Image

Je možné jíst hrušky s pankreatitidou

Jednou z nejčastějších chorob trávicího systému je pankreatitida. Rozvíjí se v důsledku nadměrné konzumace kořeněných a tukových potravin, alkoholu, sedavého životního stylu. Někdy bakteriální infekce hraje roli ve vývoji zánětu slinivky břišní.

V léčbě pankreatitidy je dietní terapie prvním místem. Jeho cílem je vytvořit podmínky, za kterých nemocný orgán pociťuje minimální stres. Pak se snižuje vylučování trávicích enzymů, dochází k zánětlivým procesům, navrácení postižených buněk a tkání.

Můžu jíst hrušky s pankreatitidou? Tato otázka by měla být zodpovězena až poté, co byla provedena diagnóza, protože dietní doporučení se liší pro akutní a chronické formy patologie.

Je možné s akutní pankreatitidou

Po exacerbaci zánětu slinivky břišní by pacienti měli jíst malé množství ovoce a zeleniny. Například v prvním týdnu nemoci je povolena jedna hruška denně. Jednou z podmínek, které platí pro výrobky, je to, že by neměly být kyselé. Na rozdíl od jablek má většina odrůd hrušky nízkou kyselost.

Navzdory tomu existují omezení pro konzumaci hrušek u pacientů s pankreatitidou. V ovoci je velké množství tzv. Kamenitých buněk - sclereids. Jsou to staré buňky, které ztratily svou funkční aktivitu. Kolem nich roste hustá skořápka v její struktuře připomínající dřevitá vlákna.

Sbírá na svém povrchu velké množství různých látek, které přispívají ke zvýšení jeho hustoty:

 • vápníku nebo uhličitanu vápenatého. Je to pevná látka, která je špatně rozpustná ve vodě;
 • Kutin - vosk téměř nerozbitný lidskými trávicími enzymy;
 • oxid křemičitý. Vědecký název je oxid křemičitý. Jedná se o krystaly vysoké pevnosti, nerozpustné ve vodě.

Hrušky pro chronickou pankreatitidu

Poté, co byly odstraněny projevy napadení onemocnění, je pacientovi umožněno přidat do své stravy těžší potraviny. Ovoce a zelenina jsou nejlepší, aby nejedly syrové, jsou konzumovány pečené. To vám umožní změkčit jejich strukturu a tím snížit zátěž na zažívací trakt pacienta. Kromě toho jsou takto připravené plody lépe absorbovány při pankreatitidě.

Pokud jde o hrušky, tepelné zpracování trochu sníží jejich hustotu. Lignifikované buňky, i po delším pečení, neztrácejí svou tvrdost. Proto jsou i pečené hrušky tvrdě tráveny v gastrointestinálním traktu a významně zatěžují slinivku břišní.

Je povoleno používat hrušku pouze jako součást kompotů. Pro jejich přípravu lze použít čerstvé i sušené ovoce. Současně není žádný prospěch z konzumace vařených hrušek, protože jejich struktura se nemění. Ze stejného důvodu by pacienti s pankreatitidou neměli jíst sediment, který zůstává na dně nádobí kompotem.

Chcete-li získat prospěšné látky obsažené v tomto ovoci, můžete pít hruškový džus. Je nutné být opatrný, není nutné používat šťávu s buničinou. Je lepší ho ředit malým množstvím vody a nepít hodně.

Konzumace hruškového ovoce s pankreatitidou je kontraindikována u všech pacientů bez ohledu na věk a délku trvání onemocnění. Přesto obsahují látky, které jsou užitečné pro práci ledvin, oběhového systému. Nahrazením ovoce ovocnou šťávou nebo džusem je můžete získat bez zvýšení zátěže slinivky břišní.

Hrušky s pankreatitidou

Hruška, jako ovocný strom, je společná mnoha zahradním pozemkům. Popularitou, to jen obchází jabloně. Hrušky jsou používány v mnoha pokrmech, konzervách, dušeném ovoci a vývarech, které jsou jen syrové. Je možné jíst hrušky s pankreatitidou a jaké užitečné vlastnosti mají?

Exacerbace pankreatitidy

Sedmý nebo osmý den ode dne posledního záchvatu pankreatitidy může být omezené množství ovoce krmeno do pacientovy stravy. Nejčastěji se jedná o jablko ve výši jednoho kusu denně. Plody by měly být vícestupňové, nekyslé, otřené a pečené v troubě.

Ovoce hrušky má nižší koncentraci kyseliny než jablka. Hrušky však mají kamenité buňky - ve skutečnosti jsou to lignifikované buňky s tvrdou skořápkou, ve které se mohou kumulovat chemické sloučeniny.

V takových buňkách, vápník vápníku uhličitého je nahromaděn a cutin je druh vosku, který je nestrávitelný lidským žaludkem. Hrušky mohou navíc obsahovat oxid křemičitý.

Při žvýkání hrušky můžete cítit určitou zrnitost díky těmto složkám v kompozici. Jsou také velmi těžké pro trávení v gastrointestinálním traktu člověka, dokonce mluví o zdravém traktu. Proto u akutní pankreatitidy nelze jíst hrušky.

Chronická pankreatitida

Při přechodu do fáze remise se pacientovi začne postupně dostávat ovoce a zelenina do stravy. Počet výrobků se rozšiřuje, ale musí být striktně dodržován způsob jejich přípravy.

Dává ovoce měkkost a usnadňuje trávení v žaludku a střevech, ovocné otřepy a pečení v troubě. Bohužel, nelze říci, že hruška je autorizovaný výrobek.

I po mechanickém a tepelném zpracování neztrácejí výše uvedené látky svou hustotu a mohou poškodit střeva a žaludek kamennými buňkami a přetížit slinivku břišní.

Možná, že použití hrušek prostřednictvím přípravy kompotů a decoctions. Jediné, co na dně hrnce s kompotem může být srážení a suspendované částice. Jejich použití je také nepřípustné, protože kompot je odebrán bez nich nebo filtrován přes vícevrstvou gázu.

Pro přípravu kompotu můžete použít čerstvé i sušené hrušky. Ideální, domácí a kultivované.

chemické složení

Sto gramů čerstvých hrušek představuje polovinu gramu bílkovin, 11 gramů sacharidů, tuky v tomto ovoci zcela chybí. Kalorie na sto gramů je 43 kalorií.

Z vitamínů, bez kterých náš organismus nemůže existovat, obsahuje toto ovoce karoten, vitamíny: B1, B2, B3, B9, B12, K, E, C.

Mezi minerály v hrušce obsahují: zinek, sodík, draslík, hořčík, fosfor, železo, zinek, vápník.

