Image

Solená kapsle: obsah kalorií a bílkovin, tuků, sacharidů

Kapr solený obsahuje na 100 gramů produktu:
Kalorie: 217 kcal. (907,93 kJ.)
Belik: 13.6
Tuk: 18,1 g.
Sacharidy: 0 g.

www.yournutrinition.ru © 2016 - 2019

Všechny informace na webových stránkách týkající se stravy, výpočtu BJU a kalorií, možností stravování atd. Mají informativní charakter.
Před použitím se doporučuje konzultovat s odborníkem (lékařem).

Solené capelin

Popis

Solené capelin je malá severní prodloužená ryba krásné stříbrné olivy. Patří k rodině. Hodný konkurent sleďů v nutriční hodnotě. Atraktivní z toho důvodu, že po většinu roku je v prodeji mnoho samic prodávajících tele.

Výroba

Zmrazená těla se rozmrazí ve vodě, v chladničce nebo při pokojové teplotě. Můžete sůl:

 • Suchý velvyslanec - posypte solí a vyrovnejte se s útlakem.
 • Ve slaném nálevu připravte solanku, ochlaďte, ponořte do ní ryby, vložte do chladného místa.

Doba solení závisí na preferencích chuti - čím delší je expozice, tím silnější jsou solené ryby. Pro 1 kg produktu postačuje 6–8 g soli. Posledním krokem je důkladné opláchnutí hotového rybího produktu.

 • Solené capelin - použití stolní soli.
 • Kořeněné solené capelin - přidávání koriandru, skořice, bobkový list, pepř, zázvor.

Složení

Hodnota tohoto zástupce vodní fauny je v obsahu:

 • Protein 13%
 • Tuk 7%
 • Makroprvky - fosfor 24,9%, draslík 30%, chlor 17,1%, síra 14,5%, sodík 7,3%, vápník 3,1%
 • Stopové prvky - selen 55 µg, fluor - 430 µg, měď - 210 µg, jód - 50 µg, chrom - 55 µg
 • Polynenasycené mastné kyseliny - 16,2 g
 • Nasycené mastné kyseliny - 5,2 g
 • Vitaminy - A, B, PP, D
 • Aminokyselina

Věděli jste? Jen málo pojivových tkání ve svalech - to vysvětluje citlivost masa, rychlost vaření.

Výhody

Jód normalizuje štítnou žlázu. Selen je zodpovědný za imunitu, chrání před rakovinou. Fosfor a vápník mohou unikat ze senilní demence, posilovat kosti, chránit ledviny před kameny.

Mastné kyseliny normalizují cholesterol v krvi, mají blahodárný účinek na srdce, cévy, rychlost metabolismu, vylučování hormonů. Přírodní vitamíny D a B 12 opravují růst buněk, metabolismus, regeneraci tkání a stabilitu nervového systému.

Aminokyseliny hrají významnou roli v zásobování lidí dietním proteinem. Nízkokalorické.

Slané potraviny nejsou vítány pacienty s močovým systémem trpícím vysokým krevním tlakem. Zakázán nesnášenlivostí ryb.

Použití

Připravené, nezávislé jídlo. Součást sendvičů, zeleninových příloh.

Nezapomeňte! Vrchol prodeje capelinu připadá na měsíc září. Rusové rádi vychutnávají mladé brambory s osoleným capelinem.

Jak si vybrat

Okurka by měla být čistá, voňavá, s kořením nebo bez koření. Ryba má lesklé oči, pevné břicho.

Skladování

Když domácí solný roztok používal jedlou sůl. Doba skladování je omezena na několik dní. Průmyslová solanka obsahuje konzervační látky, takže doba použitelnosti se zvyšuje na 1 - 3 měsíce. Skladovací teplota od -6 ° C do 0 ° C.

Omezení použití

Při nákupu čerstvě zmrazené ryby pro domácí moření, věnujte pozornost vzhledu, podmínky úlovku, balení, oblast zpracování úlovku. Nesplňte hodně. Tuk v rybách je rychle oxidován.

Gastronomické poradenství! Islandský, norský huňáček, ulovený v období podzimu a zimy, nejcennější a nejpříjemnější pro oko. Jaro - kalorické 116 kcal, podzim - 217 kcal. Velikost až 25 cm, hodně kaviáru.

Je možné jíst diety při dietě? Přínosy a poškození kapelinového kaviáru při hubnutí

Capelin - malé mořské ryby s nízkým obsahem kalorií a užitečným chemickým složením.

Středně tučné ryby mohou být zavedeny do stravy lidí trpících nadváhou, ale pouze ve vařené nebo pečené formě.

Capelin dobrý a škodí pro hubnutí

Jednou z hlavních složek capelinu je protein. Rychle a snadno se vstřebává, dodává energii a umožňuje tělu rychleji spalovat vnitřní tuk.

