Image

DIABETY 1 TYP A OPERACE

Dobré odpoledne, kolegové! Byl bych rád, kdybych slyšel radu o "řízení" diabetika před, během a po operacích. zejména když nemůžete jíst dlouho po operaci. Tipy užitečné na internetu hodně. Ale mám pochybnosti, že budou provedeny v mé nemocnici. Proto žádám o radu JAK MAXIMÁLNĚ UCHOVÁVAT SITUACI V DIABETU ZDE, a to i za nedostatku pruhů. Děkuji předem!

Elena Kurbatova napsala 02.11.2017: 116

DIABETY A OPERACE

Velmi čeká na vaše poznámky.

Nadja Schellenberg napsal 02.11.2017: 219

Dobrý den!
Nejlepší je diskutovat vše s anesteziologem.
Bazal musí píchnout, opravit krátký inzulín.
Neodstraňujte čerpadlo.
Můžete dodat 80% napájení.

Co vás v době, kdy stále nedokážete sloužit, ještě zhoršuje?
Hypo nebo hyper? A mohou měřit cukr v nemocničních pásech v nemocnici?
V ideálním případě monitorování.

Vladimir Lvov píše dne 03 Lis, 2017: 313

Dobré odpoledne
Musel jsem projít několika operacemi, dva v mém mládí, když o těch pruzích ani neslyšel, bylo to naprosto normální. Když jsem přišel na obvaz sedmého dne po operaci apendicitidy, lékař byl velmi překvapen. Ale po posledním, ke kterému jsem sám dobrovolně šel - opětovném nasazení beta buněk, bylo pooperační období velmi obtížné. A to vše bylo spojeno s postojem zdravotnického personálu v resuscitaci, kde jsem se téměř nedostal do tohoto světa.
Co poradit - za prvé, hodně záleží na tom, co bude provozováno. Druhá je podrobně mluvit s chirurgem - měl by pochopit, že pod nožem je diabetik. Zatřetí, rada předchozího soudruha je velmi důležitá, ale já sám řeknu, že po operaci cukr vyskočí, a proto je velmi důležité, aby toto bylo přesně v prvních dnech po operaci. Nevím jak v Kazachstánu, ale ve všech nemocnicích v našich laboratořích pracují nepřetržitě a v takových případech se analýza provádí nejméně čtyřikrát denně. Myslím, že máte stejné. Takže se nebojte a hodně štěstí.

Elena Kurbatova napsala 03.11.2017: 213

Děkuji, Vladimir a Naděžda za komentáře!

Děkuji, Vladimir a Naděžda za komentáře! Upřímně, když jste se Naděžda zeptala: "Co je pro tebe děsivější?", Uvědomila jsem si, že to byl postoj lékařů, kteří byli děsiví, protože jsem už měl zkušenost, když jsem po anestezii (a mám takový rys, po anestezii, i když jsem vytrhl zub, po dlouhou dobu, inzulín přestane fungovat dostatečně, a přinejmenším to není utopit, cukry neklesají), takže tam bylo asi 30 cukru a nemohl jsem vyslechnout konzultace s endokrinologem. Řekla mi: "Teď, když upadneš do kómy, zavoláme doktora". Sklouzl jsem dolů o 1 patro dolů do endokrinologie, šel jsem do místnosti s pracovnou u zdi a tam mi říkali, že by s nikým nemluvili bez zavolání ošetřujícího lékaře. Takže pro ty tipy vám děkuji, pečující lidi. Mám 30 let zkušeností, jsem odpovědná osoba, takže doufejme v odpovědnost a lékaře. P / S / Chirurgie na žaludku, takže nemůžete jíst příliš dlouho po.

Vladimir Lvov píše dne 03 Lis, 2017: 28

Elena, pokud je vše v pořádku, pak by měl být inzulín a glukometr vždy po ruce a nelitujte proužky! Přál bych si tentokrát všechno jinak!

Nadja Schellenberg napsala 03.11.2017: 19

Upozorněte lékaře na vaše funkce. Vezmi to od něj.
Kdy budou mít vaši příbuzní možnost navštívit vás?
Nejpravděpodobněji jste vzat pro typ 2.
Někdy také lhostejnost zdravotnického personálu. Je nám líto.
Úspěchy!

Elena Kurbatova napsala 04.11.2017: 112

Děkuji vám všem za vaši podporu! Výsledkem je: "Lékaři se zastrašují, ale sami sebe nezívají!"

Elena Kurbatova píše dne 05 Jan, 2018: 36

Cukrovka

Cukrovka (osobní zkušenost). Dobré odpoledne, vážení kolegové! Gratulujeme všem v novém roce! A chci se podělit o své zkušenosti s léčbou diabetiků v pooperačním období. Tento inf je zvláště důležitý pro ty, kteří mají chirurgický zákrok spojený s trávicím traktem a nemohou být konzumováni během pooperačního období.
Bohužel, tato zkušenost musela být prožívána osobně, i když myslím, že endokrinolog měl varovat.
Operace na jícnu byla úspěšná. Léčení šlo dobře. Ale všeobecný stav se každým dnem zhoršoval. Bylo nemožné jíst několik dní, ale kvůli diabetu bylo dovoleno, aby si další den brali jídlo. Ale tam je, kvůli vnitřnímu edému bylo téměř nemožné. Vyloženo "se zlepšením" za 7 dní. V té době byla strašná dušnost, bolest v srdci, těžká slabost v nohách, nemohla jíst a pít, všechno bylo okamžitě hozeno zpět. Zůstala doma dvě hodiny a pak se začaly hrozné bolesti břicha a brzy se dostali k operaci. Nelze určit příčinu bolesti, léky proti bolesti nepomohly. Tlak byl 170 a nic se nesnížilo. Saharové byli kolem 10. V noci se začala dusit a její vědomí začalo zakrýt. Z posledních sil už záblesk nápad měřit aceton. a on byl +++. Pak si dobře nepamatuji, probudil jsem se v intenzivní péči. 2 dny mimo tento stát. Poté byl na oddělení pozván endokrinolog. Po analýze situace bylo jasné, že se jedná o „HUNGER ACETONE“. To nastane, když inzulín vstoupí do těla, ale tam je žádné jídlo nebo málo je dodáváno. A po operaci jsem se bál, jako ostatní, aplikovat glukózu a po dva dny to stačilo, aby se objevil aceton.
PO OPERACI JE NUTNÉ PŘEDSTAVIT GLUCÓZU a začít jíst co nejdříve. Doufám, že moje zkušenost někomu pomůže.

Léčba diabetu 1. typu

Náklady a recenze léčby diabetu u předních klinik v Německu

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Kliniky v Německu mají komplexní přístup k problematice léčby diabetu, a to jak tradičními metodami, tak i nejnovějšími metodami léčby a diagnostiky onemocnění.

Léčba léky je založena na použití léků, které vedou ke snížení hladiny cukru v krvi pacienta. Lék nejčastěji působí na inzulín a podobné léky.

Druhou tradiční metodou je jmenování terapeutické výživy. Hlavním účelem stravy pro diabetiky je udržet hladinu cukru v krvi na přijatelné úrovni. Snadno asimilované sacharidy a tuky jsou vyloučeny ze stravy pacientů a nahrazují je užitečnými výrobky (sójový, tvarohový, ovesné vločky atd.).