Užitečné vlastnosti

 • Jeho chuť je mnohem sladší než jablko, ale obsahuje méně cukrů, zejména hruška je bohatá na fruktózu, která nepotřebuje inzulín pro asimilaci. Z tohoto hlediska plod zlepšuje fungování slinivky břišní.
 • Přípravek ovlivňuje posilování imunitní reakce, ochranné mechanismy lidského těla, bojuje proti zánětu, infekcím a depresím. Tyto vlastnosti se projevují díky obsahu esenciálních olejů z hrušek.
 • Ovoce je považováno za prospěšné pro práci ledvin a jater díky obsahu organických kyselin.
 • V lidovém lékařství se ovoce používá jako prostředek boje proti mokrému kašli a z listů na východě říkají prášky pro obaly s nadměrným pocením a plísňovými chorobami, dermatitidou.

Kontraindikace a poškození

Je přísně zakázáno v případě žaludečního vředu, podrážděného žaludku a střevního syndromu, vředů dvanáctníku. Nemůžete je jíst nalačno, dokonce ani zdravé lidi, a po jídle nemůžete jíst maso na hodinu a pít studenou vodu. Nedoporučuje se jíst více než dvě hrušky denně.

Pokud jde o přenositelnost s pankreatitidou, jak je uvedeno výše, plod je nežádoucí produkt. Zároveň nemoc postupuje individuálně. Proto se můžete poradit s gastroenterologem. Poté, co studoval obraz a historii nemoci, on může odkazovat pacienta na výživu, kde, se silnou touhou, bezpečné přípravné formulace budou propuštěny, pozorovat pořádné teplo a mechanické zpracování.

Kompoty a dekory

Kompakt s přidáním divoké růže může být pro pacienta užitečný.

 • K tomu se sušené šípky v páře vařily vroucí vodou půl hodiny. Ovoce pro dva litry vody.
 • Pak se z jádra a slupky oloupá jedna nebo dvě zralé a měkké hrušky, nakrájené na kousky.
 • Krájené hrušky se přidají do vařeného briaru a přivedou k varu při nízkém teple.
 • Po tom přikryjte a nechte vařit ještě půl hodiny.
 • Poté vyjměte z ohně a nechte vychladnout pod víčkem.
 • Před použitím filtrujte přes dvojitou gázu.

Hrušky a jiné plody s pankreatitidou

Mezi onemocnění trávicích orgánů patří pankreatitida nejčastěji v důsledku zneužívání alkoholu, kořeněných a tukových potravin, neaktivního způsobu života a možného poškození orgánů. Charakteristikou této nemoci je neobvyklá účinnost léčby speciální a přísnou dietou.

Důležité složky ve stravě pro pankreatitidu

Plody jsou nejdůležitějším zdrojem makro a mikroprvků, které tvoří základ pro plné fungování všech lidských orgánů.

Při léčbě pankreatitidy hraje klíčovou roli dieta. Jeho užitečnost je také určena užitečnými látkami, které jsou důležité pro udržení funkčnosti slinivky břišní a dalších orgánů zapojených do trávicího procesu. Při pankreatitidě a cholecystitidě, která je nejčastějším průvodním onemocněním, se do stravy vstřikuje velké množství ovoce, protože obsahuje mnoho:

 • různé vitamíny;
 • minerální látky;
 • rostlinný tuk;
 • sacharidy;
 • vlákno.

V období akutní nemoci však nelze konzumovat ani ovoce. Ale jakmile první dva nebo tři dny absolutního hladovění projdou, můžete například použít slabý vývar z boků.

A pak přidal do stravy ovoce pouze ve zpracovaném stavu ve formě:

 • různé kompoty bez cukru;
 • želé;
 • pyré a kaše.

Pokračující léčba pomocí správného výběru produktů, včetně ovoce, může urychlit proces normalizace slinivky břišní. Ale nezapomeňte na pravidla jíst ovoce v tomto období.

 1. Jíst ovoce a bobule je nutné pouze po zpracování, a ne syrové. To se může projevit v páře nebo ve formě bramborové kaše zpracované na bramborovou kaší.
 2. Zvláště nepřijatelné využití surového ovoce v období akutní pankreatitidy.
 3. Je vhodnější jíst zralé ovoce s měkkou kůží a související se sladkými odrůdami.
 4. Je škodlivé jíst i nejodpornější ovoce na lačný žaludek.

Zakázané ovoce s pankreatitidou

Měli byste vědět, že ne všechny plody se projevují pankreatitidou a cholecystitidou. Je nemožné zahrnout do stravy nezralé plody a odrůdy kyselého ovoce, které mohou způsobit podráždění sliznice v trávicím traktu nebo ty, které způsobují nadměrnou sekreci sekrecí pankreatu. Rozhodně zakázáno:

 • citrony a kyselá jablka;
 • červený rybíz;
 • brusinky a třešně.

Samozřejmě se jedná o neúplný seznam zakázaných plodů, které se nedoporučují pro pankreatitidu a cholecystitidu. Kromě toho, ovoce, které mají vysoký obsah cukru by měly být také spotřebovány s velkou opatrností.

Zajímavé je například takové exotické ovoce, jako je avokádo. Vzhledem k vysokému obsahu rostlinných tuků v něm by avokádo nemělo být nikdy užíváno během exacerbace pankreatitidy a po určité období (více informací o avokádech). Ale v období remise jsou to právě tyto tuky, které jsou velmi důležité pro udržení slinivky břišní, protože je mnohem snazší pro stravitelnost než tuky živočišného původu. A obecně je nutné vybrat ovoce s největším množstvím vitamínu B, který doprovází zlepšení těla, například feijoa. Zanícená slinivka břišní, stejně jako zdravá, reaguje pozitivně na enzymy, které se nacházejí ve velkých množstvích v ananasu, papáji. Vzhledem ke svým vlastnostem jsou výrobky zpracovávány rychleji, což znamená, že zatížení je sníženo.

Jíst hrušky s pankreatitidou

Zavěšení hrušky, ale nemůžete jíst. Toto není známé tajemství dětí, ale přímý zákaz pro dospělé s onemocněním slinivky břišní: zapomeňte na lahodné hrušky.

Kupodivu, ale mezi doporučovanými pro konzumaci ovoce nejsou žádné takové běžné a milované všemi hruškami. Kromě toho je dokonce zakázáno používat pro pankreatitidu a cholecystitidu, ačkoli na rozdíl od jablek nemají mnoho kyselin a jsou k dispozici ke spotřebě téměř po celý rok. Je to všechno o jejich vlastnostech.

