Image

No-shpa s pankreatitidou

Pankreatitida je zánětlivý proces, který postihuje slinivku břišní. Jedním z hlavních patogenetických vazeb onemocnění je spazmus vláken hladkého svalstva. Aby se zlepšil stav pacienta, musíte nejprve odstranit spazmus žlázového kanálu, urychlit odtok sekrece pankreatu.

Běžná léčivá látka předepsaná v takových situacích je ne-shpa. Lék lze použít v akutní fázi onemocnění a při exacerbaci chronického patologického procesu. Frekvence podávání a dávkování se upravují podle stavu pacienta.

Při předepisování no-shpu pro pankreatitidu

Jmenování no-shpy vhodné v případech doprovázejících chorobu se projevilo bolestí v oblasti epigastria. Bolest může vyzařovat na záda nebo ukázat pásový opar. Zvýšená bolest se někdy vyskytuje po jídle, zejména v případech porušení stravy.

Ale u pacientů s pankreatitidou dochází k úlevě od bolesti, zlepšuje odtok šťávy pankreatu, dochází k poklesu edému a zánětu ve tkáních žlázy.

Mechanismus účinku no-shpy s pankreatitidou

Ne-shpa o farmakologickém účinku patří do skupiny myotropních antispasmodik. Aktivní složka léčiva se nazývá drotaverin hydrochlorid. Se zavedením léku do těla dochází ke snížení produkce speciálního enzymu fosfodiesterázy. Je zaznamenáno zvýšení cyklických AMP tkání a relaxace vláken hladkého svalstva.

Zřejmý efekt no-shpa se projevuje onemocněním trávicího systému. Účinek je spojen s různými koncentracemi izoenzymů PDE-4 v tkáních. Lék neovlivňuje syntézu PDE-3 a jeho vedlejší účinky se téměř nikdy nesetkávají.

Léčivá látka se do těla dostává různými způsoby a po 60 minutách se hromadí v maximálním množství. Maximální koncentrace je 65% přijaté dávky. Složky léčiva rychle interagují s transportními proteiny krve, distribuovanými ve svalových tkáních těla. Přes hematoencefalickou bariéru ne-shpa neproniká, nervový systém není ovlivněn. Lék je částečně schopen proniknout hemato-placentární bariérou během gestace. Po určité době je lék plně metabolizován a vylučován z těla. Produkty rozkladu se vylučují játry a ledvinami.

Jak aplikovat lék

Způsoby použití a dávkování léčiva závisí na stupni a závažnosti onemocnění. Při akutní nebo chronické pankreatitidě lék zlepšuje odtok sekrecí pankreatu přes kanály, které mají stěny hladkého svalstva. U řady onemocnění je no-shpa předepisována v komplexní terapii jako adjuvans.

Množství drogy, pořadí užívání pilulek určuje ošetřující lékař individuálně! Vezměte v úvahu závažnost bolesti. Maximální denní dávka léku nesmí překročit 240 gramů. Denní kurz je rozdělen do několika technik. Denní dávka pro děti je až 80 gramů.

Při absenci možnosti poradit se s lékařem je povoleno užívat lék 1-2 dny. Později je nutná konzultace. Pod dohledem lékaře je možné pokračovat v recepci, ale je nutné pravidelné vyšetření a posouzení stavu pacienta. Na pozadí maximálních dávek dochází ke snížení bolesti. Pokud se stav s léčbou nezlepší, je nutná okamžitá konzultace s lékařem, aby se vyloučil akutní abdominální syndrom. Při pankreatitidě je nedostatek efektu léčby z lázeňských lázní nepřímým příznakem vzniku komplikací.

Pokud je kontraindikováno no-shpa

Lék je propuštěn do lékárenské sítě bez lékařského předpisu, ale nezapomeňte, že pokyny popisují kontraindikace pro použití. Než začnete tento přípravek užívat, poraďte se se svým lékařem.

 1. Onemocnění ledvin ve fázi dekompenzace.
 2. Akutní nebo chronické selhání ledvin.
 3. Akutní nebo chronické srdeční selhání.
 4. Období kojení.
 5. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Když je lék používán s opatrností

Nedoporučuje se podávat léky dětem mladším 6 let. S rozvojem arteriální hypotenze u pacienta se nedoporučuje podávat ne sila - reverz přispívá k rozvoji kolapsu v důsledku účinku léku na prvky hladkého svalstva cévní stěny.

Náprava předávkování

K odstranění spazmu při akutní pankreatitidě je nutné přísně dodržovat dávkování. Jinak existuje riziko vzniku akutního srdečního selhání a úplné zástavy srdce.

No-shpa v komplexní léčbě pankreatitidy

Kromě no-shpy v léčbě pankreatitidy používající různé množství léků. Je důležité, aby interakce fondů nepoškozovala lidské tělo. Je nutné vzít v úvahu možná souběžná onemocnění a léky užívané paralelně pacientem.

Někdy se těžká forma nemoci uchýlila ke jmenování dvou antispasmodik současně. Podobná taktika se používá v akutní fázi onemocnění, aby se rychle zastavil syndrom bolesti. Současné podávání léků bez shpy a opioidů snižuje účinnost těchto léků.

Funkce recepce no-shpy s pankreatitidou

Protože zvracení je častým příznakem akutní pankreatitidy, nedoporučuje se lék předepisovat v tabletách. Je lepší jmenovat no-shpu intramuskulárně nebo intravenózně.

Standardní jednorázová dávka bez shpy je 2 ml. Je nutné vstřikovat lék hluboko do svalstva gluteus. Při intravenózním podání léčiva musí být léčivo naředěno 10 ml fyziologického roztoku nebo vody pro injekce. Bude nutné pomalu vstoupit do léků. Je lepší lepit léčivou látku do polohy na břiše, aby se zabránilo provokaci kolapsu.

Lék se může podávat intravenózně. Tato forma podávání je zvláště účinná při přetrvávajícím zvracení a vážné dehydrataci pacienta. Do léku se nechá vstoupit po kapkách a rozpuštěný lék se rozpustí ve 200 ml fyziologického roztoku. Rychlost podávání by neměla překročit 60-80 kapek za minutu.

Pokud stav pacienta dovoluje užívat lék ústně, je povoleno používat tablety bez lázní. Tablety obsahují 80 mg léčiva namísto standardu 40. Lék se nebere třikrát denně, ale dvakrát. Pamatujte si, že lék v tabletách vykazuje výraznou hořkou chuť, může způsobit druhý útok zvracení. Pacienti s nevolností by měli užívat lék ústně.

Maximální dávka léku během dne by neměla překročit 6 tablet standardní dávky nebo 3 tablety forte.

Konečné rozhodnutí o tom, jak vzít lék, v jaké formě a kolikrát denně, je ošetřující lékař!

V jakých případech a jak se No-shpu používá pro pankreatitidu?

Zveřejnil (a) gastrit_km dne 1.3.2018 1/3/2018

Pankreatitida je zánětlivý proces, který postihuje slinivku břišní. Pro zlepšení stavu pacienta se doporučuje odstranit spazmus žlázového kanálu.

To je řešeno lékem Ale lázně, které v této nemoci je předepsán dost často na zmírnění stavu pacienta.

Z článku se naučíte

Popis léčiva

No-shpa ve svém působení patří do skupiny myotropních antispasmodik. Hlavní složkou je hydrochlorid Drotaverinu, který rychle uvolňuje svalový křeč, což vede k svalové relaxaci. Zvláště účinný v patologii trávicího systému.

Maximální množství léku v krvi je dosaženo za hodinu. Začíná jednat do 15 minut po přijetí.

Lék je zcela metabolizován. Po několika hodinách se vylučuje z těla játry a ledvinami. No-shpa se vyrábí ve formě tablet, roztoku pro intramuskulární a intravenózní podání.

Co vám pomůže s pankreatitidou a jinými onemocněními gastrointestinálního traktu?

Když pankreatitida léky pomáhají zmírnit stav pacienta, působí jako analgetikum, ale nemastí celkový klinický obraz onemocnění.

No-shpa pomůže vydržet až do příchodu sanitky, ale musíte pochopit, že to s léčbou nepomůže.

K odstranění pankreatitidy bude potřeba další lék.

Ne-silo je také předepsáno pro další onemocnění gastrointestinálního traktu. Nástroj účinně zbavuje bolesti jiné povahy: tahání, bolestivé, ostré, pulzující. Dokonale eliminuje křeče. Pacientův stav se významně zlepšuje, dokonce i ty nejzávažnější bolesti vymizí.

Indikace pro užívání léku jsou:

 • Křeče tkáně hladkého svalstva gastrointestinálního traktu a močového systému.
 • Pankreatitida.
 • Bolesti hlavy.
 • Migréna
 • Zvýšený intrakraniální tlak.
 • Dysmenorrhea.
 • Menstruační bolest.
 • Cystitida
 • Bilická a renální kolika.

Kontraindikace

Navzdory použití léku a jeho účinnosti existuje řada kontraindikací:

 • Selhání ledvin, jater a srdce.
 • Individuální nesnášenlivost.
 • AV blokáda.
 • Hypotenze.
 • Astma
 • Dětský věk do 6 let.

Léčivo obsahuje laktózu, takže lidé s galaktosémií, nedostatek laktózy ji neberou.

U astmatu je tento lék také kontraindikován, protože jeho složky mohou vyvolat záchvat i anafylaktický šok. S opatrností se lék používá během těhotenství a kojení, protože jsou možné vedlejší účinky ve formě závratí a slabosti. Než v tomto případě vezmete No-shpy, je lepší mluvit s odborníkem.

Interakce s jinými léky

Noshpa dokonale spolupracuje s Drotaverinem, což zvyšuje analgetický účinek. Při současném užívání s morfinem se však anestetický účinek sníží.

Vynikající interakce je pozorována u následujících léků:

 • Analgetika.
 • Antifermentální.
 • Antacida.
 • Enterosorbenty.

V komplexu jsou Persen nebo Valerian předepsány pro gastrointestinální onemocnění, stejně jako pro pozadí nervových poruch. Před komplexním příjmem léků se však doporučuje poradit se s lékařem, protože může dojít k individuální intoleranci nebo alergické reakci.

Jak užívat akutní pankreatitidu?

Doporučuje se užívat lék velmi pečlivě, nepřesahující dávku, aby se předešlo komplikacím. Maximální dávka - 80 mg a 240 mg denně pro dospělé a děti od 12 let.

Dávkování se může lišit podle uvážení lékaře.

U dětí je denní dávka 80 mg. Bez ohledu na věk, lék se používá pro těžké bolesti po dobu 1-2 dnů, ne více. Je lepší vzít lék mezi jídly. Po užití no-shpy je zakázáno jíst jídlo po dobu 20 minut. Je lepší pít pilulky s vodou. Nápoje nemohou, protože jejich složky mohou snížit účinek léku.

