Image

Malé, ale sladké jablko

Stříbrný mráz, zápas s predr ats, ne zpívání pasáže, nevidění lži, obraz města, kladení otázek, předpovídání událostí, obklopen horami, vnitřní impuls, rarita patronů, naprosto nezajímavý film, opravdový nárok na proměnu města, přednáška naslouchající publiku, podložka stránek brož, vlajky Je to krásné, cíl je promyšlený do konce, ne velké, ale sladké jablko, výlet se konal, navzdory špatnému počasí.

možnost - 2

Vzdálenost mlhy, rozprostřená mlha, nepotištěný román, nedokončený břeh, postavený skleník, sny, ale ne dobře, radostný pocit, ne ze stran, sazenic, ne drahý, ale pěkný chintz, ne silnice, kousek klínu, visící zboží, zapečetěná obálka, humanitární akt, aniž by přemýšlel o tom, co se stalo, že rampouchy, žádné nebezpečí, holé stromy, budoucí plány do budoucna.

Ovládání slovní zásoby pro 1 trimestr:

Budoucnost, ekologická, ctít hrdinu, ctít, abstraktní, tradice, abstraktní, budoucnost, skleník, efekt, rezervy, balet, pesimismus, ideologický, doprovázet, přehled, deklarace, lidský, organismus, intenzivní, pokrok, civilizace t pochopení světa, žijící, abstraktní, aktivní, kosmonaut, ekologie, design, komentář, progresivní, enormní, zdroje, opera, efektivní, navigace, doprovod.

Slovník práce číslo 3 z 8. října 2012

Řeknout o situaci, zbožnit situaci, zmírnit události, světy vize spisovatele, progresivní procesy, zkusit blaženost, zvěstovat křik třepání malbou, nepříjemným trestem, budováním většiny zákazů, účastí na debatách, implantací ideologie, kolektivním přístupem, odhalováním neřesti, požehnáním dětí, jen matkou, laskavostí Ohyb límce, trubka, současný, opakujte přesně stejně.

Práce slovníku číslo 2 ze dne 2. října 2012

pokroky v pozoruhodnosti, pr og ov a zhg l shat prince a rovnost rovnosti, půjčovat sen, moderní tance, vytvořit pozici, s výhradou, exp, a změnit, k provedení experimentu, důstojnosti člověka, profesionálního ga lereyi, symfonie zvuků, pied e se stala teorií, b elle tristika (fikce (z fr. belles lettres - „elegantní literatura“) ) nebo (z fr. belle tristesse - „krásný smutek“) - běžný název fikce ve verších a próze, dnes je slovo „fikce“ často zmiňováno v novém smyslu „m různorodá literatura “protichůdný k“ vysoké literatuře. ”V širokém smyslu slova, beletrie oponuje žurnalistiku, to je, dokumentární žánr.V úzkém smyslu, beletrie je lehká beletrie nejvíce inherentní v takových žánrech jako román dámy, detektivní příběh, dobrodružství, mysticismus., svátost

Odkaz na webovou stránku FIPI http://www.fipi.ru/view/sections/227/docs/628.html

Práce slovníku číslo 1 dne 7. září 2012

f a lol o g, filologii, filologii, nárok na autorská práva, hledaný autor, autorská práva, spisovatel - na klasiku, klasickou tvorbu, klasické smlouvy, ústa objevené techniky, tr. recepce na diky; zachovat trus tions, vůle potomků; umělecké snahy, reflexe jazyka a stylu, stylistická recepce, nová recepce, nenapodobitelný a velmi torzní, a velmi důležitý, mučivý, konfliktní, fascinující příběh, K ozprofesionální speciality, zajímavý projev, přečtěte si své sny, nepředvídatelný vývoj a činnost.

7 nejsladších odrůd jablek

Ne každý zahradník miluje kyselé odrůdy jablek, takže si můžete vyzvednout sladké pro pěstování.

Medunica

Odrůda Isaevym S.I. - slavný sovětský chovatel. Jablka mají sladkou chuť, výbornou vůni, jemnozrnné maso s krémovou barvou. Čtyři roky po výsadbě dává mladý strom své první plody. Mohou být odstraněny v druhé polovině léta. Šupka jablek je žlutá a strakatá s červeným červenatem, malou velikostí a hmotností do 140 g. Odrůda velmi dobře snáší zimní mrazy. Jeho nespornými výhodami jsou odolnost proti otřepům a vysoký výnos. Dospělý strom je obrovský.

Riga holubice

Rané podzimní odrůdy, které produkují malé sladkokyselé zeleno-bílé plody s velmi tenkou kůží. Na sudech může vypadat narůžověle červenat. Zralá jablka se zdají být průhledná, jako by byla naplněna šťávou. Dosah až 130 g. Plody stromu mohou ležet až do prosince. Pro platovou třídu je periodicita plodnosti normální. První sklizeň dozraje ve čtvrtém. Stojí za povšimnutí jeho zimní odolnost. Jablko je odolné proti ovocné hnilobě a nebezpečné chorobě - ​​chrastavitosti.

Candy

Skvělá letní odrůda. První plody mohou být sbírány ze stromu pouze po dobu 4-5 let. Má mohutnou korunu a dosahuje výšky 5 m. V průměru jablka váží 100 g. Jsou pokryta žlutou kůží s červeno-červeno-oranžovým nádechem. Plody mají příjemnou karamelovou chuť a medovou příchuť. Můžete je uložit maximálně 3 týdny. Navzdory nízkému výnosu budou jablka každý rok na stromě. Pokud prší často, může být zasažen strupem, ale zároveň vytrvalým.

Běloruská sladká

Jablko roste středně velké, má zaoblenou korunu ve tvaru kužele. Stromek dává své plody po dobu dvou let po výsadbě. Zralé kulaté ovoce, když zralé žluté, a později se červená. Hmotnost jednoho jablka se může pohybovat od 150 do 200 g. Maso je bílé. Strom je odolný proti strupům, mrazu a dává vysoký výnos, který majitelé obdrží každý rok. Pokud včas odstraníte ovoce, leží až do konce zimy.

Golden Delicious

Tato odrůda potěší zahrádkáře svou plodinou již 2 roky po výsadbě v zahradě. První plody lze odstranit koncem září a začátkem října. Jabloň s hustou širokoúhlou korunou. Ovoce rostou se zlatou, drsnou kůží a narůžovělou červenatostí. Samotné maso má světle žlutou barvu. Při správném skladování leží až do konce března. Nevýhody odrůd - ne konstantní plodnice a špatná odolnost vůči suchu. Potěší dobrý výnos a kvalitu jablek.