Ve všech odrůdách hrušek jsou takzvané kamenné buňky nebo skvrny ve vědeckém jazyce. Zdá se, že jsou mrtvé buňky s hustě vyztuženou membránou. V nich se ukládají různé chemické sloučeniny, které přispívají k vytvoření ještě větší tvrdosti. To je:

 • Uhličitan vápenatý špatně rozpustný ve vodním vápně;
 • nestravitelná vosková odrůda - kutin;
 • křemík.

Se všemi chuti hrušek, a to i pro zdravé tělo, jsou těžko stravitelné, natož tělo s poškozením slinivky břišní. Takže lékaři na pankreatitidě kategoricky zakázali hrušky. Dokonce i při tepelném zpracování se tuhé hruškovité buňky nestávají měkčími, a proto se nedoporučují ani utřené nebo pečené hrušky. Snad jedinou možností je kompot ze sušených hrušek, ale ani sušené ovoce z kompotu není potřeba. Navíc, v době stabilní remise, lze použít malé množství hruškové šťávy, ale bez buničiny a zředěné vodou.

Můžu jíst hrušky s pankreatitidou?

Je dovoleno jíst hrušky s pankreatitidou? S touto otázkou se stále musíme vypořádat, protože buněčné buňky se zánětem slinivky břišní nepříznivě ovlivňují celý trávicí trakt.

Jíst ovoce v akutním období

Jablka a hrušky se zdají být velmi podobné struktuře a množství vitamínů a živin. Ale není. Daleko od toho! Při přísné dietě lze jablka konzumovat pouze v omezeném množství (s akutní pankreatitidou). V tomto případě se vybírají plody nekyslých odrůd, které jsou předehřáté v peci.

Zdá se, že pacienti trpící akutní pankreatitidou mohou jíst hrušky, protože mají mnohem nižší úroveň kyselosti než jablka.

Věci však nejsou tak jednoduché. Ovoce hrušky je hojně nasyceno kamennými buňkami (skvrnami). Jsou to mrtvé buňky, pokryté pevným a chemicky nasyceným dřevěným pláštěm. Buněčná slupka tohoto ovoce se skládá z:

 • vápno, které zahrnuje uhličitan vápenatý, špatně rozpustný ve vodě;
 • oxid křemičitý (oxid křemičitý). Jeho krystaly mají vysokou pevnost;
 • Kutina není schopna strávit v gastrointestinálním traktu. Tento prvek je také známý jako druh vosku.

Když člověk žvýká hrušku, zjevně cítí charakteristickou určitou zrnitost, která je charakteristická pro výše uvedené kamenité buňky. Je třeba mít na paměti, že toto ovoce je těžké jídlo, a to i pro osoby, které netrpí chorobami trávicího systému.

Pokud pacient trpí pankreatitidou, teče v akutní formě, je přísně zakázáno jíst hrušky.

Výživa během remise

Jakmile jsou záchvaty pryč, může pacient mírně rozšířit svou stravu. Pokud hovoříme konkrétně o ovoci, mohou být již konzumovány, ale pouze jako součást jídel. Odborníci doporučují pečení ovoce v troubě, aby jim jemnou texturu. Tato metoda významně zvyšuje stupeň trávení hrušek trávicím systémem.

Hrušky jsou zvláštním ovocem. Při pankreatitidě nemohou být konzumovány čerstvé nebo po běžném tepelném ošetření. Faktem je, že kamenité buňky pokryté lignifikovanou skořápkou neztrácejí svou pevnost ani při vážném vaření.

Při chronické pankreatitidě je nežádoucí používat hrušky obecně, bez ohledu na způsob jejich přípravy. To je fakt. Ale pokud opravdu chcete, co dělat?

V případě pankreatitidy je konzumace hrušek nebezpečná, a to platí pro každý věk. S přetrvávající remisi nemoci, můžete pít šťávu (bez buničiny a konzervační látky), a pak pouze v omezeném množství, a jen ředit vodou. Toto ovoce je dobré pro ledviny. Rovněž normalizuje oběhový systém. V případě zánětu pankreatu se však jeho použití nedoporučuje. Závěr naznačuje pouze jednu - pokud je třeba se vyhnout hrušce pankreatitidy.

Jíst hrušky s pankreatitidou: je to možné nebo ne?

Hruška je na soukromých farmách velmi rozšířená: po jabloni má na tomto ukazateli druhé místo. Jeho plody mají vynikající chuť a nízkou koncentraci organických kyselin. Navzdory těmto pozitivním vlastnostem nejsou hrušky s pankreatitidou vždy dobrou volbou pro řadu dietních možností. Důvodem je zvláštní zrnitost, která je cítit při žvýkání ovoce a která je ztuženými buňkami s tvrdými skořápkami a cytoplazmou, které mohou být nasyceny různými chemickými sloučeninami.

Chemické složení a prospěšné vlastnosti ovoce pro člověka

Šťavnaté a sladké hrušky lze jíst nejen syrové, ale i ve formě různých pokrmů, jako je džem, džem, kompot a mnoho dalších. Každých 100 gramů ovoce obsahuje následující živiny:

 • proteiny - 0,380 g;
 • tuk - 0,120 g;
 • sacharidy - 15 460 g;
 • dietní vlákniny - 3.100 g;
 • monosacharidy - 9 800 g;
 • draslík - 119 mg;
 • sodík - 1 mg;
 • fosfor - 11 mg;
 • vápník - 9 mg;
 • hořčík - 7 mg;
 • železo - 170 mcg;
 • měď - 82 ug;
 • zinek - 100 mcg;
 • Vitamin C - 4,20 mg;
 • B1 - 12,0 mcg;
 • B2 - 25 mcg;
 • B3 - 157 mcg;
 • B5 - 48 ug;
 • B6 - 28 ug;
 • A - 23 mkg;
 • E je 0,120 ug;
 • K - 4,50 μg;
 • nasycené mastné kyseliny - 6 mg;
 • mononenasycené - 26 mg;
 • polynenasycené - 29 mg;
 • cholesterol - ne.

Zbývající část padá na vodu, obsahuje 83,71 g hrušek. Kalorický obsah produktů je 43 Kcal / 100 gramů.

Díky svému složení mají plody na lidský organismus následující účinky:

 1. Sladkost ovoce není poskytována tolik sacharózou nebo glukózou, jako fruktóza, která nepotřebuje inzulín k přeměně na energeticky náročné sloučeniny. Vzhledem k tomu, zatížení na slinivce břišní uložit stejné množství kalorií je mnohem nižší.
 2. Hrušky obsahují speciální éterické oleje, které pomáhají posilovat imunitní systém a mají protizánětlivé a antidepresivní účinky.