No-shpa je vynikající nástroj pro úlevu od bolesti při pankreatitidě a jiných onemocněních gastrointestinálního traktu. Pacient se cítí mnohem lépe již po 15 minutách po podání. Vedlejší účinky se objevují pouze v případě předávkování a projevují se jako ospalost, zarudnutí a svědění kůže. Někdy jsou závratě, únava. Abyste tomu zabránili, musíte postupovat podle pokynů.

Související videa

Můžete pít No-shpu těhotná, učit se z videa:

Jak užívat noshpu s problémy s slinivkou břišní?

Jedním z nejvíce propagovaných, dlouho známých a dostupných léků proti bolesti je No-Shpa.

Silná paroxyzmální bolest v břišní dutině během exacerbace takové nemoci, jako je zánět pankreatické žlázy, u mnoha pacientů vzniká přirozená otázka: je možné pít No-Shpu s pankreatitidou?

Mnoho lidí si je dobře vědomo, že během kritického období před příchodem sanitky nemůžete užívat léky proti bolesti, jinak bude klinický obraz krize rozmazaný. Použití No-Shpy je v takové situaci přípustné. U některých „obtížných“ pacientů bez anestetika se může před příchodem lékaře vyvinout bolestivý šok.

Složení léku a jeho účinky na tělo


Nástroj má primárně antispasmodický účinek na hladké svaly, utlačováním funkcí enzymu fosfodiesterázy 4, což vede ke zvýšení koncentrace cAMP v důsledku eliminace lehkého řetězce myosin kinázy. Výsledkem je svalová relaxace, jinými slovy, křeč je odstraněn ve svalové tkáni.

Hydrochlorid drotaverinu je hlavní složkou léčiva.

Hlavní forma: ve formě tablet nebo injekcí. Bez ohledu na formu uvolnění je maximální množství účinné látky v krevní plazmě hodinu po podání, je to 65% celkové dávky.

Drotaverin a další aktivní složky se váží na proteiny, rovnoměrně distribuované ve svalové tkáni, aniž by porušovaly bariéry CNS, aniž by ovlivňovaly cévní systém.

Během těhotenství může určité množství léku proniknout do placenty. Metabolismus se vyskytuje v játrech. Po několika hodinách se začne vylučovat z těla močí a výkaly, ale úplné odstranění látky nastane po třech dnech. Při analýze nezměněné moči nejsou pozorovány složky léčiva.

Vedlejší účinky jsou většinou nepřítomné a v ojedinělých případech nevolnost, závratě, migrény, zácpa, tachykardie, alergické reakce, dušnost.

Kdy je užívání léčiva zakázáno a přípustné?


Indikace pro použití jsou následující:

 • zvýšený tonus hladkého svalstva spojený s onemocněním jater: papilitis, cholecystitis, cholangiolithiasis;
 • nefróza, pyelitida, cystitida a další onemocnění močového a pohlavního systému;
 • gastritida, žaludeční a střevní vředy, enteritida, kardio- nebo pylorospasmus;
 • No-Shpa je prokázán při pankreatitidě;
 • tonus dělohy během těhotenství, dysmenorea;
 • bolesti hlavy z přepětí.

Nástroj lze předepsat dětem od prvního roku života. Průměrná dávka bez shluku s pankreatitidou je od 40 do 120 mg denně ve dvou nebo třech dávkách. Po šesti letech je průměrné množství od 80 do 200 mg denně ve dvou až pěti dávkách.

U dospělých se ukazuje, že používají 120 až 240 mg denně ve dvou nebo třech dávkách.

Stejně jako u jiných anestetik, má kontraindikace:

 • zvýšená citlivost na složky;
 • akutní selhání ledvin, jater nebo srdce;
 • alergické reakce;
 • nesnášenlivost laktózy;
 • dětský věk do jednoho roku;
 • období laktace.

V souladu s charakteristikami onemocnění, jeho stadiem a průběhem, odborníci individuálně předepisují dávkování a dobu trvání kurzu.

Vlastnosti použití v kritické a chronické fázi zánětu


Ale-Shpa při akutní pankreatitidě je injikován intramuskulárně. Často bývá exacerbace onemocnění doprovázena opakovaným zvracením a silným pásovým oparem, takže jeho použití není vhodné.

Standardně se 2 ml vstřikují do horního vnějšího zadku a pro intravenózní podání se do léčiva přidá 8 až 10 ml fyziologického roztoku. Maximální přípustný denní limit ne více než 240 mg - 6 tablet.

Intravenózní podání by mělo trvat nejméně pět minut v poloze na zádech pacienta, jinak může dojít k poklesu krevního tlaku.

Obvykle se po maximálním přípustném množství po dobu dvou až tří dnů projeví výrazné zlepšení stavu. Není-li výsledek a bolest nezmizí, je nutné informovat lékaře, může hovořit o vývoji komplikací.

Jak užívat No-Shpu s chronickou pankreatitidou? Léčivá látka je nejčastěji předepisována v kombinaci s celkovou terapií, v kombinaci s jinými léky, dietou atd.

Kompatibilita s jinými léky


Někdy jsou předepsány dvě antispasmodika, aby rychle zmírnily bolestivé symptomy. V tomto případě drotaverin zvýší účinek druhého anestetika. Při současném použití s ​​morfinem se však pod jeho vlivem účinek léčiva sníží.

V komplexu během exacerbace jsou předepsány následující léky: t

 • analgetika;
 • antispasmodika (drotaverin);
 • antienzym (snížení množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku);
 • antacida (látky, které mohou snížit škodlivé účinky kyselin na stěny sliznic);
 • enterosorbenty (k odstranění toxinů z těla).

Intramuskulární podání přípravku No-Shpy zvyšuje riziko hypotenze, proto se jeho užívání ve spojení s léky, které zahrnují chinidin a prokainamid, nedoporučuje.

Antispasmodikum snižuje účinek Levopody. V takové kombinaci může zvýšit třes a tuhost.

Dobře reaguje s fenobarbitalem, a proto zvyšuje spasmolytickou aktivitu.

Drotaverin, Percen nebo Valerian je často předepisován v komplexu v případě gastrointestinálních onemocnění, na pozadí nervových poruch a při silném nošení. Doporučuje se užívat jednu nebo dvě tablety třikrát denně v závislosti na nástupu příznaků.

Zvláštní návod k použití


S velkou opatrností je třeba užívat Drotaverinum pro osoby, které mají hypotenzi, když je vysoké riziko kolapsu během těhotenství a dětí.

Součástí medikace je laktóza, takže u pacientů s intolerancí k této složce mohou být poruchy v gastrointestinálním traktu. Jedna tableta obsahuje 52 mg laktózy.

Po intravenózním podání se nezabývejte prací, která vyžaduje výraznou koncentraci, dostat se za volant vozidla.

Recenze pacientů o lécích


Ale Shpa pro slinivku břišní v období exacerbace je jen spořicí vor. Takže si myslí, že většina pacientů, kteří se v kritickém období nemoci potýkají s těžkou kolikou, a ne pouze. Mnoho z těch, kteří používají No-Shpoi, jsou spokojeni s rychlým výsledkem a dostupnou cenou léku.

 1. Marina, vždycky mám s sebou v kabelce pilulku. Dlouhodobě používám tento lék na křeče, nikdy jsem selhal.
 2. Fedor Vynikající prostředek při exacerbaci onemocnění spojených s poruchami gastrointestinálního traktu. Zvláště dobré v kombinaci s kořenem kozlíku, rychle pomáhá zbavit se takové nepříjemné příznaky jako průjem.
 3. Anatoly, docela levný nástroj, praktická forma propuštění. Rychle působí na tomto místě, kde je požadováno. Slinivky břišní a No-Shpa jsou pro mne neoddělitelné. V akutních křečích věřím pouze na tento lék.
 4. Alevtina Jedinečná protizánětlivá látka, kterou každý najde.
 5. Asenath. Vynikající prostředek pro křečové bolesti. To znamená pro první pomoc, takže každý by měl být v lékárničce. Pro mě je to spása s ostrými bolestmi při pankreatitidě.
 6. Andrew. Pro všechny jeho publicity, příznaky bolesti, přinejmenším pro mě, uvolňuje špatně, akutní bolest je jen otupená.

Závěry


No-Spa a pankreatitida jsou dva související pojmy. To je jediný lék, který lze použít před mimořádnou událostí v akutním stadiu onemocnění.

Je možné použít maximální dávku po dobu dvou dnů, pokud není možnost konzultace s lékařem, ale delší užívání by mělo být dohodnuto s lékařem. Nemělo by se zapomínat, že i při minimálních vedlejších účincích, tento lék a nezávislé, neautorizované použití může vést k katastrofálním následkům.

V kritické fázi se hypertonie často vyskytuje ve svalech břišní dutiny. Zvýšením množství a stagnací kyseliny chlorovodíkové v žaludku začíná proces trávení pankreatu, dochází k křeči v hladkých svalech, což společně přináší nesnesitelnou bolest. Hlavní výhodou tohoto léku je, že odstraňuje tento křeč, vylučuje hlavní vazbu v řetězci, čímž se svalové kanály uvolňují a zlepšují vylučování žaludeční šťávy.

Tento lék proti bolesti neskrývá klinický obraz - pokud je příčinou zapálená apendicitida nebo peritonitida, projde „masakr“. Účinek léků začíná již po 10-12 minutách po perorálním podání a ve druhé minutě po zahájení intravenózní manipulace. Maximální účinek se projevuje za půl hodiny.

Lék je zcela vyloučen z těla po třech dnech. Nemá vliv na centrální nervový systém. Po intravenózním podání se nedoporučuje dostat za volant a provádět práci, která vyžaduje zvláštní koncentraci a přesnost.

Mezi nežádoucí účinky, arytmie, nevolnost, zácpa, dušnost a vyrážky lze identifikovat v ojedinělých případech.

Předpokládejme dlouhou léčebnou kúru, ale pouze s lékařem, protože je návyková. Po několika měsících užívání, aby se zmírnila bolest, je nutné pokaždé zvýšit dávkování.

Budete překvapeni, jak rychle nemoc ustupuje. Postarejte se o slinivku břišní! Více než 10 000 lidí si všimlo významného zlepšení svého zdraví právě tím, že pije ráno...

Omez při chronické pankreatitidě především snižuje zátěž na slinivce břišní a poskytuje jí nejklidnější stav.

Gordox pro chronickou pankreatitidu je považován za jeden z nejlepších. Pomáhá stimulovat srážení krve, stejně jako její ředění.

Ranitidin je anti-enzym, který inhibuje proces tvorby kyseliny chlorovodíkové. Pacienti s renální insuficiencí je třeba předepisovat s velkou opatrností.

Lék na pankreatitidu je považován za jeden z nejlepších. Může být také použit jako léčivo pro zotavení z odstranění žlučníku.

