Image

Zprávy o léčbě a prevenci diabetu

Rakovina je smrtící nemoc, která se nedávno stala morem 21. století. Každý rok onemocní asi 10 000 000 lidí. Rakovina trvá každý rok životy 160 000 lidí v Rusku, nezachraňuje ani dospělé ani děti.

Vědci z celého světa zkoumají onkologická onemocnění, vyvíjejí inovativní metody boje proti onkologii a hledají účinné léky k prevenci rakoviny. A dnes se stala senzační novinkou v léčbě rakoviny dnes 2018.

Nobelova cena za fyziologii a medicínu imunologům

1. října tohoto roku Royal Karolinsky Medical and Surgical Institute of Stockholm udělil Nobelovu cenu dvěma vědcům: Tasuku Hondze (Kyoto University) a Jamesu Ellisonovi (Anderson Cancer Center, Texaská univerzita) za vývoj zcela nového přístupu k léčbě rakoviny. Jejich výzkum se zaměřuje na to, jak eliminovat inhibici aktivity imunitních buněk rakovinovými buňkami.

Na základě objevu imunologů od roku 2010 byly vytvořeny léky, které mohou „probudit“ protein umístěný na povrchu T-lymfocytů, takže imunitní systém rozpoznává rakovinné buňky jako cizí a je zahrnut do boje proti nim.

Je známo, že základem vývoje jakéhokoliv maligního nádoru je genetická chyba - defektní geny, které vedou k tvorbě "cizích" proteinů, které nejsou normálně přítomny u lidí (nádorové antigeny). Z nějakého důvodu nejsou tyto proteiny imunitnímu systému viditelné, takže nezpůsobují imunitní útok na rakovinné buňky, jak se to děje s antigeny virů, bakterií a cizích tkání. Proto, rakovinné buňky, které nejsou rozpoznány imunitním systémem, rozdělují se neomezeně, tvoří metastázy a ničí tělo pacienta.

Novinkou v léčbě rakoviny dnes v roce 2018 byla skutečnost, že nositelé Nobelovy ceny, vědci Ellison a Hondze, zažili zkušenost se způsobem, jakým nádor unikl imunitnímu útoku těla. Dokázali, že je možné „otevřít oči“ imunitního systému na rakovinných buňkách a zahrnout imunitu do boje proti destruktivní rakovině.

Nové imunitní protinádorové léky

Nové imunitní léky, vyvinuté na základě objevu vědců, kterým byla udělena Nobelova cena, umožňují léčbu pacientů s rakovinou, kteří nemají chemoterapii a radioterapii, která ničí nejen maligní buňky, ale také zdravé tkáně těla, a imunoterapii protirakovinovými látkami, které blokují, blokují vlastní signál po rozpoznání imunitního systému nádorových buněk.

Imunita tedy bude vnímat rakovinné buňky jako cizince a pokračovat v jejich zničení. Nové léky se nazývají blokátory kontrolních bodů imunitní reakce.

Jeden z předních ruských odborníků v onkologii, vedoucí oddělení Národního střediska lékařského výzkumu. MUDr. Dmitrij Rogachev, Nikolaj Žukov, popisuje nové protinádorové léky:

„Důležitým rysem této třídy léčiv je to, že jejich působení se nezastaví ani poté, co už sami v těle nezůstanou (tj. Léčba může být potenciálně zastavena po dosažení účinku). Pokud se jim podaří zahájit imunitní reakci, pak se sama stane lékem, zůstane s pacientem po zbytek života.

Studie ukázaly, že po ukončení používání imunoterapie u některých pacientů nebyl účinek destrukce nádorových buněk jednoduše zachován, ale nadále rostl. A zjevně může po celý život přetrvávat. To je zásadní rozdíl od všech ostatních typů léčby. “

Novinkou v léčbě rakoviny dnes v roce 2018 je, že vědcům Tasuku Hondze a James Ellison se podařilo vyřešit složitý problém „probuzení“ protinádorové imunity.

Dostupnost léčby imunoterapií

Bohužel, náklady na nové léky - blokátory kontrolních bodů imunitní reakce, zatímco velmi vysoká. Léčba může stát od 6,5 do 10 milionů rublů. Tato cena je pro většinu lidí příliš vysoká a dokonce i pro rozpočet mnoha států. Onkologové varují, že je třeba se bát šarlatánů, kteří se budou snažit dát "Nobelovu" průlomovou metodu pro léčbu rakoviny s podobně znějícím názvem: imunomodulátory.

Za cenu jsou mnohem levnější než skutečné léky. Naděje na ně a nepoužívání jiných osvědčených metod léčby (radiace, chemoterapie) je život ohrožující ztráta času pro pacienta.

Místo závěru

I přes dnešní nedostupnost nových protirakovinných léčiv pro většinu pacientů chci věřit, že lék bude schopen v blízké budoucnosti zachránit pacienty s rakovinou.

Věda nestojí v klidu, nachází inovativní metody řešení zhoubného nádoru.

Pokud jen velké farmaceutické společnosti nezpomalily proces výroby a prodeje nových protirakovinných léčiv, sledují svůj hlavní cíl - vydělávat další zisky prostřednictvím prodeje již vyrobených léků, které málo pomáhají pacientům s rakovinou.

Ruští vědci také provádějí výzkum nových protirakovinných léčiv.

Lékařství

Moderní medicína umožňuje lékařům doslova pracovat zázraky. A navzdory skutečnosti, že některé vážné nemoci jsou stále záhadnými vědci, nevzdávají se a pokračují ve svém výzkumu a jsou pevně přesvědčeni, že jednoho dne budou schopni překonat překážky v cestě. Vysoká technologie a medicína jsou úzce propojeny. Téměř každý den se učíme něco nového o struktuře lidského těla a tato znalost nám zase umožňuje alespoň trochu přiblížit se k „nesmrtelnosti“, o níž lidé snili už více než jedno století.

Grafen slibuje rychleji opravit zlomené kosti a dokonce zabránit zlomeninám.

Když jsi byl kluk, zaregistroval ses někdy na spolužáka, když si zlomil ruku nebo nohu? Nese kufřík? Zlomené kosti pro dítě jsou velmi špatné: několik katastrofálních vteřin následovaných měsíci nudného odpočinku a zotavení. Ale děti mohou mít v budoucnu jiný příběh, protože nové technologie nám umožní přehodnotit, jak opravujeme zlomené kosti.