Vánoce

Jedna ze sladkých odrůd raného zrání v zimě. Ani v měsících s nepříznivými podmínkami, středně vysoké jablko s široko-pyramidální korunkou neovlivňuje chrastbu. Průměrná hmotnost plodu je 140 g a váha dosahuje 250 g. Nezralá jablka mají jasně zelenou barvu, ale zralá jablka mění barvu slupky na jasně červenou. Maso je pevné, bílé a šťavnaté. Strom každoročně potěší sklizeň. První plody po výsadbě jablka mohou být sklizeny ve věku 3 let. Mají dobrou trvanlivost, takže budou moci zůstat v klidu až do poloviny zimy.

Šafrán Pepin

Zimní odrůda pěstovaná Michurinym I.V. Často se používá v jednoduchých zahradách. Rychlá sklizeň nebude fungovat, protože rodit bude ve věku 4 let. Výsledná plodina však překračuje všechna očekávání. Jablka rostou lehce až 140 g, ale velmi voňavá a šťavnatá. Barva slupky je žlutozelená a je zde červenavá červeň a tělo je krémové. Sklizeň se musí sbírat od začátku do poloviny října, ale pouze ve skladišti dozrávají plody. Postupem času najdou nezapomenutelnou vůni a chuť medu. Zůstanou až do konce března.

Ruský jazyk

CELKOVÉ KONTROLNÍ DICTANTS
1.

Přes houštinu ptáka se vydáme na břeh. Koncem června a jen na jaře. Ledum hoří opožděnou fialovou barvou a bříza stojí nahá, nevěřícně léto.

Taiga, který viděl rozlohu Bajkalu, se k němu valí ve vrstvách zeleně a mrzne v blízkosti vody. Pocit, že kořeny vody, modřínu, břízy a borovice přemýšlely plavat, zastavit, a tajgy stiskne, nemůže zastavit. Proto na břehu leží padlé obří stromy, blokující cestu k jezeru.

Je to úžasné vidět tady duben a červen najednou. Za vůně léta. A na Bajkal - přesně Volha v úniku. Stejná obrovská rozloha vody, stejná ledová hejna ve stádech.

Bajkal se otevírá pozdě a až do konce května běží na vodě ledová stáda. V červnu se drží na břehu, a tady, u balvanu, se pomalu, nečekaně usadí, šustí děsivá zvířata na místě zavlažování.

Čistá, jako slza, voda Bajkal netoleruje trosky, a v bouřlivém počasí, to hází vraky lodí a zachytí na břeh. Není to skvrna vody!

Vzdálené modré fells se spojují s pruhy slunce a večerní opar je pomalu zatahuje. (165 slov)

(Podle V. Peskova.)
2. "Slovo o regimentu Igora" se hodí jen na pár stran starověkého rukopisu, ale po dvě století lidé z Ruska, mučení knížecími spory a útoky kočovníků, si to vzpomínali, recitovali vlasteneckými liniemi srdce.

V době kampaně Igora, který tajně vedl vojáky k Donu a neúmyslně ztratil svou armádu, čest velitele, se Rusko rozpadlo na několik nezávislých knížectví. Souboje princů se staly krvavými válkami a kočovnými kmeny Polovtsi, kteří neustále vpadli do ruských zemí. Střihali prastarou cestu „od Varangianů k Řekům“ a porušovali ekonomické vztahy Ruska s jižními a východními zeměmi. Jejich nájezdy byly doprovázeny zříceninou měst a zajetím obyvatel, ale knížata, která ztratila smysl pro vlastenectví, nemohla kvůli nepřetržité rivalitě polovtsymu poskytnout rozhodující úder.

Kronikáři zpravidla zaznamenávali pouze události a jen několik z nich rozhodlo o posouzení jednotlivých akcí knížat. Ale ani jeden z dávných ruských zákoníků nevzrostl jako autor laiky na výšku moudřího historického zevšeobecnění. Báseň se však postupně zapomněla a až na konci 18. století, po objevení jediného přeživšího seznamu, to znělo nové.

(Podle B. Rybakov.)
3. ANDREY RUBLEV

V průběhu dlouhých hodin zůstává Andrew sám se svým učitelem Danielem Chernym, který mladému umělci odhaluje tajemství malby.

Daniel byl zřejmě malíř první velikosti. Jeho největší zásluhou však je, že nejenže viděl talent Rublev, ale také ho vzdělával nezávislým kreativním myšlením a způsobem, nepotlačoval svou autoritu, pochopil, že každý by měl jít svou vlastní cestou. K tomu je ukázat opravdu velkou mysl, výrazný respekt k jednotlivci, nevyčerpatelnou lásku života. Koneckonců, pán není jen smířen se skutečností, že jeho vlastní student zahájí spor s vámi, a nejen že se ho nepokouší přerušit, ale i povzbudit ho všemi možnými způsoby, jak v tomto sporu pokračovat.

Rublev měl štěstí, že od prvních kroků u něj byl takový oduševněný a zkušený starší soudruh. Andrei to oceňoval a pečlivě prováděl uznání a úctu ke svému učiteli během svého života.

Od tohoto vzdáleného času se zachovala miniatura, na které je Rublev potištěn hlavou s vysokou hlavou. Neznámý autor v Rublevovi neviděl pýchu, která byla v Rusku považována za největší hřích, ale seriózní důstojnost. (167 slov.)

(Podle V. Pribytkova.)
4. Každý rok v jedné z nejznámějších květinových zahrad na světě, která se nachází v Dánsku, se koná výstava tulipánů. Vlasti tulipánů je Turecko, ne Holandsko, jak si mnoho lidí myslí.

Tulipán, jehož kalich připomíná turban, původně rostl jako divoká květina, pak se po staletí používal v tureckém umění jako dekorativní prvek. V hlavním městě Osmanské říše byly vytvořeny obrovské zahrady s tulipány.

První žárovky vzácného květu přinesli do Evropy cestující a diplomaté. Když tulipán zasáhl kontinent, zamilovali se do něj vášnivě, stavěli ho do kultu. On dosáhne slávy v sedmnáctém století, když jeden květ žárovka vyrovnal k ceně obrazu nebo sochy slavného mistra. Tulipán byl považován za jeden z divů přírody, který by měl být prezentován v zahradě každého sebevědomého sběratele.

Holanďané ho začali pěstovat s takovou horlivostí, že v určitém smyslu si tuto květinu přivlastnili. Hledání vzácných tónů a odstínů, včetně mýtické černé (modré a černé tulipány v přírodě neexistují), neuvěřitelných experimentů na výrobu hybridních odrůd - to je jen část legendárního příběhu, jehož hrdinou je tato jemná květina. (163 slov)

(Podle časopisu)
5. Kusaka dlouho spěchal ve stopách lidí, kteří odešli, běžel na stanici a - mokrý, špinavý - se vrátil. Udělala však, co nikdo neuviděl: vylezla na terasu a zvedla se na zadních nohách a nahlédla do skleněných dveří, poškrábaných drápy. Pokoje byly prázdné a Kusaka nikdo neodpověděl.