Noshpa mi vždy pomáhá - dvě pilulky a bolest jako dříve

Jak užívat přípravek No-Shpa pro pankreatitidu: dávkování, pokyny a recenze

Ale-Shpa s pankreatitidou slinivky břišní je lékem první pomoci pro středně silnou bolest. Lék vyrábí maďarská farmaceutická společnost Hinoin, registrovaná v 60. letech minulého století, známá po celém světě. Má výrazný antispasmodický účinek, odstraňuje křeč, čímž eliminuje bolest, normalizuje krevní oběh, krevní tlak.

Může nebo nemá s pankreatitidou

V období exacerbace s těžkou bolestí je třeba zavolat sanitku. Nedoporučuje se odstraňovat léky proti bolesti. Symptomy charakteristické pro pankreatitidu jsou přítomny v mnoha onemocněních trávicího traktu, apendicitidě. Proto je zakázáno zastavit bolest s léky proti bolesti před příchodem sanitky. Současně lze zmírnit bolest pomocí antispasmodik.

V první řadě pro bezpečnost je efektivnost No-Spa. Je vyroben ve formě tablet s různými dávkami - 40 mg, 80 mg. Roztok pro intramuskulární, intravenózní injekce. Terapeutický účinek tablet nastává do 20 minut. Kolik bude záležet na závažnosti onemocnění, formě pankreatitidy. Roztok aplikovaný intramuskulárně, intravenózně, působí mnohem rychleji - po dobu 5 minut.

Pokud existuje nepřetržitý reflex, použije se roztok. V ostatních případech užívejte pilulky. Výhodou tohoto antispasmodika je minimální počet vedlejších účinků, jejich vzácný projev, účinnost, prodloužený účinek. Při mírném průběhu nemoci je křeč zcela vyloučen do 2 dnů nebo po jedné tabletě.

Vezměte No-Shpu s pankreatitidou, pokud je bolest, nepohodlí. Měli byste však vždy pamatovat na přípustné dávkování. Pokud nářadí nepomůže, poraďte se s odborníkem, léčbu opravte.

Složení

Účinnou složkou je hydrochlorid Drotaverinu. Vstupuje do systémového oběhu, rozšiřuje krevní cévy, odstraňuje křeče. Tímto způsobem nepůsobí na symptom, ale na jeho příčinu. Předepisuje se při všech stavech spojených s křečemi cévního, svalového systému.

Drotaverin se rovnoměrně hromadí ve tkáních a buňkách hladkého svalstva. Split, zcela neutralizovaný játry, nezměněný v moči není detekován. V souvislosti se selektivními účinky na orgány gastrointestinálního traktu prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. Výjimkou je individuální intolerance, předávkování.

Indikace jsou křeče svalů hladkého svalstva při onemocněních žlučových cest, močových cest. Jako součást komplexní terapie se používá při onemocněních gastrointestinálního traktu, syndromu dráždivého tračníku, dysmenorey, PMS, bolesti hlavy.

Kontraindikace

Ale Špa je jedním z nejbezpečnějších léků proti bolesti, ale má také vlastní kontraindikace.

 • Přímým zákazem použití látky v jakékoli formě je přítomnost individuální intolerance vůči složkám.
 • Výrobci v instrukci zakázali dětem mladším 6 let. Jak ukazuje praxe, léčbu No-Shpoi provádějí lékaři od 1 roku v případě naléhavé potřeby.
 • Kontraindikováno u pacientů s renálním selháním jater.
 • Buďte opatrní při pití během těhotenství, kojení. Nezapomeňte na předchozí konzultaci.

Je zakázáno s nízkým krevním tlakem, protože stav se může zhoršit v důsledku cévní dilatace.

Vedlejší účinky

Objeví se, když ignorujete kontraindikace, překročíte dávkování, individuální intoleranci.

 • Nevolnost;
 • Zácpa;
 • Závratě;
 • Nespavost;
 • Snížení krevního tlaku;
 • Alergická reakce na kůži;
 • Bolesti hlavy;
 • Zvýšené symptomy pankreatitidy.

Při správném použití se nežádoucí účinky nevyskytují. Lék je dobře snášen, metabolické produkty se v těle nes hromadí, nezpůsobují toxikózu, narušení jiných vnitřních orgánů a systémů. Příznaky předávkování samy zmizí po vysazení léku.

Dávkování

Přijato s exacerbací onemocnění jako součást komplexní terapie. Denní dávka pro dospělého je 6 tablet 40 mg nebo 3 tablety po 80 mg. Děti od 6 do 12 let snižují dávkování 2x. Pokud je potřeba podat lék dětem mladším 3 let, použijte ½ tablety, do 2 let - 1/3 dílu. Délka kurzu bez odborného poradenství je maximálně 3 dny. Při absenci terapeutického účinku se poraďte s lékařem.

Intravenózní, intramuskulárně podávaná s těžkou bolestí nebo neustálým zvracením. Standardní dávka najednou - 2 ml. Předředěný 10 ml fyziologického roztoku. Vstupte pomalu do žíly nebo do hýždí v poloze na zádech. Po odstranění silného bolestivého symptomu se zpravidla doporučuje hospitalizace s důkladným vyšetřením. V případě odmítnutí by osoba měla jít na odborníka, který předepíše kvalifikovanou léčbu.

Pokyny pro aplikaci

Tablety se promyjí dostatečným množstvím tekutiny bez žvýkání. Příjem potravy není kritický. Když se objeví bolest, pijí. Pokud je třeba lék vypít podle harmonogramu pro udržení normálních funkcí gastrointestinálního traktu během exacerbace, vypijte 20 minut před jídlem nebo půl hodiny po jídle. Pokud se bolest vyskytne ihned po jídle, doporučuje se užívat lék před jídlem.

No-Shpa v ampulích, výstřely

Léčivo se kombinuje s fyziologickým roztokem bezprostředně před zavedením ampule. Naplňte injekční stříkačku. Jehla se zasune do horní části hýždí. Nejlepší pozice pro to leží na břiše. V opačném případě mohou být problémy s krevním tlakem. Píchnutí více než 2krát denně je nemožné. Pokud to nepomůže, musí být nahrazeno silnější nebo správnou léčbou. Ve většině případů vzniká podobná situace s komplexními formami pankreatitidy nebo samoléčbou bez konzultace, předchozího vyšetření.

Při pankreatitidě u dětí

Jeden z nejčastějších léků, které jsou předávány dětem v přítomnosti akutních záchvatů bolesti. Je oficiálně kontraindikováno užívat lék na 6 let. Většinou se jedná o formu léku, protože malé dítě nemůže polykat pilulku. Nicméně, pokud je to nutné, snížit dávkování, tableta je řez, drcený, zředěný čajem, kompot, voda, dát dítě. Dávkování do 2 let 1/3, do 6 let ½, do 12 let - 1 tableta celá. Dávka adolescentů může být zvýšena na 2 tablety, pokud je bolest silná. Vezměte lék 1-4 krát denně. Maximální dávka pro děti od 6 do 12 let - 3 tablety po 40 mg.

Akutní pankreatitida

Ale Špa je prostředkem první pomoci. Pokud není zvracení nebo jednorázový výskyt, vezměte si pilulku. Pro dospělého je přípustná jednotlivá dávka 2 kusy po 40 mg nebo jedna dávka bez lázně. Můžete si vzít ne více než 160 mg denně. Trvání léčby závisí na celkovém klinickém obrazu, závažnosti onemocnění. Bez doporučení odborníků není samo-léčba s přípravkem No-Shpoi delší než 3 dny.

Chronická forma

Nemá smysl užívat prevenci antispasmodik. Lék se používá k odstranění křečí, bolesti, proto, aby v období exacerbace onemocnění. Pravidla pro užívání léku se neliší od akutní formy. Pokud No-Shpa přestal pomáhat, bolest se zvýšila, musíte podstoupit opakované vyšetření.

No-Shpa s pankreatitidou, cholecystitidou

Ve většině případů se onemocnění pankreatu vyvíjejí na pozadí patologií žlučníku. Výtok žluči je narušen, začínají stagnující procesy, ruší se činnost tenkého střeva, žaludku a slinivky břišní. Příznaky cholecystitidy jsou podobné pankreatitidě, akutní stadium je doprovázeno bolestí různé intenzity v břiše, pod pravým okrajem. K odstranění křečí, zmírnění bolestivých symptomů, mají antispasmodikum. Často je to No-Shpa, která působí mnohem rychleji než analoga. Délka léčby závisí na konkrétním případě. Někdy lék pomáhá jen zlepšit zdravotní stav na chvíli, a v některých případech útok zmizí po 20 minutách, to se nevyskytuje.

Žádný požadovaný efekt

Tableta by měla působit během 20 minut, roztok - do 5 minut. Je třeba mít na paměti, že lék neléčí pankreatitidu, ale pouze odstraňuje symptom, a proto musíte současně užívat jiné léky s jiným mechanismem účinku - prokinetika, inhibitory protonové pumpy, antacida, sorbenty atd.

Pokud No-Shpa není schopen zmírnit bolest, dávka se zvyšuje, ale ne více než 3 tablety najednou. V opačném případě si vezměte kombinovaný lék, který se skládá z anestetické složky. Pro přípravu roztoku smíchaného s fyziologickým roztokem, No-Shpu, Analgin.

Můžete si zakoupit v každé lékárně. Prodává se v blistrech, speciálních krabicích, lahvích. Rozdíl v množství. 100 kusů stojí asi 200 rublů., 60 - od 180 rublů., 40 - asi 120 rublů. Ampule s řešením lze zakoupit individuálně, balení s 25 kusy stojí od 90 rublů. Až 510 rublů. Uchovávejte na tmavém místě mimo dosah přímého slunečního světla. Doba použitelnosti je 3 roky od data výroby.

Analogy

Lékárna může nabídnout širokou škálu výrobků se stejnou účinnou látkou, obdobným postupem.

Vyrábí se ve formě kapslí. Léčivou látkou je mebeverin hydrochlorid s antispasmodickým účinkem. Složka působí na hladké svaly, zmírňuje stres. V důsledku toho dochází k terapeutickému účinku, zlepšuje se krevní oběh. V krevní plazmě se nekoncentruje, hromadí se ve tkáních, svalových buňkách. Vylučuje se játry, v moči se v nezměněné formě nevyskytuje, vylučuje se z těla během 24 hodin. Hlavní kontraindikací je přítomnost individuální intolerance, věku dětí do 15 let. Být opatrný jmenován během těhotenství, krmení. Cena v průměru 290 rublů. Účinnost je 4krát slabší než No-Shpa.

Lék vyrábí mnoho výrobců bývalých zemí SNS. V Rusku mají lékárny domácí, běloruské. Vyrábí se ve formě injekčního roztoku, tablet, rektálních čípků. Tableta obsahuje 10 g, 40 g účinné látky s antispasmodickým účinkem. Balení od 10 kusů. Asi 20 rublů., Ampule - 50 rublů. Léčivou látkou je hydrochlorid papaverinu. Z hlediska efektivnosti je více podobný Meverinu, několikrát slabšímu než maďarský ne-shpy.