Nové zubní výplně budou méně pravděpodobné, že půjdou k zubaři

Bylo by skvělé, kdyby zubní výplně měly neomezenou životnost. Bohužel, kvůli tlaku žvýkání a škodlivým účinkům mikrobů, mohou trvat pouze 7-10 let. Velmi brzy se tato mezera může výrazně rozšířit - vědci z Oregonské univerzity ve zdravotnictví a vědách vytvořili nový materiál a lepidlo, které umožní, aby těsnění sloužilo mnohem déle než dříve. Nové výplně budou dvakrát silnější než standard, což bylo prokázáno v průběhu vědeckého experimentu.

Je zjištěna souvislost mezi špatnou ústní hygienou a rozvojem rakoviny.

Existuje mnoho typů rakoviny a navzdory aktivnímu rozvoji univerzálních metod léčby se vědci snaží vytvářet léky pouze proti svým specifickým typům. Nový objev vědců z Columbia University, může pomoci při léčbě rakoviny tlustého střeva - vědci již identifikovali příčinu jeho zrychleného vývoje a přišli na to, jak to zpomalit. Mnozí mohou být vystrašeni tím, že důvodem je špatná ústní hygiena.

Vytvořené oční kapky, které umožňují vidět ve tmě

Kdyby naše oči dokázaly zachytit infračervené záření, mohli bychom snadno rozpoznat všechny objekty ve tmě. Faktem je, že infračervené světlo pochází téměř ze všech objektů kolem nás, ale jejich vlny jsou tak dlouhé, že je fotoreceptory savčích očí prostě nemohou chytit. Výzkumníci na University of Massachusetts Medical School vyvinuli nanočástice, které mohou sloužit jako malé senzory pro zachycení infračervených paprsků a pro noční vidění lidí a zvířat.

Výživa dlouhotrvajících jater: proč potřebujete vlákninu?

Stravovací návyky většiny lidí na planetě se od 60. let nezměnily. Jsme zvyklí - nebo tak nám bylo řečeno - jíst pohanka a chléb, snažit se jíst méně tuku a smažit, vyčítat sami sobě pro další kus koláče a konzumovat co nejvíce ovoce a zeleniny. Proč Nikdo neví. Samotná „americká strava“, která se rychle plíží po celém světě, nese ovoce a strava je bezmocná. Proč Jíme správně? Co ukazují nedávné studie? V této sérii článků se budeme zabývat výživou dlouhosrstých a uvidíme, co vědci říkají o výživě.

Oftalmologové provedli první operaci uchování zraku pomocí genů

Ztráta zraku spojená s věkem je poměrně běžná u všech segmentů populace. Vědci doufají, že časem může být tento proces zastaven a již učinili obrovský krok k dosažení tohoto cíle. Britští oftalmologové oznámili, že jsou schopni úspěšně provést operaci, která zastaví rozvoj nejčastější příčiny ztráty zraku u starších osob. Používali spíše neobvyklý přístup, který spočívá v dodávce speciálního genu do specifické skupiny buněk pomocí bezpečného viru.

Vytvořil lék na svalovou slabost související s věkem

Smutným faktem je, že po 35 letech téměř každý člověk začíná ztrácet svalovou hmotu a oslabovat. Samozřejmě, že tento proces může být zpomalen pomocí fyzických cvičení, ale ne každý člověk je zapojen do fyzického cvičení. Zejména pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí udržet své tělo ve formě, vědci z lékařského oddělení University of Texas v Galvestonu vytvořili lék na udržení svalové hmoty. Experimentální medicína již prokázala svou účinnost a bezpečnost u myší.

Můžeme rozpoznat tváře. Ale jak to dělají děti?

Schopnost rozpoznat tváře jiných lidí je považována za jednu z hlavních rysů lidského mozku - bez ní je pohodlné chování ve společnosti prostě nemožné. A i když paměť každého člověka funguje jinak (někteří jsou schopni si pamatovat osobu po 20 letech setkání, jiní na to zapomínají po týdnu), stále je tam. Ale kdy má člověk schopnost rozpoznat tváře? Vědci z Itálie dospěli k závěru, že je dokonce i u novorozenců.

Nová léčba rakoviny úspěšně prošla testovací fází: co dál?

V roce 2013 začali výzkumníci z Londýna testovat lék tizotumab-vedotin, který zcela novým způsobem ničí rakovinné buňky. Její podstata spočívá v pronikání do buněk a uvolnění destruktivního toxinu pro ně, který již dokázal prokázat svou účinnost. V první fázi testování způsobil lék závažné vedlejší účinky, jako je diabetes a horečka. Podařilo se jim neutralizovat snížením dávky a nyní, v roce 2019, léčivo vykazovalo vynikající výsledky ve druhé fázi testování.

Jak ovlivňují elektromagnetické vlny od blesku živé buňky?

Kdykoliv, v různých částech světa, asi 2000 bouřek. Energie z neustálých úderů blesku rezonuje v zóně mezi povrchem Země a ionosférou, kvůli které existuje takový jev jako Schumannova rezonance. To bylo věřil, že vznikající elektromagnetická pole s velmi nízkou frekvencí neovlivnila živé organismy, ale vědci z Tel Aviv University dokázali opak. Dopad těchto oblastí má naštěstí pozitivní vliv na organismy.

Jak se přiblíží nesmrtelnost v Rusku: Havinsonovy bioregulační peptidy

Friedrich Engels řekl: "Život je cestou existence bílkovinných těl." Engels bohužel věděl, že nic netrvá věčně a lidské tělo je odsouzeno k postupné degradaci a zničení, aby nakonec našlo mír a vrátilo se na Zemi. Dnes vědci - a jen amatéři - hledají všechny možné způsoby, jak prodloužit život a jeho zdravou část. Pro dlouhověkost je však důležitá odolnost těla vůči nemocem. Jedním ze způsobů, které mohou být bez nadsázky všelékem, se staly bioregulační peptidy profesora V.Kh. Havinson.

Vědci identifikovali „neurologické vzorce“ vědomí

Nová studie s využitím funkčního zobrazování magnetickou rezonancí (fMRI) ukazuje, že obraz mozku osoby, která je ve vegetativním stavu nebo stavu minimálního vědomí, se liší od obrazu aktivity mozku osoby, která je při vědomí, podle článku publikovaného v časopise Science Advances mezinárodního týmu neurologů.. Výsledky jejich práce ukazují, že na rozdíl od pacientů v polovědomém stavu vykazuje mozek zdravého člověka vysokou dynamiku a výrazně komplexnější konektivitu.

