Image

Jak se zbavit mokrých kuřat?

Mokrý kalus vzniká s neustálým dopadem traumatického faktoru na kůži. Je to tekutina naplněná formace na kůži. Měkký mozol se nejčastěji vyskytuje na nohách, dlaních a prstech. Taková formace může být nalezena v jakékoliv jiné části těla, která je vystavena stálému mechanickému namáhání. Mokré kuří oka na nohách jsou výsledkem nošení tuhé nebo těsné boty. Boty, které jsou úzké nebo nevhodné pro velikost, pevnou patu a otevřenou špičku, způsobují mechanické poškození kůže. Dlouhodobé nošení obuvi s příliš vysokými podpatky také vede k vzniku puchýřů na nohou, v tomto případě dochází k nadměrnému zatížení chodidel a nohou.

Kalus na ruce je výsledkem stálé práce s jakýmkoliv nástrojem bez použití ochranných rukavic. Takové neštěstí často navštěvuje letní obyvatele, když vykopou postele, aniž by si všimli zranění kůže dlaní. Puchýře na prstech jsou důsledkem používání pera. Měkký mozol na ruce lze získat při sportu.

V raných stadiích se na kůži objevuje mírné zarudnutí, otok a bolestivost. Pokud se v této době člověk může sundat nepohodlné boty, přestat pracovat nebo chránit poškozené oblasti kůže, s největší pravděpodobností nebude další vývoj kukuřice. Pokud se však v místě kalusu na nohou vytvoří puchýř, léčba bude stejně vyžadována. Navzdory tomu, že mírné zranění kůže na první pohled se zdá být frivolní, rány v místě mokrých kuřích se mohou stát vstupní branou pro infekci. V tomto případě má osoba otázku, jak se zbavit mokrých kuřích.

Jak odstranit mokré kukuřice?

Pro ochranu rány před vstupem infekce byste měli použít baktericidní náplast. Není nutné otevírat nebo propichovat malé puchýře na vlastní pěst. Po několika dnech se kukuřice zmenší a postupně se hojí. Větší bubliny se musí otevřít. Jinak by mohlo dojít ke zhoršení jejich náhodného zranění. Velký kalus na špičce je obvykle otevřen, když začne nepříjemnost osobě. Tento postup proveďte s maximální opatrností.

Blistr by měl být otevřen nejpozději 24 hodin po jeho vytvoření. Jehlu je třeba důkladně ošetřit dezinfekčním prostředkem. Pokud alkohol není po ruce, přístroj může být ohříván nad ohněm. Poškozená kůže je otírána Zelenkem nebo jódem. Na boku blistru se vytvoří propíchnutí, přičemž jehla je rovnoběžná s kůží. Nedodržení tohoto pravidla může vést k infekci, což je důvod, proč mnoho lékařů nedoporučuje otevřít kukuřice na vlastní pěst. Pokud je jehla zavedena shora, zvyšuje se riziko poškození hlubších vrstev kůže, což vede k jejich infekci. Jak se zbavit velkých mokrých kuřích?

V přítomnosti velkých bublin naplněných kapalinou je nutné provést několik defektů, které zajistí rychlejší odstranění obsahu. Neměli byste dělat příliš mnoho děr, aby nedošlo k poškození kůže pokrývající kukuřici, protože chrání ránu před poškozením a dalším zánětem. Po otevření by měla být rána zakryta sterilním obvazem. Pak je kukuřice mírně stlačena a čeká, až kapalina úplně vystoupí. Pokud se bublina znovu naplní, proveďte další defekt.

Aby se vlhká rána vysušila a chránila před infekcí, aplikuje se na kůži antibakteriální mast. Poté můžete nalepit baktericidní náplast na postiženou oblast. Pokud to není ve vaší lékárničce, můžete ji nahradit sterilní bandáží připevněnou na kůži jednoduchou náplastí.

Pod vlivem kyslíku dochází k rychlejšímu hojení ran, proto je lepší obvaz v noci odstranit. Jak se zbavit infikovaného mokrého kalusu?

Kdyby se však infekce nemohla vyhnout, bublina by musela být zcela odstraněna, aby se odstranily všechny její části. Uzavřený prostor poskytuje ideální podmínky pro rozvoj bakterií, takže se vyhněte tomuto postupu nebude fungovat. Je nutné jej provádět při dodržení všech pravidel antiseptického zpracování.

Pokud se objeví příznaky bakteriální infekce, měli byste se poradit s lékařem, který vám poradí, jak tuto chorobu léčit.

Známky infekce mokrého kalusu jsou: zarudnutí a otok postižené oblasti, ostrá bolest, rozmazaný obsah puchýřů, vzhled hnisavého plaku na povrchu rány, lokální zvýšení teploty.

Léčba lidových prostředků mokré kukuřice

Jak rychle vyléčit puchýř doma? Pokud je blistr malý, můžete urychlit proces hojení pomocí následujících nástrojů. Chcete-li připravit koupel nohou by měl zředit 1 polévková lžíce. lžíce soli v litru teplé vody. Není nutné dlouhodobě udržovat nohy ve fyziologickém roztoku, stačí je opláchnout. Pro koupání nohou a použití slabého roztoku manganistanu draselného. Aloe šťáva je přírodní léčivé a antibakteriální činidlo. Ošetření mokré kukuřice by mělo být za pomoci listů této rostliny. Jsou rozřezány na polovinu a aplikovány na ránu uvnitř. Pro fixaci použijte běžnou náplast nebo obvaz.

Pravidelná aplikace rajčatové šťávy do nově vzniklého kalusu výrazně urychluje proces ošetření. Tato metoda však nemůže být použita po otevření blistru. Listové listy jsou nejčastěji používány při léčbě různých kožních lézí, list by měl být důkladně opláchnut studenou vodou a aplikován na kukuřici. Používá se k odstranění velkých puchýřů na kůži a odvarů léčivých rostlin.

Měsíček a heřmánek mají efekt hojení ran a sušení, jejich použití vám umožní rychle se zbavit mokrých kuřích. Mohou být použity ve formě lotionů a ve formě koupelí nohou.

Mokré ošetření kukuřice

Kukuřice je lokální poranění horní vrstvy epidermis, způsobené prodlouženým mechanickým namáháním. Tato zranění jsou ve dvou typech: suchá a mokrá. Kuří oka se nepovažují za vážné onemocnění, ale způsobují značné nepříjemnosti a bolest při chůzi k nositeli a mohou také vést k rozvoji komplikací. Proto je nutné zahájit úpravu mokrého kalusu bezprostředně po jeho vzhledu.

Příčiny a mechanismus vzhledu

Vodní kuří oka se nejčastěji objevují na kůži chodidel, na prstech na nohou nebo na patách, to znamená v místech největšího kontaktu s botami, stejně jako v interdigitálních prostorech. Hlavní důvody:

 • nesprávná velikost boty;
 • příliš tvrdý materiál, úzká špička, pevné zipy, švy na botách;
 • není raznoshennaya boty.

Zvýšená vlhkost a pocení nohou také přispívají k vzhledu oděru na nohou.

Mokré kuří oka se mohou také vyskytovat na rukou při tření kůže v důsledku práce s rukou nebo hudebním nástrojem.

