Image

Klášterní čaj: složení, indikace a recepty

Klášterní čaj má jedinečné složení, ve kterém jsou léčivé byliny správně vybrány. Kombinace těchto složek pomáhá dosáhnout rychlého terapeutického účinku u mnoha onemocnění. Čaj lze užívat nepřetržitě jako hlavní nápoj. Má posilující vlastnosti, takže pravidelné používání sbírky pomůže podpořit tělo, prodloužit jeho mládí. Otec Jiřího je považován za tvůrce unikátního terapeutického čaje.

Podle starých klášterních receptů se léčivá sbírka připravuje ze 16 bylin. Všechny složky jsou vzájemně organicky kombinovány, což poskytuje silný terapeutický účinek.

 1. 1. Šalvěj - bojuje se zánětlivými procesy, má baktericidní vlastnosti. Bylina normalizuje trávicí systém.
 2. 2. Kopřiva - pomáhá vyrovnat se s krvácením, zabraňuje rozvoji zánětu. Léčivá rostlina pomáhá vylučovat toxiny a toxiny z těla, zbavit se silných intoxikací. Používá se k prevenci a léčbě anémie.
 3. 3. Šípky - sklad vitamínu C, posiluje imunitu. Pravidelná konzumace kyčlí pomáhá zlepšit práci srdce a kloubů.
 4. 4. Cmin písčitý - přispívá k odstranění zánětu, obnovení gastrointestinálního traktu.
 5. 5. Bearberry je léčivá bylina, která má příznivý vliv na játra, ledviny a trávicí systém. Používá se pro hnisavé angíny, akutní respirační infekce, respirační onemocnění.
 6. 6. Sekvence - známá svými blahodárnými vlastnostmi, pomáhá vyrovnat se s alergickými reakcemi. Používá se k léčbě kloubů.
 7. 7. Palina - eliminuje otravu těla, pomáhá se zbavit parazitů.
 8. 8. Yarrow - používá se pro onemocnění vnitřních orgánů, ke zlepšení ochranných funkcí těla.
 9. 9. Heřmánek je známý lidový lék s protizánětlivými vlastnostmi. Pomáhá zklidnit nervový systém, vyrovnat se s onemocněním gastrointestinálního traktu.
 10. 10. Jednoletá sušená květina - známá choleretickými a diuretickými vlastnostmi.
 11. 11. Tymián - používá se v lidovém lékařství jako lék na kašel a pneumonii.
 12. 12. Buckthorn bark - zlepšuje trávicí systém, zvyšuje chuť k jídlu.
 13. 13. Březové pupeny - pomáhají vyrovnat se s nedostatkem vitamínů v těle.
 14. 14. Lipa - zklidňuje nervový systém, pomáhá léčit nemoci žaludku a střev.
 15. 15. Sushenitsa - antimikrobiální a protizánětlivá léčivá rostlina.
 16. 16. Motherwort - hlavní sedativní složka, která pomáhá překonat nespavost, fóbie, zvýšenou podrážděnost.

Všechny byliny jsou kombinovány v určitých proporcích, které vyvinul otec George. Proto je původní název čaje sbírkou Otce Jiřího. Většina léčivého čaje obsahuje šalvěj, který dává nápoji bohatou barvu a originální chuť.

Složení a metody aplikace klášterního čaje

Klášterní čaj je klíčem ke zlepšení celého organismu. Léčivá sbírka vytvořená starověkými mnichy a umožňuje obnovit zdraví v nejkratším možném čase, s výhradou pravidelného užívání. Je důležité poznamenat, že složkové složky některých poplatků se liší vzhledem ke specifickému zaměření léčby určitých zdravotních problémů. Gynekologická sbírka obsahuje vedle hlavních složek čistě ženské bylinky: děložní bóru a červený štětec. V klášterním čaji z parazitů přidávají nutně řepku, tyran a pelyněk, což přispívá k odstranění červů a jejich metabolických produktů.

Recepty tradiční medicíny se stále více používají v moderním člověku. Především je spojena s drahým zpracováním tradičními metodami. Významnou roli zde hraje i nárůst počtu nevyléčitelných onemocnění. V takových výjimečných případech se pacienti obracejí o pomoc na netradiční recepty se skutečnou vírou v léčbu.

Otec George byl kněz kláštera Svatého Ducha Timaševského, který se nachází v horách území Krasnodar. Po mnoho let byl opatem v mužském sídle. Tisíce věřících se na něj obrátily s žádostí o pomoc při léčbě různých nemocí. Obzvláště populární je unikátní léčivá sbírka 16 bylin, vytvořených podle starých klášterních receptů. Sbírka otce George je bylinný nápoj, který se skládá z nejdůležitějších vitamínů a mikroprvků, které tvoří šestnáct léčivých rostlin.

Příznivý účinek, který agent má na tělo, lze kombinovat do následujícího seznamu:

 • pomáhá obnovit lymfu a očistit krevní buňky;
 • odstraňuje karcinogeny z jícnu a střev;
 • blokuje negativní dopad na syntetické drogy v případě jejich dlouhodobého užívání;
 • eliminuje účinky stresu a deprese;
 • blokuje procesy škodlivých účinků na všechny orgány z prostředí;
 • pomáhá obnovit imunitní obranu těla, zlepšuje odolnost vůči virům a patogenním bakteriím;
 • eliminuje problémy s metabolismem, včetně vodní soli;
 • aktivuje enzymové systémy;
 • pozitivní vliv na játra, žlučové cesty, trávicí trakt;
 • zastavení vývoje problémů se srdcem, cévami a tlakem;
 • zlepšuje ledviny a močové systémy;
 • podílí se na celkové obnově organismu díky složení vitamín-minerál;
 • vykazuje protinádorovou aktivitu.

V lékárně si můžete koupit hotovou sbírku klášterního čaje. Někteří dávají přednost tomu, aby si doma udělali vlastní léky. Je nutné pouze dodržet příslušnou koncentraci 16 složek rostlin doporučených otcem Georgeem.