Lékaři z Německa berou vážně výběr cvičení pro každého pacienta - věk, jsou zohledněny komplikace diabetu a celkové lidské zdraví. Obvykle předepsané třídy jsou chůze, gymnastika, plavání, lyžování nebo tenis.

Fyzioterapie léčby diabetu v Německu se týká dalších opatření pro péči o pacienta a zahrnuje ultrazvukové ošetření, elektro- a magnetickou terapii, akupunkturu, kryoterapii a další postupy. K zlepšení celkového stavu diabetiků je možno podat i bylinnou medicínu, krevní filtraci a imunoterapii.

Progresivní techniky

Metoda léčby diabetu kmenovými buňkami v Německu je jednou z nejpopulárnějších. V průběhu léčby jsou kmenové buňky umístěny do diabetika namísto zničených buněk pankreatu. Díky tomu se tělo začíná regenerovat a následně obnovuje své funkce.

 • U diabetes mellitus typu 1 pomáhají kmenové buňky obnovit pouze část nemocného orgánu, ale to je dostatečné množství, aby se snížila stálá potřeba inzulínu.
 • U diabetu 2. typu se stav pacienta dramaticky zlepšuje a hladiny glukózy v krvi se vrátí do normálu. V některých případech lékaři dokonce zruší užívání některých léků.

Pověst lékařů a klinik v Německu, pokud jde o operace léčby diabetu, je známa po celém světě, takže k nim přicházejí lidé z různých zemí, včetně těch s těžkým diabetem.

 • Operace pankreatu jsou dvou typů - transplantace orgánů a transplantace buněk Langerhansových ostrůvků.
 • Druhý typ operace je vhodný pro diabetes mellitus typu 1, během kterého jsou pacientům transplantovány pouze jednotlivé pankreatické buňky zodpovědné za produkci inzulínu.

Celková cena se skládá z několika faktorů: nákladů na cestu, ubytování, diagnózy a předepsané terapie. V každém případě je cena léčby diabetu v Německu jiná, například jeden pacient potřebuje více procedur a času na obnovení zdraví než jiný.

Klinika lékařského institutu Berlín

Jedná se o známé lékařské centrum v Německu, kde se provádí diagnostika a léčba různých onemocnění, kompletní a částečné vyšetření pacientů.

V „Lékařském institutu Berlín“ pracují přední lékaři v úzkém a širokém profilu země. Kromě kvalifikované lékařské pomoci, specialisté centra podporují obyvatele jiných zemí, včetně Ruska, Ukrajiny a Běloruska.

 • Centrum je považováno za multidisciplinární, specializující se na léčbu mnoha nemocí a patologií.
 • Zařízení se nachází v Berlíně, hlavním městě Německa.
 • Zahraniční pacienti jsou za pomoci překladatele informováni o komunikaci s lékaři.
 • Ukázalo se, že vízová podpora.
 • Průběžná podpora pro pacienty a jejich obsluhu - rezervace hotelů, nákup vstupenek, doprava atd.

Chcete-li získat předběžné informace o nákladech na léčbu a další otázky, obraťte se na helpdesk med. telefonicky nebo e-mailem.

Arina P.: „Slyšel jsem spoustu dobrých recenzí o medicíně v Německu, tak jsem se rozhodl kontaktovat Lékařský institut v Berlíně, když mi byla diagnostikována vysoká hladina cukru v krvi. Lékaři kliniky se ukázali jako velmi kompetentní - vyšetření začalo hned v den léčby. Diagnóza byla bohužel potvrzena - diabetes mellitus 2. typu a nyní léčím v centru. “

Boris N.: „Použil jsem několik německých nemocnic o účinném programu léčby diabetu. V Lékařském institutu v Berlíně jsem okamžitě udělal nabídku na průzkum, který mi vyhovoval za cenu a služby. Pro 2 jsme provedli všechny testy a letěl jsem domů s požadovanými výsledky a předepsaným léčebným režimem. Byl jsem velmi spokojen s prací odborníků instituce. “

Daria V.: „Chci poděkovat rusky mluvícímu manažerovi kliniky Stelle Weinerové, který můj pobyt v Německu pořádal dobře. Velmi jsem se bál před létáním do cizí země, ale všechno se ukázalo být jednoduché. Děkuji pracovníkům a vedení centra za pozorný přístup k pacientům. “

Klinika St. Lucas

Lucas Medical Center je 3 kliniky v Dortmundu, v západním Německu. Má nejmodernější vybavení a profesionální lékaře. Pacienti v ústavu mohou být vyšetřováni a léčeni ambulantně, v ambulantní ambulanci a v nemocnici, kde jsou pacienti obsluhováni kvalifikovanými lékařskými pracovníky. zaměstnanců.

 • Profesoři předních specialistů.
 • Všestrannost.
 • Dostupnost moderního vybavení (zařízení MRI, lineární urychlovače, CT a další).
 • Poskytování ubytování pro pacienty a ošetřovatele za zvýhodněné ceny.
 • Doprovodný díl po dobu Vašeho pobytu v Německu.

Léčbu diabetes mellitus typu 1 a 2 poskytují skuteční odborníci Centra endokrinologie a diabetologie St. Lucas. Vedou klinická hodnocení nových léků a terapií pro onemocnění.

Služby bezplatného centra:

 • Přeprava pacienta z letiště Düsseldorf do Dortmundu
 • Denní pobyt v hotelu v blízkosti kliniky.
 • Tři hodiny překladatelských služeb.

Pro více informací o léčbě na klinice St. Lucas prosím volejte nebo e-mailem.

Raisa I.: „Nedávno jsem se vrátila z Dortmundu (léčila jsem cukrovku 1. typu). V Německu je vzduch čistší a cítíte se tam jinak, lépe. Je pravda, že nedostatek znalostí jazyka mírně ztěžuje, ale překladatel hodně pomáhá. Za byt zaplatím 270 eur za den, ale je to dobré zde - neexistuje srovnání s Moskvou. Služba St. Lucas Clinic je ve své výšce: zde je plný poměr cena / výkon. “

Dmitry P.: „V této nemocnici jsem byl vyšetřen o podezření na diabetes. Všechny testy jsem složil za 2 dny - výsledky přišly rychle, ukázalo se, že jsem ve fázi pre-diabetes. Přidělené množství receptů, podle kterých je riziko vzniku onemocnění sníženo na minimum. Pomoc manažerů kliniky byla překvapená - podpora na každém kroku. A co je nejdůležitější - cena stála méně než jiné nemocnice v zahraničí. “

Elena A.: „Šel jsem do Německa na dovolenou 5 dní s diagnostikou v centru St. Lucas. Služba se také líbila super inspekci sama. Ceny nejsou přehnané - v Moskvě jsou i takové peníze. “

Německá kontaktní místa

Pro usnadnění výběru správné kliniky se mohou pacienti obrátit na speciální společnosti, které se specializují na organizaci léčby osob v zahraničí.

MedTour Berlin MedTour Berlin je jedním z hlavních zástupců na trhu zdravotnické turistiky v Německu. Jeho cílem je nejlepší nemocnice a lékaři pro každého klienta.

