Image

Jak vypočítat ideální váhu?

Chcete-li "slepý" ideální postavu, bude to trvat značné množství času a úsilí. Než se však pustíme do tohoto obtížného úkolu, přistupte k zrcadlu a kriticky se na sebe podívejte, ale s láskou. Můžete si vzít centimetr a změřit všechny vaše kruhy, prostě nedělejte žádné pochmurné závěry, pokud se vám nepodaří 90-60-90.

S největší pravděpodobností to nebude fungovat, ale v tom není tragédie. Za prvé, hodně může být opraveno. Za druhé, není nutné hodně opravit.

Typ ústavy

Například antropologové rozlišují tři základní typy ústavy (nemluvě o četných přechodných a přechodných variantách). Tyto tři typy se nazývají: normostenik, hyperstenic a asthenic.

Osoba, která má hypersthenic ústavu, nejvíce často střední nebo nižší průměrná výška, je široký-vykostěný, s relativně krátkými pažemi a nohami a širokým hrudníkem. Astenický - vysoký, dlouhosrstý, s úzkým hrudníkem, jako by vzhlédl. Normosthenic znamená „normální“: růst je průměrný a všechno ostatní taky.

Poměrně přesně určete svůj ústavní typ tzv. Interkostálním úhlem, který je tvořen nejspodnějšími oblouky žebra. Postavte se před zrcadlo, sání v žaludku a trčí na hrudi, a uvidíte, jaký je váš intercostal úhel (můžete dokonce vzít velký úhloměr a změřit).

Pokud je asi 90 stupňů, pak jste normální. Pokud je tento úhel akutní, je menší než 90, jste astenik, a pokud je tupý, jste hypersthenic. V posledně uvedeném případě může úspěšný úbytek hmotnosti vést k neúspěšnému výsledku: tenkost neoznačuje hypersthenikum a naopak, nějaká „extra“ váha bude kolem čtvercového tvaru obrázku.

Ideální váha není postavou na stupnicích, ale nedílnou a důležitou součástí vašeho života.

Ideální hmotnost

Vaše váha je ideální, pokud:

 • Nezpůsobuje zdravotní problémy (nebo potenciální rizika);
 • Neomezuje vás ve vašem každodenním životě, touhách a potřebách;
 • Se svým tělem jste spokojeni a zároveň necítíte omezení;
 • Líbí se vám vaše tělo, a neporovnáváte se s jinými lidmi (nebo herci, zpěváci, sportovci atd.).

Existují různé ukazatele a vzorce, které mohou určit přibližnou hmotnostní rozsah, ve kterém můžete začít mít zdravotní problémy, stejně jako váhu, kterou je třeba usilovat o minimalizaci nebo úplné odstranění těchto problémů.

Metody stanovení nadměrné hmotnosti

1. Stanovení nadváhy pomocí závaží

Nejjednodušší (a nejpřesnější): výška (v centimetrech) je minus 110. Výsledné číslo (v kilogramech) je ideální hmotnost. To však neznamená, že je „všechno ostatní“ zbytečné.

2. Přehybem na břiše

Tam je nejjednodušší a nejpřesnější způsob, jak zjistit nadváhu: stačí změřit záhyb na břiše. U žen je přípustná míra 2–4 ​​cm, ale u mužů je to o něco méně - 1–2 cm, odborníci říkají, že 5–1 cm je obezita. Pravda, bohužel, přesný výsledek, kolik musíme obnovit, v tomto případě to nevidíme. Je to jen náznak toho, že je čas se posadit do posilovny a na dietu.

3. BMI - Body Mass Index

Obecné uznání obdrželo tzv. Body mass index (BMI). Jeho výpočet: vydělte váhu v kilogramech výškou v metrech čtverečních. Příklad: BMI = 68kg: (1.72m x 1.72m) = 23. Tento vzorec je dobrý, protože funguje jak pro „děti“, tak pro „obry“.

Rozlišují se následující hodnoty BMI:

méně než 15 - akutní hmotnostní deficit;
od 15 do 18,5 - nedostatek hmotnosti;
od 18,5 do 24 - normální hmotnost;
od 25 do 29 - nadváha;
30 - 40 - obezita;
více než 40 - těžká obezita.

4. Online kalkulačka ideální váhy.

5. Váhy, které určují procento tělesného tuku

BMI však nemluví o rozložení kilogramů na těle. Důležitá postava. Se stejnou výškou a hmotností bude jedna osoba štíhlá a silná, druhá - plná a volná. Důležitý je poměr svalů a tuků, kolik procent celkové tělesné hmotnosti je hmotnost tuku, kolik svalů a kostí, kolik vody. Normální podíl tělesného tuku u mužů je 12–18%, ženy –– 18–25%.

V poslední době se objevily prostředky pro stanovení procenta tělesného tuku. V procesu bioelektrické analýzy prochází tělem slabý, absolutně bezpečný elektrický proud. Princip analýzy je založen na skutečnosti, že elektrický impuls prochází svaly a vodou snadněji než tukem. Nyní existují váhy, které zahrnují tuto technologii, můžete pravidelně a více či méně přesně měřit doma nejen svou váhu, ale také procento tuku s jejich pomocí.

6. Vzorec pro stanovení dosažitelné hmotnosti

Vzorec platí pro případy, kdy člověk začíná zhubnout s poměrně velkou hmotností.

Výpočet se provádí ve dvou fázích:

1. Nejprve určete svou váhu, jako byste byli vlastníkem běžné výměny:

(45 kg) + (1 kg na centimetr výšky nad 150 cm) + (0,5 kg na každý rok ve věku 25 let, ale ne více než 7 kg).

2. Pak se provede pomalá výměna:

- přidat od 4,5 do 7 kg;

- přidat další 4 až 7 kg (s počáteční hmotností asi 90 kg);

- přidejte několik kilogramů (počáteční hmotnost silně přesahuje 100 kg).

Příklad padesátileté dámy vysoké 158 cm, v současné době váží 90 kg:

45 kg + 1 kg (158 cm - 150 cm) + 7 kg + 7 kg + 7 kg = 74 kg.

Pokud se naší paní podaří přivést až na 60 kg, je jí poskytnuta nejrůznější zdravotní potíže a nevyhnutelný rychlý návrat k počáteční hmotnosti, plus určitý počet veselých kilogramů.

Jak ovlivňuje tělesná hmotnost zdraví?

Co vlastně znamená měřítko? Jak to souvisí se všemi důvody, proč chcete zhubnout? Možná chcete vypadat atraktivněji, zlepšovat své zdraví, „stoupat“ do svých oblíbených džíny nebo nosit krásné šaty visící ve skříni po mnoho let, zlepšovat svou fyzickou zdatnost, vrátit se do své mládeže nebo se cítíte pohodlněji s méně kilogramy? Číslo na stupnicích není to, co určuje váš úspěch nebo neúspěch. Existuje mnoho způsobů, jak měřit pokrok a úspěch kromě neustálého sledování váhy.

Existuje jen jeden důvod, proč můžete mluvit o „normální“ nebo „ideální“ váze, a to je vaše zdraví.