Struktura a vzhled

Při tření měkké kůže tvrdými prvky, horní vrstva epidermis umírá a exfoliates ze zdravých tkání, které leží hlouběji. V důsledku toho se nafoukne bublina. Mezi tenkou stěnou vytvořeného blistru a celou kožní tkání se hromadí tekutina, která je lymfou z poškozené tkáně. Pokud je postižena krevní céva, může být v obsahu blistru krev.

Když je močový měchýř otevřen a film je odstraněn, je vystaven malý povrch rány. Pokud se do něj dostane mikroorganismus, může se objevit zánět a hnisání. Kůže kolem kuřích se stává edematózní, hyperemickou, jsou zde silné bolestivé pocity. Pokud se zánět neléčí, může se tvořit absces a může se ho zbavit pouze dermatolog nebo chirurg.

V nepřítomnosti úplného ošetření vodních kuřích, může film z močového měchýře ztvrdnout a ztvrdnout. Na problémovém místě se vytváří suchý kalus, který je obtížnější léčit a déle.

Metody zpracování

Nejprve musíte zastavit dopad tření na kůži. Mezi hlavní oblasti léčby vodního kalusu patří:

 1. Dezinfekce. Aby se předešlo zánětlivým komplikacím, musí být poškozená oblast očištěna od znečištění důkladným mytím nohou mýdlem a poté vysušena a kukuřice byla ošetřena antiseptikem (chlorhexidin, roztok furacilinu nebo peroxid vodíku). Vzhledem k tomu, že tyto léky zvyšují bolest a pálení, je nežádoucí používat antiseptika obsahující alkohol. Poté je třeba poškozené místo zavřít baktericidní omítkou.
 2. Úleva od bolesti Nejlepší jsou místní prostředky (Panthenol) nebo speciální formy.
 3. Léčivá tkáň. Regenerace přispívá k použití mastí obsahujících panthenol. Naneste také Zinek, Salicylová mast, Solcoseryl, Levomekol. Pro urychlení hojení není nutné neustále zavírat mozol. Domácí obvazy a náplasti by měly být odstraněny, protože kontakt se vzduchem, sušení rány, je užitečný pro poškozenou tkáň.

Je nežádoucí propíchnout bublinu a vytlačit kapalinu, měli byste počkat, až praskne sama.

Pokud je však velká nebo nepohodlná, můžete se pokusit propíchnout stěnu blistru na základně jehlou ošetřenou alkoholem. Pak je snadné natlačit fólii sterilním obvazem, aby se odstranila kapalina a dezinfikovala postižená oblast. Zbavte se filmu, odkryjte povrch rány, je to nemožné, protože chrání před pronikáním infekce.

Netradiční metody

Většina mokrých kuřích lze rychle vyléčit tradiční medicínou. Tyto nástroje se snadno připravují doma sami.

 1. Jitrocel. Listy rostliny musí být dobře promyty a hněteny nebo drceny v mlýnku na maso. Výsledná suspenze se aplikuje na poškozenou kůži, ponechá se několik hodin. Stejným způsobem můžete použít listy a stonky lopuchu nebo koně šťovíku.
 2. Aloe. Je nutné vzít jeden list, rozřezat, připevnit k místu poškození řeznou plochu, upevnit ji sádrou nebo obvazem.
 3. Koupele s mořskou solí (dvě polévkové lžíce na litr vody) mají účinek sušení a dezinfekce. Nesmí se provádět s čerstvými, krvácejícími mozoly, protože sůl zvyšuje bolest.
 4. Vodní kukuřice na nohou může být ošetřena citronem. K tomu odřízněte kus slupky s dužninou a připojte ke kukuřici jako aplikaci. Můžete ji udržet celou noc upevněním omítkou a čistou, volnou špičkou.
 5. Brambory Malý kořen musí být vyčištěn a strouhán. Výsledná hmota by měla být položena na čisté vyžehlené látce, připevněna ke kukuřici a pak zajištěna obvazem. Nechte takový obklad na 1 hodinu.
 6. Rajčata. Poškozenou oblast lze ošetřit několikrát denně mazáním rajčatovou šťávou nebo použitím rajčete.
 7. Do teplé koupelny na nohy lze přidávat heřmánek nebo infuze měsíčku. Tyto rostliny mají protizánětlivý, zklidňující účinek. Složení lázně, můžete přidat trochu sody, která pomáhá k vysušení rány. Pro infuzi je třeba nalít 5 lžíce květin s litrem vařící vody, nechat vychladnout pod víkem, kmen.
 8. Účinné ošetření mokrého kalusu na patě směsí česneku a medu. Je nutné broušet 2-3 stroužky česneku, smíchat s dezertní lžící medu. Výsledný nástroj ve formě obkladu se aplikuje na kukuřici, fixuje a nechá přes noc.
 9. Rostlinné oleje. Dobré hojení ran má pleťové vody z oleje z čajovníku, růži, rakytníku, lnu, jedle.
 10. Dubová kůra. Vývar dezinfikuje, zaschne poškozenou pokožku. Na litr vody bude trvat 4-5 lžíce kůry, držet nástroj na střední teplo po dobu 10-15 minut, filtrovat a použít pro koupele nebo obklady.
 11. Manganistan draselný V teplé vodě musíte nalít malé množství prášku manganistanu draselného, ​​aby se získal mírně růžový roztok. Můžete udržet nohy v takové lázni na několik minut.

Prevence

Abyste předešli mokrým kukuřicím, měli byste dodržovat některá pravidla:

 1. Používejte pohodlné, měkké boty z přírodních tkanin, vhodné velikosti.
 2. Při práci s různými nástroji (nůžkami, lopatou a dalšími) by měly být použity rukavice.
 3. Je nutné sledovat stav kůže na chodidlech: pravidelně provádět pedikúru, koupel nohou, používat křoviny k odstranění mrtvých vrstev pokožky epidermis, krémů a pleťových vod na čištění, hydratační, vyživující pokožku.


Je nutné začít léčit mokré mozoly ihned po jejich vzniku, aby se zabránilo vzniku komplikací. Doma můžete poskytnout první pomoc a provést kompletní rehabilitační léčbu. Tradiční léčiva jsou účinná při léčbě takových zranění. Nemají prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. K vyloučení alergických reakcí před použitím se doporučuje udržovat alergot a konzultovat s odborníkem.

Jak léčit mozol. Co je to mokrá kukuřice. Rozdíly oproti ostatním druhům

Ahoj léto a mozoly na nohou! Ano, v teplém období jsou naše nohy nejvíce náchylné k tvorbě těchto velmi bolestivých bublin, které vypadají, jako by se nikam nevedly.

Chodíte po ulici, cítíte trochu nepohodlí a doma uvidíte blistr naplněný tekutinou. Stává se to ještě horší, po dlouhé procházce v botách se ukazuje, že nejenže praskl, ale jeho nohy byly také vymazány v krvi. Co dělat v obou případech, jak léčit mokré kukuřice, když se již objevily na nohou?

Nyní vám řekneme, proč se tyto puchýře objevují na nohou, jak zabránit jejich tvorbě a jak používat domácí léky, pokud si otíráte nohy. Léčba tohoto typu kukuřice obvykle trvá 2 až 7 dní.