Často začalo pršet a temnota podzimní noci začala přicházet všude. Rychle a hlupák naplnil prázdnou chalupu; tiše vylezl z křoví a spolu s deštěm z nehostinného nebe vylil déšť. Na terase, ze které bylo plátno vzato, proč se zdálo, že je to podivně prázdné, světlo smutně dlouho osvětlovalo stopy špinavých nohou, ale brzy se vzdal.

A když už nebylo pochyb o tom, že noc padla, pes zuřivě zavyl. Zvonění, ostré jako zoufalství, vpadlo do monotónního zvuku deště, prořízlo temnotu a zemřelo nad holými poli.

A tomu, kdo to slyšel, zdálo se, že samotná temná noc sama sténá a spěchá ke světlu a chtěla být teplá, k jasnému ohni, k milujícímu srdci. (160 slov.)

6. Napravo od cesty se táhla skalnatá rovina, tmavě zelená od konstantní vlhkosti a na jejím okraji byly šedé domy podobné dětským domům; na vysoké zelené hoře, na jejímž konci svítil stříbrný proužek, byl kostel, bílý, také jako hračka. Když se vlak s kroužícím kovovým pískotem náhle zintenzivnil, divoce letěl na můstek a visel ve vzduchu nad zrcadlovým hladkým povrchem řeky, Petka dokonce vyrazil ze strachu a překvapení a odrazil se od okna, ale okamžitě se k němu vrátil: bál se ztratit i nejmenší detail cesty. Petkina oči už dávno přestaly vypadat ospale a její vrásky zmizely, jako by někdo na tu tvář strávil horké železo, vyhladil je a tvář jí lesklou a bílou.

Během prvních dvou dnů pobytu v Petce v zemi, bohatství a síla nových dojmů, nalil na něj shora a zdola, rozdrtil jeho malou a plachou malou duši. Často se vrátil ke své matce, přitiskl se k ní a když se ho zeptal mistr. Byl v dobrém dachovi, usmíval se, odpověděl: „Dobře!“ A pak znovu šel do lesa a do klidné vody a zdálo se, že z nich něco vyvolává. (170 slov.)

(Podle L. Andreeva.)
7. NABÍDKA GALERIE TRETYAKOV

Galerie známá celému světu, ve které jsou zastoupena umělecká díla prominentních ruských umělců, nese jméno Pavla Michajloviče Treťjakovského.

Bohatý, vzdělaný obchodník se rozhodl využít své bohatství ve prospěch lidí. „Ve všech evropských zemích jsou bohatá muzea, kde se shromažďují díla nejlepších umělců z těchto zemí,“ řekl. - Je načase, abychom měli totéž.

První dva obrazy, které byly zakoupeny v roce 1856, znamenaly počátek této pozoruhodné sbírky. Treťjakov pečlivě vybral svou sbírku. Když se objevil při otevření jakékoli výstavy, soustředěné, tiché, zdálo se, že poslouchá jen to, co říkají jiní, ale umělci byli ohromeni jeho přesnými komentáři, věrnými odhadům obrazů. Pokud byl obraz jako Treťjakov, okamžitě ho získal a nedal nikomu.

Nejprve si prohlídka galerie vyžádala svolení Treťjakovského. Později, když ji představil Moskvě, byl vstup otevřen všem příchozím. (141 slov.)

(Podle V. Porudominsky.)
8. Listopad je měsícem podzimního boje se zimou, během kterého se zima a sníh střídají s obdobím horka a špatného počasí. I když se předpokládá, že zima přijde na začátek listopadu, návrat tepla se děje ve třetí dekádě měsíce.

Podle listopadových znamení může být částečně předpovězeno, jak bude vypadat nadcházející zima a budoucí sklizeň, protože tyto znaky jsou zjevně vzájemně propojeny a dodržují zákony, které jsou klíčem ke studiu a srovnávání lidových znamení s vědeckými pozorováními.

Z pozorování v prosinci vyplývá, že chladný a zasněžený prosinec, s častým mrazem a větrem, je považován za normální a proto příznivý.

Od zimního slunovratu (od dvacátého druhého prosince) dochází k nárůstu denních hodin, i když zpočátku může být zcela neviditelný. V následujících dnech, během celého prosince a dokonce i během zimy, sledují zejména ztrátu mrazu, která je považována za předzvěstí sklizně. Pokud jsou dny a noci jasné a obloha je hvězdná a počasí je chladné, můžeme očekávat, že pro lidi bude prosperující rok (154 slov).

Na rozdíl od předpovědi mého společníka se počasí uklidnilo a slíbilo nám klidné ráno; tance hvězd se protínaly podivnými vzory na vzdálené obloze a jeden po druhém zmizel, jak se bledý záři na východě šíří po tmavě fialovém oblouku a osvětlují strmé ozvěny hor pokrytých panenskými lesy.

Tmavé a tajemné propasti zčernalé doprava a doleva a mlhy, vířící a vlnící se jako hadi, se tam plazily vrásky sousedních skal, jako by se blížily den. Na obloze a na zemi bylo ticho, jen občas se rozběhl chladný vánek z východu a zvedal hřívu koní pokrytých jinovatkou.

Vyrazili jsme; s obtížemi pět štíhlých nehtů táhlo naše vozíky po klikaté cestě do Good Mountain; šli jsme za nimi, když koně vyčerpali kameny pod kola; Zdálo se, že cesta vedla do nebe, protože, jak vidělo mnoho očí, všechno se zvedlo a konečně zmizelo v oblaku, který spočíval na vrcholu Dobré hory již večer, jako jestřáb čekající na kořist. Sníh se choulil pod nohama; vzduch se stal tak vzácným, že bylo bolestivé dýchat, krev mi stále tekla do hlavy. (164 slov.)

(Podle M. Lermontova.)
10. Ráno jsem spal, plný čerstvé síly, šel na hodinky. Jak dobré to je, když se vůně jódu šíří ve vzduchu a oceán se šíří kolem jako zelené hedvábí.