Zahrnuje:

 1. 1. Kopřiva - má protizánětlivý účinek a pomáhá eliminovat toxiny. Je nutné zvýšit hemoglobin a zlepšit metabolismus, nejlepší způsob, jak zhubnout.
 2. 2. Šalvěj - je přírodní antibiotikum, které aktivuje slinivku břišní.
 3. 3. Písečná nesmrtelnost - snižuje hladinu cholesterolu, je indikována pro revitalizaci močového systému.
 4. 4. Palivo - znecitlivuje, odstraňuje záněty, zabíjí mikroby.
 5. 5. Šípky - zvýšení imunity a celkové odolnosti organismu, mají protinádorový účinek.
 6. 6. Sekvence - ukázala normalizovat srážení krve a redukovat vývoj nádorů.
 7. 7. Bearberry listy - obsahují flavonoidy a antioxidanty nezbytné pro zastavení rozvoje zhoubných nádorů.
 8. 8. Yarrow - zlepšuje cholagogue procesy.
 9. 9. Tymián - unikátní přírodní antiseptikum, snižuje zánět.
 10. 10. Březové pupeny - inhibují růst nádorů jakékoli lokalizace.
 11. 11. Buckthorn kůra - je předepsán pro patologii štítné žlázy, kompenzuje nedostatek jódu.
 12. 12. Marsh sushenitsa - snižuje tlak, zlepšuje funkci ledvin.
 13. 13. Lipové květy - díky zvýšenému obsahu mědi přispívají k produkci hormonů hypofýzy a inzulínu.
 14. 14. Motherwort - má uklidňující účinek, snižuje bolest v renální kolice.
 15. 15. Květy heřmánku - univerzální složka s protizánětlivým a antimikrobiálním účinkem, se sedativním účinkem.
 16. 16. Jednoletá sušená květina (kočičí noha) - uvolňuje křeče ve střevě, aktivuje kardiovaskulární aktivitu. Je předepsán pro virové a mikrobiální infekce.

Je důležité poznamenat, že každá z rostlin má přirozený, přirozený léčivý účinek. Společně mají všechny příznivější účinky na tělo každého pacienta. Sušené a drcené suroviny v přírodních podmínkách jsou přijímány ve stejném poměru. Při přípravě čaje musíte použít vařenou vodu.

Pro denní příjem, to je dost, aby se 0,5 litru vroucí vody a nalijte je 1 lžíce. Já sběr. Tento nástroj je připraven k použití za 25-30 minut. Pro terapeutické účely se doporučuje užívat nejméně 3-4 krát denně, 100-120 ml. Léčba je nejméně 1-3 měsíce v závislosti na závažnosti pacienta. Účinek odcizení hojení bude minimální, pokud nevylučujete užívání alkoholu a drog a kouření. Klášterní čaj je kontraindikován u těhotných a kojících žen, malých dětí a osob s alergickou reakcí na složky přípravku.

Klášterní čaj

Stejný čaj, který se mluví po celém světě.

Bylinný nápoj je znám již dlouhou dobu, ale teprve nedávno se díky svým příznivým vlastnostem stal populárním a často používaným. Klášterní čaj je sbírka léčivých bylin, která je vytvořena na základě lidových receptů. Léčivý nápoj má díky přirozenosti všech složek příznivý vliv na celé tělo, zatímco:

 • odstraňuje toxiny z těla;
 • zklidňuje nervový systém;
 • minimalizuje škody způsobené chorobami;
 • Pomáhá zbavit se závislosti na alkoholu, nadváhy, nemocí podobných chřipce a dalších onemocnění.

Klášterní nádherný čaj - pravdivý nebo rozvod? Nápoj byl vytvořen slavným církevním ministrem - otcem Georgem, který byl povýšen do hodnosti archimandrita a byl považován za léčitele. Znalosti pro otce Jiřího předal student schématu, bylinkář a profesor medicíny, který měl jedinečné recepty lidových prostředků. S pomocí získaných poznatků a vědeckého výzkumu byla vytvořena klášterní sbírka. Byliny se sklízejí v určitých obdobích, takže čaj získává své léčivé vlastnosti. Sklizeň bylin se provádí výhradně ručně. Klášterní sbírka v závislosti na místě určení se může skládat z 5, 7 nebo 16 bylin. Dnes je možné tuto sbírku zakoupit nejen v klášteře Svaté Alžběty.

Vlastnosti a přínosy klášterního čaje

Stupeň nápoje, to znamená, že jeho složení se liší v závislosti na tom, jaké nemoci má léčit. Bylinný nápoj se skládá z květin, ovoce a bylin, které se sbírají výhradně v ekologicky čistých prostorách. Díky tomu má klášterní čaj silný pozitivní vliv na celý organismus. Co je užitečný nápoj:

 • sběr má léčivý účinek díky obsahu biologicky aktivních látek v něm;
 • čaj je mírný psychostimulant, odstraňuje nervové příznaky;
 • zlepšuje zrak;
 • zvyšuje koncentraci a rychlost reakcí;
 • stimuluje sekreční funkci slinivky;
 • zlepšuje metabolické procesy;
 • snižuje zánět v těle;
 • čistící nápoj je považován za vynikající antioxidant, atd.

Skutečný klášterní čaj si můžete koupit za nejlepší cenu na internetu. Obrovské množství pozitivních doporučení od zákazníků je zárukou vysoce kvalitních produktů a služeb.

Složení klášterního čaje

Léčivý klášterní čaj má jednoduché složení. Hlavní složky nápoje - směs léčivých bylin, které jsou vybrány v určitém poměru. Nemyslete si, že čaj je všelék na všechny vážné nemoci, ale v kombinaci s léky a léčebnou terapií můžete získat pozitivní výsledky rychleji. V závislosti na tom, co je obsaženo v nápoji, se mění i jeho účel.

Jaké bylinky jsou součástí tohoto klášterního čaje lze nalézt zkoumáním obalu před nákupem. Dnes existuje několik formulací nápoje, které mohou pozitivně ovlivnit tělo, děti i dospělé. Před použitím musíte pečlivě prozkoumat hlavní složky, abyste zjistili, zda existuje alergická reakce na bylinky.

Je nutné se poradit se svým lékařem, protože čaj má kontraindikace.