Obsah tuku v rybách je také značný, ale tyto tuky se nezmění na nadváhu. Tělo je používá k vytvoření vnější vrstvy lipidů, jejímž účelem je chránit buňky.

Při konzumaci této malé mořské ryby s takovým bohatým chemickým složením dochází k přirozené tvorbě inzulínu v těle a snižuje se hladina cukru v krvi.

Proto je capelin nepostradatelným produktem pro diabetiky a osoby s vysokou hladinou cukru v krvi.

Vzhledem k přítomnosti fosforu má pozitivní vliv na mozek, stimuluje jeho aktivitu. Proto se ryby doporučuje používat lidi, kteří se zabývají duševní prací.

Ryby také obsahují jód, který zlepšuje funkci štítné žlázy.

Jak užitečné je capelin

Ryba je ideální pro tepelné zpracování. To může být pečené, vařené, vznášet se. Z jatečně upravených těl vaří výbornou rybí polévku, připravují dietní sendviče a saláty.

Ve 100 gramech smažené ryby téměř 250 kcal, a vařené nebo smažit je jen 125 kcal.

Kalorie capelin

Jak jíst capelin při hubnutí

Je to možné v noci nebo na lačno?

 • Capelin může být dobrou snídaní, pokud je vařena bez dodatečného tuku. Vezměte si kus pita chleba, vložte na něj rybí kostru, přidejte pár kousků zeleniny (rajče, okurka, hlávkový salát nebo čínské zelí) a získejte správnou možnost k snídani.
 • Vařené nebo pečené capelin lze jíst večer, ale ne méně než 4 hodiny před spaním.

Jak často můžete jíst capelin

Mořské ryby mají pozitivní vliv na lidské tělo. Proto by měla být zavedena do stravy alespoň několikrát týdně, zejména těch, kteří jsou obézní a sledují jejich tělo a potravinovou kulturu.

Nicméně, jak říkají odborníci na výživu, ryby s nízkým obsahem tuku mohou být konzumovány každý den. Hlavní věc je správné tepelné zpracování bez přídavného tuku.

Denní dávka capelinu je 100 - 300 gramů. Nezapomeňte ale, že ryby z podzimního úlovku jsou téměř dvakrát tučnější. Zvažte sezónnost při přípravě dietního menu.

Kontraindikace při užívání korušky polní

 • Individuální nesnášenlivost. S opatrností by jej měli používat lidé, kteří jsou alergičtí na mořské plody.
 • Další škodlivé vlastnosti - obsah parazitů. Lékaři před použitím doporučují důkladné tepelné ošetření.

Je možné, že ztrácí tělesnou hmotnost

Hlavní složkou kaviáru je protein. Absorbuje se téměř 95%, přirozeně zvyšuje metabolismus v těle. Dobře zavedený metabolismus představuje pro organismus další energii a záruku nepřítomnosti nadměrné hmotnosti.

Solené capelin

Capelin patří do rodiny Koryushkovů. Malý ve velikosti, žije v Barents, norském moři, v Tichém oceánu a Atlantiku. Cenné komerční ryby sklizené ve velkém množství. Malé ryby, jejichž délka není větší než 25 cm, váží asi 65 gramů.

Kalorií capelin solené

Kalorií solené capelin je 217 kcal na 100 g produktu.

Složení solené capelin

Solený capelin obsahuje vitamíny: PP, B9, B6, C, E, A. Minerály: zinek, chrom, fluor, nikl, molybden, kobalt, jod, chlor, fosfor, síra, sodík, hořčík, vápník, draslík. Capelin označuje tučné odrůdy, takže obsahuje velké množství rybího oleje. A v tom, prospěšné polynenasycené tuky Omega-3. Je bohatý na aminokyseliny.

Užitečné vlastnosti soleného capelinu

Použití této ryby je schopno normalizovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšit imunitu. Obsah jódu se vyhne některým problémům se štítnou žlázou.

Capelin vařil ve vaření

Capelin je chutná, zdravá ryba dostupná téměř každému. To je smažené, vařené, uzené a solené. Zvláště chutné capelin je domácí moření, slouží jako vynikající svačina pro milovníky pěnového nápoje. Pro solení capelinu a solení v solném roztoku (kaloriátor) existuje suchá metoda. A s jedním a jiným způsobem ryby dopadají velmi chutné.

Kontraindikace pro použití

Ale je třeba mít na paměti, že solené potraviny by měly být používány s mírou, protože při jejich přípravě se používá velké množství soli, a proto se solený capelin nedoporučuje, pokud máte sklon k edému, chronickým gastrointestinálním onemocněním. Tento přípravek je kontraindikován u osob s individuální intolerancí k přípravku (kalorie). Stejně jako alergie na mořské plody.