Na čerstvém vzduchu však byla příměs nějakého podivného zápachu a já jsem nemohla pochopit, co to voní. Když jsem se rozhlédl po obzoru, všiml jsem si v dálce temného proužku, jakoby z běžícího mraku. Obloha stále svítila modře a přesto tam na třpytivé hladině moře něco ztmavlo. Blížíme se k další hloubce nebo se blíží bouře? Když jsem se ztratil v dohadech, najednou vidím: delfíni se k nám vrhají. V jasné linii, pak přicházející, pak mizející, blikají po straně přístavu a zdálo se mi, že utíkají, jako by prchali před něčím.

Navigátor, který se dlouho díval dalekohledem, konečně hádal: olej! Je jasné, co vůně smíchá s čerstvostí oceánu. Rozvody ropy se s námi v průběhu cesty setkaly více než jednou, ale bylo to poprvé, co jsem to viděl: bylo tu pevné ropné pole. Zpočátku se objevily duhové skvrny - oranžové, modrofialové, pak stříbřité skvrny, které se stávaly stále více a více. Brzy jsme viděli: byla to mrtvá ryba, plavící se břicho. (170 slov.)

POVAŽUJEME RYBOLOV
1. Vzdálené hory se rozplývají a mírné kopce, které už byly ze sněhu snědeny, jsou monotónně žluté. Veverka zpívá píseň a ořechy sní všechno. Měsíční růže fialové a ponuré hvězdy se také zamračily. Stejná mlhavá mlha nyní obložila pole ještě silněji a příroda stále vypadala podivně a nepochopitelně. V tichu se zvony dotýkají krku jelena a kroužku studeného proudu. Nebylo to déšť, který vrabci začali běžet na střeše. Matka se podívala z okna a dívka se také dívala na ulici. Pak bude únorový zlobivý chlapec pokrytý sněhem z chýše na okraji lesa, pak se uprostřed silnice postaví obrovský sněhový kopec. Ráno jeli rybařit nebo po obědě šli spolu se svým otcem do nejbližšího lesa.
2. Opět jsem navštívil ten kout země, kde jsem strávil exil dva roky, nepostřehnutelné. Cítila jsem se klidně a spokojeně, takže jsem začala spát. Dno kráteru bylo tak horké, že kameny praskly z tepla. Našel jsem zde dopisy, které můj bratr napsal matce po celý život. Byla jsem šťastná, že ke mně byla přátelská. Na strmém břehu, kde začal borovicový les, byly zřejmě vylity jahody. Pechorinova prázdnota je tak hluboká, že nemůže být ani opravdu unesena láskou. Stěna naproti místu, kde seděl, byla nízká. Rozhodli jsme se jít v noci, protože sněhová bouře nás donutila zůstat na silnici dva dny. Když jsme se rozběhli do rohu zahrady, kde rostly malinové keře a jeli jsme do velmi hustého listí, začali jsme sbírat bobule hojně roztroušené kolem keřů. Čím více dívka vyrostla, tím víc vypadala jako její otec.
3. VYJADŘUJTE ZNAČKY ZNAKŮ, ULOŽTE SCHÉMA:

Tam štěstí není zázrak, kde pracují nelenivo. Pushkin obdivoval lidové pohádky, naléhavě radí mladým spisovatelům číst je “vidět vlastnosti ruského jazyka.” T Samotný blázen se nemění, protože mu čas nepřináší rozvoj a zkušenosti pro něj neexistují. Jelikož žiji ve světě, nečetl jsem nic nudného než tento článek. Čím déle šlo družstvo, cesta se stala neprůchodnější. Neřekl jen jako děti z města, jak křičel, hlasitěji křičel než hlasitý člověk. Bez ohledu na to, jak svítilo slunce, obloha přes toto okno vždy vypadala jako šedivá a studená jako na podzim. Chtěl bych žít a zemřít v Paříži, pokud by taková země nebyla - Moskva. Román byl napsán ve verši zřejmě proto, že v ruské literatuře bylo téměř všechno napsáno ve verších. Neřekl nikomu o tomto silném dojmu, protože mu nikdo nevěřil. Bylo to v květnu, kdy byly stromy již oblečené s listy.

4. ZOBRAZUJTE ZNAKY ZASTOUPENÍ, SCHÉMY, URČIT TYP KOMPLEXNÍ NABÍDKY:

Večerní a tmavé keře svlečeného lesa, jako by samotný les shromažďoval své myšlenky na noc.

Miloval jsem tě - nemiluješ mě. V oknech sněhu se hromadí v bouři. Zvuky nádherných písní přestaly být opět slyšet, zpěvák sirotčinec je mrzutý a stísněný a jeho pečeť je na rtech. Plíseň padá s vločkami, mokré nohy a chlazené kostí. Celý rozdíl mezi chytrým a hloupým člověkem si vždy myslí a zřídkakdy řekne, že druhý vždycky říká a nikdy nepřemýšlí. Zelený list se stal cinch dřevo.
5. Petka se velmi bála jít do vody, ale když vešel, nechtěl z ní vylézt a předstírat, že se plavou. Mráz se zintenzivnil a když Sashka procházel světelným kruhem, který byl vytvořen z osvětlené lucerny, uviděl malé suché sněhové vločky, které se pomalu vznášely ve vzduchu. Obával se, že bude pozdě se svou matkou, i když to bylo asi půl hodiny před tím, než vlak odjel, a když se dostali do kočáru a odvezli Petku na okno a na jeho tenkém krku se točil jen jeho holicí hlava jako kovová tyč. Slunce svítí tak, že když na chvíli zavřete oči pevně zavřenými víčky, uvidíte ohnivou oponu ohně. Odněkud, zpoza Volhy, našli mraky a než chlapci měli čas sedět v otevřeném kočáru, hrom zařval a velké kapky deště bušily. Bylo devět hodin ráno, ai když obyvatelé dlouho vzkříšili, na ulici bylo jen málo lidí.

DALŠÍ DODATEČNÉ HODNOCENÍ:
Číslo karty 1

Vložte chybějící písmena; Určete, jaká část řeči jsou slova s ​​chybějícími písmeny:
Poté jsem si vzpomněl (c); pr..byvat (v) průběhu roku; Četl jsem hodně (in) pokračovat.. léto; noví hrdinové (in) pokračují.. film; c) pokračování.. knihy pr.. jsou zavedena nová fakta; o aktivní osobě, pr..being (at) času, k účasti.. soutěžit. o.. mačkání poezie bl..gosl..vit pro dobré skutky, silná separace.. redukce, dosažení vědy, odpuštění dítěte, region.. shlédnutí neřest, sch..dit bl..kikh, decl..rac.. Jsem lidské právo.
Číslo karty 2

Vložte chybějící písmena; napište jednotlivá slova do sloupce. Kolik barů tam bude? Proč
M..rovo ​​... vizi umělce; komentovat.. šaty; Zam..rat s radostí, prim.. pět přátel; umřít za zármutek; zástupce.. ke spiknutí; usmívá se... vládnoucí zvíře; zástupce... nečekaně.