Výhody společnosti MedTour Berlin:

 • Přímá dohoda s německým medem. střediska.
 • Dostupnost zkušených pracovníků.
 • Poskytování tlumočníka s lékařskou péčí. vzdělávání.
 • Velký počet partnerů.
 • Poskytování řady služeb (letenky, ubytování, doprava atd.)

Podobné služby nabízí i mezinárodní centrum MedKurator. Při kontaktu s pacientem je pacientovi poskytnuta odborná pomoc a odpovědi na otázky týkající se léčby v Německu. Pacientka je vybraná klinika, specializující se na nemoc a různé možnosti odpočinku, odpočinku a rehabilitace.

Inovace v léčbě diabetu 1. typu

Diabetes 1. typu postihuje hlavně mladé lidi. Ale v moderní světové medicíně nestojí v klidu. Pacienti se často zajímají, zda se v léčbě diabetu 1. typu objeví nový? Jaké inovace brzy nemoc překonají?

Očkování

Novinky v boji proti diabetu 1. typu přišly v roce 2016 od Americké asociace, která předložila vakcínu proti onemocnění. Vyvinutá vakcína zcela inovativní. Neprodukuje protilátky proti nemoci, jako jiné vakcíny. Vakcína blokuje tvorbu specifické imunitní reakce na pankreatické buňky.

Nová vakcína rozpoznává krevní buňky, které infikují slinivku břišní, aniž by ovlivňovaly ostatní prvky. Studie se zúčastnilo 80 dobrovolníků po dobu tří měsíců.

V kontrolní skupině bylo zjištěno, že buňky pankreatu se mohou regenerovat samy. Zvyšuje sekreci vlastního inzulínu.

Dlouhodobé užívání vakcíny vede k postupnému snižování dávky inzulínu. Je třeba poznamenat, že během klinických studií nebyly žádné komplikace.

Očkování je však neúčinné u pacientů s dlouhou anamnézou diabetu. Má však dobrý terapeutický účinek při projevu onemocnění, kdy se příčina stává infekčním faktorem.

BCG vakcína

Massachusetts Science Lab provedla klinické studie dobře známé BCG vakcíny, která se používá k prevenci tuberkulózy. Vědci dospěli k závěru, že po očkování se snižuje produkce bílých krvinek, které mohou ovlivnit slinivku břišní. Současně je stimulováno uvolňování T-buněk, které chrání beta buňky před autoimunitním záchvatem.

Pozorováním pacientů s diabetes mellitus 1. typu byl zaznamenán postupný růst populace T-buněk, který má ochranný účinek. Postupem času se vylučování vlastního inzulínu dostalo do normálních hodnot.

Po dvoudenním očkování s intervalem 4 týdnů došlo u pacientů k výraznému zlepšení stavu. Onemocnění přešlo do stadia trvalé kompenzace. Očkování umožňuje zapomenout na inzulínové injekce.

Zapouzdření pankreatických beta buněk

Dobrým výsledkem léčby diabetu je nejnovější biologický materiál, který může oklamat váš vlastní imunitní systém. Materiál se stal populárním díky vědcům z Massachusetts a Harvard University. Tato technika byla úspěšně testována na laboratorních zvířatech a neměla žádné vedlejší účinky.

Pro experiment byly buňky pankreatických ostrůvků pěstovány předem. Kmenové buňky se pro ně staly substrátem, který byl pod vlivem enzymu transformován do beta buněk.

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Po získání dostatečného materiálu byly buňky ostrůvků zapouzdřeny speciálním gelem. Buňky potažené gelem měly dobrou propustnost živin. Výsledná látka byla injikována do experimentálních laboratorních zvířat trpících diabetes mellitus pomocí intraperitoneální injekce. Připravené ostrovy byly stavěny do pankreatu.

Postupem času produkují pankreatické ostrůvky svůj vlastní inzulin, omezený na vliv imunitního systému. Životnost implantovaných buněk je však šest měsíců. Dále je nutná nová výsadba chráněných ostrovů.

Pravidelné zavádění buněk ostrůvků obklopených polymerní membránou umožňuje navždy zapomenout na inzulínovou terapii. Vědci plánují vyvinout nové kapsle pro buňky ostrůvků s prodlouženou životností. Úspěch klinických studií bude impulsem pro udržení dlouhodobé normoglykémie.

Transplantace hnědého tuku

Hnědý tuk je dobře vyvinut u novorozenců a zvířat hibernating. U dospělých je přítomen v malém množství. Funkce hnědé tukové tkáně:

 • termoregulace;
 • urychlení metabolismu;
 • normalizace hladiny cukru v krvi;
 • sníženou potřebu inzulínu.

Hnědý tuk neovlivňuje výskyt obezity. Důvodem rozvoje obezity je pouze bílá tuková tkáň, která je základem pro přenos hnědého tuku.

První zprávy o léčbě diabetu mellitus typu 1 transplantací hnědého tuku poskytli vědci z Vanderbilt University. Transplantovali tukovou tkáň ze zdravých laboratorních myší do experimentálních vzorků. Výsledek transplantace ukázal, že 16 z 30 pacientů laboratorních myší se zbavilo diabetu 1. typu.

Probíhá vývoj, který umožňuje použití hnědého tuku u lidí. Vzhledem k nepopiratelným pozitivním výsledkům je tento trend velmi slibný. Možná je to právě tato transplantační technika, která bude průlomem v léčbě diabetu 1. typu.

Transplantace pankreatu

První zprávy o transplantaci pankreatu od zdravého dárce k osobě trpící cukrovkou se začaly šířit již v roce 1966. Operace umožnila pacientovi dosáhnout stabilizace cukrů. Pacient však zemřel 2 měsíce po autoimunitní rejekci pankreatu.

V současné fázi života se nejnovější technologie dovolily vrátit se k provádění klinických studií. Vyvinuty dva typy chirurgických zákroků pro diabetes mellitus:

 • nahrazení Langerhansových ostrůvků;
 • kompletní transplantace žlázy.

Transplantace buněk ostrůvků vyžaduje materiál získaný od jednoho nebo více dárců. Materiál se vstřikuje do portální žíly jater. Dostávají živiny z krve produkcí inzulínu. Dokud nebude obnoven konec funkce slinivky. Pacienti však dosahují konzistentní kompenzace onemocnění.

Operační cesta pankreatu dárce se nachází vpravo od močového měchýře. Vlastní slinivka břišní se neodstraní. Částečně se stále účastní trávení.

Protizánětlivé léky a imunosupresiva se používají k léčbě pooperačních komplikací. Supresivní terapie potlačuje agresi vlastního organismu na materiál dárcovské žlázy. Pooperační léčba končí většinou chirurgickými zákroky.

Při transplantaci pankreatu dárce je vysoké riziko pooperačních komplikací spojených s autoimunitní rejekcí. Úspěšná operace pacienta navždy zbaví závislosti na inzulínu.

Inzulínová pumpa

Přístroj je pero. Inzulínová pumpa nezbavuje pacienta zavedení inzulínu. Množství příjmu je však výrazně sníženo. To je pro pacienta velmi výhodné. Diabetik nezávisle programuje přístroj a odhaluje parametry požadované inzulinové terapie.

