Image

Cholagogue se stázou žluč

Bez ohledu na věk nebo pohlaví se mnoho lidí potýká s „tělesnými“ signály o problémech jater způsobených cholestázou. Choleretická činidla ve stagnaci žluči jsou navržena tak, aby zahájila proces čištění orgánů toxického "odpadu", což přispívá k produkci hormonu cholecystokininu. Existují možnosti - od lékařských po "recepty babičky" - zvládání nemoci. Postarejte se o sebe, pokud:

 • čas od času zažíváte bolestivé příznaky v pravém hypochondriu;
 • cítit nepříjemnou chuť hořkosti v ústech;
 • všimněte si žloutnutí kůže;
 • zaznamenaly známky chronické únavy.

Seznam nejúčinnějších agentů cholagogue

Nejlepší choleretický činitel ve stagnaci žluči - dodržování celého komplexu opatření pro obnovu. Jejich cílem je stimulovat činnost zažívacích orgánů, očistit játra a normalizovat funkce žlučníku. Kombinace akcí, které pomáhají zbavit se nemoci, zahrnuje:

 1. Soulad se základy výživy.
 2. Užívání léků, úspěchy tradiční medicíny, zlepšování vylučování žlučníku.
 3. Aktivní životní styl - je to vynikající "choleretický prostředek" pro prevenci stáze žluči.
 4. Dodržování pitného režimu, zahrnutí minerální vody do léčebné stravy bez plynu.
 5. V přítomnosti nadměrné hmotnosti kalorické omezení výrobků až 2000 kcal denně.

Jídlo

Přetížení v žlučníku může zabránit, dodržovat základy stravy. Hlavní nepřátelé zdravých jater jsou slané, kořeněné pokrmy. "Mimo zákon" koření, uzená masa, pečivo a sladkosti. Pomůže frakční jídla až 4-6 krát denně. Není nutné jíst velké porce. Přejídání je nebezpečné u dyskineze žlučových cest, což způsobuje těžkost a bolest na pravé straně hypochondria.

Co jsou to choleretická jídla? Zvyšují kinestetiku trávicího traktu, stimulují vstřikování žluči do střeva, odstraňují stagnaci a uvolňují křeče. Choleretické výrobky by však neměly konzumovat ve velkých objemech. Důsledkem nekontrolovaného příjmu může být pohyb kamenů podél žlučovodů s následným odstraněním močového měchýře. Užitečné choleretické látky pro stázu žluč jsou:

 1. Rostlinné oleje. Stimulovat produkci cholecystokininu - hormonu zodpovědného za tvorbu a vstup žluči do žaludku.
 2. Zeleninová šťáva na bázi řepy, mrkve, zelí; bobulová šťáva z brusinek, brusinek; šťávy ze zelí.
 3. Čerstvé ovoce, zelenina. Přispívají ke zvýšené gastrointestinální motilitě, jemně čistí játra, střeva a zabraňují stagnaci žluči.
 4. Celulóza jako součást otrub. Pšenice, ovesné vločky, jsou to skvělý způsob, jak vyčistit játra, která je nejprve pod vlivem cholestázy.
 5. První jídla. Zeleninové polévky, boršč nebo nízkotučné vývary z drůbežího masa jsou nepostradatelným jídlem pro dietní potraviny, aby se zabránilo / léčilo stáze žluči.
 6. Petržel, kopr, koriandr, rozmarýn, celer, špenát, salát mají vynikající choleretické vlastnosti.

Lidové léky

Použití choleretických kompozic testovaných mnoha generacemi. Prostředky tradiční medicíny pomohou odstranit bolestivé projevy cholestázy, stimulují odtok žluči a aktivitu metabolických funkcí těla. Přírodní složení, absence specifických alergenů zpřístupňuje populární recepty během těhotenství. Aby se zabránilo rozvoji nemoci, pomůže to snížit stagnaci:

 1. Jíst půst rostlinného oleje a citronové šťávy. Lžíce lněného, ​​řepkového, olivového nebo slunečnicového oleje s podobným množstvím citrónové šťávy spustí metabolické funkce. Složení jemně čistí střeva, játra od stagnace žluči po noci odpočinku.
 2. Xylitol nebo sorbitol. „Blind“ trubice založená na těchto látkách pomocí vyhřívací podložky v oblasti jater je prostředkem, jak se zbavit stagnace žluči. Postup by měl být proveden po konzultaci s gastroenterologem, nejlépe pod dohledem lékaře.

Choleretic bylinné poplatky

Účinnými prostředky, které zmírní žlučovou stagnaci, budou čaje, odvar a bylinné extrakty s choleretickou vlastností:

 1. Slaměnka, tyran, běžné trávy a stigmy kukuřice dokonale čistí játra toxinů a zároveň stimulují procesy trávení v trávicím traktu.
 2. Kmín, máta peprná zlepšuje metabolické procesy, odstraňuje stresující stavy. Je to také přirozený antispasmodik.
 3. Lékárenské řetězce nabízejí choleretické bylinné přípravky, známé jako čísla 1, 2 a 3. Hlavními složkami jsou nesmrtelnice, řebříček, máta, koriandr, které eliminují stagnaci žluče.
 4. Bylinná sbírka choleretic 3 obsahuje přírodní antiseptika - heřmánek, květy měsíčku, zabraňující rozvoji zánětlivých procesů žlučového traktu, tansy, nesmrtelnosti.

Léky

Choleretická léčiva pro dyskinezi žlučových cest jsou zastoupena antispasmodiky, choleretikou, cholikinetiky. Přirozené nebo syntetické jsou dostupné ve formě tablet, granulí, kapalné formy (ampule). Při léčbě stagnující žluči je schéma předepsané lékařem následující:

 1. Přijetí antispasmodik s anestetickým účinkem od 5 dnů do 2 týdnů.
 2. Choleretic podle instrukcí trvalo dlouho - až tři měsíce.
 3. Cholekinetika je přiřazena situačně, pokud je potřeba stimulovat odtok žluči.

Rostlinný původ

Rostlinné choleretické léky se stázou žluče jsou široce zastoupeny na trhu, mají nízkou cenu a díky přírodnímu složení jsou relativně bezpečné. Lékař vám pomůže vybrat lék určením příčiny stagnace žluči. Účel tohoto typu činidla závisí na klinickém obrazu onemocnění. Bude vám nabídnuto:

 • alkoholické tinktury: běžný dřišťál, kukuřičný hedvábí;
 • sirupy (bez alkoholu): Holosas, Rosehip a Mint;
 • tablety: Febihol, Flamin, Tanatsehol, Berberina;
 • směsi pro čaje: Holaflux (Německo-Anglie).

Zvíře

Léčivý cholagogue může mít odlišný původ. Přípravky obsahující extrakty ze žluči zvířat, její kyseliny, mohou snižovat zátěž na slinivce břišní, žlučníku. Látky se rychle zpracují v játrech, stimulují rozpad potravy ve střevech a činí žluč méně viskózní. Jedná se o Allohol, Holenzim (s enzymy pankreatu), Liobil (obsahuje čištěnou hovězí žluč), Khologon (choleretický účinek je slabě exprimován se zvýšenou tvorbou žluči).

Syntetický

Jmenovaný stagnací prostředků syntetizovaných žlučí má výraznější charakter akce. Jejich použití vyžaduje nižší dávkování než léčiva přirozeného původu. Linku reprezentují ruské drogy: Nikodin, Oxafenamid, polský Gimecromon, Tsikvalon. Kromě choleretických, uměle vytvořených léků mají antispasmodické, protizánětlivé, analgetické mechanismy.

Co znamená v případě stáze žluči předepsané dětem

Příznaky, které by měly být ostražité - ztráta chuti k jídlu, jejich úplná absence, tendence k zácpě / průjem, barva tmavé moči, žlutá tvář. Porušení odhaluje vyšetření jater, žlučníku dítěte. Často je příčinou "dětinské" žlučové stáze biliární dyskineze nebo přítomnost parazitů. Léčba by měla být zaměřena na normalizaci kontraktilní funkce kanálků, zlepšení střevní motility. Choleretické léky pro děti postihují v obou oblastech:

 1. Flamin. Tento protizánětlivý, sekreční, žlučový lék štěpí cholesterol, rozšiřuje cévy střeva, zmírňuje křeče.
 2. Holagogum Přírodní složení - kurkuma, špenát, máta éterické oleje - je bezpečné pro tělo dítěte. Je stimulátorem sekreční funkce žlučníku.
 3. Holaflux. Rostlinné složky léku působí jako antispasmodika, cholekinetika, hepaprotrektory jater.