Kalorie capelin je solena. Chemické složení a nutriční hodnota.

Nutriční hodnota a chemické složení "solené capelin".

Energetická hodnota solené capelin činí 140 kcal.

Primární zdroj: Vytvořil uživatel. Více podrobností.

** V této tabulce jsou uvedeny průměrné hodnoty vitamínů a minerálů pro dospělé. Pokud chcete znát pravidla s přihlédnutím k pohlaví, věku a dalším faktorům, použijte aplikaci "Moje zdravá strava".

Produktová kalkulačka

Kalorická analýza produktu

Poměr bílkovin, tuků a sacharidů:

UŽITEČNÉ VLASTNOSTI MOYV SALTY

K čemu je slaná koruška vhodná?

 • Vitamin PP se podílí na redox reakcích energetického metabolismu. Nedostatečný příjem vitamínů je doprovázen poruchou normálního stavu kůže, gastrointestinálního traktu a nervového systému.
 • Draslík je hlavním intracelulárním iontem, který se podílí na regulaci rovnováhy vody, kyseliny a elektrolytů, podílí se na procesech vedení nervových impulsů, regulaci tlaku.
 • Fosfor je zapojen do mnoha fyziologických procesů, včetně energetického metabolismu, reguluje acidobazickou rovnováhu, je součástí fosfolipidů, nukleotidů a nukleových kyselin, je nezbytný pro mineralizaci kostí a zubů. Nedostatek vede k anorexii, anémii, křivici.
 • Jód se podílí na fungování štítné žlázy, což zajišťuje tvorbu hormonů (tyroxin a trijodthyronin). Je nezbytný pro růst a diferenciaci buněk všech tkání lidského těla, mitochondriální respirace, regulaci transmembránového transportu sodíku a hormonů. Nedostatečný příjem vede k endemickému strumu s hypotyreózou a zpomalení metabolismu, arteriální hypotenzi, zakrnění a duševnímu vývoji u dětí.
 • Kobalt je součástí vitamínu B12. Aktivuje enzymy metabolismu mastných kyselin a metabolismu kyseliny listové.
 • Měď je součástí enzymů s redoxní aktivitou a podílí se na metabolismu železa, stimuluje vstřebávání bílkovin a sacharidů. Podílí se na procesu poskytování tkáně lidského těla kyslíkem. Deficit se projevuje sníženou tvorbou kardiovaskulárního systému a kostry, rozvojem dysplazie pojivové tkáně.
 • Chrom se podílí na regulaci glukózy v krvi, což zvyšuje účinek inzulínu. Nedostatek vede ke snížení tolerance glukózy.
stále skrýt

Kompletní průvodce nejužitečnějšími produkty najdete v aplikaci "Moje zdravá strava".

Solené capelin

Lokalita komerční rybářské vody Atlantiku a Tichého oceánu. Jednotlivci patří k rodině páchnoucí.

Maximální velikost dospělých: délka-25 centimetrů, hmotnost 70 gramů.

Průměrná délka života je 10 let.

Kalorií solené capelin

Kalorií solené capelin 217 kcal na 100 g produktu.

Složení a prospěšné vlastnosti soleného capelinu

Jemné dietní rybí maso obsahuje vitamíny: kyanokobalamin, kyselinu nikotinovou, retinol, pyridoxin a komplex minerálů, mezi nimiž má síra, jód a fosfor nejvyšší koncentraci.

Lékaři odborníci na výživu doporučují jíst mořské plody, lidé trpící obezitou.

Komplex minerálů a vitamínů obsažený v rybách pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje vidění a normalizuje metabolické procesy těla.

Použití fyziologických přípravků se nedoporučuje pro osoby, které jsou náchylné k edému, stejně jako pro osoby s hypertenzí a selháním ledvin.

Solené capelin ve vaření

V naší zemi je velmi žádaná solená koruška polní. Stala se jedním z nejoblíbenějších občerstvení pro pivo.

Solené capelin

Vlastnosti solného capelinu

Kolik je solené capelin (průměrná cena za 1 kg)?

Často se stává, že jídlo, které je na první pohled zcela nevzhledné, je vlastně skladiště vitamínů a užitečných biologicky aktivních látek. Solený capelin, jen jeden z těchto produktů. Pro obyvatele našich zeměpisných šířek je nejsladší ryba solená koruška polní. Za prvé je to dáno demokratickou cenou capelinu, stejně jako všeobecnou dostupností produktu v odděleních ryb ve většině domácích prodejen potravin.