Čerpadlo se skládá ze zásobníku pro léčivo a katétru, který je vložen do podkožní tukové tkáně. Léčivá látka se dostává do těla nepřetržitě. Přístroj nezávisle kontroluje hladinu cukru v krvi.

V roce 2016 vydala známá společnost Medtronik čerpadlo pro masovou spotřebu. Nový systém se snadno používá, má schopnost samočistícího katétru. Inzulínová pumpa bude brzy dostupná širokému spektru spotřebitelů.

Závěr

Injekce inzulinu brzy nahradí nová léčba. Denní vědci publikují novinky v klinických pokrocích. Moderní technologie umožní navždy porazit nemoc.

Cukrovka

Do operace pro diabetes? Ano, dělají, ale pacient vyžaduje důkladnější přípravu na operaci. Obtížnost spočívá v tom, že onemocnění způsobuje porušování sacharidových a metabolických procesů, což může způsobit vážné následky.

Léčení rány po operaci u diabetes mellitus trvá mnohem déle ve srovnání s pacienty bez diabetu. Navíc se zvyšuje riziko zánětlivého procesu, který může prodloužit dobu rehabilitace a zhoršit zdravotní stav obecně. Pokud pacient trpí latentní formou diabetu, může po operaci dojít k přechodu na otevřenou formu.

Takže operaci diabetu? Pokud existují přímé indikace pro radikální terapii, pak ano. Pacientovi je však ukázáno speciální školení, které sníží rizika pro zdraví.

Příprava na operaci

Klíčem k úspěchu operace jakékoliv složitosti je soubor opatření zaměřených na kompenzaci nemoci. Vzhledem k povaze průběhu onemocnění musí být na operačním sále prováděny i ty nejjednodušší chirurgické zákroky, manipulace v lékárně je nepřijatelná.

Pokud hovoříme o plánované operaci, bude opožděno, dokud nebude dosaženo dobré kompenzace diabetu. Když nastane mimořádná situace, provede se analýza rizik pro život a učiní se rozhodnutí na jejím základě.

Hlavní principy radikální terapie:

 • operaci nelze odložit - pacient by měl být stabilizován a provozován co nejrychleji;
 • nedoporučuje se provádět operaci v horkém období;
 • Všechny operace jsou prováděny pod ochranou antibiotik.
[/ pozornost]

Přípravek pro pacienta obvykle začíná krevním testem na glukózu. Bezprostředně před chirurgickým zákrokem je zapotřebí hormonální terapie - během předcházejícího dne je pacientovi injikována potřebná dávka hormonu pro 3-4 injekce. S probíhající formou nemoci budete potřebovat pátou injekci hormonálního léku.

Při přípravě pacienta s diabetem pro chirurgický zákrok je vhodné použít krátkodobě působící inzulín, protože bezprostředně před zákrokem bude nutná úprava obsahu hormonu v orgasmu. Povinnou složkou přípravku je terapeutická strava.

Bezprostředně před operací jsou provedeny následující akce:

Po mnoho let jsem studoval problém diabetu. Je to hrozné, když tolik lidí zemře, a ještě více se stanou postiženými kvůli diabetu.

Rychle informuji o dobré zprávě - Centru endokrinologického výzkumu Ruské akademie lékařských věd se podařilo vyvinout lék, který zcela vyléčí diabetes mellitus. V současné době se účinnost této drogy blíží 100%.

Další dobrá zpráva: Ministerstvo zdravotnictví dosáhlo přijetí speciálního programu, který kompenzuje celkové náklady na lék. V Rusku a zemích SNS mohou diabetici obdržet lék před 6. červencem ZDARMA!

 • podání 0,5 dávky inzulínu;
 • zavedení glukózy nejdříve půl hodiny po injekci inzulínu.
[typ pozornosti = zelená]

Skutečnost, že pacient je připraven k operaci u diabetu typu 2, je indikována následujícími ukazateli:

 • glukóza v krvi je 8-9 jednotek. Výjimkou jsou pacienti, u kterých byl dlouhodobě diagnostikován diabetes, v tomto případě je povoleno 10 jednotek;
 • krevní tlak je normální nebo mírně nižší než normální;
 • test na moč nemá pozitivní reakce na aceton a cukr.
[/ pozornost]

Operace slinivky břišní

Diabetik může dostat operaci ke zlepšení svého celkového stavu. Toto rozhodnutí je učiněno, když jiné metody léčby nemoci jsou neúčinné nebo nemožné. A právě radikální terapie je dnes považována za nejmodernější a nejúčinnější.

Aby ošetřující lékař rozhodl o přechodu od konzervativní k radikální terapii, musí existovat jasné indikace. Důvody chirurgického zákroku jsou:

Ve 47 ​​letech jsem byl diagnostikován s diabetem 2. typu. Několik týdnů jsem získal téměř 15 kg. Konstantní únava, ospalost, pocit slabosti, zrak začal sedět.

Když jsem se 55 let, jsem se neustále injekčně inzulín, všechno bylo velmi špatné. Onemocnění pokračovalo, periodické útoky začaly, ambulance mě doslova vrátila z dalšího světa. Po celou dobu jsem si myslel, že tentokrát bude poslední.

Všechno se změnilo, když mi moje dcera dala článek na internetu. Nevím, jak moc jí za to děkuji. Tento článek mi pomohl zbavit se diabetes mellitus, údajně nevyléčitelného onemocnění. Poslední dva roky se začaly pohybovat více, na jaře av létě chodím každý den do země, pěstuji rajčata a prodávám je na trhu. Tety se zajímají, jak se mi to daří, odkud pochází veškerá síla a energie, nikdy nebudou věřit, že mám 66 let.

Kdo chce žít dlouhý, energický život a zapomenout na tuto strašnou nemoc navždy, trvá 5 minut a přečtěte si tento článek.

 • patologické metabolické poruchy, které přímo ohrožují život pacienta;
 • identifikace závažných komplikací diabetu;
 • nízká účinnost konzervativní léčby;
 • kontraindikace subkutánních hormonálních injekcí.

Za předpokladu, že jiné orgány a systémy pacienta nemají vážné patologie, den po operaci funguje slinivka normálně. Kompletní rehabilitační kurz trvá přibližně dva měsíce.

Oční chirurgie

Chirurgie pro ztrátu zraku u diabetes mellitus není výjimkou, protože poškození nejmenších cév v oku je jednou z komplikací onemocnění. Riziko částečné nebo úplné ztráty zraku je náchylnější k pacientům s dlouhou anamnézou „sladkého onemocnění“.

Proto je nesmírně důležité pravidelně absolvovat plánovaná vyšetření očním lékařem. Kompletní oční vyšetření zahrnuje vyšetření zraku, kontrolu zrakové ostrosti a měření očního tlaku.

Ne vždy však pokles zrakové ostrosti přímo souvisí s chronickým onemocněním. Existují i ​​jiné důvody, kdy je nutný chirurgický zákrok k udržení schopnosti vidět.

Existuje něco jako diabetická katarakta - zákal čočky oka na pozadí průběhu onemocnění. U pacientů bez diagnózy diabetu se může léčba katarakty vyskytnout ambulantně.