Další otázky: najděte podstatné fráze, uveďte v nich hlavní a závislá slova, způsob komunikace slov ve větě.
Číslo karty 3

Zapište, vložte interpunkční znaménka, vložte chybějící písmena. Určete, který člen věty je slovo, kterým je podřízený spojen s příkazcem. Nakreslete schémata vět.
Pozval přítele, který žil (ne) daleko od něj.

Řeka, po které jsme se vznášeli, byla poměrně široká.

Starý muž z (ne) očekávaného (n, nn) ​​koruna upustil z rukou koš, který držel.
Číslo karty 4

Uspořádejte interpunkční znaménka, graf věty. Ve složitých větách určete způsob komunikace mezi sekundárním a příkazcem, druh sekundárního:
Zájem o historii Karamzinu byl zvláště patrný v roce 1790, kdy byl v Paříži.

Karamzin nadšeně pociťoval společenskou potřebu historického chápání svého místa ve své rodné a světové historii, což je potřeba, která rostla s přístupem k ruským hranicím Napoleonových vojsk.
Číslo karty 5

... Ale lidé přicházejí téměř vždy proti tomu, co je jejich zkušenost učí.

A tak jeho [Čechovova] oduševnělá velkorysost byla nevyčerpatelná, že byl ochoten obdarovat mnoho lidí bohatstvím své vlastní osobnosti.

Znalosti jsem však obdržel pevně a pomohl mi úspěšněji než ostatní absolvovat zkoušku na ústavu.

Prosh..l měsíc (c) tok.. z něhož (ne, ani) jednou (ne) byl s námi.

Jdeme ve směru, kde se silnice liší (t, t) kemp.

Sníh stále ležel v závěji v hlubokých lesích a takzvaných roklích, ale v polích se osel stal drobivý a tmavý a od (pod) je to něco (kde) s velkými plešatými místy pok..zalitsya h..rnaya, tuk, pára.. na slunci země.
Číslo karty 7

Otevřete závorky, vložte chybějící písmena. Sdružení, příbuzná slova. Určete, kteří členové věty jsou spojenými slovy, typ podřízeného. Uspořádejte interpunkční znaménka.
V pozdním podzimu jsem se dostal k jezeru... zvanému Izme (n, nh) chivy. Nastal čas... prsa.. art..rau (t, be) sedět se usadil (t, be) sedět (na) blíž k lidskému bydlení. (Ne, ani) když (ne, ani) v jednom z literatur světa (ne, ani) tam byl příklad... jeden velký básník zvedl... prapor poezie, který vyšel z rukou jiného.
Číslo karty 8

Vytvořte návrh.
Za jasného dne, uvidíte v lese jako podzimní web třpytící se na slunci.

Tady nejsou žádné tři borovice, které Pushkin tak moc miloval v Michajlovském.

Na místě, kde kdysi rostly, zasadila mladá borovice.

Zeptali jsme se, kdy se vrátíme.

Je známo, že sloni jsou s námi zázraky.

Slunce se ještě nedokázalo zvednout a na zahradě bylo chladno.

Na orosených loukách protéká řeka, že jsem tak sladká.

V místě, kde slunce zapadalo, byla obloha stále obklopena karmínovými pruhy.

Usadili jsme se na odpočinek u stromu, který roste u vody.

Jaká míra měří cestu, kterou jste šli.
Číslo karty 9

V noci je méně zvuků a vše je tišší. A pole mlčí a vesnice usnula a všechno kolem zemřelo. Noc, jak byla, se postupně naplňovala tichem, a teď už byla plná, až k okrajům.

- Název textu. Určete jeho typ. Uveďte slovesa používaná v obrazovém významu.

- Zadejte lexikální prostředky. S pomocí které autor vyjadřuje motiv ticha v přírodě.

- Je to z vašeho pohledu náhoda, použít jednokořenová slovesa dokonalé a nedokonalé formy v jedné větě?

- Přečtěte si druhou větu, vynechejte opakující se svazek A, porovnejte s písemnou. V jakém případě s větší expresivitou je stav míru, ticha?

Výběr nejsladších odrůd jablek

Nejsladší jabloně mají plody s vysokým obsahem různých vitamínů a mikroprvků, jsou vhodné pro výživu dětí a diet.

Nejsladší odrůdy jablek

Chuť jablek určuje obsah cukru a kyseliny. Jablka stejné odrůdy v různých klimatických pásmech mohou mít různý obsah cukru.

V teplých, slunných oblastech jablka hromadí více cukrů. Jižní jablka obsahují až 10 - 11 procent cukru, zatímco ve středním pruhu 8 až 9 procent.

Ale některá jablka ze střední Ruska mají vysoký obsah cukru až 12,5 procenta.

U dezertních jablek se hodnota koeficientu pohybuje od 20 do 34, u sladkých - nad 35.

Mezi sladkými stromy jsou jak staré, tak slibné druhy moderního chovu. Jablka starých odrůd od lidí jsou často spíše malá, trochu čerstvá a jablka se vyznačují vysokou výškou a periodicitou plodů.

Ale na druhé straně jsou tyto jabloně pozoruhodné svou dlouhou životností a zimním mrazem. Vyberte si to nejlepší z nich.

Box

Tradiční odrůda v zahradách různých regionů. Velmi odolný vůči nepříznivým podmínkám prostředí, nemocí, které se vyznačují neobvykle vysokou odolností vůči nízkým teplotám. Mezi nedostatky - dlouhé čekání na první sklizeň (7-8 let), malé ovoce (40-50g).

Ve starých časech se tato jablka prodávala v krabicích, ne kilogramech. To je věřil, že protože toto, jméno stalo se.

Velmi brzy, jablka dozrávají v červenci. Lusky jsou zbarveny žlutě - zeleně s červenými pruhy a pokryté hustou kůží. Zůstaňte dobře na stromě, skladujte dlouho - po dobu jednoho měsíce.

Více o boxu na jablko si můžete přečíst zde.

Medoc

Jablka docela odpoví na jméno. Vyzařují jemnou medovou příchuť, obsahují až 13% cukru a mají šťavnaté maso, velmi chutné. Plody nejsou příliš velké, zaoblené - kuželovité, žluté s červenou, o hmotnosti 40 - 45g.

Jablka dozrávají v srpnu a nepodléhají dlouhodobému skladování. Stromy dosahují střední výšky, snášejí mráz a sucho. V dospělosti nemusí plodina každoročně přinášet úrodu.

Více informací o jablku Medoc naleznete zde.