Myši byly schopny získat amputované prsty pomocí dvou proteinů.

Možná, že v budoucnu budou lidé schopni obnovit ztracené končetiny - stejně tak na to poukazují lékařské experimenty. Vědci již vědí, že za určitých podmínek může tělo růst kosti, ale zatím nebyly schopny opravit známky růstu kloubů. Zdá se, že tento okamžik konečně dorazil - vědci z University of Texas AM poskytli myším s amputovanými prsty pouze dva proteiny, po kterých začali proces obnovy.

Dokázáno: Bakterie se obětují, aby chránily kolonii před antibiotiky

I přes svou malou velikost jsou bakterie neuvěřitelně mazané. K ochraně sebe a své kolonie před vystavením antibiotikům mohou vyčkat nebezpečí, že budou spící, nebo vyvinout genetickou rezistenci vůči drogám. Výzkumníci na University of California v Northridge objevili další obrannou strategii pro nebezpečné bakterie - některé z nich mohou zasáhnout a zemřít tak, aby zbytek kolonie zůstal nedotčen.

Tyto pilulky nabobtnají v žaludku: proč je to cool?

V posledních letech se medicína vyvíjí velmi rychle. Někteří roboti se již naučili provádět operace a jejich malí bratři mohou proniknout dovnitř lidského těla a dodávat drogy na těžko dostupná místa. Nové schopnosti dokonce dostávají pilulky - například vědci je nedávno naučili expandovat v žaludku. Zdá se, že to nedává smysl a je to dokonce nebezpečné - ale ne, výzkumníci našli spoustu užitečných scénářů pro jejich použití.

Nová inteligentní protetická ruka s citlivostí a zvýšenou flexibilitou

Moderní protetické ruce mohou být řízeny speciálními elektrodami, které jsou umístěny na kůži a čtou bioelektrické signály svalů. Tato metoda má však omezení, která umožňují provádět pouze nejjednodušší pohyby s umělou končetinou, například komprimovat a odepínat ruku a dlaň. Člověk je samozřejmě zcela neschopný pociťovat nic umělou rukou. Tyto nedostatky řeší nový vývoj evropských vědců.

Našel jsem oblast mozku, díky níž se lidé smějí a cítí euforii

Operace mozku je extrémně složitý proces, během kterého je někdy důležité, aby pacienti zůstali při vědomí. To je nezbytné, aby chirurg kdykoliv mohl mluvit s osobou a zajistit, aby jeho jazyk, smyslové a emocionální funkce fungovaly správně. Samozřejmě, že v tomto velmi alarmujícím a nepříjemném čase může pacient panikařit, takže vědci neustále hledají nejbezpečnější způsob, jak je uklidnit. Nedávno se ukázalo, že je možné zmírnit paniku pacientů stimulací zvláštní části mozku zodpovědné za smích a euforii.

Věčný "motor": energii srdce lze použít k dobíjení kardiostimulátorů

Síla srdeční frekvence je tak vysoká, že může podle studie odborníků z Dartmouth College (USA) nabít zařízení určená k záchraně života člověka. Kompaktní zařízení vyvinuté vysokoškolskými inženýry je schopno sbírat kinetickou energii srdce a přeměnit ho na elektřinu, aby pohánělo celou řadu implantabilní elektroniky, podle tiskové zprávy zveřejněné na webových stránkách EurekAlert!

Vakcína proti pneumonii, která zabíjí miliony lidí ročně

Podle Světové zdravotnické organizace je pneumonie příčinou 16% úmrtí dětí mladších 5 let - v roce 2015 bylo zaznamenáno 920 000 případů. Pokud vezmete celkové číslo, bakterie pneumococcus, která je hlavním původcem nebezpečného onemocnění, zabije ročně asi 2 miliony lidí. Samozřejmě, že vědci již vytvořili poměrně účinné vakcíny proti infekci, ale ovlivňují pouze určité kmeny, z nichž existuje obrovské množství. Výzkumní pracovníci australské společnosti GPN Vaccines tvrdí, že vytvořili vakcínu, která je účinná proti všem typům sebevražedných bakterií.

Vědci oznámili vytvoření léku, který úplně vymýtí rakovinu

Předpokládá se, že každá šestá smrt na světě vzniká z rakoviny - toto je druhá nejsmrtelnější choroba po kardiovaskulárních onemocněních. Vědci z celého světa se snaží přijít s účinným lékem: někdo již vytvořil sprejový gel a někdo jiný již obdržel souhlas. Nedávno, velmi hlasité prohlášení bylo vyrobeno vědci Izraele - oni ujistili se, že oni vyvinuli lék na rakovinu, který zabije maligní buňky bez nějakých vedlejších účinků.

Byla vyvinuta nová metoda, která umožňuje podrobné vyšetření kapilár zevnitř.

V těle každého člověka obsahuje více než 40 miliard nejtenčích cév - kapilár. Bohužel, i přes jejich důležitost v distribuci kyslíku v buňkách, mechanismus jejich vnitřní práce z větší části zůstává záhadou pro vědce. Skupina výzkumníků z Northwestern University (USA) vyvinula nový nástroj pro vizualizaci průtoku krve těmito drobnými cévami a velmi brzy se budeme moci dozvědět více o kapilárách, píše portál Futurism.

Abychom žili déle, musíme pochopit, proč stárneme

Zdravotní péče je dnes reaktivní, retrospektivní, byrokratická a drahá. To je ošetřovatelství, ne zdravotní péče. To je však předurčeno ke změně. Vědci, kteří se vážně starají, prodlužují život a zdravotní péči, pracují na změně celého systému, který drží 3 biliony dolarů. Podívejme se na to, co je stárnutí a jak budou rozvíjející se technologie a iniciativy pracovat na boji proti devíti zlům lidského zdraví.

Průlomy v oblasti medicíny a biotechnologií, na které čekáme v roce 2019

2018 byl pro vědu velmi chladný. Od ženy, která porodila s transplantovanou dělohou, až po neslavný skandál s dětmi CRISPR a forenzní vědou pomocí genealogických testů, které sledovaly zločince - minulý rok jsme nepřestali být překvapeni, kde nás vede naše vědecká cesta. CRISPR stále míří titulky, ale podívejme se, co ještě můžeme očekávat od medicíny a biotechnologie v roce 2019.