Tyto plody, díky přítomnosti řady organických kyselin, mohou mít příznivý vliv na práci jater a ledvin.

Hrušky při akutní pankreatitidě

Tyto plody nelze jíst s akutní pankreatitidou v jakékoliv formě. Jaké je nebezpečí tohoto ovoce pro takové pacienty?

Faktem je, že hrušky, i ty nej šťavnatější, obsahují četné malé skvrny - skvrny (kamenité buňky). Jedná se o mrtvé konstrukční prvky, jejichž skořápka je postupně zpevněna a naplněna minerálními látkami:

 • vápno, které se postupně mění na uhličitan vápenatý, je sloučenina chudá na vodu;
 • vysoce pevné krystaly oxidu křemičitého (sloučeniny obsažené ve většině zemin a hornin);
 • Kutin (druh vosku) - látka, která není stravitelná lidským gastrointestinálním traktem.

Tyto látky společně znemožňují člověku s akutním zánětem pankreatu konzumovat tyto plody.

Hrušky během chronického stádia a remise

Toto ovoce v celém rozsahu, bez ohledu na způsob zpracování, je také kontraindikováno v případě chronické pankreatitidy. Faktem je, že kamenné buňky popsané v předchozí části nejsou zničeny ani při dlouhodobém tepelném zpracování. Je však také nepřijatelné z tohoto důvodu jíst hrušky ani vařené, ani rozřezané, ani pečené nebo dušené.

S touto nemocí však můžete vypít lahodný hruškový kompot vyrobený z čerstvého i sušeného ovoce.

Je to důležité! Je zakázáno jíst i vařené kousky hrušek a sedimentů, které padaly na dno nádrže chlazeným kompotem.

Je také možné pít čerstvou hruškovou šťávu, zředěnou vodou (1: 2) během remise, za předpokladu, že v ní není buničina.

Všechny nápoje vyrobené z těchto plodů by proto měly být filtrovány přes vícevrstvou gázu.

Ale s cholecystitis hruška přinese mnoho výhod, urychlení čištění žlučníku od stagnující sekrece.

Jaká je škoda hrušek pro pacienta s pankreatitidou?

Hrušky, které se dostávají do střev, mohou být příčinou rozvoje nadýmání, abdominální distenze, zácpy. To vše spolu s prakticky nestrávitelnými vlákny a zrny, které spadají do dvanáctníku, způsobuje nadměrné zatížení slinivky břišní.

Hruška je proto neslučitelná s dietou ve všech formách a fázích zánětu slinivky břišní.

Je dovoleno vložit hrušky do stravy pacienta s pankreatitidou

Takový orgán v lidském těle jako slinivka břišní, i přes svou malou velikost, se vyznačuje přiměřeným množstvím vrtošivosti.

Je velmi zranitelná pod tlakem různých bolestivých faktorů. Pokud se v něm vyvíjí jakýkoli patologický proces, například pankreatitida, musí člověk dodržovat řadu přísných omezení, zejména ve stravě.

Seznam zakázaných potravin pro tuto chorobu je poměrně působivý: kromě specifických produktů, jako je kořeněná, slaná, a s výraznou chutí, je kontraindikováno odebírat nějaké ovoce. Mnoho pacientů se proto ptá, zda je možné jíst hrušky s pankreatitidou?

Co je užitečné zralé ovoce a jeho vlastnosti


Hruška v naší oblasti je druhá za jablkem. Přitahuje zvýšenou sladkostí a šťavnatostí, často se používá při přípravě mnoha jídel, včetně dezertních pokrmů. Kompoty, džemy, zavařeniny a tak dále jsou vyrobeny z ovoce hrušky.

V tomto lahodném ovoci jsou přítomny:

Hruška je navíc bohatá na vitamíny (B1, B2, B3, B9, B12, K, E, C) a užitečné stopové prvky:

Plod vykazuje následující terapeutické možnosti:

 1. I když je mnohem sladší než jablko, je v něm mírná přítomnost cukrů.
 2. V hrušce je glukóza, která nevyžaduje inzulín pro jeho štěpení, což znamená, že může zlepšit výkon pankreatu.
 3. Zvyšuje imunitu, odolává infekcím.
 4. Je užitečné jíst v depresivních stavech.
 5. Bojuje s různými zánětlivými procesy.
 6. Díky organickým kyselinám zlepšuje funkci jater a ledvin.

Nekonvenční klinika doporučuje používat hrušky s mokrým kašlem a prášek je vyroben z listů hrušky, který se používá pro aplikace s následujícími anomáliemi: nadměrné pocení, dermatitida, onemocnění plísňové etiologie.

Toto ovoce je však zakázáno, jsou-li přítomny následující patologie:

 • Vřed žaludku a vřed dvanáctníku.
 • Příznaky podráždění
 • Kolitida
 • Gastritida.
 • S věkem souvisejícími poruchami trávení u starších osob.

Odborníci zdůrazňují, že při konzumaci hrušek musíte dodržovat několik pravidel:

 1. Nelze ho jíst nalačno, a to ani pro lidi s dobrým zdravotním stavem.
 2. Po jeho použití je zakázáno jíst masové pokrmy a pít za studena hodinu.
 3. Maximální denní dávka pro zdravého člověka je 2 hrušky.

Nadměrná konzumace hrušek může způsobit nadýmání, nadýmání a problémy s pohybem střev. Nyní se podívejme, jak je tento pár kompatibilní - hruška a pankreatitida a jak tato ovocná sladkost ovlivňuje nemocnou žlázu.

Proč hrušky s akutním zánětem žlázy v rámci zákazu?


V prvních dnech po exacerbaci pankreatitidy (záchvat) je prokázáno přísné dodržování diety a pouze po dobu 7-8 dnů, s přetrvávající remisí, mohou malé části ovoce vstoupit do menu, zatímco jejich seznam je zcela omezen. Jedná se především o jablka, zatímco gastroenterologové mohou jíst pouze jedno jablko denně.

Jablka však mají také přísné požadavky, měly by být:

 • Nekyselé.
 • Různé odrůdy.
 • Pečený a pyré.
 • Bez slupky.
 • Konzumujte pouze po hlavním jídle.

To je místo, kde vzniká otázka, je možné nebo ne hruška pro pankreatitidu? Koneckonců, jsou mnohem sladší od svých bližních jablek, to znamená, že přítomnost kyseliny v ní je nižší.