Vědecky prokázaná váha spoje a určité zdravotní problémy, které mohou později vést k vážnému onemocnění nebo dokonce smrti. Přestože váha nemusí být příčinou některých nemocí, je naprosto jisté, že lidé, jejichž váha je víceméně „normální“, jsou mnohem náchylnější k různým zdravotním problémům.

Zajímavý článek? Sdílejte to se svými přáteli!

Stanovení nadváhy

Toto je číslo článku 1 v sérii článků o nadměrné hmotnosti.

MEMO PRO OSOBU S MIMOŘÁDNÁ HMOTNOST

Vážený pacientku, máte nadváhu. Tento stav způsobuje, že máte různé stížnosti, které porušují kvalitu vašeho života, způsobují nepříjemné pocity doma a / nebo v práci. Společně s vámi se pokusíme, aby vaše tělo bylo zdravější a pohodlnější.

Jak zjistit, zda máte nadváhu?

Posouzení nadváhy a stanovení obezity se provádí v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO) na základě definice několika ukazatelů:

Tabulka 1. Klasifikace obezity (WHO):

3. Obvod pasu (OT) je indikátorem ukládání tukové tkáně v břiše osoby. Obvod pasu se měří ve stoje, uprostřed vzdálenosti mezi dolními žebry (pobřežní oblouk) a kyčelní hřebeny. V ideálním případě by toto číslo nemělo překročit 94 u mužů a 80 centimetrů u žen (viz tabulka 2). U abdominální viscerální obezity (typu jablka, kdy člověk zvyšuje riziko vzniku diabetu typu II a kardiovaskulárních onemocnění) je tento ukazatel u mužů více než 102 centimetrů au žen více než 88 centimetrů. Obvod pasu je ____ cm;

Tabulka 2. Hodnota obvodu pasu u mužů a žen:

Váha Kalkulačka

Hmotnost 65 kg patří do kategorie Norm pro dospělé s růstem 170 cm.

Tento odhad je založen na vypočítaném indexu tělesné hmotnosti (BMI): 22,5 podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

Všechny rozsahy BMI:
 • Nedostatek tělesné hmotnosti (méně než 18,50)
  • Vyjádřeno (méně než 16)
  • Střední (16 - 17)
  • Lehký (17 - 18,5)
 • Norma (18,50 - 24,99)
 • Pre-obezita (25.00 - 29.99)
 • Obezita (nad 30,00)
  • Stupeň obezity I (30 - 35)
  • Stupeň obezity II (35 - 40)
  • Obezita III (nad 40 let)

Kolik byste měli vážit?

Pro dospělé vysoké 170 cm je ideální hmotnost pro zdraví: 56,7 - 76,6 kg

Přesná hodnota ideální hmotnosti je ve specifikovaném rozsahu a je určena vašimi osobními motivy a požadavky na obrázek.

Z hlediska maximální životnosti je ideální hmotnost pro specifikovanou výšku 55,4 - 74,8 kg

Všechny hmotnostní rozsahy pro výšku 177 cm:

 • Vyjádřeno: méně než 35,58 kg
 • Mírné: 35,58 - 50,58 kg
 • Nízká hmotnost: 35,58 - 50,58 kg
 • Stupeň obezity I: 35,58 - 50,58 kg
 • Stupeň obezity II: 35,58 - 50,58 kg
 • Obezita III. Stupně: více než 75,58 kg

Vysvětlení výsledků

Výsledky výpočtů BMI nejsou vhodné pro posuzování váhy profesionálních sportovců, těhotných žen a osob trpících edémem a jinými poruchami, které vedou k nesprávnému posouzení výchozích údajů.

Hmotnostní rozsahy v této kalkulačce jsou vypočteny na základě výšky podle metodiky Světové zdravotnické organizace (WHO).

Samotná metoda odhadu hmotnosti pomocí BMI je určena pro primární detekci nedostatku nebo nadměrné hmotnosti. Získání odlišného posouzení z normy je důvodem pro to, aby se k výživnému a endokrinologovi přihlásilo individuální posouzení hmotnosti a v případě potřeby doporučení k jeho nápravě.

Rozsah ideální váhy (normy) ukazuje, jakou váhu má pravděpodobnost výskytu a opakovaného výskytu nemocí spojených s nadváhou nebo podvýživou minimální. Navíc, jak ukazuje praxe, člověk s normální váhou vypadá nejen zdravě, ale také nejatraktivněji. Pokud nastavíte váhu, nedoporučuje se jít nad rámec normy, aby se předešlo zdravotním problémům.

O hmotnostních kategoriích

Nedostatek tělesné hmotnosti je obvykle známkou zvýšené výživy; Doporučuje se také konzultace s dietologem nebo endokrinologem. Tato kategorie zahrnuje osoby, které jsou podvyživené nebo mají onemocnění, které způsobuje hubnutí.
Nedostatek tělesné hmotnosti je také charakteristický pro profesionální modely, gymnastky, baleríny nebo dívky, které jsou příliš závislé na hubnutí bez dozoru odborníka na výživu. Někdy to může vést ke zdravotním problémům. Korekce hmotnosti v tomto rozmezí by proto měla být doprovázena pravidelným lékařským dohledem.

Norma ukazuje váhu, při které má člověk maximální šanci zůstat zdravý co nejdéle a v důsledku toho i krásný. Normální váha není zárukou dobrého zdraví, ale významně snižuje riziko poruch a nemocí způsobených nadváhou nebo podváhou. Kromě toho, majitelé normální hmotnosti, zpravidla jsou v dobrém zdravotním stavu, a to i po intenzivní fyzické námaze.

Pre-obezita je o nadváze. Osoba v této kategorii má často některé příznaky spojené s nadměrnou hmotností (dušnost, vysoký krevní tlak, únava, záhyby tuků, nespokojenost s postavou) a má každou šanci stát se obezitou. V tomto případě se doporučuje snadno upravit hmotnost na normu, nebo na hodnoty, které jsou jí blízké. Rovněž nezasahujte do konzultace s odborníkem na výživu.

Obezita je indikátorem chronického onemocnění spojeného s nadměrnou tělesnou hmotností. Obezita vždy vede k problémům s kardiovaskulárním systémem a významně zvyšuje riziko získání dalších onemocnění (diabetes, hypertenze atd.). Léčba obezity se provádí výhradně pod dohledem odborníka na výživu nebo endokrinologa a pouze po provedení nezbytných testů a stanovení typu. Nekontrolované diety a závažná fyzická námaha při obezitě se nedoporučuje, protože to může způsobit další problémy.

Odpovědi na otázky

Jaká specifická váha je pro mě ideální?

Kalkulačka vypočítá hmotnostní rozsah, který je ideální pro danou zadanou výšku. Z tohoto rozsahu si můžete zvolit libovolnou hmotnost v závislosti na vašich preferencích, přesvědčeních a požadavcích na obrázek. Například přívrženci figurky modelu mají tendenci udržet svou váhu na dně.

Pokud je vaší prioritou zdraví a délka života, pak je ideální váha vypočítána na základě lékařské statistiky. V tomto případě se optimální hmotnost vypočítá z BMI 23.

Můžete věřit výslednému odhadu?

Ano Hmotnost dospělých se posuzuje na základě autoritativního výzkumu Světové zdravotnické organizace (WHO). Odhad hmotnosti dětí a adolescentů od narození do 18 let se provádí samostatnou speciální metodou, kterou také vyvinula WHO.