Video o choleretic byliny

Často dysfunkce produkce žluči je způsobena množstvím mastných, smažených potravin s kořeněným kořením, porušením diet. Někdy "vina" nemoc - cholecystitis, pankreatitida. Návštěva lékaře, stanovení diagnózy a předepsání choleretické léčby pomůže vyhnout se komplikacím. Nezapomeňte na prevenci cholestasis s použitím bylin přísně podle pokynů. Po sledování videa se dozvíte o populárních způsobech, jak se zbavit stagnace žluči.

Nejlepší Choleretic prostředky pro městnavé žluč

Bez ohledu na pohlaví a věk se může každý člověk v určitém okamžiku svého života setkat s takovým nepříjemným jevem, jako je cholestáza. Tento stav je charakterizován poklesem odtoku žluči a jeho stagnací v žlučníku v důsledku podvýživy, onemocnění jater, patologií endokrinního systému nebo parazitárních infekcí.

Příznaky cholestázy

Tváří v tvář cholestáze má každý člověk řadu nepříjemných symptomů, včetně:

 • pocit hořkosti v ústech;
 • zažloutnutí kůže a skléry očí;
 • bolest v pravém hypochondriu;
 • příznaky chronické únavy.

Takový stav vážně zhoršuje kvalitu života a nutí osobu, aby hledala prostředky, jak pomoci zlepšit odtok žluči, zbavit se nepříjemných symptomů nemoci a normalizovat svůj vlastní stav.

Moderní medicína vyvinula spoustu léků, které při požití zlepšují tok žluči a čistí játra toxického "odpadu". V tomto článku zvažujeme nejvhodnější léky pro tuto akci.

Je pouze důležité pochopit, že níže uvedené léky by měli předepisovat odborníci pouze po vyšetření. Všechny výše uvedené léky lze užívat pouze v případě, že v žlučníku nejsou kameny. Abychom o tom byli přesvědčeni, je nutné podstoupit ultrazvukovou diagnostiku.

Nejlepší choleretické drogy

Seznam nejúčinnějších choleretických léků, které pomáhají zlepšovat fungování jater a žlučníku, zahrnuje:

1. Léky.
2. Lidové léky.
3. Dietní výživa.

Léky na stázu žluči

Choleretika (Allohol, Hologon, Holensim a Liobil)

Tyto léky pomáhají játrům aktivně produkovat žluč, čímž aktivují pohyb této biologické tekutiny. Přípravky jsou obvykle založeny na extraktech živočišného nebo rostlinného původu.

Syntetická choleretika (Tsikvalon, Nikodin a Osalmid)

Jedná se o vysoce kvalitní cholagogue přípravky získané organickou syntézou. Kromě zlepšení toku žluči uklízejí práci žaludku, eliminují nadýmání a fermentační procesy ve střevě.

Cholekinetika (Holosas, Flamin, Magnesia)

Tyto léky, které jsou založeny na bylinných složkách, zvyšují tón žlučníku a zároveň uvolňují kanály a pomáhají eliminovat žluč.

Cholespasmolytika (infuze arniky, valeriánu, devyasily, no-shpy, euffeinu, papaverinu)

Tyto prostředky přicházejí na pomoc v případech, kdy stagnace žluči je způsobena křečem žlučníku. Léky zmírňují křeč a přispívají k expanzi žlučových cest, čímž se zlepšuje tok žluči. Tyto nástroje navíc pomáhají eliminovat bolest.

Hydrocholekinetika (minerální voda Borjomi, Essentuki nebo Kvasova Polyana)

Schopnost minerálních vod zvyšovat množství žluči a současně snižovat její viskozitu v mnoha případech pomáhá řešit problém cholestázy bez použití léků.

Pravidla pro přijímání cholagogue

Podle lékařů existují obecná pravidla pro užívání drog, která zlepšují tok žlučů:

 • Bez ohledu na předepsaný lék, musíte si vzít hodinu před jídlem, a pít sycené vody.
 • Denní dávka se dělí na 2 až 4 části, v závislosti na tom, kolikrát denně člověk sní.
 • Jíst po užívání léku by mělo být vyžadováno. V opačném případě se u pacienta mohou objevit vedlejší účinky ve formě naštvaného žaludku, nevolnosti a zvracení.
 • Předepsané léky se užívají v dlouhých kurzech 20–60 dnů v závislosti na závažnosti cholestázy.
 • Po ukončení léčby potřebuje pacient měsíční přestávku a druhou léčebnou kúru. Až 4 takové kurzy jsou povoleny ročně.

Tradiční medicína se stázou žluč

V arzenálu obdivovatelů tradiční medicíny existuje mnoho rostlin a bylin, které pomáhají rychle se vyrovnat se stagnací žluči. Výhodou těchto léků jsou minimální náklady, stejně jako poměrně vysoká účinnost, srovnatelná s použitím farmaceutických léčiv.

Žlučové šťávy

Pampeliška šťávy

K přípravě tohoto mocného prostředku pro stimulaci tvorby cholery je nutné shromáždit pampelišky spolu s kořeny, vše důkladně opláchnout, rozemele v mixéru a zmáčknout mízu rostliny. Pijte tuto léčivou tekutinu by měla být během jednoho měsíce, 2 p / den 20 ml.

Jablečný džus

K přípravě léku je nutné po prvním mrazu sbírat zralé bobulí jeřábů, rozmíchat je v mixéru a pak pomocí gázy vytlačit šťávu. Pro zlepšení toku žluči, pít tuto léčivou vlhkost po dobu 3 týdnů, 3 p / den, 20 ml každý.

Čerstvá ředkev šťáva

Tato rostlina zlepšuje tok žluči a také stimuluje střeva v případě nízké kyselosti žaludeční šťávy. Je nutné pít to znamená 30 dnů, 3 r / den na 20 ml. Je pravda, že je třeba mít na paměti, že takový lék není předepsán pro gastritidu s vysokou kyselostí, peptickým vředem a střevním zánětem.

Hrušková šťáva

Hrušková šťáva je dobré profylaktické a terapeutické činidlo, které zlepšuje tok žluči. Mělo by se konzumovat ráno, nalačno, 100 ml denně. Termín aplikace takového přírodního léčiva není omezen.

Pravidla pro výrobu léčivých šťáv

Šťáva pro léčbu cholestázy je nutná bezprostředně před použitím. Chcete-li to provést, musíte prát rostlinu, odstranit vlhkost s papírovým ručníkem, a pak mlýn a projít mlýnek na maso nebo mixér. Výsledná buničina by měla být stlačena gázou a šťáva okamžitě vypít.

Choleretické bujóny

Vývar z léčivých rostlin se vyrovná se stagnací žluči není horší než čerstvě připravené šťávy.

Číslo vývaru 1. Smíchejte 1 díl semen bodláku, kopřivy, stigmy kukuřice a uzlíku. 1 polévková lžíce. tuto směs nalijte 400 ml studené vody a nechte působit 6 hodin. Po uplynutí této doby přiveďte kapalinu do varu a vařte 5 minut. Nádobu přikryjte víčkem, nechte vychladnout, pak ji napněte a vezměte 300 ml denně rozdělenou do několika dávek. Délka léčby je 2 týdny.

Vývar číslo 2. Připojte 2 části květů nesmrtel a 1 díl Hypericum. Užívání 3 lžíce. tuto směs naplňte 1 litrem vody a nechte ji vařit 10 hodin. Po uplynutí čekací doby se směs vaří 7 minut, pak se ochladí a přefiltruje. Užívejte lék, který potřebujete, na 100 ml jednu hodinu po každém jídle. Tento lék je nutné léčit po dobu 3 týdnů, po které bude trvat týdenní přestávku a druhý cyklus léčby.

