Image

Vylezte kůži na nohou dítěte

Kůže dětí je velmi citlivá, a proto jakákoliv reakce na vnitřní nebo vnější podněty může vést k svědění, loupání a trvalému nepohodlí u dítěte. Zejména u dětí se noha a záhyby mezi prsty odlupují. Proč má dítě kůži na nohou a jak se s ním vypořádat, naučíte se, budeme podrobně rozumět.

Důvody

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují skutečnost, že dítě má kůži na nohou, je suché a tenké. Patří mezi ně:

 • Houbová infekce, také příčina deskvamace, může nastat v důsledku infekce herpes zoster;
 • Alergie;
 • Projevy diabetu nebo nemoci spojené s poruchami endokrinního systému;
 • Přepuštěný vzduch v bytě může také vést k suché kůži (nejčastěji je pozorována suchost dolních končetin u dětí v zimě, kdy se v domě používají ohřívače k ​​vysoušení vzduchu);
 • Nízká kvalita obuvi, vyrobená z nepřirozených materiálů;
 • Kosmetika nevhodné pro jemné dětské epidermy;
 • Nesprávná výživa a nedostatek vitamínů;
 • Zvýšené pocení nohou v důsledku příliš teplých bot;
 • Stresová situace;
 • Neustálé používání vody s vysokým obsahem chloru (problém odlupování kůže na chodidlech je známo těm dětem, které bazén často navštěvují).

Vylezte kůži na nohou dítěte

Odlupuje kůži, možná nejen na podrážkách, ale i na rukou. Pokud se to stalo, pak nejpravděpodobnější porucha v těle způsobila alergickou reakci nebo nějaký druh dermatologického onemocnění. Pokud se pouze jedna noha odlupuje, pak se možná dítě chytí plísňovou infekci a loupání je jeho první znamení. Ale ať je to tak, s výskytem nepříjemných symptomů, je nejlepší obrátit se na dětského dermatologa.

Diagnostika

Peeling na nohy

Nejdříve je nutné, aby se u dítěte objevila suchost a odlupování epidermis u dolních končetin, je nutné navštívit dermatologa. Lékař vyšetří malého pacienta a předepíše testy, pomocí kterých zjistí, jaký je problém s odlupováním kůže.

Je-li u dítěte nalezena houba, bude předepsána nezbytná léčba, včetně užívání prášků a použití mastí s antimykotickým účinkem. Terbzil, Exoderil nebo Exifin můžete léčit oblasti postižené spórami plísní. Kromě toho je nutné užívat multivitaminy pro věkovou kategorii, do které dítě patří.

Pokud zjistíte jiné dermatologické onemocnění, lékař vám předepíše léčbu, která pomůže zbavit se hlavních příznaků nemoci, což má za následek, že po určité době dojde k úplnému uzdravení. V případě, že strouhanka nemá dermatologické nemoci, bude poslána na zkoušky, které detekují hladinu cukru v krvi. On je předepsán těm dětem, které mají nejen chodidlo odlupující se, ale i dlaně. S vysokou hladinou cukru v krvi je předepsána plná diagnóza, aby se vyloučil rozvoj diabetes mellitus.

Léčba tohoto onemocnění je obvykle složitá. Kromě toho bude po celý život nutná udržovací léčba, protože cukrovka, stejně jako mnoho jiných endokrinních onemocnění, nemůže být vyléčena do konce.

Pokud příčina odlupování epidermis spočívá v alergické reakci, je nutné projít testy pro identifikaci alergenu a úplným vyloučením kontaktu s ním. Za účelem zmírnění nepříjemných symptomů a zmírnění svědění dítěte předepisuje lékař antialergické léky jako Fenistil nebo Zyrtec.

V jiných případech lze s kožními problémy zacházet doma. K tomu je nezbytné, aby dieta dítěte vyvážené a kompletní, častěji chodit s ním na čerstvém vzduchu a koupit pohodlné boty z pravé kůže. Kromě toho dítě potřebuje pít vitamin vitamínů a minerálních látek k udržení imunity a odstranění suchosti, stejně jako jiné problémy s pokožkou.

Nohy dítěte budou také vyžadovat systematické pečovatelské postupy, nebo spíše:

 1. Než půjdete spát, musíte si na nohy vzít solnou lázeň asi dvacet minut na proceduru.
 2. Do vody mohou být přidány různé esenciální oleje. Levandule je nejvhodnější, zmírní svědění a nepohodlí. Kromě toho vám pomůže rychle usnout po zákroku.
 3. Po koupeli musí být kůže na chodidlech ošetřena pemzou, potřená hydratačním krémem a ponožkami.
 4. Odpoledne by naopak dítě mělo běžet naboso, samozřejmě, pokud to dovolí teplota v bytě.

Domácí léčba

Léčba peelingových nohou u dětí

Všechny otázky týkající se zdraví dětí by se měly zabývat pouze pediatrem, je lepší nezúčastnit se samoléčby. Ale pokud se dítě prostě loupe nohy, a zdraví je, podle názoru lékaře, všechno je v pořádku, můžete se vypořádat s problémem na vlastní pěst.

Zaprvé, zkuste diverzifikovat dietu dítěte zavedením mléčných výrobků, ovoce, obilovin, zeleniny, ryb a masa do ní.

Za druhé, doplňte nedostatek vitamínů A a E přidáním rostlinných olejů, sušených meruněk, ořechů, mrkve, papriky a jablek do menu.

Za třetí, každý večer, rozetřete tekutý vitamín A do kůže nohou a míchejte s dětským masážním olejem. Tato směs může být použita pro masáže v celém těle.

Za čtvrté, používejte pouze kvalitní dětskou kosmetiku. Látkový epidermis promažte hydratačním krémem s přírodními bylinnými extrakty.

A samozřejmě, po vyřešení problému, vezměte dítě k lékaři, aby konzultoval další akce, které pomohou vyhnout se recidivám.

Lidová medicína

Tradiční metody léčby účinně pomáhají v boji proti odlupování a odlupování pokožky nohou a přispívají k jeho čištění od mrtvých buněk. Pomocí těchto receptů můžete hydratovat pokožku nohou a zajistit, aby vaše děti byly zdravé a všechny kožní problémy v minulosti.