Kalkuškovité ryby nebo Mallotus villosus patří do rodiny Koryushkovů. Velikost průměrného jatečně upraveného těla kapradin obvykle nepřesahuje délku 22 cm. Capelin ryby se vyznačují malou velikostí a hmotností, která málokdy dosahuje 65 gramů. Capelin je považován za důležitou komerční rybu, která žije ve vodách Tichého oceánu a Atlantského oceánu, stejně jako v Barentsově moři a Norsku.

V historii průmyslového úlovku a sklizně huňáčka polního se vyskytly případy, kdy úlovky ryb dosáhly půl milionu tun. Tam je dost receptů capelin, ale nejvíce často capelin je jedený solený, uzený nebo smažený. Slané capelin se těší zasloužené popularitě nejen díky jemné chuti produktu.

Chemické složení soleného capelinu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a dalších biologicky aktivních přírodních látek. Kromě toho obsahuje solený capelin ve srovnání s ostatními členy rodu záznamové množství fosforu, jodu a draslíku. Solená koruška polární proto může být nejen chutná, ale také užitečným produktem ve zdravé stravě.

Nezapomeňte však, že byste měli dodržovat opatření při používání fyziologického roztoku. Pro výrobu soleného capelinu použijte slušné množství soli, které může vést k tvorbě edému nebo exacerbaci některých chronických onemocnění gastrointestinálního traktu. Je třeba poznamenat, že solené capelin lze vařit doma.

Takový výrobek je tisíckrát větší než verze ve velkoobchodu, a to nejen ve své chuti, ale také ve spotřebitelských vlastnostech. Ručně vařené solené capelin může být vynikající a levné pivo svačinu. Nabízíme Vám jednoduchý recept na solené capelin. Aby bylo možné připravit solené capelin doma budete potřebovat následující složky: capelin, koření, nejčastěji používat černý pepř, zázvor, koriandr, hřebíček, stejně jako sůl.

Koruška by měla být umyta, koření by mělo být mleto v maltě nebo mixéru. Pak ryby posypeme směsí koření a koření. Zkoušené ryby by měly být umístěny do nádoby pro solení a horní víko s víkem. Je nutné umístit na nádobu těžký předmět, který bude sloužit jako druh útlaku a rozdrcení huňáčka. V důsledku toho ryby dají šťávu, která se stane marinádou. Kontejner s koruškou je třeba umístit do chladničky, po 12 hodinách bude solená koruška připravena.

Kalorií solené capelin 217 kcal

Energetická hodnota soleného capelinu (poměr bílkovin, tuků, sacharidů - bju):

Energetický poměr (b | W | y): 25% | 75% | 0%

Capelin - výhody a škody slavných mořských ryb

Capelin je považován za nejoblíbenějšího zástupce mořských plodů. Často, capelin je nazýván národní pochoutkou, protože cenová hodnota tohoto produktu je nízká a chuťové vlastnosti nejsou v žádném případě horší než chuť jiných druhů mořských tvorů. Přínosy a poškození huňáčka je obsaženo v jeho složení.

Capelin je malá ve velikosti mořské ryby. Délka jeho těla dosahuje 22 cm, průměrná hmotnost korušky je 65 gramů. Capelin nelze nalézt ve sladkovodních útvarech, je to pouze mořský obyvatel a žije v norském a barentském moři, stejně jako v Atlantickém a Tichém oceánu. Tento druh mořského života je obzvláště ceněn v Japonsku, místní obyvatelé respektují tento výrobek a nastavují ho na stejnou úroveň jako rýže a různé rybí výrobky. Capelin se hromadí a pečuje, používá se ve výživných salátech a jako přísada do příloh. Z této rozmanitosti rybí konzervy se často připravují zejména šproty. Lze ho sušit a válcovat. Takové rozsáhlé užívání huňáčka severního dokazuje nejen jeho skvělou chuť, ale také významný přínos pro tělo.

Složení

Obsah kalorií je poměrně nízký, takže je hodnocen jako dietní výrobek. Kalorický obsah ryb je 116 kalorií na 100 gramů čerstvých produktů. Kolik kalorií v capelin, vařené různými způsoby? Samozřejmě, capelin smažené kalorií má mnohem vyšší, protože v procesu vaření používá rostlinný olej, a často mouku a další přísady. Energetická hodnota upečených ryb je o něco menší než smažená, vše záleží na množství, jakož i na složení dalších složek.

Složení ryb je poměrně rozsáhlé. Stejně jako mnoho jiných mořských živočichů, capelin je lídrem v obsahu těchto obohacených složek jako vitamíny A a D.

Mezi minerálními sloučeninami zaujímají vedoucí místo fluor, jod, vápník a selen. Je důležité poznamenat, že to je selen v Moywe, který obsahuje mnohem více než v masných výrobcích. Je známo, že selen je aktivní složkou, která stabilizuje proces stárnutí v těle a je zodpovědný za odstraňování škodlivých sloučenin z vnitřních orgánů.