Vývar číslo 3. Smíchejte 2 části kukuřičných stigmat, 1 díl knotweed, anýz, pampelišku, třezalku a jarní. Lžíce směsi se nalije 500 ml vody a vaří se 5 minut. Ochlazený bujón se smísí a vezme se 100 ml 3 p / den po dobu 3 týdnů.

Infuze pro křeče v žlučníku

V případě, že se cholestáza vyvinula v důsledku křečů žlučníku, může být odstraněna bez medikace, a to tak, že se provede infuze léčivých bylin.

Infuzní číslo 1. Ve stejném poměru smíchejte trávu s lístky nakrájenou na máty, peprmintem a listnatými listy. 1 lžička Taková kolekce, zalijeme 200 ml vroucí vody a necháme mírně vychladnout. Take tento nástroj, jak budete potřebovat čaj, ve formě tepla, 1 sklo 2 p / den. Trvání léčby je 2 týdny.

Infuzní číslo 2. Smíchejte smíchané kousky smetany a kukuřičného hedvábí. 1 lžička Směs se smísí s 300 ml vroucí vody a nechá se 2 hodiny, zakryje se víčkem. Připravený lék na pití během dne, přičemž před každým jídlem.

Infuzní číslo 3. Smíchejte pelyněk, nesmrtelník, listy kopřivy a chmelové hlávky. Do termosky vložte čajovou lžičku sběru a nalijte 300 ml vroucí vody. Po zavření víčka kapalinu vmíchejte po dobu nejméně 4 hodin, poté přefiltrujte lék a vypijte v 50 ml 3 p / den před každým jídlem.

Rostlinné oleje pro tok žluči

Některé rostlinné oleje první extrakce, zejména slunečnice, lnu nebo olivy, jsou také účinné v boji proti cholestáze. V případě tohoto problému, musí být přijata každé ráno, na prázdný žaludek, 1 polévková lžíce. Pokud budete provádět tento postup po dobu jednoho měsíce, můžete nejen odstranit přetížení v žlučníku, ale také založit trávení.

Lněný olej se s tímto problémem nejlépe vyrovná. Může být spotřebován ve své čisté formě, jak je popsáno výše, a léčivo může být připraveno na jeho bázi. Za tímto účelem rozemele 100 g lněného semínka v mlýně na kávu, naplní se nádoba na litr výslednou moukou a naplní se na vrchol slunečnicovým nebo olivovým olejem. Po podání léku týdně můžete zahájit léčbu. K tomu, každé ráno, začněte s použitím 1 polévková lžíce. a po půl hodině můžete začít snídani. Ošetřete, dokud není dosaženo úlevy.

Existuje další zajímavý recept s použitím oleje. Se stagnací žluči každé ráno, začněte s šálkem přírodní mleté ​​kávy, zatímco jíst 10 g másla.

Ostropestřec z stagnující žluči

Samostatně vyprávět o bodláku - rostlině, která je od nepaměti nejlepším lidovým lékem s choleretickou činností. Olej z ostropestřce mariánského má vynikající choleretické vlastnosti, podporuje zdraví jater, žaludku a střev. Kromě toho příznivý vliv na stav kůže, podporuje práci kardiovaskulárního systému.

Můžete použít a jídlo. Chcete-li zlepšit tok žluči v lékárně, měli byste si koupit mléko thistle jídlo - dort, který zůstává po lisování oleje. Tento nástroj je nutné vzít 1 polévková lžíce. 3 p / den půl hodiny před jídlem, mytí jídla vodou.

Lněné semínko ze stagnující žluči

V nepřítomnosti ostropestřce je možné jídlo připravit nezávisle na lněném semínku. Chcete-li to provést, jednoduše mlít v mlýně na kávu. Ale pokud máte lněná semena na ruce, lépe připravte speciální vývar. Za to, 1 polévková lžíce. semeno nalijte 250 ml vody a přiveďte k varu, vařte 5 minut. Po vyjmutí z ohně nechte bujón vyluhovat, pak ho napněte a vezměte 100 ml 2 p / den před jídlem.

Trubice močového měchýře

V zásadě je tubing propláchnutím žlučníku a žlučovodů. Tento postup umožňuje léčit celé tělo, ale především žlučník a játra, eliminuje stagnaci a přispívá k nejlepšímu toku žluči.

Tři dny před tubingem je důležité přejít na dietní výživu, minimalizovat spotřebu masa, stejně jako odmítnout mastné a smažené potraviny. Je nutné jíst zeleninové jídlo a vařit jídlo nebo páru.

Strávit ráno čištění žlučníku. K provedení hadičky musíte vypít jedno z následujících řešení:

 • 250 ml vody, ve které 1 hodinu. Síran hořečnatý;
 • 500 ml nesycené minerální vody (Borjomi nebo Essentuki), zahřáté na 40 ° C.
 • 200 ml minerální vody se 2 lžičkami v ní naředěnými Holosasa.
 • 200 ml vody se lžičkou sorbitolu v ní zředěnou.

Poté, co jste si vzali léčivou směs, musíte si lehnout na pravou stranu na teplou zahřívací podložku a lehnout si na 2 hodiny. Po nějaké době, tam bude touha vyprázdnit střeva, a vystupující výkaly budou mít černou barvu a nečistoty žluči. Tento proces může být doprovázen abdominálními křečemi. Jen nezapomeňte, že hadička může být provedena po ultrazvuku žlučníku a pouze se svolením lékaře a ne více než dvakrát za rok. Kontraindikace tohoto postupu jsou cholelitiáza a cholecystitis.

Léčba cholestázy v dětství

V případě přetížení žlučníku u dítěte mu lékař může předepsat jeden z následujících léků:

V tomto případě by dávkování léků a doba trvání léčby měla být předepsána výhradně odborníkem. Kromě toho, v dietě dítěte, můžete přidat minerální vodu a přírodní šťávy, které zlepšují tok žluči. Nápoje a odvar pro děti do 12 let je zakázáno brát!

Dietní jídlo se stázou žluč

Ve skutečnosti může být ucpání žlučníku zabráněno, pokud sledujete svou stravu. A i když se tento problém již objevil, není příliš pozdě začít se speciální dietou. Přispěje k rychlé normalizaci jater a žlučníku.

Když už mluvíme o výživě s cholestasis, v první řadě, je třeba mít na paměti, že hlavní nepřátelé zdraví jater jsou alkohol, kořeněná a slaná jídla. Do tohoto seznamu lze přidat všechny koření, uzená masa, sladkosti a pekařské výrobky.

Chcete-li se s tímto problémem vyrovnat, pomůže vám rozdělit jídla 4-6 p / den. A je zakázáno přejídat se, protože v tomto případě se pacient s cholestázou jeví jako těžký v žaludku a bolest v pravém hypochondriu.

S cílem přispět k léčbě této nepříjemné nemoci, by měla být dieta diverzifikované produkty s choleretic akce. Tyto produkty zlepšují práci trávicího traktu, uvolňují křeče a aktivují uvolňování žluči do střeva, čímž eliminují stagnaci.

Užitečné choleretické produkty:

Rostlinné oleje. Zvyšují produkci hormonu cholecystokininu, který stimuluje syntézu žluči a přispívá k jejímu uvolnění do žaludku.

Čerstvá zelenina a ovoce. Zlepšuje pohyblivost gastrointestinálního traktu, jemně čistí střeva a játra, a pomáhá tak eliminovat stagnaci.

Zeleninová čerstvá. Čerstvá řepa, zelí a mrkev, brusinkové a brusinkové šťávy, stejně jako šťávy ze zelí.

První jídla. Proud žluči je umocněn zeleninovými polévkami, stejně jako bujóny z nízkotučné masa a ryb.

Oves nebo pšeničné otruby. Tyto produkty jsou bohaté na vlákninu, což znamená, že musí být používány pouze lidmi, kteří trpí stagnující žlučí.

Různé zelené. Rozmarýn a petržel, koriandr a celer, špenát a kopr. Všechny uvedené výrobky mají choleretické vlastnosti.