Pasáž

Její odrůdy jsou žluté nebo bílé dlouhé. Plody jsou docela sladké, ale stromy samy o sobě nemají dobrý, stabilní výnos.

Plody jsou malé, podobné tvaru šálků žluté nebo světle žluté barvy, efektivně vypadají ve vzácné, prodloužené koruně. Dozrávají do konce července - začátkem srpna, nejsou skladovány po dlouhou dobu, vyrábějí dobré sušené ovoce.

Stromy se dobře přizpůsobují obtížným povětrnostním podmínkám, ale často jsou postiženy chrastí.

Přečtěte si více o jabloni Arkad v tomto článku.

Mironchik

V některých oblastech, to je známo pod názvem Vyaznikovka, jeden z nejvíce zimy-mrazuvzdorný a trvanlivý.

Obrovské, šířící se korunní stromy dosahují stého století a mají průměrnou výnosnost a odolnost proti chorobám.

Rozmanitost pozdního léta zrání.

Plody nejsou velké, mají formu žebrovaných šálků žluté barvy se skvrnitým vzorem a červenými tahy.

V chuti není žádná kyselina, ale je tu lehká hořkost a kořeněná chuť, ze které jsou jablka velmi zvláštní.

Candy

Pro chov odrůd překročil box a Papirovka. Strom je stále poměrně vysoký, což činí těžbu obtížnou. Ale plody mají velmi krásný vzhled, mají šarlatovou barvu a velikost zarovnané. Hmotnost jablek nedosahuje více než 100 g, ale obecně je výnos velmi dobrý. Při kousání přes něžné a šťavnaté.

První sklizeň lze očekávat 4-5 let, ale potom je sklizeň roční a stabilní:

  • zrání jablek není příliš přátelské, proto jsou data sklizně natažena na celý srpen;
  • odstraněná jablka jsou uložena ne déle než jeden měsíc.

Více o odrůdě cukroví si můžete přečíst zde.

Medunica

Tato známka získala jméno díky výrazné kořeněné, medové vůni. Získán přechodem Cinnamon Stripe a Welsey. Jablka:

  • zaoblený, lehce zploštělý tvar;
  • žlutá barva, hustě pokrytá červenými pruhy;
  • hmotnost ovoce dosahuje 100 g;
  • dužnina je šťavnatá a jemná.

Vyjímatelná zralost přichází na konci srpna, jablka mohou být skladována po dobu dvou nebo tří měsíců, ale při skladování se výrazně ztrácí aroma a zvláštní chuť. Začne plodit po dobu 4 let po výsadbě, poskytuje maximální výnos do 8 let věku. V dospělosti existuje jistá periodicita plodnice.

Více o odrůdě jabloní Medunitsa se můžete dozvědět zde.

Ala moc

Stromy jsou krásné, ne příliš vysoké, dobře zima, a rychle a s vysokou kvalitou sklizně. Za nepříznivých povětrnostních podmínek může být postižena strup. Zrajte v prvním měsíci podzimu, ale ne skladujte déle než dva měsíce.

Světlá šarlatová jablka o váze 70-80 g s tenkou kůží, jemnou dužinou, bez kyselosti. Odrůda je velmi dobrá pro dětskou výživu.

Cypress

Získán přechodem Cinnamon pruhované a Slavyanka. Odrůda dozrává brzy v létě. Stromy jsou poměrně vysoké s krásnou korunou a malými plody (až 60g) bělavé barvy, s krycí srstí růžové barvy ve formě pruhů.

Chuť ovoce je velmi sladká, mírně kořeněná, maso je bílé, jemné, poměrně šťavnaté. Poměr cukerných kyselin je 46.

Odrůda je odolná proti strupům a poskytuje dobré výnosy.

Více podrobností o třídy Cypress se dozvíte z tohoto článku.

Orlíku

Odrůda pro zimní skladování, za příznivých podmínek, je skladována do února. Stromy jsou středně velké s kompaktní, zaoblenou korunou.

Žluté plody s fialovým sudem dosahují hmotnosti více než 100 g. Dužina je hustá, jemnozrnná, lehce krémově zbarvená s poměrně silnou vůní a příjemnou chutí. Při kousání se cítí mírná kyselost, obsah cukru je 11%.

Více o odrůdě jablek Orlyk si můžete přečíst zde.

Běloruská sladká

Středně řídké korunní stromy, které rostou brzy v plodnici, poskytují dobré výnosy poměrně velkých jablek o hmotnosti až 200g. Odrůda je pozdní zima, dozrává koncem září a skladuje se až do února.

Plody jsou velmi krásné - zlaté, červeno-oboustranné. Jablka mají dužinu olejové konzistence, jemnou chuť bez kyselosti.

Více informací o odrůdě jablečné sladkosti najdete zde.

Renet Simirenko

Jabloně jsou vysoké, šíří se. Jablka jsou světle zelené barvy se slabými skvrnami. Vůně je výrazná, chuť je sladká, ve složení až 12% cukru.

Odrůda podzimního dozrávání dosahuje od konce září odstranitelnou zralost, jablka se skladují do června.

Přečtěte si více o Apple Renet Simirenko v tomto článku.

Melba

Jabloně jsou nízké, snadno se čistí. Ovoce:

  • hmotnost 150 g a vyšší;
  • kulatý tvar, mírně zploštělý;
  • barva žlutozelená s červenou;
  • ovoce je šťavnaté, se sladkou vůní, sněhově bílou, jemnozrnnou konzistencí.

I přes letní období zrání nejsou jablka náchylná k rychlému rozbití, jsou dobře přepravována a skladována po dobu nejméně 4 měsíců.

Více podrobností o třídě Melba se dozvíte z tohoto článku.

Dítě

Stromy střední výšky s hustou korunou. Začněte dávat sklizeň v 5. roce od data výsadby. Zdůrazňuje své jméno, protože svěží sladká chuť a příjemná chuť je velmi oblíbená u dětí.

Plody jsou lehké, kulaté, středně zralé až do začátku září. Uvnitř ovoce je jasná, šťavnatá, lehce drobivá. Chuť se odhaduje na 4,5 bodu.

Odrůda se dobře zimuje a poskytuje trvale dobré výnosy.

Více o odrůdě Apple si můžete přečíst zde.

Výška stromu je průměrná, koruna je protáhlá, mírně zahuštěná. První sklizeň dozrává 3-4 roky.

Jablka o hmotnosti až 180 g, žluto-zelená barva, pevně tažená červenatým červenatem. Plody dozrají do konce září, jsou dobře přepravovány a skladovány až do ledna.

Jablka jsou šťavnatá a chutná, proto se používají k výrobě šťáv.

Více o odrůdě jablek Lobo se dozvíte zde.