Obsahuje ryby a bílkoviny, takže je užitečným a důležitým produktem pro aktivní lidi a sportovce. Přibližně 23% bílkovinných sloučenin je přítomno v huňáčku, těle se dobře vstřebává a plně ho nasycuje. Tuto kvalitu ocení lidé, kteří pečlivě sledují svou vlastní váhu, takže se ryby stávají častým „hostem“ na stole, kteří chtějí zhubnout.

Dominantní místo v chemickém složení má jód, stejně jako Omega-3 mastná kyselina. Tyto sloučeniny se starají o normalizaci štítné žlázy a také pomáhají snižovat hladinu „škodlivého“ cholesterolu v krvi.

Užitečné vlastnosti

Pokud je kašička používána jako potravina, přínosy a škody závisí na typu tepelného ošetření ryb. Smažené capelin je samozřejmě chutné, ale má méně příznivých vlastností než dušená ryba. Zejména tato kvalita je důležitá k tomu, abychom mohli zvážit lidi, kteří upravují svůj tvar. Jako dietní výrobek je vhodný pouze capelin, vařený bez velkého množství rostlinného oleje.

Co ještě je přínosem huňáčka pro lidské tělo?

 • Produkt aktivně upravuje práci metabolických procesů.
 • Capelin je nádherný produkt, který zvládá rozvoj zánětlivých procesů v dýchacích cestách.
 • Ryby jsou zobrazeny na jádrech, slouží jako preventivní prostředek proti rozvoji koronárních srdečních onemocnění, stejně jako srdeční infarkt. Pravidelná konzumace huňáčka pomáhá stabilizovat srdeční rytmus.
 • Pro diabetickou výživu se doporučuje mořský výrobek. Je prokázáno, že může snížit hladinu sladkých látek v krvi.
 • Kapelínový kaviár se připravuje z wasabi, produktu, který má vysokou nutriční hodnotu. Wasabi je lídrem v obsahu proteinových sloučenin, doporučuje se ve stravě aktivních lidí.
 • Složení mořských ryb má velké množství fosforu, takže se projevuje ve stravě lidí trpících poruchami sexuální sféry života. Fosfor se aktivně podílí na tvorbě hormonů, které jsou zodpovědné za stabilizaci sexuální touhy.

Mezi výhody capelinu patří další faktory:

 • Složení ryb obsahuje obrovské množství proteinových sloučenin, navíc se skládá z malého procenta pojivové tkáně. Tyto vlastnosti přispívají k rychlé přípravě výrobku, což ocení zejména ženy v domácnosti.
 • Capelin v moři se nekrmí planktonem, resp. V jeho těle se nehromadí toxické látky a škodlivé sloučeniny.
 • Capelin je stejně chutný ve všech formách vaření. Může být podáván s téměř jakoukoliv přílohou. Výhodou je, že je nádherná v horké a středně chlazené formě.

Poškození a kontraindikace

Capelin má velký soubor užitečných vlastností, ale také škodí tomuto druhu mořských ryb.

 1. Uzený huňáček je pro tělo nejnebezpečnější. V důsledku kouření ve složení rybí karcinogenní složky jsou tvořeny, které jsou provokatéry pro rozvoj nádorových nádorů. Navíc bylo prokázáno, že v důsledku kouření nemusí být vnitřní paraziti ryb zcela zničeni, resp. Pokud vstoupí do lidského těla, způsobí poslední hmatatelné poškození.
 2. Pokud byl huňáček uloven v neúspěšných teritoriálních lokalitách, může obsahovat akumulace sloučenin rtuti, které jsou patologicky nebezpečné pro lidské zdraví.
 3. Zkažené ryby mohou způsobit akutní otravu. Je velmi důležité se podívat na kvalitu a čerstvost zakoupeného produktu. Zkažený huňáček má matné oči a na žábrách se hromadí hlen.
 4. Je přísně zakázáno jíst ryby v jakékoli formě vaření pro lidi, kteří jsou alergičtí na různé mořské produkty.
 5. V případě individuální intolerance přípravku je použití huňáčka také zakázáno.

Skladování kapslí

Zvláštní pozornost musí být věnována uchovávání korušky polní. Nedodržení podmínek skladování produktu může u lidí s jeho dalším použitím způsobit vážnou otravu.

Povoleno skladovat ryby v chladničce. Pokud zabalíte ryby do vakuového sterilního obalu, pak je doba jejich skladování na chladném místě 2 týdny.

Je povoleno připravovat korušku na zimu. V tomto případě musí být výrobek zmrazen. Doba použitelnosti zmrazeného hlístice je 3 měsíce.