Mimochodem, lékaři doporučují, aby všichni pacienti s cholestasis sledovat obsah kalorií potravin a omezit jejich stravu na 1 800 kalorií denně.

Konečně říkáme, že léčba cholestázy není možná bez plné motorické aktivity. V tomto ohledu se doporučuje, aby člověk s tímto problémem začal svůj den s gymnastikou, sportem (plavecký bazén, kolo, fitness, aerobik) a snažil se pohybovat více, přičemž každý den chodí na čerstvém vzduchu 40–60 minut.
Dobré zdraví pro vás!

Jaké jsou nejlepší léky proti choleretickým rostlinám?

Choleretikum - lék, který zvyšuje tvorbu žluči a usnadňuje její vylučování do střeva. Zeleninová choleretic přirozeně normalizuje vylučování žluči. To je velmi důležité, protože žlučové enzymy jsou zodpovědné za rozpad složek, které tvoří potravu.

Volba choleretického léku je nutné vzít v úvahu příčiny porušení odtoku žluči a důvod tohoto. Před přijetím je vhodné se poradit s odborníkem, protože stejný choleretický lék může na nemoc působit různými způsoby.

Všechny látky typu cholagogue, zejména rostlinného původu, mají několik typů:

 • léky, které stimulují žluč;
 • finanční prostředky, které pomáhají žluči ze žlučníku dostat se do střev.

První skupina léčiv se skládá ze žlučových kyselin a některých rostlin. Jedná se o divokou růži a nesmrtelníky, stigma kukuřice a konvalinek, máta peprná, chrpy a tyranské květy, třešňovou kůru a březové pupeny. Obsahují éterické oleje, aktivní kyseliny, flavonoidy a taniny. Ve složení těchto rostlin se tyto látky podílejí na vynikající stimulaci žluči a její produkci játry. Vzhledem k dobrému proudění žlučníku v žlučníku nedochází ke stagnaci a játra začínají pracovat normálně.

Mnoho léčiv se připravuje na bázi bylin. Allohol, Holosas, Febihol, Karsil - všechny tyto nástroje jsou choleretické na základě rostlin.

Cholekinetika stimuluje kontrakci žlučníku, působí na buňky jater a na tón střeva. Díky nim se uvolnění žluči zvyšuje, zlepšuje průtok tekutiny. Výsledkem je, že žluč v žlučníku nestagnuje.

Cholespasmolytika uvolňují svěrač a mají blahodárný vliv na kanály vedoucí ke žluči.

Co dělají choleretici:

 • aktivovat střevní sliznici;
 • zvýšení průtoku tekutiny do jater;
 • ovlivňují zažívací procesy v játrech.

Složení těchto fondů je zvířecí žluč.

Na základě níže uvedených rostlin existuje mnoho receptů tradiční medicíny, které přispívají k odstranění žluči:

slunečnicový a olivový olej;

 • koriandr a jalovcový olej;
 • extrakt z brusinek;
 • listy pampelišky.

Tyto léky lze použít pouze po speciálním vyšetření a konzultaci s lékařem, protože mnoho z těchto léků má vedlejší účinky, zejména pokud má člověk pankreatitidu, žlučové kameny a ledvinové kameny, žloutenku.

Správné použití choleretických bylinných přípravků:

normalizuje sekreci žluči;

 • zlepšuje kvalitu krve;
 • zlepšuje trávicí trakt;
 • brání porušení křesla.

Co jsou rostlinné choleretické látky a které z nich jsou nejlepší? Seznam léků je široký.

Allohol - choleretic, který aktivuje správné fungování jater. To je vzato nepřetržitě jestliže tam jsou problémy s výstupem žluči. Obsahuje listy česneku a kopřivy, stejně jako extrakt ze suché žluči. K dispozici v tabletách.

Kars - pozitivní vliv na játra, vede k rychlosti metabolických procesů, obnovuje je. Skládá se z bobulí ostropestřce mariánského.

Cholenzym je komplexní přípravek sestávající z prášku, který byl extrahován ze slinivky břišní zvířat a žluči skotu. Má velký vliv na proces trávení. To je přírodní lék, který má choleretický účinek, který zlepšuje metabolismus v játrech. To je jeden z nejlepších léků, které odstraňují žluč. Tento lék je velmi populární, o něm hodně pozitivní zpětné vazby. Obsahuje vitamíny a kyselinu askorbovou.

Holosas je antimikrobiální, diuretický, protizánětlivý a tonický lék. Tento nástroj je určen pro choroby:

chronická hepatitida, pokud je narušen tok žluči;

 • chronická cholecystitis;
 • otrava alkoholem;
 • cholangitida;
 • snížená imunita;
 • metabolické poruchy.

V dětství a během těhotenství musí být tyto léky užívány velmi opatrně, při dodržení určité dávky.

Zeleninové choleretické látky jsou stigma kukuřice, pampeliška, infuze levandulových květů.

Mylnyanka medica netvoří kameny v žlučníku. Peppermint uvolňuje kanály, kterými žluč prochází, a přispívá k jejich dobré sekreci. Oni také používají odvar z elecampane, čerstvé šťávy z podběráku, odvar z pelyňku, a mnoho dalších bylin jako choleretic.

Známý choleretický hepatoprotektor Gepabene obsahuje ovoce ostropestřce a kouřovou trávu.

Díky uvedeným bylinám a rostlinným cholagogues budou vaše játra a žlučník vždy zdravé.

Co je cholagogue se stázením žluči lepší a efektivnější?

Cholagogue se stázou žluči aktivuje její odtok a tím zabraňuje riziku vzniku mnoha onemocnění jater a žlučníku. Hlavním mechanismem jejich působení je stimulace tvorby žluči a urychlení jejího odstranění z těla. Přetížení může vést k různým komplikacím, od poruch trávení až po tvorbu kamenů v žlučníku. Proto je důležité, když první neúspěšné symptomy začnou včasnou léčbu.

Úloha žluči v těle

V našem těle jsou játra zodpovědná za produkci žlučových kyselin, které za den produkují asi jeden litr žluči. Z jater je biologické tajemství posláno do žlučníku, kde se hromadí, získává potřebnou koncentraci a pak je vylučováno do dvanácterníku. Koncentrovaná žluč má žlutohnědý odstín a má specifickou hořkou chuť.

Žluč se aktivně podílí na procesu trávení, je zodpovědný za trávení a asimilaci potravin, rozpad tuků, vstřebávání živin a vitamínů. Díky žluči se zlepšují funkce střevního traktu a vylučují se toxiny, cholesterol a další produkty rozkladu. Porucha jater nebo žlučníku hrozí stagnací žluči a zhoršením pohody. Existují takové charakteristické příznaky, jako je hořkost v ústech, bolest v pravém hypochondriu, žloutnutí kůže, těžkost po jídle, nevolnost, pocit únavy.

K zvládnutí nepříjemných symptomů a odstranění stagnace pomůže:

 • choleretické léky;
 • lidové prostředky prověřené časem;
 • speciálně vybrané potraviny.

Před zahájením léčby je samozřejmě nutné se poradit s gastroenterologem a striktně dodržovat jeho doporučení.

Choleretické léky se stázou žluči

Léky, nejčastěji předepisované pro stagnaci žlučových a žlučových dyskinezí, lze rozdělit do několika skupin:

 1. Choleretika;
 2. Cholespasmolytika;
 3. Cholekinetika.

Choleretika

Jedná se o léky, které zlepšují funkční schopnosti jater a pomáhají zvyšovat objem produkované žluči. Tato skupina léků je dále rozdělena do následujících podskupin:

 • Opravdová choleretika. Základem těchto léčiv jsou extrakty ze žluči zvířat, enzymy živočišného původu, rostlinné extrakty. Oblíbenými zástupci této skupiny jsou Allohol, Holenim, Hologon, Liobil.
 • Syntetická choleretika. Jedná se o kombinované prostředky, které jsou založeny na složkách syntetizovaných chemickými prostředky. Většina z nich, kromě choleretického působení, vykazuje protizánětlivý, antispasmodický a antibakteriální účinek. V případě stagnace, Nikodin, Tsikvalon, Osalmid jsou široce používané drogy.
 • Bylinné přípravky s choleretickým účinkem. Zástupci této skupiny pomáhají snižovat viskozitu žluče při aktivaci její produkce, přispívají k jejímu odtoku a normalizují práci jater. Jedná se o poměrně rozsáhlý seznam, který reprezentují takové léky jako Holosas (založené na šípku), Hofitol (artyčoky), Febihol (kurkuma), Flamin (imortelle), Insadol (hedvábí kukuřice), Berberis-Gomamacord (dřišťál). Přípravky obsahující komplex rostlinných extraktů zahrnují Travohol a Kholagol.