Proč se pohlaví nepočítá?

Hodnocení BMI dospělých je stejné pro muže i ženy - to je odůvodněno výsledky statistických studií. Zásadní význam pro hodnocení váhy dětí a dospívajících má zároveň pohlaví a věk.

Některé jiné váhy kalkulačka dává jiný výsledek. Co věřit?

Existuje obrovské množství kalkulaček navržených tak, aby poskytovaly odhady hmotnosti založené na výšce a pohlaví. Ale jejich vzorce byly zpravidla vyvíjeny v minulém století jednotlivci nebo skupinami na základě kritérií, která neznáte nebo nevyhovují (například vzorce pro hodnocení sportovců).

Doporučení WHO použitá v této kalkulačce jsou určena pro obyčejné moderní lidi, s přihlédnutím k podmínkám moderního života, lékařským postupům a na základě nových pozorování populace všech kontinentů planety. Proto důvěřujeme pouze této technice.

Věřím, že výsledek by měl být jiný.

Hodnocení se provádí pouze na základě údajů, které jste uvedli o výšce a váze (stejně jako o věku a pohlaví pro děti). V případě neočekávaných výsledků prosím zkontrolujte všechny zadané údaje. Také se ujistěte, že nepatříte do žádné z kategorií osob, jejichž váha nepodléhá hodnocení pomocí indexu tělesné hmotnosti.

Můj výsledek je nedostatek tělesné hmotnosti, ale stále chci zhubnout

To není neobvyklé, mnoho profesionálních modelů, tanečníků, balerín dělá jen to. V tomto případě se však doporučuje hubnout pouze pod dohledem odborníka na výživu a endokrinologa, aby nedošlo k poškození zdraví, pokud to pro vás něco znamená.

Můj výsledek je normou, ale považuji se za úplného (nebo tenkého)

Pokud máte nějaké obavy ohledně tohoto obrázku, doporučujeme vám jít do fitness, po předchozí konzultaci s odborníkem na výživu.

Vezměte prosím na vědomí, že některé prvky obrázku lze jen těžko napravit pouze pomocí fitness, cvičení, stravy nebo kombinací obou. Vaše cíle by měly být analyzovány zkušeným lékařem, aby bylo možné posoudit jejich realitu, důsledky a předepsat pouze správné postupy.

Můj výsledek je pre-obezita (nebo obezita), ale nesouhlasím s tím.

Pokud jste sportovec se zvýšenou svalovou hmotností, pak není posouzení hmotnosti BMI pro vás jednoduše určeno (to je uvedeno ve vysvětlení). V každém případě pro přesné individuální posouzení hmotnosti se obraťte na odborníka na výživu - pouze v tomto případě obdržíte autoritativní výsledek s pečetí lékaře.

Proč se cítím příliš tenká nebo tuková, i když je moje váha normální?

Věnujte pozornost osobnosti a hmotnosti těch, kteří vás obtěžují. Zpravidla jsou posuzováni pouze sami: subjektivně. Plné se vždy považují za hubené a tenké se považují za plnotučné, navíc oba mohou mít hmotnost v mezích zdravé normy. Zvažte také sociální faktory: pokuste se vyloučit nebo potlačit ta rozhodnutí ve vaší adrese, která jsou založena na nevědomosti, závisti nebo osobním nepřátelství. Důvěra je pouze objektivní hodnocení BMI, které jasně ukazuje míru, přebytek nebo masový deficit; a věřte svým obavám z tohoto čísla pouze podpůrným lidem vaší váhové třídy nebo lékaře.

Jak vypočítat index tělesné hmotnosti (BMI)?

Hmotnost uvedená v kilogramech musí být vydělena čtvercem výšky uvedené v metrech. Například, s výškou 178 cm a hmotností 69 kg, bude výpočet následující:
BMI = 69 / (1,78 * 1,78) = 21,78

Jak rychle a přesně vypočítat správnou hmotnost

Představte si obrázek: probudit se ráno, osprchovat se, mít snídani. A když přijde čas obléknout si oblíbené džíny, jsme zděšeni uvědomit si, že je nemůžeme upevnit - žaludek je v cestě. Vylezeme pod pohovku, najdeme zaprášené koupelnové váhy, postavíme se na ně a... Známý příběh, že?

Obsah

Bez ohledu na to, co je na stupnicích zobrazeno, frustrace a deprese jsou přijaty - nyní nenosíte džíny. Co dělat? Můžete jen skóre. Hodit kalhoty do koše nebo strčit do nejvzdálenějšího rohu hrudníku - nechte je ležet až do lepších časů. A můžete jít jinou cestou - hodit pár dalších kilogramů navíc - třeba kalhoty a nalezut.

Druhá možnost je obtížnější - musíte něco udělat, trávit čas, vyvíjet úsilí. Nicméně, zmáčknout vůli do pěst a rozhodnout se zhubnout. Ale před začátkem se vynořuje další otázka - co je třeba usilovat o to, kolik kilogramů potřebujete ztratit, aby bylo naprosto dobré: potřebujete, aby vaše kalhoty zapadly a dýchaly jednodušší, a na pláž, abyste se v létě nestyděli dostat ven. Myslíme, snažíme se přijít na to, jak vypočítat ideální váhu?

Ukazuje se, že ideální (správná) hmotnost je abstraktní pojem a označuje průměrnou hodnotu získanou na základě souboru lidských fyziologických parametrů, jako je výška, věk, pohlaví a složení těla. Zde se však nezapočítává zdravotní stav, úroveň fyzické aktivity, procento tukové hmoty ve vztahu k svalům a další individuální ukazatele jedné osoby.

To znamená, že nalezení přesné hodnoty vaší váhy pomocí dobře známých vzorců nebude úspěšné. Nicméně, přibližné vodítko, na které se můžete spolehnout při snižování nebo získávání tělesné hmotnosti, dostáváme.

Dále hledejte způsoby, jak vypočítat správnou hmotnost.

Nejznámější typy výpočtu hmotnosti pomocí vzorců

 • Výpočet hmotnosti pro výšku
 • Výpočet hmotnosti podle věku a výšky
 • Výpočet hmotnosti BMI (index tělesné hmotnosti)

Vypočítejte hmotnost podle výšky

Jednoduchý způsob, který je znám spíše jako Brockův vzorec. Zjednodušená verze vypadá takto:

 • Pro ženy: Ideální hmotnost = výška (cm) - 110
 • Pro muže: Ideální váha = Výška (cm) - 100

Moderní verze stejného vzorce vypadá trochu jinak, ale je považována za přesnější:

 • Pro ženy: Ideální váha = (Výška (cm) - 110) * 1,15
 • Pro muže: Ideální váha = (Výška (cm) - 100) * 1,15

Vypočítejte hmotnost podle věku a výšky

Následující metoda stanovení hmotnosti není výpočtovým vzorcem. Jedná se o hotovou tabulku, pomocí které můžete vypočítat správnou hmotnost podle věku. A pokud předchozí verze udává orientační míru lidské tělesné hmotnosti, pak tabulka Egorov-Levitsky, jak je také nazývána, zobrazuje maximální přípustnou hodnotu hmotnosti, jejíž překročení je pro danou výšku a věkovou skupinu považováno za nepřijatelné.