Zde jsou některé účinné recepty, které jistě pomohou vyléčit nohy tvého divoška:

 • Bereme ricinový olej v množství sto mililitrů a zahříváme pomocí vodní lázně. V případě potřeby může být nahrazen olivovým nebo lněným olejem. Pak smíchejte teplé máslo se dvěma žloutky a metla důkladně metla. Získaná směs zpracuje a obalí je polyethylenem, na sobě vlněné ponožky. Musíte držet kompresi po dobu čtyřiceti minut, pak si umyjte nohy v teplé vodě pomocí mýdla.
 • Vezmeme dvě stě mililitrů heřmánkového odvar, smícháme s třemi lžícemi hydratačního přípravku a dvěma polévkovými lžícemi škrobu. Míchejte, dokud nebude homogenní. Výsledná směs musí být aplikována každý den na podešve a rozprostřena na všech plochách. Zabalte obal shora polyethylenem a nechte přes noc. Ráno si umyjte nohy vodou a aplikujte hydratační krém.
 • Vany s přídavkem bylinných infuzí budou také užitečné. Například, s řetězcem, kopřivy, heřmánku a měsíčku. Tyto rostliny mají příznivý vliv na kůži a mohou se zbavit olupování, suchosti, loupání a svědění dolních končetin.

Všechny výše uvedené recepty mohou významně zlepšit stav poškozené epidermy a odstranit nepříjemné symptomy svědění, loupání a loupání. Přes toto, ujistěte se, že vaše dítě před dermatologem před léčbou lidových prostředků, protože mohou diagnostikovat závažné onemocnění, ve kterém tyto techniky budou k ničemu. Požehnej vám!

Proč má kůži na nohou dítěte a jak se jí vyhnout

Lezení na kůži na nohou dítěte a v záhybech kolem prstů je problém, který se vyskytuje u novorozenců a dospívajících. Pediatrická derma je citlivá na jakékoli účinky, které vedou k nepříjemným pocitům.

Příčiny odlupování kůže u dětí

Důvody, proč se kůže na nohách dítěte odlupuje:

 • plísňové infekce;
 • alergie;
 • diabetes;
 • onemocnění endokrinního systému;
 • nedostatek vlhkosti v místnosti;
 • nekvalitní obuv;
 • Kosmetika, neurčená pro epidermis dětí;
 • nevyvážená výživa;
 • nadměrné pocení v teplých botách a nohy budou stoupat;
 • stresové situace;
 • použití vody obsahující chlór (dermis na nohou se začíná odlupovat u dětí, které navštěvují bazén).

Odloupněte ruce a chodidla chodidel nerovnováhou v těle nebo dermatologickým onemocněním. Tento příznak je primárním znakem onemocnění. Neignorujte nepohodlí v těle - okamžitě kontaktujte dětského dermatologa.

Diagnostika

Pokud je na nohou pocit nepohodlí, kůže se odlupuje a schne - konzultujte s pediatrem. Specialista předepíše testy, diagnostikuje a určuje důvod, proč se kůže dítěte začala odlupovat.

V případě plísňové infekce lékař předepíše léčbu tablet a krémů s antimykotickým účinkem. Oblasti kůže postižené houbou jsou ošetřeny Exoderilem nebo Exifinem. Terapie je vhodná pro enterovirus. Doporučuje se pít multivitaminy.

Dítě je testováno na detekci hladiny cukru v krvi. Tato procedura bude muset jít na děti, u kterých se dermis odlupuje na patách a dlaních současně. S vysokým obsahem cukru, kojenců nebo dospívajících je přiřazena podrobná diagnóza zaměřená na odstranění rozvoje diabetu.

Léčba cukrovky probíhá v komplexu. Všichni pacienti budou muset užívat další léky. Cukrovka není vyléčena, ale na chvíli ustupuje, možná i léta.

Pokud je příčina poškození kůže skryta v alergické reakci, provede se analýza, která identifikuje alergen a vyloučí jeho účinek na tělo. Odstranění příznaků alergií - Fenistil nebo Zyrtec pomůže vašemu dítěti zbavit se svědění. Jsou jmenováni ošetřujícím lékařem.

V ostatních případech je možné vyrovnat se s onemocněním doma. Přehodnotit výživu dítěte, učinit ho vyváženým a užitečným. Pomůže chodit na čerstvém vzduchu. Kup si pohodlné boty z kvalitních materiálů. Pijte několik vitamínů a minerálů, které posilují imunitní systém.

Aby se předešlo dalším problémům s končetinami, provádějte pravidelné pečovatelské postupy:

 • užívat si solnou lázeň denně před spaním po dobu 20 minut;
 • Přidejte různé esenciální oleje do vody, zmírněte svědění, uklidňující a pomáhají usnout;
 • po koupeli vyčistěte nohy pemzou, štětcem se smetanou a položte na ponožky;
 • během dne, dítě je lepší běh naboso, pokud teplotní režim bytu umožňuje.

Metody zpracování

Tradiční metody léčby a lidové léky pomohou v boji proti tomuto problému.

Léky

Důvodem loupání je nedostatek vitamínů. Stává se to v zimě, na jaře nebo po převodu nemoci. Tělo má vyčerpané zdroje vitamínů, které je naléhavě nutné doplnit. Obraťte se na lékaře, který vám pomůže identifikovat chybějící položky. Kožní problémy se vyskytují v podmínkách nedostatku vitamínů skupin A a E. Nákup vitamínového komplexu vhodného pro dítě podle věku.

Otshelushivatsya kůže na prstech dítěte může kvůli plísňovému onemocnění. V ohrožení, děti navštěvující veřejný bazén, běh po ulici naboso a hraní se zvířaty. Kromě deskvamace se svědění objeví v místech infekce plísní. Při prvních příznacích nemoci se poraďte s lékařem. Nepřehlížejte symptomy. Specialista předepíše mast - Terbizil nebo Exoderil. Samoléčba vede ke zhoršení situace. Následně hřebík bude hnisat, takže domácí léčba je nemožná, hospitalizace bude vyžadována.

Lidové metody

Recepty tradiční medicíny pomohou, pokud se nohy dítěte odlupují. Účinně bojuje s nemocí na noze. Použití lidových prostředků zvlhčují polštářky na patách, nemoc projde bez povšimnutí.

Navržené recepty pomohou, pokud se pokožka dítěte začne odlupovat:

 1. Vezměte ricinový olej 100 ml, zahřejte ve vodní lázni. Pokud chcete, můžete použít olivu nebo jiné. Předehřejte máslo s metličkou a dvěma žloutky. Naneste směs na poškozený povrch, zabalte do polyethylenu, nahoře položte vlněnou ponožku. Držte po dobu 40 minut, pak opláchněte tekoucí vodou s mýdlem.
 2. Připravte si odvar z heřmánku, promíchejte s několika lžičkami smetany a škrobu. Všechno promíchejte do homogenní hmoty. Výsledný nástroj se aplikuje přes noc. Ráno opláchněte a aplikujte hydratační krém.
 3. Použijte podnosy různých léčivých rostlin - měsíčku, heřmánku, série, kopřivy. Tyto rostliny, podle recenzí, se mohou zbavit problémů, kůže se již neodlupuje, všechny skvrny na povrchu nohou zmizí.