Cholekinetika

Jedná se o léky, které zvyšují tón žlučníku a obnovují jeho kontraktilní funkci při uvolňování žlučových cest. V důsledku toho jsou vytvořeny příznivé podmínky pro aktivní tok žluči a prevenci stagnace. Často používanými cholekinetiky jsou Atropin, Platyphylline, Magnesia, Xylitol, Sorbitol, Mannitol.

Cholespasmolytika

Eliminujte křeče, které způsobují bolest a přispívají k odtoku žluče uvolněním žlučových cest. Na druhé straně jsou také rozděleny na syntetické (No-shpa, Drotaverin, Mebeverin, Papaverin) a zeleninu (Holagol, meduňka, máta, třezalku, arnici, valeriány).

Cholagogue pilulky se stázou jater

Pojďme se zabývat nejoblíbenějšími choleretickými léky, které jsou nejčastěji předepisovány k odstranění přetížení žlučníku.

Allohol

Přírodní produkt, který je založen na sušené žluči, rostlinných výtažcích (kopřivy a česneku) a aktivním uhlí. Léčivo je na farmaceutickém trhu přítomno již více než 50 let, ale jeho účinnost doposud neztratila svou vysokou účinnost a nízké náklady. Allohol normalizuje objem produkované žluči, poskytuje choleretický účinek, normalizuje trávení, snižuje zánět a procesy fermentace a hnilob ve střevě.

Léčivo je dostupné ve formě potahovaných tablet. Standardní denní dávka je 3 až 6 tablet, které jsou rozděleny do tří dávek. Tablety se užívají po jídle. Allohol je dobře snášen, vzácně způsobuje nežádoucí účinky a nemá příliš mnoho kontraindikací. Mezi nimi jsou akutní formy onemocnění jater a žlučníku, jakož i individuální intolerance na složky léčiva. Průběh léčby závisí na formě onemocnění a průměrných 3-4 týdnech.

Cholenyme

Kombinovaný přípravek na bázi výtažků z živočišných žlučových a pankreatických enzymů z skotu. Jeho choleretický účinek je méně výrazný než účinek Alloholu, ale terapeutické možnosti jsou širší. Léčivo se používá nejen k odstranění přetížení žlučového systému, ale také k léčbě gastrointestinálních onemocnění (kolitida, peptický vřed). Tablety se doporučuje užívat 1 kus po jídle (třikrát denně).

Lék pomáhá zlepšit procesy asimilace a trávení potravy, zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá vyrovnat se s bolestí. Z nežádoucích účinků jsou zaznamenány pouze alergické reakce, které se mohou vyskytnout při přecitlivělosti na složky léčiva. Kontraindikace v přípravku Holenzim je příliš malá, souvisí s exacerbací pankreatitidy a jaterních patologií.

Odeston

Choleretické činidlo na bázi účinné látky - gimecromonu, syntetizované umělými prostředky. Léčivo přispívá k rozvoji a odstranění žluči, má antispasmodický účinek, uvolňuje žlučovody a snižuje bolest. Odeston se používá k odstranění stagnace žluči a k ​​zabránění tvorby žlučových kamenů, protože aktivní složka léčiva zabraňuje krystalizaci cholesterolu. Vzhledem k uvolnění hladkých svalů a Oddiho svěrače, léky otevírají cestu volnému toku žluči a eliminují nepříjemné příznaky spojené s kongescí (nevolnost, zvracení, zácpa).

Jednou užívejte 1-2 tablety půl hodiny před jídlem. Za den je nutné užívat lék třikrát. Průměrná doba léčby je 14 dní. Léčivo může způsobit poškození žaludeční sliznice, takže kontraindikace při jmenování Odestona je vředová choroba, krvácení, přecitlivělost, onemocnění ledvin a jater, děti (do 18 let). Vedlejší účinky jsou možné dyspepsie, bolesti hlavy, alergické reakce.

Nicodin

Syntetické léčivo s choleretickým účinkem na bázi derivátů formaldehydu a kyseliny amidanikotinové. Nikodin má výrazný protizánětlivý, choleretický a baktericidní účinek. Používá se pro stagnaci žluči, zánět žlučníku, biliární dyskinezi a související infekce. Aktivní složky léčiva mohou urychlit produkci žluči, mají pozitivní vliv na funkci jater a vykazují výrazný antimikrobiální účinek.

Jedna dávka léku je 1-2 tablety, musíte je vzít před jídlem až 4 krát denně. Kontraindikace pro jmenování Nikodinu jsou přecitlivělost, těhotenství, kojení. Při cholestáze by měla být choleretická látka používána s opatrností. Vedlejší účinky jsou možné alergické reakce, zvýšená bolest v pravé hypochondrium a dyspeptické symptomy.

Oxafenamid

Léčivo je založeno na osalmidu s choleretickým, antispasmodickým, cholekinetickým a choleretickým účinkem. Hlavní složka rychle eliminuje stagnaci zvýšením produkce žluči a snížením její viskozity. Osalmid navíc zmírňuje křeč hladkých svalů, uvolňuje žlučové cesty, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a eliminuje nepříjemné příznaky nemoci (nevolnost, hořkost v ústech, bolest, pocit plnosti a těžkosti na pravé straně, žloutnutí kůže).

Tablety užívané před jídlem až třikrát denně. Oxafenamid by neměl být podáván v případě přecitlivělosti na jeho složky, cirhózu a obezitu jater, žaludeční vřed a obstrukční žloutenku. Vedlejší účinky jsou možné svědění, průjem, vyrážky na kůži, které rychle vymizí po vysazení léku.

Flamin

Bylinný lék na bázi extraktu imortel s choleretickými, antibakteriálními a antispasmodickými vlastnostmi. Účinně bojuje proti zánětu, zvyšuje produkci žluči a snižuje její viskozitu. Aktivní složka léčiva způsobuje zmenšení žlučníku a zároveň uvolnění žlučovodů a podporu odtoku stagnující sekrece. Flamin není předepsán pro přecitlivělost a ulcerózní procesy, jeho příjem může být doprovázen alergickými reakcemi a nepravidelným krevním tlakem.

Hofitol

Léčivo, které je založeno na extraktu z artyčoků, se vyrábí ve formě hnědých tablet ve filmovém obalu, perorálním sirupu a injekčním roztoku. Ukazuje výraznou choleretickou a choleretickou akci. Délka léčby je 2 až 3 týdny, během kterých musíte užívat 2-3 tablety Hofitolu třikrát denně.

Lék není předepsán pro těžké patologické stavy jater a ledvin, onemocnění žlučových kamenů, individuální intoleranci na složky a na děti (do 6 let). Hofitol zřídka způsobuje nežádoucí účinky, ale někdy dochází k porušení stolice (průjem), nevolnost, pálení žáhy, křeče v břiše na části trávicího traktu. Alergické reakce, které se vyskytují v reakci na léčivo, doprovázené vyrážkou, svěděním, kopřivkou.

Choleretické byliny se stázou žluč

Kromě léčiv má mnoho léčivých rostlin silný choleretický účinek. Se stagnací žluči, odborníci radí nákup zvláštních poplatků v lékárně pomoci odstranit přetížení a související symptomy. Byliny s choleretickou činností zahrnují:

 • valeriána;
 • meduňky;
 • máta;
 • nesmrtelnost;
 • Kukuřičný hedvábí;
 • pelyněk;
 • Konvalinka;
 • pastýřská peněženka;
 • měsíček;
 • heřmánek;
 • jeřáb;
 • dřišťál;
 • kořeny calamus;
 • brusinky;
 • artyčoky;
 • Highlander;
 • chrpy:
 • kořeny lopuchu;
 • březové pupeny.