Složení čaje může zahrnovat tyto základní složky: t

 • Lipové květy (dokonale normalizuje hormony, eliminuje opuch a také dobře odstraní toxiny a toxiny);
 • květenství Hypericum (zmírňuje deprese, zmírňuje nespavost, zklidňuje nervový stav);
 • řada (často používaná při onemocněních svalů, kloubů a kostí, snižuje záněty a má anti-toxické vlastnosti);
 • tymián (používaný k prevenci a léčbě různých typů nachlazení, zlepšuje pohodu);
 • kopřiva (má protizánětlivé vlastnosti);
 • květy heřmánku (pomáhá při nespavosti, používá se jako sedativum);
 • listy černého bezu (provádí diaforetické a diuretické funkce, dokonale dezinfikuje);
 • květy nektaru (vykašlávání a protizánětlivé látky, přispívají k rychlému zastavení krvácení);
 • šípky (posilující činidlo, obsahuje velké množství vitamínů, posiluje imunitní systém, zpomaluje proces stárnutí a je také považován za silný antioxidant);
 • oregano (urychluje metabolické procesy, má protizánětlivé a tonické účinky, zlepšuje trávení, má močopudný účinek);
 • máta peprná (odstraňuje pocit hladu, normalizuje gastrointestinální trakt, podporuje metabolismus).

Klášterní čaj: pravda nebo rozvod

Nedávno proběhlo mnoho diskusí na téma „Klášterní čaj: pravda nebo mýtus?“. Může bylinný nápoj skutečně vyléčit mnoho nemocí a zároveň zlepšit zdraví? Stojí za zmínku, že odpůrci tradiční medicíny vždy vyvrátili prospěšné vlastnosti bylinné sbírky a neustále se stavěli proti tradiční medicíně obecně.

Na internetu můžete najít negativní recenze o klášterním čaji, ale nejsou podloženy argumenty a fakty. Pod smyšlenými jmény lékařů a lékárníků se lidé snaží vyvrátit prospěšné vlastnosti sbírky.

Tradiční medicína vždy čelila odporu stoupenců tradiční medicíny a pozitivní zpětná vazba od pacientů o klášterním čaji je toho přímým důkazem.

Kde nakupovat a jak objednávat

Dnes je kolekce velmi populární. Nápoj je možné zakoupit v lékárnách, specializovaných fyto-lékárnách a na internetu si můžete zakoupit také klášterní sbírku. Internetové obchody nabízejí široký výběr nápojů, a to:

 • čaj na zrak;
 • pro diabetes;
 • z prostatitidy;
 • pro hubnutí;
 • z hypertenze;
 • závislost na alkoholu a tabáku;
 • pro nachlazení a další.

Objednat klášterní čaj na internetu je jednoduché a snadné. K tomu je třeba kontaktovat manažera telefonicky a objasnit všechny otázky týkající se doručení a platby. Odborný internetový obchod vám zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže určit výběr léčebného nápoje.

Čaj si můžete objednat na internetové stránce společnosti a poté konzultant kontaktovat a objasnit všechny detaily a nuance.

Cena, platba a doručení

Kolik stojí klášterní čaj? Cena klášterního bylinného čaje je v průměru asi 1 000–2 000 rublů na balení. Skladovatelnost - 2,5 měsíce. Překročení trvanlivosti není žádoucí. Doporučuje se, aby sběr trávy byl udržován na tmavém místě, kde není přístup ke slunečnímu světlu. Je také nutné udržovat čaj na suchém a chladném místě.

Obsah balení by měl být nalit do skleněné nebo keramické nádoby s pevným víkem. Není nutné držet suchou sbírku v plastových pytlích, protože éterické oleje z bylin, ovoce a květenství mohou vstoupit do chemické reakce s plastem, zatímco rychle tvoří nebezpečné sloučeniny ke zdraví.

Za sběr léčivých bylin, které jsou objednány z internetového obchodu, je možné zaplatit bankovním převodem nebo po obdržení zboží poštou.

Elena Malysheva o klášterním čaji

Slavná televizní moderátorka Elena Malysheva opakovaně ve svých programech hovoří o výhodách bylinného nápoje, který je připraven pouze v klášterech. Elena opakovaně připomněla prospěšné vlastnosti, stejně jako to, co sbírka obsahuje. Podle experimentů bylo zjištěno, že černý tradiční čaj má negativní vliv na gastrointestinální trakt a pomáhá zpomalit metabolické procesy.

Výhody trávy kolekce je, že čaj nejen umožňuje zahřát, ale také dává sílu, vitalitu, energii. Sbírka obsahuje ve svém složení látky, které přispívají k obnově kostní tkáně, takže můžete předcházet osteoporóze. Elena Malysheva nedoporučuje pít čaj během těhotenství nebo kojení, stejně jako s individuální intolerancí na složky nápoje.

Návod k použití: jak vařit a jak vařit

Jak správně napít a jak si vzít čaj je podrobně popsáno na obalu. Před použitím je nutné si přečíst návod. Nejčastěji je technologie přípravy klášterní sbírky podobná přípravě tradičního čaje doma. Jako černý nebo zelený čaj, suché bylinky jsou dušené s horkou vodou a infuzí po určitou dobu. Při přípravě léčivého nápoje by měly být tyto nuance zohledněny:

 • 200 ml vody, musíte použít 1 lžičku suchého sběru;
 • Je nutné vařit nápoj v šálku, termosce nebo v naběračce (neměli byste používat plastové nebo jednorázové nádobí);
 • Mnoho druhů klášterní sbírky se vaří podle technologie vaření kávy, jmenovitě: studená voda se nalije do Turka nebo pánve a přivede se k varu, po kterém se čaj nalije;
 • před použitím by měl být horký nápoj ochlazen na příjemnou teplotu;
 • Již připravený čaj se uchovává na chladném místě, nejlépe v chladničce, po dobu nejvýše dvou dnů, po které začíná ztrácet své příznivé vlastnosti;
 • není dovoleno ohřívat čaj v mikrovlnné troubě nebo metodou „vodní lázně“ (čaj se ředí vařící vodou).

Lékaři recenze

Velký počet lékařů (odborníků na výživu, terapeutů, psychoterapeutů atd.) Nedoporučuje pacientům, aby se sami léčili, což může vést k negativním a nevratným následkům. Sbírka drog však díky své přirozenosti získala mnoho pozitivních ohlasů.

Lékaři říkají, že použití čaje pomáhá nasycit tělo velkým množstvím vitamínů a živin. Lékaři argumentují, že je téměř nemožné najít stejný účinný lék na prevenci beriberi než je konvent. Multivitaminový nápoj se často používá v tradiční medicíně pro komplexní léčbu mnoha onemocnění.