Nástroj je dostupný v Americe, v Německu ve formě kapslí pro perorální podání s prodlouženým účinkem, tablety. Léčivou látkou je hydrochlorid mebeverinu. Cena od 470 rublů. Až 600 rublů. Pro balení 30 kusů. Používá se pro symptomatickou léčbu pankreatitidy, cholecystitidy, jiných gastrointestinálních onemocnění, doprovázených bolestí, svalovým spasmem, napětím břicha. Užívejte 20 minut před jídlem, pitnou vodu, dvakrát denně. Tobolky s prodlouženým účinkem pijí pouze jednou denně. Kontraindikace je individuální intolerance, věk do 18 let.

Přímý analog No-Spa. Složení, dávkování, pravidla podávání jsou identické. Připravuje se ve formě injekčního roztoku, tablet 40 mg, 80 mg. Jiný výrobce, cena. Drogy domácí produkce lze koupit mnohem levněji. Balení 100 kusů stojí asi 80 rublů. V akci z neznámých důvodů je však slabší než maďarská medicína. Proto se lékárníkům doporučuje, aby si koupili přesně No-Shpu. Kontraindikace jsou identické. Vedlejší účinky jsou vzácné.

Ve směsi 500 mg paracetamolu, 20 mg hydrochloridu dicyklominu. Má antispasmodický, analgetický, antipyretický účinek. Účinek je pociťován po dobu 15 minut, trvá přibližně 8 hodin. Rychle odstraňuje bolest, zmírňuje křeč, zastavuje zánětlivý proces. Pronikne však do systémové cirkulace, což může způsobit vedlejší účinky. Mělo by být přijato při zvláštních příležitostech, pokud No-Shpa nepomůže. Denní dávka - ne více než 2 tablety. Léčba trvá maximálně 3 dny, aniž by se poradila s odborníkem. Kontraindikováno u peptického vředu, ledvin, jater, srdečního selhání, krevních problémů, nemocí gastrointestinálního traktu, dětí do 7 let.

Při chronické pankreatitidě by antispazmodické tablety měly být neustále přítomny v kabinetu domácí medicíny. Jako první pomoc je lepší používat bezpečné léky, které nezvyšují podráždění žaludeční sliznice, střev nebo zatížení slinivky břišní. Ale-Shpa zůstává jedním z nejpopulárnějších léků na pankreatitidu jakékoliv formy.

Recenze

Vážení čtenáři, váš názor je pro nás velmi důležitý - proto v komentářích rádi přezkoumáme přípravek No-Shpa na pankreatitidu pankreatu, což bude užitečné i pro ostatní uživatele webu.

Marina:

„Ale-Shpa v mé lékárni. Když žaludek, žaludek začne bolet, slinivka postačí, okamžitě piju 2 tablety. Pomáhá 15 minut. Jak dlouho tento účinek trvá, závisí na tom, jak závažné je zhoršení, co se ještě dělá, aby se symptomy odstranily. Beru tyto prášky ne déle než 2 dny. “

Anastasia:

„Jednou jsem četl, že náš Drotaverin je ekvivalent. Podíval jsem se na skladbu, rozhodl jsem se ji koupit, protože to funguje stejně, je to mnohem levnější. Všimla si, že je mnohem slabší než No-Shpy. I okamžitě pít 2 pilulky - to nepomůže, je to nezbytné 4. Příště jsem šel a koupil No-Shpu znovu.

Jak užívat přípravek No-Shpa s pankreatitidou

No-Shpa s pankreatitidou se používá ke snížení bolesti. Hydrochlorid drotaverinu je aktivní aktivní složka, na jejímž základě byl lék No-Shpa vytvořen. Pankreatitida - zánět slinivky břišní, je nebezpečná choroba. Ignorování nemoci nebo samoléčba může vést k nevratným následkům.

Když je předepsán No-Shpu pro pankreatitidu

Analgetika se používají ke zmírnění těžké bolesti a antispazmodické látky se používají ke zmírnění křeče hladkých svalů, včetně přípravku No-Shpa v případě pankreatitidy. Lék je dostupný ve formě tablet a injekcí. Jak užívat lék? Tablety lze opít jednou, zmírnit bolestivé příznaky a podle schématu předepsaného lékařem. Ale léčit nemoc s touto drogou nemůže.

Při akutní pankreatitidě může člověk přežít bolestivý šok. Ve stavu útoku má pacient panický strach, stres, depresi a pocit hrozící katastrofy. To je způsobeno silným uvolňováním hormonů v krvi - adrenalinu a kortizolu, které zvyšují krevní tlak a způsobují křeče ve všech vnitřních orgánech a cévách. S bolestmi v slinivce břišní se objevují silné pulzace a ochlazení končetin. No-Shpa pomůže vyvést pacienta z tohoto stavu.

Během útoku musí být pacient neustále sledován. Vlastní léky doma ohrožují život. Lék může zmírnit stav bolesti až do příchodu sanitky. Specialisté budou rychle pomáhat a usnadňovat lidský stav. Při akutní bolesti pankreatu by měl být v nemocnici pozorován člověk, který by léčbu snižoval zánět slinivky břišní.

Při zánětu slinivky břišní pacient pociťuje bolest hlavy, závratě, nevolnost, která může být doprovázena zvracením. Při výrazném reflexu rány se používá injekční forma léku. Intramuskulárně podávaná látka začne působit 10 minut po podání, s intravenózním podáním, účinek začne okamžitě.

Po užití Noshpy musí být pacient v poloze na zádech, protože tlak může prudce klesnout a způsobit srdeční selhání. V medicíně se tento jev nazývá kolaps. To může vést k zástavě srdce. Pokud se po injekci za volantem vozu nedoporučuje, ze stejných důvodů se může stát, že pacient ztratí kontrolu nad stavem, může mít nehodu.

No-Shpu se zředí ve fyziologickém roztoku a injikuje se rychlostí 60-80 kapek za minutu. Dávkování předepsané lékařem. Lék se podává intravenózně, pokud je stav pacienta velmi závažný a není schopen užívat pilulky.

Jak funguje No-Shpa? Uvolňuje svalové křeče v jícnu, žaludku, žlučníku a jeho kanálech. Hydrochlorid drotaverinu působí na urogenitální systém, zmírňuje křeče v cévách mozku, což značně zmírňuje stav člověka.

Lék nezakrývá bolest, která se může vyskytnout při peritonitidě - akutní zánět slepého střeva. Pokud člověk vezme No-Shpu se symptomy akutního břicha neznámé etiologie, bolest z apendicitidy se nezmenší. Proto není nutné zvolit anestetikum, které sníží bolest, ale pacient může trpět v důsledku nesprávné diagnózy patologie.

Po vstupu do těla dosahuje analgetický účinek maxima po 60 minutách. To je přibližně 65% dávky. Hydrochlorid drotaverinu je vázán na krevní bílkoviny a šíří se svalovými vlákny celého těla. Lék neovlivňuje mozek ani nervový systém. Výsledné produkty rozpadu jsou vylučovány játry a ledvinami.

Léčivo patří do řady myotropních antispasmodik. To znamená, že po požití se pankreatické kanály a žlučník rozšíří. Otevře se cesta pro stagnující žluči, která tělo otráví bez pohybu. To je hlavní akce, která zmírňuje bolest.

Jak užívat No-Shpu s pankreatitidou

Lék na pankreatitidu jako adjuvans může být opilý nejvýše 2 dny. Pokud bolest přetrvává, je nutné se poradit s lékařem. Ale-Shpa je lék na úlevu od bolesti, léčba se provádí s jinými léky.

Dopad no-shpy s pankreatitidou:

 1. Zmírňuje bolest.
 2. Podporuje odtok šťávy pankreatu.
 3. Odstraňuje otok pankreatu, pomáhá snižovat zánět.

S pankreatitidou se bolest může rozšířit na záda a být pásový opar. Pokud byl u lékaře a on byl diagnostikován s pankreatitidou, pak No-Shpa musí být v lékárničce bez selhání. V případě exacerbace nemoci nebo tažení bolesti v oblasti slinivky břišní, bude lék poskytovat pomoc až do doby léčby specialistovi.

Kontraindikace při užívání léčiva

Lék je kontraindikován v následujících případech:

 • selhání jater;
 • srdeční selhání;
 • selhání ledvin.

Nepředepisujte lék dětem mladším 6 let. Pro těhotné ženy, No-Shpa může být předepsán jako poslední možnost, pokud jde o zachování plodu.

Pokud překročíte dávku, musíte zavolat sanitku. Je-li po užití kratší než 2 hodiny nutné zvracet, vypít až 2 litry vody a vzít sorbent.

Ale Špa vede mezi všemi existujícími antispasmodickými léky. Uvolňuje svaly lépe než jiné drogy. Dříve používal Papaverine, ale No-Shop byl mnohem efektivnější. Jeho vliv trvá dlouhou dobu, takže s pankreatitidou pije mnoho lidí jednou.

Lidé trpící pankreatitidou vědí, že léčba drogami se nemůže zcela zbavit nemoci, takže spolu se změnami životního stylu se normalizace výživy občas obrací na pomoc antispasmodik, mezi něž patří No-Spa. Není nutné přivést nemoc do zhoršení, jinak může být No-Shpa impotentní.

No-shpa s pankreatitidou

Zánětlivý proces pankreatu je u dospělých poměrně běžnou patologií. Rozvíjí se v důsledku nedostatku enzymů produkovaných zažívacími orgány.

V důsledku toho má člověk přirozenou otázku „Co pít při pankreatitidě“, ale odpovědět na ni byste měli nejprve navštívit svého místního praktického lékaře a zjistit, zda se jedná o skutečně pankreatitidu nebo jinou patologii.

K tomu byste měli podstoupit rutinní vyšetření, které potvrdí přesnou diagnózu pankreatitidy, a dát lékaři důvod předepsat potřebné léky k léčbě.

Léčba léky

Léčba léčivy naznačuje, že pacient by měl být užíván s velkou bolestí a co pít, pokud jde o předepsanou léčbu.

Drogy jsou předepisovány jinak, záleží na stadiích onemocnění. Každý pacient vyvíjí svůj vlastní soubor opatření na základě výsledků průzkumu a individuálního pohody.

Pro pankreatitidu lékař předepíše léky:

 • sedativní účinek;
 • choleretické vlastnosti;
 • hormonální léky;
 • doplňky vápníku;
 • potahovací činidla.

Doporučuje se pít během pankreatitidy tak, aby se živiny doplňovaly, imunita se zvyšuje - to jsou vitamíny B, A, D, K, E. V komplexu obecného terapeutického schématu je to však povinné.

Zpočátku lékař předepíše podle schématu tabletované léky Omeprazol nebo Ranitidin. Působí na potravinové receptory, inhibuje syntézu kyseliny chlorovodíkové.