Pokud v rostlinné sbírce existuje několik z výše uvedených rostlin, můžete bezpečně použít k přípravě odvar, který pomáhá normalizovat tok žluč. Je však třeba mít na paměti, že všechny choleretické náboje mohou být použity pouze v nepřítomnosti exacerbace, tj. Během remise onemocnění.

Bile lidové prostředky s žluč stasis

Existuje mnoho populárních receptů založených na bylinných přípravcích, které pomáhají zmírnit křeč žlučových cest, zlepšují produkci a odtok žluči a obnovují funkci žlučníku.

Infuze máty a jarní. Bylinkový a peprná listy jsou přijímány ve stejném poměru, 2 lžíce. Do této kolekce se nalije 300 ml vroucí vody, trochu se ochladí, zfiltruje a vypije se ráno a večer po dobu 14 dnů.

Infuze k odstranění křeče. V termosce ležel 1 polévková lžíce. suché rostlinné suroviny (kopřiva + chmelové šištice + pelyněk + nesmrtelník). Kolekce nalijeme 250 ml vroucí vody, přikryjeme víkem z termosky a trváme na složení po dobu 2 hodin. Hotová infuze se přefiltruje a před jídlem vezme 1/4 šálku.

Odvar z nesmrtel a hypericum. Pomáhá zlepšovat produkci žluči a snižuje její viskozitu. Nejprve připravte sbírku 2 částí suché trávy Hypericum a nesmrtelníků. Pak 5 tbsp. Já Kolekce se nalije litrem vody a nechá se 10 hodin. Poté se sbírka na 10 minut trápí na nízkém ohni. Připravený vývar se ochladí, přefiltruje a po jídle se čtyřikrát denně vezme 100 ml vody.

Koriandr odvar. Nejdříve si připravte sbírku 4 částí ovoce koriandru a dvou částí máty a slaměnek. Pak 2 lžíce. Já Směs se nalije 250 ml vroucí vody a vaří se 15 minut na mírném ohni. Po ochlazení se bujón zfiltruje a vypije se 100 ml před snídaní a večeří. Lék pomůže obnovit tón žlučníku a vyčistit žlučovody.

Tuba

To je požadovaná procedura, kterou lze provést doma, aby se odstranila stagnace v žlučníku. Než začnete tímto způsobem čistit žlučovody, poraďte se se svým lékařem.

2 -3 dny před nadcházejícím postupem, měli byste přestat jíst mastné, kořeněné, smažené potraviny a potraviny, které způsobují zvýšenou tvorbu plynu ve střevech. Doporučuje se, aby hadička byla prováděna nejvýše jednou za měsíc, nejlépe den volna a ráno.

Existuje několik možností pro řešení čištění, můžete si vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje, a vzít ho na začátek procedury

 • Roztok síranu hořečnatého (1 lžíce prášku na šálek teplé vody);
 • Roztok sorbitolu (1 lžíce na 200 ml teplé vody);
 • 250 ml teplé minerální vody bez plynu (Borjomi, Essentuki), ve které 2 lžíce. Já Holosasový sirup

Poté, co je roztok opilý, musíte ležet na pravé straně a aplikovat teplý ohřívač na oblast pravého hypochondria. Čištění žlučníku a střev se uskuteční během 1 až 2 hodin. Pokud k tomu dojde, může se u stolice objevit slabá kolika. Tento postup je velmi účinný, odstraňuje stagnaci žluči a rychle zlepšuje celkový stav a pohodu.

Rostlinné oleje

No eliminovat stagnující rostlinný olej první lisování (olivový, lněný, slunečnicový). Vezměte je nalačno, každé ráno, v množství jedné dezertní lžíce. 30 minut po užití oleje můžete začít snídani. Tento postup má dobrý choleretický účinek a napomáhá správnému trávení.

Choleretické výrobky se stázou žluče

Nezapomeňte na potraviny, z nichž mnohé jsou schopny normalizovat proces výroby a odlivu žluči. Následující produkty vykazují mírný choleretický účinek:

 • čerstvá zelenina - rajčata, zelí, mrkev, řepa;
 • ovoce a kyselé plody - citrusy, jablka, švestky, brusinky, rybíz, třešně;
 • sušené ovoce - sušené meruňky, švestky, fíky;
 • zelení - šťovík, špenát, rebarbora, kopr, celer, artyčoky.

Některé koření a koření, jako je kurkuma, zázvor nebo čekanka, mají také choleretickou aktivitu. Nejúčinnější jsou však čerstvě vymačkané zeleninové, bobulové nebo ovocné šťávy. Pro dosažení žádoucího výsledku by měly být tyto šťávy připraveny bezprostředně před použitím.

Šťáva z připravené suroviny se těží pomocí odšťavňovače nebo mlýnku. V posledně uvedeném případě se šťáva ze zeleniny nebo ovocné hmoty vytlačuje pomocí gázové vložky. Výsledná šťáva v polovině zředěné čistou pitnou vodou a pít 25-50 ml před jídlem ráno a večer.

Šťáva z tuřínu a ředkvičky má vynikající choleretický účinek, který stimuluje kontrakci žlučníku, zvyšuje produkci a odtok žluči a zlepšuje trávení s nízkou kyselostí žaludeční šťávy. Ale pro takové problémy, jako je žaludeční vřed, gastritida, zánětlivé procesy ve střevech, by měla být opuštěna šťáva z ředkvičky nebo tuřínu.

Ale nic se neomezuje jen na hruškovou šťávu, kterou můžete pít po dlouhou dobu, 100 ml po jídle ráno a večer. Eliminuje stagnaci, normalizuje trávení a zmírňuje zácpu.

Další populární lék je rowan šťáva, která je vyrobena z bobulí shromážděných po prvním mrazu. Silný choleretický účinek je zajištěn, pokud si vezmete 20 ml šťávy před jídlem po dobu 3 týdnů.

Recepty, které pomáhají odstranit stagnaci žluči, mnoho. Před použitím je nutné zvolit nejvhodnější variantu a poraďte se se svým lékařem, abyste se vyhnuli možným komplikacím.

Recenze

Každý měsíc dělám hadičku s pomocí Magnesie nebo Sorbitolu. To dokonale pomáhá odstraňovat žlučovody a odstraňuje stagnující žluči z těla. Po zákroku cítíte lehkost v celém těle, nevolnost, řev, hořkou chuť v ústech, těžkost a bolest na pravé straně zmizí. To je jen trubka nemůže být provedeno, pokud jsou kameny v žluči, jinak se pohybují s proudem žluči a mohou blokovat žlučovody. V tomto případě budete muset uchýlit k operaci.

Když mám na své pravé straně otravnou bolest, nevolnost, slabost, přijímám Allohol. Jedná se o choleretikum založené na přírodních složkách, pomáhá při úpravě žlučníku a zlepšuje tok žluči. Následkem toho po 2 -3 týdnech léčby zmizí nepříjemné symptomy a stav se vrátí do normálu. Je to levný lék, má málo kontraindikací a téměř nezpůsobuje vedlejší účinky.

6 nejlepších choleretických léků

Trávení je holistický proces, ale je rozděleno na části, které se zdají protichůdné a neslučitelné. Takže v žaludku je velmi kyselý a v duodenu je již alkalický. Aby se snížila kyselost žaludeční šťávy, která vstoupila do střeva, a aby se neutralizovala aktivita žaludečních enzymů a přenesla se změna fází trávení z kyselých na alkalické (střevní), vzniká v játrech speciální tekutina zvaná žluč.

Každý den se vytvoří přibližně 1 litr této tekutiny a vyloučí se z těla dospělého. Žluč zdravého člověka má zelenou nebo žlutou barvu, chutná velmi hořce. Po formaci je transportován po vlastních kanálech do vesikálního pádu nebo žlučníku, kde je uložen. Po kontrakci hladkého svalstva žlučníku se podle potřeby vylučuje do střevního lumen, účastní se trávení.