Recenze pacientů

Na internetu a v reálném životě můžete najít pozitivní zpětnou vazbu o rostlinném produktu. Popularita léku roste každým rokem. Ti, kteří chtějí zlepšit své zdraví, stejně jako pacienti lékařských klinik se neustále zajímají o to, kde koupit klášterní čaj, protože jeho množství na trhu není tak velké, jak se zdá.

S neustálým a systematickým používáním si pacienti všimli výrazného zlepšení zdraví, očištění kůže a úbytku hmotnosti v důsledku eliminace toxinů a strusek. Pacienti tvrdí, že čaj zmírňuje nespavost, zlepšuje koncentraci a dokonce i paměť. Klášterní odvar pomáhá při zánětlivých onemocněních a je také používán jako antibakteriální a antiparazitární prostředek.

V lovu neustále kupujeme klášterní čaj a pití. Také si myslel pravdu nebo mýtus, že čaj je velmi užitečný. Existovaly obavy, že mluvit o superúčinnosti čaje není nic jiného než marketingový trik. Ale asi po měsíci pravidelného užívání jsme si všimli, že manžel (neurotici a jádro) začal lépe spát, srdce bylo méně znepokojené, stalo se obecně klidnějším a rozumnějším. Mám lepší trávení, problémy s vyprazdňováním jsou méně a méně pravděpodobné, že si připomínají, doufejme, že odejdou. Můj syn, kvůli stresu v práci, měl problémy v intimním plánu - a tam jsou také zlepšení. Pokračujeme v pití čaje dle přání, abychom výsledky upevnili.

Tento léčivý čaj mi představila maminka a moje žena a přesvědčil nás, abych navštívil lékaře. Faktem je, že sní o svých vnoučatech, ale moje žena a já jsme to nemohli udělat. Reproduktoři předepsali vitamíny, pilulky ke zlepšení kvality spermií a dovolili pít čaj spolu s léky. O šest měsíců později jeho žena ještě otěhotněla! Nemyslím si, že to byl čaj, který pomohl, ale co se týče celkového zlepšení těla, ukázalo se, že je to také užitečné.

Jsem alergický na nějaké bylinky a měl jsem strach pít tento čaj, ale moji přátelé odpověděli tak dobře, že jsem se chtěl pokusit neuvěřitelně. Šel jsem k terapeutovi a konzultoval, požádal, abych si vybral takové složení, ve kterém jsou kontraindikace pro mě minimální. Viděl čaj od konce podzimu a příští jaro se pohybovalo snadněji než obvykle. Už nemůžu pít obyčejný čaj, zdá se, že to není chutné ((

Přátelé! Pokud byl článek pro vás užitečný, sdílejte jej s přáteli nebo zanechte komentář.

Klášterní čaj: popis 28 skladeb z různých nemocí - jak skutečný je jejich účinek?

Klášterní čaj je sbírka léčivých bylin. A pro léčbu každé nemoci - speciální složení. On získal neuvěřitelnou popularitu kvůli nedostatku “chemie” ve složení a důvěře v ortodoxní víru. Vskutku, podle výrobců, je tento produkt s láskou a modlitbami sbírán mnichy kláštera svatého Alžběta v Minsku (Bělorusko). Jedinou otázkou je, jak pravdivá je tato informace a zda je skutečně užitečná. Chápeme.

Vlastnosti

Na rozdíl od jiných bylinných sbírek, v nichž je internet hojný, má klášterní čaj řadu vlastností a díky nim se stal tak populárním.

Není prohlášen za potravinový doplněk, ale za léčivý bylinný čaj (ale ne prodávaný v lékárnách). Není návyková. Připravuje se podle starých klášterních receptů, které byly po staletí uchovávány v pravoslavných kostelech, a to díky bylinkářům a oblíbeným léčitelům mnichů. Všechny proporce zaznamenané v antických zdrojích jsou pozorovány přesně.

Pro přípravu všech druhů čaje, vyráběných pod značkou "klášterní", se používá více než 40 rostlin. A všechny jsou sestavovány ručně, především v horách Kavkazu a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Velmi příjemná chuť a aroma nasycené bylinkami. Synergický efekt: byliny jsou vybrány takovým způsobem, že posilují a podporují vzájemné působení. Pozitivní energie: poplatky vznikají v modlitebním místě, lidé, kteří denně komunikují s Bohem.

Nízké ceny za celý sortiment zboží - 17,5 USD za balení. Objednávku lze provést bez opuštění domova. Široká škála produktů - existují poplatky za léčbu téměř všech nemocí. Všechny mají také imuno-posilující účinek a zlepšují celkové zdraví.

Jak objednat:

 1. Nechte požadavek na oficiálních stránkách.
 2. Počkejte na volání operátora, který bude vaše data aktualizovat.
 3. Čaj je balen a odeslán poštou na poštovní adresu nebo kurýrem.
 4. Za pár pracovních dnů obdržíte a zaplatíte za objednávku.

Po prostudování těchto informací je jasné, proč je tak populární. Ale ne všechno je tak růžové. Tam jsou některé nepříjemné chvíle, které byste měli určitě zvážit, než si koupíte. Nejdříve ale maximálně zcela nestranných faktů, takže na konci článku je materiál pro kritiku.

Nejprve se pokusíme identifikovat všechny druhy klášterního čaje, které lze nalézt pouze na internetu. Nemůžete si ani představit jejich rozmanitost. Možná nám něco uniklo, ale pod tímto jménem se nám podařilo najít 28 poplatků. A všechny se liší svým účinkem na tělo a složení. Zde je seznam:

 1. Pro zobrazení.
 2. Pro hubnutí.
 3. Pro štítnou žlázu.
 4. Žaludeční
 5. Od alkoholismu.
 6. Z křečových žil.
 7. Od hepatitidy.
 8. Z ženské neplodnosti.
 9. Z mastopatie.
 10. Od mužské neplodnosti.
 11. Od osteochondrózy.
 12. Od parazitů.
 13. Od prostatitidy.
 14. Akné, akné a akné.
 15. Od rakoviny.
 16. Z hypertenze.
 17. Od drozdu.
 18. Od pocení.
 19. Od lupénky.
 20. Od diabetu.
 21. Od žaludečních vředů.
 22. Jaterní.
 23. Ledviny.
 24. S alergiemi.
 25. Když gastritida.
 26. S vyvrcholením.
 27. Proti kouření.
 28. Srdečně.