Lidé s poruchami metabolismu by však rozhodně měli podstoupit úplné lékařské vyšetření, předoperační přípravu a operaci za podmínek zvýšené opatrnosti. Povolení k provádění operace vydává ošetřující lékař, který srovná riziko ztráty zraku s rizikem ztráty života.

Prostatitis a diabetes

Diabetes mellitus a prostatitis jsou nemoci, které jsou si navzájem úzce spjaty. První nepříznivě ovlivňuje lidské imunitní systémy a druhý se projevuje na pozadí poklesu lokální imunity. Vzhledem k neustálému zánětlivému procesu v prostatické žláze, který je obtížné lokalizovat v důsledku omezení antibiotické terapie, obě onemocnění často začínají postupovat.

Případy, kdy se prostatitis stává příčinou závažnějšího onemocnění - maligního novotvaru - nejsou vzácné. U rakoviny prostaty u diabetu je operace spojena s mnoha riziky a může být provedena pouze tehdy, když je dosaženo plné kompenzace diabetu.

Spinální chirurgie u pacientů s diabetem

Spinální chirurgie při diabetu, i při současné úrovni vývoje vědy a medicíny, zůstává velmi problematická. Problémy navíc začínají vznikat ne během provozu, ale během rehabilitačního období. Nejtěžší pro pacienty s inzulín-dependentní formou diabetu - u 78% operovaných pacientů byly zjištěny komplikace jedné nebo jiné formy závažnosti.

Závěrem lze říci, že jakákoliv operace pacientů s diabetem je zcela možná. Úspěch radikální léčby závisí do značné míry na správnosti úpravy stavu pacienta a výsledcích kompenzace diabetu.

Kromě toho musí mít chirurgský tým i anesteziolog dostatečnou profesionalitu pro práci s diabetiky.

Charakteristiky pooperačního období

U diabetiků v pooperačním období je zrušení inzulínu u pacientů, kteří dříve dostávali tento hormon, nepřijatelné! Taková chyba ohrožuje vývoj pacienta s acidózou. V nejvzácnějších případech je možné udržovat normální hladinu glukózy v krvi v takové kategorii pacientů. Ale i pak dostávají inzulín frakčně (ne více než 8 U), dvakrát nebo třikrát denně, vždy s 5% glukózou. Denní moč by měl být pečlivě sledován z důvodu rizika acetonu v něm.

Za předpokladu, že se stav pacienta stabilizoval a diabetes je kompenzován, po asi šesti dnech (někdy - později) je pacient převeden na obvyklý (tj. Před operací) režim podávání inzulínu. Pacientům, kterým bylo zakázáno užívat potravu per os v počátečním období po operaci, jsou podávány šetřící potraviny a inzulínové injekce.

Jejich přenesení do hypoglykemických léků může být provedeno pouze za předpokladu, že se rána zhojila a žádný zánět. A samozřejmě je nutné dosáhnout kompenzace diabetu. V opačném případě jsou nezbytné inzulinové záběry.

[typ pozornosti = žlutá] Pokud byl zákrok urgentní, je obtížné vypočítat specifickou dávku inzulínu. Pak je určována hladinou cukru. Musí být řízena každou hodinu (!). Je důležité určit citlivost pacienta na tento hormon, zejména při prvním objevení diabetu.

Operace pro diabetes je tedy možná. To může být také provedeno v těžkých formách diabetu - hlavní věc je dosáhnout více nebo méně odpovídající náhradu za to. Vedení operace vyžaduje velkou zkušenost lékaře a pečlivé sledování stavu pacienta

Pocit: cukrovka může být vyléčena chirurgicky

Ukazuje se, že se můžete zbavit diabetu typu 2 bez tablet a inzulínových injekcí! Zátěž s nadváhou.

Prezident Ruské společnosti bariatrických chirurgů, prezident Evropské federace pro chirurgii obezity a metabolických poruch, zvolený na období 2012–2014, vedoucí chirurgie CELT, Dr. med., Vypráví o metodách chirurgické korekce diabetes mellitus 2. typu. Profesor Yury Yashkov.

Nový standard

„AiF“: - Jurij Ivanovič, v nedávné publikaci v našich novinách jste mluvil o velkých vyhlídkách na chirurgii v léčbě diabetu 2. typu. Změnilo se během této doby něco?

Yuri Yashkov: - Ano, hodně se změnilo. Nashromáždili jsme spoustu vlastních zkušeností s používáním bariatrických operací u pacientů s diabetem 2. typu, z nichž mnozí se této závažné nemoci prakticky zbavili pomocí operace. Speciální „bariatrická chirurgie“, ve které pracuji téměř 20 let, je nejen chirurgie obezity, ale také metabolické (metabolické) poruchy, které jsou základem rozvoje diabetu 2. typu. Chirurgické metody korekce tohoto onemocnění jsou oficiálně uznány a zahrnuty do standardů léčby diabetu renomovanými světovými renomovanými asociacemi diabetologů.

"AiF": - Kdo se na operaci podílí?

Yu: Y: - Jako dříve jsme léčeni hlavně pacienty, u kterých je diabetes typu 2 kombinován s různým stupněm obezity. Ale nyní, ve srovnání s předchozími lety, existuje více lidí s méně výraznou obezitou. Aby se diabetes mohl vyvíjet s jeho život ohrožujícími komplikacemi, není nutné vážit 150–200 kg. Osoby, které jsou geneticky predisponované k diabetu typu 2, často potřebují získat 90–100 kg. A pokud je zároveň hlavní tuková hmota koncentrována v dutině břišní ve formě zaobleného nebo, jak se nazývá "pivní" bříško - to je dostatečný důvod pro zahájení monitorování krevní glukózy. Pokud diabetes nemůže být korigován dietou nebo léky, v těchto případech je možné nastolit otázku použití chirurgických metod.

Neuvěřitelné? Zřejmé!

"AiF": - Co určuje výběr metod, kterými ulehčíte pacientovi s diabetem z nadváhy?

Yu: Ya: Pokud je to počáteční stadium diabetu nebo prediabetes (porucha tolerance glukózy), jakákoliv operace, která povede ke snížení příjmu potravy a snížení hmotnosti, může situaci zlepšit. Pokud má pacient mnoho let diabetes mellitus 2. typu, nebo pokud neustále a ne vždy účinně užívá léky snižující hladinu glukózy a navíc inzulín, naše volba bude určitě učiněna ve prospěch složitějších technik. Pravděpodobnost eliminace diabetu typu 2 je přímo úměrná složitosti operace. Po žaludeční bandáži tak kompenzace diabetes mellitus 2. typu dosahuje 56,7% pacientů, s gastroplastikou - 79,7%, s žaludečním bypassem - 80,3%, s biliopancreatickým posunem - 95,1%.

"AiF": - Existuje nějaká šance po chirurgickém snížení objemu žaludku navždy navázat hypoglykemické pilulky a inzulínové injekce?