Vše, co potřebujete, je znát vaši výšku, věk a skutečnou váhu. Vyhledejte průsečík těchto parametrů v tabulce a pochopte, jak daleko jste od maximální přípustné hodnoty. Pokud je číslo v tabulce vyšší než vaše stávající váha - dobře, je-li nižší - je důvod uvažovat o posilovně a dietních omezeních.

Výpočet hmotnosti pomocí BMI (Quetelet body mass index)

Pomocí Mass Indexu je možné zjistit, ve kterém předem určeném rozsahu je aktuální hmotnost osoby: nedostatek, normální nebo obezita (všechny hodnoty BMI jsou uvedeny v tabulce).

BMI se vypočítá podle vzorce, ve kterém se podílejí počáteční hodnoty výšky v metrech a hmotnosti v kilogramech. Vzorec vypadá takto: KMT = hmotnost v kilogramech: (výška v metrech * výška v metrech).

Důležitý bod: výpočet správné hmotnosti BMI nebere v úvahu změny pohlaví a věku v těle.

Závěr

Je důležité mít na paměti, že jakákoliv metoda výpočtu správné váhy, kterou si vyberete, by výsledek výpočtů neměl být považován za absolutní pravdu. Všechny indikátory budou přibližné a přibližné. A džíny z těchto výpočtů se stále nehodí. Takže činky v rukou, nohy v teniskách, zámek na ledničce a vpřed - pro dosažení výsledku.

Jak provést výpočet nadváhy?

Co znamená ideální váha ženy Jaké ukazatele jsou považovány za optimální pro silnější sex? Obecně jsou tyto hodnoty kombinací řady faktorů: pohlaví, výška, tělesný objem, psychický stav, tendence k nadváze a další. Jsou brány v úvahu metodou výpočtu ukazatelů blízkých ideálu. Při jejich použití je vhodné si uvědomit, že jsou uvedeny průměrné výsledky. V reálném životě nejsou vedeni čísly, ale pocitem pohodlí a vnitřní harmonie.

Jak vypočítat ukazatele nadváhy? Existují vzorce pro použití doma, které vám umožní vypočítat ideální hmotnost:

 • BMI;
 • výška, věk;
 • poměr hmotnosti, objemu těla;
 • Brockova metoda, Quetelet;
 • vzorců Nagler, John McCallum, Devin.

Index tělesné hmotnosti (BMI)

BMI je indikátor, který určuje, jak proporcionálně je poměr hmotnosti a výšky osoby. Lékaři často vypočítávají optimální způsob léčby dystrofie a obezity. Index je užitečný pro ty, kteří chtějí provést komplexní posouzení zdravotního stavu a vypočítat počet chybějících nebo nadváhy kilogramů. Tento indikátor je považován za jednoduchý: je nutné rozdělit hmotnost osoby (v kg) jeho výškou (v metrech) na druhou.

Rozlišují se následující hodnoty BMI: méně než 15 - akutní hmotnostní deficit; od 15 do 18,5 - nedostatek hmotnosti; od 18,5 do 24 - normální hmotnost; od 25 do 29 - nadváha; 30 - 40 - obezita; více než 40 - těžká obezita.

Lidé s vysokým BMI (více než 35) se obtížně pohybují, chodí pěšky nebo stoupají po schodech. Přebytek tuku způsobuje vážné onemocnění:

 • hypertenze, migréna;
 • ateroskleróza, křečové žíly;
 • nemoci kloubů, srdce;
 • diabetes, kožní léze.

Stojí za to zbavit se nadváhy vytvořením souboru opatření, včetně stravy, cvičení, spánku, odpočinku a normalizace psychického stavu.

Doporučuje se jít do sportu, vyrovnat dietu, a v případech, kdy je BMI normální, a postava vypadá unaveně, ve středním věku, kůže se stává ochablou, ochablou. Speciální diety, mírné sportovní zátěže zaměřené na svalovou hmotu budou situaci napravit.

Optimální ukazatele pro růst, věk

Jak rozumět s ohledem na věk, výšku, že máte extra libry? Doporučuje se použít výpočet vyvinutý WHO. Můžete vypočítat ideální tělesnou hmotnost pro slabší pohlaví takto:

 • zvýšení (centimetry) o 3, odečtení 450, přidání věku (let);
 • vynásobte výslednou hodnotu o 0,25, přidejte 40;
 • kontrola výsledku pomůže srovnávací tabulce.

Pro určení nadměrné hmotnosti mužů pomůže jiný způsob výpočtu:

 • výška v centimetrech vynásobená 3, odečteno 450, přidat věk;
 • výsledek se vynásobí faktorem 0,25, přidá se 45;
 • zkontrolujte data na tabulce.

Brockova metoda

Technologie vyvinutá francouzským chirurgem antropologem Paulem Brockem pomůže spočítat nadváhu. Za základ vezměte výšku osoby. Až 165 cm, odečtěte 100, 166-175 cm, odečtěte 105, s rychlostmi většími než 170 cm - 110. Tvůrce vzorce navrhuje upravit počet, který má být určen, s ohledem na postavu:

 • Normostenic (normální) - postava je proporcionálně složená, výška je střední, nohy jsou štíhle, pas je tenký. Svaly jsou dobře vyvinuté, tuková vrstva je minimem nutným pro dobré zdraví.
 • Astenické (malé) - tělo je protáhlé, příčné parametry jsou menší než podélné. Hruď je úzká, plochá, krční, končetiny jsou tenké, dlouhé, obličej postav je tenký, nos je tenký. Svalovost astenických lidí je špatně rozvinutá, tendence k korpulenci je minimální. Obezita se vyskytuje u závažných onemocnění: po operaci, traumatu, metabolických poruchách, hormonálních poruchách.
 • Hypersthenické (velké) - příčné parametry těla jsou delší než podélné, kosti, kostra je široká, těžká, nohy jsou krátké a husté. Výška osoby je obvykle menší než průměr, tendence k plnosti je vysoká.

Jemně vykostěná astenic s příčnými rozměry mnohem menšími než podélná, je nutné odečíst 10% od výsledné hodnoty. Hypersthenika s krátkýma nohama, širokými boky a hrudníkem by měla být přidána 10%. Normastenik s proporcionálním tělem nemusí měnit konečnou hodnotu, hlavní postavou je uvažovat o konečném čísle.

Brockova technika, nuance výpočtů

Pomocí metody se nastaví parametr vypočítané ideální hmotnosti podle věku. Odborníci na výživu, přírodovědci, odborníci se domnívají, že čísla platí pro ženy ve věku 40-50 let. Dívky ve věku od 20 do 30 let by měly snížit počet o 10-12%, ženy 50+ přidat 5-7%.

Pro Brocka nemá smysl používat jeho extra váhu u dospívajících mladších 18 let, těhotných nebo kojících žen. Pro sportovce, kulturisty, ty, jejichž trénink je zaměřen na aktivní budování svalů, je to irelevantní. Pro ně existují i ​​jiné způsoby, jak vypočítat poměr tukové tkáně, svalů, které pomohou určit štíhlost, obezitu.