Okamžitě stojí za to udělat dvě rezervace. Za prvé, nezaručujeme, že tento seznam obsahuje všechny druhy, které lze nalézt v prodeji. Za druhé, zde jsou bylinky pro léčbu některých nemocí. Pokud potřebujete něco pro celé tělo najednou - viz slavná klášterní sbírka otce Jiřího z 16 bylin.

Pokyn

To je to, co není pochyb, je to jeho použití, ať už z neplodnosti, alespoň z plešatosti. Po prostudování instrukcí si můžete všimnout, že aplikace poplatků se v menších odstínech liší, ale v podstatě jsou všechny stejné.

Jak vařit?

K řádnému vaření klášterního čaje nejsou potřeba speciální dovednosti. Celý tento obřad je trochu odlišný od postupu pro výrobu nejobvyklejšího čaje.

 1. Připravte si keramickou konvici.
 2. Opláchněte vroucí vodou.
 3. Nalijte suroviny.
 4. Dávkování: 10 g sběru na 200 ml vroucí vody.
 5. Doba vaření: 30 min.
 6. Víko nezakrývejte tak, aby docházelo ke kontaktu s kyslíkem pro požadované chemické reakce. V tomto bodě zdrojů existují nesrovnalosti. V některých píší, že konvice by měla být uzavřena víčkem a zabalena do ručníku.
 7. Kmen před použitím.

Už vařený čaj neztrácí své příznivé vlastnosti po dobu dalších 2 dnů, pokud ho vložíte do chladničky. Je lepší a pohodlnější vařit v požadovaném množství po celý den.

Alternativně můžete použít pravidelné termosky. Dávky a doba infuze zůstávají stejné.

Jak pít?

 1. Maximální dávka: 4 šálky denně.
 2. Pijte půl hodiny před jídlem.
 3. Můžete přidat cukr, med nebo citron.
 4. Můžete pít studené i teplé.
 5. Pokud ho uchováváte v chladničce, není třeba je před použitím zahřívat. Stačí k tomu přidat vroucí vodu.
 6. Kurz: od 2 týdnů do 1 měsíce.

Tam jsou některé menší rozdíly v různých zdrojích. Zaprvé, povolená dávka v některých případech je omezena na 1 šálek. Za druhé, zřídka, ale stále existuje doporučení pít okamžitě po jídle. Za třetí, věří se, že byste neměli nechat připravený nápoj v chladničce a je lepší ho vždy pít čerstvé.

K vyřešení těchto pochybností můžete použít obecně uznávaná pravidla používání fyto-nápojů:

 1. Začněte s 1 šálek, po několika dnech, bez vedlejších účinků, zvýšení na 2 sklenice, po dalším páru - na 3. Až 4 je lepší nezvyšovat.
 2. Pít bylinné čaje na prázdný žaludek může být nebezpečné. Je lepší si to užít 15 minut po jídle.
 3. Bylinné čaje se doporučují pít čerstvé.

Takže všechny tyto nesrovnalosti se snadno obejdou a udělají všechno správně, takže vás později nebude pálení žáhy, žádná nevolnost nebo jiné vedlejší účinky trápit.

Obecná doporučení

 1. Poraďte se s lékařem o léčbě nemoci klášterním čajem.
 2. Pečlivě prostudujte složení vybraných fondů. Možná budou rostliny, na které jste alergičtí.
 3. Skladujte v neotevřených obalech na suchém místě, kde nepronikne světlo.
 4. Po otevření obalu nalijte obsah do nádoby s dobře uzavřeným víčkem.
 5. Optimální skladovací teplota: ne nižší než 15 ° С a ne vyšší než 20 ° С.
 6. Skladovatelnost v neotevřených obalech není omezena; po otevření - 3 měsíce.
 7. Svařování po prvním napařování a použití nemůže být odhozeno, ale znovu nalijte vařící vodu.
 8. Nelze použít klášterní čaj ve stejnou dobu jako jiný bylinný čaj.
 9. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 10. Neodchylujte se od pokynů připojených k výrobku.
 11. V kontraindikacích je indikována pouze individuální intolerance. Odborníci se domnívají, že se nejedná o úplný seznam a měl by být rozšířen. Proto buďte opatrní v přítomnosti závažných onemocnění.

A nemusíte ji vytrvale požadovat v lékárně (a to podle souhrnu příběhů velmi často). Jedná se o síťový produkt, který lze zakoupit buď prostřednictvím stránek, nebo v samotném klášteře Svaté Alžběty.

Přezkum

No, nyní stručné informace o těch klášterních čajech, které jsme našli na otevřeném prodeji na internetu. Podívejte se na své onemocnění a zjistěte, zda vám tento nápoj ušetří, a také kvůli tomu, jaké rostlinné složky to udělá.

Od parazitů

 • ničí parazity, vylučuje je z těla;
 • zobrazuje produkty svého života;
 • posiluje imunitní systém;
 • obnovuje práci žaludku a jater.

Struktura zahrnuje:

 • dubová kůra;
 • tansy;
 • pelyněk;
 • agrimony;
 • Heřmánek;
 • sekaná tráva;
 • Salvia officinalis

Přečtěte si o jiných způsobech čištění od parazitů.

Od kouření

 • pomáhá zbavit se zlozvyku;
 • odstraňuje nikotin a dehet;
 • obnovuje srdce.
 • kořeny kostivalu;
 • mullein;
 • vápenná barva;
 • podběl;
 • lungfish;
 • černá barva černého bezu.

Od alkoholismu

 • snižuje touhu po alkoholu;
 • obnovuje práci poškozených orgánů;
 • odstraňuje toxiny;
 • zlepšuje stav kůže.
 • březové pupeny;
 • Cmin písčité;
 • kořen devyasila;
 • oregano;
 • Hypericum perforatum;
 • pelyněk;
 • černý čaj;
 • šípky bobule.

Zeštíhlující

 • podporuje hubnutí;
 • normalizuje chuť k jídlu;
 • zlepšuje trávení;
 • uklidňuje.
 • barva černého bezu;
 • vápenná barva;
 • máta peprná;
 • kořen pampelišky;
 • Heřmánek;
 • senna;
 • Plody fenyklu.