Šampión (Hruška)

Produktivita je vysoká, začíná nést ovoce brzy, dozrává v pozdním podzimu. Odolnost vůči chorobám a nízkým teplotám je průměrná.

Jablka jsou mírně žebrovaná, středně velká, mírně oválného tvaru, zelenavě žlutá s červeným červenatým nádechem. Příjemná, krémová buničina je pokryta tenkou, ale velmi silnou kůží.

Přečtěte si více o Apple Champion v tomto článku.

Užitečná videa

Podívejte se na video o Apple Boxu:

Podívejte se na video o odrůdě Candy:

Podívejte se na video o odrůdě jabloní Medunitsa:

Podívejte se na video o jablku Orlik:

Závěr

Sladká jablka obsahují velké množství živin a vitamínů, které tělo snadno vstřebává.

Vzhledem k obsahu dostatečného množství cukrů jsou jablka vhodná pro děti, dietu, lidi s různými chorobami. Pro jejich použití nevyžaduje další použití cukru.

Řada odrůd vám umožní pěstovat jablka různých zracích podmínek a po celý rok se připravit na vitamínové produkty.

Nevěděl jsem, že existuje tolik odrůd jabloní se sladkým ovocem. Před několika desítkami let jsem také podle prodejců s nejsladším ovocem zasadil jablečné paty. Jména bohužel nepamatuju. I když byly stromy mladé a ovoce bylo málo, byla jablka sladká. Ale s každým rokem se výnos zvýšil, ale kvalita ovoce se každým rokem zhoršuje. Co je důvod, proč nemohu pochopit?

Vaše jablka se v průběhu let staly kyselými, vzhledem k tomu, že časem neztratíte divoký růst, roste pod místem, kde se štěp nachází, nakonec se přesunul do koruny a nahradil odrůdu, zpomalil růst a schopnost ovoce nasávat vlhkost, minerály. Pokud jste si koupili odrůdu postarat se o to v zimě a v létě, aby strom nezamrzl, a v létě to nevyschne, pak by se to nestane vám.

Dobré odpoledne Zlepšit růstové podmínky, hnojit dusík-fosfor hnojiva. Stromy, stejně jako lidé, mají tendenci stárnout.

Nejsladší jabloně jsou med, když se kousnete, a pak je lumen viditelný, žíly a tak dále. Nevzpomínám si na samotné jméno, soused měl tato jablka předtím. Teď ne. Může někdo pochopit, o čem mluvím, a napsat známku?

Kateřina, máme taková jablka v zemi! Odrůda se nazývá Medunitsa (Honey). Velmi sladké! Oni byli přineseni před 5 lety a užít si každý rok.

Kateřina, znám jen jednu odrůdu, ve které se semena objevují na slunci a chuť je úžasná. Pěstujeme to a nazývá se zlatá čínština.
Je pravda, že jablka nejsou uložena vůbec a jdou jen na kompóty a zavařeniny.

Sladké odrůdy jsou samozřejmě nádherné a vždy chcete mít na koni takový jabloň. Několik let jsme měli jabloň sladké odrůdy, ale jablka byla vždy červí! A další jablko. Je to všechno kvůli jabloni? Takže, jak je to sladké, vzhledem k tomu, že jsme se stromy zacházeli stejně!

Recyklujte toto dřevo. Je to opravdu nese ovoce před ostatními, a zřejmě důvod spočívá v rané zrání ovoce.

S největší pravděpodobností je to kvůli tomu, že tento jabloň před vázáním ovoce. A toto období se časově shoduje s obdobím masového odchodu motýlů motýla můry. Proto kladou vejce do ovoce této konkrétní odrůdy jablek.
Ale tohle je jen můj odhad. Možná někdo zavolá jiné důvody?

Nejsladší odrůdy jablek

Zima je nejvhodnější doba k klidnému plánování přistání příští letní sezóny. A pokud se chystáte na jaře začít jeden nebo několik jabloní na vašem pozemku a když jste na ztrátě, výběr vhodné odrůdy, tento článek je pro vás.

Milovníci osvěžujících kyselých jablek zde nenajdou nic zajímavého. Ale ti, kteří mají rádi med ve svých ústech, si jistě budou moci vybrat. V mé recenzi jsem zahrnoval 9 nejsladších odrůd - jak stará stará "babička" jablka pocházejí z dětství, tak nová moderní.

'Medunitsa'

Nezapomeňte se zmínit o oblíbené letní odrůdě сорт Medunitsa “, kterou vyšel slavný sovětský chovatel Sergej Isaev. Sklizeň ze stromu se odstraňuje ve druhé polovině léta. Jablka mají neuvěřitelně sladkou chuť.


Odrůda „Medunitsa“. Fotografie z sadpolyanka.ru

Strom roste s pyramidální řídkou korunou. První jabloň na sklizeň medu se vzdá ve 4. roce života. Plody jsou středně velké, váží 110-140 g, se žlutou kůží a krásnou šarlatovou skvrnitou červenatou, obzvláště jasnou na slunci. Zaoblená jablka „Medunitsy“ se vyznačují jemnozrnnou šťavnatou dužinou krémového odstínu a lahodnou vůní.

Jedná se o velmi odolnou odrůdu, která dobře prochází mrazivými zimami. Vysoký výtěžek a odolnost proti strupům jsou dvě důležité vlastnosti ve prospěch této odrůdy.

"Candy"

Mezi obrovským odrůdovým sortimentem, další letní rozmanitost Isaev výběru, “Candy”, vede v sladkosti jeho ovoce. První ovoce, které dostanete se 4-5-rok-starý strom.


Odrůda 'Candy'. Foto z allgardening.ru

Jeho koruna se šíří, mocná. Roste „Candy“ na výšku 4-5 m. Zaoblené plody v průměru váží 100-130 g, mají jemnou slupku sytě žluté barvy s krásným červeno-červenožlutým nádechem. Pro sladkost může tato odrůda soutěžit s „Medunitsa“: jablka mají hustou šťavnatou dužinu s medovou příchutí a karamelovou chutí. Jsou však uloženy pouze 2-3 týdny.

Výnos „Candy“ není příliš vysoký, ale nebudete trpět periodicitou plodnosti: budete mít jablka každý rok. V deštivých obdobích může být strom postižen strupem, avšak tato nevýhoda je více než kompenzována dobrou zimní odolností a vynikající sladkou chutí.

'Golden Delicious'

Američan Golden Golden Delicious doplňuje řadu sladkých odrůd. To je odrůda pro tyto sladké zuby. Krásné žluté plody jsou odstraněny na konci září - začátkem října.