Tyto metody pomohou, pokud nejsou žádné vážné zdravotní problémy. Dítě už nebude odlupovat a trhat kůži na končetinách, odlupovat se od paty. Pro určení diagnózy se poraďte s odborníkem.

Prevence vzhledu

Aby se zabránilo dětem v nepříjemných pocitech na nohou, kůže se nezačne odlupovat, nedochází k zarudnutí, doporučujeme vám dodržovat doporučení:

 • vyvážený nutriční režim;
 • každodenní hygienické postupy;
 • pravidelná diagnostika a léčba nemocí.

Máte-li kůži na nohou svého dítěte, nepropadejte panice. S jakýmkoliv problémem týkajícím se zdraví dítěte, zejména v dětství, stojí za to kontaktovat rodinného lékaře a on určí způsob kontroly.

Proč kůže kolem nohou

Proč kůže kolem nohou? Lékařský název problému je desquamation (latina desquamo - odstranit šupiny) - šupinaté odlupování (odlupování) stratum corneum epiteliálních buněk z povrchu kůže, vyskytující se z fyziologických a patologických důvodů. Lidská kůže vykonává především ochrannou funkci, a proto je zachování její integrity velmi důležité.

Problém je v tom, že když se kůže na prstech odloupne, osoba se během svého života opakovaně setkává. Může se odlupovat celými kousky, šupinami, částicemi, atd. Mohou být přítomny další příznaky patologie, proto je při výběru léčby důležité například objasnění a poznání příčiny deskvamace nebo opatření k jejímu odstranění.

Proč se dětské podpatky odlupují

V mnoha dospělých, kvůli dlouhé chůzi a nedostatečné péči o nohy, kůže na patách schne a vločky, ale děti jsou další věc. Pokud má dítě paty odlupování, je to signál určité poruchy funkce těla dítěte. Je-li pokožka dítěte na nohách suchá a šupinatá, je lepší, abyste si nečetli kávové sedliny a neošetřili sami, ale co nejdříve kontaktujte kvalifikovaného odborníka - pediatra. Po vyšetření pošle dítě na testy a doporučí navštívit dermatologa nebo alergika a případně i infekčního lékaře.

Pouze na základě laboratorních testů je možné identifikovat přesné příčiny kožních problémů dítěte a předepsat účinnou léčbu. Neměli byste dělat žádné závěry sami a činit rozhodnutí. I když se zdá, že tento problém je běžný a snadno vyřešitelný, stačí jedno nebo dvě sezení pedikúry.

Příčina houby

Tak proč je kůže na patách dítěte vločka a prasklina? Možná je to plísňová infekce. Houba je téměř prvním důvodem pro to, že dítě má kůži na nohou (zejména na patách). Koneckonců, je velmi snadné vyzvednout houbu nebo mykózu nohou, například ve veřejném bazénu, který se snaží na někoho jiného, ​​navštěvuje osobu infikovanou plísní. V případě výskytu plísňové infekce kůže na nohách vysychá a vločky, na ní se objevuje vyrážka - puchýře s lehkým obsahem. Také v případě mykózy si dítě bude stěžovat na vážné svědění (což není případ nedostatku vitamínů).

Lékárny dnes mají obrovské množství antifungálních léků, ale neměly by rozhodovat o jejich užívání a provádět takovéto nákupy. Konzultace s dermatologem, nezbytné laboratorní vyšetření, po které bude léčba předepsána. Nejčastěji je léčba komplexní, to znamená, že antimykotika se používají jak pro vnější, tak pro vnitřní použití. Také všechny boty, ponožky, punčochy dítěte by měly být ošetřeny dezinfekčním roztokem. Pro zpracování by měla být velmi vysoká kvalita, protože v případě, že houba pokračuje, bude dítě opět infikováno.

Pokud má dítě odlupování kůže na nohou, včetně kůže na patách, odlupuje se a praskne, ve většině případů to znamená nedostatek vitamínů v těle dítěte, především vitamínu E. t miminka se po mimosezóně, po nemoci, vyschnou. Je nutné zakoupit kvalitní vitamínový komplex a také věnovat pozornost výživě dítěte: zaměřit se na:

 • čerstvá zelenina a ovoce;
 • citrusové plody;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • maso;
 • ryby

I když jste si jisti, že je to nedostatek vitamínů - příčina problémů s pokožkou dítěte, měli byste to ještě ukázat specialistovi.

Jiné kožní nemoci a patologie paty

Příčinou odlupování a praskání paty u dítěte mohou být kožní onemocnění, jako je lupénka, svrab a lišejníková růžová. Měli byste znát hlavní příznaky těchto onemocnění a v případě prvních příznaků okamžitě kontaktovat nemocnici. Psoriáza se tedy vyznačuje odlupováním kůže, výskytem zánětu a otoků na ní, stejně jako neustálým svěděním. Když svrab je silný svědění. Kromě toho se kůže na postižených oblastech zčervená, na ní se objeví vyrážky. Svědění a vyrážky na kůži jsou také přítomny s růžovými lišejníky, vyrážky vypadají jako červené skvrny se suchou kůrou uprostřed.

Clubfoot, flatfoot - další odpověď na otázku, proč se nohy dětí odlupují. Patologie nohy - to je méně časté, ale také příčina. Faktem je, že pokud má dítě nesprávně vytvořené oblouky chodidel (například s plochými nohami), je při chůzi příliš mnoho tření, kvůli čemuž kůže nohou trpí a praskne. Pokud má dítě vrozenou nebo získanou holenní nohu, pohyb způsobuje nerovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti na nohou, velmi silně trpí i kůže na patách a na vnitřní straně chodidla.

Je nutný stálý ortopedický dohled a systematická léčba. Toto nošení ortopedické obuvi, provádění speciálních cvičení, případně operace. Koneckonců, pokud neuděláte nic, jako dospělý, dítě může mít vážné problémy v práci celého pohybového aparátu.

Má-li dítě podezření na ploutvonožce nebo na holeň, léčba by měla začít co nejdříve.

Vnější problémy

Často problém spočívá v botách. Dospívající a děti, které vedou aktivní životní styl, je třeba obzvláště pečlivě přistupovat k výběru bot. V době ošetření peelingu a kukuřice je žádoucí zrušit trénink vůbec. Další faktor - boty z umělé kůže, což vede k pocení. Chcete-li vyřešit problém v této situaci je jednoduchý - opláchnout nohy dost často, mají odnímatelné ponožky, a ještě lépe získat kvalitní boty pro dítě.

Odloupněte nohy dítěte. Vylezte na kůži na nohou dítěte: příčiny tohoto problému

Lidská kůže vykonává několik funkcí: chrání před vnějšími faktory, podílí se na dýchání, termoregulaci, odstraňuje některé toxiny, hromadí se v nich vitamíny a hormony. U dětí je kůže tenčí než u dospělých, proto je mnohem citlivější na mnoho změn v externím prostředí nebo v těle samotném.