Co je to mokrá kukuřice

Pokud máte zájem vědět, co je mokrá kukuřice, pak uspokojíme vaši zvědavost. Blistr z horní vrstvy kůže - blistr naplněný uvnitř průsvitnou kapalinou vzniká v důsledku tření nebo tlaku na nohu s detaily boty. Povrchová a hluboká vrstva kůže je rozbitá a mezera mezi nimi je rychle naplněna vlhkostí, aby byla chráněna poškozená oblast.

Mokré kuří oka se mohou objevit kdekoli na noze, ale nejčastěji jsou postiženy prsty a mezi nimi, pod palcem, pokud nosíte paty, podpatky, horní část, kde boty vybíhají, pod pásy. Pokud trpíte Hallux Valgus, můžete si také otřít hrboly u nohou, když vyčnívají, natahují boty, které na ně vyvíjejí tlak.

Při chůzi a běhu, nově vytvořené, a ještě více, prasknutí kuří oka bez horní vrstvy kůže způsobit vážné bolesti hostesky, což je docela logické - budete i nadále třít, omlouvám se za výraz "živé maso". A když se poškozená kůže dostane do styku se vzduchem, bolest se zvyšuje. Kromě toho je snadné dát infekci do otevřené rány, protože v létě je velmi vysoká šance, že se písek dostane do bot nebo sandálů.

Příčiny mokrého kalusu a prevence

Proč se na nohou objevují mokré kuří oka a co může být prevence takovéto ochranné reakce těla? Nejčastěji je důvodem boty. Dalším důvodem je, že nohy se potí, zejména mezi prsty.

Aby se zabránilo výskytu vlhkých kuřích, měly by:

 1. získat pouze vysoce kvalitní boty ve velikosti, bez složitých popruhů, vyčnívajících vnitřních švů a tvrdých hran;
 2. Nenoste nové boty bez ponožek (sledkov), pokud je otevřená. První dny ho nenosí po dlouhou dobu, ale před tancem, pokud je pár koupen speciálně pro ně, nosí ho několik dní v krátkých časových intervalech;
 3. změkčení uvnitř nových bot pomocí spreje pro protažení;
 4. ujistěte se, že pokožka nohou zůstává vždy suchá, používejte mastek a prášek a nekupujte boty z umělé kůže uvnitř;
 5. Pokud jsou vaše nohy náchylné k tvorbě mokrých mozolů, například máte ploché nohy, pak si tenké gelové polštářky, které jsou obrovskou volbou v lékárnách a ortopedických salonech.
 6. Také v ponožkách si můžete otírat nohy. A nejčastěji se vyskytuje v čisté bavlně. Být nasáklý potem, on roste hrubě, vystupuje a tře mozoly. Nejlepší volba ponožky z 80% bavlny a 20% syntetické.
 7. Použijte speciální krémy proti mokrým mozolům na nohách, například Vichi, nebo Compeed s tužkou.

Pokud se ještě objevil kalus, nenoste si boty, ve kterých si otíráte nohy, položte si na ně místo, které nebude tlačit na poškozené místo.

Ošetření mokrých mozolů na nohou

Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je použití náplasti pro mokré mozoly. Jsou v moderních lékárnách a dokonce i v supermarketech s širokou nabídkou: Cosmos Hydro Active, Compeed, Scholl, Silkoplast a další druhy náplastí okamžitě upírají na okna.

Snižují bolest, izolují receptory bolesti od vnějších vlivů, snižují tření a tlak na kukuřici, chrání před pronikáním nečistot a prachu a následně i před infekcí.

Je však nepravděpodobné, že si je budeme kupovat dopředu, ale nechci běžet na promítané noze za nimi. Proto berte na vědomí populární recepty na mokré kukuřice, prostředky, pro které vždy najdete doma.

Každé 2-3 hodiny otřete bublinu roztokem peroxidu vodíku nebo roztokem furatsiliny, mají čisticí a antiseptické účinky. Poté je vhodné toto místo uzavřít baktericidní omítkou, pokud jdete ven. A doma nechal kukuřici "vysílat". Takže se bude hojit mnohem rychleji.

Rozlomte vejce a odstraňte bílý film z vnitřku skořápky. Na blistr naneste vlhkou stranu. Vypálení se zastaví po několika hodinách a samotná kukuřice projde za 2 dny.

Připevněte kus kukuřice (nebo stěr s džusem) na kukuřici a lepidlo sádrou. Udělejte to každý den, dokud puchýř neschne.

Pokud má dům krémy nebo balzámy z poranění a odřenin, které mají regenerační vlastnosti: Malavit, Rescuer, Preserver, Panthenol, atd., Stejně jako olej z čajovníku, použijte je.

Mokré kuří oka je problém, který mnoho lidí ví z první ruky, je to především to, že ženský sex narazí.

Příčiny mokrého kalusu

Nové boty, ve kterých se člověk chce předvést před přáteli a známými, mohou přinést několik nepříjemných chvil, pokud se v praxi ukáží jako stísněné nebo nepříjemné. Jsou to boty, které často způsobují formaci na patách, nohou a mezi bolestivými a puchýřky naplněnými uvnitř čistou tekutinou (jak je také nazývají lidé). Účinek tření je zvýšen pocením nohou nebo přítomností otvorů v ponožce. Jak zacházet s mokrými mozoly na nohou bot?

Při dlouhodobé práci bez ochranných rukavic s jakýmkoliv nástrojem lze pozorovat tvorbu mokrých mozolů na dlaních a prstech. Především letní obyvatelé podléhají tomuto fenoménu, který při intenzivní práci se zahradním nářadím (lopatu, nůžky, motyky) včas nezpozoruje jejich vzhled. Také provokatéry puchýřů s pilným použitím může být běžné kuličkové pero nebo tenisová raketa.

Jak se objeví dropsy?

Mokré kukuřice se tvoří v procesu tření, což způsobuje posunutí povrchové povrchové vrstvy vzhledem k podkladovým vnitřním vrstvám. Počáteční transformace epidermis často zůstane bez povšimnutí; Při pokračující expozici dochází ke konečnému odlupování horní vrstvy a vzniku dutiny, která se postupně doplňuje mezibuněčnou transparentní kapalinou. Navenek vypadá jako mírné zarudnutí, které se později změní na mírný otok, doprovázený bolestivými pocity. Sebemenší dotek bubliny může způsobit zvýšenou bolest a napětí ve stěnách kukuřice. Léčba se dá vyhnout, pokud v této fázi aplikujete omítku, noste rukavice nebo zastavíte akci, která způsobuje tření na kůži. Jinak musí být kukuřice urgentně ošetřena, aby se zabránilo vniknutí infekce do výsledné rány.

Známky mokré infekce kalusu

Jakýkoliv mechanický náraz (ráz, tlak, pokračující tření) vede k prasknutí bubliny a úniku kapaliny v ní obsažené. Se separací stěny edému zůstává na kůži rudá rána, která je pravděpodobně infikována stafylokokovým nebo streptokokovým bacilem.

Infekce, která nastala, může být identifikována takovými příznaky, jako je zarudnutí, silná bolest, zákal tekutiny, výtok hnisu, tvorba žlutých krust kolem kukuřice, zvýšení teploty za hranicemi kukuřice. Jak léčit mokré kuří oka na nohou doma?