Na tomto pozadí inhibovala funkci pankreatu. Omeprazol se opije na 1 tabletu s dávkou 20 mg 2x denně.

Ranitidin se vypije na 1 tabletu s dávkou 150 mg každých 12 hodin. Oba léky jsou předepsány na 2 týdny.

Tyto léky způsobují vedlejší účinky ve formě bolesti hlavy, nevolnost, kožní vyrážky.

Poté by měla být léčba přerušena a v průběhu léčby by se měla poradit s lékařem. Tyto léky nejsou předepisovány těhotným ženám, kojícím matkám, dětem do 12 let, lidem s nedostatečnou funkcí jater.

Akutní forma pankreatitidy vyžaduje neustálé odstraňování křečí. K tomuto účelu vypijte dávku No-Shpu 80 mg 2x denně.

Nezapomeňte zahrnout do léčebného plánu užívání antacidních akčních léků, to je Fosfalyugel, Gaviscon.

Když další vyšetření ukáže šíření zánětu v žlučovodech, jsou předepsána antibiotika, jsou injikována intramuskulárně.

Dobrá pomoc s pankreatitidou Cerufoxime, doxycyklin. Nadýchání pankreatu vyžaduje anti-enzymové ošetření, které je určeno pro příjem Trasisolu.

Po normalizaci bolestivých záchvatů pokračuje léčba do dalšího kroku - aktivace enzymových přípravků, jako je Pancytrat, Creon, Mezim.

To jsou dosud nejlepší enzymy, které mají pozitivní vliv na obnovu funkce pankreatu.

Léčba onemocnění je vyžadována správným přístupem, nutně komplexními opatřeními. Co pít s pankreatitidou, zcela se zbavit zánětu, podněcují odborníci gastroenterologové.

Oni věří, že to nestačí pít nějaké pilulky, oni jen dočasně vyřeší problémy bolesti. Léčba pankreatitidy vyžaduje integrovaný přístup - spolu s užíváním léků je nutné provádět injekci, aby se dodržovala šetřící dieta.

Co pít? - Léky

Tablety s chronickou pankreatitidou mohou jen zmírnit bolest, otupit, ale nevyléčit problém. Proto je důležité vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

V ústavní léčbě jsou nejoblíbenější léky:

 • Ne-lázně;
 • Papaverin;
 • Baralgin;
 • Platyphyllin spolu s Papaverinem.

Ale tohle je injekce. A každý pacient má otázku, co si vzít pilulky, kapsle. Co můžete pít a být léčeni ambulantně.

Pro léčbu pankreatických enzymů se používají enzymatické přípravky, které musí předepsat lékař po příslušném vyšetření. Jeden pacient se dobře hodí k Mezimovi, jiní by měli pít Kreonovy kapsle, tablety Festal. Uvolňují dobře zánět pankreatu, zbavují pacienty nepříjemných bolestivých pocitů.

Strávení pankreatu zlepšuje pankreatin, jeho působení rozděluje potravinové produkty na tuky, bílkoviny a sacharidy.

Pankreatin je předepsán k pití před jídlem, 3x denně. Aby lékař snížil kyselost, doporučuje spolu s Festalem pít Famotidin, pít je současně, v kombinaci, mají lepší účinek na zánětlivé složky.

Zánětlivý proces vyžaduje jmenování antibiotik. Při zánětu slinivky břišní si lékař v této situaci vybere nejširší spektrum antibiotik.

To je obvykle Vankotsin, Abaktal, Ceftriaxon. Injekce antibiotik nejsou kompletní bez komplexního příjmu enzymů, které zlepšují trávení a zabraňují rozvoji dysbakteriózy.

Typy pankreatitidy a rozdíly v jejich léčbě

Slinivka břišní syntetizuje několik enzymů zapojených do normálního trávení potravy.

Funkce normálních orgánů vysílají vylučované enzymy do dvanácterníku, kde se stávají aktivními a začínají pracovat.

V zapálené žláze jsou enzymy aktivovány ve fázi jejich syntézy, přímo ve slinivce břišní. To znamená, že postupně erodují orgán a způsobují smrt buněk.

Zanedbaný stav pankreatitidy je pankreatonekróza, kdy se téměř celý orgán stává neschopným plnit své funkce.

Odborníci rozdělují pankreatitidu do několika typů podle povahy jejího průběhu:

Co je třeba vzít v akutní pankreatitidě, když je celá zánět slinivky břišní, může říci pouze odborník.

Tento stav onemocnění je doprovázen rozpadem buněk, často s vnitřním krvácením. Neošetřená akutní forma jde do jiné fáze - reaktivní.

V této fázi se zánět rozšiřuje a postihuje sousední orgány - dvanáctník, žaludek, žlučník, játra.

Chronická forma pankreatitidy vzniká při včasné léčbě akutní fáze, kdy zánět přechází do remise.

K chronickému zánětu dochází pomalu, obvykle s vážnými následky. Vyžaduje neustálou udržovací léčbu, když člověk musí pravidelně pít enzymy, antispasmodika.

Léčba všech forem pankreatitidy odpovídá na otázku: "Co pít?" - odpověď: "Nic." Absolutně nic nemůže pít.

Aby nedošlo k vyvolání zvracení a podráždění střev. Pro Ostromi pankreatitidu je nezbytné, aby se dva dny zcela vzdali jídla a dokonce i vody.

Nemůžete nic pít. Léky se podávají pouze injekcí nebo intravenózní infuzí.

Doma, u prvních příznaků exacerbace pankreatitidy, je nutné okamžitě zavolat sanitku.

Při čekání na její příchod by nemocná osoba neměla dostávat žádné prášky, včetně léků proti bolesti, dokonce i vody. Silněji dráždí pouze zanícenou prostatu.

Jaké léky se používají v nemocniční léčbě pankreatitidy

Léky se silným nebo kombinovaným účinkem při léčbě chronické pankreatitidy v akutním stadiu se používají pouze v ústavní léčbě.

Pro ambulantní léčbu pankreatitidy nejsou předepsány, protože mohou způsobit komplikace.

Pacient musí být pod neustálým lékařským dohledem. Účinek silných léků je zaměřen na zmírnění bolesti pacienta, příznaky zánětu.

Antispasmodika. Doporučuje se použít k exacerbacím, které způsobují závažnou spastickou bolest ve všech břišních vedeních.

Obvykle jmenoval Analgin, No-shpa, Baralgin. Nejsou podávány pacientovi k pití ve formě tablet, ale jsou podávány injekcí podle schématu předepsaného lékařem.

Blokátory H2-histaminového receptoru. Jedná se o speciální skupinu léčiv zaměřenou na inhibici syntézy enzymů žláz. Obvykle jsou předepisovány famotidin, ranitidin.

Antacida. Jmenován, když jsou známky nedostatku exokrinních funkcí pankreatu, což způsobuje narušení duodena. Zpravidla se jedná o Almagel, Phosphalugel a jejich analogy.

Aprotininové přípravky. Zlepšuje odtok enzymů z kanálků žlázy, zabraňuje jejich pronikání do krevního oběhu.

Kapání injekce léků Trasipol, Gordoks, Antagozan je používán. Inaktivují enzymy nesené krví, snižují příznaky intoxikace.

Drug Gordoks. Je zaměřen na obnovu přirozené aktivity organických látek syntetizovaných pankreatickými buňkami.

Jsou nezbytné pro řádnou organizaci funkcí srdce, ledvin a dalších vnitřních orgánů. Současně lék inhibuje škodlivý účinek enzymů na srážení krve.

Tato schopnost pomáhá chirurgům předcházet komplikacím po operacích slinivky břišní. Když se zjistí nekróza žlázy, léčivo se podává intravenózně.

Rysem léku: je zaveden pomalu, aby nedošlo k nevolnosti a ztrátě síly. Léčivo je kontraindikováno pro použití při léčbě pankreatitidy u těhotných žen.

Všechny výše uvedené léky jsou zaměřeny na odstranění příznaků intoxikace, které doprovázejí nástup exacerbace.

Uplatňuje opatření pro čištění těla před produkty rozpadu, pro které se provádí výplach žaludku.

Antibiotika pro léčbu

Exacerbace chronické pankreatitidy u dospělých je vždy léčena antibiotiky. Účinně zmírňují zánět pankreatu, v jiných orgánech poškozených invazivními enzymy.

Úlohou antibiotik je předcházet komplikacím, mezi které patří nejnebezpečnější peritonitida, absces, retroperitoneální flegmon.

Lékař vypočítá dávkování léků a schéma jejich zavedení pacientům na základě závažnosti onemocnění. Obvykle se používají Amoxiclav, Wankocin, Ceftriaxon.

Hepatoprotektory se používají k posílení přirozených regeneračních procesů.

Mezi těmito léky vyniká časem prověřená a praktická praxe u pacientů s různými stádii pankreatitidy Essentiale Forte. Účinně hojí a regeneruje jaterní buňky.

Je důležité pít tento lék souběžně s antibiotickými injekcemi. Lék je dostupný ve formě kapslí. Je nutné pít tobolky na 1, 3 krát denně, spolu s jídlem.

Analogy léku - Resalut pro, Essliver Forte. Analogy jsou stejné jako hlavní lék.

Takže co pít s pankreatitidou

Za prvé, člověk by měl čekat na režim hladovky a šetřící stravu, kdy jsou potraviny a nápoje ostře omezeny.

Poté vám lékař umožní pít enzymy Pancurmen, Digestal, Panzinorm Forte. Spolu s nimi můžete podle tradičních receptů medicíny přidat trochu a pít lektvary.

S pankreatitidou, můžete si vzít byliny, které jsou doporučeny zkušenými bylinkáři. Komplexní dopad má populární léčbu:

 • Odvar z ovsa;
 • infuze vojtěšky;
 • bramborová šťáva;
 • na propolisu;
 • Infuze a dekory divoké růže.

Je třeba si uvědomit, že pankreatitida je závažné onemocnění, a dokonce i tradiční medicína musí být koordinována se svým lékařem, až poté může být zařazena do všeobecného léčebného režimu.

Bylinná terapie je pouze doplňkovou pomocí v komplexu lékové terapie, diety. Léčivé léky zmírňují bolest, zmírňují otok, uhasí zánět.

Tam jsou populární recepty na žaludeční poplatky, ale novinkou v léčbě fytoterapeutů je použít pouze jednu rostlinu, pít v infuzi nebo v čaji znát jeho účinek na tělo.

Hořké pelyněk. Příprava: 2 lžíce. Já vyschlou trávu nalijte do termosky, nalijte ½ l vroucí vody, nechte stát půl hodiny. Infuze se doporučuje vypít 100 ml před každým jídlem.

Jitrocel. Příprava: 1 polévková lžíce. Já sušené listy zalijeme 1 šálkem vroucí vody, zakryjeme nádobí, zahřejeme, namočíme 1 hodinu.

Výsledný infuzní filtr vypijte celý den rovnoměrně po celý den bez ohledu na jídlo.