Quetelet Index

Extra libry pomohou určit vzorec pro výpočet Ketle. Výsledky ukazují míru obezity, řídkost žen, mužů ve věku 20-65 let. Výsledky výpočtů jsou zkresleny během těhotenství, krmení, dospívání do 18 let, u dospělých 46+, atletů.

Pro stanovení normální hmotnosti se vypočítá BMI: hmotnost (kilogramy) se dělí výškou ve čtverci (čtverečních metrech). Příklad:

 • Mám hmotnost 67, výška 170;
 • to dopadá: 67: (1.7 x 1.7) = 23.18

Výsledky jsou porovnány s údaji v tabulce:

Vzorec quetelet, s přihlédnutím k věku, postavě

Normy vypočtené podle vzorce, s přihlédnutím k postavě, věku. Při výpočtu hmotnosti (gramů) se dělí výška (centimetry), získané údaje se porovnávají v tabulce.

Index Quetelet indikuje množství tuku v těle, ale neumožňuje zjistit, jak je vrstva rozdělena na různé části těla. Pomůže vám zkontrolovat tvar ideálního vzorce popsaného níže.

Hmotnost versus objem těla

Jak zjistit podle objemu obrázku, že je čas jít na dietu? Pokud byly testovány různé metody, ale vzhled je odpudivý, možnost počítání s ohledem na objemy pomůže kontrolovat nadváhu

 • měřeno v úrovni obvodu pupkového pasu, cm;
 • stanovení objemu hýždí, cm;
 • první ukazatel je dělen druhým, výsledek je porovnán s údaji odpovídající normě.

Kolik by to mělo být? Koeficient je následující: ženy - 0,65–0,85, muži - 0,85–1.

Technika John McCallum

Přesný vzorec je považován za John McCallum, založený na měření kruhů různých částí těla. Získané ukazatele jsou průměrné, vhodné pro lidi různého věku, stavět, přesně pochopíte, zda proporcionální nebo ne.

Jak se zjistí, zda je nadměrná hmotnost podle McCallum? Teoretický vědec navrhl zaměřit se na obvod zápěstí (cm). Nejprve změříme, výsledek se vynásobí 6,5. V ideálním případě bude obrázek odpovídat obvodu hrudníku. Dále na základě těchto údajů vypočítáme procento zbytku parametrů zápěstí pro zbytek těla:

 • 70% - obvod pasu;
 • 85% - obvod kyčle;
 • 37% - obvod krku;
 • 53% - obvod stehna;
 • 29% - obvod předloktí;
 • 36% - obvod bicepsu;
 • 34% - lýtkový obvod.

Výpočty vzorců s tendencí k úplnosti

S vrozeným sklonem ke korpulenci existuje samostatná metoda, která určuje parametry obrázku. Podrobný popis naleznete v knize "Dieta pro osoby s nízkým metabolismem" Barbara Edelstein.

Výpočty se provádějí po etapách. Nejprve určíme, jaká hmotnost by mohla být v normálním metabolismu. Příklad: optimální hmotnost je 50 kilogramů, ke kterým přidáme 1 kilogram na každý centimetr výšky nad 150. K výslednému číslu přidáme ½ kilogramu vypočítaného pro každý rok počínaje od 25. Obecně se nepřidává více než 7 kilogramů.

Přejít na opravu dat:

 • přidat 4,5-7 kilogramů;
 • pak se přidá 4-7 kilogramů (pokud je hmotnost větší než 90);
 • plus 2-3 kg (pokud je tělesná hmotnost vyšší než 100 kg).

Příklad: růst 48leté paní 155, váha 95. Dostáváme: 45 + 1 x (155 - 150) + 7 + 7 + 7 = 71 kg.

Výsledná hodnota je měřítkem pro konkrétní případ. Ztráta hmotnosti na 60-62 kilogramů způsobí zdravotní problémy. Pokud se v budoucnu chce paní zlepšit, rychle se vrátí do původních pozic. Navíc se stane plnější, zatímco chuť bude nekontrolovatelná, což hrozí, že se stane obézní.

Jak se mýlit ve výpočtech

Při použití vzorce, který se vám líbí, se bere v úvahu, že parametry obrázku se mění v závislosti na denní době, dni v týdnu, měsíci. To je normální, protože každý organismus podléhá individuálním fyziologickým výkyvům. Tělesná hmotnost kolísá, vinu za jídlo, odpočinek, spánek, klima, pohodu, různé faktory. Přesná data získaná při vážení nejvýše 1 krát týdně.

Ženské tělo je tenká struktura, kde se hmotnost mění v závislosti na kritických dnech, množství spotřebované vody. Pokud ráno byla váha 61 kilogramů a večer jsem se 62 let - nepropadejte panice, urychleně zhubněte, připojte dietu. Taková plnost je dočasný jev, který si nezaslouží pozornost.

Nadměrná hmotnost kulturistů, sportovců - běžná věc. Ve většině případů je jejich výcvik zaměřen na budování prominentní svalové postavy. Svaly lidí zapojených do sportu váží dvakrát tělesný tuk. To je normální, přirozený jev.

BMI, stojí za to slepě věřit výsledkům?

Index tělesné hmotnosti je relativní hodnotou, založenou na statistikách, s přihlédnutím ke konkrétní postavě lidí z různých zemí. Ve většině případů, BMI je vyšší než normální, například, jestliže kosti osoby jsou široké, těžký, číslo je svalnaté a husté. To je normální, opět dokazující, že nemusíte okamžitě jít na dietu, vyčerpat tělo s cvičením.

Podle údajů WHO v Rusku postihuje první etapa obezity více než polovinu populace. Pokud porovnáme data Spojených států, ukazuje se, že Američané jsou mnohem častěji Rusové než přejídání a obezita.

 1. Odborníci na výživu, naturopatičtí lékaři se domnívají, že osoba by měla sledovat svou vlastní váhu a pohodu. Mobilizuje tělo, zvyšuje touhu vést zdravý životní styl, dodržuje pravidla výživy, cvičení.
 2. Psychologové jsou hluboce přesvědčeni, že on-line kalkulačky jsou vinny z rostoucího počtu uživatelů nespokojených s postavou.

Ať si zvolíte jakýkoliv vzorec pro výpočet, nechte se řídit všeobecnou pohodou, poslouchejte pocity uvnitř těla. Ostré hubnutí je plné vážných následků, zejména u chronických onemocnění. Pokud je obtížné určit, jak výrazná obezita, stojí za to uchýlit se k pomoci odborníka na výživu.

Vypočítejte si ideální váhu!

Jak zjistit, zda je nadváha

Bylo vyvinuto mnoho metod, vzorce pro stanovení normální hmotnosti, některé z nich jsou popsány na této stránce. Nezapomeňte - pokud se vaše hmotnost liší od „ideální hmotnosti“ vypočítané těmito vzorci o 5-10% v jednom nebo druhém směru, je to s největší pravděpodobností normální a je způsobeno individuálními vlastnostmi organismu. Pokud se cítíte dobře, snadno se pohybujete, váš dech nezachytí dech a vaše svaly po zranění schodů do třetího nebo čtvrtého patra nebolí - vše je v pořádku.