Jednat aktivně

Na rozdíl od velkých vodních útvarů nezpůsobují malé kukuřice bolest a neotevírají se sami; jsou jednoduše pokryty omítkou, aby se zabránilo dalšímu zranění. Nepohodlí a bolestivost je způsobena vodnatostí velké velikosti, které jsou také připraveny k roztržení v každém okamžiku. Proto byste v tomto případě měli jednat předem a propíchnout je.

Nejvýhodnějším obdobím pro tuto manipulaci je den, kdy byla vlhká kukuřice objevena.

Mokré mozoly na nohou: domácí léčba

 • Dezinfikujte místo vpichu rozmazáním jódem nebo brilantní zelení.
 • Propíchnutí by mělo být provedeno jehlou nebo špendlíkem, předem ošetřené alkoholem nebo kalcinované nad ohněm.
 • Je nutné propíchnout kukuřice pouze z boku, přičemž jehlu vkládáme téměř rovnoběžně s povrchem kůže. Pokud tento stav není pozorován a kukuřice je propíchnuta v horní části, je zde velké riziko poškození jeho dna, které je plné nástupu zánětlivého procesu.
 • Pro zajištění nepřetržitého odtoku tekutiny z kukuřice se doporučuje provést několik defektů. Příliš mnoho, aby se unést pryč, je nežádoucí: stěny měchýře, chránící jemnou kůži uvnitř kukuřice před poškozením a pronikáním infekce, musí zůstat neporušené.
 • Po propíchnutí se doporučuje mokré kalus jemně stlačit jemným tlakem ubrouskem nebo bandáží tak, aby veškerá vnitřní kapalina vycházela ven. Pokud je kapka plná, bude nutné opakovat punkci.
 • Aby se zabránilo infekci, měla by být na otevřený mokrý kalus nanesena mast obsahující antibiotikum.
 • Po provedených manipulacích se doporučuje pokrýt kapku ochrannou omítkou, která by měla být vyměňována dvakrát denně a odstraněna před spaním. Toto je vyžadováno pro ránu k “dýchání”: přístup vzduchu urychlí proces hojení a rychle suší mokré mozoly na nohách.

Ošetření, masti s antibakteriálními vlastnostmi by měly být aplikovány při samovolném otevření mokré kukuřice a odtržení její stěny. Rána musí být nejprve vyčištěna a dezinfikována. Aby nedošlo k poranění a kontaminaci, doporučuje se, aby byla postižená oblast pokryta gázovou podložkou s lepící páskou, čímž se vytvoří příznivé podmínky pro její hojení.

Pokud by se infekce ještě stala, muselo by se kukuřice zcela otevřít, odstranit všechny stěny močového měchýře, protože je ideálním prostředkem pro reprodukci bakterií a rozvoj infekčního procesu. Ujistěte se, že v této situaci by měl kontaktovat lékaře. Lékař provede pitvu kuřích, zpracuje ji v souladu se všemi pravidly sanitace, aplikuje obvaz a předepíše antibakteriální terapii.

Tradiční procedury pro mokré kukuřice

Jak léčit mokré kuří oka na nohou? mohou být úspěšně ošetřeny tradičními metodami, z nichž jedním je použití lázně solného roztoku (1 lžíce soli na litr teplé vody). Nedoporučuje se udržovat nohy v takovém složení po dlouhou dobu, stačí je opláchnout.

Doporučuje se, aby vlhká kukuřice byla ošetřena 4krát denně složením 1 dílu tea tree oil a 3 částí rostlinného oleje. Kromě léčebného účinku tohoto nástroje ochrání rány před pronikáním infekcí a bakterií. Pomůže vrátit nohy zdravý vzhled lázně z kyselého mléka nebo syrovátky.

Uklidňující vlastnosti kaše získaného mletím čerstvých a čistých listů rostliny. Tento nástroj se doporučuje aplikovat na poškozené místo kůže.

Celoroční lék na ošetření kallosit je obyčejný brambor. Tento výrobek je k dispozici v zásobnících každé ženy v domácnosti a doporučuje se, aby byl tento strouhán, výsledný kašu položte na gázovou podložku, která se aplikuje na bolestivou oblast kůže a zajistí obvazem a náplastí. Obvaz by měl být aktualizován jednou denně. 3-4 sezení stačí k vyléčení dropy.

Kalanchoe a aloe proti kuří oka

Žádné mokré kukuřice

Stojí za to připomenout, že vlhká kůže je více vystavena tření. Měli byste proto učinit nezbytná opatření pro jeho sušení:

 • Bojujte pocení nohou použitím krémů a sprejů, které snižují pocení. Nebo použijte obyčejný talek, který posypeme podrážky a mezery mezi prsty.
 • Obuvi důkladně osušte.

Také byste měli mít vždy obyčejnou sádru, která může chránit poškozené místo před infekcemi. Z velké odrůdy zastoupené na policích lékáren jsou nejúčinnější Silkoplast, Scholl, Compeed. Taková činidla izolují kukuřice před vnější expozicí, snižují bolest, snižují tření a chrání před infekcí.

Tajemství zdravých nohou

Mokré kuří oka na nohách, které lze ošetřit bez obav z toho, že jsou doma, by neměly způsobit nepohodlí a úzkost, proto se doporučuje vybrat si pohodlnou a pohodlnou obuv, nosit je podle sezóny a starat se o čisté ponožky. Nohy vyžadují stejnou péči jako obličej a ruce.

Jednou nebo dvakrát týdně musíte udělat relaxační koupele odvarů takových léčivých bylin, jako je heřmánek, řetězec, kopřiva, tyran. Unavené nohy mohou být odstraněny masáží pomocí esenciálních olejů.

Kukuřice není smrtící, ale stále velmi nepříjemný problém. A pokud se objeví na rukou, pak se problém stává ještě globálnějším: kromě nepohodlí a dokonce i bolesti, snížení citlivosti kůže, ruce získají drsný, neudržovaný vzhled. Proto potřebují a mohou být bojovány mozoly na ruce. Jak? To bude popsáno dále.

Bez ohledu na místo jeho lokalizace je mechanismus tvorby kukuřice stejný: v důsledku neustálého a pravidelného vystavení něčeho na kůži "zapíná" ochranný mechanismus - hrubý. Hrubozrnná oblast zpočátku představuje močový měchýř (obvykle bolestivý), naplněný lymfou, která podporuje hojení poškozené tkáně co nejdříve.

Pokud se nepříznivý vliv na kukuřici zastaví, pak se pod močovým měchýřem vytvoří poměrně rychle, ale tenká kůže a kalus sám zmizí. Tento kalus se nazývá mokrý. Pokud negativní dopad pokračuje, tělo produkuje ochranu - vytváří vrstvu mrtvých kožních buněk. V tomto případě je obvyklé mluvit o suchých kuřích, které vypadají jako pečeť s bílými nebo šedavě žlutými vločkami.

Hlavní důvody vzniku kuří oka na rukou všech dvou:

 • Fyzická aktivita. To může být jako různé druhy sportů, jako je badminton, tenis, pull-up na vodorovné liště, a práce, například v zahradě místě nebo v kuchyňské zahradě. V prvním případě se s větší pravděpodobností setkávají se suchými mozoly ve druhém - s mokrými.
 • Nuance práce. Kalhoty na rukou jsou stálými společníky truhlářů a tesařů, kadeřníků, řezaček a dokonce i sekretářek.

Zástupci oficiální medicíny také tvrdí, že výskyt kuří oka na rukou přispívá k nedostatku vitamínu A v těle.