Lahodné recepty z capelin

Chutné recepty na capelin je obrovské množství. Ženy v domácnosti respektují tento produkt z mořských plodů pro neobvyklé chutě, stejně jako pro rychlost vaření.

 • Solené capelin. Jak nakládat capelin doma? Recept na tento přípravek je velmi jednoduchý a jednoduchý: 1 kg. vyčistit čerstvé ryby, dostat vnitřky, důkladně opláchnout. Připravené ryby vložte do skleněné nebo smaltované nádoby. Samostatně, v 1 litru vody, důkladně promíchejte 3 lžíce. lžíce jemné soli, 5 bobkových listů, několik karafiátů a černých pepřů, vařte solanku a pak ochlaďte na mírně teplý stav. Připravené ryby nalijte pod vyhřívanou solanku a nechte v ledničce vyluhovat celý den.
 • Smažený huňáček. Jak smažit capelin na pánvi? Jedinečnost tohoto pokrmu je, že bez přítomnosti dalších přísad se ukáže chutné a voňavé. Capelin se důkladně omyje, všechny vnitřky by měly být důkladně odstraněny, ryby by měly být opět omyty. V misce smíchejte malé množství mouky a jemné soli. Namočte každou rybu do směsi mouky a rozprostřete ji na horkou pánev s vysokým obsahem rostlinného oleje. Capelin je smažený rychle, ale musí být smažený na obou stranách.
 • Pečený capelin. Jak vařit capelin v troubě? Přínos takového pokrmu se zvyšuje ve srovnání se smaženými rybami. Recept na přípravu je v mnoha ohledech podobný předchozímu: ryba je vykuchaná, umytá, poté složena do pánve a přidána. Případně můžete položit zeleninu na povrch ryb, například brambory a mrkev. A můžete nalít ryby a rozšlehané vejce. Připravená miska se posílá do předehřáté trouby asi 30 minut.
 • Domácí šproty. Můžete vařit a šproty capelin doma. Opláchněte rybu důkladně, je důležité nedeformovat její strukturu. Capelin se k sobě hodí do tepelně odolného plechu. Samostatně připravte solanku: vařte čaj v čisté vodě - asi 150 ml, mírně ochlaďte a přidejte sůl, černý pepř, bobkový list, nové koření, koření pro ryby. Volitelně můžete nalít 1/2 lžičky tekutého kouře. Výsledná solanka se nalije kelímek, rovnoměrně se rozdělí 100 g. rostlinného oleje. Výslednou misku odešlete do trouby a nechte ji tam 2 hodiny. Veškerá tekutina by se měla vypařit a koruška má zlatý odstín a kouřový vzhled.

Užitečné a terapeutické vlastnosti rybí huňáčka: pravidla výběru a skladování

Capelin je malá ryba, která žije v Tichém oceánu a Atlantiku. Ale díky průmyslovému rybaření jsme rádi, že tuto levnou a velmi chutnou rybu můžeme jíst. Stejně jako většina oceánských druhů ryb, i vařený capelin obsahuje velkou chuť a rozmanitost živin potřebných pro denní, preventivní a terapeutické účely.

Chemické složení, nutriční hodnota a kalorie

Capelin - rezident severních moří a oceánů, který má pozitivní vliv na jeho příznivé vlastnosti. 23% masa tohoto druhu ryb je snadno stravitelná bílkovina, která obsahuje mnoho mikro a makroživin, vitamínů a minerálů. Chemické složení capelinu zahrnuje téměř všechny vitamíny B (B1, B2, B6, B9), vitamíny A, C. Je nutné přidělit množství vitamínu PP, které dosahuje až 15% denní potřeby člověka.

Ryby jsou také bohaté na minerály. Množstvím jódu a fluoru, tato ryba, stejně jako všechny mořské ryby, dává šanci na jakýkoliv jiný potravinový produkt a množstvím chromu ve 100 gramech zcela pokrývá každodenní lidskou potřebu. Je také vynikajícím zdrojem fosforu, draslíku, sodíku a síry. Vápník v korušce je přibližně stejný jako u všech lososů.

V digitálním poměru na 100 g výrobku vypadá množství užitečných látek takto:

 • Železo - 0,4 mg.
 • Jód - 50 mikrogramů.
 • Draslík - 290 mg.
 • Vápník - 30 mg.
 • Kobalt - 8 mcg.
 • Hořčík - 30 mg.
 • Měď - 0,2 mg.
 • Mangan - 0,1 mg.
 • Molybden - 4 mcg.
 • Sodík - 70 mg.
 • Síra - 140 mg.
 • Fosfor - 240 mg.
 • Fluor - 430 mcg.
 • Chlor - 165 mg.
 • Chrom - 55 mcg.
 • Zinek - 1,1 mg.
A se vším množstvím výhod a zdraví capelin obsahuje pouze asi 120 kcal / 100 g produktu. Z nich proteiny jsou asi 13 g, tuky - 7 g. Tyto údaje se týkají samotných ryb a nezahrnují hodnoty produktů, které jsou přiloženy k jeho přípravě (mouka, vejce, máslo atd.).