To se projevuje odlupováním nebo klesáním vrstvy kůže v některých oblastech. Příčinou tohoto jevu může být nebezpečné onemocnění a reakce na změnu ve stravě nebo suchém vzduchu. V každém případě rodiče nemohou váhat, pokud dítě začalo odlupovat kůži, musíte zjistit a odstranit příčinu.

Proces exfoliace horní vrstvy kůže u dospělých a dětí v medicíně se nazývá deskvamace a může být způsoben velkým množstvím faktorů. Loupání je často doprovázeno svěděním, které se zvyšuje, pokud neodstraní příčinu. Reflexně děti hřebenují na kůži, někdy vnášejí do těla další infekce a vyvolávají vznik komplikací, což komplikuje léčbu.

Desquamation u novorozenců

Téměř každé dítě, které se nedávno narodilo, si rodiče po chvilce všimnou oloupání kůže. Zvláště postižené děti narozené v 41-42 týdnu těhotenství.

Ve většině případů se jedná o čistě fyziologický proces spojený se změnou vodního prostředí do ovzduší. Tělo dítěte je v děloze pokryto tenkou ochrannou vrstvou, která postupně mizí v malých šupinách, aniž by to mělo za následek obavy dítěte a zmizí úplně během 7-10 dnů.

Další příčiny odlupování kůže u novorozence:

 • tvrdá voda pro plavání;
 • reakce na mateřské mléko nebo upravenou směs;
 • nedokonalá funkce mazových žláz.

Tyto důvody jsou naprosto neškodné a samy zmizí, jak dítě roste.

Někteří rodiče si mohou všimnout, že přirozené záhyby zčervenají, zapálí a kůže se začne odlupovat. Příčinou vyrážky je nesprávná péče, pot se hromadí v záhybech a způsobuje podráždění.

Povětrnostní podmínky

Dětská pokožka reaguje na změny vlhkosti a teploty. Nejčastěji dochází k odlupování po nástupu topné sezóny, takže jemná pokožka celého těla reaguje na suchý teplý vzduch v místnosti.

V chladném období mohou děti pocítit podráždění, odlupování na otevřených plochách (obličej, ruce) před vystavením větru a studenému vzduchu. Kůže hrubě, praskliny.

Velmi zřídka omrzliny obličeje a obličeje je možné v zimě. Těžká forma puchýřů, kůže se ztrácí a tkáně vymizí.

V létě se příčinou odlupování a vytekání kůže stává dlouhý pobyt na otevřeném slunci, popáleniny různého stupně závažnosti.

Psychologický stres

Dětský nervový systém reaguje ostře na různé situace. Důvodem stresu může být odloučení od matky, zahájení návštěvy mateřské školy nebo školy, přestěhování do nového místa bydliště. Tělo dítěte na ně může reagovat působením svědění a šupinatých oblastí.

Nedostatek vitamínů

Avitaminóza je další běžnou příčinou odlupování kůže u dětí. Vyskytuje se v důsledku nedostatku vitamínu A a E. Avitaminóza se často vyskytuje v období jaro-zima a po nemoci. Pokožka dětí na celém těle je suchá, drsná na dotek a na dlaních a prstech začíná loupat, objevují se otřepy.

Alergie


Alergická reakce ve formě svědění nebo výskytu šupinatých lézí na kůži dítěte může být způsobena: zavedením nového přípravku do stravy dítěte nebo kojící matky, použitím kosmetiky nebo domácích chemikálií (prací prášek, máchání), některých rostlin kvetoucích, zvířecích chlupů, plenek nebo prachu.

Některá miminka mohou dokonce reagovat na parfém nebo deodorant rodičů. Tyto reakce se projevují hlavně na tvářích, prstech dítěte nebo v místech styku s pokožkou s dráždivým účinkem. Jejich intenzita se může lišit od mírného zčervenání až po tvorbu hlubokých trhlin.

Oblečení nebo boty

Jemná pokožka dětí se často odlupuje od nošení oděvů a bot ze syntetických materiálů. Tyto tkáně interferují s cirkulací kyslíku, což způsobuje zvýšené pocení. Mokré a teplé prostředí je skvělým místem pro setrvání různých mikroorganismů, které snadno pronikají zvětšenými póry.

Nemoci

Příčinou kožních problémů u dítěte může být jedno z následujících onemocnění:

Způsobuje výskyt šupinatých, mírně vypouklých růžových skvrn v celém těle u dětí mladších 3 let. Příčinou mohou být alergie, dědičnost nebo oslabená imunita.

Kožní léze se vyskytují v kontaktu s dospělými nosiči, zvířaty, špinavými předměty v důsledku nedokonalosti imunitního systému. Infekce houbami se může vyskytnout kdekoli na těle, ale nejčastěji postihuje nohy a prsty. Fokální zarudnutí, loupání, praskliny, pustuly se objevují na kůži.

Často se vyvíjí po závažných onemocněních, jejichž léčba byla prováděna pomocí antibiotik. Kromě poruch trávení se dysbióza projevuje deskvamací a klesáním kůže na prstech.

Otrava těla dítěte produkty životně důležité činnosti červů může způsobit svědění kůže (někdy velmi těžké), suchou kůži a zarudnutí v různých částech těla.

Slabá funkce štítné žlázy. Nedostatek hormonů se projevuje nadměrným suchem a odlupováním loktů a kolen. Je důležité identifikovat nemoc co nejdříve, aby se zabránilo vývojovým abnormalitám.

 1. Různé formy lišejníků (šupinatá, růžová).

Plesňové onemocnění postihuje oblasti kůže se zvýšeným pocením: podpaží, hrudník, břicho, záda, paže. Zpočátku se objeví malé, mírně vystupující růžové skvrny, jejichž povrch je pokryt malými šupinami. Pod vlivem ultrafialového světla rozjasňují a postupně zabírají rostoucí plochu.

Bakteriální infekce způsobená aktivací streptokoků. Onemocnění začíná horečkou, potom se po celém těle spojí svědění a vyrážka, dětské dlaně a prsty zčervenají a začnou se odlupovat.

Suchá, šupinatá kůže u dítěte může být znakem těla nebo se projevuje jako projev dědičných onemocnění:

Genetická abnormalita způsobená nedostatkem melaninu v některých částech dermis. Bílé, občas šupinaté skvrny se objevují na kůži dítěte. Nejčastěji je nemoc zděděná, ale může se vyskytovat také u zdravého dítěte po závažných infekčních onemocněních nebo stresu.