Pro více informací o hubnutí na tento čaj odkaz.

Prostatitida

 • normalizuje močení;
 • eliminuje stagnaci krevního oběhu v problémové oblasti;
 • zmírňuje bolest;
 • eliminuje erektilní dysfunkci, vyvolanou zánětem prostaty.
 • kořen kalamu;
 • březové pupeny;
 • Hypericum perforatum;
 • bodavá kopřiva;
 • listy stromu pivoňky;
 • tep srdečního svalu;
 • kořen lékořice;
 • bobule šípkové;
 • orchidej

Pro diabetes

 • snižuje hladinu cukru v krvi;
 • podporuje tvorbu inzulínu;
 • normalizuje metabolismus sacharidů.
 • kozí rue;
 • Heřmánek;
 • fazole;
 • přeslička;
 • borůvky;
 • bobule šípkové;
 • Eleutherococcus.

Z hypertenze

 • snižuje krevní tlak;
 • odstraňuje toxiny a cholesterol;
 • zabraňuje srdečnímu infarktu, mrtvici;
 • snižuje riziko hypertenzní krize;
 • eliminuje křeče mozkových cév;
 • zmírňuje bolest.
 • bobulí jeřabin;
 • bobule hloh;
 • žlutá barva;
 • Hypericum perforatum;
 • oregano;
 • tep srdečního svalu;
 • šípky bobule.

Od osteochondrózy

 • šetří před zničením kloubní a chrupavkové tkáně;
 • v případě poškození je obnoví;
 • zmírňuje zánět;
 • zmírňuje bolest.
 • žlutá barva;
 • Hypericum perforatum;
 • černý čaj;
 • šípky bobule.

Akné, akné a akné

 • odstraňuje akné a akné;
 • brání jejich vzhledu v budoucnosti;
 • odstraňuje zánětlivý proces;
 • čistí tělo;
 • zlepšuje metabolismus;
 • minimalizuje riziko opakované vyrážky.
 • březové pupeny;
 • verbena;
 • Hypericum perforatum;
 • centaury;
 • bodavá kopřiva;
 • kořen lopuchu;
 • fireworm;
 • pelyněk;
 • Heřmánek;
 • kořen lékořice;
 • obyčejný kmín;
 • sekaná tráva;
 • fialová;
 • Salvia officinalis

Od drozdu

 • ničí houbu;
 • zastaví jeho další šíření;
 • normalizuje vaginální mikroflóru;
 • posiluje imunitní systém.
 • březové pupeny;
 • bobule hloh;
 • brusinkovou bobulí;
 • léčivý jetel;
 • ostružiny;
 • dubová kůra;
 • kořen pampelišky;
 • lískový ořech;
 • pšeničná tráva;
 • Heřmánek;
 • tymián se plazí;
 • šípky bobule.

Jaterní

 • odstraňuje toxiny;
 • rozpouští žlučové kameny;
 • brání jejich formování v budoucnosti;
 • blokuje zánětlivé procesy;
 • zlepšuje trávení;
 • posiluje imunitní systém;
 • normalizuje spánek;
 • zlepšuje výkon
 • semena koriandru semen;
 • máta peprná;
 • tansy;
 • Heřmánek;
 • sušené květiny;
 • bodlák

Žaludeční

 • pomáhá při pankreatitidě;
 • zmírňuje pálení žáhy;
 • normalizuje kyselost;
 • aktivuje metabolismus;
 • zlepšuje trávení;
 • blokové křeče;
 • zastaví intoxikaci.
 • kořen devyasila;
 • Hypericum perforatum;
 • květy měsíčku;
 • pelyněk;
 • Heřmánek;
 • Skořice;
 • přeslička;
 • škrabavá tráva;
 • Salvia officinalis

Od lupénky

 • zmírňuje stres;
 • zastaví šíření zánětu;
 • zklidňuje svědění;
 • odstraňuje nepříjemné pocity;
 • bojuje s alergickými reakcemi;
 • má antibakteriální účinek.
 • bobule hloh;
 • brusinkovou bobulí;
 • kořen devyasila;
 • bodavá kopřiva;
 • máta peprná;
 • kořen pampelišky;
 • oregano;
 • tep srdečního svalu;
 • Highlander;
 • celandine

Z mastopatie

 • rozpouští fibrocystické formace;
 • vyrovnává rovnováhu ženských a mužských hormonů;
 • snižuje riziko vzniku nádorů;
 • čistí krev;
 • zklidňuje;
 • zmírňuje bolest.
 • deska lomového lomu;
 • květy měsíčku;
 • Malinové listy a bobule;
 • podběl;
 • oregano;
 • plantain large;
 • sekaná tráva;
 • celandine

Ledviny

 • zastaví zánět;
 • blokuje bolest;
 • obnovuje práci poškozených renálních tubulů;
 • alkalizuje moč;
 • rozpouští kameny;
 • zvyšuje močení.
 • březové pupeny;
 • Cmin písčité;
 • bobule hloh;
 • léčivý jetel;
 • Hypericum perforatum;
 • vápenná barva;
 • Malinové listy a bobule;
 • podběl;
 • máta peprná;
 • oregano;
 • tep srdečního svalu;
 • kořen lékořice;
 • Skořice;
 • semena koprů;
 • přeslička;
 • šípky bobule.

Pro štítnou žlázu

 • redukuje nodulární formace v oblasti štítné žlázy;
 • nasycuje tělo jódem;
 • normalizuje funkci štítné žlázy.
 • Hora Barannik;
 • bobule hloh;
 • Koktejl je pichlavý;
 • Citrónový balzám;
 • tep srdečního svalu;
 • tsminnitsa.

S menopauzou

 • normalizuje tlak;
 • vrátí chuť k jídlu;
 • podporuje hubnutí;
 • stabilizuje emocionální stav;
 • zlepšuje stav kůže, odstraňuje známky stárnutí, vyhlazuje vrásky;
 • zvyšuje vitalitu;
 • posiluje nehty;
 • zabraňuje vypadávání vlasů.
 • bobule hloh;
 • květy měsíčku;
 • oheň černých listů;
 • oregano;
 • tep srdečního svalu;
 • stevia;
 • tymián se plazí;
 • Salvia officinalis;
 • šípky bobule.