Alfalfa Způsob přípravy: 2 lžičky. sušené vojtěšky bylina nalít 1 ½ šálky vařící vody, namočte v kryté misce po dobu ½ hodiny. Pak napijte během dne v malých doušcích, bez ohledu na jídlo.

Sophora Japonská. Suroviny lze zakoupit v lékárně. Příprava: 1 lžička. Nalijte bylinky do termosky, nalijte 1 sklenici vroucí vody.

Namočte noc, napněte ráno, rozdělte se na několik recepcí po celý den. Průběh léčby je 10 dnů, pak přestávka 3 týdny, a s pozitivním trendem od přijetí tohoto léku, kurz může být opakován.

Účinnost použití jednotlivých bylin Vám umožní vyhodnotit jejich skutečný vliv na stav pacienta.

Byliny pomáhají normalizovat trávení, eliminují zvýšenou tvorbu plynu, zvyšují chuť k jídlu.

Užitečné video

Pankreatitida je zánět pankreatické tkáně, který je charakterizován poruchou odtoku pankreatické šťávy.

V důsledku toho má pacient vážné zdravotní problémy. Onemocnění může být doprovázeno silnou, ostrou bolestí v epigastrické oblasti.

Někdy je bolest posunuta na zadní nebo dolní část zad. V tomto případě se lidé zajímají: je možné použít No-shpu?

Úleva od bolesti

Mnoho lidí ví, že při jakékoli nemoci, kde je zaznamenána silná bolest, by neměly být užívány léky proti bolesti.

Faktem je, že mazají klinický obraz a zabraňují další diagnóze.

Při pankreatitidě může být bolest tak závažná, že ji nelze snášet. Není to nutné, protože je možný vznik bolestivého šoku.

Nezapomeňte zavolat sanitku a před příjezdem lékaře je dovoleno vzít si silo. Měli byste se také snažit relaxovat a ne panicky. Když panika a strach, tam je uvolnění adrenalinu a kortizolu ve velkém množství, což zase na celkový stav a zvyšuje příznaky a bolest.

No-shpa má v téměř každé domácí lékárničce. Jeho použití v žádném případě neovlivňuje klinický obraz krize, ale zároveň je mnohem snazší, než dorazí sanitka.

Jak rozpoznat patologii

Někteří lidé již s onemocněním znají nebo mají chronickou formu, ale pro některé může být všechno nové.

Při prvních příznacích vyhledejte lékařskou pomoc. Rozpoznat tuto chorobu pomocí následujících funkcí:

 • Nevolnost, zvracení. Po uvolnění zvracení není úleva pozorována.
 • Těžká a ostrá bolest. Mohou být v epigastrické části nebo se pohybovat do dolní části zad.
 • Člověk pociťuje obecnou malátnost a zvýšenou slabost.
 • Vysoká teplota
 • Změňte odstín kůže na zemité.
 • Vyvíjí se tachykardie.
 • Ve stolici jsou odchylky. Vzhledem k tomu, že slinivka břišní trpí, proces trávení nemusí projít úplným stadiem, což znamená, že nestrávené kousky potravin budou zaznamenány ve výkalech.
 • Škytavka
 • Dušnost.
 • Intoxikační příznaky.
 • Tvorba plynu, nadýmání.
 • Žlutý květ na jazyku.

Pokud se objeví podobné příznaky a pociťuje se silná bolest, není možné zpozdit tísňové volání.

Je možné, že kromě akutní formy existují i ​​další závažné komplikace.

No-shpa: obecné charakteristiky, složení, vliv

Tento lék je druh aktualizované a zlepšené formy papaverinu. Chemický název léku je hydrochlorid drotaverinu. Léky byly registrovány již v roce 1961.

Na rozdíl od papaverinu přesahuje jeho antispasmodický účinek více než čtyřikrát. Forma přípravku: tablety, forte tablety, injekční roztoky.

Také, ne-silo lze nalézt v některých kombinovaných lécích. Lék je schopen odstranit bolest, protože má antispasmodický účinek na hladké svaly.

To vyplývá z inhibice enzymu fosfodiesterázy 4, což vede ke zvýšení koncentrace cAMP. V důsledku toho se svaly uvolňují a člověk se cítí uvolněně.

Po vstupu do těla léku je v hodině detekováno maximální množství hydrochloridu drotaverinu v krvi. Celkem bylo zaznamenáno 65% celkové dávky.

Jakmile je účinná látka a další další složky uvnitř, reagují s proteiny. Jsou rovnoměrně rozloženy ve všech svalových tkáních. Současně je velmi důležité, aby nedošlo k narušení bariér centrálního nervového systému a cévního systému.

No-shpa je účinným prostředkem nápravy první pomoci. Lék nejenže odstraňuje bolest, ale také odstraňuje hlavní vazbu v řetězci onemocnění.

Ne silo se používá během spastického stavu v:

 • Cévy mozku.
 • Hladké svaly trávicího traktu.
 • Žlučník.
 • Žlučové kanály.
 • Genitourinary system.

No-shpa lze také použít v případě akutní pankreatitidy. Abyste zmírnili stav před příchodem lékaře, měli byste tento lék vypít, protože nemastí kliniku akutního břicha.

Když je přítomna peritonitida nebo akutní apendicitida, bolest nezmizí.

V těhotenství může být účinek léku přes placentu také na plod. Lék je zpracován játry a po několika hodinách přirozeně vychází z výkalů a moči.

Úplný nedostatek léků je zaznamenán až po 3 dnech.

 1. Alergické reakce.
 2. Porušení křesla.
 3. Závratě.
 4. Tachykardie.
 5. Nevolnost
 6. Bolesti hlavy.
 7. Dušnost.

Vedlejší účinky jsou prakticky nepřítomné. Aby se zabránilo jejich výskytu, lidé by neměli překročit doporučené dávkování.

Pouze v ojedinělých případech se mohou vyvinout negativní důsledky. Vedlejší účinky nejsou tak závažné, ale v případě pankreatitidy zvyšují pouze klinický obraz a způsobují pacientovi nepohodlí ve dvojnásobné velikosti.

Indikace a kontraindikace

Jako každý jiný lék, No-shpa má své vlastní indikace pro použití a kontraindikace. První možnost zahrnuje:

 • Nemoci genitourinárního systému.
 • Jaterní patologie, při které dochází ke zvýšenému svalovému tónu.
 • Pankreatitida.
 • Nemoci trávicího traktu.
 • Dysmenorrhea.
 • Tón dělohy během těhotenství.
 • Bolest v hlavě.

Návod k použití:

 1. Dospělí je předepsána denní dávka 120-240 mg. Rozdělte ji 2-3 krát.
 2. Malé děti. Použití no-shpy je možné od prvního dne života. Denní dávka je 40-120 mg. Rozdělit 2-3 krát.
 3. Děti od 6 let. Denní dávka - 80-200 mg v 2-5 dávkách.

Nelze použít, pokud jsou kontraindikace:

 • Alergie.
 • Přecitlivělost na přípravek.
 • Renální, srdeční, selhání jater.
 • Doba laktace.
 • Intolerance laktózy.
 • Děti do 1 roku (pouze se svolením lékaře).

S pankreatitidou, lékař dělá schůzky na základě průběhu onemocnění a vlastnosti těla.

Léčba Ne-lázně

S pankreatitidou - jak se chovat? Tento lék může snížit bolest, obnovit odtok pankreatické šťávy, zmírnit otok a zánět.

Vezměte ho do komplexu. Kromě shpy se používají i jiné léky. Než začnete užívat všechny léky společně, je nutné nejprve zjistit, jak spolu vzájemně působí.

Také osoba může mít jiné zdravotní problémy a v důsledku toho další léčbu drogami. Při výběru metody léčby je také třeba zvážit.

V některých případech, kdy je bolest příliš silná, je pacientovi předepsána 2 antispasmodika najednou. To sníží bolest a zabrání vzniku šoku.

No-shpu je předepsán pro pankreatitidu ve formě injekcí do hýždí nebo žil. Tablety se nehodí, protože onemocnění je často doprovázeno těžkým zvracením.

 • Intramuskulární injekce 2 ml bez shpy současně.
 • Intravenózně. Standardní dávka je 1 ampulka léku, zředěná v 10 ml fyziologického roztoku. Pacientovi se podává injekce, když leží na zádech. Je také nutné pomalu zavádět ne silo. Tyto aktivity jsou zaměřeny na to, aby osoba neměla na pozadí silného skoku krevního tlaku.

Těžkému pacientovi může být také podáno žádné silo ve formě kapátka. To bude více než vhodné, pokud pacient neustále opouští zvracení a dochází k těžké dehydrataci.

Aplikace: léčivo se ředí ve 200 ml fyziologického roztoku. Frekvence - 60-80 kapek za minutu.

Když uběhne akutní forma a zvracení není pozorováno, můžete začít užívat nešupinu ve formě tablet. Tablety jsou pohodlné a ne riskantní pro domácí léčbu.

Odborníci pro tento účel doporučují výběr tablet forte. Jedna taková dávka převyšuje obvyklou dávku dvakrát.

Pokud je obvyklé - 40 mg, pak forte tablety - 80. Samozřejmě, že počet dávek by měl být snížen. Namísto 3 krát by měly být 2.

Ale-shpa je velmi hořká chuť a může vyvolat výtok emetických mas. Proto u pankreatitidy s častými záchvaty zvracení a nevolností nebude použití vhodné.

Za den se dospělému podává ne více než 6 běžných tablet bez shatů a 3 tablety forte.

Musíte pochopit, že lék pomůže jen po určitou dobu snížit bolest, samotná nemoc nebude nikam.

V době útoku byste měli vyhledat pomoc kvalifikovaného odborníka. Pouze on může později tento lék předepsat jako pomocnou látku v komplexu terapeutické terapie.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Při silných a bolestivých bolestech odborníci předepisují 2 antispasmodika najednou. Pokud jsou léky správně vybrány, pak hlavní látka - drotaverin, zvýší účinnost druhého léčiva.

V době exacerbace se léčba obvykle skládá z:

 1. Antispasmodika.
 2. Analgetika.
 3. Antacida.
 4. Anti-enzymová léčiva.
 5. Enterosorbenty.

Je třeba vzít v úvahu takový okamžik, že intramuskulární injekce zvyšuje možnost hypotenze.

V tomto ohledu se nedoporučuje současný příjem léků, které zahrnují prokainamid, chinidin.

Nekombinujte No-mop s Levopodem. První akce snižuje účinnost druhé. Existuje také riziko zvýšené rigidity a třesu.

Pro patologické stavy gastrointestinálního traktu v kombinaci s No-Shpoy často předepisují:

Každý pacient si musí zvolit svou vlastní dávku. V obvyklém případě užívejte 1-2 tablety třikrát denně.

Pro zvýšení účinku léku můžete v komplexu použít fenobarbital. Dobře se vzájemně ovlivňují a několikrát zvyšují efektivitu.