Vyléčitelná dermatologická choroba, projevující se červeně, neustále svědícími skvrnami na pokožce hlavy, lokty a kolena dítěte. Kůže se stává drsnou, pokrytou prasklinami a kůrou. Onemocnění je zhoršeno oslabením imunitního systému nebo silným stresem.

Vrozené onemocnění, projevené po 2 letech. Kůže dítěte je suchá, na ní se objevují velké šupiny bílé barvy. Po pádu se na kůži vytvoří vzor připomínající rybí šupiny.

Někdy vyrážka, loupání na kůži může nastat po bodnutí hmyzem nebo kontaktu s určitými typy rostlin. Někdy je důvodem deskvamace dětská láska k úpravě vody. Dlouhý pobyt ve vodě vede k tomu, že kůže na nohou a dlaních dítěte začne loupat.

Je prakticky nemožné určit pro sebe příčinu olupování kůže u dětí. Pokud deskvamace trvá dlouho nebo se pravidelně opakuje, je nutná povinná konzultace s pediatrem nebo jedním z úzkých specialistů: dermatologem, endokrinologem.

Vlastnosti desquamation v různých místech

Kůže může po celém těle zametat dítě, ale na každém místě desquamation prochází s některými nuancemi:

Palmy a prsty

Ruce dítěte jsou neustále v kontaktu se vzduchem, různými předměty, takže příčinou loupání jsou jak vnější faktory, tak patologické změny v těle.

Nohy a paty

Během dne zažívá obrovskou zátěž, děti se zřídka liší v vytrvalosti a téměř po celou dobu jsou v pohybu. Dlouhodobý kontakt nohy s různými materiály, tření na povrchu, vede k postupnému zhrubnutí kůže v těchto oblastech, zejména na patách.

Vzhledem k tomu, že kůže na nohou dítěte je velmi tenká, je náchylnější k plísňovým infekcím než u dospělých. V dětství je stále mírné, takže desquamace způsobuje těžké nepohodlí.

Co dělat, když je kůže chůze: léčebná taktika

Před zahájením léčby kůže dítěte je nutné zjistit příčinu deskvamace. Rodiče by měli nejprve kontaktovat pediatra. Po vyšetření kůže, zkoumání anamnézy dítěte, shromažďování informací o životním stylu a výživě bude pediatr schopen poskytnout svá doporučení nebo poslat ostatním odborníkům.

Některé problémy (dermatitida, vyrážka pleny, svrab) jsou snadno identifikovatelné vnějšími znaky, zatímco jiné (alergie, hypotyreóza, plísňové infekce) vyžadují pečlivé krevní testy, výkaly, šmouhy z kůže.

V závislosti na důvodech, které vyvolaly odlupování kůže u dítěte, je zvolena taktika léčby.

Dieta

Avitaminózu lze eliminovat korekcí výživy a jmenováním vitaminových komplexů. Přípravky obsahující vitamíny A, B a E by měly být zahrnuty do dětské stravy:

Je nutné jíst pouze čerstvě připravené pokrmy, zelenina a ovoce by měly být sezónní, pěstované v místě bydliště dítěte. Tyto produkty jsou nejužitečnější a obsahují minimum chemikálií.

Léčba drogami

Často se můžete zbavit deskvamace pouze pomocí léků pro vnitřní a vnější použití:

 1. Umělé hormony štítné žlázy, přípravky jódu pro kompenzaci nedostatečné funkce štítné žlázy.
 2. Antelmintika: Pirantel, Nemozol, Vermox.
 3. K odstranění nadměrného sucha, urychlení hojení tkání můžete použít krém Bepanten, zinkovou mast, Depantenol.
 4. Mastný dětský krém pomůže eliminovat nebo zabránit deskvamaci v důsledku studeného, ​​suchého vzduchu nebo větru. Téměř každá kosmetická společnost vyrábí tyto výrobky, přidávají rostlinné extrakty, přírodní oleje, které jsou bezpečné i pro děti. Doporučuje se aplikovat je před odchodem na ochranu kůže.
 5. Pokud má dítě zánět po ozáření kůže (s ekzémem nebo lupénkou), použijte zklidňující krémy a masti: Elidel, Topikrem.
 6. Clotrimazol, salicylová a zinková mast jsou předepsány pro léčbu plísňových infekcí.
 7. V době exacerbace alergie se doporučují antihistaminika: Allerzin, Eden, Zyrtec, Claritin a další. Děti do jednoho roku předepisují léky ve formě kapek a pilulky mohou být užívány ve vyšším věku.

Krémy se obvykle aplikují dvakrát denně, aby se vyčistila a vysušila pokožka dítěte.

Je zakázáno dávat dětem léky a aplikovat je na kůži před vyšetřením lékařem. Požadované dávkování a vhodné prostředky může určit pouze odborník.

Alternativní medicína

Můžete bojovat s peelingem a šupinatou kůží u dítěte pomocí lidových prostředků:

 1. Zasažené oblasti otřete broskví, lněným nebo sterilním olivovým olejem (slunečnicový olej).
 2. Můžete zklidnit podráždění a zjemnit kůži směsí teplých bramborových kaše (1-3 kořenové zeleniny), olivového oleje (2-5 čajových lžiček) a mastných kefírů (50-100 ml). Všechny složky se smíchají a na rušných místech se na půl hodiny uloží dostatek tlusté vrstvy.
 3. Zrychluje hojení a změkčuje pleť směs kuřecího žloutku a olivového oleje ve stejném poměru. Výsledná hmota se potřísní na postižených plochách, půl hodiny před koupáním překryje polyethylenem.

Tyto prostředky jsou účinné pouze jako vedlejší a nenahrazují léčbu závažných onemocnění.

Hygiena

Kůže dítěte, a to i při mírném peelingu, je vystavena riziku infekce a šíření problému do zdravých oblastí, takže rodiče by měli být opatrnější než obvykle při sledování hygieny.

Dítě by se mělo před spaním sprchovat nebo se vany. Prací prostředky (gel, pěna) by neměly být používány pokaždé, ale po 2-3 dnech, aby nedošlo k podráždění pokožky. Děti jsou zobrazeny podnosy s odvarem bylin: heřmánek, dubová kůra, oves, měsíček, šalvěj, lípa. Rodiče by si měli uvědomit, že některé bylinky mohou způsobit alergie a zhoršit stav.

Od babiček a žen staré generace můžete slyšet rady, koupat děti roztokem manganistanu draselného. Je naprosto nemožné to udělat, minerál vysychá a zesiluje nepohodlí.

K upokojení dermis po koupání jsou postižené oblasti ošetřeny mlékem nebo léky.