Jak se léčit?

Způsob úpravy závisí na typu kukuřice - mokré nebo suché.

Kalus může být léčen farmaceutickými prostředky a metodami založenými na recepturách tradiční medicíny. Pojďme se zabývat přípravami a lidovými prostředky.

Mokré ošetření kukuřice

Nejúčinnějšími léky pro léčení mokrých mozolů jsou lokální přípravky na bázi kyseliny salicylové nebo benzoové (dostupné ve formě náplastí, mastí a krémů). Kyselina benzoová má dezinfekční účinek a salicyláty přispívají k rychlému sušení kukuřice. Bylo by ideální, kdyby léčivo obsahovalo obě složky, v tomto případě zmizí v nejkratším možném čase kalus a zánět kolem místa jeho lokalizace.

Salipod a Kompid patří mezi účinné náplasti pro mozoly a Bensalitin patří mezi masti, jejichž aktivními složkami jsou výše uvedené kyseliny salicylové a benzoové.

Recepty tradiční medicíny

Aloe je považován za nejjednodušší a zároveň účinnou metodu populární léčby mokrých kuříčků na rukou. Recept je jednoduchý: je třeba připojit list této rostliny k bublině a roll to s obvazem. Nechte přes noc. Během této doby, aloe sušené kukuřice.

Dalším dobrým nástrojem je směs cibule a medu. Nakrájíme malou cibuli a smícháme s jednou lžící medu. Výsledná suspenze se ponechá na teplém místě po dobu dvou hodin, pak se nanese na vlhkou kukuřici, ovine a čeká jednu hodinu, opláchne teplou vodou.

Dobře schne mokré kukuřice a jarní salát. Je nutné promazat puchýřovou šťávu z této rostliny. Výsledek samozřejmě nebude patrný okamžitě, ale obvykle po dvou nebo třech procedurách bude zánět odstraněn, bolest ustoupí a kalus se uzdraví.

Jak se zbavit suché kukuřice?

Léčba suchým kalem je poněkud obtížnější než mokrá. Podstatou léčby je zvlhčení nadržené kůže. Zbavte se suchých kuřích lze použít farmaceutické masti a krémy, stejně jako uchýlit k populární recepty.

Jak odstranit finanční prostředky z lékárny?

Téměř všechny přípravky obsahují ve svém složení kyselinu glykolovou nebo mléčnou, které změkčují keratinózní oblast kůže a eliminují existující těsnění. Kromě těchto složek, masti a krémy pro ošetření suchých kuřích, obsahují různé oleje (nejčastěji je to olej z máty peprné nebo olej z rýžových otrub) a vitamíny, zejména vitamín E, který zvlhčuje pokožku a aktivuje regenerační procesy v nich. Nástroj by měl být aplikován dvakrát denně, jako by se třel do kaleného kalusu. Pozitivní účinek bude patrný okamžitě a asi týden po zahájení léčby.

Nejběžnější léky pro léčbu suchých kuřích jsou považovány za Super Antimozolin a Freezonel masti, stejně jako Vitaon Balsam s výtažky z léčivých bylin.

Recepty tradiční medicíny

Hlavním pravidlem, které určuje účinnost boje proti suchým mozolům, je povinné oddělení hrubé kůže. Nejjednodušší možností je ruční lázeň se sodou. Nalijte teplou vodu (1 l.) Do nádoby přidejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody. Držte ruku s kalusem v takové lázni po dobu nejméně deseti minut, po které musí být kůže důkladně vysušena a teprve poté můžete postupovat přímo k léčbě lidovými prostředky.

První místo v popularitě mezi všemi recepty tradiční medicíny je správně obsazena obkladem surových brambor. Není těžké ji připravit: stačí, abyste oloupané brambory otřeli na jemném struhadle a výslednou kašu položili na suchou kukuřici. Doporučuje se obklad upevnit obvazem. Nechte působit na kůži několik hodin.

Neméně efektivní je olivový olej. Potřebují mastnotu mazat a dát si na ruce plastovou rukavici. O hodinu později musí být rukavice odstraněna, během této doby kůže, která se stala hrubou, bude měkčí a kalus nebude způsobovat mnoho nepohodlí. Aby se tento problém zcela zbavil, měl by se tento postup provádět každý den po dobu jednoho týdne.

Další způsob, jak ošetřit suché kukuřice, je aplikovat směs keramiky na propláchnutou směs másla a propolisu. Propolis má baktericidní účinek a olej změkčuje kukuřici a přispívá k její včasné eliminaci.

Pamatujte, že rychle se zbavit suché kukuřice nebude fungovat, takže musíte být trpěliví a vytrvale opakujte postup, dokud je problém zcela odstraněn. Někdy to může trvat několik týdnů až několik měsíců.

Vlastnosti léčby u dítěte

Každý rodič ví, že mozoly na rukou dítěte jsou fenomén neméně vzácný než srazené kolena a rýma. Hlavním problémem v léčbě kuří oka u dětí je, že dítě není schopno chránit ruce před bakteriemi, takže primárním úkolem rodičů je zabránit tomu, aby se do kukuřice dostaly nečistoty. Kukuřice by měla být utěsněna baktericidní omítkou nebo potřena jodem.

Po zaschnutí je nutné zajistit dobrou hydrataci pokožky. K tomu můžete použít jakýkoliv tukový krém nebo rostlinný olej. Suché kuří oka na dětských rukou jsou ošetřeny mýdlovou lázní a třením hrubé kůže s citrónovou kůrou, po které následuje nanesení stejného mastného krému nebo oleje.

Co nelze udělat?

Když se objeví mokré kalus, není možné otevřít blistr. To může vést k infekci rány, což dále vyvolává zánětlivý proces v měkkých tkáních. V tomto případě bude léčba obyčejné kukuřice muset skončit s chirurgem.

Preventivní opatření


Ve skutečnosti, aby se vyloučila pravděpodobnost kuřích je docela jednoduché: při práci v zahradě nebo zeleninové zahradě nebo při sportovních aktivitách, měli byste nosit ochranné rukavice.

Je také nutné pravidelně pečovat o pokožku rukou, dělat teplé koupele a aplikovat hydratační krém.

V každodenním životě jsme říkali pouze první druh kuřích - rohovité oblasti, mírně vystupující nad kůži na okrajích a s dutým středem, který aktivně roste do hlubších vrstev kůže. Suchá kukuřice je obvykle malá, ale velmi bolestivá. Takový novotvar si prostě nemůžeme nevšimnout, i když jeho velikost nepřesahuje velikost hlavy. Protože s nejmenším tlakem, tupá, bolestivá bolest vzniká v celé oblasti sousedící s kuří oka. A tato oblast je poměrně rozsáhlá.

Druhý druh kuří oka, obvykle nazýváme puchýře nebo odření. Protože, za prvé, jsou tvořeny na místech, kde jsme se silně třeli kůži boty, a za druhé, protože vypadají jako puchýře z popálenin. Tyto kukuřice projdou rychle a úplně. Hlavní je zde přilepit kukuřici sádrou a nasadit boty, které nás v tomto místě nebudou zcela třít. Pokud se na vzhled takové kukuřice, rozhodli jsme se vůbec nosit tenisky a bavlněné ponožky, tento neoplasmus nás opustí bez jakékoliv léčby během dvou až tří dnů. Pod odlupovanou kůží po vysušení se objeví nová, zdravá vrstva. Zpočátku to bude vypadat měkčí než zbytek kůže na noze, ale rychle se zdrsní a další rozdíl zcela zmizí.