Podmínky používání

S pankreatitidou - jak se chovat? No-shpa je dobrým a účinným lékem řady antispasmodik. Ale i tak má své vlastní indikace a kontraindikace. Nelze použít bez lékařského předpisu a komplexní léčby.

Použití no-shpy doporučeno doma, aby se snížilo riziko šoku z bolesti před příchodem lékařů.

Se zvýšenou opatrností se doporučuje používat, když má člověk častý pokles krevního tlaku.

V opačném případě je nutné ihned po užívání pilulek lehnout si, protože No-shpa jedná velmi rychle.

Musíte také znát lidi s nesnášenlivostí laktózy, že v kompozici je přítomen ne-shpy. Po požití se mohou objevit různé poruchy v gastrointestinálním traktu. Při 1 dávce připadalo 52 mg laktózy.

Když je člověk vložen do žíly, je lepší vyloučit veškerou fyzickou aktivitu. Nejezděte ani s vozidly.

Užitečné video

Silná bolest v horní části břicha, zvracení žluče, nevolnost může znamenat pankreatitidu - zánět slinivky břišní. V této nemoci, trávicí enzymy produkované tělem, místo aby šel do dvanáctníku, zůstávají v žláze a začnou ho trávit. To vede k uvolňování toxinů, které se uvolňují do krve, dostávají se do ledvin, srdce, plic, mozku a zničí jejich tkáně. Včasné léky na pankreatitidu pomohou vyhnout se těmto účinkům, normalizovat slinivku břišní.

Příznaky pankreatitidy

Slinivka břišní syntetizuje trávicí enzymy a hormony, které regulují výměnu bílkovin, tuků, sacharidů - inzulín, glukagon, somatostatin. Orgán má podlouhlý tvar a nachází se v horní části břicha, za žaludkem, v těsném kontaktu s dvanácterníkem. Železo váží asi 70 g, délka se pohybuje od 14 do 22 cm, šířka - od 3 do 9 cm, tloušťka - 2-3 cm.

Zánět pankreatu se může objevit v akutních a chronických formách, jejichž klinické projevy jsou odlišné. Akutní pankreatitida je smrtící, protože toxiny mohou vyvolat nekrózu tkání žlázy a dalších orgánů, infekci a hnisavé procesy. I při včasné léčbě moderními prostředky je úmrtnost 15%.

Při akutní pankreatitidě není jednoznačně vyjádřen klinický obraz, proto jsou pro přesnou diagnózu nezbytná další vyšetření. V akutní formě onemocnění ve slinivce břišní se často tvoří falešné cysty, které způsobují bolest v jiných orgánech, narušují pohyb potravy žaludkem a střevy. Patologie se navíc projevuje následujícími příznaky:

 • ostrá bolest v horní části břicha, která se rozprostírá vlevo, vzadu;
 • nevolnost;
 • zvracení žluče bez úlevy;
 • nadýmání;
 • dehydrataci;
 • může se objevit žloutenka doprovázená zežloutnutím kůže, tmavou močí, světelnou stolicí;
 • v některých případech se modravé skvrny objeví u pupku nebo na levé straně břicha, někdy se žlutým nádechem.

Při chronickém zánětu pankreatu dochází k nevratným změnám. Zmenšuje se, kanály se zužují, buňky jsou nahrazeny pojivovou tkání, díky čemuž tělo přestává plnit své funkce, dochází ke snížení syntézy trávicích enzymů a hormonů. Chronická pankreatitida je charakterizována vymytým klinickým obrazem, její příznaky lze snadno zaměnit s jinými chorobami trávicího systému.

Nemoc se vyvíjí postupně a necítí se po dlouhou dobu. Patologie se projevuje jako konstantní nebo přerušovaná bolest v břiše, v blízkosti levé hypochondrium, může být podána dolní části zad. Onemocnění je doprovázeno nevolností, zvracením, řevem, pálením žáhy, nepříjemnou kyselou chutí v ústech. Průjem se může střídat se zácpou, spolu s výkaly nechávají nestrávené částice potravin. Ostré hubnutí, výskyt vaskulárních skvrn. Protože slinivka břišní syntetizuje inzulín, chronická pankreatitida je často doprovázena diabetem.

Léčba pankreatitidy u dospělých

Po zjištění příznaků typických pro zánět slinivky břišní je nutné neprodleně konzultovat lékaře a provést výzkum. Poté podle výsledků získaných testů lékař předepíše léčebný režim. Stanoví opatření zaměřená na:

 • zmírnění bolesti;
 • odstranění zánětu v pankreatu a okolních orgánech;
 • odstranění symptomů doprovázejících nedostatek pankreatických enzymů;
 • prevence komplikací.

Čím dříve se léčba začne, tím větší je šance na úspěch. Všechny léky na pankreatitidu u dospělých by měly být používány podle pokynů lékaře v předepsané dávce. Pro léčbu pankreatu, antispasmodik, antacid, antienzymů, jsou předepsány blokátory H-2. Dobře pomáhají finanční prostředky obsahující polypeptid Aprotinin. Souběžně s léky předepsané postupy pro čištění těla z pankreatických enzymů, dieta.

Antispasmodika pro pankreatitidu

K odstranění bolesti při zánětlivých procesech se používají antispasmodika. Mají relaxační účinek na hladké svaly, což usnadňuje odstraňování enzymů podél kanálků z pankreatu. Antispasmodika jsou dočasným opatřením: jakmile skončí jejich činnost, bolest se vrátí, takže hlavní terapie by měla být zaměřena na normalizaci práce orgánu. Během exacerbace lékař předepíše intramuskulární nebo intravenózní injekce, méně často - subkutánně. Pro chronický zánět se používají tablety.

K odstranění bolesti je často jmenován No-Spa (Maďarsko) nebo jeho analog Drotaverinum. Léčivou látkou těchto léčiv je hydrochlorid drotaverinu. Nástroj zmírňuje svalové křeče trávicího traktu, močového systému, žlučových cest, žlučníku, mozkových cév. Účinek léčiva po perorálním podání je ve čtvrté hodině, po injekci - ve druhé minutě. Při akutním zánětu žlázy je předepsáno:

 • pro intramuskulární injekce: 2 ml roztoku najednou;
 • intravenózní injekcí se 2 ml produktu zředí 8-10 ml fyziologického roztoku chloridu sodného a pomalu se vstřikuje během pěti minut;
 • tablety: průměrná denní dávka je 80 mg, maximální denní dávka je 240 mg.

Účinně eliminuje bolest papaverinu, jehož účinná látka je podobná názvu léčiva. Lék uvolňuje hladké svaly trávicího urogenitálního a respiračního systému, odstraňuje křeč ventilů, který je zodpovědný za odtok šťávy z pankreatu. Nechte prostředky ve formě tablet, svíček, injekcí různých výrobců. Dávkování léků pro dospělé:

 • tablety: 40-60 mg 3-4krát denně, maximální denní dávka je 0,6 g;
 • subkutánní a intramuskulární injekce pro pankreatitidu: 0,5-2 ml dvoupercentního roztoku, maximální jednotlivá dávka - 5 ml, denně - 15 ml.

Platifillin snižuje svalové křeče dutiny břišní, snižuje tón hladkých svalů žlučovodů a žlučníku. Uvolněte antispasmodikum ve formě tablet nebo injekcí od různých výrobců. Pro úlevu od akutní bolesti jsou předepsány injekce: roztok se podává subkutánně 1-2 ml dvakrát nebo třikrát denně, maximální denní dávka je 15 ml, jednorázová dávka není větší než 5 ml.

Atropin uvolňuje hladké svaly trávicího systému, blokuje citlivost na acetylcholin, neurotransmiter, který provádí neuromuskulární signalizaci. Vyrábí se ve formě tablet a injekcí různých výrobců. Pro zmírnění akutní bolesti se subkutánně podá dvakrát až třikrát denně 1 ml 0,1% roztoku sulfátu atropinu. Lék stimuluje nervový systém, srdce, takže by měl být používán opatrně pod dohledem lékaře.

Enzymy a anti-enzymová léčiva pro pankreatitidu

K normalizaci kyselosti žaludeční šťávy lékař předepisuje léky obsahující látky, které nahrazují trávicí enzymy produkované slinivkou břišní. Jedná se o amylázu, která podporuje zpracování škrobu na cukry, stejně jako proteázu a lipázu (první štěpí sloučeniny mezi aminokyselinami v proteinech, druhými tuky). Enzymové přípravky pro pankreatitidu podporují práci pankreatu, pomáhají vyhnout se jeho vyčerpání, kvalitně strávit potravu, zbavit se průjmů, nevolnosti, břišní distenze, nadýmání.

Pro léčbu slinivky břišní jsou předepsány enzymové léky obsahující pankreatin. Rozkládá tuky, bílkoviny a sacharidy, nahrazuje amylázu, lipázu, proteázu:

 • Slavnostní. Kromě pankreatinu v kompozici - hemicelulóza, extrakt z hovězí žluč. Léčivo přispívá nejen k trávení a vstřebávání potravy, ale také k rozpadu vlákniny, ke zlepšení vylučování žluči, aktivuje lipázu. Dávka: 1 tableta po dni nebo během jídla.
 • Creon. Uvolňování formy - tobolky 150, 300, 400 mg pankreatinu. Dávka závisí na klinickém obrazu onemocnění, které bylo přijato během jídla nebo po jídle.
 • Panzinorm 10 000 a 20 000. Vypijte v kapslích, vypijte 1 tabletu s jídlem třikrát denně.
 • Trávicí. Uvolňovací forma - dragee. Užívejte po jídle nebo po jídle 1-2 ks. třikrát denně.
 • Mezim 10 000 a 20 000. K dispozici ve formě tablet, kapslí, dražé. Take před nebo po jídle pro 1-2 kusy. jednou až třikrát denně.

S otoky pankreatu by měla potlačit jeho aktivitu. K tomu lékař předepíše intravenózně podávané protizánětlivé léky. Mezi nimi by měl být zvýrazněn Kontrykal nebo jeho analog Aprotinin. Inaktivují proteinázu, mají inhibiční účinek na kalikrein-kininový systém - skupinu proteinů, které se aktivně podílejí na zánětlivých procesech, srážení krve a výskytu bolesti.

Antacida

Zapálená slinivka způsobuje uvolnění velkého množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Zvýšená kyselost eroduje okolní tkáně, způsobuje silnou bolest, neutralizuje práci trávicích enzymů. Pro zlepšení účinku enzymových přípravků a prevenci poškození žaludečních stěn lékaři předepisují antacida, jejichž úkolem je neutralizovat kyselinu chlorovodíkovou. Léky v této skupině se vyznačují obálkovým efektem, chrání před škodlivými účinky, zlepšují syntézu uhlovodíků a zabraňují nadýmání.