Vědci: práce imunitního systému je přímo závislá na matematické teorii chaosu

O lidském těle je známo mnoho, ale práce imunitního systému je stále pod závojem tajemství. Zdá se, že funguje jako dobře koordinovaný mechanismus, ale ne - vědci zjistili, že dynamika chaosu hraje důležitou roli v jeho procesech. Dříve bylo používáno k vysvětlení změn počasí a nyní může pomoci vytvořit léky na takové nebezpečné nemoci, jako je diabetes a rakovina. Zdá se, že tajemství práce imunity se začíná rozvíjet.

Proč úzkost ovlivňuje tělesnou hmotnost: odpověď vědců

Jistě, mnoho lidí si všimlo, že s nepřiměřenou úzkostí člověk začíná zhubnout. Až dosud nikdo nemohl tento fenomén vysvětlit jako komplexní vysvětlení, ale vědci z Výzkumného ústavu Scripps zjistili, že hlavní příčinou všech je nedostatek proteinu BDNF, který je zodpovědný za vývoj neuronů mozku. Objev byl proveden během pozorování krys na dietě s vysokým obsahem kalorií, ale stále se cítil úzkostně.

Vytvořil se mikrobový robot pohybující se uvnitř cév

Nikdy nesmíte zapomenout, že roboti nejsou jen čtyřnohé mechanismy jako SpotMini, které jsou schopny otevírat dveře a provádět různé akrobatické triky. Kromě nich inženýři také vyvíjejí mechanismy, které se díky své malé velikosti mohou pohybovat uvnitř živých organismů a dodávat léky na těžko dostupná místa. Výzkumníci z Polytechnické školy v Lausanne a Vyšší technické školy v Curychu vytvořili mikrobiálního robota, který se přizpůsobuje různým druhům kapalin a může plávat i v krevních cévách.

Tělo se naučilo léčit diabetes sám, ale je tu jeden problém.

Lidé s diabetem jsou nuceni dodržovat přísnou dietu a pravidelně podávat inzulín, což snižuje množství glukózy v krvi. Výzkumníci z University of Washington našli jednodušší a dlouhodobější způsob kontroly glukózy - z kmenových buněk se vyvinuly beta buňky, které přirozeným způsobem produkují inzulin. Zní to slibně, protože lidé mohou alespoň dočasně zapomenout na potřebu injekcí nebo dokonce vyléčit, ale nová technologie může způsobit další problémy.

Vědci pěstovali v laboratoři ideální lidské krevní cévy

Mezinárodní skupina vědců vedená odborníky z University of British Columbia (Kanada) vyrostla v Petriho misce dokonalou trojrozměrnou repliku lidských krevních cév, která dokonale napodobuje strukturu a funkce těchto krevních cév. Vědci se domnívají, že dosažené výsledky, jejichž podrobnosti jsou popsány v časopise Nature, otevírají možnost efektivnějšího přístupu k rozvoji léčby různých závažných onemocnění, jako je diabetes.

Nový nástroj identifikuje citlivost na rakovinu s využitím maximálních dat.

Vědci hledají způsoby, jak léčit rakovinu a metody pro její odhalení v rané fázi. V říjnu 2018 vyvinula skupina vědců ze Spojených států technologii pro detekci rakoviny plic a nyní další skupina z University of Cambridge přišla na to, jak vypočítat náchylnost k výskytu rakoviny prsu. K tomu vytvořila speciální on-line nástroj, který používá rekordní množství dat o faktorech, které mohou způsobit hrozné onemocnění.

I když jste zdraví, vynechání lékaře rychle povede k smrti.

Mnozí považují lékaře za jiné: někteří ignorují návštěvy nemocnic a klinik všemi možnými způsoby, zatímco jiní se přihlásí na schůzku s sebemenší změnou stavu těla. Ale i když vám nic nebolí, návštěva lékaře pro kontrolu a prevenci může hrát v životě klíčovou roli. To je závěr, kterého vědci z University of Glasgow (Skotsko) dospěli k závěru, že po studiu 800 000 lidí se obrátili na lékaře.

Nejnovější zprávy o léčbě rakoviny

Po mnoha letech nám bylo řečeno, že chemoterapie je jediný způsob, jak zkusit („zkusit“ je klíčovým slovem) snížit rakovinu, nejnovější vědecké studie provedené Johns Hopkins Hospital (USA) konečně začnou mluvit o že alternativní metody mohou být použity k léčbě rakoviny.

- Každý člověk má v těle rakovinné buňky. Tyto buňky nelze detekovat pomocí standardních diagnostických metod, dokud se nevynásobí na několik miliard. Když lékaři řeknou pacientům po průběhu léčby, že v jejich těle již nejsou žádné rakovinné buňky, znamená to, že testy nemohou určit přítomnost těch, kteří jsou ve vašem těle, protože jejich počet je na to příliš malý.

- Rakovinové buňky se objevují v lidském těle od 6 do více než 10 krát v životě.

- V osobě se silným imunitním systémem budou rakovinné buňky napadeny a zničeny a jejich reprodukci bude zabráněno a tím i jejich schopnost tvořit se v nádoru.

- Když se vyvíjí rakovinové onemocnění, je to znamení, že má nedostatek základních živin. To může být geneticky odůvodněné, ale důvodem mohou být také faktory prostředí ovlivňující lidské tělo, jídlo nebo životní styl. Aby se zabránilo mnohonásobným nedostatkům správných živin, musíte změnit své stravovací návyky - jíst adekvátní a zdravé jídlo 4-5 krát denně, a také zahrnout do své stravy biologicky aktivní doplňky k posílení imunitního systému.

- Chemoterapie zahrnuje otravu rychle rostoucích rakovinných buněk, ale také ničí rychle rostoucí zdravé buňky v kostní dřeni, gastrointestinálním traktu a tak dále. To může také způsobit poškození některých vnitřních orgánů, jako jsou játra, ledviny, srdce, plíce, a tak dále.

- Účinná může být také radiační terapie jako léčebná metoda. Zatímco radiace zabíjí rakovinné buňky, také zanechává popáleniny, jizvy a poškození zdravých buněk, tkání a orgánů.

- Počáteční chemoterapie a radiační léčba nejčastěji snižuje velikost rakoviny. Dlouhodobé užívání chemoterapie a ozařování jako léčby rakoviny však nevede k úplné eradikaci rakoviny.

- Když je tělo příliš přetížené toxiny, jako je chemoterapie a záření, imunitní systém je ohrožen nebo může být zcela zničen. Člověk se tak může stát obětí různých druhů infekcí nebo komplikací.