Podle odborníků jsou v hruškách kamenné buňky (sclereides), jinými slovy, jedná se o buňky s hrubou strukturou a tvrdým povlakem, ve kterých se akumulují chemické sloučeniny. V něm jsou nalezeny následující špatné prvky:

 1. Uhličitan vápenatý vápenatý.
 2. Kutin (druh vosku).
 3. Silika (oxid křemičitý).

Pravděpodobně každý z nás, když jedl hrušku, si všiml své granulované buničiny, je to tato vlastnost, která je zodpovědná za tři výše uvedené látky. Jsou považovány za poměrně těžké pro trávení gastrointestinálního traktu, a to i při jeho zdravém stavu, a ani po pečlivém tepelném ošetření nikde nikde nezmäkne, ale zůstává tuhá. Proto je hruška pro slinivku s akutní pankreatitidou zcela nežádoucí.

Pokud pacient podlehne pokušení a sní jí hrušku, snad se nic nestane, ale ve většině případů končí prudkým zhoršením nemoci, a to znamená, že musíte několik dní hladovět a pak se z tohoto stavu dostat pomocí přísné stravy.

Ovoce a chronické onemocnění


Po nemoci je ve stabilní fázi remise, pacient má dovoleno pomalu rozšířit dietu, ale pod podmínkou přísného dodržování jejich kulinářského zpracování.

V tomto ohledu by mělo být veškeré ovoce a zelenina tepelně ošetřeno, aby se jim zajistila dobrá měkkost pečením v troubě a pak se třely do bramborové kaše. Tento přístup značně usnadňuje jejich trávení žaludkem a střevy. Nicméně i při tomto přístupu je hruška stále zakázána.

Faktem je, že ani po mechanickém tepelném zpracování neztrácejí výše uvedené látky svou hustou strukturu, a proto jsou stále škodlivé pro gastrointestinální trakt. Proto je vařené, pyré, pečené nebo dušené ovoce s nemocnou žlázou naprosto nemožné jíst.

V některých epizodách hrušky s pankreatitidou, pankreas chronické formy může být používán jako kompoty a decoctions. V tomto případě musí být kapaliny připravené na jeho základě nutně filtrovány přes několik vrstev gázy, protože tvoří sraženinu a charakteristická zrna, která jsou také považována za škodlivá pro gastrointestinální trakt.

Hruškový kompot recept


Pro přípravu domácích kompotů vezměte čerstvé i sušené ovoce, je žádoucí, aby byly z vlastního zahradního pozemku.

Jako příklad nabízíme recept na hruškový kompot s přídavkem divokých růží. Nicméně i přes užitečnost tohoto nápoje byste jej neměli používat sami, pouze se souhlasem lékaře. Takže, abys takový kompot, potřebuješ:

 1. Vezměte hrst sušených šípků a vařte 2 litry vařící vody, trvat asi 30 minut.
 2. Peel 1-2 zralé, s dobrou měkkostí hrušky z kůže a jádra, nakrájíme na malé řezy.
 3. V šípkové infuzi přidejte hrušku a přiveďte k varu nad nízkým teplem.
 4. Pak přikryjte víčkem a protomit asi půl hodiny.
 5. Poté vyjměte ze sporáku, aniž by se odstranil kryt a nechal se vychladnout.
 6. Před použitím se napíná přes tenké plátno.

Pijte jen tekuté, vařené hrušky k jídlu v žádném případě nemožné.

Během trvalé remise je přípustné používat malé množství přírodní, tj. Čerstvě připravené hruškové šťávy, ale bez buničiny, a musí být zředěno (1: 2) vodou nebo jinými šťávami, které jsou bezpečné pro pacienta s pankreatem, jako je červená řepa nebo mrkev. Ve vztahu k zásobní šťávě z tohoto ovoce je zcela kontraindikován u pacientů s pankreatitidou.

Závěr

Jak vidíte, pankreatitida hrušky je nežádoucí produkt. Nicméně, každý pacient má postižení se specifickými rysy, proto byste se měli poradit s gastroenterologem o vhodné přítomnosti tohoto ovoce v pacientově menu.

Po podrobné studii o anamnéze, může lékař napsat doporučení pro výživu, který bude psát nejpřijatelnější možnosti pro recepty na vaření hrušek.

Budete překvapeni, jak rychle nemoc ustupuje. Postarejte se o slinivku břišní! Více než 10 000 lidí si všimlo významného zlepšení svého zdraví právě tím, že pije ráno...

Slunečnicová semínka mohou ublížit i zcela zdravým lidem, ale i přes to, že v nepřítomnosti negativních symptomů je mnoho milovníků této pochoutky s diagnózou pankreatitidy zahrnuto do své stravy.

Čaj pro slinivku břišní je docela užitečný nápoj. Navzdory všem jeho pozitivním vlastnostem je však nutné dodržovat řadu jednoduchých pravidel pro jeho vaření a používání.

Tato zelenina je nositelem obsahu draslíku, který je nezbytný pro lidi s onemocněním slinivky břišní, protože má schopnost odstranit přebytečnou tekutinu z těla a odstranit otok z zapáleného orgánu.

Zvláštností struktury šťávy je lepší schopnost obklopit prostředí slinivky břišní, což se pozitivně projevuje v procesu tvorby trávicích enzymů.

Je možné hrušky s pankreatitidou: nebezpečí šťavnatého ovoce pro slinivku břišní

Když je člověk v nemocnici s akutním záchvatem pankreatu, první věc, kterou nevědomí příbuzní nesou, je ovoce a džusy. Často jsou v baleních hrušky. Tyto plody jsou samy o sobě užitečné a milovníky odborníků na výživu pro jejich jedinečné vlastnosti s vynikající chutí. Hrušky s pankreatitidou v akutním stadiu jsou definitivním tabu. V remisi se doporučuje používat, ale s podmínkou dodržení určitých pravidel přípravy a diety.

Hrušky jsou druhým nejoblíbenějším ovocem po jablkách, dostupné v každém ročním období, ale s pankreatitidou se nedoporučuje používat v žádném stadiu onemocnění.

Složení a vlastnosti

Složení a vlastnosti hrušek jsou skutečně jedinečné. Dužina ovoce je sladší než dužina jablek kvůli většímu množství fruktózy. Glukóza v hruškách je méně, což umožňuje zahrnout všechny druhy ovoce do stravy diabetiků trpících obezitou.

Unikátní složení hrušky je zároveň užitečným a škodlivým plodem, který není v žádném případě vhodný

Hruška je bohatá na speciální éterické oleje, které:

 • posílit imunitní systém;
 • zmírnit zánět;
 • neutralizují bakterie.