Ale jako druh kukuřice jsou také nájemci. Jsou podobné suchým zrnům s tvrdou texturou a průsvitností, charakteristické pro růst keratinizované kůže. Nicméně, oni jsou mnohem více suché kuří oka na okupované oblasti a nejsou nakloněni růst hluboko do jejich středu. Ze všech druhů kuřích, jsou kuří oka nejbolestnější novotvary.

Původ kuřích

Pleťové kukuřice se tvoří v místech, kde se kůže potírá hrubými částmi boty - ztuhlým hřbetem, holým nebo nepřesným prošitím, náplastí, kde je obložení opotřebované nebo stélka je zabalena. Kukuřice může být v průběhu roku třena, ale není žádným tajemstvím, že se nejčastěji objevují během prvních pokusů o nový pár bot. A samozřejmě, v létě, když otok, prach, nepřítomnost změkčujícího kontaktu mezi vnitřním povrchem boty a pokožkou - například bavlněné nebo nylonové ponožky, golf atd. - silně přispívá k tření pokožky nohou.

Plačící mozoly v létě mohou být dokonce potřeny tenisky, obuté bosýma nohama. V chladném ročním období se obvykle objevují při nošení příliš starého nebo příliš nového páru. V obou případech, vzhledem k hrubým prvkům, které se objevily nebo ještě nebyly vyhlazeny uvnitř boty. Navíc celkový stupeň hrubosti kůže na chodidlech, stejně jako jejich zvyk šetřit nebo naopak traumatické stavy, abych tak řekl, jejich činnost v různých ročních obdobích hraje významnou roli ve frekvenci tvorby těchto kuřích. To znamená, že pokud v létě jsme zvyklí na nošení nepohodlné, úzké, všude třením boty bez ponožky, pak i v poměrně hrubé zimní boty naše nohy budou velmi pohodlné. A naopak - přechod z pečlivě vybraných zimních bot na letní model „moje největší chyba“ znemožní používání této „chyby“.

Suché kukuřice jsou tvořeny v důsledku ne otěru boty a jeho tlak na určitých oblastech nohy. Zpravidla se jedná o záhyby kloubů - mezi prsty a pod nimi.

Pokud se během fyzického oddělení horní vrstvy kůže od zbytku vytvoří vlhký kalus, přímým účelem suchých mozolů a kuřích je chránit horní a další vrstvy kůže, jakož i kloubní zařízení před tlakem a otřít je proti defektu boty. Proto akutní traumatický (volný) kalus prochází rychle. A suché kukuřice a natoptysh, v důsledku chronického zranění, může být velmi obtížné odstranit.

Pokud je to chyba špatné boty, pak se po rozloučení s tímto párem a pár týdnů stráveným při odstraňování kukuřice s největší pravděpodobností nevrátí. Alespoň pokud nový pár nezačne vyvíjet tlak na nohu na stejném místě. Často se však stává, že suchý kalus je výsledkem deformace nikoli spojů botami, ale samotnými spoji. Kloub může zaujmout nesprávnou pozici po výsledcích trvalého přetížení, to vše díky stejnému zvyku nosit boty, které porušují samotné základy pohybu nohou. To se ale také děje v případech artrózy, dny, některých relativně vzácných forem amyloidózy a hemochromatózy.

Podobně, vytvoření kukuřice může být vysvětleno ne třením a tlakem boty na podešvi, ale nesprávnou polohou nohy při chůzi, to znamená vadou struktury chodidla a samotným kotníkovým kloubem. Například, s clubfoot, plochá noha, dutá noha, kladivo-jako a dráp-jako deformity prstů, některé druhy rakoviny, které způsobí klub-jako šíření phalanges prstů obou rukou a nohou. Samozřejmě, změny ve tvaru kloubů, kostí nebo chrupavek, které je tvoří, vyžadují úpravu ne kuřích, ale samotný kloub a jeho struktury. Pokud je léčba úspěšná, kalus také nakonec sám odejde. Nebo alespoň to může být odstraněno. Pokud se tato deformace nemá odstranit, musí být kalus periodicky řezán, aby se snížila bolest. Nelze však počítat s jeho úplným zmizením.

Příznaky a znaky kuřích

Samozřejmě vše záleží na jeho typu. Často najdeme natoptysh pouze při palpaci nohou - při péči o ně, řezání nehtů apod. Symptomaticky se téměř neprojevují, i když s dlouhým zanedbáváním se v místě, kde se při chůzi objevuje zdvořilost, může objevit pocit lehkého tlaku - jako by se v tomto místě objevila u samice na tomto místě. vyboulení.

V plačícím mozole jsou příznaky nejjasnější - ty prudce a velmi bolestivě. To vše začíná začervenáním a pálením v místě tření botami. Často je horní vrstva kůže odstraněna uvolněním malého množství lymfy a krve. Za půl hodiny nebo o něco více se pokožka na tomto místě stává patologicky pohyblivým, takže je patrný vzhled vrstvy kapaliny pod ní. Pak se vytvoří kapka - močový měchýř naplněný lymfou, umístěný mezi horní a střední vrstvou kůže.

Po tvorbě puchýřů pálení poněkud ustupuje, ale na periferii je stále cítit. V oblasti proudění lymfy dochází k pocitu těžkosti a tlaku. S pokračujícím třením se může okamžitě přetrhnout kapka. Pak se bolest na tomto místě stává jen pekelnou a další chůze není možná. Okamžitý průlom plaku z kukuřice nás činí nejen dezinfikováním a zapečetěním omítkou, ale také nákupem prvních dostupných ponožek v nejbližším obchodě. Do této chvíle jsme zpravidla připraveni jít domů s kulháním, v luxusních otevřených sandálech na "patě", obložených přímo na ponožkách s nápisem nějaké známé sportovní značky.

Postupně vzniká suchá kukuřice. Proto se nepohodlí také zvyšuje, jak roste. Zpočátku to cítíme jako vyboulení na podešvi boty nebo zaoblený cizí předmět uvíznutý mezi prsty - vše záleží na umístění nádoru. Jak kuří oka klíčí hluboko do tkání, pocit cizího předmětu a tlak se zvyšuje a mění se v neustálou bolestivou bolest při chůzi. Obvykle může pacient snadno určit místo bolesti, stejně jako jeho příčinu. Skutečná příčina vzniku kuřích je však obtížná, protože vady na okolních spojích nejsou vždy na první pohled viditelné. Pokud jsme tedy změnili boty, od té chvíle uplynulo více než 6 měsíců a puchýř po odstranění stále roste tvrdohlavě, máme právo se domnívat, že máme problémy s kloubem, na „knoflíku“, na kterém je umístěn. Nebo, volitelně, s kloubem sousedního prstu, jehož „hrbol“ tlačí proti tomuto neoplasmu.