Žluč také pomáhá emulgovat, nebo rozpouštět tuky ve střevech, a připravuje je na trávení. Zlepšuje střevní motilitu, zvyšuje tvorbu trávicích hormonů. Velmi důležitá je jeho role ve vazbě a vylučování cholesterolu a produkt rozpadu hemoglobinu obsaženého v krvi. Nazývá se bilirubin. Protože tato látka nemůže být filtrována přes glomeruly, bilirubin je vylučován žlučí a opouští tělo výkalem.

Nejčastěji se v klinické praxi vyskytují stavy spojené s pomalou tvorbou této tekutiny, s obtížemi s jejím vstupem do tenkého střeva, v důsledku vývoje cholelitiázy - onemocnění kámen, chronického zánětu močového měchýře - cholecystitis a dalších patologických stavů cest vedoucích k žluči. Výsledné chemické nebo mechanické překážky pro normální vstup žluči do střeva způsobují řadu bolestivých symptomů.

To je nepohodlí v žaludku na pravé straně, hořkost, nevolnost, v těžkých případech, mechanická žloutenka, nadýmání, může dojít k fekální změně. Za účelem normalizace průchodu této důležité tekutiny se aplikují choleretická léčiva. Toto hodnocení zahrnovalo nejúčinnější a často předepsané produkty z tohoto seznamu. Choleretická činidla se liší svým mechanismem a indikací pro zamýšlené použití. Přezkum začíná tzv. Choleretikou.

Hodnocení nejlepších choleretických léků

Nejlepší Choleretic - Choleretics: Vzdělávací stimulanty

Prostředky, které stimulují tvorbu žluči z jejích prekurzorů, jsou přirozené nebo pravé, syntetické, stejně jako rostlinné choleretické látky, které mají žlučový účinek. Pravá choleretika je často živočišného původu. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější choleretické léky ze všech podskupin. Allohol je pravý choleretic, Odeston je syntetický prostředek a Holosas je želatinový lék sestávající z jedné rostlinné složky.

Allohol

Allohol je snad nejoblíbenější a cenově dostupnější "populární" choleretická medicína. Jedná se o kombinovaný prostředek a Allohol obsahuje suchou žluči, suchou kopřivu a česnek, stejně jako aktivní uhlí. Všechny tyto složky dohromady dávají silnější choleretický účinek než jen jednu žluči. Allohol může zvýšit intestinální kontrakce (peristaltiku) střeva a díky přítomnosti aktivního uhlí, které má antimikrobiální a sorpční účinek, snižuje procesy hnilob a kvašení, které se mohou vyskytovat ve střevech.

Allohol se projevuje v komplexní terapii chronické cholecystitidy, s cholangitidou a se symptomy atonické zácpy. Obvykle se užívá ve dvou tabletkách, po jídle, takže vykazuje maximální choleretický účinek. Pokud je pacientovi předepsána frakční dieta, pak by měl být lék užíván maximálně 4krát. Tato technika musí být dodržována měsíc, a pak je snížena o polovinu dávky. Kurz je možné opakovat, ale mezi nimi je nutné absolvovat přestávky v délce nejméně 2 měsíců.

Allohol je vyráběn společností Pharmstandard, domácí firmou, a velké balení obsahující 50 potahovaných tablet stojí pouze 42 rublů. V některých lékárnách jej najdete za 33 rublů a nejmenší balení 10 tablet stojí pouze 12 rublů.

Silné a slabé stránky

Allohol působí "cholereticky" zcela jemně, na rozdíl od syntetických drog. Přesto obsahuje přírodní žluč. Nicméně, při dostatečně vysoké dávce, může způsobit průjem a nadýmání břicha, a Allohol je kontraindikován u akutních vředů, v mechanické (obstrukční) žloutenka, a pokud žlučník má kameny. To vede k prudkému nárůstu sekrece, a pokud nemá místo k pohybu, může dojít k expanzi močového měchýře a dokonce ik jeho ruptuře s rozvojem peritonitidy. Allohol je kontraindikován u akutní a subakutní hepatitidy - zánět jater a progresivní dystrofie. Ale tento cholagogue, přijatý na svědectví, působí jemně a pomáhá zlepšit trávení a normalizaci stolice u velmi odlišných skupin pacientů.

Odeston

Odeston patří do skupiny vzácně používaných syntetických choleretik a má poměrně výrazný choleretický účinek. Tento nástroj ve formě účinné látky obsahuje gimekromon a přichází ve formě tablet o hmotnosti 200 mg.

Odeston snižuje fenomén stagnace, snižuje procesy vedoucí k tvorbě cholesterolových kamenů, tj. Snižuje ztrátu cholesterolu ve formě krystalů a je indikován při léčbě takových onemocnění, jako je biliární dyskineze hyperkinetického typu, chronická cholecystitis a cholangitida. Předepisuje se po operaci žlučníku a v důsledku chronického snížení vylučování žluči.

Přípravek Odeston se podává půl hodiny před jídlem, 1 nebo 2 tablety, třikrát denně. Denní dávka by neměla překročit 6 tablet. Kurz trvá přibližně 2 týdny. Nedoporučuje se vynechat dávku, ale nemůžete ji později vymyslet, přičemž ihned užijte dvojnásobnou dávku. Odeston vyrábí polská společnost Polfa a na podzim 2018 je možné zakoupit balíček 50 tablet ve velkých městech Ruské federace za průměrnou cenu 550 rublů.

Silné a slabé stránky

Stejně jako u všech choleretických léků má Odestona kontraindikace. Patří mezi ně obstrukce, vzniklá v žlučových cestách, fenomén selhání ledvin a jater, žaludeční vřed, porucha srážlivosti krve a dětství. Nástroj má vedlejší účinky, kompenzuje jeho poměrně silnou choleretickou činnost. To může vést k nadýmání, průjmům, alergickým reakcím a bolesti břicha. Protože lék je syntetický, mnozí lékaři si všimnou, spolu se silným účinkem, jeho drsnost: Odeston není určen pro mírnou stimulaci.

Holosas

Snad Holosas patří k jednomu z nejchutnějších a nejpříjemnějších léků obecně, protože se jedná o koncentrovaný šípkový sirup s cukrem. V některých případech, pokud nejsou skryty před malými dětmi, mohou pít celou láhev, a poté budou trpět hojným průjmem v důsledku předávkování, ale přesto se s nimi už nic nestane.

Holosas je indikován pro různé virové hepatitidy, pro zánět žlučových cest a močového měchýře, pro otravu různými léky, léky, které jsou metabolizovány vylučováním do žluči, je indikován pro otravu alkoholickými nápoji. Holosas může být předepsán jako posilující činidlo a nedostatek vitamínu C vitaminu.

To by mělo být používáno od 2 do 3 krát denně, dospělí - 1 čajová lžička na recepci, a děti - půl lžičky, nebo dokonce méně. Kholosas vyrábí domácí společnost Altaivitamin CJSC a cena jedné 140 ml láhve je v průměru 86 rublů.

Silné a slabé stránky

Holosas je přírodní rostlinný monodrug, a pouze individuální intolerance, stejně jako těžký diabetes mellitus, bude sloužit jako kontraindikace, protože Holosas obsahuje cukr. Lék nemá žádné vedlejší účinky, opět s výjimkou individuální intolerance. Jen málo lidí zažije nepříjemné vedlejší účinky na lahodný šípkový sirup. Tento nástroj je levný, Holosas může být přidán do vroucí vody a opilý s obecným posílením účel.Odběr jedné čajové lžičky Holosas plně uspokojuje denní potřebu kyseliny askorbové.

O hydrocholagice

Hydroleretika nazývají některé stolní léčivé minerální vody. Jednoduše snižují hustotu, viskozitu žluči a činí ji tekutější. Na rozdíl od obyčejné vody, při vstřebávání minerální vody ve střevním lumen a jejím pronikání do portálního průtoku krve, je vstřebávána jaterními buňkami především a zvyšuje tlak v žlučovodech osmózou. Pokud je nutné zvýšit vylučování žluči, pak je třeba zvolit vodu jako Essentuki č. 4 (nízká mineralizace) a č. 17 (bohatá mineralizace), Jermuk. Měly by být konzumovány 30 minut před jídlem, nejlépe v teplé formě as případným uvolněním plynu.