- Chemoterapie a ozařování mohou být příčinou mutací nádorových buněk, které se stávají rezistentními vůči těmto typům léčby a jsou prakticky nezranitelné. Operace může také způsobit metastázy rakovinných buněk do jiných částí těla.

- Účinnou metodou boje proti rakovině je vyhladovět rakovinné buňky, aniž by je krmily potravou, kterou potřebují k reprodukci.

Rakovinové buňky se živí


- Náhrada cukru NutraSweet, Equal, Spoonful a tak dále, které jsou vyrobeny z Aspartamu. Aspartam je zase velmi škodlivý pro lidské tělo. Je lepší použít více přírodních alternativ, jako je medovní med (Manuka Honey) nebo melasa, ale ve velmi malých množstvích. Stolní sůl obsahuje chemikálie, které se přidávají k bělení. Je lepší používat mořskou sůl.

- Mléko Mléko způsobuje tvorbu hlenu v těle, zejména v gastrointestinálním traktu. Rakovinové buňky se živí hlenem. Nahradit neslazené sójové mléko z kravského mléka tím, že necháte rakovinné buňky hladovět.

- Červené maso. Rakovinové buňky prospívají v kyselém prostředí. Masná strava oxiduje tělo, takže je nejlepší jíst ryby a možná jen malé množství bílého kuřecího masa. Maso také obsahuje antibiotika, růstové hormony a parazity, z nichž každá poškozuje tělo, zejména tělo lidí s rakovinou. Masné bílkoviny jsou tělem vstřebávány a vyžadují velké množství enzymů k trávení. Nestrávené maso zbývající ve střevech se začíná rozkládat a vede k ještě většímu hromadění toxinů v těle.

Zdravá výživa - nejlepší prevence rakoviny!

- Ovoce a zelenina. Jíst 80 procent čerstvé zeleniny a šťáv, celá zrna, semena a ořechy, stejně jako ovoce, pomůže uvést tělo do alkalické rovnováhy. Asi 20 procent těchto nutričních věcí lze získat z vařených potravin, včetně luštěnin. Čerstvé zeleninové šťávy obsahují živé enzymy, které tělo snadno vstřebává a pronikají do buněčné úrovně 15 minut po konzumaci. Tyto enzymy vyživují a podporují řádný růst zdravých buněk v těle. Chcete-li získat živé enzymy pro budování zdravých buněk, zkuste pít zeleninové šťávy (z většiny zeleniny, včetně naklíčených fazolí) a jíst syrovou zeleninu 2-3 krát denně. Enzymy jsou zničeny při teplotě 104 ° F (40 stupňů Celsia).

- Čistá voda Vyhněte se nadměrné konzumaci kávy, čaje a čokolády, které obsahují velké množství kofeinu. Zelený čaj je nejlepší alternativou a má také protirakovinné vlastnosti. Voda - je nejlepší pít čistou nebo filtrovanou vodu, abyste se vyhnuli známým toxinům a těžkým kovům obsaženým v tekoucí vodě. Destilovaná voda má vysokou kyselost, nepoužívejte ji.

- Odmítnutí masa. Stěny rakovinných buněk mají pevný proteinový obal. Tím, že se vyhýbáte nebo opouštíte používání masa, přispíváte k rozvoji velkého množství enzymů, které napadají tyto proteinové regimenty, a umožňují imunitním buňkám těla zničit rakovinné buňky. 14. Některé doplňky stravy pomáhají posilovat obranný systém těla. Antioxidanty, vitamíny, stopové prvky také pomáhají buňkám imunitního systému zničit rakovinné buňky. O jiných doplňcích, jako je vitamin E, je známo, že způsobují přirozenou smrt buněk.

- Pozitivní postoj. Rakovina je onemocnění mysli, těla a ducha. Proaktivní a pozitivní postoj pomůže lidem, kteří se potýkají s rakovinou, aby je porazili. Hněv, neodpuštění a hořkost zanechávají tělo pod tlakem a přispívají k jeho okyselení. Naučte se milovat a odpouštět. Naučte se relaxovat a užívat si života.

- Fyzická aktivita Rakovinové buňky nemohou prospívat v prostředí nasyceném kyslíkem. Denní cvičení a hluboké dýchání vám pomohou získat více kyslíku na buněčné úrovni. Kyslíková terapie je dalším způsobem, jak zabít rakovinné buňky.


- Plastové lahve s vodou nemrazte, protože to pomáhá toxinům proniknout do zmrzlé vody. Dr. Edward Fujimoto, vedoucí zdravotnického programu na hradní nemocnici, nedávno promluvil v televizi a vysvětlil hrozbu dioxinů v těle. Řekl, že nemůžete ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě v plastových nádobách. To platí zejména pro tučné potraviny. Řekl, že kombinace tuku, tepla a plastů uvolňuje do potravin dioxiny a nakonec pronikají do buněk našeho těla. Dioxiny jsou extrémně toxické pro buňky těla. Místo toho doporučuje ohřívat potraviny pomocí skla (Corning Ware, Pyrex) nebo keramických nádob. Získáte stejný výsledek, pouze bez dioxinů. Totéž platí pro zmrazené večeře, instantní polévky a jiné podobné výrobky. Pro vytápění musí být přemístěny z původního obalu do skleněné nádoby. Papírové kontejnery nejsou špatné, ale nikdy nevíte, co je v tomto dokumentu. Tvrzené sklo je mnohem bezpečnější, například Corning Ware a tak dále. Připomněl také, že před časem některé restaurace s rychlým občerstvením přešly z pěnových nádob na papírové. Jedním z důvodů je nebezpečí úniku dioxinů do potravin.

Všiml si také, že plastová fólie, která pokrývá potraviny pro ohřev v mikrovlnné troubě, je také nebezpečná, protože stejné toxiny pronikají do potravin při zahřívání. Místo toho jednoduše přikryjte jídlo papírovou ubrouskem.

Léčba Vitiliga, novinky z roku 2018

Vitiligo onemocnění se projevuje v kůži. Nemůže být skryta před ostatními, což významně kazí život těch, kteří trpí touto nemocí. Nemoc je obtížně léčitelná a je stále špatně pochopena. V poslední době, vědci v boji proti vitiligo našli novou léčbu, lék je také stále ve studiu, ale lékaři se shodují, že vážný průlom byl již učiněn. Stojí za zmínku, že před touto dobou, lékaři nebyli schopni úplně vyléčit osobu vitiligo.