Hlavní účinné látky antacid, které se používají při léčbě zánětlivé slinivky břišní, jsou sloučeniny hořčíku a hliníku. Takové léky snižují hladinu kyseliny chlorovodíkové, mají choleretický lokální anestetický účinek, mají projímavý účinek, zlepšují sekreci žluči, vylučují tvorbu plynu. Léky ve formě tablet by měly být před použitím rozdrceny nebo žvýkány. Pro stabilizaci acidobazické rovnováhy předepište následující nástroje:

 • Gel Almagel. Dospělí jsou předepsány, aby 1-2 lžičky. den půl hodiny před jídlem a před spaním. Maximální denní dávka - 16 tsp. Průběh léčby je 2-3 týdny.
 • Suspenze a tablety Maalox. Má analgetický účinek, zmírňuje bolest v horním GI traktu. Dávkování - 2-3 tablety nebo 15 ml suspenze jednu hodinu po jídle a před spaním. Průběh léčby je 2-3 měsíce.
 • Gastratsid tablety. Dávkování: 1-2 tablety 4x denně po jídle a před spaním. Průběh terapie není delší než tři týdny.
 • Tablety Alumag. Pijte 1,5 hodiny po jídle. Průběh léčby je měsíc.
 • Palmagel gel a tablety. Dávkování: 2-3 tablety nebo 5-10 ml suspenze za hodinu a půl po jídle. Průběh terapie je 2-3 měsíce.

H2 blokátory

Při léčbě pankreatitidy současně s antacidy musí být předepsány inhibitory sekrece - blokátory H2-histaminových receptorů. Tyto léky dělají receptory žaludečních buněk, které produkují kyselinu chlorovodíkovou, necitlivé na histamin. To snižuje jeho syntézu a vstup do lumen žaludku, což přispívá k léčbě pankreatitidy. Účinek blokátorů na organismus není omezen na tyto faktory: inhibitory sekrece dělají žaludeční sliznici odolnější vůči agresivním faktorům, podporují její hojení.

H2-blokátory by měly být užívány opatrně, v přísně předepsané dávce lékaře, protože mohou způsobit mnoho vedlejších účinků. Většina komplikací jsou léky první generace. Pro léčbu zanícené slinivky břišní jsou předepsány následující léky:

 • Cimetidin. Přípravek se užívá před jídlem nebo během jídla. Maximální koncentrace v krvi je pozorována po 2 hodinách. Jedná se o lék první generace, takže může vyvolat mnoho vedlejších účinků z různých orgánů. Mezi ně patří průjem, nadýmání, bolesti hlavy, léze centrálního nervového systému, změny ve složení krve, snížená imunita. Po jednom dni se 48% účinné látky vylučuje z těla.
 • Ranitidin. Droga patří do druhé generace. Jeho aktivita je 60krát vyšší než účinek Zimetidinu. Přípravek se užívá bez ohledu na jídlo. Nástroj poskytuje méně komplikací, je charakterizován delší dobou působení. Rychle se vstřebává do krevního oběhu a maximální koncentrace je pozorována po 2 hodinách. Čtyřicet procent účinné látky opouští tělo po dni.
 • Tablety famotidinu. Lék třetí generace je tedy mnohem účinnější než ranitidin, má nižší počet vedlejších účinků a je dobře snášen. Přípravek lze užívat bez ohledu na jídlo. Maximální hladina je pozorována za hodinu, poločas je 3,5 hodiny, účinnost trvá 12 hodin.

Nedávné studie ukázaly, že blokátory H2-histaminového receptoru mají mnoho nevýhod. Nejsou schopny udržet požadovanou hladinu kyselosti po dobu delší než 18 hodin, po léčbě dochází k velkému množství recidiv, tělo si na léčivo rychle zvykne a je schopno vydržet a léky se mohou objevit. Největší nevýhodou blokátorů je, že jejich použití může vyvolat rozvoj pankreatitidy nebo její zhoršení.

Inhibitory protonové pumpy

V poslední době začaly blokátory H2-histaminového receptoru vytěsňovat účinnější a bezpečnější léky - inhibitory protonové pumpy (PPI). Jejich působení je zaměřeno na blokování práce enzymů, známých jako "protonová pumpa", které se přímo podílejí na syntéze kyseliny chlorovodíkové. Výhoda IPP spočívá v tom, že po vysazení není závislost na nich, nejsou schopny vyvolat rozvoj pankreatitidy, způsobit malý počet nežádoucích účinků.

Všechny inhibitory protonové pumpy jsou deriváty benzimidazolu, proto jsou charakterizovány stejným mechanismem účinku. Účinná látka léčiv se selektivně hromadí v sekrečních tubulech, kde se pod vlivem vysoké kyselosti transformuje a aktivuje, blokuje práci enzymu. IPP je schopen kontrolovat syntézu kyseliny chlorovodíkové po celý den, bez ohledu na to, co stimuluje její uvolňování.

Nejvíce zkoumanými prostředky této skupiny je omeprozol, jehož jediná dávka poskytuje rychlou inhibici syntézy kyseliny chlorovodíkové. Při akutním zánětu slinivky je lék předepsán v dávce 20 mg jednou denně, s opakovaným - 40 mg / den, chronickým - 60 mg / den. Po použití omeprozolu se produkce kyseliny chlorovodíkové sníží o 50%. Snížení kyselosti začíná po 2 hodinách, maximální účinek je pozorován čtvrtý den.

Pantoprazol je účinný lék na pankreatitidu, který se prodává pod názvy Nolpaz, Sanpraz, Ulsepan. Pantap. Lék je účinný bez ohledu na jídlo, ale je lepší, aby 10 minut před jídlem. Maximální koncentrace léčiva v krvi je pozorována po 2, 5 hodinách, účinek trvá den. Trvání léčby určuje lékař.

Pro léčbu pankreatitidy se Rabeprazol používá jako komplexní léčba (analogy - Pariet, Razo, Hairabesol). IPP začíná potlačovat produkci kyseliny chlorovodíkové po dobu jedné hodiny po užití léku. Maximální snížení hladiny kyselosti v žaludku je stanoveno dvě až čtyři hodiny po první dávce, stabilní účinek po 3 dnech léčby. První den klesá index kyselosti o 61% v osmý den léčby - o 88% počátečních čísel.

Jiné léky na pankreatitidu

V některých případech, v případě chronického zánětu slinivky břišní, předepisují lékaři sedativa, která mají uklidňující účinek na nervový systém a snižují emoční stres. Tyto léky nejen snižují depresi, ale také zvyšují účinek léků proti bolesti pro pankreatitidu. Mezi těmito léky lze rozlišit:

Pro zánět pankreatu může lékař předepsat hormonální léčbu. Pro potlačení tvorby pankreatických a žaludečních šťáv se používá oktreotid - analog hormonu somatostatinu, který se používá k léčbě nádorů. Kortikosteroidy (např. Prednisolon) jsou předepsány, pokud byl chronický zánět vyvolán autoimunitním onemocněním. Hormonální terapie po určitou dobu, protože dlouhodobá léčba může způsobit mnoho vedlejších účinků.

Při chronické pankreatitidě je často pozorováno zažívací obtíže doprovázené průjmem. Nedostatek enzymů zpomaluje trávení potravy, což je důvod, proč je potravina zpožděna v gastrointestinálním traktu, a bakterie usazující se v ní způsobují rozkladné procesy, které způsobují průjem a nadýmání. Sorbenty se s tímto problémem vyrovnávají. Smecta s pankreatitidou tyto procesy neutralizuje, eliminuje nepohodlí a stabilizuje židli. Lék vytváří ochrannou membránu na sliznici, obklopuje toxiny a bakterie a vynáší je výkaly.

Antibiotika se používají k ničení patogenních bakterií, které vyvolaly infekční komplikace: ruptura pankreatického kanálu, stagnace žluči, zánět žlučových cest, výskyt cyst, bakteriální infekce. Přípravky pro akutní pankreatitidu jsou předepisovány v injekcích, protože během exacerbací je nutné jednat rychle. Antibiotika by měla být užívána pouze podle pokynů lékaře, protože samy o sobě mohou poškodit buňky pankreatu a vyvolat jeho zánět. Mezi těmito léky je třeba zdůraznit:

 • Ceftriaxon, cefotaxime ze skupiny cefalosporinů;
 • Amoxiclav ze skupiny penicilinu;
 • Thienam ze skupiny thienamycin;
 • Ampioks je kombinovaná léčba antibiotiky Ampicillin a Oxacillin;
 • Vankomycin ze skupiny tricyklických glykopeptidů.

K prevenci edému pankreatu, odstranění dalších enzymů a jedů z těla lékaři předepisují diuretika - diuretika. S pankreatitidou jsou předepsány furosemid a diacarb v kombinaci s draslíkovými přípravky. Pití diuretik by měl být přísně předepsán lékařem, protože nesprávné použití může zničit buňky pankreatu, vyvolat růst kreatininu a močoviny v krvi, silný pokles krevního tlaku a další reakce.

Vlastnosti léků pro pankreatitidu

Lékař by měl předepsat léčebný režim a vysvětlit, které léky na slinivku břišní by se měly opít a které - během jídla. Například enzymové léky pro pankreatitidu se opijí ve stejnou dobu, kdy se užívá jídlo, zatímco antibiotika se podávají později a inhibitory protonové pumpy jednou denně. Léky proti bolesti mohou být užívány podle potřeby kdykoliv, přesně podle dávek uvedených v návodu.

Všechny tablety pro pankreatitidu musí pít dostatek čisté pitné vody. Během nemoci je přísně zakázán alkohol, jehož toxiny mají škodlivý účinek na všechny buňky v těle, včetně slinivky břišní. Kombinace léků s ethanolem zvýší zátěž na játra, ledviny a další orgány trávicího traktu, což vede k vážným komplikacím.

Jakýkoliv lék může způsobit nežádoucí účinky a má kontraindikace, takže před použitím je nutné si přečíst návod a informovat lékaře o všech chronických onemocněních. Pokud léčba pankreatitidy vyvolala komplikace a závažné nežádoucí účinky, měla by být okamžitě vysazena a nahrazena látkou s jinou účinnou látkou.

Trvání léčby každým konkrétním lékem předepisuje lékař. Například antibiotika nemohou být opilá déle než dva týdny, protože bakterie se stávají návykovými a léky se stávají neúčinnými. Nelze přerušit předepsanou léčbu, protože to může nejen snížit účinnost léčby, ale také vyvolat relaps onemocnění.

Chcete-li být účinná léčba, nezapomeňte dodržovat dietu. V akutní formě nemoci, hladovka je ukazována v prvních dvou dnech, po kterém vy můžete začít jíst nízkokalorická jídla. Zakázané mastné, kořeněné, slané, pepřové, uzené produkty, další pokrmy, které stimulují vylučování žaludeční šťávy, tvorbu plynu ve střevě. V chronické formě onemocnění je jejich použití také omezené. Jídla by měla být dušená, můžete dusit, vařit, péct. Jezte malé pokrmy 5-6 krát denně.