Situace, kdy se kůže odlupuje u dětí, jsou často spojeny s oslabeným imunitním systémem. Abyste se vyhnuli obtěžování nebo jeho opakování, musíte dodržovat některá doporučení:

 • zvyknout dítě na režim;
 • nejdou ven na slunci během období jeho největší aktivity, nezapomeňte použít krém pro děti s vysokým stupněm ochrany před ultrafialovým zářením;
 • častěji na čerstvém vzduchu;
 • koupit oblečení pro děti z přírodních materiálů;
 • zajistit, aby dítě vedlo mírně aktivní životní styl;
 • organizovat vyváženou stravu a dostatečné množství tekutiny denně;
 • zvlhčování vzduchu v místnosti v zimě;
 • poskytovat normální psychologické prostředí doma;
 • Pokud je to nutné, zkuste snížit pracovní zátěž.

Pokud je dítě náchylné k alergickým reakcím, je nutné z nabídky vyloučit provokativní výrobky, nahradit agresivní detergenty a kosmetiku hypoalergenními.

Situace, kdy se dítě začne odlupovat nebo odlupovat kůži na kterékoli části těla, by neměly být přehlédnuty. Rodiče by si měli uvědomit, že mírné zarudnutí nebo skvrna může být známkou nebezpečné nemoci. Léčba problému by měla být prováděna pouze po konzultaci s pediatrem.

Mnoho matek si okamžitě nevšimne, že se dítě odlupuje na prstech na nohou a patách, takže po dlouhou dobu nehledají pomoc. Nejčastěji se sami pokoušejí odstranit závadu tukovým krémem. Běžnou příčinou odlupování je kožní onemocnění, které tímto způsobem nelze odstranit. Proto před použitím jakéhokoliv prostředku je lepší se poradit s odborníkem.

Proč se kůže na nohách dítěte odlupuje

Epidermis dítěte je obtížné zadržet vlhkost. Loupání se vyskytuje hlavně na jaře a na podzim, kdy se mění povětrnostní podmínky a není dostatek vitamínů. Byly stanoveny následující důvody, proč se kůže na prstech a patách odloupává u dítěte:

 • Nedostatek vitaminu.
 • Nedostatečný přívod vody.
 • Nesprávná nebo nekvalitní péče o děti.
 • Navíjení nebo přehřívání.
 • Koupání dítěte ve vodě s vysokým obsahem chloru.
 • Alergická reakce.
 • Zastavení onemocnění epidermis.

Léky se vyrovnávají s mnoha problémy, které se týkají pouze postižených oblastí. Nemoci projevené deskvamací jsou léčeny po dlouhou dobu. Dítě by mělo vzít lék dovnitř a pro větší účinnost předepsat lék s aplikací na poškozené kůži.

Suchá kůže s odlupováním v oblasti prstů a paty s nedostatkem vitamínů vyžaduje přijímání vitamínů skupin A a E. Tělo dětí roste intenzivně a potřebuje mnoho užitečných látek. Produkty bohaté na stopové prvky zahrnují:

 • citrusové plody;
 • ryby;
 • maso;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • čerstvá zelenina a ovoce.

Odloupněte horní vrstvy a začněte s nedostatkem vlhkosti. Máma by měla dát dítěti více pití a zvlhčit pokožku dětským krémem. Pokud se nevejde, specialista vybere jiný nástroj.

Suchost a odlupování povrchu není vždy způsobeno vnějšími faktory: někdy tyto příznaky signalizují přítomnost onemocnění.

Špatné nebo nekvalitní boty přehřívají nohy nebo naopak neohřívají a způsobují podchlazení. Podešve nedýchají a podmínky konstantní vlhkosti vedou k plísňovým onemocněním nebo podráždění.

To je obzvláště důležité pro děti, jejichž kůže je něžná, a jakékoli agresivní činidlo je může poškodit. Nadměrný chlor ve vodě nebo alergie jsou často doprovázeny odlupováním kůže, ale svědění a zarudnutí se k ní přidává.

Metody ošetření pro loupání kůže na nohou dítěte

Komplexní ošetření je prováděno s výjimkou faktoru, který vyvolává odlupování inte- grací na chodidlech. Zahrnuje:

 • správné stravě
 • kvalitní boty
 • léky
 • recepty tradiční medicíny.

Všechna terapeutická opatření začínají korekcí výživy. Pokud matka kojí dítě, potraviny, které konzumuje, by měly být bohaté na vitamíny. Alergeny, rychlé občerstvení, nápoje sycené oxidem uhličitým, slané, smažené a mastné jsou nejlépe vyloučeny ze stravy.

Když kojící matky musí pít 2-2,5 litru vody denně a potřeba dítěte pro tekutinu závisí na jeho věku a zdraví.

Kromě stravy si vyberte správnou obuv z kvalitního materiálu. V nohách by se neměla potit ani zmrazit.

Velká pozornost by měla být věnována krytům na nohou, pokud je peeling způsoben nemocí. Je charakteristická pro lupénku, plísňové infekce, svrab a lišejníky. Potřebujeme léky používané lokálně (Lamisil, Mikospor, Exoderil) nebo systémově (Diflucan, Exifin, Terbizil).

Frekvence aplikace a způsob podání (směrem ven nebo dovnitř) určuje pouze lékař. Když se stav zlepší, nemůžete zastavit terapii, protože příznaky se určitě vrátí. Je nutné dokončit předepsaný kurz, aby se nemoc úplně vyléčila.

Loupání velkých šupin a destiček - symptom psoriázy, vyžadující hormonální látky.

Ekzém nebo dermatóza vyžadují antibiotickou terapii, NSAID a antipruritické látky. Psoriáza je eliminována masti obsahujícími hormony. Při léčbě lupus erythematosus se nedá bez imunomodulačních a protizánětlivých léčiv.

Když svrab tráví nejen léčbu dítěte, ale i lidi kolem něj. Veškeré spodní prádlo a ložní prádlo jsou vyžehleny, včetně švů. Používá se k ošetření mastí na bázi síry.

Jednou během dne se koupele. Loupání trávy na nohách se hojí - falešná sklizeň, vlak a žralok. Po zákroku jsou nohy pokryty ručníkem a vysušeny smáčivým pohybem s výjimkou otírání. Po 15-20 minutách naneste výživný dětský krém.

Vitamíny a řádná péče, ve většině případů, vám umožní vyhnout se stavu, kdy má vaše dítě kůži na nohou a patách. Vzhled tohoto příznaku by měl sloužit jako důvod pro okamžitou konzultaci s odborníkem, aby se dítě mohlo včas vyléčit a vyhnout se komplikacím.

Pokud se kůže začne odlupovat

Loupání na kterékoliv části těla, dává každému člověku spoustu nepohodlí. Odlupování kůže na nohách, s výjimkou rozmazaného estetického vzhledu, je vždy doprovázeno nesnesitelným svěděním.