Popis onemocnění Vitiligo - příčiny a symptomy

Vitiligo je onemocnění spojené s patologickou produkcí melaninu (pigmentu, který dodává barvu naší kůži) a destruktivních procesů vedoucích k destrukci melanocytů.

Vizuálně se nemoc projevuje jako bílé skvrny na kůži. Mohou být umístěny kdekoli: na obličej, hlavu, krk, trup, končetiny. Velikost míst je nejednoznačná. Někteří mohou mít malé skvrny na určité části těla, zatímco jiní mohou mít asi 70-80% kůže.

Poznámka! Vitiligo onemocnění je také známé jako leukodermie.

Onemocnění může být rozpoznáno bílými skvrnami na kůži.

Některá fakta

 • Onemocnění postihuje asi 2% lidí na celém světě.
 • Vitiligo postihuje lidi bez ohledu na jejich pohlaví, věk, rasu.
 • Pravděpodobnost přenosu onemocnění z rodičů na dítě je přibližně 35%.
 • Čím světlejší je barva pleti, tím méně viditelné skvrny. Vitiligo způsobuje nejvíce nepohodlí pro černochy.
 • Pokud se na chlupaté části těla objeví světlé skvrny, vlasy v této oblasti se stávají také bílé.
 • Onemocnění není přenášeno kontaktem, nemůže být infikováno.

Důvody

Přesné příčiny vzniku vitiliga nejsou známy. Lékaři identifikují několik hlavních faktorů, které přispívají k rozvoji leucoderma:

 • Autoimunitní procesy. Vědci zjistili, že vitiligo je častěji pozorováno u pacientů s autoimunitními chorobami (lupus erythematosus, revmatoidní artritidou, tyreoiditidou, diabetem I. stupně). Existují pozorování, která dokazují, že melanocyty ničí lidské imunitní buňky.
 • Nemoci endokrinního systému. Štítná žláza ovládá hormonální pozadí a mnoho metabolických procesů v těle závisí na jejím stavu. Různé patologie tohoto orgánu mohou vést k narušení produkce melaninu.
 • Porušení trofické epidermis. Destruktivní procesy v trofismu kůže se mohou vyskytnout v důsledku popálenin, zranění, operací a jiných porušování vrstvy epidermis. Zánětlivé procesy vyvolávají autoimunitní reakci, díky které je melanin zničen. Ale v takových případech se skvrny obvykle nešíří po celém těle, ale jsou lokalizovány v oblasti poškozené kůže.
 • Genetický faktor. Některá pozorování ukázala, že vitiligo se vyvinul u lidí, kteří zdědili gen nemoci ve své DNA. Navíc to neznamená, že matka nebo otec trpěli touto chorobou. Nemoc může být někdo z minulých generací.
 • Některé léky. Přijetí některých těžkých léků vede k narušení produkce melaninu a může vyvolat rozvoj onemocnění.

Lékařské, zdravotnické a zdravotní zprávy

Odborníci Rospotrebnadzor uvedli, že nekvalitní voda způsobila několikanásobný nárůst úmrtnosti.

Pokud dříve vědci jen podezření, že mnoho nemocí pochází z hlavy, pak dnes o tom není pochyb.

Nejlepší oftalmologové na světě jsou velmi znepokojeni dopadem modrého světla na zrak lidí, který je nejen zbavován.

Lidé zabývající se těžkou fyzickou prací věří, že je to skvělá náhrada sportu.

Hodnotit se v bodech: 0 - téměř nikdy, 1 - někdy, 2 - často, 3 - téměř vždy.

Implantace je stále populárnější a cenově dostupnější.

Trh pro psychologický výcvik roste rekordním tempem.

Příští bitva úřadů pro zdravý životní styl. Nový návrh strategie pro vytvoření tohoto zdravého životního stylu Ministerstvo zdravotnictví.

Nedávná zpráva, že personál metropolitní ambulance je předepsán ke snížení počtu za každou cenu.

Měsíční návštěvy muzea, výstavy nebo kina snižují riziko deprese téměř o polovinu.

Poslanci Státní dumy ve čtvrtek přijali zákon o paliativní péči.

Podle oficiálních údajů jsou dnes v Rusku obézní více než 2 miliony lidí.

Je nazýván oblíbeným lékařem země a dokonce i lékařem celého Ruska, ale on sám dává přednost tomu, aby se o něm mluvilo jednoduše -.

9. února, celý civilizovaný svět slaví Den zubařů.

V Moskvě bylo zaznamenáno vzplanutí spalniček.

V posledních 20 letech v oboru onkologické léčby se objevil průlom po průlomu.

Stomatologické ošetření ve snu nebo stav sedace se stává stále populárnějším postupem.

Západní odborníci na výživu přišli s novými nutričními standardy, které by ruská vláda určitě chtěla.

Některým lidem je těžké se na sebe dívat ze strany - myslí si, že jsou sladké, příjemné v komunikaci a vynikající.

Psycholog Alyona Libina shrnula zkušenosti nejlepších zahraničních i domácích psychologů a popsala svá vlastní pozorování.

Dobrá zpráva pro ty, kteří jsou v depresi a / nebo strach ve věku 20 let, není dlouho.

Aktuální a nejnovější zprávy moderní medicíny

Zdraví je nejdůležitější z našeho bohatství, které musí být neustále a neúnavně ctěno. Proto se většina z nás tak aktivně zajímá o zdravotní zprávy. Díky nim se můžete seznámit s nejnovějším vědeckým vývojem v oblasti zdravotní péče, seznámit se se změnami v ruské legislativě, získat názor autoritativních odborníků na konkrétní aktuální problematiku.

Náš zpravodajský portál je nejnovější novinkou moderní medicíny, aktuálními a rychle aktualizovanými informacemi, doplněnými odbornými komentáři. Je důležité si uvědomit, že každá zveřejněná zpráva je pečlivě kontrolována námi, takže na našem zdroji nejsou zkreslené skutečnosti.

Ale tady každý najde něco, co bude pro něj užitečné a jednoduchý praktický vyhledávací systém vám v tom pomůže. S pomocí přizpůsobené navigace bude každý uživatel schopen přizpůsobit stránky tak, aby vyhovovaly jejich zájmům, vybírat témata, která jsou zajímavá pro rychlé přijetí lékařských a zdravotních zpráv ve světě, nebo nastavení konkrétního regionu se zaměřením na ruské zprávy o zdraví.