Léčba kalusu

V podstatě se s nimi zachází stejně - okamžitě a úplně eliminuje faktor dráždivosti kůže na tomto místě a pak odstraní samotný novotvar. Plačící puchýře samy odcházejí. Čím méně se jich dotýkáme, tím lépe pro nás a pro ně. Jakmile pochopíme, že jsme zavlažovali naše boty botami, měli bychom, pokud je to možné, vyměnit boty nebo provést nějaká změkčující opatření. Pokud nemůžeme změnit boty, ale dropy jsou již nevyhnutelné, musíme udělat vše nebo alespoň jedno z následujících:

 • koupit v nejbližší lékárně baktericidní omítka. To znamená, že náplast s kusem absorpčního materiálu uprostřed listu. Tato náplast musí být větší než oblast kůže postižená kapky;
 • před nanesením náplasti musí být celá tře- ná oblast kůže alespoň formálně očištěna od toho, co již obsahuje. Mokrý kapesník namočte do vody a jemně, bez otírání, navlhčete kůži alespoň ze solí, které vyšly potem. Pokud jsou vlhké ubrousky, tím lépe, použijte je. Pak aplikujeme jakýkoliv kosmetický krém, který nacházíme na postiženém místě. Krém není mast. Moderní kosmetika se vyrábí především na bázi silikonu - neutrální sloučeniny křemíku, která se nevstřebává do kůže, ale vytváří na povrchu ochranný film. Tento film nás nyní zachrání před dalším přístupem bakterií k otevřeným ranám;
 • Do blistru nemusíte aplikovat brilantní zelené, jódové a jiné stálé sušicí lékařské tekutiny - z této oblasti lze odstranit pouze pot a nečistoty. Pokud také uschneme bušenou kůži, nepohodlí bude na druhou stranu, a to nebude mít žádný vliv na rychlost hojení;
 • Oblast otěru boty by měla být pokud možno odstraněna nebo odstraněna. Například, postroj, který drží otevřenou patu může být odstraněn od paty. To je také možné odstranit a zastrčit dostatečně měkké pro to, ale dostatečně pevné, aby se třel nohu, pevné pozadí. Skončí doma - zvláště pokud jsou boty dobré. Bude to stačit na návrat domů jen proto, aby do něj vložili plastovou formu pro skladování a aplikovali vrstvu nosítek na boty;
 • je-li nemožné odstranit tření, je lepší koupit pár bavlněných ponožek nebo alespoň nylonových „kolejí“, kolenních ponožek se sádrou. Alternativně může být těsnicí vložka těsněji vložena mezi omítkový prvek a kůži. Například, fixujte gázu složenou 2-3 krát omítkou, kusem kapesníku. Mimochodem, klouzání tuhého prvku podél omítky při chůzi značně usnadňuje běžnou lepicí pásku vloženou přes náplast;
 • už doma musí být omítka odstraněna, smetana - omýt. Pak můžete své nohy lehce dezinfekční koupel: voda je teplejší než tělesná teplota, ale ne horká, stejně jako jedlá soda v množství 1 lžičky až 3 litry vody. Po 10-15 minutách, v takové lázni, bude pokožka chodidla mírně odpařena a pro nás bude snazší odstranit zbytky nečistot houbičkou nebo vatovým tamponem. Poté může být kůže v místě poranění ošetřena peroxidem vodíku a, je-li to žádoucí, jemně propíchněte blistr jehlou, poté, co ji předtím dezinfikovala. Bez toho, že by to bylo nutné, to nestojí za to, protože jak se pokožka regeneruje, puchýř sám praskne - budeme jen spěchat věci;
 • v každém případě, po vyčištění a dezinfekci, by měla být kůže kolem blistru potřena mastí s jakýmkoliv tetracyklinovým antibiotikem. sintomycin atd. V tomto okamžiku může být ponechán otevřený. O hodinu později má každý, kdo nevěřil antibiotikům, možnost odstranit mast a aplikovat jakýkoliv jiný druh léku, jako je například Saviour, krém Panthenol, připevnit aloe leaf nebo plantain leaf, dokonce polovinu syrové bramborové hlízy. Jedním slovem, všechno, co duše touží, protože tento kalus nevyžaduje další léčbu.

Léčba suchým kalem

Jak již bylo zmíněno, otázka času, jak se jich zbavit, a úspěchu léčby silně závisí na jejich původu. Pokud jsme si oblékli boty, problém může být vyřešen v týdnu následujícím po odmítnutí této dvojice. Každý večer bude stačit, aby se pára z nohou vyparila a jemně odřízla tkaninu kuříčků pomocí nůžek na nehty - po kousku. Jistým znamením, že jsme nyní přešli na správné boty, bude zmizení bolestivosti kukuřice při chůzi. To znamená, že před zahájením odstraňování novotvaru je pro nás lepší zkontrolovat několik párů bot se zaměřením na ten, ve kterém tento kalus necítíme.

Pokud to vůbec není bota, tento trik nebude fungovat. Ale pak, bez pomoci chirurga, nemůžeme, bohužel, dělat. S puchýřem se bude muset obrátit na ortopeda, který nám přiřadí rentgen nohy. A už na obrázku určí, který kloub je zkroucený, a jaká je podstata vady. Pak bude vyřešena otázka vyhlídek a metod léčby. Ale my samozřejmě toužíme po okamžité úlevě od našich utrpení. Zároveň se často ukazuje, že je pro nás obtížné odstranit kalus na vlastní pěst - kvůli nepohodlné poloze, nadměrné hmotnosti, kloubním problémům apod. Samozřejmě máme přímý přístup do salónu krásy, kde je nádor snadný a má minimální fyzický kontakt odborníka odstraní. Ale můžete urychlit, usnadnit a učinit proces odstraňování suchých kuřích v každodenním životě. Vyzkoušejte následující možnosti:

 • suchá kukuřice může být odstraněna, jak roste - to značně zmírní syndrom bolesti. Do konce společné léčby nebo do konce našich dnů to bude nutné provádět pravidelně. Je nutné paru z nohy a odstranit část kuří oka s nůžky na nehty - vše, co můžeme dosáhnout, aniž bychom riskovali odříznutí kusu živé kůže. A v noci je lepší aplikovat změkčovací obklad z 1 lžičky předehřátého rostlinného oleje, plus 2-3 kapky jódu. Namočte kus bandáže nebo vaty touto směsí, položte ji na povrch kukuřice a upevněte ji;
 • existují také speciální záplaty pro mozoly, ale je třeba s nimi dbát. Tyto náplasti obsahují koncentrát kyseliny acetylsalicylové nebo jiných silných brusiv. Opravdu vyhoří kalusovou tkáň, po které se snadno odstraní. Nezáleží však na tom, jaký druh tkáně spalují - zdravé nebo keratinové. Protože náplast musí být aplikována pouze a výhradně na povrch kukuřice. Jeho kontakt se zdravou pokožkou může vést k ulceraci a nekróze;
 • Možnost podobná náplasti je lékařská žluč. I ona dobře jí všechno pryč, na tom, co jí ani neudělalo. Používá se však přesněji než sádra, a s minimálními dovednostmi ji mnozí dávají přednost. Po aplikaci žluči je zakázáno odřezávat kalus ostrými a řeznými nástroji. V těchto případech jsou všechny odumřelé oblasti kůže odstraněny špachtlí na krémy, rukojeť lžíce, tupou stranu stolního nože atd.;
 • Depilační krém je také vhodný pro radikální odstranění kukuřice. Mělo by být aplikováno tečkované na tkaninu kuřích, jak bychom odstranit silné nebo tvrdé vlasy. Udržujte čas uvedený v návodu pro takové případy a opláchněte čistou vodou bez mýdla a jiných prostředků, které mohou reagovat se smetanou. Je samozřejmé, že po všech postupech tohoto druhu budeme muset promazat celou nohu a místo „strippingu“ výživným krémem na nohy. Pokud jde o natoptyshy, pak jsou nejjednodušší léčit. V tom smyslu, že nepotřebují být ani spáleny, ani lepeny omítkou, nebo nařezány na kusy. Slinger sám o sobě málokdy obtěžuje pacienty, i když vytváří známou kosmetickou vadu. Kromě toho, jak bylo uvedeno výše, může být známkou jak jednoduchého zpomalení regenerace kůže, tak nesprávné polohy nohy při chůzi. Posledně uvedené zpravidla způsobují zvýšení tření pouze v určitých oblastech kůže.

