění kardiovaskulárního systému, ale zároveň jsou správné tuky (z přírodních zdrojů) životně důležité pro udržení zdraví. Například rostlinné tuky, které se nacházejí v avokádech, ořechech a syrových semenech.

Existuje obrovské množství faktorů, které vám brání v hubnutí a rozloučení se s extra kilemi a nadměrná konzumace cukru je jedním z hlavních.

Situace s používáním cukru ve velkém množství je zhoršena skutečností, že i produkty z biopotravin často obsahují velké množství cukru. Na jedné straně kupujete zdravé potraviny, na druhé straně se množství cukru ve stravě nesnižuje.

Proč jsou potraviny s obsahem cukru škodlivé pro zdraví?

Cukr nenosí absolutně žádnou nutriční hodnotu a také "vytěsňuje" živiny, které jsou nezbytné pro normální fungování těla.

Pokud začnete den šálkem cappuccina, frappuccina nebo latte s croissantem, namísto koktejlu založeného na zelenině, zelenině nebo nějaké kaši, vejcích nebo tvarohech - naplníte své tělo pouze prázdnými kaloriemi. Takové jídlo vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi a nejnepříjemnější - za hodinu chcete znovu jíst ještě více než dříve.

Nedávné studie ukázaly, že potraviny s obsahem cukru jsou návykové. Někteří lékaři tuto závislost nazývají „nový nikotin“.

Je důležité si uvědomit, že cukr je v mnoha výrobcích, ale ne vždy je jeho účinek na tělo stejný.

Například jablko obsahuje asi 18 gramů cukru. Jablko ale také obsahuje vlákninu, která zpomaluje absorpční procesy, stejně jako železo a antioxidanty, které jsou nezbytné k ochraně buněk před volnými radikály. Stejné množství cukru je v cookies, ale cookie způsobuje pouze inzulinovou reakci a nenese žádné zdravotní přínosy.

Inzulín je proteinový hormon produkovaný slinivkou břišní v reakci na zvýšenou hladinu cukru (glukózy) v krvi. Krevní cukr stoupá, jakmile jíme. Je však důležité mít na paměti, že různé potraviny zvyšují hladinu cukru v krvi různými způsoby, některé silně a některé v normálním rozsahu.

Hlavní funkcí inzulínu je normalizace, to znamená snížení zvýšené hladiny cukru (glukózy) v krvi na normální hodnoty a dodání této glukózy do buněk a tkání, což jim dodává energii. Inzulín je hlavní tuk tvořící hormon, to je to, že zajišťuje skladování glukózy v buňkách, a když je hojný, to se obrátí na mechanismy přeměny glukózy na tuk a jeho ukládání v podkožním tuku!

Světová zdravotnická organizace doporučuje konzumovat více než 25 gramů cukru denně.

Například plechovka cola nebo jiný nápoj sycený oxidem uhličitým obsahuje asi 40 gramů cukru. Představte si, že byste měli snack bar s colou, kolikrát jste překročili denní dávku cukru?

Cukr lze nalézt v takových výrobcích, ve kterých jste ani netušili:

 • Konzervy
 • Těstoviny Omáčky
 • Kečup, majonéza a další koření
 • Chléb i celozrnný chléb
 • Bezlepkové produkty
 • Sušenky, sušenky, sladkosti
 • Sladký jogurt
 • Rychlé občerstvení
 • Energetické nápoje
Doporučuji sledovat dokumentární film „Sugar“ a experiment Australana, který jedl pouze „užitečné“ produkty z cukru.

Pokud budete čelit výzvě - snížit váhu, předpokladem pro snížení hmotnosti je snížení počtu výrobků obsahujících cukr.

Jak snížit množství cukru ve stravě?

Pijte více vody.

V případě, kdy se cítíte hlad nebo když ve stravě hodně sladké. Někdy si pleteme fyzický a emocionální hlad. Chcete-li zkontrolovat, musíte pít sklenici vody, pokud pocit hladu neprojde - pít sekundu. A pouze v případě, že po 0,5 vodě máte pocit, že chcete jíst - můžete si dát občerstvení nebo udělat hlavní jídlo.

Používejte přírodní sladidla, ale ne sladidla.

Obvykle jíme velké množství cukru mezi hlavními jídly. Přemýšlejte o svém občerstvení předem. Koupit ořechy, sušené ovoce, láhev vody. V tomto případě nebudete potřebovat spontánní nákupy první oční bulvy nebo cheeseburgeru.

Jíst potraviny bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a vlákniny.

Zvláště na snídani a večeři.

Přečtěte si štítek.

I když obal říká, že čokoláda obsahuje 70% kakaa, nemůžete vždy důvěřovat výrobci. Zajímalo by vás, kolik cukru může tmavá čokoláda obsahovat od některých „ekonomických“ výrobců. Jak si vybrat zdravou čokoládu?

Přečtěte si etiketu, porovnejte analogy a nakupujte výrobky s nejnižším obsahem cukru, barviva a další konzervační látky, které prodlužují trvanlivost

Vařte častěji.

Ve skutečnosti je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak kontrolovat, co jíte. Ve všem musí být umírněnost a rovnováha.

Vyberte si kvalitní ingredience pro sebe a své blízké, buďte 100% zodpovědní za své zdraví a zdraví svých blízkých.

Sledujte množství cukru, které konzumujete během dne. Zapište si vše, co jíte na snídani, oběd, večeři a veškeré občerstvení, včetně žvýkačky a nápojů.

A pokud si všimnete, že množství cukru ve stravě překračuje denní sazbu několikrát - stojí za to přemýšlet o přehodnocení vaší stravy a snížení sladkostí, zejména pokud se setkáváte s úkolem hubnutí.

Pokud existuje román s cukrem, pak v jaké oblasti neexistuje žádný román - osobní efektivita, vztahy, seberealizace?

Máte pocit, že potřebujete změnit své stravovací návyky?

Nové návyky vznikly 21 dní.

Můžete využít osobní wellness koučovací program nebo se stát členem online programu FULL UPDATE IN 21 DAY.

S mou podporou a inspirací jste schopni!

S láskou, vaše wellness trenér Olga Ryabushenko