Y. Y. :: Ano! A docela reálné. Pravděpodobnost dosažení udržitelné kompenzace diabetu bez léků snižujících hladinu glukózy s naprosto volnou výživou se tak blíží 95–100% po biliopancreatickém posunu. Již máme poměrně málo takových pacientů, a když po léta, kteří byli na inzulínových injekcích a tabletech, přicházejí po operaci svým místním lékařům s plnou náhradou za diabetes, prostě nevěří v to, co se děje! Ale naštěstí je několik endokrinologů informováno o možnostech chirurgického zákroku v této věci a odkázat na nás pacienty. Zároveň je skepticismus mezi ambulantními lékaři v této otázce stále velmi častý, protože obecně se uznává, že diabetes typu 2 nelze vyléčit.

„AiF“: - A jaký je názor slavných ruských endokrinologů na tuto problematiku?

Y. Y. :: Dobře si vzpomínám na události před deseti lety, kdy velmi znějící představa o možnosti chirurgické korekce diabetu typu 2 způsobila negativní reakci velmi endokrinologů respektovaných v zemi. Naši američtí kolegové, bariatričtí chirurgové, udělali totéž.

V posledních letech se situace změnila: otázka možnosti účinné chirurgické korekce diabetes mellitus 2. typu je nyní široce diskutována na nejprestižnějších světových fórech chirurgů a endokrinologů na stránkách odborných vědeckých časopisů v tisku. A American Diabetes Association v roce 2009 zahrnoval bariatrickou chirurgii do standardů pro léčbu diabetu 2. typu. Je naším lídrem, endokrinologům a diabetologům, aby se tomuto procesu vyhýbali? Je samozřejmě důležité studovat, proč pacientům s diabetem pomáhají takové operace, které mechanismy vývoje tohoto onemocnění jsou zničeny chirurgovým skalpelem a jak je možné účinně pomoci milionům našich krajanů trpících diabetem 2. typu. Pro každého je dost práce. Dlouho.

Rozumný limit

"AiF": - A zda operace může pomoci všem pacientům s diabetem 2. typu?

Yu: Ya - Bohužel ne. Nemůžete pomoci těm, kteří mají cukrovku, vedlo k nevratným následkům ve formě závažného infarktu myokardu, časté mrtvice, selhání ledvin, ztráty zraku a končetin.

Stále je nemožné pomoci mnoha z těch, kteří nemají prostředky na velmi drahé chirurgické zákroky pro léčbu obezity a nebudou schopni přijímat kvóty od státu na jejich realizaci. Nebudeme také schopni pomoci těm diabetikům (a je jich spousta), kterým převažuje kult potravin a v podstatě závislost na potravinách nad ostatními životními prioritami. Ve vzácných situacích, kdy v důsledku smrti beta buněk se slinivka slinivky břišní stane neschopnou produkovat inzulin, s největší pravděpodobností tyto operace nezajistí 100% a celoživotní účinek.

"AiF": - V našem rozhovoru vždy mluvíme o diabetu 2. typu. Je možné ovlivnit průběh diabetu 1. typu pomocí bariatrické chirurgie?

Yu: Ya: - U diabetes mellitus typu 1 začíná smrt beta buněk slinivky břišní zpravidla již v mladém věku, a proto pacienti potřebují inzulínové přípravky a není vždy snadné dávku podávat. Když pacienti s inzulínem předávkování mají chuť jíst více, a často také začínají přibírat na váze. Právě zde můžeme počítat například s instalací intragastrického balónu nebo bandáže žaludku. Přestože by mělo být zcela zřejmé, že úplné odstranění inzulínu u diabetes mellitus 1. typu nebude úspěšné. Operace posunu, o kterých jsme hovořili v souvislosti s diabetem typu 2, jsou pro diabetes 1. typu nepřijatelné.

Diabetes 1. typu - léčba nejnovějšími metodami

Moderní metody léčby diabetu 1. typu jsou zaměřeny na hledání nových nástrojů, které mohou pacientovi zachránit před denním podáváním inzulínu. Tyto metody by měly zvýšit příjem glukózy buňkami, zabránit poranění cév a jiných komplikací diabetu.

Diabetes mellitus prvního typu je autoimunitní onemocnění, jehož hlavním příznakem je nedostatek vlastního inzulínu v těle. Inzulín je produkován beta buňkami v endokrinních zónách (tzv. Langerhansových ostrůvcích) pankreatu. Pokud má pacient nedostatek inzulínu, pak jeho beta buňky nejsou schopny vylučovat inzulin. Někdy jsou pochybnosti o účinnosti kmenové terapie založeny na skutečnosti, že regenerace beta-buněk, kterou lze iniciovat pomocí vlastních kmenových buněk pacienta, není ničím jiným než reprodukcí přesně stejných „defektních“ buněk v Langerhansových ostrůvcích, které také nemohou produkovat inzulín..

Kdybychom mluvili o defektu beta buněk, pak by to možná bylo. Ale autoimunitní defekt není přenášen do sekrečních buněk, ale do buněk imunitního systému. Beta buňky u člověka s prvním typem diabetu jsou v zásadě zdravé. Problém je ale v tom, že jsou potlačeny imunitním obranným systémem těla. To je vada!

Jak se nemoc rozvíjí? Počáteční tlak je zánětlivý proces ve slinivce břišní nazývaný insulitida. Vyskytuje se v důsledku infiltrace buněk imunitního systému (T-lymfocytů) do Langerhansových ostrůvků. Kvůli defektu v kódování, T-lymfocyty jsou rozpoznány v beta buňkách outsideri, kteří nesou infekci. Protože úkolem T-lymfocytů je zničit tyto buňky, ničí beta buňky. Zničené beta buňky nejsou schopny produkovat inzulín.

Langerhansovy ostrůvky v zásadě obsahují velmi velké množství beta buněk, takže jejich počáteční ztráta nezpůsobuje závažnou patologii. Vzhledem k tomu, že beta-buňky se samy neopravují a T-lymfocyty je i nadále ničí, dříve nebo později vede nedostatek produkovaného inzulínu k onemocnění cukru.

Diabetes (první typ) se vyskytuje s destrukcí 80-90 procent beta buněk. A jak zničení pokračuje, příznaky nedostatku inzulínu postupují.

Nedostatek inzulínu vyvolává závažnou patologii. Cukr (glukóza) není absorbován tkáněmi a buňkami těla závislými na inzulínu. Není stravitelný - to znamená, že neprodukuje energii (glukóza je hlavním zdrojem energie na biochemické úrovni). V krvi se hromadí nevyzvednutá glukóza, játra denně přidávají až 500 g nové glukózy. Na druhé straně, nedostatek zdrojů energie v tkáních brání procesu štěpení tuku. Tuk začíná vystupovat ze svých přirozených zásobníků tkáně a vstupuje do krve. Ketonová (acetonová) tělíska se tvoří z volných mastných kyselin v krvi, což vede k ketoacidóze, jejíž koncovým bodem je ketoacidotická kóma.

Některé metody léčby diabetes mellitus typu 1 již poskytují dobré výsledky. Samozřejmě, některé z nich stále nejsou dobře pochopeny - to je jejich hlavní nevýhodou, ale pokud pankreas vyvinul všechny své zdroje, pacienti se na ně obrátí. Jaké metody léčby se již uplatňují ve vyspělých zemích?