Důležité makro složky této ryby jsou:

 • síra - podílí se na struktuře buněk, chrupavkách, kostech a nervových tkáních, jakož i struktuře tkání orgánů, růstu vlasů, nehtech a kvalitě kůže;
 • fosfor, který poskytuje zdravé kosti a zuby, svalovou sílu, stabilitu nervového systému, funkčnost srdce a mozku, hladké fungování ledvin a metabolismus.

A nezapomeňte na práci štítné žlázy, jejíž zdraví závisí na množství fosforu a jódu v lidském těle.

Užitečné a léčivé vlastnosti huňáčka

Podle vědců je tato ryba jednou ze čtyř nejužitečnějších mořských ryb severní polokoule. Vědci si myslí, že to není pro nic za nic: jíst ryby, lidské tělo dostává část živin nezbytných pro fungování téměř všech tělesných systémů, stejně jako bojovat a předcházet mnoha chorobám.

Lékaři doporučují, aby starší lidé pravidelně krmili tuto malou rybu, aby si udrželi zdravou mysl a dlouhodobou paměť. Je to všechno o omega-3 polynenasycených mastných kyselinách a fosforu, které jsou přítomny v rybách a dělají mnoho práce, aby se zachovala funkce mozku a ne jen.

Omega-3 se podílí na boji proti ateroskleróze, srdečním infarktům, mrtvici, koronárním onemocněním srdce a hypertenzi. Velkou měrou přispívají rybí pokrmy k prevenci schizofrenie a Alzheimerovy choroby, protože kyseliny tvořící Omega-3 blokují syntézu katalytických molekul onemocnění. Studie ukazují, že je to způsobeno schopností polynenasycených tuků zvyšovat schopnost těla čistit krev a krevní cévy z různých usazenin. Jako výsledek, kardiovaskulární systém funguje lépe, a jako výsledek, všechny orgány, včetně mozku, srdce, ledviny a štítné žlázy.

Omega-3 je zvláště prospěšný pro děti během růstu a vývoje. Pozorování ukázala, že s pravidelným příjmem Omega-3 ve výši 1% všech živin jsou ukazatele co nejblíže normálu. Toto je množství polynenasycených mastných kyselin, které se nacházejí v korušce.

Lidé s problémy s pokožkou, vlasy a nehty mají zvýšenou potřebu síry. Koneckonců, síra je jedním z účastníků produkce kolagenu v těle, který je zodpovědný za dobrý stav výše uvedených částí těla. Kromě toho, spotřeba rybích pokrmů zajišťuje normální vývoj, pružnost a pružnost svalů. A při fyzické námaze nebo tvrdé fyzické práci významně roste potřeba síry, která je bohatá na maso z korušky polní.

Stabilní provoz nervové soustavy také zaručuje použití rybích pokrmů. Kromě prevence všech výše uvedených onemocnění se kapelin zavádí do stravy a do léčby onemocnění kardiovaskulárního systému, nervového systému, mozku, senzorických orgánů, zlepšení imunity, normalizace metabolických procesů a zlepšení vzhledu lidského těla. Pozitivní účinek má vitamín-minerální složení ryb na játrech ve fázi prevence a exacerbace onemocnění.

Po chirurgických zákrocích jsou tyto nepopsatelné ryby zahrnuty do stravy, stejně jako v období rehabilitace po závažných onemocněních. To je způsobeno schopností rychle hojit rány a popáleniny a obnovit imunitu.

Aplikace pro hubnutí

Velmi závažný argument při výběru tohoto typu ryb je jeho nízký obsah kalorií, ačkoli ryba je odkazoval se na rodinu průměrného obsahu tuku. Tato skutečnost je ve prospěch bojovníků s nadváhou, aby snížili počet těch samých kilogramů. Jak to bylo psáno nahoře, fosfor, který je v rybách, se podílí na zlepšování metabolismu, tj. Zlepšování metabolických procesů organismu, odstraňování toxinů a rychlého odbourávání zažívacích produktů. Výsledkem je, že tělo přijímá pouze živiny a všechno ostatní je přirozeně vylučováno. K tomuto procesu přispívá také síra.

Kromě toho během hubnutí rybí pokrmy přispějí k obnově kvality a pružnosti kůže, svalové pružnosti. Tělo se tak stává štíhlejším a více tónovaným.