Nejlepší choleretická kinetika: stimulanty výboje žluče

Choleretické léky tohoto seznamu jsou rozděleny do dvou typů opačných akcí. V tomto případě, pokud je močový měchýř hypotonický, jeho hladké svaly jsou volné a slabé, pak je nutné zvýšit jeho tón a posílit jeho schopnost kontrakce. Současně tato činidla snižují tonické napětí a zvyšují lumen společných struktur žlučovodů. Jednoduše dráždí střeva aktivací kaskády gastrointestinálních hormonů (cholecystokinin). Příkladem takového choleretického léku je síran hořečnatý nebo magnézie.

Tyto léky jsou předepisovány především pro dyskinezi žlučových cest na hypotonickém typu, přetížení žlučníku s poklesem jeho tónu. Tyto léky jsou ukázány u gastritidy s nízkou kyselostí, stejně jako cholekinetika, která redukuje žlučník, jsou ukázány během duodenálního snímání u zdravého člověka.

Druhou skupinu léků tvoří antispasmodika, která uvolňují nadměrně redukovaný žlučník, snižují jeho křeč a současně uvolňují žlučový systém. To umožňuje zlepšit tok žluči a No-shpa, Papaverin nebo silnější atropin a platypylin, které se používají ve zdravotnických zařízeních a při volání sanitky, jsou příklady takových cholekinetik.

Tyto prostředky jsou nezbytné pro hypertenzní dyskinezi, v přítomnosti kamenů v žlučníku a žlučovodech. Mohou snížit bolest, která se často vyskytuje na pozadí křeče žlučových cest a v přítomnosti cholelitiázy.

Zvažte nejoblíbenější a nejúčinnější cholekinetiku, která se prodává v lékárnách a zapisuje se do hodnocení.

Síran hořečnatý

Magnesie je nejjednodušší a nejpřístupnější choleretický a projímavý prostředek. Tento bezbarvý prášek, snadno rozpustný ve vodě, má intenzivní hořkou slanou chuť a pití hořčíku je nepříjemné. Kromě choleretického účinku má také antikonvulzivní účinek, přispívá k normalizaci srdečního rytmu, má hypotenzní účinek a je schopen bojovat se zácpou. Magnesia se používá pro cholecystitidu a cholangitidu pro získání cystické žlučové části během duodenální intubace, pro hypotonickou dyskinezi žlučníku, pro čištění střev. Použití magnézie je nezbytné, rozpuštění jednoho balení (25 g) v jednom sklenici teplé vody a po pití mezi jídly 3x denně, před jídlem. V tomto případě, v průměru, po jedné nebo dvou hodinách, bude mít lék potřebný choleretický účinek, který bude trvat 4 nebo dokonce 6 hodin. Obvykle dochází k určité relaxaci stolice, protože osmoticky aktivní roztok magnézie usnadní intenzivní přívod vody do střevního lumen.

Síran hořečnatý vyrábí moskevská farmaceutická továrna a jeden balíček o hmotnosti 25 g je v průměru 32 rublů.

Silné a slabé stránky

Mezi výhody magnézie patří jeho veškerá dostupnost a nízké náklady, nástup rychlého účinku a jednoduchý a srozumitelný způsob aplikace. Ale tento lék má kontraindikace. Nemůžete brát magnézii, pokud má pacient volnou stolici, příznaky selhání ledvin a nízký tlak a pomalý tep (bradykardie). Magnesie je kontraindikována u pacientů s různými srdečními arytmiemi, protože může významně zhoršit jejich stav, zejména v případě úplného atrioventrikulárního bloku, kdy jsou atriální pulsy odděleny od komorových kontrakcí.

Sorbitol

Sorbitol, přesněji sorbitol, je vícemocný alkohol a kromě choleretického má osmotický a projímavý účinek. Sorbitol se také používá v některých případech ke snížení příznaků intoxikace: odstraňuje jedovatou látku do střevního lumen.

Sorbitol se vyrábí ve formě prášku pro orální podání, v sáčcích po 5 g, někdy v prášku, baleném po 200, 300, 500 g. Sorbitol je určen pro biliární dyskinezi, hypotonický typ, pro chronickou hepatitidu v komplexní terapii, pro léčbu t závislost na zácpě.

Je nutné použít sorbitol s choleretickým účelem, rozpuštěním 5 g léčiva v půl šálku (100 ml) vody, mírně zahřáté. Tento sladký roztok je třeba užívat 10 minut před jídlem dvakrát denně. Průběh léčby je 1 měsíc. Sorbitol vyrábí domácí firma Sweet World a můžete si koupit největší balení o hmotnosti 500 g za průměrnou cenu 122 rublů.

Silné a slabé stránky

Výhodou sorbitolu je jeho velká levnost, velká šířka použití, protože může být předepsán nejen pro dyskinezi a cholecystitidu, ale také pro léčbu zácpy. Sorbitol je však kontraindikován ve všech akutních stavech, s nesnášenlivostí fruktózy, která je součástí jeho složení, a pokud překročíte požadované množství a učiníte roztok příliš silným nebo pijete příliš mnoho, může se objevit intenzivní průjem, sucho v ústech, nevolnost a symptomy dehydratace.. Sorbitol však mohou bezpečně používat diabetici, protože jeho složení nezahrnuje glukózu.

Bez lázní (Drotaverinum)

Nejznámější antispasmodické tablety No-shpa nebo hydrochlorid drotaverinu jsou vyráběny maďarskou farmaceutickou společností Hinoin. Ale-shpa je nástroj, který vám umožní snížit křeče hladkého svalstva nejen žlučníku a žlučových cest, ale také hladké svaly močových cest, takže tento lék je indikován pro renální koliku.

Ale shpa umožňuje redukovat projevený syndrom bolesti u hypertonické formy biliární dyskineze, u cholangitidy a u cholecystitidy. Ale-shpa se vyrábí nejen v tabletách, ale také v roztocích, proto se velmi často injikuje intramuskulárně. Pouze antispasmodika jsou indikována pro bolest v dutině břišní, ve stavu "akutního břicha". Faktem je, že pokud používáte silné léky proti bolesti, můžete zmírnit bolest a vynechat stav, když je nutná urgentní operace, například u akutní apendicitidy. Antispasmodické léky nemají analgetický účinek a vše, co může udělat, je uvolnit svaly.

Pokud tedy existuje centrum progresivního zánětu v dutině břišní, například se stejnou choliovou cholecystitidou, No-shpa nepomůže, ale pokud je bolest způsobena křečem v krku žlučníku, pak se dosáhne nezbytného účinku, křeč se vyřeší, žluč vyjde do střev a stav pacienta se zlepšuje.

Je nutné použít No-shpu v tabletách od 1 tablety 40 mg až 6 tablet denně, to znamená, že ne více než 2 tablety třikrát denně, je žádoucí je užívat před jídlem tak, aby během jídla vykazoval svůj účinek a uvolňoval žlučových cest hladkého svalstva. V balení je 24 balení o hmotnosti 100 rublů.

Silné a slabé stránky

Velkým plusem No-shpy je jeho poměrně vysoká aktivita a rychlost. Zřídkakdy se vyskytnou příznaky předávkování, jako jsou arytmie, ale pro to, aby se tak stalo, musí mít pacient zpočátku těžké onemocnění srdce. Ale shpa je univerzální lék, nejen že přispívá ke zvýšení toku žluči, ale také pomáhá normalizovat tok moči, protože uretery i žlučovody mají stejné prvky hladkého svalstva. Existuje několik vedlejších účinků. Vzácných symptomů - tachykardie, bolesti hlavy a nevolnost, alergické reakce. Ale i přes všechny menší nevýhody, No-shpa je poměrně v poptávce, a dlouho existoval v každé domácí lékárničku, jako prostředek volby pro bolesti břicha, protože pouze užívání antispasmodik se vyhne vážným komplikacím, pokud je nutná operace.


Pozor! Toto hodnocení je subjektivní, není reklama a neslouží jako vodítko pro nákup. Před nákupem se poraďte s odborníkem.