Nejjednodušší (a velmi přesný) způsob diagnostiky obezity je měření tloušťky kožního záhybu na břiše. Norma u mužů je až 1-2 cm, u žen do 2-4 cm, ohyb 5-10 cm a více je obezita.

Známý vzorec: ideální hmotnost se rovná výšce v centimetrech mínus sto. Ale tento vzorec je příliš nepřesný, dává přijatelný výsledek pouze pro lidi střední výšky, nebere v úvahu postavu a svalovou sílu.

Obecné uznání obdrželo tzv. Body mass index (BMI). Jeho výpočet: vydělte váhu v kilogramech výškou v metrech čtverečních. Příklad: BMI = 68 kg: (1,72 m x 1,72 m) = 23. Tento vzorec je dobrý, protože funguje jak pro „děti“, tak pro „gullivery“. BMI 19 až 25 je považováno za normu, BMI menší než 19 je hmotnostní deficit, 25-30 má nadváhu, 30-40 je obezita, více než 40 je těžká obezita.

Spočítejte si index tělesné hmotnosti!

BMI však nemluví o rozložení kilogramů na těle. Důležitá postava. Se stejnou výškou a hmotností bude jedna osoba štíhlá a silná, druhá - plná a volná. Je důležité, aby poměr svalů a tuků, kolik procent celkové tělesné hmotnosti bylo množství tuku, kolik - svalů a kostí, kolik - vody. Normální podíl tělesného tuku u mužů je 15–22%, ženy –– 20–27%. V poslední době se objevily prostředky pro stanovení procenta tělesného tuku. V procesu bioelektrické analýzy prochází tělem slabý, absolutně bezpečný elektrický proud. Princip analýzy je založen na skutečnosti, že elektrický impuls prochází svaly a vodou snadněji než tukem. Nyní existují váhy, které zahrnují tuto technologii, můžete pravidelně a více či méně přesně měřit doma nejen svou váhu, ale také procento tuku s jejich pomocí.

Byla stránka užitečná? Sdílejte to ve své oblíbené sociální síti!

Jak vypočítat extra a ideální váhu: nejlepší postupy, vzorce s příklady a tabulkami

Před ztrátou váhy se musí kompetentní osoba ujistit, že ji opravdu potřebuje, a problém není vymyšlen. A k tomu je třeba vědět, jak vypočítat nadváhu. To pomůže určit, kolik kilogramů musíte ztratit, abyste dosáhli ideálních parametrů pro vaše pohlaví, výšku a věk. Jediný problém spočívá v tom, že vzorce výpočtu jsou obrovské a ten, který je nejpřesnější, nikdo nemůže s jistotou říct. Vědci říkají, že nikdo tvrdí, že není nejlepší: každý má nedostatky.

Klasický vzorec Quetelet

Univerzálně uznávaný způsob výpočtu extra váhy osoby je Ketleův vzorec. Je schválena a doporučena takovou autoritativní organizací jako WHO. To je důvod, proč ji používá většina lidí. Umožňuje najít BMI - index tělesné hmotnosti (na západě je zkratka BMI - Body Mass Index).

Vzorec pro výpočet: I = M / H 2, kde:

 • I - index tělesné hmotnosti;
 • M - hmotnost v kilogramech;
 • H - výška v metrech.
 • M = 74;
 • H = 1,6;
 • vypočítat čtverec růstu: 1,6 x1,6 = 2,56;
 • Získá se I = 74: 2,56 = 28,91.

Poznámka V tomto textu budou na základě těchto údajů uvedeny všechny příklady výpočtů: náš konvenční člověk váží 74 kg s výškou 1 m 60 cm, ostatní parametry (věk, pohlaví, stavba těla, objem zápěstí) se budou měnit. Na konci je výhodnější porovnat získané výsledky a učinit závěr, že navrhované vzorce a metody jsou „přesné“.

Podle oficiální tabulky WHO se míra BMI pohybuje mezi 18,5-24,9 (včetně). Za extra váhu se považuje koridor 25-29,9, kde hodnota uvedená v našem příkladu výpočtu (28,91) poklesla. Indikátory začínající na 30 jsou již spojeny s obezitou.

Další informace o výpočtech, sazbách a odchylkách BMI naleznete v samostatném článku.

Ačkoli BMI vzorec je rozpoznán WHO sám, to je často kritizováno, protože to není přesné. Za prvé, Quetelet (belgický statistik a sociolog) ji vyvinul již v roce 1869. Je to prostě zastaralé. Zadruhé, nebere v úvahu věk a složení struktury lidského těla, a proto nemůže být uznán za dokonalý výpočet.

WHO uznává nedokonalost tohoto přístupu, ale není ve spěchu, aby ho opustil. Opravili rychlost normálního BMI podle věku a pohlaví:

Pokud je BMI vyšší než ukazatele uvedené v tabulce, znamená to přítomnost nadváhy.

Tabulky

Ti, kteří nejsou s matematikou přáteli a nemají rádi výpočty, mohou určit nadměrnou váhu jinými způsoby. Stačí nejprve najít online kalkulačky, zadat data do speciálních oken, kliknout na tlačítko „spočítat“ a získat odpověď. Za druhé je možné nalézt tabulky odpovídající tělesné hmotnosti a takové parametry, jako je pohlaví, výška nebo věk.

Tabulka ve výšce a hmotnosti

Příklad. Náš podmíněný člověk s výškou 160 cm a tělesnou hmotností 74 kg spadá do kategorie těch, kteří se potřebují zbavit kil. Pokud je to žena, bude muset ztratit alespoň 18 kg (její optimální parametry jsou 50-56 kg). Je-li muž, pak na 14 kg (pro něj ideální chodba je uvedena jako 55-60 kg).

Tabulka podle výšky a věku

Příklad. Pokud je náš muž s podmíněným mužem 20 let, musí zhubnout o 11 kg; a pokud 60 je pouze 6.

Tabulka výpočtu nadměrné hmotnosti v závislosti na postavě

Podle jejich postavy jsou lidé rozděleni do 3 typů a na tom mohou záviset i parametry ideálu a nadváhy. Hlasitost zápěstí pomůže určit, kdo jste:

 • krk je dlouhý, tenký;
 • úzká ramena;
 • hrudník plochý, úzký;
 • dlouhé končetiny;
 • obličej je dlouhý;
 • nos je tenký;
 • svaly jsou slabé;
 • sklon k nadváhy je minimální.
 • nohy jsou štíhlé;
 • pas je tenký;
 • číslo je harmonické;
 • průměrný růst.
 • kosti jsou těžké a široké;
 • objem hrudníku a krátký objem;
 • široká ramena;
 • zkrácené končetiny;
 • růst pod průměrem;
 • sklon k corpulence je vysoký.

Poté je možné zjistit, zda je u tabulek nadváha:

Pro muže

Pro ženy

Pokud se vy a váš typ těla nehodí do chodby ideální tělesné hmotnosti, pak problém nadváhy stále existuje. Jak důležité je, můžete se podívat na příklad našeho podmíněného člověka. Pokud je to žena hypersthenic, bude muset ztratit nejméně 13 kg, pokud je normální, pak o 18, a pokud je astenik, pak je to 23. Budete souhlasit: rozdíl je významný.

Tyto tabulky jsou vhodné, protože nevyžadují složité matematické výpočty, ve kterých je snadné provádět chyby.