S alergiemi

 • slzy;
 • rýma;
 • otoky;
 • dušnost;
 • vyrážka na těle.
 • březové pupeny;
 • Highlander;
 • listy a plody lesních jahod;
 • kořen pampelišky;
 • plantain large;
 • agrimony;
 • cassia;
 • pozemní červy;
 • bearberry obyčejný.

Z křečových žil

 • obnovuje poškozené krevní cévy, obnovuje jejich pružnost;
 • normalizuje metabolismus;
 • dodává tělu aminokyseliny - stavební materiál pro krevní cévy;
 • snižuje riziko vzniku krevních sraženin v budoucnosti;
 • zmírňuje zánět;
 • odstraňuje otok na obličeji a nohou;
 • Zastaví bolestivé pocity.
 • Hypericum perforatum;
 • bodavá kopřiva;
 • břečťan obecný;
 • Heřmánek;
 • bobulí jeřabin;
 • řezané trávy.

Od rakoviny

 • zastavuje růst rakovinných buněk;
 • snižuje riziko jejich vzniku;
 • posiluje imunitní systém;
 • obnovuje tělo.
 • Heřmánek;
 • březové pupeny;
 • Cmin písčité;
 • tuberiferní houba;
 • bodavá kopřiva;
 • rakytník;
 • vápenná barva;
 • pelyněk;
 • tep srdečního svalu;
 • Skořice;
 • bearberry obyčejný;
 • sekaná tráva;
 • tymián se plazí;
 • škrabavá tráva;
 • Salvia officinalis;
 • šípky bobule.

Z vředů

 • normalizuje fungování střev, úroveň kyselosti;
 • má účinky hojení ran;
 • zmírňuje bolest;
 • pomáhá s jinými patologiemi gastrointestinálního traktu: gastritida, zácpa;
 • zmírňuje křeče;
 • činí stěny žaludku pružnější;
 • normalizuje trávení;
 • snižuje nadýmání;
 • posiluje imunitní systém;
 • snižuje otok a otok.
 • Hypericum perforatum;
 • květy měsíčku;
 • máta peprná;
 • pelyněk;
 • lněná semena;
 • Skořice;
 • sekaná tráva;
 • přeslička;
 • šípky bobule.

Z ženské neplodnosti

 • normalizuje hormonální rovnováhu;
 • eliminuje infekce močových cest;
 • obnovuje funkci žláz s vnitřní sekrecí;
 • odladí práci vaječníků;
 • organizuje menstruační cyklus;
 • posiluje imunitní systém.
 • oregano;
 • bodavá kopřiva;
 • vápenná barva;
 • podběl;
 • bobule rakytníku;
 • tep srdečního svalu;
 • šípky bobule.

Od hepatitidy

 • podporuje regeneraci jaterních buněk;
 • čistí tělo (bylinky k čištění);
 • posiluje oběhový systém;
 • posiluje imunitu;
 • Vyživuje tělo základními vitamíny.
 • Cmin písčité;
 • Highlander;
 • kořen devyasila;
 • květy měsíčku;
 • máta peprná;
 • Heřmánek;
 • semena koprů;
 • škrábanec trávy.

Od gastritidy

 • léčí nejen gastritidu, ale také další patologické stavy gastrointestinálního traktu;
 • zmírňuje bolest;
 • obalí ochranný film sliznice;
 • zmírňuje zánět;
 • má choleretické účinky a hojení ran;
 • vyživuje tělo vitamíny;
 • normalizuje trávení;
 • zlepšuje chuť k jídlu;
 • snižuje kyselost žaludku;
 • eliminuje procesy rozkladu a fermentace v zažívacím traktu;
 • zmírňuje nevolnost, zvracení;
 • tóny nahoru.
 • Hypericum perforatum;
 • květy měsíčku;
 • máta peprná;
 • pelyněk;
 • lněná semena;
 • Skořice;
 • sekaná tráva;
 • přeslička;
 • šípky bobule.

Od mužské neplodnosti

 • zastaví proces zánětu;
 • obnovuje fungování prostaty;
 • zklidňuje;
 • odstraňuje toxiny;
 • normalizuje práci genitálií, obnovuje účinnost;
 • ničí infekce;
 • tóny nahoru;
 • zvyšuje výkon a vytrvalost;
 • obsahuje látky, které podporují oplodnění vajíčka.
 • Aralia Manchur;
 • Astragalus vlněný květovaný;
 • Cmin písčité;
 • zlatý kořen;
 • Ivan-čaj;
 • vápenná barva;
 • kráva tráva;
 • Echinacea purpurea;
 • orchidej pro muže.

Pro pohled

 • obnovuje vizuální funkce;
 • je dobrou prevencí očních onemocnění;
 • zabraňuje ztrátě zraku.
 • zmírňuje napětí v očních svalech;
 • zlepšuje krevní oběh v mozku a očích;
 • posiluje cévy;
 • tvoří akutní vidění;
 • zaměřuje oči;
 • zmírňuje bolest;
 • posiluje sítnici.
 • kořen devyasila;
 • oregano;
 • shluky pryskyřice;
 • Hypericum perforatum;
 • lék na oči;
 • Heřmánek;
 • Salvia officinalis;
 • šípky bobule.

Prostatitida

 • stimuluje imunitní systém;
 • zastaví zánětlivé procesy;
 • zlepšuje místní krevní oběh;
 • posiluje stěny cév;
 • bojuje s infekcemi;
 • tóny nahoru;
 • má antiseptický účinek;
 • uvolňuje hladké svalstvo prostaty.
 • kořen devyasila;
 • oregano;
 • Hypericum perforatum;
 • černý čaj;
 • šípky bobule.

Rozsah klášterního čaje je impozantní. Žádný výrobce potravinových doplňků nenabízí tak velké množství produktů pro léčbu doslova jakýchkoliv nemocí a s úplně odlišnými variacemi kompozice.

Domácí recepty

Inspirován ohromující přírodní kompozicí, mnoho uživatelů se ptá, zda je možné vařit doma. Některé zdroje říkají, že skutečný recept klášterního čaje je držen v tajnosti, aby se vyloučily padělky. Jiní odhalují podrobně všechna tajemství vaření: seznam rostlin a jejich proporce. Některé z nejpopulárnějších receptů jsou uvedeny jako příklad.