Nohy - hlavní část těla, která je svěřena hlavním funkcím spojeným s prací a pohybem. Důvody pro loupání mohou být velmi odlišné, ba banální. Stačí zkontrolovat dietu, šatní skříň nebo boty, abyste je navždy odstranili. V některých případech je potřeba zásahu lékařů za účelem provedení kvalifikované léčby. V našem článku se budeme podrobně zabývat tím, jaké faktory přispívají k deskvamaci na nohou a jak s nimi zacházet.

Tento problém čelí jak dospělí, tak děti:

1. Suchost. To je nejčastější důvod, proč nohy nedostávají potřebnou vlhkost. V zimě, když se staráme o teplo v místnosti, mnoho lidí nepřemýšlí o tom, jak čas od času zvlhčovat vzduch. V důsledku toho je narušena rovnováha voda-lipid, horní vrstva epidermis je v důsledku postupné ztráty vlhkosti nadměrně suchá.

2. Oblečení a obuv. Syntetické výrobky, pokud ještě brání pohybu, mohou vyvolat nejen odlupování nohou, ale i trhliny na patách, bolest.

3. Nedostatek vitamínů, makro a mikroživin. Ve většině případů se to děje u dětí, takže když je pokožka nohou dítěte suchá a šupinatá, lze tento proces připsat jejich rychlému růstu a vývoji.

4. Nadměrná fascinace kosmetickými a vodními procedurami. Koupání, sprcha, sauna, bazén, vše by mělo být umírněné. Škodlivý účinek na pokožku nohou a suchý peeling, pokud je aplikován více než 1 krát měsíčně. Škrabky a jiné čistící prostředky, které nejsou přizpůsobeny vašemu typu pleti, mohou být také škodlivé. Antibakteriální a deodorizační mýdlo silně suší horní vrstvu epidermy, zejména když obsahuje látku lanolin.

5. Plísňové infekce. Pokud se kůže mezi prsty začne odlupovat, je svědění, nutná návštěva dermatologa. Mohou to být příznaky houby nohy. Pouze po důkladné diagnóze a laboratorních testech může lékař potvrdit diagnózu a předepsat vhodnou léčbu.

6. Hyperhidróza. Negativní procesy, které se vyskytují v důsledku pocení nohou, vedou k odlupování a změkčení pokožky, a při nástupu suchých klimatických podmínek přichází loupání. S tímto problémem je nutné přistupovat komplexně. Důvodem může být hormonální selhání.

7. Onemocnění: ekzém, erytoderm, Kawasakiho choroba, lupénka, diabetes, dermatitida.

8. Alergie na léky.

9. Alergické reakce na potraviny. Dítě může mít peelingové nohy kvůli konzumaci jídla ošetřovatelkou, která má ve svém složení alergeny: citrusové plody, banány, jahody, mořské plody, mléko.

10. Nervové šoky, emocionální přetížení, časté spory a přestupky.

Lékařské události

Léčba by měla být komplexní:

 • Použití produktů hydrokortizonu. Je třeba mít na paměti, že obsah látky v přípravku by neměl překročit 0,5%. Problematické oblasti jsou léčeny po dobu dvou týdnů, pak je léčba přípravkem na bázi hydrokortizonu zastavena, takže na něj není závislost.
 • Léky s dexapanthenolem. Pokud se nohy odlupují a zvlhčovače nemají správný účinek, doporučuje se Panthenol, který je předepsán pro popáleniny. Výrazně snižuje příznaky projevů onemocnění. Sprej se aplikuje až 4 krát denně, po namočení se přebytek odstraní bavlněnou podložkou. Pro děti je vhodné použít jako mast a krém, než jít ven.
 • Bepanten. Tento krém je nepostradatelný při léčbě kůže novorozenců, navíc má výživné a léčivé účinky.

Prevence je součástí řady komplexních opatření v léčbě odlupování nohou. Měli byste začít s přehledem stravy, aby se kůže zevnitř naplnila užitečnými látkami.

Snažte se používat pouze přírodní kosmetické a hygienické prostředky, které obsahují měkké, neutrální složky.

Pro péči o pokožku nohou můžete použít masti, vody, které se snadno připravují doma. Pomohou také hydrataci a namočení pokožky. Jsou připraveny na bázi oleje a mléka, další složky mohou být: žloutky, ovoce, citron.

Vyberte si boty a oblečení pouze z přírodních materiálů, výrobky by měly být pohodlné. Taková opatření pomohou udržet přirozenou vlhkost nohou.

Pohyb, sport a tělesná výchova, trénink svalů, zlepšení krevního oběhu, a proto se regenerační proces vyskytuje několikrát rychleji.

 1. Nedostatky vitamínů A a E - v těchto případech bude deskvamace na jaře a na podzim sezónní. Nezapomeňte uvést: křehké vlasy a nehty, matnou a suchou pokožku, lupy a vypadávání vlasů.
 2. Alergie - je žádoucí identifikovat podnět, protože až poté se můžete zcela zbavit problému. Alergeny mohou být domácí chemikálie, mráz, prací prostředky, syntetické oděvy, spodní prádlo, nízký kvalitní materiál obuvi, kosmetické výrobky.
 3. Zvýšené pocení nohou je čistě individuální kvalitou, kterou může zhoršit nedostatečná hygiena. Špatné boty z náhražek s nekvalitním nátěrem také přispějí k pocení, zatímco kromě nepříjemného zápachu, uvolnění povrchových vrstev kůže a její sekundární infekce. Takové prostředí je velmi oblíbené u hub, které se okamžitě projeví jako bubliny mezi prsty, svěděním, pláčem atd.
 4. Vystavení teplotě - spalování na slunci, omrzliny, topení v zimě může způsobit suchou pokožku na nohou, pak se budete muset vypořádat s šupinatými prsty a chodidly, zejména pokud je nedostatek vody.
 5. Nosit syntetické punčochy a ponožky - kůže přestane "dýchat" a loupání nastane.
 6. Plesňové léze jsou důvodem, proč je kůže na nohou pokryta, tento problém je také známý dětem. Patogenní mikroorganismy, mnoho z nich - nejčastější - ruburitida, sportovec. Na nohách je nepříjemný zápach, intenzivní svědění, pálení, zažloutnutí nehtů na všech prstech najednou, dochází k vývoji bublin, které prasknou, stávají se vlhkými, tvoří vředy a erozi na nohou, zejména mezi prsty na nohou. Kožní vločky, praskliny. Houba žije v bazénech, na pláži a na dalších veřejných místech. Musíte mít své pantofle nebo břidlice s vámi a nemusíte chodit naboso.
 7. Trvalé účinky na kůži tvrdé chlorované vody, některých pracích prášků.
 8. Přetížení a stres v impresivním charakteru mohou vyvolat odlupování kůže nohou.
 9. Diabetes mellitus a onemocnění jater jsou doprovázeny deskvamací epitelu na nohou a loupáním oblastí na nich.
 10. Ichtyóza nebo hyperkeratóza je dědičné kožní onemocnění s neznámou etiologií, častěji u dětí, u kterých se zvyšuje keratinizace epidermis a dítě má kůži na nohou, připomíná rybí šupiny. Význam hypovitaminózy A, hypofunkce štítné žlázy a poruch pohlavních žláz.
 11. Psoriáza
 12. Dermatitida.
 13. Erytém (často doprovázený šupinovým loupáním).
 14. Zbavte se.
 15. Climax - u žen během tohoto období klesá produkce estrogenů a je potlačena funkce štítné žlázy, která je vždy doprovázena suchou kůží, a pak pokožkou na nohou, zejména na patách, stejně jako rukama, obličejem a hlavou.
 16. Kůže na nohou se může odlupovat šarlatovou horečkou, jak se symptomy zlepšují, tyto příznaky zmizí.