Léčba diabetu 1. typu kmenovými buňkami

Léčba diabetu kmenovými buňkami na klinikách v Německu se stává nejoblíbenější a nejúspěšnější metodou s nadějí mnoha lékařů a pacientů. O této technice se můžete dozvědět podrobněji v samostatném článku.

Léčba diabetu 1. typu vakcínou

Diabetes mellitus 1. typu je autoimunitní onemocnění, když T-leukocyty zničí beta buňky pankreatu. To naznačuje jednoduchý závěr - zbavte se T-leukocytů. Pokud však tyto bílé krvinky zničíte, tělo ztratí ochranu proti infekci a onkologii. Jak tento problém vyřešit?

V současné době se v Americe a v Evropě vyvíjí lék, který brání imunitnímu systému v ničení beta buněk. Probíhá závěrečná zkušební fáze. Nový lék je vakcína založená na nanotechnologiích, která koriguje poškození způsobené T-leukocyty a aktivuje další "dobré", ale slabší T-leukocyty. Slabší T-leukocyty se nazývají dobré, protože nezničí beta buňky. Vakcína by měla být použita v první polovině po diagnóze „diabetes mellitus 1. typu“. Vyvíjí se také vakcína pro prevenci diabetes mellitus, ale nelze očekávat rychlé výsledky. Všechny vakcíny jsou stále daleko od komerčního použití.

Léčba diabetes mellitus 1. typu s mimotělní hemokorekcí

Lékaři na mnoha klinikách v Německu léčí cukrovku nejen konzervativními metodami, ale také se uchylují k pomoci moderní lékařské technologie. Jednou z nejnovějších metod je mimotělní hemokorekce, která je účinná, i když inzulínová terapie nefunguje. Indikace mimotělní hemokorekce - retinopatie, angiopatie, snížená citlivost na inzulín, diabetická encefalopatie a další závažné komplikace.

Podstatou léčby diabetu 1. typu pomocí extrakorporální hemokorekce je odstranit z těla patologické látky, které způsobují diabetické cévní poškození. Účinku je dosaženo úpravou krevních složek za účelem změny jeho vlastností. Krev prochází zařízením se speciálními filtry. Poté je obohacen vitamíny, léky a dalšími užitečnými látkami a je přiváděn zpět do krevního oběhu. Léčba diabetu s mimotělní hemokorekcí probíhá mimo tělo, takže je minimalizováno riziko komplikací.

Na klinikách v Německu jsou kaskádová filtrace plazmy a kryoferézy považovány za nejoblíbenější typy mimotělní hemokorekce. Tyto postupy jsou prováděny ve specializovaných odděleních s moderním vybavením.

Léčba diabetu transplantací pankreatu a vybraných beta buněk

Lékaři v Německu v 21. století mají obrovský potenciál a rozsáhlé zkušenosti v transplantačních operacích. Pacienti s diabetem 1. typu jsou úspěšně léčeni přesazením celé slinivky břišní, jejích jednotlivých tkání, ostrůvků Langerhansových a dokonce i buněk. Tyto operace mohou napravit metabolické abnormality a předcházet nebo oddálit komplikace diabetu.

Transplantace pankreatu

Pokud imunitní systém správně zvolí léky proti transplantaci, míra přežití po transplantaci celé slinivky břišní dosáhne v prvním roce života 90% a pacient může bez inzulínu pokračovat 1-2 roky.

Taková operace se však provádí v těžkých podmínkách, protože riziko komplikací během chirurgického zákroku je vždy vysoké a užívání léků, které potlačují imunitní systém, způsobuje vážné následky. Kromě toho je vždy vysoká pravděpodobnost odmítnutí.

Transplantace Langerhansových ostrůvků a vybraných beta buněk

V 21. století probíhají seriózní práce s cílem prozkoumat možnosti transplantace Langerhansových ostrůvků nebo jednotlivých beta buněk. Pro praktické využití této techniky jsou lékaři stále opatrní, ale výsledky jsou povzbudivé.

Němečtí lékaři a vědci jsou optimisté ohledně budoucnosti. Mnohé studie jsou na cílové čáře a jejich výsledky jsou povzbudivé. Nové metody léčby diabetes mellitus 1. typu dostávají každý rok vstupenku do života a velmi brzy budou pacienti schopni vést zdravý životní styl a nebudou závislí na příjmu inzulínu.

Chirurgický zákrok při diabetu

Chirurgie zraní pacienta.

Diabetes mellitus zvyšuje účinek takového poranění.

V této situaci je operace vnímána jako akt agrese, na který krev reaguje na kolísání hladin glukózy.

Některé komplikace se zhoršují nebo projevují v době, kdy je pacient operován:

 • aktivita srdce je narušena;
 • tlak se stává nestabilním;
 • ledviny nefungují správně.

Proto chirurgická léčba pacientů s diabetem vyžaduje pečlivé školení ze strany pacienta a zdravotnického personálu.

Dopisy našich čtenářů

Moje babička byla dlouhodobě nemocná cukrovkou (typ 2), ale v poslední době komplikace šly na nohy a vnitřní orgány.

Náhodně našel článek na internetu, který doslova zachránil životy. Konzultovali mě tam telefonicky zdarma a odpověděli na všechny otázky, řekli mi, jak léčit diabetes.

2 týdny po léčbě v babičce se změnila i nálada. Řekla, že její nohy už nebolí a vředy nepostupují, půjdeme k lékaři příští týden. Odhodím odkaz na článek

Schopnost provádět operace při diabetu

Osoba, která je ve stavu diabetické kómy, nemůže být operována. Pacient je vyjmut z kómy a teprve poté operován.

Rutinní operace jsou lékařsky indikovány. Operace jsou možné za podmínky pečlivé přípravy pacienta, kompenzace diabetu, správné anestezie, dlouhé doby zotavení.

Dokonce i ty nejjednodušší operace u diabetu 1. a 2. typu se provádějí v nemocnici, kde jsou zaručeny všechny druhy pohotovostní lékařské péče.

Jak se organizovaný pacient chová v nemocnici

Pokud se chystáte na plánovanou operaci, připravte si podrobné informace o svém zdraví:

 • informace o předchozích operacích a nemocech;
 • seznam léků užívaných s uvedením dávky;
 • informace o alergiích na drogy a potraviny;
 • jméno a telefonní číslo osoby odpovědné za vás;
 • měřič krevní glukózy a příbuzných materiálů;

Pokud jste na pohotovosti, okamžitě oznámte, že máte cukrovku. Jakmile se ocitnete na pohotovosti, musíte pochopit, že první pacienti jsou užíváni. Možná čeká na klidnou léčbu.

Inovace v léčbě diabetu - stačí pít každý den.

Diabetičtí pacienti by si měli být vědomi toho, že v nemocnici roste hladina cukru. Vyskytuje se pod vlivem stresu, nemocničních stavů a ​​manipulací, které je třeba zažít.

Je možné, že po propuštění z nemocnice budete muset změnit lék na diabetes. Tato skutečnost by neměla být chápána jako drama.

Příprava na operaci

Před chirurgickou léčbou se vyhodnocuje stav pacienta, jeho věk, nepřítomnost nebo jiné zdravotní problémy.