Brockova metoda

Paul Brock (francouzský chirurg, anatom, etnograf, antropolog) v XIX století navrhl zvláštní vzorec, podle kterého můžete vypočítat nadváhu. Dnes, pokud jde o jeho popularitu, to je jen mírně nižší než Quettle metoda. Je založen na typu těla, který byl již zmíněn výše.

Proto se nejprve doporučuje změřit objem zápěstí a určit, zda jste astenik, normostenik nebo hypersthenic. Dále je třeba vypočítat Broca index:

Poté, pro výpočet nadměrné hmotnosti, používáme náš typ těla:

 • Asthenics snižují Brocovy indexy o 10% a získávají jejich ideální tělesnou hmotnost;
 • hypersthenicia zvýšit o 10%;
 • normosteniki ponechá výsledek beze změny.

Příklad výpočtu. Pokud náš podmíněný člověk:

 • astenický: 160–100–10% = 54; pak bude muset klesnout o 20 kg;
 • hypersthenické: 160–100 + 10% = 66; pak má více než 8 kg;
 • normostenic: 160–100 = 60; pak musí zhubnout o 14 kg.

Brockova metoda nefunguje pro sportovce, těhotné ženy a děti.

Jiné způsoby

Mnoho vědců se pokusilo vyvinout techniku, pomocí které by bylo možné vypočítat ideální hmotnost a určit počet liber navíc. Uvádíme příklad nejslavnějších.

Lorenz

Formule z minulého století od dánského fyzika Hendrika Antona Lorentze. Pro výpočet nadměrné hmotnosti musíte nejprve určit ideální.

Rozšířený Lorentzův vzorec: H (výška v centimetrech) –100– (H (v centimetrech) –150): 2.

Krátký: H (v centimetrech): 2–25.

Nyní pro našeho konvenčního člověka, můžete spočítat, kolik extra váhu v něm: 74–55 = 19 kg.

Borngart

Jak vypočítat: H (v centimetrech) x V (objem prsou v centimetrech): 240.

Závěr: nalezeno 20 liber navíc.

Mohamed

Jak vypočítat: H 2 (v centimetrech) x 0.00225.

Příklad: 160 2 x 0,00225 = 57,6.

Závěr: musíte ztratit 16,4 liber navíc.

V roce 2010 byla vyvinuta Mohamedova technika. Mnozí vědci to považují nejen za nejinovativnější, ale i za nejlepší.

Breitman

Jak vypočítat: H (v centimetrech) x 0,7–50.

Například: 160 x 0,7–50 = 62.

Závěr: nad 12 kg.

Monneroth doména

Jak vypočítat: (H (v centimetrech) –100+ (4 x V zápěstí)): 2.

Závěr: musíte se zbavit 10 kg.

Brock-Brooksht

 • pro ženu: H (v centimetrech) –100– (H (v centimetrech) –100): 10;
 • pro člověka: H (v centimetrech) –100– (H (v centimetrech) –100): 20.

Pro ženy: 160–100– (160–100): 10 = 54.

Závěr: ztráta hmotnosti o 20 kg.

Pro muže: 160–100– (160–100): 20 = 57.

Závěr: ztráta hmotnosti o 17 kg.

Kreff

Jak vypočítat: (H (v centimetrech) –100+ (věk: 10)) x 0,9 x koeficient.

 • 0.9 s V zápěstí 17 cm.
 • V zápěstí = 17 cm;
 • věk = 45 let;
 • (160–100 + (45:10)) x 0,9 x 1 = 58,05.

Závěr: ztráta hmotnosti o 15,95 kg.

Devenport

Jak vypočítat: M (v gramech): H 2 (v centimetrech).

 • přeložit tělesnou hmotnost v gramech: M = 74 kg = 74 000 g;
 • 74 000: 160 2 = 2,89 (v případě, že tento ukazatel překročí 3), je nadměrná hmotnost.

Závěr: parametry jsou blízké kritickému bodu.

Potton

Vzorec pro ideální hmotnost pro muže: H (v centimetrech) –100 - H (v centimetrech): 200.

Závěr: musíte poklesnout o 14,8 kg.

Vzorec pro ženy: H (v centimetrech) –100 - H (v centimetrech): 100.

Závěr: ženy se budou muset zbavit 15,6 kg.

Korovin

 • tloušťka kožních záhybů kolem třetího žebra;
 • tloušťka kůže záhybu na úrovni pupku.
 • pokud je tloušťka kožního záhybu kolem třetího žebra větší než 1,5 cm, jedná se o příznak nadváhy;
 • jestliže tloušťka kožního záhybu na úrovni pupku je větší než 2 cm, znamená to také přítomnost dalších liber.

Devine

V roce 1974 vyvinul Dr. Devin vzorec, který byl navržen tak, aby správně vypočítal potřebnou dávku léků pro pacienta. Postupem času však získala širokou popularitu a byla použita k určení ideální tělesné hmotnosti. Mimochodem, většina on-line kalkulačky pracují na jeho základě.

Vzorec pro muže: 50 + 2,3 x (H (v palcích) –60).

 • převést výšku do palce: H = 160 cm = 62,99 palců;
 • 50 + 2,3 x (62,99–60) = 57.

Závěr: je nutné zhubnout o 17 kg.

Vzorec pro ženy: 45,5 + 2,3 x (H (v palcích) –60).

 • převést výšku do palce: H = 160 cm = 62,99 palců;
 • 45,5 + 2,3 x (62,99–60) = 52.

Závěr: je nutné vyprázdnit 22 kg.

Robinsone

Toto je vylepšený Devinův vzorec, který podle mnoha poskytuje přesnější výsledek.

Vzorec pro muže: 52 + 1,9 x (H (v palcích) –60).

Příklad výpočtu: 52 + 1,9 x (62,99–60) = 58.

Závěr: odstranit 16 liber navíc.

Vzorec pro ženy: 49 + 1,7 x (H (v palcích) –60).

Příklad výpočtu: 49 + 1,7 x (62,99–60) = 54.

Závěr: přijatých 20 liber navíc.

Taton

Vzorec: H (v centimetrech) - (100+ (H (v centimetrech) –100): 20).

Příklad výpočtu: 160– (100+ (160–100): 20) = 57.

Závěr: ztráta hmotnosti o 17 kg.

Pro informaci: Ian Tatony je polský výzkumník, který se zabývá problematikou obezity a nadváhy po celý život. Vyvinula si vlastní stravu.

Noorden

Jak vypočítat: H (v centimetrech) x 420: 1000.

Příklad výpočtu: 160 x 420: 1000 = 67,2.

Závěr: předřadník je 6,8 kg.

Cooper

Vzorec pro muže: 0,713 x H (v centimetrech) –58.

Příklad výpočtu: 0,713 x 160–58 = 56.

Závěr: nad 18 kg.

Vzorec pro ženy: 0,624 x H (v centimetrech) –48,9.

Příklad výpočtu: 0,624 x 160–48,9 = 51.

Závěr: 23 liber navíc.

Gabbs

Jak vypočítat: (H (v centimetrech) –150) x 4: 5 + 55.

Příklad výpočtu: (160–150) х 4: 5 + 55 = 63.

Závěr: doporučený úbytek hmotnosti 11 kg.