Sladké ovoce obsahuje organické kyseliny, normalizující trávicí proces. Jsou však menší než v jablku. Maso hrušek není tak husté a pevné jako jablka. Jaký je důvod, proč se smažená pečená jablková pyré může do konce prvního týdne po zastavení zánětu zavést do stravy trpícího pankreatickým onemocněním, ale ne hruškovou perlou?

 • vitamíny - K, C, E, téměř celá skupina vitaminu B;
 • minerály - draslík, hořčík, fosfor, železo, zinek, sodík, vápník.

100 g zralé buničiny obsahuje 0 g tuku, 0,4 g proteinu, 10,7 g sacharidů, 43 kalorií.

Působení na tělo v akutním stadiu nemoci

Negativní dopad je způsoben přítomností kamenitých buněk v hrušce - sclereids. Sclereides jsou mrtvé buňky pokryté hustou membránou.

Ani nejzralejší pečené ovoce ve formě bramborové kaše po exacerbaci není pacientovi podáváno.

Že obsahuje nebezpečné pro zánětlivé a zdravé pankreatické látky:

 • nerozpustné vápno nasycené uhličitanem vápenatým;
 • oxid křemičitý;
 • nestravitelný voskový kutin.

Měkká smetanová dužina hrušky je zároveň zrnitá, protože ne všichni mají rádi. A s exacerbací pankreatitidy i plátek hrušky snadno vyvolá prudké zhoršení stavu pacienta.

Závěr: v akutním stadiu onemocnění pankreatu s diagnózou pankreatitidy nebo cholecystitidy se nedoporučuje používat hrušky v jakékoliv formě.

Akce v remisi

Do konce prvního týdne, po zlepšení stavu pacienta, by měla být špatná strava rozšířena a re-zvyknout žaludek na běžné produkty. Aby však proces šel rychleji, bez nových útoků exacerbací, musí výrobky projít tepelným zpracováním, jsou rozmačkané nebo silně rozdrcené. Dokonce i bílé zelí lze přidat do polévek a zeleninových pyré, pokud dobře vaříte a otřete zeleninu.

Se stabilní remisí, může lékař povolit jablka, banány, některé bobule, ale hrušky budou zakázány.

Ale s hruškami se situace mírně mění i po tepelném ošetření. Sclereides se nezhroutí ani při dlouhodobém vystavení vysokým teplotám. Zákaz proto podléhá i pečeným hruškám, dušeným, ve formě bramborové kaše s chronickým průběhem onemocnění.

 • kompoty ze sušeného nebo čerstvého ovoce;
 • dětské hruškové pyré, určené pro první krmení kojenců.

Důležité: Také ovoce, které zůstalo po vaření kompotu, nelze jíst. A samotný kompot pro postiženého pankreatitidy se nesbírá ze dna pánve, ale z vrcholu bez míchání.

Co vařit

Stejný francouzský dezert, uctívaný mnoha hruškami ve víně s čokoládovou omáčkou - pacient s pankreatitidou bude muset být navždy zapomenut. Neexistují žádné alternativní pokrmy, které jsou také chutné a umožní vám vychutnat si své oblíbené ovoce bez rizika pro postižené slinivky břišní.

Napjatý, neslazený hruškový kompot - jediné povolené jídlo pro postiženého slinivky

Compote - pouze v této formě je dovoleno používat hrušky v menu pacienta trpícího pankreatitidou. Tento jednoduchý dezert by však měl být připraven a konzumován podle zvláštních pravidel.

Hruškový kompot s přidáním šípkové infuze

Ingredience pro vaření:

 • šípky čerstvé nebo suché - půl sklenice;
 • hrušky - dvě zralé plody střední velikosti;
 • voda - 2 litry.
 1. Briar umýt, sekat, vařit 2 litry vody.
 2. Bobule nalijte vařící vodu, přikryjte, trvejte na třiceti minutách.
 3. Umyjte hrušky, oloupejte, nakrájejte jádro, nakrájejte na plátky.
 4. Přeneste ovoce do bobulí, dejte všechno do ohně, přiveďte k varu.
 5. Vařte třicet minut, vypněte, zakryjte, ochlaďte na pokojovou teplotu.

Podávejte kompot bez třepání. Pro různé napjaté kompot připravit vynikající želé. K tomu je nutné rozpustit lžíci škrobu v půl sklenice studené vařené vody, vložit tenký proud do teplého kompotu, dát na oheň a vařit po dobu 3-5 minut. po varu.

Hruškové želé ze šťávy bez samotného ovoce je dovoleno používat při chronické pankreatitidě ne více než jednou týdně.

Jako alternativa je hrušková šťáva jen zřídka povolena, ale s ohledem na tyto momenty:

 • použité zralé ovoce bez slupky a jádra;
 • po lisování se šťáva filtruje;
 • před pitím nápoje zředěné vodou.

Hrušková šťáva se může na stole pacienta objevit nejvýše jednou za sedm až deset dní. Z ní, pokud je to žádoucí, je snadné připravit chutné a voňavé želé. K tomu namočte lžičku práškové želatiny do studené vařené vody po dobu 10 minut, promíchejte nabobtnanou želatinu se třemi lžičkami hruškové šťávy. Výsledná směs se spojí s 300 ml hruškové šťávy, zapálí, přivede do varu, ale ne vaří. Jelenový blok se ochladí na teplotu místnosti, nalije do forem, vloží do chladničky, dokud neztuhne.

Hrušky jsou aromatické, sladké, chutné ovoce, které miluje mnoho. Je obsažen v menu pro odstranění střev, normalizaci hladiny glukózy v krvi. Ovšem s onemocněním slinivky břišní je ovoce v každém stádiu naprosto kontraindikováno. S dobrým zdravotním stavem je možné vařit hruškový kompot, vyrábět šťávu, ale ne koncentrovanou. Jinak jsou vyprovokovány meteorismus, nadýmání, pálení žáhy, bolest, střevní poruchy a v důsledku toho nové kolo nepříjemné nemoci.

Můžu jíst hrušky s pankreatitidou?

Hruška je populární ovoce miloval mnoho. Ovoce má příjemnou chuť a sladkost.

Hruška má příznivý vliv na zažívací trakt, zlepšuje metabolismus. Proto se ovoce často zavádí do složení účinné diety pro hubnutí.

Ale navzdory všem příznivým vlastnostem plodu, v některých případech významně zhoršuje zdraví, zejména při onemocněních trávicího systému a slinivky břišní. Proto vzniká mezi lidmi s podobnými problémy přirozená otázka: je možné jíst hrušky s pankreatitidou?