Ale je třeba mít na paměti, že nízkokalorické malé ryby se vaří. Pokud se rozhodnete smažit, kouřit, pečeť nebo provádět jiné manipulace, měli byste také přidat údaje o produktech, které budou použity při vaření k výpočtu kalorického obsahu.

Výběr

Volba této ryby by měla být založena na jasném pochopení toho, proč ji kupujete, jak a co budete s tímto výrobkem vařit. Kdyby si člověk mohl dovolit jen velmi malý sortiment rybích výrobků a jídel, pak modernost kvalitativně a významně rozšířila hranice tohoto sortimentu. Dokonce i tato zdánlivě nepopsatelná ryba, jako je capelin, lze nyní zakoupit v uzené a zmrazené, smažené, chlazené formě.

Sdílejte některá tajemství výběru capelin:

 • dobře zmrazená ryba musí být pevně uzavřena a vakuově zabalena;
 • Stojí za to věnovat pozornost očím jedinců. Musí být čisté s černými žáky;
 • vysoce kvalitní ryby mají tvrdé žábry, červené a bez hlenu. To lze určit dotekem;
 • věnujte pozornost datu zmrazení nebo kouření ryb;
 • pokud jsou vzorky zabaleny do tlusté vrstvy ledu, může to znamenat, že opakovaně podléhají zmrazení a jejich nákup je kontraindikován;
 • rybí kůže by měla být stejnoměrná, bez poškození nebo poškození;
 • Silný, nepříjemný zápach může z produktu často vycházet, což naznačuje, že se nedoporučuje koupit.

Skladování kapslí

Skladování korušky polní, stejně jako jakékoli jiné ryby, by mělo být založeno na dodržování některých nepsaných, ale tvrdých pravidel. Nejprve musí být vzorky ryb důkladně omyty a vykuchány. Po umytí důkladně osušte a vložte do hermeticky uzavřeného obalu. Doba použitelnosti čerstvých rybích výrobků v chladničce by neměla překročit 10 dnů a v mrazáku - ne déle než 2-3 měsíce.

Zodpovědnost musí být aplikována nejen na skladování, ale také na rozmrazovací produkty. V žádném případě nemůžete rybu rozmrazit pouhým umístěním do místnosti venku nebo v horké vodě. Pro vysoce kvalitní a bezpečné rozmrazování se ryby přenášejí z mrazničky do chladničky nebo do nádoby, která se nalije studenou vodou.

Portionion

Jedna z hlavních otázek, které spotřebitele zajímají, se týká části ryb. Denní dávka capelinu pro dospělého se pohybuje od 100 do 250 gramů. Méně než 100 je příliš málo, protože osoba nedostane potřebné dávky z takové části. Více než 250 je mnoho a může být dokonce škodlivé. V těchto množstvích může být tato ryba konzumována alespoň každý den, zejména proto, že čas a úsilí při její přípravě budou vyžadovat minimum, protože ryba není prakticky potřeba čistit a sekat. A vaření z ní je rychlý a snadný proces, bez ohledu na to, jaký druh zpracování mu dáváte: péct, dušené maso, smažit, kopírovat nebo dokonce vařit.

Poškození a kontraindikace

První a nejdůležitější kontraindikací pro konzumaci capelinu je individuální nesnášenlivost organismu vůči rybám.

Jeden by měl být opatrný při použití uzených ryb tohoto typu v potravinách, protože takové jídlo obsahuje karcinogeny. Celé, uzené ryby, navzdory své jedinečné chuti, nejsou jedním z nejlepších pokrmů, pokud to považujeme za přínos pro tělo. To je vysvětleno skutečností, že v procesu kouření se infekcím, které byly v surových rybách, podařilo přežít a v důsledku toho poškodit lidské zdraví. Pokud jste si koupili čerstvou rybu a rozhodli jste se ji smažit, pečit, vařit nebo ji uhasit, pak to může být škodlivé pouze tehdy, když člověk trpí alergií na mořské plody.

Jak vidíte, malá ryba je schopna přinést lidskému tělu obrovské výhody, poskytnout jí celou řadu užitečných látek a stopových prvků. Hlavní věcí je zodpovědný přístup k výběru takového zajímavého produktu a jeho správná příprava.

Otázka milenci capelin.

Skupina diářů "Dieta, založená na počítání kalorií":

Můžete nahrát své video na naše webové stránky Videoreka.ru a vložit jej do své nahrávky, protože zkopírovat kód pod video a vložte jej do formuláře níže.

Pokud chcete vložit video z Youtube, klikněte pro tento odkaz na odkaz Sdílet pod videem, vyberte možnost „Kód HTML“, zkopírujte jej a vložte jej do formuláře níže

Chcete-li toto video přidat do svého článku, zkopírujte a vložte následující kód na správné místo v textu.