Vzorec pro muže: Broca index - (Broca index - 52) x 1: 5.

Příklad výpočtu: 60– (60–52) x 1: 5 = 58.

Závěr: potřebujete mínus 16 kg.

Pro ženy: Bročův index - (Bročův index - 52) x 2: 5.

Příklad výpočtu: 60– (60–52) x 2: 5 = 57.

Závěr: mínus 17 kg.

Ducan

Pokud potřebujete provést výpočet nadváhy u společnosti Dyukan, pro dietu, kterou (můžete se s ní seznámit pomocí odkazu), je nesmírně důležité, že stačí najít online kalkulačku na mnoha stránkách věnovaných této metodě hubnutí. Jsou vzaty v úvahu:

Analyzujeme-li data získaná v průběhu výpočtů s použitím různých vzorců, je rozpětí poměrně velké. To opět dokazuje, že ideální metoda dosud nebyla vyvinuta.

Bonus pro muže: technika Johna McCallum

John Dennis McCallum je známý americký sportovní komentátor a spisovatel středního dvacátého století. Ve své nejprodávanější knize „Klíč k úspěchu“ nabízí samostatný vzorec, podle něhož mladí muži (ve věku od 18 do 35 let) nemohou tolik vypočítat svou nadměrnou váhu jako upravovat proporce těla. Jeho technika je založena na obvodu zápěstí:

 • obvod zápěstí x 6,5 = obvod hrudníku (FG);
 • 85% výfukových plynů = pánevní objem;
 • 70% výfukových plynů = pas;
 • 53% Výfuk = stehno;
 • 37% Výfuk = hrdlo;
 • 36% Výfuk = biceps;
 • 34% Výfuk = Shin;
 • 29% EG = předloktí.

McCallum technika je také nazývána kulturistickým vzorcem. Muži, pro něž je důležité nejen zhubnout a budovat svalovou hmotu, ale také ji správně rozdělit po celém těle, takže jsou prominentní a krásné, tyto výpočty jsou skutečným nálezem.

Nyní všechny tyto vzorce jsou používány pouze doma a jsou doporučeny pro ty, kteří mají nadměrnou hmotnost nepřesahuje 10 kg. V ostatních případech jim odborníci doporučují tento problém řešit. Od roku 2000 byla testována a aplikována nová metoda měření na klinikách jako alternativní BMI. To bylo nazýváno Body Volume Index (BVI - Body Volume Index). Je přesnější, protože je výsledkem trojrozměrného skenování.

Jak změřit nadváhu nebo ideální váhu

Čísla na stupnicích, velikost oblečení a jejich vlastní odraz v zrcadle jsou daleko od přesných ukazatelů pro určení ideální váhy. Zjistěte, zda máte nadváhu, pomůže výpočty...

Index tělesné hmotnosti a jeho hodnoty pro ideální hmotnost

Mezi mnoha metodami pro určování ideální hmotnosti je považován Queteletův index za nejobjektivnější. Pro její výpočet je třeba rozdělit tělesnou hmotnost (v kilogramech) výškou (v metrech), na druhou.
Vzorec: Index tělesné hmotnosti = hmotnost (kg) / výška (m) 2.
Tento ukazatel je uznáván jako hlavní na celém světě, ale kritéria normy se mohou poněkud lišit.

 • Jako ideální váha jsou nejčastěji uváděny ukazatele od 18,5 do 24 - pro ženy 19-25 let pro muže.
 • Index tělesné hmotnosti nižší než 18,5–19 kg / m 2 indikuje nedostatek hmotnosti a výsledek větší než 24–25 ukazuje přítomnost kil.

Tyto ukazatele se upravují pro:

 • sportovci (zejména ti, kteří jsou zapojeni do silových sportů, vzpírání, zápasů) - svalová tkáň je těžší než tuk, takže ideální hmotnost podle indexu tělesné hmotnosti je 1,5-2 jednotky méně;
 • zástupci východoasijských národů (vzhledem k povaze jejich ústavy končí horní hranice ideální hmotnosti v oblasti indexu tělesné hmotnosti 22);
 • děti a dospívající;
 • těhotné ženy;
 • osoby starší 65 let.

Zpřesnění indexu tělesné hmotnosti na základě vaší ústavy
Změřte obvod zápěstí. Pokud je to 13–14 cm (křehká stavba), je váš ideální index tělesné hmotnosti 18,5–20. S obvodem zápěstí 14,5–16,5 cm (normální stavba) bude optimální výkon v rozmezí 21–23 a 17–18 cm (velká konstrukce) - 24–25.

Perfektní hmotnost DeBakey

Světově proslulý kardiochirurg Michael DeBakey, jeden z prvních ve Spojených státech, který provedl transplantaci srdce, se také podílel na stanovení ideální váhy. Tabulka ideální váhy, kterou sestavil pro ženy nad 25 let, není založena na sociálních a estetických úvahách (vysoce kontroverzních a nejednoznačných), ale na základě kritérií pro udržení zdraví kardiovaskulárního systému. Čím více se váha liší od ideální hmotnosti, tím větší je riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Výška (cm)

Ideální hmotnost (kg)

"Geografie" tuková ložiska s "ne ideální hmotností"
Zdravotní stav často nezávisí na počtu kilogramů navíc, ale na jejich „umístění“. Rozložení tělesného tuku (typ obezity) je dáno poměrem obvodu pásu k obvodu kyčle. Chcete-li určit typ obezity, vezměte centimetrovou pásku a změřte obvod pasu a obvod kyčlí a hýždí (v nejvýznamnějších bodech). Nyní rozdělte první číslici druhou.

Vzorec: typ obezity = obvod pasu (cm) / obvod kyčle

Indikátor přesahující 0,8–0,85 u žen a 0,9–1 u mužů udává abdominální (z latinského břicha - břicho) nebo „mužskou“ obezitu, ve které jsou nadbytečná ložiska tukové tkáně umístěna v břiše ( přední stěny břicha) a horní část trupu. Toto číslo připomíná jablko. Břišní nebo vyšší typ obezity je nejčastější u mužů a je nejzávažnější pro zdraví.

"Souběžná" choroba "nedokonalá hmotnost":

 • diabetes;
 • arteriální hypertenze;
 • infarkty;
 • tahy;
 • ateroskleróza;
 • onemocnění jater;
 • rakoviny konečníku a prsu.

Když je indikátor menší než 0,8, hovoří o ginoidní ("ženské" nebo nižší) obezitě, ve které se přebytečný tuk hromadí na stehnech a hýždích, a obrázek se podobá hrušce. Ginoidní obezita je relativně nižší zdravotní riziko.

"Příbuzná nemoci ideální hmotnosti":

 • artritida;
 • artróza;
 • osteochondróza;
 • křečové žíly.

Perfektní váha a pas

Pro určení „stupně ohrožení“ nadměrné hmotnosti můžete použít jednodušší indikátor - obvod pasu.
S obvodem pasu u žen 80-82 cm a u mužů nad 94 cm stojí za to přemýšlet o správné výživě a zvýšení fyzické námahy.
Ukazatele 88 cm u žen a 102 cm u mužů ukazují na přítomnost abdominální obezity a jsou vážnou příčinou poplachu!