Obecně, natoptysh potřebuje jeho pravidelné odstranění. Periodicita je stanovována individuálně - když nádor začíná vyvolávat nepohodlí. Existuje několik důležitých bodů při odstraňování kuřích, které musíme pamatovat před zahájením procedury:

 • Nejvhodnější je odstranit natoptysh řezem pomocí obyčejného pilníku na nehty. Odříznout pinzetou nebo nůžkami, zanechá stopy ze seriálu "ještě krásnější, než tomu bylo." A pak musí ještě dlouho mlátit. Proto kompetentní nezávislé odstranění takového novotvaru vyžaduje, abychom chodili 2-3 hodiny s bosýma nohama, nejlépe před ranními nebo večerními procedurami. Stručně řečeno, kůže nohy na začátku práce by měla být u nás co nejsuchší. V případě potřeby je můžeme dokonce otřít alkoholem nebo osušit fénem. Když se ujistíme, že matice ztvrdla, musíte si vzít pilník na nehty s velkým zářezem nebo jako součást kusu malého smirkového papíru. Jasně uvidíme tělo kuřích - je žluté a průsvitné, na rozdíl od živých okolních tkání. Zde bychom to měli brousit, dokud necítíme pod nástrojem měkčí, hlubší vrstvy;
 • Nedoporučuje se zcela zkrátit zdřímnutí na zdravou kůži: díky němu se tato kůže nikdy netřepala na stélkách bot a nikdy se jich nedotkla vůbec. Je jemná a snadno zranitelná. Proto, pokud bychom to přeháněli odstraněním závěsu, riskujeme, že se zítra vrátíme z práce už s plačícím obilím na stejném místě.

Takové nádory na kůži dávají člověku spoustu nepohodlí, porušují plány, omezují aktivitu. Nikdo není pojištěn proti jejich vzhledu, zejména v letním období, kdy přecházíme na otevřené boty. Takže se podrobně učíme o mokré formě kukuřice a jejich ošetření.

Stručně o problému

Všechny kukuřice jsou rozděleny do tří typů: suché, tyčové, mokré. Ty jsou také nazývány dropsy, protože jsou transparentní blistry naplněné kapalinou. Takové nepříjemné kožní léze se vyskytují na nohou, dlaních, to znamená v místech častého a silného styku pokožky s dráždivými látkami. Takové tření na dolních končetinách vzniká především díky botám. To může být stísněné nebo nepříjemné. Nejčastěji se jedná o nový pár bot, bot, sandálů, které vytvářejí takové nepohodlí při nošení. Pak jsou kukuřice lokalizovány na patách, na nohou, na straně nohy. Na dlaních se objevují jako výsledek dlouhé (nebo neobvyklé) práce se zemědělskými nástroji. Puchýře se objeví, pokud ruce nejsou chráněny rukavicemi.

Ve vzácných případech, na horních končetinách, jsou tvořeny po sportovních koníčcích (tenis, badminton).

Hlavním nebezpečím mokrých kuřích je, že se mohou nakazit.

Co dělat, když se objeví kalus?

Po nalezení velkého puchýře na končetině se ho člověk chce okamžitě zbavit. Dermatologové nedoporučují propíchnout takové puchýře. A přesto to lidé dělají. V tomto případě byste se měli řídit pravidly opatrnosti:

 1. Propíchnutí vznikne během několika dnů po tvorbě puchýřů.
 2. Jehla musí být důkladně dezinfikována. To se provádí pomocí alkoholu nebo píchnutí nástroje nad ohněm.
 3. Samotná kukuřice je předem dezinfikována jódem, alkoholem a brilantně zelenou.
 4. Bublina je propíchnuta ze strany, to znamená, že jehla musí být držena paralelně s pokožkou. Nedodržení tohoto pravidla představuje riziko poškození dna kukuřice a začátku zánětlivého procesu.
 5. Pokud je blistr velmi velký, je lepší ho propíchnout na dvou místech. Je důležité zachovat stěny kukuřice, protože její film přirozeně chrání pokožku před dalším poškozením a infekcí.
 6. Po propíchnutí a vylití kapaliny se na ránu nanese ubrousek z gázy, obvaz a baktericidní náplast.
 7. Na místo poranění můžete okamžitě aplikovat antibakteriální mast, která chrání pokožku před infekcí.
 8. Sádra musí být odstraněna v noci, aby mohla rána dýchat. S přístupem vzduchu zrychlí hojení.

Pokud jste neprováděli preventivní opatření včas, nemohli jste se vyhnout infekci, je lepší vyhledat pomoc lékaře.

Příznaky infekce jsou otok a zarudnutí kůže kolem puchýře, silná bolest a vzhled žlutých krust kolem otevřeného močového měchýře.

Tradiční metody zpracování mokrých kuřích

Pokud je kukuřice čerstvá a blistr ještě nevytvořil, doporučuje se použít tyto metody léčby:

 1. Solná lázeň. Pro jeden litr vařeného tepla vody je nutné vzít jednu nebo dvě lžíce soli. Je lepší, když je to mořské. Nenechávejte ruce nebo nohy v takové lázni po dlouhou dobu.
 2. Manganistan draselný Manganistan draselný má dezinfekční vlastnosti. Proto se doporučuje dvakrát denně připravit koupel s manganistanem draselným. Zředěný produkt by měl být tak, aby voda byla mírně růžová.
 3. Aloe. Agar šťáva pomůže zmírnit zánět, vyhnout se infekci zranění. Podporuje regeneraci pleti. Je nutné umyt kus aloe, připevnit ho ke kukuřici s buničinou, fixovat 3-4 hodiny. Několik takových postupů bude stačit k vyléčení rány.
 4. Jitrocel. Jeho čerstvé listy jsou často používány k léčbě tohoto typu plíseň. Za prvé, list léčivé rostliny by měl být umyt, pak aplikován na kůži a opravit.
 5. Vlaštovčí Její šťáva dokonale desinfikuje. Stojí za to mazat vlhkou kukuřici pouze tehdy, když zraje a ne po propíchnutí. V druhém případě může být silný pocit pálení.

Aby nedocházelo k hledání opravných prostředků pro ošetřování mokrých kuřích, musí být zabráněno jejich vzhledu. Chcete-li to udělat, měli byste být více opatrní při nákupu nové boty. Kritériem volby by mělo být pohodlí, nikoli styl a móda. Boty je třeba koupit kůži a velikost.