V přípravě na operaci se především provádí vše potřebné pro kompenzaci diabetu. Hladina glukózy v krvi musí vyhovovat přijatelným standardům. Všechno to začíná krevním testem na cukr.

V případě potřeby se provádí intenzivní léčba inzulínem.

U kompenzovaného diabetu a malého množství plánované operace zůstává individuální schéma léčby pacienta nezměněno.

Při dekompenzovaném diabetu a rozsáhlém chirurgickém zákroku je podáván intravenózní inzulín. Zavedení léčiva před abdominální operací u diabetes mellitus se provádí podle standardního schématu. Během dne se inzulin injikuje 3-4krát. V obtížných případech může být chirurgický zákrok u diabetu typu 1 pětinásobnou infuzí. Hladiny glukózy jsou neustále sledovány.

Po injekcích inzulínu se glukóza podává podle specifického režimu. Před operací pro diabetes mellitus je nutná dieta: organizuje se zlomkový příjem potravy s vysokým obsahem vlákniny.

Předoperační požadavky na dietu:

 • vyloučení cukru;
 • minimální obsah tuku;
 • omezení cholesterolu;
 • vyloučení alkoholu.

Pacienti s diabetem by měli kontrolovat tlak, protože koronární onemocnění se neprojevuje bolestí.

Čtenáři našich stránek nabízejí slevu!

Operace je možná s normalizací glukózy, nepřítomností cukru a acetonu v moči, normálním krevním tlakem.

Anestezie

Anesteziolog pečlivě zkoumá historii pacienta s diabetem a zkoumá pacienta. Přípravky pro anestezii a její dávky jsou vybrány striktně individuálně. Pro krátkou operaci se aplikuje lokální anestézie.

Anesteziolog věnuje zvláštní pozornost obsahu cukru v krvi, volí vhodnou anestezii. Riziko prudkého poklesu hladiny glukózy je vzato v úvahu, protože při použití moderních anestetik může hypoglykémie zůstat bez povšimnutí.

Hypoglykémie je velmi nebezpečná, může se stát bez zjevných známek, bez křečí a vzrušení. Chcete-li odlišit špatnou anestézii od prudkého poklesu cukru, aby se jim zabránilo - to je úkolem anesteziologa. Nejkvalifikovanější lékař provádí záměrně anestezii opatrně, pečlivě připravuje pacienta na operaci.

Pro dlouhodobé operace se používají vícesložková anestetika.

Laparoskopická operace pro diabetes mellitus je obtížná, pokud pacient trpí vysokým stupněm obezity. Věk má velký význam. U starších lidí se prodlužuje doba zotavení po operaci. V nouzových situacích se anestézie a laparoskopie provádějí bez speciálního tréninku v nejkratším možném čase.

Cukrovka a srdce

Diabetes a dysfunkce myokardu jsou tak spojeny, že je zvýrazněno diabetické srdeční onemocnění. Vysoké procento cukru v krvi narušuje celý oběhový systém. Objevuje se ischemická choroba.

Operace posunu odstraňuje překážky v krevním řečišti, normalizuje práci myokardu. V současné době se provádí operace srdce srdce pro obnovení normální funkce srdečního svalu.

Decompensated operace cukrovky

Za zvláštních okolností je chirurgický zákrok nouzový, pacient je operován s dekompenzovaným diabetem.

V této verzi operace jsou přijata opatření k odstranění ketoacidózy. Toho dosáhnete zavedením přísně vypočítaných dávek inzulínu. Zavedení alkalických léků je nepříznivé, protože způsobuje:

 • pokles hladin draslíku;
 • akumulace acetonu v buňkách;
 • nedostatek vápníku;
 • snížení krevního tlaku;
 • nebezpečí otok mozku.

Aby se zabránilo infekcím jakéhokoliv typu, jsou předepsána antibiotika, a to i při mírném zvýšení tělesné teploty pacienta.

Chirurgický zákrok pro nefropatii

Nefropatie je patologií ledvin, na které jsou diabetici citliví. Porucha funkce ledvin může vést k invaliditě nebo způsobit smrt. Před operací potřebují tito pacienti korekci ledvin.

Regulace metabolismu tuků léčebnými metodami. Výměna sacharidů pomáhá inzulínovým injekcím. Přidělené k dietě s minimálním krmivem pro zvířata. Renální hypertenze je také léčena léky.

Pooperační rány a jejich hojení

U lidí s diabetem jsou procesy regenerace depresivní, rány se hojí pomalu. Někdy jsou hnisavé procesy, zánět. Proces hojení může trvat několik týdnů. Zvláště často se to děje se staršími lidmi.

Následující faktory brání rychlému hojení ran po operaci:

 • obezita u pacientů s diabetem 2. typu;
 • snížená imunita;
 • špatná periferní cirkulace;
 • adrenální patologie.

Zánět se často objevuje po nouzových operacích, které se provádějí za účelem záchrany života člověka.

V takových případech není čas na řádnou přípravu pacienta na operaci.

Období navrácení

Obnova po operaci pacienta s diabetem má specifické vlastnosti:

 • Pokračuje v inzulínové terapii. Dávku stanoví v každém případě lékař. Pokud se stav pacienta vrátí do normálu za týden, obnoví předoperační dávku.
 • Neustálé sledování obsahu ketonu v moči.
 • Hladina cukru je neustále a pravidelně kontrolována.

Velká pozornost je věnována kvalitní výživě. Pokud je kompenzován diabetes, stehy se hojí, nejsou žádné známky zánětu, pak se pacient úspěšně zotavuje.

Pacient je aktivní, rychle začíná vystupovat z postele, dělá dechová cvičení, provádí fyzikální terapii.

Možné komplikace

U těžce nemocných pacientů je chirurgickým zákrokem zranění, které je někdy doprovázeno komplikacemi:

 • syndrom bolesti;
 • krevní zásobení mozku;
 • porucha srdečního rytmu;
 • pneumonie;
 • intestinální dysfunkce;
 • hematom, krvácení v oblasti stehu.

V takových případech jsou předepsány vhodné antibiotické terapie, vitamínové komplexy a zvýšená výživa.

Klíčem k zotavení je správná infuzní terapie. Stav pacienta je stabilizován transfuzí proteinových léčiv, provádí se profylaxe trombózy, rána je pravidelně léčena.

Existuje operace pro diabetes

Mnoho lidí doufá v chirurgickou léčbu diabetu. Operace v pankreatu dává naději i vážně nemocným pacientům.

Dnes je tento typ lékařské péče vyvíjen dvěma způsoby:

 • transplantace celého slinivky;
 • opětovné nasazení dárcovských buněk pro produkci inzulínu.

Jedná se o komplexní operace vyžadující materiál dárce.

Transplantační operace je nebezpečná pro pacienty s těžkým diabetem. Vždy existuje hrozba odmítnutí.

Uveďte stažení chirurgů provádějících operace ke snížení tělesné hmotnosti: tyto operace účinně léčí diabetes typu 2.

Diabetes vždy vede ke smrtelným komplikacím. Tipy na hladinu cukru v krvi jsou velmi nebezpečné.

Ludmila Antonová vysvětlila léčbu diabetu. Přečtěte si celý text