Chemické složení a příznivé vlastnosti ovoce

100 gramů hrušek obsahuje 0,5 gramu proteinu, 11 gramů sacharidů a množství tuku je nulové. Nutriční hodnota produktu - 43 kcal na 100 gramů.

Výhody hrušek jsou v jejich bohatém složení. Ovoce obsahuje mnoho minerálů (vápník, zinek, sodík, železo, draslík, fosfor, hořčík) a vitamíny (C, B, E, K). Doba trávení čerstvého ovoce je 40 minut.

Ovoce chutná mnohem sladší než jablko, ale obsahuje méně cukru, ale je bohaté na fruktózu, která pro vstřebávání nepotřebuje inzulín. V tomto smyslu bude užitečná hruška s pankreatitidou, protože nepřežene slinivku břišní.

Přípravek zlepšuje imunitu, zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím a bojuje proti zánětu. Jako součást ovoce existují esenciální oleje, které mají antiseptický účinek a pomáhají v boji proti depresivním stavům. I v hruškách jsou organické kyseliny, které zlepšují funkci jater a ledvin.

V lidovém lékařství se ovoce používá k boji proti mokrému kašli. A ze svých listů tvoří prášky používané při dermatóze, hyperhidróze a plísňových infekcích.

Je dovoleno jíst hrušky s akutní a chronickou pankreatitidou?

Hruška s pankreatitidou: je to možné nebo ne? I přes užitečnost ovoce se v případě zánětu slinivky břišní nedoporučuje jeho použití.

Toto pravidlo je obzvláště důležité, aby bylo v souladu s těmi, kteří mají akutní pankreatitidu a cholecystitis. Ale proč nejíst sladké ovoce s takovými chorobami?

Ve srovnání s jablky, hrušky jsou méně kyselé, ale obsahují sclereides. Jedná se o kamenité buňky s hustým zpevněným krytem.

Také ve sladkém ovoci leží různé chemické prvky, které zvyšují tvrdost produktu. Mezi tyto látky patří:

 1. kremeneze (silný oxid křemičitý);
 2. vápno (uhličitan vápenatý, prakticky nerozpustný ve vodě);
 3. Kutin (vosk, který není absorbován v těle).

Všechny tyto vlastnosti dělají hrušku špatně stravitelným produktem. Proto se nedoporučuje jíst, pokud je abnormalita pankreatu, zejména u akutní pankreatitidy. Navíc i po tepelném zpracování nejsou ztužené látky změkčeny, což zakazuje použití ovoce v pečeném nebo ošuntělém stavu.

Je možné mít hrušku s chronickou pankreatitidou? Po zastavení útoku je dovoleno zavést takové ovocné pokrmy jako kastrol, polibky a kompoty. Tepelné zpracování změkčuje ovoce, takže je lépe vstřebává trávicí systém.

Jak je však uvedeno výše, taniny v hrušce ani po tepelném zpracování nikam nechodí. Použití takového ovoce, dokonce i při chronické pankreatitidě, proto není žádoucí.

Ale co když opravdu chcete jíst hrušku se zánětem pankreatu? Někdy můžete pít kompoty nebo odvar, nebo použít trochu ovoce v sušené formě. Pokud je onemocnění ve stavu trvalé remise, gastroenterologové mohou pít čerstvou hruškovou šťávu bez buničiny, ředěnou převařenou vodou.

Recept na hruškový a šípkový kompot při chronické pankreatitidě:

 • Suché šípky (hrstka) se vaří vroucí vodou (2 litry) a nechají 30 minut.
 • Dvě zralé hrušky jsou oloupány, vyjmuty z jádra a nakrájeny na plátky.
 • V infuzi šípky přidat ovoce.
 • Compote je vařený na nízké teplo pro půl hodiny, pokrytý víčkem a trval na tom.
 • Před použitím se nápoj přefiltruje pomocí gázy složené na polovinu.

Jíst hrušky s jinými chorobami slinivky břišní a trávicí soustavy

Tam je 43 kalorií na 100 gramů sladkého ovoce, a jeho glykemický index je padesát. Také u plodu obsahuje hodně vlákniny, která zlepšuje trávení, normální fungování žlučníku a stimuluje metabolismus.

Hruška odstraňuje z těla toxiny a škodlivý cholesterol. To zpomaluje proces absorpce rychlých sacharidů. Proto se postupně zvyšuje hladina cukru v krvi, což činí sladké ovoce schváleným přípravkem pro cukrovku bez závislosti na inzulínu.

S touto nemocí je hruška stále užitečná v tom, že má antibakteriální, analgetické a diuretické účinky. Pacientům je však dovoleno jíst nejvýše jeden plod za den.

Stejně jako u pankreatitidy s diabetem 1. typu byste neměli jíst čerstvé ovoce ani pečené. Doporučuje se připravit šťávu z ovoce, která se před použitím zředí vodou a přefiltruje.

Je dovoleno jíst hrušky během gastritidy? S takovou nemocí není zakázáno jíst sladké ovoce, ale během exacerbace nemoci je přísně zakázáno jíst.

Když bude gastritida hruška užitečná, protože má silný protizánětlivý účinek. Zvláště použití ovoce je ukázáno s vysokou kyselostí, ale jestliže to je redukováno, pak ovoce by mělo být jedeno s opatrností a v malých množstvích.

Pankreatitida hrušky s pankreatickým onemocněním a poruchy zažívacího traktu by neměla být používána na lačný žaludek. Také nemůže být kombinován s příjmem těžké potraviny, jako je maso.

Stejně důležitá je zralost ovoce. Lze ji jíst pouze ve zralé formě, když je šťavnatá a měkká.

Je hliněná hruška a pankreatitida kompatibilní?

Topinambur je užitečný, protože snižuje zánět, posiluje imunitní systém, odstraňuje bolest, pálení žáhy a další příznaky onemocnění. Proto je v případě zánětu slinivky břišní povoleno jíst v jakékoliv formě, dokonce i syrové.

Kontraindikace

Je zakázáno jíst hrušku s kolitidou, vředy a akutními záněty zažívacího traktu. Pokud je trávicí systém po konzumaci sladkého ovoce narušen, může dojít k nadýmání a tvorbě plynu.

Ve stáří se nedoporučuje jíst hrušku. To je způsobeno tím, že starší lidé oslabili imunitu a často mají zažívací poruchy.

Stojí za to připomenout, že hrušní kameny obsahují jed - amygdalin. Při uvolnění do střeva látka vyvolává uvolnění kyseliny kyanovodíkové, což je nebezpečné pro celé tělo.

Během tepelného zpracování je však amygdalin zničen. Proto jsou kompoty, želé a hruškový džem naprosto neškodné.