Zdraví

Rezident Spojeného království byl druhou osobou v historii léčby HIV. „Pacient v Londýně“ byl transplantován kmenovým buňkám dárce, který byl vůči viru rezistentní. Výzkumníci z University of Cambridge vyprávěli o úspěších ve většině autoritativních časopisů vědeckého světa Nature and Science.

02.28.2019

Vezměte si Moskevský a obyvatel Kursk. Kdo je pro mateřskou zemi cennější? Otázka je samozřejmě rétorická. Pro mateřskou zemi, to znamená pro stát, by měl být každý občan stejně důležitý a cenný, bez ohledu na to, v jaké národnosti žije nebo v kterém regionu žije.

„Létající“ infekce zvaná spalničky se začala vracet. Rozsah a rychlost jeho šíření napříč regiony Ruska je úžasná. Podle ministerstva zdravotnictví, v roce 2018, spalničky onemocněly třikrát tolik Rusů jako v roce 2017 - asi 2,5 tisíce lidí. Pokud jde o situaci na počátku roku 2019, neexistuje žádná obecná statistika, ale hlava Rospotrebnadzor, Anna Popová, oznámila vypuknutí spalniček v sedmi regionech země.

Jedná se o srdeční ischemii v nestabilní jarní sezóně. Srdcem je jedinečný orgán, skutečné čerpadlo, které poskytuje krevní oběh v celém těle, hovořilo o hlavním lidském motorovém řediteli Státního výzkumného střediska pro preventivní lékařství Ministerstva zdravotnictví Ruské federace (nyní hlavního výzkumného pracovníka tohoto centra), renomovaného vědce a praktika v kardiologii, akademika RAS RAS.

Jaký druh krycí schopnosti by měl mít lesk na rty, řasenku a další prostředky zodpovědné za ženskou krásu, identifikované odborníky. Příslušná norma stanoví technické podmínky pro kosmetiku na bázi emulze.

02.27.2019

O vzácných (osiřelých) onemocněních v posledních letech říkají stále více a více. Podle Světové zdravotnické organizace se s nimi narodilo 5-7% dětí a celková armáda pacientů s diagnózou osiřelých se měří ve stovkách milionů lidí. A i když nejčastěji hovoříme o nevyléčitelných patologiích, život mnoha lidí s takovými diagnózami může být značně usnadněn.

02.26.2019

Příčinou jejího výskytu je nejčastěji infekce, která postihuje sliznice hltanu, mandlí, hlasivek. Proto první příznaky onemocnění jsou bolest v krku, ztráta hlasu, nepohodlí a porušení polykání.

02.22.2019

V únoru letošního roku bylo zaznamenáno zvýšení výskytu chřipky a ARVI u více než poloviny subjektů Ruské federace. Dnes již 48 regionů překročilo nebezpečný práh. Sklamání statistiky Rospotrebnadzor vedl lékaře během XXI kongresu pediatrů Ruska, který se konal minulý víkend v Moskvě.

02.21.2019

Státní duma přijala ve třetím čtení zákon o poskytování paliativní lékařské péče nevyléčitelným osobám. Dokument objasňuje pojem „paliativní lékařská péče“ a definuje pravidla pro jeho poskytování v nemocnici a doma, a to nejen s léky, ale také s lékařským vybavením a spotřebním materiálem. Také bylo objasněno pořadí sociálních služeb pro nevyléčitelně nemocné lidi. Návrh zákona zakotvuje jejich právo na bezplatnou anestezii.

Sníh, vítr, náhlé změny teploty. V hlavním městě se to děje často, zejména v pozdní zimě - brzy na jaře. Jak si nemůžete vzpomenout na známé od dětství? zlá čarodějnice se zbláznila, “napsal prorok-básník Fjodor Tyutchev v roce 1836 - téměř před 200 lety! Ale v atmosféře Moskvy, jak se říká, beze změn. A dnes jsou obyvatelé megalopolisu trápeni stejnou přirozenou houpačkou, od anomálního až po těžký mínus.

Dobře upravený vzhled se stal v posledních letech téměř hlavním znakem úspěchu. Časy, kdy byly „záběry krásy“ dostupné pouze dnes mocnému světu, zapadly do zapomnění - dnes mohou být vyrobeny všude. Spolu s dostupností však přišel další problém - „šedý“ produkt doslova nalil na náš trh. Je těžké odhadnout jeho rozsah, ale jedna ze studií ukázala, že více než 20% „záběrů krásy“ se může ukázat jako falešné a poškodit zdraví.

Pokud věříte průzkumům veřejného mínění, ženy sledují své zdraví mnohem více než muži. To znamená, že počet návštěv lékařů - a to i bez důvodu, aby se zkoumal. Nepozornost zástupců silné poloviny lidstva vůči sobě, blízkým, může skončit tragédií. Odborníci se domnívají, že je to jeden z důvodů, proč je délka mužského života v Rusku mnohem kratší než u žen.

02.20.2019

Ruský prezident opět stanovil úkol zpřístupnit ruskou medicínu všem občanům země. Tentokrát však stanovil velmi trvalé lhůty: pomoc by měla být k dispozici již do roku 2020.

19/19/2019

Rok nápravné práce. Soud jmenoval tento trest rezidentem Irkutska, který byl odsouzen za smrt své čtyřměsíční dcery s infekcí HIV. Žena během těhotenství odmítla léčbu, která by zabránila přenosu viru na dívku. A po narození dítě nezacházelo.

Dvě sestry, studenti Perm gymnázia, od října loňského roku studují na dálku. Ale ne sami. Faktem je, že jejich rodiče odmítli Mantouxovu reakci. Jako výsledek, dívky, jeden z nichž je student třetího stupně, a druhý, devátý srovnávač, nemohli chodit do školy.

Nedodržení závazných požadavků představuje podle spisu ohrožení života a zdraví neomezeného počtu osob. Moskevský rozhodčí soud uložil pokutu Elena Malysheva Medical Center za 100 tisíc rublů. Anchorwoman odmítla komentovat.

18/18/2019

Výrobci nebudou schopni vydávat biologicky aktivní potravinové doplňky pro léčiva. Společnost Rospotrebnadzor vyvinula vhodné změny v technických předpisech pro označování těchto výrobků.