2 Proč kůže kolem pat?

Na nohách jsou to paty, které nejčastěji trpí deskvamací, která je charakteristická pro třetinu světové populace. Suchá kůže na patách vede ke vzniku bolestivých trhlin. Muži kvůli jejich nedbalosti jsou obvykle málo znepokojeni tímto problémem. Podpatky trpí kvůli zvláštnostem kůže na nich: je zde poměrně hustá a špatně zásobovaná nádobami; ale je neustále aktualizován.

Plná náhrada nastane za 3-4 týdny. Současně se spodní vrstvy epidermis s dělením postupně přesouvají do horních vrstev. Pokud se o paty nestará, pak se v důsledku malé dodávky krve do kůže objeví v této oblasti hrubá stratum corneum, jejíž buňky se začínají postupně rozpadat a odpadávat, ale to se děje pomaleji než v jiných oblastech. V tomto případě se suchá stratum corneum začíná oddělovat, na ní se objevují hluboké bolestivé praskliny a podpatky se odlupují.

U dětí je kůže měkčí a tenčí, reaguje rychleji na nepříznivé příčiny. Loupání kůže na nohou dítěte je příznakem známým mnoha rodičům. Vyskytuje se více u dětí v prvních letech života, méně často u dospívajících.

Příčiny odlupování u dětí jsou podobné dospělým, ale s anatomickými rysy kůže převažují některé faktory. Mezi nimi jsou například:

 1. Invaze červů.
 2. Dysbakteriosy.
 3. Kawasakiho choroba.
 4. Chlorovaná voda v bazénu (děti, které tam zůstávají po dlouhou dobu) způsobí odlupování kůže a dítě bude mít kvůli tomu pokožku na nohou. Tento problém je velmi dobře známý těm dětem, které navštěvují plavecké sekce. Voda z kohoutku doma je také často hojně chlorována z neznámých důvodů pracovníky vodohospodářských zařízení.
 5. Patologie slinivky břišní.
 6. Virové infekce, stafylokoky a streptokoky.
 7. Ozařování těla.
 8. Imunodeficience.
 9. Dlouhodobá léčba antibiotiky a sulfonamidy (tělo dětí v prvních letech života ještě není plně formováno a léky okamžitě vyvolávají tlak na slabá játra, která se projevuje dermatitidou s olupováním kůže na nohou jako vedlejším účinkem).
 10. Nedostatečná hydratace kůže.

Symptomy se vyvíjejí v této posloupnosti: nejprve se objevuje svědění, zhoršuje se, dítě neustále hřebeny nohou, po poranění se kůže zapálí se všemi následnými následky. Bubliny se objevují na prstech a mezi nimi, svědí, prasknou, epidermis se odlupuje a na místě roste nová. Mikrotrhliny jsou plné infekce. Proto, na ulici v létě, a doma - av zimě je lepší jít do bavlněných ponožek.

Kawasakiho choroba - akutní patologie, zejména u dětí, je závažná, je to typ vaskulitidy. Současně jsou postiženy koronární a jiné cévy, objevují se aneuryzmy, ruptury atd.

Nedostatečná hydratace vždy vede k odlupování kůže. Na dermis dítěte, to se odráží rychleji než u dospělých, takže bohatý, výživný krém, aby se zabránilo negativní jev je nezbytné pro dítě.

Stav, kdy se kůže na prstech a prstech dítěte odtrhne, je poměrně běžná. Nazývá se desquamation - šupinaté odlupování epitelu nebo jiných tkání z povrchu těla v důsledku patologických změn.

Desquamation může doprovázet různé nemoci nebo být výsledek vnějšího podráždění. Příznaky deskvamace se mohou lišit v závislosti na její příčině. Existují různé typy loupání kůže:

 • Průhledné bubliny naplněné kapalinou. Když prasknou, vytvoří se hustá kůra kůže.
 • Rozptyl malých bublin na kůži.
 • Nadměrná suchost kůže, náchylná k odlupování a svědění.
 • Projev vnějších podnětů.

Výsledek je nezměněn - prsty a prsty dítěte jsou odloupnuty.

Kůže na prstech a prstech se odlupuje: příčiny

Příčinou epiteliální deskvamace může být nedostatek vápníku v těle dítěte. Tento důvod je ze všech nejvíc nevinný. V ostatních případech známky deskvamace indikují přítomnost onemocnění. Možné důvody pro odlupování kůže na prstech a prstech dítěte jsou:

 • helminthization;
 • dědičné kožní nemoci;
 • alergická kožní onemocnění;
 • infekce stafylokoky nebo streptokoky;
 • kožní infekce plísněmi;
 • různé kožní léze (popáleniny, omrzliny, záření);
 • poruchy pankreatu;
 • hormonální změny;
 • konstantní napětí;
 • užívání drog po delší dobu.

Kůže na prstech a prstech dítěte se odlupuje: co dělat

Proč kůže na rukou a nohou zjistí pediatra. Může vyžadovat zapojení dermatologa. V každém případě by měla být léčba prováděna odborníkem. Terapie je zvolena v závislosti na příčině deskvamace. Základem léčby je odstranění onemocnění, které způsobilo deskvamaci.

Vitaminy A a E jsou rozpustné v tucích, proto je pro jejich stravitelnost nezbytné použití živočišných a rostlinných tuků.

Pokud je deskvamace způsobena vnějšími faktory, je nutná naléhavá obnova kůže. Nejčastěji je to dost správné výživy. Úprava stravy zahrnuje zavedení produktů bohatých na vitamíny A a E. Patří mezi ně: hovězí játra, vejce, zelenina (mrkev, dýně, zelí), zelenina, ovoce (broskve, švestky, meruňky) a některé obiloviny (oves, ječmen, kukuřice).

Obnovení rovnováhy živin a včasná hygiena zbaví dítě nepříjemného olupování kůže.