Pro mnoho lidí, hruška často způsobuje alergie. Příčiny a příznaky se mohou lišit. Často se však imunitní faktory a dědičnost stávají provokujícím faktorem.

Pokud jste alergičtí na hrušku, objeví se řada nepříjemných příznaků, jako jsou:

 1. rýma;
 2. bolest břicha;
 3. respirační selhání;
 4. vyrážky na těle a obličeji;
 5. zvracení;
 6. bronchiální astma;
 7. trhání očí;
 8. nevolnost

Výhody a škody způsobené hruškami jsou popsány ve videu v tomto článku.

Jsou v pankreatitidě povoleny hrušky?

Při zánětu pankreatu dráždí sliznice postiženého orgánu. Blokování kanálu brání odtoku enzymů, které se hromadí ve žláze a ničí ji. Pankreatitida se vyvíjí, což může vést k vážným následkům a komplikacím.

S takovou nemocí je nutně předepsána speciální dieta, která zahrnuje mimořádně bezpečné potraviny. Kromě kořeněných, kyselých, horkých, smažených potravin jsou některé druhy ovoce zařazeny do seznamu zakázaných potravin. Ať už člověk může nebo nemůže jíst hrušky s pankreatitidou, je otázkou, která zajímá pacienty trpící patologií.

Co je užitečné zralé ovoce

Než se naučíte, jak hruška pracuje s pankreatitidou, studujeme vlastnosti. Jeho použití ve vaření získalo širokou popularitu. Používá se k výrobě dezertů, nápojů, džusů a džemu. Příjemná sladká chuť a šťavnatost vám umožní jíst ovoce syrové. Je bohatý na bílkoviny, sacharidy a tuky.

Kromě energetické hodnoty obsahuje:

 • draslík;
 • vápník;
 • karoten;
 • železo;
 • hořčík;
 • sodíku;
 • fosfor;
 • zinek.

Kromě toho obsahuje mnoho vitamínů skupiny B, E, C, K.

Co je užitečné a jaké funkce provádí:

 1. Obsahuje malé množství cukru. To je velká výhoda spolu se sladkou chutí.
 2. Příznivě ovlivňuje slinivku břišní. Ovoce obsahuje glukózu, která pro štěpení nevyžaduje inzulín.
 3. Bojuje s infekcemi, posiluje imunitní systém těla.
 4. Účinně potlačuje depresi.
 5. Potlačuje zánětlivé procesy.
 6. Obsahuje organické kyseliny, díky kterým má pozitivní vliv na činnost ledvin a jater.

V lidovém lékařství je mokrý kašel léčen hruškou. Z listů zahradního stromu udělejte léčivý prášek. Používá se k léčbě dermatitidy, hypertermie, nadměrného pocení, hub.

Když nemůžete jíst ovoce:

 1. Zánět duodena, žaludeční vřed.
 2. Kolitida
 3. Gastritida.
 4. Věkové poruchy trávicího systému ve stáří.
 5. Alergické reakce.
 6. Akutní zánětlivé procesy v orgánech gastrointestinálního traktu.

Jeho kosti obsahují amygdalin. To je jed, který, když se uvolní do střeva, má škodlivý účinek na tělo. Během tepelného zpracování je zničeno, takže je bezpečné používat kompoty, odvar, jam.

Zneužívání tohoto ovoce může způsobit nadýmání, nadýmání, poruchy stolice. Je možné jíst hrušky s pankreatitidou, stojí za to zjistit podrobněji.

Hrušky s akutním zánětem

Akutní pankreatitida zahrnuje přísné diety. Na konci prvního týdne takové výživy je dovoleno vstřikovat malé množství ovoce, například 1 jablko denně.

Ujistěte se, že vyberete jablka kyselé odrůdy, pre-fray to nebo péct. Není povoleno jíst hrušky s akutní pankreatitidou, i když obsahují méně kyseliny.

Vzhledem k obsahu v plodech kamenitých buněk je kontraindikováno jíst hrušky s akutní pankreatitidou. To platí pro všechny druhy tohoto ovoce. Buňky jsou mrtvé, mají hustou lignifikovanou skořápku. Uvnitř jsou škodlivé chemické sloučeniny:

 1. Vápno. Hlavní složkou je špatně rozpustný uhličitan vápenatý ve vodě.
 2. Silica. Zastoupený oxidem křemičitým. Jeho krystaly mají vysokou pevnost.
 3. Kutin. Složka je vosk, který není stráven v lidském zažívacím systému.

Předložené složky mají nepříznivý vliv na gastrointestinální trakt. Proto, když se zeptal, zda jíst hrušky se zánětem slinivky břišní a akutní pankreatitidou, odpověď zní ne.

Když jíst sladké ovoce, dokonce velmi zralé a měkké, tam je obilí. Takové pocity vznikají z přítomnosti kamenitých buněk se škodlivou kompozicí v buničině. Toto jídlo je těžké s pankreatitidou a zdravými lidmi.

Je možné jíst hrušku s pankreatitidou, pokud se nemoc vyskytuje v chronické formě, položili pacienti otázku, která trpí patologií.

Ovoce a chronická forma

Pokud akutní zánět slinivky břišní zakazuje zahrnutí jakýchkoli odrůd do stravy, je možné jíst hrušky s chronickou pankreatitidou? Forma patologie umožňuje postupné zavádění nových produktů do dietního menu. Aby bylo ovoce měkké, jsou pečené.

Ale s hruškami, tato technika není účinná. Ani tepelné zpracování nemůže ovlivnit měkkost kamenitých buněk v šťavnatém ovoci. Proto je nemožné jíst tyto chutné plody buď v přízemním stavu, nebo v pekáčku. Jediný způsob, jak jíst, je udělat lahodný kompot.

Hruškový kompot recept

Kompot je vyroben z čerstvého nebo sušeného ovoce. Je lepší používat domácí odrůdu pěstovanou ve vlastní zahradě. Přidat do složení divoké růže. Před použitím se poraďte s lékařem.

 1. Trvejte na 1 polévková lžíce. Já kyčle v 1,5 litru teplé vody na půl hodiny.
 2. 2 zralé hrušky oloupané, vyříznuté jádro, nakrájíme na plátky.
 3. V infuzi divoké růže poslat kousky buničiny, vařit nad nízkým teplem pod víkem po dobu 30 minut.
 4. Cool, filtr.

Povoleno pít jen kompot, ne vařené ovoce. Pokud je perzistentní remise pankreatitidy dovoleno použít hruškovou šťávu vymačkanou, zředěnou vodou ve stejném poměru.