Tělesná aktivita, procházky na čerstvém vzduchu, vyvážená strava, dobrý spánek, jasný denní režim a vyhýbání se alkoholu - podle těchto doporučení se můžete vyhnout sezónním blues. Pokud se příznaky deprese již objevily, je nutné nejprve aplikovat psychologa.

Ministerstvo zdravotnictví jistě projedná „zvláštní otázky týkající se zdraví při práci“. Takže vedoucí oddělení komentoval myšlenku měření pokrytí pasu, o kterém se dříve hovořilo v Rospotrebnadzor. Nemluvíme však o zákazu pasu na více než 80 centimetrů.

17. února 201

Oni se záviděníhodnou pravidelností odevzdat do rukou lékařů. Ne kvůli chronickým onemocněním. Naopak jsou naprosto zdraví - dokonce i zítra ve vesmíru! Jsou zapojeni do klinického výzkumu léčiv.

15/05/2019

Trh zdravotnických pojišťoven, které poskytují politiky OMS pro Rusy, chce být vyčištěn. Vedoucí Federálního fondu pro povinné zdravotní pojištění (FFOMS), Natalia Stadchenko, řekl, že neefektivní společnosti, které se nedokáží vyrovnat se svými povinnostmi chránit zájmy pacientů, opustí trh.

Zprávy o hrozícím výběru nejoblíbenějších léků proti kašli z trhu po několik dní byly sdělovány médii. Co se stane s těmi, kdo je používali (a to je předepisováno hlavně pro děti)? Jak jej nahradit? Jaké léky, které jsme donekonečna věříme, budou další na „odchodu“? "MK" se pokusil tento problém pochopit.

Návrh zákona zakazující prodej alkoholu osobám mladším 21 let (stejně jako ve Spojených státech) musí být schválen výkonnou složkou. Aby Rusové přestali zneužívat alkohol, musí mít zajímavou práci a volný čas, optimistický výhled na život a vysokou míru odpovědnosti za své zdraví.

14/04/2019

Jak uvádí Rospotrebnadzor v Moskvě, navzdory prognózám sezónního zvýšení výskytu chřipky a ARVI v hlavním městě minulý týden jsou tato čísla ve všech věkových skupinách nižší než odhadované prahové hodnoty epidemie.

To je věřil, že všechny nemoci nervů, ale to není úplně pravda. Mnozí z nich jsou z hlavy. Často není bolest v kloubech, migrénách nebo zažívacích problémech způsobena poruchami v těle, ale výhradně „šváby“ v naší vlastní lebce. Lékaři takové nemoci nazývají psychosomatické. Terapeut, gastroenterolog a specialista v psychosomatice Irina Pichugin řekl „MK“ o tom, jak podezírat psychosomatiku v sobě a jak se s ní vypořádat.

Takové neškodné a dokonce pohladivé slovo „plavou“ s důrazem na druhou slabiku znamená podle slovníku synonym ruského jazyka „létat“. Můžete se vznášet nad zemí, ve vzduchu, na obloze, ve snu. Pocit něčeho příjemného, ​​lehkého, romantického. Ruské slovo „soar“ v jazyce slangového jazyka dnes znamená kouření elektronické cigarety. Teď nekouří a stoupají! A kouř sám o sobě není cigareta, ale ubrousek.

Zdá se, že oddělení odhalilo hlavní pohromu ruské společnosti. Rusové, jejichž reálné příjmy nadále klesají, jsou obézní, experti si jsou jisti. A navrhují vypracovat otázku přijatelnosti zahraničních praktik ke zlepšení kvality výživy.

12.02.2019

Zprávy o ložiskách spalniček v naší zemi v posledních dnech nespadají ze zpravodajských let. Nemoci jsou registrovány v různých regionech, nicméně zdroje říkají, že skutečný rozsah tragédie mlčí. V ohrožení - nejen neočkované děti, ale i dospělí ve věku 25 let, u nichž doba ochrany před očkováním, s největší pravděpodobností uplynula.

V příštích dvou letech, je léčba rakoviny v Rusku ohrožena novým způsobem: tarif pro finanční podporu pro takovou pomoc v zemi se zvýší o 72%. Již v letošním roce je zaveden nový systém kontroly kvality, který poskytuje lékařskou péči pacientům s onkologickými diagnózami. O tomto "MK" řekl místopředseda Federálního fondu pro povinné zdravotní pojištění Svetlana Kravchuk.

Téměř v polovině ruských regionů zuří vzplanutí chřipky a ARVI - podle Federální služby jsou epidemiologické prahy překročeny ve 43 regionech Federace. Mnoho škol je uzavřeno pro karanténu, infekční nemocnice a kanceláře jsou přeplněné. Hlavní město stále drží, ale lékaři doporučují ne relaxovat: epidemie může přijít do města ze dne na den, protože extrémy počasí přispívají k rychlému šíření viru.

© CJSC "Redakce novin" Moskovsky Komsomolets "Elektronický časopis" MK.ru "

Registrováno Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky (Roskomnadzor). Certifikát č. FS77-45245 Redakce - Redakční kancelář CJSC "Redakční kancelář novin Moskovsky Komsomolets. Redakční adresa: 125993, Moskva, 1905, 7, Bld. 1. Telefon: +7 (495) 609-44- 44, +7 (495) 609-44-33, e-mail [email protected], šéfredaktor a zakladatel P.N. Gusev.

Všechna práva k materiálům zveřejněným na internetových stránkách www.mk.ru patří redakci a jsou chráněna v souladu s právními předpisy Ruské federace.
Použití materiálů publikovaných na stránkách www.mk.ru je povoleno pouze s písemným souhlasem držitele autorských práv as povinným přímým odkazem na stránku, ze které byl materiál vypůjčen. Hypertextový odkaz musí být umístěn přímo v textu, který reprodukuje původní materiál mk.ru, před nebo po uvozeném bloku.

Pro čtenáře: národní bolševická strana, svědkové Jehovovi, Armáda lidové vůle, Ruská národní unie, Hnutí proti nelegálnímu přistěhovalectví, pravý sektor, UNA-UNSO, UPA, "Trident im. Stepan Bandera “,„ Divize Mizantropik “,„ Mejlis z Krymských Tatarů “, hnutí„ Artprepodka “, ruské politické strany„ Volya “.
Uznáván jako terorista a zakázán: „Hnutí Talibanu“, „Kavkazský emirát“, „Islámský stát“ (ISIS, ISIL), Jabhad al-Nusra, „Aum Shinrike“, „Muslimské bratrstvo“, „Al Kajda v islámském Maghrebu“ ".