Odrůda 'Golden Delicious'. Fotografie z semenauspeha.ru

Strom střední ráznosti se širokým kulatým hustým korunou. První sklizeň vás potěší již ve 2. až 3. roce života. Jablka s rozeznatelnou zlatou, lehce drsnou pokožkou s mírně výrazným narůžovělým červenohnědým zaobleným tvarem. Dužina je světle žlutá. S výhradou všech podmínek skladování mohou jablka ležet až do dubna.

Odrůda dobře snáší mráz, má záviděníhodný výtěžek a vynikající kvalitu ovoce. Ale má své nevýhody. Patří mezi ně špatná tolerance vůči suchu, nepravidelný plod. Doma, ve Spojených státech, je odrůda „Golden Delicious“ považována za oficiální symbol státu Virginia.

„Běloruská sladká“

Zimní odrůda „běloruská sladká“ bezpochyby spadá do naší první desítky nejsladších. Strom roste střední velikosti se zaoblenou korunou ve tvaru kužele. Mladé jabloně již nese ovoce po dobu 2-3 let svého života.


Odrůda "běloruská sladká". Fotografie z nizovo-sad.ru

Zaoblený jablka o hmotnosti 150-200 g, když zralý, první žlutý, a pak nalijeme tuhou červenou červenat. Maso je krásné, sněhově bílé. Kvalita je dobrá díky vysoké mrazuvzdornosti a produktivitě. Strom na genetické úrovni je odolný proti poškození šupiny. Rok výroby. Sklizeň odebraná ze stromu v čase je dokonale zachována až do února.

'Orlov'

Odrůda „Orlov“ po dobu 2 týdnů před dozráním. Autor fotografie

Když jsem před několika lety zasadil tuto odrůdu na mou letní chatu, nikdy nepřestávám obdivovat její ctnosti. „Orlovim“ není postižen chorobami, nese ovoce ročně a hojně. Nezpůsobuje problémy při prořezávání - jeho větve odcházejí z vodiče téměř v pravém úhlu, takže přirozeně vzniká krásná koruna.

Jablka jsou mírně zploštělá, váží 150-170 g. Kůže je světle žlutá s bohatým, rozmazaným akvarelem červeno-červených odstínů. Pod velkolepou skořápkou schovává neméně působivý obsah: dužnina je krémová, šťavnatá, s bezkonkurenční chutí a příjemnou karamelovou vůní.

Odrůda by měla být vysazena na potraviny, protože plody nejsou vhodné pro dlouhé skladování. Podobně jako ostatní letní odrůdy nebudou jablka „Orlovim“ trvat déle než měsíc.

„Vánoce“


Odrůda "Vánoce". Autor fotografie

Průměrná hmotnost jablka je 140-180 g, ale na mém stromě často dozrávají podstatnější vzorky (o hmotnosti 230-250 g). Jablka se vyznačují zelenavě žlutou barvou slupky a ve stádiu zralosti jsou pokryta jasně červenou, téměř pevnou červenatou. Dužina je hustá, šťavnatá, sněhově bílá - na rozdíl od červené kůže vypadá skvěle.

První jablka potěší strom již ve věku 3 let a sklizeň přinese ročně. A tak pojmenovaná odrůda není náhodná: tato lahodná sladká jablka jsou schopna ležet v obchodě se zeleninou až do poloviny zimy.

'Saffron Pepin'

Nezapomeňte se zmínit o staré zimní odrůdě „Pepin saffron“, kterou odvodil Ivan Vladimirovich Michurin. Stále neztrácí svůj význam a často se nachází v amatérských zahradách.


Odrůda „Pepin Saffron“. Fotografie z romashkino.ru

První sklizeň bude muset čekat poměrně dlouho, protože se rodí pouze 4-5leté stromy. Ale dlouho očekávaná jablka vás nezklame: jsou malá (80-140 g), ale voňavá, šťavnatá a s dezertní chutí. Nelze odtrhnout! Jejich kůže je nažloutlá, pokrytá tmavě červenou červenatou, krémovou dužinou.

„Pepin šafrán“ sbírejte v první polovině října, jablka dozrávají již v obchodě. Je to tam, kde získávají své slavné kořeněné aroma a stávají se medem. Za správných podmínek je sklizeň dokonale zachována až do dubna.

Odrůda se vyznačuje vysokým výtěžkem, vynikající kvalitou a dobrou trvanlivostí ovoce. Netrpí periodicitou v plodnicích, nicméně v těžkých zimách tuhne a v deštivém létě je rychle postižena chrastí.

'Riga Dove'

Zvláště sladké a chutné plody raného podzimního období jsou lotyšská odrůda Riga holub. Krásně zeleno-bílá jablka s nejlepší kůží dosahují hmotnosti 110-130 g. Na sudech se může objevit jemná narůžovělá tvářenka. Zralé plody jsou průsvitné, jako by se lily šťávou. Chuť jablek je příjemná, sladká a kyselá. Rozdíl v poměrně dobré kvalitě uchování: při dodržení všech skladovacích podmínek bude trvat do prosince.


Odrůda "Riga holubice". Fotografie z moysadovnik.ru

Strom sám o sobě je střední růst, s šířící se korunou. Odrůda je náchylná k periodicitě v plodnicích a první sklizeň bude muset počkat (první jablka jsou vyrobena ve 4. roce). Ale jeho zimní odolnost je dobrá, takže se pěstuje v Rusku. Není ovlivněna chrastí a hniloba ovoce.

"Uslada"

Název odrůdy „Uslada“ mluví sám za sebe. Strom této odrůdy se vyznačuje průměrnou růstovou silou, má široce oválnou hustou korunu, začíná nést plody 4. až 5. roku.


Odrůda „Radost“. Fotografie z mctula.ru

Jablka raného podzimního dozrávání, vážící 120-160 g. Ve tvaru jsou téměř dokonale kulaté a chci je ve váze, ale na stole. Oloup je zeleňově žlutý, ale schovaný je pod bohatým akvarelem růžovým červenáním, které pokrývá zralá jablka. V dužnině mohou být narůžovělé skvrny. Šťavnaté, sladké, voní jako malina - to jsou speciální jablka odrůdy „Uslada“.

Až do prosince leží bez problémů. Odrůda je vysoce výnosná, zimní mrazuvzdorná, odolná vůči všem typickým onemocněním jablka. Nevýhody zahrnují silné zahuštění koruny, takže strom musí být ohlížen a pravidelně prořezáván, jinak se výtěžek roztaví před našimi očima.

Sladká jablka výše uvedených odrůd si nepochybně zaslouží nejvyšší pochvalu za své chuťové vlastnosti a vždy se stávají hlavním dezertem na každém stole.