Proporce

 • 10 g březových listů;
 • 30 g mladých listů kopřivy;
 • 20 g medonosných klíčků;
 • 20 g sušených květin;
 • 10 g barvy vápna;
 • 10 g heřmánkových květů;
 • 10 g mateřské dřeně;
 • 10 g chrpy;
 • 10 g řezané trávy;
 • 40 g jahody;
 • 20 g paliva;
 • 10 g plíživého tymiánu;
 • 20 g výhonků série;
 • 40 g šalvěje;
 • 20 gramů lesních bobulí;
 • 10 g kůry z rakytníku.
 • 50 g šípků;
 • 30 g květin Hypericum;
 • 20 g kořene devyasila;
 • 20 g čaje z černého listu;
 • 10 g oregano.
 • 50 g černého bezu černého;
 • 20 g vápna a pampelišky;
 • 10 g máty peprné a heřmánku;
 • 30 g kasie;
 • 25 g koprových semen.
 • 20 g březových pupenů;
 • 10 g vervainu;
 • 5 g Hypericum perforatum;
 • 5 g centaury;
 • 50 g mladých listů kopřivy;
 • 10 g kořene lopuchu;
 • 15 g rybáře;
 • 10 g paliva;
 • 50 g květů heřmánku;
 • 5 g kořene lékořice;
 • 10 g běžných semen kmínu;
 • 10 g řezané trávy;
 • 5 g fialových květů;
 • 5 g léčivé šalvěje.

Pravidla vaření

Nejdříve musíte najít všechny komponenty. Je velmi obtížné je sestavovat ručně, protože někdy rostou na různých územích. Chybějící bylinky však lze vždy zakoupit v lékárně ve formě hotových poplatků.

Je lepší použít suché suroviny. Předtím je nutné co nejvíce brousit. Vezměte potřebné proporce. Protože se jedná o nezpracované bylinky, stačí je vařit v malé konvici. Je lepší držet směs ve vodní lázni po dobu asi 10 minut, poté se připraví čaj podle výše uvedeného obecného receptu.

Pokud se po zahájení pití cítíte horší, měli byste léčbu ukončit.

Domácí recepty jsou dobré, protože vy sami budete vědět, co přesně do něj vložili. To znamená, že to budou přesně ty bylinky, které jsou indikovány pro léčbu nemoci. Na druhou stranu vám nikdo neručí za kvalitu a účinnost tohoto nápoje.

Pravda nebo rozvod?

A konečně, hlavní otázka, která zajímá všechny rozumné lidi: je klášterní čaj opravdu skutečný lidový recept z bylin, které mohou zmírnit stav člověka v různých nemocech nebo jen další nafouklý prázdný mýtus? Než otevřeme všechny pochybné okamžiky, nasloucháme specialistovi, kterého každý ví a kdo o tomto nápoji otevřeně hovořil v jednom ze svých programů.

Elena Malysheva o klášterním čaji

Na některém z „oficiálních“ (je to jen spousta z nich a je těžké odhalit ten skutečný), který prodává klášterní čaj, to říká, že Elena Malysheva sama to doporučuje. Na YouTube - obrovské množství videí s programem „Zdraví“ a „Žít zdravě!“, Podepsáno:

 • "Elena Malysheva - tři důvody k pití klášterního čaje pro hubnutí";
 • "Malysheva klášterní čaj";
 • „Hodinky - Elena Malysheva o klášterním čaji“;
 • "Klášterní čaj Malysheva doporučuje" a mnoho dalších.

Nemůžete ani trávit čas jejich pozorováním, protože všechny nejsou ničím jiným než reklamní kampaní. V nich, samozřejmě, úryvky z Malyshevových programů, ale vůdce v nich se ani nezmínil o tomto shromáždění, a pod videem je odvolání s nezbytným odkazem: „můžete zde koupit klášterní čaj.“ Nebo jen video série s propagandou pít tento úžasný nápoj a nic - o Elena Vasilyevna.

Jediným videem, jehož pravost nemusí být pochybná, je záznam převodu E. V. Malysheva 24. ledna 2016. Nazývá se „Zdraví“. Odhalení klášterního čaje. Zde v ní moderátor podrobně vypráví o svém opravdovém postoji k tomuto produktu. Stručně řečeno, to vše přijde na následující.

Elena Vasilyevna Malysheva nikdy inzeroval klášterní čaj a neřekl o tom ve svých programech. Ona náhodně narazila přes internet na místě prodávat tento parazitický nápoj a se odkazovat na presenter že ona údajně doporučuje. Byla velmi rozhořčená a ona zavolala na číslo uvedené na těchto stránkách: rozhovor byl zaznamenán a je lepší ho poslouchat ve videu.

Elena Vasilyevna také rozhořčeně řekla, že na místě se odkazuje na Institut parazitologie, kde byly prováděny klinické zkoušky nápoje a hlavní parazitolog Ruské federace, který také doporučil, aby byl opilý. Ukázalo se, že tento institut byl první, kdo o této rostlině slyšel, a že postavení hlavního parazitologa v zemi vůbec neexistuje.

Jak řekla Malysheva, našla 4 takové stránky, kde se pokaždé, když byla jména hlavního parazitologa zcela odlišná.

Na konci videa, Malyshev nedoporučuje nákup těchto prostředků na internetu a self-medicating, otevřeně voláním výrobců těchto zboží podvodníci.

Vystavení mýtů

V celém článku bylo zaznamenáno mnoho výhod klášterního čaje: nízká cena, široký sortiment a přírodní složení. Je čas zaměřit se na kontroverzní otázky.

 • Nedostatek certifikátů kvality.
 • Laboratorní studie nebyly provedeny.
 • Neznámý úplný seznam kontraindikací.
 • Vedlejší účinky nejsou zmíněny, i když jsou možné po použití bylinných infuzí a odvarů.
 • Nedostatek lékáren.
 • Není jasné, který z mnoha míst k prodeji je skutečně oficiální.
 • Ne všechny bylinky nárokované jako součást poplatků lze nalézt v horách Kavkazu.

Jak můžete vidět, klášterní čaj je na trhu moderních bylinných léků velmi nejednoznačným fenoménem, ​​který vyžaduje další výzkum a vědecké důkazy. Má spoustu výhod, ale existují kontroverzní body. Zkontrolujte všechny informace o produktu, který chcete koupit a používat. A nezapomeňte se poradit s informovanými lidmi - lékaři.